Barbánek 16 měsíců

Rodičovství
  • 04.08.04

Ahojky holky, tak kde všechny lítáte? Nějak nám to tu zamrzá :) Tak jsme nakonec zůstaly s Bárou doma a Jarča s Lindičkou si tak na chajdě užívaj samy, moc jim závidíme.

I když Bářin nudlákov je na ústupu, tak jsem o víkendu odpadla já, něco na mě lezlo - leze. Už je to lepší, ale radši jsem to nechtěla pokoušet, abychom nenakazily ostatní.
Představovala jsem si, že budu hodně odpočívat, vycházky jen odpo na chvilku, ale znáte to, je tady jeden malej prťavej, co chce ven hned od rána, takže žádný odpočinek se moc nekoná.
Vypadá to, že za poslední týden dva Bára vyrostla a to docela o pěknej kousek. Taky pěkně protivkuje a mamánkuje, možná jí ten růst bolí? Fakt je, že už od narození roste ve skocích, vždycky je to najednou vidět, jako by vyrostla přes noc. Konečně jsem vyřadila některé oblečky, co nosí od stáří půl roku :-) Tak zas abych snad šla nakupovat, nebo co :-))))
Včera nás navštívila Ethel a děti si úžasně hrály. Je vidět, že jsou prostě už velké a konečně se přestaly jen prát a strkat. Jeden začne dělat dupy dupy a další se hned se smíchem přidávají, často soutěží o nejhlasitější jekot - zatím vede jednoznačně Tedýsek, ale Bára se učí pilně a brzy ho uřčitě přeřve, je to přeci ženská, ne? :-)))))))) Na hřišti to taky už začíná být veselé, Bára moc ráda šplhá na všechny prolézačky a samo nejradši na klouzačku. Naštěstí se už chce i sklouznout, takže nestojí nahoře a já tak nemusím trnout, na kterou stranu mi spadne. Samozřejmě jí pořád jistím, ale zlepšuje se rychle, takže možná za čtvrt půl roku už si poleze sama a já budu jen dozorovat (chachá, to jsou naivní představy, určitě se najde něco, o čem ještě netuším a čeho se budu muset účastnit).
Vypadá to, že se Bára definitivně přestala bát pejsků a to dokonce i těch mrňavých zuřivě štěkajících. Sice jí to štěkání ještě pořád vadí, ale už se pejsků nebojí a dokonce se s jedním takovým rodinným malým štěkačem skamarádila. Obě (Bára i fenka Karina) objevily, že jsou pro sebe vlastně stvořeny, Bára většinou nosí samé dobroty, které vzhledem k její výšce jsou pejskovi volně k dispozici a Barča zase objevila, že je to hrozná legrace krmit pejska a při tom si ho i pohladí. Je to velké kamarádství, aby ne, když je to přes jídlo :-)))))))
Jezdíme teď alespoň jednou týdně za mojí babičkou, kterou Bára má moc ráda, jak doma řeknu, že jedeme za babi, tak hned piští babi babi, děda, auto brrrrrrrrrm. Nesmíme to říct příliš předčasně, protože ona je vmžiku sbalená u dveří a piští a piští, protože chce jet hned teď. Babička si s ní úžasně hraje a je z ní moc nadšená, takže jsme tam spokojeni všichni. Dokonce i s dědou si Bára hraje a to je co říct, pořád se na ty chlapy tváří zle a nekamarádí je. Ale protože je děda vytrvalej a nedá se, tak se nakonec nějak Báře „vnutí“ a je hned veseleji. Jsem moc ráda, že se Bára setkává se starší generací, určitě jí to něco dobrého dává a hlavně se taky konečně trochu otrkává a i jde na procházku s někým beze mně.
Máme teď zase problémy s jídlem, Barča by se ládovala furt nějakejma pišingrama a normální jídlo jí nejede. Už mě štve pořád vyhazovat jídlo. Na chajdě u babi jsme ale přišli na to, že potvůrka chce prostě jen to dospělácký jídlo, sbaštila tam plnej talíř bramboračky. A jak se olizovala. Tak řeším dilema, jestli ještě není příliš brzy jí dávat normálně slané a kořeněné jídlo, ale asi brzy řešit přestanu, protože jí prostě už tu její zeleninku s masíčkem (bez chuti) prostě nevnutím. Zkoušíme samostatné pití z hrnečku a docela to zatím jde. Problém nastává v okamžiku, kdy (stejně jako u jídla), chce Bára dát napít mě, nebo taťkovi. To pak je pití (a jídlo) všude a já nějak rychle ztrácím trpělivost a jsem nervní. Moc mě to mrzí, stresovat jí u jídla, ale snažím se moc, jen někdy to holt neustojím a okřiknu jí. Ona se chce o všechno dělit, to je fajn, ale nějak se mi nedaří vysvětlit, že mám svoje jídlo a tak to její je jen její a nemusí mi nabízet :-) Jedí už vaše děti normální dospěláckou stravu, nebo ještě klidně sbaští tu děckou? Po přečtení všech možných chytrých knížek jsem z toho nějaká divná, ještě by to jíst asi neměly? Ale když to dopadne tak, že se Bára rozhodne radši umřít hlady (spíš prostě nejíst to a vřískat do nepříčetnosti hlady), než by to snědla? Přeci nemůže žít z banánů a přesnídávek a piškotů? Čůrání na nočník se u nás zatím nevede, zkoušela jsem to párkrát, ale vždy vydrží sedět chviličku a ačkoli myslím ví, že do nočníku se dělá ee, tak se stejně vyčůrá na podlahu. Prostě se zvedne a čůrá vedle. Asi je na to ještě čas, jednou se to naučí, zatím žádné stresy.
O mluvení se už nebudu rozepisovat, oč je Barča míň šikovná pohybově, o to víc jí jde mluva. Už se normálně dokáže domluvit, vím, co chce. Jen ta její netrpělivost nás někdy zlobí, místo aby pořádně řekla, co chce, tak hned začne ječet a až teprve, když se jí pětkrát zeptám, co chce, tak mi to řekne.
Jinak ale jsem ráda, že spinká v noci a přes den celkem pravidelně a že mě teď už i nechá třeba půl hodiny v pracovně (jako teď) si něco dělat a sama si hraje. Když už se jí to nelíbí, tak přijde, zavolá na mě a když nejdu hned tak bouchá do dveří, ale není problém odejít a zavřít se tady, žádné pláče se nekonají. Takže mám možnost konečně napsat deníček i jindy, než když Bára spí a to je po tom roce a něco moc úžasný. Jen se tu nesmím zapomenout moc dlouho. I když … tuhle jsem se právě zapomněla a Barbánek mezitím usnul u televize mezi hromadou hraček na zemi :-) To bylo překvapení. Taky jsem moc ráda, že někdy si přijde říct, že chce spinkat. Kňourá a poplakává a pak zahlásí mňami mňami hají a táhne mě do ložnice. Tak dostane svoji lahvičku a fakt jde spinkat. No úžasnýýýýýýýý­ýýýýýý.
Těším se na Zizisrazík v ZOO, snad nám vyjde počasí a účast bude hojná. Při poslední naší návštěvě byly všechny zvířátka pe (pes), teď už tam možná bude zvířátek víc druhů :-) Tak hurá na výlet.
Všem přeji hezký den a veselé děti.
Mishicka + Bára

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  04.08.04 10:14

Ahoj,
s nočníčkem si taky hlavu moc nelámu, občas sice potkám geniální batolata, která už všechno umí (a moc to přeju jim i jejich maminkám), ale zatím mám s dvojčaty stejnou zkušenost jako Mishicka s Bárou. Nechci moc tlačit na pilu, protože si myslím, že ty neurózy nestojí za to. Buď to prostě jde nebo ne.

Manžel si všiml, že Aninka pečuje o Tedýska: když pláče, přinese mu dudlík a když chce její lahvičku, vstane, najde tu jeho a přinese mu ji. O tom dudlíku jsem věděla, ale o lahvičce ne. Tak jsme hrdi na naše děti (Aninku zvláště) a trošinku se bojíme, aby jim tahle „dělba práce“ nezůstala.

Děti se zase trošku rozpovídávají, máme taková slova jako „be“, beruška, „Ko“ slepice nebo kohout… Je jich daleko víc, ale samozřejmě, že na Báru nemáme, ta mluví už v souvětích :). Zajímavé je, že Aninka se naučila vydávat takový jeden zvuk, když něco chce (není to slovo, je to takové houknutí) a Tedýsek ho od ní přejal. Že by začátek vyhlášené dvojčecí řeči? Zatím mě to neděsí, ale přemýšlím o nějakém vhodném slově, které by bylo jednoduché, používané a znamenalo něco jako „chci“ nebo „prosím“.
Zizi: kdy přesně přijedeš? Mám už v srpnu nějakou práci a mrzelo by mě, kdybych o tenhle srazizík přišla.
Jo a taky se v denním režimu objevila další položka: ráno, po snídani a chvíli samostatného hraní děti vytáhnou knížky a chtějí si se mnou číst a hrát různé hry a říkadla. Pro vás, „jednočetné“ maminky to asi novinka není, ale pro mě jo. Takže jakmile vidím ráno dítě s očekáváním v očích a knihou v ruce, pouštím houbu na nádobí a čteme si a hrajeme si. Mám docela radost, že si takhle začaly „říkat“ co chtějí.
Tak, to je zatím vše,
Ethel, Ted a Anka, skoro 15 měsíců

 
Anonymní  04.08.04 11:16

páni tá vaša Anka to je šikulinka šikovná!!!

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.08.04 11:43

Já se musím přidat … Aninka je fakt rozená pečovatelka … opravdu se snaží utitšit nešťastné dítě, dokonce i bezdudlíkové Báře nabízela SVŮJ dudlík, když Bára plakala :-) A taky moc ráda děti krmí a je strašně hodná, protože se o jídlo poctivě dělí … včera se to projevilo v plné míře, krmila Barbánka, kterej měl plnou pusu hranolek, obě ručičky, ale Aninka krmila dál a dál … a nutno říct, že Barbánek to do sebe soukal, aby jí to náhodou někdo nevzal … na rozdíl od Aninky my máme doma totiž malýho hamouna :-)))))))) Tradičně si chová minimálně dvě panenky, už má vypracovanej styl, jak vzít do plné ruky kostek ještě něco dalšího aniž původní obsah upustí.
Ethel, u nás místo slova chci funguje „tííííííííí“ a ukázání na příslušnou věc. Tedy pokud ta věc ještě není v Bářině slovník. Nevím, kde to tííííííí vzala, ale mám takový pocit, že možná od Matýska.
Hm, tak jsem myslela, že Bára bude spinkat a asi ještě ne, jdu jí zachránit, to zoufalé mamíííííííí se nedá ignorovat.
Mishicka

 
Anonymní  04.08.04 19:31

Ahooooj!
Tak mám chvilku než půjdu žehlit obrovskou hromadu prádla,aby si měl Luky co vzít na chatu.
Mishičko,já to s jídlem už neřeším,protože Tomík vyžaduje zá:,–(ně to,co jíme my a hlavně Lukáš,takže jí jako dospělák,dokonce má dva chody,polívku a pak další jídlo.Bramboračku už měl na chatě s Tedýskem,oba se oblizovali až za ušima(o rodičích ani nemluvě(,byla pěkně mastná a fakt dospělácká,no ale hlavně že jim chutnalo.Dneska jsem vařila guláš s hlívy ústřičné,je fakt,že se snažím oddělat jeho prci a moc ji nesolit,ale on stejně ještě baští ode mě nebo od Lukyho,takže to má slaný i s trochou pepře.Musím říct,že jídlo pro mimina by do pusy už nevzal,dokonce už mu přestává chutnat i sunar,poslední dobou mi nevypije ani celou flašku,ale jen něco do 200ml,tak nevím..
Mluva je čím dál lepší,dneska přibilo slovo teta a taky mimi a je toho docela dost,dokáže říct co je to nebo toto je,tak to mě docela těší a taky se dokáže pomocí rukou nějak domluvit,takže mu docela rozumíme.Tak to je zatím všechno a jdu vyhlásit teda ten srazík,konečně jsem se totiž dovolala medulience.

ZIZISRAZÍK!!!!!!!!!­!!!!!!
ZIZISRAZÍK SE BUDE KONAT VE STŘEDU 11.8. V 10.00 HOD. PŘED PRAŽSKOU ZOO
Takže kdo můžete,tak prosím přijeďte,moc se těšíme,doufám že tahle hodina i den bude vyhovovat.Fialce a Miki to smsknu,nejsou asi na netu,o nikom,kdo by se na net nedostal nevím,takže ve středu zdar!!!!!!

Musím jít žehlit,tak se mějte a ahoj Zizi a Tom

PS:Aninka je teda pěkná pečovatelka.Můj strýc má taky dvojčátka a Maruška se taky stará o Marečka,ovšem teď jim bude šst let,ale dělala to od miminka:-)))),je to hrozně hezký,že Ethel?

 
Anonymní  04.08.04 19:34

Teda já si to nezkontrolovala a mám tam chyby,no hrozný.Tak aspoň tuhle-mělo tam být „oddělat jeho porci“ a ne prci :-)))).Zizi

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.08.04 03:05

Míšo,
taky mě děsilo, když Johana hrabala taťkovi do talíře s jeho chillie fazolema nebo smaženým bůčkem. Takže to řeším tak, že jeden člen rodiny má sice slanou ale jinak téměř nemastnou a nekořeněnou stravu, prostě tak na hranici poživatelnosti - a ten se potom dělí. Johana už teď dospěla ke zvyku, že prohlídne talíře a sama si vybere, z kterého bude ujídat - samozřejmě vybere ten nejblééé, naštěstí zatím stačí si s vyvoleným prohodit talíře s mimí stravou a funguje to. Je fakt, že mým chlapům i mně dosolené mimí-polévky nebo mimí-omáčky docela chutnaj, takže se vlk Johana nažere a koza (manželova večeře) zůstane celá. Důležité je, že všichni jakoby jíme z jedné mísy. Je to jediná možnost, jak do ní dobrovolně vpravit dostatečné množství stravy.
Jo a samokrmení jsme z Johany vydupali ustavičným naoko protestováním, že nám svou lžičkou do talíře sahat nesmí. Má z toho velkou legraci a krást už umí velice čistotně. Rozhodně krade čistěji, než se krmí z vlastního talíře, kam sahá stále i rukou a poskakuje u toho na židli.
Pa
 Romana

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.08.04 20:26

Ahoj holky!
Tak Fialce i Miki jsem poslala sms a obě psaly,že se srazíku zúčastní.
Tak ještě napište,kdo tam bude,ať víme na koho čekat.

Dneska mám trochu depresivní den,tak jsem si taky zavzpomínala na některý holky.
Chilie nemá připojení,ale jestli to občas čteš z učebny,tak se ozvi!!Mikisko,taky by ses mohla ozvat,jak se máte a proč tak znenadání nechodíš mezi nás.
Liliano,jak se máte?Co Deborka a Judy?
No radši se moc rozepisovat nebudu,jen jsem si vzpoměla,že Tom se konečně naučil vylézt na postel(už to umí asi měsíc,ale já to zapoměla napsat).

Tak se mějte a páááá na srazíku.Zizi a Tom

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.08.04 22:02

Hlásím, že my samozřejmě dorazíme také. Už se těšíme.
Doufám, že deprese jsou pryč a zítra bude lépe … taky jsem dneska měla nic moc náladu a nejradši bych se jen válela v posteli. Asi nějaké skvrny na slunci :-)
Tak pááááá Mishicka

 
Anonymní  06.08.04 11:03

Ahoj Zizi a ostatní děvčata a dětičky,
moc Vás zdravím a musím reagovat na výzvu.
Moc nechybělo a byla bych Vás navštívila na Brčálníku. Máme chalupu mezi Klatovy Sušicí. V tu sobotu, co jste se tam sjeli, tak měl můj muž sraz ze školy - on tam odtud pochází. Já ho odvezla na sraz a rozhodovala se, co budu dělat, nebož bylo teprve 16.00 hod. a tak jsem si usmyslela, že se na Vás pojedu podívat. Ale, docela dost pršelo - to sice pak přestalo, ale taky jsem si říkala, že budete chtít spíše vidět Deborku, než její babku. Já jsem ale byla docela zvědavá na ty malé „kulíšky“, co je znám jen z fotek z galerie ale asi mi chybělo takové to schválení či pobídnutí od některé z Vás a nakonec jsem si řekla, že raději nebudu obtěžovat, když nejsem ohlášená. Pokud ale pojedete příští rok zas a dopředu se s Vámi domluvím, přijedu ráda. Pro případ uvádím kontakt - můj e-mail:LilianaC@sez­nam.cz
Jinak - Judy měla 3 týdny dovču a vůbec se jí od Deborky nechtělo zpět do práce, ale co se dá dělat?! Malá se moc pěkně rozmluvila, už na mne volá „babíííí“ a stále mi nutí jíst BEBE sušenky. To je vám takový přísný rozkaz: babííí bebe, že musím poslechnout, i kdybych nechtěla. Taky říká roztomile ňuchnák - tučňák, baboky - bábovky, hezky umí volat na pejsky - Chavííí, Hepííí, umí krásně pojmenovat, říká mi i jak se jmenuju - Lili, pak umí Evi a taky říká Michma - Míša. Stráááášně ráda si hraje na písku, koupání by měla taky moc ráda, ale díky její chladové alergii je to problém. Má i když pláče po slzičkách nejdříve bílé a pak červené cestičky - přesně ohraničené jak tekla ta slzička a po pěti minutách to zmizí. To samé prý bylo, když jí namočili venku do bazénu. Namočili jí jen nožičky a hned se ta alegie na nich projevila.
Já vím, že jsou všechny děti roztomilé, ale když Deborka baví celý autobus, neboť když někdo nastoupí, či ona zase vystupuje, všem pokyne a volá áááj - ahoj, tak jsem úplně hotová a dojatá. A to se ještě zdvojnásobí, když se sejdou ještě s mým druhým vnoučkem o 14 dní mladším, než je Deborka. To mám ty nejšťatnější chvíle, co mi vůbec můžou potkat!!!
Vám všem přeju moc hezký zbytek léta a co nejvíc těch nejhezčích zážitků s dětičkami. zdraví Liliana

 
Anonymní  06.08.04 17:59

Ahoj,
pokud zatím vím, srazík 11. tuto středu v 10,00 se nám hodí.
 Ethel

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 06.08.04 21:13

Ahojky,
tak začnu svojí tradiční lamentací, že ještě nemáme internet:-) Tak jsem s dovolením osquatovala panu domácímu telefonní linku a jsem připojená aspoň přes modem - to je děs, jak jsem už zmlsaná:-))))
U nás se pořád děje tolik věcí, že zapomínám jedno pro druhý- asi si začnu dělat poznámky, abych tady pak neseděla před monitorem a nevěděla co psát - přesně jako teď:-)
Tak jen ve stručnosti, na srazizík určo dorazím - už proto, že musím přivést Zizi:-)))), a moooc se těšíme, hlavně teda Tedýsek, mám pocit, že se se mnou fakt nudí, když ráno s ještě napůl zalepenejma očima mi nese boty, klíče a baťoh a volá „pííííč“ - a to jsem ho teda opravdu nenaučila já:-)
Teď mě tak napadá, že asi píšu příští deníček, co? Tak to si teda ty poznámky fakt začnu psát!
Zatím se mějte krásně, jdu mrknout na chat! Šárka & Tedýsek

 
Anonymní  06.08.04 23:55

Ahoj holky a dětičky,
taky se hlásíme, jen nevím, jestli už jste na nás nezapoměli. Zizi si teda na nás nevzpoměla, ale možná jen nedopsala do konce. Máme se docela fajn, hlavně jsme zdraví a užíváme si tak přiměřeně podle možností prázdnin. Konečně je hezky, tak plaveme na zahradě v malém bazénku, dokonce i já jsem se tam včera namočila a Davídek, když přišel na to jak se tam dá pořádně blbnout, tak při každém násilném vytáhnutí z vody ječí na celou ulici, takže všichni ví, že právě jdeme z vody. Taky jsme byli konečně v ZOO Lešná a Davídek byl úplně nadšený a na každý zvířátko dělal s našpulenou pusou jůůůůůůůůůůůů. Dokonce jsem se divila, že v těch porostech všechny ty zvířata viděl, skoro žádné mu neuniklo, všecky objevil. A nejvíc se mu líbily žirafy - to bylo jůůůůůůů a vykulený oči k tomu a taky lachtani a do dnes je umí napodobit, když se zeptáme jak křičí lachtan. Však taky ještě v Zoo asi čtvrt hodinky vydával stejný zvuky, až se lidi za náma otáčeli a pak mi usnul na rameni. Sama jsem byla mooc spokojená, že se mu tam tak líbilo. Lucinka už to tam zná, tak se jí víc líbilo na atrakcích. Jinak jsme pořád doma, nějaká dovolená už asi nebude, jen Lucinka obejde rodinu na prázdniny. Tak strašně rychle to letí, že za chvíli bude zas škola. Pořád chtěla nějakého pejska (máme už vlčáka), tak si v úterý aspoň sehnala kotě (kočku už taky máme) a další den odjela na prázdniny, tak se starám já. Dala mi instrukce, že ho mám hladit, krmit a hlídat a babičce zase , jak ho uložit na noc. Zítra se vrací, tak snad bude spokojená.
Tak ještě něco k diskuzím - dospělácké jídla dáváme delší dobu, jen odebíráme před dochucením, samozřejmě, že ty extrémy co by chtěl, třeba ostrý párek, nedostane, ale polívky už vařím zvlášť jen občas. A taky teď trochu mlsá, že radši si dá tři svačinky než jeden oběd. Ale pořád má ještě zásoby, tak se nemusím bát, že by pohubl. Mluvit moc nechce jen když do něj něco pořád hustím, tak to jeden nebo dva dny říká a pak zase nic. Pořád vede tata, kde je, deda a co to je. Mama stále není nutné volat, protože je pořád k dispozici, tak proč by se namáhal. To spíš začně ječet a babi nebo mama zachrání, tak mluvit ani nepotřebuje. Vřeští docela dost, skoro při každém zákazu nebo když neví, jestli chce sedět na klíně nebo na zemi. A hlavně skoro každý večer před spaním. Už mi sousedka říkala - bydlí přes ulici - že ho jeden den neslyšela, co se stalo a to byla ta návštěva Zoo. Odpadl bez jídla a křiku a pak od 10-ti hodin do půlnoci řádil a nemínil spát. To dělá teď docela často a já si myslím, že to bude zubama, protože pak vždycky nějaký vyleze. Teď máme 8 zoubků venku a vykukují 2 horní stoličky. Dole mě nenechal dlouho zkoumat, tak jsem nic nenašla. Nočník zkoušíme, ale když řeknu udělej hačí, tak si sedne vedle na zem a hraje si s ním a když ho po:,–(ím, tak než napočítám do třech, je dole. Nedokážu ho zatím nijak udržet a ani se o to nějak moc nesnažím, tak ho zase schováme a jdem do vany. Včera chodil jen v kraťasích, tak jsem sbírala bobek na koberci a naštěstí nebyl déle bez dozoru, kdoví jak by to dopadlo. Taky ho nechávám hodně bez plinky, tak buď čurá do vody nebo přes sandálky na zem a když má kraťasy, tak jsme pak mokří oba. Já zase jak ho nosím, tak triko. Ale hlavně že je chlapeček spokojený. No byla by spousta věcí co pořád psát, ale nějak ten čas mi chybí. Přes den jsme pořád venku a práci doháním, když spí a to ty večery jsou teď docela divoký. Dnes v noci řádil od 12 h do 2 h ráno, tak jsem si slibovala, že si půjdu s ním v poledne lehnout, ale nakonec jsem si ani nevzpoměla. Davídek usnul při cestě kočárkem, tak jsem ho jen přenesla a byla jsem ráda že nemusím uspávat.
Tak holky, všecky vás moc pozdravujeme, užijte si ten srazík v Zoo a snad vás taky někdy uvidíme.
Ahojky Lenka, Davídek a Lucinka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.08.04 20:48

ahoj Leni!
To víš,že jsem na vás nezapoměla,ale ty se občas ozýváš a nezapomeneš zdůraznit,že na to psaní prostě nemáš čas,tak jsem ani nepsala,kde že jste.Tak teda úpiš častěji,jo!Ať máme víc zpráviček od vás z domova:-))).

Liliano,to je teda hrozná škoda,že jsi za náma nepřijela,to mě moc mrzí,zvlášť když jsi byla sama.A nemysli si,že bysme viděly rádi jen Deborku s Judynou,to je sice pravda,ale takovou naši společnou virtuální superbabču bysme viděly strááááášně rády.To je fakt hrozná škoda,protože v tu sobotu se to počasí umoudřilo a beránka jsme pekli na rožni a hlavu bys taky měla kam složit.Tak příště,jo?Já si zase myslela,že bys asi radši viděla Eržiku a ta s náma bohužel nejela,ale jinak se teda musíme domluvit,abysme se taky někdy teda seznámily se superbabčou!!!Tolik virtuálních vnoučat,jako máš ty,hned tak někdo nemáááááá: -))))))))))).

Tak já stále čekám,kdy už se stanu tetou,švagrovou si dneska nechali v porodnici,ale zatím žádný bolesti nemá,tak jsme všichni hrozně nedočkaví,protože ta si to mimi ¨bude v tom bříšku nosit snad do vánoc,chjo.

Tak končím,je mi hrozný vedro a deprese jsou snad pryč.
Tomášek má pořád na zadečku ty boláky,ale už se to začíná trochu hojit,tak snad už bude konec.
Tak ahoj a někdy jindy pááááá Zizi a Tom

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.08.04 09:01

Ahoj holčiny,

jen zkráceně abyste věděli že žijeme a pobyt s Olčou a Matýskem jsme přežili… :D

Chci se omluvit na ZIZI srazík… máme tady příbuzenstvo ze slovenska takže to asi nepůjde…ale návštěvu zoo plánujeme tak to zkusím nějak domluvit na stejnou hodinu a třeba mě pak na pul hodiny pustí at se aspon vidíme…

Tak se mějte krásně a užívejte léta
Až bude čas tak se ozvu…
Ahoj JArča a Kačenka

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 08.08.04 11:50

Ahoj holky,

take se omlouvam, ale v utery odjizdime z prahy, takze ac me to moc mrzi, na srazik nedorazime. Z Bary roste peknej rostak, leze jak drak, chodi kolem nabytku a zacina se poustet, steka na vsechny psy a uspesne zvlada kombinaci paci paci, papa a tak je velika, pro jistotu vse najednou :D Zacina stavkovat s jidlem, takze v klidu vynechava obedy a vystaci si s presnidavkama a jogurtama, nejlepsi je ale suchej chleba nebo rohlik, o ten se rada deli s maxem a on ji naoplatku nosi granule :) veskere ovoce je samozrejme taky bleee.

Mejte se moc fajn, uzivejte leta a prazdnin
Misa a Bara 11.mesicu

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.08.04 13:59

AHOOOOOOJ!!!

JSEM TETA!!!!!!!
Dneska kolem jedenácté hodiny se bráchovi narodila holčička Kristýnka 3,55kg a 51cm.

Tak to jdu zapít,tak se mějte ahoooj Zizi

PS:Teda Jarčo a Mismisko,to mě mrzí,že nemůžete,tak snad příště

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.08.04 19:50

Ahoj,

tak u nas to vypada na 50% ze navstivime zoo take ve stredu a snad bych mohla na chvili s vami pokecat… takze prijdte vsichni vcas at vas vidime…

Ahoj Jarca

Zizi tak to poradne zapij…at je Krystynka zdrava…a ze blahoprejeme

 
Anonymní  09.08.04 13:24

Chillie
ahoj holky, tak se vám po měsících ozýváme. mrzí mě, že jsem se s váma ani před prázdninama před naším odjezdem z brna. nějak to rychle uteklo a najednou jsem neměla přístup. ¨
teď bydlíme v brumově v malé garsonce s plno věcma, nic se mi nikam nevleze, pod nohama pořád nevybalené krabice z brna /ale já to prostě nemám kam dát/. jsem z toho celkem na nervy.
bývá mi tam docela smutno, kolikrát se stane, že za celý den promluvím jen s vítkem /radim bývá přes týden v brně, jinak je s nám/ a maximálně pozdravím sousedy.
takže vám docela závidím šumavu, srazíky a vůbec…
co se týká vítka, tak mám pocit, že v poslední době je to jiný člověk. on dělá snad všechny pokroky ve skocích. sice nemluví… a to fakt že nic, ale umí se domluvit úplně dokonale a rozumí úplně všemu. člověk aby si dával pozor, co před ním říká :). co se týká pohybu vyleze, vyšplhá úplně všude, běhá, jak o závod a utíká mi. už umí krásně jíst sám ze lžičky, pije z hrnečku /jen pod dohledem :)
a taky se naučil vztekat a to na můj vkus dost často. vůbec někdy nevím, jak ho uklidnit a občas i ztrácím nervy. ale jinak mám pocit, že ho mám čím dál radši.
jinak se tu všichni mějte, at vám vyjde srazík v zoo a až budu mít zase možnost, tak se ozvu. chillie+vítek

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.08.04 21:29

Ahoj lidicky…

tak je to 100% že se ve středu ukážu na zizisrazíku… nevim kolik budu mit casu, jak velkou dostanu propustku takze kdo prijde pozde prijde asi o nasi maličkost :D
Kdo bude včas tak můžeme mít společné foto… lidi na focení budou :D

Tak se těšíme ahoj Jarča a spící Kačenka…

 
Anonymní  10.08.04 08:21

Ahoj holky!
Tak dneska odjíždím k Medulience,takže se těším na zítřejší ZIZISRAZÍK.
Doufám,že se nás tam sejde hodně.Tak zatím pááááá Zizi

 
Anonymní  10.08.04 15:37

Ahooooj lidiiii,
chci nás jen nahlásit na SRAZIZÍK, tak ne že prchnete bez nás!!!! Olča a Matýsek

 
Anonymní  14.08.04 22:39

Ahoj holky!
Včera jsem dorazila domů,ale teda s vypětím všech sil.Samozřejmě byl pátek třináctýho,takže v praze zácpa jak prase a my s medulienkou v ní.Měla jsem odjet autobusem v půl jedné,načasovala jsem to tak,aby Tom spinkal po obědě a nezlobil mě v autobuse,jenže jsme ztvrdlyi na křižovatce asi dvacet minut,tak jsem byla úplně šílená,že to prostě nestihnu,nakonec Šárka sjela do jiné odbočky a zastavila na zastávce,abych mohla rychle na metro(samozřejmě se objevil autobus a my jsme se nemohly ani v rychlosti rozloučit),tak jsem naházela tašky do kočáru,ve kterém si Tomášek spokojeně chrupkal(bohužel dost předčasně-potřebovala jsem,aby spal až po cestě domů)a vyrazila sama na metro atd.Měla jsem asi čtvrt hodiny do odjezdu a trvdla jsem u automatu na jízdenky,do kterýho jsem naházela jediných osm korun,ktreý jsem v pěněžence měla.Pak jsem se řítila zběsilou rychlostí na metro,musela jsem se ptát,kam to vlastně jede,protože v tom fofru,jsemopravdu neměla orientační smysl,naštěstí mi nějakej chlap vždycky pomohl s kočárem a já doběhla k autobusu,sedla si a rozjeli jsme se,uf uf,ještě teď nevěřím,že jsem to fakt stihla.No ale Tomášek samozřejmě už znovu neusnul,takže byl celou cestu vzhůru,naštěstí byl docela hodnej,jen pár zahozených předmětů a podobně,ale vždycky mi to někdo podal.Do Brna jsme přijeli o půl hodiny později(zácpa),tam na nás čekal taťka a pak jsme se prodírali asi hodinu než jsme se dostali domů.Můžu teda říct,že jsem dlouho nebyla v takovým stresu,jako v pátek,fuj už nikdy více.No prostě jsem ze sebe vydala asi všechno,co bylo vůbec možný,navíc jsem celý den nic nejedla,takže jsem zdechala hlady a doma taky nic nebylo.Chudák Šárka asi měla vetší nervy než já,protože by si mě musela na:,–(it do bytu na dýl,kdyby mi to ujelo:-))).
Jinak se mi to moc líbilo,pražská zoo je moc pěkná,děti z toho měli asi zážitky,aspoň Tom byl naprosto nadšený z lachtanů i z dalších zvířátek,sice byli všichni BA a PIPI,ale bylo to super.a vůbec jsem byla ráda,že jsem vypadla aspoň na chvilku z baráku,doporučuju to všem.

Šárka měla asi psát deníček,ale bohužel ještě pořád nejsou připojení a taky jsem u nich otravovala já,takže nebyl čas to zařídit jinak,takže tímto ji omlouvám a snad ten deníček někdo napíše místo ní.
Tadeášek s Tomáškem byli naprosto úžasní,naučili se od sebe nějaký lumpárny a moc jim to spolu šlo,vyráchali se v úžasným bazénku a Tom se naučil od Tedýska slízání z postele a Tedýsek zase od Toma pití z flašky.
No prostě jsem jenom chtěla říct,že to bylo super,Šárko a Romane-moc vám děkuju,že jste nás u sbe nechali a doufám,že se brzo zase uvidíme,bylo u vás fakt bezvadně.Jsem hrozně ráda,že mám takový kamarády,ještě jednou díky.

Tomášek se nám dneska opupínkoval,má na sobě červený fleky,tak jsem volala doktorce,jestli nemůže mít náhodou neštovice.Zlatá paní doktorka se na něj přišla podívat(Tom zrovna ukradl Lukáškovi kyselou okurku a hrozně se tím cpal) a naznala,že to teda neštovice nejsou,asi nějaká alergie na jídlo,tak celý den přemýšlím,co jedl.Přišla jsem jen na broskev,kterou snědl včera celou nebo ještě měl kousíček rajčete,alůe to jsem našla vyplivlý na zemi,tak nevím,z čeho by to mohlo být.Každopádně jsem šťastná,že to nejsou ty blbý neštovice,protože v pátek odjíždíme na další dovolenou a to bysme asi nemohli.

Tak to bude pro dnešek všechno,zítra se musím jít konečně podívat na svou neteřinku a pak prát a žehlit atd.

mějte se zatím krásně a páááááá Zizi a Tomášek

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 15.08.04 21:03

Ahoj holky a pinďouři,
tak jsme se s Váma zase přišli rozloučit, odjíždíme opět se Šimonkem na venkov.
Chtěli jsme se podělit o krásné zážitky ze ZOO. Moc se nám to líbilo. Jako obvykle kromě jídla a kromě snahy mne co nejrychleji zdrhnout Šimona nic moc nezaujalo. Jo snad ještě najít ten správný kočárek, který by mohl tlačit. Abyste byli v obraze. U babi jsme z kočárku udělali ?kepl-car? (foto v galerce), který sloužil hlavně projížďkám s babi, která se zlomenou rukou nemohla Šimona dávat a vydnavat do a z kočárku, tak jsme nechali pouze nákupní košík do kterého si Šimonek nastoupí a z kterého vystoupí sám. A babi jednou rukou tlačila. No a tento ?kepl-car? je oblíbeným vozítkem našeho Šimona. Je lehký, snadno se s ním manipuluje a je přes nej vidět do dálky. Což bohužel s žádným jiným kočárkem nelze. A tak byl Šimon zklamaný, že náš kočárek je těžký, Zizi kočárek nemá sklápěcí řídítka, na Mishicky kočárek nedosáhnul, Lidničky kočárek se spícím Matýskem byl také těžký, o dvojčatech od Ethel ani nemluvě apod apod, ale hlavně nikdo nechtěl svěřit své dítko do Šimonových služeb. Jednou mu to všechno povím?.. Jo a taky nesmím zapomenout na koupání v jezírku. To bylo super, až na to že Šimona to také moc nenadchlo, stejně jako Dominika a tak pořád prchlali kam se dalo. Ale nejenom děti si užívali vody v jezírku (viz. Foto v galerce).
Takže odjíždíme trénovat kakání do nočníku za spolupráce PUŤA PUŤA, ráchat se v bazénku a hlavně užít si ještě pár dní volnosti, lítání celých dnů venku a vůbec zbytek prázdnin. Užívejte si i vy, mějte se hezky. A zase někdy brzo AHOJ na srazíku nebo tady.
Fialka a Šimon

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama