Ztráta citlivosti

Anonymní
6.3.16 00:13

Ztráta citlivosti

Dobrý večer, mám takový dotaz…už tak dva měsíce pociťuji menší citlivost na pravé noze, konkrétně od kotníku nahoru, teď už až ke kolenu ale jen na půlce nohy…dále už delší dobu mám nevolnosti, pocit na zvracení, motání hlavy, migrény, šílená únava, deprese…mám problémy se zadáma(bolesti v oblasti šíje a kříže vystřelující do nohou),tak doufám, že je to jen skříplý nerv…v pondělí jdu k doktorce, ale přesto se chci zeptat, jestli s tím tady má někdo zkušenost, docela se bojím…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6.3.16 00:20

Nejsem doktor, ale slabá mrtvice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 00:23

@mirecekblbecek nejsem si vedoma…priznaky? Zapomněla jsem napsat, je mi 30 let…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.16 00:28

Jen chci ještě dodat, že občas hůře artikuluji, mám pocit, jako by mi brněl jazyk a spodní čelist…pocit knedlíku v krku a zhoršené dýchání, při spánku možná apnoe, ale vždy se z toho rychle proberu…

• Nahlásit
  • Citovat
6.3.16 01:10
@Anonymní píše:
Jen chci ještě dodat, že občas hůře artikuluji, mám pocit, jako by mi brněl jazyk a spodní čelist…pocit knedlíku v krku a zhoršené dýchání, při spánku možná apnoe, ale vždy se z toho rychle proberu…

to by mohla být mrtvice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
6.3.16 01:15

Mozes mat len zaseknuty nerv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.16 01:22

Ještě bych to viděla na panickou ataku, nejsem doktor, ani ten by nestanovil diagnozu naslepo, takže to taky může být něco úplně jiného, každopádně už jsi tam u mudr. měla být dávno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
6.3.16 07:32

Tak ja bych si vsadila mesicni vejplatu na polytopni vertebrogenni algicky syndrom, lidove „skriply“ nerv vedoucí do nohy, + cervikokraniální syndrom (=bolest hlavy od krku, k tomu nevolnost a motani hlavy) a k tomu neco psychicke nadstavby a z toho ty deprese a potíze s artikulací a kdesi cosi. Nicméne samozrejme a jako neurologii vzdy - to musi nekdo videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 08:50

Můžu napsat svou zkušenost. Mám trochu jiné migrény, spíše v délce aury a bolesti. Pokud se to nakupí a jsem vyčerpaná (jak fyzicky, tak fyzicky), tak „lezu do nory“. Prostě potřebuji samotu a klid.
Zrovna včera jsem měla auru několikrát různou po celý den, bylo to hodně vyčerpávající - střídající se opakované problémy se zrakem, řečí, brnění, mravenčení, záškuby. Dnes už je lépe.

Někdy jsou špatné dny, ale pak je lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.16 10:28

@Pudloslava no na neuro jsem byla, byl jen udelan rtg, zjistila se skolioza a vyrustky na páteři, byly mi napsané rehabilitace, toť vše…půjdu znovu k obvodní, vyzadam si MR.

• Nahlásit
  • Citovat
35689
6.3.16 14:56
@Anonymní píše:
@Pudloslava no na neuro jsem byla, byl jen udelan rtg, zjistila se skolioza a vyrustky na páteři, byly mi napsané rehabilitace, toť vše…půjdu znovu k obvodní, vyzadam si MR.

Co od MR ocekavas? POkud nechces na operaci s pateri, tak ti MR k lecbe nicim neprispeje. Uz mas vycerpane vsechny terapeuticke moznosti? obstriky, infuse, mobilizace, RHB, lazne? Tak kdyztak s tou MR nikoho neprud, je to drahe, lidi, co to potrebuji skutecne na to dlouho cekaj. Pokud chces mit jistotu, ze jde o skriply nerv, tak muzes zkusit poprosit o EMG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 15:46

@Pudloslava jak jsem psala, na rehabky chodím, za týden mě čeká MOBILIZACE, přes konecnik a žebra. Injekce mi pomohli krátkodobě. Na mag. rezonanci nebo CT mám právo jako každý jiný člověk, co si platí zdravotní pojištění a stavy, kdy nemůžu dýchat a hlava mě bolí ze by mi praskla nikomu opravdu nepřeju. Nemám pocit, že bych tím doktory prudila, nevím, co mi je, potřebuju normálně fungovat a chodit do práce, doktoři jsou snad od toho, aby mi pomohli…

• Nahlásit
  • Citovat
35689
6.3.16 17:38
@Anonymní píše:
@Pudloslava jak jsem psala, na rehabky chodím, za týden mě čeká MOBILIZACE, přes konecnik a žebra. Injekce mi pomohli krátkodobě. Na mag. rezonanci nebo CT mám právo jako každý jiný člověk, co si platí zdravotní pojištění a stavy, kdy nemůžu dýchat a hlava mě bolí ze by mi praskla nikomu opravdu nepřeju. Nemám pocit, že bych tím doktory prudila, nevím, co mi je, potřebuju normálně fungovat a chodit do práce, doktoři jsou snad od toho, aby mi pomohli…

No MR mas samozrejme pravo, pokud bude indikovana. V tomto pripade v ni nevidim zadny prinos pro tebe, dela obrazky jen pro obrazky samotne nema zadny smysl. samozrejme mozna to tvuj neurolog posoudi jinak podle objektivnich priznaku. Pokud by ti noha objektivne oslabovala nebo pokud bys mela potize s mocenim a nebo pokud bys mela torpidni potize a konzervativni lecba by uz selhava a uvazovalo by se o operaci, potom samozrejme MR na miste je. MR jen, aby se videlo, jestli tam je nebo neni vyhrezla plotenka, zadny prinos nema, protoze lecba se tim nijak nezmeni. teda ano, doktori se ti budou snazit pomoci, ale rezonance ti nepomuze. Ted teda mluvim o MR páteře.
Grafika mozku je oduvodnenejsi, jestlize mas silne bolesti hlavy. I to samozrejme vyhodnoti tvuj neurolog na zaklade tvych objektivnich priznaku. Prakticky lekar ti velmi pravdepodobne nenapise ani jedno z toho, ledaze bys byla jeho pribuzna.

Příspěvek upraven 06.03.16 v 18:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20680
6.3.16 17:48
@Anonymní píše:
@Pudloslava no na neuro jsem byla, byl jen udelan rtg, zjistila se skolioza a vyrustky na páteři, byly mi napsané rehabilitace, toť vše…půjdu znovu k obvodní, vyzadam si MR.

mě psal MR neurolog tak netuším jestli ji napíše obvodní :think: příznaky mám úplně stéjné takže tě chápu :hug: zjistili mi hemiplegickou migrénu…hlava mě bolí i 10 dní vkuse :roll: žiju s tím už asi okolo 12 let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.16 06:59

@Lima69 no uvidím, každopádně neurolozka mi rekla, pokud by se stav nezlepsil nebo zhorsil, mám se k ní znovu objednat, tak doufám, že bude vědět co se mnou. Připadám si jak hypochondr, ve třiceti nejsem schopná fungovat. Jisty potíže jsem měla už dřív, ale ta ukrutna únava začala vlastně az jsem se měsíc dostávala z chřipky a to jsem dřív nemocná nebyvala…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama