Porodnice Boskovice

, http://www.nembce.cz/gynekologicko-porodnicke.html

gynekologické oddělení: 516 491 351
porodní sál: 516 491 382
oddělení šestinedělí: 516 491 362

Primář: MUDr. Jan Machač

Porodnice nabízí mimo jiné i jeden nadstandardní porodní box s vlastním sociálním zařízením a sprchou, televizí, lednicí a rozkládacím křeslem pro doprovod nastávající maminky. K dispozici jsou také různá relaxační zařízení pro první dobu porodní, jako je míč, vak, žíněnka, stolička, aromaterapie, masáže, či muzikoterapie.

Doporučují maminky porodnici Boskovice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Boskovice

Rodila jste v porodnici Boskovice?
doporučuje
Porodnice Boskovice - tynapliskova 15.04.19 napsala :

Do porodnice jsem přijela s prasklou plodovou vodou 26.3.2019 v 1:00 ráno. Sestřička na příjmu byla moc milá, vše mi vysvětlila, co bude následovat a uložila mě na porodní box, i když jsem neměla bolesti a bylo jasné, že se mnou nebudou nic dělat. Alespoň do rána nebyl problém, aby se mnou zůstal manžel. Porodní asistentka mi chodila akorát připojovat monitor, jinak jsme měli soukromí. Ráno jsem dostala vyvolávací čípek a malá se narodila 15:47. Setkala jsem se s naprosto profesionálním přístupem, všichni byli moc příjemní, jak porodní asistentky, tak paní doktorky. Protože jsem si nechala píchnout Epidural, tak jsem se setkala i s paní anestezioložkou, která byla super, vše mi vysvětlila ukázala atd. I když porod byl dlouhý a já nevěděla co čekat a hlavně jsem se hrozně bála, že bolest nezvládnu, hodnotím porodnici velice kladně. Všichni byli moc fajn a každý nám všechno vysvětloval. Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená, sestřičky byly moc hodné, všechno ukázali vysvětlili, nesetkala jsem se s nikým, kdo by byl nepříjemný nebo neochotný. Za mě velké dík a mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, pořádně se vyspat a nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky jinak nic.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Boskovice - lucka1b 01.12.18 napsala :

Rodila jsem 2016. Po příjezdu do porodnice mi ustaly stahy. Doktorka mi oznámila, že mi porod vyvolá. Vrazila mi do pochvy čípek aniž by mě upozornila na jeho vedlejší účinky (větší bolestivost, více krvácení a tzv. nepostupující porod) a aniž by k tomu měla důvod (bylo to před termínem). Nezabral, tak mi dala další. Následovalo 10 hodin neskutečně bolestivých stahů.
Krvácela jsem tak, že jsem ani nepostřehla odtok plodové vody. Na porodním sále hrozná zima, že tabulka o úlevnych polohách mimo postel s teplou peřinou byla spíš pro smích. Kvůli bolesti jsem zvracela, léky proti zvracení jsem odmítla, přesto mi je dali - a zvracela jsem dál. Epidural mi píchli až ke konci a ještě blbě - museli píchat znova a stejně moc nezabral.
Hráz mi nastřihli „preventivně“ a potrhaná jsem byla tak, že jsem ztratila cit v pochvě. Při porodu mi někdo začal tlačit na břicho z čehož se mi udělalo neskutečně špatně, když jsem to odmítla, začali mi vyhrožovat, že dítě vytáhnou za hlavu kleštěmi. Chtěla jsem tlačit, ale neměla jsem sílu ani na chvilku zadržet dech - šla jsem do mdlob. Dali mi kyslíkovou masku a s tou jsem mimi konečně vytlačila.
Příště budu rači rodit doma než v Boskovicích.
Na poporodním záleželo na koho narazíte, některé sestry skvělé, jiným bylo lepší se vyhnout, ale tak to bývá ve většině nemocnic.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 13.11.18 napsala :

V Boskovicích jsem žila řadu let, bydlím 10 km od nich. Tudíž moje volba na porodnici byla jasná. Rodila jsem 16.11.2017 :) Měla jsem vyvolávaný porod, takže žádný med. Jako nervózní prvorodička jsem byla z toho dost vyklepaná, ale měla jsem velké štěstí, že jsem narazila na mladého, šikovného, všímavého pana doktora Chrousta.♥️ Není den, kdy bych si nevzpomněla na jeho jednání i chování. Byla jsem nadmíru spokojena i s následnou péči. Jen malé vytknutí patří dětské lékařce, která dle mě jednala neprofesionálně a mladé holce pár dní po porodu řekla, že je nezodpovědná a moje dítě umře! Díky ní jsem všechny snahy o kojení hodila úplně pryč.

Personál: Radim Chroust

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať mají štěstí na pana doktora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků a vložek :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - maihi 10.10.18 napsala :

Přesně před týdnem, tj. 3.10.2018 jsem v Boskovicích císařským řezem porodila holčičku.
Císařský řez byl nutný, protože miminko bylo koncem pánevním a bylo mi doporučeno raději jít na cíařský řez.
Operoval mě pan primář Machač + pí doktorka Barošová.
Operace proběhla v epidurální anestezii, takže celou dobu při vědomí. Vytažení miminka cca 8 minut, zbytek operace cca 40 minut. Partner u porodu, mohl si malou hned pochovat a mně ukázat.

Porodnici Boskovice můžu doporučit všemi deseti!

Mám obecně negativní zkušenosti s nemocnicemi, proto jsem měla mírné obavy z případných komplikací. Boskovice jsem si vybrala na základě kladných recenzí a pověsti pana primáře.
Do porodnice jsem jela ze vzdálenosti 40ti km.
Nic mě nezklamalo, naopak. Přes počáteční velmi pozitivní paní anestezioložku atmosféru na sále, velmi lidský přístup pana primáře. Taktéž oddělení novorozenecké, milé, vždy nápomocné sestřičky i doktorky.
Sestřičky vás „donutí“ hned druhý den po operaci vstát, což tedy není jednoduché. Ale vzpápětí pochopíte, že čím dříve tím lépe.První den operační, druhý den zotavovací a třetí vám již donesou miminko a máte ho celý den u sebe. Od prvního dne vám ho pravidelně nosí na kojení. Poradí vám s koupáním, kojením, se vším.
Celkový pobyt v nemocnici 5 dnů (1. den operační + další 4). Jizva krásná, tenká bez komplikací.
Své volby nelituji a mohu jen doporučit. Na první porod, budu vzpomínat jen v dobrém.

Děkuji celému personálu.

Personál: Mudr. Machač + další

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příliš se nestresovat a věřit, že vše proběhne v pořádku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoje vložky, ručník, pantofle. Pro miminko vlhčené kapesníky a plínky + oblečení pro miminko na odchod z nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Mysaka 05.09.18 napsala :

Nejlepší rozhodnutí mého života. Kdybych měla rodit znovu, bylo by to jedině v Boskovicích.

Měla jsem za sebou již císařský řez v Brně. V porodnici plně respektovali mě rozhodnutí rodit spontánně, i když jsem měla řadu zdravotních komplikací. Udělali pro to maximum a vše se podařilo. Péče na sále je nadstandardní a i na oddělení šestinedělí a novorozeneckém je to stejné. Mohu srovnávat s Brnem a taková péče v oblasti kojení a přístupu k maminkám tam opravdu není. Chápu, že Brno je předimenzované rodičkami, a právě proto všem doporučuji Boskovice. Cesta z Brna za tu půl hodinu stojí.

Všechny mé obavy z porodu a kojení se tam rozplynuly. Budou se vám věnovat a ve všem vám s péči o miminko a kojení pomohou. Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat, rádi vám odpoví. Když budete cítit nejistotu, či budete psychicky vyčerpána, personál si s vámi promluví a uklidní vás. Všichni v Boskovicích jsou nesmírně vstřícní a mají pochopení pro stav, ve kterém se nacházíte. Díky porodnici v Boskovicích byl porod pro mě úžasným zážitkem na celý život.

Velmi děkujeme všem, kteří se o nás v Boskovicích starali, a to i za našeho skvělého chlapečka.

P.S.: Fakt dobře tam vaří.:)

Personál: MUDr. Železná, MUDr. Procházková, porodní asistentky a celý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se jet půl hodinku z Brna nebo i odjinud.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách porodnice vše najdete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 07.08.18 napsala :

Rodila jsem v Boskovicích s porodní asistentkou Čížkovou a nemohu si to vynachválit. Měla jsem celkem rychlý porod a porodní asistenka byla skvělá. Na poporodním byly sestřičky taky velmi ochotné a milé, neměla jsem nadstandard, a i tak jsem byla spokojená. Vřele doporučuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou určitě dubovou kůru (gel) – je super a po nástřihu skvěle chladí.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Boskovice - J.ennyr 02.07.18 napsala :

Rodila jsem v prosinci 2017, už při kontrolách upozorňovali, kolik bude v prosinci porodů a nelhali, porodnice malá (proto jsem si ji vybrala, nechtěla jsem průchodák v Brně), přeplněná, během mého porodu všechny porodní sály obsazené. Rodila jsem poprvé, porod vyvolávaný, dlouhý, přesto si na doktory a porodní asistentky nemůžu stěžovat. Vystřídalo se jich několik, všichni slušní, milí, poradili, pomohli. I když hrozil císař, nakonec jsem to zvládla fyziologicky, za což sem byla moc vděčná. Partner u porodu, vše bez problému. Vybrala jsem si nadstandard s vlastní sprchou a využila vše, co mi bylo nabídnuto.

Oddělení šestinedělí přeplněné (i když jsem měla štěstí a byly jsme napokoji jen dvě), ani chvíle klidu, vizity pro miminko i pro mě, 3× denně úklid - hodně hlasitý, (měla jsem nespavé miminko a když konečně uslo, vzbudla ho paní uklízečka, která mlátila vším, co měla po ruce), neustálý hluk na chodbě, křik miminek. První dvě noci jsem prakticky nespala.

Sestřičky na oddělení opravdu milé a ochotné, na novorezeneckém jak která, kojení mi pořádně vysvětlila jen jedna, bohužel měla směnu jen jednou během mého pobytu, jinak to byl spíš boj, i když jsem se často na vše ptala, jedna, kterou jsem vyloženě obtěžovala. Holt je to o tom, na koho člověk natrefí, za mě 4 dny v porodnici až moc, jen stres.

Nemám srovnání s jinou porodnicí, takže těžko hodnotit takhle celkově, ale negativních pocitů bylo asi míň.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V klidu si nachystat všechny věci a o kojení si toho hodně nastudovat dopředu, i když ani to maminky nepřipraví na to, jak to zvládnout, ale aspoň vědět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní porodnicé vložky, dostali jsme, ale co jsem si koupila, byly o moc lepší, sítované kalhotky, vodu, všeho ostatního je na oddělení dostatek k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - PetaBisa 28.06.18 napsala :

Tuto porodnici mohu s nadšením doporučit, byla jsem velmi spokojená s veškerým personálem i celkovým „pobytem“. :-) Rodila jsem dlouho, vystřídalo se u mě dost asistentek, ale všechny byly naprosto báječné a nápomocné, pan doktor Chroust byl také velmi šikovný.

Na porodní plán se vykašlete, všechno s vámi hezky proberou a udělají to nejlepší pro vás i pro miminko.

Na oddělení šestinedělí+novorozenecké - je to takové domácké prostředí, cítila jsem se zde velmi dobře, opět chválím veškerý milý personál. Pár dní zde uteče jako voda, pořád se něco děje. Důležité je nebát se na cokoli zeptat, klidně vícekrát, všichni jsou ochotní a rádi se vším pomůžou, vysvětlí. Ať už to bude péče o miminko, nebo kojení, s tím asi maminky nejvíce bojují. Sestřičky z novorozeneckého se ale 100% snažily, aby se to všem dařilo, pomáhaly a vysvětlovaly, za to jim moc děkuji. Také veškerá vyšetření mě nebo miminka byla velice pečlivá, dobře se o nás starali.

Ještě jednou všem moc děkuji a chválím za vstřícný přátelský přístup a porodnici všem maminkám bez váhání doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všechno si doma nachystat, po příjezdu nastane chaos. :-) Ale samozřejmě těšit se na miminko a s odjezdem nespěchat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ručníky, kojící podprsenky + vložky, síťové kalhotky + vložky, spoustu plín a ubrousků pro mimčo, malý purelan na bradavky, mast z dubové kůry

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Ghanaian Princess 21.06.18 napsala :

V této porodnici jsem byla velice spokojená, možná je to i tím, že můj porod probíhal fyziologicky a bez problémů.
Doma večer ve 23 hodin mi praskla voda a pomalinku odtékala. Byla jsem 2 týdny před termínem. Do porodnice jsme tedy dorazili kolem půlnoci. Nejdřív jsem neměla žádné kontrakce, ale už v autě jsem měla asi každých pět minut, takové velice slabé, ale docela nepříjemné.

Na příjem mě vzala starší sestřička, kolem 60 let, od pohledu velice odměřená, ale po půlhodině jsem zjistila, že je velice hodná a klidná, to na mě začalo působit moc dobře.

Manžela nechali sedět v čekárně, zatímco mě napojili na monitor a zkontrolovali plodovou vodu z mé vložky.

Monitoring trval asi 30 minut, kontrakce jsem během toho měla pořád stejně, ptali se mě, jak to cítím, jestli jsou hodně nepříjemné… Zajímali se a psali si to. Řekla jsem, že to cítím jako horší menstruaci, ale že jsou ty kontrakce velice krátké, do 15 vteřin max.

Sestřička vyjela graf a naznala, že je to teprve úplný začátek a že nejméně do pozdního rána se určitě nic dít nebude a že bych se měla vyspat. Vysvětlila mi, že domů už mě nepustí, kvůli odteklé plodovce, ale že můžeme s manželem zůstat na nadstandardu. To jsem chtěla, protože jsem tam nechtěla být sama. Pak mě ale druhá sestřička poradila, ať raději manžela pošlu domů, protože se budu potřebovat pořádně vyspat a nabrat síly na ráno, a pokud tam bude manžel, tak budu prý rozptýlená a ani jeden z nás si neodpočine. Naznala jsem, že má pravdu a šla jsem manželovi do čekárny říct, co bude. Moc to nechápal, myslel si že to asi hned bude. :D Nakonec teda souhlasil. že pojede domů a že kdykoliv bude třeba nebo jen budu chtít, aby tu byl, tak zavolám a on přijede. Máme to od nemocnice 14 km, takže je to bezproblémové.

Manžel odjel a mě popadla strašná lítost, bylo mi najednou hrozně úzko, byla jsem tam najednou sama, s cizími sestřičkami, byla jsem trošku roztřesená, třásla se mi kolena a ruce, asi proto, že jsem nevěděla, co se bude dít a celé té nečekané situace jsem se bála. Bála jsem se konrakcí a toho, jak to zvládnu. Říkala jsem sestřičce, že před 11 lety jako 18letá jsem byla se sestrou u porodu a byl to hodně komplikovaný a náročný porod s kleštěmi a že mám prostě asi proto takový strach. Sestřička byla moc milá, společně s druhou sestřičkou si za mnou šly na pokoj chvilku povídat, abych se uklidnila. Pak mi řekla, že vidí, jak jsem neklidná a jestli prý chci manžela u sebe. To jsem řekla, že bych raději ten spánek, a pak jsem poprosila o něco na spaní, jestli to je možné, řekla že ano, že má něco co mě mohou píchnout na uklidnění a na lepší spaní, a prý to uvolní ty mini kontrakce. abych se vyspala.

Píchli mi teda injekci a já se celá unavená schoulila do postele. Zhasla mi světlo a řekla, že kdykoliv mohu zazvonit, a poradila, ať opravdu spím a nabírám síly.

Zavřela dveře a mě najednou nešlo spát ani přes injekci. Donekonečna jsem přemýšlela, jak to zvládnu, nemohla jsem uvěřit, že už rodím. Pořád jsem někomu psala na mobilu, mamce a tak dále.

Neuběhlo ani 30 minut a přišla kontrakce. Řekla jsem si, že asi ta injekce ještě nezabrala.

Ale za dalších 15 minut přišla další kontrakce a pak další a další a další. Každých asi 15 minut a byly dost nepříjemné. Po několika kontrakcích už jsem nemohla ležet, tak jsem u každé kontrakce stoupla a ohla se přes postel a rozdýchávala je. Pak jsem zase vždy zalezla a chystala se že si zchrupnu. Ale ani nápad. Ve dvě ráno už jsem tam regulérně hekala, ohnutá non stop přes postel, a rozdýchávala jsem to teda dost těžko, byly čím dál horší a já se po každé cítila slabší a slabší.

Kolem třetí ráno přišla mladá sestřička, moje oblíbená, a řekla: Paní, vy nespíte? Co děláte?

Já jí v těch bolestech nemohla ani odpovědět, jen jsem se na ní podívala a zase zabořila obličej do polštáře a rozdýchávala nahlas. Řekla, že se koukne jak na tom jsem. Pomohla mi na postel a zjistila že jsem otevřena na 5 prstů. Než dokončila monitoring, tak bylo půl 4 a po další prohlídce ve 4 hodiny mi oznámila že jsem na 5 a že to vypadá na nějakou rychlovku, tak že mám zavolat manžela, ať raději přijede. Přijel kolem půl 5 a to už jsem teda myslela, že budu okusovat omítku ze zdi. Nevěděla jsem, kam vletět, čeho se držet, jak to zvládat, pak mi ta mladá sestřička hrozně pomáhala hledat polohu. Zkoušeli jsme záchod, to mě nevyhovovalo. Pak navrhla Ballon, to taky ne, pak mi nabízela vanu, ale do té se mi nechtělo, i když jsem to vždy plánovala. Nakonec mi hodila na zem takovou super žíněnku a donesla takový nafouklý půlkruh, něco jako velký balón, ale stabilní a do tvaru U. A to bylo ono.

Šla jsem na všechny 4 a rukama a hlavou jsem se opřela o tu nafukovací věc, zabořila se do ní a sestřička nainstalovala manžela, aby mě držel za ruce. To bylo opravdu příjemné. Přišlo mi že kontrakce byly snesitelnější a nebyla jsem tak unavená ze stání. A rychle jsem se otvírala. V 5 ráno jsem už byla vyčerpaná, kontrakce byly šílené, mezi nimi jsem usínala na pár vteřin a pak jsem chytla hroznou paniku a brečela, že už nemůžu a že to nezvládnu, že chci císaře. :D Všichni se tomu smáli a vysvětlovali mi, že už jsem skoro na konci, že se moc dobře otvírám a že jsem šikovná a chválili mě do nebes. Dodali mi moc odvahy a neustále mě podporovali. Dýchali se mnou, ukazovali mi, jak mám dýchat a kdy. Za dalších půl hodky už jsem byla plně otevřená a dovolili mi tlačit. Povzbuzovali mě a já tlačila ze všech sil a vytlačila jsem na 3×. Vyšli mi vstříc a nechali mě rodit v mé poloze tak, jak jsem chtěla, i když to bylo pro ně náročnější.

Malého pak držela sestřička, a protože jsme byli na zemi, musela mi druhá pomoci se otočit, jelikož jsem tlačila na pejska, tak jsem neviděla miminko. Byla jsem slabá, tak mi pomohli se otočit a hned mi položili malého na břicho, a nechali dotepat pupečník. Všichni se se mnou radovali, byli příjemní a suproví. Manžel je cizinec, mluví jen anglicky a chovali se k němu moc hezky, ohleduplně. Mladá sestřička, která mě provázela celým porodem, s ním mluvila anglicky.

Pak mi malého zabalili a šli zvážit, to s nimi šel manžel, zatímco mě prohlížela doktorka placentu a pak i mě. Potom nás nechali na pokoji jen nás 3 asi hodinu, zkoušeli jsme kojit, seznamovali se, dělali fotky… Bylo to skvělé. Pak mi donesli snídani, kterou jsem si snědla v posteli, byly to 3 grahamové rohlíky, máslo, jogurt, sušenky, a kakao. Po snídani mě sestřička pomohla se osprchovat, dohlídla, abych se neporanila, protože jsem tam dole byla oteklá.

Přenesla mi moje věci na novorozenecké oddělení a doprovodila mě tam.

Na novorozeneckém oddělení jsem byla moc spokojená. Jsou tam moc milí, všechno nás učili, ukazovali, byli hrozně vstřícní. Laktační poradkyně fungovaly pořád, kdykoliv jsme se mohli jít na něco zeptat, požádat… V noci jsem několikrát chodila odstříkávat mléko, protože mě bolela nalitá prsa. Pomáhaly mi s kloboučky a se vším, co se týkalo kojení.

Přirovnala bych to k privátní péči svou kvalitou.

Nevýhodou jsou společné záchody a sprchy také nejsou na pokojích.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více ručníků, osušek. Vše ostatní jsme fasovali.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - TerinaKosina 24.05.18 napsala :

Za mě naprostá spokojenost, jak na porodním, tak na šestinedělí a novorozeneckém ochotný personál. Někdo více usměvavý, někdo míň, ale vyloženě protivný tam nikdo nebyl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Kvetus39 06.12.17 napsala :

Já jsem byla celkově spokojena. Porodní asistentka byla výborná.

Personál: sestřička Hanka, MUDr. Nečas st. Nahlásit
neutrální
Porodnice Boskovice - ifcasf 22.08.17 napsala :

Super personál (vyjma pana porodníka, nepříjemný odměřený doktor). Když pominu jiné věci, které mi neseděly, přála jsem si zaplatit si nadstandard ve formě „rajského plynu“, tzv. Entonox. A ejhle, nebylo mi dopřáno, neměli prý náustek. Chlubí se tím, co nabízí, nakonec člověk přijede porodit a nic nedostane, ani když je ochoten si zaplatit, jakože tahle sranda nevyjde úplně nejlevněji, ale prostě nemají…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Sedloňa 18.08.17 napsala :

Boskovickou porodnici mohu jen doporučit. Musela jsem jako prvorodička na vyvolání porodu. Přijata jsem byla v neděli odpoledne na preindukci a v pondělí mělo přijít vyvolání. Hrozně jsem se bála, ale i díky tomu, že už od začátku byly všechny sestřičky i doktorky velmi milé a vstřícné, jsem se vnitřně uklidnila a pak i porod zvládla v pohodě. Porodní asistentka se mi neustále snažila nabízet různé pomůcky a hledala se mnou úlevové pozice. Na nic nespěchala a povzbuzovala mě. Stejně tak i paní doktorka u samotného porodu byla úžasná.

Pokud budete mít možnost, tak určitě doporučuji zaplatit si nadstandard, protože jsem strávila několik hodin ve sprše, tak si nedovedu představit, že do ní chodím přes chodbu.
Po porodu mi mimčo položili na břicho a po chvilce ho na pár minut sestřička odnesla, manžel mohl jít s nimi, udělal pár fotek při vážení a měření a za chvíli už byl malej zase u mě a hned sál z prsa. Šití jsem vůbec necítila a paní doktorka se stejně pořád ptala, jestli mě to nebolí.

Na oddělení šestinedělí byli všichni strašně fajn a stejně tak na novorozeneckém. Některé sestry jsou trochu od rány, ale to mně vůbec nevadilo, se vším poradily a pomohly a kojení šlo jako po másle.

Takže za mě všechno bez jediné chybičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a soustředit se jenom na sebe, s ostatním vám pomůže personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí porodnické vložky, jednorázové kalhotky, alespoň dva ručníky a plenky a vlhčáky pro mimčo. Na chodbě jsou neustále k dispozici čisté košile i župany. K porodu doporučuji hroznový cukr.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Boskovice - Anonymní 06.05.17 napsala :

Přestože jsem si od této porodnice na základě pozitivních recenzí slibovala hodně, doporučit ji nemohu. Pokud to příště bude možné , budu rodit jinde.

3 dny před termínem mi byl doporučen Hamiltonův hmat, ačkoliv jsme já ani miminko neměly žádné problémy. Odhadovaná hmotnost miminka byla spíš nízká než vysoká.

Do porodnice jsem přijela otevřená téměř na 10 cm, doktorka doporučila píchnutí vody. Po píchnutí vody miminko nesestoupilo ihned do porodních cest. PA začala velmi brzy mluvit o oxytocinu, přestože miminko nemělo podle monitoringu žádné problémy. Ustaly mi dočasně kontrakce, PA chodila a párkrát prohodila, že to není dobré.
Já jsem se pak nesoustředila na sebe, ale na to, abych kontrakce co nejrychleji znovu nastartovala (pozice v dřepu apod.), a PA tak „dokázala“, že je všechno v pořádku a oxytocin není nutný.

Miminko nakonec sestoupilo, porodila jsem téměř ihned poté, bez oxytocinu a všechno bylo v pořádku.

Personál byl jakoby milý, ale dost strojeně; chvílemi se zejména k manželovi nechovali zrovna příjemně.

Miminko jsem po porodu chtěla mít aspoň hodinu na sobě, než ho odnesou na veledůležité a život zachraňující měření a vážení. Nepovedlo se; klasické argumenty, že miminku je zima, že je mokré atd.

Tohle mě mrzí ze všeho nejvíc, tuto praxi prostě nepochopím, když je miminko v pořádku. Je to jedinečná a neopakovatelná chvíle, kdyby bylo nutné lékařské vyšetření a mělo to nějaký relevantní zdravotní důvod, nebudu namítat vůbec nic, ale tohle je snad to nejzbytečnější, co se dá s dítětem pár minut po narození udělat.

Personál na šestinedělí - všichni hodní, ochotní (sestry a mladé doktorky).

Doktoři na novorozeneckém - všichni hodní, ochotní.

Sestry na novorozeneckém - naprostý chaos, každý říkal něco jiného, něco jiného po vás chtěl. Chování jak k dětem v mateřské škole. Byly tam dvě sestry, které dobře rozuměly kojení, jedna z nich mi vše krásně vysvětlila a pomohla (bohužel až 4. den). Do té doby mi kojení nikdo neukázal.

Některé sestry byly protivné a jsem ráda, že už s nimi nebudu mít nikdy co do činění, některé standard a jedna až dvě ochotné poradit, pomoct.

Negativní hodnocení nedávám jen proto, že nevím, co se děje v jiných porodnicích, a nemůžu srovnávat.

Před porodem jsem ženy, které rodí doma, považovala za hysterky, které přehání. Sice pořád nechápu rozhodnutí rodit doma, ale rozumím už důvodům, které k tomu některé ženy vedou.

Personál: MUDr. Lea Chroustová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat vše o kojení; pokud nebudete mít štěstí na sestru, nikdo vám s kojením (dobře) neporadí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan a možná i vlastní košile (aby vám nebylo vidět až na břicho).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - wallflower 20.10.16 napsala :

Rodila jsem zde včera a měla jsem na výběr mezi touto porodnici a Brnem. Vybrala jsem Boskovice, protože mám dobré zkušenosti s místním gynekologickým oddělením.

Jsem hrozně moc ráda, že jsem se tak rozhodla. Všechno bylo naprosto perfektní. Zaregistrovala jsem se předem a tak už jsem nemusela u porodu znovu hlásit všechny informace - jen na monitor a hurá rodit, žádné papírování.

Všichni byli moc milí, ochotni a měli dobrou náladu. Nadstandart byl fajn, ale i na ostatních boxech byl klid a soukromí. Porodní asistenka i sestřičky byly super, samy od sebe nabízely a zkoušely pohodlné polohy, míč, vanu, žíněnku. Radily, jak podpořit přirozený postup porodu, na nic nespěchaly, nějaké urychlovači léky vůbec nenabízely. Fungovaly i jako psychická podpora.

Hned po narození miminko daly na nahé břicho, kde nechaly dotepat pupečník. Od zvážení a změření už je miminko stále se mnou. Sestřičky na šestinedělí a novorozencích jsou fajn a usměvavé, některé jsou super a opravdu rádi a pomáhají že všech sil.

Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla rodit tady, bylo to přesně, jak jsem si představovala - a to jsem své představy ani nikomu neříkala, ani nepsala porodní plán.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a veřit si! Se vším ostatním už pomůžou zkušené asistentky a sestřičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky po porodu, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko. Vše ostatní dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - kocvarovas 05.09.16 napsala :

I já se přidám se svými zkušenostmi. Rodila jsem zde dvakrát. V prosinci 2012 a v červenci 2015. Na porodní asistentky ani lékaře u porodu se nemůžu stěžovat. Poprvé jsem přijela s odteklou vodou, neotevřená. Na sále jsem byla celkem 16 hodin, mezi tím se prostřídaly 4 směny sestřiček a všechny byly moc fajn.

V druhém případě, jsem se tam zdržela 3 hodiny a taky jen super přístup.

Na šestinedělí sestřičky taky moc hodné, vstřícné. Ale ty novorozenecký sestry! U první mi pokazily kojení. Hned na mě naklusaly s kloboučky s tím, že jinak mi to nepůjde. Hm, nešlo to s nimi. Totálně zničené bradavky, malá neustále uřvaná a hladná. Měla jsem po kojení a 9 měsíců odsávala, protože mlíčko jsem měla, jen jí ho neuměla dát. Navíc si myslím, že na všechny prvorodičky obecně jsou nepříjemné a protivné.

Když jsem tam byla s druhou, obrnila jsem se, nevšímala si vyčítavých a obtěžujících pohledů a chtěla, ať mi ukážou, jak malou přiložit. A ejhle, šlo to bez kloboučků a kojím doteď…
Porodnici doporučuju. Myslím si, že nikde není nic akorát a do porodnice se chodí rodit a ohledně porodu, nemám žádnou připomínku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se a ptát se a ptát se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Kristýna199 19.03.16 napsala :

Personál v porodnici na jedničku, porodní asistentky moc milé a ochotné, doktorky taky. :-) Sestry z novorozeneckého taktéž, poradili s kojením, hlavně se nebát zeptat! :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu, je tam opravdu milý personál. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Marcela 787 16.01.16 napsala :

V Boskovicích jsem rodila poprvé 29.12.2015 po dohodě s přítelem, protože jsem musela rodit císařským řezem a šikovnost primáře MUDr. Jana Machače je známá v širokém okolí. Byla jsem velmi mile překvapená prostředím, vybavením, profesionalitou, ochotou, empatií, snahou, obětavostí a… prostě personál i prostředí na jedničku.

Jak lékaři z porodního, tak z novorozeneckého oddělení, sestřičky ze sálu, i obou uvedených oddělení dělali vše proto, abych se tam cítila jako doma, protože v době porodu jsem měla navíc zlomenou nohu. Mám možnost porovnat, protože jsem rodila před desíti lety v jiné porodnici a to prostě nejde srovnávat. Celý tým v Boskovicích je sehraný, na vysoké profesionální i lidské úrovni a určitě Boskovice doporučuji.

Nemáte se čeho bát! Pokud bych měla ještě někdy rodit, určitě to budou Boskovice. Celému osazenstvu touto cestou děkuji a přeji jim, aby si jich všimlo i vedení nemocnice a pocítili to i finančně. Aspoň něčím malým. PROSÍM!

Personál: MUDr. Jan Machač

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a určitě jít porodit do Boskovic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podle seznamu na stránkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - madanga 15.01.16 napsala :

Já jsem spokojená moc. Rodila jsem tu 3× a nikde jinde bych nerodila. Naposledy jsem rodila 5.4.2015 a porod byl dobře vedený. Sestřičky byly dobré a díky patří jedné sestře, která mi pomohla s kojením a nakonec dala malé mléko z banky. Za mě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pleny pro miminko a dostatek vložek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a jinak vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - iva86 26.12.15 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je naprosto k nezaplacení. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém oddělení jsou naprosto fantastické! Se vším pomůžou, poradí, jsou neustále usměvavé a milé. Měla jsem akutní císař v 37. týdnu a vše proběhlo suprově, moc děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, můžete se těšit. Nerodila bych nikde jinde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dle seznamu na stránkách nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - pivoňka1 12.11.15 napsala :

Boskovickou porodnici můžu jenom doporučit. Měla jsem dlouhý a těžký porod, po mnoha hodinách bojů o přirozený porod nakonec zakončený akutním císařem.

Doktorka Barošová i obě porodní asistentky, které se u mě vystřídaly, byly neuvěřitelně ochotné a příjemné. Měla jsem sepsaná porodní přání, a i když nakonec porod běžel úplně jinak, než jsem si představovala, tak se mi snažily vyjít vstříc ve věcech, ve kterých to aspoň trochu šlo. Pokud mi navrhovaly nějaký zásah, vysvětlovaly a ptaly se na souhlas. Takže přesto, že jsem vlastně objektivně měla hrozný porod, tak na něj nevzpomínám ve zlém, naopak s vděkem přítomnému personálu. Koho ale nedoporučuji je MUDr. Nečas. Byla jsem ráda, když mu skončila směna a nastoupila doktorka Barošová. Je to všechno o lidech, ale když budete mít štěstí na personál, budete určitě spokojené.

Na šestinedělí jsou skvělé sestřičky, moc milé a ochotné. Na novorozeneckém oddělení už je to trošku horší, některé sestry (Edita) výborné, skvěle poradí s kojením, některé byly naopak dost neochotné. Celkově ale péče moc dobrá, byla jsem spokojená.

Strava na to, že se teď v nemocnicích nic neplatí byla nadprůměrná (mám srovnání, když jsem ležela na jiném oddělení), ale i tak prostě nemocniční. Pokud vám někdo může donést kus masa s bramborem, zaúkolujte je. :-)

Personál: MUDr. Lucie Barošová, MUDr. PA Bára a PA Antoinetta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat si porodní plán/přání, skutečně na něj brali ohledy. Mít doprovod, který vám psychicky pomůže :-) a nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, jídlo (nechat si donést).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 16.10.15 napsala :

V této porodnici jsem vyzkoušela obě metody porodu - porod přirozenou cestou a v důsledku neprůchodnosti hlavičky akutní císařský řez. Děkuji tímto za ochotu a péči personálu boskovické nemocnice. Všechny sestřičky, které jsem měla možnost poznat, byly přívětivé a ochotné pomoci. Zvláště patrně vrchní propouštěcí sestře u novorozenců (vysoká tmavovláska, příjmení nevím). Velký dík za psychickou podporu, když sem nemohla kojit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Sestry i doktorky se vám budou snažit maximálně pomoct!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Optimismus, miminko Vám bude stát za to!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - silsinka 22.08.15 napsala :

V boskovické porodnici jsem rodila čtyřikrát, jsem spokojená. Nejmladšímu miminku jsou dva měsíce, porod proběhl bez komplikací pod vedením MUDr. Nečase. Jsem velice s panem doktorem Nečasem spokojená. Byl vstřícný a ohleduplný, sestřičky také chválím.

Pokud vybrat porodnici, za mne Boskovice. U MUDr. Načase jsem zaregistrovaná asi od roku 2002 a neměnila bych. Sestřičky jsou také příjemné.

Personál: MUDr. Nečas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a strach nechat doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Průkazku, toaletní potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - VeruVer 08.06.15 napsala :

S nemocnicí jsem byla nadmíru spokojená, perfektní personál jak na porodním, tak na oddělení šestinedělí. Tuto nemocnici mohu jen doporučit. Sestřičky jsou milé, usměvavé a se vším moc rády pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, gumové pantofle do sprchy, ručníky a hygienické potřeby. Nabalila jsem si spoustu věcí a skoro nic jsem nepotřebovala, jen plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, zbytek věcí zajišťuje nemocnice (oblečení, krémy a mycí gely..)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - 17.10.2014 17.12.14 napsala :

Porodnici v Boskovicích bych určitě doporučila.

Péče perfektní jak na porodním, tak na šestinedělí i na novorozeneckém. Tímto bych chtěla poděkovat celému personálu a hlavně za záchranu mého života. Děkuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Kali.kal 21.11.14 napsala :

Rodila jsem v Boskovicích v dubnu 2013. Byl to můj druhý porod, takže můžu srovnávat s porodnicí v Pardubicích.

Doktorka Barošová byla skvělá, profesionální i lidská. Vysvětlila, co bylo potřeba, akceptovala můj porodní plán, pokud to bylo možné, uklidnila mě, když jsem začala panikařit. Škoda, že tam teď není, chtěla bych ji znovu. Porodní asistentky jsem měla dobré. Snažily se nabízet porodní pomůcky, chodily se ptát, jestli je všechno v pořádku.

Měla jsem nadstandardní porodní box, který má vlastní sociální zařízení, za to jsem byla ráda. Pro ostatní porodní sály je WC a sprcha společná na chodbě.
Na rozdíl od porodu v Pardubicích jsem měla pocit, že jsem člověk a ne jen problém, který je potřeba vyřešit (komplikace jsem měla u obou porodů).

Na oddělení šestinedělí bylo vše v pořádku. Jídlo se dalo jíst, hlady jsem netrpěla. Čisté košile byly vždy k dispozici. Nic moc jsem od sester nepotřebovala, takže jsme byly v minimálním kontaktu. Na šestinedělí jsem byla na jednolůžkovém pokoji, takže za mnou mohly návštěvy, na společných pokojích jsou návštěvy zakázané, k tomu slouží společná jídelna.

Novorozenecké oddělení jakž takž. Hned po porodu jsem si šla malou vyzvednout a s tím měly sestry obrovský problém, což nechápu. Čekala jsem skoro dvě hodiny, až mi mé dítě laskavě přivezou. Příště už budu chytřejší a nenechám se odbýt. S kojením mi moc neporadily, měla jsem dost pozdní nástup laktace a jediné, co jsem se dozvěděla, bylo „odsávejte a přikrmujte“. Naštěstí měli v mléčné bance mateřské mléko, tak jsem nemusela dávat umělé.

Na rozdíl od porodnice tam asi nejsou zvyklí pracovat s porodním plánem. I když jsem tam měla jen pár poznámek k péči o miminko, tak se vždycky přišla doktorka jakoby hádat, proč to tak chci, ale po kratičkém rozhovoru naznala, že to vlastně vůbec není problém. Jejich chování mi přišlo jakoby negativně předpojaté: „Co si to ta ženská vymýšlí?“ Ale možná to byl jen pocit z některého personálu.

Brzy budu rodit znovu a opět se chystám do Boskovic, i když to mám víc jak 100 km daleko.

Personál: MUDr. Lucie Barošová, PA Ludmila Staňková, Bc. Renata Kolářová, novorozenecká sestra Kohoutková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, ptejte se, nenechte se odbýt, připravte si porodní plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasickou výbavu co se píše v každém seznamu. Překvapilo mě, že chtěli originál výsledek vyšetření krevní skupiny, i když jsem ji měla zapsanou v průkazce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - TeaMal 17.09.14 napsala :

Tuto porodnici jednoznačně jen doporučuji! Úžasný personál, dokonalý přístup k pacientkám!

Měla jsem tu možnost setkat se s personálem jak na porodním oddělení, tak na šestinedělí i na gynekologickém oddělení. Všude jsem byla maximálně spokojená. Doktoři milí, vše mi vysvětlili, nikdo na mě neřval, jak zde někdo píše, nikdo nebyl drzý.

Dokonce již zde zmíněná MUDr. Hovorková - moc hodná a ochotná paní doktorka, která mi vše vysvětlila jak u porodu tak i po dvou letech, kdy jsem musela na revizi dutiny děložní. Znova jsem se spolu setkali, i když u velmi nepříjemné situace a já byla velmi smutná, nervozní a bála jsem se toho, co mě čeká. Doktorka mi vše vysvětlila a dokonce ještě na sále mě pohladila a slíbila, že vše bude velmi rychlé a že se nemám čeho bát. :-) Byla velice milá i při pooperační péči. Při porodu mi pomáhala, vše vysvětlila, MUDr. Nečas také. Takže musím oponovat zde jistému příspěvku, který na tyto doktory hází špínu. Jejich rozhodnutí včasné, rychlé a správné. Měla jsem tu možnost se s nimi setkat vícekrát a s odstupem času a vždy maximální spokojenost!

Ostatní personál (porodní asistentky, sestřičky, ošetřovatelky, studentky…) dokonalý, milý, vše vysvětlil, nikomu jsme nebyli na obtíž! Péče o dítě a matku 100%.

Tuto porodnici jen doporučuji a rodit bych nešla jinam!

Personál: MUDr. Nečas, MUDr. Hovorková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zdravotní dokumentaci. :-) Vše ostatní se dá doplnit. :-D V této porodnici Vám toho spousty nabídnou. :-) Vložky jsme dostali, ale pokud jste zvyklé na svoje vezměte si je, noční košilku jsme také dostali, nějaká kosmetika pro miminko tam také je a oblečení na mimi vám půjčí. :-) Osobní hygienu si vezměte, ručník a další drobnosti, pro miminko plínky. Ale vše Vám řeknou na dni otevřených dveří, který je každý měsíc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Jity6 16.09.14 napsala :

Porod vedl pan doktor Cacek, asistovala paní doktorka Železná. Chlapečkovi vynechávaly srdeční ozvy podle kardiotokografu. Včasným císařským řezem mu nejen zachránili zdraví, ale podle zdravotníků z Blanska mám nádhernou jizvu. :-D

Na šestinedělí jsou profesionální sestry a milé sestry - studentky. Na oddělení novorozenců je perfektní laktační poradkyně paní Svobodová a skvělá MUDr. Dítětová. Zvykněte si, že řezu se říká sekce a nejsou tam vozíčky na mimča jako mají ve Šternberku. Vizity jsou tam hojné, protože přijde jedna skupina za vámi, druhá za mimčem. Těžko jsem si zapamatovávala jména a kdo patří pod dětské a kdo pod porodnické oddělení. Jenom z jedné starší sestry z novorozeneckého jsem měla strach, ale dalo se to vydržet.

Jídlo ušlo a nemusela jsem vařit. :-D Na pokojích jsou všechny návštěvy zakázané. Pokud nesnášíte odběry krve jako já, tak tam se to vydrží. Je to vleže a děláte to pro miminko.

Personál: MUDr. Tomáš Cacek, MUDr. Martina Železná, laktační poradkyně Svobodová a MUDr. Dítětová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se chystáte ke kadeřnici, tak to nenechávejte 14 dní před porodem. Už jsem to nestihla a v nemocnici není.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam je na webu nemocnice. Gumičku do vlasů. Nějaký mls - sušenky apod. Mně se osvědčil malý polštářek na podkládání břicha.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Ivka795 01.09.14 napsala :

Nemohu jinak než chválit. Profesionální přístup jak na porodním sále, tak i na oddělení šestinedělí, tuhle porodnici doporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky + vložky do podprsenky, síťkované kalhotky, kloboučky na bradavky, Purelan na hojení (já kupovala v porodnici v lékárně), něco na zub, doklady, papíry z matriky, pro mimčo plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 18.06.14 napsala :

Porod úplně bez chyby - Lada Portlová. Byli jsme nadmíru spokojení. Porodu jsem se docela bála, ale v tomhle jsou Boskovice úplně bez problému.

Na šestinedělí je to ale horší. Řekla bych, že kdybych neměla problém, tak je to v pohodě. Ale byla jsem prvorodička a měla strašně moc mléka. Schytala jsem sestřičky nic moc - akorát chodily s papírem a chtěly, abych podepisovala, že mi vše podrobně ukázaly. Teď už vím, že bych jim to nepodepsala. Ke kojení mi řekly, že dobré, že mám mléka hodně. Koupání - už teď vím, že měly hodně horkou vodu, malá mi pak díky tomu řvala hodně dlouho. Navíc předtím větraly, takže se pak klepala.

Ještě po porodu jsem se chodila sestřiček ptát, kdy mi ji dají na pokoj a neustále mi říkaly, ať si odpočinu. Já tam chodila co půl hodiny, kdy mi ji dají a stále mlely, ať si odpočinu. Dali mi ji až po třech hodinách.

Chodila jsem za nimi s papírkem s dotazy a pokaždé obrátily sestřičky oči v sloup a já si připadala jako blbec. Malou jsem překrmovala - měla bolení. Poslední den přišla záchrana - paní Jimramovská. Ta mi během posledních 5 hodin, co jsem byla v porodnici, řekla a poradila vše, z čeho žiji už 3 měsíce. Nebýt paní Jimramovské, tak řeknu, nejezděte do Boskovic, ale jen díky ní doporučuji!

Určitě se tam najde i mezi sestřičkami někdo další skvělý, ale já narazila během 5 dní jen na paní Jimramovskou. Sice sestřičky byly ochotné a odpovídaly mi na dotazy, ale jakým stylem?! A s konečnou nepoužitelností. Při prvních kojení jsem si nebyla jistá, tak jsem se šla zeptat, jestli by se na mě nemohly podívat, tak mi hned daly klobouček. Pak jsem se dozvěděla, že uplně zbytečně, bylo to prostě jen pro ně pohodlnější.

Nevím no, s druhým už to bude jiné, už vím co a jak. Ale s prvním je to těžší, když máte nějaký problém a nenarazíte na ty správné lidi. A to mi moje mamka říkala, že mi zaplatí nadstandard, aby se mi tam třeba víc věnovali. :D Třeba jsem byla moc zvědavá a chtěla jsem moc vědět, třeba je štvalo, že za nimi chodím moc často a ptám se, třeba jsem jim nebyla sympatická, nevím.

Personál: PA Portlová, sestra Jimramovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbýt některými sestřičkami a nedat své dítě z ruky! Lituji toho, že malou vykoupali v horké vodě a že jsem ji neměla na pokoji hned, ale až po 3 hodinách. Také jí zřejmě dali nějaký příkrm (sestřička se prořekla, že prý ať ji nechám a jdu si odpočnout, že je najezená, přitom si na sále jen trochu cucla), nemám to ale potvrzené, jen hádám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky, vlhčené ubrousky, mastičku na ránu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Rhipsalis 04.05.14 napsala :

Dvě děti mi stačí, ale kdybych měla rodit znovu, pak jedině v Boskovicích. Marně hledám, co bych mohla zkritizovat. :-) Všichni byli báječní, uklidňující, trpěliví, usměvaví, profesionální.

Začalo to velice kvalitní předporodní přípravou, pokračovalo předporodní ambulantní péčí (kde mě týden před porodem se samozřejmostí a vstřícně přijali, ač jsem nebyla místní a nahlášená).

Z porodu si pamatuji jen samá pozitiva, milé sestry, vanu plnou příjemné vody, domácí vybavení sálu, kouzelné svítání za okny a v něm porod mého synka. Bolest si vybavuji jen jako součást těšení na dítě. Fascinovalo mě, jak celý ansámbl porodního sálu slavil vesele každé miminko (rodily jsme chvíli po sobě dvě) a trochu mi to připadalo, jak v nějaké černošské chýši za účasti celé nadšené rodiny. Líbila se mi psychologie personálu, který mě neustále ujišťoval, jak jsem statečná a šikovná. A protože jsem je nechtěla zklamat, tak jsem taková i byla. :-)

Na novorozeneckém mi po celé 4 dny ve všem vyšli vstříc, sestřičky vesele švitořily po chodbách a na sesterně. S uklízečkami jsem skvěle pokecala při každém šůrování a z ufo nádobí mi chutnalo. Po celou dobu pobytu v boskovické nemocnici jsem cítila zachování lidské důstojnosti a respekt k individualitě jednotlivých pacientek. Perfektní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, těšit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní hebký toaleťák. Ten tamní je chudák jak šmirglpapír, což na jizvy není zrovna to nejlepší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Terezka P. 18.03.14 napsala :

V porodnici jsem rodila 5.12.2013 a byla jsem nadšená!

Přijeli jsme ráno v 5 hodin s prasklou vodou. O půl sedmé už jsem dostala tabletku na roztahování děložního čípku a čekalo se, jak začne tělo reagovat. Po pár hodinách slabých bolestí poznali, že se porod sám jen tak rychle nespustí a dali mi oxytocin.

Za 2 hodiny, přesně v 15:45, byla naše Elenka na světě. Měla jsem potom problémy s dělohou, pořád jsem krvácela, ale personál nic nepodcenil a perfektně se o mě starali do doby, než jsem byla zase v pořádku a i poté mě chodili neustále kontrolovat na oddělení šestinedělí. Musím se přiznat, že si se mnou PA musely užít svoje, když už jsem byla nepříjemná a protivná ke konci, ale i tak zachovaly příjemnou tvář i atmosféru.

Na šestinedělí to také bylo perfektní, všichni velice příjemní. Na novorozeneckém také úžasné. Měla jsem problémy s kojením a už jsem z toho byla značně psychicky zdeptaná, ale všechny sestřičky byly velice ochotné a trpělivě se mnou ve dne i v noci po třech hodinách kojily a radily mi.

Při druhém porodu jedině znovu do Boskovic. Díky příjemnému a vstřícnému personálu celé porodnice vzpomínám na svůj první porod skutečně s dojetím a vždy si ho budu pamatovat jako sice bolestivý, ale ten nejkrásnější zážitek v mém životě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou pouze plenky a ubrousky pro děti, vložky pro vás. Jinak vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - luciaveli 22.02.14 napsala :

Velice milý, diskrétní a profesionální přístup.

Personál: MUDr. Kupková, sestřička Renatka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si věci pouze pro sebe. Pro miminko pouze plenky. Ostatní vám dají na oddělení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Izoušek 09.01.14 napsala :

Rodila jsem císařem, takže mé zkušenosti se omezují pouze na na zákrok a poporodní péči. Sekci vedl pan doktor Nečas, málomluvný vážný pán, ale řekla bych, že odborník na svém místě. Zákrok proběhl bez nějakých komplikací, byl rychlý (samozřejmě, nic příjemného to nebylo, ale vzhledem k rychlosti se to dalo vydržet). Paní anestezioložka byla báječná, před zákrokem mi dopodrobna vysvětlila, co se bude dít, a během zákroku mi taky říkala, co se děje, ptala se mě neustále, jak se cítím. S ní jsem měla pocit bezpečí.

Na oddělení šestinedělí byla naprostá většina personálu skvělá, neustále chodily sestry a ptaly se, jestli je vše v pořádku, jestli něco nepotřebujeme. Strava pro mě osobně naprosto dostačující. Na pokoji pro mamky po císaři jsme byly 4, ale dalo se to vydržet. Jediné, co bych vytkla, je protahování chladu kolem nových oken a křeslo na kojení na pokoji také nebylo ideální. Novorozenecké oddělení také chválím, sestřičky velmi nápomocné, ukázaly nám, jak o dítě pečovat. Tuhle porodnici doporučuji.

Personál: MUDr. Nečas

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky, možná vlastní polštář a polštář na kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - kanoo 27.10.13 napsala :

22.10.2013 v 1:48 jsem podruhé rodila v této nemocnici a nemůžu si vůbec stěžovat. Přístup celého personálu (porodní sál, šestinedělí i novorozenecké) naprosto bez chybičky. Cokoliv jsem potřebovala, vždy mi bylo vyhověno s laskavým úsměvem. Nadstandard jsem nevyužila, ani nebylo třeba. Bohužel si nepamatuji jména sestřiček, ale všem patří mé velké díky včetně MUDr. Cacka (patří mu velké díky jeho nakažlivé pohodě :)) a MUDr. Michalcové.

Ještě jednou díky všem a s holčičkou nepřijedu, 2 synové mi bohatě stačí. :)

Kuchyni bych vytkla nedostatek másla na snídani. :) Sotva to vystačilo na jeden rohlík, jinak strava výborná (a to jsem dost velká „frfňa“).

Personál: MUDr. Cacek, MUDr. Michalcová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše najdete na jejich webovkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Romuski 12.09.13 napsala :

Rodila jsem v boskovické porodnici před necelým měsícem. Byl to můj třetí porod ve třetí porodnici. A přesto, že byl pro mě nejtěžší, tato porodnice u mě jednoznačně vede! Je pravda, že na standardním pokoji není žádný luxus, ale všude je čisto a přístup veškerého personálu hodnotím na jedničku s hvězdičkou. Sestřičky se skvěle postaraly o mě i o mého syna a za to jim patří moje veliké díky! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Dája222 01.07.13 napsala :

Porodnici v Boskovicích mohu za mě rozhodně doporučit.

Péče personálu na porodním sále byla z mého pohledu nadstandardní, a to především v lidském přístupu. Porodní asistentka i lékařka byly velmi ochotné a trpělivé a dnes mám doma díky nim nádhernou holčičku.

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestřičky milé a člověk se jich nebál na cokoliv zeptat.

Novorozeneckému oddělení bych vytkla to, že některé sestřičky vypadaly, že je snad člověk obtěžuje, ale jiné to naopak vynahradily tím, jak byly úžasné a poradily s miminkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se, jste v rukou profesionálů.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Boskovice - Anonymní 19.06.13 napsala :

Velká spokojenost s lékaři, bohužel u ostatního personálu nemohu chválit všechny. Porod jsem zvládala těžce a kojení už vůbec - někteří to dali člověku sežrat a připadala jsem si, že je obtěžuji. Na druhou stranu tu byly skvělé ženské sestry a milá sanitářka a tři sestřičky od novorozeneckého mi nakonec zachránily psychiku a snad i kojení. Škoda že personál není jednotný. Bohužel si nepamatuji jména, ale u některých jsem si přála, ať už jim skončí směna.

Pokojům chyběla intimita. Z věci mi chyběl vlastní kojící polštář a intimnější světlo na noční utěšování miminka.

Myslím si, že v každé porodnici narazíte na dobré i špatné lidí a dopředu se nedá říct, jaký bude vás porod. Já mám sice krásné dítě, ale z porodu špatné pocity a úzkost ze selhání.

Nemohu ani doporučit ani nedoporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sehnat si co nejvíce informaci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Alexandr Kapranov 06.04.13 napsala :

Dne 5.4.2013 se nám v Boskovické nemocnici narodila po dlouhém porodu krásná holčička. Byl to první porod. Píšu jako tatínek, jelikož maminka ještě s malou leží na šestinedělí.

Dostali jsme nadstandardní pokoj a přítelkyně na něm strávila skoro dva dny do porodu. Vyměnily se dvě směny a nemůžu říct ani jedno křivé slovo proti doktorům a už vůbec ne proti sestrám! Profesionální a lidský přístup byl zaručen.

Když šlo do tuhého, všichni nám vyšli vstříc a nemůžu si vynachválit paní doktorku Machanovou a pana doktora Nečase, to jsou profesionálové na svém místě, kteří odrodili náš malý zázrak.

Chtěl bych také pochválit sestry na novorozeneckém oddělení, za milý a vlídný přístup jak k malé, tak k nám rodičům.

Moc jsme se nasmáli, tak všem vřele boskovickou nemocnici doporučuji!

Personál: MUDr. Mechanová, MUDr. Nečas Nahlásit
neutrální
Porodnice Boskovice - janísek007 19.01.13 napsala :

Co se týče porodního sálu, tak to bylo super. Pořád se chodili ptát, jestli něco nepotřebuju (přijela jsem s odtokem vody, úplně zavřená). Hladili mě, povzbuzovali. U porodu po 16 hodinách vyčerpání byli příjemní, prostě bezva.

Ale přechod na šestinedělí hrůza. Malá byla o měsíc dřív, takže byla v inkubátoru. Já jsem lítostivý tip, takže jsem každou návštěvu u ní obřečela - hlavně když plakala a já jí nemohla pohladit. Sestry se pořád divily, proč brečím. U kojení poradily jednou a pak si sedly na pokoj a nic je nazajímalo, hlavně ty mladší.

Co se týče informovanosti o dítěti, tak strašný. Nikdo se neráčil mi říct, že malá přestala v sobotu dýchat. Dozvěděla jsem se to až u vizity v pondělí. Nakonec jsme tam byli jenom týden, ale celý jsem to tam probrečela. Vše ukážojou jednou a potom na váš dotaz, jak se to dělá nebo podobně odpoví „už jste to viděla, néé“.

Ve sprchách je hrozná zima a někdy byl na WC dost nepořádek. Jídlo katastrofa, vše chutnalo stejně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady a pantofle, v zimním období teplé ponožky, na miminko plánky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Boskovice - Petula33 20.11.12 napsala :

Prostě jedna velká katastrofa. Trefila jsem opravdu na silný personál - MUDr. Sládková, která je uřvaná až drzá, MUDr. Hovorková, která je slabá v rozhodování.
Málem porod skončil úmrtím, a to jsem je žádala o císaře. Sestra mě odbyla, že my mladé si jen vymýšlíme a nechce se nám rodit přirozeně! Mně bylo tak zle, že jsem nemohla ani oponovat. Nechali mě tak 15 hodin. Později až v rizikovén poradně bylo zjištěno, že malý tlačil do kyčle, proto jsem nemohla stát ani sedět. Něco mě říkalo, že to není normální.

Další problém byl, že jsem se neotvírala, začali to řešit až ráno. Katastrofa!
Nakonec byl průšvih, protože malý nedýchal a nařadu přišly kleště. Malý se narodil a nedýchal. Měli štěstí, že to přežil. Já blbec jsem slyšela špatné recenze, ale i dobré. No riskla jsem to. MUDr. Nečas malému zachránil život. Díky mu.

Sice je malý v pořádku, zaplať pánbůh, ale do rizikové poradny jezdíme pořád. Je mu 8 měsíců a vypadá na 10 měsíců, je šikovný a ŽIVÝ. A hlavně v pořádku. Všechno jsem to napráskala své doktorce a sestře, která pracuje na operačním hned u porodního. Jen se začaly s mojí gynekoložkou smát. Prostě věděly. No comment. Prý silná směna.

Co se týká novorozeckého, další katastrofa - obzvláště sestra jménem Iva, kterou tam, jak jsem vysledovala, mají opravdu rádi. Na tu si dát opravdu pozor, dále kojení další katastrofa. Jen pár lidí je tam normálních. Na šestinedělí mi nějak nevadili. Byly tam sice taky nějaké extrémy, ale dalo se to vydržet. Jídlo se dalo, akorát poslední den byla dušená blemta názvem mrkev a brambor, fuj. Hnusně to i vypadalo.

Personál: Sládková, Hovorková, Živná, Mudr. Nečas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně číst, co podepisujete (nosí tam lejstra, jeden za druhým, k podpisu)
stát si za svým názorem a nenechat se odbýt

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 29.10.12 napsala :

Hrozně jsem se těšila na menší porodnici s osobitým přístupem.

Bohužel jsem zklamaná. Porod byl velice komplikovaný a pan Dr. Nečas…!!!! Zbytečně mě nechal trápit 31 hodin a stejně se porod nikam nepohl :( Sestřičky na šestinedělí super :). A sestry od novorozenců obrovská katastrofa!! S ničím neporadí a nepomůžou!!

Jídlo nebylo dobré a kombinace katastrofa, kojícím matkám dát čerstvé pečivo a květákovou polívku, ach joo, kdo to kdy viděl.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní pití a jídlo. Pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.
Správu z matriky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - surimar 09.09.12 napsala :

V Boskovicích jsem rodila 1.8.

Myslím, že vše bylo v pořádku, na porodním jsem ležela tři dny ,malýmu se ven nechtělo a tabletky nezabíraly, nakonec mi píchli oxytocin, a šlo to celkem rychle.
Paní doktorka i PA super, pokud budu ještě někdy rodit, tak chci zas rodit s paní doktorkou Chroustovou.

Za můj třídenní pobyt jsem tam poznala všechny PA a všechny byly moc milé!
Kromě všech PA jsem taky poznala asi všechny gynekology, určitě dobré zkušenosti mám s panem primářem Machačem, který je bezva a paní doktorkou Martinou Železnou.
Moc mě neseděl pan dr. Nečas - byl moc hrr..a každé vyšetření mě od něj bolelo :-(.

Na odd. šestinedělí se taky všichni chovali moc hezky, personál fakt výbornej. Společný sprchy mě nijak nevadili, pokaždé když jsem se šla osprchovat, tak tam bylo volno a nikdo tam nebyl.

Na novorozeneckém byly sestřičky taky super, všechno vysvětlily, pomohly s kojením!

Personál: dr. Lea Chroustová, PA Pavla Živná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě jednorázové síťové kalhotky a uplně nejobyčejnější vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Hhelenuse 01.09.12 napsala :

Byla jsem moc příjemně překvapena péčí v boskovické nemocnici.

U porodu se mnou všechno probrali, do ničeho mě nenutili, byli velmi příjemní a vstřícní. Mohla jsem se volně pohybovat, volit polohy, nabízeli mi různé pomůcky (balon atd.), PA Vilma Vítková mě velice podporovala a i když to se mnou neměla jednoduché, tak byla pořád pohodová a opravdu oporou.

Na šestinedělí opět všichni příjemní, nic nebyl problém, všechno se dalo domluvit, zařídit. Žádné buzerace. Když sestra zjistila, že spím, tak se na měření tlaku vrátila později a nebudila mě. Pokud jsem kojila, tak nikoho (ani vizitu) nenapadlo mě nutit přestat a dělat něco jiného.

Dokonce jídlo bylo vhodné pro kojící (narozdíl od Brna - Bohunic, kde nám dali zelný salát a kyselý jabko, hrachovou polévku,…) a dobré.

Dětské sestry a lékaři také super - opět pomohli, když bylo potřeba, poradili, ale nic nenutili. Nebylo třeba vážení před a po krmení, žádné buzení miminek na povel a tak.

Dávám 1*.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - kanoo 16.05.12 napsala :

O této porodnici jsem měla daleko lepší představy, ale katastrofa to nebyla.

Porodní asistentka (krátkovlasá bruneta) mě zbytečně dlouho trápila než mi dala podporovačku porodu (cca 2 hod), takže potom jsem byla už fest vyřízená. Jinak na mě byly všechny moc moc milé.

Na novorozeneckém taky moc moc fajn lidi, až na dětskou doktorku (malá, blonďatá), tak tu bych nepřála ani hadovi. Jsem kuřačka, vím, že to pro dítě není dobré. Všem jsem vždy pravdivě svůj odporný zlozvyk (jsem slabá nátura, nedokážu se ho zbavit, i když chcu), ale tato doktorka ze mě udělala pomalu budoucího vraha mého syna (sice to takto neřekla, ale mezi řádky to tak bylo).

Jinak jak jsem se již zmínila, ostatní personál naprostá spokojenost bez výhrad (příjem, předporodní, po porodu, šestinedělka). A navíc, na nemocnici fakt výborná strava, zásoby jsem vezla skoro všechny domů a to jsem fakt frfňa na jídlo :-). Taky je super, že prakticky skoro nic nepotřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, plíny, vlhčené ubrousky, poporodní kalhotky, župan, hygienické potřeby, pantofle. Ostatní Vám dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - vysadnice 19.03.12 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit.Rodila jsem tam teď v ůnoru a maximálně spokojená.Sice na porodním boxu mi vyčetla jedna starší porodní asistentka epidurál,ale pak se mi to snažila vysvětlit,takže to bylo v pohodě.Na novorozeneckém měla jedna sestra jeden den špatnou náladu,ale jinak byla hodná.Byly hrozně ochotné a hodné.pomáhaly mi hodně s kojením a bez problémů mi všechno vysvětlili.Na šestinedělí byly příjemné,ochotné a milé.Báječně se o nás starali.Jídlo docela ušlo.Mám rozmlsaný jazýček :-) pokuď budu ještě někdy rodit,tak určitě tady.Rodil mě pan primář Machač a jsem za to děsně ráda.Nezáleží na prostředí,ale na lidech a já jsem byla maximálně spokojená.Nemám co vytknout.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 20.02.12 napsala :

Rodila jsem tam v listopadu - pokud bych čistě náhodou ještě někdy rodila, tak opět Boskovice.
Už když jsem chodila na monitory před porodem, tak mi to bylo v porodnici moc sympatické, a narazila jsem vždy na příjemný a ochotný personál.
Při porodu paní doktorka i PA naprosto úžasné, lidské, vtipné, milé.. Rodila jsem na nadstandardu a co jsem potřebovala jsem měla.
Na šestinedělí se sestry staraly taky výborně, některé byly fantastické, jiné jen fajn, ale nenarazila jsem na žádnou nepříjemnou.
Novorozenecké taktéž, malý měl žloutenku takže jsem stále pendlovala mezi novorozeneckým a svým pokojem a řekla bych že se tam za tudobu vystřídal snad celý personál, ale nemůžu si stěžovat. Dokonce mě překvapilo, jak tu někdo psal, že neporadili s kojením - tak u mě naopak neustále chodily a ptaly se, jak jde kojení, kdyby něco ať přijdu, a tuším sestra Jimramovská (?) (černovaslá, mladá) mi několikrát ukazovala techniku jak malého přiložit a co a jak a ještě několikrát později zkontrolovala jestli to děláme dobře..
Takže za mě super! Žádné luxusní zázemí, ale pohoda a „rodinná“ atmosféra.

Snad jediná negativní věc byla:
systém úklidu na oddělení šestinedělí - to by asi stálo za zamyšlení.. CCa od 5 ráno postupně vtrhával do pokoje asi po 10 minutách personál, kdy jedna utřela přebalovací pult, potom druhá přišla vytřít podlahu, potom další utřela váhu, další přišla ustlat postel, další přišla umýt umyvadlo.. no zírala jsem. Trochu empatie k unaveným maminkám, které třeba celou noc nespaly protože miminko celou noc probrečelo, a v momentě kdy ráno slavně usnete tak za 15 min je po všem protože nastane tento uklízecí maraton.

Personál: Dr. Chroustová, PA Marcela

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přes víkend nebyl toaletní papír, takže nechat si donést nebo vzít s sebou :-) Jinak co si vzít s sebou, mají vyvěšeno na nástěnce před porodním oddělením.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Boskovice - markapone 14.02.12 napsala :

Na porodním bylo vše super.Všichni strašně hodní a ochotní. Musím si ale stěžovat na novorozenecké oddělení.Některé sestry hrozně protivné a neochotné až sprosté.Né, ale všechny.Dítě bych jim příště nesvěřila. Viděla jsem jak jedna sestra nesla miminko z porodního a nesla ho jako kotě,a když procházela dveřmi,tak miminku vší silou málem narazila hlavičkou do dveří.Strašně jsem se lekla,šlo o milimetry.Na šestinedělí byli sestry také ochotné.Kvůli novorozeneckému oddělení si to ale pro příště asi rozmyslím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si vše o kojení a o miminku dopředu,já jsem myslela,že mi tam poradí,ale když jsem se chtěla zeptat na něco ohledně kojení,tak mi sestra řekla,co jako chci na kojení radit a ještě se mi smála,že chci jít domů,když si neumím poradit.Na rozdíl od ní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - majkomartinka 13.02.12 napsala :

Maximální spokojenost, byla jsem na vyvolání 10. den po termínu, všichni se perfektně staraly, a na poporodním taky super, měla jsem podezření na embolii plic a sestřičky mě se vším pomáhaly, bylo mi dost zle.

Příště určitě zase tam!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Kropinda 23.08.11 napsala :

Rodila jsem minulý rok v prosinci. Porodní sál, ač praskal ve švech, tak všichni okolo strašně příjemní!!!Na šestinedělí jsem si teda zaplatila nadstandart a příště znovu!!!Není totiž nad soukromí!!!Novorozenecké OK až na dvě sestry, které byly příjemné, jak vosa v z…!!!Na šestinedělí sestřičky přímo úžasné,takovou peči jsem snad v životě neměla!!! Takže já hodnotím velmi kladně!!!Hned bych rodila zase!!!Jen si teda na novorozeneckém musíte stát za svým,je to vaše dítě!!!Ohledně dudlíků atd!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě vložky,plenky pro mimi a ubrousky. Není vůbec nutné svoji košili,pujčí erární

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu pro manžela,někdy ten porod trvá dýl než by kdo čekal

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 19.08.11 napsala :

Také mám dobré zkušenosti s touto porodnicí. Rodila jsem v noci do dvou hodin po příjezdu, tak jsem toho ani moc nestihla na porodním pokoji. Byla jsem tam sama a věnovaly se mě dvě porodní asistentky a vše co mě radily mě opravdu pomohlo a porod byl pak pohodový.
Na novorozeneckém oddělení se mě taky líbilo, i když asi 2-3 sestry tam nejsou moc příjemné (čím starší sestra tím nepříjemnější) ale zbytek sester byl opravdu v pohodě.Když jsem něco potřebovala tak mě ochotně poradily (kromě těch 3)- třeba s kojením,…
Prostě sem se snažila těm 3 nepříjemným sestrám vyhnout a nic si z toho nedělat když měly nějaký blbý keci a když jsem se potřeovala na něco zeptat tak jsem si radši počkala až bude sloužit někdo jinej.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plíny na miminko, porodnické vložky, vlhčené ubrousky, černé pivo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - botanicka 09.06.11 napsala :

Holky ja sem v Boskovicich rodila 2 pri prvnim sem rodila v noci,coz bylo paradni mela sem tam porodni asistentku,pri druhym byl porod odpoledne to sem tam mela asi 7 lidi coz mi moc prijemny nebylo porod sem mela bez komplikaci tak proc jich tam bylo tolik nevim.co se tyce personalu stim sem byla spokojena az na par lidi si nemuzu stezovat

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - sovicka1 01.05.11 napsala :

Maximální spokojenost. Rodila jsem plánovaně sekcí, takže nemohu hodnotit porodní asistentky a porodní sály, ale tým při operaci byl super včetně pana doktora Nečase, který vedl porod.

Porodní oddělení taktéž skvělé. Měla jsem celou dobu pokoj sama pro sebe, byť ostatní pokoje byly zcela obsazené. Ženské i dětské sestry ochotné a snaživé. Na novorozeneckém oddělení jsem byla kvůli kojení pečená vařená a vždy jsem se tam setkala s ochotou - až na jednu noc a jednu dvojici sestřiček. Ale i s tím jsem si poradila a nenechala se odbýt :-) Sestry se snaží, aby maminka odcházela z porodnice plně kojící.

Záchody a sprchy na chodbě ničemu nevadí, sprchy byly vždy čisté, s WC to bylo trochu horší můj poslední den pobytu na oddělení, byl zrovna víkend a oddělení opravdu praskalo ve švech.

Pro miminko potřebujete akorát plínky a vlhčené ubrousky, jinak všechno dostanete. Já jsem pro sebe měla čisté noční košile dle potřeby (dokonce jsem si mohla o víkendu nabrat i do zásoby :-)) a dostala jsem balíček vložek.

Strava z mého pohledu dosti hrozná, ale neměla jsem ani moc čas jíst a manžel mě zásobil přineseným jídlem :-)

Další dítě neplánujeme, ale kdyby ano, asi bych rodila znovu tam :-)

Personál: Mudr. Nečas

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, ubrousky pro miminko, vložky pro maminku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - wacinka 10.03.11 napsala :

byla jsem velice spokojená. Využili jsme porodní nadstandart rodila nás porodní asistentka Zdena a paní doktorka Kupková, oběma patří naše velké díky. Porod proběhl naprosto bez problémů a přístup obou dam byl naprosto úžasný a přátelský. Na oddělení šestinedělí jsem se setkala opětovně jen s velice příjemným přístupem a opětovně se snažili být všichni přátelští a pomoci mi. Oddělení novorozenecké, kde mě učili kojit, byly sestřičky také velice milé. I lékaři se chovali mile. Takže já hodnotím celé oddělení velice kladně a příště budu určitě rodit zase v Boskovicích.

Personál: MuDr. Kupková,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky pro miminko, vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Teruna 28.10.10 napsala :

Na kontroly jsem chodila k doktoru Nečasovi. Je vstřícný, všechno vysvětlí, má i milou sestru.

Lepší personál snad být ani nemůže, jen by to chtělo víc pacientky informovat.
Mě museli porod vyvolávat. Nastoupila jsem na předporodní v 7 ráno, naštěstí dobře nasnídaná, protože když jsem se pozdě odpoledne zeptala na jídlo, sdělili mi, že oběd už byl, jen jsem se o něj nehlásila.
Po celou dobu, než syn přišel na svět, jsem byla pravidelně kontrolovaná od asistentek.

Nadstandart moc nedoporučuju, od klasického se liší jen ledničkou, která je vám v podstatě na prd. Kdo by čekal záchod jako já, má smůlu.
Na šestinedělí byl docela šrumec, kapacita lůžek nestačila, maminky se musely doslova porozházet, kam se dalo.
Jestli někdo dává přednost luxusu před příjemným jednáním, ať jde raději jinam. Nemocnice by opravdu potřebovala celkově předělat. Co se ale týká všech doktorů a asistentek, byli suproví. Co jsem chtěla vědět, všechno poradili. Asistentky byly po ruce opravdu 24 hodin denně. 2× týdně všechny maminky obejde laktační poradkyně, která je doslova k nezaplacení. Jinak na oddělení je klid, všechno jde tak nějak samo v poklidu.

Personál: Mudr. Nečas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bohužel mě nikdo neupozornil na to, že si s sebou musím vzít věci jako pleny pro dítě, poporodní vložky, atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - mischni 16.08.10 napsala :

Za mě taky spokojenost. Byla jsem na nadstandardu(chtěla jsem ho na šestinedělí a nějak blbě jsem se vyjádřila), ale moc jsem si ho neužila, protože to byl celkem fofr. A první dobu porodní jsem se cachtala ve vaně - to bylo moc fajn.
Na šestinedělí jsem nadstandard měla nakonec taky. Kromě toho, že u něj není samostatné WC a sprcha(jsou na úplně druhém konci chodby oddělení, takže prima procházka), tak v pohodě.Není tam teda „přistýlka“ pro tatínky, což prý snad už někde mají.
Personál milý a vstřícný, jen to chce se ptát, když něco nevíte. Ale ochotně poradí.
Celkově spokojenost, byla to taková příjemná „dovolená“ s plnou penzí(pravda příště bych si vzala s sebou solničku)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Anonymní 30.03.10 napsala :

rodila jsem všechny své děti v boskovicích a není co vytknout i komplikované konce pánevní zvládají šla bych tam zas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jídlo sebou to jediné kazí této nemocnici renomé je to opravdu hnus co se podává na oddělení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Boskovice - Wendula 30.12.09 napsala :

Všichni jsou tam naprosto super (za tři porody znám celý kolektiv:_)), rodila jsem zde všechny tři děti a musím říct, že jestli překecám chlapa na to 4., tak jdu jedině tam. Nemám absolutně co vytknout, tak se klidně ptejte:_)

Personál: všichni jsou super Nahlásit

Fotky z porodnice

můj mrňousek v porodnici. spokojenost :-)

Jiříček.

Gynekologická vyšetřovna.

Pokoj na porodním oddělení.

Gynekologická ambulance.

Nemocnice Boskovice...

Přidejte Vaše fotky k porodnici Boskovice.>

Děti z porodnice Boskovice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Boskovice
tynapliskova Valerie
47 cm, 3270g 26.03.2019
Siminka448 Boskovice Nikola neznámé 05.09.2018
NikitaChiquita Teodora
46 cm, 2970g 29.07.2018
Marci18 Lucie 51 cm, 3430g 23.07.2018
Brnova David
52 cm, 4355g 26.06.2018
21kopretina Boskovice Agáta 52 cm, 4070g 19.06.2018
Mami.gabri Lilly
neznámé 18.06.2018
ewicka21 blansko Ondrášek
neznámé 18.06.2018
Zankaaa Matyášek
51 cm, 4186g 26.04.2018
TerinaKosina Elenka
49 cm, 3540g 24.04.2018
Michalka80 Boskovice Martínek 50 cm, 3610g 26.03.2018
EiculZ Boskovice Antonie 46 cm, 2620g 04.03.2018
denisa233 Jakub 42 cm, 1620g 31.01.2018
denisa233 Jakub
42 cm, 1620g 31.01.2018
Tobiašek 9 Tobiáš 49 cm, 3200g 19.12.2017
missskarohlida Dalibor neznámé 12.12.2017
galopadirk Patrik Vrba 46 cm, 2720g 03.12.2017
MVF_ Kristýnka 49 cm, 3412g 16.11.2017
Ghanaian Princess Chlapecek neznámé 03.10.2017
Angree Terezka 49 cm, 3660g 28.06.2017

Rodily v porodnici Boskovice

Chystají se rodit v porodnici Boskovice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Boskovice (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Boskovice?