Žluté tělísko na UTZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 12:59
Žluté tělísko na UTZ

Ahoj, dnes jsem byla na gyndě na preventivce, za mojí dr tam byl záskok, s panem doktorem jsem se bavila o svých nepravidelných a dlouhých cyklech, mám je dlouhé kolem 40 dní, ale je to různé, někdy 35 někdy 50 :nevim: pak mi dělal UTZ no a řekl že už je po ovu, ale já jsem dnes teprve 12DC, přijde mi to jako nesmysl, ovulaci na sobě vždy poznám podle bolesti a plodného hlenu, nic takového nebylo a navíc je opravdu brzy, tak krátký cyklus bych měla poprvé v životě. Moje otázka je, jestli se může dr splést a údajné žluté tělísko zamněnit za něco jiného? :nevim:, toho doktora jsem viděla poprvé, takže netušim jestli je dobrý a důvěru k němu logicky nemam.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pukrle
Kecalka 221 příspěvků 25.10.18 13:25

Ahoj, když je to těsně po ovulaci, tak se žluté tělísko tvoří a je to jen takový nejasný stín a někdy lze najít zbytek prasknutého folikulu. Později je už žluté tělísko vidět jasně. Teoreticky by žluté tělísko mohl nějaký fakt hodně nezkušený lékař zaměnit za cystu. Ovu může přicházet různě a klidně můžeš mít dlouhou luteální fázi, tzn že menses nemusí ani přijít dřív než po 40 dnech. Taky se mi stalo, že jsem čekala, a dozvěděla jsem se, že je už po ovu - ta byla 9 DC 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 13:34

@Pukrle No to by byl průser jako blázen 8o . Ale stejně se mi to nezdá, troufám si říct, že se ve svém cyklu vyznám, vždy před ovu mám plodný hlen a tlak v břiše, pak to vygraduje silnou bolestí a za 2 týdny dostanu MS. V létě byl můj cyklus 74 dní, už jsem myslela že bude anovulační, ale ovu bolesti se dostavily 60DC a přesně za 14 dní došla MS.
Teď zatím žádný plodný hlen ani bolesti. Používám to jako ochranu, vždy první 3 dny po MS se ještě nechráníme, pak ano a po ovulaci už zase ne, takže pokud by se příroda zbláznila a hodila mi ovulaci bez příznaků a navíc ještě zhruba kolem 10DC, tak by to byl mazec.
Proto mě zajímal jestli si dr jen mohl myslet že je to žluté tělísko a mohlo to být přitom něco jiného, v tomhle se nevyznám, tak nevím jak moc je na UTZ rozpoznatelné.

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 25.10.18 13:54

Ono je dobře vidět v určité fázi (pár dní po ovulaci a později), taky bych koukala na výšku sliznice a dobře se dá proběhlá ovulace stanovit náběrem progesteronu. Jestli se mohl splést, kdo ví, u pravidelných 40denních cyklů mi přijde takhle brzká ovulace dost málo pravděpodobná.

Pukrle
Kecalka 221 příspěvků 25.10.18 14:03

Jak byl stary ten doktor? Hele, jednak neni jiste, co tam videl, a pak, pravdepodobnost pripadneho tehu take neni zase kdovijaka. Jeste by to mohla byt lutealni cysta, ta přetrvává i řadu týdnů (žluté tělísko nezanikne jak má a přetrvává i v následujícím cyklu/cyklech). Ta by ale měla být větší než žluté tělísko, jinak vypadá podobně. Nemusí se s tím většinou nic dělat, vstřebá se sama.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 14:05

@ugluk Můj minulý cyklus byl 41 dní, před tím 74 a ještě před ním 36. Takže úplně rozházené, ale kratší než 33 dní nemam nikdy. Dnes jsem 12DC a jestli to chápu dobrě, tak žluté tělísko nejde vidět těsně po ovulaci? To znamená že ovu by musela být třeba před třemi dny, tj. cca 9-10DC. To je prostě nesmysl ????.
Ale co zase jiného by to mohlo být, když ne žluté tělísko? Na cysty netrpim, nikdy jsem je neměla a žádné jiné gyn problémy taky nemám, akorát ty nepravidelné cykly :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 25.10.18 14:10

Tak nesmysl to není, jen dost nepravděpodobné. Poznat ovulaci krátce po ovulaci je hodně nejisté, to žt se nějakou dobu tvoří. Pamatuju, jak jsem se velezkušeného doktora na utz ptala, jestli jsem po ovulaci, že mi stoupla BT, tak odpověděl něco ve smyslu, že není jasnovidec a možná tohle zmuchlané cosi by mohlo být žluté tělísko… když jsem u něj byla jednou po týdnu od ovulace, bylo vidět zřetelně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 14:12

@Pukrle
Byl to starší doktor, řekla bych tak kolem 55- 60 let, takže zkušenosti by mít měl, ale těžko říct. No snad to opravdu bude jen nějaká cysta nebo tak, nicméně následující dva týdny budu jako na trní :lol: :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 14:15

@ugluk No to zase pan doktor působil že to ví jistě, žádné pochybnosti, prostě jste po ovu a to že je brzy nic neznamená a ani to že jsem ji nepocítila, tak fakt nevím co si myslet…

Pukrle
Kecalka 221 příspěvků 25.10.18 14:21
@Anonymní píše:
@ugluk No to zase pan doktor působil že to ví jistě, žádné pochybnosti, prostě jste po ovu a to že je brzy nic neznamená a ani to že jsem ji nepocítila, tak fakt nevím co si myslet…

Ja byvam docela podezrivava, kdyz mi nekdo tvrdi neco na beton, pritom v medicine neni nic jiste. Prave tehdy, kdyz mi muj lekar tvrdil, ze ovu byla 9 DC, tak jsem pokracovala s ovulacnimi testy (ovu citim jen nekdy) a LH surge jsem mela az 2 dny po ovulaci dle ultrazvuku. Takze nekdo se netrefil, ale nevim, jestli to byl test nebo lekar (nebo oba) :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 15:06

@Pukrle Štve mě, že teď už nemůžu sama nějak zpětně zjistit jestli ta ovu opravdu byla, nebo ne :D . Doufám, že se doktor opravdu spletl, byla by to opravdu zvláštní souhra náhod, aby zrovna když jdu po roce na gyndu nastala ovulace tak brzy jako jsem ji nikdy neměla a ještě bez příznaků, na druhou stranu, příroda je nevyspytatelná :nevim: :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 16:30

Jo, ještě dodám, že dr říkal že na UTZ vidí folikuly o velikosti 5mm a i proto usoudil že je už po ovulaci, že v tuhle dobu už by musel být některý z nich větší. Já si právě myslím, že je těch 5mm akorát, když si vezmu že za normálních okolností by ovu dorazila za cca 10 dní, tak do té doby by určitě dorostly ne :think:

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 25.10.18 18:45

Tak z hlediska folikulů u delšího cyklu v tenhle DC by opravdu nebylo 5 mm nic neobvyklého. Škoda, že nemůžeš na utz třeba za týden.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 18:59

@ugluk Tak nejspíš bych mohla jít znovu, ale je mi to blbé :lol: , nesnažíme se o dítě a ani nemam jiný problém, tak by mi bylo divné tam jít jen proto abych se přesvědčila že mám pravdu :D . Spíš budu čekat a pozorovat své tělo, jestli se objeví plodný hlen a ovu bolesti, tak bude jasné že se dr sekl no a pokud se nesekl tak čekám za dva týdny // na testu, jelikož obě moje děti se povedly na první pokus z jediného nechráněného styku den před ovu :zed: , tak budu doufat že znám své tělo lépe než pan doktor :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 25.10.18 19:00

Tak pak poreferuj :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >