Porodnice Česká Lípa

, http://www.nemcl.cz/gynekologicko-porodnicke-od...

vrchní sestra: 487 954 802
novorozenecké oddělení: 487 954 840
laktační poradkyně: 607 246 275

Primář: MUDr. Miloš Volek

Tato velká porodnice obsáhne kapacitu přes tisíc porodů ročně. V areálu se koná mnoho předporodních kurzů. Za zmínku také stojí, že v roce 1998 získala porodnice titul „baby-friendly hospital“. Důraz se také klade na kojení novorozenců, proto disponuje porodnice bankou mateřského mléka. Zdejší specialisté se zabývají také patologickými jevy a rizikovým těhotenstvím. Také dělají předporodní novorozenecký kurz nebo můžete využít jejich laktační poradenství.

Doporučují maminky porodnici Česká Lípa?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Česká Lípa

Rodila jste v porodnici Česká Lípa?
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - JiMi1 28.04.19 napsala :

Jsem spokojená. Personal ochotný a nápomocný. Prostředí na mě působilo příjemně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyjet a zakoupit doprovodu k porodu jednorázový oblek včas. To parkování je otřesné. Měla jsem rychlý porod. Manžel si ještě musel zakoupit jednorázový oblek k porodu a paní na informacích měla dost času telefonovat… Měla jsem rychlý porod, který manžel málem propásl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost plenek a poporodních vložek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Ondrasek309 04.10.18 napsala :

Zkušenost s porodnicí je jen ta nejlepší. I když porod není pro ženu lehký, celý personál se celou dobu pobytu jak na sále, tak i následně na oddělení snaží zpříjemnit. Díky nadstandardní komunikaci jsem se dozvěděla všechny informace, co jsem potřebovala vědět a zároveň se mi lékaři snažili co nejvíc pomoci od bolesti - komunikace je prostě nejdůležitější! :-)

Personál: Martina Hradecká (lékařka) Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - gumidek86 02.10.18 napsala :

Můj první porod proběhl 23.12.2017 a nemůžu si na nic stěžovat… Na to, že to byl den před Vánoci, paní doktorka a asistentky sršely vtipem a můj první porod proběhl s úsměvem na tváři a teď máme veselého a usměvavého chlapečka. Děkuji i za starostlivý personál.

Personál: Porodník MUDr. Hradecká, asistentky: Pravdová, Váchová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 30.09.18 napsala :

Porodila jsem 20. 02. 2018. Personál nebyl u mě, když jsem začala rodit. Nikdo ze všechn 4 tam nebyl! Já byla sama na záchodě, a začala rodit tam. Udělalo se mi špatně, nic jsem nevydělá, málem jsem zkolabovala. Křičela jsem a prosila o pomoc. Nikdo tam nebyl!!! Jen jsem doufala, že přijedou v čas, abychom s dcerou přežily. Nakonec přišli, když hlavička byla skoro venku, a porodila jsem přímo v záchodě. Házeli vinu na mě. Řekli, že jsem neměla tlačit, a že jsem málo křičela. Hnusný personál.

Prosila jsem o nějakou anestezii před tím, rajský plyn nebo cokoliv… Řekli, že později, uvidíme. Jenže všechny zmizeli. Jak je to možné, že mají ženskou, která každou chvíli porodí, a tam nikdo není? Nafouknutá doktorka Aneta Procházková, chová se nepříjemně a povýšeně. Výsledky z toho byly: hodně stehů, dva týdny jsem kojila a jedla jenom ve stoje, poporodní deprese.
Kdybych měla důkazy, všichni by byli u soudu! Nevím, jak vyndali moje dítě, ale mělo zlomenou klíční kost, což jsem zjistila ihned, když je ke mně přinesli. Neschopný personál. Málem jsme tam obě umřely. Bohužel nikdy nebudou potrestáni za ten stres, který mně způsobili. Nedoporučuji tuto nemocnici a toto oddělení.

Personál: Aneta Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Držte se co nejdále od porodnice Česká Lípa!!! Jsou tam řezníci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - solerosee 13.06.18 napsala :

Ve zkratce příšerná, můj 4denní pobyt v nemocnici se pro mě stal peklem. S následující roční léčbou těžké poporodní deprese. Personál neochotný.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - mirusshka 06.02.18 napsala :

První porod v srpnu 2017 a supr! Porodní pokoj se vším co potřebujete, porodní „křeslo“ i s peřinou, :-) míč ve sprše i na suchu, žebřiny…

MUDr. Procházková po 4 nočních porodech i na tom mém pátém byla v pohodě… porodní asistentky Váchová /Špičková/ a Nechvílová - obě moc fajn.

Novorozenecké oddělení se všemi sestrami prima, projdou s vámi kojení, ukázkové koupání, atd. Nejdřív jsem chtěla připlatit nadstandard, ale vůbec není třeba. Se spolubydlící byla sranda…

Jednoznačně doporučuji.

Personál: MUDr. Procházková, PA Váchová a Nechvílová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

připravit obleček pro mimi /táta neví, co s sebou/

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

tátovi oblek k porodu za 40 Kč (koupíte ve vestibulu budovy), foťák k porodu, ručník, poporodní vložky, kojící čaj, pleny pro mimčo, ponožky pro mimi (nedostanete je od porodnice, dle mého dupačky nestačí), obleček na odchod pro mimi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Obs 23.12.17 napsala :

Porodnici v České Lípě musím jen pochválit a to ze strany porodnické, tak i novorozenecké. Porodní pokoj prostorný s vlastní koupelnou, porodní asistenky příjemné. Novorozenecký personál ochotný naslouchat a přijít poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě všeobecně známých věci by to byl čaj pro kojicí matky, čokoládu, porodnické spodní prádlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - vodněnka 30.09.17 napsala :

23.7. Na sále 12 hodin - doktor nic moc, ale ne nepříjemný, jen jsem prostě byla jedna z mnoha. Asistentky úžasné, příjemné, citlivé. Fakt byly oporou psychicky i fyzicky.

Navíc moc pěkné prostředí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 29.04.17 napsala :

Rodila jsem v CL před 14 dny a nechápu, kde se berou negativní recenze na tuto porodnici. Od začátku porodu až do odchodu domů se k nám všechen personál choval naprosto senzačně.

Bezvadné bylo i prostředí pro samotný porod. Rodinný pokoj, který rodičkám poskytují, je opravdu krásný a útulný. Člověk se v něm cítí velice dobře. Výhodou je to, že zde je rovnou i porodní křeslo.

Musím pochválit přístup personálu a zároveň i příjemné prostředí. Rodila bych zde znovu!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 06.03.17 napsala :

Rodila jsem zde v dubnu 2016, přijela jsem v noci a sestřičce asi narušila její klidnou noční směnu. Uložila mě na hekárnu, řekla ať se vyspím a někam zmizela, přítele, kterého jsem si přála u porodu mít, poslala domů s tím, že času je dost a ráno mu zavolá. Celkově se na mě přišla podívat jen párkrát, možnost jít do sprchy, na míč nebo se někam jít projít nenabídla vůbec. Ukázala mi jen, kam si mám chodit pro vložky. Pamatuji si do dnes a pamatovat si budu bohužel navždy, jak jsem se po čtyřech lezla do koupelny vyzvracet, protože sestra nikde nebyla a mě bylo na omdlení a do koupelny bych prostě nedošla.

Ráno se vyměnily směny a přišla úplně úžasná sestřička, se zájmem. Bolestí jsem už nevěděla, co dělat a poprosila ji alespoň, zda by mi mohla zkusit ukázat sprchu nebo míč, zkontrolovala mě a řekla ať jdu rovnou rodit (bohužel i bez klystýru). Přítelovi už bylo bohužel pozdě volat…

Přemýšlím nad tím každý den, jak jedna nepříjemná a neochotná sestra může člověku zničit porod, druhé dítě při vzpomínce na porod první snad ani nechci.

Moc mě zpětně mrzí, že nevím její jméno a nemohu jí něco říct, myslím si, že v nemocnici by takoví lidé dělat neměly, alespoň ne na takových odděleních.

Jinak na novorozeneckém oddělení tak půl na půl, některé sestřičky moc milé a ochotné pomoci, některé bez zajmu. Na můj vkus chodili na pokoje dost málo, takže jsem je musela dost nahánět. Ale to záleží, kterou vychytáte, jedna mi chodila pomáhat s krmením i v noci, ostatní si musíte nahánět…

Nechci zrazovat od porodnice, bohužel jsem měla jen velkou smůlu na sestru, kdybych vychytala tu z rána, která se s ní střídala, byla bych určitě moc spokojená.

Na závěr bych chtěla ještě dodat, že jsem se ještě pozastavila nad tím, že mě od porodu žádný následující den již neprohlédl žádný gynekolog.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já osobně bych jela jinam, jinak doporučuji být trošku otravná a v případě nezájmu ze strany personálu se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, toaletní papír, vložky, bačkory, pro miminko plenky, krém na prdelku, látkovou plenu, vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - rosen163 06.12.16 napsala :

Mohu všem jen doporučit! Měla jsem velký strach, protože jsem se měsíc před porodem dozvěděla, že známí tam měly problém s personálem, hlavně tedy s primářem Volkem, že snad údajně něco zanedbal a miminko jim málem umřelo nebo hrozilo, že zůstane postižené.

Jinak bych určitě každé mamince chtěla říct - nedejte moc na recenze porodnic, vetšinou nejsou moc aktuální, to v první řadě a poté hlavně každý porod je jiný, každá žena je jiná a nikdo Vám nezaručí, že to, co by se vám u porodu stalo negativního v jedné porodnici, by se vám nestalo v jiné. Vždy záleží na tom, koho chytnete z personálu a v každé nemocnici je minimálně jeden doktor, doktorka nebo porodní asistentka, kteří budou nepříjemní nebo se vám nebude líbit jejich přistup.

Jinak já sem měla štěstí na rodinný pokoj, který je fakt úžasný, bylo super, že sem tam mohla mít manžela po celou dobu, že sem mohla být ve sprše jak dlouho sem chtěla, což bylo moc fajn.

Z personálu se u mě vystřídaly tři party porodních asistentek, některé dokonce dvakrát, a to Eva Nedomová a Stanislava Frostová, starší porodní asistentky, které nebyly zrovna moc příjemné hlavně tedy při příjmu - nevím, možná měly špatný den, ale pro mě jako pro prvorodičku, nezapůsobily dobrým dojmem.

Pak naopak musím pochválit porodní asistentky Jiřinu Nechvílovou a Kateřinu Pavelkovou, které byly fakt super. Škoda, že už jsem je na porod nestihla, ale těm moc děkuji za to, že mi to tam zpříjemnily, byly ochotné, milé a byla s nimi sranda, takže vážně super, moc díky za jejich práci.

No a konečně porodní asistentky, které byly u mého porodu - p. Reichlová a p. Ptáková (křestní jména nevím, ale ty byly též v pohodě).

Jinak je teď mnoho nových mladých lékařek, které jsou u porodu a jsou fakt v pohodě. Já měla paní doktorku Sklenářovou a musím říct, že je opravdu šikovná, poradí jak a kdy tlačit a dýchat, což hodně pomůže, takže opravdu stačí poslouchat a porod pak jde tak, jak má.

Poté na pokoji jediné co mě mrzelo, že nebyl volný nadstandard, za což samozřejmě nikdo nemůže, ale i tak na normálním pokoji vše v pořádku a sestry i doktorky také v celku dobré.

Za mě jasně pozitivní hodnocení na nemocnici - porodnici.

Personál: MUDr. Sklenářová, PA Práková, PA Reichlová, PA Nechvílová, PA Pavelková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se a hlavně nedejte na to, co vám kdo řekne, určitě je fajn mít sebou partnera, hodně to pomůže psychicky jako podpora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, vložky, gel na intimní hygienu, pleny, vlhčené ubrousky, neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - S.M.L. 13.07.16 napsala :

Celkově mám s porodnicí velmi dobrou zkušenost - od příjmu až po odchod domů.
Sestřičky na porodním sále, byly moc milé. Bohužel neznám jejich jména, ale byly profesionální a velmi nápomocné.

Nejvíc ovšem musím vyzdvihnout paní doktorku Procházkovou. Byla opravdu skvělá. A taky díky ní jsem na porodním sále ležela asi jen deset minut a malý byl na světě.

Personál: MUDr. Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Košile si s sebou brát nemusíte, dostanete je tam. Oblečení na miminko je tam
taky a je zbytečné to pak doma prát, když můžete přijít domů a nemít ještě nic
ušpiněného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plínky, vlhčené ubrousky, kojící podprsenku, neperlivou vodu, porodnické vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 07.07.16 napsala :

Bohužel sestry z oddělení nemůžou vyvážit hrůzný přístup na sále.

A sestry z novorozeneckého? Myslím, že přijít se podívat na pokoj jednou za dvanáct hodin není známka zájmu o práci. Kde jsou sestry z novorozenců, když se jich nelze doklepat, dovolat? Kdo se stará o děti?

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - capino007 20.02.16 napsala :

V porodnici jsem rodila již po druhé. Byla jsem opět velice spokojená- i když druhý porod byl velice dlouhý, vyměnily se na mně dvě směny. Personál byl velice ohleduplný a profesionální.

Děkuji všem v porodnice za péči.

Personál: MUDr. Procházková, MUDr. Hašková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - MikiMaus9 23.01.16 napsala :

S porodnicí jsem byla velice spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - IvonaM 14.12.15 napsala :

S porodnicí jsem byla nadmíru spokojená. Přijata jsem byla 16. 11. 2015 kolem desáté hodiny a porodila 17. 11. 2015 3:37.

Průběh byl náročný a dlouhý, ale díky skvělé paní doktorce Hofierkové, kterou jsem si mimochodem moc přála, a sestřičkám se to dalo zvládnout. Sestřičky mě neustále chodily kontrolovat a jejich přístup byl úžasný.

Na novorozeneckém oddělení se o mě a o miminko moc hezky starali. Stále se ptali, zda něco nepotřebujeme. Vše bylo, tak jak jsem si to představovala. Tuto porodnici vřele doporučuji.

Personál: MUDr. Hofierková, PA Váchová, MUDr. Maryšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Teď už se mi to jednoduše píše, neboť to mám za sebou, ale nemít strach a dělat vše co sestřičky a doktoři řeknou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, vodu, dětské plenky, vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky, kojicí čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - alvapavla 03.10.15 napsala :

Díky tomu, že jsem si stála na svých požadavcích, jsem nakonec byla velice spokojená. Přála jsem si přirozený porod a u něj přítomnost duly a muže. Nejprve jsem slyšela mnoho výhrad a nepříjemných poznámek, že to a to nelze. Nakonec jsem hodinu po příjezdu do porodnice měla v náruči své dítě.

Přítomen byl muž a dula, lékař a porodní asistentky přišli na poslední minuty porodu. Rodila jsem v poloze, kterou jsem si zvolila. Porodila jsem bez nástřihu hráze. Dítě jsem měla neustále u sebe.

Byla jsem na nadstandardu. S personálem nakonec velmi spokojená. Akorát mi nevyhovovalo, že mě často někdo rušil - vůbec jsem si neodpočinula. Také některé rady ohledně dětí a kojení nejsou úplně to pravé ořechové. Porod byl pro mě krásným a posilujícím zážitkem!
Myslím si, že to je jen na nás ženách, jaké si to uděláme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit sobě a svému tělu. Stát si na svém. Dobrý tým (pro mě to byl muž a dula).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 01.09.15 napsala :

S porodnicí jsem byla absolutně spokojená. Příjemný personál, měla jsem možnost využít rodičovský pokoj. V něm byl klid, přítmí a měla jsem hodně možností, jak si ulevit (sprcha, míč, gauč, křeslo…). Dveře byly otevřené, a tak jsem věděla, že stačilo zavolat a porodní asistentky za mnou hned dorazily.

Po porodu jsem byla na normálním lůžkovém pokoji a synka mi přivezli o chvíli později. Byl se mnou na pokoji neustále, nebyl problém vzít si ho z postýlky do svojí postele, naopak se k tomu personál stavil pozitivně. Když jsem byla unavená nebo jsem se z nějakého důvodu musela na delší dobu vzdálit od malého, měla jsem možnost ho přenechat sestrám na novorozeneckém oddělení, což jsem ráda jednou využila.

Kojení bylo podpořeno bondingem a dále za asistence personálu na pokoji. Bohužel ohledně kojení zde stále panují některé zastaralé postoje jako je krmení po 2-3 hodinách a nevhodnost nadýmavých potravin.

Jsem veganka. Nečekala jsem, že mi personál vyjde s jídlem vstříc a tak jsem se dopředu informovala, jestli si mám vzít vlastní jídlo nebo mi bude strava zajištěna. Bylo mi slíbeno, že strava zajištěna bude, což mě mile překvapilo, ale ze svých zkušeností jsem počítala s neznalostí veganského jídelníčku a raději se vybavila i sama. Oceňuji snahu personálu, nemusela jsem se nikde dohadovat a jídlo nebylo problémem. Musím ale přiznat, že porce oběda byla nedostatečná - kuchaři nepracovali s tím, že rostlinná strava se tráví rychleji, a proto je jí zpravidla potřeba větší množství. Absolutně to ale promíjím a moc si vážím pozitivního přístupu.

Z čeho jsem ale byla zklamaná, byl přístup personálu k mému partnerovi. Do porodnice mě vezla sanitka a přítele odmítli vzít se mnou. Přítel proto dorazil do porodnice asi o hodinu později, kde mě personál vyzval, at ho pošlu domů, že je tu moc brzy a o dvě hodiny později jsem ho volala zpátky. Během porodu s přítelem personál komunikoval přátelsky, i tak se tam ale kvůli těmto okolnostem necítil vítaný.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 26.07.15 napsala :

Chtěla bych poděkovat za péči v této porodnici. Rodila jsem prvně a měla jsem dlouhý a né příliž lehký porod. Nemůžu si stěžovat na pomoc personálu. Narodila se mi dcera 28.4.2015.

Ležela jsem na rodinném pokoji, kde celý porod od přijetí až po samotný porod probíhá jen v něm. Pravidelně ke mě docházela sestra a pokud bylo potřeba i lékař. Nastoupila jsem v pondělí a rodila v úterý, takže jsem zažila dvě směny a obě báječné, sestry i lékaři. Dokonce můj porodník mě dorodil, i když už měl po pracovní době. :-) Péče o dceru po porodu byla také v pořádku.

Na odd. šestinedělí byly také báječné sestry. Nemohla jsem se hnout, takže hygiena a podání jídla bylo na nich a musím říci, že se opravdu snažily. Malou mi vozily na kojení a konečně třetí den od porodu jsem ji mohla mít u sebe. Byla jsem schopná k ní vstát a starat se o ní.
Děkuju opravdu všem, jste úžasní.

Personál: MUDr. Hradec, PA Nechvílová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát, oni vědí co dělají, a když je budete poslouchat (chodit, dýchat, sprchovat se), uteče vám to a porodu pomůžete

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vzít poporodní kalhotky a vložky, těch bude dost potřeba, dále toal. papír, noční košili vám dají a pravidelně ji vyměňují, pití, i když čaj mi chutnal. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Elis 27 27.06.15 napsala :

Tak v České Lípě jsem rodila 21. června. Byla jsem moc spokojená na porodním sále. Asistentky byly úžasné, za všechno jim moc děkuji. Moc mi pomáhali. V neděli v 0:47 se mi narodila dcera Ema a paní asistentka byla při porodu úžasná. Cítila jsem se tam jak doma. Malou mi přiložili na tělo, takže sem si ji mohla pohladit a pomazlit se s ní.

Když jsem ještě po porodu dvě hodiny odpočívala, tak mě sestřička kontrolovala, takže super. Pak mě odvezli na oddělení, kde jsem měla nadstandard, a to bylo taky fajn. Personál byl úžasný, sestřičky mi moc pomohly s kojením a dokrmováním mé dcery Emy. Když jsem potřebovala pomoc, tak pomohly. Takže moc doporučuji porodnici v České Lípě.

Personál: PA Nechvilová, PA Jirásková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tak maminkám moc doporučuju porodnici v České Lípě i oddělení, je to super.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - loveyme 10.06.15 napsala :

Katastrofa. Ještě že jsem měla tak lehký porod. Ani nechci domýšlet, co by se dělo při komplikacích.

Porod byl hodně rychlý, jen 3 hodiny, a celou dobu jsem byla na té hekárně sama. Sestra mi řekla, že mě uslyší, kdyby něco. Žádné kontrolování. Vyplašená prvorodička. A sestry pijí kafíčko. Dvacet minut před porodem přiběhla, asi na mě zapomněly, co že co mnou jako bude. Udělala natáčky a říká: „Ženská, proč neřeknete, že rodíte?“ Dvakrát jsem zatlačila a byla venku.

Doktor otlačený a rozespalý. Podíval se mi před šitím mezi nohy a říká: „Co to jako je tohle?“ „To jste mě tak hezky nastřihnul,“ jsem mu odpověděla. Stehů asi milion a první den doma mi to celé prasklo o kousek vedle - 8 cm díra.

Pupečníkovou krev vzali bez dotazu, jestli s tím souhlasím. Proto jsou na prvním místě v ČR. Malá se narodila v 3:30 a dostala jsem ji k sobě až v 1 odpoledne. To jsme byly obě naprosto v pořádku. Furt mi sestry říkaly, že si musím odpočinout. Došla jsem si pro ni sama, protože mi s nimi došly nervy.

Záchod celou noc protýkal, takže nešel spláchnout. Základy hygieny absolutně žádné.
Asi 30 hodin po porodu nás poslaly domů, že mají plno. To jsem ale mohla odmítnout, to uznávám. Některé věci mi opravdu stačí zažít jenom jednou v životě a českolipská nemocnice k nim rozhodně patří.

Personál: MUDr. Pitoňák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte možnost, běžte jinam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Monika Hrdličková 21.02.15 napsala :

Dobrý den, ráda bych i touto cestou poděkovala všem zaměstnancům, kteří se o mě a mého syna Šimonka starali po celou dobu mé hospitalizace na tomto oddělení. Celý personál, bez výjimky, byl úžasný a svou péči vykonával na 100%. Nemám jedinou výtku a můžu jen doporučit. Jsem z Teplic a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tuto porodnici.

Personál: MUDr. Jakub Neumayer Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Moniqueu 18.11.14 napsala :

Dne 27. 5. 2014 se nám v této porodnici narodil náš chlapeček. Od začátku až do konce porodu byl personál usměvavý, velmi vstřícný, vše vysvětlili, mě i muže jejich přístup uklidňoval a na porod máme oba díky vřelému přístupu krásnou vzpomínku, ačkoliv to nebyl lehký porod.

Na oddělení šestinedělí jsme se také setkali se skvělým přístupem. Měla jsem potíže s kojením, ale díky skvělé laktační poradkyni, paní Málkové, jsem nakonec odcházela plně rozkojená.

Ráda si porod v této porodnici zopakuji.

Personál: Mudr. Claudi Lewete, Miloš Volek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a kalhotky, Sanagel (krásně zhojil ránu po nástřihu), Wobenzym, 3 role toaletního papíru, přezůvky, hrneček a kojící čaj, bepanthen pro mimi a na prsa, kojící podprsenky a vložky do nich, dostatek pití, plenky a ubrousky pro mimi, rukavičky proti poškrábání nehtíky. Také těhotenskou průkazku, dokumenty z vyšetření během těhotenství, napsané kontakty na blízké či telefon, pití, ručník, přezůvky, foťák, muže a hlavně pohodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - stepicka 81 26.09.14 napsala :

Já tu rodila 2× a sestry skvělé, lékaři také. Nemám, co bych vytkla.

Personál: MUDr. Volek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Dominika93 26.07.14 napsala :

Na tuto porodnici si vůbec nemohu stěžovat - až na některé sestry, ty byly občas velmi nepříjemné. :( Ale jinak 1*!

Personál: MUDr. Hofierková, MUDr. Minařík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vím, že se to špatně říká, ale rozhodně se uklidnit, a poslouchat doktory. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co máte - rozhodně hygienické potřeby, ručníky, pití, pleny pro miminko, jednorázové kalhotky, noční košile, kojící podprsenky a peníze do bufetu. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - triada 12.11.13 napsala :

Doporučuji!

Personál: MUDr. Jakoubková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Misulka P 13.04.13 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojená. Rodila jsem 6.3.2013 vyvolávaným porodem ve 41+0 týdnu, takže jsem byla přijata už ráno.

Sestry, doktoři, porodní asistentky a vůbec celkový personál byl moc milý. Snažili se mi pomáhat, vše mi vždy vysvětlili a hodně se mi věnovali. Rodila mě doktorka Tichá, a byla jsem moc ráda. :) Na 3. zatlačení byla malá venku. Pomáhali mi do sprchy, kontrolovali, aby mi na pokoji nic nechybělo a každé 2 hodiny za mnou chodila asistentka, která mi radila a pomáhala s kojením po celou dobu hospitalizace.

Čtvrtý den už jsme ráno byli doma. :) Opravdu si nemám na co stěžovat a porodnici doporučuji. ;)

Personál: MUDr. Tichá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě doklady, toaletní papír, osušku, bačkory, porodnické vložky, poporodní kalhotky a hygienické potřeby. Pití a pro miminko plenky+ubrousky, v porodnici zapůjčují oblečky a pár plenek, pro vás košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Pawlina.K 15.01.13 napsala :

Tak já byla velmi spokojená. Rodila jsem tam v lednu 2011. Tedy spíše jsem musela nastoupit na vyvolávání, což byla tři dny dlouhá procedura. Bylo mi úplně fuk, jak to tam vypadalo, měla jsem nadstandard, kde jsem měla vše. :D Porod se vyvrbil špatně, takže nakonec mě odvezli na císařský řez. Doktoři fajnový, sestřičky ještě více. :) Pokaždé mi pomohly, jak z oddělení rizikového, tak z novorozeneckého. Odbyla jsem si tam celkem devět dní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně si nabalte potřebné věci pro miminko. Věcičky na něj vám zapůjčí a na první den plínky také, ale je lepší mít balík svých.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - dasjana 16.12.12 napsala :

S porodnicí v České Lípě jsem byla naprosto spokojená, neměla jsem žádné výtky.O mě se starali perfektně a díky tomu jsem byla brzy fit. O mého synka, který byl 5 dní na JIPce, se sestřičky staraly bravurně.

Jen co bych vytkla, že nebyly varné konvice na pokojích a mně bylo blbé pořád chodit na sesternu za sestřičkami, aby mi dělaly kojící čaj. A sprchové hadice by potřebovali vyměnit.

Hospitaizována jsem tam byla 6 dní + 4dny jako doprovod se synkem, protože jsem kojila.

Personál: Dr. Jana Hofierková, as.Pavelková, as.Bílková, Dr. Claudi Lewete, Dr.Aneta Tichá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hlavně poslouchat rady personálu ohledně porodu. A nedat se, mně sestřičky pořád říkaly „Kojte“, ale já mléka měla moc málo a synkovi nestačilo a plakal mi hlady.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 2 balíky porodnických vložek, časopis, propisku, foťák, mobil, nabíječku, kosmetiku pro sebe, toaletní papír (asi 4 role), něco dobrého na zub, 1 neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - olinka11 13.12.12 napsala :

Rodila jsem tam před týdnem a nemůžu si stěžovat absolutně na nic. Byla jsem velice spokojená jak s péčí o miminko, tak i o mě. Personál velice příjemný, prostředí taky v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 2 balíky poporodních vložek, toaletní papír, ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 06.10.12 napsala :

Dobrý den. Rodila jsem v českolipské porodnici před půl rokem a nemůžu si stěžovat.

Personál byl ochotný, milý. Jako správná vyplašená prvorodička jsem se neustále na něco ptala a nikdy se mi nestalo, že by mě někdo odbyl. Vždy mi vše někdo trpělivě vysvětlil. Jen dvě maličkosti bych vytkla. A to neuvěřitelné řvaní sester. Dcera byla celé šestinedělí neklidná a když konečně usnula, tak to trvalo 2-3hod a pak přišla sestra a přímo u postýlky začala ječet na kolegyni. Takhle se mi to během jednoho dne stalo 12krát.

A druhá věc. Českolipská porodnice hodně dbá na kojení. To je v pořádku, ale já mám alergii na laktózu a přesto mi dali k snídani kakao a ke svačině každý den kefír, aby se tvořilo mléko. Jenže s mlékem se mi toho dost tvořilo i ve střevech.:D

Jinak super a doufám, že za 3 roky tam budu zase :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek (ne kvalitní, stehy se zachytávají o povrch vložky, lepší obyč.),jednorázové kalhotky a ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Jambeko 09.09.12 napsala :

Rodila jsem v Ceske Lipe 29.8.2012 a jsem naprosto spokojena, kompletne cely personal byl ochotny, prijmeny, velmi mi pomahali..

Ja si nemuzu stezovat a pokud to bude mozne,klidne se tam nekdy jeste jednou vratim. Na porod mam dobre vzpominky, nezasahuji do prirozeneho porodu, pokud to neni potreba.

Ja za sebe mohu jen doporucit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 11.05.12 napsala :

Ahojky, rodila jsem v českolipské porodnici 15.4.2012, jako prvorodička řádně vyplašená, ale narovinu říkám zbytečně :-).

Sice se porod neobešel bez komplikací a muselo se přistoupit k akutnímu císařskému řezu, tím spíš si ale zaslouží veškerý zúčastněný personál mou poklonu za duchapřítomnost a rychlé jednání, díky kterému mi na svět přivedli krásného a hlavně zdravého synka.

Poděkování patří též mému ošetřujícímu lékaři Dr. Neumayerovi a také všem sestřičkám na oddělení (snad s vyjímkou jedné dětské, ale té budiž odpuštěno). Kdybych měla rodit znovu, zvolím opět naši ČL porodnici. Ještě jednou díky všem a maminkám čekatelkám hodně zdravíčka…

Personál: Dr. Tichá, Dr. Kadlec, PA Pavelková a Kolomazníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a poslouchat personál :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, jednorázové kalhotky a sebou manžela :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - jitulka-hel 11.04.12 napsala :

Tak já v Lípě rodila 2×, poprvé v lednu 2007 a to bylo tak, že jsme s manželem přijeli okolo 19 hod, že mi praskla voda, byly tam 2 sestřičky (jedna z nich dělala cvičení pro těhotné - a to mě trochu uklidnilo, protože jinak jsem byla strašně vystrašená, protože jsem netušila co se bude dít), udělaly se mnou vše co psala PetraJ - tj. zkontrolovaly papíry, udělaly natáčky, klystýr zatím ne, protože to bylo zatím předčasné, ale oholily, pak jsem byla na takovým minipokojíku, který nazývaly šedý pokoj a opravdu čekala, co se bude dít a nakonec jsem rodila až druhý den odpoledne. A druhý porod v únoru 2010, kdy jsem nastupovala k indukci porodu a bylo to mnohem lepší než u prvního - vždy záleží koho chytnete. Ale kdybych měla rodit znova opět si vyberu tuto porodnici, už jen proto, že jsem se tama sama narodila a rodila tam i má sestra v dubnu 2000 a také si netěžovala a neznám osobně žádnou paní či slečnu co by se jí nelíbilo rodit v Lípě :-).

Personál: V r. 2007 dr. Minařík, jméno sestřičky bohužel už nevím a v r. 2010 pan primář Havlas a jméno sestřičky si bohužel nepamatuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Seznámit se s tím, co doporučuje porodnice v Č. Lípě a nějaký doprovod s sebou :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně ručníky alespoň 2 nebo 3, toaletní papír a hodně vložek :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Deinka 04.04.12 napsala :

Dobrý den,rodila jsem v této porodnici 31.12.2011,přijata jsem byla několik dní předem,protože můj porod byl vyvoláván. Přístup sester na porodním sále byl příjemný.Až na jednu,byla velice nesympatická. Už dříve,když jsem tam chodila na natáčky, byla nepříjemná. Paní doktorka Tichá byla úžasná,díky ní jsem porod zvládla statečně ,šití mě nebolelo.Na ochotu si z její strany opravdu nemohu stěžovat. Dětské sestry byly příjemné a ochotné poradit,ale ne všechny !! Spíš sestřičky z oddělení mi přišly zlé,zvlášť jedna ,která mi dělala klystýr atd.měla jsem opravdu nervy na pochodu.Nemohu jí přijít na jméno. Jinak si nemohu více stěžovat. Každá má nějaké vzpomínky na tuto porodnici ,u mě je to tak padesát na padesát.

Personál: Mudr.Tichá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy,psychická příprava

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek,toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 27.02.12 napsala :

Nemám ani jednu výhradu. Byla jsem naprosto spokojená s celým průbehem. Od přijetí k porodu až po odchod domů… Příjemný personál, ticho, klidek,…vřele doporučuji :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Především poslouchat veškerý personál a vše bude O.K.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 27.01.12 napsala :

Rozporuplné pocity, přístup ze začátku docela šokový, ale pomohli mi a to je hlavní, na šestinedělí vesměs fajn sestřičky, ochotné a milé, vadil mi pokoj, jedna plážová židle pro obě, rozbité postele, popraskaná světla, prochozené lino, prostě prostředí, které docela deprimovalo. Ale dá se říct, že když nejste přecitlivělá osůbka, tak všechno v pořádku.

Personál: PA Ptáková, dr.Volek ml.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

U porodu sebou někoho, kdo vám bude dělat mluvčí a bude vám oporou, tatínka a pod., trpělivost, ručníky a toaletní papír…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, toaletní papír, něco měkkého pod zadek po porodu :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Katka Lípa 28.12.11 napsala :

Každý vnímá porod jinak, to je jasné, ale co to tu čtu? Porodní asistentka má být pro ženu oporou a pomáhat ji v těch nejtěžších chvilkách. Hold některé ženy jsou náročné, nebo zvyklé na to, že se kolem nich točí celý svět.. Je přeci všeobecně známo, že porod není procházka růžovým sadem, ale za tu námahu to stojí. Dnes jsem 10 měsíců po porodu syna, rodila jsem také v České Lípě a k personálu, přístupu sester a všemu co se dělo kolem porodu nemohu říci ani jedno jediné mínus. Všichni byli velice ochotní, ohleduplní, pozorní,.. Jako prvorodička mohu říct, že díky českolipské porodnici mám na porod velmi krásnou vzpomínku. Vše proběhlo velmi rychle, o všem co se dělo jsem měla přehled a dopředu jsem věděla co v následující hodince přijde. Touto cestou bych chtěla jmenovitě velice poděkovat panu primáři Havlasovi, který se o mne poslední týdny těhotenství staral, panu doktoru Volkovi ml., který mi na konci toho všeho přivedl na svět syna a ze všeho nejvíce paní Ptákové, porodní asistentce, díky které mám na vše pozitivní vzpomínky. Pokud se rozhodnu mít někdy v budoucnu dalšího potomka, tak bez rozmýšlení volím právě porodnici v České Lípě.

Personál: dr.Volek mladší, paní Ptáková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - BarboraCL 11.11.11 napsala :

S touto porodnicí i personálem jsem vážně spokojená!Porod jsem měla v pohodě,až na nástřih a šití,to mě bolelo víc než samotný porod,ale přežila jsem to..Personál byl úžasný!Sestry,asistentka i pan doktor,který mi přivedl na svět krásného synka :).Jen jedna setřička na oddělení šestinedělí byla trošku nepříjemná když jsem žádala o pomoc s tím,že mi malý stále pláče!Řekla mi:Tak jste si neměla dělat dítě,chtěla jste ho,tak s tím něco vytrpte!To mě dost zarazilo a od té doby jsem se jí bála!Byla jsem ráda za každou jinou sestru,která tam přišla a pomohla mi!

Personál: porodník Neumayer,asistentka(moc milá a hodná paní,která mě dost uklidnila) pí.Matoušková,ošetřující sestra Svobodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ničeho,jděte tam s pocitem,že už brzy bude váš andělíček na světě a budete konečně spolu.Uvidí vás,vy jeho,budete ho moct obejmout,dát mu pusinku a radovat se spolu za každodenních pokroků,které se budou shromažďovat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír 100% …ručníky,mýdlo a hlavně boty do sprchy!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - MeloryNox 28.10.11 napsala :

S přístupem personálu jsem byla naprosto spokojená. Dobře se starali o mně i o malou. Rodila jsem císařem. Na sále jsem se v péči lékařů cítila bezpečně. Operace i s šitím travala cca 30 minut. Jizvu mám krásnou, jako uzounký provázek. Všichni ji na vizitě chválili. Latační poradkyně taky moc pomohly s kojením. Malý je 5,5 mésíce. Do dnes plně kojím. Určitě tam budu rodit znovu.

Jedna jediná sestra na odd. šestinedělí mi tam vadila. Každý její úkon byl bolestivý (napichování, cévkování…). Není to jen můj názor. Se ženskými jsme jí říkaly „sadistka“ (nejstarší sestra, bere hlavně noční).

Personál: Dr. Hradec, Dr. Tomková, PA Nedomová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říci o pomoc v případě, že nemůžete po operaci bolestí usnout (klid a spánek je důležitý pro tvorbu mléka). Pokud nepomohou injekce do svalu, mají ještě „SOS“ v záloze. Je to injekce do žíly, ale nevím, o jakou látku jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Min. 2 ručníky, hodně toaleťáku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 22.06.11 napsala :

V České Lípě budu rodit přibližně za měsíc a podle toho co tu čtu začínám být vyděšená.Myslím si,že není až tak podstatné jestli je nemocnice barevná nebo ne,podle mně hlavě záleží na tom jakou odvedou práci lékaři a asistentky.Samozřejmě s naší pomocí!Pro mnohé z nás by měl být důležitý ten výsledek a to takový,že miminko je zdravé!!!Personál i přes některé nepříjemnosti nám může být ukradený,za týden se jde domu a s miminkem žijeme my,a nežijeme s doktorama nebo sestrama!Mají blbou náladu?Tak se prostě nenechejte odbít..to já si teda řeknu když se mi něco nebude líbit!Jinak se už těším..zatím jsem byla spokojená s doktory kteří mě vyšetřovali,prohlíželi atd…takže se i těším a věřím,že vše tam proběhne v pořádku!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy,sílu a klid na duši

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Katka K. 26.05.11 napsala :

Ahoj, termín porodu jsem měla 20.2. a nic, dostala jsem termín 8.3. na vyvolání, tak se také stalo.. Ráno nástup do nemocnice, tabletka a nic. V 10:15 mi píchli plodovou vodu a v 10:30 začali kontrakce po třech minutách… Oceňuji neomezený přístup do sprchy a na míč i když mne nic nepomáhalo. Cca od 11:45 kontrakce po dvou minutách, ve 14:04 byl synek na světě. Porodní asistenka byla velice příjemná, ochotná a hlavně celou dobu byla po mém boku a sdělovala mi co by mělo přijít, což jsem jako prvorodička potřebovala. Dr. Volek přišel až v poslední chvilce, šití bezbolestné, jen chvilinkama štíplo. Nakonec jsem měla jen 3 stehy, ale v náručí zdravý uzlíček. Malého dali k prsu ihned po umytí a zvážení. Následovaly klasické 2 hodiny na sále, potom pokoj, sprcha, jídlo a přivezli mi mimčo. Sestřičky z novorozeneckého oddělení byly příjemné a velmi milé. Vše mi ukázali a beze studu jsem se mohla na cokoli zeptat. Jako prvorodička jsem volila nadstandartní pokoj, jelikož jsem nevěděla co přijde, ale vše bylo ok a navíc jsme měli své soukromí, takže paráda. No a 11.3. už jsme frčeli domů.. Na porod v českolipské nemocnici mám báječné vzpomínky, jsem nad míru spokojena a mohu jen doporučit!

Personál: as. paní Ptáková, Dr. Volek ml.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervičky, dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, oddací list/určení otcovství k nenarozenému, vložky bez křidélek, toaletní papír, neperlivou vodu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Česká Lípa - MayaEma 30.04.11 napsala :

Do porodnice jsem přijela chvíli po třetí hodině ranní, následovala prohlídka, natáčky, klystýr. Jako prvorodička jsem byla vystrašená co bude, a bohužel nikdo se mnou nijak nekomunikoval. Asi 20 min jsem seděla v křesle na natáčkách, sestřička si mě vůbec nevšímala, nemluvila se mnou. To mě dost rozladilo. Pak jsem šla na „hekárnu“, kam už se mno mohla moje mamina, a díky Bohu že tam se mnou byla. Zvracela jsem a nebýt tam ona, nevím jak by to vypadalo. V půl 7 přišel p. doktor a píchl mi plodovou vodu, a opět odešel. Asi po hodině už jsem měla velké bolesti a najednou jsem věděla, že je to tu, mamka rychle běžela pro doktora, šli jsme na porodní sál, a během chvíle byla má dceruška na světě. Kvůli nízké porodní váze ji ihned odnesli do inkubátoru, sotva jsem si ji stihla prohlédnout. Ale to nejhorší teprve mělo přijít. Kvůli nástřihu přišlo šití, ALE, zřejmě se na mě zaučovala budoucí doktorka ( slečně mohlo bát kolem 25) , jelikož vždy udělala steh ona, poté ještě znovu doktor. Několikrát dokola, to jsem teprve brečela bolestí. Žádný znecitlivující sprej, mast, nic, doktor byl nepříjemný, když jsem se odvážila říct že mě to opravdu bolí, řekl že to vydržím. Celé šití trvalo téměř půlhodiny. Oproti tomu zlatý porod. Poté mě dvě hodiny nechali na léhatku u sálu, unavená jsem usnula, poté mě vzbudila ta „sympatická“ sestra a odvezla na oddělení šestinedělek. Tam se mě ujala moc hodná a milá sestřička, pomohla mi se svléknout, se sprchou, poté mě uložila do postele. Opravdu musím pochválit její lidský přístup. Asi podvou hodinách mi dovezli malou, salší sestřička mi pomohla s kojením, přebalovaním, atd. Na žádnou sestřičku z tohoto oddělení si nemůžu stěžovat. Byly jsme propuštěny sedmý den, kvůli nízké váze dcery. Co mi ale hodně vadilo, bylo, že pro návštěvy byla vyhrazena jedna místnost, s 12 židličkami, a přitom nás jen mamin bylo 15, a všichni se tam mačkali a ani pro děti to myslím není idealni, na pokoj návštěvy nesmí, takže nic jiného nezbývalo. Příště si raději připlatím nadstandart. Celkový dojem? Měla jsem lehký porod, bolesti se dali zvládnout, a proto vše proběhlo ok, ale přístup personálu na porodním se m nelíbil. Přišlo mi, že je otravuji takhle v noci a nezajímám je.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistit si nadstandartní pokoj, určitě oceníte, když vás bude moci naštívit rodina kdykoliv a v pohodlí, žádné „praní“ se o volnou židličku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 12.04.11 napsala :

Nemuzu si stezovat ubytovani pred i po v poradku, jidlo chutne, sestry i lekari ochotni a prijemni. Porodni asistentky a lekarka u porodu prijemne a jednaly semnou uplne uzasne, az budu rodit po druhe tak zase v lipe.Timto bych jim chtela este jednou podekovat

Personál: Dr. Ticha u porodu

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Byt v klidu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodni kalhotky a vlozky, tehotenskou podprsenku, toaletak a sve toaletni potreby, neperlivou vodu

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - nelakadleckova 08.04.11 napsala :

Dobry den, ma zkusenost s nemocnici v Ceske Lipe je otresna me holcicce je 20 mesicu a jeste dodnes mam nocni mury z porodu. Rodila jsem pres 50 hodin takze zadna sranda ale nejhorsi byl ten personal vubec mi nepomohli a byli na me hnusny a protivny. Ted cekam druhe mimnko a urcite vim ze v Lipe uz rodit nebudu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se odbit

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Lamiia 16.03.11 napsala :

V ČL jsem rodila v roce 2007 a 2009, nemam půl slova na přístup personálu ani doktorů.. nesmí bejt člověk přecitlivělej a chytat se každý blbiny a porodí kdekoli ;)
Vybavení neni z nejmodernějších ale i ten týden se v tom vydržet bez problémů dá.. Já bych jinde už nerodila.. ;) takže vřele doporučuji..

Personál: Neumayer a Jakoubková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 18.01.11 napsala :

ahoj lidičky,dne 23.1 2009 jse mi narodil syn kristián,v porodnici česká lípa.byla jsem naprosto spokojená vše proběhlo skvělě,sice to nebylo podle mích představ,,ale jediné co mě sklamalo tak pesonál,,bylo to hrozné,,absolutní nezájem,,od začátku až do konce,,jinak porod užasný porodník a sestřička se ke me chovali užasně,s prckem jsme zdravý,,a to je nejduležitější…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě trpělivost

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - EvaaEliska 15.01.11 napsala :

Z porodnice v České Lípě jsem měla strach. Byla jsem na předporodním kurzu a vše mi tam připadalo takové zastaralé, stísněné a příliš „nemocniční“ bílé kachličky, žádné barvy…
Po probdělých nocích plných černých můr přišlo na věc a já se dostavila k porodu. Měla jsem štěstí na úžasné sestřičky!!
Vše mi vysvětlily, uklinily mně, povzbuzovaly mně jak jsem šikovná a i jsme se spolu zasmály, ráda na ně vzpomínám.
Celou dobu pobytu na sále o mne pečovaly, ale zároveň jsem měla soukromí když jsem potřebovala.
Měla jsem štěstí na pohodový, celkem rychlý porod kterého byla přítomná Mudr. Tichá které tímto děkuji za povzbuzování a laskavý přístup, s její pomocí a zároveň s pomocí úžasně milých sestřiček se mi zde posledního prosince narodil syn Ondrášek.
Velmi za vše děkuji.
Nebyla jsem nastřihnutá, takže jsem se celkem rychle dostala zpět do formy a bylo mi dobře.
Vadilo mi pouze když mi chlapečka po porodu odnesly na dvě hodiny pryč a také chování přijímací sestry na šestinedělí.
Např. když se mnou stála ve sprše a říkala mi organizační věci na jejich oddělení, skutečně bych tam raději měla soukromí, bylo mi to nepříjemné. Dále měření teploty maminek v 5 ráno (byly jsme nevyspalé po noci s dětmi a navíc absolutně bez potíží), otevírání dveří dokořán a nezavírání od sestřiček atak…ale to je prostě nemocnice. Moc jsem se těšila domů a naštěstí nás pustili o den dříve (za což velmi děkuji službukonající dětské lékařce, byla to pro mně obrovská úleva a radost že se konečně můžeme radovat spolu s tatínkem a DOMA). Celkově po mých zkušenostech i s jinou porodnicí lepší průměr, doporučuji. Ale jako všude - záleží na lidech které zrovna chytnete… A ještě něco- vaří tam báječně :-).

Personál: MUdr Tichá, sestřičky Synková a Říhová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpělivost a hodně štěstí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zásobu vložek (na oddělení šestinedělí je už nedostanete)a toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Mamina1235 07.09.10 napsala :

Rodila jsem v Českolipské porodnici v červenci 2008.Já osobně si na nic ztěžovat nemohu!Sestřičky byli milé,ochotné a stejně tak i paní dr. Macháneková!Porod proběhl bez komplikací!Souhlasím s modernizací pokojů a s jídlem, jíst se tam dali občas jen polévky :D Teď čekáme druhé miminko, rodit bychom měli v březnu 2011 a do Českolipské nemocnice půjdu opět!

Personál: Dr.Macháneková-porodník Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - scharko 30.08.10 napsala :

Rodila jsem v roce 2006 a nemohu si vůbec na nic ztěžovat,na porodním oddělení byly moc příjemný a hodný sestřičky.Akorát na oddělení šestinedělí se to zrovna říct o sestřičkách nedá.Za dva měsíce budu rodit znova a určitě zvolím opět porodnici v České Lípě i když celkově by potřebovala celá nemocnice z modernizovat,pokoje jsou staré a ošklivé a o jídle se radši zmiňovat nebudu :))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Janet28 12.06.10 napsala :

Rodila jsme v prosinci 2009 plánovaným císařským řezem a vše proběhlo naprosto perfektně. Před porodem mi bylo vše vysvětleno a nacokoli sem se ptala tak znova objasněno. Přístup personálu byl před porodem i po něm profesionální. I když interiér porodnice nepatří zrovna mezi ty luxusní cítily sme se tam s dcerkou velice dobře.

Personál: MUDr. Havlas Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - ravena 26.05.10 napsala :

Ja jako prvorodicka rodila v CL rijen 2007 a nemam na co si stezovat. Jak pri prijmu, tak porodu a na oddeleni byli vsichni mili, nikdo nebyl neprijemny nebo protivny. Porod s dr. Havlasem byl naprosto uzasnej! Mam i bohuzel zkusenost s revizi po ZT, ale opet v ramci moznosti prijemnou, vse mi vysvetlili a vubec se nechovali necitelne ba naopak. Na konci roku se chystam rodit znovu a rozhodne nemam duvod hledat jinou porodnici.

Personál: Havlas Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 26.05.10 napsala :

Nemohu si pomoci, ale příspěvek ze 13.5.2010 mi připadá, že psal někdo z personálu této nemocnice.
Podpora nepotřebuje anonymitu!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 18.05.10 napsala :

Kamarádka porodila mrtvé miminko a personál(především porodník)byl velmi necitlivý.
Slovem nepodpořil ani nepovzbudil.
Rodit tam už nechce, jednak kvůli této tragédii, ale i pro ten přístup!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Anonymní 13.05.10 napsala :

Vůbec nechápu, kde se u některých maminek bere ta zloba a napíší něco tak nehorázného jako, že jim sestra řekla, že si mají uklidit vlastním ručníkem.Rodila jsem v CL 9.5.2010 a vůbec si nemůžu stěžovat. Musím pochválit celý porodnický personál v čele s p. primářem Havlasem. Ochota, pomoc poradit a i laskavé slovo, s tím vším jsem se setkala. Vše co jsem potřebovala vědět m řekli a se vším mi poradili. Milé maminky, musíte si také uvědomit, že pokaždé nemůžete být středem vesmíru a všichni nebudou skákat, jak vy písknete. Porodnici v CL musím jen a jen doporučit.

Personál: primář MUDr. Havlas, as.Nedomová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpělivost, pevné nervíky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Paya 02.05.10 napsala :

Dobrý den. Rodila jsem v České Lípě letos v březnu a není nic, co bych mohla zdejší nemocnici vytknout. Skvělá péče, ochotný personál… od začátku do propuštění.

Personál: MUDr. Hradec, as. Frostová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Jana.Val. 22.04.10 napsala :

Dobrý den tak můj názor na porodnici v české Lípě je jen spokojenost nemůžu si stěžovat.Děkuju hlavně doktorům a sestrám na porodnici.

Personál: MUDr.Hradec,MUDr.Doležalová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - HERINK 14.03.10 napsala :

DOBRÝ DEN.JSEM RÁD ŽE SE DOSTÁVÁM NA VAŠE STRÁNKY.SE ZDEJŠÍ PORODNICÍ NEJSEM NIJAK SPOKOJEN.MANŽELKA BYLA DNE 2.2.2008 V PORODNICI S TÍM,ŽE JI NEBYLO DOBŘE.NEVÍM KTERÝ LÉKAŘ V TEN DEN VYKONÁVAL SLUŽBU.KDYŽ MANŽELKU PŘIJAL A VYŠETŘIL SDĚLIL JI,ŽE MÁ JENOM CHŘIPKU.MANŽELKU JSEM ODVEZL DOMŮ A ODPOLEDNE JSEM ŠEL NORMÁLNĚ DO PRÁCE.ZA 2 HODINY MI VOLALA ŽE JI JE ŠPATNĚ.PO MÉM PŘÍCHODU,BYL JSEM DOMA IHNED,ZAČALA ŽENA RODIT.POMOHL JSEM SE SYNKEM NA SVĚT A ZAVOLAL RYCHLOU ZÁCHRANOU SLUŽBU.LÉKAŘ KTERÝ PŘEBÍRAL SYNA,BYL PŘEKVAPEN.KDE SE STALA CHYBA?LÉKAŘ KTERÝ KONTROLOVAL DOPOLEDNE ŽENU.KDYBYCH NEBYL DOMA TAK SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT CO BY SE ASI STALO.ŠKODA ŽE JSEM NEZNAL A NEZNÁM TOHO OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE.DLE MÉHO NÁZORU TO NEBYL LÉKAŘ ALE ÚDRŘBÁŘ.
PĚKNÝ DEN.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

BUĎTE OPATRNÍ!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Česká Lípa - Petra Z 14.02.10 napsala :

Rodila jsem v porodnici v dubnu 2009.Jako prvorodička jsem nevěděla,co mě čeká…
Porodopis jsem měla sepsaný před porodem,na příjmu jsem byla po půlnoci s bolestma.
Sestřička mi přidělila „pokojíček“,kde jsem trávila dobu do porodu,chodila do sprchy a na WC…
Porod s dr.Minaříkem probíhal perfektně,sestřička byla taky super.
Měla jsem nadstandart,takže jsem byla sama s malým…hezky v klidu.
A musím říct,že malej naštěstí od začátku vše bez problémů----jinak nevím,od sestřiček jsem se toho moc nedozvěděla.Ale asi tím,že jsem se neptala.Kojení v poho,malej byl spáč a jedlík.
Darovala jsem pupečníkovou krev,v České Lípě to dělají…

Personál: dr Minařík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz a prohlídku porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady,přibalit do tašky balenou vodu…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Česká Lípa - Lidundju 08.02.10 napsala :

Moje zkušenosti josu poněkud rozpoluplné…
pokud máte rádi u porodu vedení, pak budete spokojeni, když jsem rodila já nedalo se mluvit o podpoře přirozeného porodu

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

promyslete si předem co všechno chcete podstoupit, např. klystýr a podobně.. pak už nejde tak dobře reagovat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zdravý rozum :)

Nahlásit

Fotky z porodnice

První okamžiky na světě!

Hned mi ji dali na bříško

Až na moji nohu. :D

Pohled na nemocniční budovu

Nadstandartní pokoj - pohled do koupelny s WC

Nadstandartní pokoj - pohled od dveří

moje kocicka ve 3 mesicich

Dominiček na pokoji s rodiči

Dominiček s maminkou na porodním sále

Dominiček v porodnici Česká lípa

Měříme :)

Kukuk už po všem :)

Návštěva babičky a neteře, jen na mě moc nekoukejte, měla jsem 10kg oproti...

Lukášek těsně po narození

Natálie..........první den na světě :-)

Matyášek 1.den na světě

Matyášek v porodnici

Přidejte Vaše fotky k porodnici Česká Lípa.>

Děti z porodnice Česká Lípa

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Česká Lípa
Demolischnmen Nevíme neznámé 16.07.2019
Děti narozené v porodnici Česká Lípa
JiMi1 Barbora 48 cm, 2770g 05.04.2019
Týnka20 Stráž pod Ralskem Michal
48 cm, 3230g 26.03.2019
Kristy.rez Beátka 51 cm, 3740g 18.03.2019
marcelka12 Monika Bílková
48 cm, 3000g 25.09.2018
drendy Česká Lípa Damián
49 cm, 2800g 17.09.2018
Beatka2018 Beátka 50 cm, 3400g 16.09.2018
Jaryn81 Karolínka
2320g 05.09.2018
ŽannyŽanda Jurášek
47 cm, 2g 05.09.2018
Ondrasek309 Ondrasek
52 cm, 3960g 03.09.2018
Janamichal Matěj
45 cm, 2180g 10.08.2018
Lorraine108 Lorraine Petra
48 cm, 2220g 10.08.2018
Lorraine108 Lorraine Petra
neznámé 10.08.2018
Janamichal Matěj 45 cm, 2180g 10.08.2018
veronikarejnova Česká Lípa Kristýna
48 cm, 3220g 31.07.2018
Andrea 36 Terezka
50 cm, 4710g 11.07.2018
Kotoulinka Jan Havlik
51 cm, 3430g 05.07.2018
NMKatka Česká Lípa Tobiášek
43 cm, 2380g 30.06.2018
BaraVojtik Vojtíšek
50 cm, 3150g 18.06.2018
Martinka.Viky Rumburk Viktorie 44 cm, 2570g 17.06.2018
Daweajulka722258800 Česká Lípa Davidek
44 cm, 1700g 17.06.2018

Rodily v porodnici Česká Lípa

Chystají se rodit v porodnici Česká Lípa

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Česká Lípa?