Nemocnice Kyjov, Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice v Kyjově nabízí nejen péči o fyziognomická těhotenství a porody, ale i péči o ženy s rizikovým těhotenstvím. Naleznete zde 53 lůžek, moderní porodní sály s důrazem na zachování soukromí nastávajících maminek. Každoročně proběhne v kyjovské porodnici přes 700 porodů.

Porody jsou zde vedeny individuálně a personál se snaží respektovat přání rodičky. Při porodu může být přítomen nejen otec dítěte, ale i např. dula. Případné masáže během porodu je možné doplnit užítí aromaterapeutického oleje. Samozřejmostí rooming-in.

Co si sebou vzít k porodu do nemocnice Kyjov?
Objednat se do do předporodních kurzů můžete na telefonním čísle 518 601 410, a to v pracovní dny od 8.00 do 14.00 hod. Porodnice nabízí také cvičení a plavání pro nastávající maminky.

Za zmínku také stojí titul Baby friendly hospital, který byl porodnici udělen za splnění náročných podmínek stanovených UNICEF. Přečtěte si další informace o porodnici Kyjov.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Kyjov, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 74x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Július Maruška

Oddělení šestinedělí: +420 518 601 416

Ambulance porodního sálu: +420 518 601 411

Novorozenecké oddělení: +420 518 601 320

Adresa: Strážovská 976, Kyjov 697 33

URL: http://www.nemkyj.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kyjov

20.05.20

Doktoři i sestřičky za mě super, ochotné pomoct a vše vysvětlit. Byl to můj první porod a rodila jsem dlouho .. všichni se mnou byli trpěliví a plnili vše, jak jsem přesně chtěla.. na oddělení maminek a miminek taky vše super.. nemůžu si na porodnici stěžovat a kdybych měla rodit znovu, tak jdu opět sem .. ještě jednou velký palec nahoru, co musí vše doktoři a sestřičky vytrpět

10.03.20

Po naší zkušenosti dávám všem na vědomí - pokud vaše mimčo není otočeno a nechcete rodit KP, jeďte jinam. Pan primář Maruška o tomto není ochoten ani diskutovat a jedná s vámi tak, že se cítíte jak blbec.
Porod sice nakonec proběhl dobře, ale příště bych volila porod císařem někde jinde.
Musím velice pochválit milou PA Barboru M., která se o mě celý den starala jako anděl:)
Na novorozeneckém oddělení byli také všichni v pohodě.

Personál:

Mudr. Maruška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jak jsem už napsala, zvážit, jestli chcete rodit miminko zadečkem napřed.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky.

24.02.20

Nejhorší je srážka s blbcem… Bohužel pan doktor Maruška je nezdvořilý, arogantní, nelidský a absolutně neohleduplný vůči maminkám. Po jedné kontrole u tohoto člověka jsem se rozhodla rodit v Břeclavi, jelikož představa, že tento hulvát bude u mého porodu byla naprosto stresující. Z nemocnice jsem odjížděla s brekem. Nedoporučuji! Břeclav naprosto jiný přístup i názor na průběh porodu. Příště jedině tam.

Personál:

Mudr. Maruška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte nějaké komplikace, které se týkají např polohy plodu atd. Určitě jeďte jinam!!

30.09.19

Velká spokojenost. Personál super.

9
06.08.18

V porodnici jsem byla asi den před porodem a čtyři dny po něm a za celou dobu jsem nenarazila na jediného nepříjemného nebo jenom „otráveného“ člověka. Naopak jsem přesvědčena, že jsem přišla do styku s lidmi, které jejich práce baví.

Přijeli jsme v noci a přesto, že nás tam v jednu chvíli bylo několik, veškerý personál, se kterým jsem přišla do styku, byl milý.
Přijali mě cca 3 hodin po prasknutí plodové vody, ale bez stahů. Nikdo mě ale do ničeho nenutil, čekalo se (bezmála 24 hodin), až porod začne sám. Všechno mi bylo vysvětleno, co se děje, proč se to děje a co se pravděpodobně bude dít dál. Nikdo mi nic nevnucoval, nikdo mě do ničeho nenutil. Pokud byl potřeba jakýkoliv zákrok (podávali mi např. nitrožilně antibiotika), řekli mi dopředu, co budou dělat a proč.

Porod samozřejmě bolel a já nadávala jako špaček, do čeho sem se to zase nechala uvrtat, ale budu na něj vzpomínat jako na něco velmi krásného, co bych neváhala zopakovat. Při porodu mě nikdo nerušil, vše nechali svému tempu, trpělivě mi vysvětlovali, co a proč se děje, ptali se co chci, nabízeli, ale nevnucovali. Na sále bylo přítmí a klid, porodem mě provázela jediná porodní asistentka, nebylo to, že kdo přišel, ten si sáhl (rodila jsem čtyřikrát ve třech porodnicích, takže mám jakousi možnost srovnání). Teprve na samotné „finále“ se v místnosti objevil doktor a dětská sestra.

Po porodu mi miminko dali na břicho a než si ho vzali, zase se mě zeptali, jestli už můžou. Porodní asistentka maličkou „přivítala“ krásnými slovy a chválila nás tak, že z toho žiju ještě teď. :-) Manžela u porodu brali jako naprostou samozřejmost. Ochotně odpovídali na každou jeho otázku. Porodní asistentku považuji za anděla… lituji, že si nepamatuji jméno (pouze tuším, že křestním je Gabriela), ale nezapomenu na ni nikdy.

Péče po porodu taky výborná. Na pokoji byla denně laktační poradkyně, lékařky i sestry byly příjemné, co jsem chtěla vědět, zodpověděly (a nikdy jsem se necítila jako blbec, kterej otravuje malichernostmi).

Jídlo mně osobně chutnalo. Jediné nevhodné bylo čerstvé pečivo, ale ne neřešitelné - já jsem si ho dala do sáčku a jedla až druhý den. K dispozici bylo neustále nějaké ovoce a mléko a denně mléčná svačina (jogurt, termix, …)

Bylo to skutečně nad má očekávání, původně jsem do kyjovské porodnice vůbec jet nechtěla a vybírala mezi porodnicemi v Brně (mám to přibližně stejně daleko), dnes jsem ráda za dopravní komplikace, které mě přiměly rozhodnutí přehodnotit a porodnici vzkazuji dík.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.
A taky myslím: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co píšou na stránkách, ale když něco zapomenete (teda mimo dokladů), tak žádný stres, pro personál to není problém, poskytnou vám, co můžou.

551
12.07.18

Moje zkušenost s touto porodnicí začala před třemi roky. Vlídný přístup po předání mé doktorky ve 35. týdnu těhotenství, klidné prostředí. Ale také dlouhé čekání na řadu při ozvičkách (v žádném případě nejezděte v pondělí, a pokud už máte daný termín návštěvy na tento den, tak raději dojeďte až cca mezi 9.30 a 10.00).

Tento porod proběhl velmi rychle. Snad proto, že se jednalo o druhé dítko. To první jsem rodila 23 hodin. Bolest (dala se vydržet) celkem 6 hodin. Příjezd auta až přede dveře do porodnice, nástup do výtahu. Porodní asistentka stihla jen zapsat povinné údaje a za 15 minut bylo mimi na cestě. Nádherná práce nás všeh. :-)

S touto iluzí krásného a přirozeného porodu jsem dojela rodit v červenci 2017 i své třetí mimi. Bohužel koncem pánevním. A to je ten zásadní problém pro tuto porodnici. Podporují zásadně přirozené porody. Již dlouho dopředu jsem urugovala u MUDr. Kostky, podotýkám, že k němu jsem byla ''dohozená" společnou známou, císařský řez. Při první návštěvě mi nadal, že si nemohu vybírat, jaký porod zvolím, při 2. návštěvě se mi omluvil, že začneme znovu, protože je rád, že jsem se vůbec k němu vrátila, načež mi znovu nadal, proč nevyužiji v Brně možnost otočení plodu v břiše. Podle mne toto není přirozená záležitost a 3 případy úspěšného otočení z 10 pokusů je pro mě málo. Naštěstí pak odjel na dovolenou a už jsem ho neviděla.

Porod se ohlásil odtokem plodové vody. Kontrakce tak akorát na odjezd do porodnice. Příjem v klidu. Bohužel vím, že při odtoku plodové vody mám před sebou cca min. 10 hodin čekání. Cvičení na míči, horká sprcha. Vše dle očekávání. Kontrakce se stupňují. Po 6 hodinách se začínám opět zavírat ze 6 zpět na 4 cm. Děs. A tady nastalo nejhorší rozhodnutí MUDr. Zabloudilové, dát mi oxytocin. Největší zlo na světě. Moje tělo se začalo nekontrolovaně zmítat z jedné obrovské kontrakce do další. Trpět mě nechali 3 nekonečné hodiny.

Jdeme rodit. Doktorka to vůbec nezvládala. Já taky ne. Manžel zuřil a trpěl zároveň. Už u mne bylo 5 doktorů, z každé strany jeden a mimi nešlo vytáhnout. Císař nebyl možný! Najednou se mi mezi nohama objevil pan primář Maruška. Doktorku doslova vyhodil. Nohy zvednout do třmenů, uvázat, na obličej dýchací masku. Omdlívala jsem jim totiž bolestí. Nekompromisně do mne vrazil obě ruce a otáčel miminkem, až ho ze mne vytáhl. Horší bolest si neumím představit.

Nejúžasnější byla porodní asistentka Gabriela. Jak mi pak řekla, všechno bylo na pytel, ale zvládla jsem to. Díky panu primáři jsme obě v pořádku. Pokud mohu doporučit, rodíte-li koncem pánevním, vždy chtějte císaře. Zde nebo jinde.

Oddělení šestinedělí je super. I když jste tři na pokoji. Záleží na spolubydlících.

Personál:

MUDr. Maruška, Mudr. Zabloudilová, MUDr. Pecha, PA Gabriela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptejte. Personál je velmi milý a rádi se zde o vás postarají. Porodní plán hoďte do kytek. Stejně bude porod probíhat úplně jinak, ha ha ha. Vše, co budete potřebovat, je napsané na stránkách porodnice. Jen jednu důležitou věc tam nepíší. Vemte si s sebou hroznový cukr. Dodá energii při a hlavně po porodu. A hlavně po porodu využijte ten luxus, že vám jídlo chystá někdo jiný a jezte, jezte, jezte! Budete mít dost mlíčka pro mimi a energii pro sebe. Hodně štěstí.

20.11.17

Porodnici Kyjov můžu jen doporučit. Skvělý personál od přijetí do propuštění. Perfektně se postarali o mě i o syna. Na porodním se během mého porodu vystřídalo pět směn a všichni byli úžasní. Můj porod trval od odtoku plodové vody 42 hodin a díky personálu (a manželovi samozřejmě) na něj strašně ráda vzpomínám. Na oddělení šestinedělí si také nemůžu stěžovat, sestřičky milé, hodné, ochotné, radily vše, co bylo potřeba. Po druhé pojedu určitě zase rodit do Kyjova.

03.11.17

Porodnici v Kyjově můžu jen doporučit. Skvělý personál, který se postaral jak o miminko, tak i o mě. Byli ochotni, příjemní a ze vším pomohli a poradili.

Magda se nám narodila 24.10.2017.

Jména si bohužel nepamatuju. Ale od prvního příjmu až po propuštění byl všechen personál úžasný. Takže doporučuji na 100 procent.

1
03.10.17

V Kyjově jsem rodila své první dítě v červnu letošního roku a jsem maximálně spokojena. I když se jednalo o konec pánevní, nikdo mě automaticky netlačil do sekce, naopak zde preferují přirozený porod a minimální zásahy - až když je skutečně třeba - což oceňuji.

Již od přijetí byli lékaři i porodní asistentky velice milí (i když byl víkend a velmi časně ranní hodiny :-) ), vše se mnou probrali. Po celou dobu se mnou mohl být manžel. Porodní plán jsem s sebou měla, ale nebylo potřeba jej ani vytahovat, na všem jsme se domluvili. Úlevové polohy jsem volila podle sebe, nikdo mě zbytečně neorganizoval, že „teď bych přece měla hopsat na míči/viset ze žebřin“. Využila jsem sprchu, vana byla pokažená a stejně vzhledem k prasklé vodě nepřipadala v úvahu.

Byla jsem sice více kontrolována, vzhledem k poloze miminka, monitor proběhl při přijetí a před druhou dobou porodní, ale opět jsem mohla zaujmout polohu, která mi vyhovovala. Přiložení miminka na břicho a bonding byly automatické, v soukromí jsme se s manželem mohli nerušeně těšit z prvních chvilek s naší dcerou. :-)

Oddělení šestinedělí musím taky vychválit, sestřičky milé, laktační poradkyně výborná, když jsem potřebovala že začátku poradit s kojením, stačilo se zeptat, všichni ochotně pomohli. :-) Příště zas. :-)

Personál:

MUDr. Kostka, MUDr. Václaviková

23.08.17

Dobrý den,

V porodnici v Kyjově jsem rodila 1. holčičku. 2. chlapečka ve Znojmě a tyto dvě porodnice se, podle mě, liší hodně. Znojmu dávám 1*, Kyjovu tak za 3.

Prim. Maruška docela nepříjemný pán, porodní asistentka Světlana přišla do služby a bez Dobrý den zahlásila, když jsem měla kontrakci: „Bolí? To ještě nic není…“ Sice u porodu někdo ocení klid, ale u indukovaného, kdy mi dali na vyvolání, co šlo, pak zavřeli a nazdar…Entonox, epidurál nic. Na monitoru celou dobu, za hodinu tak 2× 2 minuty na sprchu.

Jitka Zabloudilová byla ale velmi příjemná paní doktorka.
Porodní plán byl pro Kyjov haha, homeopatika, to si dělejte, jestli chcete, aromaterapie nic, vana - nenapouštíme… Bonding nic, dotepání pupečníku nic.
Ale úžasné bylo novorozenecké oddělení.

Oproti tomu Znojmo, superpříjemné porodní asistentky (Šeďová, Hochová) i všichni lékaři.
Už při příjmu: probereme porodní plán? Homeopatika? Super! Aromaterapie? Super, domíchám vám i naše oleje. Chcete rodit do vody, na stoličce, řekněte si…

První porod Kyjov - od 1. hodně silné kontrakce - 7 hodin, 3600 g, hodně šití, hypotonie dělohy - ihned na sál a manžela se zabaleným mimčem nechali hodinu bez zájmu na chodbě… Ale jinak teda ostatní personál příjemný.

Druhý porod Znojmo - porodní asistentka Šeďová uklidnila, pomohla s homeo, vše úžasně vysvětlila, poradila, napustila vanu, kontrolovala ozvy mobilně, nechala mne opravdu dělat vše, co mi ulevilo. Dorodila porodní asistentka Hochová, stejně tak moc skvělá. Od 1. hodně silné kontrakce 1,5 hodiny (připisuju to homeopatikům), vše bez nervů, pod stálým dohledem porodní asistentky, 4300 g, bez nastřižení, jen zase hypotonie - skvěle zvládnutá mladou paní doktorkou Soltész.

Automaticky bonding 2 hodiny, maminka i tatínek, umytí, až chtějí rodiče, dotepání pupečníku taky jako samozřejmost… Prostě nádhera… :)

Přeju všem mamčám stejný porod jako byl můj druhý, nádherný zážitek. :)

Personál:

Prim. Maruška, Mudr. Jitka Zabloudilová, PA Světlana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aniball, homeopatika k porodu.

25.06.17

Ležela jsem tam z důvodu přenášení od 10. dne. Skvělá komunikace s MUDr. Maruškou, co chci a nechci, vždy dal na mé pocity a vyšel vstříc. Hodně se ptal, jak mi je a kontroloval denně čistotu plodové vody přes amnioskop. Jiní sloužící lékaři taktéž moc milí a pečliví.

Jakmile CTG křivka vypadala trošku jinak, okamžitě nás začali monitorovat intenzivně. U porodu pak s CTG přišli jen na chvilku. Porodní asistentka nabízela pomoc s úlevovými polohami na míči aj., ale byla jsem ráda, že ležím. Radila, jak s dýcháním a nenechala se mnou několikrát odmítnout a v tichosti a klidu mě přeci jen přesvědčila a jsem jí za to moc vděčná. Hned to bylo snesitelnější. Na křížové bolesti mi dala teplé obklady, které trochu pomáhaly a vysvětlila, že u křížových bolestí epidural nemá moc cenu, že tolik nepomůže (cítila jsem jen záda, břicho ne).

Porod pak probíhal v polosedu, držela jsem si nohy. Tady bych uvítala spíše „kozu“. Nástřih nebyl třeba (dítě 4 kg). Nedělají je automaticky ani i u větších dětí. Hned mi dali miminko na hruď a čekali na dotepání pupečníku. Táta stříhal. Pak miminko odnesli na utřít (neumývají ho) a ošetřit pupík. Já mezitím rodila placentu. Pak hned miminko přinesl táta, mě přesunuli na lůžko a dali jsme ho přisát za pomocí laktační poradkyně. Celé 2 hodiny byli s miminkem a pak při přesunutí do sprchy si jej vzali sestry, vyšetřili lékaři a omyli. Za půl hodiny po sprše a přesunutí na pokoj donesli miminko a už zůstalo u mě.

Měli jsme plno přednášek - od rehabilitační sestry, co a jak po porodu, od laktační poradkyně, od lékařů, co se týče první pomoci miminek atd. Co se týče jídla, obrovská změna -denně 2 druhy ovoce, zeleninové saláty, cereálie na svačinu, mléko po celý den, melta a jogurty také denně. Co donesly návštěvy, všechno odnesli, protože jsme to nestíhaly všechny maminky sníst. Znovu už rodit nebudu, ale kdyby jo, jedině v této porodnici.

Personál:

MUDr. Maruška, por. asistentka Vávrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se a nebát se sdělit obavy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teploměr s ohebnou špičkou pro miminko.

16.06.17

Do porodnice jsme dorazili v 10 večer s pravidelnými kontrakcemi, po všech vyšetřeních následoval klystýr a sprcha a uložení na porodní sál. Sestra chodila kontrolovat, ale že by poradila nějakou polohu nebo něco pro úlevu, to ne… Jenom mě poslala na wc. Přítel byl se mnou, takže oporu jsem tam měla a necítila jsem se tam sama, byl tam klid, protože jsem rodila jako jediná. Ani nevím, která doktorka mě rodila, vím jen, že byla mladá, za celý týden žádné jména nepadla.

Malá měla omotanou pupeční šňůru kolem krku a nešla mi vytlačit (už jsem neměla sílu), takže přítele vyhodili za dveře a malé pomohli zvonem na svět. Žádné první přiložení nebo tak něco, jen jsem se stihla zeptat „co to je“ (nenechali jsme si říct pohlaví - takže jsem se těšila na to překvapení, protože všichni okolo hádali, že budeme mít kluka). Malou hned odnesli a mě dali do pořádku, přítel s ní přišel a nechali nás odpočívat. Po asi hodině jsem si zavolala sestru, aby se zkusila malá přisát - moc jí to nešlo.

Na oddělení šestinedělí byly některé sestřičky milé a ochotné a některé ne. Na vše se musíte ptát a jako prvorodičku vás ani všechno hned nenapadne, příště bych asi volila jinou porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres, hlavně klid.

1
09.12.16

Moje zkusenost je dobrá.

Dorazili jsme před půlnocí do porodnice, nechali si mě tam s tím, že se porod do rána rozjede. Umístili me na pokoj u porodnich sálu a celou noc me chodili kontrolovat, cca každou hodinu.

Ráno mi udělali klystýr, vystřídala se směna a šup na sál. Primář píchnul vodu a za půl hodiny byl malý na světě.

Porodní asistentka milá, radila a dýcháním a povzbuzovala při tlačeni. U porodu byla jen ona, na šití přišel doktor a pro maleho dětská doktorka. Byla jsem na to velkem porodním sále a ten je moc hezký (ty boční mi přijdou jak před půl stoletím vydlážděné prádelny).

Sestry na šestinedělí byly příjemné (až na některé, co asi v noci spaly a vadilo jim, že je obtěžuji dotazy).

Takže za mě spokojenost.

19.09.16

Několikrát jsem si řekla o Entonox, který jsem bohužel nedostala, i když jsem se předem na tuto možnost několikrát dotazovala.

Chtěla jsem nechat napustit vanu, ani to mi nebylo umožněno (dostalo se mi pouze směšné výmluvy jako: vanu nenapouštíme, vana je pokažená a vana tady není). Ze sprchy mě neustále vyháněla sestra.

Než přijel přítel, byla ke mě sestra u porodu velmi nepříjemná. Ostatní také většinou nepříjemné, neochotné, samozřejmě ne úplně všechny. Když se neptáte, nic se nedozvíte..

22.06.16

Můj porod byl trošku zdlouhavější. Byla jsem přijata pro bolesti a hospitalizována na gynekologickém oddělení. Celou noc jsem hekala na pokoji a nikdo mě nepřišel zkontrolovat až jsem se ozvala a šlo se rodit. Po přípravě (možná i šoku z toho prostředí - opravdu nemůžu porodní sály doporučit) se mi porod „zastavil“. Opět jsem byla převelena na gynekologii kde jsem celý den hekala a nikdo mě nepřišel zkontrolovat.

Večer jsem se opět ozvala a šlo se opět rodit. Naštěstí odtekla plodovka tak již bylo jasné, že se dítě narodí. Rodila jsem celou noc a vše probíhalo v klidu přirozeně, asistentku jsem měla výbornou. K ránu se porod zastavil a nepomohl ani oxytocin, tak udělali císaře a zpětně musím zhodnotit že jsem ráda, jindy by to třeba ještě x hodin zkoušeli. Byla jsem spokojená s péčí na JIP ale na novorozeneckém to bylo horší. Dítě jsem dostala do péče až 4. den a vůbec jsem netušila co a jak. Sestry vysvětlovaly ale zpětně musím zhodnotit že nedostatečně.

Oproti běžně rodícím jsem byla dost indisponovaná a ocenila bych, kdyby měla některá sestra čas mi vše v klidu vysvětlit - jak si sednout ke kojení, kolik malému dávali příkrmu apod. Prostředí pokojů moc hezké. Nemám z Kyjova trauma ale příště to zkusím jinde.

Personál:

MUDr. Kostka

02.06.16

Do porodnice jsme dorazili po šesté ráno, cca dvě hodiny po prasknutí vody. Po všem papírování přišel MUDr. Kostka, a ačkoli mu končila směna, byl velice milý, vtipný a mluvil na mě ztišeným hlasem, snad aby mě moc nerozrušil. :) Převzala si mě MUDr. Zabloudilová, taky velice milá a příjemná.

PA byla taky moc fajn, snažila se mě povzbuzovat a radila ohledně úlevových poloh. Rodila jsem jediná, takže byl všude úžasný klid. Jenom teda velká nevýhoda, co se týče sprchy. Na pokoji byla rozbitá, takže jsem vždycky musela přes chodbu do přípravny na klystýr, a ani ne za deset minut se všechna voda z bojleru spotřebovala a trvalo poměrně dlouho, než se ohřála další.

Porod nakonec skončil sekcí v pět hodin večer, přestala jsem se otevírat. Zpětně si vyčítám, že kdybych do sebe hned od startu nenechala cpát ty chemický sajrajty, možná to dopadlo jinak.

Na JIP, gynekologickým i novorozeneckým byly všechny sestřičky usměvavé, ochotné a velice příjemné. Laktační poradkyně byla taky výborná. Měla jsem obavy, jestli vůbec budu kojit, moc nám to ze začátku nešlo, ale moje obrovský dík patří sestřičce Pískaté. Ve dvě ráno se mnou strávila na pokoji celé jedno kojení. Vysvětlila, pomohla, ukázala mi různý polohy a malý od té doby tahal jako blázen. Má pět měsíců a je pořád plně kojený.

Pokud bude další miminko, pojedu rodit zase do Kyjova. Jenom už se nenechám tak lehce „natlačit“ do různých tabletek a oxytocínů a nevím čeho všeho ještě.

Personál:

MUDr. Zabloudilová, MUDr. Kostka, PA Kalincová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dobrou náladu. :)

24.05.16

Já teda zatím s porodem v Kyjově zkušenosti nemám, ale chodím tam ke svému MUDr. Kostkovi a přístup je výborný. Musím říct, že i personál na gynekologickém oddělení je úplně úžasný.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemocnici Kyjov doporučují a manžela s sebou.

5
09.05.16

Z Kyjova jsem měla opravdu strach, ale musím říct, že jsem tam byla maximálně spokojená. Přístup personálu super. Rodila jsem koncem pánevním a řekla bych, že oba doktoři to zvládli na jedničku.

MUDr. Kostka byl velice příjemný, jméno porodní asistentky si nepamatuji, ale taky milá paní. MUDr. Maruška sice drsnější, ale v té chvíli mě to bylo úplně jedno.

Jediné, co bych vytkla, po příjmu na porodní sál jsem očekávala, že mě bude PA radit různé úlevové polohy a nic se nedělo.. člověka nechají být a chodí každou hodinu kontrolovat.

V porodnici jsme se zdrželi týden, a za tu dobu si nemůžu na nic stěžovat.

Personál:

MUDr. Maruška, MUDr. Kostka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečíst recenze. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka s sebou k porodu.

1825
16.03.16

Rodila jsem tu dvakrát. První porod v Brně na Obilňáku - jak na páse, přístup personálu nijak positivní a pro prvorodičku to byl fakt super zážitek. Do Kyjova jsem jela za pohodou a příjemnou atmosférou.

Jako druhorodička už člověk neřeší žádné hlouposti, a proto je důležité se cítit prostě jen dobře, a to jsem se tedy v Kyjově opravdu cítila. Musím říct, že jsem tu byla jako na prázdninách. Všichni příjemní, porod v pohodě-pokud se to tak dá nazvat. :)

Třetí porod byl jasná volba - opět Kyjov. Od příjezdu byla maličká za čtvrt hodinky na světě, takže se mnou moc práce neměli a já si opět mohla užívat prázdniny. :) Maminky, opravdu můžu doporučit tuto porodnici. Vždycky se najde někdo, kdo bude s něčím nebo někým nespokojený. Pro maminky prvorodičky je to vždycky těžší, když ještě neví, co a jak, ale nebojte se zeptat - nikdy mne nikdo neodbyl.

Pan primář Maruška je jak takový tatíček, fakt hodný a milý. Hlavně je důležité užít si první chvilky s miminkem, protože doma už tak rozmazlované jako v této porodnici asi nebudete. :)) Hodně štěstí maminkám i miminkům!

Personál:

MUDr. Maruška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit samy sobě a mateřským instinktům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

03.02.16

Rodila jsem zde druhé dítě, první v Brně-Bohunicích, takže můžu srovnávat. V cca 4 hodiny ráno jsem začala cítit kontrakce a hned byly po 10 minutách. Dala jsem si 45 min. vanu a když nepolevovaly, rozjeli jsme se do Kyjova.

Sem jsme dorazili kolem 7 hodiny. Prohlédla mě sestra, natočila monitor a pak mi sdělila, že to budou poslíčci, že kontrakce jsou slabé, že se mi to zdá. Na to jí říkám, že na kontrakce to trvá už dlouho a mám strašné křížové bolesti, že do břicha to zatím nejde. Zavolala lékařku a ta souhlasila se sestrou. Nakonec povolali ještě pana doktora. Ten mě vyšetřil, řekl, že jsem na 3 cm, a že nejlepší bude, když mě dají na gynekologické, třeba se to rozjede. Celou dobu jsem měla kontrakce po 10 minutách a pomalu se zkracovaly, až se kolem poledne zasekly na 6 minutách.

Na gynekologickém personál fajn, vtipkovali, chodili se dívat jak mi je. Odpoledne se něco změnilo. Kontrakce se najednou zkrátily na 4 minuty a zesílily. To už bylo jasné, že jsem si nevymýšlela, že opravdu rodím. Poslali mě na porodní sál, to bylo kolem 16 hod., mezitím přijel manžel. A že udělají nálev, manžel měl počkat v porodním boxu.

Po nálevu mě tam sestra nechala samotnou, jenže mi během toho praskla voda a kontrakce se tak zhoršily, že jsem myslela, že nedojdu ani ke dveřím, abych na sestru zavolala. Poučení: vemte si s sebou manžela, ať stojí klidně přede dveřmi. Dovláčela mě na box a čekalo se na finále. Když jsme se k němu propracovali, sestra upravila lůžko na tlačení, ale nebylo si kam dát nohy (nemají lůžko jako kozu, kam si žena může dát nohy a opřít se ), to považuji za velkou nevýhodu, protože jediné, co si z toho okamžiku při tlačení pamatuji, jak na mě řve, ať si chytnu nohy. To mi, při té největší bolesti, stejně nešlo a opřela jsem se o ni. Malej byl naštěstí na dvě zatlačení venku.

Na šestinedělí to bylo horší, lékaři dobří, sestry-jak která, nic neřeknou. Musíte se sama ptát. Na pokoji se mnou byla holčina-prvorodička, po císaři, sotva chodila a nešlo jí kojení. Na každé kojení musela volat sestru, protože jí nikdo neukázal, jak to má dělat. Sama jsem se jí to snažila vysvětlit, ale teda ne manuálně, to nám přišlo hloupé. V Brně si nás všecky zavolaly na sesternu a tam každé ukázaly, jak na to. Takže celkově uděluji neutrál, ale příště bych šla do Brna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nebát se, každý to nemá stejné a nenarazí na stejné lidi (jak jsem psala, lékaři fajn a některé sestry taky).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, co píšou na stránkách nemocnice. Já měla navíc oblečení, látkovou plenu a podložku.

24
28.08.15

Rodila jsem obě dvě dcery jednu 2013, druhu 2015. Můžu vřele doporučit skvělý přistup, milý a ochotný personál a moc pěkné prostředí. Za mě určitě skvělé.

JLP
4648
18.07.15

V Kyjově jsem rodila v červnu 2015. Přijali mě v 7:20, když mi 5:30 začala odtékat plodová voda. Řekli, že pokud se porod nerozjede, tak po 24 hodinách začnou vyvolávat. Problém ale byl, že jsem se ani neotvírala, ani jsem neměla žádné bolesti. Po 10 hodinách, kdy se pořád nic nedělo a manžel už byl z toho jejich polohovacího křesílka totálně dolámaný, jsem se na radu primáře a lékařky rozhodla pro vyvolání - to čekání už bylo fakt hodně psychicky náročné.

Oxytocin zabral, bolesti nabývaly na intenzitě a já najednou bolestí tak skučela, že jsem okamžitě žádala epidural - bohužel bylo pozdě - otevřená na 6 cm a hurá na sál… MUDr. Šišovská, která porod vedla, byla naprosto úžasná, trpělivá, profesionální (jak jinak :)), a i přes svoji křehkou konstituci jsem se o ni mohla naplno opřít (doslova) při tlačení.

Manžel byl celou dobu se mnou. Šití jsem skoro necítila.

Na šestinedělí to bylo trochu horší - je potřeba se opravdu na všechno ptát - sestřičky i doktorky hodně milé a vstřícné, ale nic mi neřekly samy od sebe…

Personál:

MUDr. Šišovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se zbytečně předem - stejně vás nikdo a nic nepřipraví na to, co se tam bude dít. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam mají na svých stránkách.

17.07.15

Do Kyjova nikdy! Hrůza, děs.

11.07.15

Do této porodnice jsem se chystala rodit, jelikož jsem ješte neporodila, ale už dvakrát mi byl proveden Hamiltnův hmat bez mého souhlasu. Jasně jsem lékařce říkala, že si nepřeji tyto úkony a celkové vag. vyšetření před porodem dělat, ale ješte mi MUDr. Pecha začal vykládat, že to musí udělat, že co když děcko umře a takové řeči. Posílal mě domů, že když se mi to nelíbí, mám jít domů. Takže za mě určité tato porodnice ne. Proto jsem se rozhodla jít rodit do Břeclavi.

Personál:

MUDr. Zabloudilová, MUDr. Pecha