Nemocnice Boskovice s. r. o., Gynekologické oddělení

Lékaři konzultující pacienta. V porodnici jste v nejlepších rukou. Zdroj: Porodnice Boskovice.
+9

O klinice

V boskovické porodnici proběhne kolem 800 porodů ročně.

Porodnice nabízí mimo jiné i jeden nadstandardní porodní box s vlastním sociálním zařízením a sprchou, televizí, lednicí a rozkládacím křeslem pro doprovod nastávající maminky - poplatek za využití tohoto nadstandardního boxu je 500 korun. K dispozici jsou také různá relaxační zařízení pro první dobu porodní, jako je míč, vak, žíněnka, stolička, aromaterapie, masáže, či muzikoterapie. Žena si při porodu může zvolit polohu, která jí vyhovuje.

Doprovod u porodu je samozřejmostí a zaplatíte za něj poplatek 450 korun.

Kurzy předporodní přípravy probíhají v TJ Boskovice. Součástí kurzu je prohlídka porodního sálu. Cena je 600 korun.

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jan Machač

Gynekologické oddělení: +420 516 491 351

Porodní sál: +420 516 491 382

Oddělení šestinedělí: +420 516 491 362

Adresa: Otakara Kubina 179, Boskovice 680 21

URL: https://www.nembce.cz/gynekologie

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Boskovice

Celkové hodnocení za 12 měsíců

3.7 Hodnoceno 3x

Ohodnoťe od 1 do 5 hvezd
Přidat zkušenost s porodnicí
21.03.22

S porodnici jsem byla maximálně spokojená. Rodila jsem v říjnu 2021 a porodní asistentku mi dělala paní Novotná. Mladá sestřička a díky ní jsem porod zvládla. Moc mi pomohla hlavně po psychické stránce. Ostatní personál byl v celku příjemný. Musím zmínit paní doktorku co mi píchala epidural. Moc šikovná a rychlá, vůbec jsem to necítila a hlavně mě hodně uklidnila, takže jsem se toho ani nebála. Celkově hodnotím porodnici pozitivně a určitě tam budu rodit zas. :-)
Pobytu na oddělení šestinedělí jsem se ze začátku hodně obávala. Podle některých recenzí to bylo docela špatné, ale po mé zkušenosti nemůžu nic vytknout. Personál nápomocný a ochotný. Na oddělení novorozenců byly sestřičky moc milé. Se vším poradily a všechno vysvětlily a to mě, jako prvorodičce, přišlo naprosto super. Vůbec jsem se nemalá s malou nějak manipulovat, vše mi bylo ukázáno. Rozhodně doporučuji.

Personál:

Doktorka Kupková, porodni asistentka Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně si sebou nebrat zbytečně moc oblečení pro miminko. Stačí jen soupravička na cestu domů. Sestřičky vám všechno dají kdykoliv si řeknete a budete potřebovat čisté oblečky a látkové pleny.
Kosmetiku a potřeby pro miminko, které jsou vypsané níže, si taky nebalte, vše vám tam půjčí (sprchový gel, olejíček, teploměr, vatové tyčinky, jednorázové ubrousky na mytí miminka, hřeben na vlásky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatečné množství poporodní vložek - měla jsem 3 balení a vyšlo to na knop. Vložky do podprsenky. Poporodní kalhotky aspoň 6 kusů. Gel z dubové kůry, nejlepší co může být na zklidnění bolavého spodku. Speciální intimní gel, který neštípe (měla jsem Herbalon s dubovou kůrou - doporučuji). Minimálně 2 ručníky a jeden speciální na obličej. Vlhčený toaletní papír s dubovou kůrou. Jedno slušné pyžamo, jinak budete mít dostatečné množství k dispozici z nemocničních košil. Minimálně jednou balení nejmenších plenek pro miminko, nejlepší jsou s indikátorem vlhkosti (mela jsem balení o 29 kusech a zbyly mi 2 kusy). Vlhčené ubrousky na utření zadečku miminka (nejlíp na bázi vody).

08.07.21

Rodila jsem v této porodnici 10/20 vyvolávaným porodem, byla se mnou PA okolo 24 let, strašně příjemná slečna, bohužel nepamatuju si jméno, spolu s ní se o mě starala mladinká doktorka, tím, že jsem měla porod vyvolávaný, tak nám s partnerem přišel strašný nátlak na mě, ať co nejrychleji porodím. Zavádění „druhé tablety“ mi neuděalo vůbec dobře, zimnice, zvracení, myslela jsem si, že porod ani nezvládnu, naštěstí se měnily služby a přišel zamnou PAN doktor Chroust a svým přístupem ve mně navodil nějaký vnitřní klid, že s ním to dám! Porod se během chvilky rozběhl a přivítali jsme na svět naši krásnou dceru.

Oddělení šestinedělí a chování personálu mohu jen a jen pochválit.
Ale NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ vůbec! Měla jsem problém s kojením, takže obrovská přítěž pro sestřičky, až jsem si pomalu přišla, že otravuji, cituji doslova jednu sestřičku: „vám s takovýma bradavkama určitě kojit nepůjde“ takže ihned kloboučky, ještě navíc mě daly špatnou velikost(AŽ poslední den přišla sestřička po dovolené a ta mi vše vysvětlila, divila se kdo mě takovou velikost kloboučků vůbec mohl dát), takže dcera špatně sála a sála víc vzduchu. Koupání dítěte sestřička ukázala asi během 1minuty, druhý den přinesla mýdlo a řekla, ať malou vykoupu a šla pryč. Jako prvorodička jsem si moc rady nevěděla, ještě, že jsem byla na pokoji se zkušenější maminkou, která byla ochotná a poradila.

Celkově tedy přístup na porodních sálech a oddělení šestinědělí doporučuji, ale NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ HRŮZA A DĚS.

Personál:

Dr.Chroust

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jít na kurz o kojení a hodně si kolem tohoto tématu nastudovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně poporodní vložky, dostanete jen 5, poporodní kalhotky, vložky do podprsenky. Hroznový cukr, pití.
Jemné mýdlo.

145
11.06.21

Byla jsem spokojená s přístupem personálu po celou dobu hospitalizace. Všichni moc příjemní a vstřícní.

707
23.03.21

V Boskovicích jsem rodila koncem ledna 2021. Porod byl vyvolávaný, za což jsem velmi ráda. Péče veškerého personálu byla skvělá. Už při docházení na poradny před porodem byli všichni velice milí. U samotného porodu mi pomáhala PA Šimonová a pan doktor Chroust. Oba se velice snažili a činili vše pro to, aby můj porod proběhl hladce a bez problémů, což se také podařilo a za pět hodin se narodila krásná zdravá dcerka. Byla docela veliká, přesto jsem byla bez poranění jen s malinkým nástřihem. Komplikace však nastaly v třetí době porodní. Placenta byla silně vrostlá do dělohy, tudíž jsem musela podstoupit vybavení placenty pod narkózou. Tuto komplikaci však šikovný pan doktor dobře zvládl a vše vyřešil bez následků pro mě. Jsem mu za to moc vděčná.
Na šestinedělí se o mě sestřičky staraly naprosto úžasně, úplně jsem žasla, jak se snaží. Byly moc milé a ochotné, Dlouho se o mě nikdo tak hezky nestaral. A staraly se takto hezky i o ostatní maminky.
Rozhodně také nemůžu souhlasit se zdejší kritikou novorozeneckého oddělení, Všechny sestry se nám věnovaly dostatečně, k miminkům se chovaly moc hezky a bylo znát, že jsou zkušené a své práci rozumí. Nikdy mě neodmítly, byly ochotné a vždy se snažily poradit. A to klidně i o půlnoci.
Všechna oddělení, kterými jsem prošla, hodnotím velice kladně a absolutně nemám, co vytknout. Protože jsem byla na místním gynekologickém oddělení hospitalizována už v začátku těhotenství, myslím si, že jsem se setkala snad se všemi lékaři, které můžete u porodu potkat, a všichni byli skvělí. Lepší porodnici jsem si vybrat nemohla!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit, že všechen personál udělá vše proto, aby se Vám narodilo zdravé miminko a abyste byli oba v pořádku.

20.02.21

Rodila jsem 08/2020. Porodnice skvělá, paní doktorka úžasná, milá, vše vysvětlila a byla velice trpělivá. PA trochu „od rány“, ale také pomohla. Šestinedělí také super, sestřičky milé, obětavě a trpělivé.
Novorozenecké HOROR, HRUZA, DĚS!! Jako prvorodička, jsem hodně bojovala s kojením, žádná ze sester nebyla ochotna poradit a když už, tak okamžitě kloboučky. Každý muj dotaz nebo prosba byla na obtíž a pak mi bylo řečeno, že si za všechno vlastně můžu sama, že si mám s malou nějak poradit. Myslím, že ženy jsou v tomhle období velice citlivé a nedokáží se adekvátně bránit. U mě to dopadlo probrečenou nocí a výčitkami, že jsem nejhorší máma má světě. Sestřičky jen ležely na gauči na sesterně a jakákoliv snaha pomoci byla absolutně nulová. Sestra i nejlepší kamarádka - naprosto stejná zkušenost. Hrůza, hrůza, hrůza!!!
To už radši rodit ve „fabrice“ v Brně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Studujte kojení, choďte na kurzy, ptejte se kamarádek. Tam Vám nikdo nepomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré potřebné doklady, vložky, něco na zub a pití, boty do sprchy, tmavé ručníky…

17.12.20

Vyvolávaný porod, hodně tlačí na rodičku, aby porodila co nejdřív. Nebyl čas se ani napít, sednout na míč, malý prostor, pouze rodící postel. Jenom monitorování a po něm vyšetření přímo při kontrakci - chvílemi až sadistický přístup. Porodní asistentky ok. Anestezioložka milá, příjemná. Novorozenecké oddělení ok, až na hluk v noci a pokud jste s někým na pokoji, prostě se vůbec nevyspíte…Jídlo jak kdy, někdy dobré - obědy, u snídaně chybí něco na namazání, někdy bylo jenom pečivo…

Personál:

Mudr. Bérešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je to individuální. Je dobré projít asi i ostatní porodnice než se rozhodnete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí porodnice uvádí. Košile jsou k dispozici.

19.10.20

Strašně moc chci poděkovat jmenovanému personálu, že mi 14.10.2020 pomohl přivést na svět naši krásnou dcerku Sabinku. Porod musel být vyvolávaný pro přenášení v 41+1 tt. Strašně moc obdivuji vaši práci. To vše, co musíte umět vykonat, včetně rychlého rozhodování. Děkuji nejen za váš profesionální, ale i velmi osobní přístup.
Byl to můj druhý porod v této nemocnici a za mě mohu jedině doporučit. I poprvé jsem se tu setkala s velmi příjemným personálem (Dr. Chroust) a na porod mám také krásné vzpomínky.

Personál:

Dr. Skotáková, Dr. Železná, PA: Šimonová, Zrůstková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady, poporodní vložky, jednorázové kalhotky, pleny a vlhčené ubrousky pro miminko + přebalovací podložky, hygienické potřeby pro maminku

18.09.20

Naprostá spokojenost. Vstřícnost, ochota a hlavně pořád usměvavý personál, proto byl porod naší Elišky naprosto výjimečný a krásný. Doporučuji všemi deseti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Náhradní kojící podprsenky (celkem 3 ks- mléko teče proudem), prsní vložky, jednorázové kalhotky a vložky.

14.08.20

I když bydlím v Brně na doporučení jsem se rozhodla podstoupit plánovaný císař v Boskovicích.
Vzhledem k diagnóze malá byla koncem pánevní a těhotenské cukrovce na inzulínu jsme se domluvili na porod 39+1tt.
Už od první prohlídky jsem byla nadšená přístupem personálu.
Porod proběhl excelentní za 45 minut jsem jela na pokoj ????
Bohužel bonding nebyl možný protože na porodním sálu byla zima ale malou mě ukázali na 5 minut a mezitím mě zašívali.
Pokoje byly po 2. Malou mě dováželi co 3 hodiny na kojení a nechávali mě ji i hoďku (jak jsem dlouho chtěla)
Všechny sestřičky se o mě starali ukázkově.
Každé ráno chodili 2 vizitky jak na malou tak na mě. V úterý jsem rodila a v sobotu mě pouštěli domu.
Jediné co bych vytkla bylo jídlo to bylo děs ale dá se to přežít
Dnes je to měsíc po porodu a klidně bych šla hned rodit znovu.
Celému týmu v Boskovicích bych chtěla poděkovat

Personál:

Celý personál

18.06.20

Porod jsem měla bez komplikací, mohu tak hodnotit jen přístup a ten byl skvělý. Porodní asistentka měla dle mého odhadu cca 24 let, ale práci zastala výborně stejně jako pan doktor. Šestinedělí bylo v podobném duchu, přístup bez problémů, sestřičky i lékařky příjemné, rády vše vysvětlily.
Bohužel, na novorozeneckém bylo snad vše špatně. Protichůdné názory na denním pořádku. Pokud má miminko problém, tak až v ten moment, maminky, zjistíte, jak to zde „funguje.“ Adekvátně nepřistupovali k vyšším hodnotám žloutenky u miminka, kterému ve vedrech pustili spolu s modrým světlem navíc i vyhřívání, čímž mu způsobili horečku a mně následně tvrdili, že má možná infekci v těle. Ta ale byla, naštěstí, negativní. Miminko mi tam stihli i podchladit. Klesla mu dokonce i váha o více než normou uváděných 15% oproti porodní váze, což je pozoruhodné při každodenním vážení.

Škoda, že novorozenecké oddělení svým přístupem kazí můj celkový pohled na porodnici v Boskovicích. Některé sestry by z tohoto oddělení měly být odejity. Nespokojenost s tímto oddělením jsem slyšela už od více maminek. A dokonce i ode mnou vyhledané laktační poradkyně, která uvedla, že během 14 dní jsem již 5. maminka rodící v této porodnici, která byla s tamější péčí nespokojená. Snad tam nedojde k něčemu fatálnímu.

Personál:

Chroust Radim

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poporodní kalhotky a vložky, tmavé ručníky, toaletní papír. Pleny pro miminko, oblečení pro něj dostanete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, těh. průkazku, potvrzení o příjmení miminka, pokud nejste vdaná.

12.05.20

Chtěla bych velmi poděkovat lékařům a zdravotnímu personálu nemocnice Boskovice. Minulý týden jsem zde přivedla na svět své druhé dítě, ve srovnání s prvním porodem v Brně je přístup Boskovické porodnice naprosto jedinečný - lidský přístup, rodinné až domácké prostředí, člověk se tam cítí opravdu jako člověk a ne jen jako další kus do počtu. Všichni milí, vstřícní, příjemní. U porodu byl brán ohled na má přání, obrovský dík patří především porodní asistence - paní Krejčí, a panu doktoru Radimu Chroustovi, který je opravdu odborník na svém místě. Díky nim budu mít krásné vzpomínky a díky nim bylo vše podle mých představ. Všem budoucím maminkám porodnici doporučuji a budu doporučovat všude, kudy budu chodit.
Děkuji.

Personál:

Mudr. Radim Chroust, PA A. Krejčí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte nějaká přání, nestyďte se je říci, některé starší sestry se na vás možná budou koukat divně, ale porodní asistentky i lékaři budou vaše přání respektovat.

8
05.05.20

28.4.2020 jsem rodila v nemocnici v Boskovicích. Byl to můj druhý porod, ale poprvé v této nemocnici. A mohu jen doporučit. Všichni velice milí, ochotní, usměvaví, se vším poradili a pomohli. Má porodní asistentka Pavla Živná byla úžasná, moc děkuji. I ostatní doktoři a sestry na oddělení šestinedělí a novorozeneckém. Všem moc děkuji a budoucím maminkám jen doporučuji:)

Personál:

Živná

25.03.20

Personál na porodním v pohodě ikdyž přirozený porod s dostatkem času, informací a klidu zde nečekejte. Jede se zde vyloženě medicínsky, což někomu může vyhovovat.
Na oddělení šestinedělí byl veškerý personál velmi milý, empatický a profesionální. Novorozenecké naprosto tragické, už jsem podala stížnost a nenechám to jen tak.

Personál:

MUDr. Chroust, MUDr. Sklářová, porodní asistentka Eliška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Využijte jiné porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom doporučeného nemocnicí ještě vlastní jemný toaletní papír, kojící čaj.

21.11.19

Rodila jsem poprvé a byla jsem velmi spokojená na porod. oddělení. Por. asistentka byla velmi milá a celou dobu mi pomáhala, porod jsem měla na prvorodičku docela rychlý (8hod) a se vším jsem byla spokojená. Po porodu nás nechali s miminkem a manželem ještě skoro 3 hodiny na boxu, což bylo fajn.

Oddělení šestinedělí - nemám co vytknout, velmi příjemné paní, moc krásně se staraly i o maminky, které prošly císařským řezem, takže spokojenost.

Novorozenecké oddělení - HRŮZA A DĚS - maximálně 1-2 sestřičky byly v pohodě a poradily. Ostatní se ani nezajímaly, každá říkala a radila něco jiného.
Doporučuji vedení, aby sladili postupy na tomto oddělení, protože prvorodičky jsou potom docela dost zmatené… Kojení - snad všechny, co jsme tam byly, jsme kojily přes kloboučky - asi jednodušší, než učit bez nich. Jak jsme dojeli domů, tak jsem kloboučky s pomocí laktační poradkyně hned odbourala a v pohodě kojím bez nich. Neskutečné, si takhle ulehčovat práci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si techniku kojení a s miminkem zkoušet a zkoušet a snažit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mimo všechno ostatní, co se všude píše, jsem si vzala a myslím, že pomohlo:

Látková plena
Deka pro miminko
Přebalovací podložka
2 x overal pro miminko (oblečení si můžete tedy kdykoliv jít vyměnit na novorozenecké, ale buď jsme kolikrát dostali až moc velké nebo jedna maminka dostala jen letní overal, že to miminku stačí:(
Vlastní zavinovačku(může potom někdo dovést)

20.10.19

Téhle porodnici mohu poděkovat za vše a hlavně za pomoc u porodu, když jsem se vůbec neotvírala, i přes hysterické záchvaty co jsem měla už ke konci z vyčerpanosti a opravdu nesnesitelných bolesti zůstali pořád milí, a laskaví. Dokázali mě uklidnit prostě všechno, nedokážu si představit rodit jinde. Podpora která se mi dostala od přítele, ale i od personálu byla úžasná a strašně mi pomohla. Jelikož jsem měla porod dlouhý, tak se u mě vystřídalo moc lidí. Malá byla zkroucená na boku po tom, co jí vypustili bazének, ale i přes to, to se mnou nevzdali a pomáhali mi otevřít se ručně, jelikož věci, co do mě rvali nezabraly. Jsem jim vděčná, že jsem porodila spontánně a že malá je zdravá i po tom, co se narodila pomocí vexu. Nebýt takhle ochotného, trpělivého personálu, tak si to nedokážu ani představit.

Mockrát Vám děkuji za všechno, ani nevíte jak si toho neskutečně vážím

Personál:

Všichni

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do porodnice hodně síly, hlavně odpočinutý a s dobrou náladou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

18.09.19

V boskovické porodnici jsem rodila v červenci 2019 a mám ty nejlepší zkušenosti a mohu ji jen doporučit. Rodila jsem podruhé, v Boskovicích poprvé. Měla jsem štěstí na rychlý a bezproblémový porod. Nemůžu si tu na nic a nikoho stěžovat. Porod vedla velice milá a empatická mladá slečna nebo paní porodní asistentka, moc ráda na ni vzpomínám. Paní doktorka byla trošku chladná, ale to už mi bylo jedno, registrovala jsem ji až v poslední fázi porodu. Na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém oddělení byly všechny sestry milé a vstřícné, sice jsem jako druhorodička nepotřebovala tolik rad a pomoci jako poprvé, ale věřím, že kdybych potřebovala, ochotně mi pomůžou. Doktoři v čele s panem primářem byli také velmi milí a profesionální. Jsem jim všem velice vděčná a pokud bych se měla znovu rozhodnout, kde rodit, nebudu váhat ani chvilku a znovu zvolím porodnici v Boskovicích..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji zaregistrovat se v porodnici dopředu, nemusí pak s vámi sepisovat všechny informace, když přijedete rodit. Pozitivní přístup a důvěru v personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a poporodní kalhotky, pantofle, ručník, osobní hygienu. Čisté košile jsou neustále k dispozici..Pro miminko plínky a vlhčené ubrousky..

10.08.19

Péče na porodním sále i na oddělení šestinedělí (péče o matky) profesionální. Bohužel toto nelze tvrdit o personálu (ne veškerém) na novorozeneckem oddělení. Přístup mě nemile překvapil. Příště si vyberu jinou porodnici.

Personál:

MUDr. Chroust

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat, pokud s něčím nesouhlasíte. Počítat s tím, že některé sestry na novorozeneckem budou dost nepříjemné. Nechápu, že tam mohou pracovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, poporodní a prsní vložky, poporodní kalhotky, ručníky, pleny, vlhčené ubrousky, jednorázové přebalovací podložky, gumička do vlasů, hyg. potřeby

06.08.19

Příjem na porodní sál a vedení porodu hodnotím kladně. Porodní asistentky byly podpůrné, mělo to na mě velmi pozitivní vliv.
Oddělení šestinedělí - péče o matku na vysoké úrovni, sestřičky a lékaři příjemní, všechny otázky zodpovězeny bez problému. Skvělá byla MUDr. Martina Železná Teyschlová.
Novorozenecké oddělení - KATASTROFA. Některé sestry byly naprosto arogantní. Bohužel nedostatek personálu je zde hodně znát na každém rohu. V případě, že nekojíte „předpisově,“ jste přítěží. Na jeden dotaz padlo několik protichůdných odpovědí, že se člověk nestačil divit. V případě, že vám dítě propláče celou noc, musíte se postarat sami, protože pokud se aktivně zeptáte, nesetkáte se většinou se vstřícností. Bohužel mám i zkušenost se zanedbáním péče o novorozence.

Personál:

MUDr. Chroust Radim

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na novorozenecké oddělení. Pokud se vám cokoliv nezdá, ptejte se, třebaže by to mělo být 100× za den.
Sestrám z novorozeneckého Editě a Barboře přeji šťastné a naplněné životy v pracovní oblasti mimo zdravotnictví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky a vložky, dvě kojící podprsenky a prsní vložky, pleny a vlhčené ubrousky pro mimčo, pantofle vhodné do sprchy, dubová kůra na případné šití

507
08.07.19

Porodnici jsem si vybrala, i když jsem z Brna a jednu brněnskou porodnici jsem měla doslova přes silnici. Přijela jsem sem s kontrakcemi jako prvorodička, personál se o mě skvěle staral, porod byl bez komplikací pouze s malým nástřihem, po cca 3 týdnech už jsem o šití ani nevěděla.
První dobu porodní jsem strávila ve vaně (za příplatek 300,–), která mi velmi pomohla, asi I díky horké vodě jsem zvládla porodit bez Epiduralu.
Pan doktor opravdu věděl, co dělá, laskavý přístup. Porodní asistentka se o mě celou dobu skvěle starala, kontrolovala, pomáhala.
Na oddělení šestinedělí jsem se za celou dobu nesetkala se špatně naladěným personálem, na všechny dotazy jsem dostala odpověď, citlivý přístup. Pravidelné kontroly poporodního stavu maminek i hodně kontrol miminek, zda je vše v pořádku, což může být pro někoho stresující, ale lepší, než aby se něco zanedbalo.
Na novorozeneckém oddělení mě nikdy neodmítli, několikrát mi sestřičky ukázaly jak kojit a koupat, pomohly s přebalením.
Dostatek čistých košil pro maminky i oblečků a zavinovaček pro miminka.
Porodnici rozhodně doporučuji. Všichni byli milí, i když jsem prožívala úplný hormonální koktejl a rozbrečelo mě úplně cokoliv.

Personál:

MUDr. Radim Chroust, PA Zuzana Zrůstková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijet předem na prohlídku porodního oddělení, nebudou pak tolik ve stresu, kam jít, co čekat atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Malý balíček plenek pro miminko.
Mast Purelan na Bradavky, kojící podprsenka + vložky do ní.
Porodnické vložky (dva balíky, doporučuji Batist Flower) a poporodní kalhotky.

21.06.19

Porodnice nedoporučuji, přijeli jsme po odtoku plodové vody.. Na příjmu znechucená PA, dali mě má porodní box, kde mě pořád chodil někdo vnitřně kontrolovat, bylo to dost bolestivé, když jsem se zatvářila, že to jako bolí, PA hned začala ať si nestěžuju, že až budu rodit, že to bude bolet mnohem víc… Jako prvorodička jsem vůbec nevěděla co a jak, celou dobu mě nechali ležet na lůžku na zádech, neporadili úlevové polohy, nebo že bych se měla hybat… Po 20 hodinách nesnesitelných bolestí akutní císař, pro špatnou polohu miminka… Doteď nechápu, že to při tak četných vnitřních vyšetřeních nezjistili…

Šestinedělí hrůza, ani na několik žádostí mi miminko nechtěli donést, viděla jsem ho poprvé asi po 10hodinach a to jsem si ho musela vyloženě vyprosit…

Porodnici bych určitě nedoporučila prvorodičkám, které věří doktorům a personálu, že pro ně dělají to nejlepší, protože tady to tak opravdu nefunguje ..

12.06.19

Můžu jen doporučit gynekologické odd.
Mladý, sympatický doktor, který má určitě dost zkušeností a já měla zbytečně strach.

Personál:

Mudr Radim Chroust

15.04.19

Do porodnice jsem přijela s prasklou plodovou vodou 26.3.2019 v 1:00 ráno. Sestřička na příjmu byla moc milá, vše mi vysvětlila, co bude následovat a uložila mě na porodní box, i když jsem neměla bolesti a bylo jasné, že se mnou nebudou nic dělat. Alespoň do rána nebyl problém, aby se mnou zůstal manžel. Porodní asistentka mi chodila akorát připojovat monitor, jinak jsme měli soukromí. Ráno jsem dostala vyvolávací čípek a malá se narodila 15:47. Setkala jsem se s naprosto profesionálním přístupem, všichni byli moc příjemní, jak porodní asistentky, tak paní doktorky. Protože jsem si nechala píchnout Epidural, tak jsem se setkala i s paní anestezioložkou, která byla super, vše mi vysvětlila ukázala atd. I když porod byl dlouhý a já nevěděla co čekat a hlavně jsem se hrozně bála, že bolest nezvládnu, hodnotím porodnici velice kladně. Všichni byli moc fajn a každý nám všechno vysvětloval. Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená, sestřičky byly moc hodné, všechno ukázali vysvětlili, nesetkala jsem se s nikým, kdo by byl nepříjemný nebo neochotný. Za mě velké dík a mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, pořádně se vyspat a nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky jinak nic.

2
01.12.18

Rodila jsem 2016. Po příjezdu do porodnice mi ustaly stahy. Doktorka mi oznámila, že mi porod vyvolá. Vrazila mi do pochvy čípek aniž by mě upozornila na jeho vedlejší účinky (větší bolestivost, více krvácení a tzv. nepostupující porod) a aniž by k tomu měla důvod (bylo to před termínem). Nezabral, tak mi dala další. Následovalo 10 hodin neskutečně bolestivých stahů.
Krvácela jsem tak, že jsem ani nepostřehla odtok plodové vody. Na porodním sále hrozná zima, že tabulka o úlevnych polohách mimo postel s teplou peřinou byla spíš pro smích. Kvůli bolesti jsem zvracela, léky proti zvracení jsem odmítla, přesto mi je dali - a zvracela jsem dál. Epidural mi píchli až ke konci a ještě blbě - museli píchat znova a stejně moc nezabral.
Hráz mi nastřihli „preventivně“ a potrhaná jsem byla tak, že jsem ztratila cit v pochvě. Při porodu mi někdo začal tlačit na břicho z čehož se mi udělalo neskutečně špatně, když jsem to odmítla, začali mi vyhrožovat, že dítě vytáhnou za hlavu kleštěmi. Chtěla jsem tlačit, ale neměla jsem sílu ani na chvilku zadržet dech - šla jsem do mdlob. Dali mi kyslíkovou masku a s tou jsem mimi konečně vytlačila.
Příště budu rači rodit doma než v Boskovicích.
Na poporodním záleželo na koho narazíte, některé sestry skvělé, jiným bylo lepší se vyhnout, ale tak to bývá ve většině nemocnic.

13.11.18

V Boskovicích jsem žila řadu let, bydlím 10 km od nich. Tudíž moje volba na porodnici byla jasná. Rodila jsem 16.11.2017 :) Měla jsem vyvolávaný porod, takže žádný med. Jako nervózní prvorodička jsem byla z toho dost vyklepaná, ale měla jsem velké štěstí, že jsem narazila na mladého, šikovného, všímavého pana doktora Chrousta.♥️ Není den, kdy bych si nevzpomněla na jeho jednání i chování. Byla jsem nadmíru spokojena i s následnou péči. Jen malé vytknutí patří dětské lékařce, která dle mě jednala neprofesionálně a mladé holce pár dní po porodu řekla, že je nezodpovědná a moje dítě umře! Díky ní jsem všechny snahy o kojení hodila úplně pryč.

Personál:

Radim Chroust

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať mají štěstí na pana doktora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků a vložek :)