Zemřel mi manžel

1.2.16 19:48

Zemřel mi manžel

Dobrý den
Včera mi zemřel manžel. Máme 5synů, nevím co mám dělat, jsem s toho na dně, mám v sobě nepředstavitelné prázdno, tak moc nám všem chybí, je to strašně těžké. Dnes jsem byla v nemocnici pro věci, a mám jít s jeho op na pohřební ústav. Co se tam bude dít?
Pak mám jít na matriku vyřídit úmrtní list, manželovi teprv před 14dny schválili id, ale nevyměřily zatím částku, už nevím zda to budou vyměřovat když ho vlastně nebude brát, nevím jestly děti budou mít syrotčí, jestly já vdovský, já nic nevím, stoply mi dávky na hmotné nouzi dokud nepřinesu úmrtní list…jak mám myslet na takový věci když musím myslet pořád na něj, je mi zle…tak moc to bolí… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

fashion_victim83
1.2.16 19:51

Upřímnou soustrast.Mate pet deti, on mel invalidní důchod, meli jste hmotnou nouzi? No, očividně jste si asi nevyskakovali…Kolik let maji deti? A jake je tvé vzdělaní? Pises hodne s chybama, takze asi to nebude bůhvíco, tim pádem ani prace nebude nejak extra placená. Na vdovský ma myslim nárok manželka vzdy-jeden rok? Sirotci podle veku deti.

• Citovat
  • Upravit
1087
1.2.16 19:52

Uprimnou soustrast.
Asi bys mela zavolat do nejake pohrebni sluzby (mivaji nonstop linky), oni zarizuji vsechno potrebne a sami te pak navedou co a jak, i co se tyce dokladu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
1.2.16 19:53
@fashion_victim83 píše:
Na vdovský ma myslim nárok manželka vzdy-jeden rok?

Dokud bude živit děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
1.2.16 19:53

@Iriska12345 :hug: :hug: :hug: :hug: Posílám hodně sil, drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3894
1.2.16 19:54

Je mi to moc líto!!! Držte se!! :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
1.2.16 19:56

@Iriska12345 v pohřebním ústavu odevzdáte OP, a budete muset vyřešit jakým způsobem bude rozloučení, zda s obřadem, bez obřadu,…
Na matriku si myslím, že nemusíte, nebo alespoň u nás to vyřídil pohřebák, a cca do 14 dní přišel úmrtní list na adresu toho kdo vyjednával pohřeb.

Pokud jste byli manželé, a manžel měl pojištění potřebný počet let, což asi měl, když měl nárok na ID, tak vy budete mít nárok na vdovský důchod a děti na sirotčí

Mimo jiné si myslím, že byste měla mít nárok na pohřebné
http://portal.mpsv.cz/…ane/pohrebne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686

@fashion_victim83 proč hned osočovat, že píše tak a tak a že má nízké vzdělání? Bože :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534

@fashion_victim83 paní píše, že mu ho teprve uznali a ještě neměl vyměřenou částku, takže asi proto měli hmotnou nouzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6396
1.2.16 19:57

@Iriska12345 Uprimnou soustrast. My jsme take nemeli na vyrizovani naladu a po dvou mesicich zanikl narok treba na vdovsky. Takze doporucuji zatnout zuby a jit se poptat na urady, oni poradi co kde podat za zadost. Take se vam urcite trochu ulevi, kdyz budete vedet, jake finance budete jako vdova pobirat a spocitate si, jestli vam to pokryje nutne naklady. Budte silna a nepropasnete zakonne lhuty jako my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12801
1.2.16 19:57

Vdovsky duchod je dozivotni, pozdeji je sloucen se starobnim, ale zanika novym manzelstvim nebo umrtim. Sirotci duchod je po dobu, kdy je dite nezaopatrene, tedy studuje, nejdele vsak do 26 let. Jako alimenty. A vyse duchodu se nejak vypocitava z prijmu zemreleho, ale to fakt nevim jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
1.2.16 19:58

Upřímnou soustrast, teda s tebou si ten život zahrává, 5 dětí z toho 3 nemocné a manžel zemře na rakovinu, teď se to neštěstí musí obrátit v dobré, jinak už nechápu vůbec tu nespravedlnost.. drž se kvůli dětem

• Nahlásit
  • Citovat
18336
1.2.16 19:58
@Dojcanis píše:
@fashion_victim83 proč hned osočovat, že píše tak a tak a že má nízké vzdělání? Bože :roll:

Neskutecne ze? Zvlast v takove situlaci.

@Iriska12345 neporadim,ale drzte se. Posilam mnoho sil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12801
1.2.16 19:59

@Dojcanis to nebylo mysleno jako osocovani, spis konstatovani, ze zakladatelka bude mit ztizene hledani prace. Chyb je tam opravdu neskutecne, jak v podpisu tak v textu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
1.2.16 19:59

@AgatkaZ ale to vůbec není pravda co píšete o vdovském důchodu, ten je na rok a pak se prodlužuje podle toho jestli se paní stará o nezaopatřené děti, pokud až tato doba skončí je jen pouze určitá doba do starobního důchodu, tak jí zůstane, ale pokud by do starobního důchodu měla ještě daleko tak nárok zaniká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama