Nemocnice Nymburk s r.o., Gynekologicko-porodní oddělení

V nedávné době prošla porodnice rekonstrukcí. Jsou zde moderní operační sály. Vybavení pro provádění miniinterupcí, hysteroskopií či kyretáží a v neposlední řadě stojí za to zmínit i technologie, jako je moderní ultrazvuk, urodynamická jednotka a další.

Příbramská porodnice si zakládá na rodinném prostředí a individuálním přístupu ke každé rodičce.
Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové pokoje typu rooming-in. K dispozici jsou dva nadstandardně vybavené pokoje, kdy na jednom z nich je možná přítomnost otce dítěte nebo jiné doprovázející osoby.

Od konce 30. týdne se můžete zúčastnit předporodních kurzů, které se konají vždy ve čtvrtek od 16 do 17 hodin a je rozdělen do celkem 4 bloků. Detailní informace, přesné termíny a případné přihlášení s vámi vyřídí hlavní koordinátorka na tel. čísle: 603 761 967 nebo na e-mailu: janahackelova@seznam.cz.
Na telefonu 325 505 253 nebo 325 505 254 si můžete domluvit individuální prohlídku porodních sálů.

Otec dítěte, případně jiný doprovod k porodu, je v příbramské porodnici vítán.
Porodnice dále nabízí tzv. Balíček nadstandardních služeb Porodnice Plus. Ceník naleznete na internetu.

Kompletní informace, včetně například seznamu věcí, které je třeba si sbalit do porodnice, naleznete na webových stránkách porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Nymburk s r.o., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 110x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Dušan Kolařík

Primář: +420 325 505 251

Porodní sál: +420 325 505 254

Vrchní sestra: +420 325 505 232

Adresa: Boleslavská 425, Nymburk 288 01

URL: http://www.nemnbk.cz/porodnice/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nymburk

09.07.20

Rodila jsem poprvé a jestli někdy budu znova, tak jedině tady v Nymburce. Personál ochotný pořád se sestřičky ptaly, jestli s malou něco nepotřebujeme. Vše ukázaly, staraly se. Porod taky dobrý, rodila mě kontrolovat doktorka, ta byla super.:) Co bych akorát vytkla tak, že sprchy a záchod společný na chodbě, ale těch pár dní se to dá přežít. Za mě super.

18.04.20

Také bohužel nemohu doporučit, ale musím říci, že jeden lékař porodnici nedělá, nicméně narazit na něj nechcete. Proto důrazně doporučuji všem maminkám, aby si k těhotenství a porodu nastudovaly co nejvíce informací a nenechávali to takzvaně na lékařích. Je to vaše tělo a vaše dítě a vy se s tím vším pak budete muset vyrovnat. Vaše duševní rozpoložení opravdu valnou část lékařů nezajímá. Tady jde nějaký ostych a slušnost stranou. Naučte se říkat ne! Pokud nejde o život můžete např. odmítnout vyšetření a to i oběhem porodu. Se slovy připravím si tady trochu čípek, mám podezření, že mi pan doktor bez svolení udělal Hamiltonův hmat. Odcházela jsem z této nepříjemné prohlídky jako opařená a vše, co po té následovalo, tomuto zákroku odpovídá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a stát si za svým.

12.03.20

Tuto porodnici nedoporučuji. Dcera byla koncem pánevním. Když jsem byla domluvit termín císařského řezu, bylo mi sděleno, že musím podstoupit obrat zevními hmaty, jinak mi nedají termín a mám jít rodit jinam. Jedna paní doktorka byla skoro až vzteklá, když jsem nechtěla obrat podstoupit. Jelikož mi nezbývalo moc času, obrat jsem podstoupila. Při nástupu do nemocnice v domluvený čas, mi bylo řečeno, že nemají pro mě lůžko a tak mám přijít o dvě hodiny později. Miminko se neotočilo, obrat se nepovedl, dali mi termín. Po obratu mi paní doktorka řekla, že díky mně ostatní paní obrat nemusí postupovat. Den před císařským řezem jsem nastoupila do porodnice, večer mně a mé „spolubydlící“ zapomněli donést večeři. K císařskému řezu - během nařezávání kůže, mě nejspíš spíš tu kůži roztrhávali, protože se mnou neskutečně na tom sále házeli. Jizvu mám křivou, ošklivou, říkal to i můj gynekolog. Hygiena - Měla jsem celých 5 dní moč u postele, některá sestřička jí vylila na zem při vyměňování pytlíku z cévky, krev z očistků jsem měla 5 dní na peřině a prostěradlu, prostěradlo jen překryli hadrem a peřinu před vizitou složili tak, aby to doktoři neviděli. Prý je málo povlečení a o víkendu se nepere..odporný!! Všude nám říkají, že krev z očistků je infekční a oni ani nevymění povlečení..O absorbční podložku jsem si musela požádat, aby vyměnili, tu by mi tam taky nechali krvavou.. Dětská vanička se nachází pod umyvadlem vedle koše na vložky..Spolubydlící měla mít dietu kvůli cukrovce, nosili jí jídlo, které by jíst neměla, na jídlo jsme čekali i 2 hodiny po.. Pomoc při kojení minimální..Za tatínka u porodu 1000, ale kdo se u odchodu nepřipomene, nic neplatí, platit za doprovod je snad i trestné!! Pokud vám daj klobouček, po 24 hodinách platíte za něj 100. Záchody neustále od krve, sprchy jsou na celé oddělení pouze dvě. Ráno nebyl ani jeden čaj, museli jste čekat na pití třeba do 8..za mě už nikdy!!! Bohužel si nepamatuji jména doktorů.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Boty do sprchy, jídlo, pití, pevné nervy, oblečení pro miminko, mají samé velké, plenky

1093
03.11.19

Rodila jsem v Nymburce již potřetí a vždy jsem byla spokojena. Personál milý a ochotný. Se vším poradili. Nebyl problém se na ně obrátit.

16.10.19

Rodila jsem zde v červenci 2016 a teď 1.10.2019. První zkušenost zde byla skvělá a nyní ještě lepší. PA Veselá byla úžasná,trpělivá a pořád mi radila co a jak. Nakonec to šlo bez epiduralu a většího poranění. Oba syny jsem porodila za pomoci vyvolání porodu. Vysoká váha(4300g a 4390) Vše proběhlo bez komplikací,s úsměvy na tváři. Lékařka a další sestry pozitivně naladěny. Na pokoje se nás snažili dávat odděleně, takže jsem celé 4dny byla sama a ostatní maminky jsem viděla, že taky jsou samy. Sanitářky neustále uklízely,jídlo se taky dalo. K dispozici noční košile a vložky. Mínusy: Pokoje nic moc,kovové nepohodlné židle,záchody jsou úzké - vysoké maminky nebo maminky s poraněním, co potřebuji více prostoru se tam těžkopádně pohybují. Nejsou tam toalety pro návštěvy, takže maminky po porodu se tam potkají třeba s nějakým tatínkem.. Což se mi nelíbí ani z hygienických důvodů. Na vizitě vždy příjemní lékaři i sestry. Dětský lékař taky super!

Personál:

MUDr.Marková J,PA Veselá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, vlastní pití.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, hygienu, ručníky…

2
04.09.19

Má zkušenost je výborná. Nemohu si stěžovat vůbec na nic. Ležela jsem v porodnici již pár dnů před porodem, kvůli rizikovému těhotenství a cítila jsem se skoro jako doma. Dospělé i dětské sestry jsou fajn, snaží se pomáhat, jsou milé a vzhledem k papírovým stěnám vím, že jsou milé na všechny pacientky, například v pokoji vedle toho mého ležela maminka s velmi uplakaným miminem a sestry velmi trpělivě pomáhaly, dokonce oné mamince nabízely, že si mimčo vezmou na sesternu, aby si mohla odpočinout. Takže moc nechápu zdejší, celkem čerstvé, negativní komentáře.

Co se týče doktorů, byla jsem také velmi spokojená! Vždy mi bylo vše vysvětleno! Nikdo mi nedělal nic, co bych nechtěla nebo o tom dokonce nevěděla! Doktorky (kromě pana primáře Kolaříka jsem jiného muže nezaznamenala) jsou mladé a moc milé, dokonce jsem v nemocnici byla i po porodu se zánětem v prsu a opět všichni úžasní!

Personál:

MUDr. Kolařík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic mi nechybělo.

03.07.19

Dlouho jsem přemýšlela, zda vůbec o porodnici něco napíšu a nakonec jsem se rozhodla, že ano. Třeba tím pomůžu maminkám, které se rozhodují, kde přivedou své dítě na svět. Na porodnici mě přijímali v pondělí před půlnocí. Jako prvorodička jsem přijela dřív než bylo potřeba ale pro klid duše jsem jela a už zůstala. Nález nebyl skoro žádný, kontrakce nepravidelné po 3-5min ale dost silné.
Přijímala mě poměrně normální sestra (ani příjemná, ani nepříjemná). Protože nález nebyl nijak velký, ubytovali mě na pokoj. Nadstandard byl plný a tak jsem šla na pokoj k paní, která byla po porodu a měla u sebe miminko. První noc tedy z pondělí na uterý byla šílená. Měla jsem bolesti a déle jak 3 min jsem nedokázala spát. Neustále jsem chodila do sprchy, po chodbě. Ráno mě zkontroloval doktor a řekl, že se to lehce hnulo a třeba brzy porodím. Nicméně se nic nedělo. Celý úterní den jsem měla bolesti, nemohla jsem ležet, sedět, spát prostě nic. Jediné, co jsem pořád dostávala, byly různé čípky a pak i injekce (prý abych si odpočinula).
Ani jedno nepomáhalo a já několikrát za den chodila prosit, že už to nevydržím. Jediné čeho se mi dostalo bylo to, že jsem opět dostala léky, které mi nepomáhaly a krom toho, že jsou na odpočinutí, jsem se nedozvěděla nic. Blížil se večer a s ním moje druhá probdělá noc. Sestry se ke mě chovaly jako když jsem hysterická prvorodička a v podstatě mi tvrdily, že takové bolesti mít nemohu. Padla noc a já opět střídala jen sprchu a chození po chodbě. Zhruba ve 23:00 jsem dostala vynadáno, že do sprchy chodit nebudu a po chodbě taky ne, protože se tím unavuji a mám jít spát. Bože jak já bych spala, ale přes ty šílené bolesti to nešlo ani na minutu. Jediné 2 věci co mi pomáhaly mi zakázaly. Porodní cesty se pořád nehly, za to kontrakce byly slušná jízda. Noc byla v půli a já už cítila, že jestli nebudu spát další noc nebo už neporodím, už to nezvládnu. Po půlnoci jsem zazvonila na sestry a řekla jsem jim, ať okamžitě zavolají nějakého lékaře, že už nemám síly a mám šílené bolesti. (V mezičase mně opět cpaly léky a čípky a já ve víře, že tentokrát to pomůže je brala).
Lékař přišel a zhodnotil, že je třeba něco udělat. Cesty se stále neotvíraly, ale kontrakce byly pořád častější a silnější. Nakonec mi nabídl epidurál, že ten by snad mohl pomoci, abych se začla otevírat. Na pokraji sil jsem souhlasila. Když přišel lékař anesteziolog se sestrou (velmi milí a příjemní lidé, díky) tak se lékař zděsil, že co mi to pořád dávaj, když vidí, že to nezabírá a že už jsem naprosto vyčerpaná. Řekl mi, že neměli na nic čekat a začít se mnou dávno něco dělat a že kdyby bylo na něm, poslal by alespoň stížnost (to jsem neudělala). Po epidurálu jsem se opravdu začala otevírat, porod se rozběhl, nad ránem praskla voda a bylo jasné, že už brzy to bude.
O tom, že mi neustále kapali infuze s nevím čím, mluvit ani nemusím, bohužel jsem byla už v takovém stavu, že i kdyby dělali cokoliv, nechala bych je. Přístup PA otřesný. Chování k rodičce přesně podle učebnice, nikoliv individuální. Násilím a dost nepříjemný řečmi mi držela nohy od sebe. Chovaní opravdu nic moc.
Porod jako takový se dal zvládnout, dcerka se zasekla ramínkama v porodních cestách, takže ji vytáhli úplně modrou, ale naštěstí živou. Bonding proběhl v utažené zavinovačce asi 20-30 vteřin pak ji odvezli. 2 hodiny na sále jsem nemohla vydržet, protože se mi šíleně chtělo na malou a na dotaz sestry, zda bych si mohla odskočit, mi tvrdila, že to se mi jen zdá a nechce se mi na záchod. Světe div se, když jsem ji nakonec přesvědčila, opravdu jsem měla pravdu já.
Jako šestinedělka také nic moc. V rychlosti mi ukázali, jak se přebaluje a když jsem měla potíže s kojením, tak mi dali klobouček a na dotaz zda to nejde i bez něj, mi řekli, že takhle je to lepší.
Co se týče rady, pomoci v kojení doporučuji svou laktační poradkyni. V nemocnici vám nikdo nepomůže. Na závěr to završili tím, že druhý den po narození mi lékař sdělil, že dcerka bude muset rehabilitovat, protože od porodu má slabou jednu ruku, ještě se divil, že mi to za 2 dny nikdo neřekl. Když jsem dostala propouštěcí zprávu, zjistila jsem, že jsem celou dobu dostávala léky na uklidnění a že mi vykapalo v infuzi snad všechno, co tam měli. Je jasné, že vše je o tom, na jaký zrovna narazíte personál, ale můj zážitek tedy opravdu nic moc, ale jsem zdravá, živá a moje dcera taky, takže závěr je vlastně pozitivní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, které chcete rodit více přirozeně v příjemném prostředí, běžte raději jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud se rozhodnete rodit v Nymburce, vezměte si jednorázové podložky, jinak dostanete jednu na příděl a celou dobu budete ležet v zakrvácené a špinavé podložce.

530
09.05.19

Ráda bych poděkovala hlavně personálu, až na malé výjimky, byli všichni velice vstřícní a ochotní.
Já jsem byla přijatá o půlnoci, kdy jsem měla kontrakce po 5 min. Byl mi poskytnut pokoj, ráno snídaně a v 10 hod jsme šli rodit.
Porod trval do oběda, byl pro mě celkem rychlý, sice tu bolest (nevyužila jsem žádné oblbováky) nikdy nezapomenu, ale velkou oporou mi byl můj úžasný partner a skvělá porodní asistentka.
Horší je mé poporodní poranění - nástřih a stejně jsem rupla, no ještě stále se léčím, takže nevím jak hodnotit šití apod..
Na sále jsme se patřičnou dobu s malou poňufali, vyfotitli, pak jí zkontrolovali, a zas přinesli.
Po dvou hodinách jsem musela do sprchy, ale tam jsem omdlela. Odvezli mě na pokoj, přivezli mi oběd, malou na kochání dokavaď tam byl partner. Poté co odešel, se mě zeptali, jestli jsem schopna se již postarat o malou.
Bohužel jsem na tom nebyla nejlépe, nedokázala jsem vstát bez pomoci, tak měli přes noc malou u sebe sestřičky.
Ráno mi ji již dali.
Co se mi tolik nelíbilo je ranní úklid. Když jsem konečně zabrala, tak tam naběhli uklizečky ať jdem na chodbu. Uklidili a přinesli snídani. Pak následovalo hromada kontrol,takže jsem si snídani stihla sníst až o obědě… :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy, pořádně se vyspat - moc toho nenaspíte

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

NEbrat - vložky (je jich dost), oblečení - kdo se s tím chce doma prát?, jídlo - celkem šlo, ani nebyl tak velký hlad a na chodbě je automat s jídlem a pitím a svačinky v kuchyňce, kosmetika taky není potřeba, vše tam je
CO vzít? Boty do sprchy, dubovou kůru na hojení hráze, sítované kalhotky, kruh na sezení, perlan nebo vlhčené ubrousky, nabíječku na mobil :D

05.05.19

Zdravím všechny budoucí maminky, co se chystají rodit v nemocnici Nymburk. Z pohledu tatínka, ale i maminky Vám vřele doporučuji, NERODIT TAM!

Rád Vám vysvětlím proč. Porod sám jako takový vypadal dobře. Zdání bohužel může klamat a novopečený rodiče jako jsme my, si drobností nevšímají. Hned na začátku jsme odmítli jakékoliv medikamenty typu Oxytocin. Po 5 hodinách v hekárně + dalších 10 hodin doma/nemocnici se nám narodila holčička. Malou nám do ruky dali na cca 1 minutu? Takže kontakt Matka - Dcera (kdy vlastně vzniká i to jejich pouto) byl nulový. Okamžitě nám ji vzali. Proč? Ptali jsme se. Protože jste dostali Oxytocin. Bylo to nutné? To dodnes nevíme, co mě zaráží víc je, proč nám to neřekli. Jen že dostane něco na uvolnění a jen trošku. Malá se napila hodně zkažené plodové vody, ale to už taky nikoho nezajímalo, hlavně že to bylo v kartě. Při porodu přítelkyně ztratila i dost krve, sám sem toho byl svědkem. To, ale nikdo neřešil.

Po porodu, kdy Vám to malé na 2-3 hodiny odnesou tam spolu sedíte, jste šťastní prvních 30 minut, že je to vše za námi, obvoláte známé a všichni jásají. Pak už se jen ptáte, kde je vaše malá holčička.

A teď k tomu NEJHORŠÍMU. Poporodní péče jedním slovem otřesný. Najíst maminka nedostala, protože se s ní nepočítalo. Cože? … Dál vysvětlení, co dělat s miminkem? Asi tak v 5 minutách, jak ji přebalit. Zbytek si vymyslete sami. Arogantní, neochotný sestřičky a ještě víc pokud jste mladá maminka. Zvonek na pokoji se pro radu používat nemůže. Musíte přes celou chodbu zazvonit si na sestru, a když vezete miminko, aby jste ho nenechali plakat na pokoji, seřve vás, že budíte ostatní!?… Ve sprše ani nefungují, takže když se vám udělá zle, možná vás najde jiná maminka.
Další věc .. KOJENÍ.. Hrozný problém sám o sobě. Musíte kojit! Miminko vydrží 3 dny, je z bříška najedené! Hlad mít nemůže! To nepláče kvůli tomu! … - Tohle uslyšíte pořád. Přítelkyni pořád nutili a jelikož mléko nebylo, miminko z toho dostalo hysterák a ve chvíli, kdy jen jí přiložili, tak řvala hystericky. Já jako tatínek jsem to už nevydržel a řekl jsem po 2 dnech, ať jí prostě dají Sunar. Sestra přišla s tím, že hlad to prostě není, že jí udělá jen trošku. Vycucla to ve vteřině a byl klid. Tak sestra ukázala, kde si dělat jídlo a byl aspoň trošku klid. Plánovali jsme se rozkojit doma a když ne z prsa tak to aspoň dávat z lahve. Maminky co měli už druhé miminko, tak už tam dávali Sunar svůj a na nic se jich neptali.

Další velký šok byl samotná kontrola miminka a samotná hygiena nemocnice s tim spojená. Koupete miminko v jedné vaničce dvě maminky. Přebalujete na jednom pultu a úklid je jen vytřít uprostřed a pak si jde asi uklízečka na kafe. No nestalo se nic horšího, že přítelkyně upozornila pediatra na zarudlé prsíčka, které už v porodnici malinko otékali. Pediatr si toho ani nevšímal a říkal, že je to normální. S velkou slávou jsme jeli domů. Neutekl ani den a už jsme jeli do Kolína k našemu pediatrovi, který ve zděšení v očích nám oznámil, že malá má infekci a musí do nemocnice a může i zemřít, když nepojedeme hned. Což nás samozřejmě vyděsilo a jeli jsme do nemocnice v Kolíně. Na poporodním si je tam týden nechali a malá dostávala injekce do kanily v hlavičce. Hrůza pro rodiče. Verdikt našeho pediatra i nemocnice Kolín byl infekce z nemocnice Nymburk.

Jinak nemocnice Kolín? Pravý opak! Moderní, milý, vstřícný. Nekojíte? Nevadí se stává, tak to zkuste, když budete se na to cítit. Přišli jsme tam v 11 hodin oběd byl samozřejmostí. Koupelna na pokoji atd…

Kdyby jste chtěli cokoliv vědět, klidně napište na Radek6.6@seznam.cz :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Samozřejmě neříkám, že vy tam problém mít budete, ale myslete na to, že stát se může cokoliv a JIPka v Nymbuce není. Zařízení se podle mé maminky za 25 let nezměnilo.

28.03.19

Zdravím, v srpnu 2018 jsem v této porodnici porodila zdravého chlapečka.
Měla jsem vyvolaný porod, kvůli přenášení. Vše bylo v pořádku, ale když už malý lezl, nastalo pár komplikací. Začal mu klesat tep ze 130 na 70 vždy, když mu koukala hlavička, takže paní doktorka použila vakuumextraktor a tím malého nejspíš zachránila. Ať to bolelo, jak to bolelo, malý je v pořádku a děkuji za to, že to bylo tak, jak to bylo. Z venku 2 stehy, vevnitř ani nevím kolik, ale opravdu moc (šití trvalo asi 45 minut). Tohle vše bylo v pořádku. Nezní to nejlépe, ale jsem ráda, že to tak bylo. Co ale nastalo potom mě opravdu zarazilo.

Jelikož jsem byla vevnitř tolik šitá, dali mi tam tampony, abych nekrvácela. Paní doktorka je tam dala a někdo jiný je vytáhl. Po 4 týdnech plných bolestí (při stání, chůzi, na velké…) jsem zjistila, že mam uvnitř tampón, který zřejmě nevytáhli na porodním sále. Celou dobu jsem si říkala, že jsem po porodu, asi to má prostě bolet. Ale zápach a bolesti mě donutili jít zpět do porodnice, kde mi pan doktor i pan primář řekli, že „to se stává“. Ano, stává… Ale proč? …

Další věc se týká sestřiček… Nějaká pomoc s kojením? Žádná. Tahali mi prso a dávali malému do pusy, potom, co mi tekla krev, mi dali klobouček se slovy „dítě 3 dny po porodu nemusí jíst, nebojte, mléko se rozjede, ale kdyby byl velmi nervózní, tak přijďte, dáme mu umělé mléko“. (Doporučuji hned po porodu si vzít ricinus communis 5 kuliček ráno a 5 večer, aby se mléko rozjelo).. Jelikož jsem rodila ve čtvrtek večer, měla jsem jít domu v pondělí ráno… Pustili mě v neděli, ale mléko stále nikde. Doma jsem si všimla, že ve zprávě mám uvedeno, ze kojím). Neřekli mi absolutně nic o UM nebo co teď.. Samozřejmě v pondělí u dětské doktorky jsem dostala vynadáno že malý nepřibral.. Samozřejmě po týdnu jsem mela zánět v prsu a odsávačka byla moje nejlepší kamarádka.. Trvalo tři měsíce než jsem zahojila bradavky a pořádně bezbolestně kojila z prsou. Cele tři měsíce malý pil odstříkané mléko z lahvičky.

Další věc bylo ukázka koupele malého. Musela jsem se 2× připomenout jedné sestřičce, potom jsem poprosila další a až třetí sestřička mi ukázala jak a co.

První noc jsem nechala malého sestřičkám, ráno mi ho dovezli, když jsem ho brala, zjistila jsem, že měl asi zle plenku a měl mokrý bok, ale i zavinovačku a matraci (To se stane, to nebyl problém). Problém byl to, že když jsem poprosila o nové prostěradlo a zavinovačku, dostala jsem vynadáno, že malého nepřebaluji na pulte, ale v té postýlce.

No a nakonec jsem zjistila, že ve zprávě z porodnice ma malý napsanou krevní skupinu, kterou ale nemá. Mám potvrzení o tom, že spojení mé a manželovy krve nemůže byt malého krevní skupina.

No ale i přes to všechno v této porodnici budu rodit znovu, protože jak píšu na začátku… narodil se mi zdravý syn. A komplikace a vše okolo se může stát kdekoliv a kdykoliv.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud si u čehokoliv řeknete „takhle to asi byt nemá“, okamžitě to řešte, nenechávejte to tak, i kdyby to byla nejmenší prkotina.
Stůjte si za svým.
Kupte si ricinus communis, odsávačku a bepanthen.
Dolehejte na to, aby Vám sestřičky poradily nebo ukázaly, co máte dělat, nebojte se. Někdy prostě asi nemají čas…
Držím všem palce!

19.03.19

Chtěla bych moc poděkovat celému zdravotnímu personálu na gynekologicko-porodnickém oddělení za perfektní péči během mého porodu druhého dítěte. Poskytované služby jsou na vysoké úrovni v porovnání s nejmenovanou nemocnicí v Praze. Mohu vřele doporučit všem maminkám. Personál funguje jako sehraný tým, porodní i poporodní péče je velmi dobrá.

Personál:

MUDr. Kolařík

16.11.18

Personál je až na dvě výjimky v podobě jedné denní a jedné noční sestry, které všechno ví, všechno znají a od všeho mají klíč, perfektní. Obzvláště musím vychválit PA paní Dagmar, která mě provázela celým porodem a byla mi neskutečnou podporou. Měla jsem problém snad jen s tím, že mi nikdo nedokázal povědět, ač to bylo ze dne na den, který lékař bude u mého porodu. Přístup k rodičkám je opravdu individuální a na všem je možné se domluvit. Lékaři včetně pana primáře jsou profesionální a důslední. Nevidím jediný zásadní důvod, proč tuto porodnici nezvolit. Nastupovala jsem dosti skeptická a odcházela mile překvapená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezmatkovat, komunikovat a spoléhat na rady a profesionalitu personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Využila jsem snad jen plenky a oblečení pro miminko (které ale máte případně k dispozici). Noční košili jsem si musela půjčit na jeden den a druhý už jsem byla ve svém běžném oblečení. Měla jsem i vlastní vložky - ty sice k dispozici jsou, ale nevyhovovala mi jejich šířka. Pokud chcete pohodlí, tak si je kupte.

08.11.18

Jedním slovem příšerná, honem jinam. Pan primář Kolařík se chová vstřícně jen pokud běží vše bez problému. Myslím, nemá smysl tady popisovat celou anabázi, která končila resuscitací na JIP v Praze (nikoli jediná z Nymburské porodnice). Nicméně v případě vzniklého problému, pan primář se stává arogantním, nevstřícným, útočným a hlavně a to je podstatné, k problemům se nakonec postavil zády, prostě nebyl k nalezení a vše u mne řešily akutně sestřičky a ostatní lékaři týmu a musím říci perfektně. Na jednání a chování pana primáře nelze do smrti zapomenout. Proto bych doporučila nastávajícím maminkám, prověřte si minulé „štace“ a důvody odchodů personálu a zejména pana primáře. hodně štěstí!

Personál:

primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zvolte si, prosím jiné zařízení a prověřte si personál

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

odvahu a dobrou víru, že se na personál můžete spolehnout

1
07.11.18

V této porodnici jsem rodila před třemi lety a letos jsem se tam v září opět vrátila. Co se týče poradny, tak jsem tam pokaždé strávila několik hodin z důvodu velkého počtu rodiček. Byla totiž uzavřená Kolínská porodnice, ale přístup sestřiček i doktorů byl dobrý. Porod byl opět dlouhý, jelikož mi praskla voda a nebyly žádné kontrakce. Po 11 hod na lůžku jsem dostala kapačku a kontrakce se rozjely. Celou dobu se o mě starala porodní asistentka Ivana Karbanová a u porodu poté byla Jana Helebrantová jako dětská lékařka. Nakonec byl porod tak rychlý, až to všechny překvapilo. Poporodní péče super, chodí se ptát. Pokud jsou dotazy, rádi je zodpoví. Jídlo mi chutnalo letos i před třemi lety, dokonce i čaj byl výbornej :-D. Pokoje jsou po dvou, sprchy a toalety na chodbě. K dispozici jsou dva nadstandardy, o které je ovšem velký zájem. Přítomnost u porodu jsme neplatili, ač mají na svém webu cenu 600,– za jakýsi porodní balíček. Epidural jsem při žádném porodu neměla, i když u prvního jsem o něj žádala. Přijde mi, že ho tam snad ani vůbec nedělají, ale dá se to i bez něj ;-)
Je možnost si půjčovat jejich košile, pro miminko mají oblečení, ale lze mít i vlastní. A není potřeba si nosit kosmetiku pro mimčo, na výběr je z několika značek.
Celkově jsem byla spojená a porodnici doporučuji!

Personál:

Ivana Karbanová, Jana Helebrantová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je možné si domluvit prohlídku oddělení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, ručníky! Plenky a přebalovací podložky pro miminko

20.10.18

Zkušenosti s porodnicí a personálem jsou naprosto perfektní.. :-)
Když jsem v roce 2013 porodila první dceru, byli ke mně všichni moc milí. Byla jsem nadměrně spokojená i přes to, že jsem dříve na porodnici slyšela samé negativní a podle mě zbytečné recenze. :-)
Vše proběhlo hladce. Porod jsem měla naštěstí rychlý a podstatě bezbolestný"" oproti jiným co slýchám.. :D :)
Druhý porod opět v Nymburce proběhl taky moc dobře, vše proběhlo hladce, všichni se tam o nás moc dobře starali, jídlo dobré – adekvátní nemocnici :D :-). Každopádně mně to chutnalo, protože když jsem nemusela vařit já, byla jsem spokojená :D :-))
Doktoři a sestřičky byli všichni hodní a příjemní. Se vším co jsem potřebovala, ochotně pomohli. Opravdu nemám jednu věc, na kterou bych si mohla stěžovat.
Obě děti mám zdravé a spokojené a věřím, že je to i tím, že o nás bylo v prvních dnech tak pečováno.. :-)) Děkujeme! A maminky co přemýšlíte.. - Opravdu bylo nám tam dobře.. :-))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vše je k dispozici, jen jsem první a druhý den neměla košili na spaní, takže jsem měla jejich, a když byla špinavá neměli další… jediné co bych doporučila si vzít určitě svoje. Jinak je vše k dispozici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

košili na spaní, boty do sprchy.

10
05.09.18

Rodila jsem 31. 7. 2018.

Pro nedostatek plodové vody jsem měla nástup na hospitalizaci 30. 7. 2018 k vyvolání porodu. Ještě ten den při vyšetření mi zjistili, že jsem otevžená na 2 prsty, takže se tomu nechá volný průběh, provedli mi Hamiltonův hmat. Druhý den brzo ráno mi začaly kontrakce, které postupně zesilovaly. Kolem oběda k nevydržení, pozdě odpoledne jsem byla na vyšetření tam, že jsem otevřena na 5 prstů a začalo se s přípravou. Pro veliké bolesti mi byl doporučen epidural, který jsem si nechala píchnout, poté veliká úleva a urychlil také otevření porodních cest. Malý byl za půl hodiny venku, dali mi ho hned na břicho, nechali dotepat pupečník. Vyhověli mému požadavku, že první noc bych byla ráda, aby si nechali malého u sebe a úplně bez problémů.
Bohužel i po měsíci od porodu mám po zašití problém si dojít na velkou, pokaždé s bolestí, porodní cesty zhojené, zašíval mě pan doktor Vlček.

Po celou dobu skvělý personál, na který já si vůbec nemůžu stěžovat a to obě směny, které v ten den sloužily. V dobré náladě, několikrát denně se nás na pokoji ptali, zda je vše v pořádku, se vším poradili.

Jinak rodila jsem při 40 stupňových vedrech a bylo tam příšerný vedro, kvůli miminkům se nesmělo větrat, ani mít na pokoji větrák, klima není. Na chodbě pouze 2 staré větráky.

Jediné, co mě mátlo jako prvorodičku, tak dětské sestřičky – střídaly se za ten den 2 směny a pokaždé jiný názor na kojení – nejdřív kojit co 3 hodiny 15 minut a nebo co 1,5 h po 30 minut a na kojení budit, tak člověk pak neví, koho dřív poslouchat, aby to bylo správně.

Jinak jídlo bylo vcelku dobré, snídaně super, oběd teplý, večeře většinou jogurt s pomazánkou a chlebem a pak pozdní večeře nějaké to ovoce/zelenina. Po celou dobu k dispozici kojicí nebo fenyklový čaj.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky a košile neni potřeba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně jídlo a neperlivou vodu.
Síťované kalhotky, hygienické potřeby, ručník na spodek a ručník na tělo, kojicí podprsenku a boty do sprchy, nic víc snad není potřeba.:)

4
02.09.18

Na tuto porodnici mám hrozné vzpomínky (prosinec 2016). Doktor (starší pán) nepříjemný, šití trvalo hodinu, bolestivé a navíc jsem špatně zašitá (stále bolest při styku). Sestry hodné. Po porodu, kdy jsem nemohla ani chodit, jsem musela po svých přejít přes celou chodbu do pokoje. Po hodinovém tlačení a hodinovém šití. Když už jsem konečně ležela a odpočívadla, přiběhla jedna sestra a seřvala mě, jak to že jsem si nedala podložku pod sebe, že mám prostěradlo od krve a že žádné čisté teď nemá, že je neděle. Chtělo se mi brečet.

Při odchodu z nemocnice jsem prosila sestry, co by mi doporučily na bolest, nemohla jsem bolestmi stát, chodit, spát a sedět už vůbec ne. Ty jen prohodily, že za týden nebudu vědět, že jsem šitá. Tři měsíce jsem nemohla sedět a díky špatnému šití jsem měla natrhlý konečník, který jsem léčila 7 měsíců. Porodnice hrůza.

04.06.18

V Nymburské porodnici jsem rodila letos v květnu a byla jsem maximálně spokojená. Co se týče samotného porodu, nebyla jsem vůbec do ničeho nucena. Jeho průběh jsem si ovlivňovala sama. Po celou dobu jsem se mohla pohybovat, libovolně si chodit do sprchy, houpat se na míči, atd. Dokonce i monitor mi byl pokaždé točen v pohybu, v lehu bych to těžko zvládala. PA byla skvělá. Radila mi, jak mám dýchat a byla hrozně milá a empatická. Paní doktorka přišla na konečnou fázi a byla také úžasná.

Pobyt na oddělení šestinedělí byl super. Po celou dobu mého pobytu v porodnici jsem se nesetkala s nepříjemným chováním. Všichni, se kterými jsem se setkala, byli neuvěřitelně ochotní a nápomocní.

Přála bych si více míst s tak příjemnými lidmi jako těmi, které jsem poznala v Nymburské porodnici. Mám srovnání s jednou nejmenovanou velkou pražskou porodnicí a personál ani přístup se nedá srovnat.

Jestli budu ještě někdy rodit, znovu zvolím tuto porodnici. Ještě jednou velké díky personálu porodnice!

Personál:

PA Šárka Vargová, MUDr. Zuzana Kozderová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechat doma. Nejdůležitější pro hladký průběh porodu je psychická pohoda. Zvládly to miliony žen před tebou, tak to zvládneš taky. A ten pocit, když ti dají na břicho voňavé miminko, je nepopsatelně krásný.

20.04.18

V Nymburce jsem rodila letos. Před pěti týdny. Když jsem přijela do porodnice s velkými bolestmi, tak je nejvíc ze všeho zajímaly doklady. Protože, kvůli bolestem, jsem zapomněla na doklady. Můj zdravotní stav v tu chvíli byl zřejmě druhořadý. Když mě doktor vyšetřoval na ultrazvuku, zjistil, že dítěti nebije srdce. Preod mi tedy museli vyvolat. Bylo to strašné, dlouhé a velmi bolestivé. Úplně jsem se zhroutila. Ještě bych chtěla podotknout, že dotyčný doktor se choval dost nepříjemně. Byl velmi protivný a bezohledný. Porodní asistentky a sestřičky byly hodné. Ale obecně páni doktoři byli naprosto neprofesionální. Když se mnou chtěl být přítel u porodu, tak,mu to nebylo umožněno. Řekli mu přesně toto: „Můžete přijet ráno. Teď se rozlučte.“ Díky, této porodnici mám z porodu celoživotní trauma a strach. Něco tak příšerného jsem ještě nezažila. Nyní jsem na antidepresivech.

2
14.04.18

Celkově jsem byla spokojena s průběhem. Nikdo do porodu nestihl vlastně ani zasahovat, protože jsem rodila překotně. Nepříjemné mi bylo akorát vyptávání na porodopis při posledních kontrakcích, kdy bych se radši soustředila na porod. Doktor mě nenastrihl (přestože první porod jsem nástřih v této porodnici měla, i když první syn měl o cenťák menší obvod hlavičky), jen sešil natržení. Oproti prvnímu porodu hodne chválím to, že mi malého nechali na sále dostatečně dlouho na to, aby se sám přisál a abychom se pak ještě dlouho okukovali. :)

Dětské sestry byly báječné (při prvním porodu jsem spokojená moc nebyla), dětský doktor (primář) mi nesedl ani poprvé, ani nyní podruhé, ale dětská lékařka (bývá asi jen o víkendech) v obou případech příjemná.
Jídlo chuťově nic moc, žádná zelenina, ovoce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, vodu, balzám na rty, kojící podprsenku, spínací špendlík, tužku (zápis kojení, pomočených plen atd.), přebalovací podložky, plenky, látkové pleny, náhradní zavinovačku (kdyby ji miminko např. poblinkalo, porodnice dává pouze jednu).

Nebrat: vložky, kojicí košile (na ty se ale hodí spínací špendlík, protože některé mají výstřih až k pupku!), dětskou kosmetiku (mají i Weledu).

25.03.18

Rodila jsem v Nymburce plánovaným císařským řezem 1.3.2018. Personál byl úžasný napříč všemi profesemi, které v porodnici potkáte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštěvovat predporodní kurzy a cvičení vedené velmi sympatickou a ochotnou porodní asistentkou Janou Hackelovou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řídit se doporučeními a seznamem věcí daným na předporodním kurzu.

22.02.18

S porodnicí v Nymburce jsem byla velmi spokojená - rodila jsem zde letos v lednu. Porodnice jako jedna z mála nabízí předporodní kurz zdarma. Kurz jsem navštěvovala a mohu jen doporučit. Personál při porodu byl profesionální a ochotný. Hned mi dceru položili na břicho a následně k prsu.

Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové pokoje a také jednolůžkové nadstandardní pokoje za příplatek. Já byla na klasickém dvoulůžkovém pokoji se společným sociálním zařízením na chodbě, nikdy jsem se nesetkala s frontou na WC ani na sprchu. K dispozici je po celou dobu fenyklový čaj, k snídani bílá káva a mléko. Jídlo průměrné - klasická jídla. Sestřičky pomohly s kojením a s péčí o dítě. Celková klidná a přátelská atmosféra, nemohu si na nic stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na předporodním kurzu, nebo při registraci dostanete seznam, který sestavil personál na míru této porodnici.

05.02.18

Zkušenost byla… řekněme rychlá. Původně jsem se šla jen na něco zeptat, a už si mě tam nechali. Za čtyři hodinky jsem měla malého v náručí. Neustále u mě někdo byl, všichni pomáhali a byli moc milí. Co se pokojů týče - čekala jsem na „nadstandard“ jak na smilování. Vyfasovat pokoj naproti sestrám bylo šílené. Jídla strašná.

Personál výborný (zejména obří poděkování vrchní sestřičce!!), naopak „paní“, co mi několikrát denně courala do pokoje bez zaklepání, jen s rozražením dveří a následným boucháním, té jsem měla plné zuby. Člověk po celé noci konečně v pět ráno usíná a ona mu vynadá, že jde stlát, ať laskavě vstane. A s kojením vám taky moc neporadí, to jsem řešila, až když jsem konečně zmizela domů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

JÍDLO pro sebe. Já tam měla neustále hlad, a to co podávali, byl čirý hnus.

28.01.18

Do Nymburka jsem začala docházet od 37. týdne. Poradna byla v pohodě. Pokaždé jsem byla u skvělé lékařky Kláry Gebhartové, která mě nakonec i rodila. Monitor se natáčel vždy v houpacím křesílku v takovém příjemném koutku s časopisy a automatem s dobrotami, po monitoru jsem se přesouvala na vyšetřovnu. C

o se týká samotného porodu, tak to byla největší bomba. Mám možnost porovnání s krčskou porodnicí a Nymburk mě tedy příjemně překvapil. Na starosti nás měla porodní asistentka Jana Hackelová. Celou první dobu porodní jsme s manželem strávili v intimním prostřední „přípravného pokoje“. Je tam televize, občerstvení, sezení (ležení) pro tatínka. Koukali jsme na Jedna ruka netleská. Nikomu to nevadilo, naopak. :-D

Na porodní sál jsem si doběhla po svých, vedení porodu bylo super. Dcerka mi byla hned po porodu položena na tělo, nechali jsme dotepat pupečník… V porodních přáních jsem měla napsáno, že během porodu nechci žádné tišící léky, porod chemicky urychlovat a také preventivně nastřihávat hráz. Ve všem mi bylo vyhověno, naopak mi řekli, že to mám napsané hezky stručně a rozumně. Prý si to dají jako vzor na nástěnku. :-D

Co se týká šestinedělí, tak to už je horší. Je tam neustále frmol. Dětské sestry jsou už tak otrkané, že tam lítají, mlátí dveřmi, když už se člověku na pár minut podaří usnout, někdo do pokoje vlítne s hulákáním, že si potřebuje něco vzít ve skříni. Tohle mi dost vadilo. A také to, že se tam nedá vypnout topení. V pokoji bylo snad 30 stupňů, stále jsem musela štelovat s oknem, aby se tam dalo alespoň nadechnout. Obědy odporné, zdá se, že na to vaření v nemocnicích mají speciální školy, snídaně a večeře v pohodě - dokonce ovoce, kvalitní jogurty a tvarohy. Takže se to dalo…

Nebudou vás tady stresovat s kojením. Když to zpočátku nepůjde, půjde to doma, takže se nemusíte bát nějaké šikany, kterou jsem si v Praze užila bohatě. Za mě: DOPORUČUJI