Reklama

Změny ve financování AP od 1.1.2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 13:14
Změny ve financování AP od 1.1.2018

Ahoj, omlouvám se, že se ptám jako anonymní, mám k tomu důvod.
Holky, které pracujete jako asistentky pedagoga, víte o změnách ve financování AP?
Jde o vyhlášku 27/2016, s účinnou platností od 1.1.2018.
Narazila jsem na tohle:

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vyhlášku č. 27 změny od 1.1.2018, jaké změny to jsou? Jestli bych Vás mohla poprosit napsat mi v kostce co se pro nás asistenty pedagoga mění? Jestli je to důležité - např. jiná platová třída, méně peněz… Děkuji

Odpověď: Dobrý den, rámcově jde hlavně o tyto změny: 1. Novela vyhlášky - v souladu se zákonem o pedagogických pracovnících - rozdělila asistenty pedagoga na asistenty, kteří poskytují jakousi vyšší úroveň pedagogické podpory učitelům i žákům (na ty školy dostanou dotace odpovídající 8. platové třídě), a na asistenty, kteří budou vykonávat pouze pomocné výchovné práce (a na ty školy dostanou dotace odpovídající pouze 5. platové třídě). 2. V příloze pak vyhláška nově přesně definuje, jaký by měl mít asistent pedagoga v úvazku poměr mezi přímou a nepřímou pedagogickou činností (dosud toto bylo v kompetenci ředitele školy, který mohl o poměr obou činností do značné míry rozhodovat). Změny platí až pro nově doporučované asistenty pedagoga, pro asistenty, kteří už ve školách působí, se v danou chvíli (až do nového doporučení z poradenského zařízení) nemění nic. Více informací najdete přímo v novele vyhlášky, viz. https://www.zakonyprolidi.cz/…-416/zneni-0.
Děkuji.
Víte o tom? Už se někde děje snižování z 8. třídy do 5.?Slyšela jsem totiž, že jo, přitom by se mělo čekat až na vyjádření poradenského zařízení.
Jde o propad o tisíce, můžou takhle ze dne na den, navíc se zpětnou platností?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 13.01.18 13:35

U nas tridu nesnizuji ani by nemeli. Uz ted jsme prece ve tridach podle prace s ditetem. Tam by melo jit o to, ze skola mela asistenta treba v petce, ale dostala na osmicku. Rozdil di nechala. Ted budou davat fakt podle tech trid. Tak jsem to pochopila ja.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62882 příspěvků 3 inzeráty 13.01.18 13:53

No, obecně řečeno záleží zda máš plat součástí pracovní smlouvy, pak ti ho bez tvého souhlasu změnit nemohou. Pokud máš pouze platový výměr, tak ten mohou změnit jednostraně, ale nikdy ne zpětně, takže nejdříve od února.

Uživatel je onlinesloninka
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 13.01.18 19:17

U nás ve škole pracuje 7 AP. Zrovna včera jsme měli školení o inkluzi. Konkrétně v naší ZŠ se s platové zařazením AP měnit nebude.

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 13.01.18 19:55

Nás je ve škole 10 AP, poradu máme ve středu, tak jsem na to zvědavá :?

Kamila32
Kecalka 397 příspěvků 15.09.18 07:32

Píšete, že změny platí jen u nově příchozích asistentům. Takže nemá právo mě shodit z 8. platové třídy na 7? :nevim:

Extra třída :D 12549 příspěvků 15.09.18 09:41
@Kamila32 píše:
Píšete, že změny platí jen u nově příchozích asistentům. Takže nemá právo mě shodit z 8. platové třídy na 7? :nevim:

u nás mají děti každý rok nové posouzení, takže nové podmínky.

Kamila32
Kecalka 397 příspěvků 15.09.18 10:05

@vokishka tím pádem se může hýbat s platovou třídou? Jsem pár let u těch stejných dětí a diagnostikovany jsou stejně a někteří i hůře. :roll:

Extra třída :D 12549 příspěvků 15.09.18 10:10
@Kamila32 píše:
@vokishka tím pádem se může hýbat s platovou třídou? Jsem pár let u těch stejných dětí a diagnostikovany jsou stejně a někteří i hůře. :roll:

já bych řekla, že jo. I nepřímou dobu nám teď přepočítávali podle těch nových podmínek. Běžně se od září hýbe i s úvazkem, podle toho, co napíše SPC.

Kamila32
Kecalka 397 příspěvků 15.09.18 10:13

@vokishka u nově příchozích ano, ale proč mám brát míň za stejných podmínek a více práce.

Extra třída :D 12549 příspěvků 15.09.18 12:10
@Kamila32 píše:
@vokishka u nově příchozích ano, ale proč mám brát míň za stejných podmínek a více práce.

Bohuzel o tom je prace asistenta, nejistota, kazdy rok neco jineho, jsme zavisli na tom,co napise poradna, na libovuli reditele.

Kamila32
Kecalka 397 příspěvků 16.09.18 09:59

@vokishka ach jo :zed:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Řepka se chce soudit s Primou. Kvůli Blažkové!

Jak jsme prorokovali, tak se i stalo. Tvůrci vtipné upoutávky na kultovní... číst dále >

Tornádo Tomicová! Měla být outsiderem, teď je hvězdou StarDance

Jakmile vyšlo najevo, že se jednou ze soutěžících deváté řady StarDance má... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >