Zpátky k přírodě - čaje, sirupy, šampony...

970
19.4.17 13:52

Zpátky k přírodě - čaje, sirupy, šampony...

Maminky, letos jsem se rozhodla pro co nejméně chemie a co nejvíce přírodních věcí.
Byla bych ráda za tipy a triky, které děláte doma Vy.
Teď z jara zatím suším bylinky - listy jahodníku a prvosenku jarní - na čaj.
Těším se až naroste meduňka a máta na čaje a sirupy.
Dále dělávám sirup z jablek, je výborný.

Máte nějaké další osvědčené tipy, co jde teď na jaro (i když dneska to tak venku nevypadá, ale já jsem optimista 8) ) nasbírat a zužitkovat?
Ještě mně čeká jedna výzva a to kozo-ovčí sýry, ale také až tak za měsíc, za dva. Tak pokud někdo vyrábíte, budu ráda i za tyto tipy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
187
19.4.17 14:08

Jitrocelovy a smrkovy sirup.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4497
19.4.17 14:08

Já spíš klasické zavařeniny a sirupy. Z jara bezový sirup, pak ovocné podle toho, co se zrovna urodí, nebo dostanu. Jinak samozřejmě marmelády všeho druhu a pak různé sušené bylinky - meduňka, máta… Posledně jsem si vyráběla i domácí vegetu - nasušila petržel, mrkev, libeček, trošku celeru… Jo a ještě jsme vyráběla sirup ze smrkových výhonků -prý dobrý na kašel a nachlazení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
335
19.4.17 14:09

U nás se hodně dělají kopřivy, čaje z kopřiv nebo jsme je měli i v nádivce :D já to teda nesnáším ale většině členům rodiny to chutná nebo nevadí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
187
19.4.17 14:09

Kopriva-oplach na vlasy, caj, do nadivky :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1309
19.4.17 14:10

Poupata pampelišek - kaprlata, za pár dní pampeliškové květy - med, do salátu se dá přihodit i pár listů. Pokud máš možnost, tak medvědí česnek - pesto, výhonky smrku - sirup

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1309
19.4.17 14:13

Jinak doporučuji pořad Kouzelné bylinky (ČT, i v archivu). Určitě v něm najdeš spoustu inspirace. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
285
19.4.17 14:16

Jak prosim delas sirup z jablek? Ja take delam ruzne sirupy, letos mam take v planu nasusit bylinky na cajcky. Ten syr by me taky zajimal :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10265
19.4.17 14:21

Čaj z jehličí, toaleťák z lopuchu, medvědí česnek od řeky, a hlavně - kokosový olej, ten se dá použít skoro na vše.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
970
19.4.17 14:24

@AnetVV A prosím co přesně jde z kopřiv? Těch je všude plno…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81486
19.4.17 14:25
@Ráchelia píše:
@AnetVV A prosím co přesně jde z kopřiv? Těch je všude plno…

siruo, nádivka, špenát

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
970
19.4.17 14:25

@cverunka Vegeta je taky suprovní, tu dělávám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
970
19.4.17 14:26

@wenatka Sýr musím ještě nastudovat.
Z jablek děláme mošt (šťáva z jablek) ten potom převařím, přidám cukr, někdy i skořici a citron. Je nejlepší. Podrobnmý postup napíšu dle receptu, jestli chceš :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
970
19.4.17 14:28

Můžu poprosit rozepsat něco na vlasy z kopřiv? Nebo nějaký šampon? A sirup jak děláte? Díky všem :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6672
19.4.17 14:28
@Premek_Orac píše: Čaj z jehličí, toaleťák z lopuchu, medvědí česnek od řeky, a hlavně - kokosový olej, ten se dá použít skoro na vše.

Že toto nebude úplně upřímně myšlená rada? :jazyk: :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Hra JAUVAJS!

  • (3.8) + 10 recenzí

Dostihy a sázky

  • (5) + 5 recenzí

Karak

  • (5) + 5 recenzí

Osadníci z Katanu

  • (5) + 5 recenzí

Poradna o homeopatii

Ikona - Eliška Bartlová

MUDr. Eliška Bartlová