Vitaminy na zklidnění dítěte
Dobrý večer,
mám synka 5 let diagnostikována ADHD, bere Rorendo oro tabs jednu tabletku ráno před odchodem do školky.
Můj dotaz zní, jestli by bylo možné dávat místo prášku nějaké vitaminy na podporu hyperaktivity a zklidnění.
Od paní psychiatričky jsem se dozvěděla jen o Eye-g, ale cenově je drahý.
Moc děkuji
Hezký den,
Vaši zprávu jsem objevila náhodně, tak odpovídám proto až nyní…
Na uklidnění můžete vyzkoušet ze stravy vyřadit bílý cukr, je to asi nejúčinnější, co od rodičů dětí z ADHD bylo doporučeno. Mají to vyzkoušeno. TAkže i bonbóny apod. A dávat si pozor na potraviny s éčky, především aspartam.
Co se týče vitamínů mohla by být fajn mrkev a rybí či lněný olej.
Doporučuji potraviny, výtažky vitamínů nejsou tak účinné.
Lenka Osladilová
speciální pedagožka a terapeutka
www.specialnipedagog.cz
Další otázky z poradny
| Syn nechce číst | jal | Přijato: 15.01.17 | Zdpovězeno: 21.01.17 | Odpovídá: Mgr. Lenka Osladilová |
|---|---|---|---|---|
| Učení syna v 1. třídě | Kristee | Přijato: 13.12.16 | Zdpovězeno: 21.01.17 | Odpovídá: Mgr. Lenka Osladilová |
| ADHD, nebo ne? | mondulee | Přijato: 26.11.16 | Zdpovězeno: 29.11.16 | Odpovídá: Mgr. Lenka Osladilová |
| Syn nemluvi - 3,5r. | svycarka | Přijato: 16.11.16 | Zdpovězeno: 21.11.16 | Odpovídá: Mgr. Lenka Osladilová |
| vzdorovani 5 leteho kluka | mondulee | Přijato: 12.11.16 | Zdpovězeno: 21.11.16 | Odpovídá: Mgr. Lenka Osladilová |