Nemocnice Vyškov p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice disponuje lůžkovým oddělením o 55 lůžkách, z toho je 10 jednolůžkových nadstandardních pokojů s vysokou úrovní vybavení. Tato porodnice s více než padesátiletou tradicí zajišťuje na 600 porodů ročně.

Porodnice disponuje dvěma standardními porodními boxy a také jedním nadstandardně vybaveným boxem.
Je zde preferován přirozený přístup k porodu. Personál respektuje jak přání rodičky, tak eventuální přítomnost duly u porodu. Na svých stránkách dokonce porodnice aktualizuje tiskopis porodního plánu. Možnost bondingu po porodu zde berou jako samozřejmost.

Informace o předporodních kurzech, které se konají každé pondělí od 13.30 - 14.30 vám poskytnou na tel. 517 315 333.
Dny otevřených dvěří se v porodnici konají v následujících termínech: 2019 - 17.9., 15.10., 19.11., 17.12 a 2020 - 14.1., 18.2., 17.3., 14.4., 12.5., 16.6., 14.7., 18.8., 15.9., 13.10., 10.11., 15.12.. Začátky jsou vždy ve 13:30 a je nutné se na ně objednat na tel. č. 517 315 333.

Porodnici byl udělen titul „Baby friendly hospital“, kterým se na základě vyhovění přísným kritériím UNICEFu může pyšnit od roku 2004.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Vyškov p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 69x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Josef Eim

Gynekologické oddělení: +420 517 315 325

Oddělení šestinedělí a rizikové gravidity: +420 517 315 340

Vrchní sestra: +420 517 315 321

Adresa: Purkyňova 36, Vyškov 682 01

URL: https://www.nemvy.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vyškov

510
06.09.20

Skvělá zkušenost. Byla jsem hospitalizována už pár dní před porodem na gynekologii kvůli selhání jater v důsledku těhotenství, kde jsem měla nadstandard s vlastním zázemím.
V den porodu mi venku v parku praskla při procházce s manželem voda, takže jsme se vrátili a zazvonili na porodní sál.
PA nás zavedla na porodní box s vanou, porodní postelí, různým příslušenstvím a vlastním WC a sprchou. Natočili mi monitor (bezdrátový), vyšetřila mě lékařka, nabídli mi klystýr a poté nám dopřáli soukromí s manželem.
Využila jsem sprchu a vanu a za necelé dvě hodiny od přijetí jsem začala rodit. Akorát dorazila moje dula, jejíž přítomnost personál zcela respektoval a na moje přání ji nechal spolupřevzít vedení porodu.
Personál respektoval výběr polohy v dřepu s oporou v manželovi a dule.
Během necelé další hodiny jsem porodila bez nástřihu, léků i poranění. Miminko na vážení mohl doprovodit manžel a poté následoval nepřetržitý bonding, během kterého pouze lékařka zkontrolovala stav dole a následně nás nechali s mužem a dulou samotné.
Po dvou hodinách jsem se osprchovala a za doprovodu manžela a duly se přesunula na “svůj pokoj” na gynekologii, kde se mnou mohl být manžel i novorozenec až do propuštění domů.

Jsem velmi spokojená s celkovým přístupem porodnice Vyškov, vstřícností a ochotou veškerého personálu a hlavně otevřeností k porodu za přítomnosti duly.

Personál:

Primář Eim, Dr.Vašíček, Dr.Babják, PA Hájková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Konzultaci s panem primářem ohledně porodního plánu a svých přání/očekávání a získání tak informací, jak to u nich chodí a co jsou běžné postupy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle, porodnické vložky, toaletní papír, jednorázové plenky.

03.07.20

Máme veľmi čerstvú skúsenosť s pôrodnicou vo Vyškove, a poväčšine veľmi pozitívnu. Staničná sestra Soňa v pôrodnici je príjemná a dobre sa s ňou komunikuje. Bolo nám umožnené rodiť nakoľko možno prirodzene, aj keď z dôvodu, že bábätko bolo niekoľko dní po termíne, som musela jasne komunikovať, že pokiaľ všetko vyzerá v poriadku a nie je dôvod na vyvolávanie, chcela by som ešte pár dní počkať.
Keď sa pôrod rozbehol, ešte chvíľku monitorovali kontrakce, a potom sa mi predstavila pôrodná asistentka a lekárka, ktoré mali v ten večer službu. Pôrodná asistentka poradila, keď bolo potrebné, ale nemala čas byť so mnou stále. To pre mňa nebol problém, keďže prišiel partner. Ale pre ženy, ktoré by sa cítili lepšie, keby s nimi bola pôrodná asistentka stále, by bolo lepšie zobrať si so sebou svoju asistentku. Tá moja mi vždy poradila, ako môžem pokračovať a bola so mnou v kľúčových bodoch, ku koncu na chvíľu zavolala aj lekárku, keďže sa nám to trochu spomalilo. A prítomnosť oboch bola dosť povzbudzujúca. Po pôrode nám bolo umožnené zostať v boxe dve hodiny s miminkom a partnerom, a potom sme išli na izbu.
Majú k dispozícii nadštandardné izby, na ktorých môže byť maminka s miminkom, prípadne aj partner, ale toto je momentálne kvôli stále trvajúcim opatreniam obmedzenia návštev viac limitované. Je tam dosť veľký pohyb lekárov a sestier, hlavne ráno, takže nečakajte úplné súkromie, ale je príjemné mať svoj priestor.
Lekári na novorodeneckom sú dosť dôslední, čo sa týka vyšetrení, a mala som pocit, že pred prepustením sa chcú uistit, že sú naozaj všetko výsledky v poriadku. My sme nebali žiadne veľké komplikácie a boli sme tam boli 4 a pol dňa. Takže ak chce ísť niekto naozaj rýchlo domov, ambulatní porod by bol asi lepšie riešenie.

Personál:

MUDr. Osičková, sestra Soňa Holcmanová, MUDr. Elm

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na novorozeneckom je dôležité pýtať sa sestier, čo potrebujete vedieť ohľadne kojenia, starostlivosti o miminko, hlavne ak sa objaví niečo, s čím máte ťažkosti. Z mojej skúsenosti komunikácia nebola vždy úplne jednoznačná, čiastnočne za to mohli aj moje nálady v dôsledku zmien hormónov, ale to je po pôrode normálne. ak vám niečo nie je jasné stačí sa opýtať znova, alebo ak sa vám zdá, že prístup sestry vám nesedí, opýtajte sa inej. Vždy sa nájde okolo niekto, kto vám rád poradí, takže sa nedajte odradiť. My sme mali nejaké ťažkosti s kojením, a na začiatku hľadanie rady bolo fakt komplikované, ale keď som to nevzdala, nakoniec sa našla sestrička, ktorej som mohla vysvetliť, čo v našom prípade naozaj nefunguje a ktorá dokázala poradiť to, čo bolo potrebné presne v našom prípade.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podľa zoznamu, ktorý majú. Určite dostatok buničinových vložiek, majú tam tie porodnické, ale buničinové sú najjemnejšie a prvé dni po porode sa fakt hodia. Tiež je potrebné mať vlastný toaletný papier.

Ak si potrpíte na dobrú kvalitnú stravu, určite niečo, čo môžete zobať kým budete na novorozeneckom, pri nástupe kojenia sa kvalitná strava hodí, a tá ktorú dostanete je klasická nemocničná.

26.01.20

Sama jsem hledala nějaké aktuální info před porodem a bohužel nenacházela. Rodila jsem v říjnu 2019 tedy čerstvá recenze. Za sebe rozhodně nemůžu doporučit rodit bez vlastní PA. I když jsem měla připraveno PVP, porod dopadl úplně jinak. Vyškov jsem si vybrala pro jeho přístup ke zdravému porodu. Bohužel opak byl pravdou. V porodnici jsem byla celkem 16 tomu předcházelo cca 8h doma. Po cca 10 hodinách v porodnici jsem se nechala ukecat do oxytocinu (největší chyba). Po střídání směn došla PA, která bohužel na takovémto pracovišti nemá co dělat. Od první minuty mi sdělila, že já rozhodně neporodím. Naopak můžu doporučit zástupce primáře, který mě uklidňoval, že to zvládneme. Bohužel musel i k jiným porodům s tím, že mi pomůže PA, ta mě vždy uzemnila, že neporodím a ať si jdu tlačit do sprchy… no ve výsledku po cca 2h kleště. Bonding cca 3 minuty, pak naštěstí dítě předáno otci. I 4m po porodu se budím hrůzou s pocitem, že mi PA bez upozornění vytahuje placentu. Přisátí na sále = bolestivé zmáčknutí s vysvětlením, že to bude bolet ještě víc. Po masivní krevní ztrátě mi PA řekne, že na novorozenecké oddělení přece dojdu (24h kontrakci bez jídla a pití = však mám prý z čeho brát) … Novorozenecké až na pár mladých výjimek hrůza. Po třech dnech bez mléka jsem se domluvila s lékařem, že večer nasadíme příkrm, pokud se nerozkojím. Když jsem celá zoufalá šla večer na sesternu, odpovědí mi bylo, že jsem měla PP (pouze na porod, o příkrmu zde nic nebylo) a žádný příkrm mi nedá. Laktační došla ráno po porodu s tím, že jestli mám otázky, je tam dnes do 15 hod jinak žádné ukázání techniky nic. Po zbytek pobytu již nedošla. Z nemocnice jsme odcházeli s příkrmem. No za sebe můžu říct, že je to opravdu o lidech, na které narazíte. Pokud se někdy odhodlám rodit zde znovu, tak jedině se svojí PA a ambulantně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Svoji porodní asistentku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky

16.03.19

16/12/2018 Jsme dorazili ve 21:45 do porodnice Vyškov s kontrakcemi po čtyřech minutách. Hned se nás ujala příjemná PA a mladý lékař. Jelikož mi ve 20:00 odtekla voda, tak mě ihned přijali na nadstandardní porodní box. I přes moje námitky, že tam nebudu, páč tam nehorázně řvala jedna dáma na malým porodním boxu. Dost mě přiváděla řvoucí žena do rozpaků jakožto prvorodičku…PA mi neustále kladla na srdce, že ona dáma to velice prožívá a rozhodně se nechová normálně…PA na mě působila uklidňujícím dojmem, což se jí i povedlo. Nakonec jsem na nadstandardním boxu stihla jednu asi půlhodinovou sprchu nic víc…Na moji žádost mi byli veškeré medikamenty podány jen s mým souhlasem a víceméně jsem nedostala nic, jen antibiotika na koka a čípek na vyprázdnění místo klystýru a ke konci něco do žíly na prodloužení kontrakcí. Trvaly jen dvacet vteřin, což je málo na vytlačení mimča. Velice mě překvapilo, že jsem prosila, aby mě zbytečně neprováděli nástřih, jelikož jsem měla průpravu s aniballem. To mi taky splnila PA a odrodila jsem bez zranění a nástřihů díky masáží a nahřívání hráze! Přes příšerně křižové bolesti mi ve všem vyhověli a dokonce jsem začala rodit ve dřepu a až na úplný konec s pomocí dorodila na pohodlném polohovacím lůžku. Následně proběhlo přiložení dcerky a i okamžitě přisátí. Dvě hodinky nás nechali v klidu a pokoji.
Na sále nikdo nerušil neotravoval a dokonce i uřvaná dáma odrodila. Následně sprcha a odchod na šestinedělí na nadstandardní pokoj. Pobyt na šestinedělí byl v pohodě. Když jsem nevěděla, tak jsem se zeptala, ale většinou bylo vše ok. Sestry milé, jak z šesti tak z dětského. Nedokážu nic vytknout milé,usměvavé, příjemné a většina z nich jsou opravdu na svém místě ohledně vztahu k miminkům…Jen bych vytkla to příšerné teplo na pokoji, i přes vyplé topení jsem tam padala horkem. A jídlo stálo za nic…snídaně ještě ušly, ale obědy samá mouka a maso se pravidelně schovávalo. Večeře taky nic moc …

Personál:

Bohužel neznám jméno PA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo, toaleťák, plínky a hodně vlastních košil na převlečení je tam příšerně horko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák,odvahu a kuráž

3420
06.11.18

Tak píšu opět recenzi na porodnici ve Vyškově, kde jsem rodila před třemi roky. Musím říct, že poprvé jsem byla spokojená, teď už to takový nebylo. Ze začátku to bylo dobrý, přijmula nás milá PA, udělal se záznam vyšetření a šlo se na sál.
No sál… byl to jen kutloch, hrůza, děs, malá místnost. Snad sto let starý porodní křeslo a ta otřesná matrace, položená na zemi… Manžel si neměl kam sednout, koupelna záchod naproti přes chodbu, byla jsem z toho paf. Poprvé jsem rodila ve velkým sále, kde už to prostředí na mě působilo klidně. Tohle bylo jak v nějakým hororu. Fakt děs, no PA super, snažila se, byla milá, pomáhala mi, aji jsme se zasmály, to nemůžu říct, ale o doktorovi, co mě rodil… jen si sedl mezi nohy a říkal ať tlačím. Vůbec nemasíroval hráz a nic ho nezajímalo. Pomale jsem se nemohla ani nadechnout mezi tlačením a prostě jsem z něho měla špatný pocit. Po narození mi malého dali na břicho a pan doktor mě musel šít, jelikož jsem se natrhla. Myslím, že za to muže on, kdyby aspoň tu hráz masíroval, tak jsme se natržení mohli vyhnout, nebo se alespoň mohl udělat nástřih. Šití neskutečně bolelo.
Z toho neskutečně nepohodlného křesla mě poslali na zem na matraci, kde jsem ležela s malým a manžel nad námi stál. Po dvou hodinách jsem se musela zvednout naštěstí za pomoci manžela a jít do sprchy, jak jsem se zvedla vyvalila ze mě hromada krve, takže celá košile byla špinavá a s ní jsem musela přejít tu chodbu do sprchy. No děs, viděla jsem se někde v … přes tu chodbu chodí všichni na sály, jak lékaři tak nastávající maminky a jejich tatínkové. Takže si asi umíte představit, jak jsem se cítila trapně. Vím, že je to přirozené, ale nemusí to přece vidět všichni okolo, jak jsem zrovna špinavá.
Potom jsem šla do prvního parta na nadstandard. Za noc se mělo platit 800,– a to nechápu za co. Postel někde ze 60 let, postýlku pro malého jsem měla takovou železnou, která nejezdila. Na mě prej zrovna nezbyla. Co se týče personálu, tak to byla sestra od sestry, to je asi všude.
Myslím, že poprvé to bylo lepší, jak přístup personálu, tak prostředí

Co se týče doporučení, nemůžu ji doporučit ani nedoporučit. Když narazíte na dobrou směnu, velký sál a opravdu pěkný nadstandard, může to být příjemný zážitek, ale pokud je to obraceně, je to hrůza děs.

05.11.18

Rodila jsem ve Vyškově dvakrát a oba porody probíhaly maximálně přirozeně a s naprostou spokojeností. První porod byl v lednu 2016, druhý nedávno v srpnu 2018. Při prvním porodu dcerky jsem zůstala v nemocnici po dobu porodu 18 hodin a stihla jsem vyměnit 3 směny. Jelikož jsme z Bratislavy, jeli jsme dost brzo, ale ten čas v nemocnici, i když byl dlouhý, byl úplně v pořádku. Nechali nás s manželem v malém a příjemném porodním boxu. Bylo mi dovolené rodit v poloze, jakou jsem si vybrala, což byl pro mě největší důvod, proč jsem nechtěla rodit na Slovensku. Za všechno děkuji mojí PA Zuzce Smejkalové, která byla mojí poslední PA a odrodila mojí dcerku a naučila mě všechno, co jsem využila u druhého porodu. Ten byl o hodně rychlejší, odrodila jsem za 13 min po tom, co jsme dorazili na porodní sál. I přes silné kontrakce v autě nelituji, že jsem se opět rozhodla pro Vyškov.

Personál:

Zuzana Smejkalova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě přijet na den otevřených dveří, který dělá vrchní sestra a odpoví na všechny Vaše otázky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Originál oddacího listu

01.09.18

Porodní péče skvělá, bonding formalita, málo personálu při porodu tu noc. Porodní asistentka se věnovala mně, ne slečně, co přijela po mně. Poporodní péče špatná, špatné laktační poradenství, lékařka mi doporučila rodit rodit v Brně příště, prý chyba na příjmů kvůli protilátkám v krvi, neuměli mi zajistit transfúzi. Před vizitou mě prosili, ať si nestěžuji primáři. Prý by na mě křičel. Haha. Byla jsem propuštěna jako chudokrevná, nemohla jsem nosit ani své dítě.

Personál:

Lékařky na ženském oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní porodní asistentku v případě, že by bylo málo personálu. Rodit v Brně, dvě děti z mých šesti kamarádek, co rodily ve Vyškově, po porodu resuscitovaly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, pleny, vlastní noční košili. Já dostala bez knoflíků, rovnou jsem mohla chodit nahá.

15.06.18

Rodila jsem v 3/2017. Porod jsem měla celkem rychlý. Kolem 10. hodiny jsem přijela sanitkou do porodnice. Saniťák otřesné chování. Takový odpor, jaký projevoval ke své práci, no děs.

Sestřička mě přijala, byla pořád usměvavá a milá. Jaké by sestry měly být. Vyšetřila mě mladá a také milá paní doktorka. Byla jsem na ultrazvuku a kolem půl 12. jsem začala rodit. Malý se narodil 0:15 druhého dne. Po celou dobu se mnou obě dvě komunikovali, podávali mi vodu abych se během porodu mohla napít. Bylo to tak rychlý, že neproběhlo žádné vyprazdňování. Na porodním sále probehlo vše perfektně a jsem ráda, že jsem zrovna chytla dobrou službu. Dokonce mi malého hned přeložili na mé tělo a chvíli mi ho nechali na mě. Pak jsem dve hodiny odpočívala na porodním sále.

No a pak to přišlo. Malého mi dali až ráno. Protože neuměl přijímat správně teplotu. To bych ještě pochopila, ale ta sestra, co mi ho přinesla, ho položila do postýlky, řekla: „tady ho máte“ a odešla. Já jako prvorodička jsem byla zmatená a musela jsem přijít na všechno sama. Ani mi neukázala, jak malého mám správně kojit atd. Jiná sestra zas, když jsem teda už kojila, přišla, že se toho nemusím bát a chytla malému hlavu a násilím mu ji přitiskla ke mně. Pak mi malý odmítal prso. Jiná sestra mi měla aplikovat injekci na svíjení dělohy. Přišla na pokoj a ja jsem samozřejmě kojila, tak že přijde za chvilku. Injekční stříkačku nechala jen tak položenou na stole a už se neukázala. Tak jsem pak šla za ní a ona už měla po směně. Tak jsem poprosila jinou a ta na mě, že už jsem to dostala, že je to odškrtnutý v dokumentaci.

Ale abych si jen nestěžovala, tak musím říct, že na šestinedělí je většina milých a hodných sestřiček, třeba paní vrchní nebo taková mladá, která mi všechno ukázala.

Záleží, kdo ma službu, se samotnou porodnicí jsem byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry o otcovství a tak. Určitě deku, když je venku chladno, tak aby malému nebyla zima. A hlavně pleny pro dítě.

01.05.18

Zkušenost z 07/2017. Do porodnice jsme dorazili ve čtvrtek navečer, kdy jsem měla kontrakce po 6-7 minutách. Při příjmu vyšetření, kdy nám mladá slovenská doktorka řekla, že je to již hodně rozběhly porod. Přesun na porodní sál, klystýr, injekce na rozvolnění čípku. Noc tam se mnou strávil partner, stále jsem měla kontrakce do zad cca co 5 až co 15-20 min. Párkrát monitor, vyšetření, návštěva lékaře.

Zmatení, kdy vykládali od rozběhnutého porodu po pouhé poslíčky. Ráno mě přesunuli na předporodní pokoj. Předtím ještě vyšetření od 2 porodních asistentek, kdy diskutovaly, zda plodová voda odtekla, nebo ne. Stále jsem byla otevřena na pouhé 2 cm, a protože se jim pořád něco nezdálo, při příchodu primáře jsem šla na sál, kde mě za asistence dalších x lidí z velké vizity prohlédl přes zrcadla a že je porod v samém začátku. Večer mi řekl, že porodím ještě ten den, 7. 7. - pěkné datum.

Už jsem byla vyčerpána a dostala glukózu, další injekci na rozvolnění čípku a večer prášek na spaní. Druhou noc už jsem myslela, že to je vše za trest. Ráno odběry, že kdyby císař… nepřetržitý monitor a že dají oxytocin. Plus na pokoj přivedli slečnu na vyvolání porodu. Musela ze mě být chudák vystresovaná dost dopředu. Ani nevím jak, najednou přesun na porodní sál, kde když jsem viděla to porodní křeslo, radši jsem šla na žíněnku. Nikdo mi nepomohl s věcmi. Přijel muž. Strávil se mnou muka na oxytocinu, a když byly téměř nulové ozvy malého a já stále na 2 cm, skončilo to akutní sekcí, v sobotu odpoledne. Miminko museli oživovat…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně doprovod.

21.03.18

Dobrý den všem. Já bych se chtěl podělit o můj příběh. Samozřejmě nechci nikoho odrazovat ani ovlivňovat. Jen vám tady napíšu, co se může jednomu člověku přihodit s odstupem pěti let téměř jako přes kopírák. Před pěti lety se mi narodila vnučka, krásná zpráva, ale co tomu předcházelo. Dcera přijela do Vyškova na porodnické oddělení v sedmém měsíci s bolestmi. Byla hospitalizovaná a vyšetřená. Ovšem vyhodnocení diagnózy bylo chybné a dcera byla po třídením trápení převezena do Brna na Obilní trh, kde jí byl proveden akutní císařský řez a po porodu vnučka umístěna na novorozeneckou JIP do inkubátoru. Kde byla chyba? V první řadě po prohlídce je Vyškov povinen okamžitě do určitého týdne těhotenství odesílat maminky okamžitě do Brna, protože nejsou na takové případy vybaveni ani zřejmě znalostmi, ani technicky a zbytečně hazardují se životy maminek a jejich dětí. OK, Stalo se, Vanesska je dneska zdravá krásná holčička.

Ale!!!!
Dne 3.3.2018 moje partnerka, toho času ve 28. týdnu těhotenství dostala bolesti, jeli jsme tedy rychle na vyšetření do nemocnice na Šestinedělí a novorozenecké oddělneí. První kontakt s tímto oddělením mě celkem nemile udivil. Vešli jsme do budovy, potkali jsme nějakou sestru a ptám se, kam máme jít, že máme takové a takové potíže. Sestra asi neměla svůj den, tak jsme dostali pomalu vyhubováno, jak si můžeme dovolit nevědět, kam máme jít, naštěstí jsme potkali známou, která nás navedla správným směrem.

Ve stavu, ve kterém partnerka byla, jsme tedy vylezli po schodech do druhého patra, kde nás posadili, abychom čekali na lékaře. Lékařka po chvíli dala vědět, že se máme vrátit zpět dolů na ambulanci k vyšetření, tak opět po schodech dvě patra dolů. Tady to začne, doktorka provedla vyšetření, zjistila, že partnerka má stahy a čípek zkrácený na dva centimetry a pomalu se otevírá. Doktorka nařídila hospitalizaci na udržení miminka. OK, požádali jsme o nadstandardní pokoj, který nám byl nabídnut za 800 Kč na nevím jestli na den nebo noc, ale k tomuto se ještě dostaneme. Po ubytování na pokoji, který mimochodem ani náhodou neodpovídá nadstandardu, do parnerky začali valit nesmyslně kapačky magnesia, které jí absolutně nepomáhaly a ještě z toho měla jen další bolesti a průjem. Partnerka se svíjela v bolestech, ale až v pondělí ve 12.00, protože už si nevěděli rady, akutně naložili parterku do sanitky k akutnímu porodu v porodnici na Obilném trhu.

Události nabraly tak rychlý spád, že naše dcera se po převozu do této porodnice narodila ve 13:05 téhož dne. Jel jsem tedy do vyškovské nemocnice pro partnerčiny věci a zaplatit nadstandard. Tady vznikl další problém. Nadstandard jsme využili od 3.3. od 17:00 do 5.3. do cca 11:00 hod. Řekněte sami, nepřipadá vám to jako dvě noci? Sestra mi bez jakéhokoli studu napočítala 3 dny. Tak jsem za tu pastoušku, které říkají nadstandardní pokoj zaplatil 2400 Kč, přirovnal bych to k lepší ubytovně za 300 na noc. V takové situaci ale čert vem peníze. Tak jsem vyrazil do Brna.

Po příjezdu do nemocnice v Brně jsem myslel, že jsem vstoupil do nebe, všichni milí, vstřícní, příjemní. Bylo mi sděleno, že se mi narodila dcera. Odvedli mně tedy k partnerce, která byla ještě na porodním sále a malou ihned odvezli na novorozeneckou JIP do inkubátoru. Po rozhovoru s tamním lékařem jsem se dověděl pár zásadních informací. První byla, že kdyby se malá narodila ve Vyškově nebo v sanitce, tak by to s velkou pravěpodobností nepřežila. Tak šok vystřídala z jedné strany úleva a z druhé strany neskutečná zlost na oddělení ve Vyškově, po tom, co mi bylo řečeno, že to tak nemuselo vůbec dopadnout, že se malá nemusela předčasně narodit, kdyby doktor ve Vyškově udělal, co měl a okamžitě nás odeslal k nim do Brna, kde by okamžitě zahájili správnou medikaci.

Věřili byste, že se jednomu člověku stane to samé dvakrát v jedné a té samé nemocnici?

Tímto bych chtěl poděkovat doktoru Bučkovi z Vyškovské RZety za to, že vše správně v danou chvíli vyhodnotil a samozřejmě i posádce sanitky za to, že mi moje holky do Porodnice v Brně dovezli včas. Klobouk dolů. Zároveň se chci poděkovat veškerému personálu (doktorům, sestrám, pomocnému personálu) porodnice, novorozenecké JIP, a 12. oddělení a vlastně všem oddělením pod primariátem pana doktora Iva Borka za jejich profesionální, vstřícný a lidský přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na moje doporučení jistě nečekejte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pevné nervy

30.10.17

Poprvé jsem rodila jinde císařským řezem, ve Vyškově teď normálně, úžasná podpora personálu, na porodním úžasní profíci. Líbilo se mi, že má porodní asistentka velké slovo, striktně dodržovali porodní plán, což jsem ani nečekala. Ani mi nedělali zbytečně nástřih, porodní asistentka k mému překvapení dokonce nahřívala před porodem hráz. Nechali mi velkou svobodu pohybu, což mi hodně pomohlo a vše se urychlilo. Skvělá paní doktorka. Doporučuji všem, co chtějí rodit přirozeně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zařídit si rodinný pas a doporučuji nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko, nevyhovovalo mi oblékání od sestřiček, dávali malému jen krátký rukáv a zavinovačku, já dávala dlouhý a k tomu ponožky nebo dupačky.

22.03.17

Dobrý den,

již dlouho se chci podělit se špatnou zkušností s porodnicí ve Vyškově.
Do porodnice jsme přijeli s manželem kolem 22:00 hodiny, kdy jsem měla bolesti asi po 7 minutách. Přijali nás a dali do porodního boxu, kde jsem byla pozorována asistentkou do 6ti do rána. Celou noc se vždycky jen přišla podívat a to bylo vše. V 6 hodin bylo střídání porodních asistentek a to bylo moje štěstí. Skvělá asistentka Zuzanka byla úžasná a konečně se o nás někdo začal zajímat. Měla jsem křížové bolesti, takže bolesti byly šílené. Pořád ale neodtekla plodovka, tak mi ji přišla píchnout doktorka kolem 9:00 hodiny.

Pořád říkali, ať piju a pak museli udělat cévkování kolem 10:00 hod, po kterém jsem měla po porodu dlouho infekci. Protože bolesti byly šílené a porod dlouhý, tak jsem dostala kapačku, pomalu jsem už nevěděla, co se kolem mě děje, což mi potom manžel vyprávěl, že jsem byla úplně mimo.

Asi kolem 12:00 hodiny začali na náš porodní box chodit všichni doktoři a já se najednou začala bát, že je něco špatně. Malej byl špatně narotovanej a nešel ven a to už byl hodně dole v porodních cestách. Najednou, že se bude muset asi udělat císař, mě už to bylo jedno, hlavně ať už je to za náma a jsme zdraví. Císař se nakonec nekonal. Přišel takovej vysokej doktor a řekl, že mi zatlačí na břicho a já najednou byla bez kontrakcí. Tak jsme čekali na kontrakci, která nepřicházela.

Pak přišla malá, doktor na mě skočil a provedli nástřih. Všechno to šíleně bolelo bez kontrakce a protože na jednou to nešlo, skočil na mě ještě jednou. Naštěstí jsme oba zdraví, já tedy skončila na urologii s infekcí, na proctologii s problémy, ale porod byl ,,přirozený".

Abych to shrnula, celkově špatná zkušenost, na kterou nikdy v životě nezapomenu.

07.02.17

PORODNÍ SÁLY: Porod od příjezdu do porodnice trvá cca 5 hodin. Za celou dobu jsem narazila na samé fajn lidi a lidsky přístup. Porod proběhl tak, jak jsem od personálu očekávala a za to jim moc děkuji! Měla jsem Porodní přání, které jsem s personálem diskutovala při sepisování dokumentace ještě před porodem, tak i při samotném příjmu. K některým věcem měli samozřejmě výhrady, ale na všem se dalo domluvit. Nechtěla jsem žádné zásahy z jejich strany, ale nakonec mi v druhé době porodní spolu s přítelem opravdu pomohly - přirozeně. Rodila jsem bez analgetik a bez nástřihu hráze (a to hlavně díky cvičení s Anibalem, přítelovi a super porodní asistentce a mladé doktorce co byli u porodu. (Hlavička mi ze začátko moc nešla vytlačit, ale nástřih jsem rozhodně nechtěla, tak všichni dělali co šlo, aby nemusel být a taky nakonec žádný nebyl :)

ŠESTINEDĚLÍ A NOVOROZENECKÉ:

Na šestinedělí jsem byla celkem 4 dny. Personál šestinedělí a Novoroz. byl super. Všichni se fakt snažili. Byli milí, ochotný pomoct a poradit. Narazila jsem na celkem dost lidí, takže se nějaká výjimka našla. Ale bylo to spíš neutrální, než že by někdo byl vyloženě protivný.

Měla jsem nadstandard (původně jsem ho nechtěla, ale nakonec jsem byla dost ráda a opravdu doporučuji si to zaplatit) On je rozdíl, když člověk leží v nemocnici sám, nebo s miminkem a po porodu. To je pak jakékoliv soukromí navíc opravdu k nezaplacení! Co bych mohla hodnotit negativně…Hodně jsem s personálem komunikovala, ptala se a tak…a zjistila jsem, že co sestra, to trochu jiný názor :slight_smile: na spoustu věcí si asi člověk musí přijít sám…ono taky každý dítě je jiné.

Za sebe si myslím, že je fajn nechat si poradit a zeptat se na názor a zkušenost personálu, ale zas nebrat to úplně vážně :slight_smile: Jídlo byl tak průměr, někdy fakt dobrý, jinde moc ne…Ale je to nemocnice, takže jsem nečekala žádné švédské stoly :slight_smile: Na nadstandartu je k dispozici vlastní lednice…Já měla zčásti večeře a snídaně z vlastních zdrojů, takže spokojenost :slight_smile: Pokoj byl fajn, až na rozvrzanou postel ! To bylo asi tak nejhorší z celýho pobytu..myslím, že za ty peníze za nadstandart by ta postel nemusela vydávat zvuky, jak když se každou chvíli rozpadne. Suma sumárum, za mě rozhodně palec nahoru!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nadstandard + zařízení rodinného pasu (sleva 20% na nadstandard) Komunikovat s personálem, ptát se ale zároveň používat vlastní hlavu a přesvědčení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše dle pokynů porodnice + věci o kterých víte, že byste mohli potřebovat :-)

5896
02.02.17

Porodnici jsem si vybrala díky doporučením jiných rodiček, protože zde nechávají větší prostor přirozenému postupu porodu, zároveň ovšem podrobně hlídají stav rodiček a v případě nebezpečí pro matku nebo dítě, zakročí. Druhým důvodem bylo, že jsem chtěla rodit s porodní asistentkou Jarmilou Kovaříkovou, u které jsem 5 let pracovala a znaly jsme se i soukromě. Ona má s touto porodnicí smlouvu a může zde vést sama porod, tudíž kromě konečného tlačení žádní cizí lidé u porodu. Jen partner, Jarmila a já.

Musím říct, že jsem byla s porodnicí naprosto spokojená, ačkoliv organizačně to pro nás bylo náročné. Jsme z Brna, do Vyškova to máme skoro 50 km. Voda mi praskla v noci ve sněhové kalamitě, přesto jsme se do Vyškova vydali. Na porodním oddělení jsem zastihla snad všechny služby, protože jsem tam ležela 36 hodin, kdy jsem se stále neotevírala, kontrakce jsem měla v noci po 4 minutách a ve dne se zastavovaly. Dali mi vybrat, zda chci porod vyvolat, nebo ještě počkat. Protože ale voda odtekla, tak mi 5× denně točili celé monitory, mezitím chodili kontrolovat srdíčko miminka poslechem, kontrolovali mě a dávali mi antibiotika proti infekci, která po odtoku vody hrozí. Po 36 hodinách doporučili vyvolání oxytocinem, souhlasila jsem, protože konzervativní postup nikam nevedl. Rodila jsem dalších 11 hodin, neotevírala jsem se. Vždy zkoušeli neinvazivní metodu, poté teprve nabízeli medikamenty. Nakonec jsem toho dostala vícero, abych vůbec odrodila. Něco vysloveně na své přání. Malý se narodil po 47,5 hodinách.

Díky Jarmile, která tam byla jen pro nás, jsme měli možnost rodit přirozeně. Kdyby musela odbíhat k jiným rodičkám (rodily jsme zároveň 3), neměla by možnost mě podrobně hlídat a jelo by se na císaře. Díky tomu, že jsem se učila 3 měsíce před porodem správně prodýchávat kontrakce, tak jsme to oba se synem zvládli, aniž by mu do konce porodu jedinkrát padaly ozvy. Na porodních sálech byly všechny porodní asistentky i lékaři perfektní, lidští, ochotní.

Na šestinedělí byly sestřičky v průměru trochu ráznější, ale jinak také ochotné a profesionální. S nimi jsem toho nepotřebovala mnoho řešit. Ale v době porodu nebyl volný nadstandard a pamatovaly na mě, až se uvolnil. Což se ukázalo jako velké štěstí, protože v době zákazu návštěv kvůli chřipce by s námi jinak nemohl být tatínek. Nakonec tam s námi byl 3 dny a 3 noci a všichni se k němu chovali skvěle.

Výborné bylo i novorozenecké oddělení, na které si ve spoustě porodnic stěžují. Sestřičky ochotně radily, pomáhaly. Nabídly vzít si miminko na část noci k sobě, aby se maminka vyspala. Já byla hrdinka a odmítla jsem. Po 7 dnech jsem pak doma zkolabovala z nevyspání a začal nájezd laktační horečky.

Sestřičky ale byly opravdu skvělé, nevadilo jim odpovídat na každý dotaz tisíckrát, dávaly nové tipy, co může člověk zkoušet. Chodily se ptát, zda už je vše v pořádku (pokud byl nějaký problém). Dokonce byla možnost je i v noci zavolat na pomoc a nezlobily se, když je člověk volal opakovaně. Ženské na svém místě, které mají svou práci rády. Podporují kojení. I když syn, který se narodil větší, měl jednu noc reálně hlad, protože se ještě nerozjela dostatečně laktace, snažily se situaci řešit bez příkrmů. Vše se snaží řešit přirozenou cestou, ale na žádost po poradě dají příkrm atd.

Celkově vzato byl porod ve Vyškově nejlepší investice v našem životě. Účast vlastní porodní asistentky u porodu a 5 dní na nadstandardu, dojíždění do Vyškova na monitory atd., nás stálo dost peněz. Ale bez obojího by byla situace o dost zoufalejší. S porodnicí jsme byli velmi spokojeni!!!

Jedinou drobnost, kterou bych vytkla, je to, že v celém areálu není k dispozici ani toaletní papír, ani mýdlo, což mi přijde v nemocnici absurdní. Upozorňují na to v seznamu do porodnice, ale i veškeré návštěvy jsou tím zasaženy a hygiena u novorozenců špatně udržitelná.

Personál:

porodní asistentka Jarmila Kovaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se podívat na den otevřených dveří. O nadstandardu jsme prve neuvažovali, ale zrovna ve Vyškově je mezi klasickými pokoji a nadstandardními veliký rozdíl - jak v soukromí, tak v počtu lidí na jedno sociální zařízení. Bez prohlídky bychom to vyhodnotili jinak.
Také se zamyslet nad věcmi, na které se budou při péči o miminko budou ptát - zda mohou vykapat oči Opthalmoseptonexem, zda pupík stříhat nebo ne, zda mohou miminko koupat a zda mají vitamin K píchnout v injekci nebo kapat v kapkách. Je dobré to promyslet předem, i když i já jsem aktuálně na některé věci změnila názor :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout na dostatek toaletního papíru, mýdla, vlastní příbor (pokud člověk není na nadstandardu, což dopředu neví).

28.11.16

Do této porodnice už bych nikdy nešla a skutečně nikomu ji nedoporučovala. Je to 4 roky, ale stále velmi bolestné.

Přijela jsem tam s odteklou plodovou vodou o půlnoci. Kontrakce se rozjeli po 3 minutách. Sestra mě prohlédla a řekla, že to hned tak nebude, ať se prospím. Jak na to, v těch bolestech, neporadila. Ráno už poměrně vyčerpána, jsem dostala horký čaj a doporučení, ať zaujmu úlevovou polohu, že „to bude“ tak někdy v poledne. Ve 3 odpoledne jsem škemrala o epidural, jak narkoman v absťáku. Pan doktor napsal „něco na bolest“ a sestry mi to znechuceně podaly s tím, že nic dalšího už nebude, protože toto je maximum.

V 16:00 přišel primář, vyšetřil mě a řekl, že porod by mohl být tak cca do půlnoci. v 16:30 mě sestra připojila na monitor. Ozvy mojí holčičky už byly pod 30 tepu za minutu. Personál se shodl, že by to chtělo sekci. Přišla mě zacévkovat sestra a v této situaci žádala, ať se uklidním nebo se ji to nepodaří. A ať podepíšu souhlas s výkonem.

Před pátou byla dcera na světě. Já se vzbudila krátce po výkonu, na sále bylo hodně lidí. Pak až v noci na JIPu. Doktor stál nade mnou a informoval mě, že dcera musela být několikrát resuscitována a je momentálně na kyslíku v inkubátoru a že ji uvidím tak za 2 dny. Ptala jsem se na Apgar, byl 3-7-8. Dotaz, proč děláme tak velké děti, mě dodnes šokuje kdykoli si na to vzpomenu.

Druhý den mi malou přece jen dovezli. Ležela natažená jak okurka, nechtěla pít. Žádala jsem informace, nebyly k dispozici. Sestry se mě snažily rozkojit, ale nešlo to, protože jsem dle tamních laktačních odbornic nebyla schopna se uvolnit a byla moc vystresovaná.

Další den se mi podařilo přesvědčit pediatra k podrobnější prohlídce malé a našlo se krvácení do mozku. Ovšem neurolog měl dovolenou, byly totiž prázdniny. Taky můj krevní obraz nestál za nic, ale dle primáře by to spravila jedině transfúze. Tu jsem byla ochotna absolvovat jedině v život ohrožujícím případě, i když nejsem žádný Jehovista, to ho velmi popudilo.

Nemocnici jsem opouštěla s žádankou na neurologii a rehabilitaci a s malou pak rok brečela u Vojtovky. Následky hypoxie řešíme dodnes. Další dítě mi gynekolog rozmlouvá neboť jizva na děloze po sekci je katastrofální a další těhotenství značně rizikové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodnici!

28.10.16

Rodila jsem zde jako prvorodička a nemohu si vynachválit přístup personálu - od příjmu na porodní sál, až po oddělení šestinedělí a novorozenecké.

Sestřičky, porodní asistentky i doktoři byli moc ochotní a skvělí.

Velmi doporučuji nadstandardní pokoj a pokud si zařídíte rodinný pas, získáte na něj slevu 20%. Další porod určitě proběhne také zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zařídit si rodinný pas pro slevu na nadstandardní pokoj.

13
17.09.16

S Vyškovskou porodnicí mám docela čerstvou zkušenost, před měsícem jsem tam porodila synka. Malý byl otočen koncem pánevním, ale přesto jsem se rozhodla rodit prirozeně. Po kontrole v poradně mě lékař ubezpečil, že z hlediska váhy a polohy malého nebude problém. Do nemocnice jsem dojela před 5.hodinou ranní a 5.20 byl malý na světě.

Na oddělení šestinedělí vše v pořádku, sestry se perfektně staraly o mě i o miminko, jen na nadstandard jsem se dostala až v polovině 3.dne. Domluvit se dá na všem.

Personál:

MUDr. Gebauer

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do porodnice doporučuji obrnit se trpělivostí kvůli všem těm vizitám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si polovinu věcí, co plánujete.

24.08.16

Mile maminky, já rodila svého zatím jediného syna 1.7.2016 v teto porodnici a nemůžu nic jiného napsat než chválu a spokojenost.

Do porodnice jsem přijela ráno ve 3:20 jako třetí rodička. Personál porodního sálu mě mile přivítal a zavedl do malého boxu (jediný, co byl volný). Porod probíhal výborně, takže mě vůbec nevadilo, že nejsem ve velké porodním boxu s novým vybavením.

Na oddělení šestinedělí jsem byla též spokojená. Neustále se mě sestřičky ptaly, zda mi nic nechybí či nebolí, zda je vše v pořádku. Lékaři při vizitě též milí a vždy mi zkontrolovali zavinování dělohy a šití. O mého syna bylo též výborně postaráno, za což děkuji všem příjemným sestřičkám a lékařům z novorozeneckého oddělení, kteří mi vždy ochotně pomáhali s kojením.

Domů mě pouštěli až pátý den, takže jsem měla dostatečně dlouhou dobu rekonvalescence po porodu a byla jsem schopna převzít samostatnou péči o syna. Rozhodně to bylo pro mě lepší, než kdyby mě propustili třeba po 3 dnech.

Takže za mě porodnici ve Vyškově vřele doporučuji. Velké děkuji patří celému personálu jak na porodním sále, šestinedělí, tak i novorozeneckém oddělení. Také děkuji porodním asistentkám, které vedou plavání a předporodní přípravu - vřele doporučuji.

18.08.16

Porodnici ve Vyškově vřele doporučuji. Se vším jsem byla spokojená a všichni usměvaví, nápomocní, prostě super. Na všem se dá domluvit, hlavně ohledně mimi vše ok, vyjdou vstříc.

Personál:

MUDr. Vystavěl, PA Smejkalová Zuzana, dětská sestra Baldíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky už na porodní sál, více ručníků a nočních košil, určitě i tekuté mýdlo pro návštěvy, ať si mají čím umýt ruce.

10.08.16

Teprve po 4 letech jsem konečně sesbírala sílu napsat negativní hodnocení na
porodnici Vyškov. Nejsem žádná ukňouraná ženská, ale tohle bylo moc.

Začalo to tak, že po příjezdu do porodnice nebylo na žádném předporodním pokoji ani sále místo. Sestry mě se slovy, že nemají nachystaný pokoj nechaly stát na chodbě, ať si počkám tam. Když bylo vše připravené, vyhodily mě opět z pokoje, že je den
otevřených dveří, a že lidé se jdou dívat na porodní sály. Ať si jdu třeba do
koupelny nebo někam.

Po 20 hodinách bolestí jsem požádala o císařský řez, ale byl odmítnut. Sestra mě pak za dveřmi pomluvila, že co bych jako chtěla a že jsem jak ta rodička z rána. Kontrakce pořád rozjížděli a zastavovali a pořád nic. Když jsme se ptali, zda to nemůže uškodit, pořád do mě něco píchat, odpověděli, že se to tak dělá. Po 25 hodinách nastoupili s vaakumex traktorem. Malý nešel vytáhnout a doktor se slovy: „Ten tedy ale bude velký!“ opravdu neuklidnil. Nakonec se vše povedlo, jen velká ztráta krve a šok.

Malého odvezli na rentgen, ani jsem ho pomalu neviděla. Nehýbal rukou a měl velkou
modřinu na hlavě. Nevěděla jsem, jestli bude normální. Odjížděla jsem domů s tím, že jsem podepsala reverz a s polovičním krevním obrazem.

Při odchodu sestra zjistila, že mi zapomněli píchnout injekci z důvodu RH faktorů. Moje lékařka byla zděšená, jak si to vůbec mohli dovolit a musela mi napsat léky na krev. Půl roku mě to stálo se z toho fyzicky, ale i psychicky dostat.

13.05.16

Vyškovskou porodnici doporučuji maminkám, které za každou cenu chtějí rodit přirozeně a hlavně pokud nehrozí žádná komplikace. Já sice preferuje přirozený porod, ale rozhodně ne za každou cenu, zvláště pokud je tím ohrožen život dítěte nebo matky. V mém případě naštěstí vše dopadlo dobře, ale setkala jsem se s mnoha případy, kdy tomu tak nebylo.

Během doby, kterou jsem strávila na šestinedělí, zde došlo dokonce k úmrtí miminka jen kvůli tomu, že byl dlouho odkládán císařský řez. Na utišující léky můžete zapomenout. Nechají vás klidně v bolestech rodit dva tři dny, hlavně aby to bylo přirozeně. To podle mě není dobrý přístup.

21.04.16

Doktor Eim je jistě uznávaný odborník - operatér, ale jako porodník vystavuje svojí honbou za co nejvyšší statistiku přirozených porodů řadu rodiček zbytečnému stresu a riziku.

Umělé vyvolání porodu odmítá, císařský řez nepřipadá v úvahu, zato však s ledovým klidem prvorodičce, které v důsledku jeho nečinnosti několik dnů přenáší, sdělí, že dítě je veliké a porod možná nepřežije… Neskutečný přístup.

Personál:

MUDr. Eim

3
01.02.16

S vyškovskou porodnicí mám čerstvou zkušenost, jelikož jsme včera dorazili domů se svým pokladem - dceruškou. Byl to úžasný zážitek.

Paní asistentka Zuzana (příjmení si bohužel nepamatuji), taková hezká mladá tmavovláska, byla strašně hodná a byla s ní i legrace. Službu měl zrovna MUDr. Martin Vašíček, mladý lékař, který měl stále úsměv na rtech, Oba mě dokázali natolik povzbuzovat, že počáteční stres z toho, že se dcerka ohlásila o týden dřív, s čím jsem vůbec nepočítala, ze mě rychle opadl. P

A manželovi radila, jak mě masírovat, mně, jak se pohybovat, abych si ulevila. Ke konci už byly bolesti dost silné, ale všichni jsme to vnímali pozitivně, že se narození naší maličké blíží. Když jsem jim řekla, že jsem cvičila měsíc s balonkem Aniball (nácvik roztahování hráze) a dostala se na finální obvod, opravdu se snažili, aby mě nemuseli stříhat a taky nemuseli. :-) Nemám ani jediný steh, ani poranění. Hned po porodu jsem mohla bez bolesti sedět.

Po porodu jsme prožili bonding, maličkou mi nechali nahatou na holém těle dvě hodiny, dokonce se i přisála. Porod ve vyškovské porodnici byl pro nás nádherným zážitkem, a zásluhu na tom mají velkou měrou pan doktor Vašíček a paní asistentka Zuzana za jejich lidský, laskavý a vtipný přístup.

Na odd. šestinedělí jsme měli štěstí na nadstandartní pokoj a celý pobyt vnímáme jako zajímavou dovolenou. Personál na odd. šestinedělí i novorozeneckém byl milý a nápomocný. Opravdu doporučuji!

Personál:

MUDr. Martin Vašíček, PA Zuzana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

O všem, co si přeji nebo nepřeji, vždy personálu říkat. Vhodné je cca 4 týdny před termínem začít cvičit s Aniballem, je to skvělá pomůcka, která eliminuje riziko natržení či nutnosti nástřihu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tetra osušku (na zakrytí miminka při bondingu, homeopatika a aromaterapeutické olejíčky k porodu (mně to velmi pomohlo).

14.01.16

Porodnici Vyškov můžu doporučit. :) Sestřičky jsou naprosto skvělé a u porodu ještě lepší. Mě rodila dokonce studentka a byla super. Samozřejmě u toho byla i asistentka, ale hlavně se mnou byla ta studentka. Nevím jméno, ale chtěla bych jí poděkovat. Měla dlouhé černé vlasy. :) Kdyby tam nebyla ona a můj přítel, tak asi neporodím. :)

Prostě a jednoduše porodnice Vyškov je nejlepší. A po porodu hlad nebývá, myslím že to je u každého jinak, takže jak tady píše jedna paní, že po porodu je hlad a vy si musíte vzít hromadu jídla, tak nemusíte. :) A v porodnici vám najíst dají, takže v klidu.

Chystají se rodit v porodnici Vyškov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici