Změny ve financování AP od 1.1.2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 13:14
Změny ve financování AP od 1.1.2018

Ahoj, omlouvám se, že se ptám jako anonymní, mám k tomu důvod.
Holky, které pracujete jako asistentky pedagoga, víte o změnách ve financování AP?
Jde o vyhlášku 27/2016, s účinnou platností od 1.1.2018.
Narazila jsem na tohle:

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vyhlášku č. 27 změny od 1.1.2018, jaké změny to jsou? Jestli bych Vás mohla poprosit napsat mi v kostce co se pro nás asistenty pedagoga mění? Jestli je to důležité - např. jiná platová třída, méně peněz… Děkuji

Odpověď: Dobrý den, rámcově jde hlavně o tyto změny: 1. Novela vyhlášky - v souladu se zákonem o pedagogických pracovnících - rozdělila asistenty pedagoga na asistenty, kteří poskytují jakousi vyšší úroveň pedagogické podpory učitelům i žákům (na ty školy dostanou dotace odpovídající 8. platové třídě), a na asistenty, kteří budou vykonávat pouze pomocné výchovné práce (a na ty školy dostanou dotace odpovídající pouze 5. platové třídě). 2. V příloze pak vyhláška nově přesně definuje, jaký by měl mít asistent pedagoga v úvazku poměr mezi přímou a nepřímou pedagogickou činností (dosud toto bylo v kompetenci ředitele školy, který mohl o poměr obou činností do značné míry rozhodovat). Změny platí až pro nově doporučované asistenty pedagoga, pro asistenty, kteří už ve školách působí, se v danou chvíli (až do nového doporučení z poradenského zařízení) nemění nic. Více informací najdete přímo v novele vyhlášky, viz. https://www.zakonyprolidi.cz/…-416/zneni-0.
Děkuji.
Víte o tom? Už se někde děje snižování z 8. třídy do 5.?Slyšela jsem totiž, že jo, přitom by se mělo čekat až na vyjádření poradenského zařízení.
Jde o propad o tisíce, můžou takhle ze dne na den, navíc se zpětnou platností?

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11975 příspěvků 13.01.18 13:35

U nas tridu nesnizuji ani by nemeli. Uz ted jsme prece ve tridach podle prace s ditetem. Tam by melo jit o to, ze skola mela asistenta treba v petce, ale dostala na osmicku. Rozdil di nechala. Ted budou davat fakt podle tech trid. Tak jsem to pochopila ja.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61950 příspěvků 3 inzeráty 13.01.18 13:53

No, obecně řečeno záleží zda máš plat součástí pracovní smlouvy, pak ti ho bez tvého souhlasu změnit nemohou. Pokud máš pouze platový výměr, tak ten mohou změnit jednostraně, ale nikdy ne zpětně, takže nejdříve od února.

sloninka
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 13.01.18 19:17

U nás ve škole pracuje 7 AP. Zrovna včera jsme měli školení o inkluzi. Konkrétně v naší ZŠ se s platové zařazením AP měnit nebude.

laducha
Generální žvanilka 21360 příspěvků 13.01.18 19:55

Nás je ve škole 10 AP, poradu máme ve středu, tak jsem na to zvědavá :?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama