Porodnice Boskovice

V boskovické porodnici proběhne kolem 800 porodů ročně.

Porodnice nabízí mimo jiné i jeden nadstandardní porodní box s vlastním sociálním zařízením a sprchou, televizí, lednicí a rozkládacím křeslem pro doprovod nastávající maminky - poplatek za využití tohoto nadstandardního boxu je 500 korun. K dispozici jsou také různá relaxační zařízení pro první dobu porodní, jako je míč, vak, žíněnka, stolička, aromaterapie, masáže, či muzikoterapie. Žena si při porodu může zvolit polohu, která jí vyhovuje.

Doprovod u porodu je samozřejmostí a zaplatíte za něj poplatek 450 korun.

Kurzy předporodní přípravy probíhají v TJ Boskovice. Součástí kurzu je prohlídka porodního sálu. Cena je 600 korun.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Boskovice s. r. o., Gynekologické oddělení?

Hodnoceno 49x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jan Machač

gynekologické oddělení: 516 491 351
porodní sál: 516 491 382
oddělení šestinedělí: 516 491 362

Adresa: Otakara Kubina 179, 680 21 Boskovice

URL: http://www.nembce.cz/gynekologicko-porodnicke.html

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Boskovice

18.09.19

V boskovické porodnici jsem rodila v červenci 2019 a mám ty nejlepší zkušenosti a mohu ji jen doporučit. Rodila jsem podruhé, v Boskovicích poprvé. Měla jsem štěstí na rychlý a bezproblémový porod. Nemůžu si tu na nic a nikoho stěžovat. Porod vedla velice milá a empatická mladá slečna nebo paní porodní asistentka, moc ráda na ni vzpomínám. Paní doktorka byla trošku chladná, ale to už mi bylo jedno, registrovala jsem ji až v poslední fázi porodu. Na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém oddělení byly všechny sestry milé a vstřícné, sice jsem jako druhorodička nepotřebovala tolik rad a pomoci jako poprvé, ale věřím, že kdybych potřebovala, ochotně mi pomůžou. Doktoři v čele s panem primářem byli také velmi milí a profesionální. Jsem jim všem velice vděčná a pokud bych se měla znovu rozhodnout, kde rodit, nebudu váhat ani chvilku a znovu zvolím porodnici v Boskovicích..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji zaregistrovat se v porodnici dopředu, nemusí pak s vámi sepisovat všechny informace, když přijedete rodit. Pozitivní přístup a důvěru v personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a poporodní kalhotky, pantofle, ručník, osobní hygienu. Čisté košile jsou neustále k dispozici..Pro miminko plínky a vlhčené ubrousky..

10.08.19

Péče na porodním sále i na oddělení šestinedělí (péče o matky) profesionální. Bohužel toto nelze tvrdit o personálu (ne veškerém) na novorozeneckem oddělení. Přístup mě nemile překvapil. Příště si vyberu jinou porodnici.

Personál:

MUDr. Chroust

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat, pokud s něčím nesouhlasíte. Počítat s tím, že některé sestry na novorozeneckem budou dost nepříjemné. Nechápu, že tam mohou pracovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, poporodní a prsní vložky, poporodní kalhotky, ručníky, pleny, vlhčené ubrousky, jednorázové přebalovací podložky, gumička do vlasů, hyg. potřeby

06.08.19

Příjem na porodní sál a vedení porodu hodnotím kladně. Porodní asistentky byly podpůrné, mělo to na mě velmi pozitivní vliv.
Oddělení šestinedělí - péče o matku na vysoké úrovni, sestřičky a lékaři příjemní, všechny otázky zodpovězeny bez problému. Skvělá byla MUDr. Martina Železná Teyschlová.
Novorozenecké oddělení - KATASTROFA. Důvody: neuvěřitelná arogance sester - Barbory Ševčíkové a Edity. V případě, že nekojíte „předpisově,“ jste přítěží. Na jeden dotaz padlo několik protichůdných odpovědí, že se člověk nestačil divit. V případě, že vám dítě propláče celou noc, musíte se postarat sami. A pokud se aktivně zeptáte, nesetkáte se příliš se vstřícností. Bylo nám sděleno, že novorozenecké oddělení je tu pro nás, přes noc se však dveře cca 2× zavřely a matky musely zvonit na zvonek. Dveře byly otevřeny se znechuceným výrazem. Bohužel mám i zkušenost se zanedbáním péče o novorozence.
Kvůli novorozeneckému oddělení se této nemocnici příště vyhnu.

Personál:

MUDr. Chroust Radim

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na novorozenecké oddělení. Pokud se vám cokoliv nezdá, ptejte se, třebaže by to mělo být 100× za den. Sestry tu mají být pro vás. Nenechejte se odbýt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky a vložky, dvě kojící podprsenky a prsní vložky, pleny a vlhčené ubrousky pro mimčo, pantofle vhodné do sprchy, dubová kůra na případné šití

08.07.19

Porodnici jsem si vybrala, i když jsem z Brna a jednu brněnskou porodnici jsem měla doslova přes silnici. Přijela jsem sem s kontrakcemi jako prvorodička, personál se o mě skvěle staral, porod byl bez komplikací pouze s malým nástřihem, po cca 3 týdnech už jsem o šití ani nevěděla.
První dobu porodní jsem strávila ve vaně (za příplatek 300,–), která mi velmi pomohla, asi I díky horké vodě jsem zvládla porodit bez Epiduralu.
Pan doktor opravdu věděl, co dělá, laskavý přístup. Porodní asistentka se o mě celou dobu skvěle starala, kontrolovala, pomáhala.
Na oddělení šestinedělí jsem se za celou dobu nesetkala se špatně naladěným personálem, na všechny dotazy jsem dostala odpověď, citlivý přístup. Pravidelné kontroly poporodního stavu maminek i hodně kontrol miminek, zda je vše v pořádku, což může být pro někoho stresující, ale lepší, než aby se něco zanedbalo.
Na novorozeneckém oddělení mě nikdy neodmítli, několikrát mi sestřičky ukázaly jak kojit a koupat, pomohly s přebalením.
Dostatek čistých košil pro maminky i oblečků a zavinovaček pro miminka.
Porodnici rozhodně doporučuji. Všichni byli milí, i když jsem prožívala úplný hormonální koktejl a rozbrečelo mě úplně cokoliv.

Personál:

MUDr. Radim Chroust, PA Zuzana Zrůstková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijet předem na prohlídku porodního oddělení, nebudou pak tolik ve stresu, kam jít, co čekat atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Malý balíček plenek pro miminko.
Mast Purelan na Bradavky, kojící podprsenka + vložky do ní.
Porodnické vložky (dva balíky, doporučuji Batist Flower) a poporodní kalhotky.

Anonymní
21.06.19

Porodnice nedoporučuji, přijeli jsme po odtoku plodové vody.. Na příjmu znechucená PA, dali mě má porodní box, kde mě pořád chodil někdo vnitřně kontrolovat, bylo to dost bolestivé, když jsem se zatvářila, že to jako bolí, PA hned začala ať si nestěžuju, že až budu rodit, že to bude bolet mnohem víc… Jako prvorodička jsem vůbec nevěděla co a jak, celou dobu mě nechali ležet na lůžku na zádech, neporadili úlevové polohy, nebo že bych se měla hybat… Po 20 hodinách nesnesitelných bolestí akutní císař, pro špatnou polohu miminka… Doteď nechápu, že to při tak četných vnitřních vyšetřeních nezjistili…

Šestinedělí hrůza, ani na několik žádostí mi miminko nechtěli donést, viděla jsem ho poprvé asi po 10hodinach a to jsem si ho musela vyloženě vyprosit…

Porodnici bych určitě nedoporučila prvorodičkám, které věří doktorům a personálu, že pro ně dělají to nejlepší, protože tady to tak opravdu nefunguje ..

Anonymní
12.06.19

Můžu jen doporučit gynekologické odd.
Mladý, sympatický doktor, který má určitě dost zkušeností a já měla zbytečně strach.

Personál:

Mudr Radim Chroust

15.04.19

Do porodnice jsem přijela s prasklou plodovou vodou 26.3.2019 v 1:00 ráno. Sestřička na příjmu byla moc milá, vše mi vysvětlila, co bude následovat a uložila mě na porodní box, i když jsem neměla bolesti a bylo jasné, že se mnou nebudou nic dělat. Alespoň do rána nebyl problém, aby se mnou zůstal manžel. Porodní asistentka mi chodila akorát připojovat monitor, jinak jsme měli soukromí. Ráno jsem dostala vyvolávací čípek a malá se narodila 15:47. Setkala jsem se s naprosto profesionálním přístupem, všichni byli moc příjemní, jak porodní asistentky, tak paní doktorky. Protože jsem si nechala píchnout Epidural, tak jsem se setkala i s paní anestezioložkou, která byla super, vše mi vysvětlila ukázala atd. I když porod byl dlouhý a já nevěděla co čekat a hlavně jsem se hrozně bála, že bolest nezvládnu, hodnotím porodnici velice kladně. Všichni byli moc fajn a každý nám všechno vysvětloval. Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená, sestřičky byly moc hodné, všechno ukázali vysvětlili, nesetkala jsem se s nikým, kdo by byl nepříjemný nebo neochotný. Za mě velké dík a mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, pořádně se vyspat a nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky jinak nic.

01.12.18

Rodila jsem 2016. Po příjezdu do porodnice mi ustaly stahy. Doktorka mi oznámila, že mi porod vyvolá. Vrazila mi do pochvy čípek aniž by mě upozornila na jeho vedlejší účinky (větší bolestivost, více krvácení a tzv. nepostupující porod) a aniž by k tomu měla důvod (bylo to před termínem). Nezabral, tak mi dala další. Následovalo 10 hodin neskutečně bolestivých stahů.
Krvácela jsem tak, že jsem ani nepostřehla odtok plodové vody. Na porodním sále hrozná zima, že tabulka o úlevnych polohách mimo postel s teplou peřinou byla spíš pro smích. Kvůli bolesti jsem zvracela, léky proti zvracení jsem odmítla, přesto mi je dali - a zvracela jsem dál. Epidural mi píchli až ke konci a ještě blbě - museli píchat znova a stejně moc nezabral.
Hráz mi nastřihli „preventivně“ a potrhaná jsem byla tak, že jsem ztratila cit v pochvě. Při porodu mi někdo začal tlačit na břicho z čehož se mi udělalo neskutečně špatně, když jsem to odmítla, začali mi vyhrožovat, že dítě vytáhnou za hlavu kleštěmi. Chtěla jsem tlačit, ale neměla jsem sílu ani na chvilku zadržet dech - šla jsem do mdlob. Dali mi kyslíkovou masku a s tou jsem mimi konečně vytlačila.
Příště budu rači rodit doma než v Boskovicích.
Na poporodním záleželo na koho narazíte, některé sestry skvělé, jiným bylo lepší se vyhnout, ale tak to bývá ve většině nemocnic.

Anonymní
13.11.18

V Boskovicích jsem žila řadu let, bydlím 10 km od nich. Tudíž moje volba na porodnici byla jasná. Rodila jsem 16.11.2017 :) Měla jsem vyvolávaný porod, takže žádný med. Jako nervózní prvorodička jsem byla z toho dost vyklepaná, ale měla jsem velké štěstí, že jsem narazila na mladého, šikovného, všímavého pana doktora Chrousta.♥️ Není den, kdy bych si nevzpomněla na jeho jednání i chování. Byla jsem nadmíru spokojena i s následnou péči. Jen malé vytknutí patří dětské lékařce, která dle mě jednala neprofesionálně a mladé holce pár dní po porodu řekla, že je nezodpovědná a moje dítě umře! Díky ní jsem všechny snahy o kojení hodila úplně pryč.

Personál:

Radim Chroust

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať mají štěstí na pana doktora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků a vložek :)

10.10.18

Přesně před týdnem, tj. 3.10.2018 jsem v Boskovicích císařským řezem porodila holčičku.
Císařský řez byl nutný, protože miminko bylo koncem pánevním a bylo mi doporučeno raději jít na cíařský řez.
Operoval mě pan primář Machač + pí doktorka Barošová.
Operace proběhla v epidurální anestezii, takže celou dobu při vědomí. Vytažení miminka cca 8 minut, zbytek operace cca 40 minut. Partner u porodu, mohl si malou hned pochovat a mně ukázat.

Porodnici Boskovice můžu doporučit všemi deseti!

Mám obecně negativní zkušenosti s nemocnicemi, proto jsem měla mírné obavy z případných komplikací. Boskovice jsem si vybrala na základě kladných recenzí a pověsti pana primáře.
Do porodnice jsem jela ze vzdálenosti 40ti km.
Nic mě nezklamalo, naopak. Přes počáteční velmi pozitivní paní anestezioložku atmosféru na sále, velmi lidský přístup pana primáře. Taktéž oddělení novorozenecké, milé, vždy nápomocné sestřičky i doktorky.
Sestřičky vás „donutí“ hned druhý den po operaci vstát, což tedy není jednoduché. Ale vzpápětí pochopíte, že čím dříve tím lépe.První den operační, druhý den zotavovací a třetí vám již donesou miminko a máte ho celý den u sebe. Od prvního dne vám ho pravidelně nosí na kojení. Poradí vám s koupáním, kojením, se vším.
Celkový pobyt v nemocnici 5 dnů (1. den operační + další 4). Jizva krásná, tenká bez komplikací.
Své volby nelituji a mohu jen doporučit. Na první porod, budu vzpomínat jen v dobrém.

Děkuji celému personálu.

Personál:

Mudr. Machač + další

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příliš se nestresovat a věřit, že vše proběhne v pořádku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoje vložky, ručník, pantofle. Pro miminko vlhčené kapesníky a plínky + oblečení pro miminko na odchod z nemocnice.

05.09.18

Nejlepší rozhodnutí mého života. Kdybych měla rodit znovu, bylo by to jedině v Boskovicích.

Měla jsem za sebou již císařský řez v Brně. V porodnici plně respektovali mě rozhodnutí rodit spontánně, i když jsem měla řadu zdravotních komplikací. Udělali pro to maximum a vše se podařilo. Péče na sále je nadstandardní a i na oddělení šestinedělí a novorozeneckém je to stejné. Mohu srovnávat s Brnem a taková péče v oblasti kojení a přístupu k maminkám tam opravdu není. Chápu, že Brno je předimenzované rodičkami, a právě proto všem doporučuji Boskovice. Cesta z Brna za tu půl hodinu stojí.

Všechny mé obavy z porodu a kojení se tam rozplynuly. Budou se vám věnovat a ve všem vám s péči o miminko a kojení pomohou. Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat, rádi vám odpoví. Když budete cítit nejistotu, či budete psychicky vyčerpána, personál si s vámi promluví a uklidní vás. Všichni v Boskovicích jsou nesmírně vstřícní a mají pochopení pro stav, ve kterém se nacházíte. Díky porodnici v Boskovicích byl porod pro mě úžasným zážitkem na celý život.

Velmi děkujeme všem, kteří se o nás v Boskovicích starali, a to i za našeho skvělého chlapečka.

P.S.: Fakt dobře tam vaří.:)

Personál:

MUDr. Železná, MUDr. Procházková, porodní asistentky a celý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se jet půl hodinku z Brna nebo i odjinud.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách porodnice vše najdete.

Anonymní
07.08.18

Rodila jsem v Boskovicích s porodní asistentkou Čížkovou a nemohu si to vynachválit. Měla jsem celkem rychlý porod a porodní asistenka byla skvělá. Na poporodním byly sestřičky taky velmi ochotné a milé, neměla jsem nadstandard, a i tak jsem byla spokojená. Vřele doporučuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou určitě dubovou kůru (gel) – je super a po nástřihu skvěle chladí.

02.07.18

Rodila jsem v prosinci 2017, už při kontrolách upozorňovali, kolik bude v prosinci porodů a nelhali, porodnice malá (proto jsem si ji vybrala, nechtěla jsem průchodák v Brně), přeplněná, během mého porodu všechny porodní sály obsazené. Rodila jsem poprvé, porod vyvolávaný, dlouhý, přesto si na doktory a porodní asistentky nemůžu stěžovat. Vystřídalo se jich několik, všichni slušní, milí, poradili, pomohli. I když hrozil císař, nakonec jsem to zvládla fyziologicky, za což sem byla moc vděčná. Partner u porodu, vše bez problému. Vybrala jsem si nadstandard s vlastní sprchou a využila vše, co mi bylo nabídnuto.

Oddělení šestinedělí přeplněné (i když jsem měla štěstí a byly jsme napokoji jen dvě), ani chvíle klidu, vizity pro miminko i pro mě, 3× denně úklid - hodně hlasitý, (měla jsem nespavé miminko a když konečně uslo, vzbudla ho paní uklízečka, která mlátila vším, co měla po ruce), neustálý hluk na chodbě, křik miminek. První dvě noci jsem prakticky nespala.

Sestřičky na oddělení opravdu milé a ochotné, na novorezeneckém jak která, kojení mi pořádně vysvětlila jen jedna, bohužel měla směnu jen jednou během mého pobytu, jinak to byl spíš boj, i když jsem se často na vše ptala, jedna, kterou jsem vyloženě obtěžovala. Holt je to o tom, na koho člověk natrefí, za mě 4 dny v porodnici až moc, jen stres.

Nemám srovnání s jinou porodnicí, takže těžko hodnotit takhle celkově, ale negativních pocitů bylo asi míň.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V klidu si nachystat všechny věci a o kojení si toho hodně nastudovat dopředu, i když ani to maminky nepřipraví na to, jak to zvládnout, ale aspoň vědět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní porodnicé vložky, dostali jsme, ale co jsem si koupila, byly o moc lepší, sítované kalhotky, vodu, všeho ostatního je na oddělení dostatek k dispozici.

28.06.18

Tuto porodnici mohu s nadšením doporučit, byla jsem velmi spokojená s veškerým personálem i celkovým „pobytem“. :-) Rodila jsem dlouho, vystřídalo se u mě dost asistentek, ale všechny byly naprosto báječné a nápomocné, pan doktor Chroust byl také velmi šikovný.

Na porodní plán se vykašlete, všechno s vámi hezky proberou a udělají to nejlepší pro vás i pro miminko.

Na oddělení šestinedělí+novorozenecké - je to takové domácké prostředí, cítila jsem se zde velmi dobře, opět chválím veškerý milý personál. Pár dní zde uteče jako voda, pořád se něco děje. Důležité je nebát se na cokoli zeptat, klidně vícekrát, všichni jsou ochotní a rádi se vším pomůžou, vysvětlí. Ať už to bude péče o miminko, nebo kojení, s tím asi maminky nejvíce bojují. Sestřičky z novorozeneckého se ale 100% snažily, aby se to všem dařilo, pomáhaly a vysvětlovaly, za to jim moc děkuji. Také veškerá vyšetření mě nebo miminka byla velice pečlivá, dobře se o nás starali.

Ještě jednou všem moc děkuji a chválím za vstřícný přátelský přístup a porodnici všem maminkám bez váhání doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všechno si doma nachystat, po příjezdu nastane chaos. :-) Ale samozřejmě těšit se na miminko a s odjezdem nespěchat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ručníky, kojící podprsenky + vložky, síťové kalhotky + vložky, spoustu plín a ubrousků pro mimčo, malý purelan na bradavky, mast z dubové kůry

21.06.18

V této porodnici jsem byla velice spokojená, možná je to i tím, že můj porod probíhal fyziologicky a bez problémů.
Doma večer ve 23 hodin mi praskla voda a pomalinku odtékala. Byla jsem 2 týdny před termínem. Do porodnice jsme tedy dorazili kolem půlnoci. Nejdřív jsem neměla žádné kontrakce, ale už v autě jsem měla asi každých pět minut, takové velice slabé, ale docela nepříjemné.

Na příjem mě vzala starší sestřička, kolem 60 let, od pohledu velice odměřená, ale po půlhodině jsem zjistila, že je velice hodná a klidná, to na mě začalo působit moc dobře.

Manžela nechali sedět v čekárně, zatímco mě napojili na monitor a zkontrolovali plodovou vodu z mé vložky.

Monitoring trval asi 30 minut, kontrakce jsem během toho měla pořád stejně, ptali se mě, jak to cítím, jestli jsou hodně nepříjemné… Zajímali se a psali si to. Řekla jsem, že to cítím jako horší menstruaci, ale že jsou ty kontrakce velice krátké, do 15 vteřin max.

Sestřička vyjela graf a naznala, že je to teprve úplný začátek a že nejméně do pozdního rána se určitě nic dít nebude a že bych se měla vyspat. Vysvětlila mi, že domů už mě nepustí, kvůli odteklé plodovce, ale že můžeme s manželem zůstat na nadstandardu. To jsem chtěla, protože jsem tam nechtěla být sama. Pak mě ale druhá sestřička poradila, ať raději manžela pošlu domů, protože se budu potřebovat pořádně vyspat a nabrat síly na ráno, a pokud tam bude manžel, tak budu prý rozptýlená a ani jeden z nás si neodpočine. Naznala jsem, že má pravdu a šla jsem manželovi do čekárny říct, co bude. Moc to nechápal, myslel si že to asi hned bude. :D Nakonec teda souhlasil. že pojede domů a že kdykoliv bude třeba nebo jen budu chtít, aby tu byl, tak zavolám a on přijede. Máme to od nemocnice 14 km, takže je to bezproblémové.

Manžel odjel a mě popadla strašná lítost, bylo mi najednou hrozně úzko, byla jsem tam najednou sama, s cizími sestřičkami, byla jsem trošku roztřesená, třásla se mi kolena a ruce, asi proto, že jsem nevěděla, co se bude dít a celé té nečekané situace jsem se bála. Bála jsem se konrakcí a toho, jak to zvládnu. Říkala jsem sestřičce, že před 11 lety jako 18letá jsem byla se sestrou u porodu a byl to hodně komplikovaný a náročný porod s kleštěmi a že mám prostě asi proto takový strach. Sestřička byla moc milá, společně s druhou sestřičkou si za mnou šly na pokoj chvilku povídat, abych se uklidnila. Pak mi řekla, že vidí, jak jsem neklidná a jestli prý chci manžela u sebe. To jsem řekla, že bych raději ten spánek, a pak jsem poprosila o něco na spaní, jestli to je možné, řekla že ano, že má něco co mě mohou píchnout na uklidnění a na lepší spaní, a prý to uvolní ty mini kontrakce. abych se vyspala.

Píchli mi teda injekci a já se celá unavená schoulila do postele. Zhasla mi světlo a řekla, že kdykoliv mohu zazvonit, a poradila, ať opravdu spím a nabírám síly.

Zavřela dveře a mě najednou nešlo spát ani přes injekci. Donekonečna jsem přemýšlela, jak to zvládnu, nemohla jsem uvěřit, že už rodím. Pořád jsem někomu psala na mobilu, mamce a tak dále.

Neuběhlo ani 30 minut a přišla kontrakce. Řekla jsem si, že asi ta injekce ještě nezabrala.

Ale za dalších 15 minut přišla další kontrakce a pak další a další a další. Každých asi 15 minut a byly dost nepříjemné. Po několika kontrakcích už jsem nemohla ležet, tak jsem u každé kontrakce stoupla a ohla se přes postel a rozdýchávala je. Pak jsem zase vždy zalezla a chystala se že si zchrupnu. Ale ani nápad. Ve dvě ráno už jsem tam regulérně hekala, ohnutá non stop přes postel, a rozdýchávala jsem to teda dost těžko, byly čím dál horší a já se po každé cítila slabší a slabší.

Kolem třetí ráno přišla mladá sestřička, moje oblíbená, a řekla: Paní, vy nespíte? Co děláte?

Já jí v těch bolestech nemohla ani odpovědět, jen jsem se na ní podívala a zase zabořila obličej do polštáře a rozdýchávala nahlas. Řekla, že se koukne jak na tom jsem. Pomohla mi na postel a zjistila že jsem otevřena na 5 prstů. Než dokončila monitoring, tak bylo půl 4 a po další prohlídce ve 4 hodiny mi oznámila že jsem na 5 a že to vypadá na nějakou rychlovku, tak že mám zavolat manžela, ať raději přijede. Přijel kolem půl 5 a to už jsem teda myslela, že budu okusovat omítku ze zdi. Nevěděla jsem, kam vletět, čeho se držet, jak to zvládat, pak mi ta mladá sestřička hrozně pomáhala hledat polohu. Zkoušeli jsme záchod, to mě nevyhovovalo. Pak navrhla Ballon, to taky ne, pak mi nabízela vanu, ale do té se mi nechtělo, i když jsem to vždy plánovala. Nakonec mi hodila na zem takovou super žíněnku a donesla takový nafouklý půlkruh, něco jako velký balón, ale stabilní a do tvaru U. A to bylo ono.

Šla jsem na všechny 4 a rukama a hlavou jsem se opřela o tu nafukovací věc, zabořila se do ní a sestřička nainstalovala manžela, aby mě držel za ruce. To bylo opravdu příjemné. Přišlo mi že kontrakce byly snesitelnější a nebyla jsem tak unavená ze stání. A rychle jsem se otvírala. V 5 ráno jsem už byla vyčerpaná, kontrakce byly šílené, mezi nimi jsem usínala na pár vteřin a pak jsem chytla hroznou paniku a brečela, že už nemůžu a že to nezvládnu, že chci císaře. :D Všichni se tomu smáli a vysvětlovali mi, že už jsem skoro na konci, že se moc dobře otvírám a že jsem šikovná a chválili mě do nebes. Dodali mi moc odvahy a neustále mě podporovali. Dýchali se mnou, ukazovali mi, jak mám dýchat a kdy. Za dalších půl hodky už jsem byla plně otevřená a dovolili mi tlačit. Povzbuzovali mě a já tlačila ze všech sil a vytlačila jsem na 3×. Vyšli mi vstříc a nechali mě rodit v mé poloze tak, jak jsem chtěla, i když to bylo pro ně náročnější.

Malého pak držela sestřička, a protože jsme byli na zemi, musela mi druhá pomoci se otočit, jelikož jsem tlačila na pejska, tak jsem neviděla miminko. Byla jsem slabá, tak mi pomohli se otočit a hned mi položili malého na břicho, a nechali dotepat pupečník. Všichni se se mnou radovali, byli příjemní a suproví. Manžel je cizinec, mluví jen anglicky a chovali se k němu moc hezky, ohleduplně. Mladá sestřička, která mě provázela celým porodem, s ním mluvila anglicky.

Pak mi malého zabalili a šli zvážit, to s nimi šel manžel, zatímco mě prohlížela doktorka placentu a pak i mě. Potom nás nechali na pokoji jen nás 3 asi hodinu, zkoušeli jsme kojit, seznamovali se, dělali fotky… Bylo to skvělé. Pak mi donesli snídani, kterou jsem si snědla v posteli, byly to 3 grahamové rohlíky, máslo, jogurt, sušenky, a kakao. Po snídani mě sestřička pomohla se osprchovat, dohlídla, abych se neporanila, protože jsem tam dole byla oteklá.

Přenesla mi moje věci na novorozenecké oddělení a doprovodila mě tam.

Na novorozeneckém oddělení jsem byla moc spokojená. Jsou tam moc milí, všechno nás učili, ukazovali, byli hrozně vstřícní. Laktační poradkyně fungovaly pořád, kdykoliv jsme se mohli jít na něco zeptat, požádat… V noci jsem několikrát chodila odstříkávat mléko, protože mě bolela nalitá prsa. Pomáhaly mi s kloboučky a se vším, co se týkalo kojení.

Přirovnala bych to k privátní péči svou kvalitou.

Nevýhodou jsou společné záchody a sprchy také nejsou na pokojích.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více ručníků, osušek. Vše ostatní jsme fasovali.

24.05.18

Za mě naprostá spokojenost, jak na porodním, tak na šestinedělí a novorozeneckém ochotný personál. Někdo více usměvavý, někdo míň, ale vyloženě protivný tam nikdo nebyl.

06.12.17

Já jsem byla celkově spokojena. Porodní asistentka byla výborná.

Personál:

sestřička Hanka, MUDr. Nečas st.

22.08.17

Super personál (vyjma pana porodníka, nepříjemný odměřený doktor). Když pominu jiné věci, které mi neseděly, přála jsem si zaplatit si nadstandard ve formě „rajského plynu“, tzv. Entonox. A ejhle, nebylo mi dopřáno, neměli prý náustek. Chlubí se tím, co nabízí, nakonec člověk přijede porodit a nic nedostane, ani když je ochoten si zaplatit, jakože tahle sranda nevyjde úplně nejlevněji, ale prostě nemají…

18.08.17

Boskovickou porodnici mohu jen doporučit. Musela jsem jako prvorodička na vyvolání porodu. Přijata jsem byla v neděli odpoledne na preindukci a v pondělí mělo přijít vyvolání. Hrozně jsem se bála, ale i díky tomu, že už od začátku byly všechny sestřičky i doktorky velmi milé a vstřícné, jsem se vnitřně uklidnila a pak i porod zvládla v pohodě. Porodní asistentka se mi neustále snažila nabízet různé pomůcky a hledala se mnou úlevové pozice. Na nic nespěchala a povzbuzovala mě. Stejně tak i paní doktorka u samotného porodu byla úžasná.

Pokud budete mít možnost, tak určitě doporučuji zaplatit si nadstandard, protože jsem strávila několik hodin ve sprše, tak si nedovedu představit, že do ní chodím přes chodbu.
Po porodu mi mimčo položili na břicho a po chvilce ho na pár minut sestřička odnesla, manžel mohl jít s nimi, udělal pár fotek při vážení a měření a za chvíli už byl malej zase u mě a hned sál z prsa. Šití jsem vůbec necítila a paní doktorka se stejně pořád ptala, jestli mě to nebolí.

Na oddělení šestinedělí byli všichni strašně fajn a stejně tak na novorozeneckém. Některé sestry jsou trochu od rány, ale to mně vůbec nevadilo, se vším poradily a pomohly a kojení šlo jako po másle.

Takže za mě všechno bez jediné chybičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a soustředit se jenom na sebe, s ostatním vám pomůže personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí porodnické vložky, jednorázové kalhotky, alespoň dva ručníky a plenky a vlhčáky pro mimčo. Na chodbě jsou neustále k dispozici čisté košile i župany. K porodu doporučuji hroznový cukr.

Anonymní
06.05.17

Přestože jsem si od této porodnice na základě pozitivních recenzí slibovala hodně, doporučit ji nemohu. Pokud to příště bude možné , budu rodit jinde.

3 dny před termínem mi byl doporučen Hamiltonův hmat, ačkoliv jsme já ani miminko neměly žádné problémy. Odhadovaná hmotnost miminka byla spíš nízká než vysoká.

Do porodnice jsem přijela otevřená téměř na 10 cm, doktorka doporučila píchnutí vody. Po píchnutí vody miminko nesestoupilo ihned do porodních cest. PA začala velmi brzy mluvit o oxytocinu, přestože miminko nemělo podle monitoringu žádné problémy. Ustaly mi dočasně kontrakce, PA chodila a párkrát prohodila, že to není dobré.
Já jsem se pak nesoustředila na sebe, ale na to, abych kontrakce co nejrychleji znovu nastartovala (pozice v dřepu apod.), a PA tak „dokázala“, že je všechno v pořádku a oxytocin není nutný.

Miminko nakonec sestoupilo, porodila jsem téměř ihned poté, bez oxytocinu a všechno bylo v pořádku.

Personál byl jakoby milý, ale dost strojeně; chvílemi se zejména k manželovi nechovali zrovna příjemně.

Miminko jsem po porodu chtěla mít aspoň hodinu na sobě, než ho odnesou na veledůležité a život zachraňující měření a vážení. Nepovedlo se; klasické argumenty, že miminku je zima, že je mokré atd.

Tohle mě mrzí ze všeho nejvíc, tuto praxi prostě nepochopím, když je miminko v pořádku. Je to jedinečná a neopakovatelná chvíle, kdyby bylo nutné lékařské vyšetření a mělo to nějaký relevantní zdravotní důvod, nebudu namítat vůbec nic, ale tohle je snad to nejzbytečnější, co se dá s dítětem pár minut po narození udělat.

Personál na šestinedělí - všichni hodní, ochotní (sestry a mladé doktorky).

Doktoři na novorozeneckém - všichni hodní, ochotní.

Sestry na novorozeneckém - naprostý chaos, každý říkal něco jiného, něco jiného po vás chtěl. Chování jak k dětem v mateřské škole. Byly tam dvě sestry, které dobře rozuměly kojení, jedna z nich mi vše krásně vysvětlila a pomohla (bohužel až 4. den). Do té doby mi kojení nikdo neukázal.

Některé sestry byly protivné a jsem ráda, že už s nimi nebudu mít nikdy co do činění, některé standard a jedna až dvě ochotné poradit, pomoct.

Negativní hodnocení nedávám jen proto, že nevím, co se děje v jiných porodnicích, a nemůžu srovnávat.

Před porodem jsem ženy, které rodí doma, považovala za hysterky, které přehání. Sice pořád nechápu rozhodnutí rodit doma, ale rozumím už důvodům, které k tomu některé ženy vedou.

Personál:

MUDr. Lea Chroustová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat vše o kojení; pokud nebudete mít štěstí na sestru, nikdo vám s kojením (dobře) neporadí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan a možná i vlastní košile (aby vám nebylo vidět až na břicho).

20.10.16

Rodila jsem zde včera a měla jsem na výběr mezi touto porodnici a Brnem. Vybrala jsem Boskovice, protože mám dobré zkušenosti s místním gynekologickým oddělením.

Jsem hrozně moc ráda, že jsem se tak rozhodla. Všechno bylo naprosto perfektní. Zaregistrovala jsem se předem a tak už jsem nemusela u porodu znovu hlásit všechny informace - jen na monitor a hurá rodit, žádné papírování.

Všichni byli moc milí, ochotni a měli dobrou náladu. Nadstandart byl fajn, ale i na ostatních boxech byl klid a soukromí. Porodní asistenka i sestřičky byly super, samy od sebe nabízely a zkoušely pohodlné polohy, míč, vanu, žíněnku. Radily, jak podpořit přirozený postup porodu, na nic nespěchaly, nějaké urychlovači léky vůbec nenabízely. Fungovaly i jako psychická podpora.

Hned po narození miminko daly na nahé břicho, kde nechaly dotepat pupečník. Od zvážení a změření už je miminko stále se mnou. Sestřičky na šestinedělí a novorozencích jsou fajn a usměvavé, některé jsou super a opravdu rádi a pomáhají že všech sil.

Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla rodit tady, bylo to přesně, jak jsem si představovala - a to jsem své představy ani nikomu neříkala, ani nepsala porodní plán.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a veřit si! Se vším ostatním už pomůžou zkušené asistentky a sestřičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky po porodu, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko. Vše ostatní dostanete.

05.09.16

I já se přidám se svými zkušenostmi. Rodila jsem zde dvakrát. V prosinci 2012 a v červenci 2015. Na porodní asistentky ani lékaře u porodu se nemůžu stěžovat. Poprvé jsem přijela s odteklou vodou, neotevřená. Na sále jsem byla celkem 16 hodin, mezi tím se prostřídaly 4 směny sestřiček a všechny byly moc fajn.

V druhém případě, jsem se tam zdržela 3 hodiny a taky jen super přístup.

Na šestinedělí sestřičky taky moc hodné, vstřícné. Ale ty novorozenecký sestry! U první mi pokazily kojení. Hned na mě naklusaly s kloboučky s tím, že jinak mi to nepůjde. Hm, nešlo to s nimi. Totálně zničené bradavky, malá neustále uřvaná a hladná. Měla jsem po kojení a 9 měsíců odsávala, protože mlíčko jsem měla, jen jí ho neuměla dát. Navíc si myslím, že na všechny prvorodičky obecně jsou nepříjemné a protivné.

Když jsem tam byla s druhou, obrnila jsem se, nevšímala si vyčítavých a obtěžujících pohledů a chtěla, ať mi ukážou, jak malou přiložit. A ejhle, šlo to bez kloboučků a kojím doteď…
Porodnici doporučuju. Myslím si, že nikde není nic akorát a do porodnice se chodí rodit a ohledně porodu, nemám žádnou připomínku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se a ptát se a ptát se.

19.03.16

Personál v porodnici na jedničku, porodní asistentky moc milé a ochotné, doktorky taky. :-) Sestry z novorozeneckého taktéž, poradili s kojením, hlavně se nebát zeptat! :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu, je tam opravdu milý personál. :-)

16.01.16

V Boskovicích jsem rodila poprvé 29.12.2015 po dohodě s přítelem, protože jsem musela rodit císařským řezem a šikovnost primáře MUDr. Jana Machače je známá v širokém okolí. Byla jsem velmi mile překvapená prostředím, vybavením, profesionalitou, ochotou, empatií, snahou, obětavostí a… prostě personál i prostředí na jedničku.

Jak lékaři z porodního, tak z novorozeneckého oddělení, sestřičky ze sálu, i obou uvedených oddělení dělali vše proto, abych se tam cítila jako doma, protože v době porodu jsem měla navíc zlomenou nohu. Mám možnost porovnat, protože jsem rodila před desíti lety v jiné porodnici a to prostě nejde srovnávat. Celý tým v Boskovicích je sehraný, na vysoké profesionální i lidské úrovni a určitě Boskovice doporučuji.

Nemáte se čeho bát! Pokud bych měla ještě někdy rodit, určitě to budou Boskovice. Celému osazenstvu touto cestou děkuji a přeji jim, aby si jich všimlo i vedení nemocnice a pocítili to i finančně. Aspoň něčím malým. PROSÍM!

Personál:

MUDr. Jan Machač

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a určitě jít porodit do Boskovic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podle seznamu na stránkách porodnice.

Chystají se rodit v porodnici Boskovice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici