Porodnice Jičín

, http://www.nemjc.cz/gynekologicko-porodnicke-od...

porodnice: 493 582 365
oddělení šestinedělí: 493 582 366
novorozenecké oddělení: 493 582 139, 493 582 469, 493 582 430

Primář: MUDr. Lubomír Voltr

Moderní a příjemné porodní boxy naleznete v jičínské porodnici. Vybavení umožňuje nepřetržitý monitoring stavu plodu i matky. Ročně proběhne v porodnici na 900 porodů po 36. týdnu gravidity. Za poplatek 500 Kč lze k porodu vzít otce dítěte, v indikovaných případech lze aplikovat epidurální analgezii. Za poplatek 5000 Kč si můžete zvolit konkrétního lékaře k vedení porodu. Jičínská porodnice vyniká svým individuálním přístupem a přátelským prostředím.

Doporučují maminky porodnici Jičín?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jičín

Rodila jste v porodnici Jičín?
doporučuje
Porodnice Jičín - Bellinečka 06.11.18 napsala :

Ahojky,chtěla bych se podělit o mou zkušenost s Jičínskou porodnicí. Když už jsem jezdila ke konci těhu na ozvy a kontroly, tak tam byla paní doktorka Bachratá skoro pokaždé, a ja jsem si říkala, že tuhle doktorku bych chtěla u porodu. A taky se mi to vydařilo :) měla jsem hrozně rychlý porod, jednou jsme jeli s poslíčky, Při tom už jsem měla suverénní kontrakce, ale s paní doktorkou jsme se dohodly, že pojedu ještě domů. A zpět jsme přijeli asi o 5 hodin později, v půl 3 ráno a malá byla venku 3:23 :) bylo to rychlý. Díky paní doktorce jsem si to nejhorší odbyla doma a ta mě hrozně podporovala. Měla jsem krásný porod. První porod 2015 jsem tam takhle hezký neměla. Nechali mě 4 dny na oxitocinu a pak teprve zavedli tabletu na vyvolání(přenášela jsem 9 dni). Co se týče porodních asistentek (jména už nevim) tak byly taky skvělý. Měly se mnou trpělivost, když jsem řvala.
A teď u druhého porodu jsem byla teda hrozně nespokojená potom na oddělení, kde jsou miminka. Sestřičky úplná katastrofa. Nemohla jsem se na nic zeptat bez toho, aniž by měly nějaké trapné poznámky o tom, že už mám doma jedno dítě a že už bych měla vše vědět atd…byla jsem z nich pěkně vydeptaná.

Personál: Andrea Bachratá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír,ten mi musel přítel dovést, protože jsem zapomněla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - sabinasa 04.06.18 napsala :

V Jičíně jsem porodila svou druhou dceru 29. 4. 2018. Rozhodovala jsem se mezi Jičínem a Hradcem Králové. Nakonec jsem jela do Jičína a byla jsem velmi spokojená. Sál na mě působil příjemným a útulným dojmem. Personál u porodu skvělý. Paní doktorka Báliková i porodní asistentka (jméno si nepamatuji) byly šikovné a hodně mi pomohly i svým empatickým chováním a úsměvem. Po porodu mi nechaly malou na hrudi téměř celé 2 hodiny, než nás přesunuli na oddělení šestinedělí. A tak jsme měli krásný zážitek s partnerem. :-)

Na oddělení šestinedělí si taky nemohu stěžovat. Dětské sestřičky byly moc hodné a ochotné pomoci s kojením. Tímto chci celému personálu na porodnici poděkovat za péči o mě i o naši Ellu.

Personál: Mudr. Báliková Paulína Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Twistanna 20.02.18 napsala :

Celý personál jičínské porodnice se o mě i malého postaral na jedničku. A to na porodním sále i na oddělení šestinedelí. Velký dík patří porodním asistentkám Marcelce a Pétě, a také MUDr. Bálikové. Všechny byly velmi profesionální a přátelské.

Poděkovat musím i lékařkám a sestřičkám na oddělení šestinedělí, které byly perfektní, ochotně vše vysvětlily, trpělivě ukázaly kojení i péči o miminko.

Za mě Jičínskou porodnici doporučuji!

Personál: PA Marcela a Petra, MUDr. Báliková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju prodloužené porodnické vložky a vlhčený toaletní papír.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jičín - norisekM 22.01.18 napsala :

V Jičíně jsem rodila před necelým rokem. Přijeli jsme v noci, trvalo hrozně dlouho, než nám vůbec někdo otevřel. Vylezla mladá, pomačkaná, slečna/paní, kterou jsme evidentně vzbudili. Zřejmě porodní asistentka, s dotazem, „copak“. Tak jsem jí vysvětlila, že nejspíš budu rodit (co bych také jiného hledala v noci v porodnici). Nechutná, protivná, naštvaná porodní asistentka nás tedy odvedla na příjem, kde se již se starší paní postproduktivního věku daly do natáčení monitoru a řešení úředních záležitostí. Vůbec nechápu, k čemu slouží registrace dopředu, když se mě na půlku věcí vyptávaly znovu.

Poté přišla zřejmě lékařka, také čerstvě probuzená. Nepozdravila, nepředstavila se, jen do mne „hrábla“, něco řekla asistentkám a bez jediného slova odešla.

Bylo mi řečeno, že to hned tak nebude, ale že si mně tu jako prvorodičku teda už nechají. Odvedly nás na porodní pokoj a víc si víceméně nevšímaly (pro mne lépe). Věděla jsem o nich jen díky hlasitě puštěnému filmu a občasnému smíchu. Nějak si ten čas zkrátit musí.

Naštěstí brzy přišla ranní směna, která se chovala o 100 % lépe. Malý se bohužel nakonec narodil císařem, na oddělení šestinedelním se o nás staraly bezvadně, dětské, i naše sestry. Zázemí, jídlo super ,4. den nás pustili domů.

Věřím, že jsem měla jen smůlu na směnu, ale k celkovému dojmu to jistě nepřidalo. Jestli po tomto v Jičíně budu rodit i příště, je ve hvězdách, každopádně, pokud bych zahlédla znovu tuhle partu, raději rychle jinam…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Za žádnou cenu nejezdit v noci. Ideálně tak v 8-9 ráno, kdy jsou všichni vyspaní, rozkoukaní, mají vypitou kávu a jsou ochotní vstoupit do pracovního procesu. Pokud odmítnete klystýr, je možné, že budou porodní asistentky dotčené a dají vám to pocítit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci dle seznamu, který dostanete, když se přijdete zaregistrovat dopředu. Jedině k tomu je totiž dobrá.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 28.09.17 napsala :

Plánovaný císař, i když neplánovaně o 12 hodin dříve.

Sestry vesměs příjemné, až na jednu, ta si asi zvyšovala své ego na pacientech. Měla jsem zaplacen nadstandard, ale úklid nic moc, po dvou dnech se postele už ani nedotkli a v koupelně se taky moc nepředřeli.

Nepochopení pro bolest po císaři (holt někdo běhá už po 12 hodinách, jiný sotva dýchá). Nebýt totálně rozložená jak fyzicky tak psychicky, ozvala bych se a vyjádřila nespokojenost jak s jednáním se mnou, tak s úklidem. Rytí do prvorodičky, že jiné matky po císaři už druhý den běhají, člověku síly opravdu nedodá.

Ve sprše chybí madla, po císaři to je velký nedostatek, když se nemáte čeho chytit.

Bonding měl proběhnout s otcem, ale neproběhl (nakonec byl císař komplikovanější, než čekali).

Nechtěla jsem do Hradce, že v Jičíně je větší šance na nadstandard a lidštější péči, ale pro mne Jičín opravdu zklamáním.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - majulina1412 25.08.17 napsala :

V Jičíně jsem rodila v květnu 2017. Porodnici jsem si vybrala po recenzích, co jsem si našla na internetu. Po zkušenostech s touto porodnicí jsem měla raději rodit na seně s kočkou! Musela jsem nastoupit v pátek, protože jsem přenášela. Hned mi dali oxytocin na zkoušku, jestli mi správně pracuje děloha. Takhle mi to bylo řečeno! Vyvolávačku mi naštěstí dát nemohli, protože jsem astmatik.

9 z 10 vyvolávaných porodů v Jičíně skončilo císařem. A to jen za tu dobu, co jsem tam byla (10 dní). Po oxytocinu se mi rozjely kontrakce, ale po vysazení kapačky hned přestaly. V sobotu ráno mi dělali další test, opět stejný průběh. V neděli jsem začala mít kontrakce sama a oxytocin jsem odmítla. Nátlak ze strany doktorů jsem ustála, když mi říkali, ze když odmítnu test, tak neporodím.

Celou neděli jsem měla kontrakce, ale jelikož jim ty jejich přístroje nic neukazovaly, tak jsem nerodila! V noci začaly sílit, ale přístroj stále mlčí = nerodím. V pondělí ráno jsem už měla kontrakce po dvou minutách, přišel MUDr. Havlík, že praskneme vodu, že mě už nenechá trápit. Lukášek si bazének vypustil sám v půl 10 a v 11:47 byl na světě. Přístroj celou dobu mlčel.

Paní doktorka byla příjemná, stejně jako paní asistentka. Obě mi pomohly a porod byl rychlý. Oddělení šestinedělí je jedna velká noční můra! Po porodu jsem na syna čekala přes 4 hodiny, než jsem ho zase viděla. Nechali mi ho, ale na noc mi ho vzali, i když jsem jim říkala, že mi to nevadí, že zůstane se mnou. Při prvním kojení mi vzaly prso, jak kdyby to byl kus hadru a narvaly mu ho do pusinky. Citlivost a empatie není jejich silná stránka. Sestry byly velice nepříjemné, neochotné a ta práce je evidentně velice bavila!

Ve čtvrtek mi ho vzaly na celý den, protože měl žloutenku. To bych pochopila, ale když jsem ho v sobotu dostala zpátky, tak jsem se nestačila divit! Když jsem ho rozbalila, vykoukla na mě obrovská opruzenina! Takhle si nepředstavuju péči o dítě! V neděli nás pustili domů a já jsem přijela s malým uzlíčkem naprosto psychicky vyčerpaná! Ještě, že jsem měla v manželovi obrovskou oporu!

Personál: MUDr. Mařanová, as. Hradecká

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji raději někam jinam a když Jičín, tak s pevnými nervy! A nebo pouze na ambulantní porod!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout si vzít možná antidepresiva!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - kozubl 21.11.16 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 8.8.2016. Rozhodně si stěžovat nemohu.

Neustále mě chodily porodní asistentky kontrolovat, radily jak kontrakce prodýchávat, neustále kontrolovaly malé a následně radily jak tlačit. Jako prvorodička jsem tlačila úplně špatně, takže ke konci porodu mi i pomáhaly tlačením na břicho. A přesto, že už byly připravené i kleště, tak se nakonec holčička narodila normálně s natřikrát omotanou pupeční šňůrou kolem krku. Holčička byla úplně v pořádku.

Péče byla dobrá i po porodu, sestry mě nenechaly ani jít samotnou na WC a do sprchy, hned po šití jsem totiž odpadla. Na oddělení šestinedělí byly sestry hodné, dokonce i jídlo první den mi přinesly.

Co se týká sester na novorozeneckém, tak těm opravdu děkuji. Měla jsem problémy s kojením a neustále se mi snažily pomoct. Ani jedna nebyla nepříjemná nebo naštvaná, když jsem přišla pro pomoc, když se kojení stále nedařilo. Vše ukázaly, jak dítě koupat, mazat, čistit pupík, oči, uši a dokonce i jak přebalit.

Co se týká jídla, tak jsem byla spokojená, jídla bylo dost, chuťově tak akorát. Jestli bych měla rodit ještě jednou, tak jinou porodnici bych si nevybrala. Za mě 100% spokojenost. Jen bohužel nevím jména porodní asistentky a lékařky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, alespoň 5 ručníků a mnoho porodnických vložek.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jičín - Dadaman 11.11.16 napsala :

Podle hodnocení na internetu jsme usoudili, že Jičínská porodnice bude pro nás tou správnou volbou. Nakonec jsme ovšem nijak zvlášť nadšeni nebyli.

Personál bys sice vesměs vstřícný (až na pár vyjímek), ale měli neustálou snahu odnášet nám dítě někam pryč. Pokaždé, dokonce ještě dva dny po porodu, měly sestřičky tendenci „chodit si pro dítě“. Nedokázaly očividně pochopit, že chceme veškerá vyšetření v přítomnosti matky. Některé sestřičky se dokonce cítily dotčené a urazily se, když jsme jejich žádost odmítli. Porodnice se sice zdá být vstřícná vůči bondingu, ale asi si pod tím představují něco trochu jiného než my.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekejte žádný alternativní přístup - budete se cítit jako v nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - nedají vám ho, ani když máte zaplacený nadstandard!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - sari.nkass 04.10.16 napsala :

V Jičíně jsem rodila letos v srpnu a byla jsem tu moc spokojená, tudíž můžu porodnici všem doporučit.

Na příjmu se u mě vystřídaly dvě porodní asistentky, obě velmi milé. Potom přišel lékař, který po vyšetření smutně konstatoval, že bude nutné provést akutní císařský řez. V tu chvíli ze mě všechno spadlo a ve skrytu duše jsem se radovala, že se vyhnu mnohahodinovému hekání na porodním sále. Za necelé dvě hodiny po příjezdu do porodnice bylo miminko na světě.

Poporodní péči hodnotím na výbornou, ať už se jedná o sestřičky z šestinedělí, nebo sestřičky z novorozeneckého. Miminka jsme dostaly vždy přebalená, převlečená a vykoupaná. Někomu by možná vadilo, že jsme je neměly u sebe i přes noc, ale já jsem za to byla ráda, protože jsem měla co dělat sama se sebou.

Jizvu mám vcelku decentní (tedy oproti tomu, co jsem viděla u kamarádek, které rodily jinde). Domů nás pustily pátý den.

Celkově mě nenapadá nic, co bych mohla vytknout. Budu-li někdy rodit znovu, Jičín to jistí.

Personál: MUDr. Voltr, MUDr. Havlík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, toaletní papír, poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Markett3 21.05.16 napsala :

S touto porodnicí jsem byla velmi spokojená, personál skvělý a doktoři taky. Narodili jsme se se šňůrou kolem krku, takže jsem ho měla možnost vidět až asi 4 hodiny po porodu, a vůbec nebyl problém chodit za ním do inkubátoru kdykoliv i v noci i s návštěvou.

Porodní sál byl taky úžasnej, skoro celej porod jsem proseděla na míči ve sprše. :-D Takže za mě super, a pokud přijde další mimčo, nebudu váhat kam jet. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košile, toaletní papír, plínky pro miminko, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Teriko 07.05.16 napsala :

V Jičínské porodnici jsem rodila 1.4.2016 a určitě ji doporučuji. Personál moc milý, prostředí bylo takové rodinné.

Mám srovnání s porodnicí U Apolináře a i manžel, který byl u obou porodů, byl mile překvapen vstřícností personálu a krásným porodním sálem. Dokonce mi doktor, který mne rodil, dal možnost, jestli bych chtěla steh, či ne.

Na oddělení šestinedělí byli všichni ochotní. Nikam se nespěchalo, sociální zařízení na pokoji je také fajn. Jídla bylo dostatečně. O miminka se starají sestřičky pečlivě, na to jsem nebyla zvyklá - koupají, přebalují…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se vše konzultovat, ptát se. Registrace urychlí příjem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, košile, toaletní papír, pro mimi pouze plenky, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - feliska 20.02.16 napsala :

V porodnici v Jičíně jsem rodila v listopadu první dítě a můžu maximálně doporučit. Měla jsem překotný porod a v tom fofru jsem neměla čas moc přemýšlet, co a jak se děje. Proto velmi děkuji porodním asistentkám a hlavně MUDr. Bálikové za jejich stručné a hlavně věcné instrukce a velmi příjemný přístup. Splnily mi automaticky vše, co jsem si předem přála, ale nebyl čas to domluvit.

Miminko mi bylo hned přiloženo na břicho a kontrolováno u mě. Po nějaké době ho odnesli přeměřit a pak jsme zůstali 2 hod spolu sami.

I na oddělení šestinedělí byli všichni moc ochotní a nápomocní. O mě i o miminko bylo skvěle postaráno. Vždy, když si miminko odvezli na vyšetření, vrátili ho krásně vyvoněné, přebalené a uspané:). Jídla bylo ažaž a dobré. Příště pojedu zase jedině sem. :)

Personál: MUDr. Paulina Báliková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem se zaregistrovat, velmi to ušetří čas při příjmu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na očistky se mi osvědčily papírové utěrky, pro miminko plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 22.01.16 napsala :

Porodnici v Novém Jičíně budoucím maminkám velmi doporučuji. Rodila jsem v ní 9.1.2016 a byla jsem velmi mile překvapena, jak se to v porodnici změnilo od roku 2011, kdy jsem tam rodila poprvé.

Celý personál byl úplně úžasný, příjemný. Sestřičky jsou velmi ochotné, skvělé a trpělivé. Chceme celému personálu moc a moc poděkovat.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jičín - Inka25 18.01.16 napsala :

Z porodnice mám smíšené pocity, ale v podstatě je to o personálu.

Prostředí je příjemné, čisté, jídlo zcela v pořádku (možná zbytečně moc). Pokoje pro 2 maminky, se sociálkou, takže také bez problému. Sestry super, porodní asistentky super, poporodní péče super. Porodní sál přiměřeně velký, příjemný. Jeden se sprchou, druhý s vanou. Zkušenosti ostatních maminek z porodnice, kdy jsem tam byla, byly víceméně také pozitivní.

Já jsem ovšem narazila na doktorku Mařanovou a to bylo velké zklamání. Kdyby nebyly u porodu asistentky (naprosto úžasné), vůbec bych nevěděla, co mám dělat, nikdo by mi nic neřekl a cítila bych se asi dost zmateně. Doktorka nekomunikuje - vůbec. Ani mě nepozdravila, nepředstavila se, ani neřekla, že mě nastřihne - možná bych se stihla ozvat. Rozstřihla mě na 16! stehů (ačkoliv jsem používala epino a miminko nebylo nijak velké a ani nebylo v žádném stresu při porodu).

Žádné prostředky na zmírnění porodních bolestí mi také nenabídla (ale dá se to samozřejmě i bez nich). O tom, že jsme měla zájem o bonding, se lékařka vůbec nezajímala. Malý měl AS 10/10/10, takže žádný problém. Jen ta komunikace. Škoda, svým přístupem kazí práci všech ostatních.

Manžel u porodu nebyl, ale příště bych ho určitě chtěla. Minimálně proto, aby za mě někdo vyřídil věci, na které jsem nemyslela (nástřih, tišící prostředky, bonding, třeba i pustit rádio, aby na mě mluvil). U porodu máte myšlenky jinde, ale partner to za vás může vyřídit.
Ale na závěr musím přiznat, pokud budete mít jiného lékaře, není si na co stěžovat.

Personál: MUDr. Mařanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera s sebou a jemu instrukce co chcete a co nechcete - aby na to dohlédl, při porodu na nic myšlenky nemáte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky pro miminko, místo toaletního papíru jsou po porodu lepší kuchyňské ubrousky (jsou pevnější).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Kachničky 26.11.15 napsala :

Musím jedině doporučit. :) Měla jsem naprosto výborné porodní asistentky, které byly vstřícné a ochotné. :) MUDr., co mě rodil byl, taky úžasný. Sice nevím, jak se jmenuje (externí MUDr. někde z Pha), ale i tak mu moc děkuji, že přivedl moji velikou holčičku v pořádku na svět, protože vím, že to s námi nebylo úplně růžové. :(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, to je základ. :) A jinak dostatek porodních vložek, toaletní papír, je dobré si vzít na očistky kuchyňské utěrky, jednorázové kalhotky nebo bavlněné velké, kojicí podprsenku (důležité je koupit min. o číslo větší) a Purelan na bradavky. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - esiloo 13.11.15 napsala :

V Jičínské porodnici jsem rodila obě své děti a oba porody byly výborné. Druhou dceru jsem rodila letos v červnu, a i když tam rodilo zrovna hodně maminek, personál byl velice příjemný a nikdo mě nikam nepopoháněl. Daly mi čas a klid.

Po celou dobu jsem měla manžela u sebe a PA mě chodila kontrolovat cca 1 za hodinu. Pokud jsem potřebovala poradit, velice ochotně mi poradila, ale do ničeho nenutila. Doktor u mě byl jen při samotném tlačení. Všichni byli velice vstřícní, vyptávali se na můj porodní plán (který zůstal doma) a následný bonding byl nejkrásnější zážitek. Dceru mi dali ihned na břicho, měřili ji a vážili až po delší chvíli. Zabalili nás do deky a nechali nás o samotě po 2h.

Sestřičky na šestinedělí byli také velice milé, a i když měli opravdu hodně práce, tak to na jejich přístupu nebylo znát. Protože jsem byla druhorodička, tak mě nechávali volnost a dceru jsem měla ihned u sebe.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat a říci si své přání. Vyslechnou vás, a pokud to situace dovolí, vyjdou vstříc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko (před 3 lety dávali balík, teď už ne). Vložky, lanolín na bradavky, svoje kalhotky (nevyžadují ty síťované porodnické).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Mis1983 18.10.15 napsala :

Porod na 1*, doktorka těhotná, ale opravdu super. Pro mě druhý porod, doufám, že ne poslední. :D

Přesto, že první šlo samo den před termínem, druhé bylo na vyvolání týden po termínu při těhu cukrovce - výsledky byly hraniční, při starém systému bych těhu cukrovku ani neměla. Já ale opravdu dodržovala, ale i tak jsem se bála, že mimino bude moc velké… Jsem poměrně malá, měřím jen 156 cm. Mimimo mělo 3500-3700 g podle měření před vyvoláním a nakonec mělo 3680 g. Vyvolání neproběhlo bez komplikací, zátěžový test neprobíhal jak měl z pohledu mimina, takže ho ukončily a bylo rozhodnuto - píchli mi plodovou vodu.

Oproti mým představám o následujícím císaři to byl balzám na duši, že to i tak půjde přirozeně… Mně osobně přijde píchnutí vody jako ten nejmenší zásah do porodu, protože to není chemie. Ovšem po dalších 3 hodinách jem byla na 3c m a stále jsem byla schopná číst si knížku (i když jsem spoustu vět četla několikrát :D), takže pak jsem s nejlepším svědomím souhlasila s oxytocinem, porodní bolesti se rozjely a porodila jsem snad za 3 hodiny, bez nástřihu (Aniball a tomu podobné jsem nepoužívala).

Oddělení šestinedělí opět ukázková péče o mimi!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hromadu toaleťáku navíc a pyžama!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - necy 02.09.15 napsala :

Porod srpen 2015. Dala jsem přednost jičínské porodnici před domovskou Mladou Boleslaví .A mohu říct,že nelituji. Vše tam bylo úžasné, a to jsem měla z nemocnice velký strach.

Nebudu se zbytečné víc rozepisovat. Snad jen velké díky sestřičkám na oddělení šestinedělí. Které jsou vždy milé a velmi ochotné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ničeho. Zkušený a příjemný personál se o vás i miminko postará.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko potřebujete jen plenky. A pro sebe běžnou hygienu, vložky,výborné jsou síťované kalhotky. Někdo psal o jídle, ale já ho měla dost a pestré. Když mě něco přinesly návštěvy, vracela jsem jim to, :-) a to jsem dost velký jedlík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 09.06.15 napsala :

V jičínské porodnici jsem rodila dne 24.5.2015 své první dítě a díky skvělému a profesionálnímu přístupu porodní asistentky i lékaře bych v případě dalšího porodu opět zvolila tuto nemocnici.

Rodila jsem celkové 11h, a to díky urychlujícímu oxytocinu (sice větší bolesti, ale rychlejší příběh) a s malým nástřihem (který nebyl vůbec cítit). Úžasná pí. Rančáková perfektně radila, jak a do jakých míst tlačit - a malý šel rychle ven. Na konci jsem hodně krvácela, ale pohotový a příjemný pan doktor včas a skvěle zareagoval. Opět a ještě více
odsuzují vyznavačky domácích porodu - proberte se, dámy, riskujete dva životy!

Po porodu mi hned malého přiložili na bříško a k prsu a poté odnesli na novorozenecké oddělení. Po 2h na sále jsem v klidu šla do sprchy a na pokoj, kde na mě čekal oběd. První noc jsem uvítala, že byl malý u sestřiček a hned ráno jsem si ho vzala k sobě a měla jej až do doby, kdy jsme 4. den odcházeli domů. Problémy s kojením jsme vyřešili až doma, protože jsem se psychicky neuměla ztotožnit se systémem novorozeneckého oddělení a hlavně x názoru na to, jak kojit. Kazda sestřička radila něco jiného. Ale i přes to jsem všem za všechny rady vděčná!

Personál: MUDr. Zdeněk Havlík, PA Rančáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte klidné, postará se o vás ten nejlepší personál!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci dle seznamu, toaletní papír a něco dobrého k jídlu pro případ, že budete mít k obědu bramborovou kaši z pytlíku. :-) Doporučují mléčné výrobky, musli.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Bat-Len-ka 22.05.15 napsala :

V Jičíně jsem rodila třikrát.

Poprvé v roce 2010. Jeli jsme s pravidelnými kontrakcemi ráno, ale jako prvorodička jsem si nebyla úplně jistá.Na příjmu mi natočili monitor a zjistili, že to opravdu kontrakce jsou. Pak mě prohlídl pan primář Voltr, dostala jsem erární košili, manžel zelený mundůr a šli jsme na sál. Tam nás převzala výborná porodní asistentka (brunetka nakrátko), jméno bohužel nevím. Kontrolovala mě i mimi v bříšku ,ale jinak nám nechávala s manželem soukromí.

Bohužel jsem se neotvírala tak rychle, takže dcera přišla nakonec na svět další den po obědě. Na noc poslali manžela domů a mě chodili celou noc kontrolovat. Ráno jsem dostala něco na vyvolání porodu a po obědě (to už byl manžel zpět) mi praskli vodu a šlo se na to. Porod byl rychlý a v pohodě. Mimčo si vzali na kontrolu a pak mi ho vrátili v zavinovačce na pomazlení. Pak si pochoval i manžel a pak malou odvezli na dětské. Já jsem měla nějaké komplikace, protože jsem stále krvácela. Přístup porodní asistentky i doktorky byl skvělý, byly rychlé a výkonné a i když jsem nakonec musela dostat několik kapaček a krev, tak jsem se ani na okamžik nebála. Sestry i doktorka mi všechno vždycky vysvětlily, takže super.

Na oddělení šestinedělí to bylo dobré, mimčo jsem mohla mít hned u sebe na pokoji, což jsem ocenila. S kojením byl malinko problém, protože malá byla spavá a sát se jí moc nechtělo. Nakonec mi jedna sestřička donesla ruční odsávačku, abych mohla tvorbu mléka stimulovat, a to mi opravdu velmi psychicky pomohlo. Protože jsem na vlastní oči viděla, že mléko mám. Pak už začala i dcerka přibývat a mohly jsme domů, byly jsme tam 6 dní.

Přístup sester i doktorů mi přišel dobrý a celkově jsem byla v porodnici spokojená.
V roce 2012 jsme jeli do porodnice večer, protože mi praskla plodová voda. Čekala tam na nás stejná porodní asistentka jako poprvé. Na příjmu otestovali, zda jde opravdu o plodovou vodu, bylo to tak, ale protože jsem neměla kontrakce, tak mě ubytovali na předporodní pokoj. Porodní asistentka řekla, ať si odpočinu a řeknu, až mi začnou bolesti, že bez kontrakcí se rodit nedá. :-D Manžela poslali domů s tím, že budu zřejmě rodit až ráno. Nakonec se malá narodila ještě v noci, ale manžel stihl dojet. Porodní asistentka si mě pamatovala, a tak si našla mou kartu a dostala jsem rovnou kapačku na stahování dělohy, a tak jsem tentokrát nemusela dostávat krev a ze sálu jsem šla po svých.

Rodila mě paní doktorka, velmi milá brunetka, bohužel nevím jméno, ale myslím, že mluvila slovensky. Malou jsem měla hned u sebe, kojení šlo hladce, protože už jsem věděla jak na to a po třech dnech jsme jeli domů.

V roce 2014 jsme také přijeli po odtoku plodové vody, paní doktorka na příjmu mě vyšetřila a říkala, že to hned tak nebude, ale jelikož jsem rodila už potřetí a měla jsem silné bolesti, tak mě rovnou ubytovali na porodním sále a malá byla za necelé tři hodiny na světě. Tentokrát jsem měla jinou porodní asistentku (blondýnka na mikádo), ale byla taky skvělá. Rodila mě vysoká doktorka s dlouhými hnědými vlasy a byla super. Malá se narodila s omotanou pupeční šňůrou na krku a paní doktorka nezaváhala a se slovy „copak nám tady visíš“ jí šňůru odmotala a malá hned začala plakat a byla úplně v pořádku.

Na šestinedělí to byla pohoda, už jsem věděla, co mě čeká. Kojila jsem hned, ani jsem nechodila vážit a nikomu to nevadilo. Po třech dnech jsme šli domů.

Takže porodnici v Jičíně doporučuji, protože se ke mně vždy chovali pěkně a hlavně si doktorky, porodní asistentky i sestry vždy věděly hned rady, když nastaly nějaké komplikace. Rodila jsem vždy s nástřihem, ale žádné potíže jsem neměla ani s hojením, ani s nějakým zjizvením.

A co se úklidu týče, tak u nás na pokoji vytírala paní i pod postelemi a pořádek byl i v koupelně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když se zajedete předem registrovat, tak vám to ušetří čas při samotném porodu a navíc jsou na vás připravení. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na ukrácení času, jinak podle seznamu, který dávají v porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 10.04.15 napsala :

Jsem s Polska, porodila jsem předčasné miminko v 32 tt. a všechno dopadlo skvěle, a to díky rychlé a spolehlivé péči personálu. Miminko bylo rychle dovezeno do nemocnice v Hradci a je zdravé.

Moc děkuji celému personálu porodnice v Jičíně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Jamaica32 16.03.15 napsala :

Rodila jsem v Jičíně v roce 2012, vyvolávány porod. Nevím, jestli to byla náhoda, ale na hekárně jsem byla sama, což oceňuji.

K dispozici byla sprcha i skákací míč, což jsem hodně využila. Porodní sál byl překvapivě útulný. Hezky vymalované stěny, záclonky v oknech, čajový servis se sedačkou v rohu (já vím, v tu chvíli to je člověku úplně šumák, ale pořád je to asi lepší než koza ve
studené sterilní místnosti :D).

Porodní asistentky byly příjemné tak akorát, ale rozhodně žádné protažené ksichty. Porod byl bezproblémový. Šestinedělka byla taky v pohodě. Akorát mě trochu zarazilo, že s lehce plochými bradavkami mi řekli, že nebudu schopna kojit bez kloboučku, a jestli jsem to jako nevěděla (jako jsem to asi jako prvorodička měla vědět, že s něčím takovým může být
problém). Ale klobouček mi nakonec dali a všechno probíhalo dál v pohodě.

Každopádně jedna blbá hláška jedné sestry, která se blbě vyspala, nezmění moje
pozitivní hodnocení porodnice. Za tři měsíce rodím znova a Jičín je pro mě asi
znova jasná volba, i když to mám trochu dál a riskuji, že možná porodím v autě. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Krém na popraskané bradavky, něco na nudu a toaletní papír, :) Jinak myslím
podle seznamu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - tria.002 28.01.15 napsala :

Do porodnice jsem nastupovala 18. 12.na vyvolání díky těhu cukrovce. Vše mi bylo
několikrát vysvětleno, takže jsem se ani nebála. Byl to můj druhý porod. První
byl ale před 13 lety.

U porodu jsem měla kamarádku. Už při příjmu jsem se vcelku pobavila. Všichni byli moc fajn, sestřičky, doktorka. Porod trval asi pět hodin a i ten byl vcelku veselý. Nakonec mě odrodil mladý pan doktor Havlík, i když se o mě celou dobu starala paní doktorka, jejíž jméno mi v hlavě neutkvělo. Ta jediná se nesmála, tak asi proto. S panem doktorem bych klidně rodila znova.

Po porodu jsem malého hned dostala do ruky, pak ho na tři minutky odnesli, ale pak mi ho zas vrátili a nechali nás s ním na porodním sále v klidu a soukromí dvě hodiny.

Oddělení šestinedělí taky moc fajn. Pokoje po dvou super. Někdo tu hodnotil špínu v koupelně a povolené prahy ve sprchovém koutů. Pravda je, že uklízečky to opravdu berou letem světem, ale zas na druhou stranu jsem byla ráda za jisté soukromí. A jejich práci zde hodnotit nebudu. Není problém si kdykoliv udělat čaj nebo kafe.

Dětské sestry ochotně, a i když se mi prcek zkazil (kojení) po podání glukózy stříkačkou, měly snahu mi pomoct vše napravit. Nakonec se povedlo doma, když jsem se uklidnila. Na všechny otázky jsem dostala odpověď.

Co mi nejvíc utkvělo v paměti? Voňavá a věčně usměvavá vrchní sestra, PA Kazdová, kterou jsem si přejmenovala na Kazimíru (velmi milá a empatická osoba), primář sympaťák a mladý pan doktor, který všechny své pacientky vidí štíhlé a krásné (dle PA). Jinak bych asi neporodila.

Více časem vecpu do deníčku. Celkově jsem byla moooc spokojená. Jídla dost i pro tři a chuť ok.

Personál: MUDr. Havlik, sestra Kazdová, vrchní sestra Srajerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít tam s dobrou náladou, nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, ručníky, plíny pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - sestra13 26.01.15 napsala :

V Jičíně jsem rodila dvakrát, musím říct, že maximální spokojenost ve všech směrech. Mohu jen doporučit - a to jak porodní sál, tak i šestinedělí. Dětské sestřičky jsou moc milé a vždy ochotné pomoct a poradit.

Takže za mne vše na 1.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Miriska 11.01.15 napsala :

Rodila jsem 4.1.2015.

Při svém druhém těhotenství jsem se rozhodovala, zda jet rodit znovu do Mladé Boleslavi, kde porod dopadl dobře a bez nástřihu, anebo jít do Jičína, kde momentálně bydlím.
Nakonec jsem odmítla cestovat za porodem někam mimo a nelituji.

Od 38. týdne jsem začala do porodnice docházet na monitor a kontroly. Stihla jsem poznat pár lékařů a asistentek. Trochu nervy jsem zažila, když mi posunuli termín porodu o 5 dní dopředu a začali vyhrožovat vyvoláním 2 dny po původně stanoveném termínu. Opravdu jsem z toho byla nervozní a bála se, co by z vyvolání nakonec bylo. No, je mi jasné, že porod, ale šlo mi o to, jaký by byl. Trénovala jsem doma s aniballem (při prvním těhotenství s epinem) a při kontrolách jsem se o něm zmínila dvěma lékařům. Jedním z nich byl i pan doktor Havlík, který byl nakonec i u porodu. Oba lékaři věděli, o co se jedná, ale dál ho nějak nerozebírali.

No, dcera se naštěstí rozhodla přijít na svět po svém. Při příjmu vládla dobrá nálada, na vyšetřovně se vtipkovalo. Přijela jsem po odtečení plodové vody a s mírnými kontrakcemi. Pan doktor se ptal na průběh prvního porodu, tak jsem mu řekla, že byl dlouhý, ale dopadl výborně a bez nástřihu. To trochu zavtipkoval, že tentokrát tedy střihneme pořádně. Porod se rozjel docela fofrem, ač si asistentka připravila kanylu do ruky, vůbec ji nepotřebovali, epidural jsem nechtěla a ani o něm neuvažovala.

Porod byl velice rychlý bez medikace, bez nástřihu, prostě parádní porod, jestli se o porodu dá takto mluvit. Studená jako psí čumák mi přišla PA Novotná, ale pokud jsem se potřebovala na něco zeptat (brněly mi ruce a obličej), dovedla mile a hlavně účelně poradit, co s tím dělat, aby to přešlo.

Péče na oddělení normální, miminko si první noc je možné nechat v péči sester. I další dny, pokud vidí, že je maminka hodně unavená, nabídnou se, že si miminko na chvíli vezmou k sobě a vrátí se za několik hodin, aby se maminka mohla vyspat. Z režimu zde požadují vážení miminka před a po kojení.

Co mě překvapilo, že jsem za celou dobu pobytu v porodnici nekoupala. Vždy koupají sestry. Nevím, zda prvorodičky přeci jen absolvují koupání miminka, ale já tedy ani jednou.
Jinak strava výborná a dostačující. Pokoje po dvou s vlastním sociálním zařízením.

Personál: MUDr. Zdeněk Havlík, PA Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat, nebát se ozvat, že něco nechcete, a nezapomenout si dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout si toaletní papír, plenky pro miminko, porodnické vložky pro sebe - není k dispozici. Naopak oblečení pro miminko je erární a je ho dostatek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - Lucwia 20.11.14 napsala :

V Jičíně jsem rodila syna v září 2014. Měla jsem celkem dlouhý porod. Pro mě byl nejhorší pobyt na šestinedělí před samotným porodem. Přijela jsem tam s krvácením a celou dobu mě doktorka se sarkastickým úsměvem tvrdila, že to jsou jen poslíčci, já v podstatě hysterka a že do rána půjdu domů. Po dvou probdělých nocích v bolestech mi tedy ráno řekla, že se to nakonec rozhýbalo a nikam nepůjdu.

Porod samotný už nebyl tak hrozný. Měla jsem vcelku příjemnou porodní asistentku, která mi radila jak dýchat a pomáhala při kontrakcích. Doktorku moc ohodnotit nemohu, byla tam se mnou jen chvilku, dle mého mě zbytečně moc nastřihla (syn měl 2,5 kg) a střihla mě nadvakrát odpředu dozadu.

Překvapilo mě, že vzhledem k tomu, jak dlouho jsem bolesti měla (od nástupu do porodnice do konce porodu 26 hodin, a to nemluvím o bolestech předtím), mi nijak nepomohli s otevíráním, žádné chvaty, žádná pomoc a hlavně žádný epidurál nic proti bolesti. Injekci, která mě jen otupila, jsem si musela sama téměř vydupat přímo na porodním sále.

Ale co pro mě byl naprostý děs, byla následná péče na oddělení šestinedělí. Každá doktorka tvrdí něco jiného. Jedna předepsala mast na hemeroidy, další řekla, že jí nemám používat, třetí zase že můžu, že je to nesmysl a po dalším dni používání masti jsem cítila silnou bolest ve stezích, která přešla opravdu až po tom, co jsem vysadila mast! Pokoj jsme měli doslova nechutný, uklízelo se „hala bala“, ani pod postelemi se nevytřelo, jen se tak objela. Sprchový závěs byl potřísněný čímsi! A nejhorší byl práh před sprchovým koutem, který byl uvolněný a při šlápnutí na něj jsem jela po koupelně i s ním.

Dále mi nevyhovovala péče a informovanost o syna. K sestrám se vyjadřovat nebudu, některé byly fajn, některé protivky, ale to je vcelku normální. Co mě ale zaráželo, byl fakt, že najednou uprostřed noci přišli a vzali mi syna pryč bez toho, aby mi řekli proč. Dětské vizity se dělali jen nárazově s tím, že za celých šest dní pobytu ta, mi výsledek přišli říct snad jen dvakrát, a to v deset večer a jednou nějak po obědě. Abych zjistila výsledky rozboru moči, musela jsem jít třikrát na novorozenecké oddělení a ptát se sester, které mi vždy řekly, že za mnou doktorka přijde. Doktorka přišla až druhý den. Snad jediný den, kdy oddělení fungovalo, bylo pondělí, kdy byla velká vizita s primářem. Takže celkem vzato spokojená jsem nebyla a už tam určitě rodit nepůjdu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 27.10.14 napsala :

Dlouho jsem zvažovala, zda napsat hodnocení porodnici v Jičíně, ale sama mi různá hodnocení pomohla, tak třeba některé mamince taktéž pomohou. Porod 7/2014.

Jičín jsem upřednostnila před Mladou Boleslaví. Začala jsem porodnici navštěvovat po 36. tt, jelikož se jedná o malou nemocnici, všichni si mě hned zapamatovali. Sestry i lékaři byli vždy milí, nebála jsem se jich na cokoli zeptat.

Samotný porod nějak nedokáží zhodnotit. Přijeli jsme s manželem večer po prasknutí plodové vody, rodila jsem jediná. PA mě vyšetřila, poté lékařka, vše běželo jak mělo. Měla jsem připraveny porodní plán, ale nepředložila jsem ho, pouze jsem lékařku informovala, že jsem cvičila s Epinem, že tedy prosím bez nástřihu, pokud to nebude nutné. Lékařka a PA se mi lehce vysmály, prý na to nevěří a nakonec nástřih chce prý každá. Docela mě udivil jejich názor, protože se jednalo o mladé zdravotnice.
Porodnice nenabizi k porodu stolicku, ani zadne jine pomucky, rodi se zde pouze na koze-takze do kopce=nastrih..
K samotnému porodu se nebudu příliš vypisovat. Jen mě a manžela překvapilo arogantnější jednání ze strany PA, příliš neradila, stále se ptala, proč se bojím nástřihu. Čekala jsem jiný přístup, spíše pochopení a hlavně rady, jak prodýchavat kontrakce, nic takového z její strany nepřišlo. Skončila jsem s nástřihem, přitom porod probíhal a postupoval přirozeně, bez epiduralu. Teď nad tím nástřihem mávnu rukou, spíše mi vadilo, že mě před samotným prostupem miminka ven vycévkovaly, což bylo v tu chvíli bolestivé více než samotná kontrakce.
Jeste jedna zvlastni situace, prisla PA a do zavedene kanyly v ruce mi pred koncem 2.doby porodni vlozila kapacku. Na mou otazku co tam dala, rekla ze je to neco na povzbuzeni. Az ted mi doslo, ze to byl oxytocin. Skoda, ze chybi v teto porodnici informovanost personalem… Mela jsem pocit spechu, i PA rikala, ze chce jit za tri hodiny domu, kdy ji konci sluzba..
Skakani na bricho je samozrejmosti.

Bonding neproběhl, i když se tím porodnice chlubí, synovi udělali apgar skóre, a až poté mi jej přinesli v zavinovačce ukázat, mezitím mě lékařka síla, umrtvení bylo samozřejmostí. Poté syna kamsi odvezli, nejspíše na oddělení šestinedělí.

Nejhorší zážitek mám bezprostředně po porodu. Sestry začaly uklízet, já s manželem ležela stále na porodním boxu. Když bylo vše uklizeno, přišla sestra a že mě znovu vycévkuje, což jsem odmítla, když jsem viděla, jakou hadici přinesla. Tedy začala vyvíjet značný tlak, že se musím vymočit kvůli děloze. Byla jsem v tu chvíli v takovém stresu, že ani půl hodiny poté se tato přirozená potřeba nepovedla. Opakovaně jsem odmítala cévkování, kterým na mě sestra tlačila. Nakonec to zanesla do lékařské zprávy. Toaletní potřeba přirozeně přišla až po převozu na oddělení šestinedělí, kde již na mě čekal syn.

Oddělení šestinedělí - pro mě vcelku ok, je pravda že sestry se s maminkami příliš nepářou, chytly mi prso a prostě jej šouply synovi do úst, jemnosti nedbaje.

Tolik hodnocení jičínské porodnice. Již jsem moudřejší, pokud bude nějak příště, tak za mě určitě budu mít porodní plán, na kterém si budu trvat, aby jej dodrželi. Bolest z cévkování se totiž stále vrací, a to jsem více jak 3,5 měsíce po porodu.

Personál: PA Valisková, MUDr. Marysková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Martina0085 12.09.14 napsala :

Syn se mi v této porodnici narodil 30.8.2014. Z celého pobytu jsme byli nadšení. A že jsme to tam za ten týden stihli poznat.

Porod - u nás to byl takový fofr, že doktoři nestihli dorazit, zvládli jsme to s porodními asistentkami a díky nim mám zafixovaný porod jako docela fajn zážitek. Dámy byly úžasné.

Personál - říká se, že všude se najde aspoň jedna černá ovce, ale tady byli všichni neuvěřitelně milí. Pomohli nám se rozkojit, všechno nám ukázali a sestřičky se radovaly s námi z každého vypitého ml. :-)

Jídlo - pokud někdo není extra vybíravý, tak si i pochutná. Jsou zde snídaně, obědy a večeře, ale v takovém množství, že jsem si z toho dělala 6 jídel.

Pokoj - leželi jsme na normálním pokoji pro dva. Ke každému pokoji je záchod se sprchou, který každý den poctivě uklízí. Počet dva jsou akorát, s maminkou jsme si vzájemně hlídaly miminka, když jsme šly do sprchy, a člověk byl rád, se si má s kým popovídat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete milé vy, bude vám to okolí oplácet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko, vložky pro maminku (1 balík dostanete), noční košile (k porodu je erár, ale pak jich je nedostatek), síťované kalhotky (pár jich také dostanete).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - myšák1187 11.01.14 napsala :

Tuto porodnici mohu jen a jen doporučit. Nastoupila jsem díky vyššímu tlaku už 28.11.13, takže každý den na pokoji několik monitorů, měření tk. Pokaždé, když na pokoj někdo vešel, předtím zaklepal. Po dvou dnech pobytu každé ráno zátěžový test na porodním sále, takže jsem si sály a veškerý personál stačila dost užít a opravdu jsem tam chodila i ráda, vládla tam příjemná a přátelská atmosféra.

Když se konečně porod asi po 10 dnech rozjel se šílenými křížovými bolestmi, okamžitě napustili vanu a starali se o mě skvěle, bohužel jak jsem se otevírala víc a víc, už jsem musela jen ležet na monitoru a kontrole tk, díky kterému nakonec porod skončil akutním císařem. Byl to fofr a musím říct, že porodní asistentka, která tam byla na vše sama (už byl večer), mě připravila takovou rychlostí, že to ani s odstupem času nechápu.

Na oddělení šestinedělí byli všichni velice milí a snažili se pomáhat, co to šlo - ať radou nebo když zrovna člověk kojil a bylo jídlo, nabídli, že ho dají stranou a ohřejí.

Jediné, co mi vadilo, byl lehce přístup některých dětských sester, ale jednalo se asi jen o dvě, takže se to dalo přežít. Když jsem měla otázky, počkala jsem si do výměny služeb. Také tam na dětském byla jedna mladá doktorka, jméno si nepamatuji, která moc neuměla sdělit empaticky, jak na tom mimi je. Vždy spíš vystrašila, ale vypadala, že je čerstvě po škole, takže to bylo asi tím, že neměla tolik praxe. Jídlo takové klasické nemocniční, ale sníst se dalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na nic zeptat, vždy každý ochotně odpoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V papírech to sice není, ale vezměte si žínky na mytí zadečku miminka, dají tam sice takové papírové ubrousky s tím, že si je máte namočit, ale žínka se mi osvědčila lépe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Michelle83 01.08.13 napsala :

V Jičíně jsem rodila v květnu 2013. Všem moc doporučuji. Skvělý personál, porodníci, pediatři, sestřičky. Všichni moc ochotní a milí. Výborné jídlo a naprosto dostačující porce, krásné prostředí. Prostředí porodního sálu velmi příjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít dobrou náladu a nebát se, ta odměna na konci za tu bolest stojí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anabellkaa 19.07.13 napsala :

Byla jsem naprosto spokojená. Popis porodu najdete v mém deníčku.

Skvělá doktorka, veškerý personál úžasný - sestry z novorozeneckého i gynekologického skvělé, většinou extrémně milé, jiné jen milé. :-) Měla jsem porodní plán, ze kterého se mi vše splnilo.

Vynikající jídlo. Měla jsem nadstandard, takže první vizity, o jídle jsem věděla první, lednička a televize na pokoji, sprcha jen pro sebe, to byla paráda.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se nezájmu personálu, chovají se přátelsky, pokud s nimi budete mile komunikovat, oni k vám budou velmi vstřícní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji porodní plán, ale pokud nejde o akutní porod, lze se domluvit na místě. Měla jsem s sebou svůj příbor, osušky, hygienické potřeby, líčení - abych byla krásná pro návštěvy. :) A vyplatily se mi papírové utěrky na utírání intimních míst po sprše.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - 82janka 06.02.13 napsala :

Rodila jsem 20.1.2013 v Jičínské porodnici a tedy mohu ji jen chválit.

Přijeli jsme o půlnoci s tím, že mi praskla plodová voda, tak mě napojili na monitor. Sestřičky na příjmu byly skvělé. Pak mě zavedly na pokoj a tam mi uvařily čaj a sledovaly nás na monitoru každou hodinku. Bohužel se jim nezdála křivka pohybů miminka, tak se těsně před pátou ranní rozhodlo, že půjdu na císaře a teda to byl frkot. 5:23 se nám narodila krásná holčička, bohužel jsem ji viděla až později, protože jsem měla celkovou anestezii. Ale paní doktorka, která mi dělala SC byla úžasná a mám krásnou jizvu, která za chvíli nepůjde už ani vidět.

Na oddělení šestinedělí byl veškerý personál úžasný, pomáhali jak se dalo a byli moc milí. I přesto, že v tu dobu se tam rodilo jako o závod, mi nikdo nedal najevo, že ho otravuji. Všechny sestřičky, doktorky a doktoři byli skvělí.

Pár dní trvalo po SC než jsem se rozkojila, ale nakonec se podařilo. Sestřičky z novorozeneckého mi radily, každá měla třeba trochu jinou radu a jiný způsob kojení, ale aspoň jsem si je vyzkoušela snad všechny a sama si vybrala, které nám vyhovují. Rooming-in je hodně náročný, hlavně když nemáte mlíčko. Často jsem se chodila ptát sestřiček, co mám dělat a byla jsem tam i 6× za noc a vždy ochotně poradili. A pak si malou nechaly na pár hodin ať se mohu prospat a odpočinout si.

Strávila jsem v Jičínské porodnici 5 dní a tak si myslím, že jsem poznala všechen personál a mohu jen a jen doporučit. Další dítko chci zase rodit v Jičíně. Je tam skvělý přístup všech a nenarazila jsem na nikoho, kdo by nebyl ochotný v něčem vyhovět, či poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co nejvíce se prospat, skvělou náladu a nebát se ptát, ptát a ptát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - luccik007 30.01.13 napsala :

Ráda bych přidala své zkušenosti s jičínskou porodnicí. Porod se rozběhl s pozvolným odtokem plodové vody ve 2,30. V 5 jsme přijeli do porodnice, vyšetřil mě pan dr. Havlík, byla jsem otevřená na prst a kontrakce nepravidelné. Šli jsme tedy s přítelem na pokoj první doby porodní. Pustili jsme si rádio, měli jsme uvařený čaj, přítele se asistentky několikrát ptaly, jestli nechce kávu. Na pokoji jsme měli příjemné soukromí, když někdo přicházel, vždy klepal.

Bolesti zesilovaly, moje PA mě chodila pravidelně kontrolovat a připojovat na pásy. Jinak jsme stále chodila a chodila, poslouchala rádio a prodýchávala. Kolem půl osmé přišel můj gynekolog a porodník pan doktor Gregor, vyšetřil mě a prý paráda. Kolem deváté jsem byla otevřená na 5, udělali mi přípravu (Yal) a zavedli kanylu. Jak malá postupovala do rozbolavělých zad, bolesti zesilovaly, ale stále to ještě šlo. Kolem 10,15 PA řekla, že zachází branka, to už se mi chtělo tlačit. Na sále pomalu ani nestihli nastavit opěry pro nohy, prodýchala jsem asi 3 kontrakce a šlo se tlačit. Asi při druhé mi pan doktor udělal malý nástřih (vůbec jsem necítila), na pátou byla s lehkou pomocí PA na břicho malá venku. Ihned mi byla i s pupečníkem dána na břicho, přítel přestřihl šňůru. Pak si ji vzaly dětské na ošetření a zvážení (na porodním boxe). Mezitím vyšla placenta a pan doktor mě perfektně zašil (pod lokálkou). Hned potom nám malou dali na seznámení.

Asi po 10 minutách ji odvezli na dětské, my s přítelem zůstali na porodním pokoji celkem dvě hodiny. Následovala sprcha ještě na tomto pokoji s pomoci PA a odchod na šestinedělí. Tam už na mě čekal oběd. :-) Malou jsem dostala už navečer na rooming-in. Veškerý personál má můj neskutečný obdiv - i přesto, že jsme ten den rodily čtyři prakticky v souběhu, byli všichni milý a vstřícní, a to stále. Opravdu byl stále cítit z jejich strany upřímný zájem. To samé dětské lékařky a sestry.

Domů jsme šly 4. poporodní den. Snad jediné, co by se dalo „vytknout“, byla strava. Je sice výborná, je jí mnoho, ale fazolová polévka, čerstvé pečivo a kvanta jablek skutečně nejsou to nejlepší pro kojící maminky. :-) Jinak mohu jen a jen chválit!

Personál: MUDr. Antonín Gregor, PA Marcela Holečková, MUDr. Zdeněk Havlík,...

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a nebát se mluvit a ptát. Nikdo vám hlavu neutrhne. :-)
Pokud možno jet do porodnice vyspalá, protože miminko dostanete krátce po porodu, a pak už spát moc nebudete. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry (pro sebe i pro matriku), vložky do podprsenky, větší poporodní vložky (sice balík dostanete, ale jsou malé), nabíječku na telefon.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - kaccenaa 19.01.13 napsala :

Do jičínské porodnice jsem nastupovala 26.12.2012 na císařský řez kvůli KP. Pobyt se nám protáhl na 7 dní, protože malá dostala novorozeneckou žloutenku. Za tu dobu jsem potkala většinu personálu a na nikoho si nemůžu stěžovat.

Jediné, co mi trošku vadilo, byly rady ohledně kojení. Jako prvorodička jsem netušila, jak na to a byla jsem dost zoufalá - měla jsem šíleně bolestivé bradavky, nalitá bolestivá prsa, nevěděla jsem si rady. Zeptala jsem se sestřičky, něco mi poradila, pak přišla druhá a řekla, že to dělám blbě (i když to bylo na radu její kolegyně). To se opakovalo několikrát. Dopadlo to tak, že jsem se ležela v porodnici a rady ohledně kojení hledala na notebooku na kojeni.net (a konečně to šlo:).

Jinak vše v pořádku, celkově jsem byla spokojená. Hlavně dětské doktorky byly skvělé. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pohodlné oblečení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Mirka70 08.01.13 napsala :

Měla jsem vysoký tlak, a tak jsem byla hospitalizovaná v porodnici Jičín. Dostala jsem plno léků na křeče, na tlak a na žíly křečové. Nevím to přesně, ale myslím si, že jsem nastoupila 1.11.2012. Jelikož můj tlak neustupoval a pořád kolísal, tak od pondělí 5.11.2012 začali zkoušet zátěžový test. Trochu se potom rozeběhly bolesti, ale pak zase rychle odešly. 6.11.2012 zátěžový test znova, ale to už mi bylo řečeno, že dneska porodím, ten tlak spodní byl dost vysoký a je to nebezpečný pro matku i dítě, tak proto. Po testu jsem dostala vyvolávací tabletu.

Bolesti začaly, ale dalo se to vydržet, aby to bylo jisté a já opravdu porodila, tak mi doktorka napíchla vodu - to bylo přesně 11.00. Pak to teprve začalo, bolesti velmi silné a v 11.47 byla dcera na světě.

Chtěla bych moc pochválit obě porodní asistentky, které mi byli oporou a i doktorka mladoučká, která v této porodnici pracovala teprve 1 měsíc. Měla jsem z toho obavy, neměla žádné zkušenosti, ale musím říct, že se snažila a zvládla to. Nade mnou stáli 3 strážní andělé. V celé porodnici byl personál ochotný a vstřícný. A to jsem rodila po 18 letech své 4. dítko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 26.10.12 napsala :

Rodila jsem 4.10.2012 svoje třetí miminko. První dvě také v Jičíně, ale s odstupem 8let, takže mohu konstatovat co se změnilo. Sestřička, kterou si pamatuji, tam slouží ještě dnes. Pamatuji si ji z prvního porodu, kdy jsem dostala tak vyhubováno, že neumím kojit, že jsem se sesypala a syna jsem pak do 8 měsíce krmila odstříkaným mlékem z lahvičky v domnění, že mám absolutně hrozná prsa a jsem neschopná svoje dítě kojit.

Při tomto porodu jsem se setkala s úžasným přístupem od sestřiček, až na jednu sestřičku, jejíž přístup je na diskuzi několikrát zmiňován a bohužel se dotkl i mě. Je to „vojenský přístup“, sestřička je jinak profík, ale nám maminkám v té chvíli víc než vojenský dril pomůže pohlazení, něha a hezká slůvka. Bolesti k tomu všemu patří a navíc je to hodně subjektivní, každý prožívá porod jinak, ale když už vchází sestra na pokoj, tak jsem byla raději za tiché vkročení do místnosti, pozdrav a rozsvícení malého světla. Stejně spíme na půl oka, tak se hned vzbudíme. Příchod s rozražením dveří a halekáním - tak jdeme na to, maminy, injekce - rozsvícení velkého světla…to ve mě vyvolalo zvýšený tep jak po sprintu, děti se vzbudily, ani jsme se nerozkoukaly a dostaly jsme šlupku v podobě injekce a dveře se zabouchly. Být v místnosti papíry, ještě se vznášejí. Taktéž injekce, vražená vám do těla právě ve chvíli, kdy se snažíte kojit své miminko a potýkáte se s tím, jak si sednout. No prostě tohle mi hodně vadilo.

Jinak jak všichni doktoři, tak všechny ostatní sestry jsou velmi citlivé a že si maminky někdy navymýšlejí hodně dotazů. Vždycky byly všichni „po ruce“ a zodpověděli úplně všechno, pomohli, nikdy jsem se nesetkala s odmítnutím i když šlo třeba jen o prosbu přinesení čaje, když jsem se nemohla zvednout z postele nebo zapojení telefonu do nabíječky.

To, že miminko mi odvezli v nejméně vhodnou chvíli - když se konečně podařilo miminko nakojit a uspat - a vrátili mi je ubrečené a zcela probuzené po očkování - to se prostě nedá nic dělat. Je tam mnoho miminek a opravdu není možné ke každé mamince přistupovat individuálně a čekat než se zrovna její miminko probudí, i když by to bylo úžasné. Poporodní péče na dětském oddělení byla také výborná, sestřičky přistupovaly k dětem i nám maminkám citlivě, s kojením poradily.. opravdu si nemohu vůbec na nic stěžovat. Jsem velmi vděčná panu doktoru Gregorovi, že provedl porod císařským řezem, protože moje miminko bylo obtočené pupečníkem kolem tělíčka i krčku.

Celkově bych řekla, že v Jičíně je to velmi hezké, profesionální a když už narazíte na inkriminovanou sestřičku, jen se trochu obrňte a snažte se to ustát. Ráno tam zase bude jiná :-)).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bavlněné kalhotky radši než jednorázové. Větší jednorázové vložky než jsou ty malinké. Čaj na podporu kojení, protože ten ovocný vám za chvilku poleze i ušima.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 05.09.12 napsala :

Dobrý den,

bohužel nemohu doporučit. Mám velmi špatné vzpomínky na poporodní „péči“, kdy jsem byla nucena ke kojení velmi nevybíravým způsobem a nátlakem, jehož motivací (jak jsem zjistila později) byly především „plněkojící“ grafy paní doktorky. Měla zájem především na tom, abych jí nepokazila ukazatele ze 100% na 99%. Naprosto necitlivý přístup některých sestřiček, který byl za hranicí slušnosti. Nepřipadala jsem si jako dospělá žena po porodu, ale jako ovce ze stáda, která má být za vše vděčná a hlavně zticha. Jako velmi stresující jsem vnímala vážení miminka před a po kojení. Když jsem „nenakojila“ ani gram, bylo to vzápětí negativně okomentováno. Umíte si jistě představit, co to udělá s psychikou prvorodičky.

Druhý porod proběhl v Mladé Boleslavi, ke kojení přistupovali normálně a tak jsem taky normálně počala kojit hned na porodním sále. Myslím, že z ničeho, ani z kojení by se nemělo činit dogma, vše záleží na pocitech matky a dítěte, nikoli na zájmu ambiciózní (rádoby chápající) paní doktorky.

Píšu sem svou zkušenost v zájmu ostatních budoucích maminek. Nenechte se ovlivňovat personálem a poslouchejte pouze hlas svého srdce, které vám spolehlivě ukáže tu nejlepší cestu k vašemu miminku.
A proto kojení zpočátku BOLÍ! Že nebolí je nepochopitelná lež propagačních letáků laktační ligy. Každá maminka však ví, že je to nejlepší výživa pro narozené miminko a krásný fyzický kontakt s ním.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - gistra 04.09.12 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit.

Měla jsem velkou komplikaci při porodu, málem malý nebyl na světě, ale díky paní doktorce Jitce a porodním PA a nakonec i panu primáři vše dopadlo na jedničku. A já se dnes raduji z ročního synka.

Na šestinedělkách úplná pohoda, sestřičky i lékaři dětší byli opravdu milý, vstřícní. Vše v klidu vysvětlily a poradily. Holčinu jsem rodila v Mladé Boleslavi, ale to nejde porovnat. Boleslav je šílená.

Takže já mohu jen doporučit :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály, jsou tam opravdu kapacity!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, já jich potřebovala moc..Jinak asi nic, všeho je tam dostatek :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Mikes.mikes 23.08.12 napsala :

Den před porodem jsem šla k paní doktorce na pravidelnou kontrolu (mám jiného lékaře, byl zrovna nemocný, s paní doktorkou ordinují v jedné ordinaci), působila na mě moc mile a říkala, že se porod může už kdykoli rozjet, vše je připraveno.

V 2h. ráno mi začali kontrakce, v půl páté jsme přijeli do porodnice, sestřička ani PA mi moc příjemné nepřišly, naštěstí se v 6h. střídala služba a přišla za mnou PA Svobodová. Celou dobu mě podporovala, doporučovala, jak si ulevit od bolesti, atd. Jelikož mi plodová voda neodtekla a kontrakce byli stále po 5 min., píchla mi plod.vodu a pak už šlo vše ráz na ráz… Do dveří nakoukla paní doktorka, usmála se na mě a říkala: „Tak se to rozjelo, že?“ :-) Příjemně mě překvapila, že si mě pamatovala.

Když jsem v poslední fázi říkala, že už nemůžu, PA i paní doktorka mě podporovaly, hecovaly a chválily. V 9:11 se narodil náš šmudla :-).

PA a paní doktorka mi říkaly, že jsem měla ukázkový porod, vhodný do učebnice a že za pár let se uvidíme při porodu holčičky, což jsem rázně zamítla :-). Paní doktorka ještě vtipkovala, že příště můžu rodit u nich v ordinaci :-).

Na novorozeneckém oddělení byly lékařky a sestřičky také moc milé. Nedařilo se mi se rozkojit, ale díky sestřickám se nakonec povedlo.

Kdybych měla rodit znovu, určitě si vyberu tuto porodnici zase.

Personál: PA Svobodová (jméno si bohužel nepamatuju), MuDr. Klára Křížová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a nenervovat se případnými problémy s kojením.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je psáno v komentářích níže, takže asi nemusím rozepisovat ..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - little_witch84 18.08.12 napsala :

S Jičínskou porodnicí mám čerstvou zkušenost :) a další miminko bych moc ráda odrodila znovu tam. K maminkám mají skvělý přístup - od doktorů po sestřičky na novorozeneckém oddělení. Ani se mi nechtělo domů :).

Původně jsme přijeli v osm ráno jen na monitor a změření tlaku, ale vzhledem k tomu, že mi tlak naměřili hraniční a ozvy nedopadly dobře, museli porod vyvolávat. Původně se uvažovalo i o císaři, naštěstí jsme to nakonec zvládli(y) přirozeně :) a v 18.31 se narodila naše Evelynka :-*. Jako podporu jsem u porodu měla mamku, což bylo super, manžel čekal na chodbě :D. Celý den se o mě úžasně starala PA Marcela Holečková, než přijela mamina a v šest nastoupila další směna. Obě PA - Iveta Šimková a Eliška Hoření - mi moc pomáhaly, jak hecováním při tlačení, tak i tlakem na břicho (malá měla vzpříčenou ručičku, klesaly jí ozvy a já už v tom vedru neměla sílu tlačit).

Když byla venku, tak nekřičela a rychle ji odnášeli do vedlejší místnosti pro novorozence, odkud už ale za chviličku byl slyšet řev. Uff, to se mi ulevilo :). Takže s panem doktorem jsme si pak na sále při šití málem i vyprávěli vtipy…
Malou mi po chvilce přinesli, aby se přisála a dvě hodiny jsme zůstali na sále, pak sprcha a hezky po svých na pokoj. Bylo super, že byl hned naproti dětským sestřičkám. Ty byly vždycky milé a ochotné poradit nebo pomoci.

No a ke zbytku - Návštěvní hodiny se moc nedodržují. Jídlo mi chutnalo a bylo ho dost. Super byla možnost dělat si vlastní čaj z velký termosky na chodbě.

Personál: MUDr. Adam Řezáč, PA Marcela Holečková, Iveta Šimková, Eliška Hoření

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si poslední čtvrtek v měsíci na informativní schůzku spojenou s prohlídkou porodnice. Při registraci dostanete seznam věcí, které je dobré mít s sebou a je fakt, že nic navíc jsem nepotřebovala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu, hroznový cukr, dobrou náladu, knížka snad ani není potřeba - neměla jsem čas se ani prokousat časopisy, které jsme dostaly. Dostatek nočních košil a ručníků, čaj pro kojící matky, nabíječku k mobilu, foťák, notýsek a propisku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - thee 07.06.12 napsala :

Mám jednoho klučíka a rodila jsem v Jičíně. A jestli bude další dítko, půjdem zase tam. Do porodnice jsme přijeli celkem předčasně, ale na příjmu mě v klidu prohlédli a manžela poslali zatím domů, aby se na to vyspal. Do porodu mi zbývalo asi 6-7 hodin, tak mě uložili na sál, kde mě sestra chodila kontrolovat a celou dobu byla velmi vstřícná. Ráno se vystřídaly směny a zavolala jsem manžela. Během porodu mě sestra i doktorka velmi podporovaly, hecovaly a odváděly pozornost od bolestí. Hned po porodu přišla i dětská sestra, která mi pomáhala hned přikládat. Atmosféra na sále byla velmi přátelská. Po porodu mě nechali vyspat a chlapce mi pak dali. Neustále se mě někdo ptal, jak mi jde kojení a nabízel mi pomoc a při odvážení na vizitu nebo vážení chlapce ho sestry oslovovaly jménem.

Jen tak na okraj…naštěstí jsem s kojením problémy neměla, ale má spolubydlící ano. Byla ze své nové role asi velmi nervózní a její často plakající miminko jí moc náladu nezvedalo, ale sestry byly všechny velmi ochotné a ač každá svým způsobem, všechny jí pomáhaly, uklidňovaly a radily.

Mrzí mě, že nevím, žádné jméno, ale za ty 4 dny jsem myslím potkala většinu personálu a na nikoho si stěžovat rozhodně nemůžu jak z porodnice, tak z dětského.
Každý má samozřejmě svůj způsob jednání, ale s povýšeností, neochotou nebo arogancí jsem se rozhodně nesetkala.

Pokud vám není něco jasné nebo něco nevíte, zeptejte se, rádi vám tam poradí, ale sestry předem neví, jaké informace máte a jaké ne..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Evelínek 21.10.11 napsala :

Co se týče pana doktora Gregora,tak musím říci,že je to nejlepší doktor v této nemocnici.Kdyř jsem rodila dceru císařem(protože byla konec pánevní,tak mě gynekolog v Hořicích nechal přenášet 2 dny.Nastupovala jsem 29.11.do porodnice.Rodit mě měly až druhý den,ale vzhledem k tomu,že se panu doktorovi něco nezdálo,rozhodl se mě odrodit ještě týž den.Malá měla 3600 a měřila 49 cm.Takže krásná.Když jsem se ho zeptala na pooperačním,proč mě rodil ten den,tak mi řekl,že placenta mě přestala vyživovat a že jsem měla mírně zkalenou vodu.Takže mi zachránil dceru.Je to úžasnej človíček.U druhého porodu jsem pana doktora navštívila v ordinaci a vyžádala jsem si ho k porodu.Naplánovali jsme termín 15.12. (císař),ale vše dopadlo jinak malej se mi ozval na mikuláše.Takže jsme se viděli v porodnici sice mě rodil někdo jiný,ale spala jsem,takže jsem nic nevěděla.Ale pana Dr. Gregora jen doporučuji,je to špička

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Evelínek 21.10.11 napsala :

Dobrý den všem.V porodnici Jičín jsem rodila 2×.Před 4 lety jsem rodila dceru císařským řezem.Ono záleží, jestli jste prvorodička a nebo druhorodička.Po prvé jsem byla dost vystresovaná,6 dní jsme nespaly.Každé 2 hodiny nás nutily kojit a vážit,takže jsme si vůbec neodpočly a nespaly jsme.Sestry se k prvorodičkám chovají povýšeně a dávají vám najevo,jak jste neschopní se postarat o mimino.(hlavně sestry)Když jsem rodila letos syna(císařským řezem),chovaly se ke mě už jinak.Nechaly mě v klidu koila jsem vážila jsem přes den,večer jsem vážila v 19 00 a pak jsem jen kojila a vážila jsem až ráno před vizitou.Nikdo mi neřek ani popel.Je tam dost nepříjemná jedna doktorka a samozřejmě primář.Ale když si to nebudete brát moc do hlavy,tak se to dá vydržet.Já jsem ráda,že porody dopadly oba dva dobře a hlavně,že už mě porodnice nečeká.

Personál: Mudr.Gregor

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 08.10.11 napsala :

Ahoj všem maminkám i budoucím maminkám.Každá z nás má jiný porod a každá potřebuje jiný profesionální přístup.Já rodila prvního kluka v r.2005 a rodila mě doktorka Novotná.Dnes je již v důchodu.U obou porodů mi řekli když mne večer vyšetřili,že to bude až ráno a oba byly vždy do půl hodinky poté na světě.Obě doktorky měly výborný přístup,zato sestry byly tvrdé a netrpělivé.Moc děkuji doktorce a sestrám z dětského odd.,protože malý při porodu,zřejmě když mu byla zlomena klíční kost,bolestí se nadechl a dostala se mu voda do plic.Tak byl křísen a zachráněn…A pak nastaly na porodnickém oddělení pro mne noční můry.Kojení nešlo ,sestry dotčené ,že kluky nechci kojit,prošení aby mi udělaly mléko..a stres každý den.Jsem šťastná,že to vše dobře dopadlo,jen bych všem nastávajícím maminkám poradila,aby se obrnily,zvláště ty citlivější a při jakému koliv problému se ozvaly hned .

Personál: mudr.novotná,mudr.křížová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a vzít sebou i nastávajícího otce či jakoukoliv zpřízněnou duši

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - KarolLyn 06.09.11 napsala :

Rodila jsem v Jicine 12.8.2011
Celkovy dojem z pobytu vyborny.
V 9 rano prijem (bolesti od pul 3rano po 5ti min)
sestricka me odvedla na monitor,pritel cekal na chodbe,pak me dr vysetrila,odevzdala jsem vzorek moci a sup na predporodni pokoj,tam uz zavolali pritele. Monitory po hodine,sprcha a hopsani na balonu,po 3hod me presunuli na porodni sal,kde jsem jeste dalsi 2.5hod na stridacku lezela a byla ve sprse,pak mi pichli vodu,vyzadala jsem si epidural (bolesti se nedali vydrzet) a pak uz se to rozjelo. Mlada PA hrozne prijemna,kazdou ctvrthodinu se chodila ptat a radila co mam delat,anesteziolog taky fajn a doktora co me rodil jsem moc nevnimala,ale na 4zatlaceni byl malej venku,siti jsem citila jen jako tahani. I kdyz jsem byla posledni hodinu docela hlasita,nikdo to nekomentoval a hodne povzbuzovali a chvalili. Na poporodnim sestricky uzasny,se vsim poradily,ukazaly.
Celkove super pristup

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaregistrovat se,ale neni nutne.
Nenechat se odbyt pokud by neco nebylo podle vasich predstav.
Urcite vzit tatinka k porodu-lepsi pristup personalu.
A hlavne byt v klidu a porod si uzit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhcene ubrousky,nocni vlozky (daji ale jsou male a asi je 20ks),2kosile (pradelna nestihala prat,tak jsme erar mely jen 2dny),plinky pro mimco (cca 20ks),kojici caj, tmavy rucnik.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jičín - Anonymní 04.08.11 napsala :

V Jicine jsem rodila 3×, naposledy v kvetnu 2011. Porody byly rychle, bezproblemove, ale vsechno je o lidech.
U prvniho porodu byl skvely doktor Mudr. Gregor, mily, prijemny, profesional. Řekl mi, jak mam zatlacit a holcicka byla hned venku. PA moc prijemna nebyla.
U druheho porodu byl mudr. zlamal, prijemny, mlady, ale na techniku tlaceni jsem musela prijit sama. PA byla mlada, krasna, moc prijemna, mila. Takove by mely byt vsechny.
Ovsem u tretiho porodu byla mlada, zamracena, neprijemna PA a taktez mlada, zamracena Mudr. Krizova, ovsem profesionalni, skoda ze naprosto bez empatie. Porod byl hodne rychly, bez problemu, ale diky temto neprijemnym osobam bych do teto porodnice uz rodit nesla.
Ubytovani na odd. 6tinedeli je krasne, pokoje po 2 se soc. zarizenim na pokoji. Detske sestricky byly temer vzdy moc mile a prijemne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Fiorelita 23.07.11 napsala :

Úžassný…díky skvělému personálu a úžasným podmínkám jsem byla maximálně spokojená. Až mě to překvapilo. Doktoři všichni super a ze všeho nejlepší sestřičky, jak na gyndě, tak na dětským. Měly jsme dost problémy s kojením a díky všem sestřičkám jsme se rozkojily. Sice až třetí den, ale sestřičky za mnou chodily pořád i v noci a přikládaly mi malou,páč nám to samotným nešlo. Měla i zánět spojivek, takže každou půl hodku jsme chodily k sestřičkám nechat vyčistit očičko a každá ze sestřiček vždy s úsměvem vyčistila. I koupání a ošetřování mimča nás tam naučili. Ubytování moc hezký, sprcha+ wc na pokoji. Prostě paráda. Sestřičky z gyndy se chodily průběžně s úsměvem ptát, jestli něco nepotřebuju atd. Porodbyl úžasnej, 1. dobu porodní jsem trávila celou dobu s přítelem ve sprše, sem tam udělali monitor a druhá doba porodu úžasný. PA dokázala tak rozmasírovat hráz, že ani nástřih nebyl potřeba. Po porodu si mimíska ošetřili a přítel fotil. Pak nám jí dali a pak odvezli nahřát. Za hodku a půl mi PA pomohla se osprchovat, páč jsem sama se trochu motala. Pak mě doprovodila na pokoja bylo. Prostě jsem se všema bylamoc spokojená a nebýt tak super sehranýho týmu, který tam oni maj, tak nevim nevim, ale porod byl díky nim opravdu krásný zážitek.

Personál: Mudr. Gregor a kolektiv

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít strach…vše dobře dopadne!!! :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co jsem potřebovala,jsem dostala, takže spíš dle potřeb…možná balení vložek..sice dostanete, ale spotřeba je velká.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - radulkar 12.07.11 napsala :

Rodila jsem tu v roce 2008 a vůbec jsem to neměla v plánu :)
Bylo 6.11. kolem sedmé ráno, když pro mě přijela rychlá a hned mě naložili a odvezli. Neměla jsem tušení co se děje a proč se to děje. Na příjmu jsem pomalu začínala chápat, bylo mi oznámeno, že jsem prodělala preklamptický záchvat a těhotenství se musí ihned ukončit. Ujali se mě oba primáři a už mě vezli na sál, probrala jsem se až na jipu. Tam se o mě starali moc dobře a po dvou dnech mě přeložili na porodní oddělení mezi maminky a miminka,což jsem velmi špatně nesla, synka mi odvezli do HK ani jsme ho neviděla :(
Sestřičky tu byly také moc hodné a ochotné a snažili se abych šla brzo za svým synkem.
Pokoj byl pěkný a čistý a byla jsem velmi vděčná, že mi tam nedali nějaké miminko s maminkou :))
Parkrát jsem tu byla i navštívit známé a nikdy jsem se nesetkala s neochotou sester nebo zákazem návštěv…

Personál: dr.Voltr, dr. Krykorka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě tato porodnice stojí za zvážení zda se nemůžete rozhodnout :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

oddací list nebo dokument z matriky o příjmení a jménech, něco na čtení pro dlouhé chvíle

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Verja1 10.07.11 napsala :

Rodila jsem teď před měsícem v Jičíně už své druhé dítko. Z Jičína pouze pocházím, jinak žiji v Praze. Musím říct, že jsem byla v Jc velice spokojena. Jak s péčí při porodu, tak i na odd. šestinedělí. Čtu tu pár negativních komentářů, ale ukažte mi porodnici, kde je 100% spokojeno. Uznávám, že dr. Voltr není úplně oblíben, ale zase je to prý děsný machr na císaře, a to je pro mě důležité. Jinak byli všichni milí a pokud jsem něco potřebovala, nebyl problém. Pro prvním porodu jsme měla bolesti 40 hodin - dlouho poslíci a pak jsem se pomalu otevírala,ale nakonec jsem porod zvládla přirozeně. Syn měl také problémy s přisáváním a sestřičky vždycky došly a ochotně mu to prso nějak do pusy dostaly. Byla jsem sestrám vděčná za to, že vůbec kojíme. Co vím od kamarádek, rodit syna v Praze, tak mám císaře asi nekojíme:). U druhého porodu se vyskytla komplikace s podvazem pupečníku - holt se stala lidská chyba, a vše bylo pečlivě řešeno. I když jsem neměla úplně ideální porody, tak musím porodnici chválit. Upřímně jsem se tam podruhé nejvíce těšila na to jídlo…fakt báječné:D. Mimochodem je to v Jičíně hezké a je tam málo porodů a není nutné se tam k porodu registrovat. Stačí přijít až ve 36tt na monitor..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

oddací list, toaletní papír, vložky - dostanete jen jeden balík

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - LindaR 06.07.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila 1.10.1007 a nemám jediné špatné slovo, jedinou špatnou zkušenost. Jako riziková těhulka, jsem byla co týden na kontrole a potkávala se s hodně lidma.
Za pár dní budu dojíždět znova. Moc se na spolupráci těším a věřím, že i díky odborné péči která je tam opravdu kvalitní bude i náš chlapeček v pořádku.

Personál: pan doktor Gregor a kolektiv

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomenout dobrou náladu - a optimismus. Tak se rodí nejlépe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nabíječku na mobil a něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - LiliHell 22.06.11 napsala :

Na porod v Jičínské nemocnici se sice teprve chystám,ale díky problémům s tlakem a susp.CTG jsem na oddělení porodnice v poslední době stálým hostem. Musím absolutně nesouhlasit s hodnocením PA M.Kučerové v některých příspěvcích. Moje zkušenosti s touto PA jsou pouze kladné, je velmi milá,sice trochu svérázná,ale je to asi jediný člověk,který vám jako laikovi neznalému různých grafů,křivek a termínů poradí a vše na co se zeptáte ochotně vysvětlí.Navíc s člověkem jedná jako s člověkem a bere v potaz idividualitu budoucí maminky i miminka a nesnaží se vás vtěsnat do nějakého grafového průměru.Upřímně doufám že budu mít paní Kučerovou i u porodu,protože jsem si jistá tím,že mi při něm svými radami a zkušenostmi velmi pomůže.

Personál: PA M.Kučerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - terkasto 13.04.11 napsala :

Rodila jsem v Jičíně své první dítě, personál úplně špičkoví sice bych uvítala více pozornosti před samotným porodem, ale bohužel se nás tam sešlo víc :-) Šla jsem domů čtvrtý den jelikož bylo vše v pořádku jen mě mrzelo, že sestřičky z dětského neměli moc času nám vše ukázat například ani jednou jsem si svého drobečka v porodnici nevykoupala. Jinak doporuču se nebát a na všechno se zeptat rádi vám vše vysvětlí. Své další dítě, pokud to bude možné, budu rodit opět v Jičíně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky pro mimčo nám stačili ty co nám dali takže asi jen vložky i ty do podprsenky… :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 29.03.11 napsala :

V jičínském porodnici bych po svých zkušenostech už nikdy nerodila :-(

Personál: mudr.Krykorka,mudr.Křížová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - oddkaj 08.02.11 napsala :

Dobrý den,
rodila jsem v Jičíně v roce 2006, v roce 2009 a chystám se rodit v Jičíně v srpnu 2011. Porodnici Jičín mohu jen doporučit, sestřičky super jak na porodním sále, tak i na dětském. Někteří doktoři i sestřičky by si měli uvědomit, že pro ně je to denní rutina, ale pro maminky je to vysilující, psychicky náročný zákrok a taky podle toho by se měli zachovat. Toto platí pro všechny porodnice, protože vždycky se tam najde člověk, který vše kazí a neměl by tuto práci vykonávat. Každopádně doktor Grégr, Zlámal naprosto super. Perfektní a profesionální přístup. Prostory porodnice jsou bezvadný, stravování taktéž v porovnání s porodnicí v Mladé Boleslavi nesrovnatelné(co vím z doslechu a co jsem viděla), ale mám i plno známých kteří si mladoboleslavskou i turnovskou porodnici vychvalují.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nabrat hodně sil a trpělivosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - nanana 06.01.11 napsala :

Souhlasím ,asistentka Kučerová tam nemá co dělat,je zlá a nemá ani trošičku empatie a z lidského hlediska by jsme toho na ni moc nenašli!!!Když jsem šla rodit podruhé,neměla jsem ani takový strach z porodu takového,ale z toho že opět tam bude tato dáma,udělala mi z toho pekla poprve,ještě větší peklo!!Naštěstí jsem měla asistentku Zlatku,příjmení nevím a Kučerová nastupovala hned po ní,jak jsem se ihned u příjmu informovala!Nikomu jí maminky nepřeju!Hodně síly!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

silnou oporu na porodní sál

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - kocourek4325 28.12.10 napsala :

Dobrý den budoucí maminky,jsem mužský ale budu tady psát za svoji přítelkyni a tak trochu za sebe.V ke konci roku 2009 mě přítelkyně řekla že je tehotná a oba jsme měli velkou radost jenže za pár měsícu došlo k tomu že potratila a kdyš se zeptala doktorky na porodní ambulanci proč se to stalo,sprostě jí odpověděla že jí to řeknou až bude mít za sebou třetí potrat.Úspěšně po roce se nám podařilo že přítelkyně byla zase těhotná ale uplinulo pár měsíců a potratila,já jsem ještě nevěděl že potratila,vešel jsem na lůžkové odďelení porodnice v Jičíně přicházel jsem k pokoji kde ležela přítelkyně a zrovna z jejich dveří vyšel primář Voltr s nějakou zdravotní sestru (kdy bych znal její jméno napíšu ho sem) a oba dva se hrozně smáli,já jsem vešel do pokoju a přítelkyně brečela že ji teď řekli že potratila,nechápo tu lhostejnost a neůctu k pacientům ze strany Mudr: Voltra,druhý den jsem mluvil s Voltrem a věřte že jsem mu chtěl dát několik do zubů za jeho chvání,položil jsem mu několik otázek na které mě nebyl schopnej odpovědět.Sebral jsem přítelkyni,podepsali jsme reverz a ovezl jsem ji do porodnice Turnov kde na nás byli strašně moc laskaví přátelští a všechno nám oboum do detailu vysvětlili proč se tomu tak děje.Nechtěl bych Vás zrazovat od Jičínské porodnice ale uvědomte si že jde o vaše zdraví a zdraví dítěte,já s přítelkyní už máme jasno,do Jičínské porodnice už ani omylem jedině do Turnovské porodnice.PS: mohl bych tady psát ještě spoustu nehorázných přístupech ze strany některých lékařů a seter jaké mají hrozné chování k pacientům,třeba osobně mám špatné skušenosti na krčním Mudr:Novotný nebo chyrurgická pohotovost.

Personál: primář Voltr

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvažte mezi Jičínskou porodnicí a Turnovskou porodnici,život je vzácný proč ho ryskovat v Jičíně.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 09.11.10 napsala :

Na porod v této nemocnici nevzpomínám vůbec v dobrém slova smyslu, sice jsem si odtud odnesla krásnou malinkatou holčičku, za kterou ten porod samozřejmně stál, ale tu jsme si nadělili s manželem prakticky sami. Měla jsem naplánován vyvolávaný porod. V ten den jsem přišla na monitor a pak podepsala nějaká lejstra+ samořejmně že si nepřeju účast mediků.

Po deseti minutách přišla vizita, primář společně s mediky. Otočil se na jednoho z nich(ještě k tomu syna mé bývalé učitelky) a řekl, : ,,už jste si někdy zkoušel.....)ne? tak prosím…fakt jsem se cítila děsně…

Potom mi porodni asistentka oznámila, at otce poslu domu, ze rodit budu az druhy den, ze se to normalne prvorodickam nerozebehne ten den…

tak jsem se slzama v očích poslala manžela domů a šla jsem si vybalit na nadstandartní pokoj. poté mě poslali na porodní sál, kde jsem dostala oxytocin a po půl hodině( kdy jsem tam ležela sama) přiběhla PA že nějak pomalu malé bije srdce, tak se to musí zastavit-fakt super, nikdo nikde,…

test se zastavil a mě poslali na pokoj, tam jsem si lehla a poté přišli sem tam dr. a dělali mi celkem bolestivě hamiltony…

za tři hodiny se mi rozjel samotný porod,a nepotřebovala jsem žádnou kapačku. Ještě že jsem měla nadstandart, protože sály byly právě obsazeny…!!! už vidím jak celá žhavá skáču na baloně ve sprse 6 hodin s nějakou spolukolegyní na pokoji. Přišel manžel, (KTERÝ PODLE PA Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEMŮŽE BÝT CELOU DOBU), no a mě oznámili že se to blíží, …až teprve večer, když se sál uvolnil, přišla jsem na řadu já, a k mé smůle!!!!SE SÁL UVOLNIL A JÁ TÍM ZÍSKALA ke svému zatím snesitelnému porodu PA kučerovou, kterou nepřeju ani největšímu nepříteli!!!!(Souhlasím s an, příspěvkem viz výše!!!) ta mi tak znepříjemnovala me a memu manzelovi zivotem vetama typu: jo vono vas to boli jo??? to jeste nic neni, to se teprve bude neco dit, a vy nemuzete curat? no jestli se nevycurate, pak vas vycevkuju.....s prominutím musím konstatovat že je to bezcitná zasraná kráva, kterou svět neviděl!!!!!!(samozřejmne nema deti…)tak mi znepříjemnila posledních pět hodin porodu, že na ni dosmrti nezapomenu, !!Doporučuji všem si napsat do porodního plánu, že ji u porodu nechcete!!!

No a co se týče té slavné doby porodní co z vás má vše vyjít samo, tak to se na mě vyřádila prozměnu paní KŘÍŽKOVÁ tím že ze mě všechno vytrhala, tak, že jsem týden potom musela na revizi, protože mi vevnitř zůstali plodové obaly…

co se týče šití, a krevní kapsy která vznikla u stehů, raději se dále vyjadřovat nebudu, každý at si udela jiz nazor sam, pro me to bylo jedno velke peklo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 19.10.10 napsala :

rodila jsem v Jičínské porodnici v květnu své druhé mimi(první u Apolináře) a musím dodat, smekám klobouk. Porodní asistentky super,usměvavé,hodné to samé na dětském, mají čas a snahu vás naučit správně kojit,věnují se vám,pokoje super ,já měla nadstandart a cítila jsem se tam jako doma. Rodil mě pan doktor Gregor,přála bych tadytoho hodného človíčka, každé rodičce…mohu všem jen doporučit- Je a jste prostě SUPER!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Lucie Jánská 11.10.10 napsala :

Rodila jsem v porodnici Jičín své druhé dítě na konci července. Nemám absolutně žádných námitek. Ať se týká porodní asistentky a vedení celého porodu nebo pana doktora. Byla jsem naprosto spokojená. I poporodní péče byla skvělá. Sestřičky u miminek milionové. Strava super, jen prostor pro návštěvy je dosti stísněný. Ale pokud se sejdete na pokoji s tolerantní paní jako já, vyjdete si vstříc a návštěvy jsou na pokoji. Takže já mám jen a jen kladné hodnocení a porodnici v Jičíně všem doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně všechny doklady, ostatní vám návštěvy přivezou:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 08.10.10 napsala :

také mohu doporučit…porodní asistentka byla úžasná, prostředí moc příjemné a sestřičky moc pomáhaly při učení kojit..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Anonymní 05.10.10 napsala :

Porodnici v Jičíně doporučuji, skvělá péče, příjemný personál, profesionalita lékařů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - pajinuska 29.09.10 napsala :

Chtěla bych poděkovat všem v Jičínské porodnici! Všichni se tam chovají velice profesionálně, jsou příjemní, snaží se pomoc! Sestřičky z dětského taky milý! prostě vše OK!!! Krásný pokoje, porodní sál! Vše bylo naprosto v pořádku! děkuji a doporučuji

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jičín - Anonymní 27.09.10 napsala :

Rodila jsem zde loni.Prostředí porodnice je krásné.Na příjem jsem dorazila ve 2 ráno ,porod probíhal cekem v pohodě v 6 ráno se měnila směna a přišla sestra M.Kučerová,na kterou nikdy nezapomenu,protože mi do 8 hodin než jsem porodila udělala peklo na zemi a vlastně zkazila celý do té doby pěkný zážitek z porodu.To je člověk,který nemá ve zdravotnictví co dělat.Bez empatie ,surová,přísná,nepříjemná.Hlášky typu"až budete umírat na rakovinu,poznáte co je bolest",nebo"musíte se při kontrakci kroutit,nešlo by to ležet v klidu!"nepatří do porodnice.Na oddělení šestinedělí bylo vše perfektní tam můžu jen chválit.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jičín - Anonymní 03.06.10 napsala :

Na doktory jak z gynekologie tak z dětského si nemůžu stěžovat. Perfektní.. Ale na co bych si chtěla stěžovat, jsou sestry z dětského. Jsou k vám odměřené a ještě vás seřvou za něco co nevíte.. Jsou tam snad od toho, aby vám to všechno řekly a naučily, ne ? ! Jsou tam i vyjímky, tak 2-3 setřičky. Ostatní mi přijde, že se k těm miminkám staví jako k věci, že to berou jen jako práci, nic víc.
Takže kdybych se měla znova rozhodovat, tak tam asi rodit nebudu.

Personál: MUDr. Zlámal Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - meli22 14.05.10 napsala :

Personál super,jak dětský tak gynekologický,až tedy na jednu starší silnější nervozní podražděnou porodní asistentku,která s prominutím by už to měla zabalit,vyloženě byla zlá a nepříjemná!Víme všichni,že porod není procházka růžovým sadem a neovládáte se,já konkrétně jsem parkrát nahlas vyjekla a přišla na mě ječet at se ovládám,no doufám,jako spousta rodiček že jí podruhé nechytnua možná doufám víc ,že už tam tahkle zlá osoba nepůsobí.Skoda ,že neznám jméno,u této pní stačí jeden pohled a rodička vycítí.Hodně sil maminky,taky mě to za par měsíců opět čeká:-)

Personál: dr.Komancová -nejlepší! Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - Makyta 07.02.10 napsala :

Tak hodně záleží na personálu nemocnice je tam prý jedna sestra porodní asistentka která je tedy velice nepříjemná ale já jsem měla štěstí sestřička mladá a laskavá měla se mnou velkou trpělivost…Na pokoji po porodu péče z gynekol. hlediska super , péče o miminko super…jen bych zlepšila pomoc při kojení…toho se mi tedy nedostávalo moc dobrovolně…sice mi sestřičky pomáhaly …ale s ksichtíkama na tváři…takže to bych zlepšila pro maminky které si nebudou vědět radi pro prvorodičky které neví co je čeká…k těm by měli být sestřičky opravdu vstřícnější i přes jejich zaneprázdnění nebo k tomu určit speciální sestřičky jako laktační poradce nebo dulu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam dostanete až budete chodit měsíc před termínem na pásy do nemocnice…takže buĎte v klidu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jičín - dusicka.. 27.12.09 napsala :

Pristup personalu hodnitit nebudu. Mela jsem trosku privilegia vzhledem k tomu, ze jsem zamestnanec nemocnice…

Spis chci dat info maminkam, co budou potrebovat.
Po porodu je k dispozici cca 10 jednorazovych plen, obleceni pro miminko je erarni a stejne tak i kosile pro maminky (sice to nejsou zadne extra modely, ale lepsi, nez kazdy den premyslet, co s vlastni spinavou kosili). Dale jsme dostali asi 10 ks vlozek a mazani na zadecek miminka.
Potreby pro koupani miminka jsou take erarni.

K dispozici je odsavacka MM rucni i elektricka i kloboucky (pri bolavych bradavkach).

No a dal me uz nic nenapada. Kdyby nekdo chtel dalsi info, rada dodam :-)

Personál: primar MUDR. Voltr, MUDr. Krizova, MUDr. Haasova, MUDr. Krykorka Nahlásit

Fotky z porodnice

Porodní sál s koutkem pro vážení a měření miminka a dveřmi do koupelny se...

Porodní sál - lůžko a sesterna

Porodní sál s občerstvovacím koutkem pro mě a manžela

seznamování :-)

ošetření na porodním boxe

ošetření na porodním boxe

Hezké postýlky.

Matěj Drahonovský vážil 3.000 kg 49 cm,císařským řezem

Terezka a Filípek

Terezka a Filípek prosinec 2010

v posteli se spalo taky krásně

room-in

takhle krásně senám tam spimkalo

hned po porodu mě hezky ošetřily

Teprve den na světě

Natálka se narodila 28.5.2010 ve 12:12 za obrovské podpory MUDr. Zlámala
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Jičín.>

Děti z porodnice Jičín

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Jičín
Strážnovská Zuzana neznámé 08.03.2019
algifen Jičín Dominika / Jakub
neznámé 25.02.2019
ledulaz Hořice Natálka
52 cm, 3980g 08.01.2019
telezska Jičín Natálie
51 cm, 3500g 31.12.2018
Beruska248 Mladá Boleslav Matyáš
52 cm, 4120g 11.11.2018
Vytejda Pecka Nelinka 47 cm, 2600g 23.10.2018
AdVAMaZd Adámek
51 cm, 3g 05.10.2018
bubuada Sobotka Emička
44 cm, 2900g 27.08.2018
nicoll.curejova Brajen
48 cm, 3350g 21.07.2018
Veronikahajna Eliška Hajná
49 cm, 4030g 17.07.2018
MajdasApčou Hořice Magdalena
48 cm, 3450g 17.07.2018
sebastianek2 sebastianek farkas 47 cm, 2900g 03.07.2018
Mildicek Milan
47 cm, 3210g 07.06.2018
Eliskamamina Eliška
50 cm, 4000g 21.05.2018
Sylvinkaaa Sylvinka
48 cm, 3060g 16.05.2018
sabinasa Nový Bydžov Ella
48 cm, 3350g 29.04.2018
Milča Zelinková Libáň Domča
49 cm, 3150g 07.04.2018
V3ronika Karin/Theodor neznámé 02.04.2018
Martinka.Matysek Matyáš 50 cm, 3890g 17.02.2018
Lulinka95 Oliver
53 cm, 4200g 13.02.2018

Rodily v porodnici Jičín

Chystají se rodit v porodnici Jičín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Jičín (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Jičín?