Nemocnice Most, o.z., Gynekologicko-porodnické oddělení

Mostecká porodnice je známá pro svou špičkovou péči. Tato porodnice má kapacitu 1300 porodů ročně. Vynikající je i péče o život ohrožující stavy rodičky, či plodu, nebo péče o riziková a patologická těhotenství. Úspěchy slaví zdejší tým i v oblasti předčasných porodů.
Porodnice nabízí dva nadstandardní pokoje za cenu 400, resp. 500 korun na noc (závisí na vlastním/společném sociálním zařízení) a jeden nadstandardní apartmán, kde může kromě rodičky pobývat i její doprovod za cenu 800 korun za noc.

Rodička si může zvolit polohu a režim během porodu, pakliže to její stav dovoluje. K dispozici je celá škála relaxačních pomůcek (balony, sprchy, žíněnky, masážní strojky).

Přítomnost blízké osoby u porodu je vítána a není zpoplatněna.

Porodnice nabízí kurz psychoprofylaktické přípravy žen k porodu, který obsahuje čtyři lekce. Kurz je zahájen každý první týden v měsíci. Cena činí 600 korun a doprovod je vítán. O bližší informace ke kurzu, který je dobré absolvovat kdykoliv po 20. týdnu těhotenství, si volejte na tel. číslo 732 719 251, případně pište na emailovou adresu: skodovaleona@seznam.cz.

Kompletní informace o porodnici, stejně tak jako seznam věcí do porodnice naleznete na internetu.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Most, o.z., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 66x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jiří Krhounek

Porodní sál: +420 476 172 122

Porodnice: +420 476 172 130

Vrchní sestra: +420 478 032 115

Adresa: J.E.Purkyně 270, Most 434 64

URL: http://www.kzcr.eu/cz/mo/pro-pacienty/zdravotnicka-pracoviste/gynekologicke-a-porodnicke

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Most

1
13.08.20

Já osobně si nemůžu na porodnici v Mostě na nic stěžovat. Rodila jsem tu teď 8.8.2020 a chovali se ke mně slušně, všechno. Akorát mi měly porod vyvolávat, první tabletka nezabrala. Tak jsme řekl, že další den, no ale další den jsme zjistili, že už se mi udělala tzv. branka, tak že se rozrodím sama. Říkám super. Tak mě nechaly na gyndě. No pak se mi rozjely nějak bolesti to mi bylo řečeno, že to mám v hlavě říkám aha… takže jsem tam celý den měla takový mírnější bolesti no. Ale pak večer to zesílilo tak mě daly na 6 patro. Tam to pak nějak ustalo a nic. Tak mě stěhovaly zase do 5 patra na gyndu… No a dopadlo to tak že kolem půlnoci silný bolesti už jsem to nemohla vydržet, tak mě stěhovaly zpátky protože jsem byla otevřená na 3 prsty. Tak ok. No ve 2 hodiny ráno přijel přítel a v 4 : 35 ráno se nám narodil syn. Má zápal plic už se s tím narodil, ale už se lepší a snad nás pak brzy pustí domů. Jinak přístup sester i doktorů je tu podle mě super. Na šestinedělí všichni hodný, ostatně jako na gynekologii i na sále

8
01.12.19

Ahojky, jen v rychlosti… V této porodnici jsem rodila již 2krát… První porod zdlouhavý, zakončený kleštěmi, druhý porod velice rychlý… Celkový dojem z této porodnice mám dobrý… Akorát u příjmu jsou sestry nepříjemný… U prvního porodu mě poslali domu, i když jsem měla velké bolesti, bohužel křížové, takže podle nich se o kontrakce nejednalo… Když jsem po 2 hodinách přijela znovu, že už to nedám, tak jsme jeli hned na sál… U druhého něco podobného, přijela jsem s křížovými bolestmi, na monitoru skoro nic, tak zatím dr. ani nevolali, když už říkám, že tlačím, tak se rozhodli zavolat dr., no přišla a do 5 min byl malý na světě… Jinak na šestinedělí si nemůžu stěžovat… Tam vše super. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně buďte v klidu, všechno stojí za ten pocit, kdy poprvé uvidíte toho mrňouska. A nenechte se odradit přístupem sester u příjmu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry, jelení luj, mast na bradavky a vodu.

25.09.19

Moje zkušenost z mosteckou porodnicí bohužel není kladná.
Do porodnice jsem přijela večer po tom, co mi odtekla plodová voda. Přijmula mě porodní asistentka, která mi už od pohledu nepřišla sympatická a řekla mi, ať partnera pošlu domů, že jsem úplně na začátku porodu. Kdyby jsem věděla, co bude dál následovat, tak bych přítele domu v žádném případě nepustila.
Asistentka mi dala klystýr a odvedla mě na hekárnu, kde jsem byla až do porodu. Jako prvorodička jsem o porodu věděla úplný kulový, měla jsem šílené bolesti v kříži a nemohla jsem dělat nic jiného než chodit. První doba porodní už byla asi v polovině za námi, já stále pochodovala po pokoji a snažila se tu příšernou bolest rozdýchávat, najednou mi začalo brnět celé tělo, tak jsem zazvonila na porodní asistentku, ta přišla ospalá a rozcuchaná (rodila jsem v noci) a ptala se mě, co potřebuju. Řekla jsem jí, co se děje a zda je to v pořádku? Ta mi povýšeně odpověděla, že je to normáln,í když celou dobu špatně dýchám. Jako prvorodička jsem ale vůbec nevěděla, jak správně při porodu dýchat, myslela jsem si, že porodní asistentka by mi měla pomoct, poradit a vše mi vysvětlit. Celou dobu byla nepříjemná a zlá i přesto, že jsem se s ní bavila slušně a mile. Ráno přišla jiná směna díky bohu a už to bylo o něco lepší (ale ne úplně podle mých představ). Přemístili mě na porodní sál, po chvilce přijel přítel a v tu chvíli všichni jako vyměněný. Milí, říkali mi, co mám dělat (jak tlačit apod.). Dokonce mě i chválili, jak mi to jde skvěle, najednou šlo všechno skvěle a malá byla za chvíli na světě.
Pak mě doprovodili na oddělení šestinedělí, kde jsem byla velice spokojená. Jídlo bylo dobré až na polévky, ty byly každý den stejný.:D Takže radím všem maminkám, co se chystají rodit v porodnici v Mostě, určitě mějte u sebe partnera nebo jiný doprovod po celou dobu porodu a doufejte, že nenarazíte na tmavovlasou, malinko oplácanou porodní asistentku.

19.06.19

Chování personálu bylo naprosto skvělé, řekla bych až nadstandardní. Všichni byli velice ochotní, se vším mi poradili, pomohli a díky tomu, jsem vše zvládla mnohem lépe. Porodnici na 100% doporučuji ☺️

1
04.12.18

Rodila jsem 2× a pokaždé v mostecké porodnici. Poprvé v roce 2014 a podruhé v roce 2016. Jak poprvé, tak i podruhé jsem přijela příliš brzy. U obou porodů mě vyšetřovala doktorka Junová. Řekla, že kontrakce jsou zatím krátké, a že je ještě brzy, ale přijmula mě. poté jsem dostala klystýr a byla odvedena na hekárnu. v roce 2016 byla zrovna čestvě zrekonstruovaná, takže jsem tam byla spokojená. Mohla jsem využívat neomezeně sprchy na míči. Jediné, co mi vadilo, byla nepříjemná porodní asistentka, kterou jsem bohužel měla u obou porodů. Delší tmavé vlasy, věk odhaduji tak do 40. Byla strohá i k manželovi, který přijel k porodu. Nechtějí moc dávat utišující prostředky k mírnění bolesti. U prvního porodu mi řekli, že v noci není přítomen anesteziolog, tudíž není možné mi nic dát. U druhého porodu jsem je nakonec přemluvila. Nicméně oba porody byly bezproblémové, vše probíhalo, jak má a obě dcery se narodily v naprostém pořádku. Jen je škoda, že neumožňují rodičkám vybrat si způsob porodu. Rodí se klasicky na porodním křesle v polosedu. Ale za sebe porodnici doporučuji.
Na oddělení šestinedělí jsem se cítila moc dobře, skoro jako doma. Velmi ochotné sestřičky, které dost podporují kojení. Po prvním porodu jsem dostala hodně informací, dokonce jsme musely zapisovat, jak často jsem za ten den kojila. O dcery i o mě bylo perfektně postaráno. U obou porodů jsem se dostala na dvoulůžkový pokoj s dobrými spolubydlícími. Takže výborná zkušenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hroznový cukr

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky nebo černé bavlněné kalhotky, pleny, hygienické potřeby pro sebe ( kosmetika pro miminko je tam zajištěna), dostatek čistých ručníků

10.11.18

V mostecké porodnici jsem rodila 7.11. 2018 a musím říct, že jsem byla spokojená. Do nemocnice jsem jela, když jsem měla kontrakce cca po 4-5 min., ihned mě vzali na příjem, vyšetřovala mě doktorka Junová (příjemná).
Dále si mne přebraly porodní asistentky, dostala jsem klystýr a byli jsme i s manželem odvedeni na “hekárnu” (čistá místnost, 2× wc, sprcha), je možno si zaplatit za 300 Kč i soukromou hekárnu, ale ta bohužel byla již obsazena, ale i ta klasická obyčejná byla perfektně vybavena a další postel byla přes zeď, nešlo vidět na další rodičku (měla svůj wc, sprchu). Na hekárně mě kontrolovaly asistentky (prohlídky, monitory, ozvy), tyto asistentky se mnou byly i u porodu (opravdu příjemné, vše vysvětlovaly, pomáhaly - jak dýchat, jak tlačit, jak zvládat bolest). Po 3 hodinách jsem byla dostatečně připravená, odvezly mě na sál, píchly vodu a zhruba za 1,5 h. jsem přirozeně porodila. Porod vedly již výše zmiňované asistentky a ke konci se dostavila doktorka (tuším Ukrajinka - Oksana) - byla skvělá! Ke konci porodu se mimčo zaseklo a nešlo ven, paní doktorka Oksana byla pohotová, vše vyřešila a díky ní jsme já i malá v pořádku. Porodní sál byl také příjemný, v modernějším stylu (jen mne mrzí, že jsem si nemohla zvolit polohu při porodu - rodí se tu klasicky vleže) a u porodu smí být jen 1 osoba (na hekárně i na sále). Oddělení šestinedělí je výborné, sestřičky ochotně vše vysvětlí, ukáží, často chodí a ptají se na Vaše potřeby a přání. Za sebe mosteckou porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty k příjmu (OP, VZP kartičku, oddací list, těhotenskou průkazku + všechny dokumenty týkající se těhotenství), věci pro sebe, pro dítě (oblečení, hygiena)

27.09.18

Mohu říci, že jsem se dlouho rozhodovala, kam půjdu rodit. Jednoho dne jsem zašla do Mostu se podívat, jak to tam vypadá a musím říci, byla jsem nadšená nejen tím, jak celá porodnice krásně voněla čistotou a ne „tou nemocniční dezinfekci“, všude krásně čisto. Vrchní sestřička nám vše ukázala, vysvětlila všude nás provedla a musím říct, že díky její ochotě jsem se rozhodla pro tuto porodnici.

Rodila jsem předčasně, ale vše v pořádku, malá už chtěla prostě být s námi. Po příjezdu do porodnice a přijetí k vyšetření musím říct, že obě dvě sestry, co měly noční službu, byly hrozný. Bohužel moje první špatná zkušenost a mohu říct, že jsem se chtěla sebrat a odejít, bohužel už to nešlo. Já chápu, že to asi není nic příjemného být na Štědrý večer v práci, ale ony si tu práci vybraly a měly by se podle toho chovat! Potom všem extempóre jsem šla na hekárnu a ve 04:00 mi bylo oznámeno: „Tak, můžete si zavolat domů, půjdeme na to“. Volala jsem tedy hned přítele, přijel, když jsem akorát došla na sál a ulehala jsem „na kozu“.

Porod jako takový probíhal, řekla bych, že v pořádku. Je tedy pravda, že potom se obě dvě sestry chovaly úplně jinak. Nechápu, jak je to možné, že najednou se jejich chování změnilo, ale musím říct, že jsem byla ráda, že mi jedna ze sester pomohla tím, že mi musela zatlačit na břicho, aby malá vylezla. Já 36 hodin nespala navíc nemocná, takže dýchat, jak se má, jsem prostě nemohla, nešlo to. A 25. 12. 2017 v 05:35 jsem porodila moji malou princeznu zdravou a bez jakýchkoliv problémů. A musím říct, že paní doktorka, co mě rodila, byla skvělá, vše mi vysvětlila. Pokaždé, když potřebovala, abych „zatlačila“ nebo že mě musela nastřihnout, o všem jsem věděla dopodrobna.

Takže za mě doporučuji všem, jedna neschoda mě neodradila a věřím, že pokud se ještě někdy povede, že bude druhé, opět Most pro mě bude na prvním místě.

26.04.18

Chci se podělit o svoje zkušenosti s porodnicí v Mostě a následnou poporodní péčí. Za mě můžu Mosteckou porodnici jedině doporučit. Měla jsem jako prvorodička rychlý porod, netrval déle než 6 hodin. Musím říct, že všechny porodní asistentky byly ke mně moc milé, porod mi určitě příjemné vystupování sester usnadnilo.

Měli jsme nedonošené miminko, 36. týden, a ještě mělo menší porodní váhu, takže malá hned putovala na nedonošenecké oddělení. To musím za Mosteckou porodnici vyzdvihnout. Pokud víte, že budete rodit dříve, určitě neváhejte rodit v Mostě. Sestřičky na nedonošeneckém oddělení jsou úplně milionové, zapojí vás do starání se o miminko hned, jak je to možné. Jsou milé, usměvavé. Dětské sestřičky na šestinedělí jsou zrovna takové, opravdu si nemohu na nic stěžovat. Pokud budu ještě někdy rodit, tak za mě opět zase Mostecká porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete rodit předčasně, tak bych s Mosteckou porodnicí neváhala. Nedonošenecké oddělení je tu na špičkové úrovni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, plenky pro miminko.

14.04.18

Moje zkušenost s prvním porodem a to v této porodnici naprostá katastrofa. Nejdříve jsem přijela s bolestmi po 7 minutách a sestry byly otrávené, nepříjemné a ještě mě nechaly čekat půl hodiny venku, než mě vyšetřily. Poté mě natočili a zavolali jakousi doktorku, vypadala tak na 20 let a samozřejmě Ruska nebo Ukrajinka. No ale ta mi odměřeně oznámila, že jsou to poslíčci a ať jedu zpátky domů. Tak já vyděšeně jako prvorodička přikývla a s šílenými bolestmi jela zpět domů. Ale doma se mi to během hodiny rozjelo do takové míry, že bolesti byly po třech minutách a já jela s přítelem zpět.

Když mě sestra zahlédla na chodbě už absolutně bez sil a celou vyřízenou, zařvala asi přes půl chodby: „Co jeeee?“ tak jako velmi nadšeně (ironie) a já že se to horší a že už nemůžu. Tak mi řekla opět otráveně a hnusně: „Hm, tak si pojďte dovnitř.“ Vyšetřila mě a já byla otevřená již na víc jak 10 cm - upozorňuji, že už jsem rodila. To najednou začali neskutečně plašit a vše najednou bylo rychle rychle na sál - věděla moc dobře, že bylo už pozdě a za pět minut 12, jak se říká. Takže jsem šla okamžitě na sál a syn byl za 10 minut na světě.

Tak kde se stala chyba? Já bych řekla, že vím. Navíc měl syn obmotaný pupečník kolem krčku a byl přiškrcený. Což jsem se ale dozvěděla až při odchodu z porodnice, a to z lékařské zprávy - nebyli schopní mi sdělit informace, i když jsem se několikrát ptala na malého i na sále, jestli je vše v pořádku. Neustále mě ujišťovali, že ano, ale nebylo, protože mi nepodali ani antibiotika, jelikož jsem měla streptokoka, takže další ohrožení pro něj. Neřešili, když jsem jim o tom říkala. Ale pak u malého byli doktoři každé dvě hodiny.

Mají štěstí, že jako zázrakem náš drobeček byl v pořádku. Takže za mě už nikdy Most, protože malém jsem porodila doma a málem mi syna zabili. Taky mi na sále bylo po porodu zle, šíleně se mi motala hlava, a jakoby jsem úplně přestávala vnímat chvílemi. Když jsem na to upozornila sestru, řekla mi: „Jo, počkejte já vám změřim tlak,“ přišla za 20 minut, změřila tlak a řekla, že tlak je dobrej a šlam takže já myslela, že tam odpadnu, ale ona mi řekla, že to není možné že tlak je ok. Takže tak. Takže já díky tomuhle už další porod odmítámi. Paní doktorka moc dobře potom věděla, že něco zanedbala…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně dobře promyslet, zda je Most opravdu správná volba.

55
03.03.18

Ahoj, jestli se někdo rozhodujete zda rodit, či nerodit v Mostecké porodnici, tak za sebe mohu jen doporučit. Personál na příjmu byl moc milý, a to mě přijali v půl 5. ráno. Na sále to samé, doktorka i sestry, byly moc ochotné a milé. Opravdu mohu jen doporučit. Co se týče kojení, tak se vám sestry opravdu věnujou, to v žádné jiné porodnici vám takto nikdo radit nebude. Pokud něco nevíte, není problém si za nimi zajít a rády vám poradí. Jinak co se týká úklidu, tak ten byl taky na 1* - pokoje čisté, sprchy také.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, vložky, příbor, toaletní papír, síťkované kalhotky, plenky pro mimi.

1980
04.02.18

Doporučuji, vše bez problémů. Sestry příjemné, doktorky v pohodě. Pokoje jsou pěkné a čisté.

Jediné, co mohu vytknou,t je to, že na mě zapomněli s nadstandardním pokojem, ale měla jsem štěstí na skvělé maminky na pokoji, takže nakonec to bylo v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry od doktora, papír z matriky kvůli jménu, doklady, oblečení a plenky pro mimčo.

20.06.17

Ahoj všem, jen Vás chci podpořit ohledně rozhodnutí, zda rodit, nebo nerodit v Mostecké porodnici. Jako prvorodička v 36 letech jsem měla jako každá z vás obavy z bolesti, jak to bude probíhat a na porod se snažila maximálně fyzicky i psychicky připravit. Cvičila jsem s aniballem a během 10 dnů jsem měla nacvičeno 30 cm, což mě hodně uklidnilo. Absolvovala jsem kurz v porodnici, který mě taktéž hodně naučil pod vedením paní Škodové. Ale příroda a malej rozhodli všechno za mě. Poloha miminka byla koncem pánevním, tak mi byl indikovaný císařský řez na pátek ráno, nicméně prcek byl už nedočkavý a ve středu jsem již celý den měla bolesti, ale nevěnovala tomu velkou pozornost, večer už začalo přituhovat a praskla mi voda.

Jeli jsme na příjem a přístup personálu byl naprosto úžasný, okamžitě mě začali připravovat na sál a během hodiny byl malý uzlíček v pořádku na světě. Tatínek si ho podepsal a pak už čekali jen na mě, než se proberu. Přístup sestřiček, doktorů, personálu byl vždy velmi vstřícný, všichni byli ochotní ve dne v noci, dlouho jsem takový přístup nikde ve zdravotnictví neviděla. Jediné, co mě rušilo jako prvorodičku, bylo nedostatečné vysvětlení kojení (laktace nám naskočila později a kojíme jen na 50 % + Nutrilon) a občasné rozdílné názory, co se týče péče o miminko. Nicméně, nejdůležitější je, že jsme oba v pořádku a máme se čile k světu.

Druhé mimi (pokud mi bude dopřáno) budu určitě rodit zase v Mostě a některé věci budu brát i já sama trochu jinak. Je pravda, že i já jsem mohla být více aktivní a ptát se sestřiček, které byly ochotné, jen po císaři a injekcích na bolest, jsem měla první dny co dělat sama se sebou, tak i možná to byl důvod, proč jsem některé informace vnímala citlivěji a samozřejmě vliv hormonů.

Určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco nevím, ptám se!

07.06.17

Moje zkušenost s mosteckou porodnici je hodně veselá.

Přijeli jsme s manželem v sobotu přesně v poledne. Jelikož, pracuji v Německu, tak mám zdravotní pojišťovnu v Německu. Když jsem jim dala průkazku, tak jen hodinu řešili, proč nejedu rodit do Německa. Jasně, praskne mi voda a budeme hledat nemocnici v Německu!

Až po hodině mi fakt „velmi milé“ sestry zavolali doktora, který mě už poslal na hekárnu. Ležela jsem tam se 16letou holčinu. Chodili se na nás koukat jednou za hodinu. Hrůza. Do toho mi ani nedali klystýr, i když jsem o něj žádala. No dokážete si představit, co jsem provedla na sále? Ty sestry na příjmu pak dostali velkou „pochvalu“.

Na šestinedělí to byla pohádka. Sestry velmi milé v každou hodinu. O dětských sestřičkách ani nemluvím. To jsou zlatíčka.

Abych to shrnula: příjem je hrůza, hekárna a personál ještě horší, porodní asistentky super, šestinedělí paráda.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte manžela.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, příbor.

3
14.02.17

Rodila jsem v porodnici dvakrát červenec 2014 a leden 2017. V červenci byl porod ještě na starém oddělení, ale péče při příjmu, na hekárně i samotném porodu byla velmi profesionální a ohleduplná. Vše mi bylo vysvětleno, na vše se mě ptali. To samé i porod v roce 2017, tehdy už v „novém kabátě“. Sestřičky na šestinedělí jsou také velmi milé a neměla jsem s žádnou problém. Sestřičky od miminek na šestinedělí by potřebovaly zalít do zlata. Jsou to sluníčka v jakoukoli denní i noční hodinu. Ochotně nabízejí pomoc a jsou ochotné i po sté něco vysvětlit (prvorodička :-)). Lékaři jsou profesionální - jak na ženském, tak na dětském.. Kdybych měla rodit potřetí, nebojím se ničeho a jdu znovu sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice zapůjčuje košile a oblečení a kosmetiku pro miminka (každý den dostanete nové, pokud chcete), do začátku také 10 papírových plen.

16.01.17

V mostecké nemocnici jsem rodila 3×. Na první porod nevzpomínám ráda. Bylo to před 16 lety. Měla jsem po termínu a můj gynekolog mně poslal do nemocnice. Tam mě porod, aniž by byl důvod, vyvolávali. Po 24 hodinách, nebylo miminko správně dorotované a porod končil akutní sekcí. Jako mladá prvorodička jsem to nevnímala dobře. Po císařském řezu, bylo to velmi náročné, tak jsem poporodní péči vnímala dost negativně.

Druhý porod byl v pohodě. Po termínu mně hospitalizovali z důvodu prvního porodu císařským řezem a čekalo se. Zde mi nikdo nechtěl udělat automaticky druhý CS. Říkali, že můžu porodit přirozeně. Počkala jsem si 10 dní. Den před plánovaným vyvoláváním jsem měla večer křížové bolesti, přes noc jsem se snažila je rozchodit. A ráno v 6:30 mi praskla voda a malý se narodil v 7:50 hod. Na pár zatlačení. Sestřička mi tlačila na břicho, neměla jsem kontrakce, nevnímala jsem to negativně.

Rodila mě Dr. Junova a byla úžasná. Malého mi dali hned na břicho, bylo chladno, ani ho neumyli, jen ho zabalili a od té doby jsem ho měla u sebe. Manžel byl celou dobu u mě.

Potřetí jsem opět jela do Mostu. 10 dní před termínem mi praskla voda. Malý se narodil po 25 hodinách císařským řezem. Klesaly mu ozvy. Poporodní péče byla v pořádku. Byla jsem spokojená. U porodu i v poradně Dr. Junova a byla příjemná a profesionální.

Personál:

MUDr. Junova

03.01.17

Rodila jsem v této nemocnici dvakrát a budu tu rodit i potřetí teď v červnu. Neskutečně příjemný personál se vším pomohly, vše vysvětlili, byli ochotní a je to jen na vás, jak se budete chovat vy k nim, oni se budouc chovat k vám. Ale neměnila bych, proto zde budu s radostí rodit i další děťátko.

1
24.10.16

Původně jsem měla v plánu rodit v Žatci, ale protože mi praskla voda v neukončeném 35. týdnu, převezli mě ze Žatce do Mostu.

Už na příjmu byly sestřičky moc příjemné a ochotné. Na na „Porodním sále“, kde již proběhla rekonstrukce, jsem ležela skoro čtyři dny, než jsem porodila. Prostředí bylo na nemocniční prostředí moc pěkné a čisté.

Sestry i doktoři byli báječní a neustále mě kontrolovali. Po porodu jsem byla převezena na oddělení šestinedělí, kde ještě rekonstrukce neproběhla, ale i tak prostředí působilo příjemně. Hlavně díky personálu.

Sestry byly starostlivé a na každou otázku ochotně odpověděly. Prcka jsem několikrát měla na oddělení nedonošenců. Budu se opět opakovat, ale sestřičky byly báječné a v situaci, kdy jsem s prckem nemohla být, mi ho perfektně hlídaly a informovaly mě, když potřeboval nakojit. Strávila jsem tam celkem 14 dní a byla jsem maximálně spokojená! Mohu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítat s tím, že tam můžete strávit víc času, než počítáte. Ale věřte, že je to pro dobro Vaše a miminka a nechtějte nic uspěchat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné papíry, vložky, prsní vložky a vše, co píšou na stránkách.

20.09.16

Byla jsem v péči ambulantního gynekologa MUDr. Kulovaného, termín porodu mi určil na polovinu dubna 2005. Na začátku března 2005 mi začala odkapávat plodová voda, tak jsem to na kontrole v poradně nahlásila, ale doktor mi na to neřekl nic. Na další kontrole už bylo podstatně hůř. Pan doktor Kulovaný mi sdělil, že mě nevyšetří, že jsem špinavá a jestli doma nemám vanu. Velmi mě to rozhodilo, protože jsem mu hlásila odkapávání plodovky a sprchovala jsem se nejméně pětkrát denně. Tak jsem se s ním v ambulanci pohádala, a řekla mu, jestli to myslí vážně a že mě tam už neuvidí, že na něj podám oznámení. Práskla jsem mu tam dveřmi. Ještě za mnou vyběhl a křičel, že mám přijít na kontrolu příští týden a čistá. Myslela jsem si jako prvorodička svoje a cestu v tramvaji z Mostu do Litvínova probrečela.

17.3.2005 mě brzy ráno při běžném ranním sprchování rupla plodová voda. Sebrala jsem se a jela tramvají do nemocnice, musela jsem ale první do poradny. Zabouchala jsem na dveře ordinace a sestře stroze oznámila, že mi rupla voda, ta ihned běžela do ordinace pro doktora Kulovaného. Ten, jakoby si uvědomil chybu, začal mírně panikařit a omlouvat se. Dokonce mi nabídl, že mě odveze na příjem na sedačce. Odmítla jsem, byla jsem bez bolestí a chodit umím.

Na příjmu to zrovna rychlé nebylo, asi po dvou hodinách mě přivedli na hekárnu, dali klystýr, napojili na přístroje a čekali a čekali. Až odpoledne kolem čtvrté hodiny mi nastaly první kontrakce, ty mě ale po dvou hodinách přešly. Já prospala v klidu na hekárně celou noc. Další kontrakce přišly až další den 18.3.2005 zhruba v 8 hodin. V 9 hodin přišel doktor, prohlédl mě a řekl, že potřebuji čípek, že jsem se přestala otevírat. Čípek opravdu zabral.

Když už jsem měla fakt velké bolesti, volala jsem na sestru, ty však byly na sesterně a popíjely kávičku, přišla asi po půl hodině a začala na mě řvát, co tam ječím, že tu nejsem sama. Snažila jsem se ze sebe vysoukat v bolestech, že rodím. Ona na to, že tu každá rodí a šla pryč. Za čtvrt hodiny přišel doktor, jakoby se nechumelilo a prohlédl mě. Volal na sestru, že okamžitě na sál. Měla jsem už malého hlavičku napůl venku, porod na sále trval pár minut.
Nejen, že byl můj syn nedonošený, ale měl omotanou pupeční šňůru dvakrát kolem krku a dvakrát kolem těla. Mají štěstí, že přežil.

Tenkrát to byl děs, doufám, že to teď bude lepší. Jsem těhotná, gynekologa jsem změnila, ale asi pojedu rodit stejně do Mostu. Tentokrát ne sama, ale s přítelem. Most je nejblíž a chci doufat, že se přístup personálu změnil. No, všude se najdou svině lidi.

Personál:

MUDr. Kulovaný

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres, a když to šlo tam, musí to i ven. Je celkem jedno, kde to bude. Třeba porodíte v autě, doma nebo jinde. Však je tolik možností.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nevím jak teď, ale hlavně komplet hygienu pro vás i malé, pleny a tatínka k porodu.

25
07.07.16

Já v této nemocnici rodila v srpnu 2014. Všichni mě strašili, ať tam
nechodím. Nakonec jsem za to ale byla ráda.

Personál byl ochotný, milý a vstřícný. Rozhodně jsem ocenila, že se mnou mamka mohla
být na hekárně. Nikdo ji nevyhazoval jako jinde.

Za mě ano!

Personál:

MUDr. Junová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky (i prsní), oblečení pro miminko.

29.01.16

Rodila jsem v mostecké porodnici loni v srpnu a bohužel jsem vůbec nebyla spokojená - když jsem kamarádkám řekla, že jdu rodit do Mostu, tak si klepaly na hlavu a řekly, že budu litovat…a já litovala!

Paní doktorka Junová totální katastrofa - málem zabila mě i moje dítě nějakou kapačkou, po které mi bylo tak zle, že jsem myslela, že je to poslední minuta mého života. Nikdo mě
neupozornil na vedlejší příznaky oné „zázračné esence“ a přitom si sestřičky celou dobu špitály: "Hele, podívej, ona má tep 120 za minutu (to jsem měla 8 hodin - no opravdu se divím, že ještě na tomhle světě jsem).

Ráno jsem honem honem jela na císaře, protože asi zjistili, že pokazili, co mohli. Doktoři
z vás udělají pokusné králíky a je jim jedno, že máte v bříšku živé miminko. Po porodu to na šestinedělí bylo lepší - jediná taková blondýnka s velkým předkusem byla nepříjemná.

Do Mostu už bych rodit nesla. Nikdy jsem nechápala, proč maminky, co bydlí v Mostě, jezdí rodit do Chomutova, Kadaně či Žatce, ale teď už to chápu i já.

Personál:

MUDr. Junová

11.01.16

Porodnice v Mostě má pro mě zbytečně špatnou pověst. A mám s čím srovnávat. Měla jsme rizikové těhotenství a tak jsme byla hospitalizována i v Ústí nad Labem a to jen pro to, že jsem dala na pomluvy o Mostu. A kdybych věděla dřív, jak se tam personál chová k pacientkám, tak tam nikdy nejdu.

V Mostě skvělý přístup. Vše řeší ihned. Když jsem měla špatné ozvy srdce miminka, tak mě i v noci poslali na UTZ. Lékařky vše ochotně vysvětlily a byly příjemné. Sestry jsou přátelské. Porod byl v mém případě fofr a na sále jsem byla pár minut, ale lékař (dle mě Ukrajinec) byl naprosto úžasný. Když se zbytečně nehysterčí a poslouchají se instrukce, tak je porod v pohodě. A já bych tu rodila klidně zase!

Syn se narodil o 6 týdnů dříve, a tak byl 14 dní na neonatologickém odd. pro předčasně narozené. A tam byly sestry, které jsou ochotné, přátelské a spolehlivé. Jedná sestra má na starosti i 8 dětí v inkubátorech a nikdy jsme je neslyšela si stěžovat. Takže já nemocnici rozhodně doporučuji.

A pokud jde o úmrtnost,tak ta je bohužel všude, ale tady se mluví jen o tom špatném a zapomíná se, že podmínky na péči pro děti mají horší, ale nikoliv méně kvalitní! Peníze se dávají jen do Ústí a tam ani krásné prostředí nepomůže k arogantním přístupu personálu.

Personál:

PA Poláková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vody, poporodní vložky, košile a příbor.

4
28.12.15

Rodila jsem 2014 ještě těsně před rekonstrukcí. Co se týká výbavy, nic moc. Prostředí též nic moc a personál na ženském oddělení děs běs.

Na šestinedělí už to bylo lepší, i když některé sestry tam nemají co dělat se svým laxním přístupem a neochotou. Ted vím, že po rekonstrukci je to tam lepší, ale vždy
to bude jen o lidech. Co se týká jedné hodné sestřičky na šestinedělí, tu si
nemohu vynachválit. Měla kudrnaté vlasy a byla strašně ochotna, dokonce jsme se
i nasmály. :)

Nejhorší to není, ženské oddělení je nejhorší a pozor na dětské
sestřičky a sestřičky od novorozeňat. :D Každá vám poradí jinak a pak na sebe
navzájem nadavaj. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádnej stres. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienu a věci na miminko, plenky, pyžamo, vložky.

26.12.15

V Mostě jsem rodila před měsícem a nemůžu si na nic stěžovat. I když už měla být otevřena nová porodnice, rodila jsem ještě v provizorních prostorách. Měli jsme štěstí, že jsme tam byli zrovna sami. Ale ať jsou prostory jakékoli, nejvíc záleží na personálu a ten byl špičkový. Přijímala mě PA Leona Škodová (mj. vedla i pro mě i manžela velmi užitečný předporodní kurz) ještě s jednou PA (jméno bohužel nevím), obě byly moc milé, příjemné a zároveň i profesionální. Hlavně na sále mě hodně povzbuzovaly a dodávaly sílu.

Na oddělení šestinedělí jsem si zaplatila nadstandard, což jsem velmi ocenila. Nikdo mě nerušil a měla jsem soukromí. Všechen personál byl moc příjemný, ochotný a sestřičky mi moc pomohly hlavně s kojením, se kterým jsme měli ze začátku trochu problémy. Pobyt se nám trochu prodloužil kvůli žloutence, což jsem s hormony nesla docela špatně psychicky, ale všechny sestry (jak dětské, tak ženské) mě hodně povzbuzovaly a držely nad vodou.

Vůbec nechápu všechny negativní recenze na mosteckou porodnici, protože s čistým svědomím můžu říct, že si to nezaslouží!!

Personál:

PA Leona Škodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevěřit pomluvám mostecké porodnice z internetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod - hlavně na hekárně jsem velmi ocenila že byl manžel se mnou. Dostatek vložek (chodila jsem se sprchovat každé 2-3 hodiny).

08.11.15

Spousta lidí a recenzí mě odrazovali od Mostecké nemocnice. Přečtěte si prosím můj příběh. :)

Ve 31. týdnu mi praskla plodová voda, jeli jsme s přítelem do Nemocnice Ústí nad Labem, jelikož jsme se Mostu báli. Okamžitě po příjezdu nám sdělili, že mne budou okamžitě transportovat do Mostu, tam jsou na to lépe zařízeni. Ve velkých obavách a slzách v očích mě odvezla rychlá. Po příjezdu do Mostu mě dali na pokoj s monitorovacími zařízeními, napíchali mě různými antibiotiky a hlavně museli synovi rychle dovyvinout plíce. Přijde mi směšné, když tu čtu že nechali maminky 20 hodin bez plodové vody a kvůli tomu jsou jejich děti nějak poškozené. Je to hloupost. Můj syn byl bez plodovky 3 týdny a je zdravý.

Druhý den mě přeložili na pokoj, kde byla ještě jedna paní také s rizikem. Sestry k nám chodili každou hodinu, v noci každé 2 hodiny na kontrolu. Monitoring a poslouchání miminka 6× denně. Na rizikovém jsem ležela 3 týdny, aby byl syn co nejvyvinutější. Porod nastal ve 34. týdnu. Nechtěla jsem se otevírat, tak mi dali prostin na vyvolání spontánního porodu.

Musím říct, že oproti prvnímu porodu to byla hrozná bolest, jako když se vám trhají vnitřnosti. Tři hodiny jsem takto trpěla, pak mě převezli na sál a samotný porod trval asi 2 minuty. O syna, který se narodil o 6 týdnů dříve, byla skvělá péče. Sestry u miminek jsou neustále a ví co dělají. Poznala jsem asi 20 členů personálu, hlavně sestry a musím říct, že kromě jedné sestry, která byla nepříjemná, to bylo úplně skvělé.

Po 4 dnech mi dali syna na nadstandard. Pokoje byli celkem slušné na to, že se tou dobou v Mostě prováděla rekonstrukce. Nový nabytek, monitor dechu, na požádání čisté povlečení, televize, lednice atd. Na pokoji opět stálé kontroly miminka a mě cca 10× denně.

Svého prvního syna jsem rodila v Litoměřicích. Porod celkem v pohodě, ale po porodu nic moc. Netvořilo se mi mateřské mléko a sestry mi nechtěli pro syna dávat dokrm, že prý se rozkojím. Teprve po 4 dnech kdy mi syn neustále brečel hlady, tak pochopili že asi se mi fakt to mléko netvoří a začali mi dávat dokrm. Tak třeba já osobně nechápu jak může mít Litoměřická nemocnice v hodnocení přes 80%. Když jim tam bylo úplně jedno že mi syn 4 dny neustále plakal. V Mostě vždy po kojení jsem šla syna zvážit a dostala jsem dávku mléka, aby byl syn spokojený.

Do Mostecké nemocnice jezdí i rodičky z Prahy, protože je na předčasňátka specializovaná. Musím podoknout, že v Mostě se narodí drtivá většina předčasně narozených miminek, je pochopitelné že všechna se nepodaří zachránit, proto možná ty záporné recenze. Ale když jsem procházela vždy k synovi na oddělení a kolem mě byly předčasňátka, která mají 1,5 kila a i méně, tak jsme musela uznat, že jsou to doopravdy profíci. Tak jak jsem se Mostu bála, tak jem byla spokojená na 120 %.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klidnou hlavu a nekoukat se na všechny negativní recenze.