Zítra mě čeká gastroskopie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 15:10

Zítra mě čeká gastroskopie

Zítra jdu po 8 letech na gastroskopii. Mám z toho celkem obavy. V roce 2014 jsem ji podstoupila s injekci do žíly, i přesto mám ve zprávě napsáno, že jsem vyšetření velmi špatně tolerovala.
Zítra jdu na jiné pracoviště, do nemocnice, kde se zabývají zejména péči o zažívací trakt. Dnes ráno mi volala moje paní doktorka s tím, že zítra tam bohužel nebude a tak mi to udělá její kolegyně či kolega. Ještě mi řekla, že mi napsala, aby mi udělali sedaci.
Mám takový pocit, že jsou dvě skupiny lidí - jedna je ta, co říká, že to bylo otřesné a že už na to v životě nepůjdou. To mi řekli 3 přátelé. Druha skupina je ta, co říká, že je to v pohodě. Třeba moje babička na tom byla už 5×.
Z toho roku 2014 si pamatuji ten strašný pocit, kdy jsem myslela, že se udusim.
Na kontrolu ale jít musím, protože beru léky na reflux a v létě mě i přesto palela žáha, tak mi doporučuji to zkontrolovat. Bolesti nebo nevolnosti nemám.
Celý týden přemýšlím, jak se na to psychicky připravit a nevím.
Prosím anonym, zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.1.22 15:39

Ahoj me to ceka taky… nicmene jsem
pred dvemi lety byla a byla jsem na klinice kde me uspali a jeste pred uspanim mi neco strikli do krku myslela jsem ze se asi pobleju.. bylo to hnusne pak mi dali neco do pusy asi kousatko ci nevim co presne to bylo… pak uz jsem v mlze videla jak me pokladaji na levy bok nebo spise takovy polosed a jak prichazel doktor a neco bral do rukou a za 5 minut lezim otevru oci a cekam co bude a sestra prisla a tak uz je to hotove a ja coze?? proste rychle…

jo a jeste si pamatuji ze jsem mela otevrene a nez me polozili tak jsem videla tu velkou cernou vec co ti bude davat do tebe no a zacala jsem se trepat… no ale i tak jsem mela otevrene oci a necitila jsem co semnou delaj kdyz to zabralo ta narkoza.

jsem se pak lekare ptala jak to ze jsem mela otevrene oci ale nevedela jsem co semnou dela. a on ze to je takova narkoza no…

ale bez narkozy bych do toho nesla…

takze se proste priprav ze pokud najdes kliniku kde te za poplatek uspi tak nesmis prijit sama musis byt s doprovodem a rano… a ze ti budou neco strikat do krku asi umrtvovaci roztok a ze to asi i chvili uvidis nez to zabere…

at se to vydari hodne stesti. nejsi sama tez to musim podstoupit… a taky beru omeprazol a nezabira… :( jsem z toho uplne hotova..

• Citovat
  • Nahlásit
4484
6.1.22 15:46
@Anonymní píše:
Zítra jdu po 8 letech na gastroskopii. Mám z toho celkem obavy. V roce 2014 jsem ji podstoupila s injekci do žíly, i přesto mám ve zprávě napsáno, že jsem vyšetření velmi špatně tolerovala.
Zítra jdu na jiné pracoviště, do nemocnice, kde se zabývají zejména péči o zažívací trakt. Dnes ráno mi volala moje paní doktorka s tím, že zítra tam bohužel nebude a tak mi to udělá její kolegyně či kolega. Ještě mi řekla, že mi napsala, aby mi udělali sedaci.
Mám takový pocit, že jsou dvě skupiny lidí - jedna je ta, co říká, že to bylo otřesné a že už na to v životě nepůjdou. To mi řekli 3 přátelé. Druha skupina je ta, co říká, že je to v pohodě. Třeba moje babička na tom byla už 5×.
Z toho roku 2014 si pamatuji ten strašný pocit, kdy jsem myslela, že se udusim.
Na kontrolu ale jít musím, protože beru léky na reflux a v létě mě i přesto palela žáha, tak mi doporučuji to zkontrolovat. Bolesti nebo nevolnosti nemám.
Celý týden přemýšlím, jak se na to psychicky připravit a nevím.
Prosím anonym, zdravotní stav.

Já byla na gastroskopii v roce 2019 v IKEMu, taky jsem se hrozně bála, ale píchli mi do žíly Dormicum a výkon si vůbec nepamatuji, jen jsem tam pak nějakou dobu ještě čekala, až se víc proberu. Za to na kolonoskopii mi píchli jen Apaurin, který mi nefunguje, tak to bylo horší, ale taky se dalo. Tak moc držím palce, ať to zvládneš. Jako kdyby mi nepíchli to Dormicum, asi by to bylo horší, ale takhle ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
6.1.22 15:48

Já taky viděla všechno :D a byla jsem i na kolonoskopii a můžu říct, že bych šla 3× raději na ni než na to gastro. A to nemám nějak extra velký davivý reflex ale v jednu chvíli, když jsem si uvědomila co to tam vevnitř mám, tak to nešlo zastavit to dávení :? Je to hodně v hlavě no.. Asi jsem moc nepomohla ale trvá to chvíli a neumírá se na to :) tak vydržet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 15:55

Díky za příspěvky. Já jsem zase slyšela názor, že lepší gastro než kolono. To je asi člověk od člověka.
Do žíly mi něco na prispani dají, ale to mi dali i v roce 2014 a bylo to k ničemu. Škoda, že si nepamatuji, co to bylo.

• Citovat
  • Nahlásit
2646
6.1.22 18:12

Byla jsem před 14 dny, už jsem byla kdysi dvakrát. Teď mě nic nepichli, ani neoblbli… Jen sprej do krku, bez oblbnutí už to nikdy nepodstoupim. Chvilema jsem si tu hadici chtěla vyrvat z krku :( S „uspanim“ jsem nikdy nic necítila a vzbudila se až když bylo po…
Každopádně pro mne byla horší kolono, to i přes uspani. Mám špatně smotana střeva a ani to nedokončili :roll:
Přeji ať vše dobře dopadne, já se vždycky uklidňuji tím, že to je pro moje zdraví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 19:42

@Liduš88 Děkuji za příspěvek :) Zítra ráno se budu trepat jak pes, ale zvládlo to už tolik lidí, tak proč bych to nezvládla já. Porod je prý horší. :) Ja jsem při svém porodu myslela, že mě to rozerve zevnitř. Žádné dýchání mi nepomohlo. Strašné. Tohle snad tak strašné nebude.
Jinak to uspani jste neměla doslova, ale spíš vám dali injekci do žíly, která vás tak otupila, že? A pamatujete si, co Vám pichli? Děkuji. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat