Výrobce: Peg Pérego
Značka: Peg Pérego
Výrobce: Peg Pérego
Značka: Peg Pérego
Přemýšlím, jestli Agrofet šmelí s názory lidí i tady, protože jinak si to nedokážu vysvětlit! Kočárek je totiž HROZNÝ! Škoda, že sem nemohu dát fotky. Nepatřím mezi místní haapy hours uživatele, ale kupuji si terénní kočár, aby zvládal terén! S GT3 jsem odjezdil rok a půl po lesích, úhorech, ale i skalách, kam skoro nevylezli lidi s hůlkami - ALE!! - kočárek je našrot a vše jsem to zvládal, protože jsem 90kg chlap, který naložený kočár cca 15 kg + 10 kg dítě prostě občas vezme do náruče a přes překážky jej přenese. Pokud jste uživatel stejné konstituce, pak si klidně GT3 na ten rok až dva pořiďte.
Je pravda, že si klidně do něj sednu sám a nemám pocit, že by to nezvládal. Je to masňák, ale s řadou konstrukčních chyb. Za prvé - přední kolo a jeho podivný záklon. Velice brzy se díky tomu, jak schytává nárazy, začne kvrdlat a vydávat kovové nepříjemné zvuky, jak je uvolněný trn osazení v čepu. Kolo totiž NENÍ odpružené, takže jdou do něj všechny nárazy naplno. Díky tomuto kolu a systému odpružení kočárek nejede nikdy rovně. Pořád jej musíte korigovat. Přítelkyně s ním nedokáže jezdit, protože po deseti minutých neustálého přetlačování vpravo a vlevo má ruce na patrď.
Další věcí jsou samotné díly - vše je Made in China. I když se kočárek tváří, že je italské výroby, většina výrobků má na sobě vyražené Made in China. Kolečka - gumy, duše - měníte je dvakrát do roka. Vzorek na kolečkách vydržel dva měsíce. Osazení bovdenů, přepínání aretace atd. Vše je z plast u s minimální životností.
BRZDY - STRAŠNÉ! Neustále vrzají a skřípají. Nepomůže nic. Vyčištění, vytření technickým benzínem, nic! Navíc brzda kočár jen dobržďuje a plně naložený jej určitě s touto hroznou brzdou z kopce s klidným svědomým zabrzděný nenecháte. Kočár ale nemá žádnou jinou lepší brzdu, která by kola opravdu zasekla.
Strašná je i síťka dole na vození věcí. Je obrovská, ale velmi brzo se síťová část začala trhat. Nová stojí snad 1500 Kč. Kola? 2500Kč. Tohle není cesta.
Masňák - ne, že uveze i 15kg dítě - uveze klidně i dospělého!
Horzné, nedostatečné brzdy
Hrozné zpracování plastových dílů
Made in China
Síťka v úložném prostoru se okamžitě začala trhat
Madla se vydrolila do půl roce
Brzda neustále píská
Extrémně těžký
Kola se neustále vyfukují, musíte koupit jiné kvalitní duše
Kočár nejede nikdy rovně! Kritizováno snad v každé diskuzi.
Nevhodný pro ženy pod 80 kg bez masivních svalových proporcí
Přední kolo se velmi brzy vymlátí v čepu a pak nestále hlasitě klepe
Když mi má 4,5letá dcera usnula v sedačce u auta, tak jsem ji dala do kočárku a tam se dospala. Sice jí čouhaly nohy, ale jinak to bylo v pohodě. Koš je tak ohromný, nevím kam tolik věcí budu dávat, až mi z kočárku holky vyrostou. Bohužel je ho plný kufr a to máme S-Maxe, takže do města (když jedu autem) mám jiný s pěnovými kolečky, který je tedy děsný, ale skladný a lehký. Pokud někdo chce pěnová kolečka, měl by si to nejprve vyzkoušet a pak porovnávat, zlaté nafukovačky. Má pěnové madlo, které je pro mě příjemnější, než kožené a brzda na rukojeti je pro mě velkým +. Bohužel ta cena za náhradní díly je astronomická. Jako za duši 300 Kč a plášť 600 Kč je opravdu něco. Sice prý plášť vydrží údajně 2 děti, ale stejně je to pálka. Měla jsem mraky kočárků, ale tenhle je pro mě TOP. Mám ho nejraději.
Skvěle se s ním jezdí
Ohromný koš, do které se vejde neuvěřitelné množství věcí
Pohodlné pro dítě
Pěnové madlo
Brzda je super, když mám druhý kočárek, otravuje mě brzdit nohou
Zvládne vše, polní cesty, silnice, obchod, louky…
Váha je bohužel ohromná
Kola musí být úplně dofouknutá, jinak je těžko ovladatelný
Drahé náhradní díly
Skladnost, do fábie ho opravdu nedáte
Za mě TOP kočárek. Jiný bych nekoupila. Hodně a dlouho jsem vybírala mezi kočárky a jiný bych nechtěla. Jsem ráda, že mám tento. Navíc pro aktivní maminku super ruční brzda, když jezdíte např. na bruslích atd. Kupovala jsem ho už s tím, že ho využijí následně i na druhé dítě.
Pro mě TOP!
velký
skvěle se ovládá jednou rukou
velká kola s možností nastavení odpružení podle terénu
držáky na pití
velký koš
prostor a komfort pro dítě
váha
velikost při složení
nutno dokoupit pláštěnku na hlubokou korbu
nedá se v něm dítě houpat, není to pérák
pořizovací cena
Kočárek na své třetí dítě jsem vybírala hodně rozvážně, aby byl naprosto dokonalý. Jedině tento kočárek vše splňuje i přesto, že jsem nikdy nechtěla trojkolku. Tento kočárek jsem koupila v trojkombinaci. Mile mě překvapila velká korba, do které se mi dcera vešla do 7 měsíců (naproti tomu mladší do x-landera jen do 5 měsíců). Super byla možnost pohodlně na podvozek nasadit autosedačku, takže na výlety jsme jezdili jen s podvozkem. Když sem nasadila sportovní nástavbu, tak jsem nevěřila vlastním očím. Tak prostorný kočár jsem ještě neměla (a že jsem jich měla). Malé je teď 15 měsíců a ještě má při položení spoustu místa - jak za hlavou, tak pod nohama. Kočárek je naprosto vychytaný, má skvělou boudičku, kterou lze přetáhnout až před dítě a nesvítí na něj sluníčko. Další předností jsou dva sklápěcí držáky nápojů a obrovský nákupní koš - kam se vejde opravdu velký nákup. Koš je navíc perfektně přístupný i když dítě spí, protože tyč, která koš drží, se dá bez problému stáhnout. Ruční brzda má 3 stupně a již na druhém stupni s kočárem nejde hnout. Jediné, co mi fakt vadí, je pěnová rukojeť, u které nešlo zabránit, aby se nepotrhala. Při ceně 24 tisíc za kočárek bych očekávala rukojeť koženou nebo dřevěnou, která by déle vydržela. No, vyřešila jsem to návleky.
hodně prostorný, pohodlně se v něm vyspí i větší dítě
přes svou mohutnost, dobře ovladatelný
dva sklopné držáky nápojů
možnost volit odpružení koleček podle terénu
prodloužená boudička jde přetáhnout, aby na dítě nesvítilo
obrovský, dobře přístupný nákupní koš
zvládne i pořádný terén
polohovací opěrka zad a nohou
je těžší, ale to musí být, aby byl také stabilní
i při složení je velký, ale vešel se mi i do malého kufru auta Ford Focus
pěnová rukojeť
Kočárek jsem si koupila na základě kladných recenzí, že je vhodný do terénu a snadno ovladatelný. Kočárek ale není vůbec vhodný do terénu, neskutečně s dítětem drncá, hlavně v korbě. Po rovině a hladkém povrchu jede a ovládá se pěkně, ale to asi s každým kočárkem. Stále je nutné kočárek přes překážky nadzvedávat. 3 stupňové odpružení je úplně naprd i to „soft“ je stále tvrdé jak beton. Kočárek je hodně těžký a široký. Už bych si ho nikdy nekoupila!
snadný systém nacvaknutí vajíčka i korby
korba v zimě drží teplo
rychlý systém skládání kočárku
bouda sporťáku jde v sedě hodně sklopit, v pololeže už ne
lehká aretace předního kola
velký koš
tvrdý, neodpružený
do sportovní boudičky hodně táhne přes síťky a průřezy
těžké nacvakávání nánožníku
3 kola nestabilní pro některé manévry a starší osoby
originál pláštěnka není na boudičku a je jen na sporťák
pořizovací cena
Kočárek jsem si koupila, protože měl dobré hodnocení. Bohužel po pěti měsících používání šel z domu!
Má naprosto příšerné brzdy, které se zničily hned při prvním výletu do přírody. Nejsou kotoučové, jsou tam jen takové gumičky, které se úplně zkroutily a zadní kola se zasekla, takže jsme domů jeli jen po předním kole a zadní jsme museli držet ve vzduchu. Náhradní díly na to nejsou, musí se objednat celý vnitřek a pochopitelně ne jen jeden, ale na obě kola za 1900 Kč. Tím skončilo naše ježdění!
Jinak kočárek je strašně humpolácký a těžký. Myslela jsem si, že mi to nebude vadit, ale při každodenním nandavání do auta je to prostě na prd. Je extrémně neskladný. Do Q5 jsme ho nedala, musela jsem jezdit Turanem ale i tam zabral obrovské množství místa. Ono když na něj koukáte v obchodě, tak to tak nepřijde, ale je to hrozný krám! Už bych ho nechtěla ani zadarmo! Ten co máme teď je úplně jiná liga.
snadné nacvakávání korbičky a vajíčka na podvozek (bez adaptérů)
prostorný koš pod kočárkem
těžký a neskladný
nekvalitní brzdy
nekvalitní síťovina na bočnici
komplikované nandavání sportovní nástavby
hrozná manipulace
kočárek je tuhý, jednou rukou téměř neovladatelný
poruchová regulace odpružení
nevejde se do výtahů a i v malém autobusu budete mít problém
Já musím na tento kočárek pět chválu! Opět si ho koupím! Měla jsem asi 5 různých kočárků, ale tento je TOP:-)
velký a prostorný
hodně doplňků - opravdu jsem je využila a byla jsem nadšená
boudička jde úplně stáhnout, takže na dítě nefouká
3 možnosti nastavení podvozku - zvládne jakýkoliv terén
jednoduše se ovládá jednou rukou
lehké skládání
těžší autosedačka
ve složeném stavu velký
Kočárek jsem plně ocenila až při skutečném používání. Spousta maličkostí, které vám přijdou při koupi jako zbytečné, se v reálu ukážou jako skvělý pomocník. Asi nejvíce si cením opravdu hlubokého koše pod kočárkem, do kterého jsem schopna naložit dokonce i kompletní výbavu na inline včetně pití.
spousta maličkosti, které oceníte až při používání
velký koš, který se dá sklopit, pro pohodlně naložení nákupu
držák na láhev
ruční brzda
ledvinka na rukojeti
supr na inline
je těžší
Pro nás super kočárek, koupili jsme ho jako druhý, měli jsme Icoo Peak Air a byl hrozně těžký!
aretace předního kola
snadná manipulace
prostorný
velký košík
spousta úložného prostoru
prostorný vnitřek sporťáku
pro různý terén
pěkný úplný leh a sed
pohyblivá stříška
ruční brzda
nástupek a zadní skatik po sourozence
pumpička a nafukovací kola
musíte mít kombíka:)
sportovní nástavba jen po směru jízdy
Máme trojkombinaci tohoto kočárku a jsme maximálně spokojení. Malá se nám do hluboké korbičky vešla i v zimní výbavě v 8 měsících, ve sporťáku má taky spoustu místa. O velkém a dobře přístupném košíku se píše všude, je to opravdu velká výhoda. Ovladatelný je kočárek výborně, ruční brzda byla můj základní požadavek. Jediné minus (ale zároveň i plus) je velikost a váha - s těžším dítětem a nákupem je to do kopce docela dřina. Na druhou stranu jsme kočár testovali na nejednom výletě na hory a je super stabilní.
velká korba i sporťák
stabilní
obrovský a výborně přístupný košík
vzhled
jízda v terénu
výborně ovladatelný
ruční brzda
těžký (na zvedání)
chce to kombika (ale např. do Fabie Kombi v pohodě)
Kočárek používáme 7 měsíců a teď jsme přešli z korby na sporťák. Zatím jsme naprosto spokojení, kočárek splnil veškerá naše očekávání, i když je to trojkolka, krásně se ovládá a zvládne i horší terén (polní cesta). Snadno se skládá, jen je trošku větší (je nutné mít větší auto), máme krátkou Octavii a vejde se. Po čase se i trochu rozhoupal, takže to není žádné tvrdé prkno. Korbička je dostatečně velká, malý se tam vešel i s fusakem do 9 kg a 72 cm a ještě by tam i chvíli vydržel, ale už chtěl koukat ven. Na sporťáku je nevýhoda, že nejde otočit proti směru jízdy, ale stříška jde krásně stáhnout až dolů. Brzda na madle je super věc, když jedeme z většího kopce apod.
velký koš
brzda na rukojeti
snadná ovladatelnost
nastavení odpružení
velká korbička
i po složení je velký - nutný větší kufr u auta
sporťák jen po směru jízdy
Doporučuji.
aretace předního kola
snadná manipulace
prostorný
velký košík
spousta úložného prostoru
prostorný vnitřek sporťáku
pro různý terén
pěkný úplný leh a sed
pohyblivá stříška
ruční brzda
nástupek a zadní skatik po sourozence
pumpička a nafukovací kola
prostorově výrazný
pohyblivost plastů