Nemocnice Česká Lípa, Gynekologicko-porodnické oddělení

Tato velká porodnice obsáhne kapacitu přes tisíc porodů ročně. Rodit zde lze od 33. týdne těhotenství.
Porodní sál s jednotlivými boxy je moderně vybaven.
Na oddělení šestinedělí je k dispozici jeden nadstandardně vybavený pokoj.

Každých 14 dní, vždy ve čtvrtek od 14 hodin, pořádá porodnice kurz přípravy k porodu. Jeho cena je 200 korun a registrační formulář naleznete zde. Na cvičení pro těhotné se objednávejte zde.

Za zmínku také stojí, že v roce 1998 získala porodnice titul „baby-friendly hospital“.
Důraz se také klade na kojení novorozenců, proto disponuje porodnice bankou mateřského mléka, využít lze místní laktační poradenství.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Česká Lípa, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 62x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Miloš Volek

Vrchní sestra: +420 487 954 802

Novorozenecké oddělení: +420 487 954 840

Adresa: Purkyňova 1849, Česká Lípa 470 77

URL: http://www.nemcl.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Česká Lípa

11.04.20

V této porodnici jsem rodila 27.7.2019 a byla jsem maximálně spokojená. Personál byl velice ochotný a milý. Přijata jsem byla cca ve 14:00, byla jsem sice v malém, ale útulném pokoji. Pokoj byl jen pro mě a také jsem měla k dispozici vlastní koupelnu a balón. Porodní asistentka mě chodila kontrolovat velice často. Když už jsem cítila, že se schyluje k porodu, tak jsem jen zazvonila a ona mi pomohla přejít pár kroků do vedlejší místnosti, kde jsem porodila. Když bylo po všem, malého jsem dostala na hruď a proběhl bonding a pokus o přisátí. Nedokážu si vzpomenout, jak dlouho jsem měla malého u sebe, ale celkem dlouho. Bylo mi nabídnuto, abych si pupeční šňůru přestřihla sama, jelikož jsem neměla otce u porodu. Po šití mě zase PA doprovodila zpět do mého pokoje a tam jsem zůstala v klidu cca 2 hodiny. Poté mi už jiná PA nabídla pomoc s vysprchováním a doprovodila mě na oddělení šestinedělí. Tam si také nemohu stěžovat. Všechny sestřičky byly milé a vše vysvětlily. Pomáhaly s kojením i péčí o miminko. Jinak jsem nenapsala, že můj porod byl celkem rychlý. Porodila jsem v 16:42 a vše probíhalo celkem v pořádku. Já si na tuto porodnici stěžovat nemůžu a šla bych tam rodit znovu.

Personál:

Mudr. Hámorníková, por. as. Ptáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít dostatečné množství plenek a ubrousků pro miminko a poporodních vložek a kalhotek pro maminku. Dobré je také vzít si jednorázovou přebalovací podložku na postel. A pak také toaletní papír, ten nám tedy nedoplňovali. Jinak košili jsme dostávaly čistou na požádání.

27.05.19

Dne 14.5.2019 jsem nastoupila do porodnice na vyvolávačku. Po pár hodinách se mi narodil krásný, zdravý syn. Musím moc poděkovat paní doktorce, i když jsem dělala některé věci špatně, tak mě paní doktorka chválila a povzbuzovala. Díky právě ní jsem měla sil na rozdávání a šla bych rodit už jen do Lípy. Je pravda, že jsem narazila na jednu sestru, co nebyla až tak příjemná, ale jinak personál super. Jenom si mamky uvědomte, že sestry nejsou vaše chůvy. A pokud se k nim budete chovat slušně, tak nemá nikdo chuť Vám znepříjemnit pobyt v nemocnici. Ještě jednou moc děkuji celému gynekologicko-porodnickému personálu. Škoda jen, že paní doktorka nemá svojí vlastní ordinaci, hned bych k ní přešla ☺️

Personál:

Dr. Kunčíková Hana

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

28.04.19

Jsem spokojená. Personal ochotný a nápomocný. Prostředí na mě působilo příjemně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyjet a zakoupit doprovodu k porodu jednorázový oblek včas. To parkování je otřesné. Měla jsem rychlý porod. Manžel si ještě musel zakoupit jednorázový oblek k porodu a paní na informacích měla dost času telefonovat… Měla jsem rychlý porod, který manžel málem propásl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost plenek a poporodních vložek

04.10.18

Zkušenost s porodnicí je jen ta nejlepší. I když porod není pro ženu lehký, celý personál se celou dobu pobytu jak na sále, tak i následně na oddělení snaží zpříjemnit. Díky nadstandardní komunikaci jsem se dozvěděla všechny informace, co jsem potřebovala vědět a zároveň se mi lékaři snažili co nejvíc pomoci od bolesti - komunikace je prostě nejdůležitější! :-)

Personál:

Martina Hradecká (lékařka)

02.10.18

Můj první porod proběhl 23.12.2017 a nemůžu si na nic stěžovat… Na to, že to byl den před Vánoci, paní doktorka a asistentky sršely vtipem a můj první porod proběhl s úsměvem na tváři a teď máme veselého a usměvavého chlapečka. Děkuji i za starostlivý personál.

Personál:

Porodník MUDr. Hradecká, asistentky: Pravdová, Váchová

30.09.18

Porodila jsem 20. 02. 2018. Personál nebyl u mě, když jsem začala rodit. Nikdo ze všechn 4 tam nebyl! Já byla sama na záchodě, a začala rodit tam. Udělalo se mi špatně, nic jsem nevydělá, málem jsem zkolabovala. Křičela jsem a prosila o pomoc. Nikdo tam nebyl!!! Jen jsem doufala, že přijedou v čas, abychom s dcerou přežily. Nakonec přišli, když hlavička byla skoro venku, a porodila jsem přímo v záchodě. Házeli vinu na mě. Řekli, že jsem neměla tlačit, a že jsem málo křičela. Hnusný personál.

Prosila jsem o nějakou anestezii před tím, rajský plyn nebo cokoliv… Řekli, že později, uvidíme. Jenže všechny zmizeli. Jak je to možné, že mají ženskou, která každou chvíli porodí, a tam nikdo není? Nafouknutá doktorka Aneta Procházková, chová se nepříjemně a povýšeně. Výsledky z toho byly: hodně stehů, dva týdny jsem kojila a jedla jenom ve stoje, poporodní deprese.
Kdybych měla důkazy, všichni by byli u soudu! Nevím, jak vyndali moje dítě, ale mělo zlomenou klíční kost, což jsem zjistila ihned, když je ke mně přinesli. Neschopný personál. Málem jsme tam obě umřely. Bohužel nikdy nebudou potrestáni za ten stres, který mně způsobili. Nedoporučuji tuto nemocnici a toto oddělení.

Personál:

Aneta Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Držte se co nejdále od porodnice Česká Lípa!!! Jsou tam řezníci.

3
13.06.18

Ve zkratce příšerná, můj 4denní pobyt v nemocnici se pro mě stal peklem. S následující roční léčbou těžké poporodní deprese. Personál neochotný.

06.02.18

První porod v srpnu 2017 a supr! Porodní pokoj se vším co potřebujete, porodní „křeslo“ i s peřinou, :-) míč ve sprše i na suchu, žebřiny…

MUDr. Procházková po 4 nočních porodech i na tom mém pátém byla v pohodě… porodní asistentky Váchová /Špičková/ a Nechvílová - obě moc fajn.

Novorozenecké oddělení se všemi sestrami prima, projdou s vámi kojení, ukázkové koupání, atd. Nejdřív jsem chtěla připlatit nadstandard, ale vůbec není třeba. Se spolubydlící byla sranda…

Jednoznačně doporučuji.

Personál:

MUDr. Procházková, PA Váchová a Nechvílová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

připravit obleček pro mimi /táta neví, co s sebou/

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

tátovi oblek k porodu za 40 Kč (koupíte ve vestibulu budovy), foťák k porodu, ručník, poporodní vložky, kojící čaj, pleny pro mimčo, ponožky pro mimi (nedostanete je od porodnice, dle mého dupačky nestačí), obleček na odchod pro mimi

Obs
23.12.17

Porodnici v České Lípě musím jen pochválit a to ze strany porodnické, tak i novorozenecké. Porodní pokoj prostorný s vlastní koupelnou, porodní asistenky příjemné. Novorozenecký personál ochotný naslouchat a přijít poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě všeobecně známých věci by to byl čaj pro kojicí matky, čokoládu, porodnické spodní prádlo.

3
30.09.17

23.7. Na sále 12 hodin - doktor nic moc, ale ne nepříjemný, jen jsem prostě byla jedna z mnoha. Asistentky úžasné, příjemné, citlivé. Fakt byly oporou psychicky i fyzicky.

Navíc moc pěkné prostředí.

29.04.17

Rodila jsem v CL před 14 dny a nechápu, kde se berou negativní recenze na tuto porodnici. Od začátku porodu až do odchodu domů se k nám všechen personál choval naprosto senzačně.

Bezvadné bylo i prostředí pro samotný porod. Rodinný pokoj, který rodičkám poskytují, je opravdu krásný a útulný. Člověk se v něm cítí velice dobře. Výhodou je to, že zde je rovnou i porodní křeslo.

Musím pochválit přístup personálu a zároveň i příjemné prostředí. Rodila bych zde znovu!

06.03.17

Rodila jsem zde v dubnu 2016, přijela jsem v noci a sestřičce asi narušila její klidnou noční směnu. Uložila mě na hekárnu, řekla ať se vyspím a někam zmizela, přítele, kterého jsem si přála u porodu mít, poslala domů s tím, že času je dost a ráno mu zavolá. Celkově se na mě přišla podívat jen párkrát, možnost jít do sprchy, na míč nebo se někam jít projít nenabídla vůbec. Ukázala mi jen, kam si mám chodit pro vložky. Pamatuji si do dnes a pamatovat si budu bohužel navždy, jak jsem se po čtyřech lezla do koupelny vyzvracet, protože sestra nikde nebyla a mě bylo na omdlení a do koupelny bych prostě nedošla.

Ráno se vyměnily směny a přišla úplně úžasná sestřička, se zájmem. Bolestí jsem už nevěděla, co dělat a poprosila ji alespoň, zda by mi mohla zkusit ukázat sprchu nebo míč, zkontrolovala mě a řekla ať jdu rovnou rodit (bohužel i bez klystýru). Přítelovi už bylo bohužel pozdě volat…

Přemýšlím nad tím každý den, jak jedna nepříjemná a neochotná sestra může člověku zničit porod, druhé dítě při vzpomínce na porod první snad ani nechci.

Moc mě zpětně mrzí, že nevím její jméno a nemohu jí něco říct, myslím si, že v nemocnici by takoví lidé dělat neměly, alespoň ne na takových odděleních.

Jinak na novorozeneckém oddělení tak půl na půl, některé sestřičky moc milé a ochotné pomoci, některé bez zajmu. Na můj vkus chodili na pokoje dost málo, takže jsem je musela dost nahánět. Ale to záleží, kterou vychytáte, jedna mi chodila pomáhat s krmením i v noci, ostatní si musíte nahánět…

Nechci zrazovat od porodnice, bohužel jsem měla jen velkou smůlu na sestru, kdybych vychytala tu z rána, která se s ní střídala, byla bych určitě moc spokojená.

Na závěr bych chtěla ještě dodat, že jsem se ještě pozastavila nad tím, že mě od porodu žádný následující den již neprohlédl žádný gynekolog.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já osobně bych jela jinam, jinak doporučuji být trošku otravná a v případě nezájmu ze strany personálu se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, toaletní papír, vložky, bačkory, pro miminko plenky, krém na prdelku, látkovou plenu, vlhčené ubrousky

76
06.12.16

Mohu všem jen doporučit! Měla jsem velký strach, protože jsem se měsíc před porodem dozvěděla, že známí tam měly problém s personálem, hlavně tedy s primářem Volkem, že snad údajně něco zanedbal a miminko jim málem umřelo nebo hrozilo, že zůstane postižené.

Jinak bych určitě každé mamince chtěla říct - nedejte moc na recenze porodnic, vetšinou nejsou moc aktuální, to v první řadě a poté hlavně každý porod je jiný, každá žena je jiná a nikdo Vám nezaručí, že to, co by se vám u porodu stalo negativního v jedné porodnici, by se vám nestalo v jiné. Vždy záleží na tom, koho chytnete z personálu a v každé nemocnici je minimálně jeden doktor, doktorka nebo porodní asistentka, kteří budou nepříjemní nebo se vám nebude líbit jejich přistup.

Jinak já sem měla štěstí na rodinný pokoj, který je fakt úžasný, bylo super, že sem tam mohla mít manžela po celou dobu, že sem mohla být ve sprše jak dlouho sem chtěla, což bylo moc fajn.

Z personálu se u mě vystřídaly tři party porodních asistentek, některé dokonce dvakrát, a to Eva Nedomová a Stanislava Frostová, starší porodní asistentky, které nebyly zrovna moc příjemné hlavně tedy při příjmu - nevím, možná měly špatný den, ale pro mě jako pro prvorodičku, nezapůsobily dobrým dojmem.

Pak naopak musím pochválit porodní asistentky Jiřinu Nechvílovou a Kateřinu Pavelkovou, které byly fakt super. Škoda, že už jsem je na porod nestihla, ale těm moc děkuji za to, že mi to tam zpříjemnily, byly ochotné, milé a byla s nimi sranda, takže vážně super, moc díky za jejich práci.

No a konečně porodní asistentky, které byly u mého porodu - p. Reichlová a p. Ptáková (křestní jména nevím, ale ty byly též v pohodě).

Jinak je teď mnoho nových mladých lékařek, které jsou u porodu a jsou fakt v pohodě. Já měla paní doktorku Sklenářovou a musím říct, že je opravdu šikovná, poradí jak a kdy tlačit a dýchat, což hodně pomůže, takže opravdu stačí poslouchat a porod pak jde tak, jak má.

Poté na pokoji jediné co mě mrzelo, že nebyl volný nadstandard, za což samozřejmě nikdo nemůže, ale i tak na normálním pokoji vše v pořádku a sestry i doktorky také v celku dobré.

Za mě jasně pozitivní hodnocení na nemocnici - porodnici.

Personál:

MUDr. Sklenářová, PA Práková, PA Reichlová, PA Nechvílová, PA Pavelková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se a hlavně nedejte na to, co vám kdo řekne, určitě je fajn mít sebou partnera, hodně to pomůže psychicky jako podpora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, vložky, gel na intimní hygienu, pleny, vlhčené ubrousky, neperlivou vodu.

2
13.07.16

Celkově mám s porodnicí velmi dobrou zkušenost - od příjmu až po odchod domů.
Sestřičky na porodním sále, byly moc milé. Bohužel neznám jejich jména, ale byly profesionální a velmi nápomocné.

Nejvíc ovšem musím vyzdvihnout paní doktorku Procházkovou. Byla opravdu skvělá. A taky díky ní jsem na porodním sále ležela asi jen deset minut a malý byl na světě.

Personál:

MUDr. Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Košile si s sebou brát nemusíte, dostanete je tam. Oblečení na miminko je tam
taky a je zbytečné to pak doma prát, když můžete přijít domů a nemít ještě nic
ušpiněného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plínky, vlhčené ubrousky, kojící podprsenku, neperlivou vodu, porodnické vložky.

07.07.16

Bohužel sestry z oddělení nemůžou vyvážit hrůzný přístup na sále.

A sestry z novorozeneckého? Myslím, že přijít se podívat na pokoj jednou za dvanáct hodin není známka zájmu o práci. Kde jsou sestry z novorozenců, když se jich nelze doklepat, dovolat? Kdo se stará o děti?

9
20.02.16

V porodnici jsem rodila již po druhé. Byla jsem opět velice spokojená- i když druhý porod byl velice dlouhý, vyměnily se na mně dvě směny. Personál byl velice ohleduplný a profesionální.

Děkuji všem v porodnice za péči.

Personál:

MUDr. Procházková, MUDr. Hašková

3
23.01.16

S porodnicí jsem byla velice spokojená.

14.12.15

S porodnicí jsem byla nadmíru spokojená. Přijata jsem byla 16. 11. 2015 kolem desáté hodiny a porodila 17. 11. 2015 3:37.

Průběh byl náročný a dlouhý, ale díky skvělé paní doktorce Hofierkové, kterou jsem si mimochodem moc přála, a sestřičkám se to dalo zvládnout. Sestřičky mě neustále chodily kontrolovat a jejich přístup byl úžasný.

Na novorozeneckém oddělení se o mě a o miminko moc hezky starali. Stále se ptali, zda něco nepotřebujeme. Vše bylo, tak jak jsem si to představovala. Tuto porodnici vřele doporučuji.

Personál:

MUDr. Hofierková, PA Váchová, MUDr. Maryšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Teď už se mi to jednoduše píše, neboť to mám za sebou, ale nemít strach a dělat vše co sestřičky a doktoři řeknou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, vodu, dětské plenky, vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky, kojicí čaj.

03.10.15

Díky tomu, že jsem si stála na svých požadavcích, jsem nakonec byla velice spokojená. Přála jsem si přirozený porod a u něj přítomnost duly a muže. Nejprve jsem slyšela mnoho výhrad a nepříjemných poznámek, že to a to nelze. Nakonec jsem hodinu po příjezdu do porodnice měla v náruči své dítě.

Přítomen byl muž a dula, lékař a porodní asistentky přišli na poslední minuty porodu. Rodila jsem v poloze, kterou jsem si zvolila. Porodila jsem bez nástřihu hráze. Dítě jsem měla neustále u sebe.

Byla jsem na nadstandardu. S personálem nakonec velmi spokojená. Akorát mi nevyhovovalo, že mě často někdo rušil - vůbec jsem si neodpočinula. Také některé rady ohledně dětí a kojení nejsou úplně to pravé ořechové. Porod byl pro mě krásným a posilujícím zážitkem!
Myslím si, že to je jen na nás ženách, jaké si to uděláme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit sobě a svému tělu. Stát si na svém. Dobrý tým (pro mě to byl muž a dula).

01.09.15

S porodnicí jsem byla absolutně spokojená. Příjemný personál, měla jsem možnost využít rodičovský pokoj. V něm byl klid, přítmí a měla jsem hodně možností, jak si ulevit (sprcha, míč, gauč, křeslo…). Dveře byly otevřené, a tak jsem věděla, že stačilo zavolat a porodní asistentky za mnou hned dorazily.

Po porodu jsem byla na normálním lůžkovém pokoji a synka mi přivezli o chvíli později. Byl se mnou na pokoji neustále, nebyl problém vzít si ho z postýlky do svojí postele, naopak se k tomu personál stavil pozitivně. Když jsem byla unavená nebo jsem se z nějakého důvodu musela na delší dobu vzdálit od malého, měla jsem možnost ho přenechat sestrám na novorozeneckém oddělení, což jsem ráda jednou využila.

Kojení bylo podpořeno bondingem a dále za asistence personálu na pokoji. Bohužel ohledně kojení zde stále panují některé zastaralé postoje jako je krmení po 2-3 hodinách a nevhodnost nadýmavých potravin.

Jsem veganka. Nečekala jsem, že mi personál vyjde s jídlem vstříc a tak jsem se dopředu informovala, jestli si mám vzít vlastní jídlo nebo mi bude strava zajištěna. Bylo mi slíbeno, že strava zajištěna bude, což mě mile překvapilo, ale ze svých zkušeností jsem počítala s neznalostí veganského jídelníčku a raději se vybavila i sama. Oceňuji snahu personálu, nemusela jsem se nikde dohadovat a jídlo nebylo problémem. Musím ale přiznat, že porce oběda byla nedostatečná - kuchaři nepracovali s tím, že rostlinná strava se tráví rychleji, a proto je jí zpravidla potřeba větší množství. Absolutně to ale promíjím a moc si vážím pozitivního přístupu.

Z čeho jsem ale byla zklamaná, byl přístup personálu k mému partnerovi. Do porodnice mě vezla sanitka a přítele odmítli vzít se mnou. Přítel proto dorazil do porodnice asi o hodinu později, kde mě personál vyzval, at ho pošlu domů, že je tu moc brzy a o dvě hodiny později jsem ho volala zpátky. Během porodu s přítelem personál komunikoval přátelsky, i tak se tam ale kvůli těmto okolnostem necítil vítaný.

26.07.15

Chtěla bych poděkovat za péči v této porodnici. Rodila jsem prvně a měla jsem dlouhý a né příliž lehký porod. Nemůžu si stěžovat na pomoc personálu. Narodila se mi dcera 28.4.2015.

Ležela jsem na rodinném pokoji, kde celý porod od přijetí až po samotný porod probíhá jen v něm. Pravidelně ke mě docházela sestra a pokud bylo potřeba i lékař. Nastoupila jsem v pondělí a rodila v úterý, takže jsem zažila dvě směny a obě báječné, sestry i lékaři. Dokonce můj porodník mě dorodil, i když už měl po pracovní době. :-) Péče o dceru po porodu byla také v pořádku.

Na odd. šestinedělí byly také báječné sestry. Nemohla jsem se hnout, takže hygiena a podání jídla bylo na nich a musím říci, že se opravdu snažily. Malou mi vozily na kojení a konečně třetí den od porodu jsem ji mohla mít u sebe. Byla jsem schopná k ní vstát a starat se o ní.
Děkuju opravdu všem, jste úžasní.

Personál:

MUDr. Hradec, PA Nechvílová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát, oni vědí co dělají, a když je budete poslouchat (chodit, dýchat, sprchovat se), uteče vám to a porodu pomůžete

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vzít poporodní kalhotky a vložky, těch bude dost potřeba, dále toal. papír, noční košili vám dají a pravidelně ji vyměňují, pití, i když čaj mi chutnal. :-)

27.06.15

Tak v České Lípě jsem rodila 21. června. Byla jsem moc spokojená na porodním sále. Asistentky byly úžasné, za všechno jim moc děkuji. Moc mi pomáhali. V neděli v 0:47 se mi narodila dcera Ema a paní asistentka byla při porodu úžasná. Cítila jsem se tam jak doma. Malou mi přiložili na tělo, takže sem si ji mohla pohladit a pomazlit se s ní.

Když jsem ještě po porodu dvě hodiny odpočívala, tak mě sestřička kontrolovala, takže super. Pak mě odvezli na oddělení, kde jsem měla nadstandard, a to bylo taky fajn. Personál byl úžasný, sestřičky mi moc pomohly s kojením a dokrmováním mé dcery Emy. Když jsem potřebovala pomoc, tak pomohly. Takže moc doporučuji porodnici v České Lípě.

Personál:

PA Nechvilová, PA Jirásková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tak maminkám moc doporučuju porodnici v České Lípě i oddělení, je to super.

288
10.06.15

Katastrofa. Ještě že jsem měla tak lehký porod. Ani nechci domýšlet, co by se dělo při komplikacích.

Porod byl hodně rychlý, jen 3 hodiny, a celou dobu jsem byla na té hekárně sama. Sestra mi řekla, že mě uslyší, kdyby něco. Žádné kontrolování. Vyplašená prvorodička. A sestry pijí kafíčko. Dvacet minut před porodem přiběhla, asi na mě zapomněly, co že co mnou jako bude. Udělala natáčky a říká: „Ženská, proč neřeknete, že rodíte?“ Dvakrát jsem zatlačila a byla venku.

Doktor otlačený a rozespalý. Podíval se mi před šitím mezi nohy a říká: „Co to jako je tohle?“ „To jste mě tak hezky nastřihnul,“ jsem mu odpověděla. Stehů asi milion a první den doma mi to celé prasklo o kousek vedle - 8 cm díra.

Pupečníkovou krev vzali bez dotazu, jestli s tím souhlasím. Proto jsou na prvním místě v ČR. Malá se narodila v 3:30 a dostala jsem ji k sobě až v 1 odpoledne. To jsme byly obě naprosto v pořádku. Furt mi sestry říkaly, že si musím odpočinout. Došla jsem si pro ni sama, protože mi s nimi došly nervy.

Záchod celou noc protýkal, takže nešel spláchnout. Základy hygieny absolutně žádné.
Asi 30 hodin po porodu nás poslaly domů, že mají plno. To jsem ale mohla odmítnout, to uznávám. Některé věci mi opravdu stačí zažít jenom jednou v životě a českolipská nemocnice k nim rozhodně patří.

Personál:

MUDr. Pitoňák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte možnost, běžte jinam.

21.02.15

Dobrý den, ráda bych i touto cestou poděkovala všem zaměstnancům, kteří se o mě a mého syna Šimonka starali po celou dobu mé hospitalizace na tomto oddělení. Celý personál, bez výjimky, byl úžasný a svou péči vykonával na 100%. Nemám jedinou výtku a můžu jen doporučit. Jsem z Teplic a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tuto porodnici.

Personál:

MUDr. Jakub Neumayer

Chystají se rodit v porodnici Česká Lípa

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici