Zkracený čípek 23+1tt :(

502
27.3.16 08:40

Zkracený čípek 23+1tt :(

Ahoj, dneska jsem 23+3tt. Byla jsem v pátek na pohotovosti, pro podezření odtoku plodovky. Dělali mi nejake dva testy a byli negativní. (Mám od začátku tehu, výtoky, které nesvedi, nepali nic).
Tak mi dr. udělala vnitřní i klasický ultrazvuk. Zmerila čípek a jeho delka je 32mm a funkční delka hrdla 29mm.
Dost me vystrasila předčasnym porodem :,(. Nemam žádné bolesti nic. (Akorát mam ted kašel).
Závěr doktorky byl at zajdu ke sve dr v utery a udela mi kultivaci a premereni cipku. Máte někdo prosím zkušenost? Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1835
27.3.16 08:44

To je běžný postup, ničeho se neboj. Kultivací zjistí, zda se tam neděje něco, co by mohlo vést k předčasnému porodu - nějaký bacil, zánět apod., čípek ti budou zřejmě sledovat až do konce, ale většinou je nařízený klidový režim…, a hodně z nás pak i přenáší :-). Takže hlavně se nestresuj, odpočívej, lež…, užívej svátků, po kontrole budeš moudřejší! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
27.3.16 08:49

Děkuji moc jojo mam i klidovy rezim vsechno budu dodržovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6434
27.3.16 08:49

Držím palce, kamarádka měla 1.5 cm a nakonec rodila 3 dny před termínem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
27.3.16 08:54

Děkuji mam strach no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.16 09:18

Taky mám zkrácený a už s ním chodím 4 týdny a nemění se :) ale musím ležet, to zas jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
27.3.16 09:23
@šmoulililinka píše:
Taky mám zkrácený a už s ním chodím 4 týdny a nemění se :) ale musím ležet, to zas jo

Jo no tak aspon nejsem sama ze :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
27.3.16 09:31

Mě to přijde krásná délka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4609
27.3.16 10:19

Nepřijdou mi ty hodnoty čípku tak kritické. Můj dr vždy zapisuje do průkazky od začátku těhotenství, zda je čípek alespoň 2,5cm. Co je pod, by se muselo řešit. Ty jsi nad, tak snad se nic neděje.
Držím palce, ať v pořádku miminko donosíš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
27.3.16 10:33

@krystinka.a
Klid, ja mam 27mm, taky me uz 4 tydny desi a pomalu abych lezela s nohama az u stropu. Precti si poradnu dr. Kouckyho, to te dost uklidni. 32mm je dle jeho vyjadreni dost. Resi to az pod 25mm.

Příspěvek upraven 27.03.16 v 10:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
27.3.16 10:33

Děkuji mic moc holky ;), nejhorší je ze každý rika neco jineho snad se malému v brisku libi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
27.3.16 10:35
@zuzu224 píše:
@krystinka.a
Klid, ja mam 27mm, taky mne uz 4 tydny desi a pomalu abych lezela s nohama az u stropu. Precti si poradnu dr. Kouckyho, to te dost uklidni. 32mm je dle jeho vyjadreni dost. Resi to az pod 25mm.

Ty jo nu ted jsem tu diskusi od dr. Kouckeho četla. Je to zajímavý jak každý rika neco jineho vit no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
27.3.16 10:35

@krystinka.a Dr Koucký náš přední odborník v této oblasti píše toto..
pokud do 30.týdne délka hrdla 25 mm a více, pak norma a není nutné žádné omezení, ani léčba. Ležení mírně zvyšuje riziko předčasného porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
27.3.16 10:38

@krystinka.a
Jinak tam Koucky pise, ze nejaky celodenni lezeni v posteli nema smysl, ze jsou to takovy stary praktiky a ze je dokazany vyzkumy, ze lezeni nema na predcasny porod vliv. Jen samozrejme dodrzovat klidovejsi rezim, vic odpocivat, nikde nelitat, ale lezeni v posteli je zbytecny. Ja taky nelezim i kdyz bych rada :mrgreen:. Ale mam doma batole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminka201
27.3.16 10:38

TO JE V POHODĚ :-)JINAK V TV JSEM VIDĚLA POŘAD A TAM ŘÍKALY, ŽE KDYŽ ŽENĚ HROZÍ PŘED. POROD A NAORDINUJÍ LEŽET S NOHAMA NAHORU…PRÝ SE TAKHLE ČÍPEK OTEVŘE JEŠĚ VÍCE… :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama