Zlomenina prstu-léčba

4.1.20 14:42

Zlomenina prstu-léčba

Před 2 týdny jsem spadla na lyžích a poranila si prst. Na pohotovosti mi diagnostikovali zlomeninu volární baze prostředního článku a natržené vazy. Dostala jsem dlahu na prst a měla jsem jít za týden na kontrolu na polikliniku. Minulý týden jsem si tedy zašla na místní chirurgii. Zde mi opět udělali RTG, doktorka konstatovala, že mám opravdu odštíplý kus kosti a že mám přijít na kontrolu za 2 týdny. Ptala jsem se jí, zda už bude za dva týdny zlomenina srostlá-ve zprávě z pohotovosti jsem totiž měla napsané „dlaha na 3 týdny“- a za jak dlouho bude prst normálně pohyblivý. Moc se netvářila, že by to bylo za 2 týdny ok, ale nedostala jsem ani orientační odpověď. Moc důvěry ve mně paní doktora nevyvolala. Radila mi, že si dlahu můžu sundavat na koupání, kdežto doktor na pohotovosti mi výslovně zakázal dlahu sundávat (což mi u zlomeniny přijde logičtější, navíc jakákoliv manipulace s prstem bez dlahy bolí).
Máte někdo s tímto typem zlomeniny zkušenost? Jak dlouho se to léčí?
Neschopnost psát a kreslit mě dost omezuje v práci. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
874
4.1.20 15:26

Díky basketbalu jsem měla zlámane všechny prsty na rukou některé s posunem dokonce i jed2n článek na 3y zlomený. Lidí jsou zlomislny… No a každý prst se léčil měsíc až 2. Podle zlomeniny ale víc jak 2 měsíce jsem žádnou dlahu neměla. Na koupání, do bazénu a na jízdu na koni jsem to sundala. Při manipulaci s vodou jsem to vždy sundala. Ta dlahu pam smrdí pokud se nesunda při koupání nebo při manipulaci s vodou. Vyzkouseno a od té doby jsem sundavala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
5.1.20 07:19

Manžel měl loni zlomené dva prsty. Měl sadru na tri týdny. U prstu je prý důležité začít s brzkym rozcvicovanim. Pul roku předtim měl zlomenou nohu a sadru na šest tydnu, tam se dává na dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat