Oblastní nemocnice Jičín a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení

Jičínská porodnice nabízí rodinné prostředí a individuální přístup k rodičkám. Ročně zde proběhne přes 900 porodů (po 36. týdnu gravidity).

Příjemné porodní boxy jsou vybaveny moderní technikou pro monitorování stavu matky i plodu. Využít lze porodnickou vanu, sedací vaky apod. .

Školení pro nastávající rodiče probíhá zdarma každý poslední čtvrtek v měsíci od 14 hodin. Součástí je i prohlídka porodnice a oddělení šestinedělí.
Cvičení pro těhotné probíhá každé pondělí od 14 hodin. Termíny jsou pravidelně zveřejňovány na webu porodnice.

Přítomnost otce u porodu není zpoplatněna a je vítána.

Aktuální informace z porodnice naleznete na jejím Facebooku.

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnici Jičín a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 70x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Lubomír Voltr

Porodnice: +420 493 582 365

Oddělení šestinedělí: +420 493 582 366

Novorozenecké oddělení: +420 493 582 139

Adresa: Bolzánova 512, Jičín 506 43

URL: http://www.nemjc.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jičín

01.07.20

Jičínskou porodnici jako takovou mohu jen a jen doporučit. Příjemné prostředí porodních boxů - mají dva, z toho jeden má navíc vanu. Už při předporodní přípravě narazíte na milé a usměvavé lidi. Při zápisu k porodu taktéž… U porodu se vás snaží s partnerem nerušit, chodí kontrolovat pokud je to nutné a nebo si to rodička přeje. Z většiny akceptují porodní plán, dle jejich slov jsou i nakloněné ke zpracování placenty - placentu rádi vydají, ale je nutné mít připravený box a ihned si ji odnést.
Oddělení šestinedělí je také fajn. Pokoje po 2, oddělení je vybaveno i nadstandardními pokoji. Lékaři i sestry jsou zde na úrovni. Spousta mladých a milých lidí- stejné jako na porodnici.
Novorozenecká část oddělení je už trochu horší.. Sestry mají zajetá pravidla.. Miminko v posteli vidí nerady, platí zde vážení před a po kojení - ve dne i v noci. Časové intervaly, koupání… Ale dá se to zde vydržet, průbojná osoba si dosáhne svého.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvu předporodní přípravy s prohlídkou porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky ani plenky pro miminko zde nedostanete - berte si vlastní zásobu. Nedostatek jsou i látkové plenky.

17.01.20

Vybírala jsem mezi Kolínem a Jičínem, příště už nebudu muset přemýšlet. Vyhrál Jičín v mnoha ohledech a nelituji! Předporodní prohlídka i příprava byly na jedničku. Už tam bylo poznat, že mají rodinný a přátelský přístup.
Jako prvorodička jsem jen mohla tušit, co mě čeká. Ovšem díky úžasnému a trpělivému personálu byl i náročný a komplikovaný porod snazší. Vše je o lidech, bohužel si nepamatuji jména všech, kteří se mi věnovali. Během porodu se u mě vystřídala noční a denní služba. Paní doktorka si službu protáhla, aby mě odrodila, za což jí děkuji. Celou dobu mě všichni podporovali a byli milí. Až na konci se svěřili s tím, že od začátku počítali s císařem, naštěstí jsme to zvládli i bez něho.
Na šestinedělí měli vizitu doktoři a sestřičky se pouze 1× denně zeptaly, jestli je vše v pořádku. Chyběl mi někde denní rozpis s přibližným časem vizit, vyšetření nebo jídla. Stalo se pak, že jsem při vizitě byla ve sprše a dostala jsem vynadáno jako malá holka, jak si to jako představuji.
Sestry, které se staraly o syna byly všechny dokonalé, neustále s úsměvem, trpělivé, vstřícné, ochotné, prostě super!
Co se vybavení týče, řekla bych, že nadprůměr. V jídle nejsem vybíravá, takže jsem byla velmi spokojena a mile překvapena! Nejlepší byly polévky:) O nadstandardní pokoj se muselo písemně žádat. Nevyužila jsem toho, ale některé maminky byly na pokojích samy, neboť nás nebylo moc. Já byla ráda za svou spolubydlící, která mi hodně pomáhala.
Podtrženo sečteno: Vše je o lidech a tady jsou ti správní na správném místě. Rodit budu příště opět zde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na přípravném kurzu obdržíte seznam potřebných věcí.

13.06.19

Přístup doktorů jsem vnímala jako velmi odborný a profesionální. Dobré vybavení porodnice. Porodní bazén s teplou vodou byl pro mne velkou podporou. Dodržování mého porodního plánu pro mne skončil jako kompromis. První oční kontakt s dítětem a přiložení dítěte na bříško hned po porodu chybělo. Během porodu bylo použito propíchnutí plodové vody a oxytocin.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní porodní asistentku nebo porodní bábu pro psychickou podporu rodičky a otce dítěte, aby mohli rodící ženu podepřít z každé strany, když potřebuje stát na nohou. Případně si zabezpečit rám, do kterého by se mohla žena zavěsit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní bábu a porodní plán

733
06.11.18

Ahojky,chtěla bych se podělit o mou zkušenost s Jičínskou porodnicí. Když už jsem jezdila ke konci těhu na ozvy a kontroly, tak tam byla paní doktorka Bachratá skoro pokaždé, a ja jsem si říkala, že tuhle doktorku bych chtěla u porodu. A taky se mi to vydařilo :) měla jsem hrozně rychlý porod, jednou jsme jeli s poslíčky, Při tom už jsem měla suverénní kontrakce, ale s paní doktorkou jsme se dohodly, že pojedu ještě domů. A zpět jsme přijeli asi o 5 hodin později, v půl 3 ráno a malá byla venku 3:23 :) bylo to rychlý. Díky paní doktorce jsem si to nejhorší odbyla doma a ta mě hrozně podporovala. Měla jsem krásný porod. První porod 2015 jsem tam takhle hezký neměla. Nechali mě 4 dny na oxitocinu a pak teprve zavedli tabletu na vyvolání(přenášela jsem 9 dni). Co se týče porodních asistentek (jména už nevim) tak byly taky skvělý. Měly se mnou trpělivost, když jsem řvala.
A teď u druhého porodu jsem byla teda hrozně nespokojená potom na oddělení, kde jsou miminka. Sestřičky úplná katastrofa. Nemohla jsem se na nic zeptat bez toho, aniž by měly nějaké trapné poznámky o tom, že už mám doma jedno dítě a že už bych měla vše vědět atd…byla jsem z nich pěkně vydeptaná.

Personál:

Andrea Bachratá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír,ten mi musel přítel dovést, protože jsem zapomněla.

1732
04.06.18

V Jičíně jsem porodila svou druhou dceru 29. 4. 2018. Rozhodovala jsem se mezi Jičínem a Hradcem Králové. Nakonec jsem jela do Jičína a byla jsem velmi spokojená. Sál na mě působil příjemným a útulným dojmem. Personál u porodu skvělý. Paní doktorka Báliková i porodní asistentka (jméno si nepamatuji) byly šikovné a hodně mi pomohly i svým empatickým chováním a úsměvem. Po porodu mi nechaly malou na hrudi téměř celé 2 hodiny, než nás přesunuli na oddělení šestinedělí. A tak jsme měli krásný zážitek s partnerem. :-)

Na oddělení šestinedělí si taky nemohu stěžovat. Dětské sestřičky byly moc hodné a ochotné pomoci s kojením. Tímto chci celému personálu na porodnici poděkovat za péči o mě i o naši Ellu.

Personál:

Mudr. Báliková Paulína

1
20.02.18

Celý personál jičínské porodnice se o mě i malého postaral na jedničku. A to na porodním sále i na oddělení šestinedelí. Velký dík patří porodním asistentkám Marcelce a Pétě, a také MUDr. Bálikové. Všechny byly velmi profesionální a přátelské.

Poděkovat musím i lékařkám a sestřičkám na oddělení šestinedělí, které byly perfektní, ochotně vše vysvětlily, trpělivě ukázaly kojení i péči o miminko.

Za mě Jičínskou porodnici doporučuji!

Personál:

PA Marcela a Petra, MUDr. Báliková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju prodloužené porodnické vložky a vlhčený toaletní papír.

22.01.18

V Jičíně jsem rodila před necelým rokem. Přijeli jsme v noci, trvalo hrozně dlouho, než nám vůbec někdo otevřel. Vylezla mladá, pomačkaná, slečna/paní, kterou jsme evidentně vzbudili. Zřejmě porodní asistentka, s dotazem, „copak“. Tak jsem jí vysvětlila, že nejspíš budu rodit (co bych také jiného hledala v noci v porodnici). Nechutná, protivná, naštvaná porodní asistentka nás tedy odvedla na příjem, kde se již se starší paní postproduktivního věku daly do natáčení monitoru a řešení úředních záležitostí. Vůbec nechápu, k čemu slouží registrace dopředu, když se mě na půlku věcí vyptávaly znovu.

Poté přišla zřejmě lékařka, také čerstvě probuzená. Nepozdravila, nepředstavila se, jen do mne „hrábla“, něco řekla asistentkám a bez jediného slova odešla.

Bylo mi řečeno, že to hned tak nebude, ale že si mně tu jako prvorodičku teda už nechají. Odvedly nás na porodní pokoj a víc si víceméně nevšímaly (pro mne lépe). Věděla jsem o nich jen díky hlasitě puštěnému filmu a občasnému smíchu. Nějak si ten čas zkrátit musí.

Naštěstí brzy přišla ranní směna, která se chovala o 100 % lépe. Malý se bohužel nakonec narodil císařem, na oddělení šestinedelním se o nás staraly bezvadně, dětské, i naše sestry. Zázemí, jídlo super ,4. den nás pustili domů.

Věřím, že jsem měla jen smůlu na směnu, ale k celkovému dojmu to jistě nepřidalo. Jestli po tomto v Jičíně budu rodit i příště, je ve hvězdách, každopádně, pokud bych zahlédla znovu tuhle partu, raději rychle jinam…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Za žádnou cenu nejezdit v noci. Ideálně tak v 8-9 ráno, kdy jsou všichni vyspaní, rozkoukaní, mají vypitou kávu a jsou ochotní vstoupit do pracovního procesu. Pokud odmítnete klystýr, je možné, že budou porodní asistentky dotčené a dají vám to pocítit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci dle seznamu, který dostanete, když se přijdete zaregistrovat dopředu. Jedině k tomu je totiž dobrá.

28.09.17

Plánovaný císař, i když neplánovaně o 12 hodin dříve.

Sestry vesměs příjemné, až na jednu, ta si asi zvyšovala své ego na pacientech. Měla jsem zaplacen nadstandard, ale úklid nic moc, po dvou dnech se postele už ani nedotkli a v koupelně se taky moc nepředřeli.

Nepochopení pro bolest po císaři (holt někdo běhá už po 12 hodinách, jiný sotva dýchá). Nebýt totálně rozložená jak fyzicky tak psychicky, ozvala bych se a vyjádřila nespokojenost jak s jednáním se mnou, tak s úklidem. Rytí do prvorodičky, že jiné matky po císaři už druhý den běhají, člověku síly opravdu nedodá.

Ve sprše chybí madla, po císaři to je velký nedostatek, když se nemáte čeho chytit.

Bonding měl proběhnout s otcem, ale neproběhl (nakonec byl císař komplikovanější, než čekali).

Nechtěla jsem do Hradce, že v Jičíně je větší šance na nadstandard a lidštější péči, ale pro mne Jičín opravdu zklamáním.

25.08.17

V Jičíně jsem rodila v květnu 2017. Porodnici jsem si vybrala po recenzích, co jsem si našla na internetu. Po zkušenostech s touto porodnicí jsem měla raději rodit na seně s kočkou! Musela jsem nastoupit v pátek, protože jsem přenášela. Hned mi dali oxytocin na zkoušku, jestli mi správně pracuje děloha. Takhle mi to bylo řečeno! Vyvolávačku mi naštěstí dát nemohli, protože jsem astmatik.

9 z 10 vyvolávaných porodů v Jičíně skončilo císařem. A to jen za tu dobu, co jsem tam byla (10 dní). Po oxytocinu se mi rozjely kontrakce, ale po vysazení kapačky hned přestaly. V sobotu ráno mi dělali další test, opět stejný průběh. V neděli jsem začala mít kontrakce sama a oxytocin jsem odmítla. Nátlak ze strany doktorů jsem ustála, když mi říkali, ze když odmítnu test, tak neporodím.

Celou neděli jsem měla kontrakce, ale jelikož jim ty jejich přístroje nic neukazovaly, tak jsem nerodila! V noci začaly sílit, ale přístroj stále mlčí = nerodím. V pondělí ráno jsem už měla kontrakce po dvou minutách, přišel MUDr. Havlík, že praskneme vodu, že mě už nenechá trápit. Lukášek si bazének vypustil sám v půl 10 a v 11:47 byl na světě. Přístroj celou dobu mlčel.

Paní doktorka byla příjemná, stejně jako paní asistentka. Obě mi pomohly a porod byl rychlý. Oddělení šestinedělí je jedna velká noční můra! Po porodu jsem na syna čekala přes 4 hodiny, než jsem ho zase viděla. Nechali mi ho, ale na noc mi ho vzali, i když jsem jim říkala, že mi to nevadí, že zůstane se mnou. Při prvním kojení mi vzaly prso, jak kdyby to byl kus hadru a narvaly mu ho do pusinky. Citlivost a empatie není jejich silná stránka. Sestry byly velice nepříjemné, neochotné a ta práce je evidentně velice bavila!

Ve čtvrtek mi ho vzaly na celý den, protože měl žloutenku. To bych pochopila, ale když jsem ho v sobotu dostala zpátky, tak jsem se nestačila divit! Když jsem ho rozbalila, vykoukla na mě obrovská opruzenina! Takhle si nepředstavuju péči o dítě! V neděli nás pustili domů a já jsem přijela s malým uzlíčkem naprosto psychicky vyčerpaná! Ještě, že jsem měla v manželovi obrovskou oporu!

Personál:

MUDr. Mařanová, as. Hradecká

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji raději někam jinam a když Jičín, tak s pevnými nervy! A nebo pouze na ambulantní porod!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout si vzít možná antidepresiva!

21.11.16

Rodila jsem v této porodnici 8.8.2016. Rozhodně si stěžovat nemohu.

Neustále mě chodily porodní asistentky kontrolovat, radily jak kontrakce prodýchávat, neustále kontrolovaly malé a následně radily jak tlačit. Jako prvorodička jsem tlačila úplně špatně, takže ke konci porodu mi i pomáhaly tlačením na břicho. A přesto, že už byly připravené i kleště, tak se nakonec holčička narodila normálně s natřikrát omotanou pupeční šňůrou kolem krku. Holčička byla úplně v pořádku.

Péče byla dobrá i po porodu, sestry mě nenechaly ani jít samotnou na WC a do sprchy, hned po šití jsem totiž odpadla. Na oddělení šestinedělí byly sestry hodné, dokonce i jídlo první den mi přinesly.

Co se týká sester na novorozeneckém, tak těm opravdu děkuji. Měla jsem problémy s kojením a neustále se mi snažily pomoct. Ani jedna nebyla nepříjemná nebo naštvaná, když jsem přišla pro pomoc, když se kojení stále nedařilo. Vše ukázaly, jak dítě koupat, mazat, čistit pupík, oči, uši a dokonce i jak přebalit.

Co se týká jídla, tak jsem byla spokojená, jídla bylo dost, chuťově tak akorát. Jestli bych měla rodit ještě jednou, tak jinou porodnici bych si nevybrala. Za mě 100% spokojenost. Jen bohužel nevím jména porodní asistentky a lékařky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, alespoň 5 ručníků a mnoho porodnických vložek.

11.11.16

Podle hodnocení na internetu jsme usoudili, že Jičínská porodnice bude pro nás tou správnou volbou. Nakonec jsme ovšem nijak zvlášť nadšeni nebyli.

Personál bys sice vesměs vstřícný (až na pár vyjímek), ale měli neustálou snahu odnášet nám dítě někam pryč. Pokaždé, dokonce ještě dva dny po porodu, měly sestřičky tendenci „chodit si pro dítě“. Nedokázaly očividně pochopit, že chceme veškerá vyšetření v přítomnosti matky. Některé sestřičky se dokonce cítily dotčené a urazily se, když jsme jejich žádost odmítli. Porodnice se sice zdá být vstřícná vůči bondingu, ale asi si pod tím představují něco trochu jiného než my.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekejte žádný alternativní přístup - budete se cítit jako v nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - nedají vám ho, ani když máte zaplacený nadstandard!

04.10.16

V Jičíně jsem rodila letos v srpnu a byla jsem tu moc spokojená, tudíž můžu porodnici všem doporučit.

Na příjmu se u mě vystřídaly dvě porodní asistentky, obě velmi milé. Potom přišel lékař, který po vyšetření smutně konstatoval, že bude nutné provést akutní císařský řez. V tu chvíli ze mě všechno spadlo a ve skrytu duše jsem se radovala, že se vyhnu mnohahodinovému hekání na porodním sále. Za necelé dvě hodiny po příjezdu do porodnice bylo miminko na světě.

Poporodní péči hodnotím na výbornou, ať už se jedná o sestřičky z šestinedělí, nebo sestřičky z novorozeneckého. Miminka jsme dostaly vždy přebalená, převlečená a vykoupaná. Někomu by možná vadilo, že jsme je neměly u sebe i přes noc, ale já jsem za to byla ráda, protože jsem měla co dělat sama se sebou.

Jizvu mám vcelku decentní (tedy oproti tomu, co jsem viděla u kamarádek, které rodily jinde). Domů nás pustily pátý den.

Celkově mě nenapadá nic, co bych mohla vytknout. Budu-li někdy rodit znovu, Jičín to jistí.

Personál:

MUDr. Voltr, MUDr. Havlík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, toaletní papír, poporodní vložky.

47
21.05.16

S touto porodnicí jsem byla velmi spokojená, personál skvělý a doktoři taky. Narodili jsme se se šňůrou kolem krku, takže jsem ho měla možnost vidět až asi 4 hodiny po porodu, a vůbec nebyl problém chodit za ním do inkubátoru kdykoliv i v noci i s návštěvou.

Porodní sál byl taky úžasnej, skoro celej porod jsem proseděla na míči ve sprše. :-D Takže za mě super, a pokud přijde další mimčo, nebudu váhat kam jet. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košile, toaletní papír, plínky pro miminko, něco na čtení.

39
07.05.16

V Jičínské porodnici jsem rodila 1.4.2016 a určitě ji doporučuji. Personál moc milý, prostředí bylo takové rodinné.

Mám srovnání s porodnicí U Apolináře a i manžel, který byl u obou porodů, byl mile překvapen vstřícností personálu a krásným porodním sálem. Dokonce mi doktor, který mne rodil, dal možnost, jestli bych chtěla steh, či ne.

Na oddělení šestinedělí byli všichni ochotní. Nikam se nespěchalo, sociální zařízení na pokoji je také fajn. Jídla bylo dostatečně. O miminka se starají sestřičky pečlivě, na to jsem nebyla zvyklá - koupají, přebalují…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se vše konzultovat, ptát se. Registrace urychlí příjem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, košile, toaletní papír, pro mimi pouze plenky, něco na čtení.

583
20.02.16

V porodnici v Jičíně jsem rodila v listopadu první dítě a můžu maximálně doporučit. Měla jsem překotný porod a v tom fofru jsem neměla čas moc přemýšlet, co a jak se děje. Proto velmi děkuji porodním asistentkám a hlavně MUDr. Bálikové za jejich stručné a hlavně věcné instrukce a velmi příjemný přístup. Splnily mi automaticky vše, co jsem si předem přála, ale nebyl čas to domluvit.

Miminko mi bylo hned přiloženo na břicho a kontrolováno u mě. Po nějaké době ho odnesli přeměřit a pak jsme zůstali 2 hod spolu sami.

I na oddělení šestinedělí byli všichni moc ochotní a nápomocní. O mě i o miminko bylo skvěle postaráno. Vždy, když si miminko odvezli na vyšetření, vrátili ho krásně vyvoněné, přebalené a uspané:). Jídla bylo ažaž a dobré. Příště pojedu zase jedině sem. :)

Personál:

MUDr. Paulina Báliková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem se zaregistrovat, velmi to ušetří čas při příjmu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na očistky se mi osvědčily papírové utěrky, pro miminko plenky.

22.01.16

Porodnici v Novém Jičíně budoucím maminkám velmi doporučuji. Rodila jsem v ní 9.1.2016 a byla jsem velmi mile překvapena, jak se to v porodnici změnilo od roku 2011, kdy jsem tam rodila poprvé.

Celý personál byl úplně úžasný, příjemný. Sestřičky jsou velmi ochotné, skvělé a trpělivé. Chceme celému personálu moc a moc poděkovat.

2
18.01.16

Z porodnice mám smíšené pocity, ale v podstatě je to o personálu.

Prostředí je příjemné, čisté, jídlo zcela v pořádku (možná zbytečně moc). Pokoje pro 2 maminky, se sociálkou, takže také bez problému. Sestry super, porodní asistentky super, poporodní péče super. Porodní sál přiměřeně velký, příjemný. Jeden se sprchou, druhý s vanou. Zkušenosti ostatních maminek z porodnice, kdy jsem tam byla, byly víceméně také pozitivní.

Já jsem ovšem narazila na doktorku Mařanovou a to bylo velké zklamání. Kdyby nebyly u porodu asistentky (naprosto úžasné), vůbec bych nevěděla, co mám dělat, nikdo by mi nic neřekl a cítila bych se asi dost zmateně. Doktorka nekomunikuje - vůbec. Ani mě nepozdravila, nepředstavila se, ani neřekla, že mě nastřihne - možná bych se stihla ozvat. Rozstřihla mě na 16! stehů (ačkoliv jsem používala epino a miminko nebylo nijak velké a ani nebylo v žádném stresu při porodu).

Žádné prostředky na zmírnění porodních bolestí mi také nenabídla (ale dá se to samozřejmě i bez nich). O tom, že jsme měla zájem o bonding, se lékařka vůbec nezajímala. Malý měl AS 10/10/10, takže žádný problém. Jen ta komunikace. Škoda, svým přístupem kazí práci všech ostatních.

Manžel u porodu nebyl, ale příště bych ho určitě chtěla. Minimálně proto, aby za mě někdo vyřídil věci, na které jsem nemyslela (nástřih, tišící prostředky, bonding, třeba i pustit rádio, aby na mě mluvil). U porodu máte myšlenky jinde, ale partner to za vás může vyřídit.
Ale na závěr musím přiznat, pokud budete mít jiného lékaře, není si na co stěžovat.

Personál:

MUDr. Mařanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera s sebou a jemu instrukce co chcete a co nechcete - aby na to dohlédl, při porodu na nic myšlenky nemáte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky pro miminko, místo toaletního papíru jsou po porodu lepší kuchyňské ubrousky (jsou pevnější).

805
26.11.15

Musím jedině doporučit. :) Měla jsem naprosto výborné porodní asistentky, které byly vstřícné a ochotné. :) MUDr., co mě rodil byl, taky úžasný. Sice nevím, jak se jmenuje (externí MUDr. někde z Pha), ale i tak mu moc děkuji, že přivedl moji velikou holčičku v pořádku na svět, protože vím, že to s námi nebylo úplně růžové. :(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, to je základ. :) A jinak dostatek porodních vložek, toaletní papír, je dobré si vzít na očistky kuchyňské utěrky, jednorázové kalhotky nebo bavlněné velké, kojicí podprsenku (důležité je koupit min. o číslo větší) a Purelan na bradavky. :)

13.11.15

V Jičínské porodnici jsem rodila obě své děti a oba porody byly výborné. Druhou dceru jsem rodila letos v červnu, a i když tam rodilo zrovna hodně maminek, personál byl velice příjemný a nikdo mě nikam nepopoháněl. Daly mi čas a klid.

Po celou dobu jsem měla manžela u sebe a PA mě chodila kontrolovat cca 1 za hodinu. Pokud jsem potřebovala poradit, velice ochotně mi poradila, ale do ničeho nenutila. Doktor u mě byl jen při samotném tlačení. Všichni byli velice vstřícní, vyptávali se na můj porodní plán (který zůstal doma) a následný bonding byl nejkrásnější zážitek. Dceru mi dali ihned na břicho, měřili ji a vážili až po delší chvíli. Zabalili nás do deky a nechali nás o samotě po 2h.

Sestřičky na šestinedělí byli také velice milé, a i když měli opravdu hodně práce, tak to na jejich přístupu nebylo znát. Protože jsem byla druhorodička, tak mě nechávali volnost a dceru jsem měla ihned u sebe.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat a říci si své přání. Vyslechnou vás, a pokud to situace dovolí, vyjdou vstříc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko (před 3 lety dávali balík, teď už ne). Vložky, lanolín na bradavky, svoje kalhotky (nevyžadují ty síťované porodnické).

5177
18.10.15

Porod na 1*, doktorka těhotná, ale opravdu super. Pro mě druhý porod, doufám, že ne poslední. :D

Přesto, že první šlo samo den před termínem, druhé bylo na vyvolání týden po termínu při těhu cukrovce - výsledky byly hraniční, při starém systému bych těhu cukrovku ani neměla. Já ale opravdu dodržovala, ale i tak jsem se bála, že mimino bude moc velké… Jsem poměrně malá, měřím jen 156 cm. Mimimo mělo 3500-3700 g podle měření před vyvoláním a nakonec mělo 3680 g. Vyvolání neproběhlo bez komplikací, zátěžový test neprobíhal jak měl z pohledu mimina, takže ho ukončily a bylo rozhodnuto - píchli mi plodovou vodu.

Oproti mým představám o následujícím císaři to byl balzám na duši, že to i tak půjde přirozeně… Mně osobně přijde píchnutí vody jako ten nejmenší zásah do porodu, protože to není chemie. Ovšem po dalších 3 hodinách jem byla na 3c m a stále jsem byla schopná číst si knížku (i když jsem spoustu vět četla několikrát :D), takže pak jsem s nejlepším svědomím souhlasila s oxytocinem, porodní bolesti se rozjely a porodila jsem snad za 3 hodiny, bez nástřihu (Aniball a tomu podobné jsem nepoužívala).

Oddělení šestinedělí opět ukázková péče o mimi!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hromadu toaleťáku navíc a pyžama!

134
02.09.15

Porod srpen 2015. Dala jsem přednost jičínské porodnici před domovskou Mladou Boleslaví .A mohu říct,že nelituji. Vše tam bylo úžasné, a to jsem měla z nemocnice velký strach.

Nebudu se zbytečné víc rozepisovat. Snad jen velké díky sestřičkám na oddělení šestinedělí. Které jsou vždy milé a velmi ochotné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ničeho. Zkušený a příjemný personál se o vás i miminko postará.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko potřebujete jen plenky. A pro sebe běžnou hygienu, vložky,výborné jsou síťované kalhotky. Někdo psal o jídle, ale já ho měla dost a pestré. Když mě něco přinesly návštěvy, vracela jsem jim to, :-) a to jsem dost velký jedlík.

09.06.15

V jičínské porodnici jsem rodila dne 24.5.2015 své první dítě a díky skvělému a profesionálnímu přístupu porodní asistentky i lékaře bych v případě dalšího porodu opět zvolila tuto nemocnici.

Rodila jsem celkové 11h, a to díky urychlujícímu oxytocinu (sice větší bolesti, ale rychlejší příběh) a s malým nástřihem (který nebyl vůbec cítit). Úžasná pí. Rančáková perfektně radila, jak a do jakých míst tlačit - a malý šel rychle ven. Na konci jsem hodně krvácela, ale pohotový a příjemný pan doktor včas a skvěle zareagoval. Opět a ještě více
odsuzují vyznavačky domácích porodu - proberte se, dámy, riskujete dva životy!

Po porodu mi hned malého přiložili na bříško a k prsu a poté odnesli na novorozenecké oddělení. Po 2h na sále jsem v klidu šla do sprchy a na pokoj, kde na mě čekal oběd. První noc jsem uvítala, že byl malý u sestřiček a hned ráno jsem si ho vzala k sobě a měla jej až do doby, kdy jsme 4. den odcházeli domů. Problémy s kojením jsme vyřešili až doma, protože jsem se psychicky neuměla ztotožnit se systémem novorozeneckého oddělení a hlavně x názoru na to, jak kojit. Kazda sestřička radila něco jiného. Ale i přes to jsem všem za všechny rady vděčná!

Personál:

MUDr. Zdeněk Havlík, PA Rančáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte klidné, postará se o vás ten nejlepší personál!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci dle seznamu, toaletní papír a něco dobrého k jídlu pro případ, že budete mít k obědu bramborovou kaši z pytlíku. :-) Doporučují mléčné výrobky, musli.

22.05.15

V Jičíně jsem rodila třikrát.

Poprvé v roce 2010. Jeli jsme s pravidelnými kontrakcemi ráno, ale jako prvorodička jsem si nebyla úplně jistá.Na příjmu mi natočili monitor a zjistili, že to opravdu kontrakce jsou. Pak mě prohlídl pan primář Voltr, dostala jsem erární košili, manžel zelený mundůr a šli jsme na sál. Tam nás převzala výborná porodní asistentka (brunetka nakrátko), jméno bohužel nevím. Kontrolovala mě i mimi v bříšku ,ale jinak nám nechávala s manželem soukromí.

Bohužel jsem se neotvírala tak rychle, takže dcera přišla nakonec na svět další den po obědě. Na noc poslali manžela domů a mě chodili celou noc kontrolovat. Ráno jsem dostala něco na vyvolání porodu a po obědě (to už byl manžel zpět) mi praskli vodu a šlo se na to. Porod byl rychlý a v pohodě. Mimčo si vzali na kontrolu a pak mi ho vrátili v zavinovačce na pomazlení. Pak si pochoval i manžel a pak malou odvezli na dětské. Já jsem měla nějaké komplikace, protože jsem stále krvácela. Přístup porodní asistentky i doktorky byl skvělý, byly rychlé a výkonné a i když jsem nakonec musela dostat několik kapaček a krev, tak jsem se ani na okamžik nebála. Sestry i doktorka mi všechno vždycky vysvětlily, takže super.

Na oddělení šestinedělí to bylo dobré, mimčo jsem mohla mít hned u sebe na pokoji, což jsem ocenila. S kojením byl malinko problém, protože malá byla spavá a sát se jí moc nechtělo. Nakonec mi jedna sestřička donesla ruční odsávačku, abych mohla tvorbu mléka stimulovat, a to mi opravdu velmi psychicky pomohlo. Protože jsem na vlastní oči viděla, že mléko mám. Pak už začala i dcerka přibývat a mohly jsme domů, byly jsme tam 6 dní.

Přístup sester i doktorů mi přišel dobrý a celkově jsem byla v porodnici spokojená.
V roce 2012 jsme jeli do porodnice večer, protože mi praskla plodová voda. Čekala tam na nás stejná porodní asistentka jako poprvé. Na příjmu otestovali, zda jde opravdu o plodovou vodu, bylo to tak, ale protože jsem neměla kontrakce, tak mě ubytovali na předporodní pokoj. Porodní asistentka řekla, ať si odpočinu a řeknu, až mi začnou bolesti, že bez kontrakcí se rodit nedá. :-D Manžela poslali domů s tím, že budu zřejmě rodit až ráno. Nakonec se malá narodila ještě v noci, ale manžel stihl dojet. Porodní asistentka si mě pamatovala, a tak si našla mou kartu a dostala jsem rovnou kapačku na stahování dělohy, a tak jsem tentokrát nemusela dostávat krev a ze sálu jsem šla po svých.

Rodila mě paní doktorka, velmi milá brunetka, bohužel nevím jméno, ale myslím, že mluvila slovensky. Malou jsem měla hned u sebe, kojení šlo hladce, protože už jsem věděla jak na to a po třech dnech jsme jeli domů.

V roce 2014 jsme také přijeli po odtoku plodové vody, paní doktorka na příjmu mě vyšetřila a říkala, že to hned tak nebude, ale jelikož jsem rodila už potřetí a měla jsem silné bolesti, tak mě rovnou ubytovali na porodním sále a malá byla za necelé tři hodiny na světě. Tentokrát jsem měla jinou porodní asistentku (blondýnka na mikádo), ale byla taky skvělá. Rodila mě vysoká doktorka s dlouhými hnědými vlasy a byla super. Malá se narodila s omotanou pupeční šňůrou na krku a paní doktorka nezaváhala a se slovy „copak nám tady visíš“ jí šňůru odmotala a malá hned začala plakat a byla úplně v pořádku.

Na šestinedělí to byla pohoda, už jsem věděla, co mě čeká. Kojila jsem hned, ani jsem nechodila vážit a nikomu to nevadilo. Po třech dnech jsme šli domů.

Takže porodnici v Jičíně doporučuji, protože se ke mně vždy chovali pěkně a hlavně si doktorky, porodní asistentky i sestry vždy věděly hned rady, když nastaly nějaké komplikace. Rodila jsem vždy s nástřihem, ale žádné potíže jsem neměla ani s hojením, ani s nějakým zjizvením.

A co se úklidu týče, tak u nás na pokoji vytírala paní i pod postelemi a pořádek byl i v koupelně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když se zajedete předem registrovat, tak vám to ušetří čas při samotném porodu a navíc jsou na vás připravení. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na ukrácení času, jinak podle seznamu, který dávají v porodnici.

10.04.15

Jsem s Polska, porodila jsem předčasné miminko v 32 tt. a všechno dopadlo skvěle, a to díky rychlé a spolehlivé péči personálu. Miminko bylo rychle dovezeno do nemocnice v Hradci a je zdravé.

Moc děkuji celému personálu porodnice v Jičíně.

Chystají se rodit v porodnici Jičín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici