Porodnice Písek

, http://www.nempi.cz/gynekologie

gynekologická ambulance: 382 772 458
gynekologické oddělení: 382 772 452
porodnice-oddělení: 382 772 469

Primář: MUDr. Michal Turek, MBA

Tato veliká porodnice zvládne ročně až 900 porodů. Prošla kompletní rekonstrukcí v r. 1995 a dnes disponuje moderním vybavením, které umožňuje věnovat se i rodičkám s rizikovým těhotenstvím, popřípadě patologicky těhotným (těhotenská diabetes, hypertenze atp.). Zkušení pediatři se zde ihned ujmou péče o potřebné děti. Účast tatínka u porodu je zdarma.

Doporučují maminky porodnici Písek?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Písek

Rodila jste v porodnici Písek?
nedoporučuje
Porodnice Písek - janis614 29.10.18 napsala :

Rodila jsem v této Porodnici v roce 1998 a 1999 bylo to opravdu hrozné v r 1999 o něco lepší, protože při porodu byla moc hodná por. asistentka.

Po té jsem se zde rozhodla rodit i v r.2007, myslela jsem, že za ty léta se to změnilo a že dodržení všech P …čímž se tato porodnice všude chlubí, bude samozřejmostí. Jak jsem se spletla. Porodní lůžko bylo sice nové, ale to bylo vše.
Tak arogantní, necitlivý přístup jsem nezažila ani na úřadech. Největší vrchol bylo, když jsem ihned po narození syna plakala i přesto všechno štěstím, doktor mě dokonale zpražil okřiknutím:„no tak se uklidníme“…ani tak krásnou chvíli, která se prožívá párkrát za celý život, mi prostě šmahem vzal… nikdy na to nezapomenu …panu doktorovi přeju aby, až bude prožívat nejkrásnější chvilku svého života, někdo přišel a okřikl ho stejnými slovy… rozhodně nedoporučuji…
Vlastně není nic, co bych pochválila …manžela mi sestry nezavolaly…měla jsem mobil na pokoji a nebyla ochota mi ho donést atd atd…
Rozhodně nedoporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Helena18 07.08.18 napsala :

Rodila jsem v porodnici 07/2018 císařským řezem a mohu jen doporučit! Všichni z personálu byli vstřícní, ochotní a milí, což jsem jako prvorodička ocenila. Bylo o mě perfektně postaráno jak na porodnici, tak na JIP a poté na dětské JIPce, kde jsem byla pár dní s miminkem.

10. 7. jsem jela do Písku k hospitalizaci, a hned na druhý den mi naplánovali císaře, kvůli tomu že malá už neprospívala a placenta zřejmě nepracovala dostatečně, takže jsem rodila už ve 37+4 tt. MUDr. Randák mi všechno perfektně vysvětlil, a tak jsem ani na chvilku nepochybovala o jejich rozhodnutí pro „předčasný“ porod. Tuto porodnici mohu jen doporučit a určitě bych nikde jinde už rodit nechtěla. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Petra.sou 06.06.18 napsala :

Hospitalizace v 31. týdnu těhotenství, kapačky na porodnické JIP - všechny asistentky i lékaři bez problémů. Ležela jsem v nemocnici skoro celý měsíc a na nezájem, případně neochotu porodnice si nemohu stěžovat.

Porod ve 36. týdnu těhotenství - díky doktorce Novákové a asistentkám Krauzové a Čechové. Jejich psychická podpora u předčasného porodu byla úžasná. Při drobné komplikaci včasný zásah a dcera i já jsme byly v pořádku. Malý nástřih vše zachránil a opravdu to není konec světa, jsem 6 měsíců po porodu a nemám problém. Rozhodně NESOUHLASÍM s názorem asistentku Krauzovou - moc dobře ví, co dělá i díky jejímu zásahu (včetně MUDr. Novákové) nebyl „průšvih“, který hrozil.

Lednice na pokoji.

Poporodní péče taktéž v pořádku, pomoc sester ve sprše po porodu je samozřejmostí.

Opravdu špatná je ale strava. Tu za 4 týdny opravdu soudit mohu, a to velmi negativně.

Personál: MUDr. Nováková, por. as. Krauzová, Čechová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte lékařům a asistentkám - opravdu vědí, co dělat. Internet k tomu nepotřebují. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní toaletní papír. V létě vějíř, případně vodu ve spreji. Nepotřebujete svou košili, můžete měnit jejich dle potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - IvčaPájaTerezka 08.05.18 napsala :

Musím se podělit s velmi příjemnou zkušeností. V týdnu 33+3 mi začala odtekat plodova voda. Tak jsme jeli s manželem do Českých Budejovic a ti mě vzhledem k tomu, že měli plné všechny inkubátory, poslali do Písku. Ze začátku jsem z toho byla nešťastná, že to máme daleko, ale nakonec jsem byla neskutečně ráda. 4 dny jsem byla v péči porodnického sálu, takže jsem zažila kompletní personál a všichni byli hrozně příjemní, ochotní a pečliví.

Po porodu v termínu 33+6 se mi nechtěla uvolnit placenta a začala jsem krvácet. Než jsem se stihla rozkoukat, sál byl plný a hned to frčelo. Podpora a pomoc tam byla neskutečná. S manželem jsme taky využili otcovský pokoj. Není nic moc, ale psychicky to bylo nejvíc. Jako nedonošenec byl malý odnesen lékařkou na JIP. Než ho ale odnesla, dostala jsem maximum informací.

Po propuštění z porodnice jsem se přestěhovala za malým na oddělení. No a tam úžasná péče pokračovala. Sestry až na pár výjimek jsou skvělé. Bojovali jsme skoro měsíc se žloutenkou a věřím, že jsem byla často už otravná, :-) ale i tak byly sestry velmi ochotné a chápavé. No a pan doktor Růžička byl naprosto úžasný a o našeho malého, jak říkal beach boye, se staral naprosto úžasně a vždy jsem dostala maximum informací a pochopení.

Takže až na stravu, která tam teda nestojí za nic, hodnotím tuto porodnici jako za skvělou, a tímto ještě jednou moc děkuji.

Personál: MUDr. Randák, as. Kordulová, sestra Motejzikova, MUDr. Růžička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na nic zeptat. Vždy vám rádi pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Když něco zapomenete, vše vám půjčí nebo je tam dobrý a slušně vybavený obchůdek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - M.Mina 28.04.18 napsala :

Ráda bych se podělila o svou zkušenost s porodnicí v Písku. Recenze obvykle nepíši, ale o takto příjemnou zkušenost se podělit musím.

Celý můj porod proběhl naprosto podle mých představ, a to bez jakéhokoli předporodního plánu. Tatínek byl se mnou na sále, miminko jsem ihned po narození dostala na bříško, pupečník miminku nechali dotepat, ještě na sále mi miminko přikládali k prsu pro nastartování kojení, porod proběhl bez nástřihu, takže jsem měla jen minimální poranění.

Personál byl po celý náš pobyt ochotný, vřelý a chápající k mým dotazům, a to i přesto, že v našem termínu porodu byla porodnice úplně plná. Rozhodně zde pracují lidé, pro které je jejich práce posláním.

Prostředí v porodnici je nově zrekonstruované a nepůsobí zdaleka tak nemocničně, jak jsem zažila jinde.

Drobnou výtku bych měla ke stravě, kde jsem bohužel nedostala na výběr z nabízených 2 menu a dva dny za sebou kuře, které nejím a pak fazole - na prdíky nic moc. Polévky a sváči mi celkem chutnaly.

Za mě ale rozhodně doporučuji Píseckou porodnici a přeji všem maminkám, aby si ten svůj velký den i ty následující s miminkem užili tak jako já.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoli, co vás zajímá, zeptat. Nesetkala jsem se v tomto ohledu s neochotou a že jsem měla zvídavých dotazů jako prvorodička požehnaně. :) Negativním recenzím zde moc nerozumím, možná, že dříve to bylo jiné, ale nyní (rok 2018) dávám palec nahoru.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, noční košili prodyšnou - je tam hic,síťtované kalhotky, balzám na rty, gumičku do vlasů, přezuvky, tělový krém, kojící podprdu a prsní vložky, mobil a nabíječka, věci pro mimi (vlhčené ubrousky, plenky).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Evakralova 28.04.17 napsala :

Celkem 3 porody císařským řezem, všechno absolutně bezchybné! Samozřejmě ještě časový vývoj mezi lety 2003 první porod a 2016 poslední porod jedině k lepšímu. Skoro jako wellness víkend!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a pohodu, jste v nejlepších rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, voňavý krém.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Kacenka95 04.01.17 napsala :

Za mě porod v Písecké nemocnici na výbornou.

Jak ženské sestry tak i dětské na mě byly strašně hodné. Nebýt sestřiček tak nekojíme, daly si s námi takovou práci, že kojíme naprosto bez problému - rodila jsem akutní sekcí (nepostupující porod)a mléko se mi nechtělo spustit a ani malý se nechtěl přisát. Neměly problém naprosto s ničím. Malého mi před každým kojením vážily, všechno mi krásné vysvětlily.

Až mi jednou zas bude někdo vyprávět, jak na něj byly nepříjemné, budu si myslet své. Ono by se asi hodilo pořekadlo - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

A k doktorům - taky naprostá spokojenost, zažila jsem tam za těch deset dní doktory snad všechny (byla jsem na vyvolávání - 5 tablet - od pondělí a až v pátek malý vykoukl a po sekci jsme byli puštění až ve středu) a nestalo se mi, že by mi někdo něco nevysvětlil.

Jediné, co se mi nelíbilo, jsou záchody na chodbě, ale to nemůžu moc hodnotit, zaplatila jsem si rodinný pokoj(hezký pokoj s WC i sprchou, velice jsem samostatný pokoj po porodu ocenila), díky kterému už druhý den byl se mnou malý i přes noc, jelikož se mnou přítel spal v nemocnici a pomáhal mi.

Takže za mě 10/10. S dalším mi čem jedině tam.

Personál: MUDr. Knot , MUDr. Kozlíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Úsměv na tváři, sestřičky vám ho rády oplatí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienu, plenky pro mimčo, župan, přezůvky, vložky do podprsenky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Pajinkaa01 03.01.17 napsala :

Polovina personálu skvělá, druhá polovina na pár facek. Po dvou dnech, kdy malý nepřibíral mu dali UM z láhve a i přes můj vyslovený nesouhlas s dudlíkem, jelikož měl žloutenku a svítili na něj, ho stejně dostal, aby jim tam neplakal.

Bohužel kvůli tomu nekojim, malý z prsa tahat nechce, z lahve teče hned. Takže i přes dobré recenze jsem si vybrala špatně…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení luj, vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - andryskova 27.09.16 napsala :

Sestřenka tam rodila, prý je to ok.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, oblečeí pro dítě i pro rodičku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 11.07.16 napsala :

Rodila jsem zde podruhé. Oproti prvnímu porodu spousta změn k lepšímu. Předporodní hospitalizace byla ok. Celý víkend jsem komunikovala s mladou doktorkou Kačalovou, která mi vše vysvětlila. Tak by to mělo být. Jen bohužel, když se porod rozjel, tak jí končila směna a šla domů, což byla škoda.

Měla jsem porodní plán, který jsem stihla probrat pouze s dětskou sestrou. Vůbec nic nebyl problém,dokonce mi vyšly vstříc i ve věcech,co standardně nedělají a toho si velmi vážím. vše je o lidech a společném hledání kompromisu

Jen u porodu jsem potkala porodní asistentku, kterou jsem tam mít nechtěla a s kterou jsme si nesedly už na těhotenské poradně.přes mé opakované prosby mi znemožnila rodit v mnou vybrané poloze a i přes nesouhlas mi provedla nástřih,který byl dle mě zcela zbytečný,protože porod probíhal velmi rychle a argument,že má 30let praxe a zachránila mě před roztržením až na záda neberu,protože mi jaksi sebrala šanci nemít zranění žádné.měla jsem hodně moc nacvičeno s anibalem a věděla jsem,že potřebuju klečet a ne,že mě za pomoci druhé pa hodí na záda a hotovo.malá šla ven úplně sama a věřím,že to mohlo vše dopadnout jinak a lépe.takhle jsem měsíc hojila zranění,které bylo úúúplně zbytečné.

Personál: MUDr. Kačalová, PA Krausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud si přejete přirozený porod,kterým se všude ohánějí,určitě mějte informovaný doprovod a vyhněte se pa Krausové

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Katka Tobi 25.06.16 napsala :

Jako prvorodička jsem měla strach, aby vše dopadlo v pořádku. V nemocnici v Písku jsem byla maximálně spokojená personál byl úžasný, byli na mě hrozně hodný. Porodní asistentka byla skvělá. U porodu mě moc povzbuzovala.

Po porodu jsem ležela se synem v náručí a v klidu nás nechali odpočívat. Příště tam jedu
 zase.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - lucikxlucik 19.05.16 napsala :

Byla jsem velmi spokojená - chtěla jsem porodit přirozeně, bez medikace. Moje požadavky ohledně porodu tu ochotně vyslyšeli, personál si je předal mezi sebou (rodila jsem zrovna v době, kdy se střídaly směny) a při samotném porodu vše respektovali. Pokud chtěli udělat něco jinak, než jsme se dohodli, informovali mě o tom předem, vysvětlili, proč by to udělali a počkali na moji reakci.

Bohužel si nepamatuju jména personálu u porodu, ale můžu říct, že do písecké porodnice jsem pravidelně docházela už měsíc před porodem (pravidelné těhu poradny) a nesetkala jsem se s nikým neochotným, nepříjemným…

Porod v písecké porodnici určitě pomohl k tomu, že na něj vzpomínám jako na jednu z nejkrásnějších chvil v životě - za to personálu děkuju.

Jediné, co by šlo vylepšit, je asi strava, ale to je v nemocnicích běžné. Ocenila jsem ale možnost zvolit si vegetariánské menu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připlatit si za nadstandard. :) Za ten klid to stojí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - lucikxlucik 17.05.16 napsala :

Chtěla jsem přirozený porod bez medikace, a to se tu podařilo. Personál byl perfektní, vyslyšel, co si přeju, ochotně to předal další směně. Všechno, na čem jsme se domluvili, později dodrželi. O všem, co chtějí při porodu dělat, mě informovali a respektovali můj postoj k tomu.

Bohužel si nepamatuju jména personálu u porodu.

Jednoznačně píseckou porodnici doporučuju. Na porod díky nim můžu vzpomínat jako na jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě.

Na novorozeneckém oddělení taky vše ok, personál milý a ochotný. Měla jsem štěstí a byl volný nadstandard, to soukromí opravdu doporučuju. :) Se stravou to bylo malinko horší, ocenila jsem, že si můžu vybrat vegetariánské menu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - MakyV 12.05.16 napsala :

S Píseckou porodnicí jsem byla maximálně spokojená. Rodila jsem přirozeně, bez žádné medikace, mohla jsem si zvolit polohu,nechali jsme dotepat pupečník, bonding, přisátí, u porodu mě vyšly se vším vstříc, o všem mě informovali a musím pochválit úžasné porodní asistentky, které se mnou rodily, bohužel neznám jejich jména, ale jedna z nich vede i předporodní kurzy.

Co se týká oddělení šestinedělí a novorozenecké péče, tak musím taky jenom chválit. Sestry se furt chodily ptát jak mě jde kojení, hodně mě pomáhaly a radily a mohla jsem za nimi kdykoliv přijít a vyšly mě vstříc.

Jinak jsem před porodem i po porodu byla na rodinném pokoji a byla jsem spokojená, pokoj má vše co potřebujete a to soukromí opravdu stojí za to.

Byla jsem nespokojená pouze se stravou, to byla opravdu hrůza. Pro kojící matky totálně nevhodná a pro normální lidi taky, ještěže fungoval manžel a vozil mně jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 11.05.16 napsala :

Porodnice zajišťuje maminkám a dětem moderní přístupy v porodnictví. Jsou zde zaměstnáni pracovníci s vysokou úrovní vzdělání. Určitě tuto porodnici doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - MonikaSrnkova 15.03.16 napsala :

Za mě naprostá spokojenost. Rodila jsem zde dvakrát. Poprvé neplánovaný císařem, tentokrát plánovaným. Personál je podle mě úžasný od doktoru až po uklízečky.. Já chodím k MUDr. Votypkovi a je úžasný.

Dětské sestřičky mi vždy pomohly - hlavně se individuálně věnují kojení. U mě vždy stály celou půlhodinu, protože malý byl spáč a vždy úplně vytuhnul, tak ho budili. :) Samozřejmě se najde vždy něco, s čím je někdo nespokojený, ale to je asi všude.

Joo a jídlo je celkem ucházející. Celkem jsem si i pochutnala, jen ob den je studená večeře, a to mi vadilo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na první 2 dny si půjčte jejich nemocniční košili, abyste si neumazali svoji, je to výhoda.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Victorek 22.02.16 napsala :

Chtěla bych moc píseckou porodnici pochválit.

Jsem z Prahy a rozhodla jsem se rodit v Písku. Všichni tam byli tak příjemní při prohlídce porodnice, že jsem se rozhodla rodit právě zde. Vzhledem k velikosti očekávaného miminka šlo o porod řízený. Dne 7. ledna jsem nastoupila a dostala půlku tabletky, o půlnoci se rozjely kontrakce a šla jsem rodit. Bohužel miminko mělo velkou hlavičku a nechtěl se napasovat do porodních cest, a tak byl porod akutně ukončen v poledne sekcí. Oba jsme zdraví, miminko je nádherné. Bylo to náročné, hlavně co se týče vstávání z postele po sekci, to bylo opravdu bolestivé.

Primář skvělý, stejně tak i ostatní personál. Miminko jsem dostala ihned po probuzení z narkózy na sebe, dokonce mi jej přivezli i na JIPku, kde každá císařovna musí strávit noc. Pak jsem již měla miminko kdykoliv jsem chtěla.

Vřele doporučuji. Další mimi už neplánujeme, ale mé rozhodnutí nerodit v Praze, kde to jede jak na běžícím pásu, ale rodit v poklidném Písku, kde jste ještě člověkem a ne číslem do počtu, bylo správné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si špunty do uší :-D a vodu v petce, i když je tam neustále čaj, tak po ránu, když se čeká na nový, tak se může stát, že budete mít žízeň a nemít čím ji zahnat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 07.01.16 napsala :

V písecké porodnici jsem nedávno rodila. Byla jsem velice spokojená s péčí dětských sester. U porodu mi byla taková malá s delšími tmavými vlasy. Byla velmi příjemná a ochotná. Bohužel neznám její jméno. Pak se o nás starala ještě na oddělení.

S péčí všech dětských sester jsem nadšená. Nebyl žádný problém si o cokoli říct. Všem maminkám doporučuji. Alespoň já jsem měla štěstí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoli zeptat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - poirot 03.01.16 napsala :

Doporučuji na sto procent. Porod jsem měla dlouhý, ale veškerý personál před porodem, během porodu i po porodu super.

Se vším jsem byla seznámena, sestřička se mě při příjmu ptala, co bych si během, resp. po porodu přála - přiložit miminko, umýt atd. Takže není třeba ani předporodní plán. Na vše se vás sami zeptají. Seznámí vás s možnostmi, které máte, a maminka sama si zvolí, co chce a nechce využít. Vše lze samozřejmě měnit v průběhu porodu podle situace.

Jsem opravdu s píseckou porodnicí velice spokojená a pokud bude ještě někdy rodit, tak tady.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 30.12.15 napsala :

Bohužel nedoporučuji. Jediná kontrola, která mi byla udělena, byla při příjmů. Pak
si mě až do porodu nikdo nevšiml. Když jsem se doplazila na sál, že už bolestí
nemůžu, tak mě poslali na monitor. To už jsem brečela, že to nezvládnu, napojila
mě na monitor a odešla.

Po 5 minutách jsem začala tlačit. Jak mě slyšeli, běželi za mnou, co se děje. Okamžitě mě dali nahoru a nutili mě tlačit na boku. Pak si uvědomili, že mi neudělali ultrazvuk ani mě nepřipravili na porod. Rodila jsem ve svém pyžamu a s mobilem v ruce. Ještě mě chtěli poslat vyčůrat na záchod, na to jsem řekla, že se z té postele nezvednu!

Za mě určitě nedoporučuji!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 18.08.15 napsala :

Pokud je vám jedno, co s vámi kdo bude provádět, co vám který doktor nakecá a co provedou s vaším dítětem, tak do Písku jděte. Pokud vám to jedno není, tak se písecké porodnici obloukem vyhněte. Jestli si myslíte, že když se tam půjdete podívat předem, tak něco vyřešíte, jste na omylu. Jde jim o pacientky = prachy, takže vám budou mazat med kolem huby jako všude jinde. Myslím si, že písečtí doktoři jsou plus mínus stejní jako jinde - vychovaní k tomu, aby si ušetřili co nejvíc práce a tak se s vámi moc mazat nebudou.

Já jsem tam před samotným porodem strávila asi 7 hodin. Za celou tu dobu se na mě nepřišel podívat žádný doktor, ani sestra. I u příjmu byla jen sestra. Na ultrazvuk mě vzali až po skončení ordinačních hodin na ambulanci, a bylo to už tak pozdě, že dítě bylo moc nízko a nešlo změřit. Na „ohmatání“, jak jsem otevřená, jsem se musela pokaždé sama vnutit na sál, nikdo se o mě prostě vůbec nestaral. Celou první dobu porodní jsem tudíž byla na pokoji nebo na chodbě a byla to fakt lahoda, když tam chodili k ostatním chlapi na návštěvu a já tam mezi nimi hekala.

Když jsem řekla, že nechci rodit na zádech, koukali na mě jak když jsem spadla z višně, takže to nakonec na zádech bylo. O nástřihu se vámi nikdo bavit nebude, prostě to říznou, protože oni to tak mají naučené a je to pro ně jednodušší (potvrdil mi později i můj gynekolog).

Dítě se narodilo naprosto v pořádku, ale vydupala jsem si ho až 4,5 hodiny po porodu, protože se prý muselo nahřívat. Nechápala jsem proč, ty pokoje byly tak přetopené, že tam bylo k padnutí a celou noc jsme spali s otevřenou ventilačkou, aby se vůbec dalo existovat. Až později jsem se někde dozvěděla, že oni musí nějak naplnit kvůli statistikám vytíženost těch lůžek pro mimina - takže proto vám ho prostě nedají k posteli.

Vůbec se se mnou nikdo nebavil, co mi hodlají dělat, co mi hodlají nebo nehodlají píchat apod. Prostě k vám přijde sestra a řekne ať jí dáte ruku na injekci. A až když se člověk zeptá, co vám jde píchat, tak to tedy milostivě řekne. Stejně tak ke mně přišla po dvou hodinách po porodu, že mi dá mísu a jestli se nevyčůrám, tak by mě měla zacévkovat. Můžu sice odmítnout, ale ona by to radši udělala. To jsem tedy nechtěla, nevím proč si zbytečně nechat trápit močový svěrač, takže jsem tedy musela dolézt na záchod a zkoušet čůrat. To mi nešlo, ale nechali mě teda být. Pak mi jiná sestra řekla, že o nic nejde, že až kdybych se nevyčůrala po 8 hodinách, tak by to mohl být problém.

Nevím, jaký vztah máte vy k doktorským praktikám, ale já osobně jsem si tedy chvílemi přestávala připadat jako člověk, spíš jako nějaká figurína, na který si každý přijde udělat ten svůj výkon a do každého tělesného otvoru vám musí něco strčit. Nejvíc mě štve, jak se všichni tváří, že bez toho všeho by se snad ani rodit nedalo.

Takže závěr? Do porodnice, a nejen té písecké, už nikdy nechci. Pokud bude těhotenství v pohodě, rodím doma. Nenechám se ani mrzačit ani obelhávat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nikomu nevěřte na 100%.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - jemný!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Písek - Anonymní 08.06.15 napsala :

Bohužel musím souhlasit, nevím už jak se tato dětská sestra jmenuje, je to menší blondýna, a pyšní se titulem Bc., která absolutně nerespektuje jakékoliv přání a ačkoliv ještě sama nerodila a děti nemá, nedokáže pochopit, že každá žena chce po narození své dítě přiložit a přesně se slovy, že je mu zima ho odnese. To, že ho nesmíte mít ani na posteli vedle sebe, je také pravda, přijde a řekne že ho zalehnete.

Přitom kdyby se vzdělala ve směru psychologie, věděla by, jak je důležité. aby se to malé tělíčko ihned přiložilo a hřálo se o teplou kůži své matky. Vyhřívaný inkubátor je sice fajn, ale po těch 9 měsících v neustálém kontaktu s matkou je to ten největší šok a trauma, co může novorozenec prožívat - někteří kliničtí psychologové se dokonce shodují na tom, že jedno z největších za celý lidský život. Bude vám vysvětlovat a chytračit, ale spíše by měla zaběhnout pro deku a nechat tam ty dva, aby se co nejlépe aklimatizovali na změněné podmínky.

A to, že si sestry na sesterně vypráví, co která zažila o víkendu, sedí v pohovkách jedna vedle druhé a děti tak křičí, že se zde opravdu nevyspíte, je také pravda, v tom lepším případě. V tom horším se vás ani nezeptají a první co malý dostane, je umělá výživa z lahve, aby tolik nekřičel. To zjistíte, až když vám ho druhý den ráno přivezou a dítě se málem udusí, protože ještě ublinkává plodovou vodu spolu s umělým mlékem.

Nechci nikoho strašit, jen chci každé mamince poradit, aby si zjistila vše kolem porodu a pokud možno měla tam opravdu někoho, kdo bude dohlížet na to, aby tyto přání byla respektována. Řetěz je totiž tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek v podobě této dětské sestry.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anetka92 25.04.15 napsala :

V písecké porodnici jsem dne 7.4.2015 ve 3:57 po krásných necelých 2 hodinách od příjezdu porodila své první miminko. Na sál mě přijala rozespalá, ale celkem sympatická porodní asistentka Petra Kolářová. Měla jsem sepsaný předpříjem, takže vše bylo o tolik lehčí. Určitě všem doporučuji si najít čas a přijet si předpříjem udělat.

Chtěla bych vyzdvihnout hned několik věcí na celém gyn-por oddělení. V prvé řadě zde ke klientkám přistupují jako k rovnocenným partnerkám. Měla jsem sepsaná porodní přání a všechna byla s naprostou samozřejmostí respektována, jak nám to jen čas a postup porodu dovolil. Přála jsem si rodit bez jakékoliv medikace a pouze preventivních zásahů. Během celého porodu se mnou personál skvěle komunikoval a snažil se vyjít vstříc všem mým potřebám a přáním, pokud to bylo v jejich silách.

Stejně tomu bylo i na oddělení šestinedělí. Přála jsem si přirozený porod a ten se mi povedlo prožít. Mohu říci, že jsem si ho opravdu užila.

Personál: Dis. Petra Kolářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jeďte se na prostředí, do kterého se chystáte, podívat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si s sebou hlavně dvě slovíčka: PROSÍM A DĚKUJI! Dělají divy. ;)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 23.04.15 napsala :

Mé obě zkušenosti nejsou dobré. Při prvním porodu veliké rozčarování zejména z jednání dětských sester po porodu k miminkám. Berou to holt už jako samozřejmost, koupání ať je dítě v jakémkoliv rozpoložení, šup sem, šup tam, do postele si ho vzít nemůžu, že bych ho prý zalehla (blbost, to bych musela být na opiátech…). Když jsem musela na vyšetření, vzaly si ho k sobě na sesternu, četly si časopis, zatímco malý urputně plakal apod.

Při druhém dítěti pak ještě neblahá zkušenost přímo na porodním sále. Byla jsem druhorodička, a tak si mě nikdo moc nevšímal. Manžela mi zavolat na požádání nechtěli, že má teď každý mobil, že už se nevolá. Jenže já ho měla na pokoji a nikdo nebyl ochotný mi jej přinést.

Nevyhovující polohu porodu na zádech jsem vyměnit nemohla, přitom je tak nepřirozená, zkuste si dojít „na velkou“ v leže! Po porodu jsem si vymohla dítě do vyhřívaného boxu na sále, jenže mi ho dali na druhou stranu místnosti a on celou dobu plakal a já volala na sestru, ať mi ho dá blíž, abych ho uklidnila alespoň dotykem. Nikdo ke mně nepřišel! O přiložení dítěte k prsu, po porodu ani nemluvit. Možná pár vteřin? Se slovy - je mu zima…

Porod třetího dítěte už zde absolvovat nebudu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sestavit si porodní plán a diskutovat o jeho možnostech s personálem ještě dříve, než nastane den D a budete mít jiné starosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera nebo někoho, kdo se za vás postaví!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Mamkoun 04.04.15 napsala :

Píseckou porodnici mohu opravdu jen a jen doporučit!

Moc nerozumím tomu komentáři před tím na stížnost na zastaralé vybavení pokojů. Rodila jsem před pár dny a pokoje jsou krásně čisté s novými polohovacími postelemi a celkové vybavení na mě působilo velmi útulně. A i kdyby tomu tak bylo, celková péče a ochota personálu, která je podle mého absolutně nadstandardní, všechno ostatní předčí.

Chtěla jsem přirozený porod, zvolila jsem techniku hypnoporodu a měla sebou napsané porodní přání. Byla jsem velmi překvapena, jak se moje přání respektovalo a bralo na zřetel. Vše šlo dobře, mohli jsme s manželem pobývat na tatínkovském pokoji a já byla spokojenější, že tam mohl být otec mého dítěte se mnou. Vše probíhalo bez komplikací a tak nám bylo dopřáno soukromí, kterého jsem si velmi cenila.

Porod proběhl bez komplikací, za což vděčím hlavně panu primáři, který mě i v takové chvíli už jen svým příchodem velmi uklidnil. A péče o mě i o dcerku na oddělení šestinedělí? Obdivuji, s jakým nadšením a hlavně elánem tam staniční sestra paní Čabrádková běhá od dítěte k dítěti a snaží se pro každé udělat opravdu maximum.

Nakonec anděl v bílém paní doktorka Holická, která nám velmi pomohla a podporovala mě v kojení, i když už jsme byly z porodnice doma a díky její pomoci stále a vesele kojím.

Je mi líto, že má někdo negativní zkušenost, protože i porod může být nádherný zážitek a já tímto děkuji písecké porodnici za to, že mi ho pomohla uskutečnit.

Personál: primář MUDr. Turek, porodní asistentka Černá, staniční sestra Olga Čabrádková, dětská doktorka MUDr. Holická

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Každou volnou chvíli prospat a nabrat co nejvíce sil. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 19.03.15 napsala :

Nedoporučuji rodit v písecké porodnici! Velké psycho, už nikdy více!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 18.01.15 napsala :

Velké zhoršení oproti předchozím letům, rodila jsem zde podruhé - jak jinak, jsem z Písku.

Koukala jsem, jak se stav všeho zhoršil. Méně času na rodičky, staré vybavení pokojů, neútulné, porod byl dlouhý a dle mého komplikovaný, malá měla špatné bodování po porodu - přitom byla o půl kila lehčí než můj první syn, takže by měl porod jako u druhorodičky a menšího dítěte probíhat snadněji.

Po porodu ji odnesli a dostala jsem ji až druhý den, stále něco vyšetřovali - nebyla jsem z toho moudrá, ale nakonec byla snad v pořádku. Naše dětská lékařka po propuštění na ní nic špatného nenašla.

Asi bych uvažovala o jiné porodnici… Tak možná potřetí. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi trpělivost a nečekat moc soukromí, tedy ten den co jsem rodila já tam bylo dost lidí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, ideálně koupit navíc poporodní kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - MonikaSt. 15.11.14 napsala :

Píseckou porodnici určitě doporučuji.

Porod jsem měla vyvolávaný kvůli odhadované vyšší hmotnosti miminka. Porodní bolesti byly poté úmorné a dlouhé s pomalým otevíráním. Téměř každé dvě hodiny jsem chodila na vyšetření na sesternu s nadějí, že už se to konečně pohnulo. A i když jsem sestřičky otravovala takhle často a navíc v noci, byly vždy úžasně příjemné a povzbuzovaly mne.

Skvělá byla i porodní asistentka po příjmu na porodní box (bohužel si nepamatuji jméno). Rodila mne MUDr. Votíková, se kterou jsem byla taktéž maximálně spokojená. Všichni chválili a povzbuzovali, což ženě v tu chvíli opravdu hodně pomůže. Požádala jsem o epidurál a anesteziolog přišel téměř okamžitě a byl také skvělý. Všichni se vždy představili a vysvětlovali, co se bude dít. Při porodu tu také nabízí možnost úlevy např. ve sprše či na míči a v 1. době porodní i možnost měnit polohy. Mně např. MUDr. doporučila tlačit vkleče, což opravdu pomohlo. Až samotný porod miminka probíhá na křesle, což mi vůbec nevadilo.

Po porodu mi chlapečka položili na břicho, rychle ošetřili a celé dvě hodiny byl pak se mnou na porodním boxu. Dětská sestra také několikrát ještě na porodním boxu pomohla s přiložením.

Na oddělení šestinedělí pokoje po třech se sprchou, dětské sestry skvělé (hlavně staniční sestra Olga Čabrádková). Trpělivě pomohou s kojením a zodpoví všechny otázky maminek. Pouze dvě sestry nebyly moc milé a koupání a ošetření pupíčku mi vysvětlily poněkud nepříjemně. Bezvadný přístup měla i dětská lékařka MUDr. Holická. Miminko tu i dost detailně vyšetří, např. sono ledvin nebo vyšetření sluchu, což je taky super. Jediné, co bych vytkla, je asi zastaralé vybavení pokojů, ale to není zase až tak důležité.

Personál: MUDr. Votíková, staniční sestra Olga Čabrádková, MUDr. Holická

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně porodnických vložek (dostanete pouze ty vatové a ty jsou opravdu příšerné), plenky pro miminka (těch dostanete jen pár), vlhčené ubrousky, přebalovací podložky pod sebe (pokud nechcete mít neustále špinavé prostěradlo od krve), časopisy na čtení, měkký toaletní papír, neperlivou vodu nebo džus (dostanete jen čaj), vyvařený dudlíček (pokud ho chcete miminku dávat) a hlavně nabíječku na telefon. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Daška-Stachy 15.09.14 napsala :

Ležela jsem zde dohromady 3 týdny a jednoznačně výborné! Určitě příště budu rodit zase tady! Doporučuji všem budoucím maminkám. :) Jo a mají tam automat s výbornou čokoládou. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach, se vším ochotně pomohou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi peníze na čokoládu do automatu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - lleennttiillkkaa 14.09.14 napsala :

Do písecké porodnice jsem byla převezena z táborské, protože syn měl nízký váhový odhad. Syn se narodil 2. 9. 2014.

Po příjezdu jsem byla lehce zděšená, protože jsem měla pocit, že jsem se vrátila o minimálně 25 let zpátky v čase. Z moderní táborské porodnice jsem byla přijatá do nemocnice, kde se ozvy miminka poslouchaly ještě kovových uchem. V první chvíli jsem myslela, že si sestřička dělá srandu. Nicméně staré vybavení nemocnice rychle zakryl skvělý přístup lékařů a personálu, samozřejmě výjimky se našly - například když mi sestra brala krev z ruky, do které mi kapala glukóza a tím pádem jsem měla překvapivě vysoký cukr. Chudák sestřička na oddělení se mi potom za ni omlouvala, já to naštěstí brala s humorem a dovolila jsem jí vysosat mi i druhou ruku. :D

Kvůli poloze KP a předchozí sekci jsem měla indikovaný císařský řez. Lékaři rozhodli, že není důvod těhotenství protahovat, miminku se mohlo začít dařit hůř během pár hodin a sekci naplánovali hned na následující ráno. Přišla dětská sestra optat se mě na bonding - to mě neuvěřitelně potěšilo, protože jsem nevěděla, jestli to je v Písku „legální“. Domluvila jsem se, že ano a pokud nebudu moct já, tak manžel, rovněž s tím nebyl problém. Večer mi sestra vysvětlila, co mě čeká na přípravě.

Po celou dobu přípravy byl se mnou manžel, který mě držel za ruku a uklidňoval, následně mě předal do péče skvělého anesteziologa MUDr. Spilky, který mi všechno dokonale vysvětlil, popisoval mi detailně každý krok. Dostala jsem samozřejmě na výběr, jestli chci celkovou nebo spinální anestezii. Na sále vládla pohoda, když anesteziolog viděl, jak jsem vyklepaná jako ratlík, tak mě neustále utěšoval a hladil.

Protože jim přes prázdniny nefunguje JIPka, tak jsem ležela rovnou na porodnici, takže manžel opět mohl být se mnou až do odpoledne. Sestřička, která měla ten den službu, byla naprosto báječná, ostatně jako všechny.

Oceňuji, že se mi téměř veškerý personál představil, což se vidí málokdy, dokonce i primář, kterého jsem viděla jenom na velké vizitě, to z Tábora neznám. Ještě bych ráda zdůraznila, že dokud to nebylo nezbytně nutné, tak dbali na mojí intimitu. Jo a ještě mě překvapilo, že mě neholili úplně, což má taky svoje výhody. Jizvu mi vyšvihly v místě původní, tak doufám, že se dobře zahojí.

Personál: MUDr. Votýpka, MUDr. Houdková, MUDr. Neumann - gynekologové a MUDr. Spilka - anesteziolog

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi snad jen neleknout se toho staršího prostředí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi to, co je běžné. Noční košile jsem využívala jenom jejich, měli je ze strašně příjemného materiálu.
Ještě jsem si vzpomněla, přibalila bych si sebou lžičku a nůž, protože jsem běžně dostávala druhou večeři, ale neměla jsem si čím sníst jogurt nebo namazat máslo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Zofik 11.09.14 napsala :

Jednoznačná spokojenost!

Porodní asistentky - přátelské, pohodové, profesionální. Rodila jsem v porodnici již potřetí a mám jen ty nejlepší zkušenosti. Poprvé mi bylo miminko dáno po narození na břicho a zůstalo s námi 2 hodiny na sále - bylo to krásné. Byla jsem domluvena, že pokud to nebude nutné, nebudeme stříhat, ale malý byl velký a bez nástřihu se to neobešlo.

Gynekologické sestry - příjemné a přátelské. Profesionální přístup.
Dětské sestry - nadstandardně profesionální přístup. Ochotné a trpělivé.
Ošetřovatelky - vaří výborný čaj, moc milé!

S lékaři jsem se moc nepotkala, právě proto, že jsem rodila potřetí, nicméně mladá paní gyn. doktorka byla ochotná a komunikativní. Dětské lékařky taktéž.

Jediné, co nemůžu hodnotit kladně, je jídlo. Je zde možnost výběru z 5 jídel, ale nějak jsem na to pozapomněla při kolotoči kolem miminka a než jsem se rozkoukala, šli jsme domů.

Měla jsem nadstandard. Vybavení pokoje nemohu hodnotit jako nadstandardní, ale to jsem věděla. Nadstandard jsem měla hlavně kvůli koupelně - mohla jsem se sprchovat dle potřeby a věděla jsem, že sprchování šití, péče o prsa atd. je klíčové pro rychlé zotavení.

Celý tým od nás dostává 1*. :)

Personál: PA Petra Kolářová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Projít si web porodnice - info, co je třeba s sebou. Jinak, já jsem si brala švestkový džus a hypermangan na oplach šití po nástřihu, dubovou kůru gel., více ručníků - já měla osušku, na prsa, 3 ručníky na šití (každý den jeden).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 11.09.14 napsala :

Rodila jsem v červenci v porodnici v Písku a hodnotím ji velmi pozitivně.

Tímto chci také poděkovat porodní asistence Jarce za dobrou a přátelskou atmosféru při porodu a celému týmu, který při porodu (včetně pana primáře) nakonec musel asistovat. Porod byl dlouhý a vyčerpávající, ale vše s asistencí doktorů proběhlo v pořádku a narodil se mi krásný zdravý syn. :-)

Na oddělení šestinedělí jsem byla na 3lůžkovém pokoji a vcelku mi vyhovoval. Sice některé noci se člověk nevyspí kvůli brečícím dítkám kolegyň, ale tak nějak to k tomu asi patří. Výhodu vidím v tom, že den vám mnohem líp uteče, když jste na pokoji s více lidmi, můžete si navzájem předávat zkušenosti apod. Také chválím personál na odd. šestinedělí - jak ženské, tak dětské sestry. Obzvlášť chválím dětské sestřičky, které velmi trpělivě pomáhaly s kojením a třeba i celých 20 minut u nás seděly, než se podařilo správně nakojit. :-)

Co se týče návštěv, ty jsou odpoledne, ale sestřičky jsou v pohodě. A klidně - pokud to neruší vaše kolegyně na pokoji (je nutné se opravdu domluvit - někomu to může vadit) - se tam tatínek může mihnout i dopoledne a večer. :-)

Když to shrnu, za mě tuto porodnici určitě doporučuji. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití (dostává se jen ovocný nebo kojící čaj), noční košile (ale k dispozici jsou erární), porodní vložky (dostanete jen na cca první 2 dny), jednorázové kalhotky, plenky pro miminko (dostanete jen na cca 2 dny), základní kosmetiku pro vás, nechat si přinést ovoce (většinou dostanete jen 1 jablko denně) a malou svačinku na odpoledne. Oblečení pro miminko dostanete erární, stačí si ho nechat přivézt tatínkem až na cestu domů. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Ivana1985 29.05.14 napsala :

V žádném případě nikomu nedoporučuji, mám tu nejhorší zkušenost! 16hodinový porod ukončen kleštěmi a smrt dítěte 3 dny po porodu (následkem porodu) s váhou 3.55 kg a 52 cm mluví za vše. Vyhnout se obloukem!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Lucie1984 28.05.14 napsala :

Rodila jsem sice už loni v září, ale pamatuji si to jako včera. :-)

Do porodnice jsme dorazili v sobotu večer asi hodinu po tom, co mi odtekla plodová voda. Nález ještě nebyl k porodu, a tak mě odvedli na pokoj. Dokonce nabídli tatínkovi možnost přespání (za příplatek) pro případ, že by se porod rozběhl v noci, ale toho jsme nevyužili, nebydlíme daleko. Trochu mě zarazilo, že mě v noci jen 1× kontrolovala ženská sestra. Nevěděla jsem, co mě čeká a jak to bude vypadat, až skutečně začnu rodit. V noci mě začalo v nepravidelných intervalech bolet břicho a bohužel jsem tedy celou noc nespala.

V neděli jsem šla sama (nikdo si mě nijak moc nevšímal) na sál na monitor. Byla tam mladinká asistentka, bohužel si nepamatuji jméno. Byla moc milá a ochotná. Odpoledne už jsem se tam potkala i s paní doktorkou Houdkovou, která mne nakonec i odrodila. Neměla jsem napsaný porodní plán a myslím, že by ani k ničemu nebyl. Původně jsem byla přesvědčená, že budu před porodem chodit, nechtěla jsem epidurál. Člověk míní, život mění. Před porodem jsem byla tak vyčerpaná, že jsem skoro prosila, aby mi epidurál píchli. Měla jsem štěstí, anesteziolog zrovna dokončoval císařský řez. Akorát mi potom nestihli udělat přípravu. Ale nikdo se netvářil, že by to byla nějaká katastrofa. Myslím, že jsou tam zvyklí na ledacos.

Nakonec se mi v neděli v noci narodil syn. PA Bára i paní doktorka Houdková byly perfektní, povídaly si se mnou i s mým partnerem, všechno nám vysvětlily. Chvíli to vypadalo, že porodím bez nástřihu, ale nakonec mě paní doktorka přece jenom šmikla. Není to nic drastického a při zašívání si asi dala záležet, protože jsem se zahojila poměrně brzy a o jizvě už ani nevím. Ondráška mi hned po porodu přiložily na břicho, k prsu se nechytil, ale na kojení to potom nemělo vliv.

Rodila jsem jako poslední, a tak nám nabídly, že nám Ondráška nechají po tu dobu, co budu na sále, u nás. Od té doby, co mi praskla voda, to ale trvalo 28 hodin, než jsem porodila, a Ondra špatně dýchal, tak ho raději dali do inkubátoru pod kyslík. Přišla mi to říct paní primářka z dětského, byla velmi milá, všechno vysvětlila, vůbec jsem neměla pocit, že je něco špatně a byla jsem v klidu.

Co se týče personálu, musím moc pochválit sestřičky na dětském. Jsou trpělivé, všechno vysvětlí, ukáží. Moc mi pomohly s kojením, a když se mi nalila prsa, jedna sestřička (jméno také nevím) se mnou od 4 ráno asi 2 hodiny odstříkávala a masírovala mi prsa, aby povolila. Další pochvala je pro sálový personál, dětské doktor(k)y a sanitářky (až na jednu slečnu, která je zřejmě důležitější než primář). Mezi ženskými sestrami se sem tam našla i nějaká světlá výjimka (třeba paní staniční), ale jinak tam komunikace i péče trochu vázne.

A poslední věc, kterou bych chtěla zmínit, jsou návštěvy na pokojích. To je asi věc, která mi vadila nejvíc. V době, kdy mi bylo asi nejhůř, bylo na našem pokoji 8 dalších lidí, kteří se přišli podívat na miminka. Chápu, že je to mimořádná událost a že se všichni těší na nové přírůstky do rodiny, ale pro někoho, kdo by měl odpočívat a nabírat sílu na takový výkon, jako je porod, je tohle až moc. Ležela jsem v posteli, hekala jsem si, nadávala, 2× do hodiny jsem chodila do sprchy a pořád jsem se musela proplétat mezi návštěvami a schovávat se před nechápavými (!) pohledy. Já sama jsem návštěvu odmítla, když mi na pokoj dali paní, které vyvolávali porod. Tohle mi teda bylo opravdu nepříjemné.

Jinak ale mohu píseckou porodnici doporučit. Každý si najde svoje pro a proti. Důležitý je ale výsledek. A ten mi teď leží v postýlce a spokojeně spinká. Tak maminky, zahoďte strach, podívejte se, co je na světě lidí, nějak se narodit museli. A tady Vám určitě pomohou. :-)

Personál: MUDr. Votýpka, MUDr. Houdková, PA Kofroňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se zeptat. V porodnici nerodí jenom prvorodičky a tak sestřičky všechno vysvětlí 1× a pak počítají s tím, že víte, že chápete. Pokud ale nevíte, zeptejte se. Jsou ochotné a všechno vám hezky vysvětlí (třeba i 5×, když bude potřeba). Oblečení na miminko si neberte s sebou, připravte ho doma tatínkovi, ať vám ho doveze, až si vás pojede vyzvednout. Také doporučuji přítomnost tatínka u porodu (pokud je to možné). Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli budu sama, nebo jestli na to budeme 2. Ale na začátku jsme na to 2 byli a jsem ráda, že si to tatínek rozmyslel a že i stihl dojet k porodu. On sám je teď rád, že „to dal“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské mýdlo - tableta (na intimní hygienu maminky po porodu), jelení lůj, gumičku do vlasů, kojící čaj, švestkový kompot, samozřejmě základní hygienické potřeby, jednorázové kalhotky, vložky + vložky do podprsenky, plenky, vlhčené ubrousky, nafukovací kruh.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - marinka5 01.03.14 napsala :

V nemocnici v Písku jsem rodila v únoru.

Nejdříve jsem byla ze Strakonic převezena záchrankou do písecké nemocnice kvůli hrozícímu předčasnému porodu. Porod mi dokázaly zastavit, skončila jsem na kapačkách magnézia a Gynipralu. Stihly mi píchnout kortikoidy na dozrání plic miminka. Ležela jsem na jednotce intenzivní péče a docházeli za mnou sestřičky ze sálu. Musím říci, že byli naprosto úžasné, ochotné a vstřícné.

Po třech dnech, ale bohužel maličká nespolupracovala na monitorech, tak mi musely ve 33 tt porod vyvolat. Musím říci, že jak porodní asistentky, tak lékaři byli skvělí a moc mě v těžkých chvílích podrželi. K tomu se mnou manžel mohl být po celou dobu porodu, za což jsem byla moc a moc vděčná.

Miminko mi ihned převezly na nedonošenecké oddělení. Jsou tam skvělé sestřičky. Jsou milé a ochotné a vždy, když něco potřebujeme vědět ohledně dcery, vše nám vysvětlí. To samé mohu říci o dětských lékařích. Sestřičky na šestinedělí byly také fajn, ale jelikož jsem miminko neměla u sebe, nic moc jsem nepotřebovala.

Personál: MUDr. Votýpka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát. Jak jsem psala výše, všichni jsou tam fajn.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Balina94 22.02.14 napsala :

Porod mi museli vyvolávat, protože jsem týden přenášela. V den příjmu tam byla mlaďounká porodní asistentka a vše proběhlo naprosto v pořádku - natočila mi monitor, změřila tlak, napsala si do počítače mou a přítelovu anamnézu a pak mě odvedla na pokoj.

Druhý den mi zavedli tabletu a čekalo se. Zabrala hned první, i když až po jedenácti hodinách,. :) Začaly bolesti a praskla plodová voda. Rodila jsem první dítě, tudíž jsem neměla vůbec představu, jak porod bude probíhat. U porodu se mnou byla mamka a přítel čekal venku. :D Porodní asistentky i paní doktorka byly velmi milé a chápavé, se zavedením epidurálu také nebyl problém. Hned po narození malého zavolali na mé přání na sál i přítele a já byla strašně šťastná. :)

Na oddělení šestinedělí jsem měla miminko neustále u sebe. Akorát na první noc si ho vzali k sobě, protože jsem porodila pozdě odpoledne, tak abych si prý odpočinula (což samozřejmě moc nešlo, protože jsem měla plnou hlavu myšlenek).

Personál: MUDr. Vnenková, MUDr. Houdková, MUDr. Votýpka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chování některých sester brát s nadhledem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen, pleny pro miminko, vlhčený ubrousky, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Matrina 29.01.14 napsala :

Zatím mám zkušenost pouze s porodními asistentkami, ležela jsem na rizikovém odd. porodnice Písek. Staraly se tam o mě porodní asistentky Jiřina, Iva, Eva a Hana. Vždy jsme tipovaly, která sestřička přijde do služby, točí se tam tyhle čtyři sestřičky. Slouží 12 hodin, je to velmi náročná služba, starají se i po porodu.

Až přijdu rodit za 14 dní, tak poznám více porodní asistentky na porodním sále, doposud jsem chodila na porodní sál pouze na monitor, byl tam po většinou velký frmol, takže mě natočila a šla další. Dětské sestřičky neznám. S paní, co píše o sestřičkách na oddělení, tak ošklivě nesouhlasím. Práce je tam náročná a byly vždy milé a vstřícné.

Personál: MUDr. Votýpka, PA Ivana, Jiřina, Eva a Hana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte obavy, je tam veselo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 26.01.14 napsala :

I já se podělím se svou zkušeností s píseckou porodnicí. Porod jsem měla celkem v pohodě.

Následná péče o mé miminko perfektní, ale péče o mne katastrofa. Ženské sestry jsou strašné. Na sesternách nejsou a jsou nepříjemné. Zvláště ta blonďatá starší je hrozná - neochotná a velice nepříjemná! Cokoliv jsem po ní chtěla, neochota sama. Ale nohy nahoře u televize? Ty měla velmi často! Tato osoba by tam správně neměla být. Není tam pro maminky, ale pro něco jiného. Toto není jen můj názor, tento dojem měly i jiné maminky. Být její nadřízená, postavila bych ji do latě. Divím se vrchní sestře a panu primáři.

Dětské sestřičky jsou jiný šálek kávy. Nesetkala jsem se u nich s jediným problémem. Vstřícné, ochotné, kdykoliv k sehnání. Se vším mi (nám všem na pokoji) poradily a pomohly. Každá byla usměvavá, ochotná, příjemná. Nebyl pro ně problém mi s něčím pomoci, i když je člověk otravoval i v noci nebo u oběda! Těm by se mělo děkovat! Díky nim je to tam příjemné a péče o miminko skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky, dudlík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 14.01.14 napsala :

S porodnicí jsem byla nadmíru spokojená. Musela jsem na akutního císaře, kde mi doktorka Votíková všechno vysvětlila. Kdybych rodila znovu, ráda bych opět s ní.
Dětské sestry také super, se vším pomohly a poradily, jen ženské nic moc. Mohu jen doporučit. ;)

Personál: MUDr. Votíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - martina2322 13.11.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici už podruhé, naposledy před dvěma měsíci. Měla jsem akutní císařský řez kvůli nedostatečné aktivitě miminka. Poté se prokázala u mě i u dcery infekce listerie, která nás ohrozila na životě. Velké dík patří panu doktoru Votýpkovi. Je to člověk na správném místě. Jinak jsem s celým personálem porodnice byla maximálně spokojená a mohu jen doporučit. Abych neopomněla, je třeba ještě poděkovat všem z jednotky intenzivní péče pro novorozence. Zachránili mi dceru, která se už teď těší dobrému zdraví. Děkujeme všem. :)

Personál: MUDr. Votýpka, Černá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, vložky a pozitivní náladu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Kiky86 06.11.13 napsala :

Rodila jsem v Písku teď v říjnu.

Porodu jsem se samozřejmě také bála jako čert kříže. Proto mi ani moc nevadilo, že si mimi dávalo dost na čas. :-) Nakonec mi porod museli vyvolat. Ráno mi zavedli tabletu a ještě ten den jsem porodila. Přístup celého personálu, který se pohyboval kolem mého porodu, byl naprosto perfektní. O všem mě informovali, povídali si se mnou a i na porodním sále se mě snažili uklidňovat a aspoň trochu v rámci možností rozveselovat. Při porodu na mě byli moc hodní. Když jsem promeškala kontrakci, jen řekli, ať si odpočinu a že počkáme na další. Stále jen chválili a uklidňovali. S přístupem porodních asistentek a paní doktorky, co mě rodila, nemám jediný problém. Spíš naopak.

I na oddělení šestinedělí jsem byla velmi spokojená. Sestřičky (dětské i ženské) byly vždy velmi vstřícné a ochotné. Jen jedna dětská sestřička mi nevyhovovala. Když jsem od ní chtěla poradit, co s miminkem, které trápí prdíky, řekla mi jen, že mu mám přitáhnout nožičky k bříšku. Ani se na něj nepřišla podívat, neukázala mi žádné cviky na bříško. A ještě to vypadalo, že jí vadí, že ji ruším od televize. Malá plakala skoro celou noc. A tahle „noční služba“ se na nás nepřišla podívat ani jednou. Druhý den jsem o ukázku cviků požádala jinou sestřičku a ta hned ochotně přišla a ukázala mi, co a jak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, poporodní vložky, Bepanthen, hodně pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 30.07.13 napsala :

Už je to pár měsíců, co jsem zde rodila a musím říct, že jsem se setkala z naprosto profesionálním přístupem. Ač nebyl můj porod úplně jednoduchý, nakonec jsem si to užila. :-)

Porod jsem měla vyvolávaný a dlouhý a nebýt mladý a šikovný PA, skončila jsem na císaři, čehož jsem se celé těhotenství šíleně bála. To ona byla tak šikovná, že vše zvládla na jedničku.Naopak mi moc nevyhovovali mladí doktoři, nějak jsem jim prostě nevěřila.A nejvíc mě dostalo,když mi od středy ráno porod vyvolávali a ve čt pozdě večer mi jeden z těch mladých doktorů (Prajka)řek,že už musim být strašně unavená a jestli nechci píchnout něco na zastavení porodu a že by to vyvolávali zas ráno.Tak sem mu řekla,že ani náhodou a dokud neporodim,že se odsud už nehnu - byla sem na sále na monitoru.Pak mi i doktorka potvrdila,že by to fakt nebylo chytrý a pro mimi dobrý a naopak mi píchla vodu a dala oxytocin.

Ležela jsem tam několik týdnů předem, takže jsem poznala komplet celý personál, což nakonec beru jako výhodu. Na monitory jsem chodila 2 - 3× denně, takže jsem znala i všechny PA ze sálu a měla jsem své favoritky, které jsem u porodu chtěla a které bych si naopak odpustila. Nakonec to vyšlo fajn,že na mě vyšly ty dvě PA, co jsem si moc přála, a když přišla i má oblíbená doktorka, byla jsem úplně spokojená. Takže ač nebyl porod procházka růžovou zahradou, vzpomínky zůstaly vesměs pozitivní. Jediné, co se mi teda opravdu nelíbilo, bylo, že malou po porodu hned odnesli a dali mi ji až umytou a oblečenou a jen na chviličku.pak jí odtáhly na sesternu,s tím,že mají fofry a nemá s níkdo na sále být a bez dětský sestry mi jí tam nechat nemůžou,ale to mě teda vůbec nezajímá,že maj nedostatek personálu.takže tohle bylo jediný negativum z celýho porodu

Co se týče sestřiček, tak buď sem měla štěstí, ale neměla jsem z jedinou problém. Vždy mi se vším ochotně pomohly nebo poradily. Nesedla mi jen jedna starší ženská sestra, ale nemůžu říct, že by se ke mě chovala nějak špatně, to ne, jen mi nesedla jako člověk.

jídlo bylo taky fajn,takže co víc si přát.jediný,co mě teda zarazilo,že nás krmily denně čerstvým pečivem a jeden den sme měly k obědu čočkovou polívku a fazole po mexicku,ale mimi to ustálo dobře:-)

Personál: Mudr.Votíková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 30.06.13 napsala :

Vedení samotného porodu bylo skvělé. Porodní asistentky velmi příjemné a milé.

Po porodu byla péče na oddělení šestinedělí horší. Péče o mé miminko byla perfektní. Dětské sestřičky byly úžasné, milé, hodné. Vše mi vždy s úsměvem vysvětlily. Vždy, když jsem je o něco požádala, byly ochotné a vstřícné. Samotné mi bylo i nepříjemné, když jsem je rušila zrovna u oběda, ale odložily příbor a s ochotou mi šly pomoci s miminkem. Měla jsem potíže s kojením, ale vše jsem s pomocí dětských sestřiček zvládla a plně kojím. Jsou bezvadné!

S tzv. ženskými sestrami to bylo horší. Člověk je za celý den neviděl. Stěžoval si na ně celý náš pokoj, bohužel jsme nikomu nic neřekly. Když jsem něco potřebovala, už jen ty jejich pohledy. Taková postarší blonďatá je uměle příjemná a úplně to z ní srší. Mladá s krátkými vlasy je neochotná a když jsem po ní něco chtěla, byla nepříjemná. Baculatá kudrnatá je o něco lepší, ale taky žádná sláva, ale budiž. V noci je nevidíte. Na sesterně nejsou. Když jsem v noci potřebovala ženskou sestru, vylezla po určité době z jakéhosi kutlochu celá rozčepýřená a ještě se blbě tvářila. O maminky ženské sestry příliš velký zájem nejeví, a to je špatné. Zlaté dětské sestřičky, ty chodí i v noci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, dudlík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 10.04.13 napsala :

Já jsem měla dvě možnosti: Tábor nebo Písek. Písek mi byl bližší, tak jsem šla tam.

Bála jsem porodu jako čert kříže. Je to něco, co nezažijete každý den. Už týden předtím mi odtekla část plodovky, tak jsem tam zůstala přes noc. Za týden jsme už jeli najisto. Sestřičky i doktor byli úžasní. Všechno bylo v pořádku a celou dobu se starali jak o mě, tak o dítě, dokud malá nevylezla ven. Přítel byl u porodu tak toho vysledoval víc a byl taky spokojený.

Potom dětské sestřičky byly většinou hodné a hodně nám pomáhaly s kojením.

Příště bych volila zase Písek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - lucicekt 28.03.13 napsala :

Porod probíhal bez komplikací. Asistentka Lucka, byla skvělá, profesionální přístup, moc ji chválím, musím říct, že porod jsem měla hezký.

Bohužel oddělení šestinedělí je tragédie. Chování dětských sester mě velmi zklamalo. Zvláště pak paní Bryndová, nechápala jsem její výlevy. Nikdy mi nic nevysvětlila, pouze mě za vše „sjela“. Špatně jsem jí udělala čárku za kojení, špatně jsem měla cedulku se jménem dítěte na postýlce, špatně jsem si dovolila na ní zazvonit, když jsem potřebovala pomoci s váhou na pokoji, která se neustále zasekávala apod. Nechápu, proč tato osoba vykonává tuto práci, když ji absolutně vše obtěžuje, hodně mě její chování mrzelo.

Dále je oddělení šestinedělí v Písku absolutně špatně řešeno, pokoje po třech je moc, není šance na tak potřebný odpočinek. Hrozné také bylo neustálé bouchání topení, po nocích se to rozléhalo, no děs. Podpora kojení celkově není vůbec odpovídající standardům BFH. Alespoň konkrétně já jsem ji osobně nezažila. Snad jedině sestřička Mužíková, měla odpovídající vstřícný přístup a snahu podpořit rozběhnutí kojení. Bohužel jak jsou tam na směny a každý den jiná sestra, tak se mi věnovala až třetí den. :(

Modlila jsem se, ať mi děťátko alespoň trochu přibere na váze a pustí nás co nejdříve domů. Být tam ještě o noc déle, tak jsem to už nepřežila.

Personál: sestra Bryndová, sestra Mužíková, PA Lucka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy! Dále vlastní košilku, ty jejich jsou na kůži moc hrubé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - KacaKubik 19.03.13 napsala :

Rodila jsem v Písecké porodnici v srpnu 2011. Rozhodla jsem se rodit tam i přes to, že nespadáme pod Jihočeský kraj, ale zkušenosti maminek na diskuzích mne přesvědčily.

Byla jsem spokojená, rodila mne paní doktorka Čabrádková (teď už se nejspíš jmenuje jinak, měla myslím před svatbou). Paní doktorka byla skvělá, lepší jsem u porodu snad mít nemohla. :)
Sice mi asistentka slíbila epidurál, ale pak mi píchla do žíly něco jiného - nechala jsem se přemluvit s tím, že je to skoro totéž (no, myslím že není). O bolestech psát nebudu, ty prostě jsou a většina z nás si je musí prožít.

Při píchání plodovky (byla jsem na vyvolávačce po termínu) píchla asistentka Kubíka do hlavičky. Naštěstí má „jen“ jizvičku na temeni. Pan primář mi řekl, že se to prostě stane, že miminko bylo už dost dole. Asi se to stát může, i když jsem se zatím nesetkala s nikým komu se to stalo. Ale neřekla bych, že to je normální, jak mi primář dětského oddělení tvrdil.

Jinak péče o děti dobrá. Když jsem potřebovala s něčím poradit, nebyl problém, snad až na jednu nebo dvě sestry pohoda. :) Jedna z těch dvou mi zakazovala pohladit Kubíka když spinká, řekla jsem jí, že je to moje dítě a pohladím ho, kdy budu chtít (hlazení ho uklidňovalo).

Kojení byl sice ze začátku docela boj, ale domů jsme šli bez přikrmování.

Klidně bych tam rodila znovu. :)

Personál: MUDr. Čabrádková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, v případě svobodné maminky papír z matriky ohledně příjmení miminka. Plenky pro miminko (dostanete, myslím jen na první den), stejně tak vložky pro maminku, oblečení pro mimčo na cestu domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - jájina 3333 18.03.13 napsala :

U mě velká spokojenost.

Všichni ochotní, milý, malou přiložili okamžitě.

O rozkojení bojovali celé 3 dny, pak jsem poprosila o UM, malá byla hladová. Nic nebyl problém. Je to o domluvě a o komunikaci.

Dávám odkaz na FB stránky porodnice Písek:
https://www.facebook.com/media/set/?…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Komunikovat, do hlavy vám nikdo nevidí. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 15.03.13 napsala :

Negativní.

Porod stresující, sestry nepříjemné. Dítě nepřiložené k prsu ihned po porodu. Porodní plán smetly do koše.

Dětské sestry ihned nutily UM. Dítě mi nutily a lily do hlavy kojit 1× za 3 hodiny, přitom jsem se potřebovala rozkojit.

Lituji, že jsem své první dítě přivedla na svět zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - dudva 10.02.13 napsala :

Já musím na píseckou porodnici psát jen samou chválu. Rodila jsem tam v dubnu 2012 a vše bylo tak, jak má být. Všichni byli ochotní a příjemní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Peťulka2608 07.01.13 napsala :

Já si nemůžu na porodnici v Písku stěžovat. Zatím jsem tam rodila jednou, doktoři i sestry jsou milé až teda na jednu dětskou. Ta byla strašně nesympatická a nepříjemná, nevím, jak se jmenovala. Zrovna jsem jí vyfásla na první koupání malého a měla jsem z ní pak takové trauma, že jsem myslela, že už ho další den snad nebudu schopná vykoupat. Ale naštěstí druhý den přišla jiná super sestra a s tou to bylo naprosto v pohodě. :) Vaří tam také dobře, takže jsme nestrádaly. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, těhotenský průkaz, prohlášení o příjmení malého!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Písek - Anonymní 29.12.12 napsala :

Rodila jsem v Písku, chtěla jsem, předporodní kurz, byl prima, sestry milé až moc. Realita na porodnici? Tzv. ženské sestry nesympatické a uměle příjemné. Vyloženě je práce nebaví, až na vrchní sestru, která je milá a lidská. Dětské sestry jsou docela v pohodě, jen vše berou hrc prc, když je o něco požádáš, jako výraz „co obtěžujete“? Když zrovna pijou kávu s dalšími kolegyněmi.

Já jsem syna koupala skoro sama hned první den, byla jsem hodně vystresovaná z porodu, nerozjelo se mi mlíko, jak bych chtěla. Takže šup Nutrilon a dokrmujte i doma. Mrzí mě, že jsem svoje dítě nedostala na hrud ihned po narození. I když jsem porodní plán měla napsaný, porod byl krizový, císařský řez. Vše do té doby nasvědčovalo přirozenému porodu, vše bylo v pořádku…až na přidušení miminka a urgentnímu císaři, který bych já osobně nařídila mnohem dříve, jak jsem byla vyčerpaná.

Primář sympatický člověk. Vrchní sestra milá. Zbytek na nic. Vložky vám dají,pro miminko oblečení taky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně se rozmyslet, hlavně prvorodičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky č.1, v den odjezdu oblečení č. 56.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Petra von Samec 27.12.12 napsala :

Na porodnici v Písku nedám dopustit. Jako prvorodička jsem měla neuvěřitelný strach z porodu. A protože jsem musela měsíc předtím často na monitoring, jezdila jsem do Písku i dvakrát týdně, poznala jsem tam veškerý personál.

Přestože se chovali profesionálně, byli velmi milí a já měla pocit, že jsem tam jediná a všecko se točí jen kolem mě. Na cokoli jsem se zeptala, mi bylo zodpovězeno, každý krok vysvětlen.

Porod byl velmi rychlý a já se nestačila ani bát. Navíc když se otevřely dveře a já uviděla usměvavé tváře porodní asistentky Terezy a lékařky Markéty, byla jsem nadšená, jako bych viděla staré známé. Vedly mě tak dobře, že jsem to své miminko vytlačila ani nevím jak. I vtipkovat jsem stihla.

A poporodní péče byla neméně skvělá. Sestřičky stále v dobře náladě, šikovně a milé.

Nadchly mě pro porod a mateřství natolik, že bych rodila každý týden. Musela jsem zůstat o den déle a já si uvědomila, že jsem vlastně ráda, že se mi ani nechce domů. A když jsem druhý den odjížděla, přišlo se se mnou rozloučit snad celé oddělení.

Proto chci touto cestou vyjádřit svůj vděk a neskonale díky, že mi všichni v písecké nemocnici ulehčili vstup do nejdůležitější a zatím neznámé části mého života a popřát jim všem absolutně jen to nejlepší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Máca90 06.07.12 napsala :

Ahoj nastávající maminky.

Přiznám se, že jsem byla na vážkách, jestli rodit v Písku, nebo ve Strakonicích. Nicméně za mě rozhodl můj zdravotní stav a to, že jsem byla ve 34tt (Strakonice nejsou specializované na nedonošené děti).

Ze Strakonic mě čekal rychlý převoz do Písku a tam urgentní císařský řez kvůli rozběhlé preklapsii. Po vyndání naší Nikolky nastal šílení shon, malé nebylo srdíčko (nežila). V pár minutách bylo na sále plno, včetně povolaných primářů a Nikolku znovu přivedli na svět. Moje miminko se díky Píseckým špičkovým doktorům dvakrát narodilo a já s manželem i celá naše rodina jsem jim vděční a nikdy jim nedovedeme dostatečně poděkovat. Písek má špičkový zdravotnický tým!!!

Po císaři jsem já i dceruška putovaly na JIP, každá na svou. Sestřičky na JIP na gynekologii jsou naprosto úžasné, usměvavé a neuvěřitelně milé, prostě ohromné!!! Hned druhý den, když za mnou přijel manžel, mi dovolily jít za malou (nechtělo se jim, ale přomluvila jsem je :). Tam mě čekala má holčička, nemohla jsem se na ni vynadívat. Měla sice všude hadičky na kapačky, dýchání a kolem to stašidelně pípalo, ale nemohla jsem z ní odtrhnout oči. Byl to těžký pohled, hlavou mi lítaly výčitky i když jsem věděla, že jsem to nijak nemohla ovlivnit. Ale byla jsem ohromně šťastná, že žije. Při narození měla malá 1990g a cca 43cm (čekala jsem že bude menší).

4-tý den jsem se z JIP stěhovala na porodnici a k Nikolce už jsem mohla chodit sama, na porodnici jsou taky úžasné sestřičky, hodně starostlivé a stále v dobré náladě.

Teď jsem doma a netrpělivě čékám na pondělí 9.7. až pojedu zase za tou svou princeznou, to už mi ji vyndají z ikubátoru a dostaneme spoustu času na to, aby jsme si na sebe pěkně zvykly a Nikolka se pořádně naučila papat z prsu, zatím jsem to zkoušely 2× a malá je ohromně šikovná. Už nemá ani jednu hadičku, dýchá sama, papá z lahvičky, nebo sondičkou, je ještě vinkubátoru, ale v podstatě jí jen topí :-).

Chtěla by jsem to uzavřít poděkováním personálu Písecké Gynekologie, Porodnice a oddělení Nedonošených dětí. Je to neuvěřitelná parta andělů, kteří dělají zázraky a to říkám bez nedsázky!!! Do smrti jim budeme vděční a všem s čistím svědomím doporučím Píseckou porodnici!!!

Maminky držím palce, ať už se rozhodnete rodit kdekoli, ať vše dobře dopadne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stejně jako do jakékoli porodnice, připravenou tašku. (já neměla nic a postarali se o mě)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - LadyLada 22.06.12 napsala :

Protože jsem před porodem pročítala zde popsané zkušenosti, rozhodla jsem se s tou svojí také přispět.

V Písku jsem rodila v lednu letošního roku (2012) a vybrala jsem si ji, přestože do Písku nespadáme. A nelituji. Věděla jsem, že nejedu na lázeňský pobyt, nicméně porod předčil veškerá má očekávání. Bolesti trvaly opravdu dlouho (24 hod) a jejich intenzita je nesdělitelná. Porod nepostupoval a bolesti se zvyšovaly. Vystřídaly se u mě dvě směny a s každou jsem byla spokojená. Asistentky po celou dobu odváděly perfektní práci. Klíčovým okamžikem bylo prasknutí plodové vody. Od jejího prasknutí mě čekalo dalších 6 hodin na sále a po celou tu dobu jsem asistentky zaměstnávala se vším všudy. Přestože byla hluboká noc, byly moc hodné a přívětivé, vytrvaly až dokonce. Z jejich přístupu byl cítit zájem, aby vše dobře dopadlo. Lékařka, která mě rodila, projevila velkou zkušenost a přestože existovaly pochyby, situaci odhadla správně a porod byl dokončen spontánně, byť mě to stálo mnoho sil. Celý tým si počínal velmi profesionálně. Skvěle mezi sebou spolupracoval.

Celkově hodnotím úroveň porodnice vysoko. Skvělá organizace, všechno fungovalo jak mělo. Od přijetí až do propuštění. Asistentky i dětské sestřičky na šestinedělí byly také moc hodné. Doktorky byly též fajn, zejména dětská lékařka. Mrzí mě, že jsem se v porodnici nerozkojila a bohužel ani doma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky a snad ještě Bepanthen. Malý se oprudil ještě v porodnici po nevyhovujících vlhčených ubrouskách, (které jsem si přinesla) a pro maminku na poraněné bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - KPKristy 30.04.12 napsala :

Tak mám za sebou druhý porod v písecké porodnici a opět jsem moc spokojená. Domů jsme si přivezli Matěje, který se narodil 10. dubna 2012.

Už při příchodu mezi dveřmi dostanete najevo, že personál je tam pro vás a podle toho se po celou dobu chovají. Lékaři, sestřičky, uklízečky…

Od příjmu přes porod až po umístění na pokoj se o mě staraly stejné sestřičky, což jsem ocenila. Měly přehled od začátku do konce.

Při vlastním porodu jsem ocenila i velmi osobní přístup. Moje sestra, která měla být se mnou u porodu, díky jeho rychlosti nestíhala a dorazila tak až v samém závěru. Sestřičky mi svým přístupem nahradily blízkou osobu, a tak jsem se necítila „osaměle“.

Oproti prvnímu porodu lékařka nyní jen dozorovala nad sestřičkami, které vše zvládly na jedničku - monitory, píchnutí vody, samotný porod, nástřih i šití. Byly si tak jisté, že jsem se cítila velmi jistě i já.

Opět jsem si vyžádala nadstardantní pokoj s vlastním WC a sprchou a opět doporučuji. Sice jsem nepřišla do kontaktu s ostatními maminkami, ale ocenila jsem klid po porodu.
„Navštěvovaly“ mě uklízečky, které chodí dvakrát denně, což je bezva kvůli odnášení košů s vložkami a plenkami.

Co se týká kojení, tentokrát jsem už věděla a snažila se sama, ale dětské sestřičky jsou moc příjemné. Všechno ukážou, vysvětlí a opravdu se snaží nastartovat laktaci. Sice nám jednou i „vyhrožovaly“ dokrmem, ale to se nakonec neuskutečnilo, mlíčka bylo dost.

Dál bych chtěla zmínit jídlo. Jsem vděčný strávník, pokud nemusím vařit :-). Bylo ho dost a chutnalo mi. Narozdíl od zvěstí o nemocničním jídle, tohle mělo i chuť a vůni :-).

Na závěr bych chtěla poděkovat veškerému personálu, který mě a mého maličkého měl v péči.
Jmenovitě pak děkuji sestřičkám Sedlákové a Doskočilové, které mě provázely celým dnem od příjmu až po porod. Jedna z nich ho vedla, bohužel nevím která. Dále MUDr. Vnenkové, která provedla Hamiltonův hmat, který zabral :-) a dětské sestřičce Bryndové, která se po porodu starala o Matýska.

Píseckou porodnici doporučuji maminkám, které chtějí na porod a následnou péči klid a pohodu. Tady se nikam nespěchá, všichni jsou v pohodě a vstřícní…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou určitě vložky, které jsou k dispozici zhruba na dva dny a plenky pro dítko. Dostanete jich asi pět a tentokrát byly už dvojky. Ti mravenečci to pak mají jako rolák :-). Jinak je všeho dostatek - látkových plenek, košil pro maminky i oblečení pro m

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - certiecz 21.04.12 napsala :

Dobrý den,tuto porodnice vřele a všem budoucím maminkám doporučuji!! :-)Náš Mareček se narodil o 3 týdny dřív a díky ochotě a rychlosti personálu proběhlo vše v pořádku a bez komplikací.Do porodnice jsme vyrazili pozdě večer na kontrolní monitor,jelikož jsme necítili žádné pohyby již několik hodin.Doktoři byli pečlivý a i přes pokročilou hodinu velice ochotní.Nakonec bylo rozhodnuto,že se udělá raději císařský řez.Vše probíhalo profesionálně a rychle a během pár minut bylmalý na světě!Následoval převoz na JIP,kde se vzorně starají příjemné sestřičky…Odpoledne téhož dne jsem se konečně s Marečkem shledala na delší dobu na normální pokoji porodnice.Sestřičky zde ochotně a velice trpělivě radí s kojením,přebalováním a vším tím novým,čím si každá prvorodička projde :-)Velice mě překvapila i kvalita zdejší kuchyně..všem na našem pokoji moc chutnalo ;-)Dnes jsou Marečkovi necelé tři měsíce a musím říct,že na porodnici ráda vzpomínám,žádné děsivé historky z dob našich maminek.Takže Píseckou porodnici opravdu doporučuji :-)Nebyla jsem sama,kdo sestřičkám nesl děkovný balíček.hezký den Martina

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Vivik 14.06.11 napsala :

Rodila jsem v Písku 22.5.2011, ale přijatá jsem byla už v sobotu ve dvě ráno - začala mi odtékat plodovka, tak jsme vyrazili. I takhle v noci personál ochotný, a i když přítel byl zklamaný, že se ještě nerodí a že ho poslali domů, já jsem se cítila dobře, akorát mi udělali monitor a pak mě poslali, ať se ještě vyspím.
Byla jsem na „normálním“ pokoji, třílůžák, oproti tomu, jak je hezky zrekonstruovaná písecká gynda, to má ještě svý mouchy - sice koupelna se sprchou je na pokoji, ale na záchod se musí chodit přes chodbu.
Jinak jsem stihla akorát období, kdy se za provozu na oddělení měnily okna, takže to bylo docela zajímavý, zvlášť po porodu, když se člověk takhle po ránu zmuchlanej a bolavej vlekl chodbou na ten záchod a míjel dělníky s kolečkem malty a tak. :D Plus od rána bouchání, vrtání a podobné lahůdky, ale hluk mi ani tak nevadil, a zdálo se, že ani miminům.
Samotnej porod proběhl jinak, než jsem si představovala, žádný holení, klystýr a podobně, co jsem měla načtené, protože mě pořád monitorovali a zkoumali, pořád nic, až pak najednou se mrňavá rozhodla vylézt a byl to takovej fofr, že se nic nestíhalo. Doktoři a sestřičky vesměs milí, i když ve chvíli, kdy mi oznamovali, že ještě rodit nebudu, a já už jsem se kroutila bolestí jako žížala, jsem měla chuť je donutit násilím, aby ze mě to dítě vyndali. :D
Každopádně nemůžu říct, jak je to s respektováním porodního plánu, protože jsem žádnej neměla.
Jediný, co mě trochu zamrzelo, že jsem nějak nestihla říct, že pokud to bude možné, nechci nástřih - a nevím, jestli to bylo nutné, mrňavá vyklouzla skoro sama a byla malinká, tak by to možná šlo - ale zase nemůžu posoudit, jestli to bylo nutné, nějak jsem neměla náladu o tom rozprávět. :)

Jinak jsem viděla, že i paní po císaři měla mimčo u sebe na pokoji, mě malou přinesli, když jsem se trochu probrala po narkóze (vyndavali mi placentu), ale když jsem se večer na to necítila, vzali si jí na sesternu na vyhřívaný lůžko. (Teď působím jako totálně nemoderní a krkavčí matka, ale myslím, že pro nás obě to takhle bylo lepší. :))
Dětské sestry na mě taky působily pozitivně, nebyl problém se na cokoli zeptat, dohodnout a podobně. I než se mi udělalo mlíko, tak se mě ptaly, jestli mají malou dokrmit (taky jsem kejvla, lepší než tři dny hladový dítě, žejo, a te´d plně kojím. :)). Jenom ta instrukce jak kojit proběhla trochu divně, když mi mrňavou šoupli ráno do postele, když jsem ještě byla trochu mimo, sestra mi čapla prs, nacpala jí ho do pusy a šla, to jsem byla stejně zmatená jako mrňavá. :D
Ale byla tam sestřička, už starší, co mi přišla prostě úžasná, jak se ke všem těm dětem měla - jak říkala, že je má všechny hrozně ráda a tak, prostě takhle by to mělo bejt, že člověk dělá práci, která ho baví a naplňuje. :)

A co se materiálních věcí týče, košilky pro děti, látkový pleny a povlečení do postýlky, to je všechno k dispozici asi neomezeně, košile pro mamky někde asi taky, nevím, mě stačilo, když po ránu přišla sestra a dávala čistý. Uklízečky chodí několikrát za den, takže v tomhle směru taky v pohodě. Jenom jak tam byli ti dělníci, tak byl stejně všude bordel, čemuž se nedalo zabránit.

Celkově mám ze svýho rození tam dobrej pocit, kdybych se chystala ještě jednou, nejspíš se zase vrátím. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, komunikovat a ptát se, do hlavy nám nikdo nevidí, a tady se vždycky snažili vyjít vstříc, ale musel si člověk říct. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně svoje pití. :) Mě se osvědčil i „kojící“ čaj, kterej mi sestřička vždycky ochotně zalila v takovým ohromným tupláku. Jinak po porodu určitě přijdou vhod vložky (jsou k dispozici, ale mě stačily sotva na den a půl), síťovaný gaťky a plenky pro mrn

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Písek - lucka.Kr 13.04.11 napsala :

Rychlý, bolavý porod a moje totální selhání. Ráda čtu vaše deníčky milé snažilky, nastávající maminky a maminky, proto bych se chtěla podělit o své zážitky při porodu, za které se do jisté míry stydím.

Bylo úterý 22. 3. 2011, když mi večer v půl šesté praskla nečekaně voda. Ofiko termín jsem měla 17. 4. 2011. Rodila jsem podruhé a podle předchozího porodu jsem se snažila na eMiminu dostatečně se připravit na porod a chtěla jsem dorazit jako naprostá profesionálka. No šoky prostě, popadla jsem s manželem tašku, zavolali jsme taxíka a vyrazili do porodnice. Přijali mě něco po sedmé a vzali na sál, manžel čekal na chodbě za dveřmi s tím, že ho někdo k porodu zavolá.

Miminko bylo vymodlené, tak jsme chtěli být oba u toho a radovat se a brečet a prožívat spolu všechno, co k porodu patří. Jen pro informaci, je to můj druhý a poslední manžel a čekali jsme spolu první dítě. No, šla jsem hned monitor a bylo mi řečeno, že všude okolo mně jsou samé císařské řezy, takže nic moc čas. No poprosila jsem tedy, jestli by mě pustili z monitoru, udělali klystýr, protože jsem ještě jedla odpoledne, nebyl čas, takže nebylo nic. Jen tak pro obranu sama sebe, jsem říkala personálu, který mě vždycky přišel zkontrolovat, že bych mohla být hysterická a poprosila je pro jistotu o něco na bolest, se slovy bohužel vždycky odcházeli.

Chtěla jsem kontrakce rozdýchat, avšak na sále bylo vyhřívané lůžko a teplota tak vysoká a já bez vláhy na rtech uprostřed kontrakce přestala dýchat kvůli suchým rtům. Ke konci jsem poprosila o mokrou plenu, kterou bych sála, tak mi ji hodili na čelo. Začala jsem vydávat výkřiky bolesti a napínat se jako luk. Pokaždé, když někdo přišel zkontrolovat moje otevírání, byl vidět prostý úšklebek. No nic, chtěla jsem tak všechno napravit a poprosila o návštěvu manžela, který by mi zajisté pomohl. Se slovy bohužel přišla i tato odpověď na mou otázku. Důvodem byly právě císařské řezy okolo mně. Najednou jakýsi doktor vedle strčil do dveří a zakřičel, tady bude klid. Manžel slyšel až na chodbu moje bolestivé hekání a nemohl nic dělat, jen slyšel od personálu, ta řve…

Na konec místo slov „to nezvládnu“, jsem porodila syna, který díky předčasnému porodu a nízké porodní váze, byl ihned po porodu odnesen na nedonošence a já zůstala ležet na sále s pocitem selhání a stydlivosti… i přesto, že jsme se s manželem připravovali. Po zašití, které nebylo bolestivé přišel manžel a dal mi kapesník do ruky a řekl, už to máš za sebou a nemysli na to, ovšem nešlo to. Poté odešel domů a já brečela na sále studem z toho divadla. Odvezli mě ve dvanáct v noci na pokoj a deprese vůbec neodešla a tak jsem vůbec nespala a jen brečela. Dostala jsem skleničku čaje do rána, kterou jsem zhltla. Zanedlouho jsem odešla na oddělení pro nedonošence a ležela tam s malým, včera nás pustili a moje zlatíčko mi dělá jen a jen radost.

Při pomyšlení na porod mám stále husí kůži. Zapomněla jsem poznamenat, že jsem před milovaným synem šestkrát spontánně přišla o mimi vždy po 9. týdnu a následovalo šest revizí, a tak mě napadlo, zda mohla být ta citlivost větší po oněch nástrojích. To už dnes nezjistím, ale vzpomínky a stud mi asi zůstanou. Přeju všem krátký a bezbolestný porod, co největší péči lékařů a porodních asistentek a prosím neodsuzujte hysterky z vedlejších porodních sálů a hlavně tohle neberte těhulky jako strašení.

S pozdravem Lucka

Personál: ?????

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

" s sebou určitě nějakou gorilu, ať přesvědčí personál, že když rodička potřebuje epidurál místo výměchu, že jí to opravdu bolí"

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - lulucis 01.04.11 napsala :

V porodnici v Písku jsem byla od 21.3. do 27.3.2011. Od 37. týdne jsem porodnici navštěvovala resp. gynek. ambulanci a také odd. příjmu a to kvůli monitoru.
Po celou dlouhou dobu jsem nezaregistrovala nikoho z lékařů, sester - ženských, dětských, ani porodní asistentky, aby jejich chování bylo jakkoli nepříjemné, nebo nevhodné.
Oceňuji i jejich perfektní profesionální přístup, milé chování a to i ve chvílích, kdy jsem byla úplně bezradná a kdy jsem procházela těžkým porodem. Celému personálu bez výjimky děkuji a porodnici vřele doporučuji všem, co chtějí slušný, maximálně profesionální a odborný přístup personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

výborný seznam je uvedený na stránkách nemocnice Písek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 17.11.10 napsala :

Můj druhý porod bude předčasný :-( napadlo mě když jsem ucítila odtékající plodovou vodu. Co teď 1. dítě jsem rodila ve Strakonicích, ale tam nemají neonatologické pracoviště. Rodila jsem v 34. tt. Musím do Písku. Svého rozhodnutí nelituji. Porod proběhl až na malé komplikace normální cestou. Na porodním sále jsem musela být napojena na monitor, jelikož paní doktorce se nelíbily ozvy miminka. Pro zrychlení porodu jsem dostala epidurál, ale žádnou změnu jsem nepozorovala. Žádné zrychlení porodu ani úleva při bolestech nic. Jako bych ho neměla. Narodil se nám chlapeček 2650g a 49 cm měl mírné dechové potíže a putoval na nedonošenecké oddělení do inkubátoru pod kyslík. Já zůstala po porodu na porodnici. Přes to, že jsme neměli lehký start, já docházela za synem o patro níž zvládli jsme to. Obrovský dík patří sestřičkám na nedonošeneckém oddělení strašně mi pomohli s kojením naučili to nás oba a my byli během těch 14ti dnů co jsme tam strávili sehraná dvojka. Profesionální přístup, chuť maminkám s kojením pomoci a vzorná péče o ty malé tvorečky to je písecké oddělení nedonošenecké. Chválím paní doktorku Matějkovou a pana primáře Chytrého a tímto jim děkuji a také děkuji všem sestřičkám byly úžasné opravdu všechny. Byla jsem na sebe hrdá, kojila jsem syna do té doby než sám odmítl mateřské mléko a to do 10ti měsíců.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Anonymní 16.11.10 napsala :

Veliká spokojenost!!!!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Písek - evolotka 12.11.10 napsala :

Tak se také podělím o své dojmy a pojmy z porodnice. Nemohu 100% chválit ale také nemohu 100% hanit. POrad jsem měla velice rychlý, do porodnice jsem byla manželem dopravena v 19.15 na sále 19.30 a malá se narodila v 19.57 takže fofor. Personál příjemnáý ikdyž určité dotazy mne jako prvorodičku docela dostaly. Při příchodu se mne sestry ptaly zda chci přijmout nebo ne, že aby mne nepřijaly a ono to k tomu nebylo a já nechtěla domu. Při mém stavu 40 týden kontrakce po 3 min jsem samozřejmě odpověděla ano. myslím že by měli nejdříve prohlédnout a poté stanovit co a jak. Porod fofr takže pro personál jsem byla parádní rodička bez práce. Vadilo mi že dítě po narození vidíte jen 5 min a poté až druhý den. V jiných porodnicích mají maminky 2 hodiny po porodu možnost být se svým drobečkem. To mi fakt chybělo. Pobyt v nemocnici dobrý sestry také ale pokud se nezeptáte tak se nic nedozvíte což si myslím že prvodičkám by mělo být podáno více info, ale třeba je to jen můj blbý názor :-) . Z porodnice jsem si odvezla to nejcenější co mám takže vlastně pozitiva, jen ještě detail nějak mě po porodu špatně vyčistily a musela jsem v 11 týdnech jet na revizi. nejsem ale lékař a nevím zda někdo pochybil či ne. Ale myslím že by nebylo od věci dělat maminkám při propouštění vnitřní uTZ aby se tomuto předešlo, ale podotýkám nejsem lékař tak nevím zda by vůbec bylo možné. Myslím že hodnotit je velice individuální 100 lidí 100 názorů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, pleny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - IrenkaV. 22.10.10 napsala :

Do této nemocnice mě převezli z jiné nemocnice kvůli předčasnému porodu a hned druhý den na to se mi narodila krásná holčička:) Tuto nemocnici mohu jen doporučit,hlavně sestřičky z porodního sálu,starali se o mě a snažili se mi od bolestí vše možně ulevit,už mi i přišlo že je otravuji,ale sestřičkám nikdy nechyběl úsměv na tváři,chtěla bych jim strašně moc poděkovat a i doktorovi který mě odrodil(myslím,že to byl pan doktor Kožnar,ale nejsem si jistá),díky všem sem to zvládla.
a chtěla bych i poděkovat sestřičkám na nedonošeneckém oddělení,kde jsem s malou strávila asi 7 dní,byli moc ochotné a na každou otázku odpověděli a pomáhali jak mohli.
Až budeme čekat další miminko,tak určitě budu rodit v Písku!!!

Ještě jednou všem moc děkuju!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si poporodní vložky!!a pokud budete na nedonošeneckém oddělení,tak plenky a vlhčené ubrousky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - Renata Rychlá 20.06.10 napsala :

Ráda bych připojila mou zkušenost s porodnicí Písek. Ještě nikdy jsem nestrávila ani jeden den v nemocnici, tudíž pro mne bylo velmi nesnadné se na pobyt spojený s prvním porodem připravit, hlavně psychicky.Ve 40.týdnu jsem sem šla poprvé na prohlídku.Do té doby jsem byla u lékařky tam, kde bydlím. Personál je velmi příjemný, profesionální. Vyžádala jsem si nadstandard, protože by mi hodně chyběla televize a klid. V nemocnici vše šlape jako hodinky, každý má svůj úkol a musím říct, že jsem neshledala žádný nedostatek. Sestřičky jsou milé, usměvavé a každá ráda zodpoví Vaše dotazy a uklidní Vás, když máte strach. Každý den Vás přijde zkontrolovat při vizitě i pan doktor či paní doktorka (samozřejmě i miminko). Porod mi vyvolávali tři dny. Když už bylo moje tělo dostatečně připraveno k porodu, zjistilö se, že miminko neleží v ideální¨poloze pro přirozený porod a během několika málo minut jsem porodila na vedlejším sále císařským řezem. Neuspí Vás celkově, vše vnímáte. Potom, když bylo vše zašité a já jsem odpočívala na lehátku mi mïminko přinesli a mohli jsme se z něj společně s jeho otcem těšit. Jelikož jsme rodili v 17:50 strávila jsem noc na jednotce intenzivní péče a musím smeknout, nenechají Vás ani chvilinku bez dozoru, sestřičky, které se po určité době vždy vystřídají jsou opravdu velmi vstřícné a ochotné. Další den Vás převezou opět na pokoj. Miminko Vám donesou a nechají Vám ho na pokoji přes den.Protože pohyb po cís.řezu není zcela bez bolesti, nechají si ho přes noc (jednu nebo dvě) u sebe na dětském oddělení. Hlavně se hodně ptejte, vše , co se týče péče o miminko a kojení, vysvětlí.Jsem prvorodička, tudíž jsem se ptala. Ráda bych ještě vyzdvihla hygienu na oddělení. Dvakrát denně chodí paní uklizečky a udržují čistotu (vytírají, omývají, vynáší odpad).Každé ráno přijdou sestřičky a přináší čistou košili a ložní prádlo.To jsem hodně ocenila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vezměte si s sebou vložky, budou třeba, dostanete jednu vaničku plnou vložek, ale to bohužel nestačí. kupte si poporodní vložky, nejlepší jsou jen takové ty z buničiny potažené síťkou, v žádném případě nebudou vyhovovat obyčejné z obchodu (nedýchají)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, toal.potřeby, pantofle, ručníky, jídlo ne, je ho dostatek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - bilaholubicka 05.03.10 napsala :

JIP porodnického oddělení. Skvělá péče od porodních asistentek jediná má výtka je snad k tomu, že bohužel slyšíte většinu porodů.(strávila jsem zde 3 neděle)
na porodním sále a všude jinde skvělí.

sestřičky nedonošeneckého oddělení jsou vlastně po dobu nežli můžete ke svému drobečkovi náhradní maminky starají se o ně nádherně a i k vám budou určitě hodné

Personál: všechny porodní asistentky a sestřičky s primářkou z nedonošeneckého oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

úsměv na rtech při porodu takových co prý do poslední chvilky vypráví vtipy prý moc není tak ať se rozmnožíme

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

velkou spouztu čtiva= nedostatkové zboží

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Písek - KPKristy 24.01.10 napsala :

V porodnici v Písku jsem rodila v sobotu 16. ledna 2010. Nastupovala jsem sice už ve čtvrtek čtrnáctého z důvodu vyvolání porodu, to ale přišlo na řadu až v pátek večer. To je také jediná negativní věc, kterou chci zmínit - že jsem dva dny čekala a čekala. Všechny ostatní zkušenosti a poznatky už jsou jen pozitivní a nakonec budu na porod vzpomínat v dobrém :-).
První den na příjmu mě čekalo vyplňování různých lejster, co se týká porodu a celé to trvalo asi půl hodinky, pak monitor miminka a už jsem šla na pokoj. Vyžádala jsem si nadstandartní pokoj s vlastním WC a koupelnou. Vřele doporučuji! Hned ten den (přijali mne v 10.30hod) jsem dostala oběd, což bylo také příjemné, protože ze samé nervozity jsem nebyla vybavená jídlem :-). Sice klasické nemocniční jídlo, ale rozhodně jsem celý týden mého pobytu nehladověla. Dalo se :-). No, a pak jsem čekala, až se lékaři vyjádří, nakonec se k vyvolání porodu přistoupilo až druhý den večer. V sobotu ráno jsem začala rodit a odpoledne byl na světě Ondrášek.
Personál byl velmi milý a ochotný, bohužel si nepamatuji jména dvou porodních asistentek, které se o mně staraly, ale zmíním jméno porodníka MUDr. Rudolfa Tylla ml. Moc příjemný lékař, setkala jsem se s ním ještě jednou během týdne při vizitě a mohla mu tak poděkovat za vedení mého porodu.
I přes bolest, jakou porod nachystá, budu na celý týden v porodnici v Písku vzpomínat příjemně a v dobrém, také proto, že jsem si odtud odvezla poklad největší - syna Ondru. Tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat všem, kteří se o mne starali s maximální ochotou a péčí, ať už lékaři a sestřičky, tak i pomocný personál. Porodnici Písek mohu vřele doporučit!!!

Personál: MUDr. Rudolf Tyll ml.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte s sebou toaletní papír a vložky (ty jsou k dispozici první dva dny po porodu), plenky pro mimi

Nahlásit

Fotky z porodnice

Neni potřeba si brat pro miminko zadnou hygienu ani ošetřování, vse vam az na...


1 komentář

Valentýnka...*28.09.2010 2750 gramů a 48 cm

A rosteme jako z vody, a cestujeme !!!

A takhle jsme už doma.

Dominiček spinká.Je hned u postele maminky.

Přidejte Vaše fotky k porodnici Písek.>

Děti z porodnice Písek

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Písek
LůcaSmith Písek Agátka/Viktor neznámé 27.07.2019
Děti narozené v porodnici Písek
T.i.n.a.D. Protivín Eliška 49 cm, 3650g 06.12.2018
nicolefrance Protivín Matyáš neznámé 30.11.2018
olus6 Kulička 50 cm, 3000g 19.11.2018
Verca1234567 Nellinka 49 cm, 3200g 08.11.2018
Hanspulka Pisek Anička 51 cm, 3700g 21.10.2018
mcm23 Netolice Zuzana
48 cm, 2750g 06.10.2018
Chupito18 Michaelka 46 cm, 2800g 24.09.2018
Lampve1998 Julia
46 cm, 2700g 26.08.2018
Marcelka21 Mirotice Žiga Josef
50 cm, 3900g 24.08.2018
Oříšek89 Tyn nad vltavou Sára
50 cm, 3500g 29.07.2018
Kolpová Nela
48 cm, 3050g 24.07.2018
JarkaLackova Ema
50 cm, 3050g 23.07.2018
marcela2042 Stefan
51 cm, 3450g 20.07.2018
AkinNika93 Leontýna
47 cm, 2750g 18.07.2018
Black91 Mia 49 cm, 3100g 17.07.2018
Helena18 Amálie 2250g 11.07.2018
Mia19 Mia Vrhelova
48 cm, 2600g 19.06.2018
Adriana301 Jáša neznámé 16.06.2018
verolink pisek Stanislav
42 cm, 2300g 13.06.2018
Veroa86 Pepíček
neznámé 02.06.2018

Rodily v porodnici Písek

Chystají se rodit v porodnici Písek

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Písek?