Porodnice Písek

Tato veliká porodnice zvládne ročně až 900 porodů. Prošla kompletní rekonstrukcí v r. 1995 a dnes disponuje moderním vybavením, které umožňuje věnovat se i rodičkám s rizikovým těhotenstvím, popřípadě patologicky těhotným (těhotenská diabetes, hypertenze atp.).

Během první doby porodní lze používat širokou škálu relaxačních pomůcek (Muzikoterapii, aromaterapii, možnost využití vany, sprchy, míče). Hudbu si můžete přinést vlastní - na CD nebo MP3 přehrávači. Polohu během porodu si můžete volit, a to jak v I., tak v II. době porodní.
V porodnici akceptují porodní plány. Účast tatínka u porodu je zdarma. Doprovázet vás může i soukromá porodní asistentka nebo dula.

Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dva nadstandardní pokoje za poplatek 600 korun na den a dva rodinné pokoje s možností přistýlky za 1 000 korun za den.

Porodnice nabízí předporodní kurz, čítající 8 lekcí, za cenu 1 000 korun. Více informací dostanete na tel. čísle 777 319 386. Pakliže si chcete porodnici prohlédnout, domlouvejte si termín na tel. čísle 382 772 466. Postačí-li vám prohlídka virtuální - i tu porodnice nabízí. Účastnit se můžete hodin jógy pro těhotné.

Veškeré dokumenty ke stažení na internetu.

Facebookové stránky nemocnice naleznete zde.

Doporučují maminky porodnici Porodnici v nemocnici Písek?

Hodnoceno 52x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Michal Turek, MBA

gynekologická ambulance: 382 772 458
gynekologické oddělení: 382 772 452
porodnice-oddělení: 382 772 469

Adresa: Karla Čapka 589, 397 23 Písek

URL: http://www.nempi.cz/gynekologie

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Písek

13.10.19

Mohu jen doporučit. Byla jsem velice spokojená a ani v Praze jsem se nesetkala s tak skvělou péčí jako v Písecke porodnici.

Personál:

Všechen personál byl skvělý.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou drobné do automatu na kafe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně sil.

07.08.19

Porodnici v Písku jen a jen doporučuji. Za celou dobu se nám vystřídaly 3 směny, na všech 3 byli lékaři i por. asistentky naprosto famózní. Respektovali všechna naše přání, o všem s námi trpělivě diskutovali. Výběr polohy pro porod je zde samozřejmostí, stejně jako soukromá externí porod asistentka nebo dula u porodu, okamžitý bonding po narození. O tak příjemné atmosféře u porodu se mi ano nesnilo.

Anonymní
29.05.19

V porodnici jsem rodila v květnu 2019. Lékaři, porodní asistentky, staniční sestra, sestřičky jak ženské, tak i dětské naprosto úžasné, všichni velice milí, ochotní. Profesionálové, kteří si dovedou poradit i s komplikacemi při porodu. Všem moc děkuji!
Děkuji i uklízečkám a ostatnímu personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji prvorodičkám předporodní kurz. Paní Marková, která kurz vede je velice sympatická, vše vysvětlí a poradí.

29.10.18

Rodila jsem v této Porodnici v roce 1998 a 1999 bylo to opravdu hrozné v r 1999 o něco lepší, protože při porodu byla moc hodná por. asistentka.

Po té jsem se zde rozhodla rodit i v r.2007, myslela jsem, že za ty léta se to změnilo a že dodržení všech P …čímž se tato porodnice všude chlubí, bude samozřejmostí. Jak jsem se spletla. Porodní lůžko bylo sice nové, ale to bylo vše.
Tak arogantní, necitlivý přístup jsem nezažila ani na úřadech. Největší vrchol bylo, když jsem ihned po narození syna plakala i přesto všechno štěstím, doktor mě dokonale zpražil okřiknutím:„no tak se uklidníme“…ani tak krásnou chvíli, která se prožívá párkrát za celý život, mi prostě šmahem vzal… nikdy na to nezapomenu …panu doktorovi přeju aby, až bude prožívat nejkrásnější chvilku svého života, někdo přišel a okřikl ho stejnými slovy… rozhodně nedoporučuji…
Vlastně není nic, co bych pochválila …manžela mi sestry nezavolaly…měla jsem mobil na pokoji a nebyla ochota mi ho donést atd atd…
Rozhodně nedoporučuji!

07.08.18

Rodila jsem v porodnici 07/2018 císařským řezem a mohu jen doporučit! Všichni z personálu byli vstřícní, ochotní a milí, což jsem jako prvorodička ocenila. Bylo o mě perfektně postaráno jak na porodnici, tak na JIP a poté na dětské JIPce, kde jsem byla pár dní s miminkem.

10. 7. jsem jela do Písku k hospitalizaci, a hned na druhý den mi naplánovali císaře, kvůli tomu že malá už neprospívala a placenta zřejmě nepracovala dostatečně, takže jsem rodila už ve 37+4 tt. MUDr. Randák mi všechno perfektně vysvětlil, a tak jsem ani na chvilku nepochybovala o jejich rozhodnutí pro „předčasný“ porod. Tuto porodnici mohu jen doporučit a určitě bych nikde jinde už rodit nechtěla. :-)

06.06.18

Hospitalizace v 31. týdnu těhotenství, kapačky na porodnické JIP - všechny asistentky i lékaři bez problémů. Ležela jsem v nemocnici skoro celý měsíc a na nezájem, případně neochotu porodnice si nemohu stěžovat.

Porod ve 36. týdnu těhotenství - díky doktorce Novákové a asistentkám Krauzové a Čechové. Jejich psychická podpora u předčasného porodu byla úžasná. Při drobné komplikaci včasný zásah a dcera i já jsme byly v pořádku. Malý nástřih vše zachránil a opravdu to není konec světa, jsem 6 měsíců po porodu a nemám problém. Rozhodně NESOUHLASÍM s názorem asistentku Krauzovou - moc dobře ví, co dělá i díky jejímu zásahu (včetně MUDr. Novákové) nebyl „průšvih“, který hrozil.

Lednice na pokoji.

Poporodní péče taktéž v pořádku, pomoc sester ve sprše po porodu je samozřejmostí.

Opravdu špatná je ale strava. Tu za 4 týdny opravdu soudit mohu, a to velmi negativně.

Personál:

MUDr. Nováková, por. as. Krauzová, Čechová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte lékařům a asistentkám - opravdu vědí, co dělat. Internet k tomu nepotřebují. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní toaletní papír. V létě vějíř, případně vodu ve spreji. Nepotřebujete svou košili, můžete měnit jejich dle potřeby.

08.05.18

Musím se podělit s velmi příjemnou zkušeností. V týdnu 33+3 mi začala odtekat plodova voda. Tak jsme jeli s manželem do Českých Budejovic a ti mě vzhledem k tomu, že měli plné všechny inkubátory, poslali do Písku. Ze začátku jsem z toho byla nešťastná, že to máme daleko, ale nakonec jsem byla neskutečně ráda. 4 dny jsem byla v péči porodnického sálu, takže jsem zažila kompletní personál a všichni byli hrozně příjemní, ochotní a pečliví.

Po porodu v termínu 33+6 se mi nechtěla uvolnit placenta a začala jsem krvácet. Než jsem se stihla rozkoukat, sál byl plný a hned to frčelo. Podpora a pomoc tam byla neskutečná. S manželem jsme taky využili otcovský pokoj. Není nic moc, ale psychicky to bylo nejvíc. Jako nedonošenec byl malý odnesen lékařkou na JIP. Než ho ale odnesla, dostala jsem maximum informací.

Po propuštění z porodnice jsem se přestěhovala za malým na oddělení. No a tam úžasná péče pokračovala. Sestry až na pár výjimek jsou skvělé. Bojovali jsme skoro měsíc se žloutenkou a věřím, že jsem byla často už otravná, :-) ale i tak byly sestry velmi ochotné a chápavé. No a pan doktor Růžička byl naprosto úžasný a o našeho malého, jak říkal beach boye, se staral naprosto úžasně a vždy jsem dostala maximum informací a pochopení.

Takže až na stravu, která tam teda nestojí za nic, hodnotím tuto porodnici jako za skvělou, a tímto ještě jednou moc děkuji.

Personál:

MUDr. Randák, as. Kordulová, sestra Motejzikova, MUDr. Růžička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na nic zeptat. Vždy vám rádi pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Když něco zapomenete, vše vám půjčí nebo je tam dobrý a slušně vybavený obchůdek.

28.04.18

Ráda bych se podělila o svou zkušenost s porodnicí v Písku. Recenze obvykle nepíši, ale o takto příjemnou zkušenost se podělit musím.

Celý můj porod proběhl naprosto podle mých představ, a to bez jakéhokoli předporodního plánu. Tatínek byl se mnou na sále, miminko jsem ihned po narození dostala na bříško, pupečník miminku nechali dotepat, ještě na sále mi miminko přikládali k prsu pro nastartování kojení, porod proběhl bez nástřihu, takže jsem měla jen minimální poranění.

Personál byl po celý náš pobyt ochotný, vřelý a chápající k mým dotazům, a to i přesto, že v našem termínu porodu byla porodnice úplně plná. Rozhodně zde pracují lidé, pro které je jejich práce posláním.

Prostředí v porodnici je nově zrekonstruované a nepůsobí zdaleka tak nemocničně, jak jsem zažila jinde.

Drobnou výtku bych měla ke stravě, kde jsem bohužel nedostala na výběr z nabízených 2 menu a dva dny za sebou kuře, které nejím a pak fazole - na prdíky nic moc. Polévky a sváči mi celkem chutnaly.

Za mě ale rozhodně doporučuji Píseckou porodnici a přeji všem maminkám, aby si ten svůj velký den i ty následující s miminkem užili tak jako já.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoli, co vás zajímá, zeptat. Nesetkala jsem se v tomto ohledu s neochotou a že jsem měla zvídavých dotazů jako prvorodička požehnaně. :) Negativním recenzím zde moc nerozumím, možná, že dříve to bylo jiné, ale nyní (rok 2018) dávám palec nahoru.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, noční košili prodyšnou - je tam hic,síťtované kalhotky, balzám na rty, gumičku do vlasů, přezuvky, tělový krém, kojící podprdu a prsní vložky, mobil a nabíječka, věci pro mimi (vlhčené ubrousky, plenky).

28.04.17

Celkem 3 porody císařským řezem, všechno absolutně bezchybné! Samozřejmě ještě časový vývoj mezi lety 2003 první porod a 2016 poslední porod jedině k lepšímu. Skoro jako wellness víkend!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a pohodu, jste v nejlepších rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, voňavý krém.

04.01.17

Za mě porod v Písecké nemocnici na výbornou.

Jak ženské sestry tak i dětské na mě byly strašně hodné. Nebýt sestřiček tak nekojíme, daly si s námi takovou práci, že kojíme naprosto bez problému - rodila jsem akutní sekcí (nepostupující porod)a mléko se mi nechtělo spustit a ani malý se nechtěl přisát. Neměly problém naprosto s ničím. Malého mi před každým kojením vážily, všechno mi krásné vysvětlily.

Až mi jednou zas bude někdo vyprávět, jak na něj byly nepříjemné, budu si myslet své. Ono by se asi hodilo pořekadlo - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

A k doktorům - taky naprostá spokojenost, zažila jsem tam za těch deset dní doktory snad všechny (byla jsem na vyvolávání - 5 tablet - od pondělí a až v pátek malý vykoukl a po sekci jsme byli puštění až ve středu) a nestalo se mi, že by mi někdo něco nevysvětlil.

Jediné, co se mi nelíbilo, jsou záchody na chodbě, ale to nemůžu moc hodnotit, zaplatila jsem si rodinný pokoj(hezký pokoj s WC i sprchou, velice jsem samostatný pokoj po porodu ocenila), díky kterému už druhý den byl se mnou malý i přes noc, jelikož se mnou přítel spal v nemocnici a pomáhal mi.

Takže za mě 10/10. S dalším mi čem jedině tam.

Personál:

MUDr. Knot , MUDr. Kozlíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Úsměv na tváři, sestřičky vám ho rády oplatí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienu, plenky pro mimčo, župan, přezůvky, vložky do podprsenky.

03.01.17

Polovina personálu skvělá, druhá polovina na pár facek. Po dvou dnech, kdy malý nepřibíral mu dali UM z láhve a i přes můj vyslovený nesouhlas s dudlíkem, jelikož měl žloutenku a svítili na něj, ho stejně dostal, aby jim tam neplakal.

Bohužel kvůli tomu nekojim, malý z prsa tahat nechce, z lahve teče hned. Takže i přes dobré recenze jsem si vybrala špatně…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení luj, vložky, toaletní papír.

27.09.16

Sestřenka tam rodila, prý je to ok.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, oblečeí pro dítě i pro rodičku.

Anonymní
11.07.16

Rodila jsem zde podruhé. Oproti prvnímu porodu spousta změn k lepšímu. Předporodní hospitalizace byla ok. Celý víkend jsem komunikovala s mladou doktorkou Kačalovou, která mi vše vysvětlila. Tak by to mělo být. Jen bohužel, když se porod rozjel, tak jí končila směna a šla domů, což byla škoda.

Měla jsem porodní plán, který jsem stihla probrat pouze s dětskou sestrou. Vůbec nic nebyl problém,dokonce mi vyšly vstříc i ve věcech,co standardně nedělají a toho si velmi vážím. vše je o lidech a společném hledání kompromisu

Jen u porodu jsem potkala porodní asistentku, kterou jsem tam mít nechtěla a s kterou jsme si nesedly už na těhotenské poradně.přes mé opakované prosby mi znemožnila rodit v mnou vybrané poloze a i přes nesouhlas mi provedla nástřih,který byl dle mě zcela zbytečný,protože porod probíhal velmi rychle a argument,že má 30let praxe a zachránila mě před roztržením až na záda neberu,protože mi jaksi sebrala šanci nemít zranění žádné.měla jsem hodně moc nacvičeno s anibalem a věděla jsem,že potřebuju klečet a ne,že mě za pomoci druhé pa hodí na záda a hotovo.malá šla ven úplně sama a věřím,že to mohlo vše dopadnout jinak a lépe.takhle jsem měsíc hojila zranění,které bylo úúúplně zbytečné.

Personál:

MUDr. Kačalová, PA Krausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud si přejete přirozený porod,kterým se všude ohánějí,určitě mějte informovaný doprovod a vyhněte se pa Krausové

25.06.16

Jako prvorodička jsem měla strach, aby vše dopadlo v pořádku. V nemocnici v Písku jsem byla maximálně spokojená personál byl úžasný, byli na mě hrozně hodný. Porodní asistentka byla skvělá. U porodu mě moc povzbuzovala.

Po porodu jsem ležela se synem v náručí a v klidu nás nechali odpočívat. Příště tam jedu
zase.

19.05.16

Byla jsem velmi spokojená - chtěla jsem porodit přirozeně, bez medikace. Moje požadavky ohledně porodu tu ochotně vyslyšeli, personál si je předal mezi sebou (rodila jsem zrovna v době, kdy se střídaly směny) a při samotném porodu vše respektovali. Pokud chtěli udělat něco jinak, než jsme se dohodli, informovali mě o tom předem, vysvětlili, proč by to udělali a počkali na moji reakci.

Bohužel si nepamatuju jména personálu u porodu, ale můžu říct, že do písecké porodnice jsem pravidelně docházela už měsíc před porodem (pravidelné těhu poradny) a nesetkala jsem se s nikým neochotným, nepříjemným…

Porod v písecké porodnici určitě pomohl k tomu, že na něj vzpomínám jako na jednu z nejkrásnějších chvil v životě - za to personálu děkuju.

Jediné, co by šlo vylepšit, je asi strava, ale to je v nemocnicích běžné. Ocenila jsem ale možnost zvolit si vegetariánské menu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připlatit si za nadstandard. :) Za ten klid to stojí.

17.05.16

Chtěla jsem přirozený porod bez medikace, a to se tu podařilo. Personál byl perfektní, vyslyšel, co si přeju, ochotně to předal další směně. Všechno, na čem jsme se domluvili, později dodrželi. O všem, co chtějí při porodu dělat, mě informovali a respektovali můj postoj k tomu.

Bohužel si nepamatuju jména personálu u porodu.

Jednoznačně píseckou porodnici doporučuju. Na porod díky nim můžu vzpomínat jako na jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě.

Na novorozeneckém oddělení taky vše ok, personál milý a ochotný. Měla jsem štěstí a byl volný nadstandard, to soukromí opravdu doporučuju. :) Se stravou to bylo malinko horší, ocenila jsem, že si můžu vybrat vegetariánské menu.

12.05.16

S Píseckou porodnicí jsem byla maximálně spokojená. Rodila jsem přirozeně, bez žádné medikace, mohla jsem si zvolit polohu,nechali jsme dotepat pupečník, bonding, přisátí, u porodu mě vyšly se vším vstříc, o všem mě informovali a musím pochválit úžasné porodní asistentky, které se mnou rodily, bohužel neznám jejich jména, ale jedna z nich vede i předporodní kurzy.

Co se týká oddělení šestinedělí a novorozenecké péče, tak musím taky jenom chválit. Sestry se furt chodily ptát jak mě jde kojení, hodně mě pomáhaly a radily a mohla jsem za nimi kdykoliv přijít a vyšly mě vstříc.

Jinak jsem před porodem i po porodu byla na rodinném pokoji a byla jsem spokojená, pokoj má vše co potřebujete a to soukromí opravdu stojí za to.

Byla jsem nespokojená pouze se stravou, to byla opravdu hrůza. Pro kojící matky totálně nevhodná a pro normální lidi taky, ještěže fungoval manžel a vozil mně jídlo.

Anonymní
11.05.16

Porodnice zajišťuje maminkám a dětem moderní přístupy v porodnictví. Jsou zde zaměstnáni pracovníci s vysokou úrovní vzdělání. Určitě tuto porodnici doporučuji!

15.03.16

Za mě naprostá spokojenost. Rodila jsem zde dvakrát. Poprvé neplánovaný císařem, tentokrát plánovaným. Personál je podle mě úžasný od doktoru až po uklízečky.. Já chodím k MUDr. Votypkovi a je úžasný.

Dětské sestřičky mi vždy pomohly - hlavně se individuálně věnují kojení. U mě vždy stály celou půlhodinu, protože malý byl spáč a vždy úplně vytuhnul, tak ho budili. :) Samozřejmě se najde vždy něco, s čím je někdo nespokojený, ale to je asi všude.

Joo a jídlo je celkem ucházející. Celkem jsem si i pochutnala, jen ob den je studená večeře, a to mi vadilo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na první 2 dny si půjčte jejich nemocniční košili, abyste si neumazali svoji, je to výhoda.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady.

22.02.16

Chtěla bych moc píseckou porodnici pochválit.

Jsem z Prahy a rozhodla jsem se rodit v Písku. Všichni tam byli tak příjemní při prohlídce porodnice, že jsem se rozhodla rodit právě zde. Vzhledem k velikosti očekávaného miminka šlo o porod řízený. Dne 7. ledna jsem nastoupila a dostala půlku tabletky, o půlnoci se rozjely kontrakce a šla jsem rodit. Bohužel miminko mělo velkou hlavičku a nechtěl se napasovat do porodních cest, a tak byl porod akutně ukončen v poledne sekcí. Oba jsme zdraví, miminko je nádherné. Bylo to náročné, hlavně co se týče vstávání z postele po sekci, to bylo opravdu bolestivé.

Primář skvělý, stejně tak i ostatní personál. Miminko jsem dostala ihned po probuzení z narkózy na sebe, dokonce mi jej přivezli i na JIPku, kde každá císařovna musí strávit noc. Pak jsem již měla miminko kdykoliv jsem chtěla.

Vřele doporučuji. Další mimi už neplánujeme, ale mé rozhodnutí nerodit v Praze, kde to jede jak na běžícím pásu, ale rodit v poklidném Písku, kde jste ještě člověkem a ne číslem do počtu, bylo správné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si špunty do uší :-D a vodu v petce, i když je tam neustále čaj, tak po ránu, když se čeká na nový, tak se může stát, že budete mít žízeň a nemít čím ji zahnat.

Anonymní
07.01.16

V písecké porodnici jsem nedávno rodila. Byla jsem velice spokojená s péčí dětských sester. U porodu mi byla taková malá s delšími tmavými vlasy. Byla velmi příjemná a ochotná. Bohužel neznám její jméno. Pak se o nás starala ještě na oddělení.

S péčí všech dětských sester jsem nadšená. Nebyl žádný problém si o cokoli říct. Všem maminkám doporučuji. Alespoň já jsem měla štěstí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoli zeptat.

03.01.16

Doporučuji na sto procent. Porod jsem měla dlouhý, ale veškerý personál před porodem, během porodu i po porodu super.

Se vším jsem byla seznámena, sestřička se mě při příjmu ptala, co bych si během, resp. po porodu přála - přiložit miminko, umýt atd. Takže není třeba ani předporodní plán. Na vše se vás sami zeptají. Seznámí vás s možnostmi, které máte, a maminka sama si zvolí, co chce a nechce využít. Vše lze samozřejmě měnit v průběhu porodu podle situace.

Jsem opravdu s píseckou porodnicí velice spokojená a pokud bude ještě někdy rodit, tak tady.

Anonymní
30.12.15

Bohužel nedoporučuji. Jediná kontrola, která mi byla udělena, byla při příjmů. Pak
si mě až do porodu nikdo nevšiml. Když jsem se doplazila na sál, že už bolestí
nemůžu, tak mě poslali na monitor. To už jsem brečela, že to nezvládnu, napojila
mě na monitor a odešla.

Po 5 minutách jsem začala tlačit. Jak mě slyšeli, běželi za mnou, co se děje. Okamžitě mě dali nahoru a nutili mě tlačit na boku. Pak si uvědomili, že mi neudělali ultrazvuk ani mě nepřipravili na porod. Rodila jsem ve svém pyžamu a s mobilem v ruce. Ještě mě chtěli poslat vyčůrat na záchod, na to jsem řekla, že se z té postele nezvednu!

Za mě určitě nedoporučuji!

Anonymní
18.08.15

Pokud je vám jedno, co s vámi kdo bude provádět, co vám který doktor nakecá a co provedou s vaším dítětem, tak do Písku jděte. Pokud vám to jedno není, tak se písecké porodnici obloukem vyhněte. Jestli si myslíte, že když se tam půjdete podívat předem, tak něco vyřešíte, jste na omylu. Jde jim o pacientky = prachy, takže vám budou mazat med kolem huby jako všude jinde. Myslím si, že písečtí doktoři jsou plus mínus stejní jako jinde - vychovaní k tomu, aby si ušetřili co nejvíc práce a tak se s vámi moc mazat nebudou.

Já jsem tam před samotným porodem strávila asi 7 hodin. Za celou tu dobu se na mě nepřišel podívat žádný doktor, ani sestra. I u příjmu byla jen sestra. Na ultrazvuk mě vzali až po skončení ordinačních hodin na ambulanci, a bylo to už tak pozdě, že dítě bylo moc nízko a nešlo změřit. Na „ohmatání“, jak jsem otevřená, jsem se musela pokaždé sama vnutit na sál, nikdo se o mě prostě vůbec nestaral. Celou první dobu porodní jsem tudíž byla na pokoji nebo na chodbě a byla to fakt lahoda, když tam chodili k ostatním chlapi na návštěvu a já tam mezi nimi hekala.

Když jsem řekla, že nechci rodit na zádech, koukali na mě jak když jsem spadla z višně, takže to nakonec na zádech bylo. O nástřihu se vámi nikdo bavit nebude, prostě to říznou, protože oni to tak mají naučené a je to pro ně jednodušší (potvrdil mi později i můj gynekolog).

Dítě se narodilo naprosto v pořádku, ale vydupala jsem si ho až 4,5 hodiny po porodu, protože se prý muselo nahřívat. Nechápala jsem proč, ty pokoje byly tak přetopené, že tam bylo k padnutí a celou noc jsme spali s otevřenou ventilačkou, aby se vůbec dalo existovat. Až později jsem se někde dozvěděla, že oni musí nějak naplnit kvůli statistikám vytíženost těch lůžek pro mimina - takže proto vám ho prostě nedají k posteli.

Vůbec se se mnou nikdo nebavil, co mi hodlají dělat, co mi hodlají nebo nehodlají píchat apod. Prostě k vám přijde sestra a řekne ať jí dáte ruku na injekci. A až když se člověk zeptá, co vám jde píchat, tak to tedy milostivě řekne. Stejně tak ke mně přišla po dvou hodinách po porodu, že mi dá mísu a jestli se nevyčůrám, tak by mě měla zacévkovat. Můžu sice odmítnout, ale ona by to radši udělala. To jsem tedy nechtěla, nevím proč si zbytečně nechat trápit močový svěrač, takže jsem tedy musela dolézt na záchod a zkoušet čůrat. To mi nešlo, ale nechali mě teda být. Pak mi jiná sestra řekla, že o nic nejde, že až kdybych se nevyčůrala po 8 hodinách, tak by to mohl být problém.

Nevím, jaký vztah máte vy k doktorským praktikám, ale já osobně jsem si tedy chvílemi přestávala připadat jako člověk, spíš jako nějaká figurína, na který si každý přijde udělat ten svůj výkon a do každého tělesného otvoru vám musí něco strčit. Nejvíc mě štve, jak se všichni tváří, že bez toho všeho by se snad ani rodit nedalo.

Takže závěr? Do porodnice, a nejen té písecké, už nikdy nechci. Pokud bude těhotenství v pohodě, rodím doma. Nenechám se ani mrzačit ani obelhávat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nikomu nevěřte na 100%.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - jemný!

Chystají se rodit v porodnici Písek

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici