žluté mimčo po mrkvi

92
14.1.05 10:58

žluté mimčo po mrkvi

Ahoj holky, včera jsme dostali vynadáno od dr., že je malá (10m) celá žlutá po mrkvi a že jí máme dávat jen omezeně, jinak to prý není až tak zdravé 8O . To nechápu, když mrkev je snad ve všech kupovaných příkrmech. Problém je ale v tom, že mi malá jí celkem dobře všechnu zeleninu, ale jen jako přídavek do mrkve, bez mrkve nesní ani lžičku, prská, plive a dělá že bude zvracet. Dr. říkala ať jí nechám klidně 3 dny hladovět a že pak sní všechno :roll: , tak na to přistoupit nehodlám. Poraďte mi prosím nějaké receptíky bez mrkve co by malá mohla baštit. Taky mi nechce jíst nic do hladka nerozmixované (nevadí jen rohlík nebo sušenka) hned se jí zvedá žaludek. Jak jste učili drobečky kousat (má zatím jen 2 dolní řezáky)? Předem děkuju.
Lucka a Petra (10m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
14.1.05 12:35

Ahojky,
já ti neporadím,ale díky,to slyším poprvé,že je mimčo žluté po mrkvi..aby nezanedbala žloutenku nebo tak… :oops: ta dr…Ale to je asi taky blbost… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
14.1.05 12:50

Ahojky,
není to až takový nesmysl. Lucinka byla taky hodně žlutá po mrkvi. Taky jedla zeleninu i maso jen zamíchané do mrkve. Mrkev obsahuje betakaroten, který pak dětský organismus hůř odbourává. Takže jsme mrkev rázně omezily a za chvíli měla normální barvu. Začala jsem jí dávat mraženou kukuřici od Bounduelle a ta jí chutná dodnes. Baští jí i samotnou. U nás se to projevilo až v roce a to už jí zvládala kousat. Jinak se hůř mixuje, protože tam zůstávají šlupičky.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550

Ahoj Luci,
zrovna dneska jsem dumala nad necim podobnym. Par dni jsem zkousela holkama davat ryzi s cuketou, samotna cuketa jim celkem jela, ale ta ryzova kejda moc ne. Teda nedavily se (i kdyz to taky zname… :lol: ), ale proste neotviraly papulu, cpala jsem jim tu lzicku do pusin a pak to snedly, ale samy neotevrely. A ze ji otevirat umi, vim moc dobre, na banan s jablickem to jsou jak ptacatka, nestacim je ladovat :D A kdyz jsem dneska udelala jejich oblibenou mrkvu, dala tam cuketu a trosku to rozredila tou kupovanou mrkvi od Hami tak taky oteviraly. No zkus to co chci ted praktikovat ja: postupne jim pridavat zeleninku do mrkve a zvysovat davky zeleninky a snizovat mrkev, treba je tim osalime. Taky mi pripada ta mrkev hodne sladoucka a jestli si na to nezvykly… :roll:
Mela jsem kamaradku a ta byla doslova jak kralik a mela na rukach uplny zluty skvrny z toho jak ji furt chroupala. Mrkev je dobra na jare a v lete, clovek se pak lip opaluje, ale vseho moc skodi to je fakt :P
S kouskama Ti neporadim, zatim zadny zub se u nas neukazal a tak stale mixujeme, mozna az se ji vyklube i nejaky horni tak ji to pujde hlodat lip :P
Mrkvi zdar :wink:
Monca a moncicaci 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595

Ahojky,
není to až takový nesmysl. Lucinka byla taky hodně žlutá po mrkvi. Taky jedla zeleninu i maso jen zamíchané do mrkve. Mrkev obsahuje betakaroten, který pak dětský organismus hůř odbourává. Takže jsme mrkev rázně omezily a za chvíli měla normální barvu. Začala jsem jí dávat mraženou kukuřici od Bounduelle a ta jí chutná dodnes. Baští jí i samotnou. U nás se to projevilo až v roce a to už jí zvládala kousat. Jinak se hůř mixuje, protože tam zůstávají šlupičky.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
14.1.05 13:54

Ahoj Lucko,
my varime treba spenat, brokolici, rajskou, jahly… je spousta jidel, ve kterych se nemusi být mrkev. :wink: Jestli chces, ozvi se a ja ti poslu par receptiku - tady by to bylo na dlouho…
Mej se hezky a at tve holcicce chutna :D
Eliska a Jakub (9,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.05 16:27

Ahojky, zrovna minulý týden jsme byli s malým u pana doktora a ten se usmál a řekl: Koukám, že mladej má rád mrkvičku :-)) Taky je nažloutlej. A to malýmu mrkev nedávám do každýho jídla. Ale doktor říkal, že to vůbec nevadí, že se aspoň bude pěkně opalovat :-) a časem se to spraví. A rozhodně nám neradil žádné hladovění (!!?!!).
Tak bych si s tím hlavu tolik nelámala.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
1718
14.1.05 19:11

Ahoj holky,

myslím, že v jídle ta mrkev zas až tak nevadí, já měla syna taky celého žlutého, především nos měl jako klaun žlutý - omezila jsem radikálně pití, obsahující betakaroten - Kubík a spol, syn se „odžlutil“.

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
15.1.05 00:18

Ahoj Lucko,

tenhle problém jsem řešila se svým prvním synkem, byl takovej snědší, rozhodně ne po mě :D , taky mu moc nejelo to, co v sobě nemělo mrkev, ale doktorka se vůbec k tomu nevyjadřovala, to jen já jsem to řešila.

Teď mám skoro 10 měs. synka a taky vařím s mrkví, rozhodně to nijak neřeším. Ale zkus tu mrkev jenom omezit, dávej ji, ale míň. Zkus dávat tu kukuřici, hrášek, brokolici, květák, určitě něco dobrého vymyslíš :lol: .

Zuby má synek taky jen dva dolní, taky mu mixuju, dokud nebude mít aspoň 8 zubů, myslím, že to nemá cenu je nutit, aby to kousali, když nemají čím. Piškotky nebo jiné sušenky se jima dají ukousnout, pak se spíš rozžmoulají.

Takže rozhodně nenech dítko hladovět, paní doktorka zcela jistě taky papá, co jí chutná :wink: .

Měj se hezky Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
15.1.05 20:19

Ahoj Luci,
naše malá je taky někdy žlutá po mrkvičce - nedávám jí do každého jídla, ale někdy má žlutý nosánek. Moc to neřeším, protože když jsem byla mimi já, dávali mi mrkvičkovou šťávu (moc mi chutnala a chutná do dnes), až jsem byla tak žlutá, že mě odvezli k doktorovi s podezřením na žloutenku. Paní doktorka se smála a říkala, ať mi chvíli nedávají mrkev a bylo. Faktem je, že po mrkvi žloutnu i teď - když zbaštím 2 syrové mrkve, tak jsem žlutá okolo pusy :D Že by si paní dr. zpletla mrkev a žloutenku se bát nemusíš, projevuje se jinak (žluté bělmo v očích, dlaně…)
Taky právě řeším, jak malou naučit kousat. Máme 8 zubů - předních. Dávám jí žužlat chlebík, kousek jablka, rýžové placičky, piškoty - s tím nemá problém, ale co je na lžičce, muselo být namixované. Nejdřiv jsme začali mačkat vidličkou banán a teď už i zeleninu. Dnes zvládla poprvé i masíčko. Víc všechno vařím, aby ty hroudičky rozmělnila o patro - těma předníma zoubkama to moc nevytrhne :) a masíčko krájím úplně na drobounko. Jídlo nám dýl trvá, ale snaží se. Ze začátku se tím taky dávila, tak jsem jí dávala na lžicku míň a šlo to.
Přeju mnoho úspěchů s papkáním.
Petra a Aninka (10m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
15.1.05 21:41

Ahojky,
nedávno jsem řešila stejný problém. Obě holky byly pěkně žluťoučké, kaýdý mi říkal, že jsou jak ze solárka. No, taky samozřejmě po mrkvi. A to dostávaly pouze kupovanou hotovou stravu - Hami, Hipp atd.....no, když je dr. viděla, nařídila mrkvičku na 4-5dní vyloučit a pak přidávat méně. (Je to skutečně z nadbytku karotenu).
Tak jsem začala vařit domácí stravu, mrkvičku vynechala a holky krásně vybledly (opravdu do 4-5dnů) a teď tý mrkvičky dávam méně, vymýšlím jiné receptíky atd.
Stravu teda taky mixujeme, zatím jsme bezzubí.
Tak hodně zdaru a ať vám chutná!

KEIKO + dvojčata (7,5měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
7.1.12 21:46

ahojky právě čtu tvůj příspěvek,taky bych potřebovala poradit recepty je nam deset měsíců a taky mrkvičku nemůžem jsme moc žlutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama