Bigantol jsem zapomněl

Rodičovství
  • joaska
  • 24.12.13

No, super. Musím tam být zítra na devátou. oznámím manželovi obsah krátkého telefonátu se svým lékařem. Tak já si vezmu volno na dopoledne a děti pohlídám. navrhne muž. Jenže zítra potřebuju s Adámkem v deset na osmiměsíční poradnu, to nemůžu stihnout. kroutím očima. S dětma pojedu já, však jsem jejich táta, ne? zamachruje si Tomáš.


6 komentářů

Při představě těch tří v poradně na mne jdou mdloby. I když. Proč vlastně, ne? Ať okusí chlapec i jiné starosti než jen zábavičku s dětmi. Začínám se na zítřek docela těšit. Sice dopoledne bez dětí strávím čekáním na nepříjemný zákrok u lékaře, ale koupím si alespoň časopis. A Maminka ani Betynka to rozhodně nebudou! V klidu si ho v čekárně přečtu, možná si na cestu zpátky objednám i kávu s sebou ze sousední kavárny, jak jsem to dělávala dřív, než se narodilo potomstvo.

„Fajn. Takže, kde to je, víš. Adama nesvlíkej dřív, než ti sestra řekne. Pak ho odstroj do plínky a hoď přes něj deku. Kuba bude hodnej, když mu za pomoc slíbíš, že na cestě zpátky si může vybrat dárek. Stavte se v hračkárně vedle lékárny. Prodavačka Kubíka zná. Má tam schovaný hračky do 60 korun. On si z toho vybere jednu. Předejdeš tak scéně, kdy bude chtít auto za pětikilo. Jo a do ordinace se nezouvejte.“ radím mu své vychytávky pracně vybudované za necelé tři roky strávené péčí o děti.

„Ještě mi řekni, ať nezapomenu pozdravit. Hele, lásko, já to zvládnu. Udělám si to po svém. Po chlapsku.“ pošle mě do háje s radami Tomáš a lačně se mi začne dobývat pod tričko. „Fajn, jak chceš.“ škodolibě se mi zaleskne v očích. „Dokážeš mě pohladit taky někde jinde?“ vyjedu nervózně absolutně nenaladěna na manželské radovánky. „Dokážu, ale já mít takový prsa, tak se hladím pořád.“ ujistí mě můj věčně optimistický muž.

„Každopádně mi doma zodpovíš následující otázky.“ probudí se ve mně pedagogická vášeň. „Adam má na zádech, nožičkách a loktech suchou, hrubou kůži. Chci vědět, co to je a čím to mám mazat. Dál nezapomeneš na Vigantol. Zeptáš se, jestli už můžem dávat bílý jogurt a který by doporučila. Proberete, co by mohlo zabrat na zuby kromě Calgelu. Pokud by si nevšimla Kuby, tak upozorníš, že má rýmu a pochrchlává. Tak ať mu koukne do krku a poslechne ho. Chceš to napsat?“ začínám opět pochybovat, zda je dobrý nápad pustit mého lehkovážného a až příliš pohodového muže k lékaři se dvěma dětmi.

„Ne, fakt tam nepůjdu s tahákem. Prosím tě, nedělej ze mně blbce.“ začíná se mnou ztrácet nervy můj jinak trpělivý choť. „A co řekneš, až se tě zeptá na Adámkův jídelníček?“ nedám pokoj. „Kojíš a dáváš mu dopoledne ovocnou skleničku, v poledne zeleninovou skleničku a večer instantní kaši, jelikož jsi líná vařit. A já na to musím vydělávat na přesčasech.“ dostane se mi rychlé odpovědi. Chce se mi výt.

Sedím v čekárně svého lékaře a ač si za to nadávám, nedaří se mi udržet myšlenky u polární záře v Grónsku. Neustále mi ty mrchy utíkají do poradny naší dětské doktorky. Konečně se dostávám na řadu. Mám absolvovat mírně bolestivý zákrok. „Nebojte se, chvilku myslete na něco jiného.“ konejší mě lékař jako malé dítě. „Tak to mi půjde, pane doktore, na něco jiného myslím usilovně.“ vzorně spolupracuji.

Přes město běžím podobna Joffreymu de Peyracovi, mocnému to choti krásné Angeliky. Zastavit mě dokáže pouze červená na semaforu a můj zubožený zdravotní stav. Pohledem na hodinky zjistím, že když vložím síly do závěrečné rovinky, mohla bych kluky ještě stihnout. Do dveří čekárny vpadnu jak Hunové do Evropy.

„Jé, dobrý den. S manželem a dětmi jste se akorát minuli.“ oznámí mi sestra. „Aha a jak to zvládli? Sestřičko, můžete mi říct Adámkovu váhu? Myslím, že to si manžel nezapamatoval.“ neudržím na uzdě svoji zvědavost a pochybnosti. „Pojďte dál. Paní doktorka tam nikoho nemá, tak vám řekne.“ rozesměje se ta dobrá duše.

S lékařkou prodiskutuji Adamovu suchou kůži, Kubovu rýmu, zavádění jogurtu do stravy kojence, použití homeopatik při prořezávání zoubků i muže na mateřské. „Prosím vás, já se zapomněla zeptat, jestli nepotřebujete Vigantol?“ omlouvá se lékařka. Odcházím z ordinace s úsměvem na rtech a receptem v ruce a těším se na ty tři mušketýry.

Už v chodbě cítím poněkud hustou atmosféru. Kuba sedí zaraženě v jídelní židličce a s nafučenou tváří třídí na jednu kupičku těstoviny a na druhou šunku z porce šunkafleků. Manžel s podobným výrazem cpe do našeho kojence cuketu s bramborem. Jediný Adam se tváří vesele a trpělivě chytá nabízenou lžičku do své odulé dlaně. S pracně skrývaným úsměvem jednoho po druhém políbím a čekám, až se rozpovídají.

„Tak odpovědi na tvé otázky. Suchou kůži mazat támhle tím. Stálo mě to čtyři kila. Jogurt může. Kuba má virózu, Adam to prý chytne pravděpodobně taky. Na zuby máme zkusit nějaký čípky. Jinak je vše vpořádku.“ chrlí ze sebe informace manžel, aniž by se na mne podíval.

Rozhodnu se ho trochu potrápit, požensku. „Kolik váží Áda?“ optám se líbezně. „No, začínalo to osmičkou, takže něco přes osm kilo?“ odpovídá tázací větou. Pobaveně zvednu obočí a do deníčku Adámkovi napíšu 8.950 g. Cifru, kterou mi sdělila sestra. Skutečně něco přes osm kilo.

„A jaký jogurt mu mám koupit?“ pokračuji ve výslechu. „Bílej.“ dostane mě do kolen muž. „Co ty zuby? Jaký čípky?“ sadisticky si vychutnávám mučení. „Homeopatický. Mají je v lékárně.“ odzbrojuje mě manžel. „Ach jo, to jsi mi výrazně pomohl. Tak mi dej ten Vigantol, já mu rovnou kápnu.“ zasazuju smrtelný úder. Ticho. Po chvíli se ozve: „Bigantol jsem zapomněl.“ nasadí výraz Kocoura ze Shreka. Mlčím. Maskuji smích. Raději se otáčím tváří ke Kubovi. Koutky mi však cukají, čehož si můj bystrý synek všimne. Svraští čelo a povídá: „Maminko, vypadáš jako kašpárek.“

To už nevydržím a rozesměji se nahlas. Nejenže oba mí synové mají vizáž manželovy zmenšeniny, ale očividně dědí i ty jeho průpovídky. Kdyby jejich malé nožky neokopávaly moji dělohu, žebra i močový měchýř, kdybych je v bolestech nerodila, uvěřím snad, že se můj muž rozmnožuje dělením.

„Pomáhal jsi tatínkovi s Adámkem, miláčku?“ zeptám se Kubíčka. „Táta mi nekoupil auto, protože jsem brečela.“ vyčítavě si stěžuje synek. „Brečela jsem, protože jsem nechtěla otevřít pusinku, ale přeprali mě.“ žaluje dál Kuba.

„Ty se směješ, ale já jsem z nich hotovej. To byla akce. Kuba se uprostřed přechodu začal svlíkat, že prý má v kalhotech zvířátko. Nevím, co ho to chytlo. Dělá to každou chvíli. Nic tam nemá, díval jsem se. To jsou ty jeho imaginární kamarádi. Taky se rozbrečel, protože jsem rozšlápl imaginární krtinec. Adam strašně ječel při kontrole, takže jsem doktorku vůbec neslyšel. Když se chtěla podívat Kubovi do krku, tak se synáček zasekl a tu pusu prostě neotevřel. Prý jen s maminkou. Po dobrým to fakt nešlo. Takže jsme museli násilím. Viseli na mně oba dva a brečeli. Jak je ustrojíš a vypravíš ven, když brečí a nechtějí tě pustit? Já jsem se nemohl ani obout.“ vychrlí jedním dechem rozčílený muž. „Ale za ten Bigantol promiň, to jsem úplně zapomněl. Zkusím zítra v práci skončit dřív a vyzvednu ho.“ obejme mě manžel.

Já potvora chvilku přemýšlím, zda ho mám nechat jít žebrat o Bigantol. „Nemusíš. A je to Vigantol. Zvládl jsi to pochlapsku skvěle.“ jsem měkká. „Možná bys měl ale víc trénovat. Přístě zkusíš nákup s oběma, ale teď v zimě. V létě je to brnkačka.“ navrhnu líbezně.

„Maminko, myslím, že mám v kalhotech zebru.“ volá na mne Kubík s kalhotama u kotníků. „Vidíš to, to mi udělal, když jsem je konečně oblíkl a Adama narval do kočáru, než jsem si stihl zavázat boty, zase se svlíkl.“ žaluje manžel jako dítě, kterému rozdupali bábovičky. Zuji Kubíčkovi bačkůrky, svleču kalhoty i slipky, abych ho přesvědčila, že žádné zvíře u něho v nohavicích opravdu nebydlí. Když se ozve cink. Na parkety dopadne malá umělohmotná figurka roztomilé zebry.

P. S.: Budu více věřit svým dětem. Budu více věřit svému muži. Budu neustále vděčná, že je mám. Krásné Vánoce vám všem. J.

Hodnotilo 92 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 24.12.13 00:12

Nádherný deníček, rozesmál mě :-D

 
Žižule
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 24.12.13 00:14

Moc pěkný deníček, děkuju za pobavení, máš doma 3 skvělé kluky :-) Pěkné vánoce :-)

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 24.12.13 00:15

Super cteni :D jako prvni :)

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 24.12.13 00:18

Opět super deníček :palec:

Krásné Vánoce Tobě i celé rodině :kytka:

 
1.zizi  24.12.13 00:20

To je dobry :mrgreen: :palec:

 
Michellie
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 24.12.13 00:27

Uzasny!! :-D Vesele Vanoce.

 
ruckis
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 24.12.13 01:29

:potlesk: :potlesk: skvělé, vážně jsem se pobavila :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 24.12.13 02:04

No jo opet si nesklamala-super :palec: :palec: :palec: :palec:
krasne vanoce ;)

 
Isa257
Povídálka 13 příspěvků 24.12.13 02:46

Krasne vanoce vam 4 i ostatnim hltalkam tvych jedinecnych denicku. At jste zdravi a kdybys zas mela nekdy potrebu vyt, napis o tom denicek, moc rada si zase poctu :)

 
barbarossa
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 3 inzeráty 24.12.13 02:47

Krásný deníček jako všechny Tvoje deníčky. krásné svátky, pohodu, klid a především zdraví všem tady na emiminu. :mavam:

 
gala-dali
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 24.12.13 02:53

Krásné Vánoce, super čtení, moc mě to pobavilo i z toho důvodu, že to za půl roku budu mít doma v bledě modrém (ty tři chlapy v baráku) :mrgreen: :mavam:

 
Pexeso
Kelišová 5469 příspěvků 24.12.13 04:01

Krasny denicek. dost jsem se zasmála. doma to kam podobně :)

 
MDK
Extra třída :D 10952 příspěvků 24.12.13 05:40

:mrgreen: To je nádhera číst Tvé deníčky. :potlesk: Zase si mě pobavila. :pankac: Máš super rodinu a přeji vám krásné svátky. :kytka:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 24.12.13 05:47

Tak to je krasa takto po ranu..;-)

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 24.12.13 06:12

:lol: Super denicek :mrgreen:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 24.12.13 06:35

Krásný :)

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 24.12.13 06:38

:potlesk: Krasne vanoce

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 24.12.13 06:43

Luxusniii…mejte krasne a vesele vanoce :-)

 
Fufíkk
Povídálka 46 příspěvků 24.12.13 07:24

:potlesk: Moc jsem se zasmála, i Vám a Vaší rodině krásné svátky :hug:

 
nataluska
Kelišová 6937 příspěvků 24.12.13 07:40

Tak jsem se po ránu pěkně zasmála. Docela by mě zajímalo, jak by to zvládl manžel se třema holčičkama (7,4 a 1 rok) a pak ještě nakoupit. Taky pořádná fuška.

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 24.12.13 07:41

Jako vždycky ten deníček nemá chybu :kytka: Krásné čtení na Vanoce :palec: Krásné svátky a do nového roku zdraví, štěstí a pro nás spousty tvých báječných deníčků :potlesk:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 24.12.13 07:59

:D Nádhera, zebra mě dostala :lol: Krásné svátky celé rodince :kytka:

 
Elessar  24.12.13 08:08
:lol: :lol: :potlesk:
 
Mauzik2
Ukecaná baba ;) 1998 příspěvků 24.12.13 08:21

Uzasny, nemohla jsem si po ranu na Vanoce precist nic lepsiho :palec:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 24.12.13 08:23

Bigantol :lol: To mi připomíná mého syna, který říká mikině „bikina“ :lol: A taky je celý táta. Hezké vánoce přeji.

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 24.12.13 08:27

Děkuji za krásný deníček, hned mám to štědré ráno veselé! :kytka:

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 24.12.13 08:32

Jů to je super denicek :D Opravdu krasny ;)

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 24.12.13 08:42

Ju, vtipne a trefne! Hrozne prijemne cteni po ranu!

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 24.12.13 08:51

Zebra v kaťatech :mrgreen: :mrgreen:

 
lenilajd
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 24.12.13 09:48

:potlesk: Krásné vánoce Tobě i celé rodině

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 24.12.13 10:11
:potlesk:
 
Sarin
Kelišová 6011 příspěvků 2 inzeráty 24.12.13 10:15
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :kytka:
 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 24.12.13 10:16

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: já ty tvé deníčky tak ráda čtu :)

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 24.12.13 10:18

Super, opravdu jsem se mezi tím vším shonem pobavila… btw: manžel odešel s dcerkou na procházku po tom co dopil sklenku vína (nepije) doufám, že se vrátí…oba :mrgreen:
Krásné Vánoce :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5386 příspěvků 24.12.13 10:41

Tak jsem se uz dlouho u denicku nepobavila - paradni :-)

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 24.12.13 10:47

Super deníček, opravdu mě pobavil :D Krásné Vánoce celé rodince :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 24.12.13 11:09

:mrgreen: :mrgreen: jako vzdy jsi nezklamala :potlesk: Krasne Vanoce :kytka:

Příspěvek upraven 24.12.13 v 11:11

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 24.12.13 12:35

Ani jsem nekoukala na autora a četla a ke konci si říkám, že musím zjistit, kdo že to psal a že doufám, že dáš a budeš mít další deníčky. A má oblíbenkyně… Díky, moc jsem se mezi úklidem pobavila :potlesk: :pankac: Tak šťastný a veselý a těším se na další počtení :pankac: :P

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 24.12.13 12:49

Moc krásný deníček v tak krásný den, usmála jsem se a zase jdu ke své rodině užívat svátky :hug:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 24.12.13 12:51

Paráda :palec:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 24.12.13 12:57
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 24.12.13 13:03

Jako vždycky super deníček, výborně jsem se pobavila :potlesk: :potlesk:
Zebra mě dostala do kolen :mrgreen:

Krásné Vánoce :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 24.12.13 13:12

Bezva jsem se pobavila :lol: :lol: :lol:. Všude stejný :lol: :lol: :lol:

 
Lizzi  24.12.13 13:25

Parádní počteníčko na Štědrý den, díky moc! :lol: a veselé Vánoce přeji, i když ty asi mít budete tak jako tak ;-) tak alespoň méně zvířat v gatích! :palec:

 
Daniela PB
Kecalka 207 příspěvků 75 inzerátů 24.12.13 13:45

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
krásný deníček, milé čtení…
Krásné vánoce celé vaší rodině :mavam: :mavam: :mavam:

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 24.12.13 14:12

Jee kouzelné, máš skvělou rodinku a já si diky tvému deničku uvědomuji, že mám taky skvělou rodinku. Kouzelné Vánoce :hug:

 
Ka-tcha  24.12.13 14:18

Krásný deníček, úžasně sedne akorát na Štědrý den. Taková pohodová rodinka! :palec: Rozesmálo mě to, protože to je asi všude stejný, úplně jsem to viděla u nás (akorát máme holky). To je ta krása všednosti. Obyčejný den a jak si ho člověk zapamatuje, dokonce potěší i čtenářky. :potlesk: :potlesk: :potlesk: Krásný Štědrý večer Vám všem! :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 24.12.13 14:22
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :mrgreen:
 
little_witch84
Závislačka 2738 příspěvků 24.12.13 15:56

Úžasný deníček :palec: Slzím smíchy :lol:

 
sacko
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 24.12.13 18:10

Krásné :-) pobavilo mě to… Veselé Vánoce :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama