Změna dodavatele energií, přepis na jinou osobu a dluh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 21:19
Změna dodavatele energií,přepis na jinou osobu,dluh

Ahoj, potřebuju jen poradit nebo zda má někdo zkušenost. Raději budu anonym, je to pro mě osobní. Pokusím se to srozumitelně a stručně popsat. Bydlíme v domě s manželovou rodinou. Dům není vedený jako generační, ale máme svoje patro a oni také svoje. Energie rozdělené nejsou, což nám působí nemalé problémy. Plyn je již nějakou dobu odpojený, jelikož tchánovci nic neplatili, nic neřeší,…elektriku platíme sami-nedoplatky, inkasa…Rádi bychom si nechali přepsat elektriku na sebe a nechali si zavést plyn. Nemáme to však rozdělené, chtěli bychom pouze pro své patro.Je možné jít k jedné společnosti, aby nám zavedli oboje na naše jméno, když na to samé místo(ale na jinou osobu) je u jiné společnosti na jedno dluh? Chtěli bychom plyn i elektriku od jedné společnosti. Nechcem ale za tchánovce platit dluh. Museli bychom to nechat rozdělit i nějak oficiálně rozvodama apod? Na kolik to vyjde? Nebo bychom to mohli nechat takto s tím, že jim bychom prostě ten plyn nepustili? Nebo máme smůlu a dokud oni nezaplati svůj dluh, nám plyn nezavedou?

Reakce:
Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 13.10.14 21:21

Já myslím, že máte smůlu v tomhle případě :zed: :zed:

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 49276 příspěvků 13.10.14 21:25

Pokud by na to dodavatel přistoupil, tak byste si museli nechat vybudovat svoje přípojky, nechat na ně udělat projekty a udělat rozvody k sobě do bytu. (švagr si chtěl nechat udělat svoji přípojku na plyn a ta měla vycházet na cca 40.000,–)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 21:27
@RadkaCh píše:
Pokud by na to dodavatel přistoupil, tak byste si museli nechat vybudovat svoje přípojky, nechat na ně udělat projekty a udělat rozvody k sobě do bytu. (švagr si chtěl nechat udělat svoji přípojku na plyn a ta měla vycházet na cca 40.000,–)

8o :zed: tak to jsou skvělé vyhlídky teda:(doufám že v příštím životě už takovou chybu, jako bydlet s partnerovou rodinou neudělám :cert: :zed:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 13.10.14 21:36

Hlavne nejde ani jen tak sam si to prepsat na sebe. Potrebujete bud plnou moc (jsou potreba i nekte udaje z op) nebo jeho (na koho jsou energie nyni) rovnou s sebou, je potreba vyplnit lejstro o souhlasu prepisu. Pokud chtete k jine spolecnosti, musi ten onen smlouvu se stavajicim dodavatelem vypovedet ( s dluhem mu nevypovi, je treba doplatit) a pak je mozno odebirat od jineho dodavatele. Je potreba solozit najemni slouvu ci vlastnictvi domu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 13.10.14 21:44

Tak záleží na společnosti, třeba co mám zkušenost s ČEZem, tak tam stačilo počkat, až pro neplacení odmontují elektroměr a pak s nima jako nový odběratel sepsat smlouvu a bylo hotovo… dluh si vymáhali po původním a vůbec neřešili, zda máme nějaké vlastnické právo k nemovitosti, stačilo jim, že tam chceme elektřinu odebírat a chceme jim platit :mrgreen: Akorát je u tohoto postupu problém, že je člověk nějakou dobu bez elektriky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 13.10.14 21:45

@evill Jak u čeho, třeba ani ČEZ ani PRE nic dokládat nechtěli, myslím nájemní smlouvu či vlastnictví, bylo jim to fuk.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 13.10.14 22:07
@j.a.n.i1 píše:
@evill Jak u čeho, třeba ani ČEZ ani PRE nic dokládat nechtěli, myslím nájemní smlouvu či vlastnictví, bylo jim to fuk.

U nov smlouvy to treba neni, u prepisu bych se dost divila kdyby to nechteli. I kdyz obchodaci se dneska muzou kvuli konkurencnimu boji pretrhnout, tak asi i primhouri oko :).Predpokladala jsem, ze tam bydli a cestou odpojeni a byti nejak y cas bez el. jit nechteji…taky moznost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 22:26
@evill píše:
U nov smlouvy to treba neni, u prepisu bych se dost divila kdyby to nechteli. I kdyz obchodaci se dneska muzou kvuli konkurencnimu boji pretrhnout, tak asi i primhouri oko :).Predpokladala jsem, ze tam bydli a cestou odpojeni a byti nejak y cas bez el. jit nechteji…taky moznost.

Jak jsem psala elektriku máme tu si platíme(platíme vlastně i za tchánovce :cert: ).Ale plyn tu není, já nevím je to odpojené necelý rok, měli to u rwe.My bychom rádi k centropolu.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.10.14 23:50

Tak tam proste zajdi, nebo zavolej a domluv se, ne? Budeš mít zaručené informace bez spekulací…

Jaromír Vrchota
Nováček 3 příspěvky 17.10.14 10:01

Dobrý den,
Jestliže je nemovitost vaše a můžete to doložit (např. kupní smlouvou), nebude problém zapojit plyn na vaše jméno. Důležité je, jestli plynoměr byl odpojen nebo demontován. Při demontáži by to bylo s přehlášením majitele snadnější, ale finančně náročnější. Distributor v takovém případě požaduje před instalací měřící jednotky revize a tlakové zkoušky. Jestli byl pouze odpojen, stačí doložit kupní či nájemní smlouvu, která prokazuje, že žadatel je majitelem nebo nájemníkem.
Pokud by Vás zajímalo ještě něco, můžete mi napsat na můj email.

Hezký den.

Jaromír Vrchota
online@centro­pol.net

nikushaaak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.15 14:37

Zdravím :mavam: sice je toto téma už starší, ale nechce se mi kvůli mému dotazu zakládat nová diskuze, tak doufám, že se najde někdo, kdo poradí ;) Přestěhovali jsme se a potřebujeme udělat přepis energií a zároven i změnu dodavatele (předchozí majitelé měli od bohemia energy, my chceme eon.) Stačí pouze formulář, který jsem stáhla u nich na stránkách nebo chtějí ještě něco dalšího?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >