Porodnice Kyjov

, http://www.nemkyj.cz/gynekologicko-porodnicke-o...

Oddělení šestinedělí: 518 601 416
Novorozenecké oddělení, horká linka kojení: 518 601 320
Ambulance porodního sálu: 518 601 411 (7.00 - 14.00 hodin)
Gynekologická ambulance: 518 601 404 nebo 518 601 403
Cvičení a plavání maminek:518 601 563.

Primář: MUDr. Július Maruška

Porodnice v Kyjově nabízí nejen péči o fyziognomická těhotenství a porody, ale i péči o ženy s rizikovým těhotenstvím. Naleznete zde 53 lůžek, moderní porodní sály s důrazem na zachování soukromí nastávajících maminek. Každoročně proběhne v kyjovské porodnici přes 700 porodů. Samozřejmostí rooming-in. Za zmínku také stojí titul Baby friendly hospital, který byl porodnici udělen za splnění náročných podmínek stanovených UNICEF. Přečtěte si další informace o porodnici Kyjov.

Doporučují maminky porodnici Kyjov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kyjov

Rodila jste v porodnici Kyjov?
doporučuje
Porodnice Kyjov - Afibe 06.08.18 napsala :

V porodnici jsem byla asi den před porodem a čtyři dny po něm a za celou dobu jsem nenarazila na jediného nepříjemného nebo jenom „otráveného“ člověka. Naopak jsem přesvědčena, že jsem přišla do styku s lidmi, které jejich práce baví.

Přijeli jsme v noci a přesto, že nás tam v jednu chvíli bylo několik, veškerý personál, se kterým jsem přišla do styku, byl milý.
Přijali mě cca 3 hodin po prasknutí plodové vody, ale bez stahů. Nikdo mě ale do ničeho nenutil, čekalo se (bezmála 24 hodin), až porod začne sám. Všechno mi bylo vysvětleno, co se děje, proč se to děje a co se pravděpodobně bude dít dál. Nikdo mi nic nevnucoval, nikdo mě do ničeho nenutil. Pokud byl potřeba jakýkoliv zákrok (podávali mi např. nitrožilně antibiotika), řekli mi dopředu, co budou dělat a proč.

Porod samozřejmě bolel a já nadávala jako špaček, do čeho sem se to zase nechala uvrtat, ale budu na něj vzpomínat jako na něco velmi krásného, co bych neváhala zopakovat. Při porodu mě nikdo nerušil, vše nechali svému tempu, trpělivě mi vysvětlovali, co a proč se děje, ptali se co chci, nabízeli, ale nevnucovali. Na sále bylo přítmí a klid, porodem mě provázela jediná porodní asistentka, nebylo to, že kdo přišel, ten si sáhl (rodila jsem čtyřikrát ve třech porodnicích, takže mám jakousi možnost srovnání). Teprve na samotné „finále“ se v místnosti objevil doktor a dětská sestra.

Po porodu mi miminko dali na břicho a než si ho vzali, zase se mě zeptali, jestli už můžou. Porodní asistentka maličkou „přivítala“ krásnými slovy a chválila nás tak, že z toho žiju ještě teď. :-) Manžela u porodu brali jako naprostou samozřejmost. Ochotně odpovídali na každou jeho otázku. Porodní asistentku považuji za anděla… lituji, že si nepamatuji jméno (pouze tuším, že křestním je Gabriela), ale nezapomenu na ni nikdy.

Péče po porodu taky výborná. Na pokoji byla denně laktační poradkyně, lékařky i sestry byly příjemné, co jsem chtěla vědět, zodpověděly (a nikdy jsem se necítila jako blbec, kterej otravuje malichernostmi).

Jídlo mně osobně chutnalo. Jediné nevhodné bylo čerstvé pečivo, ale ne neřešitelné - já jsem si ho dala do sáčku a jedla až druhý den. K dispozici bylo neustále nějaké ovoce a mléko a denně mléčná svačina (jogurt, termix, …)

Bylo to skutečně nad má očekávání, původně jsem do kyjovské porodnice vůbec jet nechtěla a vybírala mezi porodnicemi v Brně (mám to přibližně stejně daleko), dnes jsem ráda za dopravní komplikace, které mě přiměly rozhodnutí přehodnotit a porodnici vzkazuji dík.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.
A taky myslím: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co píšou na stránkách, ale když něco zapomenete (teda mimo dokladů), tak žádný stres, pro personál to není problém, poskytnou vám, co můžou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Ebbi77 12.07.18 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí začala před třemi roky. Vlídný přístup po předání mé doktorky ve 35. týdnu těhotenství, klidné prostředí. Ale také dlouhé čekání na řadu při ozvičkách (v žádném případě nejezděte v pondělí, a pokud už máte daný termín návštěvy na tento den, tak raději dojeďte až cca mezi 9.30 a 10.00).

Tento porod proběhl velmi rychle. Snad proto, že se jednalo o druhé dítko. To první jsem rodila 23 hodin. Bolest (dala se vydržet) celkem 6 hodin. Příjezd auta až přede dveře do porodnice, nástup do výtahu. Porodní asistentka stihla jen zapsat povinné údaje a za 15 minut bylo mimi na cestě. Nádherná práce nás všeh. :-)

S touto iluzí krásného a přirozeného porodu jsem dojela rodit v červenci 2017 i své třetí mimi. Bohužel koncem pánevním. A to je ten zásadní problém pro tuto porodnici. Podporují zásadně přirozené porody. Již dlouho dopředu jsem urugovala u MUDr. Kostky, podotýkám, že k němu jsem byla ''dohozená" společnou známou, císařský řez. Při první návštěvě mi nadal, že si nemohu vybírat, jaký porod zvolím, při 2. návštěvě se mi omluvil, že začneme znovu, protože je rád, že jsem se vůbec k němu vrátila, načež mi znovu nadal, proč nevyužiji v Brně možnost otočení plodu v břiše. Podle mne toto není přirozená záležitost a 3 případy úspěšného otočení z 10 pokusů je pro mě málo. Naštěstí pak odjel na dovolenou a už jsem ho neviděla.

Porod se ohlásil odtokem plodové vody. Kontrakce tak akorát na odjezd do porodnice. Příjem v klidu. Bohužel vím, že při odtoku plodové vody mám před sebou cca min. 10 hodin čekání. Cvičení na míči, horká sprcha. Vše dle očekávání. Kontrakce se stupňují. Po 6 hodinách se začínám opět zavírat ze 6 zpět na 4 cm. Děs. A tady nastalo nejhorší rozhodnutí MUDr. Zabloudilové, dát mi oxytocin. Největší zlo na světě. Moje tělo se začalo nekontrolovaně zmítat z jedné obrovské kontrakce do další. Trpět mě nechali 3 nekonečné hodiny.

Jdeme rodit. Doktorka to vůbec nezvládala. Já taky ne. Manžel zuřil a trpěl zároveň. Už u mne bylo 5 doktorů, z každé strany jeden a mimi nešlo vytáhnout. Císař nebyl možný! Najednou se mi mezi nohama objevil pan primář Maruška. Doktorku doslova vyhodil. Nohy zvednout do třmenů, uvázat, na obličej dýchací masku. Omdlívala jsem jim totiž bolestí. Nekompromisně do mne vrazil obě ruce a otáčel miminkem, až ho ze mne vytáhl. Horší bolest si neumím představit.

Nejúžasnější byla porodní asistentka Gabriela. Jak mi pak řekla, všechno bylo na pytel, ale zvládla jsem to. Díky panu primáři jsme obě v pořádku. Pokud mohu doporučit, rodíte-li koncem pánevním, vždy chtějte císaře. Zde nebo jinde.

Oddělení šestinedělí je super. I když jste tři na pokoji. Záleží na spolubydlících.

Personál: MUDr. Maruška, Mudr. Zabloudilová, MUDr. Pecha, PA Gabriela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptejte. Personál je velmi milý a rádi se zde o vás postarají. Porodní plán hoďte do kytek. Stejně bude porod probíhat úplně jinak, ha ha ha. Vše, co budete potřebovat, je napsané na stránkách porodnice. Jen jednu důležitou věc tam nepíší. Vemte si s sebou hroznový cukr. Dodá energii při a hlavně po porodu. A hlavně po porodu využijte ten luxus, že vám jídlo chystá někdo jiný a jezte, jezte, jezte! Budete mít dost mlíčka pro mimi a energii pro sebe. Hodně štěstí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 20.11.17 napsala :

Porodnici Kyjov můžu jen doporučit. Skvělý personál od přijetí do propuštění. Perfektně se postarali o mě i o syna. Na porodním se během mého porodu vystřídalo pět směn a všichni byli úžasní. Můj porod trval od odtoku plodové vody 42 hodin a díky personálu (a manželovi samozřejmě) na něj strašně ráda vzpomínám. Na oddělení šestinedělí si také nemůžu stěžovat, sestřičky milé, hodné, ochotné, radily vše, co bylo potřeba. Po druhé pojedu určitě zase rodit do Kyjova.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Lenka 90 03.11.17 napsala :

Porodnici v Kyjově můžu jen doporučit. Skvělý personál, který se postaral jak o miminko, tak i o mě. Byli ochotni, příjemní a ze vším pomohli a poradili.

Magda se nám narodila 24.10.2017.

Jména si bohužel nepamatuju. Ale od prvního příjmu až po propuštění byl všechen personál úžasný. Takže doporučuji na 100 procent.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - malina27 03.10.17 napsala :

V Kyjově jsem rodila své první dítě v červnu letošního roku a jsem maximálně spokojena. I když se jednalo o konec pánevní, nikdo mě automaticky netlačil do sekce, naopak zde preferují přirozený porod a minimální zásahy - až když je skutečně třeba - což oceňuji.

Již od přijetí byli lékaři i porodní asistentky velice milí (i když byl víkend a velmi časně ranní hodiny :-) ), vše se mnou probrali. Po celou dobu se mnou mohl být manžel. Porodní plán jsem s sebou měla, ale nebylo potřeba jej ani vytahovat, na všem jsme se domluvili. Úlevové polohy jsem volila podle sebe, nikdo mě zbytečně neorganizoval, že „teď bych přece měla hopsat na míči/viset ze žebřin“. Využila jsem sprchu, vana byla pokažená a stejně vzhledem k prasklé vodě nepřipadala v úvahu.

Byla jsem sice více kontrolována, vzhledem k poloze miminka, monitor proběhl při přijetí a před druhou dobou porodní, ale opět jsem mohla zaujmout polohu, která mi vyhovovala. Přiložení miminka na břicho a bonding byly automatické, v soukromí jsme se s manželem mohli nerušeně těšit z prvních chvilek s naší dcerou. :-)

Oddělení šestinedělí musím taky vychválit, sestřičky milé, laktační poradkyně výborná, když jsem potřebovala že začátku poradit s kojením, stačilo se zeptat, všichni ochotně pomohli. :-) Příště zas. :-)

Personál: MUDr. Kostka, MUDr. Václaviková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Nadenkaaa15 23.08.17 napsala :

Dobrý den,

V porodnici v Kyjově jsem rodila 1. holčičku. 2. chlapečka ve Znojmě a tyto dvě porodnice se, podle mě, liší hodně. Znojmu dávám 1*, Kyjovu tak za 3.

Prim. Maruška docela nepříjemný pán, porodní asistentka Světlana přišla do služby a bez Dobrý den zahlásila, když jsem měla kontrakci: „Bolí? To ještě nic není…“ Sice u porodu někdo ocení klid, ale u indukovaného, kdy mi dali na vyvolání, co šlo, pak zavřeli a nazdar…Entonox, epidurál nic. Na monitoru celou dobu, za hodinu tak 2× 2 minuty na sprchu.

Jitka Zabloudilová byla ale velmi příjemná paní doktorka.
Porodní plán byl pro Kyjov haha, homeopatika, to si dělejte, jestli chcete, aromaterapie nic, vana - nenapouštíme… Bonding nic, dotepání pupečníku nic.
Ale úžasné bylo novorozenecké oddělení.

Oproti tomu Znojmo, superpříjemné porodní asistentky (Šeďová, Hochová) i všichni lékaři.
Už při příjmu: probereme porodní plán? Homeopatika? Super! Aromaterapie? Super, domíchám vám i naše oleje. Chcete rodit do vody, na stoličce, řekněte si…

První porod Kyjov - od 1. hodně silné kontrakce - 7 hodin, 3600 g, hodně šití, hypotonie dělohy - ihned na sál a manžela se zabaleným mimčem nechali hodinu bez zájmu na chodbě… Ale jinak teda ostatní personál příjemný.

Druhý porod Znojmo - porodní asistentka Šeďová uklidnila, pomohla s homeo, vše úžasně vysvětlila, poradila, napustila vanu, kontrolovala ozvy mobilně, nechala mne opravdu dělat vše, co mi ulevilo. Dorodila porodní asistentka Hochová, stejně tak moc skvělá. Od 1. hodně silné kontrakce 1,5 hodiny (připisuju to homeopatikům), vše bez nervů, pod stálým dohledem porodní asistentky, 4300 g, bez nastřižení, jen zase hypotonie - skvěle zvládnutá mladou paní doktorkou Soltész.

Automaticky bonding 2 hodiny, maminka i tatínek, umytí, až chtějí rodiče, dotepání pupečníku taky jako samozřejmost… Prostě nádhera… :)

Přeju všem mamčám stejný porod jako byl můj druhý, nádherný zážitek. :)

Personál: Prim. Maruška, Mudr. Jitka Zabloudilová, PA Světlana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aniball, homeopatika k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 25.06.17 napsala :

Ležela jsem tam z důvodu přenášení od 10. dne. Skvělá komunikace s MUDr. Maruškou, co chci a nechci, vždy dal na mé pocity a vyšel vstříc. Hodně se ptal, jak mi je a kontroloval denně čistotu plodové vody přes amnioskop. Jiní sloužící lékaři taktéž moc milí a pečliví.

Jakmile CTG křivka vypadala trošku jinak, okamžitě nás začali monitorovat intenzivně. U porodu pak s CTG přišli jen na chvilku. Porodní asistentka nabízela pomoc s úlevovými polohami na míči aj., ale byla jsem ráda, že ležím. Radila, jak s dýcháním a nenechala se mnou několikrát odmítnout a v tichosti a klidu mě přeci jen přesvědčila a jsem jí za to moc vděčná. Hned to bylo snesitelnější. Na křížové bolesti mi dala teplé obklady, které trochu pomáhaly a vysvětlila, že u křížových bolestí epidural nemá moc cenu, že tolik nepomůže (cítila jsem jen záda, břicho ne).

Porod pak probíhal v polosedu, držela jsem si nohy. Tady bych uvítala spíše „kozu“. Nástřih nebyl třeba (dítě 4 kg). Nedělají je automaticky ani i u větších dětí. Hned mi dali miminko na hruď a čekali na dotepání pupečníku. Táta stříhal. Pak miminko odnesli na utřít (neumývají ho) a ošetřit pupík. Já mezitím rodila placentu. Pak hned miminko přinesl táta, mě přesunuli na lůžko a dali jsme ho přisát za pomocí laktační poradkyně. Celé 2 hodiny byli s miminkem a pak při přesunutí do sprchy si jej vzali sestry, vyšetřili lékaři a omyli. Za půl hodiny po sprše a přesunutí na pokoj donesli miminko a už zůstalo u mě.

Měli jsme plno přednášek - od rehabilitační sestry, co a jak po porodu, od laktační poradkyně, od lékařů, co se týče první pomoci miminek atd. Co se týče jídla, obrovská změna -denně 2 druhy ovoce, zeleninové saláty, cereálie na svačinu, mléko po celý den, melta a jogurty také denně. Co donesly návštěvy, všechno odnesli, protože jsme to nestíhaly všechny maminky sníst. Znovu už rodit nebudu, ale kdyby jo, jedině v této porodnici.

Personál: MUDr. Maruška, por. asistentka Vávrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se a nebát se sdělit obavy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teploměr s ohebnou špičkou pro miminko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - martulinecka92 16.06.17 napsala :

Do porodnice jsme dorazili v 10 večer s pravidelnými kontrakcemi, po všech vyšetřeních následoval klystýr a sprcha a uložení na porodní sál. Sestra chodila kontrolovat, ale že by poradila nějakou polohu nebo něco pro úlevu, to ne… Jenom mě poslala na wc. Přítel byl se mnou, takže oporu jsem tam měla a necítila jsem se tam sama, byl tam klid, protože jsem rodila jako jediná. Ani nevím, která doktorka mě rodila, vím jen, že byla mladá, za celý týden žádné jména nepadla.

Malá měla omotanou pupeční šňůru kolem krku a nešla mi vytlačit (už jsem neměla sílu), takže přítele vyhodili za dveře a malé pomohli zvonem na svět. Žádné první přiložení nebo tak něco, jen jsem se stihla zeptat „co to je“ (nenechali jsme si říct pohlaví - takže jsem se těšila na to překvapení, protože všichni okolo hádali, že budeme mít kluka). Malou hned odnesli a mě dali do pořádku, přítel s ní přišel a nechali nás odpočívat. Po asi hodině jsem si zavolala sestru, aby se zkusila malá přisát - moc jí to nešlo.

Na oddělení šestinedělí byly některé sestřičky milé a ochotné a některé ne. Na vše se musíte ptát a jako prvorodičku vás ani všechno hned nenapadne, příště bych asi volila jinou porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres, hlavně klid.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - janina_mc 09.12.16 napsala :

Moje zkusenost je dobrá.

Dorazili jsme před půlnocí do porodnice, nechali si mě tam s tím, že se porod do rána rozjede. Umístili me na pokoj u porodnich sálu a celou noc me chodili kontrolovat, cca každou hodinu.

Ráno mi udělali klystýr, vystřídala se směna a šup na sál. Primář píchnul vodu a za půl hodiny byl malý na světě.

Porodní asistentka milá, radila a dýcháním a povzbuzovala při tlačeni. U porodu byla jen ona, na šití přišel doktor a pro maleho dětská doktorka. Byla jsem na to velkem porodním sále a ten je moc hezký (ty boční mi přijdou jak před půl stoletím vydlážděné prádelny).

Sestry na šestinedělí byly příjemné (až na některé, co asi v noci spaly a vadilo jim, že je obtěžuji dotazy).

Takže za mě spokojenost.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 19.09.16 napsala :

Několikrát jsem si řekla o Entonox, který jsem bohužel nedostala, i když jsem se předem na tuto možnost několikrát dotazovala.

Chtěla jsem nechat napustit vanu, ani to mi nebylo umožněno (dostalo se mi pouze směšné výmluvy jako: vanu nenapouštíme, vana je pokažená a vana tady není). Ze sprchy mě neustále vyháněla sestra.

Než přijel přítel, byla ke mě sestra u porodu velmi nepříjemná. Ostatní také většinou nepříjemné, neochotné, samozřejmě ne úplně všechny. Když se neptáte, nic se nedozvíte..

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 22.06.16 napsala :

Můj porod byl trošku zdlouhavější. Byla jsem přijata pro bolesti a hospitalizována na gynekologickém oddělení. Celou noc jsem hekala na pokoji a nikdo mě nepřišel zkontrolovat až jsem se ozvala a šlo se rodit. Po přípravě (možná i šoku z toho prostředí - opravdu nemůžu porodní sály doporučit) se mi porod „zastavil“. Opět jsem byla převelena na gynekologii kde jsem celý den hekala a nikdo mě nepřišel zkontrolovat.

Večer jsem se opět ozvala a šlo se opět rodit. Naštěstí odtekla plodovka tak již bylo jasné, že se dítě narodí. Rodila jsem celou noc a vše probíhalo v klidu přirozeně, asistentku jsem měla výbornou. K ránu se porod zastavil a nepomohl ani oxytocin, tak udělali císaře a zpětně musím zhodnotit že jsem ráda, jindy by to třeba ještě x hodin zkoušeli. Byla jsem spokojená s péčí na JIP ale na novorozeneckém to bylo horší. Dítě jsem dostala do péče až 4. den a vůbec jsem netušila co a jak. Sestry vysvětlovaly ale zpětně musím zhodnotit že nedostatečně.

Oproti běžně rodícím jsem byla dost indisponovaná a ocenila bych, kdyby měla některá sestra čas mi vše v klidu vysvětlit - jak si sednout ke kojení, kolik malému dávali příkrmu apod. Prostředí pokojů moc hezké. Nemám z Kyjova trauma ale příště to zkusím jinde.

Personál: MUDr. Kostka Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - Denisovicova 02.06.16 napsala :

Do porodnice jsme dorazili po šesté ráno, cca dvě hodiny po prasknutí vody. Po všem papírování přišel MUDr. Kostka, a ačkoli mu končila směna, byl velice milý, vtipný a mluvil na mě ztišeným hlasem, snad aby mě moc nerozrušil. :) Převzala si mě MUDr. Zabloudilová, taky velice milá a příjemná.

PA byla taky moc fajn, snažila se mě povzbuzovat a radila ohledně úlevových poloh. Rodila jsem jediná, takže byl všude úžasný klid. Jenom teda velká nevýhoda, co se týče sprchy. Na pokoji byla rozbitá, takže jsem vždycky musela přes chodbu do přípravny na klystýr, a ani ne za deset minut se všechna voda z bojleru spotřebovala a trvalo poměrně dlouho, než se ohřála další.

Porod nakonec skončil sekcí v pět hodin večer, přestala jsem se otevírat. Zpětně si vyčítám, že kdybych do sebe hned od startu nenechala cpát ty chemický sajrajty, možná to dopadlo jinak.

Na JIP, gynekologickým i novorozeneckým byly všechny sestřičky usměvavé, ochotné a velice příjemné. Laktační poradkyně byla taky výborná. Měla jsem obavy, jestli vůbec budu kojit, moc nám to ze začátku nešlo, ale moje obrovský dík patří sestřičce Pískaté. Ve dvě ráno se mnou strávila na pokoji celé jedno kojení. Vysvětlila, pomohla, ukázala mi různý polohy a malý od té doby tahal jako blázen. Má pět měsíců a je pořád plně kojený.

Pokud bude další miminko, pojedu rodit zase do Kyjova. Jenom už se nenechám tak lehce „natlačit“ do různých tabletek a oxytocínů a nevím čeho všeho ještě.

Personál: MUDr. Zabloudilová, MUDr. Kostka, PA Kalincová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dobrou náladu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Dejvkika 24.05.16 napsala :

Já teda zatím s porodem v Kyjově zkušenosti nemám, ale chodím tam ke svému MUDr. Kostkovi a přístup je výborný. Musím říct, že i personál na gynekologickém oddělení je úplně úžasný.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemocnici Kyjov doporučují a manžela s sebou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - margot-e 09.05.16 napsala :

Z Kyjova jsem měla opravdu strach, ale musím říct, že jsem tam byla maximálně spokojená. Přístup personálu super. Rodila jsem koncem pánevním a řekla bych, že oba doktoři to zvládli na jedničku.

MUDr. Kostka byl velice příjemný, jméno porodní asistentky si nepamatuji, ale taky milá paní. MUDr. Maruška sice drsnější, ale v té chvíli mě to bylo úplně jedno.

Jediné, co bych vytkla, po příjmu na porodní sál jsem očekávala, že mě bude PA radit různé úlevové polohy a nic se nedělo.. člověka nechají být a chodí každou hodinu kontrolovat.

V porodnici jsme se zdrželi týden, a za tu dobu si nemůžu na nic stěžovat.

Personál: MUDr. Maruška, MUDr. Kostka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečíst recenze. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka s sebou k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - ferda30 16.03.16 napsala :

Rodila jsem tu dvakrát. První porod v Brně na Obilňáku - jak na páse, přístup personálu nijak positivní a pro prvorodičku to byl fakt super zážitek. Do Kyjova jsem jela za pohodou a příjemnou atmosférou.

Jako druhorodička už člověk neřeší žádné hlouposti, a proto je důležité se cítit prostě jen dobře, a to jsem se tedy v Kyjově opravdu cítila. Musím říct, že jsem tu byla jako na prázdninách. Všichni příjemní, porod v pohodě-pokud se to tak dá nazvat. :)

Třetí porod byl jasná volba - opět Kyjov. Od příjezdu byla maličká za čtvrt hodinky na světě, takže se mnou moc práce neměli a já si opět mohla užívat prázdniny. :) Maminky, opravdu můžu doporučit tuto porodnici. Vždycky se najde někdo, kdo bude s něčím nebo někým nespokojený. Pro maminky prvorodičky je to vždycky těžší, když ještě neví, co a jak, ale nebojte se zeptat - nikdy mne nikdo neodbyl.

Pan primář Maruška je jak takový tatíček, fakt hodný a milý. Hlavně je důležité užít si první chvilky s miminkem, protože doma už tak rozmazlované jako v této porodnici asi nebudete. :)) Hodně štěstí maminkám i miminkům!

Personál: MUDr. Maruška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit samy sobě a mateřským instinktům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - Anonymní 03.02.16 napsala :

Rodila jsem zde druhé dítě, první v Brně-Bohunicích, takže můžu srovnávat. V cca 4 hodiny ráno jsem začala cítit kontrakce a hned byly po 10 minutách. Dala jsem si 45 min. vanu a když nepolevovaly, rozjeli jsme se do Kyjova.

Sem jsme dorazili kolem 7 hodiny. Prohlédla mě sestra, natočila monitor a pak mi sdělila, že to budou poslíčci, že kontrakce jsou slabé, že se mi to zdá. Na to jí říkám, že na kontrakce to trvá už dlouho a mám strašné křížové bolesti, že do břicha to zatím nejde. Zavolala lékařku a ta souhlasila se sestrou. Nakonec povolali ještě pana doktora. Ten mě vyšetřil, řekl, že jsem na 3 cm, a že nejlepší bude, když mě dají na gynekologické, třeba se to rozjede. Celou dobu jsem měla kontrakce po 10 minutách a pomalu se zkracovaly, až se kolem poledne zasekly na 6 minutách.

Na gynekologickém personál fajn, vtipkovali, chodili se dívat jak mi je. Odpoledne se něco změnilo. Kontrakce se najednou zkrátily na 4 minuty a zesílily. To už bylo jasné, že jsem si nevymýšlela, že opravdu rodím. Poslali mě na porodní sál, to bylo kolem 16 hod., mezitím přijel manžel. A že udělají nálev, manžel měl počkat v porodním boxu.

Po nálevu mě tam sestra nechala samotnou, jenže mi během toho praskla voda a kontrakce se tak zhoršily, že jsem myslela, že nedojdu ani ke dveřím, abych na sestru zavolala. Poučení: vemte si s sebou manžela, ať stojí klidně přede dveřmi. Dovláčela mě na box a čekalo se na finále. Když jsme se k němu propracovali, sestra upravila lůžko na tlačení, ale nebylo si kam dát nohy (nemají lůžko jako kozu, kam si žena může dát nohy a opřít se ), to považuji za velkou nevýhodu, protože jediné, co si z toho okamžiku při tlačení pamatuji, jak na mě řve, ať si chytnu nohy. To mi, při té největší bolesti, stejně nešlo a opřela jsem se o ni. Malej byl naštěstí na dvě zatlačení venku.

Na šestinedělí to bylo horší, lékaři dobří, sestry-jak která, nic neřeknou. Musíte se sama ptát. Na pokoji se mnou byla holčina-prvorodička, po císaři, sotva chodila a nešlo jí kojení. Na každé kojení musela volat sestru, protože jí nikdo neukázal, jak to má dělat. Sama jsem se jí to snažila vysvětlit, ale teda ne manuálně, to nám přišlo hloupé. V Brně si nás všecky zavolaly na sesternu a tam každé ukázaly, jak na to. Takže celkově uděluji neutrál, ale příště bych šla do Brna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nebát se, každý to nemá stejné a nenarazí na stejné lidi (jak jsem psala, lékaři fajn a některé sestry taky).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, co píšou na stránkách nemocnice. Já měla navíc oblečení, látkovou plenu a podložku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - nikol.z 28.08.15 napsala :

Rodila jsem obě dvě dcery jednu 2013, druhu 2015. Můžu vřele doporučit skvělý přistup, milý a ochotný personál a moc pěkné prostředí. Za mě určitě skvělé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - JLP 18.07.15 napsala :

V Kyjově jsem rodila v červnu 2015. Přijali mě v 7:20, když mi 5:30 začala odtékat plodová voda. Řekli, že pokud se porod nerozjede, tak po 24 hodinách začnou vyvolávat. Problém ale byl, že jsem se ani neotvírala, ani jsem neměla žádné bolesti. Po 10 hodinách, kdy se pořád nic nedělo a manžel už byl z toho jejich polohovacího křesílka totálně dolámaný, jsem se na radu primáře a lékařky rozhodla pro vyvolání - to čekání už bylo fakt hodně psychicky náročné.

Oxytocin zabral, bolesti nabývaly na intenzitě a já najednou bolestí tak skučela, že jsem okamžitě žádala epidural - bohužel bylo pozdě - otevřená na 6 cm a hurá na sál… MUDr. Šišovská, která porod vedla, byla naprosto úžasná, trpělivá, profesionální (jak jinak :)), a i přes svoji křehkou konstituci jsem se o ni mohla naplno opřít (doslova) při tlačení.

Manžel byl celou dobu se mnou. Šití jsem skoro necítila.

Na šestinedělí to bylo trochu horší - je potřeba se opravdu na všechno ptát - sestřičky i doktorky hodně milé a vstřícné, ale nic mi neřekly samy od sebe…

Personál: MUDr. Šišovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se zbytečně předem - stejně vás nikdo a nic nepřipraví na to, co se tam bude dít. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam mají na svých stránkách.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 17.07.15 napsala :

Do Kyjova nikdy! Hrůza, děs.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 11.07.15 napsala :

Do této porodnice jsem se chystala rodit, jelikož jsem ješte neporodila, ale už dvakrát mi byl proveden Hamiltnův hmat bez mého souhlasu. Jasně jsem lékařce říkala, že si nepřeji tyto úkony a celkové vag. vyšetření před porodem dělat, ale ješte mi MUDr. Pecha začal vykládat, že to musí udělat, že co když děcko umře a takové řeči. Posílal mě domů, že když se mi to nelíbí, mám jít domů. Takže za mě určité tato porodnice ne. Proto jsem se rozhodla jít rodit do Břeclavi.

Personál: MUDr. Zabloudilová, MUDr. Pecha Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - toxik 29.03.15 napsala :

Rodila jsem zde 2×, poprvé akutně císařem pro preeklampsii v květnu 2011, podruhé přirozeně v dubnu 2014. S péčí jsem byla vždy spokojená, problém byl pouze s kojením po prvním porodu.

Loni ale vše o 100% lepší, na pokoje dochází několikrát denně laktační poradkyně - příjemná a moc ochotná. Druhý porod s komplikacemi, proto ten výčet doktorů, :-) ale vše dobře dopadlo. Porodnici doporučuji pro opravdu lidský přístup personálu. :-)

Personál: 1. porod MUDr. Malý, 2. porod PA Martina Knížová, MUDr. Pecha, Maruška, Zabloudilová a Barátová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to jen trochu půjde, pak dobrou náladu a žádný strach.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, oddací list, vyplněný papír se jmény pro miminko. :-)
Na šestinedělí pak vložky, toal. papír, plenky pro miminko…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - petra714 27.01.15 napsala :

V Kyjově jsem rodila v listopadu 2014 už potřetí. U porodu byl i manžel a všichni se ke mě chovali dobře. Jediné co bych vytkla: zjistili mně streptokoka a měli mě 4 hod. před porodem vykapat antibiotika, aby miminko nechytlo zánět až půjde ven.

Protože jsem týden přenášela, tak mě v neděli hospitalizovali. Ráno mě zavedli tabletku na vyvolání porodu. Bolesti mě začali už v 8 ráno, ale takové mírné. V 11 hod. mně praskla plodová voda a rychle na porodní sál. Dali mně antibiotika v 11.30 a syn se narodil v 13.03 hod., takže antibiotika nestihli zabrat.

Druhý den mu zjistili z krve zánětlivé parametry. Vzali mě ho a nemohla jsem ho kojit, musela jsem odstříkávat. Za tři dny mě ho vrátili na pokoj, ale bohužel, i když jsem měla mléka dost z flašky, to teče rychleji a nemusí se tolik namáhat. Po návratu domů jsem ještě 1,5 měsíce odstříkavala, ale teď jsme na flašce.

Personál: MUDr. Zabloudilová, MUDr. Pecha Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - AdelaHores 03.01.15 napsala :

S gynekologickou části jsem byla nadmíru spokojená - úžasné, milé a chápající sestřičky - ochotné! Na všechno připravily, vše vysvětlily, paráda. :)

Porod sice indukovaný, ale všechno naprosto v pořádku, personál úžasný, hlavně paní PA Martinka. :) Šestinedělí pro mě ale bylo nic moc. Neochotné sestry, protivné sestry… Celkem děs.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si potřeby pro miminko (plenky), látkové pleny, ubrousky (dávají každé mamině jedno balení) a šampony+erární oblečení jsou tam k dispozici, stačí si jen říct, šampony jsou přímo na pokojích. Jinak věci pro sebe (hlavně vložky!), hygienické potřeby. Těh. průkazku, případně lék. zprávy, občanku, tašku do porodnice.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 04.11.14 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2006 a tehdy naprostá spokojenost. Nyní tedy čerstvá zkušenost a hodně velké zklamání.

2 dna jsem ležela na gynekologii a tam tedy super. Příjemné, ochotné sestřičky, nic pro ně nebyl problém, snažily se vtipkovat, byly skvělé.

Ovšem po porodu pak oddělení šestinedělí katastrofa! Tak nepříjemné sestry jsem dlouho neviděla, vše byl problém, vše dělali s řečmi. Nejvíc mě dostala, když mi chtěla vzít krev a já zrovna kojila. Poprosila jsem sestřičku, zda by mohla přijít za chviličku. Nezájem, škubla mi z rukou, malého odstrčila se slovy, že ona nemá čas čekat, až se děcko nají. Chtěla jsem vytáhnout kanylu a vzkaz od sestry „Pokud po mně něco chcete, dojděte si za mnou na sesternu, já za vámi rozhodně chodit nebudu“ mě fakt dostal.

Dětské sestry vidí člověk jen ráno, kdy zváží dítě, a zbytek dne nezájem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se velkou dávkou trpělivosti, protože o srážky s blbcem zde nebude nouze.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - Tuskakita 16.09.14 napsala :

Letos v březnu jsem v kyjovské porodnici rodila už podruhé. Prvního chlapečka jsem rodila v roce 2009 a tenkrát jsem byla se vším naprosto spokojená. Letos jsem ke spokojenosti měla daleko. :(

Od sedmého měsíce jsem chodila do porodnice na kontroly, protože mi hrozil předčasný porod, tak si mě hlídali. Dva dny před porodem (tj. v pondělí) jsem šla na kontrolu s tím, že jsem paní doktorce říkala, že ze mě něco jakoby po trošičkách teče. Zkontrolovala mě a řekla, že to asi plodová voda nebude. Tak budiž, šla jsem tedy zase v klidu domů.

Ve středu ráno kolem 8:30 to začalo téct intenzivněj, tak jsme jeli, bylo mi jasné, že je to plodovka. Dojeli jsme, vzali mě na příjem a rodíme. Ok. Doktorka tomu pomohla tím, že plodový vak ještě více protrhla, aby to prý šlo rychleji. Pak klystýr a na sál. Dali mě na monitor a nic se nedělo, jen mě lehce pobolíval podbřišek a kříže. Kontrakce byly, ale nepřišly mi nějaké hrozné. Chodili mě kontrolovat a pořad že se nic moc nedělo. Tak nakonec oxytocin. :( Já z toho byla nešťastná, protože jsem ho zažila u prvního porodu a nic moc to teda nebylo. :( Ale tak budiž, chtěla jsem, aby to už bylo za mnou, tak mě napíchli a začalo peklo. Bolesti šílené ale jinak se nic moc nedělo.

Tak asi kolem 12:00 přišli, že mi to na chvilku sundají, ať zkusím teplou sprchu. Po sprše jsem sebou málem švihla, udělalo se mi zle. Když přišla asistentka, že mě znovu napojí na kapačku, tak jsem ji prosila, že už nechci, ale ona že musíme, že to jinak nejde. No peklo bylo ještě horší. Na to, že první porod jsem měla také vyvolávaný, byl v pohodě a dalo se to přežít, ale tentokrát jsem křičela. Hrozné Kolem čtvrté, když už jsem byla naprosto vyčerpaná, došla asistentka, že se jim s paní doktorkou zdá, že mám asi zdvojený vak blan, že mi ho zkusí znovu protrhnout. A pak se děly divy, porod se rozjel šup šup a za půl hodinky byl prcek venku. Ale já myslela, že tam umřu.

Potom mi ještě dokonce řekli, že kdyby na to přišly dřív, tak jsem mohla mít odrozeno do oběda. :( Ale tak přežila jsem to. To je hlavní. Byly moc hodné, to jo, na to si nemůžu stěžovat, prďolku mi dali hned na holé břicho, po porodu vše super.

Až dva dny po porodu děs. Malého mi odnesli do inkubátoru a prý infekce - z toho že mi tři dny po troškách odtékala voda, super. :-( S paní doktorkou Černou z dětského oddělení jsem byla velmi nespokojena, nic mi dopředu neřekli, malého odvezli na utz ledvin s ostatními miminky a už mi ho nepřivezli. Já už jsem po hodině byla nervózní, kde je, a když přišla sestra a já se jí zeptala, tak ta se jen podivila, že paní doktorka za mnou ještě nebyla. No já už vynervovaná jak blázen, co se děje. Sestra že doktorce řekne, aby se za mnou stavila a vše mi řekla.

Tak jsem čekala další 3/4 hodiny, než se paní doktorka uráčila si mě zavolat na Oddělení patologického novorozence, kde jsem už malého viděla jen v inkubátoru napojeného na hadičkách. Aniž by se mě někdo zeptal nebo mě dopředu informoval. Hrozný přístup! Nehledě na to, že po celou dobu, co byl malý v inkubátoru se mnou paní doktorka mluvila jak s blbcem. Informace skoro žádné, kdybych se nezeptala vždycky jedné super sestřičky, co tam byla, tak bych pomalu nic nevěděla. :(

Třetí den po porodu (tj. v sobotu) mě začalo děsně bolet v podbřišku, tak jsem volala sestru, že nemůžu bolestí ani chodit. Přišla i s doktorem a prý to nic není, že to je po porodu normální. Mně to tedy moc normální nepřišlo, ale budiž, dostala jsem ibalgin a že mám vydržet, tak ok. V pondělí jsem už bolestí málem lezla po čtyřech, byla jsem vyčerpaná a úplně hotová. Tak mě konečně vzali na utz a že je tam sraženina, že mi něco píchnou, aby to vyšlo, tak ok. A nic. V úterý už jsem se při vizitě vztekla a vynadala jim, protože ta bolest byla děsná, tak znovu utz a najednou, že honem antibiotika a nejíst a za hodinu na sál. No masakr, museli mě vyčistit, měla jsem zanícený podbřišek.

Přijde mi, že mají na vše pořád dost času a neberou vážně to, co jim pacientky říkají. Moc spokojená jsem nebyla, díky tomuto laxnímu přístupu jsem s miminkem byla v porodnici 10 dní. Na druhý porod jsem se těšila, ale tohle mi ho dokonale pokazilo. Má to být zážitek. No to teda byl - pekelný. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se otevřít pusu, když se vám něco nelíbí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Jája350 07.09.14 napsala :

Moje zkušenosti s gynekologií a porodnicí Kyjov jsou velké - 2 porody, 1 UPT a 1 revize. V lednu nás čeká porod třetího děťátka. Za všech okolností - i těch nepříjemných - jsem byla se vším spokojena.

U dcery v roce 2005 mi byl 9 dní po termínu vyvoláván porod, trošku náročnější. Vše nakonec proběhlo dobře a přirozeně za skvělé práce pana MUDr. Malého a PA. 15 minut po porodu bonding.

Syn se narodil 10 dní po termínu v roce 2006. Opět vyvolávaný porod, o všem mne vždy dopředu informovali, porod přirozenou cestou. Syn byl mírně přidušen a zahleněn, takže bonding se nekonal, museli ho odnést na odsání hlenu, ale vše bylo v pořádku, zdravý jak buk. :-) Váha 4600 g.

U obou porodů jsme byli spolu s manželem, který mi byl velkou oporou a myslím, že doprovod hraje v porodnicích důležitou roli. Loni jsem zde zažila i dvě nepříjemné záležitosti za prim. MUDr. Marušky a asistence MUDr. Kostky - skvělý profesionální přístup, byli na mě moc hodní. Vůbec všechen personál byl úžasný, milý, snažili se mne povzbudit, poskytli veškerou péči.

Dnes čekáme znovu třetí děťátko a opět bych ráda šla rodit do porodnice Kyjov. Věřím, že budeme opět spokojeni. Pokoje čisté, porodní sál příjemný, možnost poslouchání oblíbené hudby během první doby porodní, doporučuji na uvolnění.

Personál: MUDr. Maruška, MUDr. Kostka, MUDr. E. Malý, hlavní sestra Zlámalová, PA Vladimíra

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus, pokoru, střídmý porodní plán, dohodnout si předem prohlídku porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, který Vám bude oporou, CD s oblíbenou hudbou, samozřejmě hygienické potřeby pro sebe i miminko, osobní doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 24.04.14 napsala :

Moje zkušenosti s porodnicí Kyjov byly skvělé. Příjemný personál a skvělí doktoři - jak gynekologové, tak sestřičky. A pak také skvělý přístup na novorozeneckém. Mohu doporučit. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - pipiska 03.12.13 napsala :

Porodnici musím jen chválit.

Přijela jsem kolem 8 rovnou z poradny, kde mi gynekolog řekl, že už rodím. Přijala mě velmi milá porodní asistentka Moravanská Martina. Udělali mi monitor a pak různé další věci. Vyšetřila mě MUDr. Galčíková. Pak mi sanitářka udělala klystýr. Mezitím přišel už manžel, který byl celou dobu porodu se mnou. Malá se narodila o půl 11. Takže vcelku rychlovka.

Na oddělení byli taky všichni velice milí. Stále se ptali, jestli něco nepotřebuji a že v jakémkoli případě se na ně můžu obrátit.

Hodnocení prostě jen kladně.

Personál: MUDr. Galčíková, PA Moravanská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Kiwi923 03.10.13 napsala :

Do porodnice jsem přijela ve dvě ráno. Přijala mě taková svérázná PA. Poté přišla velice příjemná mladá paní doktorka a bylo po strachu. Všude byl klid a ticho. A já jsem měla fakt čas na to se v klidu na porod připravit. Sestřička mi udělala klystýr. Vše bylo OK. Pak mě převezli na samotný pokoj (hekárnu), kde už na mě čekal přítel. Celý porod jsem tam prožila s ním a PA. Porod proběhl rychle bez komplikací. PA byla velmi příjemná a milá. Opravdu mi pomohla. Poté přišla mladá paní doktorka zašila mě. A bylo po porodu. :)

Odvezly mě na pokoj. Na pokoji bylo vše, co jsem potřebovala, nic mi nechybělo. Celý personál byl milý a příjemný. Byla jsem velmi spokojená. Milovala jsem snídaně a večeře. Ty obědy nic moc. :) Návštěvní hodiny mi vyhovovaly. Vše probíhalo v klidu a pohodě. Cokoliv jsem potřebovala, měla jsem k dispozici. Personál pomáhal, radil a dělal vše, co nám na očích viděl (co se v rámci možností dalo samozřejmě).

Pokud bych měla volit další porod a nemocnici, volila bych určitě Kyjov. Pokoj byl čistý a pro mě byl určitě na jedničku zařízen. Personál byl milý a příjemný, za mě na dvojku. Porodnice na jedna mínus. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a s úsměvem. :) Příjemný porod přeji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, vložky, síťové kalhotky, Bepanthen, vložky do podprsenky, pleny pro miminko, kosmetika, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - jancabunka 26.08.13 napsala :

Zkušenost jen kladná. První porod byl v Kroměříži, dítko šlo koncem pánevním a dost si to malá odnesla. Vše se tedy spravilo, ale když mi doktor řekl, že i malý půjde koncem pánevní, rozhodla jsem se pro Kyjov. Tam jsem došla a s lékařem jsem se domluvila na císařský řez. Pan primář po shlédnutí papíru z porodu dcerky řekl, že se nediví a že souhlasí s císařem. Tak se narodil Petřík.

Po porodu se o nás na pooperačním starali tak pěkně, že jsem se až divila, že na tomto oddělení fakt všechno klape jak hodinky. Sestřičky i lékaři byli milí, vstřícní, pomocný personál také. Protože jsem nedokázala vstát ještě druhý den, protože jsem měla motáka, malého jsem ještě neviděla. Nemohli ho dovést, protože byl v inkubátoru (byl malinký ale zdravý), nabídla mi ošetřovatelka, že jakmile dokončí práci, naloží mě na vozíček a zaveze za malým (není to její povinnost) - a taky zavezla.

Nemohu opravdu říct nic špatného na tuto porodnici, jen doporučit maminkám. Jsem sestra a vím, co je povinností a co ne a opravdu tady na tomto oddělení dělají vše proto, aby byly maminky i dítka spokojené.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 05.08.13 napsala :

Jsem šest měsíců po porodu v porodnici Kyjov a stále nemohu zapomenout na negativní zkušenost. Jednoznačně už bych tam nešla ani za nic.

Měsíc před termínem mi odtekla plodová voda, příjem - paní doktorka byla fajn, řekla, že jinak vše ok, že mě dají na porodní a že se bude čekat. O dvě hodiny později přišel pan primář, přede mnou paní doktorku pokáral a řekl, že se na nic čekat nebude, že mi dá tabletku. Nevěděla jsem vůbec, o co jde. Vyšetřil mě, při tom mě dal cosi do pochvy. Pak řekl, že to snad do večera bude a odešel. Za pět minut přišla sestra, že se omlouvá, ale že mi zapomněli dát podepsat informovaný souhlas s vyvoláním porodu - do této chvíle jsem ani nevěděla, že ho začali vyvolávat.

Kontrakce nebyly a za dvě hodiny přišel jiný doktor. Řekl, že jsem zavřená, že dá další tabletku. O dvě hodiny později se to opakovalo, pak zase. Dostala jsem tedy 4 tabletky a stále žádné kontrakce. Byl už večer, přišla PA, ať se na noc vyspím, že mi dá injekci. Nespala jsem, ráno v 5 hodin začaly strašné bolesti v podbřišku. Nedalo se to vydržet, bylo to jak dva nože zabodnuté v břiše, bolest trvala stále a stupňovala se. Několikrát jsem si volala PA - ta vždycky řekla, že porod prostě bolí, že se to musí vydržet. Řekla, že jsem zavřená a že mi nic nemůže dát od bolesti, protože by se to muselo znovu vyvolávat.

Za tři hodiny později jsem už nemohla ani vstát. Zavolala jsem ji znovu - vyšetřila mě, řekla, že jsem zavřená, že to musím vydržet, mám prý skákat na balóně - to nepomohlo. Monitor mi nemohla natočit, protože jsem bolestí nemohla vstát ze země. Byla nepříjemná a odešla. Asi po 6 hodinách bolestí jsem už nemohla, myslela jsem že umřu, zavolala jsem ji - vyšetřila mě, řekla, že jsem zavřená. Bolesti byly stálé a neúnosné - od bolesti mi nic dát nechtěla, řekla, že mám jít do teplé sprchy - ovšem rodička přede mnou vyčerpala teplou vodu a tekla pouze studená!

To už jsem si ale nechala zavolat lékaře, ať něco udělá, že už nemůžu. Přišel starší doktor, řekl, že jsem zavřená a že už je to dlouho, že jestli chci, tak mi udělá císaře. Ale že by to šlo i přirozeně, kdybych to vydržela a odešel s tím, že mám sdělit sestře rozhodnutí. Vzhledem k těmto možnostem a mé totálně zbořené psychice jsem se rozhodla pro sekci. Udělaly to.

Obě jsme naživu a zdravé. Ale to, jak se teď cítím, dokáže pochopit jen málokdo. Jen ten, co něco podobného prožil. Konzultovala jsem tento postup s několika nezávislými odborníky a mám jasno -nelidský a neprofesionální přístup. Jistě jsou zde i kvalitní sestry a lékaři, bohužel za mé přítomnosti byly tito lidé doma. Lituji a vždycky budu výběru této porodnice!

Personál: MUDr. Zabloudilová, MUDr. Maruška, MUDr. Milián

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechoďte sem, běžte raději do Brna. Když už sem jdete, vezměte si dulu či vlastní porodní asistentku - nebudete litovat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dulu či porodní asistentku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - veve29 02.08.13 napsala :

V porodnici v Kyjově jsem rodila dvakrát.

První porod byl náročný. Moje představa o porodu byla sice konkrétní, ale neúplná. Jednoduše prvorodička. Navzdory porodnímu plánu jsem se po sedmi hodinách silných kontrakcí a velmi pomalu postupující porodu nechala přemluvit k vaginálnímu čípku a později na propíchnutí plodových vaků. Myslím si s dnešními informacemi a poznatky, že to nebylo zrovna šťastné rozhodnutí. Syn měl omotaný pupečník a narodil se přidušený. Nebudu popisovat ty nekonečné sekundy strachu, co s ním je, či žije, zda je v pořádku. Pamatuji si mladou lékařku, která se sice snažila pomoct, ale velmi se nám spolu nedařilo.

Když už byla situace zjevně komplikovaná, zavolali primáře. Ten byl úžasný, dodal mi hodně odvahy a sílu, které jsem už neměla na rozdávání. První porod tedy neproběhl úplně podle mých představ. Ale dnes vím, že mnoho toho, co se událo, bylo mou nepřipravenosti a neumětelstvím. Přestože všichni byli milí a nekonfliktní, pracovali svými klasickými naučenými postupy. Přesně tomu jsem se chtěla vyhnout, dnes už ale vím, že chyba byla ve mně.

Druhý porod byl neporovnatelně lepší. Nádherný. S porodních bolestí mě manžel přivezl v 01:30 do porodnice. Při porodu byla se mnou dula a manžel, moje PA Martínka, sanitářka a později mě přišla zkontrolovat velmi milá lékařka, jejíž jméno si bohužel nepamatuji. Příjem proběhl rychle, byla jsem otevřena už na 8 cm. Zeptali se mě, jestli nechci ještě na WC, ale já jsem už zvládala pouze lehnout na postel a soustředit se na porod.

To, co se dělo potom, bylo jako krásný sen. PA přesně dle žádosti v mém PP zhasla světla a přinesla pouze malou lampičku. Tou jsme svítili během celého porodu. Dopřáli nám absolutně soukromí, mohla jsem si vybrat jakoukoliv polohu na tlačení, v podstatě jsem dělala přesně to, co jsem cítila a chtěla. Během celého porodu mě neuvěřitelně povzbuzovali a podporovali. Když vyjížděla ven hlavička, chytila jsem si sama dcerku do rukou a vytáhla jsem si ji na holé břicho. Narodila se o 02:35. Potichoučku, klidně, v přítmí a klidu. Pupečník přestřihli, až když jsem sama souhlasila. Všichni byli nadšení, jak hladce a krásné to proběhlo.

Po dvou hodinách tulení „koza na kozu“ mě s malou dušičkou a velkými prosbami přišla požádat dětská sestra, zda by mohla dcerku rychlo alespoň zvážit a převléct. Byla pryč asi 3 minuty. Na pokoji jsem ji hned svlékla a znovu jsem si ji položila na břicho jen v plence. Nikoho ani nenapadlo, aby nám to překazil. Všechny sestřičky se chodily na nás dívat jako na zázrak a byly unesené, stále jen opakovaly, že přesně takhle by to mělo vypadat. Kojila jsem od první sekundy (jsem laktační poradkyně, takže pomoc jsem nepotřebovala). Domů jsme odcházeli 36 hodin po narození dcerky. V nemocnici jsme neabsolvovali žádné vyšetření, všichni byli nadšeni naším skóre při odchodu a znovu nás velmi povzbuzovali a těšili se spolu s námi.

Pro mě je porodnice v Kyjově místo, kde jsem prožila nejkrásnější den svého života. Navzdory ne velice povedená prvému porodu jsem se rozhodla jít sem rodit i podruhé a vůbec svého rozhodnutí nelituji. Dnes už totiž vím, že všechno je to v nás. V tom, co žena chce, jak to prezentuje, jak to cítí. Je důležité poznat a být si jistý svojí představou a dnes vím, že v této porodnici jsou všichni připraveni dopřát vám porod přesně takový, jaký si ho vysníte! Děkuji, že takové místo existuje!

Personál: PA Martina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napište si porodní přání, usmívejte se a prezentujte své představy a přání nahlas a bez obav. Zde jsou všichni připraveni je přijmout s pozitivní odezvou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dulu nebo někoho, komu důvěřujete a kdo vám bude dělat během porodu příjemnou společnost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - buchalová vanda 25.05.13 napsala :

Já rodila teď před 6 dny a porodnici moc chválím.

Příjem na porodní sál úžasný, samé hodné porodní asistentky i doktorky a doktor Kostka. Porod byl pod stálou kontrolou maminky i miminka. Velká opora ze strany doktoru.

Po porodu převoz na šestinedělí, zde taktéž úžasný personál. Ochotné starostlivé sestry. Dětské sestry se o miminko staraly jako o své, po 3 dnech, kdy jsem nekojila a nemohla ze sebe dostat ani kapku, si mě vzala pod křídla laktační poradkyně, která nám pomohla rozkojit se. Služby i jídlo dobré.

Všem chceme moc poděkovat za velkou starostlivost, další miminko půjdeme porodit určitě sem.

Personál: MUDr. Kostka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte strach, já jsem prvorodička a měla jsem hrůzu, ale ať kápnete na kohokoliv, budou se vám snažit pomoct! Pokud máte možnost, využijte nadstandardní pokoj, budete mít naprostý klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, toaletní papír, mastičku na zadeček a bradavky, vložky, plenky, tatínka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 21.02.13 napsala :

Já rodila před dvěma lety v Kyjově.

Příjem je šíleně dlouhý, ale to asi všude. 5 dní jsem ležela na gyndě, nejdřív to bylo že budu rodit v pátek s pilulkou na vyvolání. Tak jsem byla natěšená, že konečně půjdu rodit, týden jsem totiž už přenášela. V pátek došel na vizitu primář s tím, že to ještě počká. Jen, že mi natrhnou nějaký vak (teď si nevzpomenu jak se mu říká), aby malá sestoupila níž a porod že vyvolají až v pondělí - to mě moc nepotěšili.

V pondělí o půl šesté ráno jsem začala mít bolesti, volala jsem si sestru a ta jen „počkejte si do vizity“. Na vizitě na to vůbec nereagovali, jako kdybych si to vymýšlela, teprve v deset si mě zavolali na vyšetřovnu, že prý nerodím. Dali mi pilulku na vyvolání a řekli, že to může trvat několik hodin, ale i dní.

Ha, šla jsem tam po hodině znovu, že už to nemůžu vydržet, sotva jsem chodila, jak jsem se kroutila. Tak mě laskavě opět vyšetřili a poslali mě na sál. Tam si mě strašně „příjemná“ sestra převzala se slovy „a co já tu s ní mám dělat, není otevřená“. Dala mi klystýr, řekla co a jak a odešla. Tak jsem si tam tak 1,5 hodiny stála na sále a čekala, o půl jedné jsem volala příteli ať dojede.

V jednu se na mě došel podívat doktor, jelikož jsem se stále neotvírala, byla jsem jen na dva. Dali mi nějaké injekce na povzbuzení porodu a od té doby říkám hrůza, nic horšího jsem nezažila. Když zjistili, že mám ukrutné bolesti (kontrakce byla totiž jedna veliká a neustávala), dostala jsem další injekci na zpomalení porodu. Vystřídalo se tam na mně snad celé oddělení, pořád někdo chodil a „hrábl“ si. Nikdo nevěděl, co se děje, proč to nejde. Asi čtyřikrát jsem dostala znovu injekci na povzbuzení a pak na utlumení, nic.

Až o půl šesté teprve udělali ultrazvuk, malá se tam nevešla a šla zešikma s hlavičkou, takže akutní císař. Ale to už znám jen z vyprávění, poslední dvě hodiny porodu si nepamatuji, byla jsem mimo. Jo a ještě jsem k tomu dostala teplotu, fakt paráda.

Probrala jsem se na JIP. Pan doktor přišel s tím, že jsem jim dala zabrat, moc jsem krvácela. Přítel skoro zkolaboval, nevěděl co s námi je. Uklidnil se až když mě vezli ze sálu.

Malá měla silnou žloutenku a streptokoka, takže pod lampou a antibiotika. Dali mi ji na pokoj až 4. den a šestý jsme šli domů.

Rozkojila jsem se sama odsávačkou, do té doby se mi mléko nedělalo. Ukázali mi, jak nakojit, vše ok.

Akorát si o vše musíte sami říct, jinak se nedočkáte. Jídlo děsný, buď jsem to jen rozrýpala, aby mě sestra nehubovala, nebo jsem snědla jen málo. Živa jsem byla o ovoci, co mi donesly návštěvy. Pokoje krásné, sprcha i WC na pokoji. Jeden den jsem tam byla s jednou maminou a pak sama, takže takový „nadstandard“. :-D

Porodnici doporučuji, ale s výhradami.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptejte a nebojte se, nějak bylo, nějak bude, když to zvládlo tolik ženských před vámi, tak vy taky. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, oblečení, ručníky, toaletní papír, poporodní vložky, pleny pro mimčo, Bepanthen mast, dudlík, mobil a nabíječku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Jit. F. 01.02.13 napsala :

Porodnici velmi chválím, rodila jsem 9.12. koncem pánevním. Bála jsem se toho, ale lékaři mi dodali odvahy a porod proběhl úplně v pořádku. Jinde bych rodila císařským řezem. Všichni byli velmi hodní a usměvaví.

Po porodu na pokoji také byla bezvadná péče, sestry se stále zajímaly, jak se máme, neváhaly s čímkoli poradit.

Nemocnice organizuje i předporodní kurzy, ty byly pro mě jako prvorodičku velmi zajímavé. Přednášející je otevřená diskuzi, takže člověk získá všechny informace, které ho zajímají.

Jedno malé negativum bych vytkla - hned první den po porodu chodí na pokoj davy s různými formuláři a reklamními předměty. To mě docela rušilo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ppředporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně jednorázových vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 14.01.13 napsala :

Já rodila v Kyjově v únoru 2012 a moje zkušennosti jsou bezva. Sice mě ze začátku pan doktor Pecha popletl papíry a tvrdil mi, že místo 22. mám termín 11.2., nakonec jsem rodila 16. Byl to porod vyvolávaný, ale bez komplikací. Drobulinká paní doktorka Zabloudilová to se mnou zvládla hravě, i když malý šel ven velice pomalu. I porodní asistentka, bohužel si nepamatuji její jméno (starší paní), byla strašně milá a po psychické stránce mi to dost usnadnila. Vlídné slovo a pohlazení je kolikrát mnohem lepší než lék od bolesti! Po celém dnu na sále se mi nakonec narodil zdravý chlapeček.

Posléze i na šestinedělí bylo všechno v pořádku, příjemné prostředí, jídlo se taky dalo, malého jsem měla stále u sebe. Bohužel dědičné problémy s kojením se ani mně nevyhnuly, ale sestřička přes kojení se mi snažila pomoci, i když se nakonec ukázalo, že já prostě normálně kojit nebudu. Skončily jsme u odsávání a kojení z láhve. Naštěstí mým mlíkem.

Jediný negativní zážitek byla nepříjemná a nesympatická kolegyně vedle na posteli, ale za to nemocnice nemůže. Letos v černu mám rodit druhé dítě a ani mě nenapadlo, že bych šla rodit někam jinam! Velké díky sestřičkám i ostatním doktorům!

Personál: MUDr. Zabloudilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se zbytečně vystresovat, jak je porod „strašný“.
Snažit se být v klidu je polovina úspěchu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnických vložek a toaletního papíru, plínky na mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 03.01.13 napsala :

V porodnici Kyjov jsem podruhé rodila v říjnu 2012. Porod proběhl vcelku bez komplikací. Na porodním sále mě chodila kontrolovat porodní asistentka, v konečné fázi paní doktorka. Obě byly v rámci možností příjemné. Ihned po zašití mi miminko přiložily k prsu. Asi dvě a půl hodiny po porodu jsem byla převezena na oddělení šestinedělí a na moji žádost mi miminko přivezly hned. Měla jsem ho ještě tak dvě hodiny u sebe a potom si ho vzaly sestřičky, abych se mohla prospat.

Od druhého dne jsem ho měla už pořád u sebe. Jsem za to ráda, protože díky tomu se nám podařilo zdárně rozjet kojení a plně kojím i nadále. Sestřičky na novorozeneckém a na oddělení šestinedělek byly až na výjimky moc příjemné. Chodily se ptát, jestli něco nepotřebujeme a jestli nás něco bolí. Ochotně všechno vysvětlily, i když jsem rodila už podruhé.

Jediné, co mně opravdu vadilo, bylo, že názory sestřiček z různých oddělení a laktační poradkyně velmi rozcházely v názoru, jak kojit a jak postupovat při problémech při kojení. Opravdovou hrůzou v této porodnici je ale jídlo. Sice si můžete vybrat z více jídel, ale i tak se to většinou jíst nedalo.

Musím pochválit ale doktory a paní doktorky. Byli vždy příjemní, dokonce i pan primář Maruška, což jsem při porodu v roce 2008 říct nemohla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslím, že je jedno, kterou porodnici si vyberete. Porod bolí všude stejně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Alex01 19.11.12 napsala :

V kyjovské nemocnici jsem rodila koncem srpna. Porod byl plánovaným císařem pro příčnou polohu plodu a můj vysoký tlak. Tři dny před porodem jsem strávila na oddělení gynekologie, kde se o mě starali ukázkově. Porod proběhl rychle a bez komplikací a poporodní péče na pokoji IP na gynekologii byla skvělá.

Jediná vada na kráse byla ta, že mi malého na IP nosili málo, dvakrát za den není fakt žádná hitparáda, a to jsem se ještě musela ozývat. Ale je fakt, že i když byl porod bez komplikací, nebyl z nejlehčích a asi mě i malého chtěli šetřit. Následně mě odveleli na oddělení šestinedělí a ihned jsem měla malého u sebe. Skvěle mi vysvětlili, jak se o mimčo starat a kdykoliv jsem něco potřebovala, nebyl problém.

Jediné, co bych doporučila maminkám po porodu císařem, je chodit a chodit! Jizva bolí jak čert, ale musí se to rozchodit. Jak se dlouho leží a necháte ji zatuhnout, je to hrůza!

Personál: prim. Maruška, MUDr. Kostka, MUDr. Barátová, MUDr. Zabloudilová, MUDr. Galčíková a úžasné sestřičky z gynekologie a šestinedělí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v pohodě a personál se k vám bude chovat stejně. Aneb jak se do lesa volá…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Onetka 18.06.12 napsala :

S malinkým jsem se včera vrátila domů z nemocnice, kde jsme byli oba velice spokojení! Samozřejmě ne každá sestřička byla usměvavá a radostně ochotná, ale jsou to jen lidi a nějaká citlivější mamina by tvrdila, jak jsou nepříjemné… co jsem nerozuměla nebo nevěděla, na to jsem se zeptala a bylo mi VŽDY odpovězeno! Malinký i já jsme v pořádku a na tuto nemocnici budu ještě dlouho vzpomínat… ikdyž jsme byli 3 na pokoji a můj andílek byl tak hodňoučký, že většinou brečeli cizí miminka a já z toho byla už poslední den před propuštěním dost unavená. Jídlo v jídelně se taky dalo ;) měla jsem možnost si vždy vybrat ze 2. Děkuji ještě jednou a přeji mnoho dalších spokojených maminek! Aneta a Kubík V.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

citlivky-raději zůstaňte doma! :)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

obyčejné mýdlo (výborně hojí stehy po nástřihu hráze)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Kamila85 30.04.12 napsala :

Tak já jsem v Kyjově byla naprostospokojená. Rodila jsem císařem. Na gynekologickém i oddělení šestinedělí byli všichni moc ochotní. Měli se mnou odst práce - měli jsme problémy s kojením, ale nikdy mi nikdo neřekl, že nemá čas nebo tak. Fakt super zkušenost a klidně bych šla z fleku rodit znovu. Nemůžu říct vůbec nic negativního. Sestřičky se snažily pomáhat, radit. Prostě paráda.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mast na prsa (bepanthen), toaletní papír, klidně odsávačku mléka - dost pomáhá stimulovat prsa

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - SvobodováNika 17.04.12 napsala :

Já mám bohužel po včerejšku s touto nemocnicí špatnou zkušenost.Přijali mě v 33 týdnu s bolestmi břicha s rizikem předčasného porodu,příjem,vyšetření vše proběhlo v pořádku, doktoři udělali první poslední.Měla jsem klid na lůžku a infuze MgSO4 předepsané od doktora,bohužel při výměně směn mi sestřička dala infuzi dicynonemu proti krvácení dělohy, což neměla když mám v papírech MgSO4, když jsem se jí zeptala, co to je tak mi řekla,že to je proti špinění a když jsem jí řekla, že to dostávat nemám a že ani nešpiním tak mi řekla, že se podívá do papírů a odešla,po delší době přišla stím,že to bylo magnésium,že druhá sestřička jen škrábe tak to nešlo přečíst.Snažila se ze mě udělat někoho, kdo neumí číst a nemá vysoké IQ.Musela jsem to řešit s doktorem a následně jsem v noci podepsala revers, protože po tom, co se stalo už stouto nemocnicí nechci mít nic společného.Nechápu jak takovou záměnu můžou dopustit a ohrozit tímto své pacienty!Sestřičky by měli dávat větší pozor a nemít laksní přístup ke všemu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - bekies 16.04.12 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí byla velice dobrá, nemůžu si stěžovat, personál, sestry i doktoři velice ochotní, jak na ženském oddělení tak na novorozeneckém, ve dne v noci mě pomáhaly, s každým problémem poradily, s dítětem i kojením, byl to můj první porod - císařským řezem, na JIP velice ochotní… Opět příště zavítám do Kyjova…

Personál: primář Maruška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Naslouchat sestrám a doktorům!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky z lékárny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - hanulena 23.01.12 napsala :

Já si vůbec nemůžu stěžovat, pomohli mi tam s kojením a všechno krásně vysvětlili.. Doktoři i sestry byli milé.. Úplně se divím, že je tu tolik negativních názorů..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klídek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Betyha 13.01.12 napsala :

Druhý porod v této porodnici a opět vše v naprostém pořádku. Skvělá porodní asistentka - ochotná, příjemná. paní doktorka taky velmi milá, příjemná a ochotná poradit atd. vlastně celý personál jak na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení byl naprosto skvělý. Vždy ochotný poradit, pomoct. můžu jen doporučit!!!!! kdybych se chystala ještě rodit, tak bych rozhodně šla opět sem!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - TynaCut 04.01.12 napsala :

V Kyjově jsem rodila v červnu 2011 a musím říct, že jsem byla maximálně spokojená, příjem jsem měla pár dní před termínem, protože mě pan doktor Pecha naplánoval, že porod vyvoláme, protože jsem měla těhotenskou cukrovku a nechtěl nic zanedbat, pobyt na gynekologii byl v pohodě, na sál jsem šla s bolestma po dvou tabletkách a byla tam moc hodná porodní asistentka, kteá mě moc pomáhala hlavně přístupem ke mě k manželovi, porod proběh v pohodě, malý se narodil zdraví. Pobyt na šestinedělí byl taky v pohodě až teda na to, že jsem se tam setkala s nepříjemnou dětskou sestrou, ale byla o asi jen vyjímka, jinak pesonál byl super, člověk se sice musí na hodně věcí ptát, ale jinak super. Určitě bych toto porodnici doporučila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nějaký kurz, který taky v Kyjově dělají, protože učit se dýchat až na sále je celkem fuška. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Takové ty klasické věci co se mají brát a určitě větší zásobu poporodních vložek - moc vám jich nedají :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Rubika 30.12.11 napsala :

Mé zkušenosti s kyjovskou porodnicí jsou velmi pozitivní. Prvního prcka jsem rodila 12/2009 a druhého 5/2011. Obě těhu jsem měla komplikované předcházelo jim několik týdnů hospitalizace o patro níž na gynekologii a i tam je personál - myslím tím sestřičky a ošetřovatelky, perfektní.
Poprvé mě rodila Dr. Ježková a podruhé Dr. Kostka který je mým gynekologem a nemůžu si ho vynachválit.
Bohužel sem nepřispěju žádnýma podrobnostma ohledně předporodní fáze, klystýru, sprchy atd, protože sem měla strašně rychlé porody a na nic z toho nebyl čas. U obou dětí mi zničeho nic praskla voda a po půl hoďce se rozjely kontrakce, starší syn byl na světě za 2,40h od prasknutí plodovky a mladší za 1,40h.
Rodila jsem po každé po pulnoci a to bylo na tom asi nejlepší, nikde nikdo, ticho jen já a manžel a sem tam nás zkontrolovala PA. Doktor přišel až na záverečnou fázi a pak zašíval. Mám teda zkušenost s nástřihem i bez a když bych si mohla vybrat lepší je nástřih, protože byl fakt masakr malého přetlačit přes hráz a stejně sem se naškubla a to okolí bylo den, dva po porodu takové namožené a opuchlé. Prostě víc bolestivé než při nástřihu.
Jinak pobyt na šestinedělí byl bez problému, ale to nejde takto hodnotit. Záleží na psychické pohodě maminek, na tom jak se daří miminku, jaké jsou ostatní maminky na pokoji atd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mé doporučení je poslouchat rady asistentek a lékařu, moc vám to usnadní porod.
A na šestinedělí se ptát pokud vám něco není jasné, hlavně co se týká kojení. Ty sestřičky jsou tam od toho aby nám pomáhaly.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - olga 35 07.11.11 napsala :

Moje zkušenosti byly otřesné, už tam rodit nepojedu. jedná se o to, když jsem byla cca ve 12tém týdnu ležela jsem na gynekologii, to že mi dali při příjezdu, kdy jsem měla horečku a nebyla schopná stát podepsat souhlas s k zákroku - aniž by mi o nějakém řekli a sestra mi na můj dotaz odpověděla, že kdyby to bylo potřeba, tak si doplní zákrok - což jsem odmítla. Další problém byl, když mi při ranní vizitě doktorka Ježková sdělovala ïnformace ohledně plodu, tak se nezmínila o ničem závažném, na to konto přišla velmi nepříjemná sestra a sdělila mi, že nemám chodit na snídani, když jsem se jí ptasla proč, neodpověděla mi, až po několikáté otázce mi řekla, cituji: „když půjdete na výškrab“ Nemusím komentovat své pociti, poté co jsem se probrala ze zděšení jsem okamžitě kontaktovala svého gynekologa. A co se stalo, na žádný zákrok jsem nešla, nikdo se mi neomluvil a můj syn má již 6 let. Když jsem po šestinedělí byla na kontrole u gynekologa a přinesla jsem mu ukázat malého, tak jsme vzpomínali na to, co se mohlo stát. Příběh mojí kamarádky, který jsem tam zažila bych vám taky ráda sdělila - poloha byla konec pánevní, dva dny ji nechali v bolestech ležet na pokoji a převáželi ji na porodní sál ( přenášela ), ale prý se musí vždy vyzkoušet normální porod. Poté co ji třetí den porodili císařem holčičku, která měl nohy zkroucené u tělíčka - tak jako když vezmete plastovolu panenkou a vykloubíte jí nohy k tělu!!! Dětská lékařka, řekla na velké vizitě i před slavný „primářem“ Felsingerem, že kdyby se ten porod uskutečnil dříve a nenechali tam tu malou takhle, tak vše mohlo být v pořádku. Doktoři byli zticha ani se neomluvili. Bylo tam pár slušných sestřiček a jedna výborná porodní asistentka, ale jinak to byla katastrofa. Je to šest let zpátky, ale nevím, jestli bych dokázala po těchto zkušenostech personálu věřit a svěřit se jim do péče.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 25.10.11 napsala :

Přirozený porod a bonding v Kyjově

Do porodnice jsem se s manželem šli dopředu domluvit na porodním plánu, což se ukázalo jako velmi důležité. Když jsme přišli rodit, sestřičky plán již znaly a nemuseli jsme nic vysvětlovat. (Měla jsem vlastní soukromou porodní asistentku a do porodnice jsme jeli, až když jsem začínala tlačit.) Rodila jsem naprosto přirozeně, bez jakýchkoli zbytečných zásahů.

Nejdůležitější pro nás byl první kontakt s miminkem, tzv. bonding. Hned po porodu mi položili malou na břicho a měla jsem ji dvě hodiny „kůže na kůži“ bez jakéhokoli zbytečného vyrušování. Sestřičky ji pouze vizuálně zkontrolovaly, že je v pořádku, označily jmenovkou, a po dotepání přestřihly pupečník a až po dvou krásných hodinách společného kontaktu ji „pod dozorem“ tatínka změřily a zvážily a hned mi ji zase vrátily a společně jsme jely na oddělení šestinedělí. Je to nezapomenutelný, nádherný zážitek - jistě ten nejlepší start do života pro moje dítě a všem to vřele doporučuji. Vážím si toho, že v porodnici respektovali naše přání a byli ochotni udělat malou změnu rutiny, která může mít dalekosáhlé pozitivní důsledky psychické i fyzické. Nejdříve sice měli různé námitky jako např. že miminku bude zima (nebyla, hřála jsem ji svým tělem a byly jsme obě pod přikrývkou), ale nakonec souhlasili. Všem, kdo chtějí prožít krásný nerušený bonding doporučuji, aby se s personálem dopředu domluvili.

Jediné negativní vzpomínky mám z oddělení šestinedělí, kde byly některé dětské sestřičky nepříjemné. Dále je potřeba počítat s tím, že o co si člověk neřekne, to nemá. Například kojení mi nikdo neukázal, takže jsem musela volat sestřičku a ptát se, zda to dělám správně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit se dopředu na porodním plánu, zjistit si informace o bondingu a rozhodnout se, zda o to stojíte (porodnice respektuje přání rodiček)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky - na porod, ručníky, mýdlo, toaletní papír na pokojích nejsou

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Barushe 15.10.11 napsala :

V kyjovské porodnici jsem se rozhodla rodit z toho důvodu, že ji všichni v mém okolí chválili. Až na internetu jsem se setkala s negativními ohlasy, ale to mě neodradilo.
Přijeli jsme do porodnice lážo plážo, protože mi „jenom“ protýkala plodovka. Už při příjmu byli všichni strašně milí, v klídku jsme vyplnili papíry (nevím, jak bychom to stihli, kdybych už rodila, mě to trvalo strašně dlouho…). Celý den jsem strávila na předporodním sále, kde byla i televize (to asi proto, abych neslyšela, jak maminky řvou :-) ), ale byla totálně na nic. Byla tam i obr vana, kterou jsem nepoužila, přišla mi k ničemu. Jediný kámen úrazu byla sprcha a wc, který byly na chodbě k sálům a s jednou maminou, co rodila se mnou, jsme se musely střídat, což je po klystýru strašně super…
O moderních sálech, jak se píše výše v popisu porodnice, by se dalo polemizovat, ale když už rodím, je mi jedno kde. Porod sám o sobě byl v celku rychlý, dělala jsem přesně to, co mi řekli a bylo to šup šup. Akorát nešlo nikoho sehnat, když rodily tu druhou maminku a pak když přišli, tak se strašně divili, že už rodím. Jinak doktor super, asistentka taky, dokonce jsme si spolu mezi kontrakcema zavtipkovali :-)
Na pokoji jsme byly dvě a ocenila jsem to. když jsme potřebovaly, hlídaly jsme si navzájem děti. Sestřičky z novorozeneckého i z ženského byly milé a obětavé. Vše vysvětlily, když jsem potřebovala, pomohly s kojením. Jedna tam teda moc milá nebyla, když jsem za ní přišla, že bych zkusila kojit s kloboučkem, protože mám malý bradavky, vyjela na mě, jestli to je nutné. Pak se teda na pokoji omlouvala, tak budiž ji odpuštěno :-)
Po pěti dnech jsme šli domů a musím říct, že jsem byla opravdu spokojená. Příště opět Kyjov.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát porodu, ale vždy čekat to horší, pak budete příjemně překvapeny :-) Kdo se bojí, nesmí do lesa…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, oddací list, ručníky, jednorázové kalhotky, vložky, toaletní papír, plínky a nějakou mast na zadeček dítka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - BabyNicole 12.10.11 napsala :

Určitě doporučuji,sestry ochotné,krásné pokoje - nemůžu si stěžovat :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky,Pleny,Toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - kopreti 21.09.11 napsala :

Musím ještě napsat,že mě překvapilo,kolik maminek nemocnici Kyjov nedoporučuje.Já jsem se snad s nikým takovým nesetkala.Všechny mé známé byly moc spokojené. A nesmím zapomenout i na můj pobyt na gynekologickém oddělení,kde jsem ležela několik týdnů před druhým porodem. Zde byli taky doktoři a setry fajn, hlavně vrchní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - kopreti 21.09.11 napsala :

V kyjovské nemocnici jsem rodila dvakrát a vždycky jsem byla spokojená.Všichni zaměstnanci byli perfektní,chovali se k nám všem moc pěkně.Porody proběhly poměrně rychle.Jen mi trochu nesedl primař Maruška.Toho bych u porodu nechtěla. Jinak porodnici doporučuji všem maminkám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

TP,plinky,vlhčené ubrousky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - cherrinak 07.09.11 napsala :

Dle doporuceni jsem rodila v Kyjově. A uz bych tam nerodila. Prijela jsem tam pred dvanactou v noci po celem dni vycerpana,ze mi praskla voda, sestricka byla velmi ochotna (taky byla jedina) po vysetreni me ulozili na luzko. Sestricka na nocni byla super, primar se prisel podivat jen jednou za celou noc s tim, ze je to na dlouho a odesel, byla sem naprosto bez informaci. V 7 hodin rano se konecne rozhodli, ze mi napichnou podpurny hormony do kapacky. A prisla sestra na denni, ktera byla jak jed. Zadna ulevova poloha, porad jen na zadech nebo boku o klistyru nemluve, po pul hodine me prisla vynadat, ze sem se jiz osprchovala, ze nemuzu byt poradne vyprazdnena. Prisla za mnou asi jen dvakrat za dopoledne,jeste ze tam byl pritel. V poledne me odvezli na sal rodit, konecne, rikala sem si ale po cele noci, co me nechali cekat jsem usinala mezi kontrakcemi,male se nechtelo ven. Sestra porad jen rikala, jak nemam tlacit ale nikdo mi nerekl, jak dychat nebo tak. Pri porodu na me koukali 2 sestry, doktorka, primar mi skakal po brise a doktor, co me rodil (diky mu za plasticky steh za tu bolest sem ho mela jako darek jinak se plati), sestry stali u luzka a cumely a pritel za mnou stal s kyslikem, takze nemohl ani fotit. Nakonec chteli malou brat klestema,zaplatpanbuh se mala nakonec umoudrila a vykoukla na nas. Kdyz jsem neslysela plac a ptala se, tak mi primar rekl „a co byste chtela jako, aby hned rvala?“ a bylo po odpovedi. Malou mi odnesli bez ukazani, ze je vycerpana, pritel bezel, aby ji moh aspon udelat jednu fotku do alba a rict mi, jestli je v poradku. Me ji prinesli, asi za 15 minut, ukazala mi ji sestra v perince jen abych nahlidla a odnesli ji, ze je unavena. Videla jsem ji az na pokoji nedelek. Tam misto ukazky pece a kojeni (jeste ze jsem delala na detskym a v kojenaku) mi ji dali v postylce a sestra odesla. Poucena jsem byla o rezimu, jak sou zvykli o chodu oddeleni jinak nic. Mala mela problemy s prisavanim takze porad plakala, takze mi ji v noci odnesli a nacpali glukosou,tak mi pak prospala cely druhy den.T im jsme ztratili 2 dny kojeni a moje malicka to porad neumela. Mala ztratila 20dkg tak hned, ze si mam chodit pro nutrilon ale pomoc pri kojeni zadna, byla jsem z toho spatna, nechtela jsem flasku a z lzicky to nechtela. Rozhodla jsem se, ze budu chtit aby se mi taky nekdo venoval tak sem ke kazdemu kojeni volala sestru zvonkem a to i v noci,nektere byly ochotne nektere mene. Az sestricka, coz ji patri velke diky, bohuzel jmeno jsem zapomela, coz je skoda, mi nabidla, abych odstrikavala a davala male moje mlicko misto nutrilonu. Byla jsem dojata, ze je tam nekdo takovy, nikdo jiny se nezajimal o to, ze mam mleka dost (mleziva) a ze je to lepsi nez nutrilon. Nemluvě o tom, ze mast na zadecek a takove veci tam nemaji, vse jsem mela sve. Takze me zkusenosti prevazuji v negativech, ale najdou se stale sestricky, ktere ta prace bavi a delaji ji s laskou i k maminkam i k miminkam. Jsem take zdravotni sestra a doufam, ze jsem jedna z tech, co to delaji s laskou a peci i za to mizive ohodnoceni.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kosmetiku pro miminko,misto rucniku kuchynske uterky,da se tim osusit po sprse pri krvaceni a jednoduse to pak vyhodite.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud nejste sezdani,doklad na matrice v miste bydliste nestaci ani pokud jste dohodnuti o jmenu ditete,pritel to musel jet znovu podepsat na matrice v Kyjove to nechteji uznat

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 24.07.11 napsala :

tuto porodnici nedoporučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - salomme 09.07.11 napsala :

Poprvé jsem v porodnici byla v 34tt, protože jsem na procházce s naším psem upadla nešikovně na břicho. Ošetřoval mě Dr. Pecha, velmi příjemný, i sestra na porodích sálech, co mě přijímala, byla velmi milá. Naštěstí mi nic nebylo a já se do porodnice znovu dostala až 28.4.2011 na plánovaný císařský řez. Takže co se týče porodních sálů a asistentek, asi nikomu v rozhodování nepomůžu.
Musela jsem nastoupit den předem na gynekologické oddělení. A tady bych chtěla všem sestřičkám moc poděkovat, protože jejich přístup byl neskutečný - slyšela jsem, že jsou tam milí, ale že budou sestřičky tolik příjemné a ochotné jsem opravdu nečekala, staraly se o mě výborně, jak den před porodem, tak pak na JIP. A to tam nemám žádnou protekci ani známé, aby si někdo nemyslel :-)
Samotný císařský řez probehl v pořádku, vybrala jsem si spinální anestezii, abych malého hned po porodu mohla vidět. Na cokoliv jsem se během operace zeptala, sestřička mi ochotně odpověděla.
Na oddělení šetinedělí jsem měla štěstí, že zrovna nebylo moc maminek a tak jsem byla na velkém 3lůžkovém pokoji celou dobu sama. Dětské sestry se po dobu mého pobytu na JIP hezky o malého staraly a pak se mi snažily ukázat kojení jak nejlíp mohly a ženské setry byly taky moc hodné, neustále se chodily ptát, zda mě něco nebolí a jestli něco nepotřebuju. Já si opravdu nemůžu na porodnici v Kyjově stěžovat.

Personál: Dr. Malý, Dr. Galčíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přijít se podívat na porodní sály v předporodním kurzu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, papírové utěrky, plenky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - hannula 29.06.11 napsala :

V porodnici v Kyjově jsem rodila před dvěma lety.Přenášela jsem,takže jsem byla přijata na vyvolání.Do půl hodiny po zavedení čípku jsem dostala bolesti,to bylo v pátek ráno.V sobotu ráno mi doktor řekl,že kdyby mi dali další,že už to určitě půjde,ale nedal mi nic.Po 30ti hodinách bolestí za mnou přišla značně otrávená porodní asistentka.Dost bolestivě mě vyšetřila a za chvíly se vrátila s papírem na podpis,že souhlasím s císařem.To už jsem na tom psychycky nebyla moc dobře,naštěstí tam se mnou celou dobu byl přítel.Měla jsem to podepsat,prý pro případ.Ale hned jek jsem to podepsala mě vezli na sál.Syn se narodil císařem.Jizvu mám pěkně velkou,prý jim to trošku ujelo.Omluva nebo něco žádná.Ale musím moc pochválit sestřičky,hlavně na JIP.Moc milé a ochotné a na dětském taky.S kojením jsme žádný větší problém neměli,akorát malý pořád blinkal.Takže jsem často chodila pro oblečení,ale sestry byli fajn.Přála jsem si nadstandard,ale bohužel byl obsazený.Taže celkový dojem mám dodnes smíšený.Ta jedna porodní asistentka mi ho dost pokazila.Jinak celkem fajn,ale rozhodně bych uvítala víc komunikace ze strany lékařů.Dodnes vlastně nevím proč mi tak rychle udělali císaře.Nikdo neřekl,že bysme já nebo mimi byli v ohrožení.

Personál: doktor Milian,Pecha a Malý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat, je to váš porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír,ručník do spchy pod nohy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - monterka 15.05.11 napsala :

Já si nemůžu stěžovat!!! Rodil mě mudr. Pecha a byl skvělí…dokáže uklidnit, povzbudit :-) Na novorozeneckém oddělení jsem neměla problém…sestry a aji dětské dr. byli v pohodě a vždy poradily. Šla bych tam rodit klidně znova a hned! :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně kosmetiku pro sebe…pro miminko vše dostanete (krom plínek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - petronek 08.05.11 napsala :

Teda já si na porodnici nemužu stěžovat.V Kyjově jsem 25.11.2010 rodila své páté dítě a byl to ten nejkrásnější zážitek,na který budu vzpomínat celý život.Ano,udělalo hodně to,že semnou byl na porodním sále od začátku manžel.A byla semnou sestřička,která mě hodně pomohla.Takový lidský přístup jsem nečekala a patří ji veliké poděkování.Celou dobu mě nenechala samotnou,mluvila semnou,říkala co a jak.(škoda,že nevím jak se jmenovala).Doktoři byli taky v pohodě a dětské sestry taky.Když jsem potřebovala vyměnit prádelko,vždy ochotně vyměnili a chodili se ptát,jestli něco nepotřebujem.Oddělení šestinedělek je velice krásné a přístup celého personálu mě mile překvapil.Za to jim ode mne patří veliké poděkování.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

aby se nebáli a přeju jim,aby si odvezli z porodnice takový krásný zážitek jako já

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky,plenečky pro miminko,hygienické potřeby

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Iva1983 07.05.11 napsala :

Prví porod v Kyjově byl hrozný,rodila jsem odpoledne a když se mi v 11:30 dcerka narodila utekl všechen personál na oběd..asi,nikdo tam nebyl.Já ležela na sále,samozřejmě já i dcera ošetřena,manžel maličkou držel na rukou a najednou se začala dusit..lítal s ní všude možně snad 15minut..nakonec tam našel sestru a ta malou vyčistila,měla chudinka malinká celou hlavičku uplně fialovou.Poporodní péči o malou odflákli jak jen mohli.Doktor..no o tom ani mluvit nebudu..nepříjemný jako žiletka v ři..Druhý porod..ten byl fajn,byl lehčí o hodně..ale na novorozeneckém..hrůza,neochota,laxní přístup.Rodit bych tam už nikdyy nešla,nedoporučuji.KDO SE NA DROBEČKA TĚŠÍ A MILUJE HO RODIT TAM NEPUJDE.NERISKUJTE.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

RADĚJI SE TAM NECHYSTAT

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - Anonymní 07.05.11 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí v Kyjově - velké zklamání a souhlasím s paní níže, že titul Baby Friendly Hospital museli dostat omylem!!! Sestry na oddělení šestinedělí - v pohodě, ale sestry na novorozeneckém - hrůza. Tváří se akorát důležitě, ale jinak mi ten přístup dojde takový chladný a neosobní. Jen sestry, co mají nastarosti mimča v inkubátorech, tak ty byly o dost milejší. Jako prvorodička jsem se nechala zastrašit. Pokud budete rodit předčasně (tak o 3 až 4 týdny), tak se připravte, že i když bude mimčo zdravé, s normální porodní váhou, tak ho budou chtít dát do inkubátoru - prý dohřát. Ale to, že do něho pak cpou umělou výživu a kojení je jaksi sporé, tak to už nikdo neřeší, akorát budou strašit, že mimčo bude z kojení vysílené a nebude pak přibírat. Bodejť by nebylo vysílené, když ho drží v bedně při 37 stupních a daleko od maminky. Co se týká oblečení - přesně tak, radši vzít i vlastní. Malý mi počůral zavinovačku a když jsem chtěla čistou, tak se sestra zeptala, jestli prý je počůraná moc!!! Při odchodu z nemocnice nekojícím maminkám zdůrazňují, že musí vyvařovat flašku po každém pití a zajímavé je, že když jsem si tam chodila pro příkrm, tak mi kolikrát řekli, že mám flašku pouze opláchnout pod horkou vodou a dali mi do ní nové mléko. O porodní asistentce, co byla u porodu, radši ani nepsat, takový nezájem jsem nečekala, když jsem musela několikrát zvonit, aby vůbec přišla, protože předpokládala, že jako prvorodička ještě nemůžu rodit (ležela jsem tam pár hodin), tak jenom hysterčím. Opak byl pravdou, naštěstí přiběhla jiná sestra a jelo se na sál. Příště s sebou k porodu určitě někoho vezmu, i kdyby to měla být matka. Na doktory (gynekology) si nemůžu stěžovat, všichni v pohodě a milí. Hlavně pan doktor Pecha u porodu opravdu dokáže uklidnit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte někoho s sebou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - bosorenka 06.01.11 napsala :

Já byla spokojená.
Ve srovnání s BV,tam jsem byla 2×.
Lékaři,porodní asistentky,dětské sestry až po sanitárky všechny milé-normální.
Porodní sál dobrý,péče po porodu taky dobrá.Pokoje na 6nedělí krásné a nové,spokojenost.
Docela i to jídlo se dalo.Což v BV jsem nechávala celý jídlo na talíři a vracela.Na pokoji jen po dvou,sprcha a WC na pokoji.Dětské sestry nebylo ani potřeba-naštěstí jsem kojila sama bez pomoci,Adámek byl zdravý chlapeček.A ženská sestra se vždy ptala jestli mi něco neschází.Vizita rychlá a neotravná s porovnáním v BV,tam byla snad 2× denně,bylo jich tam jak čertů,no otrava.K Adámkovi se chovali všichni moc hezky,staniční sestra z porodního je moc milá.V BV se dětské sestry posmívaly jak se můj syn Martínek jako jmenuje,nejhorší na tom bylo,že jsem to s manželem slyšela,byly to potvory nafoukané.Jediné co tam bylo dobré je Dr.Bambas a o toho prý všichni nesnášejí,já ne,k nám byl moc milý.

Takže řeknu to asi tak,na každé porodnici je něco, o umírání v Kyjově nic nevím.Takže klidně tuhle porodnici doporučím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nic,snad jen pevné nervy a těšit se namiminko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír,jednorázové pleny,ručníky a vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Karla29 05.10.10 napsala :

Já jsem rodila 6.6.2010 Byla jsem v nemocnici po prvé, tak jsem měla docela strach, u doktora mi bylo špatně jen když mně bral krev :-) Porodního oddělení v Kyjově jsem si opravdu užila, protože jsem tam byla od soboty 14:00 do neděle 7:45. Musím moc pochválit porodní asistentky, boužel už si nepamatuji jména, škoda že nemají na stránkách fotky a jména abych je mohla jmenovat ,jedna měla službu 5.6.2010 do 18:00 a ta druhá byla se mnou přes noc do 6.6.2010 do 6:00 pak zase přišla ta z 5.6. a byla při mém porodu.
Jejich přístup ke mně jako k prvorodičce byl opravdu profesionální a hlavně lidský obě byly fakt skvělé. Úplně jsem díky nim zapomněla na strach a poslouchala jejich rady a instrukce aby porod byl co nejlepší.U mého porodu byla i paní doktorka Iveta Šišovská protože se miminko asi 3× vrátilo zpátky díky krátké pupeční šňůře…paní doktorka byla taky skvělá a jsem moc ráda že u mého porodu byla právě ona, šití to jsem ani necítila :-) Sestřičky na porodním oddělení se o mně hezky staraly i když měly plné oddělení přímo k prasknutí, určitě toho měly hodně a při tom to na nich nebylo moc znát pořád chodily a ptaly se jestli něco nepotřebujem .Trošičku mně tu radost z totohoto oddělení pokazila jedna ze sester která se starala o miminka maminek, když mi v noci odmítla dát příkrm pro malou s tím že jdu moc brzy po sobě a že malou bude bolet bříško…malá mi brečela celou noc, dokonce jsem volala na sesternu v noci aby mi pomohly ale sestra mi řekla že jí mám dát prso (já neměla ještě mléko)…asi měla špatnou noc.....ráno mi malou odvezli na dehydrataci a byla celý den a noc na kapačce......ostatní sestřičky co se staraly o miminka byly taky perfektní akorát ta jedna jím to tam kazí...... I když to byla taky trošku i moje chyba, neměla jsem se nechat v noci jen tak odbýt .Protože jinak je celé oddělení opravdu skvělé a druhé miminko půjdu určitě rodit zase tam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlanvě se nebojte, má to vliv na miminko …těšte se na miminko a během porodu myslete na to jak ho za chvilku budete držet v náruči.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky a toaletní papír taky aspoň 2 ručníky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 26.06.10 napsala :

Do Kyjova už NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 13.05.10 napsala :

V Kyjově jsem rodila v říjnu 2008 a velmi nerada na to vzpomínám. Před porodem jsem ležela nějakou dobu na gynekologii, kde byly hodné sestřičky a většina doktorů v pohodě. Protože jsem přenášela, tak mi porod vyvolávali 3dny! 3 dlouhé dny porodních bolestí, než mě vzali na císařský řez. Po porodu na JIP to bylo celkem v pohodě, ale přenus na poporodní - hrůza! Byla jsem tam 5dní a probrečela jsem je! Ženské sestry jako by tam nebyly, informace žádné, no a dětské sestry - to se nedá pojmenovat. Když jsem je např. v noci volala, že mi malá už 4hodiny brečí, tak jsem dostala vynadané, sestra byla drzá, neochotná a opět důvod k pláči. Měla jsem tam deprese a nikoho to nezajímalo.
Já sama jsem zdravotní sestra a nedovedu si představit, že bych se takhle chovala k pacientům a ještě k tomu k ženám po porodu.
V době kdy jsem tak byla jsem se seznámila s více ženami, které tam v té době rodily a téměř žádná nebyla spokojená.
Po čase jsem zjistila, že chce v Kyjově rodit moje kamáradka a marně jsem jí to vymlouvala, po porodu mi dala za pravdu - propustily ji 3.den po porodu když ještě nekojila a miminko měla dost malé, no a co teď? To jí tam neřekli, ať se stará pediatr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jet jinam než do kyjova.
Titul Baby friendly hospital získali nějakým omylem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro dítě, toaletní papír, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 30.03.10 napsala :

Tak já jsem v červnu 2009 rodila v Kyjově podruhé. První porod nic moc. Porodní asistentka moc příjemná nebyla. Jako prvorodička jsem vše měla za sebou za 4 hodiny. Šlo to rychle. Při porodních bolestech to byla hrůza, ale při porodu byla asistentka opravdu profesionální. Vše proběhlo v pohodě a tímhle chci poděkovat. Asi toho na ni bylo moc, možná proto se mi nejdříve zdála nepříjemná. Akorát měla noční.

Druhý poro po 4 letech si nemůžu vynachválit. Strašně moc se v Kyjově vše změnilo. Rodila jsem opět nad ránem. Porodní asistentka byla parádní. Strašně hodná a moc moc příjemná. Pak primář úžasný. Nemůžu opravdu nic vytknout. šití trochu bolelo, ale byla i sranda. Musím strašně chválit a musím se přiznat, že po prvním porodu jsem váhala, jestli při druhém zvolím opět Kyjov. Teď jsem moc ráda, že jsem rodila opět tam.

Po porodu jsem měla malou dvě hodiny u sebe. No prostě paráda. S kojením jsem problém neměla, takže taky super. A když jsem se cítila vyčerpaná, přiběhly sestřičky a malou si vzaly.

Prostě já jen můžu doporučit. Kyjov je SUPER:

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír a vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 21.02.10 napsala :

Moje zkušenost je otřesná.Rodila jsem tam před šesti lety,za závěsy rodili,nebo spíš brečeli bolestí další dvě paní.Doktor mi řekl nekřičte.Po hodně dlouhém porou,kdy už jsem ke konci šla do mdlob,a byla sem převezena na pokoj,,sem měla velké bolesti zad,nemohla sem malého chytit na kojení.Hleěli na mně jak na nějakého magora,a když malí počural zavinovačku,sestra na mně vjela,kde je má furt brat,ale niko mi neřekl a´t si vemu vlastní.Kddyž se mi vraceli poporodní bolesti,sestra mi řekla,že z radosti z miminka všechna bolest zmizí:-D,NEZMIZELA JEŠTĚ TŘI A PŮL ROKU DO OPERACE.O šití se radši nebudu bavit,to byl druhý porod.Miminka na pokoji s rodičkama,je opravdu báječný nápad,v noci ani hodina spánku samoshřejmě.Moje kamarádka tam rodila včera,po dvaceti hodinách omdlela bolestí a udělali ji císař.Ani nevím jestli je v pořádku.Snad ano.Druhá známá tam byla odeslána na vyvolání,přenášela přes týden a oni ji odmítli.Miminko zemřelo v břichu.Dejte si na ně pozor a radši tam nelezte.Radši poroím v autě po cestě o Břeclavi,než jít na jatka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zvolte jinou kde vás nenechají trpit,kde ví,že to nikm nevee,jen k traumatu a k tomu,že už nikdy nebudete chtít děti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zavinovačky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Anonymní 29.01.10 napsala :

Nemám možnost porovnávat, rodila jsem poprvé.Porod proběhl v pohodě, porodní asistenka byla příjemná.Moc hodná byla sestřička, co mi dělala klystýr a potom pomáhala se sprchováním po porodu atd.
Na oddělení měli tenkrát dost plno, neměli rodičky kam dávat, některé maminky byly na gynekologii.Sestřičky toho měli moc a bylo to znát.Na pokoj jsem dojela o půl 10 ráno, nikdo za mnou nedošel až sestřička před 6 večer, že mi musí jestě v rychlosti povykládat co a jak.Asi toho dost zapoměla, protože jsem třeba nevěděla že si můžu zajít pro příkrm.Malý pořád plakal,pomoc s kojením veškerá žádná ale nakonec jsem se úspěšně rozkojila.Nastudované jsem toho měla dost ale realita je trochu jiná.Pomoc při koupání se mi líbila, sestra krásně předvedla a poradila.Dětské sestry byly hodné, akorát jedna z ženských sester byla dost nechutná.Asi ji ta práce strašně bavila.
Příště budu rodit zase v Kyjově, doufám že tam nebude takový frmol jako tenkrát a bude větší pohoda.
Jídlo - to jsem taky nevěřila co nám podávají, čočku, hrach, rohlíky… ale jinak se to dalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky, dostala jsem pět vložek po porodu a to bylo vše.Dále toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Betyha 07.01.10 napsala :

Já rodila v Kyjově v březnu 2009. Nemůžu si na nic stěžovat. Jen možná na to jídlo, které tedy bylo opravdu dost otřesné. po porodu jsme měli knedlíky, fazoli apod. Fakt jsem si pošmákla.
Jinak co se týče personálu, tak bych řekla na jedničku. Porodoní asistentka byla naprosto perfektní. Kdyby tam byla jiná, tak bych asi neporodila. Nejsem žádný silák, takže jsem toho měla celkem plné brýle, ale ona mi dodala síly a energii, takže jsme to nakonec s malým zvládli. Doktorka byla taky perfektní. při šití jsme se dokonce docela dost nasmáli.
laktační poradkyně mi byla vždy k dispozici a podávala mi velmi dobré rady, takže jsme kojení zvládli.
opravdu si nemůžu na nic stěžovat, takže nemocnici vřele doporučuji. můžu porovnat s nemocnicí ve vyškově, kde rodila moje sestra. kdybych to měla oznámkovat tak kyjov za jedna a vyškov 4-.
ale je to opravdu o tom, na jakou směnu narazíte a taky co očekáváte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kyjov - Brusek 28.12.09 napsala :

já jsem strávila na porodním sále 46 hodin, takže se u mě vystřídalo celkem dost personálu. Jak to tak bývá, v každé skupině se našel jeden člen, který to kazil-jeden doktor, jedna por. asistenka, jedna dětská sestra-ta byla teda opravdu nepříjemná. Nezavolala mě v noci na kojení, jak slíbila, přitom nebyl důvod. (Malý byl dva dny v inkubátoru). Tam mu taky vrazili dudlík bez toho, aby se mě zeptali, jestli s tím souhlasím, prý aby se navzájem nebudili. a ještě mu dali ten klasický kulatý a mně už se o ho nepodařilo přeučit na ten anatomický, začež mi taky následně v 18 měsících vyhubovala zubařka. Tato sestra se se mnou teda taky nepárala, co se týkalo kojení, mívala jsem hodně nalité bradavky, takže měl malý problém se chytit. Jinak ale pořád říkaly sestřička, kdyby nám něco nešlo nebo jsme něco nevěděly, ať kdykoliv přijdem. A až na tuto jednu i opravdu ochotné byly přes to, že nás tam taky bylo plno a bylo vidět, že opravdu nemají času nazbyt.Co mi vadilo nejvíc bylo, že mi na tom sále nikdo nic neřekl-co se mnou bude, jestli mi budou porod vyvolávat nebo jestli mě ještě pošlou domů a když jsem se asistentky zeptala, tak mi řekla: co by bylo, no snad porodíte.Tak tenhle přístup tedy nee. A vybrat mi nedali, jestli chci klystýr nebo gel. A pupečník manžel taky nepřestřihavál. A ještě jednu zásadní výtku bych měla k dotyčné jedné asistentce…když už to konečně po dvou dnech na mě opravdu šlo, tak se mě sice zeptala, jestli jsem už volala manželovi, ale já jí odpověděla, že ještě ne, protože nemám sílu si ten telefon podat. Po dvou dnech bolestí a bez jídla jsem byla pravda celkem zesláblá. Nepodala mi ten telefon. To jsem měla sto chutí ho po ní už hodit, až jsem se pro něj dohrabala. Takže to teda byly takové zásadní věci, které si myslím, že by se stávat neměly, ale jinak už byl pobyt v podstatě příjemný, na odd. šestinedělí byly všechny sestřičky milé a pilné a ochotné, dětské zrovna tak až na tu jednu. Jak už psala první maminka, všude je něco, všude se najde nějaký problém nebo nemilá osoba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kromě toho, co psala první maminka mi pomohl ještě jeden ručník navíc, nějaký horší, na který jsem si stoupla při vylézání ze sprchy, poporodní vložky,dobré byly i jednorázové kalhotky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kyjov - vefi 25.12.09 napsala :

Rodila jsem poprvé, takže není s čím porovnávat.

Porodní asistentky byly obě velmi přijemné. Dali mi vybrat, jestli chci nálev nebo nee. Dlouho jsem se neotvírala, tak mi dali kapačku, injekci a čípek a porod urychlili. Epidural mi nenabízeli, po výše zmiňované trojkombinaci jsem rodila celkem rychle. U porodu byla ještě asistentka „v záběhu“.

Příteli vadilo, že mu nenabídli přestřihnutí pupečníku, mně zase, že proto, že byl pátek, jsem nemohla darovat pupečníkovou krev. Malou mi na sále přiložili k prsu, pak mi dali čas, prostor a soukromí se dát dokupy.

Odd šestinedělí má krásné nové pokoje,velmi příjemné.Problém byl, že mi malou nepřinesli po hodině, jak slíbili, ale musela jse po ní pátrat. Ženská sestra mne poslala za dětskou sestrou a ta mne odkázala zase na doktorku… Po třech hodinách jsem se dopátrala, že malá má nějaké komplikace a tak leží na novorozeňáku :-(Byla tam celkem 4 dny a dostala dudlík a flašku.

Přes veškerou snahu jsem se po těch 4 dnech už nerozkojila.Ono vůbec s tím kojením to tam bylo komplikované. Jako prvorodičce mi připadalo, že mě hodí do vody a plav. Byla tam sice laktační poradkyně, velmi příjemná, ale já potřebovala praktickou pomoc, teoreticky jsem to měla nastudovaný už z netu. Jedna sestra se mi fakt snažila venovat, byla velmi vstřícná a milá. Ale nedokážu posoudit, jestli na to mají dost času, byla nás plná porodnice.

Ženské sestry příjené,v pohodě, dětské až na pár výjimek taky.

Rohlíky s džemem mi už lezly i ušima, vůbec jídlo nic moc.Jinak mi připadalo, že jak se chováte vy k nim, tak se chovají oni k vám. Takže v pohodě. K dispozici byl i nadstandard.

Oblečení na mimčo, kosmetiku a látkový pleny vám dají erární, takže vám stačí jednorázovky.Navíc dostanete takový dárkový balíčky se v zorečkama ( my z toho žily první měsíc :-))

Takže suma sumárum … V pohodě, milý, příjemný lidi ( až na pár výjimek, ale ty jsou všude), akorát BABY FRIENDLY … no nevím, nevím …

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázovky, doklady, kosmetiku, ručníky, LACTACYD, jo a WC papír!!!

Nahlásit

Fotky z porodnice

Naše Stela Miroslava v porodnici

Moderní a velice pěkné prostředí oddělení. Čisťounko a příjemné pokoje zaručí...

rád dostává pusinky...

to je náš benjamínek

můj miláček třetí den po porodu)))

Přidejte Vaše fotky k porodnici Kyjov.>

Děti z porodnice Kyjov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Kyjov
terezka.tominka Maya 51 cm, 3200g 19.01.2038
Děti narozené v porodnici Kyjov
Hvězdička sedmitečná Adam
49 cm, 3260g 01.08.2018
littlebara Jakub neznámé 30.07.2018
LucindaP Eliška
51 cm, 3620g 24.07.2018
EwčaW Maxmilián Marek
49 cm, 3240g 15.07.2018
Evina771 Michálek 48 cm, 4g 23.06.2018
Denca987 Sofie neznámé 22.06.2018
Lucik146 Hýsly Adriana
48 cm, 3250g 13.06.2018
KatkaWall Rozarka
52 cm, 3880g 07.06.2018
hajánek76 Kyjov Jáchym František
52 cm, 3840g 28.05.2018
Nicolasek1 Nicolas
49 cm, 3190g 19.05.2018
ivonne2 Brno ? neznámé 30.04.2018
Niki18 Kyjov Sebastian
50 cm, 3600g 26.04.2018
Asino MartínekVasko
50 cm, 3430g 22.04.2018
Neo0208 Kateřina
neznámé 11.03.2018
Marcela1712 Dorotka 49 cm, 2860g 07.02.2018
sabina.julie Julie neznámé 29.01.2018
MirusDidus Diana
46 cm, 2330g 06.01.2018
Andílek-2 Maruška neznámé 03.01.2018
paulitaaa Bratsialva Ema 50 cm, 3500g 30.12.2017
Kamilazelinkova Lukášek
51 cm, 3g 28.12.2017

Rodily v porodnici Kyjov

Chystají se rodit v porodnici Kyjov

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Kyjov?