Porodnice Most

, http://www.kzcr.eu/cz/mo/pro-pacienty/zdravotni...

kurz psychoprofylaktické přípravy: 732 719 251
porodní sál: 47 617 2122
porodnice: 47 617 2130
vrchní sestra: 478 032 115

Primář: MUDr. Jiří Krhounek

Mostecká porodnice je známá pro svou špičkovou péči, která patří ke špičce ČR. Tato porodnice má kapacitu 1300 porodů ročně. Vynikající je i péče o život ohrožující stavy rodičky, či plodu, nebo péče o riziková a patologická těhotenství. Úspěchy slaví zdejší tým i v oblasti předčasných porodů. V roce 2004 tady proběhlo 26 novorozenců s váhou pod 1000 g a celkem 81 novorozenců s váhou pod 2000 gramů. Umožňuje-li to stav rodičky, zvolí si rodička sama polohu a režim během porodu. K dispozici jsou relaxační pomůcky, např. balony, sprchy, žíněnky, masážní strojky. Při porodu je možnost epidurální analgezie a inhalační analgezie (ENTONOX). Přítomnost blízké osoby v celé době porodu je samozřejmostí. Účast u porodu je zdarma.

Doporučují maminky porodnici Most?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Most

Rodila jste v porodnici Most?
doporučuje
Porodnice Most - Luccccie 04.12.18 napsala :

Rodila jsem 2× a pokaždé v mostecké porodnici. Poprvé v roce 2014 a podruhé v roce 2016. Jak poprvé, tak i podruhé jsem přijela příliš brzy. U obou porodů mě vyšetřovala doktorka Junová. Řekla, že kontrakce jsou zatím krátké, a že je ještě brzy, ale přijmula mě. poté jsem dostala klystýr a byla odvedena na hekárnu. v roce 2016 byla zrovna čestvě zrekonstruovaná, takže jsem tam byla spokojená. Mohla jsem využívat neomezeně sprchy na míči. Jediné, co mi vadilo, byla nepříjemná porodní asistentka, kterou jsem bohužel měla u obou porodů. Delší tmavé vlasy, věk odhaduji tak do 40. Byla strohá i k manželovi, který přijel k porodu. Nechtějí moc dávat utišující prostředky k mírnění bolesti. U prvního porodu mi řekli, že v noci není přítomen anesteziolog, tudíž není možné mi nic dát. U druhého porodu jsem je nakonec přemluvila. Nicméně oba porody byly bezproblémové, vše probíhalo, jak má a obě dcery se narodily v naprostém pořádku. Jen je škoda, že neumožňují rodičkám vybrat si způsob porodu. Rodí se klasicky na porodním křesle v polosedu. Ale za sebe porodnici doporučuji.
Na oddělení šestinedělí jsem se cítila moc dobře, skoro jako doma. Velmi ochotné sestřičky, které dost podporují kojení. Po prvním porodu jsem dostala hodně informací, dokonce jsme musely zapisovat, jak často jsem za ten den kojila. O dcery i o mě bylo perfektně postaráno. U obou porodů jsem se dostala na dvoulůžkový pokoj s dobrými spolubydlícími. Takže výborná zkušenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hroznový cukr

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky nebo černé bavlněné kalhotky, pleny, hygienické potřeby pro sebe ( kosmetika pro miminko je tam zajištěna), dostatek čistých ručníků

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - KáťaMatun 10.11.18 napsala :

V mostecké porodnici jsem rodila 7.11. 2018 a musím říct, že jsem byla spokojená. Do nemocnice jsem jela, když jsem měla kontrakce cca po 4-5 min., ihned mě vzali na příjem, vyšetřovala mě doktorka Junová (příjemná).
Dále si mne přebraly porodní asistentky, dostala jsem klystýr a byli jsme i s manželem odvedeni na “hekárnu” (čistá místnost, 2× wc, sprcha), je možno si zaplatit za 300 Kč i soukromou hekárnu, ale ta bohužel byla již obsazena, ale i ta klasická obyčejná byla perfektně vybavena a další postel byla přes zeď, nešlo vidět na další rodičku (měla svůj wc, sprchu). Na hekárně mě kontrolovaly asistentky (prohlídky, monitory, ozvy), tyto asistentky se mnou byly i u porodu (opravdu příjemné, vše vysvětlovaly, pomáhaly - jak dýchat, jak tlačit, jak zvládat bolest). Po 3 hodinách jsem byla dostatečně připravená, odvezly mě na sál, píchly vodu a zhruba za 1,5 h. jsem přirozeně porodila. Porod vedly již výše zmiňované asistentky a ke konci se dostavila doktorka (tuším Ukrajinka - Oksana) - byla skvělá! Ke konci porodu se mimčo zaseklo a nešlo ven, paní doktorka Oksana byla pohotová, vše vyřešila a díky ní jsme já i malá v pořádku. Porodní sál byl také příjemný, v modernějším stylu (jen mne mrzí, že jsem si nemohla zvolit polohu při porodu - rodí se tu klasicky vleže) a u porodu smí být jen 1 osoba (na hekárně i na sále). Oddělení šestinedělí je výborné, sestřičky ochotně vše vysvětlí, ukáží, často chodí a ptají se na Vaše potřeby a přání. Za sebe mosteckou porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty k příjmu (OP, VZP kartičku, oddací list, těhotenskou průkazku + všechny dokumenty týkající se těhotenství), věci pro sebe, pro dítě (oblečení, hygiena)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - w.e.r.u.n.k.a.88 27.09.18 napsala :

Mohu říci, že jsem se dlouho rozhodovala, kam půjdu rodit. Jednoho dne jsem zašla do Mostu se podívat, jak to tam vypadá a musím říci, byla jsem nadšená nejen tím, jak celá porodnice krásně voněla čistotou a ne „tou nemocniční dezinfekci“, všude krásně čisto. Vrchní sestřička nám vše ukázala, vysvětlila všude nás provedla a musím říct, že díky její ochotě jsem se rozhodla pro tuto porodnici.

Rodila jsem předčasně, ale vše v pořádku, malá už chtěla prostě být s námi. Po příjezdu do porodnice a přijetí k vyšetření musím říct, že obě dvě sestry, co měly noční službu, byly hrozný. Bohužel moje první špatná zkušenost a mohu říct, že jsem se chtěla sebrat a odejít, bohužel už to nešlo. Já chápu, že to asi není nic příjemného být na Štědrý večer v práci, ale ony si tu práci vybraly a měly by se podle toho chovat! Potom všem extempóre jsem šla na hekárnu a ve 04:00 mi bylo oznámeno: „Tak, můžete si zavolat domů, půjdeme na to“. Volala jsem tedy hned přítele, přijel, když jsem akorát došla na sál a ulehala jsem „na kozu“.

Porod jako takový probíhal, řekla bych, že v pořádku. Je tedy pravda, že potom se obě dvě sestry chovaly úplně jinak. Nechápu, jak je to možné, že najednou se jejich chování změnilo, ale musím říct, že jsem byla ráda, že mi jedna ze sester pomohla tím, že mi musela zatlačit na břicho, aby malá vylezla. Já 36 hodin nespala navíc nemocná, takže dýchat, jak se má, jsem prostě nemohla, nešlo to. A 25. 12. 2017 v 05:35 jsem porodila moji malou princeznu zdravou a bez jakýchkoliv problémů. A musím říct, že paní doktorka, co mě rodila, byla skvělá, vše mi vysvětlila. Pokaždé, když potřebovala, abych „zatlačila“ nebo že mě musela nastřihnout, o všem jsem věděla dopodrobna.

Takže za mě doporučuji všem, jedna neschoda mě neodradila a věřím, že pokud se ještě někdy povede, že bude druhé, opět Most pro mě bude na prvním místě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - nikibr 26.04.18 napsala :

Chci se podělit o svoje zkušenosti s porodnicí v Mostě a následnou poporodní péčí. Za mě můžu Mosteckou porodnici jedině doporučit. Měla jsem jako prvorodička rychlý porod, netrval déle než 6 hodin. Musím říct, že všechny porodní asistentky byly ke mně moc milé, porod mi určitě příjemné vystupování sester usnadnilo.

Měli jsme nedonošené miminko, 36. týden, a ještě mělo menší porodní váhu, takže malá hned putovala na nedonošenecké oddělení. To musím za Mosteckou porodnici vyzdvihnout. Pokud víte, že budete rodit dříve, určitě neváhejte rodit v Mostě. Sestřičky na nedonošeneckém oddělení jsou úplně milionové, zapojí vás do starání se o miminko hned, jak je to možné. Jsou milé, usměvavé. Dětské sestřičky na šestinedělí jsou zrovna takové, opravdu si nemohu na nic stěžovat. Pokud budu ještě někdy rodit, tak za mě opět zase Mostecká porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete rodit předčasně, tak bych s Mosteckou porodnicí neváhala. Nedonošenecké oddělení je tu na špičkové úrovni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, plenky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 14.04.18 napsala :

Moje zkušenost s prvním porodem a to v této porodnici naprostá katastrofa. Nejdříve jsem přijela s bolestmi po 7 minutách a sestry byly otrávené, nepříjemné a ještě mě nechaly čekat půl hodiny venku, než mě vyšetřily. Poté mě natočili a zavolali jakousi doktorku, vypadala tak na 20 let a samozřejmě Ruska nebo Ukrajinka. No ale ta mi odměřeně oznámila, že jsou to poslíčci a ať jedu zpátky domů. Tak já vyděšeně jako prvorodička přikývla a s šílenými bolestmi jela zpět domů. Ale doma se mi to během hodiny rozjelo do takové míry, že bolesti byly po třech minutách a já jela s přítelem zpět.

Když mě sestra zahlédla na chodbě už absolutně bez sil a celou vyřízenou, zařvala asi přes půl chodby: „Co jeeee?“ tak jako velmi nadšeně (ironie) a já že se to horší a že už nemůžu. Tak mi řekla opět otráveně a hnusně: „Hm, tak si pojďte dovnitř.“ Vyšetřila mě a já byla otevřená již na víc jak 10 cm - upozorňuji, že už jsem rodila. To najednou začali neskutečně plašit a vše najednou bylo rychle rychle na sál - věděla moc dobře, že bylo už pozdě a za pět minut 12, jak se říká. Takže jsem šla okamžitě na sál a syn byl za 10 minut na světě.

Tak kde se stala chyba? Já bych řekla, že vím. Navíc měl syn obmotaný pupečník kolem krčku a byl přiškrcený. Což jsem se ale dozvěděla až při odchodu z porodnice, a to z lékařské zprávy - nebyli schopní mi sdělit informace, i když jsem se několikrát ptala na malého i na sále, jestli je vše v pořádku. Neustále mě ujišťovali, že ano, ale nebylo, protože mi nepodali ani antibiotika, jelikož jsem měla streptokoka, takže další ohrožení pro něj. Neřešili, když jsem jim o tom říkala. Ale pak u malého byli doktoři každé dvě hodiny.

Mají štěstí, že jako zázrakem náš drobeček byl v pořádku. Takže za mě už nikdy Most, protože malém jsem porodila doma a málem mi syna zabili. Taky mi na sále bylo po porodu zle, šíleně se mi motala hlava, a jakoby jsem úplně přestávala vnímat chvílemi. Když jsem na to upozornila sestru, řekla mi: „Jo, počkejte já vám změřim tlak,“ přišla za 20 minut, změřila tlak a řekla, že tlak je dobrej a šlam takže já myslela, že tam odpadnu, ale ona mi řekla, že to není možné že tlak je ok. Takže tak. Takže já díky tomuhle už další porod odmítámi. Paní doktorka moc dobře potom věděla, že něco zanedbala…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně dobře promyslet, zda je Most opravdu správná volba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Snafik 03.03.18 napsala :

Ahoj, jestli se někdo rozhodujete zda rodit, či nerodit v Mostecké porodnici, tak za sebe mohu jen doporučit. Personál na příjmu byl moc milý, a to mě přijali v půl 5. ráno. Na sále to samé, doktorka i sestry, byly moc ochotné a milé. Opravdu mohu jen doporučit. Co se týče kojení, tak se vám sestry opravdu věnujou, to v žádné jiné porodnici vám takto nikdo radit nebude. Pokud něco nevíte, není problém si za nimi zajít a rády vám poradí. Jinak co se týká úklidu, tak ten byl taky na 1* - pokoje čisté, sprchy také.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, vložky, příbor, toaletní papír, síťkované kalhotky, plenky pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - petrus85 04.02.18 napsala :

Doporučuji, vše bez problémů. Sestry příjemné, doktorky v pohodě. Pokoje jsou pěkné a čisté.

Jediné, co mohu vytknou,t je to, že na mě zapomněli s nadstandardním pokojem, ale měla jsem štěstí na skvělé maminky na pokoji, takže nakonec to bylo v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry od doktora, papír z matriky kvůli jménu, doklady, oblečení a plenky pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - káčátkomost 20.06.17 napsala :

Ahoj všem, jen Vás chci podpořit ohledně rozhodnutí, zda rodit, nebo nerodit v Mostecké porodnici. Jako prvorodička v 36 letech jsem měla jako každá z vás obavy z bolesti, jak to bude probíhat a na porod se snažila maximálně fyzicky i psychicky připravit. Cvičila jsem s aniballem a během 10 dnů jsem měla nacvičeno 30 cm, což mě hodně uklidnilo. Absolvovala jsem kurz v porodnici, který mě taktéž hodně naučil pod vedením paní Škodové. Ale příroda a malej rozhodli všechno za mě. Poloha miminka byla koncem pánevním, tak mi byl indikovaný císařský řez na pátek ráno, nicméně prcek byl už nedočkavý a ve středu jsem již celý den měla bolesti, ale nevěnovala tomu velkou pozornost, večer už začalo přituhovat a praskla mi voda.

Jeli jsme na příjem a přístup personálu byl naprosto úžasný, okamžitě mě začali připravovat na sál a během hodiny byl malý uzlíček v pořádku na světě. Tatínek si ho podepsal a pak už čekali jen na mě, než se proberu. Přístup sestřiček, doktorů, personálu byl vždy velmi vstřícný, všichni byli ochotní ve dne v noci, dlouho jsem takový přístup nikde ve zdravotnictví neviděla. Jediné, co mě rušilo jako prvorodičku, bylo nedostatečné vysvětlení kojení (laktace nám naskočila později a kojíme jen na 50 % + Nutrilon) a občasné rozdílné názory, co se týče péče o miminko. Nicméně, nejdůležitější je, že jsme oba v pořádku a máme se čile k světu.

Druhé mimi (pokud mi bude dopřáno) budu určitě rodit zase v Mostě a některé věci budu brát i já sama trochu jinak. Je pravda, že i já jsem mohla být více aktivní a ptát se sestřiček, které byly ochotné, jen po císaři a injekcích na bolest, jsem měla první dny co dělat sama se sebou, tak i možná to byl důvod, proč jsem některé informace vnímala citlivěji a samozřejmě vliv hormonů.

Určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco nevím, ptám se!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Most - padushka 07.06.17 napsala :

Moje zkušenost s mosteckou porodnici je hodně veselá.

Přijeli jsme s manželem v sobotu přesně v poledne. Jelikož, pracuji v Německu, tak mám zdravotní pojišťovnu v Německu. Když jsem jim dala průkazku, tak jen hodinu řešili, proč nejedu rodit do Německa. Jasně, praskne mi voda a budeme hledat nemocnici v Německu!

Až po hodině mi fakt „velmi milé“ sestry zavolali doktora, který mě už poslal na hekárnu. Ležela jsem tam se 16letou holčinu. Chodili se na nás koukat jednou za hodinu. Hrůza. Do toho mi ani nedali klystýr, i když jsem o něj žádala. No dokážete si představit, co jsem provedla na sále? Ty sestry na příjmu pak dostali velkou „pochvalu“.

Na šestinedělí to byla pohádka. Sestry velmi milé v každou hodinu. O dětských sestřičkách ani nemluvím. To jsou zlatíčka.

Abych to shrnula: příjem je hrůza, hekárna a personál ještě horší, porodní asistentky super, šestinedělí paráda.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte manžela.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, příbor.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Pajdicka 14.02.17 napsala :

Rodila jsem v porodnici dvakrát červenec 2014 a leden 2017. V červenci byl porod ještě na starém oddělení, ale péče při příjmu, na hekárně i samotném porodu byla velmi profesionální a ohleduplná. Vše mi bylo vysvětleno, na vše se mě ptali. To samé i porod v roce 2017, tehdy už v „novém kabátě“. Sestřičky na šestinedělí jsou také velmi milé a neměla jsem s žádnou problém. Sestřičky od miminek na šestinedělí by potřebovaly zalít do zlata. Jsou to sluníčka v jakoukoli denní i noční hodinu. Ochotně nabízejí pomoc a jsou ochotné i po sté něco vysvětlit (prvorodička :-)). Lékaři jsou profesionální - jak na ženském, tak na dětském.. Kdybych měla rodit potřetí, nebojím se ničeho a jdu znovu sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice zapůjčuje košile a oblečení a kosmetiku pro miminka (každý den dostanete nové, pokud chcete), do začátku také 10 papírových plen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 16.01.17 napsala :

V mostecké nemocnici jsem rodila 3×. Na první porod nevzpomínám ráda. Bylo to před 16 lety. Měla jsem po termínu a můj gynekolog mně poslal do nemocnice. Tam mě porod, aniž by byl důvod, vyvolávali. Po 24 hodinách, nebylo miminko správně dorotované a porod končil akutní sekcí. Jako mladá prvorodička jsem to nevnímala dobře. Po císařském řezu, bylo to velmi náročné, tak jsem poporodní péči vnímala dost negativně.

Druhý porod byl v pohodě. Po termínu mně hospitalizovali z důvodu prvního porodu císařským řezem a čekalo se. Zde mi nikdo nechtěl udělat automaticky druhý CS. Říkali, že můžu porodit přirozeně. Počkala jsem si 10 dní. Den před plánovaným vyvoláváním jsem měla večer křížové bolesti, přes noc jsem se snažila je rozchodit. A ráno v 6:30 mi praskla voda a malý se narodil v 7:50 hod. Na pár zatlačení. Sestřička mi tlačila na břicho, neměla jsem kontrakce, nevnímala jsem to negativně.

Rodila mě Dr. Junova a byla úžasná. Malého mi dali hned na břicho, bylo chladno, ani ho neumyli, jen ho zabalili a od té doby jsem ho měla u sebe. Manžel byl celou dobu u mě.

Potřetí jsem opět jela do Mostu. 10 dní před termínem mi praskla voda. Malý se narodil po 25 hodinách císařským řezem. Klesaly mu ozvy. Poporodní péče byla v pořádku. Byla jsem spokojená. U porodu i v poradně Dr. Junova a byla příjemná a profesionální.

Personál: MUDr. Junova Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - kajjinkacz 03.01.17 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici dvakrát a budu tu rodit i potřetí teď v červnu. Neskutečně příjemný personál se vším pomohly, vše vysvětlili, byli ochotní a je to jen na vás, jak se budete chovat vy k nim, oni se budouc chovat k vám. Ale neměnila bych, proto zde budu s radostí rodit i další děťátko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Iveta.vl 24.10.16 napsala :

Původně jsem měla v plánu rodit v Žatci, ale protože mi praskla voda v neukončeném 35. týdnu, převezli mě ze Žatce do Mostu.

Už na příjmu byly sestřičky moc příjemné a ochotné. Na na „Porodním sále“, kde již proběhla rekonstrukce, jsem ležela skoro čtyři dny, než jsem porodila. Prostředí bylo na nemocniční prostředí moc pěkné a čisté.

Sestry i doktoři byli báječní a neustále mě kontrolovali. Po porodu jsem byla převezena na oddělení šestinedělí, kde ještě rekonstrukce neproběhla, ale i tak prostředí působilo příjemně. Hlavně díky personálu.

Sestry byly starostlivé a na každou otázku ochotně odpověděly. Prcka jsem několikrát měla na oddělení nedonošenců. Budu se opět opakovat, ale sestřičky byly báječné a v situaci, kdy jsem s prckem nemohla být, mi ho perfektně hlídaly a informovaly mě, když potřeboval nakojit. Strávila jsem tam celkem 14 dní a byla jsem maximálně spokojená! Mohu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítat s tím, že tam můžete strávit víc času, než počítáte. Ale věřte, že je to pro dobro Vaše a miminka a nechtějte nic uspěchat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné papíry, vložky, prsní vložky a vše, co píšou na stránkách.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Most - kkost 20.09.16 napsala :

Byla jsem v péči ambulantního gynekologa MUDr. Kulovaného, termín porodu mi určil na polovinu dubna 2005. Na začátku března 2005 mi začala odkapávat plodová voda, tak jsem to na kontrole v poradně nahlásila, ale doktor mi na to neřekl nic. Na další kontrole už bylo podstatně hůř. Pan doktor Kulovaný mi sdělil, že mě nevyšetří, že jsem špinavá a jestli doma nemám vanu. Velmi mě to rozhodilo, protože jsem mu hlásila odkapávání plodovky a sprchovala jsem se nejméně pětkrát denně. Tak jsem se s ním v ambulanci pohádala, a řekla mu, jestli to myslí vážně a že mě tam už neuvidí, že na něj podám oznámení. Práskla jsem mu tam dveřmi. Ještě za mnou vyběhl a křičel, že mám přijít na kontrolu příští týden a čistá. Myslela jsem si jako prvorodička svoje a cestu v tramvaji z Mostu do Litvínova probrečela.

17.3.2005 mě brzy ráno při běžném ranním sprchování rupla plodová voda. Sebrala jsem se a jela tramvají do nemocnice, musela jsem ale první do poradny. Zabouchala jsem na dveře ordinace a sestře stroze oznámila, že mi rupla voda, ta ihned běžela do ordinace pro doktora Kulovaného. Ten, jakoby si uvědomil chybu, začal mírně panikařit a omlouvat se. Dokonce mi nabídl, že mě odveze na příjem na sedačce. Odmítla jsem, byla jsem bez bolestí a chodit umím.

Na příjmu to zrovna rychlé nebylo, asi po dvou hodinách mě přivedli na hekárnu, dali klystýr, napojili na přístroje a čekali a čekali. Až odpoledne kolem čtvrté hodiny mi nastaly první kontrakce, ty mě ale po dvou hodinách přešly. Já prospala v klidu na hekárně celou noc. Další kontrakce přišly až další den 18.3.2005 zhruba v 8 hodin. V 9 hodin přišel doktor, prohlédl mě a řekl, že potřebuji čípek, že jsem se přestala otevírat. Čípek opravdu zabral.

Když už jsem měla fakt velké bolesti, volala jsem na sestru, ty však byly na sesterně a popíjely kávičku, přišla asi po půl hodině a začala na mě řvát, co tam ječím, že tu nejsem sama. Snažila jsem se ze sebe vysoukat v bolestech, že rodím. Ona na to, že tu každá rodí a šla pryč. Za čtvrt hodiny přišel doktor, jakoby se nechumelilo a prohlédl mě. Volal na sestru, že okamžitě na sál. Měla jsem už malého hlavičku napůl venku, porod na sále trval pár minut.
Nejen, že byl můj syn nedonošený, ale měl omotanou pupeční šňůru dvakrát kolem krku a dvakrát kolem těla. Mají štěstí, že přežil.

Tenkrát to byl děs, doufám, že to teď bude lepší. Jsem těhotná, gynekologa jsem změnila, ale asi pojedu rodit stejně do Mostu. Tentokrát ne sama, ale s přítelem. Most je nejblíž a chci doufat, že se přístup personálu změnil. No, všude se najdou svině lidi.

Personál: MUDr. Kulovaný

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres, a když to šlo tam, musí to i ven. Je celkem jedno, kde to bude. Třeba porodíte v autě, doma nebo jinde. Však je tolik možností.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nevím jak teď, ale hlavně komplet hygienu pro vás i malé, pleny a tatínka k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Niki2014 07.07.16 napsala :

Já v této nemocnici rodila v srpnu 2014. Všichni mě strašili, ať tam
nechodím. Nakonec jsem za to ale byla ráda.

Personál byl ochotný, milý a vstřícný. Rozhodně jsem ocenila, že se mnou mamka mohla
být na hekárně. Nikdo ji nevyhazoval jako jinde.

Za mě ano!

Personál: MUDr. Junová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky (i prsní), oblečení pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 29.01.16 napsala :

Rodila jsem v mostecké porodnici loni v srpnu a bohužel jsem vůbec nebyla spokojená - když jsem kamarádkám řekla, že jdu rodit do Mostu, tak si klepaly na hlavu a řekly, že budu litovat…a já litovala!

Paní doktorka Junová totální katastrofa - málem zabila mě i moje dítě nějakou kapačkou, po které mi bylo tak zle, že jsem myslela, že je to poslední minuta mého života. Nikdo mě
neupozornil na vedlejší příznaky oné „zázračné esence“ a přitom si sestřičky celou dobu špitály: "Hele, podívej, ona má tep 120 za minutu (to jsem měla 8 hodin - no opravdu se divím, že ještě na tomhle světě jsem).

Ráno jsem honem honem jela na císaře, protože asi zjistili, že pokazili, co mohli. Doktoři
z vás udělají pokusné králíky a je jim jedno, že máte v bříšku živé miminko. Po porodu to na šestinedělí bylo lepší - jediná taková blondýnka s velkým předkusem byla nepříjemná.

Do Mostu už bych rodit nesla. Nikdy jsem nechápala, proč maminky, co bydlí v Mostě, jezdí rodit do Chomutova, Kadaně či Žatce, ale teď už to chápu i já.

Personál: MUDr. Junová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Alena Ch. 11.01.16 napsala :

Porodnice v Mostě má pro mě zbytečně špatnou pověst. A mám s čím srovnávat. Měla jsme rizikové těhotenství a tak jsme byla hospitalizována i v Ústí nad Labem a to jen pro to, že jsem dala na pomluvy o Mostu. A kdybych věděla dřív, jak se tam personál chová k pacientkám, tak tam nikdy nejdu.

V Mostě skvělý přístup. Vše řeší ihned. Když jsem měla špatné ozvy srdce miminka, tak mě i v noci poslali na UTZ. Lékařky vše ochotně vysvětlily a byly příjemné. Sestry jsou přátelské. Porod byl v mém případě fofr a na sále jsem byla pár minut, ale lékař (dle mě Ukrajinec) byl naprosto úžasný. Když se zbytečně nehysterčí a poslouchají se instrukce, tak je porod v pohodě. A já bych tu rodila klidně zase!

Syn se narodil o 6 týdnů dříve, a tak byl 14 dní na neonatologickém odd. pro předčasně narozené. A tam byly sestry, které jsou ochotné, přátelské a spolehlivé. Jedná sestra má na starosti i 8 dětí v inkubátorech a nikdy jsme je neslyšela si stěžovat. Takže já nemocnici rozhodně doporučuji.

A pokud jde o úmrtnost,tak ta je bohužel všude, ale tady se mluví jen o tom špatném a zapomíná se, že podmínky na péči pro děti mají horší, ale nikoliv méně kvalitní! Peníze se dávají jen do Ústí a tam ani krásné prostředí nepomůže k arogantním přístupu personálu.

Personál: PA Poláková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vody, poporodní vložky, košile a příbor.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - NiQush 28.12.15 napsala :

Rodila jsem 2014 ještě těsně před rekonstrukcí. Co se týká výbavy, nic moc. Prostředí též nic moc a personál na ženském oddělení děs běs.

Na šestinedělí už to bylo lepší, i když některé sestry tam nemají co dělat se svým laxním přístupem a neochotou. Ted vím, že po rekonstrukci je to tam lepší, ale vždy
to bude jen o lidech. Co se týká jedné hodné sestřičky na šestinedělí, tu si
nemohu vynachválit. Měla kudrnaté vlasy a byla strašně ochotna, dokonce jsme se
i nasmály. :)

Nejhorší to není, ženské oddělení je nejhorší a pozor na dětské
sestřičky a sestřičky od novorozeňat. :D Každá vám poradí jinak a pak na sebe
navzájem nadavaj. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádnej stres. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienu a věci na miminko, plenky, pyžamo, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Alimortep 26.12.15 napsala :

V Mostě jsem rodila před měsícem a nemůžu si na nic stěžovat. I když už měla být otevřena nová porodnice, rodila jsem ještě v provizorních prostorách. Měli jsme štěstí, že jsme tam byli zrovna sami. Ale ať jsou prostory jakékoli, nejvíc záleží na personálu a ten byl špičkový. Přijímala mě PA Leona Škodová (mj. vedla i pro mě i manžela velmi užitečný předporodní kurz) ještě s jednou PA (jméno bohužel nevím), obě byly moc milé, příjemné a zároveň i profesionální. Hlavně na sále mě hodně povzbuzovaly a dodávaly sílu.

Na oddělení šestinedělí jsem si zaplatila nadstandard, což jsem velmi ocenila. Nikdo mě nerušil a měla jsem soukromí. Všechen personál byl moc příjemný, ochotný a sestřičky mi moc pomohly hlavně s kojením, se kterým jsme měli ze začátku trochu problémy. Pobyt se nám trochu prodloužil kvůli žloutence, což jsem s hormony nesla docela špatně psychicky, ale všechny sestry (jak dětské, tak ženské) mě hodně povzbuzovaly a držely nad vodou.

Vůbec nechápu všechny negativní recenze na mosteckou porodnici, protože s čistým svědomím můžu říct, že si to nezaslouží!!

Personál: PA Leona Škodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevěřit pomluvám mostecké porodnice z internetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod - hlavně na hekárně jsem velmi ocenila že byl manžel se mnou. Dostatek vložek (chodila jsem se sprchovat každé 2-3 hodiny).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Adéla R. 08.11.15 napsala :

Spousta lidí a recenzí mě odrazovali od Mostecké nemocnice. Přečtěte si prosím můj příběh. :)

Ve 31. týdnu mi praskla plodová voda, jeli jsme s přítelem do Nemocnice Ústí nad Labem, jelikož jsme se Mostu báli. Okamžitě po příjezdu nám sdělili, že mne budou okamžitě transportovat do Mostu, tam jsou na to lépe zařízeni. Ve velkých obavách a slzách v očích mě odvezla rychlá. Po příjezdu do Mostu mě dali na pokoj s monitorovacími zařízeními, napíchali mě různými antibiotiky a hlavně museli synovi rychle dovyvinout plíce. Přijde mi směšné, když tu čtu že nechali maminky 20 hodin bez plodové vody a kvůli tomu jsou jejich děti nějak poškozené. Je to hloupost. Můj syn byl bez plodovky 3 týdny a je zdravý.

Druhý den mě přeložili na pokoj, kde byla ještě jedna paní také s rizikem. Sestry k nám chodili každou hodinu, v noci každé 2 hodiny na kontrolu. Monitoring a poslouchání miminka 6× denně. Na rizikovém jsem ležela 3 týdny, aby byl syn co nejvyvinutější. Porod nastal ve 34. týdnu. Nechtěla jsem se otevírat, tak mi dali prostin na vyvolání spontánního porodu.

Musím říct, že oproti prvnímu porodu to byla hrozná bolest, jako když se vám trhají vnitřnosti. Tři hodiny jsem takto trpěla, pak mě převezli na sál a samotný porod trval asi 2 minuty. O syna, který se narodil o 6 týdnů dříve, byla skvělá péče. Sestry u miminek jsou neustále a ví co dělají. Poznala jsem asi 20 členů personálu, hlavně sestry a musím říct, že kromě jedné sestry, která byla nepříjemná, to bylo úplně skvělé.

Po 4 dnech mi dali syna na nadstandard. Pokoje byli celkem slušné na to, že se tou dobou v Mostě prováděla rekonstrukce. Nový nabytek, monitor dechu, na požádání čisté povlečení, televize, lednice atd. Na pokoji opět stálé kontroly miminka a mě cca 10× denně.

Svého prvního syna jsem rodila v Litoměřicích. Porod celkem v pohodě, ale po porodu nic moc. Netvořilo se mi mateřské mléko a sestry mi nechtěli pro syna dávat dokrm, že prý se rozkojím. Teprve po 4 dnech kdy mi syn neustále brečel hlady, tak pochopili že asi se mi fakt to mléko netvoří a začali mi dávat dokrm. Tak třeba já osobně nechápu jak může mít Litoměřická nemocnice v hodnocení přes 80%. Když jim tam bylo úplně jedno že mi syn 4 dny neustále plakal. V Mostě vždy po kojení jsem šla syna zvážit a dostala jsem dávku mléka, aby byl syn spokojený.

Do Mostecké nemocnice jezdí i rodičky z Prahy, protože je na předčasňátka specializovaná. Musím podoknout, že v Mostě se narodí drtivá většina předčasně narozených miminek, je pochopitelné že všechna se nepodaří zachránit, proto možná ty záporné recenze. Ale když jsem procházela vždy k synovi na oddělení a kolem mě byly předčasňátka, která mají 1,5 kila a i méně, tak jsme musela uznat, že jsou to doopravdy profíci. Tak jak jsem se Mostu bála, tak jem byla spokojená na 120 %.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klidnou hlavu a nekoukat se na všechny negativní recenze.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 14.10.15 napsala :

Rodit v mostecké porodnici jsem byla rozhodnuta od samého počátku. Zkušenosti mám z 11-12/2014.

Od příjmů až po odchod bylo vše v naprostém pořádku. Sestřičky, hlavně z dětského, velmi milé, usměvavé. Paní doktorky taktéž.

Nyní čekám dalšího prcka a rodit budu opět v Mostě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - xlulinkax 24.09.15 napsala :

Rodila jsem v mostecké porodnici nyní v září v 2015. Jako prvorodička jsem byla ze všeho vyjukaná a dost jsem se obávala. Ale jelikož je v Mostě výborné dětské oddělení, rozhodla jsem se překousnout svůj strach a rodit zde. Nakonec se to ukázalo jako výborné rozhodnutí.

V poradně ještě před samotným porodem jsem byla ošetřována velmi milou paní doktorkou Junovou. Nemohu souhlasit s jinými reakcemi na ni, že je nepříjemná. Je to velmi milá paní, kterou jsem si moc přála mít i u porodu. Sice se to později nezdařilo, ale doktoři byli také fajn.

S přístupem veškerého personálu jsem byla nadmíru spokojena. I porod v „náhradních prostorách“ díky rekonstrukci byl fajn. Porodní asistentky mě o všem informovaly. I přesto, že jsem je ke konci již moc nevnímala díky bolestem, pořád byly velmi příjemné a snažily se mi co nejvíce pomoci. Když se nakonec rozhodlo, že musím na akutní císařský řez, vše řešily velice rychle, ale zároveň mě o všem informovali.

Jediné, co se nám moc nelíbilo, bylo, že manžel malou nemohl po porodu vidět. Jen kolem něj profrčeli v inkubátoru s tím, že je vše OK, ale bližší info mu nikdo nedal ani o mě, ani o malé.

Když jsem po operaci ležela na gynekologii, tak přístup sester i lékařů byl taktéž velmi milý. Stále se informovali, zda mám bolesti, či něco nepotřebuji, atd. Přišli mi také říci, kolik malá měřila a vážila, protože do té doby jsme nic nevěděli.

Druhý den mě již převezli na šestinedělí a na chvíli jsem mohla i pochovat dcerku. Bohužel jsem ještě neměla dost síly, abych se o ni mohla starat, tak ji odvezli zpět na dětské oddělení s tím, že zase přijdou, případně mohu s doprovodem přijít já.

No a třetí den jsme již byly spolu. Dětské sestry na šestinedělí i sestry z gynekologie jsou neskutečně milé, pečlivé a starostlivé. Pokud by se do budoucna měla rozhodovat, kde budu rodit, Most jednoznačně zvítězí. Veškerému personálu moc děkuji a doufám, že pověst nemocnice se co nejdříve zlepší, jelikož za mě nemohu říci nic špatného.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - crempus 21.08.15 napsala :

V Mostě jsem rodila před 16 lety a katastrofa. Podle vyprávění zjišťuji, že se absolutně nic nezměnilo. Pokud můžete holky, na Most se vykašlete. Líný, arogantní personál, špína…

Nemáte šanci se bránit, budete vykulené a necháte si všechno líbit. A to je škoda mít na porod nepříjemné vzpomínky. Pokud to jen trochu jde, vezměte s sebou k porodu přítele, manžela. Budou se k vám chovat o chlup líp.

Ještě i po těch letech bych těm hvězdám, co jsem měla u porodu, s radostí šlápla do úsměvu potkat je někde.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 11.08.15 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je dobrá. Nejdřív jsem se bála díky špatným recenzím, ale zpětně opravdu nelituji a na porod vzpomínám jen v tom nejlepším.

Nejlepší byly na porodním oddělení PA a doktorka, jejichž jméno si bohužel nepamatuji. Byla jsem prvorodička, takže jsem byla ze všeho vyplašená, ale vše mi vysvětlily, neměla jsem pocit, že nějak strádám s péčí.

Porod byl úžasný a rychlý a nikdy nezapomenu, jak mi syna dali hned na břicho. Horší to bylo s oddělením šestinedělí. Sestřičky jsou tam hodné, ale nejlépe, když nic nepotřebujete. Na tu první noc vzpomínám s hrůzou. Malý mi plakal, já ho neuměla nakojit, a když jsem se zeptala, jestli nemá hlad tak jejich odpověď byla, že nemá, že má v sobě ještě živiny z plodové vody. Musela jsem si chodit pro dokrmy jako ostatní prvorodičky. Nakonec ze mě udělali předposlední den nekojící, aniž by zkoušeli, jestli mám nějaké mléko. Rozkojila mě tu noc starší sestra, která jediná mi řekla, ať pro ní chodím vždy, když se malý vzbudí, že mi ho pomůže přisát.

Ostatní si tam pospávaly a když nějaké miminko brečelo, dlouho ani si toho nevšimly, nešly se podívat, co se děje. Jen díky sestřičce jsem odcházela jako plně kojená a dlouho jí za to budu vděčná.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Most - Anonymní 04.06.15 napsala :

Nedá mi to nereagovat na porodnici Most - rodila jsme v roce 2012 jako prvorodička, co se týče personálu, tak mi přišlo, že se málo starali.

Když mi píchli kanylu do ruky kvůli plodové vodě, že byla trochu zakalená, tak mi rozpíchali 2× jiné místo s tím, že mám divné žíly. Žádná omluva i přes bolest. Porod byl bez problému, byla u mě p.mamka, která děla na novorozencích, kdyby nebyla, jak by vše dopadlo, určitě jinak.

Po porodu jsem šla sama na pokoj s tím, že se mi motá hlava a že asi nedojdu po porodu hned na svůj pokoj. Nedali mi ani vozík, což by měli. Když jsem byla druhý den na pokoji a nevěděla jsem, jak zavázat miminku látkové plenky, aby ho to neškrtilo atd., řekla sestra, že to mám přebalit jako panenku. Jako cože? To je odpověď a pomoc? Přece nemám panenku, ale dítě!

Když mi brali dítě z pokoje na vyšetření a dokrmování, protože jsem se nemohla rozkojit, tak přišla sestra, která byla na kuřárně, smrděly jí ruce od cigaret a sahala mi na dítě. Zakročila jsem i přes to, že to je hl. sestra. Má si umýt ruce. Smrděla, jak já nevím co. Přitom já sama jsem nekuřačka a vůbec. Když jsme potřebovala plenky látkové či nějaké půjčené věci, tak se k našemu pokoji dostali až večer, furt tam nikdo nebyl. Co se týče hygieny: humus, koupelny děs. Ty maminky, co si po sobě neopláchly poporodní stopy krve, když už to musím tak napsat, to bylo hnusné…

Chtěla jsem domů. Ano, asi toho je málo, ale mně vše strašně vadilo. Nyní jsem opět těhotná cca 3 měsíce do porodu a stále přemýšlím nad jinou porodnicí - Ústím. Ale promyslím si to, protože nemocnici v Mostě mám kousek od bydlení a chci, abych byla blízko u své rodiny a dětí. Ale kdybych měla na výběr, tak jdu jinam. Snad jako druhorodička bude vše v pořádku, tak jak má být, a bude tam i větší péče jak o miminka, tak o maminky! Protože tam nic jiného nedělají, než sedí, a pijí si kávičku v kuchyňce. Ano, jsou to taky jen lidi, ale je to jejich profese a já si za to platila.

Teď jsem se rozhodla, že si zařídím nadstandard i s plášť. postýlkou a bude klid. Jo a co se týče postýlek, holky pořádně kontrolujte ty železné, jestli nemáte zkroucené, propadlé matračky. Já ji měla a malého jsem tam nedávala - jen přes den, když přišla kontrola. Na jinou jsme neměla nárok, „prý nejsou“.

Hezký porod, ať vám děti hezky rostou a jste spokojené. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, svoje plenky, oblečky pokud možno, protiskluzové pantofle a vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 10.03.15 napsala :

Mě nechali 26 hodin bez plodové vody. Doteď má můj syn problémy, nejdřív s pohybem, pak s řeči. Jiní doktoři se přikláněli k tomu, že mohl být přidušený.

Rodila jsem císařským řezem, a to nejmenší byl přístup personálu. Zaplatili jsme si s přítelem účast u porodu, odvedli mě do pokoje, aniž by mi řekli, co bude dál. Pak jsem pochopila, že to je nejspíš pokoj, kde může být tatínek, ale přišel mladý doktůrek a vyhodil ho, že maminka potřebuje klid. Když se měnila směna, sestra se divila, proč není u mě, a to, že jsem tam přišla se silným krvácením, nikdo neřešil. Já jako prvorodička byla z toho vyhoukaná, byly ještě další chyby. Prostě v téhle hnusné nemocnici už nikdy!
Přístup, ignorace…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - -Lenka.K- 22.02.15 napsala :

Nedá mi to, abych nereagovala. Sestřenice měla bezproblémové těhotenství, přesto byla na rizikovém kvůli vyššímu věku (40). Týden po termínu byla v pondělí 17.2. v nemocnici v pořádně, kde MUDr. zjistila, že má špatnou arytmii a poslala na UT, kde přišli na to, že má málo plodovky. Rozhodlo se o tom, že 18. 2. musí malá ven, tedy na vyvolání. 18.2. ji ale
ráno kolem 4h přišly kontrakce a vypravili se do porodnice, připnuli pás na
měření srdíčka, které bilo 15 minut, po 15 minutách ticho. Sestra lážo plážo došla
pro doktora, který jen aby se neřeklo prohlásil: "No já nevím, tak ji vezměte na UT. Tam zjistili, že malá nemá vůbec žádnou plodovou vodu a srdíčko již nebije.

Nechali ji na pokoji a po 20 minutách ji teprve informovali, co se vlastně stalo a nechali ji v bolestech porodit mrtvé miminko. To se stalo až v jednu hodinu odpoledne.

Jsem opravdu ráda, že jsem své děti nerodila právě tady. Na nemocnici podali trestní oznámení.

Pokud pominu tuto tragédii, tak o starých, nedovírajících oknech, kterými táhne, snad raději ani nemluvím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Proboha hlavně jinou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Nikii999 06.02.15 napsala :

V mostecké porodnici jsem rodila v červenci 2014 a nemohu si stěžovat!

Všichni mě strašili ,jak je to hrozná porodnice, ať sem nechodím. Nakonec jsem byla ráda za to, že jsem je neposlechla. Sestry, doktoři i ostatní personál byli skvělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Budoucí maminky nebojte se a dejte na své vlastní rozhodnuti!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky sice dostanete, ale nestačí to.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Sara78 02.08.14 napsala :

Maminky, prosím vás, do Mostu určitě ne! Malém mi tam dcerušku zabili! Provedli hrozně pozdě císařský řez. Malou museli oživovat a sami měli nahnáno, aby byla v pořádku, protože si byli své chyby vědomi. To, že je dcera v pořádku, je jen obrovské štěstí. Rodila mě jakási Ruska, která mě nechala bez povšimnutí 10 hodin! Teprve až po příchodu primáře si mě konečně začali všímat a to byl pak fofr. Sama jsem špatným referencím na tuto porodnici nevěřila a málem jsem za to krutě zaplatila. Nechci ani domýšlet, jak mohlo vše dopadnout, kdyby přišel primář o pár minut později. Já měla štěstí, ale ostatní maminky, které postihnou komplikace, ho třeba mít nemusí a proto bych vás chtěla varovat. Prošla jsem si tam peklem, nikomu bych to nepřála.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Pavla Kočárková 17.07.14 napsala :

Celé těhotenství jsem byla rozhodnutá pro mosteckou porodnici. V této nemocnici je špičková dětská JIPka.

První ultrazvuk v nemocnici byl trochu divný, lékař vůbec nemluvil a já byla vyplašená prvomatka na prvním velkém ultrazvuku. Další už byl naprosto skvělý, vyšetřovala mě mladinká lékařka, perfektně mi vše vysvětlila a ukázala, vlastně každé další vyšetření bylo velmi příjemné. Pokud se lékařům na monitoru cokoliv nezdálo, hned se starali.

Tak také došlo k vyvolání porodu, malinká trochu rychleji tepala. V porodnici jsem tedy zůstala po běžné kontrole. Neustále jsem měla informace, co se bude dít v nejbližším čase a co mě čeká. Porod byl velmi dlouhý, neustále mě kontrolovaly sestry, asistentky i lékaři. K dispozici mi byl samostatný „hekací“ pokoj s televizí, ale hlavně míček, lehacím pytlem, sprchou a toaletou. Návštěvy ke mně směly v kteroukoliv denní i noční hodinu.

Porod samotný probíhal na novém lůžku, polohu při rození jsem mohla měnit, jak jsem já potřebovala. Fantastický přístup během celého porodu. V paměti mi utkvěla fantastická pomocná sestra či sanitářka. I na šestinedělí za námi chodila a obdivovala miminka, řekla jak jsou děti nádherné, prostě žena jako stvořená pro práci na porodnici.

Na oddělení šestinedělí jsem byla v momentě, kdy bylo téměř plně obsazeno. Byla jsem na pokoji pro 4 matky, ale zvolila jsem si ho sama. Mohla jsem být i sama. Pokoje byly dělené na romské a neromské, takže na pokoji se mnou byly další dvě maminky a vše v pořádku. Rozpis kontrol a vizit byl na chodbě, takže jsme věděly, kdy se co bude dít a personál prostě úžasný, vstřícný. Kosmetika a oblečení a pleny pro miminko na pokoji, pokud cokoliv došlo, stačilo poprosit. Sprchy a WC zastaralé, ale čisté a voňavé. Já byla prostě velmi spokojená.

Personál: MUDr. Junová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zvolit si tuto porodnici. Ničeho se nebojte, čeká vás nejhezčí den v životě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Tučňačka20 06.04.14 napsala :

Tuto porodnici i přes její pověst mohu s čistým svědomím doporučit. Od porodu samotného až po oddělení šestinedělí jsem se nesetkala s nepříjemným personálem.

Pokoj na „hekárně“ se mi velmi líbil (možná jsem měla velmi malé očekávání). Porodní asistentky mě v noci chodili kontrolovat minimálně každé dvě hodiny. Ráno přišla druhá směna a mě si vzala na starost úžasná PA, která mě i odrodila. Měla jsem na pokoji k dispozici vlastní toaletu, sprchu, míč na relaxaci, vak a televizi. To porodní lůžko bylo velmi zastaralé, to mi však v daný moment vůbec nevadilo.

Po porodu jsem byla ubytována na dvoulůžkovém pokoji na oddělení šestinedělí a na to si také vůbec nemohu stěžovat. Sestřičky byly skvělé a cokoliv jsem kdy potřebovala, to mi bylo dáno. Postele na pokoji byly nové a jediné, co se mi na pokoji nelíbilo, byly okna, absolutně nedovíraly. Bohužel i sociální zařízení a sprcha by zasloužily renovaci, ale ty 4 dny se to dá vydržet.

Personál: MUDr. Miroslav Šmaňo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se zastrašit pověstí, jak se chováte k personálu vy, tak se chovají oni k vám. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, boty do sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - crhy 01.03.14 napsala :

Porodnice v Mostě je úplně suprová, nemůžu nic říct. Svojí dcerku jsem porodila v Mostě 16.8.2013 ve 13:13 (51 cm, 3500 g).

Doktoři i sestřičky na přijmu byli strašně hodní a ochotní, jen to trvalo hodně dlouho. Dcerku jsem rodila 15 hodin, dala mi pořádně zabrat potvůrka. :) Sestřičky a paní doktorka u porodu mi hodně pomáhaly, nebýt jich, sama bych to nezvládla, dodnes jim moc děkuji.

Personál na šestinedělí byl fakt luxusní, opravdu si nemůžu stěžovat. Na dětském oddělení byli samé mladé sestřičky, tak jsem byla ráda, protože byli ochotné. Když jsem něco potřebovala, tak hned přišly a vždy příjemně poradily. :)

Na porodnici Most mám krásné vzpomínky, i když ta porodnice a celková nemocnice není žádný luxus, no a? Hlavně že tam bylo čisto a skvělí a hodní doktoři a sestřičky. Má malá dcerka už jak vylezla, tak jen brečela, ve dne i v noci. :D A dodnes jí to zůstalo, bude jí 7 měsíců, má 6630 a 66 cm. Je pěkná neposeda, už skoro sedí a pořád by si stoupala na nožky. :) Je to naše štěstíčko. :* Až jednou budu čekat druhé mimi, tak se určitě rozhodnu pro porodnici Most! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - bonninka 28.01.14 napsala :

Mé zkušenosti s mosteckou porodnici jsou docela kladné. V těhotenství jsem tu četla všechny ty ošklivé věci a musím říct, že jsem se velice bála. Nikdy před tím jsem neležela v nemocnici. Já jsem se narodila v Mostě a žiji v okolí Mostu pořád.
V Mostě jsem rodila už z důvodů, že kdekoliv jinde i v Praze můžeme narazit na nepříjemné doktory a sestry. Buď se k vám budou chovat odměřeně, že jste si vůbec dovolili rodit jinde a ne u svého bydliště, nebo nemusejí mít dobrou náladu.

Byla jsem prvorodička a je mi 24 let. Porodila jsem za 3 hodiny a vše bylo v pořádku. Setry sice byly trošku drsné, ale asi kdyby na mě byly až moc přehnaně hodné, tak bych to nezvládla. Byl tam se mnou i manžel, tak asi i díky tomu byly normální. Bez manžela nebo jiné rodinné opory to musí být všude hrůza! I sestry jsou jen lidi.

Je pravda, že na ženském, kde jsem ležela, byly ty setry hrozné. Naštěstí jsem byla v pořádku, takže mě moc neotravovaly. Ale co se týče dětských sester a doktorů, tak je moc chválím, byli úžasní na malou hodní, fakt 100% péče! Jinde bych už nerodila o malou se postarali skvěle. Co se týče vybavenosti novorozeneckého oddělení, je to jedna z nejlepší v kraji, to také mé rozhodování, kde rodit, velmi usnadnilo!

A podávání informací během doby porodní v době porodních kurzu na internetu? :D Na vše, co jsem se ptala, ochotně odpověděli a nejvíc vás mají připravit v poradně, informovat o všem. Na všechno se hlavně ptejte, dokud je čas.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a hlavně se nebát, nějak to dopadne a zvládnout to musíte! Zvládli jsme to všechny, zvládnete to také a tak rychle na to zapomenete. Když jde do tuhého, tak nakonec už jste rádi, že už je to tady. Procházka růžovým sadem to není, ale nepřipouštět si to tolik, být trošku nad věcí, to určitě pomůže. Já do 9. měsíce makala na baráčku, ani jsem si těhotenství neužila, a porod jsem měla rychlý a vše šlo, jak má. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na telefon. :D

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Lenka5512 07.10.13 napsala :

Já bych chtěla přidat názor na porodnici v Mostě ne jako matka (já svého syna rodila v Chomutově), ale jako člověk, co tam byl za někým pouze na návštěvě. I ta mi bohužel stačila.

Naše známá rodila v Mostě letos 30.9.2013. Když nám přišla sms o narození její dcery, šli jsme jí s manželem navštívit na nadstandard (o tom by se ale dalo polemizovat). Už při vstupu do budovy nemocnice jsme si přidali jak v dobách dávno minulých, všechno staré oprýskané, špinavé, rezavé, no hrůza. A pokoj katastrofa. I tam to vypadalo jak za války, jediná výhoda byla, že tam byla sama. Jinak jsou prý pokoje po 4!

Co mě „dostalo“ asi nejvíc byla dětská postýlka. Na štítku bylo pouze jméno dítěte, žádné číslo, váha, čas porodu. Postýlka byla bez monitoru dechu, a jako deka byl povlečený starý péřový polštář. Ale hlavně byl nad postýlkou umístěn takový ten starý přímotop (snad už je i zakázaný) jak jsou na něm vidět ty rozžhavené spirály (nevím, jak přesně se to jmenuje), no děs. Dítě se myje v takové plechové nádobě, přišlo mi to jak na pitevně. Na sociální zařízení jsme se ani podívat nešla, stačilo mi tohle.

Na porodnici je zákaz vstupu dětem mladší 10 let, takže naše známá 4 dny neviděla svojí prvorozenou dceru, protože ta musela ve 2 letech čekat na chodbě před oddělením - prý kvůli nemocem, nikde jinde tohle neznám. Známá nás šla vyprovodit a v tom vylétla stará ošklivá sestra a ječela jak píchnuté tele, že to teda ne, že ona vůbec nikam nesmí, že je průvan atd. a normálně jí táhla za loket zpátky na pokoj.

Můžu Vám říct, že návštěva trvala 10 minut a já byla tak znechucená tím prostředím, že i když bydlím v Mostě, tak bych radši porodila v autě cestou do Chomutova než tady. Takže za mě tato porodnice ani omylem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jinou porodnici :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 09.07.13 napsala :

I já mám bohužel špatnou zkušenost s nemocnici v Mostě. :-( Rodila jsem tam 3×, ale jen z důvodu, že to mám kousek do nemocnice a vždy jsem se bála jet někam dál do nemocnice.

Takže 1. porod v roce 2000 si pamatuji, že byl dlouhý, personál v nemocnici neochotný, nepříjemný. Nechali mě ležet na posteli u otevřeného okna a ten den strašně pršelo. Po porodu na pokoji to docela šlo.

2. porod v roce 2002 jsem měla vyvolávány porod, a to nikomu nepřeji! To byl horor, personál se nezměnil, opět nepříjemný neochotný a hlavně nedávají mamince žádné informace, co se bude dít nebo děje. :-(

Můj 3. porod v roce 2010 byl asi nejlepší, myslím co se týče porodu samotného. :-) Personál se opět vůbec nezměnil, o informace aby člověk za chvíli prosil.

Prostě mostecká porodnice by se měla změnit, jak k chování maminkám, které tam jdou rodit, tak v komunikaci. Připadá mi, že je tam člověk otravuje a oni by tak rádi seděli u kávy a „krafali“ s doktory, než aby se věnovali maminkám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nenechat si nic líbit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo a pití.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Nunanek 16.06.13 napsala :

Jestli chcete z miminkem přežít, tak určitě nejezděte do porodnice v Mostě. Zaručeně si tam nikdo nevšimne, že máte bolesti, natož že rodíte. Rodila jsem tam dvakrát oba porody byly příšerně!

První miminko mi přidusili u spontánního porodu.

Druhé miminko mi nechali 18 hodin bez plodové vody i přesto, že měla slabé srdeční ozvy. Nikdo mě nechodil kontrolovat až ráno přišla učenka, která zavolala doktora, že na přístrojích není něco v pořádku. Doktor do mě sáhl (bez rukavic!), odešel a za minutku tam byly 3 sestry a 2 dva doktoři, že musím ihned na sál. Rodila jsem císařským řezem a pár vteřin po narození miminka přestalo fungovat srdíčko, takže mi holku resuscitovali. A nikdo nás o tom neinformoval, jen to napsali do propouštěcí zprávy!

Já mám břicho neskutečně zjizvené. Jsem 2 roky po porodu a mám neustále gynekologické problémy, při porodu mi potrhali snad všechno, co šlo, a ztratila jsem spoustu krve. Naštěstí jsme já i obě miminka přežily. Ale do Mostu do porodnice jen v případě, že miminko nechcete, na to tam jsou odborníci!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - zavlacka 14.06.13 napsala :

Mám tu samou zkušenost, jako ta paní pode mnou. Mně porod vyvolávali a plodovou vodu píchli oni A to sestřička musela upozornit doktora že,bez kontrakce mi plodovou vodu nepíchne. Byla jsme ráda, že už bylo po všem. Hlavní je, že mé miminko je v pořádku.
Nedoporučuji tam rodit.po porodu mám potíže

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně sil a trpělivost,Upřímnou soustras

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo a pití.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 14.06.13 napsala :

Mé zkušenosti jsou docela špatné.

Už to začalo tím, že jsme si zaplatili účast u porodu, Partner a já jsme byli v pokoji, načež přišel doktor a oznámil mu, že mám mít klid a ať odejde. Za čtyři hodiny se vyměnila směna. Ptali se, kde mám tatínka, no už jsem měla dost!

Ráno v osm mi odtekla plodová voda, dostala jsem jen informaci, že pokud se nenarodí do dvanácti hodin, tak že mi píchnou injekci kvůli infekci. Celou dobu v noci si nás nikdo nevšímal, zhasli a šli zřejmě odpočívat. Ráno po 24 hodinách mě teprve odvezli na porod, tam mi dali vyvolávačku, ale já už jsem neměla síly po tolika hodinách. Doktor kamsi odešel za pacientkou o patro níž a můj malý byl už 26 hodin bez plodové vody!

Když jsme pak měli problémy s chůzi, řečí, atd., odborné lékařky řekly, že se zřejmě něco stalo u porodu. Porodila jsem císařským řezem, ale nevím, proč tak za dlouho. Všude jsem četla, že po tom, co vyteče plodová voda, se mí jet okamžitě do nemocnice. A malý tam byl 26 hodin bez plodové vody, nevím, opravdu nevím, jak to mám brát.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte si nic líbit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 03.05.13 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je otřesná, nedoporučuji ani nepříteli. Rodila jsem tam dvakrát.

Poprvé v roce 1993, to mi moje spoluležící říkala, že nemá dobrou pověst. Porod byl po mnoha hodinách utrpení ukončený císařským řezem kvůli špatné poloze plodu, syn se dusil, chování personálu bylo otřesné. Dostala jsem vynadáno, že neumím tlačit apod. Nechali mě rodit, aniž si mě někdo všímal a když se syn začal dusit, tak teprve začali jednat. Na JIP si stěžovat nemůžu, ale potom stály za to sestry na dětském oddělení které se chovaly otřesně. Šla jsem odtamtud po třech nedělích duševně na dně, nechtěli mě pustit domů, protože dítě nepřibíralo podle jejich představ.

Druhý porod proběhl před 4 lety, kdy mě tam nedobrovolně narychlo odvezli v šestém měsíci těhotenství, když jsem začala předčasně rodit. Zkazila se mi plodová voda a po úmorných 12 hodinách strávených na porodním stole jsem porodila syna, který bohužel za tři dny zemřel. Doktor nestál za nic, sestry snad dvě byly příjemné, jinak taky děs. Na dětském oddělení byla doktorka a setry hodné a dvakrát mi zmínily, že při porodu doktor udělal nějakou chybu, kvůli které syn patrně ztratil šanci na přežití. Nikdo mi neřekl k čemu došlo a pátrat po tom raději už nebudu, přece jen vážil 650 g a ty šance moc velké nebyly.

Teď jsem opět těhotná a už mám dojednáno, že kdyby se dělo cokoli, tak mě známí odvezou do sousedního kraje, protože Most nikdy více.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Georgina0303 10.03.13 napsala :

Jedna velká katastrofa!

Vzala bych jim ty perfektní inkubátory a dala bych je jinam, protože to jediné tuhle nemocnici drží, jinak by tam s jistotou nikdo nešel.

Z celé porodnice a personálu u nedonošených děti mají cenu max. 3 sestřičky a 1 doktorka, jinak bych je všechny vyrazila za jejich neschopnost a nezájem. Nejsou schopny psát pacientům do jejich karet a dodržovat dávky léků.

Doporučila bych maminkám, které mohou porodit předčasně, ať neváhají a obětují třeba i dálku, a jedou do Prahy. Nebudete toho litovat, protože v mostecké nemocnici vám zbude se jen modlit, protože s jejich přístupem se nic jiného dělat nedá. Myslete prosím do budoucna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou nemocnici, a pokud to nestihnete, nenechte si nic líbit a ozvěte se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy, vše pro mimčo a hlavně dezinfekci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 15.01.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila dvakrát. Při druhém porodu mě při nepravidelných bolestech a úniku plodové vody poslaly sestry domů s tím, že to na porod nevypadá. :-) Samozřejmě jsem už rodila a do nemocnice jsem byla nucena se vrátit. Po vyšetření, klystýru jsme s manželem zůstali na předporodním pokoji. Nikdo - opravdu nikdo - si nás 4 hodiny ani nevšiml. Při výměně směn za námi došla konečně sestra, která se zřejmě špatně vyspala a hned mě hnala (najednou byla nějaká péče) na porodní sál, i když jsem měla ještě čas a vše bylo v pořádku.

Musela jsem strávit posledních 20 minut do tlačení na porodnickém lůžku. Dodnes nechápu proč. Na otázku, jestli mi můžou dát něco proti bolesti (aspoň čípek), mi sestra odpověděla, že nemocnice nemá peníze, tak že nemají ani léky tlumící bolest.:-( Sestry byly bez zájmu, pomoc nenabízely.

Takže shrnuto - v porodnici v Mostě už nikdy. :-( Ale chci ještě podotknout, že na oddělení pro šestinedělky byl personál úžasný, ochotný, milý. :-) Na porodnickém se mají sestry ještě co učit.Přeji rychlý, pokud možno málo bolestivý porod bez komplikací a zdravé děťátko. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Energii a pevné nervy. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Barushka24 05.12.12 napsala :

V této porodnici jsem rodila v únoru 2012. Do Mostu jsem jela i přesto, že jsem z Teplic.

Při příjmu mě přijímala paní Dr. Krhounková a velmi milá PA. Vše probíhalo v klidu. V noci, když viděla, že nespím, se mě chodila ptát, zda je vše v pořádku. Ráno, když mi praskla voda, ani neváhali a okamžitě přítele oblékli do „zeleného hábitu“ a že tam se mnou může být po celou dobu.

PA se u mě střídali dvě a obě, hlavně ta mladší, byly skvělé. Díky ní se vše urychlilo, nenechala mě dlouho trápit, píchla nějakou injekci a za půl hodiny jsem běžela na sál. Na sále byla mlaďounká paní Dr., jméno bohužel nevím, které patří velikánské děkuji, protože opravdu byla skvělá jak při povzbuzování, tak i potom, když mě šila. Vůbec nic jsem necítila a když mě odvedli na pokoj šestinedělí, tak jsem si hned mohla sednout, neměla jsem vůbec žádný problém.

Oddělení šestinedělí naprosto super - jak sestry ošetřující mě, tak sestřičky děstské, které byly naprosto skvělé a zasloužily si při mém odchodu sladkou odměnu. Řeknu to asi takto - až se jednou zase rozhodneme pro miminko, tak rodit půjdu zase jedině do Mostu, protože tak skvělý přístup a chování jsem v teplické nemocnici nezažila. Takže za mě jednička s hvězdičkou.

Personál: MUDr. Krhounková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bonbony z hroznového cukru na únavu, určitě doklady a přezůvky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Andy87 17.05.12 napsala :

V Mostě jsem rodila v květnu 2010. Do porodnice jsem dorazila po 17 hod. přijali mě na hekárnu, nebylo to ani nějak negativní ani pozitivní přijetí, spíš takové laxní. Potom mě dali na pokoj kde byl zachod i sprcha což bylo super. Jinak se sestřičkama na hekárně jsem nebyla moc spokojena, za čtyři hodiny co jsem tam ležela tam byla sestra jednou jsem na mě podívat a po druhé mi píchnout vodu, s tím že vždycky jen přilítla zašmátrala a nic neřekla jen podruhe řekla že mi jde píchnout vodu jinak nic. Dál už se o mě nezajímali. Když už jsem šla z bolestí do bolestí a cítila jsem takový divný tlak dole, řekla jsem mamce která tam se mnou naštěstí byla, ať zavolá sestru že si myslím že už je to tady. Mamka nemohla nikoho najít za chvíli přišla, že sestru našla a že jí řekla že přijde, tak jsme čekali dál. Za chvíli přišla, podívala se a pak už to byla rychlovka, rychle se jděte osprchovat a rychle se mnou na sál.

Na sále už to bylo super, skvělá i když mladá paní doktorka jméno už nevím a super sestřičky na sále, moc mi pomohli a malá byla za 15 minut venku :), takže na to si vážně nemůžu stěžovat. Jediné co mě překvapilo, že mi za celé dvě hodiny, co jsem ještě ležela na sále, nedali malou přisát k prsu, měla jsem jí u sebe, ale nikdo neukázal ani neřekl jak si ji mám dát k prsu, jako prvorodička jsem ještě nevěděla.

Pak nás obě odvezli okolo půlnoci na pokoj, přiběhla sestřička z oddělení rychle mi ukázala co a jak popsala mi jak ji mam přiložit a zase odběhla. Jediné moje štěstí bylo, že malá byla žrout od malinka a přisála se sama a tahala a hlavně spinkala krásně celou noc až do rána, takže jsem si mohla i já odfrknout :). Jinak potom už na oddělení, až na jednu sestřičku, bylo všechno super, doktoři i sestřičky i z dětského super… takže bych to shrnula že ty klady převažili nějaké ty zápory :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - GianaS 20.01.12 napsala :

Nemohu si na nic stěžovat (jen sestra na příjmu na mne koukala jako co tam dělám, div mne neposlala domů, že mám porod na samém začátku, přítele poslali domů, že budu rodit tak ve čtyři odpoledne a já jim začala rodit za dvě hodiny.....přítel naštěstí porod stihl) :-) A na šestinedělí byli všichni strašně hodní a ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, propisku

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - angela1974 01.01.12 napsala :

Maminky vyhněte se obloukem této porodnici ja jsem si z ní chlapečka domu neodnesla celí rok jeho života byl na dětském JIP napojený na prístrojích a to díky staré 70 let paní mudr Sin. nechápu jak ještě v tomhle věku muže být na porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - monickalaci 10.12.11 napsala :

Velmi hodné…Není více co dodat…:-)))

Personál: Sestričky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 03.10.11 napsala :

Nejedná se o porodnici ale o riziko a upřímně už nikdy víc. A díky bohu za to, že jsem rodila jinde. Vezli mě sem z důvodu vysokého tlaku a u nás bylo riziko uzavřené.

Nemocnice strašná. Odvezli mě tam v pátek. Nebudu tady popisovat celý týden, ale když mi v úterý řekli, že výsledky jsou lepší, tak jsem se zeptala jestli mohu domů. V tu chvíli doktorka spustila, že je miminko malé a že musíme udělat další testy. Nic nového mi nedelali. Ve středu na vizitě prohlásila, že zas tak malý není. V pátek byli další výsledky a byla úplně překvapená, jak výsledky jsou dobré. Takže zase otázka, jestli můžu domů. Zase NE, miminko je najednou zase malé. Přitom s porovnáním s jinýma těhulema na oddělení bylo větší. To už jsem nevydržela a řekla jsem, že odcházím. Že si ostatní doktory vyběhám u nás. V tu chvíli mi odmítla dr. odpovídat na otázky, nebyla schopná mi na nic dát jasnou odpověď. Jen mi oznámila, že jsem tam měla zůstat do porodu a v 36.tt mi chtěla porod vyvolat. Jakým právem !!! Jestli takhle to praktikujou v Mostě, tak upřímnou soustrast. Odmítla jsem být někde, kde lékařům nedůvěřuju. Sestry mi dávkovali léky jak v holubníku, jedna mi donese železo, druhá ne, jedna mi dá jedno magnesium druhá mi dá dvě. A místo jednoho prášku na tlak mi jiná sestra cpe zase dva. A to nemluvím o prášku (omlouvám se za to vyjádření a podrobnosti) do pochvy, který mi rozbalený položila na stůl, kde jsem chvíli před tím měla položenou večeři a ten stolek byl otíraný mokrým špinavým hadrem . Také tam dali jedné paní vyvolávačku a na tu už ve dvě ráno přišel porod. Sestry jí našli až v pět hodin ráno v krvi a šoku. V půl sedmé měla už na světě holčičku. Sestry totiž spinkaly. Další pacientka přišla v 35.tt s tvrdnutím bříška, kontrakce prý žádné. O půlnoci za ní přilítly na pokoj sestry, ať si zabalí, že jde rodit. No a ve finále jim další pacientka, která byla v 7 měsíci a trpěla epileptickými záchvaty po vizitě utekla a sestry si toho všimli až u oběda. Další paní, kterou přijali v pondělí, protože jí praskla plodová voda, tak strávila 2 dny na hekárně a pak jí přemístili k nám na oddělení, že rodit ještě nebude, že má ještě zadní plodovou vodu. Až v pátek na vizitě se jí doktorka zeptala, proč jí z hekárny neposlali domů a dávali jí na gynegologii. Říkala, že neví, že jí tam poslala ona. A to vše během jednoho týdne. Upřímně říkám už nikdy Most.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud je vše v pořádku tak prosím ale jinak urychleně vybrat jinou porodnici.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Zipeček 22.05.11 napsala :

Tak taky přidám svůj příběh o porodu z Mostecké nemocnice. Něco bylo perfetkní, něco úplně příšerné. Ve 24 týdnu jsem byla přijata na gynekologii B pro křeče v břiše, které nikdo nevěděl od čeho jsou, nakonec sami odezněli a já po 10 dnech mazala domu. Bohužel ne na dlouho. Po pár dnech mi při kontrole v poradně naměřily vyšší tlak a bylo mi doporučeno nastoupit do nemocnice, co nejdříve pro vyloučení preeklamsie. Na gynekologii jsem již ležela 3 týdny. Některé sestřičky s vámi jednají jak s kusem masa a maximálně vám dávají najevo jak je strašně otravujete. Naštěstí mě zachraňovali 2 známe, které zde pracují. Ve 32 týdnu mi byl jistou mladou paní doktorkou dělaný kontrolní utz a ta mi sdělila, že moje holčička bude maličká, že má zhrubá od 1400 - 1600 g, ale ať si z toho nic nedělám, že se utz může mýlit až o půl kila. Jaká naivita ode mě to byla, jsem zjistila o týden později, když mě napojili na monitor a najednou bylo kolem mě strašně živo. Malá měla špatné ozvy, poslali mě proto znovu na utz s tím, že udělají kontrolu průtoku krve pupečníkem. Opět mladá doktorka, která mi opět oznámila, že je dcera maličká,ale že se nic neděje. Za hodinu mě dali znovu na monitor a opět se děl kolotoč. Zástupce primáře pan Vojtěch doporučil píchnout kortikoidy a okamžitě přesun na porodní sál na sledování na lepší monitor. Bohužel v tu dobu byla chřipková epidemie a skoro manžel nebyl vůbec půštěn za mnou. Takže jednání personálu bylo jak s kusem hadru. Asi přes hodinu jsem ležela na monitoru, když se za mnou přišla podívat ošetřující doktorka. To malá přestala dýchat poprvé a ona pouze konstatovala, že se nic neděje, že to byl malý výpadek, který je běžný. Odešla a já ležela na monitoru další půl hodinu, když mi malá přestala dýchat znova. Naštěstí se vystřídali směny, a nakonec pan primář rozhodl, že malá musí okamžitě ven. Dali mi kyslík a šupem na sál. Beruška se narodila s váhou 1420 g ve 33 týdnu. Musím říct, že po císaři péče na ARO super, na gynekologii A super…porodnice, jak která sestra, ale doktroři to samé. Koho musím jen a jen chválit je oddělení dětské JIP a paní doktorku Píšovou. Ještě ten den, kdy se malá narodila, mi byla říct jak se jí daří i když člověk po narkoze skoro moc nevnímá. Sestřičky na dětské JIP opravdu úžasný, vysvětlily, poradily a hlavně povzbudily. Co se týče oddělení nedonošenátek, tak zase jak která sestřička, některé v poho, některé na zastřelení. Co se týče vizit, tak to mě vážně dostávalo " holčička růžová, prospívá, přeložena z Jip" vše!!! žádné prohlédnutí dítěte, poslechnutí, prostě nic. Při váze 2 kil vám dají mimi na pokoj, nechápu, když v Litoměřicích pouští při 2 kilech domu. Přecházeli jsme s malou tedy do péče sestřiček na šestinedělí. Opět jak která, některé v poho, některé na odstřel, ale co si budeme povídat, Jipové sestřičky byly stejně nejlepší. Doktoři- opět úžasné vizity, ale tady aspon několikrát za den chodily sestřičky a poslouchali malou. Domů vás pustí až při váze 2,42. Tak nevím, jestli příště rodit v Mostě nebo jinde. Co se týče péče o předčasně narozené dětičky, je Most špička, ale jinak vše ostatní hodně pokulhává.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě doprovod, velkou brašnu trpělivosti, pantofle do sprchy

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Marttiina 09.04.11 napsala :

dobrý den já jsem v nemocnici v Mostě rodila dvakrát poprvé semnou byl muj partner a to jsem si nemohla stěžovat všichni se o nás zajímali chodily se se na nás každou chvilku koukat a porod propěhl také bez problému ,ale za to podruhé a to tam byl stejný personál jsem byla nucena tam jet sama ,jelikož partner byl na služební cestě.Jakmile jsem tam dorazila tak na příjmu se mě zeptala co tam chci tak jsem jí odpověděla ,že mi praskla voda a mam kontrakce po 2minutách a ona na to no tak pojdtě dovnitř.Na příjmu jsem byla přes dvě hodiny a nikdo tam semnou nebyl pak tam přišla jiná ta mi sundala pásy a řekla ať se jdu osprchovat.Já teda šla a pak mě vzala až někam dozadu tam byla jenom postel nikde žádný záchod ani koupelna ani u postele nebyly ty přístroje na přivolání sestry no am mě nechala a už se nido o mě nezajímal až asi po 3 hodinách přišla sestra ,že mě napojí na ty pási a já na to ,že se mi malá tlačí na porod a ona jak to jako můžu poznat a ani mě nikdo nevyšetřil a napojila mě na pási a já za 2 minuty už rodila a tak jsem začala na ně volat a to byla také věčnost než někdo přišel a když už teda přišla tak prí co tu řvu tak jsem řekla ,že rodim no a to už měly rychlovku já ani nevim jak jsem se dostala na sál a malá byla hned na světě maj jediné štěstí ,že obě mé hočičky jsou zdravé.Jo a nejsem cikánka stěma tam zacházejí ještě hůř.Jak řikám do porodnice Most jedině vkrajní situaci nebo s partnerem udělá to hodně.Zdravím všechny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 27.03.11 napsala :

Na porodnici jsem slyšela spoustu negativních názorů ale i přesto jsem si řekla, že to zkusím a nelituji toho! Když pominu PA, která mě přijímala tak nemůžu nic vytknout! Na štěstí jsem přijela do porodnice v 17hod.a v 18hod. se mění šichty, tak jsem už narazila jen na skvělý personal. V hekárně kde semnou byl i přítel to bylo zařízené dobře:-) Sprchovala jsem se, hupsala na míči, koukala na telku(později už nebyla nálada) , válela se na posteli… Po hodině se na mě přišli podívat PA a doktor, poté mě kontrolovali ¨každých 30.min…Sestřička mi potom šla píchnout plodovku, všechno mi pečlivě vysvětlila, poté an mě přišli šííílený kontrakce až jsem se z toho pozvracela…bála jsem se, že bude nadávat, včetně toho, že přítel mi podal koš at zvracím do něj:-) a žádný výčitky nic…přinesla mi čistou košili a řekla at se radši sprchuju, že mi bude lépe. Poté jsem už vnímala jen tu bolest kontrakcí, přišla PA a řekla, že už jdeme rodit. Rodil mě doktor (slovák) a asistovala PA( hnědočervené kudrnaté vlasy) nevzpomínám si bohužel na jména…Tím aptří můj velký DÍK! Byli vážně skvělý, PA mě neustále podporovala a radila a na 4.zatlačení jsme měli našeho šmudlínka venku. Sestřičky z šestinedělí ho zkontrolovali a přiložili k prsu…nechtěl s epřisát(prý byl napitý ejšt+ z plodovky) a 2.hodky co jsem byla ještě na pozorování, jsem malého měla v postýlce u sebe! Sestřičky z šestinedělí byly úžasné! Poradili kdykoliv jsme za nimi přišla, třeba i ve 3hod.ráno. O miminka se starali skvěle! Malej se nechtěl přisávat a měli velikou trpělivost semnou i s malým! Nepamatuji si bohužel vážně jména:-( Ale na 3.sestřičky budu ještě dlouho vzpomínat protože byli pro mě po ty 4.dny andělem. Vážně byli úžasný! Sestřičky pro nás byli taky super:-) Akorát jsem nic nepotřebovala, tak jsem je moc nepoznala:-) Koupelny tedy nebyly nic mco ale vždy jsem si to vystříkala dezinfekcí( je jich tam dost) a už to bylo v pohodě:-) Ti „černý“ jsou na pokoji spolu, tak žádný stres:-) OPRAVDU JI DOPORUČUJI!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní příbor a toaleťák

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - karamelka1 03.03.11 napsala :

Bohužel má zkušenost je hodně špatná a se špatným koncem.Byla jsem ve 24 týdnu,když jsem začala špinit a nastoupila nejdříve do kadaňské nemocnice.Po 10 dnech se mi začala trochu odlučovat placenta a byl nutný rychlý převoz záchrankou do Mostu,kvůli speciálnímu inkubátoru pro nedonošené miminka.Tehdy mě příjmala mladá doktorka,která na utrazvuku nebyla schopná určit diagnozu,tak volala jiného lékaře,který nepozdravil,nepředstavil se,udělal utrazvuk a vůbec se neobtěžoval mě informovat,jak to semnou vypadá,já byla hrozně vyděšená a o miminko se bála,místo toho se otočil ke mě zády a vůbec nekomunikoval,až od sestry,která mě vezla na hekárnu,jsem se dozvěděla,že je údajně vše v pořádku.Od chvíle co jsem byla na hekárně (bylo 13 hodin odpoledne)si mě nikdo nevšímal,sestry zalezlé na sesterně,kontrola žádná.Večer přítelovi,řekli,že nechápou proč mě přivezla záchranka,když jsem v pořádku a že mě dají na gynekolodii.Po odchodu přítele,jsem začala opět trochu krvácet,sestra dala info lékaři,opět žádná kontrola,ani ze strany lékaře ani sestry.Takto to šlo celou noc.V 5 hod.ráno nastaly bolesti i přes mojí žádost o lékaře jsem se ho nedočkala,podotýkám že na hekárně nejsou zvonky u lůžka,aby si přivolala pacientka sestru,když něco potřebujete,takže jsem musela docela dlouhou dobu na sestru volat než přišla.V 7hod.ráno jsem už měla pravidelné kontrakce,měla velké bolesti a tři sestry stály kolem mě a nevěděli co mají dělat,jedna z nich pak do mě sáhla(což není v kompetenci sestry,aby prohlížela pacietku)a zjistila,že rodím.Lékaře jsem viděla od příjmu předešlého dne což bylo ve 13hod.až když jsem byla na koze a rodila druhý den ráno v 7hod.Doktorka byla dost nepříjemná a po porodu hned zmizela a vůbec mě neiformovala,co je s dcerkou.Po té jsem byla na gynekologii pouze dva dny a hned mě propustili domů,za ty dva dny,jsem opět neviděla lékaře,vizita žádná a sestra přišla pouze jednou.Můj obvod,gynekolog se sám divil,že jsem tak rychle byla propuštěna,bez vysvětlení proč k porodu došlo.Mou neschopenku si nechali v porodnici,když je žádal můj lékař,proč si ji tam nechali,že ji potřebuje ukončit,tak mu řekli,že jsem z nemocnice utekla,což nebyla pravda.V Mostě mi vystavili propuštěcí zprávu,papíry na vyřízení mateřské a zaplatila jsem všechny nemocniční poplatky,což by při útěku nebylo možné,nakonec jsem tam musela jet to vyřídit osobně,také získání mé zdravotní dokumentace,bylo složité a trvalo to dva měsíce.Nic méně jsem se tam dočetla,když jsem žádalo o lékaře,že byl lékař informován a nic se nedělo,po druhé nezastižen,po třetí nebere telefon,také jsem se dočetla,že nekrvácím a spím,což nebyla pravda.Dcera byla na novorozenecké jip,na přístup sester si nemohu stěžovat.Poslední šok byl od dětského lékaře,když nám řekl devátý den,že dcera asi dnes zemře.Zdělil mám to dost drsným způsobem,ať si stoho nic neděláme a uděláme si jiné miminko,otěhotněla jsem na 4 pokus umělého oplodnění,bylo to naše vymodlené miminko a on nám to zdělil,jak kdyby měli jít do obchodu si nějaké mimčo vybrat,žádná lítost natož lidskost.Kadaňská nemocnice se nedá srovnávat,tam si pacientky hýčkají,starají se,pomalu každou hodinu se sestřičky ptají,jestli nám něco nechybí,lékař obchází pokoje ráno i odpoledne,vše důkladně vysvětlí a je kdykoliv k dispozici,když ho pacientka potřebuje.Mostě jsem nezažila ani zlomek takové péče a o schopnostech lékařů v Mostě pochybuji,jak je možné,že v Kadani rozpoznají blížící se porod během 20 minut zajistí rychlí převoz a v Mostě vám tvrdí,že je vše v naprostém pořádku.To o něčem svědčí a mě to stálo život mé dcery.Mít peníze neváhám ani vteřinu je darovat kadaňské nemocnici na nákup inkubátorů pro nedonošeňátka,protože tato nemocnice si to zaslouží.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vybrat si jinou porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mnoho sil,počítat s horšíma podmínkama koupelny a wc,také žádné cenosti,protože se na pokojích volně pohybují při náštěvách různí lidé

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - K.T. 16.02.11 napsala :

Porodní sál- zde jsem strávila 24 hodin kvůli odteklé plodové vodě a vystřídaly se tu celkem 3 směny, bohužel ač jsem na sále byla jediná, tak zájem o mě byl minimální. Jednání strašné, evidenně jsem jim narušila pohodový víkend. Na některá slova člověk už do konce života nezapomene. Například vím, žejsem malýpivo atoho macka neporodím- no nakonec jsem ho porodila. Lékař mě sice prohlédl jen letmo, za to si sestře postěžoval, že když vidí kolik měřím, tak bude muset zase dělat císaře ve 3 ráno. Když jsem si po 2 hodinách ležení stěžovala na bolesti zad, tak mě sestra poučila, že se mám více hýbat ( to že jsem zbytečně ležela kvůli tomu, že zapomněla zapnout CTG jí moc nevadilo). Na bolest jsem ani po 17 hodinách nic nedostala, prý je vše o psychice, tak mám být silná. Bohužel na mě zapomněli i s klyzmatem a antibiotiky. Až díky Dr. Junové se začalo konečně něco dít a jsem ráda, že alespoň někdo byl příjemný. Šestinedělí - lékaři, sanitářky a staniční sestra jsou velmi příjemní, sestry jsou některé příjemné, nekteré méně. Dost arogantní jsou některé uklizečky a dokážou maminy pěkně vydeptat.
Dětské sestry a lékaři jsou příjemní a ochotní.
Osobně bych zde podruhé rodila jen proto, že by tu bylo v případě nutnosti dobře postaráno o dítě, jinak spíše nedoporučuji.
Nadstandartní pokoj je ucházející, bohužel sprcha a WC které je společné pro 2 pokoje by zasloužilo co nejdřív rekonstrukci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sebou si určitě vezměte vložky (dostanete jen 2 na sále) a kosmetiku pro miminko- zvláště olejíček. Naše miminko bylo hodně od mázku a drhnout to z něj plenkou mi přišlo docela drsný. Pak budete potřebovat vlastní příbor, boty do sprchy a pevný nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - lenielee 20.01.11 napsala :

Zdravím všechny,tak už jsme z porodnice doma.Tak to přeci jen byla PREEKLAPSIE a ta nejhorší forma a HELP SYNDROM.Po porodu,jsem si vytrpěla své a málem jsem umřela.Za záchranu svého života,mohu poděkovat lékařům z Mostu!
Po císařském řezu,bylo vše ok,dospávací pokoj na ARO a pak gynekologie a pak přišel doktor z dětské JIP a řekl mi,že malý má mokrou plíci a já jsem zkolabovala,měla jsem tlak 200/120 a zpět na ARO,měla jsem plicní embolii.
V nemocnici jsem byla od 29.12.2010 a dnes jsem byla s malým propuštěna domu.Malej měl 2,200g a 45cm.Porodila jsem ve 33týdnu.
Byla jsem spokojená,péče o malého na JIP výborná.Pomoc v kojení by se mohla zlepšit na šestinedělí.Gynekologie má velice příjemný personál,ARO-dospávací pokoj má také velice milé sestřičky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

USB připojení na net a PC s TV,zvlášť pokud musíte ležet v nemocnici s malým kvůli nízké porodní váze.Boty do sprchy a fólii na prkýnko na WC.Kufr se zámkem,kde bude peněženka a něco cenného(je tam trochu černo).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 19.01.11 napsala :

Rodila jsem 3krát v Mostecké nemocnici,při prvním porodu v roce 1983 bylo vše super,v r.1988 to už bylo horší ale bohužel jsem měla smůlu dcera chtěla na svět zrovna při střídání,a protože už byly porodní asistentky unavený tak mě špatně vyčistili a já skončila dvakrát pod narkozou,u třetího porodu v r. 1991 s dvojčatama kterým se chtělo na svět už o dva měsíce dříve,si nemohu stěžovat,a díky pohotové pani doktorce Junové žijou obě holky,v tu dobu bych nemocnici mohla jen doporučit,ale po zážitku,mé dcery v roce 2010 bych nemocnici vymluvila všem kdo by tam chtěl jít rodit,nadruhou stranu záleží na doktorech a asistenkách nechci házet všechny do jednoho pytle,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

maminkám které se chystájí do nemocnice přeji jen dobrý personál,a at jsou v pořádku jak rodička tak jejich miminka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 16.12.10 napsala :

Já v Mostě rodila dvakrát v roce 2004 a 2007. Na péči si stěžovat nemůžu, hygiena se od prvního produ v Mostě opravdu zlepšila, i když občas mi přišlo, že se to tam moc přehání s desinfekcí, pak to na pokoji tak smrdělo, že se tam nedalo být.Dětské sestry byly naprosto úžasné snad všechny, porodní asistentky poprvé zrovna příjemné nebyly…asi neměly zrovna moc náladu :)
Kdybych byla znovu těhotná, jdu opět rodit doMostu, za sebe můžu opravdu doporučit!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jídlo :) nemocniční strava opravu nic moc, ale dá se to

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 11.11.10 napsala :

Můj první porod byl právě v Mostě. Vybrala jsem si ho narychlo, ale nelitovala jsem. Porod výbornej, jen pak doktor mě špatně vyčistil, tak jsem musela za 3. týdny znovu na vyčištění. Péče o malou byla, ale výborná. Má vrozenou srdeční vadu, na kterou právě přišla dr. Klesalová (v tu dobu tam byla primářka na novorozeneckym). Nemohu si na přístup sester a doktorů vůbec stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jídlo

Nahlásit
neutrální
Porodnice Most - Anonymní 07.10.10 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí není nic moc. Na příjem jsem dorazila v sobotu večer . Celých 12 hodin mě nechali na hekárně trpět až potom se rozhodli píchnout mi vodu. Epidural jsem nedostala, prý v neděli nedávají( bolesti šílený , kamarádka ho nedostala ani v týdnu .Po píchnutí vody už to bylo rychlý, sprcha a odchod na sál. Na sále mě nechali s manželem samotnou ( prvorodička )s větou až to na vás přijde zatlačte a odešli. Tlačila jsem jak blbec a nic, PA mi skákala po břiše a až po dvou hodinách přišla doktorka aby řekla že je malej nedotočenej a musí ven kleštěma. Tak konečně po 15 hodinách jsem se dočkala. Na šestinedělí byli úžasný.Celý personál od doktorů, sester až po uklizečky super. Jediné co mi vadilo bylo kouření některých maminek v koupelně

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

myslete na to, že je tam o vaše miminko nejlépe postaráno

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svačinu a pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Anonymní 25.04.10 napsala :

Velká spokojenost

V mostecké porodnici jsem rodila před pár dny (21.3.2010) své první miminko. Od příjmu na porodním sále až po oddělení šestinedělí mohu říci jen slova chvály! V první době porodní jsem měla pro sebe příjemnou místnost, kde jsem odpočívala, využívala sprchy, gym.míče, tv (na kterou už pak nebyla nálada :-) ). PA mne kontrolovali dle potřeby, natáčeli monitory a radili. Druhá doba porodní-porodní sál, porod vedla pani doktorka Chloubová, spolu s PA, nikdy na jejich laskavý přístup nezapomenu! Stejně tak patří velké díky dětským sestřičkám, sestřičkám na šestinedělí, vždy byli ochotné poradit, vysvětlit. Ačkoli jsem původně chtěla zažádat o nadstandart-pokoj, nakonec jsem byla na klasickém dvoulůžkovém pokoji a rozhodně nelituji, s druhou maminkou jsme si pomáhali. Co se hygieny týče, sprchy vždy čisté, vždy připravena dezinfekce na vystříkání, stejně tak na wc. Úklid na pokojích prováděn 2× denně, vždy čisto. Jídlo výborné, nápadité, hlad jsem nikdy neměla-naopak. Tuto porodnici sama za sebe a svou rodinu mohu jen doporučit. PS: nedejte na řeči, využijte možnost exkurze v porodnici či předporodního kurzu a udělejte si vlastní názor.

Personál: MUDr.Chylová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Most - Anonymní 06.04.10 napsala :

nikdy více rodit v mostecké porodnici.jsem bez mojí holčičky a to bylo zdravé miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

maminky pokud se chystáte do porodnice,tak určitě ne do mostu!!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - saskula 23.02.10 napsala :

V Mostecké porodnici jsem rodila dvakrát.Poprvé v roce 1996,byla jsem nezkušená maminka a porodní asistentky mě všechno co mám dělat poradili.Po druhé jsem rodila v roce 2003,porod byl vyvolávaný a dost bolestivý,ale znovu perfektní přístup asistentek i doktorů,jelikož hrozil císařský řez,ale nakonec jsem porodila normálně.Přítel byl u porodu a to mi hodně pomohlo.Právě teď jsem 37tt a znovu pojedu do Mostu,tak doufám,že za ty roky se nic nezměnilo a budu moct hodnotit tuto nemocnici znovu kladně!V roce 2003 jsem byla na pokoji jen s jednou maminkou a tak doufám,že bude opět volný pokoj pro dvě maminky,co se týká jídla,tak nejsem vybýravá a když je hlad tak se sní všechno,jinak je dole kantýna a každý si muže koupit na co má chuť.na nic jsem si jinak nemohla stěžovat,přístup perfektní,jídlo ušlo,úklid také vpohodě,no prostě jsem byla spokojená.Tímto chci tedy poděkovat všem doktorúm,sestrám jak na porodnici,tak i na dětským oddělení,za to jak vše zvládají a budu se ně těšit kolem 13.3 2010 na svůj třetí porod!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Most - majduli 25.01.10 napsala :

Rodila jsem v 31.týdnu těhotenství.Porod byl velmi rychlý, sestřičky i pan doktor supr, velice se mi líbílo, že sem nerodila „na koze“ ale na jakémsi lehátku - sama sem si držela nohy na hruníku. Co se týče poporodní péče o nedonošená miminka je v Mostě perfektní, hlavně personál. Nevýhodou je, že nemůžete mít miminko u sebe i s inkubátorem, což v některých nemocnicích už jde.Strávila sem zde se svým synem dlouhých 6 týdnů.Když už mohl být se mnou na pokoji a čekali jsme na váhu (propouštěcí váha-2400g), raději sem si vzala nadstandart, protože pokoje a postele na oddělení šestinedělí nic-moc.Moc se mi líbílo, že zde velice preferují kojení a i u tak malých děti se snaží maminky rozkojit(pomocí kloboučku, pravidelným ostříkávání atd.)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Most - Lizbeth 30.12.09 napsala :

V porodnici jsem rodila již dvakrát. Víceméně jsem byla spokojená. V personálu se najdou osoby vyjímečně milé i naopak, ale to je všude.
Kondrétně PA Hajasová , která mě rodila, byla velmi profisionální a přestože neoplývala přístupem Tututu nununu, krásně komunikovala, povzbuzovala a pomáhala. S porodem jako takovým jsem byla spokojená.
Hekárna i porodní sál standartní, otec u porodu - přestřihoval šnůru, podepisoval mimi, mohl zůstat jak dlouho chtěl, fotil - neměli jsme pocit že někomu vadí a myslím, že přispěl svou přítomností hlavně k lepšímu chování sestřiček.Miminko po porodu dají na břicho matky a po umytí dávají přisát k prsu.
Po porodu 2 hodiny na sále s miminkem vedle sebe.
Pokoje jsou - apartmán, nadstandarty, dvoulůžkové a vícelůžkové. Bohužel jsem byla na vícelůžkovém a moc mi to vadilo - vzájemné rušení a mnoho náštěv a lidí.( při prvním porodu jsem měla nadstandart a bylo to skvělé - ticho, soukromí, vybraný jídelníček a lepší wc a sprcha).
Péče o miminko profesionální a stálá - měření teplot, vyšetření odbornými pediatry - bohužel na úkor zrovna uspaného miminka. Některé sestřičky podávaly vyčerpávající výklad o miminku ( novopečené mamince) a některé se neobtěžovaly vůbec.
Kdo chtěl cokoli vědět navíc, musel se ptát a sestry zpovídat.
Zázemí hygieny velmi špatné a nevyhovující.
Jídelníček - velice skromný. Kupříkladu černý čaj který je k dispozici mi nepřijde zrovna chytrý při kojení. Dále čerstvé nadýmavé pečivo, uzeniny a podobné..
Dobrá péče na JIP, pomoc při kojení ( pokud se dožadujete), oblečení ( erár) pro děti ( nabízejí dvakrát denně), košile 1× denně. Vizita každý den - gynekologická.
Při miminku nad 4kg dělají testy dítěti i matce na cukrovku.
Domů pouštějí nejvíce 5 den od porodu. Před propuštěním komplexní vyšetření matky i dítěte.
Při odchodu nabízí sanitku.
Porodnici doporučuji jako dobrou, zvláště pro ty maminky které nekoukají na luxus a nové vybavení , ale jde jim především o péči a dobré lékaře. Zázemí je opravdu zastaralé a nevyhovující, ale to nic nemění na úrovni porodnice.

Personál: PA p. Hajasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pečlivě si přečtěte informace na stránkách nemocnice, nebojte se komunikovat a ozvat se. S prvorodičkami se tam nikdo nemazlí a není vždy čas se věnovat každému.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Především všechny doklady, hygienu a jednorázové plenky. Nabízí pouze bavlněné.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Kristýnka , 25.11 2015 , 3,050 kg a 48 cm :)

Michalka narozena dne 16.8.2013 ve 13:13 51cm 3500g. Je to naše velké štěstíčko.

Já a má krásná rodinka,můj přítel a má krásná dceruška.

Papáme si paleček na sále.

Den po porodu. Tady byl Mishelce 1 den :)

Naše beruška pár sekund po porodu :*

Pár minut na světě...:-))

Přidejte Vaše fotky k porodnici Most.>

Děti z porodnice Most

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Most
Kubicek Kubik Ema/Benjamin neznámé 21.12.2019
dominicekaja Most Dominiček,Andrejka 50 cm, 2860g 26.01.2021
Děti narozené v porodnici Most
hanka2252 Žatec Sofie neznámé 19.05.2019
Karča3 Nevíme neznámé 10.03.2019
Verunka nick Bohdánek
47 cm, 2370g 17.12.2018
Kicina 24 Kamilka 36 cm, 1g 15.12.2018
Deninka 14 Dion
49 cm, 3110g 27.09.2018
Emilly.123 Amélie
48 cm, 2760g 30.08.2018
Emma28 Emma Wanieová
51 cm, 3017g 28.08.2018
Alexandra Šmerdová Viktorka
45 cm, 2450g 16.08.2018
Gabriela2012 Ella
neznámé 14.08.2018
Kačka0806 Kateřina
49 cm, 2800g 01.08.2018
Lucie Vitásková Adam Vitásek
50 cm, 3320g 17.07.2018
Danysek90 Emmička
42 cm, 1580g 16.07.2018
katjis František
53 cm, 3950g 13.07.2018
Máša 7 Most Davídek
51 cm, 3260g 07.07.2018
Vajčák Honzík
50 cm, 3700g 22.06.2018
Ájinka15 Honzík Šesták
50 cm, 3700g 22.06.2018
MissKk Damien
54 cm, 4520g 29.05.2018
kami003 Kubiček 48 cm, 3g 20.05.2018
Helena kim Tomáš
50 cm, 3780g 15.05.2018
Šarkotka Šarlotka
50 cm, 3360g 07.05.2018

Rodily v porodnici Most

Chystají se rodit v porodnici Most

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Most?