Porodnice Šternberk

, http://nemocnicesternberk.agel.cz/pracoviste/od...

Porodní sál (pohovost 24 hodin denně), příjem: 587 800 290
Ambulance porodního sálu: 587 800 383
Gynekologická ambulance: 587 800 276
Gynekologické lůžkové oddělení: 587 800 287
Laktační poradna: 587 800 296
Oddělení šestinedělí: 587 800 295
 Dětská

Primář: MUDr. Marek Vaca

V porodnici ve Šternberku proběhne ročně přes 1200 porodů maminek z celého Olomouckého kraje. Lze si zajistit epidurální analgezii po předchozí domluvě. Tato porodnice se také může od roku 2001 pyšnit titulem Baby friendly hospital. Přítomnost doprovodu u porodu je zpoplatněna 400 Kč. Porodní sály nabízí spektrum různých relaxačních zařízení pro první dobu porodní.

Doporučují maminky porodnici Šternberk?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Šternberk

Rodila jste v porodnici Šternberk?
neutrální
Porodnice Šternberk - Demoverze 12.01.19 napsala :

Šternberk jsem si vybrala, protože jsem měla strach ze zbytečných zásahů do porodu v Šumperku. Takže personál sice s úsměvem, ale dělal přesně to, čeho jsem se bála. Zastrašování, že je mimčo moc velké, tlačení do vyvolávačky (důvod byl větší váhový odhad syna a moje menší postava). Nakonec jsme nastoupili 40+5 na vyvolávání a tam už to jen šupalo. Tableta, píchnutí plodovky, klistýr, vyšetřování co chvíli v kontrakcích, oxytocin, epidurál, další oxytocin, něco do kanyly o čem mi ani neřekli, co to bylo, půlka dávky epidurálu, tlačení na záchodové míse, další půl dávka epidurálu, díky níž jsem necítila kontrakce a měla jsem už tlačit, řízené tlačení na zádech, tlačení loktů sestry proti břichu, nástřih, asi 8 lidí u konce porodu (snad i uklízečka). Syn měl apgar 8-9-10 takže ho pořádně stihli vydrhnout ručníkem, zvážit, změřit, mě jen ukázat a šup s ním do inkubátoru. Zapoměla jsem se zmínit o tom, že po prvním epidurálu začaly ozvy dosti klesat, což vcelku personál děsilo a začali mluvit o CR, při narození měl zvýšenou teplotu (to jen k neškodnosti epidurálu). Celkový dojem z porodu mám takový, že tam vedou porody tak jak jsou zvyklí už 40 let. Ale alespoň porodní personál byl milý a vstřícný, narozdíl od novorozeneckého oddělení. I když byl víkend a porodnice poloprázdná a tudíž méně stresu, tak některé sestry z novorozeneckého byly prostě „na facku“. Kojení bylo ukázáno tak, že vzala mojí bradavku, zmáčkla a „nacpala“ mimču do pusy s tím, že za půl hodiny příjde a prsa vyměníme. Toť veškeré info. Když byl malý ještě v inkubátoru, tak měly sestry nepatřičné poznámky, když se na malého přišel podívat tatínek s babičkou (jako jediní, žádné zástupy lidí). Jako pozitivní vidím , že mi nikdo nekecal do toho, že mám malého u sebe v posteli. Také od doby, co malého propustili z inkubátorů, tak jsem mohla být neustále s ním i na vyšetření a nikomu to nevadilo. Jídlo bylo super na nemocnici. Měli jsme vcelku klid na pokoji pokud si odmyslím vizity a měření teploty atd. Pokud to jde, tak rozhazují maminy do pokojů po jedné. Ještě se mi nelíbí, že aplikují automaticky vitamín K injekčně. Celkově porodnici vidím jako lepší možnost než Šumperk, ale pro ženy, kterým záleží jak porod proběhne bych doporučila jet rodit jinam. Porod srpen 2017

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Svojí porodní asistentku, pracující přímo v porodnici, která má pravomoc vést celý porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Shima 24.06.18 napsala :

Musím jenom chválit. Personál porodnice byl jak na porodním, tak i na novorozeneckém oddělení skvělý. Nemůžu si na nic stěžovat a jsem ráda, že se náš syn narodil právě tady. Rodila jsem nakonec císařským řezem, malého mi přinesli na první kojení do hodiny od jeho narození. Celou dobu od převozu ze sálu byl se synem přítel. Po dobu, než jsem se o malého mohla sama starat, se o něj staraly sestřičky a nosily mi ho na kojení a mazlení. Kromě jedné starší sestřičky z novorozeneckého oddělení byly všichni ochotní a příjemní. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic si nedělejte z přístupu pediatra, který chodí na kontroly kyčlí novorozenců. Starší doktor je velmi nepříjemný a nekomunikativní. Při kontrole kyčlí shledal kyčle horší než specialista nakonec. Avšak v porodnici se ani neobtěžoval nám cokoliv říct nebo vysvětlit, a tak jsme asi trošku zbytečně stresovali a nevěděli, co se bude dít dál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Brala jsem si s sebou všechno, co mají na svých stránkách a hodilo se mi to. Župan jsem moc nevyužila, protože na pokojích bylo hodně teplo. Navíc bych si ještě pribalila kojicí čaj, konvice na vaření je k dipozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Kristusa24 20.06.18 napsala :

Šternberskou porodnici mužu vřele doporučit. Jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí jsou všichni skvělí, moc hodní, nesetkala jsem se ani s jednou negativní zkušeností. Porodnice je moc pěkná, personál za mě super. Kdybich měla rodit znovu, za mě jednoznačně Šternberk.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezuvky, jednorázové kalhotky, poporodní vložky, jednorázové plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Luluni 17.04.18 napsala :

Od začátku těhotenství jsem chtěla rodit ve Šternberku a chybu jsem neudělala.
Veškerý personál na porodním oddělení je velmi sympatický, hodný a lidský. Od chvíle, kdy jsem se do porodnice nahlásila a chodila jsem na kontroly, tak veškerý personál vše hezky vysvětlil a i prohlídky u doktorů byly velmi citlivé. Sestřičky jsou všechny milé a ochotné. Lékaři taktéž (nikdy jsem nechtěla jít na prohlídku k muži, ta představa mě děsila). Na první prohlídce jsem chytla hnedka mladého pana doktora Lukáše Pospíšila a byla jsem naprosto spokojená. Pan doktor je velmi citlivý, vše krásně vysvětluje a popisuje. Pokud máte dámy některá strach z gynekologů mužů a dáváte přednost ženám jako já, určitě se toho nebojte. I díky tomu mám na porod krásné vzpomínky.

Na oddělení šestinedělí je také super personál. Je s nimi sranda, jsou pečliví a starostliví. S maminkami i miminky to umí. :) Někdo mi byl sympatický více, někdo méně (asi 2 sestřičky mi nesedly lidsky, ale byly vždy vstřícné a ochotné).

Na porod i personál vzpomínám velmi ráda. Měla jsem hezký a rychlý porod. Přijatá jsem byla o půnoci (12.1.2018) a dcera se narodila v 4:16. Rodil mě doktor Molnár a i díky němu byla na porodním sále sranda. Porodní asistentka (bohužel jméno jsem zapomněla) byla velmi starostlivá a snažila se mi porod co nejvíce zpříjemnit. I díky ní jsme nebyla zvenku šitá (šitá jsem byla pouze trošku zevnitř, ale to se nedá nijak ovlivnit), ačkoli měla dcera byla cvalík, měla 4000 g.

Personál: MUDr. Jan Molnár, MUDr. Lukáš Pospíšil

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se porodu nebojte. Pokud budete poslouchat personál, vše půjde jak po másle a budete mít krásné vzpomínky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 21.10.17 napsala :

Porodní oddělení je na jedničku, tomu nemám co vytknout. Ale oddělení šestinedělí je strašné. Sestry neochotně, dělají z vás rádi blbku, která nic neví. S ničím neporadí, k miminku se nechovají hezky, v žádném případě bych ji neocenila certifikátem „baby friendly“. Nikdo vám neukáže, jak kojit. První přisátí po císaři až po 12 hodinách. Malý dostal žloutenku a nikdo mi nevysvětlil, co to znamená. Řekli mi, že kojení, až se dítě vzbudí, malý pořád spinkal, a když se vzbudil, opět při kojení usnul. Začal rapidně hubnout a sestry byly hnusné, že ho mám budit začaly mi ho vážit, kolik vypil. Kojila jsem s tím buzením třeba tři hodiny a on skoro nic nevypil. Sestry to dávaly za vinu mně. No hrůza! Chtěla jsem okamžitě utéct!

Dám vám radu,porodit a podepsat revers, pak budete s porodnicí spokojeni. Jinak ne! Ještě dodám, že jsem byla po císaři. Dokážete si představit celou noc kojit s rozřezaným břichem, bolelo to jako čert. A ještě k tomu, sestry se vám o dítě nebudou chtít postarat. Mně ho neodvážely ani večer, prostě nikdy. Druhé, co se mnou ležela na pokoji, malého měly pořád u sebe a ještě jí ho dokrmovaly a pak si nezapomněly rýpnout, že její malý krásně přibývá a můj ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být od rány a nenechat si nic líbit. Slabší povahy si tam užijí peklo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Lucajz 19.06.17 napsala :

S porodnicí ve Šternberku jsem byla nadmíru spokojená. Rodila jsem 19 hodin, vystřídaly se u mě 4 směny (noční, ranní, odpolední a noční). Jsem na jednu stranu ráda, že porod trval takto dlouho. Odrodil mě pan doktor Labounek, který mě i po tu delší dobu, kterou jsem v porodnici musela strávit (14 dní), přesvědčil o svém lidském a familiérním přístupu. Doteď, když si na něj vzpomenu, mám slzy v očích, protože mi připomíná jeden z nejděsivějších a zároveň jeden z nejkrásnějších momentů mého života.

Celkově jsem byla s personálem spokojená. Někdo mi byl sympatičtější, jiný méně.
Na šestinedělí bylo plno sester, které se po pár dnech už uměly pěkně šklebit, to samé na novorozeneckém oddělení. :) Ale byly tam i světle výjimky (mladší ročníky), které mi pobyt zpříjemňovaly (hlavně sestřička B. Kutalová). A o doktorkách na dětském ani nemluvím (MUDr. Stodůlková a MUDr. Vidičanová). Úžasný přístup k maminkám i mimčům.

Vybavení pokojů je na velmi dobré úrovni. Kdo váhá mezi nadstandardem nebo jednolůžáakem, nebojte se společných sociálek. Rozhazují maminky tak, aby měl každý soukromí a ty pokoje jsou prakticky stejné (nadstandard má lednici a samostatnou sprchu a toaletu) já byla tři dny na nadstandardu a dalších 9 dnů na jednolůžkovém pokoji.

Personál: MUDr. Jiří Labounek, MUDr. Jiřina Vidičanová, MUDr. Nikola Stodůlková, Barbora Kutalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky, vložky, vložky do podprsenky, papuče, kojící podprsenky, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Veruta 02.10.16 napsala :

Porodnici ve Šternberku mohu doporučit. I když byl můj porod komplikovaný a trval 24 hodin, celkový pocit z porodnice byl pozitivní a velice oceňuji lidský přistup.

Veliké plus je také pěkná jizva po císaři.

Jediné negativum bylo na 3× pokus mladého doktora zavést do míchy epidurál, kdy se nezadařilo. Naštěstí to potom zvládla zkušenější doktorka. Doporučuji tedy při podání zavolat jí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rodila jsem v březnu a doporučila bych teplý župan a ponožky. Já za ně byla ráda.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - HanaStrasikova 13.07.16 napsala :

Od začátku těhotenství jsem chtěla rodit v této porodnici a dobře jsem udělala.
Termín jsem měla 18.12.2015, ale miminku se ještě nechtělo. Po domluvě jsme se
rozhodli k vyvolání porodu 23.12.2015. I když se někteří divili, že chceme
strávit Vánoce v porodnici.

Přijeli jsme do porodnice na půl 6 a v 6 hodin se začalo s vyvoláním porodu. Porodní asistentka byla skvělá (bohužel si nepamatuji jméno). Podle mého názoru porod probíhal hladce a rychle. Porodila jsem ve 14:37. V podstatě celý porod jsem strávila ve sprše. Manžel byl po celou dobu se mnou. Ihned po porodu byl malý hned s námi a zůstal u nás celou dobu pobytu v porodnici.

Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém jsem byla nadmíru spokojena. I když jsem taky porodní asistentka, ochotně mi se vším pomohli. Na novorozeneckém jedna sestřička (zase nevím jméno) i mnohem víc, než musela.

Tuto porodnici 100% doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Venda85 22.05.16 napsala :

Dlouho jsem přemýšlela, jak svůj „porodní“ příběh sepsat a zda ho sem vůbec napsat. Před dvěma lety a čtyřmi měsíci jsem se zařekla, že do Šternberka mě už nikdo nikdy nedostane. Ale asi osud tomu chtěla jinak i ty to, že jsem přestěhovali, tak pro nás byl Šternberk zase vhodnou a nejblíže dostupnou variantou.

Na kontroly jsem zde chodila měsíc před porodem. Měla jsem docela časté a silné poslíčky, ale na porod se to nechystalo. Přesně jako u prvního porodu. Nakonec mě nechali týden po termínu (23.4.2016) na další kontrole naplánovat císaře. Nesouhlasila jsem, že tomu chci nechat ještě volný průběh. To mě upozornili, že dítě je velké (první odhad byl 3000 g a za 14 dní už 4000 g!!) a já malá. No dohodli jsme se, že tedy nastoupím den před druhým termínem porodu (27.4.2016) do porodnice. Kdyby náhodou a že další den plánovaný císař. Můžu říct, že jsem byla s přístupem pana doktora Kučery a poté i dalších doktorů velice spokojena. Na všechno jsem dostala odpověď a i byly schopni diskuze a vyhovění mého porodního plánu.

Malá se rozhodla, že mi to trošku osladí. Večer na pokoji (nadstandard) se začalo něco málo dít, ale nakonec do rána nic (jen odešla hlenová zátka). Císař byl plánován na 12:00. V 9:00 mi praskla voda. Poslali mě dolů na monitory kde jsem už kontrakce rozdýchavala. Po kontrole doktorem Molnárem, prý už není na co čekat (původně mi chtěl dát ještě hodinu), že půjdeme na sál dřív. Že je dítě stejně moc vysoko a je opravdu „velké“. Do půl hodiny jsem měla tlaky snad všude. Ale to už mě chystali na sál. Spinál a pak už to byl docela fofr.

V 10:00 byla malá na světě a dostala jsem ji hned na prsa (4160 g a 51 cm). Bylo to nezapomenutelný a nádherný zážitek. U první jsem si to vůbec takhle nemohla užít. Bylo to opravdu takové vyříznutí z těla. Nyní jsem měla porodní plán, kde jsem i tuto variantu měla zpracovanou - že chci mít dítě pořád u sebe. Buď já nebo manžel. I manžel mohl být na sále, ale počítal s 12:00 a než dojel, tak už jsem byla po operaci. Všichni na sále i PA po operaci byly super. Pro malou si manžel hned šel a taky ji hned dostal. Pak už jsme ji nedali z ruky.

Sestry i doktorky na novorozeneckém taky super. Možná to bylo i tím, že jsem moc pomoc nepotřebovala. Ale i ve tři ráno, kdy jsem nutně potřebovala pomoct s nalitými prsy, tak pomohli a s úsměvem na tváři.

Musím říct, že za ty dva roky ušla porodnice a její personál velký kus cesty. A to k lepšímu! Ještě více by mohli zapracovat na bondingu po císaři a bude to super pro všechny strany. Vypilovat cestu k přirozenému porodu bez zbytečných zásahů a bude se tu rodit opravdu na jedničku.

Děkuji. ;)

Personál: MUDr. Kučera, MUDr. Molnár, všechny PA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vemte porodní plán a konzultujte s primářem i personálem. Na všem se dá dohodnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky a ubrousky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - misa163 20.04.16 napsala :

Velmi ochotný přístup personálu, hlavně u úžasné PA Zapletalové. Jediným problémem byla jedna sestra na novorozeneckém, přišlo mi jak kdyby ji do práce někdo nutil a asi ji vadily mladé maminky, což jsme se zrovna na pokoji sešly…

Největší dík patří panu doktoru Labounkovi, který mě už nenechal trápit. ;-)

Personál: MUDr. Labounek, MUDr. Kučera, MUDr. Molnár, MUDr. Vaca, PA Augustinová, PA Zapletalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - wewerka81 15.10.15 napsala :

V porodnici ve Šternberku jsem rodila plánovaně, císařským řezem. Chodila jsem tam na kontroly až po předání do péče mým gynekologem.

S personálem a péčí na gynekologickém oddělení jsem byla opravdu spokojená! Sestry byly milé, bez výjimky, lékaři také. Oddělení je hezké, nově zrekonstruované, čisté.
Není problém zažádat o nadstandard. Není problém, když s vámi v tomto pokoji někdo přespí.

Jediné, co mi kazilo pobyt bylo jídlo… Některé sestry na dětském oddělení svou práci zřejmě nevykonávaly rády. Přístup některých z nich byl otřesný. Dcera byla pár dní umístěna v inkubátoru a přístup některých (starších) sester byl velmi necitlivý.

Pomoc s kojením po císaři jsem nutně, jako prvorodička, potřebovala, ale dostalo se mi jí jen od některých sester. Například mi bylo doporučeno, ať odstříkávám, když je dcera v inkubátoru… A to, prosím, ručně! Jiná sestra mi ale hned půjčila odsávačku, kterou neměli jedinou. Ale myslím, že to bude problém, o kterém se ví a nemluví, protože to musela cítit každá rodička - pacientka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše ze seznamu, :-) vykašlat se na jednorázové kalhotky, ale pořídit pořádné bavlněné, klidně těhotenské bombarďáky na jednorázové vložky, které buď vyperete nebo vyhodíte… Úplně jiný pocit. Noční košile byly neustále k dispozici, svoji jsem snad neměla… Vzhledem ke kuchyni - něco na zub. :-) Já využila i časopisy, vzhledem k hospitalizaci dcery v inkubátoru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - pája1981 18.07.15 napsala :

V porodnici ve Šternberku jsem rodila minulý týden.

Do porodnice jsme přijeli ve 21:30. Ihned proběhl příjem, natočení ozev. Pak jsme se přesunuli na porodní box s vlastní sprchou a wc. Protože jsem neměla žádné kontrakce (přijela jsem kvůli prasklé plodové vodě), sestřičky mi nabídly, že pokud se porod nerozjede, že mi nechají přivézt postel, abych se prospala a ráno se kdyžtak začne s vyvoláním.

To jsem ale nevyužila, asi po hodině od příjmu začly kontrakce a za necelou hodinu se malý narodil. Celou dobu u mě byla skvělá PA, která mě naváděla, jak správně dýchat. Celý porod vedla ona, paní doktorka mě jen šila. Manželovi nabídli přestřižení pupeční šňůry.
K manželovi, který byl u porodu se mnou, byly taky všechny hrozně příjemné.

Na oddělení šestinedělí byly příjemné a ochotné sestřičky, stejně tak sestřičky z novorozeneckého oddělení. Chodily se ptát, jestli něco nepotřebujeme, když jsem se na cokoliv zeptala, tak mi odpověděly, vysvětlily, co jsem potřebovala, aniž bych měla pocit, že je obtěžuji. Nemůžu si na nic stěžovat.

Touto cestou bych chtěla ještě jednou moc poděkovat jak PA a paní doktorce, tak i všem sestřičkám.

Personál: PA Soňa Chytilová, MUDr. Jitka Zvonařová Skalická

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, pleny, mastičku na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Cricry 21.06.15 napsala :

Plusy: perfektní vybavení a soukromí porodního pokoje, bezvadná PA Mgr. Augustinová a ostatní sestry při porodu. Šestinedělí též bez připomínek, soukromí ve vybaveném standardním pokoji

Minusy: vlažnější přístup a chování doktorů ve srovnání s přístupem v jiné
porodnici, kde jsem rodila dříve, s výjimkou úžasného MUDr. Labounka z poradny. Platba vysoké částky za efektivní tlumení porodních bolestí (u 1. porodu v jiné
nemocnici hradila pojišťovna).

Celkové určitě doporučuji, rodila jsem 02/2015.

Personál: PA Mgr. Augustinová, MUDr. Labounek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 26.05.15 napsala :

V porodnici ve Šternberku se nám narodila dcera v dubnu 2015. Rodila jsem císařským řezem. Byla jsem maximálně spokojená s lidským i profesionálním přístupem všech lékařů i sestřiček.

Na oddělení šestinedělí byly ochotné a milé sestřičky. To stejné i na novorozeneckém oddělení.

Porodnice prošla rekonstrukcí, prostředí je příjemné a útulné. Doporučuji všem.

Personál: MUDr. Jitka Zvonařová Skalická Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - kelinqua 23.04.15 napsala :

V porodnici jsme rodila před třemi týdny. Nemohu si na nic stěžovat, možná jen, že mě nechali čekat v kontrakcích v čekárně na příjmu hodinu. Jinak personál moc příjemný a ochotný. PA (jméno si nevzpomenu) byla moc hodná a chápavá. Celý porod vedla ona, MUDr. jen kontroloval od okna a pak přišel na šití.

Na oddělení šestinedělí také nemám výtky. Vše vysvětlili ohledně sebe i miminka.
Sestřičky hodné a milé. Příště jdu rodit opět tam. :) Takže všem doporučuji. Velmi osobní přístup a přitom si tam člověk nepřipadá jak v nemocnici. S manželem jsme si tam dělali pohodu s pizzou a kávičkou. Byl tam se mnou celý den. Pokoj jsem měla jen pro sebe a koupelnu s wc společnou s vedlejším pokojem. Vše je nově zrekonstruované.

Personál: MUDr. Latal

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlozky, toaletni papir

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Inuska.pv 11.03.15 napsala :

V porodnici jsem rodila 26. 2. 2015 plánovanou sekci. Operoval pan dr. Harašta.

Na sále jsem velmi ocenila milý přístup všech zúčastněných, lékaři se přišli
představit a vysvětlit, co a jak bude. Zákrok proběhl bez komplikací a já jsem
se proto rychle zotavila.

Na odd. šestinedělí se mi věnovaly úžasné sestřičky a ochotné byly i sestřičky na novorozeneckém.

Celkové jsem byla spokojená na 100% a moc děkuji sestřičkám za úžasný přístup - jsou to ženské na svém místě!

Porodnice je po rekonstrukci pěkná a překvapila dokonce TV na obyčejném pokoji…

Personál: MUDr. Harašta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán, návštěvu porodnice před porodem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinky a pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Ytka 07.01.15 napsala :

Ahoj těhulky, (nastávající) maminy, ve Šternberku jsem rodila loni na konci března.

Již během kontrol před porodem jsem byla velmi spokojená - s komunikativností personálu, trpělivostí zodpovídat všechny dotazy prvorodičky i domluvu ohledně nevyvolávání porodu (10 dní jsem přenášela a malý se rozhodl na svět den před dohodnutým termínem indukce).

Porod samotný probíhal báječně - manžel byl se mnou na pokoji, měli jsme vše, co jsme potřebovali - jak pro mě, tak muže i dítko, každý tam má svůj prostor. Sprcha a toaleta přímo na pokoji byla výhra, jinak si to nedovedu ani představit. Balon ani žiněnku jsem moc nevyužila, ale byla jsem za tu možnost ráda, ze začátku mi to pomáhalo.

Co oceňuji, je, že i bez porodního plánu bylo vše otevřeno diskusi - klystýr, amniotomie, kyretáž atd.

Samotný druhá fáze porodní proběhla rychle a malý byl na světě, muži nabídli přestřižení porodní šňůry (i to, že nás vyfotí) a hlavně jsem dostala syna hned na prsa, a dokonce k prsu šikovně tak, že se hned přisál!

Co se oddělení šestinedělí a novorozeneckého týká, všechen personál byl více než nápomocen, dobře se o mě i malého starali a i o půlnoci radili s kojením a další péčí o miminko.

V létě 2014 prošlo oddělení šestinedělí rekonstrukcí a jestli budeme čekat dalšího potomka, tak budu rodit rozhodně jen tam. Velké díky veškerému personálu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se zajeďte do porodnice podívat dopředu, já osobně byla klidnější, že jdu do „známého“ prostředí a mezi „známé“ lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čokoládu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 26.10.14 napsala :

Výborné. Porod byl pro mě krásný zážitek. Cítila jsem se, že je to náš porod. Na začátku se mnou porodní asistentka mluvila o tom, jaké jsou mé představy, a tak to i proběhlo. Vyšli mi vstříc jak ve volbě polohy při porodu, tak i v tom, že jsem měla syna okamžitě na těle a zůstal s námi po celou dobu.

Personál: MUDr. Jiří Labounek, PA Bibiana Palíšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mluvit otevřeně o vašich přáních a pocitech.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - LucieKri 14.08.14 napsala :

Má zkušenost s touto porodnicí byla opravdu velmi dobrá. Jsem ráda, že jsem si nenechala nic rozmluvit a rodila právě tady.

Měla jsem vyvolávaný porod kvůli vysokému TK, a i přestože jsem byla prvorodičkou, maličký na nás poprvé koukl po šesti a půl hodinách. Věřím, že i na rychlosti porodu měl zásluhu přepečlivý personál.

Na šestinedělí jsou sestry skvělé, na novorozeneckém opravdu jak které, ale že by byl nějaký problém, to ne. Spíše bych řekla, že i sestry jsou jen lidé a stávalo se že byli unavené a pak nepříjemné.

Jinak za sebe opravdu doporučuji, kdybych se měla rozhodovat znovu, nic bych neměnila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně odvahu, vždyť přece nic nebolí věčně. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě tatínka děťátka. Je to neuvěřitelná podpora. :) Pokud jako já budete rodit v létě, tak nějaké opravdu lehké košile na spaní. Nemocniční erár není vzdušný a je tak nějak moc teplý. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 25.06.14 napsala :

Rodila jsem v porodnici ve Šternberku letos v březnu. Jsem z Olomouce, ale vybrala jsem si porodnici ve Šternberku. S touto porodnicí jsem byla velice spokojená.

Porod proběhl přirozeně, PA Radka Sedláčková a MUDr. Tomáš Látal byli naprosto skvělí.

Sestřičky na šestinedělí byly velice příjemné a velmi ochotné.

Na novorozeneckém oddělení byl přístup sestřiček různý. Některé byly ochotné, jiné už méně. Moc bych chtěla poděkovat hlavně sestřičkám Krejčířové a Ošinské, které jsou opravdu profesionálky na svém místě. Velmi ochotně pomohly při problému s kojením.

Personál: MUDr. Tomáš Látal, PA Radka Sedláčková, sestry Krejčířová a Ošinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na vše zeptat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - snazilka11 01.02.14 napsala :

I když jsem z Olomouce, vybrala jsem si už od začátku těhotenství porodnici Šternberk. A všem můžu doporučit! Od začátku do konce se o mě i o mou holčičku starali moc hezky! Rodil mě MUDr. Látal - podle mě naprostý pohodář a profesionál. Porodní asistentka (bohužel si nepamatuji jméno, taková krátkovlasá a černovlasá) byla nejlepší, bez ní bych to nezvládla!

Na novorozeneckém moc hodné a vstřícné sestřičky. Když jsem cokoliv potřebovala, pomohly. Na oddělení šestinedělí byly super sestřičky, spíše mladé. Moc děkuji všemu personálu za jejich vstřícnost a ochotu (ne jak v olomoucké porodnici).

Personál: MUDr. Látal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv se zeptat. Zajistit si nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poprodní kalhotky, plenky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - Venda85 19.12.13 napsala :

Zdravím všechny maminky, které se rozhodli rodit ve šternberské porodnici jako já. Byla jsem skálopevně přesvědčená, že tady to bude super. Že je tu takové to rodinné prostředí. Ovšem osobní zkušenost mě tak zklamala, že další porod tady určitě už absolvovat nebudu.

Moje neblahá zkušenost začala již první návštěvou a vypsáním papírů, že zde chci porodit dítě. Pan doktor Harašta, který mě přijímal a vyšetřoval, byl až tak zvláštní, že jsem si říkala: „No dobře, tak je mladý a ještě se bojí na člověk pořádně šáhnout. Budiš.“ Podobné vyšetření, kdy se mi zdálo, že se fakt bojí, jsem absolvovala ještě dvakrát. Na druhý pokus už si mě v porodnici nechali kvůli vyššímu tlaku.

Hospitalizace na oddělení rizikového těhotenství bylo také utrpení. Sestřičky v pohodě. V pět ráno už tam otravovala uklízečka a aniž by se nějak zvlášť namáhala, tak otevřela dveře, rozsvítila světla a vůbec ji nezajímalo, že tam třeba někdo nedej bože spí. Pan „doktor“ Harašta měl asi 3× službu za mé hospitalizace. Ovšem jeho způsob vyšetření byl stále stejný. Takový nijaký. No chodili jsme na ozvy dolů k porodním asistentkám a ty byly z celého personálu nejvíce profesionální, lidské a obětavé. I mezi nimi se sice našla výjimka - z ničeho nic Vám studenýma rukama zatřese břichem, aby se miminko na monitoru hýbalo, tak to nebylo opravdu nic příjemného. Dostala jsem prášky na snižování tlaku, ozvy byly v pořádku, ale domů nás už nepustili, a to s tím, že sice nejsem na porod nachystaná, ale že se to třeba rozjede.

Když jsem žádala o propuštění, tak pan „doktor“ Harašta jen suše konstatoval, že se musí počkat na primáře a že ty tlaky stejně nejsou moc dobré. Že bude lepší tam zůstat. Sliboval hory doly, jak mě pustí další den, pokud tlaky a ozvy budou minimálně 2 dny dobré. Což se sice stalo, ale zrovna další dne tam nebyl primář a tak to šlo pořád dokola!

No tak po 12 dnech na tomto oddělení jsem na velké vizitě dozvěděla, že se asi něco stalo, že můj nález je jiný a v pátek 13.12.2013 porod vyvolají. Příprava proběhla už ten den a noc jsem strávila na porodním boxu. I když už tady byl problém. Všichni tvrdili, že si můžu vybrat box 1 - 3, že se tam v klidu osprchuji a připravím se na akci. Jaké bylo moje překvapení, že jsem se dostala na box observační, kde byl jen záchod a sprcha na chodbě. To bylo to první, co mě nehorázně vytočilo.

Přišel den D! V šest ráno už jsem byla na boxu číslo 1. Ujala se mě skvělá asistentka Klára Augustinová, která mi celou první dobu porodní byla velkou oporou společně s mým partnerem. Napustila jsem si vanu, která je jen tady. Po zavedení další tablety na rozjezd porodu to začalo. Ovšem nebylo to tak jednoduché. Moje tělo prostě nebylo připraveno rodit, i když termín jsem měla už další den v sobotu 14.12.2013.

Asi kolem osmé hodiny přišel primář, píchl vodu, oxytocin, a to teprve začala šou. Z vany už bych asi nevysoukala. Stahy byly pravidelné po pěti minutách. Ovšem najednou ze mě vyjela zkalená plodovka a rozhodovalo se, co dál. Píchli mi epidurál, jelikož jsem měla nesnesitelné bolesti v zádech. Ale statečně jsem to prodýchávala, než přišel anesteziolog. Pak už to bylo snesitelné. Kolem jedné hodiny se rozhodlo, že půjdu na sál. Zůstala jsem otevřená jen na 3 cm. Akutní císařský řez - zkalená plodovka. Sestra Klára byla do konce mého porodu stále u mě a šířila na mě svůj optimismus a dobrou náladu. Přišla velice milá anestezioložka, se kterou jsem se na sále od srdce nasmála. :-) Pak už jen nutná příprava na moji první operaci v životě a jelo se. 14:12 byla malá na světě.

Převezli mě zpět na box. Tady mě ještě nějakou dobu kontrolovali, ale malou jsem si musela nechat dovést na moji a partnerovu žádost. Už tady začaly problémy.
Kolem páté jsem už byla na pokoji a před šestou jsem mohla prvně malou nakojit a pokochat se pohledem na ten malý zázrak. Další den už jsem mohla vstát. Ovšem chování ženské sestry (teď nevím, jak se jmenovala) bylo divné. Připadalo mi, že se všeho toho kolem strašně štítí. I mě. Ale je to přece její práce.

Co jsem začala chodit, tak mi vrazili kolem osmé malou na pokoj s tím, že si mám nakojit a pak že pro ni přijdou. Jaké bylo moje překvapení, že se o dítě začaly sestry starat až kolem sedmé večer a s údivem v obličeji mi vytkly obdiv, že pár hodin po operaci se starám celý den o miminko. A co mi taky jiného zbývalo. Nikdo mi nic neřekl, nikdo se o nic nestaral. No budiž, stalo se. Malou jsem jim ještě na noc odevzdala, abych se dala trošku do kupy. Nosily mi ji na kojení. A tady začaly další problémy. Nikdo se nestaral o to, zda nám to jde a nebo nejde. Prostě prvorodičko snaž se, určitě máš načteno! A to hlavně noční sestry byly hodně odměřené, zvláště ty starší.

Nemluvě o tom, že se ještě v místní jídelně totálně zbláznili a kojícím matkám vařili takové lahůdky jako brokolice, květák, kapusta, kroupy, takže celé novorozenecké řvalo a matky starejte se!

Přes den nebyl problém se na cokoliv zeptat a ochotně si se mnou sestry povídaly a vysvětlovaly. No ani nechci domyslet, co se na nočních dělo s miminkem. Nastal problém s pokousanými bradavkami a až jedna hodná sestra mi přinesla alespoň dudel z lahve, že to máme zkoušet tak, aby se malá naučila víc otevírat pusinku. Šlo nám to a pak se malá chytla i bez dudlíku. Ovšem celý den si nás nikdo nevšímal a sestry mě štípaly do prsou jak pominuté. Malá dostala žloutenku, a tak byla dva dny pod světlem. Upravilo se to a my mohly jít konečně domů.

Ovšem to jsem se hodně spletla. Opět měl služby pan „doktor“ Harašta, který mi tvrdil, že se opět musím čekat do druhého dne na primáře, že on mě propustit nemůže. Tak jsem šla za sestrou, ať mi sežene jiného doktora a až ta mi řekla, že sežene někoho s atestací. No a jak jsem do toho začala šťourat, tak najednou se i primář našel. Za pět minut bylo všechno vyřešeno a do hodiny jsme opouštěly porodnici. Obě vyčerpané, znavené a hlavně já totálně zklamaná.

Když to sesumíruji, tak jediné, co bylo na celé akci „porod“ skvělé, byly porodní asistentky a sestry na rizikovém. Po 15 dnech mě tady už nikdy nikdo neuvidí. Určitě je všude něco, ale že zrovna já budu mít takové štěstí na takové lidi, to jsem fakt nečekala.

Personál: PA Klára Augustinová, MUDr. Harašta Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - NikysekR 27.12.12 napsala :

S touto porodnici jsem byla velice spokojená. Měla jsem naplánovaný porod císařským řezem, vše mi bylo podrobně vysvětleno, na operačním sále byli všichni nesmírně příjemní, obzvláště pak pan doktor Látal, který přivedl na svět mého syna. Tímto má můj velký dík, hlavně za svůj přístup ke mě před porodem a i během něj. Klidný, milý a velice lidský pan doktor.

Dále bych chtěla pochválit všechny sestřičky na oddělení šestinedělí, které byly moc hodné a příjemné, byla jsem jejich přístupem mile překvapena. Jmenovitě děkuji sestřičce Malované, která se mnou byla celý den operace ,a dále sestčičce Bukvové, která mi přirostla nejvíce k srdci díky svému laskavému přístupu.

Jediné mínus bych našla na novorozeneckém oddělení, kde mi nepřišly zrovna nejpříjemnější asi dvě sestry, ale to je maličkost. Jinak i na novorozeneckém oddělení byly sestřičky milé, pomohly s kojením a poradily. Pro mě, která v nemocnici nikdy předtím neležela, byl pobyt velkým překvapením a nikdy bych nečekala, že se tam setkám s tak milými lidmi a profesionály na svém místě.

Personál: Jiří Labounek, Zuzana Urbancová, Tomáš Látal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se arogantního přístupu, protože ten tady nenajdete. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

OP, zápis o určení otcovství pro nesezdané páry, vložky, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - rustypipe 08.11.12 napsala :

Pro mě bylo rozhodnutí pro Šternberk jednoznačné.

Nikdy jsem před tím nebyla v nemocnici a lékařské prostředí mě stresuje. Takže vlastní příjemný pokoj s koupelnou a klidné prostředí, kde není tak velký provoz, jsem potřebovala. Řada kamarádek se na mě zděšeně koukala, že riskuji život dítěte a nerodím v Olomouci, kde je prý jistota „odborného a zkušeného“ zázemí.

Takže pokud patříte mezi ty, kdo se potřebují v prvé řadě cítit dobře, mít soukromí a být v prostředí kde si budou věřit, tak doporučuji Šternberk.

Byla jsem přijata panem primářem k vyvolávanému porodu, dost jsem se bránila. Nakonec jsem musela uznat, že měl pravdu a bylo to v čas.

Porod byl rychlý, porodní asistentka úžasná. Byla jsem ráda, že jsem na ni narazila. U porodu pak byla i mladá paní doktorka (jsou tam tři a pletla jsem si je) a taky byla fajn. Mě vůbec nevadili nezkušené nové doktorky, někde se učit musí a měly moc pěkný přístup. A vždycky tam byl i zkušenější doktor poblíž.
Musím říct, že na kohokoliv jsem narazila na gynekologii a porodním sále, tak ho musím pochválit.

Náročnější byl pak pobyt na šestinedělí - kvůli některým sestřičkám z novorozeneckého. Ale to je asi všude. Příště už je pošlu … a budu vědět co chci. Jsou tam ale i moc příjemné ženské, které mě pak vždycky utěšily a poradily.

Personál: Veronika Vatková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Běžte se podívat na sály předem, není problém se domluvit předem. Z mého pohledu není potřeba mít porodní plán, ale je nejlepší si vše říct předem, a pokud to půjde, věřím, že vám vyjdou vstříc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zavinovačku, plínky, dubovou kůru, porodnické vložky a jednorázové kalhotky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Šternberk - erla 07.11.12 napsala :

V srpnu jsem rodila ve Šternberské porodnici plánovaným císařským řezem.

Sestřičky na šestinedělí byly bezvadné. Na novorozeneckém jak která. Ale nenechala jsem se odradit a vždy si přišla říct, když jsem potřebovala poradit s kojením i když jsem věděla, že z toho některé sestřičky nebyly nadšené. Vyplatilo se a nakonec jsem se rozkojila.

Co se týká doktorů tak nejlepší je primář Vaca, dr. Molnár. Jinak jsou tam celkem nezkušení doktoři a doktorky, kteří mi tvrdili tři týdny, že budu rodit normálně až když přišel primář Vaca, tak mi sdělil, že je to jasný CŘ. Naštěstí to všechno dopadlo dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - mazanek 09.09.12 napsala :

Dne 4.4.2012 jsem po dlouhých peripetiích přivedla na svět ve šternberské porodnici svého vytouženého syna Matěje. Byl to můj druhý porod, kdy ten první byl v Olomouci před 5 lety, kdy nebyla jiná možnost, protože se ve Šternberku rekonstruovalo a můžu tedy porovnávat pohodlí a kvalitu personálu a jednoznačně říkám porodnice Šternberk.

Porod byl v Olomouci dobrý, pan MUDr. Kilián byl báječný a můj přítel s ním, mi pomohl porodit dceru, ale přístup sester na oddělení šestinedělí byl jen samá katastrofa a 3 dny tam byly pro mě utrpení. Jako provorodička, kdy nevíte jak kojit a celkově jste ustrašená a ze všeho vylekaná a jen po vás hučí a arogantně se k vám chovají, to bylo na mě moc.

Zato ve Šternberku, kde jsem rodila sama, protože můj přítel musel být v tu dobu služebně mimo republiku, byl sice dlouhý, ale úžasný. Péče porodní asistentky Veroniky Vatkové byla abnormálně úžasná, pečlivá, profesionální, jednoznačně je to sestra na správném místě a je vidět, že svou práci má jako koníček a má jí ráda.

No a setřičky na oddělení šestinedělí byly také báječné, daly radu kdykoliv jsme si vzpomněly i o půlnoci a na kojeneckém oddělení taktéž. Za mě říkám, že pan primář Vaca má ve své porodnici skvělý personál a kdybych měla dát známku jako ve škole, tak rozhodně hodnotím 1*!!!

Personál: porodní asistentka Mgr.Veronika Vatková, primář MUDr. Vaca a mladá lékařka, ale naprosto skvělá - nepamatuji si jméno

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si prohlédnout porodnici a tam se vše potřebné dozví od skvělých porodních asistentek a dostanou i potřebné brožurky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud zapomenete cokoliv, nic se neděje, rádi vám pomohou než vám rodina donese potřebné věci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - Andreapet 05.09.12 napsala :

Protože všechny moje známé říkali, jak je porodnice perfektní a příjemná v přístupu, rozhodla jsem se rodit, i přesto, že žiji v Olomouci, ve Šternberku.

Hospitalizovali mě dřív, protože jsem měla šílené otoky nohou až po kolena a obávali se preeklamsie. Personál na gynekologii byl úžasnej, příjemnej, protože jsem chodila několikrát denně na ozvy, tak jsem poznala i personál přímo spadající k porodním sálům. Porod mi vyvolávali, měla jsem epidurál, ale nastala komplikace a já musela rodit císařem. Tam začali všechny problémy. Porodní asistentka, která vedla předporodní kurz, a na kterou jsem já nejvíc spoléhala, u porodu ani nebyla, posílala jenom učnici a pak když se to začalo komplikovat a můj manžel se bál o mě i o miminko, ptal se na vše, tak měla arogantní poznámky o tom, že snad by porodním asistentem mohl být on sám.

Ztratila jsem moc krve, císař se dělal za 5 minut 12, no hrůza. První den jsem přeležela, druhý den to bylo lepší, ale můj chlapeček ten druhý den vyblinkal krev (co mi později ve FN řekli, že je naprosto normální) a trauma mohla naplno začít. Byli jsme tam od úterý do soboty, za celou dobu mi ho přinesli 3× na kojení, a to slibují 97% úspěšnost rozkojení, pokaždé, když jsem přišla za miminkem, tak se tvářili, že je obtěžuji. Můj manžel musel nadělat bordel, aby mi konečně dali židličku a já si mohla aspoň na půl hodiny to moje děťátko pochovat. Dostala jsem z toho horečky, o nočních můrách s následním brekem neříkaje. Do toho mi nebyli schopni říct, co vlastně miminku je, co lékař, to jiné tvrzení, co si pamatuji, tak jsem jenom brečela a brečela.

V sobotu, když už pán primář nevěděl co, a nechtěl to mít asi na triku, zavolali do FN. Co vám budu říkat, dívat se na své děťátko, jak vám ho odvážejí v inkubátoru kamsi pryč…ještě teď brečím z toho. Podotýkám, že moje miminečko bylo jeden den v inkubátoru, pak zjistili, že je naprosto v pořádku a ve středu jsme jeli dom.

No, moje hodnocení na závěr, gynekologie s jedničkou, porodní sál dvojka a novorozenencké oddělení…neuvěřitelně neempatické sestry a nekompetentní doktoři. Nikdy více.

Personál: Novorozenecké oddělení Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - blanula19 26.07.12 napsala :

Rodila jsem v květnu 2012. Spokojenost maximální. Porodní asistentka byla výborná. Bohužel nevím její jméno, ale víceméně jen díky ní se mi povedlo mého tlouštíka vytlačit přirozenou cestou.

Krásně vše vysvětlí, udělají vše, aby maminka zůstala co nejklidnější a celý personál má super přístup.

Sestřičky na šestinědělí udělají pomalu i nemožné, aby se i při sevětších problémech povedlo rozkojit a věnují mamince i miminku maximální péči. Nejednou se mnou sestřička seděla po celou dobu kojení a hlídala, aby bylo vše v pořádku.

Personál: MUDr. Vaca (primář)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dubovou kůru, Bepanthen - gel na bradavky, vložky do poprsenky, plenky pro dítě a poporodní pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Danunka.m 25.06.12 napsala :

Tak i já přidám svou zkušenost s porodnicí :

Všem maminká,které mají dilema kde rodit a jsou po 38 tt bez problému vřele doporučuji Šternberskou porodnici.

1.) Prostředí krásné a klidné, už od prvních návštěv a natáčení monitorů,velmi příjemný a milý personál a to všechen personál..Já sama nemocniční prostředí nesnáším a tady mi to vůbec nevadilo a dokonce jsem usínala na monitoru :-)

2.)Při příjmu Vám vše poví a když si přinesete porodopis snaží se ho dodržovat pokud to není v rozporu se zdravím miminka či maminky.

Já měla celkem pohodový porod ale co přišlo potom škoda mluvit :-( 2 revize hned ten den po porodu a malou jsem dostala až za 24 hodin od porodu, ale jinak to nešlo, ztratila jsem moc krve a v podstatě vděčím panu Primáři Mudr. Markovi Vacovi a celému týmu za život a porodním asistentkám děkuji za skvělý a milý přístup, hlavně Vítězslavě Vičnarové..

Doufám, že druhý porod bude též ve Šternberku :-) FN Olomouc je děsně neosobní a personál nepříjemný :-( jinak špičkové pracoviště.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zavinovačku,čepičku a rukavičky pro mimi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně tekutin,toaletní papír, poporodní vložky a kalhotky,dubovou kuru gel,kosmetiku pro maminku,plenky,Bepanthen,ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - petulina28 29.03.12 napsala :

Rodila jsem ve Šternberku po dlouhém váhání,jelikož jsme z Olomouce,ale nakonec po dobrých zkušenostech kamarádek a různých lidí jsem se rozhodla rodit tady.A mohu jen říct,že jsem moc ráda.Porodní boxy jsou úžasné…je to opravdu jako doma v pokojíku,máte soukromí,nechodí vám tam zástupy lidí..pouze PA(max.doktor)
Chtěla bych vyzvednout práci PA…zažila jsem dvě směny a obě byly úžasné…podpořily,utěšily,prostě co bylo potřeba…staraly se jak se cítím a snažili se mi pomoct od bolesti přirozeně.Radili čím si pomoct…byla jsem moc,moc,moc spokojená.
Porod je pro maminku náročný sám o sobě a tady se o vás budou starat jakoby jste byla královna:-)
Stejně tak na oddělení šestinedělí…i sestřičky z novorozeneckého byly super…příjemné,ochotné pomohly,poradily…fakt super.
Tímto děkuji PA a paní doktorce a všem maminkám tuto porodnici doporučuji:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se…je tu bezva tým porodních asistentek a doktorů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Palunka 21.03.12 napsala :

Rodila jsem zde před 3 lety a byla jsem velice spokojená.Sice jsem rodila v červenci a bylo nás tolik,že jsme museli být na přistýlkách,ale i tak jsem měla tu nejlepší péči.Sestřičky ze šestinedělí i z dětského byly velice příjemné a ochotné.Všem bych tuto nemocnici jen doporučila.Nejvíce jsem si zde oblíbila paní doktorku Hrbkovou,které patří můj velký dík.Díky ní se mi narodil krásný syn.

Personál: Mudr.Hrbková,Molnár Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - majkla0 28.01.12 napsala :

Porodnici Štb 100% doporučuji, jako prvorodička jsem měla z porodu šílený strach, porodila jsem 4.1.2012 krásnou holčičku. Personál na porodním sále byl vynikající. Porodní boxy jsou super a nové, měli jsme s přítelem soukromí. Nejvíce jsem tam využila sprchu spolu s míčem na sezení. Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, jenom chválit a chválit. Až budu příště rodit, tak opět jedině ve Štberku. Na oddělení šestinedělí to bylo taky super, sestřičky ochotné. Byla jsem na normálním pokoji, má to své výhody, se spolubydlící jsme si navzájem dohlížely na mimísky,když jsme zrovna někam potřebovaly jít.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dubovou kůru na hojení hráze (dělá zázraky), bepanthen na bradavky, pleny pro mimi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - dcerunka 21.01.12 napsala :

První porod jsem ač nepřihlášená absolvovala v porodnici.Bez papíru mě přijali. Měla jsem výbornou porodní asistentku - bohužél si nepamatuji, jak se jmenovala. Porodní boxy jsou nové moderně vybavené, celou dobu se nou mohl být manžel a box jsme měli jen pro sebe. Zdravotnický personál se k nám choval moc hezky jak na šestinedělí, tak i na novorozeneckém - se o dcerku hezky staraly. Moc mi pomohli s kojením.Zuzanku jsme mohla mít kdykoliv u sebe, a když jsem si chtěla odpočinout. Sestřičky z novorozeneckého si ji vzali na noc k sobě. Příští porod bude opět ve Šternebrku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nebojí, sestřičky ve všem poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dubovou kůru - na hojení hráze, Bepanten mast na ošetřění bradavek po kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Monynka 20.01.12 napsala :

S nemocnicí ve Šternberku jsem byla naprosto spokojená, jak s lékaři, tak i se sestřičkami na šestinedělí! Vždy se snažili každé mamince pomoct, co se týkalo kojení atd.Druhý porod proběhne určitě znovu ve Šternberku!!! Chválím a doporučuji těhulkám,který se rozmýšlejí, kde porodit to svoje miminko! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - jana-jana 25.10.11 napsala :

4.7. 2011 se nám v této porodnici narodila naše první holčicka (3 dny před termínem). Jsem ze Šternberka, takže jsem ani o jiné porodnici neuvažovala. Po příjezdu okolo 9 večer jsem byla celkem v šoku, jelikož jsem chtěla epidural, a bylo mi řečeno, že mi ho asi nikdo takhle večer nepíchne, takže jsem rodila zcela prirozeně a za 4,5 půl hodiny byla malá na světe. Nakonec jsem byla ráda že jsem ho neměla. Jako každá prvorodička jsem měla obavy a hlavně strach, ale byla jsem spokojená, měla jsem super porodní asistentku p. Sivkovou, všechno vám vysvětlí a hodně podporuje, takže to dodá trocha síly. Nakonec mě i odrodila a doktor jen přihlížel:) Ale byl taky moc fajn.
Určitě tuto porodnici doporučuji, je tam příjemné prostředí a hlavně soukromí, každá rodička má svůj porodní box, kde jste celou dobu a pak i 2 hodiny po narození s miminkem !!
Na oddělení šestinedělí jsou sestřičky až na pár vyjímek taky fajn, poradí a ukážou co je potřeba (koupání, přebalování…)

Personál: Mudr: Vrublovský, porodní asistentky Sivková a Vatková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji nadstandartní pokoj, u mě byl bohužel obsazený, tak jsem neměla takové soukromí, ale na jednu stranu jsem byla ráda, že mi spolubydlící pohlídala malou když jsem šla např. do sprchy. Ale ty 4 dny se dají vydržet :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě manžela - mě hodně pomohlo už jen to, že tam se mnou byl.
Jednorázové vložky, mastičku na bradavky (mám odzkoušenou z DM,bepanthen mi nepomohl), plínečky pro mimčo, já jsem měla pro malou i své oblečení a zavinovačku, ale není to nutné, dají vám

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Nellis 01.08.11 napsala :

Dne 24.7.2011 v 6:15 se nám zde narodil chlapec. Byl to můj druhý porod. Vyšetřil mě a byl i u porodu pan primář, úžasný člověk! K porodu jsem měla PA Vičarovou a Kostnerovou. Příjemné a ochotné! Nemohu si absolutně na nic stěžovat. Odd. šestinedělí a novorozenecké taktéž. Sestry ochotné, usměvavé. Za mě mohu jednině doporučit.

Personál: pan primář Vaca, PA Kostnerová a Vičarová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - zuza.zuzanta 29.07.11 napsala :

Dobrý den.Ve Šternberku jsem rodila 7.6.2011.I když to bylo císařským řezem.Byla jsem maximálně spokojená jak s předporodní péči,tak se samotným porodem a nastávající péči na oddělení.Operoval mně mudr.Labounek,na kterého si nemůžu absolutně stěžovat.Je to takový smíšek:).Porod proběhl bez problému a v 8.38 se narodil náš tolik očekávaný Daneček.Taky oddělení šestinedělí naprosto úžasné.Sestřičky velice ochotné a příjemné se smyslem pro humor.Dále mudr.Vrublovský..velice příjemný,hodný ač na první pohled vypadá jako arogán byl fajn.Pán primář Vaca…lepší primář tam už být nemůže.A v neposlední řadě personál novorozeneckého oddělení:Sestřičky do jedné opravdové profesionálky,dokážou poradit a taky povzbudit.Smekám před nimi klobouk,protože toho mají tolik na práci,to málo která mamina vidí.A nakonec napíšu jen tolik:Pokud budu někdy ještě těhotná,tak půjdu rodit jedině do Šternberka.Všemu personálu moc děkujeme za zdravé,krásné a naprostoúžasné miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte strach doma,s sebou si vemte dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

purelan,plenky pro miminko,porodnické vložky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 28.07.11 napsala :

Pro svůj první porod jsem si zvolila porodnici ve Šternberku. Líbilo se mi nové moderní prostředí a komornější atmosféra tohoto nemocničního zařízení. Zklamaná jsem byla zejména tím, že se mě na každé předporodní kontrole lékaři vyptávali na tytéž věci, které již museli mít zanesené do počítače.Také tvrzení,že se věnují i psychické pohodě budoucí maminky je silně nadnesené! Když jsem se zmínila,že mám z porodu strach a špatně spávám,odbyl mě mladý lékař slovy, že je porod přirozená věc! To je podle mě smrt také a neznamená,že z ní nebudu mít respekt. Přenášela jsem a trpěla jsem silnou bolestí kyčlí - to také nikdo neřešil. Porod jsem měla nakonec vyvolávaný. Sestřička (porodní asistentka) byla velice hodná, ale neměla svůj den a nedokázala mi zavést kapačku, vše jí padalo na zem…Psychicky mě „dorazila“ mladá arogantní lékařka: když jsem se chodila sprchovat (pro úlevu od bolesti) nestíhala jsem se utírat (v parném létě jsem to nepovažovala za to nejdůležitější u porodu)a ona si ke mě přisedla do vlhkého místa - vyskočila a se zhnuseným výrazem se zeptala „fuj, to je plodová voda?“…Když jsem prosila o jakékoliv tlumení bolesti, naprosto mě odbyla -prý to musím vydržet. Když nastaly komplikace a spustil se alarm na přístrojích, vpadl ke mě na pokoj tým lékařů a sester - zvláštní,že paní „dokonalá“ byla v pozadí a odrodil mě jiný lékař, zřejmě primář (byla jsem mimo,tak si nepamatuji jeho jméno). Ten byl ze všech nejlepší - pomohl, povzbudil, utěšil -JAK TO MÁ BÝT!
Naštěstí se dcerka narodila zdravá a v pořádku.
Kvůli komplikacím jsem skončila na sále, takže jsem se nakonec těch medikamentů tlumících bolesti dočkala… :o(
Po odborné stránce mohou být lékaři ve šternberské porodnici kvalitní - nejsem odborník a nemohu tuto stránku posoudit, ale některým by neuškodilo více pokory, lidskosti a empatie. Zuzka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

NENECHAT SE ODBÝT!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anja1979 27.07.11 napsala :

Četla jsem tu negativní zkušenost s dr. Látalem, tak na to musím reagovat, protože já ho u porodu měla v r.2008 a nemůžu si ho vynachválit, měla jsem dlouhý, komplikovaný porod, který skvěle vedl a navíc mě pak třičtvrtě hodiny pečlivě šil a snažil se mě při tom rozptylovat, abych to vydržela.
Jinak si nemůžu stěžovat vůbec na nikoho, je pravda, že některé sestry z novorozeneckého byly vlažnější, ale většinou když se člověk na něco zeptal, snažily se všemožně pomáhat. Byla jsem tam přes týden, takže jsem tam poznala všechny, ale je pravda, že už je to pár let a personál se mohl změnit. Myslím ale, že pokud hledáte porodnici s rodinným prostředím, kde Vás berou jako člověka a ne jen jako položku, kterou si můžou vykázat, tak je to porodnice pro Vás.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se na cokoliv zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dubovou kůru na lepší hojení hráze, plenky pro novorozeně, vložky do podprsenky, porodnické vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Dáša Juchymivová 15.07.11 napsala :

Ve šternberské porodnici jsem rodila 3×,naposledy 7.7.2011.
Podle mého názoru se kvalita služeb zvyšuje,rozdíl mezi přístupem porodních asistentek mezi prvním (2003)a třetím porodem je veliký.Asistentky Y.Dvořáková a H.Dadvová byli velmi ochotné a trpělivé.Tímto bych jim chtěla poděkovat za jejich
skvělý přístup a rovněž podporu u porodu.Velmi milé byly i ostatní porodní asistentky,se kterými jsem se setkala jak při kontrolních záznamech KTG,tak při příjmu.Se sestřičkami z novorozeneckého a oddělení šestinedělí jsem osobně též neměla žádnou špatnou zkušenost.Porodnici ve Šternberku rozhodně doporučuji všem maminkám.

Personál: Bc.Y.Dvořáková,Bc.H.Dadvová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně partnera,i když od bolesti nemůže pomoci,psychická podpora je důležitá

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Melisssa 14.07.11 napsala :

S porodnicí jsem byla zcela spokojena, doporučuji všem! Akorát po porodu na oddělení šestinedělí, jsem nebyla spokojena se sestrami, moc ochotné nebyly :(

Personál: porodní asistentka Augustýnová, doktor Vrublovský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pohodový a rychlý porod :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, ten mi byl velkou oporou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Lucka1982 19.06.11 napsala :

Nejlepšé porodnice podle mě! Super přístup jak doktorů, tak hlavně setřiček, rodila jsem císařským řezem a ochotu a vstřícnost všech jem nikde jinde takovou nezažila! Byla jsem na nadstandartním pokoji, a za 500,– na den to opravdu stálo, jinak jsou na pokoji max 2, ale sanží se podle kapacit nechávat maminky samotné, na VIp jste jen Vy a Vaše miminko. Celému personálu ve šTERNBERKU MOC DĚKUJI!! Pokud budu rodit ještě jednou, tak jedině tam!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se, postarají se tam o Bás

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

stačí jen hygienické potřeby, o vše ostatní se postarají v nemocnici… max jen přezůvky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Cobruska 17.06.11 napsala :

Dobrý den, také bych ráda přidala svůj názor na tuto porodnici. Zážitky jsou čerstvé, rodila jsem zde před týdnem. Do porodky jsme dorazili okolo 11 večer, malý se narodil následující den něco málo minutek před 7 hodinou ranní. Rodila jsem přirozeně, bez komplikací, pouze mi byl podán oxytocin okolo 6, protože malý nechtěl sestupovat..jinak nic. Bohužel si nepamatuji jména ošetřujícího personálu, ale i tak nebyl nikdo, na koho bych si mohla stěžovat. Na porodním sále všichni úžasní, sestřičky na novorozeneckém také. Na šestinedělí by se našly snad jen dvě, jejichž přístup byl oproti ostatním vlažnější, ale nijak víc negativní.
Jedinou nevýhodu, kterou jsem pocítila, bylo strašné vedro na pokojích (za to ale těžko někdo může) a potom rychlost, s jakou vás ten den propouštějí (bez komplikací pouští 3.den po porodu- bez předchozího upozornění a většinou chtějí již během dopoledne volnou postel), dáno ale asi velkým zájmem rodiček a plně obsazenými pokoji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně prvorodičkám-určitě poslouchat, co Vám říkají porodní asistenky..ikdyž to tak nevypadá,myslí to dobře a jejich rady zabírají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové pleny- ty se nedostávají, mastičku na bradavky, porod.vložky (já měla dvoje balení a bylo tak akorát)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Šternberk - Anonymní 20.04.11 napsala :

Dobrý den, chtela bych se podelit o svoji zkusenost z teto porodnice. A na rovinu rikam, neni to o porodnici, ale o lekarich!!! Na sestricky ani PA si nemohu slovem stezovat. Muj porod byl vyvolavany, tudiz planovany. Porod zacal 6h ranni a koncil 18h podvecerni cisarem a to vse jen proto, ze pan doktor Latal nechtel rezat a cekal na druhou smenu. Vodu mi pichal pan primar v 11h ( a prcek byl tudiz 7h bez plodove vody a byl cely otekly jeste asi 3 tydny!!!!) , uzasne mily a prijemny pan a to byl posledni prijemny zazitek, co se tyka lekaru, kdyz teda pominu toho mladeho pana doktora, jehoz jmeno neznam-skoda, ktery ukoncil me trapeni a poslal me na sal, bo jako jediny spravne zhodnotil situaci…!!!! Ovsem anesteziolog, ten ma stesti, ze nevim, jak se jmenuje, bo jeste dnes a to jsou tri roky, mu nemuzu prijit na jmeno…!!! Takoveho hulvata a necitu, aby clovek pohledal!!! Jsem z toho vseho smutna, bo v zari mam rodit zase a rozhoduju se kam jit, protoze si myslim, ze Sternberk za to nemuze, ze jsou tam dva takovi umelci a ja mela zrejme na ne dva smulu, jinak si to neumim vysvetlit. Kazdopadne jmeno MUDr. Latal mi zni a bude znit hooodne dlouho v pameti. Tudiz, maminky, vsude je neco a tak dejte na instinkt a nenechte si kazit nazor nikym, vidite, ze neexistuje porodnice, ktera by mela 100% personal…A co maminka to jiny nazor. Hodne stesti vsem!!! A pevne nervy!!!!

Personál: MUDr. Látal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a klid!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a optimismus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - kristy09 14.04.11 napsala :

Rodila jsem ve Šternberku již podruhé, musím říct že jsem byla naprosto spokojená. Rodila jsem opět sekcí operoval mě pan doktor Vrublovský, rodila jsem tentokrát ve spinále tak jsem měla čas to sledovat, anesteziolog byl tak hrozně hodný, i personál na operačním sále, poslouchali jsme písničky, pak vytáhli miminko, no super. Vůbec všechen personál byl úžasně ochotný a milý včetně sestřiček na novorozeneckém. Fakt můžu jen a jen doporučit, ač jsem z Olomouce, tam bych nikdy nerodila dobrovolně, jen pokud bych rodila předčasně. Jediné co mi vadilo bylo, že miminka chodí budit na vážení v 4:30 rano a uklizí pokoje kolem 6:30 tak se člověk pořádně nevyspí :-D Miminko mělo hlad už druhý den po porodu, tak jsem poprosila sestřičku ať ji nakrmí UM, miminko se uklidnilo a já byla hned klidnější že nepláče.

Personál: Mudr. Vrublovský, Mudr. Látal a nejhodnější sestřička na novorozeneckém Jana Borková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě se vám tam bude líbit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky a plinky na miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Corrynka 23.02.11 napsala :

dlouho jsem se rozhodovala kam pojedu rodit a po zvážení jsem se rozhodla pro nemocnici Šternberk kam jsem také pravidelně dojížděla na KTG vyšetření. Přístup personálu byl velmi dobrý. Dne 7.1.2011 jsem byla v pět hodin ráno přijata na plánované vyvolání porodu, které mi domluvil pan doktor Jan Molnár a také mi zajistil vše potřebné a vše mi také vysvětlil. Sestřičky, které mě ten den přijímali mi vše podrobně vysvětlili co bude následovat a tak. průběžně mě chodil vždy kontrolovat pan doktor i PA. Přes drobné komplikace se Honzíček narodil ve 14:25( 3730 g a 50 cm). potom mě manžel a PA doprovodili na oddělení šestinedělí. líbíl se mi přístup a ochota personálu. jen s kojením jsme trochu bojovali ale většinou sestřička ochotně pomohla. určitě nelituji volby rodit ve Šternberku a určitě sem pojedu rodit i naše druhé miminko :)))

děkuji celému personálu za úžasnou péči a pomoc :))))
(bohužel si nepamatuji jména PA a pana doktora z novorozeneckého oddělení)

Personál: Dr. Vaca, Dr. Látal, Dr. Molnár, Dr. Labounek, Dr. Urbancová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

na vše co jim není jasné se zeptat - mě to pomohlo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen mast, jednorázové pleny pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - jirina-vachutova 27.01.11 napsala :

Dne 5.ledna 2011 jsem byla přijmuta na vyvolání porodu,kdy mě pan doktor Mudr.Tomáš Látal den před přijetím seznámil a vše vysvětlil z jakého důvodu budem porod vyvolávat a na druhý den ráno mě přijímal k porodu.Nástup do nemocnice jsem měla v 5 hod ráno,sestřičky byly super,přítel semnou byl od samého začátku.Sestřička mě odvedla na porodní pokoj,kde jsem byla od samého začátku,až po porod a přítel tu byl s námi.pan doktor Látal se na mě přišel podívat,vyšetřil mě a píchl plodovou vodu a rozloučil se semnou,předával službu paní doktorce Zuzaně Urbancové,která se mi přišla na pokoj představit i se sestřičkou Barborou(moc mě mrzí,že si nepamatuju sestřičky příjmení,ale měla službu 5.1.2011),byly obě moc milé a ochotné a já bych jim oboum touto cestou chtěla moc poděkovat za trpělivost a ochotu,kterou měly.Byly obě opravdu super,přístupem,vysvětlením,pochopením…nikdy jsem se s takovým přístupem nikde nesetkala s takovou ochotou a porozuměním…jsem moc ráda,že semnou byl přítel a měla jsem tak ochotný personál.V 10.45 hod se nám narodila zdravá holčička Barborka,měla 50 cm a 3562g.Porod byl bez problémů a pani doktorka mě nemusela ani nastřihávat,malou mi po porodu hned položila sestřička na břicho,bylo to nádherné.Po porodu nás nechala paní doktorka s přítelem a s naší Barborkou osamotě,aby jsme měli soukromí,bylo to super.Poté jsme byli všichni převezeni na oddělení šestinedělí,kam semnou šel i přítel a byl tu semnou ještě další hodiny a nikomu to nevadilo a já byla moc ráda,mít vedle sebe tu naši maličkou a přitele a kolem sebe jen fain lidi z personálu to se jen tak nevidí a já bych Vám všem chtěla moc poděkovat za Vaši ochotu po celou tu dobu co jsem v nemocnici u Vás byla…od 5.1 -8.1 2011,ještě jednou mé dík patří paní doktorce Urbancové,panu doktorovi Látalovi a sestřičce Barboře a také všem sestřičkám na šestinedělí a sestřičkám ,které se staraly o nás maminky…byly jste ochotné,milé a takový přístup se málo vidí.Budu Vaši porodnici jen doporučovat jako mi byla už doporučena k mému porodu,jste fain a díky a ještě bych chtěla poděkovat i mé paní doktorce na gynekologii v Rýmařově:paní doktorka Soušková Michaela je moc milá,ochotná a zlatá paní doktorka…díky moc a všem Vám hodně štěstí a úspěchů do vaší práce,kterou děláte super…Jiřina Vachutová s dcerkou Barborkou Cetkovskou

Personál: Mudr.Tomáš Látal,Mudr.Zuzana Urbancová,sestřička Barbora

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já jsem sebou měla jednorázové pleny a zavinovačku,jinak jsem nic jiného na malou nepotřebovala

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vzala jsem si vše co tu najdete na stránkách nemocnice,co doporučují…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 10.01.11 napsala :

Mohu tuto porodnici jen doporučit. Příjmal mě MUDr. Vrublovský. Porodní asistenka sl. Motyčková, druhá nevím, ale starší. Porodní asistenka úplně úžasná, přála bych si jí i u dalšího porodu:-))) Pan doktor také naprosto v pořádku, moc toho neřekne, ale povzbuzoval:-) šití bezbolestné a moc pěkné. čož je myslím dost důležité, Bohužel jsem ale nebyla spokojená se sestřičkami na šestinedělí. Vůbes mi neporadili s kojením, a to jsem fakt nevěla, co dělat, byla jsem pěkně vyjukaná. Musela jsem jim říkat, ať mi pomůžou malého nakojit. No připadala jsem si hloupě, by se o o to měly starat samy. No a pomohly tak, že mu vrazily prso do pusy, takže jsem měla vystaráno, ovšem jen do dalšího kojení. Takže v tomto směru nic moc, ale to tak je bohužel asi všude. Takže doporučuji nenechat se odbýt a ptát se…jde přeci o mimčo.

Personál: Vrublovský, Motyčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dubovou kůru, porodnické vložky, plínyk pro mimi, látkové pleny pod mimi, ať si nemusíte připadatt blbě, když to zase zašpiníte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 01.01.11 napsala :

Ahojte.Tak já měla s porodu jako prvorodička strašný strach ale potom jsem se těšila abych to měla už zasebou.Já jsem tam byla přijata 3.týdny před termínem kvůli těhotenské dermatitidě-vyrážka po celém těle.Termín porodu byl 4.12.Přijata jsem byla 11.11.Přijímal mě pan primář strašně hodný,říkal,že pokud se to zhorší,tak do týdne vyvolají porod ale potom kvůli zhoršující šíleně svědivé vyrážce mi porod vyvolaly dřív v úterý 16.11.aby se mohla vyrážka začít léčit,do tý doby my nemohly dávat silnější léky aby to neublížilo malé.Tak jsem chodila pořád na kožní a dávaly mastičky,které vůbec nezabíraly a já byla neštˇastná.Tak jsem se na ten porod těšila abych měla malou u sebe a začaly léčit vyrážku.Ten týden před porodem v porodnici mi bylo hrozně,škrábala jsem se celý den a noc až do porodu,hrůza a děs nikomu to nepřeju a taky nervy atd.Porod trval 5 a půl hodiny,starala se o nás skvělá porodní asistentka Veronika Vatková a při porodu tam byl Mudr.Vrublovský a Mudr.Urbancová všichni byly skvělý.Taky se tam na mě přišel podívat můj gynekolog Mudr.Labounek,který byl taky skvělý,je strašně hodný a umí podpořit a všechno vysvětlit v době těhotenství.A největší oporou mi byl manžel,který tam byl s náma.Po porodu vyrážka nepřestávala a pořád jsem se škrábala až do krve,hned jak mě propustily s porodnice,tak se mohla konečně léčit,jezdila jsem na injekce na kortikojdy na kožní do Olomouce skoro 14 dní,po kterých se vyrážka ztratila ale svědění neustalo,taky jsem musela držet dietku,tu dobu jsem nemohla kojit-kvůli injekcím ale mléko stejně vymyzelo po týdnu.Maličká je na nutrilonu a moc spokojená a jak nám krásně roste miláček:-)Dneska je 1.1.2011 a konečně se neškrábu a už nepocitˇuji ani svědění.Říkaly mi,že taková vyrážka dlouho odeznívá,zvláštˇ v šestinedělí,když je tělo nejvíc oslabené ale než to přešlo,byla věčnost a co na to nejvíc zabírá je neškrábat ale to někdy nešlo,prostě čekat dokud to neustane a to můžu být ráda,že to přešlo takhle brzy do měsíce a půl.Tedˇ jsem ráda,že je vše v pořádku.Taky držením té dietky jsem na stejné váze jako před otěhotněním,měla jsem hodně vody a mimi to bralo na sebe,tak mám nabraných 17kilo v těhotenství pryč.Porodnici Šternberk můžu doporučit všichni jsou tam moc milý.Podruhé půjdu znovu do Šternberka:-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 19.12.10 napsala :

Ahoj, tak já jsem ve Štbk. nebylo moc spokojená. Tedy na porodním sále se chovali opravdu vstřícne, jako prvorodička jsem byla opravdu vystrašená. Ale jak říkám PA byly super (jedna snědší mladá a potom ji vystřídala také mladá, tuším Klára).
Po převozu na oddělení šestinedělí to ale začalo. Přivezli mi malého na pokoj a dali do postele, sestra řekla „at vám neupadne“ a odešla. Bylo to pár hodin (asi 3) po porodu a já nevěděla jestli mu mám dát jíst, jak často atd.Kojení pro mě byla hodně bolestivá záležitost. Věděla jsem jen teorii z předporodních kurzů.Myslela jsem že se mi bude někdo věnovat, ale byla jsem jejich přístupem zklamaná. Jen jedna silnější černovlasá sestřička se mi pak v noci věnovala, protože mi natekla prsa a už jsem bolestí nevěděla co dál, tak jsem za ní zašla.
Slyšela jsem na Stbk jen samou chválu - proto jsem tam šla rodit.Ale vůbec bych to tak nehodnotila, jak říkám porodní oddělení super, šestinedělí hrůza - zvlášt pro prvorodičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

čisté látkové pleny na podložení, alespon 3×. Sestra mi řekla že jich zas tolik nemají, když mi je malý při přebalování pročůral.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - denisag 08.12.10 napsala :

Porodnici ve Šternberku všem doporučuji.Byla jsem zde maximálně spokojená s předporodní péčí v devátém měsíci, při porodu i s péčí na oddělení šestinedělí. Doktoři jsou velmi milí, profesionální a děkuji pouze jim za to, že se mi narodilo zdravé miminko. Také sestry jsou velmi příjemné a poskytnou tak potřebnou psychickou podporu.Nelituji tento výběr, ve srovnání s prvním porodem a jinou porodnicí sto a jedna.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - pavlahakova 21.11.10 napsala :

Ráda se tam vrátím

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthenol

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - zmrzlik 04.11.10 napsala :

Ahoj,tak my jsme tu rodily 19.10. a jsme moc spokojení jak při porodu císařem,tak i s oddělením šestinedělí.Mudr Labounek je sluníčko,hodnej a milej,sestřičky na porodním sále i na šestinedělí super,ochotné a usměvavé.Sestry z novorozeneckého taky hodné,tentokrát jsem s nima byla moc spokojená,rodila jsem zde své třetí dítko.Mudr Vrublovský byl v pohodě,přijímal mě na porodní sál.Akorát jsem se musela pořád uculovat,protože jsem si vzpoměla na to,co tu některá z vás napsala o něm.Mohu jen doporučit šternberskou porodnici.

Personál: mudr Labounek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky,pití nejlépe neperlivou vodu a plínky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 28.10.10 napsala :

Rodila jsem ve Šternberku v červnu letošního roku. Už v březnu jsem ležela na udržení 5 týdnů v této nemocnici. Jak tady nějaká maminka píše špatné zkušenosti s panem MUDr. Vrublovským, tak já si nemůžu stěžovat, sice je mladý,ale není vůbec špatný lékař. Samotný potom porod byl super. Porod jsem měla vyvolaný v 38+1 panem MUDr. Molnárem, který byl taky moc fajn. Ohledně porodu vše ok, malej byl venku za 50 minut. Na oddělení šestinedělí se najdou některé sestřičky, které nejsou moc milé a ohledně kojení se raději nebudu vyjadřovat. Někomu kojení prostě nejde a nepomůžou, tvrdí, že to musí jít každému. Já už mám 2,5 letou dceru a tu jsem rodila v Krnově a taky mi kojení vůbec nešlo. Na šestinedělí byl skvělý mladý dětský lékař, který kontroloval každý den miminka, takže porodnici doporučuji. Jak jsem už psala, tak některé sestřičky nebyly moc příjemné,ale to nebyly i v Krnově…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - kristy09 20.10.10 napsala :

Maminky, ja rodila ve Sternberku v srpnu 2009, pro spatne ozvy jsem rodila cisarskym rezem. Co se tyce Gynekologie a porodniho personalu tak super zkusenost, lekari opravdu moc fajn, PA taky ~;).
Co se tyce novorozeneckeho oddeleni, tak to bylo vcelku ok, jsou tam velmi mlade sestricky, ktere jsou moc mile. Je tam ale jedna stara cernovlasa, kuli ktere jsem tam proste brecela. Ne ze by nepomohla, ale co se tyce kojeni tak ukazaly mi to 2× a pak starej se, jenze ono to neni jen tak po cisari zvedat miminko a predelavat si ho na druhou stranu, ja jsem mela nervy ze miminko place hlady, sestry jsou tam na smenu jen 2 a nez obejdou vsechny tak to trva.
Stvalo me ze muzou byt na pokoji navstevy, nebot moje spolubydlici tam mela non stop 5 clenu rodiny, coz mi na sebevedomi ze neumim nakojit dite a uz vubec nechci kojit pred cizima lidma, nepridalo. Tehdy jsem se tam rozbrecela a vyrvala si nadstandard. Tam to bylo moc fajn, mela jsem klid, nikdo me furt nesledoval. Ale i tak jsem se strasne tesila domu a vyravala si ze muzu jit domu po 5 dnech a ne po 7 dnech jak me strasili.
Nicmene bych tam sla rodit urcite zase, kojit uz umim ~g~ tak mi nejaka sestra muze vlizt na zada.
Nyni se tam chystam rodit znovu v dubnu a docela se i tesim

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

at jim nekdo ukaze jak se koji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pevne nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 08.10.10 napsala :

Porodnici Šternberk doporučuji, na příjmu milé porodní asistentky i lékař MUDr. Labounek, rodila jsem císařským řezem a veškerý personál operačního sálu byl moc milý. Na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém oddělení opět sestřičky i lékaři ochotni poradit a pomoci, odpovídat na četné dotazy. Péče ve všech směrech kvalitní, můžu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - soník 25 31.08.10 napsala :

Ve Šternberské porodnici jsem porodila 11.10.2007,musím pochválit na předporodním oddělení a samotný porod byl bez komplikací hodně mi tam pomohly jako prvorodičce a za celý tým,který mě odrodil děkuju,jména si bohužel nepamatuju.Ale oddělení šestinedělí vzpomínám nerada,sestry neochotné poradit s kojením a s dalšími věcmi,jediná zlatá a hodná setřička která tam vypomáhala(silnější postavy)mi pomohla ze všech nejvíc,ráda na ni vzpomímám.Pokud bych rodila ještě jednou ráda se do Šternberské porodnice vrátím a doufám,že mě odrodí a pomužou ti samí lidé co mi pomohly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - katululinkax 25.08.10 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je dobrá.Na porodním sále jsem měla dvě příjemné porodní asistentky ,jméno si fakt nepamatuju ,ale vím že obě byly mladé ,jedna měla kratší vlasy ,blondýnka:-)) ta byla fakt super a ta druhá ta byla nejspíš studentka a taky sní nebyl žádný problém.Nebyla jsem teda spokojená s personálem na novorozeneckym,když jsem potřebovala poradit s kojením ,boužel byla neochota.Až potom jedna holčina mi poradila jak na to ,ta znich byla nejochotnější.Nadstandart jsem vůbec nepotřebovala ,protože na standartním pokoji to bylo také pěkné a byla jsem tam celí pobyt sama.Jinak není co dodat-doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Anonymní 28.06.10 napsala :

Velice mne překvapily názory na pana doktora Vrublovského, já jsem ho měla na přijmu,pak byl i u mého porodu a na oddělení jsem s ním neměla žádný problém,mělá jsem nějaké zdravotní problémy a vše semnou ochotně řešil.

Personál: Mudr Vrublovský Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - sepadra 24.06.10 napsala :

Můj první porod proběhl v Šumperku, druhý potom ve Šternberku. Oba samotné porody i přístup personálu byly srovnatelné, vše proběhlo vpořádku. Po porodu jsou ve Šternberku přísnější a nesmíte téměř nic. V Špk jdete po porodu na pokoj po svých, ve Št. vás vezou, vše musíte oznamovat, nikam nesmíte bez jejich vědomí (podotýkám, že jsem měla normální porod bez jakýchkoliv komplikací!)Ve Št. jsou mnohem milejší sestřičky, zato bacha na doktora Vrublovského!!! Nic z toho, co chcete vy ho nezjímá, vše řešte jedině s primářem a nenechte se odbít! Vrublovský je mladý štramák, švihák lázeňský a zřejmě je zvyklí, že se kolem něj točí svět, takže mu zbytečně nezdělujte žádné své přání či pocity, protože on vás stejně obejde a vaše připomínky nebude brát na zřetel. Taky mi vadilo to ježdění s dětmi v nákupních vozíčcích, miminko jsme nesměly mít v náručí … holt jiný kraj, jiný mrav!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně si nikde nestudujte práva těhotných či rodících matek! Stejně v porodnici přijdete na to, že žádná práva nemáte! Bohužel legislativní znalosti veškerého personálu porodnic jsou mizivé až žádné!!! Budou vám například vykládat, že když chcete odejí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pevné nervy ustát pobyt v porodnici 4 a více dní! Že jste druhorodička a že půjdete domů dřív? Nepůjdete! Pokud nebude porodnice praskat ve švech, tak vás nikdo domů nepustí! Poplatky za vás platí kraj, tak proč by si porodnice ukrajovala ze svého :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - bibixx 07.06.10 napsala :

Zdravím všechny.25.5.2010 jsem v porodnici Sternberk porodila dcerku Natálku.Personál byl velmi milý a příjemný a prostředí opravdu pěkné.Je pravda že se na šestinedělí našla i jedna celkem neochotná sestra,ale v každém zaměstnání se najde nepříjemný člověk.Proto tuhle nemocnici vřele doporučuji a všem co se o mě a Natálku starali děkuji. S pozdravem Lucie

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být v klidu,i když v tu chvíly se vám zdá že to nejde a spolupracovat s doktory.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - klorane 15.04.10 napsala :

Rodila jsem v porodnici 3.března 2008,i přes můj zdlouhavý a náročný porod musím pchválit personál i jejich péči,informovanost s kterou se starali o mě i syna,nemám co vytknout…
snad jen by tam nemusel být starší p.doktor,tuším p.MUDr.Zoubek,nechoval se ke mě hezky,když jsem chtěla vyřešit jeden problém-uděla se mi opar a chtěla jsem se zeptat,jestli nemůžu nějak ublížit malému,on mi odpověděl že tady není od řešení nějakých oparů,…přitom svůj opar jsem si ,,lěčila,,sama,jen mi šlo o syna…takový starší lékaři už by tam neměli být,jen pak ubírají nemocnici na jejich dobrém jmému…jo a seděla k němu i stejně protivná,hnusná sestra,ta by tam neměla taky být,protože když se neumí chovat a práce je nebaví,ať jdou raději pryč…možná se jen špatně ,,vyspali,,ale i tak by jejich špatná nálada neměla zasahovat do práce…

ale to je jen malý stín nad porodnicí,jinak vše super a uričtě tam příští porod pojedu zase…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nic mě nenapadá…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše co potřebuji doma…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - kveten2005 13.04.10 napsala :

V květnu 2005 a červnu 2009 jsem podstoupila u obou synků císařský řez a tímto bych chtěla poděkovat Mudr. Vacovi a Mudr. Látalovi,ale i celému operačnímu týmu a sestřičkám za jejich skvělou práci a příjemný přístup.

Rozdíl CS byl ten,že poprvé jsem měla celkovou narkozu a v druhém případě spinální anestezii,takže jsem nespala a hned co se malej narodil mi ho sestřička přinesla,abych mu mohla dát pusu na přivítanou :-)

Porodnice je hezky a moderně upravena a sestřičky na oddělení šestinedělí jsou moc ochotné a milé.
Třetí miminko v plánu nemám :-) ,ale rozhodně bych si vybrala zase Štb porodnici,i když jsem z Olomouce a místní porodnici mám 5minut od domu.

Personál: MUDr. Marek Vaca,MUDr. Tomáš Látal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Užít si doma poslední dny nerušeného spánku :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - masticka 11.04.10 napsala :

Všechny Vás moc zdravím.

Před 9 týdny 5.2.2010 se mi ve Šternberské porodnici narodila překrásná holčička. Porod jsem měla vyvolávaný - ultr. ukazoval váhu nad 4kg.
Od samého začátku o mě bylo moc hezky postaráno. Večer mě přijali na oddělení, schrupla jsem si a ráno šupala na porodní sál. Rozárka na mě poprvé zamrkala 8 minut po obědě.
Chci hlavně napsát, že jako prvorodička jsem neměla tušení co mě čeká. Kdy a jak dýchat nebo tlačit. Nejen lékaři, ale i PA a sestřičky mi poradili a po celou dobu byli velmi citliví a pozitivně naladění.
Ani na oddělení 6nedělí či u sestřiček starajících se o miminka jsem se nesetkala s negací.
Víte ikdyž se mnou hormony mlátily jako s puberťákem, do toho kojení . nekojení, poporodní anémie a šílená bolest hráze......i tak byli všichni kolem mě v pohodě a snažili se nejen pomoci s maličkou, ale i podpořit a za tohle moc děkuju.
Pokud budu mít to štěstí ještě jednou a otěhotním.....nebudu se rozmýšlet a opět vyhledám služby výborného personálu porodnice ve Šternberku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechejte strach za dveřmi-zde jej nebude třeba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dubovou kůru!!!!!!!!!!!!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šternberk - josephin 10.04.10 napsala :

Bohužel spokojenost není a nebyla!!!!Rodila jsem tam dvojčátka-můj první porod. Na operačním sále to vypadalo jako na kolonádě, po 4 dnech teplot a zjištění že mám pod jizvou hnis mě nařízli…s dětmi mi nikdo nepomohl ba naopak. Sestra mi dala polštář na kojení obou naráz a když jsem bolestí málem omdlela řekla jen „ježiš“…má švagrová jenž mě čekala na chodbě a předtím než mě odvezli na op. sál seděla u mě zaplatila jako by byla u porodu.....při druhém porodu opět císařem jsem měla smůlu na neschopnou anestezioložku-nebyla schopna mě dát injekci-po mnoha pokusech a to dost bolestivých teprv zavolala kolegu…no pak mě 3dny nesnesitelně díky špatnému přístupu bolela hlava a tudíž mi nadstandart za 500 kč na den!!!!! byl k ničemu!!!!!!!!! Stydte se ve Šternberku!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhněte se Šternberku, alespon se na vše informujte a nedejte se!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše!!!!! Jinak cokoli nemáte vyčtou vám to!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šternberk - Brumla 06.01.10 napsala :

Rodila jsem ve Šternberku v květnu 2009. Všem, co váhají, jednoznačně doporučuji!
Nenapadá mě absolutně nic co bych vytkla. Přístup personálu naprosto perfektní. Od porodní asistentky na příjmu až po pana dr. při propouštění :-) Pěkně zrekonstruované porodní boxy s vlastním WC, sprchou, případně vanou, takže to na člověka nepůsobí tak stresově, jako v běžném nemocničním pokoji.
Oddělení šestinedělí…velice ochotné a milé sestřičky. Strava - asi jak pro koho, ale já nejsem náročná, takže mě chutnalo.
Ochota pomoct při kojení - taky si nemůžu stěžovat. Jak sestřičky viděly, že má někdo s kojením problém, tak chodily i v noci kontrolovat jak to jde :-)
Standardní pokoje po dvou…za což jsem byla moc ráda, protože když jsem si neveděla s něčím rady, tak spolubydlící už byla o den moudřejší…čili jsem nemusela chodit „otravovat“ sestřičky :-D
Záchody a WC společné na chodbě. Ale nikdy jsem nezažila, že by bylo obsazeno, že bych musela čekat.

Pokud bych rodila znovu, tak nepřemýšlím ani minutu…určitě zase volím Šternberk! :-)

Nahlásit

Fotky z porodnice

na porodním sále

na pokoji

Sofinka-první den

první minuty na světě

a tady už jsme doma :)))

konečně u maminky :)))

Honzíček pár minut po narození :))

Barborka

Barborka koupání v nemocnici...

Barborka s tatínkem už na pokoji....3 hod po narození

Barborka pár min po narození

Barborka se sestřičkou.....moc hodná sestřička

Barborka

Barborka doma....

Barborka s tatínkem.....tatínek u porodu byl super..patří mu méé velké díííky

Barborka

naše Barborka pár minut po narození...

nadstandartni pokoj

vana na porodnim sale

porodni sal

náš malý...měl 50cm a 3150g...

nadstandart byl super...

tady už jsem spolu...

tady jsme plavali ve vaně a bylo to super...
1 komentář

tak tady se náš Péťa narodil...3.3.2008 15,50hod....

Mají tam takový vozíčky nákupní na ježdění s miminkem. POstýlka je hned u...

Rozárka je klidné miminko

ještě v porodnici malému nastřihli uzdičku jazýčku,který měl přirostlý. Já...
1 komentář

jsme měli oba dva,aby jsme se poznali :-)

má miminko vozíček luxusnější :-)

Miminka cestují po oddělení ve vozíčcích

Přidejte Vaše fotky k porodnici Šternberk.>

Děti z porodnice Šternberk

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Šternberk
Misha.kam Kamil
49 cm, 3000g 28.03.2019
Lucous95 Adriana Kučerová 48 cm, 3060g 05.10.2018
Janča24 Lukáš
47 cm, 3330g 02.07.2018
Michaela Ulicna Šimon
49 cm, 2700g 21.06.2018
marunka05 Olomouc Ema 50 cm, 3690g 16.06.2018
Stastnadagmara Lilien
51 cm, 3100g 29.05.2018
Lechery Tristan
51 cm, 3720g 22.05.2018
AndreaPaikerová Zdeneček
52 cm, 4070g 13.05.2018
Kisličci Jareček
neznámé 07.05.2018
Jarda.89 Meda
neznámé 20.04.2018
Alena_tre Jakub 48 cm, 3100g 06.04.2018
Tobiasko Tobias
50 cm, 2000g 01.04.2018
missulka3 Šternberk Agátka neznámé 30.03.2018
mufiinka Uničov Ema
50 cm, 2900g 14.03.2018
v.monikka Kačenka 49 cm, 2960g 06.03.2018
TerezaTomastiková Šternberk Terezka
47 cm, 3g 26.02.2018
Verajurenovic Štěpánek
51 cm, 3928g 05.02.2018
MonikaaTom Tomáš
51 cm, 3630g 02.02.2018
Irulinečka litovel Debra
51 cm, 3690g 01.02.2018
Lidka-Honzik Jan
53 cm, 3950g 23.01.2018

Rodily v porodnici Šternberk

Chystají se rodit v porodnici Šternberk

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Šternberk (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Šternberk?