Porodnice Vyškov

, http://www.nemvy.cz/gynekologicko-porodnicke-od...

gynekologické oddělení: 517 315 325
oddělení šestinedělí a rizikové gravidity: 517 315 340
porodní sály: 517 315 333
vrchní sestra: 517 315 321

Primář: MUDr. Josef Eim

Porodnice disponuje lůžkovým oddělením o 55 lůžkách, z toho je 10 jednolůžkových nadstandardních pokojů s vysokou úrovní vybavení. Tato porodnice s více než padesátiletou tradicí zajišťuje na 600 porodů ročně. Dobrým znamením může být mimo jiné i titul „Baby friendly hospital“, kterým se na základě vyhovění přísným kritériím UNICEFu může porodnice pyšnit od roku 2004.

Doporučují maminky porodnici Vyškov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vyškov

Rodila jste v porodnici Vyškov?
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 16.03.19 napsala :

16/12/2018 Jsme dorazili ve 21:45 do porodnice Vyškov s kontrakcemi po čtyřech minutách. Hned se nás ujala příjemná PA a mladý lékař. Jelikož mi ve 20:00 odtekla voda, tak mě ihned přijali na nadstandardní porodní box. I přes moje námitky, že tam nebudu, páč tam nehorázně řvala jedna dáma na malým porodním boxu. Dost mě přiváděla řvoucí žena do rozpaků jakožto prvorodičku…PA mi neustále kladla na srdce, že ona dáma to velice prožívá a rozhodně se nechová normálně…PA na mě působila uklidňujícím dojmem, což se jí i povedlo. Nakonec jsem na nadstandardním boxu stihla jednu asi půlhodinovou sprchu nic víc…Na moji žádost mi byli veškeré medikamenty podány jen s mým souhlasem a víceméně jsem nedostala nic, jen antibiotika na koka a čípek na vyprázdnění místo klystýru a ke konci něco do žíly na prodloužení kontrakcí. Trvaly jen dvacet vteřin, což je málo na vytlačení mimča. Velice mě překvapilo, že jsem prosila, aby mě zbytečně neprováděli nástřih, jelikož jsem měla průpravu s aniballem. To mi taky splnila PA a odrodila jsem bez zranění a nástřihů díky masáží a nahřívání hráze! Přes příšerně křižové bolesti mi ve všem vyhověli a dokonce jsem začala rodit ve dřepu a až na úplný konec s pomocí dorodila na pohodlném polohovacím lůžku. Následně proběhlo přiložení dcerky a i okamžitě přisátí. Dvě hodinky nás nechali v klidu a pokoji.
Na sále nikdo nerušil neotravoval a dokonce i uřvaná dáma odrodila. Následně sprcha a odchod na šestinedělí na nadstandardní pokoj. Pobyt na šestinedělí byl v pohodě. Když jsem nevěděla, tak jsem se zeptala, ale většinou bylo vše ok. Sestry milé, jak z šesti tak z dětského. Nedokážu nic vytknout milé,usměvavé, příjemné a většina z nich jsou opravdu na svém místě ohledně vztahu k miminkům…Jen bych vytkla to příšerné teplo na pokoji, i přes vyplé topení jsem tam padala horkem. A jídlo stálo za nic…snídaně ještě ušly, ale obědy samá mouka a maso se pravidelně schovávalo. Večeře taky nic moc …

Personál: Bohužel neznám jméno PA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo, toaleťák, plínky a hodně vlastních košil na převlečení je tam příšerně horko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák,odvahu a kuráž

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vyškov - kačka121 06.11.18 napsala :

Tak píšu opět recenzi na porodnici ve Vyškově, kde jsem rodila před třemi roky. Musím říct, že poprvé jsem byla spokojená, teď už to takový nebylo. Ze začátku to bylo dobrý, přijmula nás milá PA, udělal se záznam vyšetření a šlo se na sál.
No sál… byl to jen kutloch, hrůza, děs, malá místnost. Snad sto let starý porodní křeslo a ta otřesná matrace, položená na zemi… Manžel si neměl kam sednout, koupelna záchod naproti přes chodbu, byla jsem z toho paf. Poprvé jsem rodila ve velkým sále, kde už to prostředí na mě působilo klidně. Tohle bylo jak v nějakým hororu. Fakt děs, no PA super, snažila se, byla milá, pomáhala mi, aji jsme se zasmály, to nemůžu říct, ale o doktorovi, co mě rodil… jen si sedl mezi nohy a říkal ať tlačím. Vůbec nemasíroval hráz a nic ho nezajímalo. Pomale jsem se nemohla ani nadechnout mezi tlačením a prostě jsem z něho měla špatný pocit. Po narození mi malého dali na břicho a pan doktor mě musel šít, jelikož jsem se natrhla. Myslím, že za to muže on, kdyby aspoň tu hráz masíroval, tak jsme se natržení mohli vyhnout, nebo se alespoň mohl udělat nástřih. Šití neskutečně bolelo.
Z toho neskutečně nepohodlného křesla mě poslali na zem na matraci, kde jsem ležela s malým a manžel nad námi stál. Po dvou hodinách jsem se musela zvednout naštěstí za pomoci manžela a jít do sprchy, jak jsem se zvedla vyvalila ze mě hromada krve, takže celá košile byla špinavá a s ní jsem musela přejít tu chodbu do sprchy. No děs, viděla jsem se někde v … přes tu chodbu chodí všichni na sály, jak lékaři tak nastávající maminky a jejich tatínkové. Takže si asi umíte představit, jak jsem se cítila trapně. Vím, že je to přirozené, ale nemusí to přece vidět všichni okolo, jak jsem zrovna špinavá.
Potom jsem šla do prvního parta na nadstandard. Za noc se mělo platit 800,– a to nechápu za co. Postel někde ze 60 let, postýlku pro malého jsem měla takovou železnou, která nejezdila. Na mě prej zrovna nezbyla. Co se týče personálu, tak to byla sestra od sestry, to je asi všude.
Myslím, že poprvé to bylo lepší, jak přístup personálu, tak prostředí

Co se týče doporučení, nemůžu ji doporučit ani nedoporučit. Když narazíte na dobrou směnu, velký sál a opravdu pěkný nadstandard, může to být příjemný zážitek, ale pokud je to obraceně, je to hrůza děs.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Ekakoc 05.11.18 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově dvakrát a oba porody probíhaly maximálně přirozeně a s naprostou spokojeností. První porod byl v lednu 2016, druhý nedávno v srpnu 2018. Při prvním porodu dcerky jsem zůstala v nemocnici po dobu porodu 18 hodin a stihla jsem vyměnit 3 směny. Jelikož jsme z Bratislavy, jeli jsme dost brzo, ale ten čas v nemocnici, i když byl dlouhý, byl úplně v pořádku. Nechali nás s manželem v malém a příjemném porodním boxu. Bylo mi dovolené rodit v poloze, jakou jsem si vybrala, což byl pro mě největší důvod, proč jsem nechtěla rodit na Slovensku. Za všechno děkuji mojí PA Zuzce Smejkalové, která byla mojí poslední PA a odrodila mojí dcerku a naučila mě všechno, co jsem využila u druhého porodu. Ten byl o hodně rychlejší, odrodila jsem za 13 min po tom, co jsme dorazili na porodní sál. I přes silné kontrakce v autě nelituji, že jsem se opět rozhodla pro Vyškov.

Personál: Zuzana Smejkalova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě přijet na den otevřených dveří, který dělá vrchní sestra a odpoví na všechny Vaše otázky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Originál oddacího listu

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Hana31 01.09.18 napsala :

Porodní péče skvělá, bonding formalita, málo personálu při porodu tu noc. Porodní asistentka se věnovala mně, ne slečně, co přijela po mně. Poporodní péče špatná, špatné laktační poradenství, lékařka mi doporučila rodit rodit v Brně příště, prý chyba na příjmů kvůli protilátkám v krvi, neuměli mi zajistit transfúzi. Před vizitou mě prosili, ať si nestěžuji primáři. Prý by na mě křičel. Haha. Byla jsem propuštěna jako chudokrevná, nemohla jsem nosit ani své dítě.

Personál: Lékařky na ženském oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní porodní asistentku v případě, že by bylo málo personálu. Rodit v Brně, dvě děti z mých šesti kamarádek, co rodily ve Vyškově, po porodu resuscitovaly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, pleny, vlastní noční košili. Já dostala bez knoflíků, rovnou jsem mohla chodit nahá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 15.06.18 napsala :

Rodila jsem v 3/2017. Porod jsem měla celkem rychlý. Kolem 10. hodiny jsem přijela sanitkou do porodnice. Saniťák otřesné chování. Takový odpor, jaký projevoval ke své práci, no děs.

Sestřička mě přijala, byla pořád usměvavá a milá. Jaké by sestry měly být. Vyšetřila mě mladá a také milá paní doktorka. Byla jsem na ultrazvuku a kolem půl 12. jsem začala rodit. Malý se narodil 0:15 druhého dne. Po celou dobu se mnou obě dvě komunikovali, podávali mi vodu abych se během porodu mohla napít. Bylo to tak rychlý, že neproběhlo žádné vyprazdňování. Na porodním sále probehlo vše perfektně a jsem ráda, že jsem zrovna chytla dobrou službu. Dokonce mi malého hned přeložili na mé tělo a chvíli mi ho nechali na mě. Pak jsem dve hodiny odpočívala na porodním sále.

No a pak to přišlo. Malého mi dali až ráno. Protože neuměl přijímat správně teplotu. To bych ještě pochopila, ale ta sestra, co mi ho přinesla, ho položila do postýlky, řekla: „tady ho máte“ a odešla. Já jako prvorodička jsem byla zmatená a musela jsem přijít na všechno sama. Ani mi neukázala, jak malého mám správně kojit atd. Jiná sestra zas, když jsem teda už kojila, přišla, že se toho nemusím bát a chytla malému hlavu a násilím mu ji přitiskla ke mně. Pak mi malý odmítal prso. Jiná sestra mi měla aplikovat injekci na svíjení dělohy. Přišla na pokoj a ja jsem samozřejmě kojila, tak že přijde za chvilku. Injekční stříkačku nechala jen tak položenou na stole a už se neukázala. Tak jsem pak šla za ní a ona už měla po směně. Tak jsem poprosila jinou a ta na mě, že už jsem to dostala, že je to odškrtnutý v dokumentaci.

Ale abych si jen nestěžovala, tak musím říct, že na šestinedělí je většina milých a hodných sestřiček, třeba paní vrchní nebo taková mladá, která mi všechno ukázala.

Záleží, kdo ma službu, se samotnou porodnicí jsem byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry o otcovství a tak. Určitě deku, když je venku chladno, tak aby malému nebyla zima. A hlavně pleny pro dítě.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 01.05.18 napsala :

Zkušenost z 07/2017. Do porodnice jsme dorazili ve čtvrtek navečer, kdy jsem měla kontrakce po 6-7 minutách. Při příjmu vyšetření, kdy nám mladá slovenská doktorka řekla, že je to již hodně rozběhly porod. Přesun na porodní sál, klystýr, injekce na rozvolnění čípku. Noc tam se mnou strávil partner, stále jsem měla kontrakce do zad cca co 5 až co 15-20 min. Párkrát monitor, vyšetření, návštěva lékaře.

Zmatení, kdy vykládali od rozběhnutého porodu po pouhé poslíčky. Ráno mě přesunuli na předporodní pokoj. Předtím ještě vyšetření od 2 porodních asistentek, kdy diskutovaly, zda plodová voda odtekla, nebo ne. Stále jsem byla otevřena na pouhé 2 cm, a protože se jim pořád něco nezdálo, při příchodu primáře jsem šla na sál, kde mě za asistence dalších x lidí z velké vizity prohlédl přes zrcadla a že je porod v samém začátku. Večer mi řekl, že porodím ještě ten den, 7. 7. - pěkné datum.

Už jsem byla vyčerpána a dostala glukózu, další injekci na rozvolnění čípku a večer prášek na spaní. Druhou noc už jsem myslela, že to je vše za trest. Ráno odběry, že kdyby císař… nepřetržitý monitor a že dají oxytocin. Plus na pokoj přivedli slečnu na vyvolání porodu. Musela ze mě být chudák vystresovaná dost dopředu. Ani nevím jak, najednou přesun na porodní sál, kde když jsem viděla to porodní křeslo, radši jsem šla na žíněnku. Nikdo mi nepomohl s věcmi. Přijel muž. Strávil se mnou muka na oxytocinu, a když byly téměř nulové ozvy malého a já stále na 2 cm, skončilo to akutní sekcí, v sobotu odpoledne. Miminko museli oživovat…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně doprovod.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 21.03.18 napsala :

Dobrý den všem. Já bych se chtěl podělit o můj příběh. Samozřejmě nechci nikoho odrazovat ani ovlivňovat. Jen vám tady napíšu, co se může jednomu člověku přihodit s odstupem pěti let téměř jako přes kopírák. Před pěti lety se mi narodila vnučka, krásná zpráva, ale co tomu předcházelo. Dcera přijela do Vyškova na porodnické oddělení v sedmém měsíci s bolestmi. Byla hospitalizovaná a vyšetřená. Ovšem vyhodnocení diagnózy bylo chybné a dcera byla po třídením trápení převezena do Brna na Obilní trh, kde jí byl proveden akutní císařský řez a po porodu vnučka umístěna na novorozeneckou JIP do inkubátoru. Kde byla chyba? V první řadě po prohlídce je Vyškov povinen okamžitě do určitého týdne těhotenství odesílat maminky okamžitě do Brna, protože nejsou na takové případy vybaveni ani zřejmě znalostmi, ani technicky a zbytečně hazardují se životy maminek a jejich dětí. OK, Stalo se, Vanesska je dneska zdravá krásná holčička.

Ale!!!!
Dne 3.3.2018 moje partnerka, toho času ve 28. týdnu těhotenství dostala bolesti, jeli jsme tedy rychle na vyšetření do nemocnice na Šestinedělí a novorozenecké oddělneí. První kontakt s tímto oddělením mě celkem nemile udivil. Vešli jsme do budovy, potkali jsme nějakou sestru a ptám se, kam máme jít, že máme takové a takové potíže. Sestra asi neměla svůj den, tak jsme dostali pomalu vyhubováno, jak si můžeme dovolit nevědět, kam máme jít, naštěstí jsme potkali známou, která nás navedla správným směrem.

Ve stavu, ve kterém partnerka byla, jsme tedy vylezli po schodech do druhého patra, kde nás posadili, abychom čekali na lékaře. Lékařka po chvíli dala vědět, že se máme vrátit zpět dolů na ambulanci k vyšetření, tak opět po schodech dvě patra dolů. Tady to začne, doktorka provedla vyšetření, zjistila, že partnerka má stahy a čípek zkrácený na dva centimetry a pomalu se otevírá. Doktorka nařídila hospitalizaci na udržení miminka. OK, požádali jsme o nadstandardní pokoj, který nám byl nabídnut za 800 Kč na nevím jestli na den nebo noc, ale k tomuto se ještě dostaneme. Po ubytování na pokoji, který mimochodem ani náhodou neodpovídá nadstandardu, do parnerky začali valit nesmyslně kapačky magnesia, které jí absolutně nepomáhaly a ještě z toho měla jen další bolesti a průjem. Partnerka se svíjela v bolestech, ale až v pondělí ve 12.00, protože už si nevěděli rady, akutně naložili parterku do sanitky k akutnímu porodu v porodnici na Obilném trhu.

Události nabraly tak rychlý spád, že naše dcera se po převozu do této porodnice narodila ve 13:05 téhož dne. Jel jsem tedy do vyškovské nemocnice pro partnerčiny věci a zaplatit nadstandard. Tady vznikl další problém. Nadstandard jsme využili od 3.3. od 17:00 do 5.3. do cca 11:00 hod. Řekněte sami, nepřipadá vám to jako dvě noci? Sestra mi bez jakéhokoli studu napočítala 3 dny. Tak jsem za tu pastoušku, které říkají nadstandardní pokoj zaplatil 2400 Kč, přirovnal bych to k lepší ubytovně za 300 na noc. V takové situaci ale čert vem peníze. Tak jsem vyrazil do Brna.

Po příjezdu do nemocnice v Brně jsem myslel, že jsem vstoupil do nebe, všichni milí, vstřícní, příjemní. Bylo mi sděleno, že se mi narodila dcera. Odvedli mně tedy k partnerce, která byla ještě na porodním sále a malou ihned odvezli na novorozeneckou JIP do inkubátoru. Po rozhovoru s tamním lékařem jsem se dověděl pár zásadních informací. První byla, že kdyby se malá narodila ve Vyškově nebo v sanitce, tak by to s velkou pravěpodobností nepřežila. Tak šok vystřídala z jedné strany úleva a z druhé strany neskutečná zlost na oddělení ve Vyškově, po tom, co mi bylo řečeno, že to tak nemuselo vůbec dopadnout, že se malá nemusela předčasně narodit, kdyby doktor ve Vyškově udělal, co měl a okamžitě nás odeslal k nim do Brna, kde by okamžitě zahájili správnou medikaci.

Věřili byste, že se jednomu člověku stane to samé dvakrát v jedné a té samé nemocnici?

Tímto bych chtěl poděkovat doktoru Bučkovi z Vyškovské RZety za to, že vše správně v danou chvíli vyhodnotil a samozřejmě i posádce sanitky za to, že mi moje holky do Porodnice v Brně dovezli včas. Klobouk dolů. Zároveň se chci poděkovat veškerému personálu (doktorům, sestrám, pomocnému personálu) porodnice, novorozenecké JIP, a 12. oddělení a vlastně všem oddělením pod primariátem pana doktora Iva Borka za jejich profesionální, vstřícný a lidský přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na moje doporučení jistě nečekejte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 30.10.17 napsala :

Poprvé jsem rodila jinde císařským řezem, ve Vyškově teď normálně, úžasná podpora personálu, na porodním úžasní profíci. Líbilo se mi, že má porodní asistentka velké slovo, striktně dodržovali porodní plán, což jsem ani nečekala. Ani mi nedělali zbytečně nástřih, porodní asistentka k mému překvapení dokonce nahřívala před porodem hráz. Nechali mi velkou svobodu pohybu, což mi hodně pomohlo a vše se urychlilo. Skvělá paní doktorka. Doporučuji všem, co chtějí rodit přirozeně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zařídit si rodinný pas a doporučuji nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko, nevyhovovalo mi oblékání od sestřiček, dávali malému jen krátký rukáv a zavinovačku, já dávala dlouhý a k tomu ponožky nebo dupačky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 22.03.17 napsala :

Dobrý den,

již dlouho se chci podělit se špatnou zkušností s porodnicí ve Vyškově.
Do porodnice jsme přijeli s manželem kolem 22:00 hodiny, kdy jsem měla bolesti asi po 7 minutách. Přijali nás a dali do porodního boxu, kde jsem byla pozorována asistentkou do 6ti do rána. Celou noc se vždycky jen přišla podívat a to bylo vše. V 6 hodin bylo střídání porodních asistentek a to bylo moje štěstí. Skvělá asistentka Zuzanka byla úžasná a konečně se o nás někdo začal zajímat. Měla jsem křížové bolesti, takže bolesti byly šílené. Pořád ale neodtekla plodovka, tak mi ji přišla píchnout doktorka kolem 9:00 hodiny.

Pořád říkali, ať piju a pak museli udělat cévkování kolem 10:00 hod, po kterém jsem měla po porodu dlouho infekci. Protože bolesti byly šílené a porod dlouhý, tak jsem dostala kapačku, pomalu jsem už nevěděla, co se kolem mě děje, což mi potom manžel vyprávěl, že jsem byla úplně mimo.

Asi kolem 12:00 hodiny začali na náš porodní box chodit všichni doktoři a já se najednou začala bát, že je něco špatně. Malej byl špatně narotovanej a nešel ven a to už byl hodně dole v porodních cestách. Najednou, že se bude muset asi udělat císař, mě už to bylo jedno, hlavně ať už je to za náma a jsme zdraví. Císař se nakonec nekonal. Přišel takovej vysokej doktor a řekl, že mi zatlačí na břicho a já najednou byla bez kontrakcí. Tak jsme čekali na kontrakci, která nepřicházela.

Pak přišla malá, doktor na mě skočil a provedli nástřih. Všechno to šíleně bolelo bez kontrakce a protože na jednou to nešlo, skočil na mě ještě jednou. Naštěstí jsme oba zdraví, já tedy skončila na urologii s infekcí, na proctologii s problémy, ale porod byl ,,přirozený".

Abych to shrnula, celkově špatná zkušenost, na kterou nikdy v životě nezapomenu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 07.02.17 napsala :

PORODNÍ SÁLY: Porod od příjezdu do porodnice trvá cca 5 hodin. Za celou dobu jsem narazila na samé fajn lidi a lidsky přístup. Porod proběhl tak, jak jsem od personálu očekávala a za to jim moc děkuji! Měla jsem Porodní přání, které jsem s personálem diskutovala při sepisování dokumentace ještě před porodem, tak i při samotném příjmu. K některým věcem měli samozřejmě výhrady, ale na všem se dalo domluvit. Nechtěla jsem žádné zásahy z jejich strany, ale nakonec mi v druhé době porodní spolu s přítelem opravdu pomohly - přirozeně. Rodila jsem bez analgetik a bez nástřihu hráze (a to hlavně díky cvičení s Anibalem, přítelovi a super porodní asistentce a mladé doktorce co byli u porodu. (Hlavička mi ze začátko moc nešla vytlačit, ale nástřih jsem rozhodně nechtěla, tak všichni dělali co šlo, aby nemusel být a taky nakonec žádný nebyl :)

ŠESTINEDĚLÍ A NOVOROZENECKÉ:

Na šestinedělí jsem byla celkem 4 dny. Personál šestinedělí a Novoroz. byl super. Všichni se fakt snažili. Byli milí, ochotný pomoct a poradit. Narazila jsem na celkem dost lidí, takže se nějaká výjimka našla. Ale bylo to spíš neutrální, než že by někdo byl vyloženě protivný.

Měla jsem nadstandard (původně jsem ho nechtěla, ale nakonec jsem byla dost ráda a opravdu doporučuji si to zaplatit) On je rozdíl, když člověk leží v nemocnici sám, nebo s miminkem a po porodu. To je pak jakékoliv soukromí navíc opravdu k nezaplacení! Co bych mohla hodnotit negativně…Hodně jsem s personálem komunikovala, ptala se a tak…a zjistila jsem, že co sestra, to trochu jiný názor :slight_smile: na spoustu věcí si asi člověk musí přijít sám…ono taky každý dítě je jiné.

Za sebe si myslím, že je fajn nechat si poradit a zeptat se na názor a zkušenost personálu, ale zas nebrat to úplně vážně :slight_smile: Jídlo byl tak průměr, někdy fakt dobrý, jinde moc ne…Ale je to nemocnice, takže jsem nečekala žádné švédské stoly :slight_smile: Na nadstandartu je k dispozici vlastní lednice…Já měla zčásti večeře a snídaně z vlastních zdrojů, takže spokojenost :slight_smile: Pokoj byl fajn, až na rozvrzanou postel ! To bylo asi tak nejhorší z celýho pobytu..myslím, že za ty peníze za nadstandart by ta postel nemusela vydávat zvuky, jak když se každou chvíli rozpadne. Suma sumárum, za mě rozhodně palec nahoru!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nadstandard + zařízení rodinného pasu (sleva 20% na nadstandard) Komunikovat s personálem, ptát se ale zároveň používat vlastní hlavu a přesvědčení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše dle pokynů porodnice + věci o kterých víte, že byste mohli potřebovat :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Mari.G 02.02.17 napsala :

Porodnici jsem si vybrala díky doporučením jiných rodiček, protože zde nechávají větší prostor přirozenému postupu porodu, zároveň ovšem podrobně hlídají stav rodiček a v případě nebezpečí pro matku nebo dítě, zakročí. Druhým důvodem bylo, že jsem chtěla rodit s porodní asistentkou Jarmilou Kovaříkovou, u které jsem 5 let pracovala a znaly jsme se i soukromě. Ona má s touto porodnicí smlouvu a může zde vést sama porod, tudíž kromě konečného tlačení žádní cizí lidé u porodu. Jen partner, Jarmila a já.

Musím říct, že jsem byla s porodnicí naprosto spokojená, ačkoliv organizačně to pro nás bylo náročné. Jsme z Brna, do Vyškova to máme skoro 50 km. Voda mi praskla v noci ve sněhové kalamitě, přesto jsme se do Vyškova vydali. Na porodním oddělení jsem zastihla snad všechny služby, protože jsem tam ležela 36 hodin, kdy jsem se stále neotevírala, kontrakce jsem měla v noci po 4 minutách a ve dne se zastavovaly. Dali mi vybrat, zda chci porod vyvolat, nebo ještě počkat. Protože ale voda odtekla, tak mi 5× denně točili celé monitory, mezitím chodili kontrolovat srdíčko miminka poslechem, kontrolovali mě a dávali mi antibiotika proti infekci, která po odtoku vody hrozí. Po 36 hodinách doporučili vyvolání oxytocinem, souhlasila jsem, protože konzervativní postup nikam nevedl. Rodila jsem dalších 11 hodin, neotevírala jsem se. Vždy zkoušeli neinvazivní metodu, poté teprve nabízeli medikamenty. Nakonec jsem toho dostala vícero, abych vůbec odrodila. Něco vysloveně na své přání. Malý se narodil po 47,5 hodinách.

Díky Jarmile, která tam byla jen pro nás, jsme měli možnost rodit přirozeně. Kdyby musela odbíhat k jiným rodičkám (rodily jsme zároveň 3), neměla by možnost mě podrobně hlídat a jelo by se na císaře. Díky tomu, že jsem se učila 3 měsíce před porodem správně prodýchávat kontrakce, tak jsme to oba se synem zvládli, aniž by mu do konce porodu jedinkrát padaly ozvy. Na porodních sálech byly všechny porodní asistentky i lékaři perfektní, lidští, ochotní.

Na šestinedělí byly sestřičky v průměru trochu ráznější, ale jinak také ochotné a profesionální. S nimi jsem toho nepotřebovala mnoho řešit. Ale v době porodu nebyl volný nadstandard a pamatovaly na mě, až se uvolnil. Což se ukázalo jako velké štěstí, protože v době zákazu návštěv kvůli chřipce by s námi jinak nemohl být tatínek. Nakonec tam s námi byl 3 dny a 3 noci a všichni se k němu chovali skvěle.

Výborné bylo i novorozenecké oddělení, na které si ve spoustě porodnic stěžují. Sestřičky ochotně radily, pomáhaly. Nabídly vzít si miminko na část noci k sobě, aby se maminka vyspala. Já byla hrdinka a odmítla jsem. Po 7 dnech jsem pak doma zkolabovala z nevyspání a začal nájezd laktační horečky.

Sestřičky ale byly opravdu skvělé, nevadilo jim odpovídat na každý dotaz tisíckrát, dávaly nové tipy, co může člověk zkoušet. Chodily se ptát, zda už je vše v pořádku (pokud byl nějaký problém). Dokonce byla možnost je i v noci zavolat na pomoc a nezlobily se, když je člověk volal opakovaně. Ženské na svém místě, které mají svou práci rády. Podporují kojení. I když syn, který se narodil větší, měl jednu noc reálně hlad, protože se ještě nerozjela dostatečně laktace, snažily se situaci řešit bez příkrmů. Vše se snaží řešit přirozenou cestou, ale na žádost po poradě dají příkrm atd.

Celkově vzato byl porod ve Vyškově nejlepší investice v našem životě. Účast vlastní porodní asistentky u porodu a 5 dní na nadstandardu, dojíždění do Vyškova na monitory atd., nás stálo dost peněz. Ale bez obojího by byla situace o dost zoufalejší. S porodnicí jsme byli velmi spokojeni!!!

Jedinou drobnost, kterou bych vytkla, je to, že v celém areálu není k dispozici ani toaletní papír, ani mýdlo, což mi přijde v nemocnici absurdní. Upozorňují na to v seznamu do porodnice, ale i veškeré návštěvy jsou tím zasaženy a hygiena u novorozenců špatně udržitelná.

Personál: porodní asistentka Jarmila Kovaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se podívat na den otevřených dveří. O nadstandardu jsme prve neuvažovali, ale zrovna ve Vyškově je mezi klasickými pokoji a nadstandardními veliký rozdíl - jak v soukromí, tak v počtu lidí na jedno sociální zařízení. Bez prohlídky bychom to vyhodnotili jinak.
Také se zamyslet nad věcmi, na které se budou při péči o miminko budou ptát - zda mohou vykapat oči Opthalmoseptonexem, zda pupík stříhat nebo ne, zda mohou miminko koupat a zda mají vitamin K píchnout v injekci nebo kapat v kapkách. Je dobré to promyslet předem, i když i já jsem aktuálně na některé věci změnila názor :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout na dostatek toaletního papíru, mýdla, vlastní příbor (pokud člověk není na nadstandardu, což dopředu neví).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 28.11.16 napsala :

Do této porodnice už bych nikdy nešla a skutečně nikomu ji nedoporučovala. Je to 4 roky, ale stále velmi bolestné.

Přijela jsem tam s odteklou plodovou vodou o půlnoci. Kontrakce se rozjeli po 3 minutách. Sestra mě prohlédla a řekla, že to hned tak nebude, ať se prospím. Jak na to, v těch bolestech, neporadila. Ráno už poměrně vyčerpána, jsem dostala horký čaj a doporučení, ať zaujmu úlevovou polohu, že „to bude“ tak někdy v poledne. Ve 3 odpoledne jsem škemrala o epidural, jak narkoman v absťáku. Pan doktor napsal „něco na bolest“ a sestry mi to znechuceně podaly s tím, že nic dalšího už nebude, protože toto je maximum.

V 16:00 přišel primář, vyšetřil mě a řekl, že porod by mohl být tak cca do půlnoci. v 16:30 mě sestra připojila na monitor. Ozvy mojí holčičky už byly pod 30 tepu za minutu. Personál se shodl, že by to chtělo sekci. Přišla mě zacévkovat sestra a v této situaci žádala, ať se uklidním nebo se ji to nepodaří. A ať podepíšu souhlas s výkonem.

Před pátou byla dcera na světě. Já se vzbudila krátce po výkonu, na sále bylo hodně lidí. Pak až v noci na JIPu. Doktor stál nade mnou a informoval mě, že dcera musela být několikrát resuscitována a je momentálně na kyslíku v inkubátoru a že ji uvidím tak za 2 dny. Ptala jsem se na Apgar, byl 3-7-8. Dotaz, proč děláme tak velké děti, mě dodnes šokuje kdykoli si na to vzpomenu.

Druhý den mi malou přece jen dovezli. Ležela natažená jak okurka, nechtěla pít. Žádala jsem informace, nebyly k dispozici. Sestry se mě snažily rozkojit, ale nešlo to, protože jsem dle tamních laktačních odbornic nebyla schopna se uvolnit a byla moc vystresovaná.

Další den se mi podařilo přesvědčit pediatra k podrobnější prohlídce malé a našlo se krvácení do mozku. Ovšem neurolog měl dovolenou, byly totiž prázdniny. Taky můj krevní obraz nestál za nic, ale dle primáře by to spravila jedině transfúze. Tu jsem byla ochotna absolvovat jedině v život ohrožujícím případě, i když nejsem žádný Jehovista, to ho velmi popudilo.

Nemocnici jsem opouštěla s žádankou na neurologii a rehabilitaci a s malou pak rok brečela u Vojtovky. Následky hypoxie řešíme dodnes. Další dítě mi gynekolog rozmlouvá neboť jizva na děloze po sekci je katastrofální a další těhotenství značně rizikové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodnici!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - paushka.s 28.10.16 napsala :

Rodila jsem zde jako prvorodička a nemohu si vynachválit přístup personálu - od příjmu na porodní sál, až po oddělení šestinedělí a novorozenecké.

Sestřičky, porodní asistentky i doktoři byli moc ochotní a skvělí.

Velmi doporučuji nadstandardní pokoj a pokud si zařídíte rodinný pas, získáte na něj slevu 20%. Další porod určitě proběhne také zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zařídit si rodinný pas pro slevu na nadstandardní pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Scratee 17.09.16 napsala :

S Vyškovskou porodnicí mám docela čerstvou zkušenost, před měsícem jsem tam porodila synka. Malý byl otočen koncem pánevním, ale přesto jsem se rozhodla rodit prirozeně. Po kontrole v poradně mě lékař ubezpečil, že z hlediska váhy a polohy malého nebude problém. Do nemocnice jsem dojela před 5.hodinou ranní a 5.20 byl malý na světě.

Na oddělení šestinedělí vše v pořádku, sestry se perfektně staraly o mě i o miminko, jen na nadstandard jsem se dostala až v polovině 3.dne. Domluvit se dá na všem.

Personál: MUDr. Gebauer

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do porodnice doporučuji obrnit se trpělivostí kvůli všem těm vizitám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si polovinu věcí, co plánujete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - JankaTeleky 24.08.16 napsala :

Mile maminky, já rodila svého zatím jediného syna 1.7.2016 v teto porodnici a nemůžu nic jiného napsat než chválu a spokojenost.

Do porodnice jsem přijela ráno ve 3:20 jako třetí rodička. Personál porodního sálu mě mile přivítal a zavedl do malého boxu (jediný, co byl volný). Porod probíhal výborně, takže mě vůbec nevadilo, že nejsem ve velké porodním boxu s novým vybavením.

Na oddělení šestinedělí jsem byla též spokojená. Neustále se mě sestřičky ptaly, zda mi nic nechybí či nebolí, zda je vše v pořádku. Lékaři při vizitě též milí a vždy mi zkontrolovali zavinování dělohy a šití. O mého syna bylo též výborně postaráno, za což děkuji všem příjemným sestřičkám a lékařům z novorozeneckého oddělení, kteří mi vždy ochotně pomáhali s kojením.

Domů mě pouštěli až pátý den, takže jsem měla dostatečně dlouhou dobu rekonvalescence po porodu a byla jsem schopna převzít samostatnou péči o syna. Rozhodně to bylo pro mě lepší, než kdyby mě propustili třeba po 3 dnech.

Takže za mě porodnici ve Vyškově vřele doporučuji. Velké děkuji patří celému personálu jak na porodním sále, šestinedělí, tak i novorozeneckém oddělení. Také děkuji porodním asistentkám, které vedou plavání a předporodní přípravu - vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 18.08.16 napsala :

Porodnici ve Vyškově vřele doporučuji. Se vším jsem byla spokojená a všichni usměvaví, nápomocní, prostě super. Na všem se dá domluvit, hlavně ohledně mimi vše ok, vyjdou vstříc.

Personál: MUDr. Vystavěl, PA Smejkalová Zuzana, dětská sestra Baldíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky už na porodní sál, více ručníků a nočních košil, určitě i tekuté mýdlo pro návštěvy, ať si mají čím umýt ruce.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 10.08.16 napsala :

Teprve po 4 letech jsem konečně sesbírala sílu napsat negativní hodnocení na
porodnici Vyškov. Nejsem žádná ukňouraná ženská, ale tohle bylo moc.

Začalo to tak, že po příjezdu do porodnice nebylo na žádném předporodním pokoji ani sále místo. Sestry mě se slovy, že nemají nachystaný pokoj nechaly stát na chodbě, ať si počkám tam. Když bylo vše připravené, vyhodily mě opět z pokoje, že je den
otevřených dveří, a že lidé se jdou dívat na porodní sály. Ať si jdu třeba do
koupelny nebo někam.

Po 20 hodinách bolestí jsem požádala o císařský řez, ale byl odmítnut. Sestra mě pak za dveřmi pomluvila, že co bych jako chtěla a že jsem jak ta rodička z rána. Kontrakce pořád rozjížděli a zastavovali a pořád nic. Když jsme se ptali, zda to nemůže uškodit, pořád do mě něco píchat, odpověděli, že se to tak dělá. Po 25 hodinách nastoupili s vaakumex traktorem. Malý nešel vytáhnout a doktor se slovy: „Ten tedy ale bude velký!“ opravdu neuklidnil. Nakonec se vše povedlo, jen velká ztráta krve a šok.

Malého odvezli na rentgen, ani jsem ho pomalu neviděla. Nehýbal rukou a měl velkou
modřinu na hlavě. Nevěděla jsem, jestli bude normální. Odjížděla jsem domů s tím, že jsem podepsala reverz a s polovičním krevním obrazem.

Při odchodu sestra zjistila, že mi zapomněli píchnout injekci z důvodu RH faktorů. Moje lékařka byla zděšená, jak si to vůbec mohli dovolit a musela mi napsat léky na krev. Půl roku mě to stálo se z toho fyzicky, ale i psychicky dostat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 13.05.16 napsala :

Vyškovskou porodnici doporučuji maminkám, které za každou cenu chtějí rodit přirozeně a hlavně pokud nehrozí žádná komplikace. Já sice preferuje přirozený porod, ale rozhodně ne za každou cenu, zvláště pokud je tím ohrožen život dítěte nebo matky. V mém případě naštěstí vše dopadlo dobře, ale setkala jsem se s mnoha případy, kdy tomu tak nebylo.

Během doby, kterou jsem strávila na šestinedělí, zde došlo dokonce k úmrtí miminka jen kvůli tomu, že byl dlouho odkládán císařský řez. Na utišující léky můžete zapomenout. Nechají vás klidně v bolestech rodit dva tři dny, hlavně aby to bylo přirozeně. To podle mě není dobrý přístup.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Petr823 21.04.16 napsala :

Doktor Eim je jistě uznávaný odborník - operatér, ale jako porodník vystavuje svojí honbou za co nejvyšší statistiku přirozených porodů řadu rodiček zbytečnému stresu a riziku.

Umělé vyvolání porodu odmítá, císařský řez nepřipadá v úvahu, zato však s ledovým klidem prvorodičce, které v důsledku jeho nečinnosti několik dnů přenáší, sdělí, že dítě je veliké a porod možná nepřežije… Neskutečný přístup.

Personál: MUDr. Eim Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Janinka1B 01.02.16 napsala :

S vyškovskou porodnicí mám čerstvou zkušenost, jelikož jsme včera dorazili domů se svým pokladem - dceruškou. Byl to úžasný zážitek.

Paní asistentka Zuzana (příjmení si bohužel nepamatuji), taková hezká mladá tmavovláska, byla strašně hodná a byla s ní i legrace. Službu měl zrovna MUDr. Martin Vašíček, mladý lékař, který měl stále úsměv na rtech, Oba mě dokázali natolik povzbuzovat, že počáteční stres z toho, že se dcerka ohlásila o týden dřív, s čím jsem vůbec nepočítala, ze mě rychle opadl. P

A manželovi radila, jak mě masírovat, mně, jak se pohybovat, abych si ulevila. Ke konci už byly bolesti dost silné, ale všichni jsme to vnímali pozitivně, že se narození naší maličké blíží. Když jsem jim řekla, že jsem cvičila měsíc s balonkem Aniball (nácvik roztahování hráze) a dostala se na finální obvod, opravdu se snažili, aby mě nemuseli stříhat a taky nemuseli. :-) Nemám ani jediný steh, ani poranění. Hned po porodu jsem mohla bez bolesti sedět.

Po porodu jsme prožili bonding, maličkou mi nechali nahatou na holém těle dvě hodiny, dokonce se i přisála. Porod ve vyškovské porodnici byl pro nás nádherným zážitkem, a zásluhu na tom mají velkou měrou pan doktor Vašíček a paní asistentka Zuzana za jejich lidský, laskavý a vtipný přístup.

Na odd. šestinedělí jsme měli štěstí na nadstandartní pokoj a celý pobyt vnímáme jako zajímavou dovolenou. Personál na odd. šestinedělí i novorozeneckém byl milý a nápomocný. Opravdu doporučuji!

Personál: MUDr. Martin Vašíček, PA Zuzana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

O všem, co si přeji nebo nepřeji, vždy personálu říkat. Vhodné je cca 4 týdny před termínem začít cvičit s Aniballem, je to skvělá pomůcka, která eliminuje riziko natržení či nutnosti nástřihu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tetra osušku (na zakrytí miminka při bondingu, homeopatika a aromaterapeutické olejíčky k porodu (mně to velmi pomohlo).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Nellii 14.01.16 napsala :

Porodnici Vyškov můžu doporučit. :) Sestřičky jsou naprosto skvělé a u porodu ještě lepší. Mě rodila dokonce studentka a byla super. Samozřejmě u toho byla i asistentka, ale hlavně se mnou byla ta studentka. Nevím jméno, ale chtěla bych jí poděkovat. Měla dlouhé černé vlasy. :) Kdyby tam nebyla ona a můj přítel, tak asi neporodím. :)

Prostě a jednoduše porodnice Vyškov je nejlepší. A po porodu hlad nebývá, myslím že to je u každého jinak, takže jak tady píše jedna paní, že po porodu je hlad a vy si musíte vzít hromadu jídla, tak nemusíte. :) A v porodnici vám najíst dají, takže v klidu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - dadika 24.11.15 napsala :

Vybrala som si túto pôrodnicu lebo u nás na Slovensku (Antolská - Bratislava jún 2013) som zažila veľmi zlú skúsenosť, kde z dôvodu priveľa rodičiek v daný čas sa ma potrebovali zbaviť z pôrodného boxu a tak mi urobili cisársky rez. A potom ma dali na gynekologické oddelenie bez bábätka na celých 24 hodín. Keď mi ho vrátili maličký bol celý doškriabaný, lebo keď plakal sa škriabal po tváričke ručičkami. Bol to žalostný pohľad. Nikdy viac. A preto som si vybrala pôrodnicu Vyškov.

Od príchodu boli všetci veľmi milí a nápomocní. Čo u nás na Slovensku som mala ešte aj pri príchode zlú skúsenosť, kedy ma sestrička pri príchode do tej čakacej izby zhúkala, že musím byť ticho lebo tam spí už jedna mamička, tak si predstavte ako mi bolo pri silných kontrakciách, keď som sa bála čo i len muknúť. A nedovolili mi mať ani manžela pri sebe, až na pôrodnom boxe. Kde ma dali za asi 6 hodín. Vyškov bol vo všetkom tomto úplný opak.

Ďalšou vecou, pre ktorú som si vybrala Vyškov, lebo som vedela, že sa budú po tom prvom cisárskom reze aspoň snažiť o to aby ten druhý pôrod bol prirodzený a tak to aj bolo. V maximálne možnej miere sa snažili o to, aby som porodila prirodzene. Dovolili mi polohu akú som chcela, a vo všetkom mi vychádzali v ústrety. Nehovoriac o tom, aký milí boli všetci od pôrodných asistentiek až po lekárov. U nás sa s vami bavia ako s malým deckom, ktoré ich v podstate otravuje a nemôže si samo nič povedať, lebo oni vedia najlepšie. A tu to bolo presne opačne, vždy sa na všetko opýtali a ako som už písala, vo všetkom sa snažili vyhovieť.

Tak isto aj na šestonedelí, kde si pre nás Slovákov v podstate za pár eur zaplatíte peknú nadštandardnú izbu, kde máte kľud a maximálne pohodlie a dokonca tam so mnou mohol za malinký doplatok prespať celý pobyt aj manžel s 2 a pol ročným synom.

Ja naozaj môžem túto pôrodnicu len odporúčať. Keď chcete mať prirodzený pôrod so všetkým čo k tomu patrí, tak jednoznačne Vyškov. A to som sa rozhodovala aj medzi Kochom u nás na Slovensku a medzi Heinburgom. Heinburg super, ale je tam vždy jazyková bariéra a v Čechách sa človek cíti ako doma :) a v Kochu je stále vysoké percento cisárskych rezov a nedovolia ani polohu a ani kopec iného.

Personál: pôrodná asistentka Krejčovám lekár Krhovský a novorodenecké sestri Baldíková a Pokorná Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - kačka121 09.09.15 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je vcelku kladná. Je pravda, že jsem měla bezproblémový porod, ale sestry a doktoři byli fajn. Přijela jsem o půl čtvrté do nemocnice s tím, že asi rodím. Zrovna měla službu ne přiliš milá sestra. Ale zas jsem to chápala, za chvilku měla konec služby a krom toho, když mě vyšetřovala. vše vysvětlila a byla něžná, ale tvařila se u toho hrozně.

Po vyšetření mě vzala na porodní box, kde mi znovu natáčeli monitor. Jelikož při prvním jsem moc nespolupracovala, nechtěla jsem ležet, pak už jsem byla sama. Ještě, že tam byl manžel. Skoro nikdo se tam neukazal. Vyměnili se služby a přišla hodná sestra. Poradila, jak dýchat, jaká poloha by mě mohla pomoct a opravdu se snažila. Za mě to byla jednička.

Na šestineděli se mě sestry chodily furt ptát, jestli něco nepotřebuji, a snažili se pomáhat.

Abych to shrnula, co se týče personálu, tak si nemužu stěžovat. Vše bylo, jak jsem chtěla, a byli ochotné i poradit pomoct. Horší to bylo s pokojem - na to, že jsme si platili nadstandard, tak hrůza. Postel neskutečně vrzala, jedla jsem jídlo z klína, jelikož tam neměli pořádný jídelní stůl s židlí, kde bych se jako člověk najedla. Jídlo se nedalo jíst. Vůbec mi nechutnalo, všechno na jedno brdo a ještě jsem dostala čočku. To jsem nechápala, tohoto jídla bych se snad měla alespoň ze začátku vyvarovat.

Maminky, co nevíte, kde rodit, ve Vyškově to není špatné. Vzorně se staraly, byly ochotné a milé. Jídlo a pokoj nic moc, ale těch pár dnů se dá vydžet.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a nebát se říct svůj názor. Po porodu je hlad, tak si vemte dostatek jídla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si něco k pití, přezůvky a dobrou náladu. Za chvilku budete mít svoje ratolesti u sebe, tak proč si to kazit špatným nástupem. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Nanita 22.08.15 napsala :

Chtěla bych se podělit o pocity z této porodnice. Byla jsem hodně spokojená od příjmu až po šestinedělí, novorozenecké oddělení. Personál vstřícný, milý, ochotný. Sestřičky se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme nebo s něčím poradit. Vše mi bylo vysvětlené, co se týče miminka.

Samozřejmě, že když něco nevíte, je třeba se ptát a oni rádi odpoví, pomůžou. Chtěla jsem nadstandard, ale byly obsazené, a tak jsem byla na pokoji s jednou paní a byla ráda, že jsme si navzájem pohlídaly mrňousy, když jedna někam odběhla.

Jsem vegetarián a jídlo nebylo špatné (jasně, že doma si uvařím podle sebe). Co se týče čistoty, tak jsem nezažila, že by bylo na WC nebo ve sprše něco v nepořádku. Paní uklízečky každý den uklízely i na pokojích. Když jste potřebovali čisté povlečení, stačilo říct sestřičkám ze šestinedělí, ale ony se i tak vždy ptaly nebo samy vyměnily. Pro mne porod a pobyt v této nemocnici jednička s *.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - dominika sp 29.06.15 napsala :

Rada by som sa poďakovala pôrodnici vo Vyškove za krásny zážitok pri narodení môjho synčeka Benjamina (21.2.2015). Sme z Bratislavy a túto pôrodnicu sme si pečlivo vyberali, keďže som chcela nechať pôrod bežať prirodzene bez zásahov v prípade, že nebudú žiadne komplikácie. To mi v pôrodnici aj splnili.

Oplatí sa ísť pozrieť na deň otvorených dverí ktorý robia tuším raz do mesiaca a zistíte všetky potrebné informácie. Čo sa týka preplatenia pôrodu, tak výborné je to že pôrodnica si to sama vykompenzuje so slovenskou poisťovnou. My sme dali len europsku kartičku. Jedine doplácate za nadštandardné izby v prípade záujmu, čo je podľa mna za veľmi dobré ceny a oplatí sa to.

Čo sa týka pôrodu, tak ten bol rýchly, takže neviem ako by to celé prebiehalo, keby som tam dlhšie, ale verím tomu, že taktiež príjemne. Prišli sme o polnoci po cca hodine cesty do Vyškova. Kontrakcie už boly každé 3 min, takže ked som prišla a milá PA ma skontrolovala na kolko som otovrena, nerobila ani povinny monitor a šla som hned rodiť. :)

Do hodinky bol malý vonku. Mala som vlastnú dulu ktorá bola so mnou. Mohla som si vybrať polohu. PA len chodila kontrolovať, odbiehala, čo mi aj vyhovovalo. Moc nerušila ani nerozprávala, takže som sa mohla sústrediť, čo bolo fajn. :) Všetko prebehlo hladko, bez poranení, malého mi hned priložili a potom sme mali v manželom 2 hodinový bonding, ani nám ho nezobrali (ani by som si ho nedala :)), až po cca hodine a pol ho PA odvážila pri mne, že si so sebou doniesla prenosnu vahu, takže som ho nemala na sebe asi 15 sekúnd.

Potom sme prešli na izbu, tam bol personál taktiež veľmi milý a s manželom sme sa ubytovali spolu na izbe, čo beriem za veľké plus, že tam bol celé tri dni so mnou, pretože sa veľa aj on naučil a nebol vyhúkaný z toho, že keby len prídem s malým domov a nevie, čo robiť. Veľmi si vytvorili hned pekný vzťah. Je to za minimalny priplatok, ale pri tomto peniaze ani nehraju rolu, lebo sa to fakt oplatí.

Pekne sa o nás starali, ked sme chceli, poradili, ked nie, tak „neobťažovali“. Jediné trošku minus je, že su tam veeeľmi staré matrace, ak sa to dá tak nazvať. Sú totiť polohovatelné a sú niečo ako žinenka, tak som po tých troch dnoch bola rada, že som vo vlastnej posteli, ale tak to je taký detail čo mi asi jediný trošku vadil. Ak už mám povedať aj niečo mini negatívne.

Určite sa tam chodte pozrieť pred pôrodom, vypíšte si papiere, aby ste to nemuseli robiť pred pôrodom a všetko prebehne krásne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Treba vidieť tú útulnú pôrodničku a ich pekné pôrodne boxy naživo. Budete sa tam cítiť naozaj takmer ako doma až na ten presun, ak bývate dalej. Odporúčam určite. Dúfam že som týmto niektorým budúcim mamičkám pomohla. Pre mňa bol výber pôrodnice veľmi dôležitý, ale dôležité je aj psychické nastavenie, aby ste sa pekne a rýchlo otvárali. Netreba sa báť, kedže si v tejto pôrodnici môžete vybrať polohu, tie kontrakcie sa dajú pekne zvládnuť. A vôbec to tak nebolí ako niekto píše i keď pri predstave žeby som rodila poležiačky som cítila, že by to asi nebolo také fajn. Takže hlavne si poriadne vyberte miesto pôrodu a všetko ostatné pôjde pekne. Hlavne sa nebojte to je najhorší nepriateľ… Aj ked sa to teraz lahko hovorí, ale je to tak treba sa na to všetko psychicky pripraviť a myslieť pozitívne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tehotensku knižku, občiasnke, sobašny list, list o prijmení dieťatka, vankúšik do auta pri cestovaní (poprípade aj do pôrodného boxu - dobre sa do neho predychavaju kontkracie :)).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Macijasek 15.06.15 napsala :

Vyškovskou porodnici můžu jen doporučit. Strávila jsem tam hodně času, než jsem porodila.

Porodila jsem tam 4.4.2015 holčičku, ale v porodnici jsem byla s krátkými přestávkami od půlky února. Za celou dobu jsem neměla jedinou výhradu. Na žádné oddělení nemám jedinou výtku (porodní sály, šestinedělí a novorozenecké).

Personál je vynikající hlavně na šestinedělí (tam jsem trávila nejvíce času), byla jsem na normálních pokojích (normální pokoje jsou trochu více zaostalé a toaleta se sprchou jsou na chodbě) a po porodu na nadstandardu (měla jsem s vlastní koupelnou).

Sestřičky na šestinedělí jsou hodné a udělají, co vám na očích vidí. Když jsem dojela rodit, tak mi to připadlo, že tam jedu jako domu. :-) Sestry a doktory jsem již dobře znala, tak jsem jela bez nějakých obav, doktorka co mě rodila, byla skvělá (bohužel jsem si nepoznačila jméno), vše brala tak nějak s humorem i sestřičky, dobře ulehčovaly napětí. :-)

Porod se mi zastavoval, malá si to zase rozmyslela, tak jsem musela jít pod nůž. Jizva již nyní není moc vidět a je na skvělém místě, že nikdo ani nic nepozná.

O miminko se mi pak po celou dobu krásně starali, radili mi ohledně kojení, takže jsem z nemocnice odcházela plně rozkojená.

Ve vyškovské nemocnici jsem byla moc spokojená a věděla jsem, že jsem v dobrých rukou. Při druhém dítěti je jasné, kam půjdu rodit. Všem moc děkuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ten tam pro případ zapomnění nemají. :-(

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Kami-hami 26.05.15 napsala :

Má zkušenost je z r. 2012 a je skvělá. Měli jsme k porodu domluvenou PA Janu Riedlovou, která zde zároveň pracuje. Porod proběhl přirozeně, přes noc…

Posléze jsme byli na nadstandardu s manželem a starší dcerou, taková „dovolená“. Jediné, co se řešilo, bylo odmítnutí ATB.

Personál: PA Jana Riedlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - xiset 05.05.15 napsala :

Do Vyškova jsem se rozhodla jít rodit na základě „baby friendly“ a kladných ohlasů v mém okolí. Vzhledem ke komplikacím před porodem jsem byla přijata a strávila den a půl na porodním, veškerý personál byl profesionální, ačkoli si mohli myslet, že si vymýšlím (příznaky na zánět slepého střeva).

Porod jsem si nijak nemalovala a nejsem z něj nijak traumatizovaná. PA byla milá, kontrolovala mě a při porodu samotném nebyl potřeba nástřih - neberou ho jako rutinu.

Sestry na novorozeneckém i šestinedělí byly úžasné. Byly jsem dvě vyjukané prvorodičky na pokoji a musím říct, že hodně pomohly. Jediné mínus byl pro mě zákaz návštěv na pokoji, ale to proto, že jsem nechtěla nadstandard. Za mě rozhodně ANO!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlákninu, v jakékoli podobě (nic co nadýmá) a klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, spoustu porodnických vložek a kosmetiku pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 20.04.15 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově a byla jsem moc spokojená.

Byla jsem přijata pro přenášení. První den byl udělán odběr krve a prohlídka od doktoru a domluvení se jak se bude pokračovat dále. Druhý den jsem dostala ráno tabletku na (vyvolání) dozrání cest. Třetí den, po prohlídce a domluvení byl proveden Hamilton, že buď porodím ještě ten den nebo zítra.

Krásně to zabralo a čtvrtý den po přijetí jsem večer porodila. Na porodním pokoji jsem využila snad všech porodních pomůcek od míče až po lano a vanu.

Musím pochválit porodní asistentky. Všechny byly strašně hodné a ochotné, s ničím nebyl problém. Vše bylo vysvětleno i ukázáno. A rodil nás pan doktor Vašíček a byl úžasný, s PA krásně podporoval a chválil u porodu.

Na oddělení šestinedělí: klasické pokoje, kromě ranních vizit bylo na pokojích ticho a soukromí, což jsem velice ocenila hlavně při kojení a odpočinku.

Sestřičky od miminek také dobrý, ale člověk se musel hodně ptát a ptát. Sestřička nám ukázala koupání a každý si to mohl vyzkoušet.

Koupelna i WC jsou sice staré klasické, ale to si myslím, že je to to poslední, o co se tam staráte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Láhev vody a dobrou náladu. Menší tašku na porodní pokoj.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Ewa80 03.02.15 napsala :

Po přečtení anonymní recenze z 19.1.2015 jsem se rozhodla taky konečně napsat zkušenost s vyškovskou porodnicí.

Pisatelka má naprostou pravdu, porodnice se snaží za každou cenu zachovat přirozený porod, ale jaksi si neuvědomují, že někdy je potřeba ukončit těhotenství císařským řezem, popřípadě rychleji vyvolat porod.

V mém případě se čekalo po odtoku plodové vody na přirozený porod 5 dní! Za celou dobu jsem dostala pouze 2× Prostin na vyvolání porodu, bohužel zabral až ten druhý, a to 5. den.

Když jsem 3. den žádala o císařský řez, bylo mi sděleno, že není důvod.
Naše miminko dostalo infekci ze zbytku plodové vody, která byla již totálně zkalená a 3 dny po porodu nám zemřelo.

Vůbec mě nenapadlo, že těhotenství může skončit takhle. Věřila jsem celému personálu, neustále jsem byla ujišťována, že to je běžný postup. Nyní jsem ale přesvědčená, že kdybych se nechala převézt do jiné porodnice, nemuselo k tomu třeba dojít. Bohužel už nic nevrátím…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 19.01.15 napsala :

Nejsem z maminek, které by trvaly na přirozeném porodu, proto jsem chtěla rodit v porodnici, kde kdyby se něco stalo, tak můžou rychle zareagovat.

Bohužel ve Vyškově se snaží o přirozený porod za každou cenu, což naše miminko málem stálo život - dlouhé přenášení, dlouhý porod ukončený císařským řezem, který ale přišel dost pozdě! O tom, že pro mě byl porod ten nejvíc traumatizující zážitek, ani nemluvím. Horší je, že naše miminko si následky jejich počínání bohužel ponese celý život. :-/

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - JaKi14 15.12.14 napsala :

Moje zkušenost s vyškovskou porodnicí hodnotím na velmi dobrou. Do porodnice jsem odjela s podezřením na postupné odtékání plodové vody - zelené, po příjezdu jsem se dozvěděla, že už odtéká zakalená plodovka. Hned se mi začala věnovat MUDr. Bláhová a stanovili začínající porod. Jako menší mínus hodnotím, že sestřička nemohla najít moji už dříve sepsanou porodní dokumentaci, takže jsem musela už v mírných bolestech znovu odpovídat a podepisovat. :( Ale stane se, jsme jen lidi.

Poté jsem byla odvedena na pokoj - vedle porodních boxů, protože byly všechny obsazené a tam jsem prožívala začátek bolestí a otevírání. :D Vše podotýkám s mým přítelem, který byl neustále se mnou. Po rozjetém porodu a uvolněném porodním boxu jsem se již přemístila na porodní křeslo, kde jsem trávila už bohužel v leže - kvůli monitoru - porodní bolesti.

Po celou dobu za mnou chodila PA Ludmila Šeniglová, která byla úžasná a díky ní a MUDr. Bláhové jsem porodila krásnou holčičku. Na obě ráda vzpomínám, byly velice hodné i přesto, že ten den 2. 10. byl opravdu „frmol“ v rození miminek. Po porodu byla naše holčička stále s námi a při čekání těch nutných dvou hodin jsem si malou začala přikládat k prsu, a to bych radila všem maminkám. Vše se tím později usnadní a urychlí nástup mlíčka.

Původně jsem měla v plánu být na nadstandardním pokoji (kvůli kdykoliv příchozím návštěvám), ale bylo mi jasné, že se tam hned tak nedostanu, protože tam bylo opravdu hodně maminek. Nakonec jsem skončila na pokoji s jednou maminkou, tak to bylo taky v pořádku. Sestřičky jak z oddělení šestinedělí, tak na novorozeneckém byly příjemné a kdykoliv jsem se na něco zeptala, vše vysvětlily. Bohužel nečekejte maminky, že sestřičky budou chodit a ukazovat něco samy od sebe, na to tam bohužel není čas, takže se ptát, ptát, ptát.

Takže shrnutí personálu, je takové, že jsem netušila, že budou všichni příjemní od nástupu na příjem do porodnice po lůžkové oddělení.

Personál: Porodní asistentka Ludmila Šeniglová, Mudr. Kateřina Bláhová a příjemné sestřičky - bohužel jména nevím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

NEBÁT SE - strach vám s porodem nepomůže. Smířit se s tím, že to holt bolí a vydržet a zvládnout to. Protože to, co vás čeká na konci, budete milovat ze všeho nejvíce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně doporučuji dvě tašky, jednu příruční menší na porodní box a druhou až na oddělení šestinedělí. Je pravda, že z mé příručí tašky jsem vytáhla snad jen pití s homeopatiky, ale taky jsem rodila „pouhých“ cca 4-5 h, ale měla jsem tam ručník s neparfémovaným mýdlem, které budete potřebovat po porodu do sprchy, jednorázové kalhotky a porodnické vložky. A na oddělení šestinedělí jsem potřebovala hlavně toaletní papír, porodnické vložky, prsní vložky také a další klasické hygienické potřeby, nabíječku :D, bepanthen jak pro vás, tak pro mimi a vlhčené kapesníčky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - lucie.edgar 03.12.14 napsala :

Moje zkušenost je super, i když porod nebyl vůbec jednoduchý. Rodila jsem 5. 9. 2014.

Přijeli jsme ve tři ráno, kontrakce po 10 min. a prcek hodně vysoko. Měli jsme pokoj s vanou a rodila jsem jen já, takže byli všichni v klidu. Měla jsem křížové bolesti, takže jsem si to řádně užila. Přítel byl celou dobu se mnou. Pustili nám tam hudbu a nechali celou dobu v klidu.

Zhruba vždy po 2 hodinách přišla sestra zeptat se, co potřebuji, změřit monitor atd. Prcek stále nechtěl jít ven. Kolem 10 mi dali injekci, abych si trošku odpočinula, (bylo to super) a ve 12 přišli, jestli nechci epidural, že hodně trpím. Když jsem souhlasila a vše se začalo chystat,tak se prďola rozhodl jít rychle ven, takže nebylo nic potřeba a porodila jsem rychle bez jakýchkoli léků. Bylo to to nejúžasnější, co jsem zažila, i když to byla fakt dřina a bolest. Ale stálo to za to.

Na pokoji, co se týkalo mě, bylo vše úplně v pořádku a nemůžu si stěžovat, ale co se týče malého, tak se mi taky některé věci a chování nelíbilo, ale nejsem zase tak citlivá. Hodně mi vadilo,že mi nikdo neřekl, jak se kojí nebo koupe. Za celé čtyři dny, co jsem tam byla, jsem ani jednou nekoupala a ani nebyla přítomna při koupání. Doma to pro mě proto bylo hrozné, když přítel odešel do práce a já nevěděla, co mám dělat. S kojením jsem měla problém ještě 4 týdny po porodu. Pak se vše spravilo.

Musím aspoň touto cestou poděkovat všem lékařům, sestrám a hlavně PA, která mi pomáhala a radila celou dobu. Krásný zážitek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a partnera, aby byl přítomen. A předvyplnit si v porodnici papíry. S těmi kontrakcemi to není nic moc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně nezapomenout těhotenskou průkazku.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Karimaka 02.12.14 napsala :

Jsem 58letá žena, maminka dcery, která rodila ve vyškovské porodnici – tedy babička narozeného miminka. Proč sem píšu? Protože pečuji o svoji dceru, která se díky „péči“ na oddělení šestinedělí dostala do velmi problematického průběhu poporodního blues.

Porod samotný si nemůže dcera vynachválit. Je velmi citlivá, až přecitlivělá a důsledně se na porod připravovala. Díky rázné, ale vysoce kompetentní porodní asistentce, paní Jarmile, má na porod jen ty nejhezčí vzpomínky. Naplnilo ji veliké štěstí a vše bylo na dobré cestě. Partner u porodu, nadstandardní prostředí pokoje i porodního sálu, miminko u sebe.

Pak následoval šok - poměrný nezájem o klientku na nadstandardu a plno dalších zákazů od sester z šestinedělí: „Miminko NESMÍ do vaší postele. Myslíte si, že s těmi vpáčenými bradavkami budete kojit? Jestli nebude dítě přibírat, nepustíme vás domů. Odneseme vám dítě na tři dny na infuze a neuvidíte ho.“ A všechno pozitivní se zhroutilo.

Přitom sestřičky nebyly žádné začátečnice! To je nikdo neproškolil, že takto se s prvorodičkou ani s více rodičkou mluvit NESMÍ? S novopečenými maminkami se musí jednat velmi citlivě! To ty sestřičky neví, co dokáží udělat hormonální změny po porodu? Zde je na místě velmi laskavý a hlavně trpělivý přístup! Kdyby to byl případ jen mé dcery, mlčela bych. I sestra je jen člověk a může pochybit. Ale tři týdny na to jsem se dozvěděla o naprosto stejném postupu sester u jiné maminky a ta odešla na revers domů!

V současné době jsem dceři k ruce, pomáhám s domácností – ale hlavně dávám dceru do pořádku po psychické stránce a podporuji její „zdravý“ mateřský přístup a vůbec fungování jako takové. Deprese pomalu odeznívá a já jsem moc ráda, že se nám nepřehoupla v něco těžšího.

V každém případě tohle píšu jako varování všem maminkám, které jsou citlivé a mohlo by se jim přihodit něco podobného v kterékoliv porodnici. Nebojte se ozvat, že TAKHLE TEDY NE! Jste mladé ženy a novopečené maminky. Nebojte se svých pocitů a nebojte se o nich mluvit s pečujícím personálem. Máte na to právo! A dokonce povinnost! Máte v náručí nového človíčka a když není v pohodě maminka, nebude ani miminko! A o to tady jde.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - kacibu 01.12.14 napsala :

Přála jsem si přirozený porod, měla jsem porodní plán, soukromou porodní asistentku. Celá první doba porodní probíhala bez problémů, relaxovala jsem ve vaně, pohoda. Těsně před začátkem druhé doby porodní jsem musela vylézt z vany na monitor, bolesti už začínaly být velmi intenzívní a monitor o to nepříjemnější, že nějak nefungoval, jak měl. Monitor ukázal, že nám klesaly ozvy, nic dramatického, pouze na dolní hranici normy. Přivolaná lékařka potvrdila, že se nic neděje.

Ale v kontrastu s tímto, mi dali kyslík, který nefungoval, masku jsem si musela držet, protože gumička taky nějak nefungovala, a musela jsem zůstat ležet pěkně na zádech na monitoru - bolesti se v tu chvíli staly nesnesitelné a hlavně jsem musela rychle tlačit, přestože jsem to na tlačeni ještě necítila, dětská sestra mi tlačila na břicho, aby malého postrčila zvenku, když se nás maličký asi po třech zatlačeních narodil, tak mi ho dali na břicho, ihned přestřihli pupečník a hned mi ho z toho břicha zase vzali s tím, že nedýchá. Já jsem řekla, že cítím, že dýchá - stejně mi ho dětská sestra vytrhla z rukou, že se mi něco zdá!

Miminko se rozkřičelo dřív, než opustili pokoj, ale ani tak mi ho na to břicho nevrátili a šli si ho pěkně přeměřit a převážit. Budiž jim ke cti, že to trvalo opravdu jen pár minut. Ten překotný závěr porodu nám nevysvětlil nikdo, ani naše soukromá PA, ani ošetřující lékařka, ani během porodu, ani po něm. Pro ilustraci, jak dramaticky se personál tvářil, vám asi postačí to, že manžel si myslel, že o miminko přijdeme, že nám umře. O skutečném stavu vypovídá apgar 9-10-10.

Takže nakonec z porodního plánu (zaměřeno na přirozený porod) nebylo dodrženo skoro nic (mimochodem tu informovanost jsme tam měli výslovně uvedenou, lékařka se ani nepředstavila, natož aby řekla, co se to děje).

Následná péče na šestinedělí byla bezvadná, opravdu není co vytknout, vyšli nám vstříc s nadstandardem tak, aby mohl manžel zůstat s námi - opravdu super.

Ovšem novorozenecké je kapitola sama pro sebe. Hodně nám klesla váha. Těsně před vizitou syn asi půl hodiny ječel jak tygr, naměřili mu teplotu. Chtěla jsem, aby mu ji přeměřili později, až vychladne po tom řevu. Zase jsem byla za tu špatnou. Paní doktorka se blahosklonně usmála a ujistila mě, že se nemám bát, že si ho vezmou tam k nim a dají mi ho do pořádku. Nevím, co byste si pod tímto představili vy, ale já, že nám konči rooming in, a to mě úplně sejmulo a rozbrečela jsem se. Ve skutečnosti to znamenalo, že miminko okoupali a naučili mě jak přikrmovat, než mi nastoupí laktace.

Syn si nechtěl nechat vyšetřit jedno očíčko a neustále ho zavíral. Pan primář novorozeneckého se sestřičkou mu ho otvírali násilím, že syn skončil s modřinou na víčku a já zase vystresovaná, protože pan primář naznal, že nemůže potvrdit, že očko je v pořádku a že nás čeká dodatečně vyšetření.

Další dva dny začali strašit se žloutenkou a chodili nám ji několikrát denně přeměřovat a zkoumali tabulky, jak zle na tom jsme. Následující den byl pátý den, kdy obvykle pouští domů, a to už nám nikdo bilirubin nepřišel změřit ani jednou.
Na prohlídce porodnice tvrdili, že přikrmují mateřským mlékem, čemuž jsem věřila a až ve zprávě jsem se dočetla, že jsme dostali umělé mléko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete skutečně přirozený porod, tak sem nechoďte. Pokud na přirozeném porodu až tak nelpíte a objeví se u vás komplikace, kdy si budete přát císaře, tak ho nedostanete, pokud nepůjde o život, protože pan primář si přece nebude kazit tabulky - osobní zkušenost mé známé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sebevědomí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 16.03.14 napsala :

Pro vyškovskou porodnici jsme se rozhodli, protože „nekladou velké překážky“ v případě ambulantního porodu.

Rodila jsem ve všední den v noci, byla jsem jediná rodička, což bylo velmi příjemné. Žádný shon, vše pěkně v klidu, všichni měli na všechno čas. Byla jsem na velkém moderním porodním pokoji s vanou, sprchou a záchodem.

Po porodu jsme zde všichni tři zůstali déle než ony dvě hodiny. Proběhl skutečný bonding, tzn. byla jsem s dítkem opravdu prakticky celou dobu pod spoustou peřin a dek (porod v lednu) tělo na tělo. Odnesli ho jen na chvilku a až po docela dlouhé době, kdy jsem já musela jít na záchod a do sprchy, to si pak prcek hověl tělo na tělo pod peřinou v křesle na tatínkovi. Pak jsme se všichni tři přesunuli na nadstandard, kde jsme se trochu vyspali, dostali oběd, vyřídili všechny potřebné papíry včetně rodného listu a jeli domů.

Takže za nás velká spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a říct svůj názor a trvat na něm. Mít s sebou porodní plán pro porod i oddělení novorozenců. Např. Kanavit miminku píchat nemusejí, lze dát do pusinky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní ručníky, deku, čepičku a ponožky pro bonding, klidnou mysl a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 24.02.14 napsala :

Rodila jsem v srpnu 2012 a tehdy jsem byla ráda za místnost a nadstandardní pokoj, protože byla porodnice k prasknutí. Vážím si porodnice, že nenastřihují a že nedělají císař na přání rodiček. Opět se chystáme v roce 2014 v dubnu sem, tak snad bude víc místa (speciální pokoj) a času pro mě. :-) Snad nebude porodnice tolik k prasknutí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 27.01.14 napsala :

Chtěla bych varovat budoucí maminky před výběrem Vyškovské porodnice. Byla jsem hospitalizovaná po 10denním přenášení. Podle vyšetření bylo vše v pořádku, tak mi začali porod vyvolávat napřed pomocí zátěžového testu (nitrožilně oxytocin), potom zavádění tablet k děložnímu hrdlu. Měla jsem od prvního dne, kdy začal být porod vyvoláván, kontrakce po 5 minutách, ale protože jsem byla otevřená pouze na 3 cm, nemohla jsem tlačit.

Po 3 dnech mi praskla plodová voda a byly mi nasazeny antibiotika. Doktoři měnili pořád postup podle toho, kdo měl zrovna službu, akorát konečné rozhodnutí nechávali na primáři porodnicko-gynekologického oddělení (MUDr. Josef Eim). Císařský řez pořád odkládali až do doby, kdy mi začaly padat srdeční ozvy plodu. Pak se jelo rychle na sál. Dcerku museli oživovat a já jsem dostala 4 transfuze krve. Vzhledem k té hrůze to dopadlo ještě dobře, dcera nemá žádné trvalé následky.

Každopádně podobných dramatických případů z vyškovské porodnice jsem ve svém okolí zaregistrovala po víc takže rozhodně nedoporučuji.

Personál: MUDr. Josef Eim Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - šenková leona 01.01.14 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově podruhé, poprvé to bylo v roce 2009, kdy se nám narodila holčička. Podruhé jsem rodila chlapečka teď v říjnu 2013. S porodnicí i s personálem mám opět skvělou zkušenost a všem, kteří se rozhodují, kam do porodnice, tak určitě Vyškov doporučuji.

Personál: PA Václavíková, MUDr. Foltýnová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 09.11.13 napsala :

Porodnici Vyškov mohu jen doporučit.

Můj první porod v Olomouci skončil pro nepostupující porod císařským řezem. Syn se narodil před 20 měsíci. Nyní jsem byla automaticky chystána opět na císařský řez. Měla jsem vyřízená všechna předoperační vyšetření (musela jsem). Mé přání přirozeného porodu nakonec v porodnici respektovali s tím, že to zkusíme, ale necítila jsem dostatečnou podporu. Kdybych se neozvala, putuji rovnou k císařskému řezu.

Pár dní před porodem druhého syna jsem dostala tip na Vyškov. Až onen den ráno 30.10.2013 jsme se rozhodli, že pojedeme do Vyškova a bylo to správné rozhodnutí. Využila jsem porodní pokoj s vanou. Celou dobu byla u nás PA, ke konci dokonce dvě asistentky, které byly nesmírně příjemné a vyloženě kolem mě „skákaly“. Měla jsem osobní dulu, která ale porod nestihla, dojela tři minuty po porodu. I z posledních reakcí na netu mi nyní vyplývá, že pokud chcete rodit ve Vyškově, vlastní dulu nepotřebujete! Já se bála, že zůstaneme s manželem na pokoji sami, jak u prvního porodu v OC, kde jsme si dítě v podstatě rodili sami, PA stále někam odbíhala, ještě 10 minut netlačte, přijdu za 10 minut, 20 minut nikde nikdo, přitom kontrakce silné, tlačit jsem nesměla, dítě špatně rotovalo. Tehdy jsem měla oxytocin, epidural, nikdo neporadil, bolesti šílené.

Ve Vyškově přirozený porod, PA stále radila, jak umožnit dítěti sestup, nabízela polohy a jemně mě vždy dokázala přesvědčit o vhodnosti zkusit jinou polohu (pokaždé jsem si myslela, že tato poloha je ta definitivní :-) a že už se prostě ani nehnu). Mé přání rodit přirozeně se mi splnilo a díky Vyškovu máme s manželem krásný zážitek z porodu.

Na oddělení šestinedělí jsem měla nadstandardní pokoj, všichni doktoři a sestry byli moc příjemní. Kdybychom se s manželem někdy ještě pokusili o holčičku, určitě bych jela znovu do Vyškova.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - neha 18.10.13 napsala :

Nádherný zážitek z porodu - doporučuji!

Porod se mi rozběhl doma, tak jsme do porodnice přijeli už v aktivní části porodu. Měla jsme obrovské bolesti, tak jsem při kontrakcích křičela, protože se mi tím strašně ulevovalo. Všichni na sále mě celou dobu podporovali, fandili mi, nikdo mi nenadával, vtipkovali. Nechali nám s manželem a mou soukromou dulou naprosté soukromí - chodili jen na kontroly. Ptali se mě, jak to chci já, a i když průběh byl stejný jako u první dcery - na konci to zase vypadalo na císaře - miminko bylo v naprostém pořádku, dali mi ještě hodinu šanci, jestli se to posune. Pak doktor Babjak mi pak při tlačení pomáhal, porodní asistentka Šeniglová stála u mě a radila, jak dýchat, paní doktorka Hloužková fandila. Tlačila jsem hodně dlouho, ale miminko jsme dostali ven bez problémů, bylo v naprostém pořádku a vážilo 4,125 kg. :)

Ihned mi dcerku dali na břicho, manžel přestřihl pupeční šňůru, celou dobu jsme měli příjemné přítmí. Opravdu chvíle, která se nezapomíná! Všichni mě pak strašně chválili, jak jsem statečná a silná, že jsem to vydržela a zvládla. Obrovský podíl na tom však měli všichni, kdo se toho účastnili: pan doktor Babjak, paní doktorka Hloužková a porodní asistentka Šeniglová (samozřejmě včetně mého manžela a duly). Paní doktorka mě zašívala velmi pečlivě, vtipkovala, vždycky mě upozornila dopředu, že to zabolí apod. Díky těmto lidem mám nádherný zážitek z porodu a příště zase jedině do Vyškova!

Na novorozeneckém a šestinedělí byly velmi příjemné sestry, byla jsem u všech vyšetření dcerky, krásně jsme se rozkojily - prostě úžasné, úžasné, úžasné!

Všem děkuji za krásný zážitek a splnění mého přání porodit přirozenou cestou. :)

Personál: MUDr. Babjak, MUDr. Hloužková, porodní asitentka Šeniglová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit si užít chvíli, kdy miminko poprvé uvidíte. :) Je to nezapomenutelný zážitek, ať už je porod jakýkoliv. A nenechat se vykolejit nepříjemným personálem. Užívat si lásky a blízkosti toho malého tvorečka. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, plenky pro miminko, ponožky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - pavluska86 18.03.13 napsala :

Ve Vyškově v porodnici jsem rodila 12.8.2012 a mohu jen doporučit!

Při příjmu k porodu jsem tam byla jako jediná rodička, dostala jsem se tedy na nadstandardní porodní box, který je skvěle vybaven. Porodní asistentka (bohužel už nevím jméno :-( ) byla moc hodná a příjemná, pomáhala mi, vše vysvětlila a radila, co kdy přesně dělat. Manžela jsem u sebe mohla mít po celou dobu od samotného začátku. Na finále porodu sestra přivolala doktora a jednu sestru z novorozeneckého. Ti byli úžasně hodní a milí, dokázali vytvořit takovou až skoro rodinnou atmosféru a cítila jsem v jejich přítomnosti dobře a klidně. Pamatuji si, když přijel doktor, jak se na mě usmál a řekl: „Je 10:55 do 11:00 to máte za sebou.“ a naše maličká se narodila 10:58. :-D Sestra mě při tlačení lehce nastřihla, o čemž jsem neměla ani tušení, až po porodu mi to řekla. Doktor mě pak píchl znecitlivující injekce a sešil, celou dobu mne uklidňoval, že by to mohlo bolet, ale já vůbec nic necítila! Měla jsem 3 stehy a už za 3 hodiny jsem seděla na posteli! Za 10 dní jsem po fyzické stránce o nějakém porodu ani nevěděla!

Pokoj jsem měla nadstandard a WC + sprchu jsem měla společně s paní z vedlejšího pokoje (plně vyhovující). Tento pokoj stál 600,–Kč za noc, ale jelikož jsem měla „rodinný pas“, tak jsem to měla za polovic. Návštěvy jsem mohla mít kdykoli jsem chtěla až na pokoj. Při příjmu na pokoj jsem si mohla zvolit dva druhy péče, jestli chci, aby mi tam co hodinu chodila sestra ptát se, co a jak, a nebo že si budu sama říkat, kdybych něco chtěla. Zvolila jsem si druhý způsob, ale stejně se setry staraly a často se chodily ptát, zda něco nepotřebuji. Sestry byly úžasné, hodné, milé, nesetkala jsem se s žádnou, která by měla špatnou náladu nebo byla protivná. Se vším všichni pomohli a byli moc hodní a vstřícní. Vizity byly taky úžasné, doktoři usměvaví, hodní, nic dlouho neprotahovali. Jídlo jsem dostávala až na pokoj, nebylo špatné, z porcí jsem se sice nepřejedla, ale stačilo to. :-)

V porodnici ve Vyškove se standardně maminky s miminky propouštějí 5. poporodní den domů, což třeba mně vyhovuje. Když se jde 2 dny po porodu domů, tak mi to přijde brzo. My jsme šly nakonec už 4. den domů, protože jsme obě byly po vše stránkách vzorné a zdravé. :-)

Já byla s porodnicí ve Vyškově na 100% spokojená. Výborný personál, příjemné prostředí, nebylo nic, co bych mohla vytknout nebo co bych si přála změnit. Můj porod a následný pobyt v porodnici (neděle - čtvrtek) to byl nádherný zážitek. Moc ráda na ty dny vzpomínám a říkám, že jsem se tam měla s malou jak na hotýlku. Kdyby byla ta možnost, hned bych se sbalila a šla to prožít znovu, jak porod, tak pobyt v porodnici!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já bych si opět zaplatila nadstandardní pokoj, s rodinným pasem to není drahé a mně a mojí rodině to maximálně vyhovovalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, peníze, foťák, mobil, hygienické potřeby + ručník, teplé ponožky, gumové pantofle, plínečky a ubrousky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Locurita 11.10.12 napsala :

Když čtu zkušenosti ostatních maminek,tak to vypadá,že se od roku 2012
polepšily sestry na novorozeneckém.

Já rodila 5.8.2011. Moje zkušenosti jsou takové: na porodním úžasné, cítila jsem se jako doma. Na novorozeneckém katastrofa, většina sester nepříjemných (takové ženské tam nemají co dělat!!!) člověk se bál na něco zeptat, jednaly se mnou jak s malým frackem.

Nadstandard byl první dva dny obsazený,takže jsem byla na standardu. Jakmile mě
přehodili na nadstandard, změnilo se i chování sester, najednou „paní
A.sem, paní A.tam“ až to bylo vlezlé… Jediná sestřička pí. Hurníková (snad
jsem nepopletla jméno, už to je rok) byla úžasná. Je to člověk na svém
místě, vždy ochotna pomoci, umí pohladit slovem. Tímto ji chci moc poděkovat.

Když jsem odcházela, raději mi sestry nedaly papír stížností a pochval. Chtěla
jsem napsat stížnost, ale nakonec jsem se na to vykašlala. Jo a hrají si na
to, jak dudlík je špatný, ale dětem ho dávají, jednou ho zapomněly u malého od
kamarádky v té jezdící postýlce. Vypadá to však, že tam nastala změna. Rodit
sem půjdu ráda znovu, ale jakmile na novorozeneckém se začne nějaká sestra
chovat nepříjemně, budu to řešit okamžitě s jejím nadřízeným, abych měla klid
hned, ne až na nadstandardu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anna P 11.09.12 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově 3.9. a byla jsem naprosto nadšená přístupem!

Šlo o můj druhý porod, první proběhl v Brně-Bohunicích, strašná zkušenost, jak na běžícím páse, cpali do mě všechno, co mohli (tablety, čípky, oxitocin), abych se rychle otevřela, rychle porodila a rychle uvolnila box. Ve Vyškově naprosto něco jiného! PA Čtvrtníčková byla velmi laskavá, velice mě povzbuzovala, pomáhala, rodila jsem naprosto přirozeně, bez nástřihu (cvičila jsem s EPI-NO, což jsem jí řekla a ona mi roztáhla hráz při porodu naprosto úžasně)! Vše proběhlo v poklidu, pomalu, prostředí takřka rodinné! Nadstandardní porodní sál byl super, vše máte na pokoji-sprchu, wc, vanu, takže dokonalé.

Na oddělení šestinedělí bohužel byly nadstandardy plné, chtěla jsem jeden z nich, ale nevyšlo to. Takže na běžném oddělení tedy nemůžete čekat žádný velký komfort! Sprchy na chodbě /maličké/, wc na chodbě /maličké/, jídelna na chodbě, návštěvy nemohou na pokoj, pouze na chodbách anebo v jídelně. Staré postele (rozvrzané) a dost mi chyběla lampička u postele (svítit celou noc velkým světlem anebo nevidíte na novorozeně). Na druhou stranu se to dalo v pohodě vydržet! Nikdy se nestalo, že by byly všechny sprchy obsazené (jsou tam tři), nebo všechny wc obsazené. Sestřičky ochotné poradit, neustále se nabízely, byly velmi milé, doktorky při vizitách také velmi příjemné a ochotné! Jídlo v porodnici bylo také dobré (nesmíte čekat ovšem příliš!)

Všem tuto porodnici doporučuji, příště jedu opět rodit sem!!!

Personál: PA Čtvrtníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír (nedostanete), papírové kuchyňské utěrky na utírání, pití k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - gabik19 01.04.12 napsala :

Rodila jsem 10.1. 2012 a naprostá spokojenost. Neznám jména sestřiček a porodní asistentky, ale u porodu byl dr. Babjak a nemůžu si vynachválit jeho i ostatního personálu. Po porodu jsem ležela na nadstandardu, sestřičky velmi milé a ochotné a sestřičky z novorozeneckého taky tak. Měla jsem problém s kojením a nebyl problém se kdykoliv (ve dne, v noci) na ně obrátit. Vždy přišly na pokoj s úsměvem a povzbuzením. Maminkám určitě tuto nemocnici doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si nadstandard

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - janusenka 29.03.12 napsala :

Vsechny vas zdravim bohuzel jmena personalu uz si ale nejak nepamatuju.Jen jsem chtela rict rodila jsem 29.11.2011 byla silena kalamita a pan doktor se setrou byli perfektni manzela mi tam nechali celou dobu at nemusi v tom pocasi letet domu a pak zpatky.Celou dobu se o nas PERFEKTNE starali a vsichni byli moc prijemni…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebat se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neco na zub

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Pavla Sp. 12.03.12 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově 2.3.2012.
Nejprve jsem 3 dny ležela na odd. šestinedělí, protože jsem už celkem dlouho přenášela (termín jsem měla 20.2.). Sestřičky zde byly úplně perfektní, taky tu dobře vařili. Pravda je, že sprchy a záchody - fakt nic moc. Pár dní se to dá vydržet, ale po porodu s miminkem bych určitě doporučila nadstandart.
Samotný porod byl dlouhý, ale jinak super. PA Marika i paní doktorka Foltinová byly skvělé, díky nim mám na porod vážně dobré vzpomínky. Rozhodně bych s nimi rodila zase kdykoliv. Prakticky celou první dobu porodní jsem strávila ve sprše nebo na balónu. S PA i paní doktorkou byla skvělá domluva, při tlačení jsme vyzkoušely spoustu poloh, obě mě podporovaly a „tlačily se mnou“.
Po porodu jsme se Sárinkou ležely na nadstandartu, což bylo fajn - měly jsme problémy s kojením, tak jsme aspoň nikoho neotravovaly a nikdo ani nerušil nás. Sestřičky na novorozeneckém odd. byly také většinou příjemné, až na asi dvě, které měly potřebu nevhodně komentovat moje problémy s kojením. Zachránila to sestřička Anna Gottvaldová, která se mnou měla trpělivost i ve dvě v noci a nakonec to šlo :) Z porodnice jsme odcházely za plného kojení! :)

Porodnici bych určitě všem doporučila, příště pojedu rodit opět jedině tam.
Pavla S.

Personál: MUDr. Foltinová, PA Marika Václavíková, sestřičky Gottvaldová a Molčanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandartní pokoj, nebát se porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Peníze - za nadstandartní pokoj se platí předem záloha

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Martina Ž. 08.03.12 napsala :

Rodila jsem po prvé a jela jsem do této porodnice. I když jsme dojeli ve čtvrtek večer (23.2.2012) chovali se pěkně všecí kdo tam byli.
Paní co mě rodila (bohužel nevím jak se jmenuje) byla moc příjemná a pan doktor co šil také. NEMOHU SI STĚŽOVAT - není na koho.
Jsem Ráda že porod šel i bez tišících prostředků - myslela jsem že to bude horší ale dá se to zvládnout…ráno před sedmou - 24.2.se nám narodil krásnej chlapeček.
Všem co tam byli moc děkuji za pěkný přístup - přístup k člověku totiž dělá hodně…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 19.12.11 napsala :

Moje zkušenost je velmi dobrá. Porodní asistentky, lékaři, sestry na novorozeneckém, laktační poradkyně, uklízečky.......opravdu nenajdu nikoho, na koho bych si mohla postěžovat. Měla jsem nadstandartní pokoj, ale domnívám se, že i na „obyčejném“ pokoji se personál rodičkám i dětem věnuje stejně dobře. Navíc nenadstandarty jsou přímo u sesterny, takže pomoc je více při ruce. I když výhodou příplatku je možnost neomezených návštěv na pokoji a za příplatek s vámi může na pokoji spát i taťka. Další dítko pojedu porodit zase do Vyškova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky, pití (ale kdykoliv se dá požádat o konvici čaje), čistící ubrousky pro miminko, jednorázové pleny, pár látkových plen (kdykoliv na vyžádání jsou k dispozici, ale já si nechtěla pořád o něco říkat :))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 10.12.11 napsala :

Všechno bylo v pohodě.Personál klidný,pohodový.
Můžu jen vřele doporučit!!!!!!!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 21.11.11 napsala :

Dobrý den,jmenuji se Romana a v této porodnici jsem rodila už po čtvrtý.Je to fajn porodnice,jména sestřiček si už nepamatuju,ale byli na mě hodní,a hezky se starali o mé děti.Páni doktoři a doktorky byli taky fajn i dětský pan primář byl i srandovní.Ležela jsem na pokoji č.1,a to i ve všech porodech i na té samé posteli,dokonce si mě pamatují i uklizečky.Nadstandartní pokoj jsem si nebrala,sestřičky se starají stejně jak na obyč.pokoji.Peníze za nadstand.pokoj jsem využila na nákup oblečení pro mimčo.Tímto dopisem chci jen říct ,že všechny maminy které se rozhodují v jaké porodnici rodit,tak doporučuji tuhle .

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebáli,bolesti příjdou a zase odezní a mimčo bude na světě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek,plíny,ubrousky,(dudlík),doklady,těhot.průkazka,ponožky,těhot.podprsenka,mobil,nabíječka,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - makakela 11.05.11 napsala :

V porodnici ve Vyškově jsem rodila v dubnu 2011, byla jsem zde naprosto spokojená. PA byla kouzelná, hodná. Taktéž paní doktorka a ostatní personál. Do porodnice jsem přijela po 5 hodině ráno a porodila jsem v 13.20 hod., díky skvělému personálu. Sestry na novorezeneckém oddělení byly suprové a moooc hodné. Taktéž sestry na šestinedělí. Porod v této nemocnici můžu jen a jen doporučit. A přeji abyste narazila na tak skvělí personál jako já. Díky nim to byl silný zážitek a naprostá spokojenost. Děkuji všem kteří o mě pečovali při porodu a po porodu. Děkuji

Personál: Dr. Ondrášková, PA Šeniglová, dětská sestra Bubeníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nadstandartní pokoj

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

všechny doklady a těhu průkazku, hóóódně vložek, plenky a vlhčené ubrousky por miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - maminka Mirka 28.03.11 napsala :

Já jsem rodila v této porodnici dvakrát.Poprvé v roce 2004 a podruhé v roce 2009.Personál se hodně změnil,ale stěžovat jsem si nemohla.Porodní asistentka Lenka při prvním porodu byla milá a dodávala mi jako prvorodičce(dvojčátek)odvahu. Při druhém porodu byla u mě porodní asistentka Jitka Cˇtvrtníčková, a na tu si také nemohu vubec stěžovat.Laskavý přístup mi moc pomohl zbavit se strachu!!!Paní doktorky byly také hodné,i sestřičky na novorozeneckém oddělení.Je lepší zaplatit si ale nadstandardní pokoj po porodu,už kvuli neomezeným navštěvám,hygieně a pohodlí.Odcházela jsem z této porodnice opravdu spokojená.Mohu doporučit.

Personál: Jitka Cťvrtníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se!A také mít připravené všechny dokumenty potřebné k porodu a osobní věci

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky,sítované jednorázové kalhotky,plenky pro miminko,mobil,nabíječku na mobil,balzám na rty,teplé ponožky,deodorant.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vyškov - Anonymní 11.02.11 napsala :

Dobry den, rodila jsem ve Vyškovske nemocnici…Rodila jsem na tom luxusnejším pokoji…zrovna nikdo jiny nerodil:)Ale bylo me upozorněno že mají na nadstandartu pacientku a kdyby to na ni prišlo tak musím jít rodit na jiny pokoj:) v tu chvíli by mi to bylo stejne ve kterem pokoji budu rodit:)Takze moje zkušenost na porodním byly bezvadni, jak porodni asistentka tak doktor a ti vsichni ostatni co tam byli:)Mala se narodila zdrava jak rybicka…ja musela na sal nesla nevyšla mi placenta…vse mi bylo vysvetleno takze si nemuzu stezovat…Pote co me dovezli na poporodni…„no my si rikali kde jste“(od sesticek co se straji o mimca)…jako po narkoze jsem byla rada ze si jdu zas lehnout, byla jsem strasne ospala-ale na to se nedbalo…a šup mi malou na pokoj…kojit jsem prvni den nesmela skrz narkozu…to jsem ale sestrickam musela rict ja protoze oni jim to doktori nerekli…:)No jinak na to ze jsem byla prvorodicka se o me nikdo moc nestaral…kojit mi neslo…jen jedna sestricka se snazila mi pomoct(byla sice neprijemna ale aspon mi trochu pomahala)jinak jsem malou porad dokrmovala Bebou:)byla jsem uz pak totalne vynervovana ze se ani te me prdolce nedivim ze odeme nechtela papat:) takze zkušenosti ti co mi meli vysvetlit co s mimcem jak spravne kojit, koupat=katastrofa:)nejradsi byly kdyz si mohly vykecavat:)kdybych nemela na pokoji pani co uz ditko mela tak nevím jak bych všechno zvladla…:)a jinak sestřičky co se starali o mě=byly suprovy a moc hodny…dokonce mi radily v kojeni:)Celkově bych řekla ze VYškovska nemocnice není špatna…ale ten kdo si o nic nerekne…si nemuze na nic stěžovat:)Takže jsem nerozhodna ale az bude casem druhy určo pujdu zas do Vyškova

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - ÁjaHanuska 07.01.11 napsala :

Dceru Karolínku jsem rodila v roce 2007 na svátek práce.Pan doktor si žertoval,že je svátek,tak se nerodí :o)Porod byl bez problémů.Rodila jsem v boxu s porodním křeslem(je hnedle naproti wc a koupelny),bylo to fajn,neumím si představit rodit v leže.Porodní asistentka moooc fajn a pan doktor u šití znovu žertoval.
Jen s šestinedělím jsem nebyla spokojená.Ne kvůli personálu,ale sociálnímu zařízení.To je v hodně špatném stavu.Letos v dubnu jsem byla s bolestí břicha v těhotenství na čtyři dny znovu na oddělení a musela jsem hodně rozdýchávat nevolnost po návštěvě koupelny,ten zápach byl vždy hrozný.Nakonec těhotenství skončilo revizí a to už jsem si zaplatila nadstandart.Zrovna měli volný jen ten nejdražší,ale já jsem si ho moc užila a to i přes tu ztrátu miminka.
Letos v červenci budu(pokud vše půjde tak jak má)rodit znovu ve Vyškově a po porodu si zaplatím nadstandart.Hodlám si to užít se vším všudy.
Ještě dovětek-maminky si stěžovali na personál skrz učení kojení.Je pravdou,že jedna sestřička byla nepříjemnější.Já chápala,že nás tam má víc a ne jen mě.Ale šlo to říct i jiným tonem.Pro jednu vpáčenou bradavku a dcerou odmítaným kloboučkem jsme jeli domů s tím,že z levého jsme kojili a pravé odsávali.Dlouho nám to nevydrželo,já z toho byla na hromádce a malá samo sebou to cítila a byla taky plačtivější a málo najedená.Naštěstí máme mooooc hodnou dětskou doktorku.Ta hnedle poručila koupit nutrilon a já jsem byla v tu ránu klidná.Měla jsem přehled kolik malá vypije a to jsem potřebovala.
Už vím,že stresovat se skrz kojení nemá smysl.A klidně si nutrilon vezmu sebou do porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně nadstandart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - luckyhorse 25.12.10 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově v červenci 2006 a tady už opravdu nikdy. Do porodnice jsem odjela pro podezření pro odtékání plodové vody. Jako prvorodička jsem nevěděla, co mám dělat, tak jsem si zavolala na oddělení do Vyškova a tam mě pomalu seřvali, že neumím ani poznat plodovou vodu. Po vyšetření mi jeden mladý pan doktor řekl, že porodím do rána, ale bohužel se nic nedělo a bolesti do rána přešly. Pak jsem ležela asi týden na oddělení šestinedělí, kde mě už chtěli poslat domů, když někoho napadlo, že by mi mohli udělat test, jestli se skutečně jedná o plodovou vodu. Když se zjistilo, že je to opravdu plodová voda, nacpali mě antibiotiky a poslali na porodní box Jinak se mnou nic nedělali, už jsem přenášela téměř 10 dní a díky těhotenské cukrovce mělo mimčo podle ultrazvuku vážit 4,5 kg.Po třech dnech, kdy mi primář nemocnice dával najevo, že si nezasloužím být na porodním boxe, mě konečně začali porod vyvolávat, to bylo v pondělí večer. Nemohla jsem od rána nic jíst ani pít. Celý další den jsem rodila a stále mi znovu vyvolávaly porod-tabletkami a kapačkami. Byla jsem otevřená na 8 cm, ale porod dál nepostupoval. Pak mi jedna sestra píchla plodovou vodu, i když ta před ní říkala, že by to nedělala. To už byla středa a já pořád nic nejedla ani nepila a bylo mi už vcelku jedno, co se se mnou bude dít. Byla jsem vyřízená. POtom mě poslali na vyšetření EKG, aniž by mi cokoliv kdokoliv řekl. Po poledni jsem pochopila, že půjdu na císařský řez. Přišel tam jeden starý doktor, který už v poradně říkal, že musím zhubnout 2 týdny před porodem a řekl, že „maminka je tlustá, maminka si epidurál nezaslouží a jestli se jí to nelíbí, ať jde rodit jinam“. Císařský řez mi provedli večer v 19 hodin, malá měla 4950g, 55cm. Další den jsem mohla jen pít(konečně), první jídlo bylo v pátek ráno.
Na oddělení šestinedělí pořád buzerovali, že nesmíme při vizitě mít nic na stole, ani tužku a že mám jít na velkou. Nevěděla jsem, z čeho bych ji asi tak měla, když jsem měla za sebou klystýr a nic jsem nejedla několik dní. Jizva po císaři mě bolela, malá byla dost těžká, nevěděla jsem , jak ji uchopit a jak ji kojit, nikdo mi nic neukázal. Ani kojení, přebalování, koupání prostě nic. Oddělení samo o sobě bylo strašné, 2 sprchy a 2 záchody, z toho jedna sprcha nepoužitelná, ucpaná vlasy a všude cákance od krve. Nikdo se za celých 10 dní, co jsem zde strávila neoběžoval sprchy umýt a zprovoznit. Po pár dnech, aniž by mi někdo řekl, co přesně se děje, převezli moji malou na JIPku do Brna pro potíže s dýcháním. To jsem se dozvěděla ale až několik hodin po odvozu do nemocnice. Dali mi jenom papírek s číslem na JIPku a to bylo všechno. Prý si mám zavolat, Když jsem poprvé volala a ptala se na zdravotní stav své dcery, tak mi paní řekla, že zatím to vypadá, že neumře. Seděla jsem na pokoji a brečela jsem, když přišla jedna ze sester, nacpala mi odsávačku a pak mi do papírů napsala, že matka je hysterická. Do Vyškova už nikdy.

Personál: nepamatuji se

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

parnera

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vyškov - Anonymní 21.10.10 napsala :

Já rodila v dubnu 2008.Před tím, jsem chodila do poradny, kde byl Dr.Hloubala pořád mi jenom nadával, jak je to možné, že jsem přibrala 9 kg(za celé těhotenství) a že do příští kontroly musím zhodit aspoň 5 kg.Je pravda, že jsem silnější postavy, ale bohužel.Mohl by taky trošku na to brát ohled.Potom mě vyšetřoval a já řekla au a to co nastalo potom, hrůza!!!!Řek, že jsem ženská a že musím něco vydržet.V tu chvíli jsem se rozbrečela jako malá holka měla jsem sto chutí utéct.Na další kontrole jsem se mu bála říct, že jsem nic neshodila, tak jsem zalhala, že jsem shodila 2 kg a to byla další sprcha, že on je doktor, takže ho musím poslouchat.Nakonec jsem to zdárně vše přežila, ale jestli tam bude ještě příští rok, tak jenom díky němu, asi v této nemocnici rodit nebudu.Potom jsem byla přijata pro přenášení.Byla jsem spokojená se vším co mě čekalo na porod.sálech.Hlavně PA Soňou a PA Marikou, obě jsou úplně špičkové.POrod probíhal bez problému díky kapačce, která vše urychlila.Celkový porod trval 2 hodiny.Potom jsem viděla malou a byla to nepopsatelná radost.Co se týče na šestinedělí, tak tam už radost s ochotou personálu pomalu umrzala.Malá mi 2 den po porodu pořád plakala a já nevěděla co s ní, tak jsem šla poprosit sestřičku a ta mi řekla, že když jsem chtěla mít „DĚCKO“, tak dělám co umím a dalo by se i říct, že mě vyhodila.Přišla jsem na pokoj a plakala jsem, protože jsem si už nevěděla rady. Nakonec jsme to nějak obě dvě zvládly.

RADA: Velká trpělivost a hlavně velké nervy s sebou!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky už na sál, pleny pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - Anonymní 16.09.10 napsala :

Ahoj všichni vidím, že nejsem sama kdo má špatnou zkušenost s porodnicí. Já jsem s pordním sálem a personálem byla moc spokojená. Rodila jsem v noci a byla jsem na zadním sále. Porodní asistentka byla moc příjemná a doktor naprostá jednička. Ale s čím jsem nebyla spokojená tak ze setřičkama na novorozeneckém. Některé byly tak strašně nepříjemné až jsem měla strach se jich nacokoliv zeptat. Když mi malej v noci plakal tak mi ho setsřička normálně vytrhla z ruk a odnesla si ho na sesternu. Asi za 15 minut mě ho donesla ukidněnýho a kdýž jsem se zeptala jak to udělala tak mi odsekla, že na to musím přijít sama. Všude v brožůrkách píšou, že vás všechno naučí v porodnici tady bohužel mě nenaučili vůbec nic. Ani pořádnou techniku kojení. Nikdo se nechodil dívat jak kojím a já kojila špatně. Až doma na internetu jsem zjistila jak mám správně kojit a to už jsem měla velké bolesti nakonec jsem tím stresem a strachem z kojení přišla o mlíko. O koupání malýho ani nemluvím. A hospitalizace hrůza a děs. Dvě sprchy pro celé oddělení, dva záchody a za vámi nesmí návštěvy. Takže chodíte s miminkem na chodbu nebo do jídelny. Jak za komunistů fakt. Nevím jak je to na nadstandartech. Takže přístě rodit Vyškov ano ale zkusím ten nadstandart. Jo a nemluvím o tom, že prohlídky před porodem dr. Houbal hnus nevím proč tam ten doktor ještě je ponižuje maminky, že jsou moc silné a bude se jim špatně rodit nebo že už nezhubnou!!! A druhá věr přijela jsem do pordnice v 19:30 a už mi porodnice zaúčtovala ten den a den odchodu. SUPER!!!

Personál: Mudr. Nazarčuk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit ano ale určitě si zaplaťte nadstandart

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Eva P. 06.08.10 napsala :

Hezký den, rodila jsem v porodnici ve Vyškově v roce 2007 a podruhé před 14 dny. V obou případech jsem byla velmi spokojená. Vždy jsem přijela kolem druhé hodiny v noci, porodní asistentky byly velmi příjemné. K panu doktorovi Houbalovi, na kterého si na internetu pacientky často stěžují, jsem chodila do poradny, a nikdy neřekl ani neudělal nic, čím by mě urazil. Při porodu mě porodní asistentky i dohlížející doktor neustále chválili a povzbuzovali, což mi dodávalo energii. Opět jsem si na šestinedělí zvolila nadstandart. Sestřičky z šestinedělí i novorozenecké byly moc milé a ochotné, kdykoli jsem cokoli potřebovala, poradily a pomohly. I když jsem byla druhorodička, chtěla jsem vše ukázat znovu, kojení i koupání. Na vše jsem si brzy vzpomněla a už druhý den po porodu jsem maličkou plně kojila. Nikde není úplně vše dokonalé, samozřejmě jiná žena, jiná zkušenost, jiný názor, já ovšem mohu vyškovskou porodnici jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

U porodu spolupracovat podle pokynů porodní asistentky, správně dýchat. Na šestinedělí pokud chcete, aby za vámi mohly návštěvy na pokoj, a nechcete chodit do společné jídelny a na prostorově velmi omezené společné WC a sprchy, zvolte si nadstandartní pok

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na příjem dokumenty (těh.průkazka, obč.průkaz, oddací list, nebo rodný list a prohlášení o příjmení dítěte).
Pro miminko plínky, vlhčené ubrousky, mast na zadeček. Oblečení je erární.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vyškov - Anonymní 30.06.10 napsala :

Dobrý den,také přidám svou zkušenost.
Bohužel můj porod byl velice dlouhou a traumatizující záležitostí - přenášela jsem tři dny a dr. Houbal (lékař vypomáhající v důchodu) řekl,že porod je na spadnutí a že at přijdu v sobotu na kapačku oxytocinu,že porod vyvolá nebo nic. PA Sona jen kroutila hlavou a nezdálo se jí to,prý bud se jde na vyvolání a před tím se zkusí dát ten oxytocin a když nic,tak se to prostě vyvolá a už v porodce zůstanete ,ale takto ambulantně že to primář nechce.
No ale prý že at pan dr. dělá,co nazná za vhodná. Já už nervozní z přenášení a dychtivá porodit jsem byla ráda,že se „něco“ bude dít. Jo kdybych věděla,co mě čeká :-(.
V sobotu jsem přijela na kapačku,nic,děloha nereagovala,tak zase šupky domů. Odpoledne jsem cítila „divné“ bolístky,no ještě pohoda, tak jsem se povalovala a čekala. Večer jsem ještě uvařila výbornou večeři (jako bych tušila,že se dlouho nenajím) a pak začly bolesti. Bylo to horší a horší, potom už po 5 min, pak po 3,tak přítel zavelel,že jedem.
Bylo to v sotobu v noci. Přijeli jsme a kontrakce se zmírnili,měla jsem vztek,že jsme tam zbytečně,ale dr.,který vypadal na 16 :-) prohlásil,že rodím,že domů už ne,ale že to půjde pomaleji u prvorodičky. VYšetřením mi uvolnil zátku a zavedli mě na pokoj. Musím říct,že když jsem ještě z domova volala a radila se s PA,jestli máme jet,byla nepříjemná,rozespalá,ale pak tam byla hodná. No takže jsme byli na sále s vanou,kontrakce byly,ale nepravidelné,spát se nedalo vůbec, ráno žádný nález,přítele poslali domů a mě dali na čekací pokojíček,at prý spím. To se nedalo,každou chvíli mě vzbudila kontrakce. Na noc mi dala PA Lída,která jako jediná byla hodně nepříjemná a arogantní (ostatní moc hodné) a dala mi prášek na spaní. Usnula jsem tvrdě vždy na pět minut a pak mě vzbudila bolest,musela jsem slézt z postele a svíjela se tam. PA mi pomalu vynadala,že nespím a řekla a byla až zlá. Bylo mi smutno a cítila jsem se sama, mezitím dvě mamky porodily.
Pondělí ráno, prý nález nic moc, kolem poledne mi přinesla Sona oběd (byla jsem štastná,že tam je,je to ta nejlepší asistentka),ale já najednou měla hroznou kontrakci a řvala tam jak šílenec :-),tak mě vyšetřila a prej „pohnulo se to, dáme klystýr a jde se na sál,volejte tatínka“.
Byla jsem ze všeho unavená,oběd mi vzali,že jíst nemůžu, no přítel přijel,byli jsme ve sprše,ještě se to dalo zvládat celkem dobře,ale kontrakce se zhoršovaly a už ani sprcha nepomáhala. Ztratila jsem pojem o čase a vzhledem k tomu,že jsem už dvě noci nespala a pořádně nejedla,byla jsem vyřízená a večer ve vaně vyčerpáním a bolestí brečela. Přítel šel pro PA Mariku (vystřídaly se u mě všechny směny),at jde pro dr a řekl jí,že už nemůžu a já jí prosila o císařský řež Odpověd zněla „není důvod,porod jde pěkně“ ,myslela jsem,že si dělá legraci,já tam třetí noc. PA byla hodná ,chvíli se radily a usnesly se,že mi dají něco do zadku na zmírnění stahů, glukozu do žíly a prášek na uklidnění (vymohla jsem si dva), dr. mi praskl vodu, vůbec mě neupozornil a byl to hnus,já mu nadávala. Přítele jsem poslala opět domů a prožila příšernou noc,byla jsem mimo a v bolestech. Měla jsem od pana primáře slíbený epidurál (a ten tam jen tak nedávají),ale PA Marika mi ho pořád rozmlouvala,čímž mě nervovala, protože mě odrazovala a já už fakt nemohla. Pak šla domů a řekla"tak si ho teda dejte,ještě byste si na mě stěžovala". No a pak přišla záchrana moje - PA Sona, okamžitě se zděsila,že jsem ještě neporodila,vzala krev na epi a čekalo se na rozbor,potom přijela dr. anestezioložka se sestrou -úúúžasné ženské,ze kterých čišel klid, Sona mě držela a epidurál jsme zvládla bez problémů a najednou paráda,žádná bolest.
Přítel dorazil a já najednou byla otevřená na devět cm (epi mi nemohli dát dřív, otevírala jsem se dva dny na 4 cm) a mohla jsem tlačit.
Sona mi dala možnost vyzkoušet různé polohy,ale mě nejvíc šlo klasicky na zádech,i když jsem kvůli epi nic necítila,tak jsem tlačila jenom jako že tak,dvě sestry mi ležely na břiše a malá vylezla,ani nevím jak.
Na kurzu nám říkali,že dvě hodky můžeme být na sále s miminkem,ale hned jí po chvíli odnesly a ukázaly až večer,ale já byla tak hotová,že mi to bylo jedno,byla jsem mimo,ani jsem malou nechtěla u sebe, druhý a třetí den také ne,dodneška mě to mrzí.
Byla jsem na nadstandartu, spokojenost maximální, sestry hodné , kojit mě naučily (já byla apatická a kojit nechtěla,jsem jim vděčná).
Všechno bylo horší tím,že byly pak zakázané návštěvy a že jsem musela po týdnu na revizi dělohy a byla tam celkem deset dní.
Závěr: kdybych měla normálně dlouhý porod,jdu tam určitě znovu,ale to,co jsem si tam prožila bylo fakt hrozné a já mám trauma z porodu a bála bych se to zažít znovu,takže bych radši jela do Brna.
Hrooozně mě mrzí,že vyčerpáním a všemi léky jsem byla tak mimo sebe,že jsem si malou neužila a byla apatická,jak jsme přišly domů, začalo ale nejkrásnější období mého života a moje holčička je moje největší láska na světě. Jen škoda,že ten její příchod byl tak dramatický,ale stálo to za to.
Díky PA Soně,je to člověk na svém místě.
Omlouvám se za román.

Personál: Sona Holcmanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Raduli37 09.06.10 napsala :

ahojky..rodila jsem 6.8.2008 v porodnici ve vyškově a byla jsem nadšena..nastoupila jsem k porodu kol 22h a porodni asistentka(bohuzel jmeno si nepamatuji,jen vime ze je z Bučovic)mi po vyšetřeni rekla ze to bude tak za cca3hodky..přitel byl skvelej,dychal i tlacil semnou a asistentka mi moc pomohla,zadne trapeni jak popisuji nektere maminky se nekonalo..:))narodil se nam zdravý chlapeček..ubytování muzu doporucit pro ty ktere chteji nadstandart,Vyskov jich ma myslim 10..(Brno na obilnaku2)nektere maminky na porodnici ve Vyskove nadavaji,ale par sestricek i asistentek maji sve dny a je skoda ze nam je nekdy davaji ,,sezrat"prave po nejhezcim zazitku..:))a zkusenost s kojenim..je pravda ze nejake velke uceni se nekonalo,nasla se i takova sestra ktera chtela abych kojila2dny po porodu,porad mi nutila dokrmovat,to jsem ale nechtela takze byla docela zla..:((..mlicko se tvori ale pomaleji,ja si ale stala za svym a jsem moc rada,kojim maleho jeste ted..:))preji vsem maminkam rychly a emotivni porod,tu nejlepsi peci a sestrickam plno usmevu..:)Radula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně poslouchat rady asistentky,spravne dychat,tlacit..hodne si usetrite sily..:))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavne vlozky uz na sal..:))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Dagmar Otáhalová 09.06.10 napsala :

S porodem a následujícím ubytování jsem byla naprosto spokojená. Celé těhotenství u mě probíhalo v pořádku, nebyl předpoklad nějakých komplikací. I když se první doba porodní protáhla na více než 24 hodin, porod jako takový byl díky PA Soně Holcmanové naprosto v pohodě, miminko bylo na tři zatlačení venku. I následující péče na šestinedělí byla vzorná. Sestřičky byly ochotné a příjemné. Byla jsem na nadstandartním pokoji a sestřičky z novorozeneckého na zavolání došly, když jsem ze začátku měla problém s kojením. Nevím co bych vytkla. S jídlem jsem byla také spokojená.

Personál: Soňa Holcmanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - soumon 1 03.05.10 napsala :

Chci přidat příspěvěk,protože nesouhlasím s tím,že Vyškovská porodnice je hrozná. Rodila jsem tam třikrát a nemůžu si stěžovat. PA asistentky jsou výborné-pomohly mi se vším a nikdy si netvářili,jako že otravuju. Doktoři taky v pohodě. Na diskusi jsem četla,že dr.Hloubal-hrůza. Což je docela pravda,ale není tam sám a na nepříjemného doktora narazíte všude. Dále jsem tam četla,že se nesmí vzít na porodní sál foťák-není pravda! Všechny tři děti mám vyfocené manželem.Rodila jsem 2000,2004 a 2009.KOjení se podporuje,hned po porodu se mimčo přikládá. A sestry mi při prvním porodu pořád stály za zadkem a ukazovaly co a jak mám dělat. Glukozu mí drobečci dostali taky-není pravda,že nechají mimča hladovět. Na dudlík vás upozorní,že se nesmí,ale já ho klidně používala a nikdo nic neříkal.Co je teda pravda,tak že by se mělo něco udělat s WC A se sprchama. Opravdu jsou málo prostorné a je jich málo na celé oddělení.Ale můj názor je ten,že není se třeba bát Vyškovské porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - lejcula 13.03.10 napsala :

já byla s porodnicí naprosto spokojená,ty wc a sprchy by mohly být lepší ale myslím si,že mnohem duležitější je přístup lidí a ne to jak to kolem vás vypadá.mrzí mě,že nevím jméno PA která mi rodila nelinku.byla moc hodná a ochotná se vším pomoci.příště jedu znova do porodnice vyškov-doporučuju.šenková leona

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vyškov - Renzav 03.01.10 napsala :

Rodila jsem ve Vyškově syna v dubnu 2008. Jsem více než 100% spokojená. Porodnické oddělení je nově zrekonstruované, přístup PA i lékařů super! Starali se o nás, všechna naše přání byla splněna. Ochotně nás jejich fotoaparátem vyfotili a předali nám vypálené CD s fotkami. Pokud jde o oddělaní šestinedělí - také obrovská spokojenost. Sestřičky nám všem moc pomáhaly s kojením i s péčí o mimča. Hrozné a nevyhovující je akorát to sociální zařízení. Ale těch pár dnů se to dá zvládnout.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se! Na vola či nepříjemnou sestru můžete narazit i v té nejlépe hodnocené porodnici!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky pro maminku a plenky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vyškov - janinkacumacek 30.12.09 napsala :

Nabízí 3 porodní boxy, z toho jeden maximálně vybaven, opravdu komfort, druhý standart, třetí bída - pozor hodně porodů probíhá v něm!!!

PA v celku velmi dobré, paní Soňa a Marika patří mezi špičky, pouze negativní zkušenost s PA Večeřovou, která chtěla mít nejspíše klidnou noc a nereagovala na mé už opravdu velké bolesti.

Díky jejímu laxnímu přístupu jsou mé zážitky na porod husné, nemluvě o komplikacích.

Přítomnost otce či přítele u porodu placená jako všude, nesmí se fotit, pouze jejich placené foto nebo tajné po svolení PA.

Nadstandarty velmi pěkné, slušně vybavené, dítě v plastovém vozíku na kolečkách s hlídačkou dechu, ale zavádějící je informace o 10ti pokojích jež nejsou jen pro rodičky, ale i pro ženy po gyn.operaci, tudíž věčně obsazené.

Klasické pokoje jsou tu 3 a to pozor !!! po 4 maminkách a miminkách, které leží v kovových postýlkách bez koleček a hlídačky dechu, hnusné protíkající 2WC a 3 odporné kachličkové sprchy pro všechny maminky a těhotné cca 20 žen !!!! Společná jídelna typu školních lavic, obědy malé porce, o víkendu studené večeře - nedobré, k dispozici malá kuchyňka s ledničkou a MW.

Délka pobytu cca 4 den po porodu domů, nejsou-li komplikace.

Mimču se zde nedává UM, ať třeba chcípne, pak ho z radostí odeberou na kapačky, kde do něj cpou glukózu, o kterou jste žádali Xkrát a bylo vám to zamítnuto - záleží ale hlavně na dětském lékaři a sestrách, vše je bohužel o lidech.

Podpora kojení NULOVÁ, kdo má problém tak zde mu moc nepomohou a to zde mají laktační poradkyni, o kojení se zde nezajímají, vrazí vám odsávačku a dělejte co umíte, měli by se zaměřit na techniku přikládání a maminku to naučit, díky tomuto přístupu jsem syna nekojila - pokud vím tak moc porodnic se na tento problém nesoustředí.

Zákaz dudlíka pro mimčo, novinka z konce roku 2009.

Co se týče sester, tak jsou tu sestry převážně bez zájmu s laxním přístupem, sem tam se najde světlá vyjímka, ale váš problém je málokdy vyřešen :-(((

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Běžte se podívat, kde budete, když není volný nadstandart, hlavně na sociálku, to je děs běs, společná pro rodičky i těhotné cca pro 20 žen !!!!!

Nahlásit

Fotky z porodnice

Díky vaně se porod rozjel rychleji

Tady se narodila naše druhorozená dcera...:)

V noci jsem se narodil 18.7.2010

9 měsícu

7 měsícu

2 měsíce

nelinka šenková

16.5.2009-22.29

Přidejte Vaše fotky k porodnici Vyškov.>

Děti z porodnice Vyškov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Vyškov
Baldina zatím neznámé neznámé 25.09.2019
Děti narozené v porodnici Vyškov
Katyhi Rousínov Koblížek neznámé 10.02.2019
PamelaDrtilova Vyškov Lukášek
51 cm, 3740g 23.09.2018
Verush Sebastiánek Slavkov u Brna Sebastián
46 cm, 3210g 18.08.2018
pepi-h Ruprechtov Jonáš 50 cm, 3540g 23.07.2018
Matoax Vyškov Adam
48 cm, 3330g 17.07.2018
Zlatuska123 Zlata 50 cm, 3990g 05.07.2018
Mixitka25 Podolí Emma
49 cm, 2920g 26.04.2018
MarseLuskova Vyškov Matyáš Vymazal
neznámé 28.03.2018
Štěpánek15 Štěpán
52 cm, 3520g 24.03.2018
kačka121 Vyškov Honzík
50 cm, 3640g 24.03.2018
skipimona Vyškov Julinka 48 cm, 3100g 07.02.2018
Micseb Ema 46 cm, 3220g 06.01.2018
Daasenka13 Vyškov Laurinka 49 cm, 3040g 16.12.2017
zakky Bílovice nad Svitavou Bertík 51 cm, 3400g 15.11.2017
Turante Brno-venkov Václav 50 cm, 3780g 15.11.2017
Emicka2017 Emička
52 cm, 4070g 23.10.2017
Maky.p ČR :-D Lukášek 51 cm, 3880g 11.08.2017
sandrisruza Brno Jakub 46 cm, 2170g 21.07.2017
sandrisruza Brno Samuel 41 cm, 2300g 21.07.2017
Dagma75 Jonáš 50 cm, 3680g 18.07.2017

Rodily v porodnici Vyškov

Chystají se rodit v porodnici Vyškov

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Vyškov?