Nemocnice Šternberk a. s., Gynekologicko-porodnické oddělení

V porodnici ve Šternberku proběhne ročně přes 1000 porodů maminek z celého Olomouckého kraje. Od roku 2001 se tato porodnice pyšní titulem Baby friendly hospital.

Na přání lze rodit zcela bez medikamentů - s maximální podporou přirozenosti. Podpořen bude i bonding. Přítomnost otce u porodu je vítána a je zdarma. Během porodu lze aplikovat některou z dostupných metod analgezie.

Pro dokonalou přípravu na porod nabízí nemocnice nejen prohlídky porodních sálů (které probíhají o víkendech), ale také předporodní přípravu v podobě kurzu a cvičení pro těhotné (ty se konají každou středu od 13 hodin a informace vám poví na tel. čísle 587 800 383)

Ceník porodnice naleznete zde.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Šternberk a. s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 68x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Marek Vaca

Porodní sál: +420 587 800 290

Gynekologická ambulance: +420 587 800 276

Oddělení šestinedělí: +420 587 800 295

Adresa: Jívavská 1435/20, Šternberk 785 01

URL: http://nemocnicesternberk.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Šternberk

18
01.06.20

Moje zkušenost je jen a jen pozitivní! Pan doktor Harašta je nejlepší! Po celou dobu porodu byl po mém boku povzbuzoval mě a podporoval… Paní porodní asistentka Horáková byla taky strašně super… Co se týče podpory, profesionality a zároveň přátelskosti ze strany personálu na sále jsem velmi mile překvapena! ❤ A ze strany oddělení 6nedělí jsem taky spokojená… Sestřičky rády pomohly, byly semnou dá se říct neustále, radily mi a pomáhaly… Jen jedna sestřička byla pro mě nepříjemná… byla taková od rány a co na srdci to na jazyku..
Celkově můžu doporučit a nikdy jinde bych znovu rodit nechtěla! ❤

Personál:

MUDr. Jan Harašta, MUDr. Jiří Labounek a PA Pavla Horáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych nebát se na cokoliv zeptat nebo poprosit sestřičky na oddělení 6nedělí, jsou velmi ochotné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nezapomenout poporodní vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, jednorázové plenky, mastičku na bradavky, krém na opruzeniny, papučky a ručníky

6566
17.09.19

Rodila jsem v této porodnici potřetí a opět velká spokojenost. Personál byl moc milý a ochotný.

1
12.01.19

Šternberk jsem si vybrala, protože jsem měla strach ze zbytečných zásahů do porodu v Šumperku. Takže personál sice s úsměvem, ale dělal přesně to, čeho jsem se bála. Zastrašování, že je mimčo moc velké, tlačení do vyvolávačky (důvod byl větší váhový odhad syna a moje menší postava). Nakonec jsme nastoupili 40+5 na vyvolávání a tam už to jen šupalo. Tableta, píchnutí plodovky, klistýr, vyšetřování co chvíli v kontrakcích, oxytocin, epidurál, další oxytocin, něco do kanyly o čem mi ani neřekli, co to bylo, půlka dávky epidurálu, tlačení na záchodové míse, další půl dávka epidurálu, díky níž jsem necítila kontrakce a měla jsem už tlačit, řízené tlačení na zádech, tlačení loktů sestry proti břichu, nástřih, asi 8 lidí u konce porodu (snad i uklízečka). Syn měl apgar 8-9-10 takže ho pořádně stihli vydrhnout ručníkem, zvážit, změřit, mě jen ukázat a šup s ním do inkubátoru. Zapoměla jsem se zmínit o tom, že po prvním epidurálu začaly ozvy dosti klesat, což vcelku personál děsilo a začali mluvit o CR, při narození měl zvýšenou teplotu (to jen k neškodnosti epidurálu). Celkový dojem z porodu mám takový, že tam vedou porody tak jak jsou zvyklí už 40 let. Ale alespoň porodní personál byl milý a vstřícný, narozdíl od novorozeneckého oddělení. I když byl víkend a porodnice poloprázdná a tudíž méně stresu, tak některé sestry z novorozeneckého byly prostě „na facku“. Kojení bylo ukázáno tak, že vzala mojí bradavku, zmáčkla a „nacpala“ mimču do pusy s tím, že za půl hodiny příjde a prsa vyměníme. Toť veškeré info. Když byl malý ještě v inkubátoru, tak měly sestry nepatřičné poznámky, když se na malého přišel podívat tatínek s babičkou (jako jediní, žádné zástupy lidí). Jako pozitivní vidím , že mi nikdo nekecal do toho, že mám malého u sebe v posteli. Také od doby, co malého propustili z inkubátorů, tak jsem mohla být neustále s ním i na vyšetření a nikomu to nevadilo. Jídlo bylo super na nemocnici. Měli jsme vcelku klid na pokoji pokud si odmyslím vizity a měření teploty atd. Pokud to jde, tak rozhazují maminy do pokojů po jedné. Ještě se mi nelíbí, že aplikují automaticky vitamín K injekčně. Celkově porodnici vidím jako lepší možnost než Šumperk, ale pro ženy, kterým záleží jak porod proběhne bych doporučila jet rodit jinam. Porod srpen 2017

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Svojí porodní asistentku, pracující přímo v porodnici, která má pravomoc vést celý porod.

251
24.06.18

Musím jenom chválit. Personál porodnice byl jak na porodním, tak i na novorozeneckém oddělení skvělý. Nemůžu si na nic stěžovat a jsem ráda, že se náš syn narodil právě tady. Rodila jsem nakonec císařským řezem, malého mi přinesli na první kojení do hodiny od jeho narození. Celou dobu od převozu ze sálu byl se synem přítel. Po dobu, než jsem se o malého mohla sama starat, se o něj staraly sestřičky a nosily mi ho na kojení a mazlení. Kromě jedné starší sestřičky z novorozeneckého oddělení byly všichni ochotní a příjemní. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic si nedělejte z přístupu pediatra, který chodí na kontroly kyčlí novorozenců. Starší doktor je velmi nepříjemný a nekomunikativní. Při kontrole kyčlí shledal kyčle horší než specialista nakonec. Avšak v porodnici se ani neobtěžoval nám cokoliv říct nebo vysvětlit, a tak jsme asi trošku zbytečně stresovali a nevěděli, co se bude dít dál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Brala jsem si s sebou všechno, co mají na svých stránkách a hodilo se mi to. Župan jsem moc nevyužila, protože na pokojích bylo hodně teplo. Navíc bych si ještě pribalila kojicí čaj, konvice na vaření je k dipozici.

19
20.06.18

Šternberskou porodnici mužu vřele doporučit. Jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí jsou všichni skvělí, moc hodní, nesetkala jsem se ani s jednou negativní zkušeností. Porodnice je moc pěkná, personál za mě super. Kdybich měla rodit znovu, za mě jednoznačně Šternberk.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezuvky, jednorázové kalhotky, poporodní vložky, jednorázové plenky pro miminko.

6
17.04.18

Od začátku těhotenství jsem chtěla rodit ve Šternberku a chybu jsem neudělala.
Veškerý personál na porodním oddělení je velmi sympatický, hodný a lidský. Od chvíle, kdy jsem se do porodnice nahlásila a chodila jsem na kontroly, tak veškerý personál vše hezky vysvětlil a i prohlídky u doktorů byly velmi citlivé. Sestřičky jsou všechny milé a ochotné. Lékaři taktéž (nikdy jsem nechtěla jít na prohlídku k muži, ta představa mě děsila). Na první prohlídce jsem chytla hnedka mladého pana doktora Lukáše Pospíšila a byla jsem naprosto spokojená. Pan doktor je velmi citlivý, vše krásně vysvětluje a popisuje. Pokud máte dámy některá strach z gynekologů mužů a dáváte přednost ženám jako já, určitě se toho nebojte. I díky tomu mám na porod krásné vzpomínky.

Na oddělení šestinedělí je také super personál. Je s nimi sranda, jsou pečliví a starostliví. S maminkami i miminky to umí. :) Někdo mi byl sympatický více, někdo méně (asi 2 sestřičky mi nesedly lidsky, ale byly vždy vstřícné a ochotné).

Na porod i personál vzpomínám velmi ráda. Měla jsem hezký a rychlý porod. Přijatá jsem byla o půnoci (12.1.2018) a dcera se narodila v 4:16. Rodil mě doktor Molnár a i díky němu byla na porodním sále sranda. Porodní asistentka (bohužel jméno jsem zapomněla) byla velmi starostlivá a snažila se mi porod co nejvíce zpříjemnit. I díky ní jsme nebyla zvenku šitá (šitá jsem byla pouze trošku zevnitř, ale to se nedá nijak ovlivnit), ačkoli měla dcera byla cvalík, měla 4000 g.

Personál:

MUDr. Jan Molnár, MUDr. Lukáš Pospíšil

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se porodu nebojte. Pokud budete poslouchat personál, vše půjde jak po másle a budete mít krásné vzpomínky

21.10.17

Porodní oddělení je na jedničku, tomu nemám co vytknout. Ale oddělení šestinedělí je strašné. Sestry neochotně, dělají z vás rádi blbku, která nic neví. S ničím neporadí, k miminku se nechovají hezky, v žádném případě bych ji neocenila certifikátem „baby friendly“. Nikdo vám neukáže, jak kojit. První přisátí po císaři až po 12 hodinách. Malý dostal žloutenku a nikdo mi nevysvětlil, co to znamená. Řekli mi, že kojení, až se dítě vzbudí, malý pořád spinkal, a když se vzbudil, opět při kojení usnul. Začal rapidně hubnout a sestry byly hnusné, že ho mám budit začaly mi ho vážit, kolik vypil. Kojila jsem s tím buzením třeba tři hodiny a on skoro nic nevypil. Sestry to dávaly za vinu mně. No hrůza! Chtěla jsem okamžitě utéct!

Dám vám radu,porodit a podepsat revers, pak budete s porodnicí spokojeni. Jinak ne! Ještě dodám, že jsem byla po císaři. Dokážete si představit celou noc kojit s rozřezaným břichem, bolelo to jako čert. A ještě k tomu, sestry se vám o dítě nebudou chtít postarat. Mně ho neodvážely ani večer, prostě nikdy. Druhé, co se mnou ležela na pokoji, malého měly pořád u sebe a ještě jí ho dokrmovaly a pak si nezapomněly rýpnout, že její malý krásně přibývá a můj ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být od rány a nenechat si nic líbit. Slabší povahy si tam užijí peklo.

872
19.06.17

S porodnicí ve Šternberku jsem byla nadmíru spokojená. Rodila jsem 19 hodin, vystřídaly se u mě 4 směny (noční, ranní, odpolední a noční). Jsem na jednu stranu ráda, že porod trval takto dlouho. Odrodil mě pan doktor Labounek, který mě i po tu delší dobu, kterou jsem v porodnici musela strávit (14 dní), přesvědčil o svém lidském a familiérním přístupu. Doteď, když si na něj vzpomenu, mám slzy v očích, protože mi připomíná jeden z nejděsivějších a zároveň jeden z nejkrásnějších momentů mého života.

Celkově jsem byla s personálem spokojená. Někdo mi byl sympatičtější, jiný méně.
Na šestinedělí bylo plno sester, které se po pár dnech už uměly pěkně šklebit, to samé na novorozeneckém oddělení. :) Ale byly tam i světle výjimky (mladší ročníky), které mi pobyt zpříjemňovaly (hlavně sestřička B. Kutalová). A o doktorkách na dětském ani nemluvím (MUDr. Stodůlková a MUDr. Vidičanová). Úžasný přístup k maminkám i mimčům.

Vybavení pokojů je na velmi dobré úrovni. Kdo váhá mezi nadstandardem nebo jednolůžáakem, nebojte se společných sociálek. Rozhazují maminky tak, aby měl každý soukromí a ty pokoje jsou prakticky stejné (nadstandard má lednici a samostatnou sprchu a toaletu) já byla tři dny na nadstandardu a dalších 9 dnů na jednolůžkovém pokoji.

Personál:

MUDr. Jiří Labounek, MUDr. Jiřina Vidičanová, MUDr. Nikola Stodůlková, Barbora Kutalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky, vložky, vložky do podprsenky, papuče, kojící podprsenky, jednorázové kalhotky.

02.10.16

Porodnici ve Šternberku mohu doporučit. I když byl můj porod komplikovaný a trval 24 hodin, celkový pocit z porodnice byl pozitivní a velice oceňuji lidský přistup.

Veliké plus je také pěkná jizva po císaři.

Jediné negativum bylo na 3× pokus mladého doktora zavést do míchy epidurál, kdy se nezadařilo. Naštěstí to potom zvládla zkušenější doktorka. Doporučuji tedy při podání zavolat jí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rodila jsem v březnu a doporučila bych teplý župan a ponožky. Já za ně byla ráda.

13.07.16

Od začátku těhotenství jsem chtěla rodit v této porodnici a dobře jsem udělala.
Termín jsem měla 18.12.2015, ale miminku se ještě nechtělo. Po domluvě jsme se
rozhodli k vyvolání porodu 23.12.2015. I když se někteří divili, že chceme
strávit Vánoce v porodnici.

Přijeli jsme do porodnice na půl 6 a v 6 hodin se začalo s vyvoláním porodu. Porodní asistentka byla skvělá (bohužel si nepamatuji jméno). Podle mého názoru porod probíhal hladce a rychle. Porodila jsem ve 14:37. V podstatě celý porod jsem strávila ve sprše. Manžel byl po celou dobu se mnou. Ihned po porodu byl malý hned s námi a zůstal u nás celou dobu pobytu v porodnici.

Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém jsem byla nadmíru spokojena. I když jsem taky porodní asistentka, ochotně mi se vším pomohli. Na novorozeneckém jedna sestřička (zase nevím jméno) i mnohem víc, než musela.

Tuto porodnici 100% doporučuji.

105
22.05.16

Dlouho jsem přemýšlela, jak svůj „porodní“ příběh sepsat a zda ho sem vůbec napsat. Před dvěma lety a čtyřmi měsíci jsem se zařekla, že do Šternberka mě už nikdo nikdy nedostane. Ale asi osud tomu chtěla jinak i ty to, že jsem přestěhovali, tak pro nás byl Šternberk zase vhodnou a nejblíže dostupnou variantou.

Na kontroly jsem zde chodila měsíc před porodem. Měla jsem docela časté a silné poslíčky, ale na porod se to nechystalo. Přesně jako u prvního porodu. Nakonec mě nechali týden po termínu (23.4.2016) na další kontrole naplánovat císaře. Nesouhlasila jsem, že tomu chci nechat ještě volný průběh. To mě upozornili, že dítě je velké (první odhad byl 3000 g a za 14 dní už 4000 g!!) a já malá. No dohodli jsme se, že tedy nastoupím den před druhým termínem porodu (27.4.2016) do porodnice. Kdyby náhodou a že další den plánovaný císař. Můžu říct, že jsem byla s přístupem pana doktora Kučery a poté i dalších doktorů velice spokojena. Na všechno jsem dostala odpověď a i byly schopni diskuze a vyhovění mého porodního plánu.

Malá se rozhodla, že mi to trošku osladí. Večer na pokoji (nadstandard) se začalo něco málo dít, ale nakonec do rána nic (jen odešla hlenová zátka). Císař byl plánován na 12:00. V 9:00 mi praskla voda. Poslali mě dolů na monitory kde jsem už kontrakce rozdýchavala. Po kontrole doktorem Molnárem, prý už není na co čekat (původně mi chtěl dát ještě hodinu), že půjdeme na sál dřív. Že je dítě stejně moc vysoko a je opravdu „velké“. Do půl hodiny jsem měla tlaky snad všude. Ale to už mě chystali na sál. Spinál a pak už to byl docela fofr.

V 10:00 byla malá na světě a dostala jsem ji hned na prsa (4160 g a 51 cm). Bylo to nezapomenutelný a nádherný zážitek. U první jsem si to vůbec takhle nemohla užít. Bylo to opravdu takové vyříznutí z těla. Nyní jsem měla porodní plán, kde jsem i tuto variantu měla zpracovanou - že chci mít dítě pořád u sebe. Buď já nebo manžel. I manžel mohl být na sále, ale počítal s 12:00 a než dojel, tak už jsem byla po operaci. Všichni na sále i PA po operaci byly super. Pro malou si manžel hned šel a taky ji hned dostal. Pak už jsme ji nedali z ruky.

Sestry i doktorky na novorozeneckém taky super. Možná to bylo i tím, že jsem moc pomoc nepotřebovala. Ale i ve tři ráno, kdy jsem nutně potřebovala pomoct s nalitými prsy, tak pomohli a s úsměvem na tváři.

Musím říct, že za ty dva roky ušla porodnice a její personál velký kus cesty. A to k lepšímu! Ještě více by mohli zapracovat na bondingu po císaři a bude to super pro všechny strany. Vypilovat cestu k přirozenému porodu bez zbytečných zásahů a bude se tu rodit opravdu na jedničku.

Děkuji. ;)

Personál:

MUDr. Kučera, MUDr. Molnár, všechny PA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vemte porodní plán a konzultujte s primářem i personálem. Na všem se dá dohodnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky a ubrousky pro miminko.

9
20.04.16

Velmi ochotný přístup personálu, hlavně u úžasné PA Zapletalové. Jediným problémem byla jedna sestra na novorozeneckém, přišlo mi jak kdyby ji do práce někdo nutil a asi ji vadily mladé maminky, což jsme se zrovna na pokoji sešly…

Největší dík patří panu doktoru Labounkovi, který mě už nenechal trápit. ;-)

Personál:

MUDr. Labounek, MUDr. Kučera, MUDr. Molnár, MUDr. Vaca, PA Augustinová, PA Zapletalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

1
15.10.15

V porodnici ve Šternberku jsem rodila plánovaně, císařským řezem. Chodila jsem tam na kontroly až po předání do péče mým gynekologem.

S personálem a péčí na gynekologickém oddělení jsem byla opravdu spokojená! Sestry byly milé, bez výjimky, lékaři také. Oddělení je hezké, nově zrekonstruované, čisté.
Není problém zažádat o nadstandard. Není problém, když s vámi v tomto pokoji někdo přespí.

Jediné, co mi kazilo pobyt bylo jídlo… Některé sestry na dětském oddělení svou práci zřejmě nevykonávaly rády. Přístup některých z nich byl otřesný. Dcera byla pár dní umístěna v inkubátoru a přístup některých (starších) sester byl velmi necitlivý.

Pomoc s kojením po císaři jsem nutně, jako prvorodička, potřebovala, ale dostalo se mi jí jen od některých sester. Například mi bylo doporučeno, ať odstříkávám, když je dcera v inkubátoru… A to, prosím, ručně! Jiná sestra mi ale hned půjčila odsávačku, kterou neměli jedinou. Ale myslím, že to bude problém, o kterém se ví a nemluví, protože to musela cítit každá rodička - pacientka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše ze seznamu, :-) vykašlat se na jednorázové kalhotky, ale pořídit pořádné bavlněné, klidně těhotenské bombarďáky na jednorázové vložky, které buď vyperete nebo vyhodíte… Úplně jiný pocit. Noční košile byly neustále k dispozici, svoji jsem snad neměla… Vzhledem ke kuchyni - něco na zub. :-) Já využila i časopisy, vzhledem k hospitalizaci dcery v inkubátoru.

5343
18.07.15

V porodnici ve Šternberku jsem rodila minulý týden.

Do porodnice jsme přijeli ve 21:30. Ihned proběhl příjem, natočení ozev. Pak jsme se přesunuli na porodní box s vlastní sprchou a wc. Protože jsem neměla žádné kontrakce (přijela jsem kvůli prasklé plodové vodě), sestřičky mi nabídly, že pokud se porod nerozjede, že mi nechají přivézt postel, abych se prospala a ráno se kdyžtak začne s vyvoláním.

To jsem ale nevyužila, asi po hodině od příjmu začly kontrakce a za necelou hodinu se malý narodil. Celou dobu u mě byla skvělá PA, která mě naváděla, jak správně dýchat. Celý porod vedla ona, paní doktorka mě jen šila. Manželovi nabídli přestřižení pupeční šňůry.
K manželovi, který byl u porodu se mnou, byly taky všechny hrozně příjemné.

Na oddělení šestinedělí byly příjemné a ochotné sestřičky, stejně tak sestřičky z novorozeneckého oddělení. Chodily se ptát, jestli něco nepotřebujeme, když jsem se na cokoliv zeptala, tak mi odpověděly, vysvětlily, co jsem potřebovala, aniž bych měla pocit, že je obtěžuji. Nemůžu si na nic stěžovat.

Touto cestou bych chtěla ještě jednou moc poděkovat jak PA a paní doktorce, tak i všem sestřičkám.

Personál:

PA Soňa Chytilová, MUDr. Jitka Zvonařová Skalická

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, pleny, mastičku na bradavky.

505
21.06.15

Plusy: perfektní vybavení a soukromí porodního pokoje, bezvadná PA Mgr. Augustinová a ostatní sestry při porodu. Šestinedělí též bez připomínek, soukromí ve vybaveném standardním pokoji

Minusy: vlažnější přístup a chování doktorů ve srovnání s přístupem v jiné
porodnici, kde jsem rodila dříve, s výjimkou úžasného MUDr. Labounka z poradny. Platba vysoké částky za efektivní tlumení porodních bolestí (u 1. porodu v jiné
nemocnici hradila pojišťovna).

Celkové určitě doporučuji, rodila jsem 02/2015.

Personál:

PA Mgr. Augustinová, MUDr. Labounek

26.05.15

V porodnici ve Šternberku se nám narodila dcera v dubnu 2015. Rodila jsem císařským řezem. Byla jsem maximálně spokojená s lidským i profesionálním přístupem všech lékařů i sestřiček.

Na oddělení šestinedělí byly ochotné a milé sestřičky. To stejné i na novorozeneckém oddělení.

Porodnice prošla rekonstrukcí, prostředí je příjemné a útulné. Doporučuji všem.

Personál:

MUDr. Jitka Zvonařová Skalická

1158
23.04.15

V porodnici jsme rodila před třemi týdny. Nemohu si na nic stěžovat, možná jen, že mě nechali čekat v kontrakcích v čekárně na příjmu hodinu. Jinak personál moc příjemný a ochotný. PA (jméno si nevzpomenu) byla moc hodná a chápavá. Celý porod vedla ona, MUDr. jen kontroloval od okna a pak přišel na šití.

Na oddělení šestinedělí také nemám výtky. Vše vysvětlili ohledně sebe i miminka.
Sestřičky hodné a milé. Příště jdu rodit opět tam. :) Takže všem doporučuji. Velmi osobní přístup a přitom si tam člověk nepřipadá jak v nemocnici. S manželem jsme si tam dělali pohodu s pizzou a kávičkou. Byl tam se mnou celý den. Pokoj jsem měla jen pro sebe a koupelnu s wc společnou s vedlejším pokojem. Vše je nově zrekonstruované.

Personál:

MUDr. Latal

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlozky, toaletni papir

411
11.03.15

V porodnici jsem rodila 26. 2. 2015 plánovanou sekci. Operoval pan dr. Harašta.

Na sále jsem velmi ocenila milý přístup všech zúčastněných, lékaři se přišli
představit a vysvětlit, co a jak bude. Zákrok proběhl bez komplikací a já jsem
se proto rychle zotavila.

Na odd. šestinedělí se mi věnovaly úžasné sestřičky a ochotné byly i sestřičky na novorozeneckém.

Celkové jsem byla spokojená na 100% a moc děkuji sestřičkám za úžasný přístup - jsou to ženské na svém místě!

Porodnice je po rekonstrukci pěkná a překvapila dokonce TV na obyčejném pokoji…

Personál:

MUDr. Harašta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán, návštěvu porodnice před porodem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinky a pití.

07.01.15

Ahoj těhulky, (nastávající) maminy, ve Šternberku jsem rodila loni na konci března.

Již během kontrol před porodem jsem byla velmi spokojená - s komunikativností personálu, trpělivostí zodpovídat všechny dotazy prvorodičky i domluvu ohledně nevyvolávání porodu (10 dní jsem přenášela a malý se rozhodl na svět den před dohodnutým termínem indukce).

Porod samotný probíhal báječně - manžel byl se mnou na pokoji, měli jsme vše, co jsme potřebovali - jak pro mě, tak muže i dítko, každý tam má svůj prostor. Sprcha a toaleta přímo na pokoji byla výhra, jinak si to nedovedu ani představit. Balon ani žiněnku jsem moc nevyužila, ale byla jsem za tu možnost ráda, ze začátku mi to pomáhalo.

Co oceňuji, je, že i bez porodního plánu bylo vše otevřeno diskusi - klystýr, amniotomie, kyretáž atd.

Samotný druhá fáze porodní proběhla rychle a malý byl na světě, muži nabídli přestřižení porodní šňůry (i to, že nás vyfotí) a hlavně jsem dostala syna hned na prsa, a dokonce k prsu šikovně tak, že se hned přisál!

Co se oddělení šestinedělí a novorozeneckého týká, všechen personál byl více než nápomocen, dobře se o mě i malého starali a i o půlnoci radili s kojením a další péčí o miminko.

V létě 2014 prošlo oddělení šestinedělí rekonstrukcí a jestli budeme čekat dalšího potomka, tak budu rodit rozhodně jen tam. Velké díky veškerému personálu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se zajeďte do porodnice podívat dopředu, já osobně byla klidnější, že jdu do „známého“ prostředí a mezi „známé“ lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čokoládu. :-)

26.10.14

Výborné. Porod byl pro mě krásný zážitek. Cítila jsem se, že je to náš porod. Na začátku se mnou porodní asistentka mluvila o tom, jaké jsou mé představy, a tak to i proběhlo. Vyšli mi vstříc jak ve volbě polohy při porodu, tak i v tom, že jsem měla syna okamžitě na těle a zůstal s námi po celou dobu.

Personál:

MUDr. Jiří Labounek, PA Bibiana Palíšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mluvit otevřeně o vašich přáních a pocitech.

23
14.08.14

Má zkušenost s touto porodnicí byla opravdu velmi dobrá. Jsem ráda, že jsem si nenechala nic rozmluvit a rodila právě tady.

Měla jsem vyvolávaný porod kvůli vysokému TK, a i přestože jsem byla prvorodičkou, maličký na nás poprvé koukl po šesti a půl hodinách. Věřím, že i na rychlosti porodu měl zásluhu přepečlivý personál.

Na šestinedělí jsou sestry skvělé, na novorozeneckém opravdu jak které, ale že by byl nějaký problém, to ne. Spíše bych řekla, že i sestry jsou jen lidé a stávalo se že byli unavené a pak nepříjemné.

Jinak za sebe opravdu doporučuji, kdybych se měla rozhodovat znovu, nic bych neměnila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně odvahu, vždyť přece nic nebolí věčně. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě tatínka děťátka. Je to neuvěřitelná podpora. :) Pokud jako já budete rodit v létě, tak nějaké opravdu lehké košile na spaní. Nemocniční erár není vzdušný a je tak nějak moc teplý. :D

25.06.14

Rodila jsem v porodnici ve Šternberku letos v březnu. Jsem z Olomouce, ale vybrala jsem si porodnici ve Šternberku. S touto porodnicí jsem byla velice spokojená.

Porod proběhl přirozeně, PA Radka Sedláčková a MUDr. Tomáš Látal byli naprosto skvělí.

Sestřičky na šestinedělí byly velice příjemné a velmi ochotné.

Na novorozeneckém oddělení byl přístup sestřiček různý. Některé byly ochotné, jiné už méně. Moc bych chtěla poděkovat hlavně sestřičkám Krejčířové a Ošinské, které jsou opravdu profesionálky na svém místě. Velmi ochotně pomohly při problému s kojením.

Personál:

MUDr. Tomáš Látal, PA Radka Sedláčková, sestry Krejčířová a Ošinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na vše zeptat.

178
01.02.14

I když jsem z Olomouce, vybrala jsem si už od začátku těhotenství porodnici Šternberk. A všem můžu doporučit! Od začátku do konce se o mě i o mou holčičku starali moc hezky! Rodil mě MUDr. Látal - podle mě naprostý pohodář a profesionál. Porodní asistentka (bohužel si nepamatuji jméno, taková krátkovlasá a černovlasá) byla nejlepší, bez ní bych to nezvládla!

Na novorozeneckém moc hodné a vstřícné sestřičky. Když jsem cokoliv potřebovala, pomohly. Na oddělení šestinedělí byly super sestřičky, spíše mladé. Moc děkuji všemu personálu za jejich vstřícnost a ochotu (ne jak v olomoucké porodnici).

Personál:

MUDr. Látal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv se zeptat. Zajistit si nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poprodní kalhotky, plenky pro miminko.

105
19.12.13

Zdravím všechny maminky, které se rozhodli rodit ve šternberské porodnici jako já. Byla jsem skálopevně přesvědčená, že tady to bude super. Že je tu takové to rodinné prostředí. Ovšem osobní zkušenost mě tak zklamala, že další porod tady určitě už absolvovat nebudu.

Moje neblahá zkušenost začala již první návštěvou a vypsáním papírů, že zde chci porodit dítě. Pan doktor Harašta, který mě přijímal a vyšetřoval, byl až tak zvláštní, že jsem si říkala: „No dobře, tak je mladý a ještě se bojí na člověk pořádně šáhnout. Budiš.“ Podobné vyšetření, kdy se mi zdálo, že se fakt bojí, jsem absolvovala ještě dvakrát. Na druhý pokus už si mě v porodnici nechali kvůli vyššímu tlaku.

Hospitalizace na oddělení rizikového těhotenství bylo také utrpení. Sestřičky v pohodě. V pět ráno už tam otravovala uklízečka a aniž by se nějak zvlášť namáhala, tak otevřela dveře, rozsvítila světla a vůbec ji nezajímalo, že tam třeba někdo nedej bože spí. Pan „doktor“ Harašta měl asi 3× službu za mé hospitalizace. Ovšem jeho způsob vyšetření byl stále stejný. Takový nijaký. No chodili jsme na ozvy dolů k porodním asistentkám a ty byly z celého personálu nejvíce profesionální, lidské a obětavé. I mezi nimi se sice našla výjimka - z ničeho nic Vám studenýma rukama zatřese břichem, aby se miminko na monitoru hýbalo, tak to nebylo opravdu nic příjemného. Dostala jsem prášky na snižování tlaku, ozvy byly v pořádku, ale domů nás už nepustili, a to s tím, že sice nejsem na porod nachystaná, ale že se to třeba rozjede.

Když jsem žádala o propuštění, tak pan „doktor“ Harašta jen suše konstatoval, že se musí počkat na primáře a že ty tlaky stejně nejsou moc dobré. Že bude lepší tam zůstat. Sliboval hory doly, jak mě pustí další den, pokud tlaky a ozvy budou minimálně 2 dny dobré. Což se sice stalo, ale zrovna další dne tam nebyl primář a tak to šlo pořád dokola!

No tak po 12 dnech na tomto oddělení jsem na velké vizitě dozvěděla, že se asi něco stalo, že můj nález je jiný a v pátek 13.12.2013 porod vyvolají. Příprava proběhla už ten den a noc jsem strávila na porodním boxu. I když už tady byl problém. Všichni tvrdili, že si můžu vybrat box 1 - 3, že se tam v klidu osprchuji a připravím se na akci. Jaké bylo moje překvapení, že jsem se dostala na box observační, kde byl jen záchod a sprcha na chodbě. To bylo to první, co mě nehorázně vytočilo.

Přišel den D! V šest ráno už jsem byla na boxu číslo 1. Ujala se mě skvělá asistentka Klára Augustinová, která mi celou první dobu porodní byla velkou oporou společně s mým partnerem. Napustila jsem si vanu, která je jen tady. Po zavedení další tablety na rozjezd porodu to začalo. Ovšem nebylo to tak jednoduché. Moje tělo prostě nebylo připraveno rodit, i když termín jsem měla už další den v sobotu 14.12.2013.

Asi kolem osmé hodiny přišel primář, píchl vodu, oxytocin, a to teprve začala šou. Z vany už bych asi nevysoukala. Stahy byly pravidelné po pěti minutách. Ovšem najednou ze mě vyjela zkalená plodovka a rozhodovalo se, co dál. Píchli mi epidurál, jelikož jsem měla nesnesitelné bolesti v zádech. Ale statečně jsem to prodýchávala, než přišel anesteziolog. Pak už to bylo snesitelné. Kolem jedné hodiny se rozhodlo, že půjdu na sál. Zůstala jsem otevřená jen na 3 cm. Akutní císařský řez - zkalená plodovka. Sestra Klára byla do konce mého porodu stále u mě a šířila na mě svůj optimismus a dobrou náladu. Přišla velice milá anestezioložka, se kterou jsem se na sále od srdce nasmála. :-) Pak už jen nutná příprava na moji první operaci v životě a jelo se. 14:12 byla malá na světě.

Převezli mě zpět na box. Tady mě ještě nějakou dobu kontrolovali, ale malou jsem si musela nechat dovést na moji a partnerovu žádost. Už tady začaly problémy.
Kolem páté jsem už byla na pokoji a před šestou jsem mohla prvně malou nakojit a pokochat se pohledem na ten malý zázrak. Další den už jsem mohla vstát. Ovšem chování ženské sestry (teď nevím, jak se jmenovala) bylo divné. Připadalo mi, že se všeho toho kolem strašně štítí. I mě. Ale je to přece její práce.

Co jsem začala chodit, tak mi vrazili kolem osmé malou na pokoj s tím, že si mám nakojit a pak že pro ni přijdou. Jaké bylo moje překvapení, že se o dítě začaly sestry starat až kolem sedmé večer a s údivem v obličeji mi vytkly obdiv, že pár hodin po operaci se starám celý den o miminko. A co mi taky jiného zbývalo. Nikdo mi nic neřekl, nikdo se o nic nestaral. No budiž, stalo se. Malou jsem jim ještě na noc odevzdala, abych se dala trošku do kupy. Nosily mi ji na kojení. A tady začaly další problémy. Nikdo se nestaral o to, zda nám to jde a nebo nejde. Prostě prvorodičko snaž se, určitě máš načteno! A to hlavně noční sestry byly hodně odměřené, zvláště ty starší.

Nemluvě o tom, že se ještě v místní jídelně totálně zbláznili a kojícím matkám vařili takové lahůdky jako brokolice, květák, kapusta, kroupy, takže celé novorozenecké řvalo a matky starejte se!

Přes den nebyl problém se na cokoliv zeptat a ochotně si se mnou sestry povídaly a vysvětlovaly. No ani nechci domyslet, co se na nočních dělo s miminkem. Nastal problém s pokousanými bradavkami a až jedna hodná sestra mi přinesla alespoň dudel z lahve, že to máme zkoušet tak, aby se malá naučila víc otevírat pusinku. Šlo nám to a pak se malá chytla i bez dudlíku. Ovšem celý den si nás nikdo nevšímal a sestry mě štípaly do prsou jak pominuté. Malá dostala žloutenku, a tak byla dva dny pod světlem. Upravilo se to a my mohly jít konečně domů.

Ovšem to jsem se hodně spletla. Opět měl služby pan „doktor“ Harašta, který mi tvrdil, že se opět musím čekat do druhého dne na primáře, že on mě propustit nemůže. Tak jsem šla za sestrou, ať mi sežene jiného doktora a až ta mi řekla, že sežene někoho s atestací. No a jak jsem do toho začala šťourat, tak najednou se i primář našel. Za pět minut bylo všechno vyřešeno a do hodiny jsme opouštěly porodnici. Obě vyčerpané, znavené a hlavně já totálně zklamaná.

Když to sesumíruji, tak jediné, co bylo na celé akci „porod“ skvělé, byly porodní asistentky a sestry na rizikovém. Po 15 dnech mě tady už nikdy nikdo neuvidí. Určitě je všude něco, ale že zrovna já budu mít takové štěstí na takové lidi, to jsem fakt nečekala.

Personál:

PA Klára Augustinová, MUDr. Harašta

Chystají se rodit v porodnici Šternberk

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici