Může zubař dát černé plomby?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4.10.21 22:47

Změna zubaře-plomby

Dobrý den. Od dětství jsem chodila k zubaři ve svém rodném městě. nedávno jsme se s přítelem přestěhovali do Havířova a vzala mě zde jedna paní zubařka. První pocit jsem z ní neměla nejlepší, byla protivná a arogantní. Jako poděkování, že mě přijala jsem jí přinesla bonboniéru. Přibírala mě telefonicky, tudíž jsem ji viděla až dnes. Hned ve dveřích mě seřvala (ano, opravdu seřvala), že ona sladké nesmí, kvůli zdravím problémům a že si to mám zas odnést…pak mě teda poslala na rentgen a když jsem jí ho donesla tak mě vyšetřila. Objevila mi v zubu malou dírku, vyvrtala kaz a začla po mě řvát, že to strašně krvácí a že co ona teď s tím. Třískla s tím vrtáčkem a odešla do vedlejší místnosti. 10 minut mě tam tak nechala sedět, pak přišla a začla mi to plombovat. Až doma jsem si všimla, že plombu mám černou a to je to, co mě zarazilo… Můj původní zubař v rodném městě mi asi rok zpět říkal, že tyto plomby jsou už zakázané. Všechny plomby mám bílé. A mě teda zajímá jak to je, jsou opravdu zakázané? Dělá vám zubař černé plomby? A neznáte náhodou v Havířově jiného zubaře, který přijímá? Myslím, že na takovéto návštěvy zubaře nejsem psychicky stavěná. :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
4.10.21 22:58

Dobrý večer, amalgamové plomby zakázané nejsou, používají se dodnes. Asi záleží na zvyklostech zubaře, mladí už je používají opravdu minimálně, většinou doporučuji fotokompozitni - bílé plomby, které sice poj. nehradi, ale jsou šetrnější vůči zubu a mnohdy lépe drží než amalgám. U dětí do 15 let používají světlem tuhnoucí cementy a amalgám jen občas. Jinak co se týká přístupy doktorky tak teda hrůza, už bych se k ní teda bála jít. Pokud máte možnost přejít, zkuste to. Nevím jak je na tom Havířov. Ale zlínský kraj je na tom se zubaři dost žalostně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.21 23:02

@Kattka6611 Havířov na tom nebude lépe, tohle byla jediná zubařka, která přijímá. Jinak opravdu nikde, volala jsem snad už všude. :lol: spíše jsem asi jen nemilé překvapená. Můj původní zubař byl strašně zlatý, vždycky mi zub umrtvil, neřval a byl milý. Zato paní zubařka mě seřvala jen, co jsem otevřela dveře :roll: zub mi teda neumrtvila a ještě řvala po mě, že krvácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
4.10.21 23:11

@Wirczorkovaanna k takové lékařce bych teda neměla důvěru a už bych tam nešla. Chování je těžce neprofesionalni. Možná starší paní a zcela vyhořela ☹️ Se zubaři je to smutné, asi budete muset i dál dojíždět, tady lidi cestují i 40 km za zubaři. Preju ať najdete někoho lepšího :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23483
4.10.21 23:13

A nemůžeš jezdit za svým starým zubařem? Já taky dojíždím i po stěhování. Lepší tam dvakrát do roka zajet než hledat novýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.21 23:18

@Kattka6611 já bych moc ráda dojížděla 40 km. Ale nejbližší zubař je až někde v Olomouci. Mám 2 letou dcerku a 10ti měsíční dvojčata. Do Olomouce je to přes hodinu cesty :roll: přes hodinu zas zpět, což s 3 malými dětmi moc reálné není. Přítel je super, stará se. Syn je v pohodě, ale dvouleťačka a malá dcerka by se asi zbláznily, kdybych od nich odjela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.21 23:19

@Janli opravdu bych moc ráda, ale máme to přes 200 km a 3 malé děti do dvou let věku k tomu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6315
5.10.21 08:45
@Wirczorkovaanna píše:
Dobrý den. Od dětství jsem chodila k zubaři ve svém rodném městě. nedávno jsme se s přítelem přestěhovali do Havířova a vzala mě zde jedna paní zubařka. První pocit jsem z ní neměla nejlepší, byla protivná a arogantní. Jako poděkování, že mě přijala jsem jí přinesla bonboniéru. Přibírala mě telefonicky, tudíž jsem ji viděla až dnes. Hned ve dveřích mě seřvala (ano, opravdu seřvala), že ona sladké nesmí, kvůli zdravím problémům a že si to mám zas odnést…pak mě teda poslala na rentgen a když jsem jí ho donesla tak mě vyšetřila. Objevila mi v zubu malou dírku, vyvrtala kaz a začla po mě řvát, že to strašně krvácí a že co ona teď s tím. Třískla s tím vrtáčkem a odešla do vedlejší místnosti. 10 minut mě tam tak nechala sedět, pak přišla a začla mi to plombovat. Až doma jsem si všimla, že plombu mám černou a to je to, co mě zarazilo… Můj původní zubař v rodném městě mi asi rok zpět říkal, že tyto plomby jsou už zakázané. Všechny plomby mám bílé. A mě teda zajímá jak to je, jsou opravdu zakázané? Dělá vám zubař černé plomby? A neznáte náhodou v Havířově jiného zubaře, který přijímá? Myslím, že na takovéto návštěvy zubaře nejsem psychicky stavěná. :roll: :lol:

Není to paní doktorka Sivá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
5.10.21 08:48
@Wirczorkovaanna píše:
@Kattka6611 já bych moc ráda dojížděla 40 km. Ale nejbližší zubař je až někde v Olomouci. Mám 2 letou dcerku a 10ti měsíční dvojčata. Do Olomouce je to přes hodinu cesty :roll: přes hodinu zas zpět, což s 3 malými dětmi moc reálné není. Přítel je super, stará se. Syn je v pohodě, ale dvouleťačka a malá dcerka by se asi zbláznily, kdybych od nich odjela. :nevim:

Je fakt nesmysl, aby nejbližší zubař od Havířova byl. v Olomouci, tomu fakt nevěřím. K téhle už nechoď. Normálně obvolej zubaře v okolních městech, v Ostravě, Karviné, Frýdku atd. Je nesmysl, aby tě žádný nevzal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.10.21 09:16

@Veru1987 Není :? Takových nepříjemných je tady více? 8o :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.10.21 09:18

@Kolicek95 koukala jsem i na výpis zubařu na stránkách své pojišťovny, opravdu tady žáden není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5072
5.10.21 09:29

Zubaru.je nedostatek vsude. Kdo hleda, malokdy najde, nebo najde takovouhle neprijemnou osobu. Ja jsem po návratu do rodneho. mesta mela stesti jen proto, ze zubarka je moje byvala spoluzacka a jinak uz nepribira. Vzala mě i manzela i deti. Ale nebere. Jinak bych taky musela jezdit pres 70 km. Dvakrát do roka budiz, ale jeden cas jsem resila kanálky a byla tam dvakrat do týdne. To je pak vopruz. Takže bych asi na tvém místě pravidelně obvolavala zubaře v okoli, je blbý to rict, ale i pacienti zubaru umiraji. Nebo se stehuji. A tak. Pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6315
5.10.21 09:31
@Wirczorkovaanna píše:
@Veru1987 Není :? Takových nepříjemných je tady více? 8o :mrgreen:

Tu si pamatují s dětství.. děs děs. A koukala jsem na net a stále ordinuje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
18.10.21 23:40

@Oli.Lyon Zuv
Baru je spíš nedostatek všude kromě Prahy. Tady pro změnu furt nabírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
20.10.21 08:48

Jo nám dává normálně stále :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu