Brusinčátka ? 16.díl

Rodičovství

Milá Brusinčátka a jejich maminky, hlásím se vám já, malá (no vlastně už velká ? čtyřměsíční) Hanička. Ráda bych zavedla tradici, že poslední deníček v měsíci bude jenom náš miminkovský a že mi taky napíšete, jak se máte a co už umíte! Já jsem byla u paní doktorky naposledy před 14 dny tentokrát to byla rychlovka. Nejdřív jsem dostala ham na lžičce (rozeřvala jsem se, protože to bylo bléééé), pak mě řvoucí mamka položila a paní doktorka mi koukala na ramínko, jestli už ho mám zahojené a jestli mě může očkovat. Hehé, nemám, takže odloženo o měsíc! Když mě mamka oblíkala v čekárně tak jsem zase začala ječet, prostě člověku nedají pokoj ? doma oblíct, když konečně usnu v kočárku, tak zase svlíkat, oblíkat ...

Jeden pán mě obdivoval, jaký mám silný hlas a mamka mu na to řekla, že když doma řvu v koupelně, tak se odlupují dlaždičky, chichi. A to zase pravda není, mně už se totiž koupání líbí a krásně se směju a kopu nohama a vodička vyšplouchne ven a mamka má zráchané kalhoty, když si je zapomene sundat, hehe.

Ovšem heslo mých posledních dní je SEDĚT, SEDĚT, SEDĚT! Kdo by taky pořád jen ležel, když zjistí, o co všechno přichází. V leže na zádech pořád předkláním hlavičku a snažím se sednout, dokonce se chytám ručičkama za kaťata a přitahuju se, ale je to naprd, pořád mám ještě hlavu moc těžkou, takže se ani nehne a nohy mi vyletí do vzduchu. Takže vemu zavděk jakémukoliv prstu, který mě chytne a pomůže mi sednout. Hlavičku držím bravurně a zádíčka mám rovná, rozhlížím se a jsem strašně vykulená a spokojená. Taky ráda sedím mamce nebo tátovi na klíně, opřou si mě o sebe, abych si zádíčka moc nenamáhala, a moc se mi to líbí, akorát u toho bliju. Pak když mě zase položí, tak se můžu uhulákat.

Jo a už mám svoji vlastní židličku na papání u stolu! Mamince ji pro mě pořídili kolegové z práce a všichni se přijeli na mě podívat a moc jsem se jim líbila a nosili mě, heč! Akorát když mě mamka koupala a dvě tety co mají miminka v bříškách se byly dívat a mamka místo aby pospíchala mě honem oblíct, tak jim všechno vysvětlovala a ukazovala jim moje špinavý dupačky a to jsem se rozhulákala a nedala se uklidnit ani pitím, až se vylekali a radši odjeli, chichi. Tak teď se honem musím naučit sama sedět (už za dva měsíce bych měla začít papat mrkvičku), protože tatínek už zkoušel do mojí židličky dávat Jíru a to mě tedy namíchlo. Tak jsem si na oplátku potají vyzkoušela Jírův kočárek ? to když Jíra spinkal a máma potřebovala na záchod a bála se, že tam budu hulákat, tak mě v předsíni šoupla do Jírova sporťáku a přivezla si mě mezi dveře na záchod. Sice jsem trošku klouzala dolů, ale moc se mi líbilo sedět a všude vidět, tak už se třesu, až i venku budu moct v kočárku sedět. Ve svém kočárku se rozčiluju, že nic nevidím, když se mi nechce spát, vůbec mě nebaví v něm ležet a čučet do boudičky.

Já jsem zjistila, že už nepotřebuju pořád jen spinkat, takže dopoledne naspím tak sotva hodinku dvě ? v mezidobí mě mamka musí nakrmit a pak si se mnou hrát. Nejdřív jen tak ležím a koukám se na hračky, moc mám ráda pískací kačenku, mamka s ní na mě zapíská a já kopu nohama a mlátím rukama a žvatlám a špulím pusinku a dělám na kačenku strašný ksichty, až se mě mamka bojí :o) Teprve nedávno jsem objevila, že mám na ručičkách takový maličký měkoučký prstíčky a tak si je pořád rvu do pusinky a cumlám je a zkoumám a žvatlám skrz ně. Dokážu si jich do pusinky nacpat všech pět najednou :o) Pak už mě to hraní nebaví, takže začnu kňourat a mamka mě třeba vezme chvíli na klín, jenže pak už mě ani to nebaví nebo mamka potřebuje něco dělat, takže mě odloží do postýlky a já se vztekám a třeba chvíli usnu a pak se zase rozčiluju a jak se tak plazím po postýlce tak strčím do hraček a vystřelím je z postýlky ven a s úžasným rachotem dopadají na dlaždičky :o)
No zpět k tomu spinkání přes den ? je to tak dvě hodiny vzhůru, hodinu spát, dvě hodiny vzhůru, hodinu spát. Většinou spím aspoň chvilku po obědě, když spí bráška, takže si mamka trošku oddechne. V kočárku řvu u oblíkání, když vyjedeme, tak třeba na chvilku usnu (pokud jsem nespala těsně před tím, to se rozčiluju celou cestu), ale spím sotva hodinku a zase koukám a chci zase ven.

Večer mě maminka ukládá okolo osmé, většinou usínám dobře, no a v noci se budím podle toho, jak moc jsem unavená ? někdy 1× za noc, někdy i 3×, a podle toho taky vstávám ráno. Tak tuhle třeba jsem už v 6 byla prostě vyspalá, tak jsem nejdřív půl hodiny žvatlala v postýlce, až jsem se rozeřvala a mamka mě musela vzít k sobě a chrastit mi chrastítkem a zabavit mě, chichi pohled pro bohy usínající mamka s pískadlem v ruce :o) Když už pak nevěděla co se mnou, tak mě zvedla do výšky a dělala jsem letadýlko, a to se mi tak moc líbilo, že jsem se začala řehtat nahlas a dokonce jsem se zapomněla poblinkat! Taťka to slyšel až v koupelně a přišel se podívat, co to provádíme tak zábavného :o)

Jo a už spinkám v opravdovém pyžámku! Mamka mi přestala na noc dávat vycpávací plenky, protože i Jíra je už v mém věku neměl. Já jdu na kontrolu s nožičkama až za 2 týdny, ale to jen pro to, že když jsme měli jít poprvé, tak byly Vánoce a máme skluz. Na noc tedy dostávám pyžámko jako nosí dospěláci ? mikinku a kaťata. Mám dvě krásné soupravičky, s koníčkama a s kuřátkama, maminka se totiž bála, že než půjdu na kontrolu kyčliček, že z pyžámek vyrostu a pak si je neužiju. A spinkám s bosatýma nožičkama a to je mi moc příjemné, jak jsem ve fusáčku, tak jsem je měla pořád spocené.

Když bylo o víkendu poprvé krásně jaro tak u babičky zahájili grilovací sezónu a poprvé dělali na zahradě ohýnek a na něm papání. Já jsem se měla úplně nejlíp, protože si mě mamka dala do klokanky a celou dobu mě nosila a já jsem se mohla všude rozhlížet a všechno vidět. Akorát mamka musela jíst ve stoje a pořád se se mnou pohupovat, protože jak si chtěla sednout, hned jsem začala ječet. No prostě byla jsem na vrcholu blaha a v klokance bych mohla být pořád, bohužel mi to mamka moc často nechce dopřát.

Teď k nám přijela na dva dny prababička z Prahy a hned jsem si ji omotala kolem prstu, hihi. Když přijela, tak jsem se zrovna probudila a hezky se usmála, a když babička obdivovala moje obrovský kukadla, tak jsem se na ni začala řehtat a to úplně nahlas. Babičce se to taky moc líbilo a tak mě celé dva dny nosila a chovala, heč.

Ještě ke kakání ? kakám pravidelně o víkendu a aby se neřeklo, občas přidám překvápko i přes týden. Mamka mi říká kouzelnice, protože se mi párkrát povedlo naplnit plínku až po okraj a přitom ani trošku neukáplo mimo, hihi. I když prosáknout skrz všechny vrstvy taky umím, ale zase tak často to nedělám, protože pak jsem nemilosrdně svlečena do naha a strčena do umyvadla pod kohoutek.

Tak se mějte prima a pozdravujte mamky od té mojí.
Ahoj Hanička, 4 měsíce, a mamka Jiřina

Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.03.04 08:38

Ahojky Brusinčátka a maminky,
kdo si pamatuje Maky ještě z deníčku od snažilek, tak jsem vložila do fotoalba jarních miminek 2004 fotečku její Terezky. Měla by se tam objevit během dne. Mějte se moc krásně a opatrujte Vašer zlatíčka Maru

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 30.03.04 13:14

Ahoj holky,

Od včerejška nám nešel internet , ale stejně jsme o moc nepřišli. Nikdo nikde, co je sváma, kde jste?

My jsme zapomněli nahlásit 3měsíční rozměry, takže váha 6.580 g a délka 64 cm.

Maťulka se vzbudil tak zatím papa

Evula a Matýsek 13 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.04 15:55

Zdravíme všechny naše lásenky!!!!!
To jsme s mamkou rádi, že už je tu dnes nový deníček ? my jsme se totiž už nestihli dokousat konce toho předešlého Mamka se o to snažila, ale já jsem ji to pokaždé vymluvil=buď jsem začal plakat ? neboť jsem nebyl středem jejího zájmu a to mě pokaždé dosti naštve nebo mě prostě nebavilo čekat na to až všechny Vaše vzkazy přelouská ? pokaždé Vám už začala odepisovat, ale nikdy to nemělo řádného konce a to jen díky mě!!!
Haničko:myslím, že máme hodně společného ? taky rád vyvádím ? hlavně v kočárku kde mě stejně jako Tebe už nebaví jen tak ležet a čučíkovat do boudičky nebo dokonce na povel usnout ? to už pro nás ?velká?miminka není (aspoň se to snažím mamce pokaždé vysvětlit svým hlasitým projevem?..stejně nechápe)Mí rodiče nechápou že i když mi jsou teprve tři a půl měsíce ? rád zkoumám své okolí ? to vám je kolem takových věcí ? nestačím to všechno sledovat ? nejhorší jsou přechody od nás z bytu k oběma babičkám ? všichni mají bytečky jiné a těch novinek?.Snažím se ale zachytit vše Někdy to vyžaduje řádnou akrobacii, ale to mě nevadí ? spíš bych řekl, že to vadí všem okolo ? většinou jsem takový ? jak říká mamka ? KULÍSEK ? hlava vpravo, tělo vlevo ? nožky ve vzduchu, ruce v pusince ? pokud to jde ? tak až po loket. Je pravda, že tím pádem dost slintím, ale mě to neva.taťka má vždycky snahu prvních 20minut ze mě dělat slušňáka a tak mi sliny utírá, ale pak vidí tu beznaděj a mou o to horlivější snahu slintit ? tak s utíráním končí.
U paní MUDr. Jsem byl 21.3. a to jsem vážil 5,8kg a měřil 59cm ? už jsem docela velký ? fusáček v kočárku mi stačí jen tak tak ? občas se to snažím svým rodičům taktně naznačit ? kopu do něj jako pominutý a dělám, že mám klaustofobii už v dětství, ale oni nechápou ? tak musím zase po chvilce přestat a smířit se s tím, že mi asi teď na jaře nový nekoupíLCož je nespravedlivé, ale pravdivé.
Holky ? jak tak pročítám s mamkou tento deníček ? zjišťuji, že Vás tu je opravdu převaha ? to mě ale vůbec nevadí ? já jsem po taťkovi ? takový malý exhibicionista atak jsem mezi slečnami šťastný ? mamka mi teď koupila fešný lacláče ? to by jste koukaly ? docela mi seknouJasˇpon to všichni říkají ? mamka mi je chce dát i na vítání občánků ? tam jdeme tuto sobotu ? tak jsem zvědav ? kdo tam všechno bude a jaké to bude ? no, když se mi to nebude líbit ? řádně jim to hlasově ohodnotím ? to mi nedělá problém nebo když tam bude někdo plakat ? soucitně se přidám ? dělám to tak vždycky a oba mí rodiče jsou z toho vždy velmi nadšeni.
Představte si ? u nás už vysvitlo slunéčko ? taky kytičky a všichni začínají chodit o trochu m0ně oblečeni ? už tu není žádný sníh ? což je k podivu ? ale dnes jsme byli s mamkou na procházce ? na místě kde jsou vidět Krkonoše jako na dlani a Sněžka je ještě celá pocukrovaná ? tak vypadala tak nějak divně, když všude je už zelenoJJá jsem dnes dokázal mamce, že zas tak pohodové miminko nejsem ? celé dopoledne mi nějak nevyhovovalo a tak jsem to dal řádně najevo ? chvilku mi bylo vedro, pak zase zima, pak už mě to štvalo a mamka reagoval první hodinu ? pak poznala, že vymrčuju, tak dělala jako že nic ? tím pádem mě to tak do tří hodin přestalo bavit ? bylo to náročné ? bolely mě z toho hlasivky, hlava a taky oči ? tak jsem usnul s chutí po obědě ? ale jen na chvilku, neboť jsme zase jeli v kočáru a to mě nesmí nic ujít ? nejhorší je, když mi začnou padat oči a já nechci, aby padaly ? to pak taky protestujiJno, běs ? máme to ale starosti jako miminka, že? Ti dospěláci nás nemůžou NIKDY pochopit!!!!Taťka ? pokaždé když si doma vzdychnu ? tak mi říká ? no, jo to jsou starosti ? takové bych nechtělJJ on mě možná chápe?.možná ? no, je to chlap ? mohl by tušit jaké to jsou starostiJ
Taky už bych chtěl sedět, ale zatím mi to jde jen s pomocí a to mě štve ? když mě pomohou ? je to parádní pocit ? to je potom rozhled??
Musím Vám ještě napsat, že jsem se už naučil prdíkovat ? docela sám a docela rád si takhle prdíkuju skoro celý denJóbčas se tomu i zasměju, neboť se mi daří většinou prdíkem zasáhnou mamkuJOna se pak ale moc nesměje ? dělá že nemůže dýchat, ale to jen asi přesdstíráJA jak Vám jde všem lezení? Já se taaaak snažím, jenže ručičky mi nefungují ještě tak jak by měly a tak to vždycky skončí ?haváriií?J = nohy mám ve vzduchu ? kmitají jak o závod, a já padám na zádíčka a to mě štve ? jedna ruka vždycky vypadá že mě poslechne, ale ta druhá je taková ?flegy? a tak díky ní se to nikdy nepovede. Mamka se mnou chtěla začít plavat, ale donedávna jsem měl bolavé pravé očičko (už od porodu) a nikdo mi nebyl schopný pomoct ? pořád mě mučili a vyplachovali mi kanálek a mě to mooooc bolelo a tekla mi z toho krev ? už jž se mnou chtěli naši jet do jiné nemocnice a najednou se stal zázrak ? po 4.výplachu se očičko umoudřilo a já už vidím všechno ostře ? to je parádaJ!!! Neplavete někdo doma?no, asi budu končit ? to mám po rodičích ? jsem upovídaný až až?.hlavně po taťkovi ještě k tomu pustím mamku ? tak se mějte mé lásenky!!!!pá Váš TomíkJ
Holčinky ? jen v rychlosti ? Darko ? jsi hrozně silná ? obdivuju Tě ? a zároveň držím pěstičky ? já jsem taky takovej závisláček ? asi bych taky čekala až dostane rozum ? měla bych ale hrozný starch ? chlapi jsou divné potvůrky, že? Občas nechápu jejich myšlení ? hlavně při práciJVYDRŽ!!!!!! Jsme s Tebou!!!!
Marcelko z Londýna ? Ty pocházíš z Trutnova ? Ježiš ? co děláš v Londýně ? my jsme trutnováci!!!! pozdravuj tam od Nás!!!
Holky chtěl jsem se Vás optat ? jakou máte teď antikoncepci ? já jsem si nechala píchnout tu tříměsíční injekci, ale zoufám si ? není dne, kdy bych přestala krvácet ? je to běs ? jak jste na tom Vy? Budeme raději končit nebo tu nezbude žádné místo pro ostatní Tak se mějte a zatím pááááááá Iva a Tomík

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.03.04 16:23

Ahoj děcka!

Teda Haničko, tys to vymyslela! Konečně si můžeme povědět taky něco my, maminy se tady vyplkávají furt a na nás by se nedostalo, to tak!
V neděli mě vítali do toho našeho městečka. No však už bylo načase! Vždyť já mám dneska už čtvrt roku a mamka říká, že to už jsem velký miminko. Proto taky po mně chtěla, abych se i jako velký miminko na tom vítání chovala. Jo, já tam byla ze všech nejmladší. Ale stejně jsem byla hodná a vůbec jsem nebrečela a dokonce jsem ani neskákala do řeči těm holčičkám, co mi tam vykládaly básničky a zpívaly. To spíš mamka měla co dělat, aby jí netekly slzičky. Jo a jedna holčička trošku zabrečela, jenže se lekla, jak ten kluk začal hrát na housličky. Teda mně se to líbilo, ona asi bude mít trochu jinej vkus.
Pak jsme jeli všichni na oběd. Ale mě nejdřív udrncali v kočárku, abych spinkala, to je drzost, co? Ale byli na mě všichni hodní a taky jsem dostala spoustu dárečků, tak jsem teda usnula, aby měli radost. ´Pro jistotu jsem se ale probrala dřív, než dojedli, aby mi snad něco neuteklo. Tak nejdřív mě drncal děda a pak si mě už vzala maminka. Od jedné babičky jsem dostala parádní dort. A víte, co se stalo? Nedali mi z něj ani kousíček! Ale aspoň mi ho vyfotili, tak vám pak mamka dá nějakou fotku do galerie.
Další novinka je, že celý tento týden nemusím k paní doktorce na dloubání ramínka. Má totiž dovolenou. Průšvih je, že mamka mi to vymačkává doma sama. A ještě větší průšvih je, že přišla na to, že mě to fakt nebolí, takže s tím asi hned tak nepřestane. Ta moje máma je pořádně fikaná. V neděli před koupáním mi ten puchýřek zmáčkla, zrovna ve chvíli, kdy jsem nedávala pozor a tak jsem nějak nestihla ječet. No, prošvihla jsem to, tak už jsem si ty hlasivky šetřila i v pondělí. Taky to není špatný, protože maminka mě pak chválí, jaká jsem statečná holčička a za odměnu mě vždycky pochová.
Taky mi říká, že jsem koťátko, když v noci krásně spinkám. Ono to náhodou není tak špatný, dát si pořádnýho šlofíka na těch osm hodin. Pak ještě chvilku schrupnu, tak celkem spávám asi tak od 20 do 8 s jednou baštící přestávkou. Jenže jsem zjistila, že když nebudu spinkat přes den, je to zajímavější. Tak v kočárku koukám do boudičky, nebo na medvídky, co mi tam mamka zavěsila. Když je hezky jako třeba dneska, odkryje mi máma to síťovaný okýnko nahoře a já můžu koukat na nebíčko.
Tomíku, to jsem ráda, že ještě někdo má takový starosti jako já. Já se pořád musím držet za hlavičku, aby z nich snad nepraskla. A když si povzdechnu, že takhle to nejde dál, naši taky říkají „no ty máš ale starostí!“, jenže se u toho smějou! Od rodičů by člověk čekal větší pochopení.
No, už budu končit, musím mamku taky trochu pozlobit. A trocha mlíčka by mi taky přišla vhod.
Mějte se fajn a taky něco napište, ať vím, jak to chodí u vás.

Anička Lajková

Anička mě pustila na chvilku k počítači, tak snad se Hanička nebude zlobit, že jí lezu do deníčku :-)
Ivo - já beru Exluton, holky tady sice psaly, že po něm taky krvácí, ale já jsem v pohodě. Teda občas mě pobolívá hlava, tak si říkám, jestli to není od toho, ale není to nic strašnýho, takže ho beru dál.
Napiš mi na sebe mail, já ti pošlu seznam všech našich miminek a maminek, skore holčičky:chlapečci je už vyrovnané 17:17! Ale spousta holek poslední dobou nepíše - čím by to asi mohlo být, co? :-)
mamka Lajka

vajo
Kecalka 272 příspěvků 30.03.04 19:26

Ahoj holky,

já samozřejmě jako hrozně ukecaná ženská se přidávám do miminkovského klu­bu.

První dva měsíce po porodu jsem byla hrozně otravný miminko, mamka si tu určitě na mě moc stěžovala, ale to byl jen záměr, aby si mamka vážila a dokázala užít chvíle mého dětství kdy se chovám jako andílek - alespoň já si myslím jako andílek. Po mém dospění (tedy po 3 měsíci) pomalu mámě ukazuju jak se chová takový normální miminko. Taky na horách jsem se chovala jako dospělák a ve své sedačce jsem seděla každý den u stolu v restauraci, jen mě hrozně štvalo, že všichni si tam pochutnávali a mě cpou pořád jen to mlíko. Už se moc těším na nějakou změnu a mlsně pokukuju po každým co něco papá. Taky jim dávám najevo že bych si dala a olozuji se, ale zatím jim to nedochází.

Zatím se zlepšuji v nočním spánku, první 3 měsíce jsem mamku budila i 5× za noc, aby si mě přece užila ! Ale potom ani já jsem nebyla moc vyspaná a tak jsem začala spát i 5 hodin vtahu, no spala jsem je celkem 3× a včera jsem dokonce spala 7 hodin a to pak mamka byla v takovým čoku, že nemohla pak hodinu usnout. No, aby se mi ta mamka moc nenamlsala budu muset ty intervaly zase zkrátit O:).

Jinak přes den spím podobně jako ostatní vždycky 2 maximálně 3 hodinky vzhůru a pak tak hodinku spánku. Odpoledně v kočárku vydržím stát někdy i tři hodiny, ale musíme jezdit ! Když zrovna nespím, tak se koukám na motýlky, který mi tam mamka připla a oni za jízdy štěrchají. Jinak mě moc štve pokud mám ručičky v kombinéze a zastrčený v kočárku - už aby bylo to jaro !

Jinak se taky krásně přitahuju, když je mamka v pololehu a dá mě prsty, tak se už vytáhnu za ně sama. Z lehu mě mamka ještě musí pomoct. Moc se snažím zvedám u toho nožičky, ale ještě to nemám úplně zmáknutý. Jinak se už umím převalit na bok a pomocí toho a švihu se po zádech píďalkuju. Mám asi tři techniky na píďalkování do strany, píďalkování spěrem dolů a otáčeníse ve směru hodinových ručiček. Tak mě mamka nemůže nechat samotnou na zemi moc dlouho bez kontroly, protože jí klidně slezu i z koberce a počůrám jí parkety O:) hihi! Letadlo se mi taky moc líbí a nejvíc vyhazování, jenomže mamka má hrozně slabý ruce a brzo se unaví.

Taky už se koupu ve velký vaně, protože při skotačení ve vaničce jsem se málem několikrát dzinkla do hlavičky a tak si teď užívám vody. Je to bezva můžu mlátit ručičkama i nožičkama na všechny strany. Maminka mi už domluvila plavání, začínáme od 17. května. To už ze mě bude skoro slečna.

Příští týden jdu k paní doktorce na kontrolu na 4. měsíce a na píchanec, ale pořídila jsem si rýmu a už se jí týden snažím udržet a tak doufám, že mi vydrží a z píchance nic nebude.

Tak vás všechny moc pozdravuju a mějte se krásně. Je to bezva si popovídat, co už umíme. Taky bychom si mohli napsat, co mamky s náma provádějí za cviky a za hry, aby se od sebe mamky mohly trochu inspirovat.

Ahoj Melika

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 30.03.04 20:36

Ahoj,
tak si představte, že mě ta máma poslední dobou nenechá na pokoji. Pořád mě straší odsávačkou (ale já se bráním zuby nehty .o)), do nosu mi stříká vincentku a kape ty odporný kapky .o(. Taky jsem prý chudokrevnej, takže se do mě snaží dostat železo ale mám tak poloviční úspěšnost v rozlévání .o).
Jsem už oočkovanej a speciálně obrna mi moc chutnala a dal bych si klidně dvě, tři lžičky. Při posledním očkování sem ani nebrečel, jen jsem si bez pláče pořádně zanadával, to je taky věc, píchat mi pořád nějaký injekce. Vážím 6750g a měřím 68cm. Obracím se ze zad na bříško ale zpátky mi to moc zatím nejde. Ale co, já si zavolám vždycky mámu, ta mě obrátí. V kočárku se mi moc nelíbí, babyvak mě taky nebere ale přišel jsem na klokanku od Chicca a ta je docela dobrá. Na delší výlety sice musím být v kočárku, ale na kratší /hlavně na venčení hafíka/ je to super věc, okamžitě v ní usnu.

Ahoj Marek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.04 21:22

Ahojda mimoušci,

zdravím vás všechny ? jůůů to je ukecaných miminek, to jsou pořádně delší komentáře než píšou mamky:o))

Já bych se chtěla podělit o čerstvou zkušenost, jak se otužuju. To jsem takhle na procházce vyrobila žluté teplíčko do plínky, ale prozradila mě libá vůně táhnoucí se z kočárku ? máma neomylně poznala, která uhodila, a že mě musí přebalit (byli jsme v lese asi hodinu cesty od domova, bylo sice docela teplo, ale žádný hic). Tak v tom lese dala na zem potah na kočárek a na něj mě a takhle v jehličí mě tam přebalila. Naštěstí jsme náhodou měli i náhradní plenku i čistící ubrousky (jelikož je doma nepoužíváme, mamka je vozí v kočárku a utírá s nima Jírovi špinavé tlapky).
Poslední dny v kočárku vůbec nechci spinkat a hrozně se rozčiluju. V pondělí s námi byla na procházce s mamkou babička a já jsem začala ječet a jelikož Jíra zrovna ťapal, tak mě mamka po:,–(ila do jeho sporťáku. Jůůů, lidi, to byl zážitek, to si neumíte představit, co je kolem různých věcí! Akorát pak musel Jíra do kočárku zpátky, protože jsme už pospíchali a šlo se po silnici, no a mamka mě vzala a po:,–(ila mě před Jíru a on mě hladil a jeli jsme v kočárku spolu, hihi. Už se těšíme (i mamka) až budu v kočárku sedět a budeme zase jezdit bez řevu, prý to takhle chichi vůbec není žádný odpočinek.

Jo a naučila jsem se dělat pusinkou prrrrd prrrd až mě z toho šimrají rty a dělají se mi bublinky a hrozně se tomu směju. Dneska jsme to na sebe dělaly s mamkou, když mě koupala, až jsem se zajíkala smíchy,chy,chy,chy :o)

Přechod na letní čas jsem zvládla naprosto perfektně, šla jsem spát v 8 jako jindy a stejně jako jindy jsem byla v půl sedmé vzhůru. Mamka moc radost neměla, tak si mě vzala k sobě do postele, já se napila a pak jsem tam žvanila a kopala a máma se ještě snažila spát. Asi za hodinu jsem si znovu cucla a ještě jsme spali do půl deváté. Jíra je prý hodnější, protože spí o tu hodinu déle, takže ho nakonec mamka musela v 9 vzbudit!

Meliko: teda já tě obdivovala, že už stojíš v kočárku a dokonce vydržíš stát tři hodiny, až jsem pochopila, že to má být spát :o))) Jo a mě v kočárku ještě rozčiluje sluníčko, takže mám zataženou boudu a vztekám se, že nic nevidím :o) A zastrčený ručičky u mě nehrozí, i v největších mrazech jsem s nima musela mávat venku :o)

Marečku: tu klokanku máme taky od Chicca. Jen mě v ní mamka bere docela málo, mám totiž brášku Jíru, je mu něco přes rok a půl a když mě má maminka v klokance, tak ho nemůže ovládat. Ale včera mě nosila teta a to jsem si mručela blahem!

Tak páčko, Hanička

Ivčo od Tomíka: já jsem týden brala exluton a když jsem začala krvácet, zahodila jsem ho a používáme kondom. Zase tak moc jich nepotřebujeme ? dva prcci dávají zabrat :o) Až dokojím, tak se vrátím k původní antikoncepci. A kdy je Tomík narozený?
mamka Jiřina

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 30.03.04 21:41

Ahoj kamaradi a kamaradky,

tak konecne taky muzu neco napsat do denicku, nemusi tu u pocitace jen vysedavat a vykecavat se mama.

Tak vam musim napsat, ze uz jsem taky privitany do toho naseho mesta. Konalo se to v sobotu,ale reknu vam, byla to celkem nuda a tak jsem si tam nakonec i zdrimnul. Kdyz tam zpivali kluci a holky s pani ucitelkou ze skoly, tak to jeste slo, to jsem si rad poslechl, sice me rusila porad holcicka, co sedela za nama, te se to asi nelibilo a tak porad kricela. To vite, ja nemam tak dobry hudebni sluch (po rodicich), tak jsem tam ty chybicky neslysel. No, ale pak jak tam zacala nejaka pani vykladat, to uz me nebralo a tak jsem si hodil slofika. Ale byly tam pekne zdravotni sestricky, po ocku jsem po nich s tatkou pokukoval, ale jen tak nenapadne, aby to mamka nevidela. Dostal jsem na pamatku takovou modrou deku a maminka karafiat. Poprosim mamcu, at vam dam do galerky fotecky z teto akce, at me vidite v plne parade!

Jo a co uz umim, hlavicku drzim skoro predpisove, kdyz me maminka chova, tak se ani nemusi bat, ze by se mi nekam zakutalela. Konicky uz taky pasu, zjistil jsem, ze se mi u toho krasne prdi, to si ale vsichni kolem musi zacpat noc, protoze ja ty prdiky teda nesidim, davam do nich vse. Babicka me strasi, ze nebudu moct chodit do spolecnosti a to bych nerad, protoze ja mam rad navstevy a tak.
Uz se taky pomalu zacinam pritahovat rucickama, zkousim to asi tak jak Hanicka a to, ze se pritahuju za gatata, neni to uplne dokonaly,ale aspon si vyvetram nozky!

Taky uz me nebavi jen tak lezet, jak nejaky prtavy mimino, ja uz jsem velkej chlap. Vsechno potrebuju kolem prozkoumat, doma si rad hraju s hrazdickou a s hrkotkama. Mama mi vcera koupila nejakej naramek na ruku co chrasti, myslela si, ze me to jako bude zajimat, ale reknu vam to je nuda, to nechtejte, ikdyz na druhou stranu, je na nem nejakej sasula a ma cepici, ktera se mi krasne vejde do pusinky. Tak mam aspon zmenu a obcas si misto rucicek budu cucat sasulu.

Tuto nedeli jsem byl poprve sam bez rodicu. Klidne me nechali s babickou a sli si zahrat bowling, mame to ale pry moc neslo, po tak dlouhe pauze. Dobre ji tak, mela byt se mnou a nemusela prohrat.

To je vse, co vam ted stihnu napsat.
Tak se mejte moc pekne, preju vam, hodne slunicka a sladoucky mlicko do briska!

Ahojky vas Filipek

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.03.04 08:40

Ahoj holky a kluci!!!
Tak me taky konecne mamka poverila abych vam taky neco napsala. :) Hec uz taky vim k cemu mam ruce! Ale vic mi chutna levej palecek, ale ten se mi podari vpravit do pusinky jen malo a tak nepohrdnu vsema prstickama. :)
Jinak ten letni cas se mi nelibi, nebo teda me je ukradenej, ale mamce se moc nelibi, protze chodim spat az okolo 22h a tak ji konecne napadlo mi posunout koupani na 20:30 a uz me nenuti mucit me u prsa dokud neusnu 2h. :))) Jinak ji v posledni dobe davam pravidelnej budicek okolo 4h, moc si navykla vstavat az v 6 a to neni dobry a tak na me kouka pak jak vyvorana mys. :) No, kdyby nekafrala do noci s nekym prez internet, muze byt vyspala. :)
Jinak v pondeli me zas odtahla k doktorce, ze se mi zhorsila kuze. Cela sem se loupala (jezis ted me tak napadlo jestli vam to uz nepsala, ale co, ona urcite kecala, tak vam reknu svoji verzi) a na nozickacha rucickach sem mela hroznou kuzi. Divim se, ze me to nesvedilo. No a verdikt znel, ze mam atopickej ekzem. No, to mi teda rekla novinu. :) Nandala mi zas masticek a vseho, takze uz me zas mamka patle a patle a patle az je s tim trapna. Kdo je na to porad zvedavej aby se nechal mastit jako kure pri grilovani. Ale uz me nechce koupat tak dlouho jako me koupala, takze me jen namoci, omeje a sup ven a patlat a patlat. Dokonce ji poradila aby si na me koupila slunecnicovej olej, tak mu asi dnes neutecu. :( Copak sem nejakej rizek. :-/
Vcera sme byly ksoro celej den venku ale me se to moc v kocarku nelibilo a tak aby si nemyslela ze si bude sedet s tetou Blankou na kaficku tak sem se ji pekne ohlasovala z kocarku. Pak asi po 1,5h sme zas konecne vyrazily a jeli sme zas tentokrat za tetou (moji pravou tetou) Martinou na pisek a za bratrankem Viktorkem. byla tam i moje prababicka od tatky a tak ji to mamka vsechno vyslepicila to o mim tatoj. Predstavte si ze to jeste nevedela. On ji to jeste nikdo nerek. alem ji to polozilo, ale ustala to. Jinak mamka uz tolik nebreci, to spis ja. :) Ale ze by se na me nejak moc smala to ne. To ji k tomu musim nejdriv donutit ja. :)
Jinak s tim mim tatkou nic novyho, ted je v praci takze o nem nic nevim, ale mamka rikala ze az se ozve ze se zamnou chce podivat tak mu pry rekne ze ne… no nevim nevim jestli udela odbre, ale uvidime. Horsi uz to asi byt nemuze.
Taky me porad nuti mit hlavicku tam kam chce ona a ne ja a vyhrozuje mi furt nejakou rehabilitaci… to je ale slovo, holky, kluci nevite nekdo co to je? A tak zkousime kdo z koho. :) Mamka si mysli ze nademnou vyzraje, ale posledni otocka vzdy patri me. :)
To se nam ale udelalo krasne, co, takl doufam, ze se to zas nezhorsi nejak moc, uz me nebavi byt zababusena jako novorozene, az mi kolikrat prijde ze to ta mamka prehani, no vlastne spis babicka. Mamka se s ni porad hada o strojeni ale uz mi nedava spodni kabatek at si babi rika co chce,. :) Uz mi je prece 10tydnu. :)
No, dnes jedu k babicce tak me zas nabali jako na severni pol. :) Ale aspon si mamka zas trochu odpocne a nebude semnou muset litat jako diva. :) Taky mam u babicky pejska kterej je nas, ale ted tu nemuze byt s nama protoze mamka rika, ze by ho semnou nezvladla vencit rano a vecer a tak si musim pockat asúpon do kvetna a uz tady s nama bude snad na trvalo. Predstav te si ze ona ke¨mne porad cucha. Asi smrdim. :) A co potom ona. Ted pry vonela po cokolade, ze tetce sezrala cokoladovej jogurt (sikulka si ho i sama ozdelala) kdyz ji nechaly chudinku samotnou doma a jeli si nakupovat nejaky hadriky nebo co.
No, spolu brusincata uz jdu zas asi spat (je ona uz spi… mamka) a pak pojedu k ty babicce.
Tak cau a mejte se jarne!!!!
Papa Vase Misutka!!!

Ahoj holky, teda ty nase miminecka toho napovidaj vic nez mi, co. :) No, hold toho maji spolecnyho vic nez mi. :) Taky bych chtela podekovat Lajce, ktera mi pro vas zmensila fotky a mohla sem vam ukazat jak vypadala Misutka hned po tom, co nas ten previt opustil. To sme byly na navsteve u moji tety v Trutnove.
No, nekdy pak slitnu do prace naskenovat nejaky pekny fotky a taky je dam do Gale¨ry, ale budou i maldsi.
Tak jdu si asi taky lehnout s michalkou at naberu silu na cestu. :) Asi pujdu pesky 7km.
Tak papa Darca a Misutka vcera 10 tydnu!!!!

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.03.04 08:47

Jeste aktualni vaha z pondelka! Tak v 10 tydnech ma Misa 4,70kg. Miry nevim, na ty se u nasi doktorky moc nehraje. :)
 Darka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 09:30

Ahoj kolegyňky a kolegové Brusinčátka!

Taky jsem nadšený, že se konečně dostanu ke slovu :o)
Včera jsem byl na kontrole ramínka, jak reaguju na to píchnutí, co mi dali ještě v porodnici. Sice si to už nepamatuju, ale je to v pořádku.
Změnu času jsem ani nazaregistroval. Maminka si mě nemůže vynachválit. Prý jsem její zlatíčko nebo něco podobného. Večer totiž lehnu, dám si pěstičku…celou… do pusinky a usnu sám a spím do rána! A to se ani neprobudím, když se náhodou pročůrám skrz plenku. Jen sebou melu, ale spinkám si dál. No asi má maminka pravdu…jsem poklad.
Jinak už začínám projevovat svůj názor a nenechám si všechno líbit. Tak například nemám rád, když mám prázdný žaludek. To přímo nesnáším a taky to dávám pěkně najevo. Pak taky nemám rád, když ležím v kočárku a maminka se mnou jen tak postává. Kočár je přece na ježdění, tak se musí jezdit. To samé v autě…nechápu proč mám jen tak sedět v sedačce, když se stojí. To hlasitě protestuji…a líbí se mi, jak mamka s taťkou sledují semafory a bojí se, aby na nich nebyla červená :D.
A poslední věc, co nemám rád je dudlík. Nepochopil jsem totiž, proč bych ho měl mít v pusince, když z něho nic neteče…holý nesmysl. Tak si strkám do pusinky ručičku…sice z ní nic taky neteče, ale je o hodně lepší než ta guma.
A co mám rád? Ze všeho nejraději pozoruju bráchu. Ten co někdy vyvádí…fakt se těším až povyrostu a on mě všechno naučí. Maminka sice říká, že jí klepne, ale to jen tak vyhrožuje ;o)
Pak mám taky rád, když si se mnou někdo povídá. Nejčastěji je to maminka…a když jsem u toho ještě nahatý…to je pohodička. Maminka mi vypráví, dělá ksichtíky…to se mi líbí a pěkně se tomu nahlas směju. Občes se smíchy i počůrám…to je ovšem ještě legračnější. Maminka se vždycky hrozně lekne.
Jo a pak tu máme ještě jednoho člena rodiny. Vypadá zvláštně…prý je to pejsek, ale to budu muset prozkoumat až trochu povyrostu.

Tak to je zatím všechno, už mám totiž hlad a jdu mámu seřvat, že mám prázdné bříško:D:D
 David

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 31.03.04 11:55

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů a přidávám hlášení o našich pokrocích … Máme za sebou čtyřměsíční prohlídku - vše v pohodě (až na tu zatracenou suchou kůži, ale i to se po mastičkách lepší), váha 7,45 kg délka 68 cm. Janek je neustále samý úsměv, umí si skvěle chytat ručičkama nožičky, přetáčet se z bříška na záda a naopak, vytahnout se do sedu uchycením za naše prsty, při vytahování do sedu si kolikrát i stoupne a tváří se děsně potěšeně (to předvedl i u doktorky - byla z toho užaslá a pravila, že máme abnormálně silného chlapáka), začíná lézt - zatím je to jen takové píďalkování - ručičky na předloktí dá před sebe, zvedne zadeček na nožičky a prsa přesune na ruce, poté ruce vyndá z pod sebe, natahne dopředu, vyšpulí prdku, šupne se zase do předu a takhle pomalinku, ale už s naprostou jistotou leze vpřed - je to naprosto úžasné, též se skvěle nahlas chechtá (občas to trošičku připomíná hýkání) - zaznamenala jsem, že se nejdřív smál hlavně se mnou, pak s taťkou, teď už jsme oba okoukaní a nejvíce do transu ho přivedou se svými taškařicemi babičky či tetičky zastavší se na návštěvu - no smíšek je to parádní, a taky je z něj skvělý průzkumník - vyloženě se kochám zkoumavě nadšenými pohledy na nové hračky.

Nevím, jestli to víte, ale já jsem teď o víkendu konečně zjistila jak je to s autosedačkami … tak to že pro miminka musí být ty „kolíbky“ do protisměru - to je jasné - ty jsou zpravidla do 9 kg - to sice zatím nemáme, ale Janek už vyrostl na délku - tak jsme uvažovali co dál a jako přirozené východisko se nám jevilo počkat až za měsíc či dva dosahneme požadovaných kilogramů a koupit tu od 9 kg výš - tak to jsme se spletli - většina těch od 9 kg je totiž pouze po směru jízdy - ale přibližně do roka věku by mělo dítě sedět proti směru, protože při eventuelním nárazu by se při sezení po směru jízdy poškodila páteř (ještě nejsou dostatečně silné svaly) - takže po té kolíbce je nutné koupit sedačku zpravidla značenou 0-18 kg - ta se dá otočit jak proti tak i po směru jízdy - takže se jdu po nějaké poohlédnout na internetu a připadám si jako úžasně chytrá matka.

Zrovna jsem zjistila, že jsem se netrefila do deníčku a vyfoukla jsem příspěvek Jankovi - tak mě prosím omluvte, budu se snažit to příště nepoplést.

Mějte se moc a moc hezky
Zdraví Sýkorka a Janek 4,5 m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 13:59

ahoj kamarádi a kamarádky brusinčátka :o)
právě jsem na týden s maminkou u babičky a v tuto chvíli intenzívně pláču u mamky na klíně.
příští týden Vám tatínek napíše víc.
Aňulka 2 měsíce
a maminka Andulka

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 31.03.04 14:29

Ahoj děvčátka a klucííííííí,

tak jsem konečně vybojoval počítač, abych vám také něco o sobě mohl napsát, cha, cháá.
Přes den jsme vzorné miminko, pěkně papkám, hraju si a spinkám. Nejvíc mě baví moje hrazdička, tu mám pěkně na zemi na pěnové podložce a když si tak rozhoupávám pověšené hračičky, kopu nožičkama a povídám a povídám. Taky mám ještě netopýrka Kuríka A toho když někde zahlídnu, když mě mamka chová, vytřeštím oči a zírám div mi nevypadnou. Začnu mávat ručičkama, kroutit se a to znamená, že si sním chci hrát. Nejlíp si s Kuríkem umí hrát taťka, to já ležím a Kurík nade mnou startuje a dělá nálety a občas mi také přistane na pusince nebo na bříšku. A vítě že jsem se ještě nelek? Jo, a nesmím ještě zapomenout na kravičku Matyldu, kterou mi koupila maminka (ona je to sice zebřička, ale taťka řekl, že je to kravička, tak se sním hádat nebudu). Tu mám taky moc rád.

V noci je to se mnou horší. Vlastně až nad ránem. To si mamka pořád stěžuje. Já jsem totiž rání ptáče, co dál doskáče a tak si vstávám už v pět ráno. Někdy to dokonce stihnu ve čtyři. Koukám si tak z postýlky , mamka spí, taťka chrápe a co já? Co mám asi tak dělat? Tak si chvilku povídám, chvilku si hraju se spinkáčkem Méďou a když mě to přestane bavit, zavolám si mamku. A teď přichází ten nejpříjemnější okamžik - mamka si mě dá do velikýýý vyhřátý postele a já jsem spokojený jako želvička. Pořád je tak naivní, že si myslí, že tam usnu, ale kdepak! Mám tam prima výhled na černobílý panáčky , jsou všude kolem mě a já než se na ně vynadívám je ráno. Jsem z toho tak unavený, že si dám šlofíčka, ale jenom tak 1/2 hoďky, to aby mi mamka neusnula.

Dnes ráno jsme se vypravili k pí. doktorce na kontrolu nožiček. Byli jsme domluveni s taťkou,že v 9 vyrážíme. On si totiž taťka nenechá ujít žádnou moji kontrolu! Bylo půl 10 a taťka nikde, tak jsem to radši zalomil v autosedačce před domem. Přece nebudu tak hloupý a pořád jen čekat jako mamka. Probudil jsem se až v čekárně u p. doktorky. Tam nám sestřička oznámila, že kontrola miminek se provádí jen ve čtvrtek a v pátek. To jste měli vidět jakou měl taťka radost, že zítra pojedeme znovu.

Musím se vám ještě s něčím svěřit. Máme doma takový malý, chlupatý klubko, nebo teda spíš váleček. Když si mamka se mnou čapne , skáče to kolem mně , pořád to tak divně funí a někdy to i radostně zakňučí. A kdyby to mamka nehlídala, tak by to na mě i skočilo. No jsem z toho pěkně vyvalený. Nevíte prťata co to je?

A ještě se musím pochlubit. Maminka mi plánuje křtiny. A za kmotra budu mít strejdu, ten je hrozně fajn, ten nosí prima dárky. Naposled mi dones novýho kámoše. Je asi tak 3× větší než já, ale to neva, počítám, že ho tak v první třídě přerostu. A jmenuje se Dingoš.

Tak papa

Váš Matýsek

kostka
Kecalka 405 příspěvků 31.03.04 14:51

Ahoj kámošky a kámoši,

jste všichni moc šikovní a já rychle,dokud se mamka nedívá,vám musím něco napsat.
Mamka vám to asi neřekla,ale nutí mě spát v postýlce:-( ! Večer jsem sice tak unavenej,že tam i usnu,ale tak za hoďku dvě jsem zas vzhůru a šup k ní do postele. Představte si,že ona,místo aby mě nechala přicucnutýho celou noc,abych si zadudlal nebo se napil,když chci,mě hnedle odpojí a někdy i vrací zpátky do postýlky! Tak to ne,to jsem hned vzhůru a málokdy zaberu na dudlíka.

A dneska se mi na přebalováku podařilo se přetočit na bok a chňapnout po krabici s mastičkama či co to tam mamina má a málem jsem si to vysypal na hlavu.

Na vítání občánků jsme nebyli, protože to u nás bylo ve čtvrtek o půl druhé a ještě k tomu ségra byla nemocná a museli jsme s ní k doktorce.

Á mamina už mi nakukuje přes rameno,tak honem končím. Mějte se všichni krásně a zas někdy napište,já se taky budu snažit.

Pavlík 4,5 m

Ahoj holky,

ještě nějaká odpovědi z minulýho deníčku:

Míšo_L: když byly holky malé,tak se o nějakém spurtu ani nemluvilo - jakmile se začaly budit v noci víc,dostaly prostě sunar nebo se jeho dávky zvýšily a bylo.

Marty : asi toho Pavlík při kojení moc nevypije, ale protože mě to vstávání zatím nějak moc neobtěžuje a on přibývá dobře, neřeším to. Brzo už mu bude 6 m,tak najedeme na kaše ,snad se to zlepší?

Ahoj Hana

rendy1
Stálice 60 příspěvků 31.03.04 16:32

Ahoj spolumiminečka,
to bych nebyla já, abych vám taky něco nenapsala. Mamina nemá moc času, každý den někam cestujeme nebo máme nějakou návštěvu, tak to zbylo na mě.
V pondělí jsme se byly podívat na kamarádku Kristýnku, která je o den mladší. Je to velká fešanda, má už náušničky. Sice dostala vynadáno od paní doktorky, protože ještě nemá očkování, ale moc jí to sluší.
V úterý jsme tady měly kamarádku Elišku - dvouletou. Byla ze mne úplně paf. Chtěla mě pořád houpat a tak mě houpala až jsem málem vyskočila z houpátka. No mamka s tetou se jen smály.
Dneska jsme byly u p. doktorky. Hlásíme nové míry - 5.45kg a 57cm. No k některým vašim mírám ještě nedosahuju, ale dvě bradičky mám a stehýnka - jen se zakousnout. Sestřička mě mučila s měřením. S mamkou mě natahovaly a sestřička se divila , že jsem hodně vyrostla, no mám co dohánět.
Jakmile se na mě paní doktorka podívala, hned jsem brečela. Maminka mi říkala, že mi dá první píchance, tak jsem preventivně křičela dopředu. Ani jsem se nenadála a bylo to. Jedna nožička, druhá nožička. Brečela jsem až do čekárny, vždyť to není žádný med.
Jely jsme ještě k babičce, byly jsme na prochajdě a já spala a spala a spala…Jsem mrzutá moc se mi nechce ani papat, tak si jdu ještě lehnout. Mamka má jen strach, co budu dělat v noci, když takhle spím.
Mamka vás prosí o seznámek Brusinčátek, tak jí ho prosím pošlete na
rendy@q-system.cz , bude určitě ráda.
Tak se mějte zdraví Markétka a mamčou Rendy
P.S.: Zítra mi budou 3 měsíce, to už jsem velká co? Kdyby jste bydleli blízko nás mohli jsme udělat nějakou páárty, no škoda. Markétka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 20:29

Ahoj mimísci a maminky!
jen krátce do toho mimískům skočím - Lajko - už se mooooc těším až mi pošleš ten seznámek - předem moooc děkuju - jsem zvědavá:-):-):má email.adres.je:pa­sanek@seznam.cz­.Díky!!!Markét­ko - to očkování Ti nezávidíme, ale nás taky čeká - asi taky budeme křičet…Tu party musíme uspořádat aspoň po netu:-)Jinak vše NEJ ke 3měsícům!!!!!Náš Tomík má za sebou dva přímo vykřičené dny - nevím, co se s ním děje, ale moc v klidu mě to nenechává…nevím, nevím - dokonce ani večer nejí - jako obvykle po koupání papal těch 125ml - teď pláče a pláče a pláče - jenže hystericky - přestane jen když ho dáme do postýlky a tam tak do 10minut usne - holky help - neznáte někdo tento miminkovský stav?Mě děsí…
jinak až zase někdo (Darko)budete v Trutnově - tak se ozvěte - rádi bychom Vás poznali:-)Tak zatím papapa a děkuju Iva a Tomík

barban
Kecalka 102 příspěvků 31.03.04 23:01

Ahojky holky a kluci,

konečně se otevřel náš deníček a tak i já Vám pošlu pár svých postřehů za ty čtyři měsíce mého krátkého života.

Včera jsem byla s mamkou plavat (chodíme 2× týdně), mě se docela líbí, když tam se mnou blbnou, vozí mě na zádech, houpou a podobně, ale včera mě teta instruktorka docela vypekla a to hned dvakrát; poprvé mě vozila na zádech, dělala na mě všelijaké cukrbliky, zpívala písničky a najednou jsem zjistila, že ležím na vodě úplně sama - no samo, že jsem se lekla a začala šíleně kopat nožkama a mávat ručkama, ale zvládla to se mnou ještě jednou; a podruhé to bylo u abecedy potápění, mamka se o ní v některém deníčku už sice zmiňovala, ale já Vám to děcka osvětlím - nejsem zrovna nadšená z vody na pusince, ale ony mě pořád polévaly a volaly na mě Kristýnko ááá šup, že jsem z toho byla tak připitomělá, že jsem se zapomněla nadechnout a tak toho využilya při polití mě potopily a projely celou vanu a vytáhly nad vodu a než jsem vzpamatovala, tak to udělaly ještě dvakrát. Ale pak už byly hodné a zpívaly mi do ouška a pouštěly opičky na kolotoči a houpaly mě, ale já je doběhla, na závěr plavání mě teta chtěla vytáhnout z vody a já se jí tam pokakala - hihihi, no musela to vypustit,umýt a mě umýt - no sranda a mám pocit, že jim to zítra provedu zase, aby se nenudily.

Jinak, jak asi víte mám staršího bráchu Honzu a nedám na něj dopustit i když mamka říká, že je hrozný puberťák - nevíte co to je? tak se mnou dělá pořád srandy, houpe se mnou na balóně, chodí se mnou ven, povídá mi a občas děláme i letadlo a vyhazuje mě (ale pst - to nesmí mamka slyšet natož vidět - no to by bylo rodeo)
Dneska mamku málem odvezli do blázince - ten náš janek mě po:,–(il do sedačky položené na stole, jen tak a šel si nalít šťávu, a já jsem využila příležitosti a jak jsem nebyla připoutaná, tak jsem udělala jeden ze svých pověstných mostů a už jsem ležela na stole a sjížděla ke kraji a … ( víte jak to dopadlo, přemýšlím, že Vám to napíšu v jednom z dalších deníčků, ale ne vy by jste strachovali, že ležím v nemocnici) naštěstí zrovna přišla mamka do kuchyně a zachytila mě ( no ten to schytal, slíbila mu, že se s ním dva dny nebude bavit - ale ona to nevydrží, hahaha)

Do klubu mišelin se asi přihlásit nebudu moct, ale zakládám klub hubeňourů, kdo bude mít nejmíň bude šéfem (a to já ráda - jsem ráda středem pozornosti) takže kdo nemá mišelinky a vypadá jako já - no tak akorát (váha 4800gr, míra 60 cm) ať se hlásí.

toť bude asi za tím vše z naší vlčí nory, o jiných rozprávkach snad příště nebo ještě v tomto deníčku

mějte se krásně, poslouchejte mamky a taťky (ale občas musíte i pozlobit - na co by jednou vzpomínali a donuťte je, aby Vám psali deníček - protože to všechno stejně zapomenou - aspoň mamka to tvrdí, když vzpomíná co Honza, ještě, že má ten papír)

tak ahoj Kristýnka 4 měsíce od mamky Báry

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 31.03.04 23:03

Ahoj holky a kucí,

konečně se taky dostávám k počítači já. Mamka si myslí, že mě šoupne pod hrazdičku a že tam buda asi celý den, ale ja nee, taky si chci s váma psát.

Musím se přiznat, co jsem včera provedl, mamka mě dala do vaničky, já se tam pěkně plácal a najednou prd řach prd - a bylo to venku. Voda se rázem změnila v bláto. Mamku to tak překvapilo, že mě chvíli nechala se máčet ve vlastních srač…, ale pak pochopila, že takhle voňavý nebudu a šoupla mě pod sprchu. No to jsem celý já, takhle mě holky chtít nebudou :o(

Už se směju, hlavně na hračky, které mají očička a doširoka rozesmátý obličejíčky. Mamka přišla na to, že se mi nejvíc líbí obrázky na Pamperskách. Je na nich medvídek a koníček a pejsek a kočička a koala. Mamka tvrdí, že mi žádné hračky kupovat nebude, že mi stačí mi strčit před nos jednu plenu a já se s ní zabavím na celé dopoledne :o)

Co se týče lezení, tak na to jsem lenivý. Párkrát jsem si zkusil cestování noční postýlkou, ale během dne se mi nechce. Já strašně rád lenoším a jak říkala mamka v těhotenství, když měla mýt okna nebo vysávat: Každý pohyb navíc by mohl uškodit a je tudíž zcela zbytečný. Jsem prostě po ní:o)

Ke slintání, tak na to si dávám pozor, moc neslintám, teda mamka tvrdí že jo, ale ať se podívá na mého kamaráda Tomáška- to je sliňťour - já jen tak decentně. Nejvíc mě dovede naštvat, když si chci nacpat celou pěst do pusiny, jenže je moc malá nebo co, tak si do ní chci narvat aspoň prsty. No jo, jenže mě vždycky z toho natáhne a vůbec nevím proč. Taky se vám to děje?

Jak tady psala Melika, že bychom mohli povyprávět, jak si s náma mamky hrají, tak mě moooc baví letadýlko. Mamča ho se mnou dělá od té doby, co jsem poprvé pasl koníčky. To totiž usoudila, že jako perfektně držím hlavičku, ale přitom mi lítá ze strany na stranu a mamce to evidentně nevadí.
Letadýlko - mamča si lehne na postel na záda, pokrčí nohy tak, že má kolena na hrudníku. Mě si položí na své holeně, bříškem na ně a těma nohama se mnou lítá ze strany na stranu, nahoru a dolů. Já mám rozhled a to je paráda.

Kakám jednou denně, dvakrát se mi stalo, že jsem jeden den vynechal, a to pak byla nadílka - až na záda. U mě to není obvyklé, tak jsem se tomu sám divil.

Spinkám přímo ukázkově. Ale to tady o mě asi všichni víte od svých maminek. Usínám mezí půl osmou a osmou. Kolem druhé se budím na kojení, a pak až ráno. Většinou si mě mamka vezme do postele, kde spolu spíme do 7, někdy do 8, dnes do půl deváté. (jo jednou jsem se probudil ve 4 ráno a mamka z toho dělala haló, ale že jsem ihned usnul a spal do 8. to už nenapsala)
Po probuzení vydržím maximálně 2 hodiny, ale většinou hodinu a půl a musím si odpočinout. Spím v postýlce tak 3/4 hodiny, ale raději to mám v kočárku. To vydržím i dvě hodinky. Teď když je konečně jaro, se mnou mamka jezdí ven i dopoledne i odpoledne. V zimě to bylo jen jedenkrát denně a někdy ani to ne, to mi muselo stačit zůstat ležet v postýlce a měl jsem otevřené okno. No a odpoledne zase tak 2 hodinová procházka, v 6 koupání, papání a spaní.

Vůbec nepláču - ani při oblíkání čepičky, ani svetru - mamka říká, že jsem zlaté děcko. Říká mi to každý den, tak to asi něco znamená :o)
No a dudlík - fuj. Dejte ten pryž pryč. Já jsem přírodně založený člobrda. Mamka se bojí, že si začnu cucat palec, ale já zatím odolávám. Spíš jsem ještě nepřišel na to, jak se ten palec vlastně cucá.

Tak to je ve stručnosti všechno. Raději končím, aby si o mě holky neřekly, že jsem moc ukecaný.

Zdraví vás Martínek 15 týdnů

P.S. - jakto že jsem nebyl na vítání občánků?!? Vaše mamky to objednaly nebo vám přišla pozvánka sama? Hm, to jsou věci…

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 31.03.04 23:12

Ahoj Kristýnko,

tak ty taky umíš pěkně kakat do vody. To je hned zábavnější, když ta voda není tak nudně čirá, že.

Deníček mi mamka píše. Navedla ji na to teta Darka, když se tu o tom jednou bavily. Myslím, že začala někdy v únoru, tak jsem zvědavý, jak dlouho jí to vydrží.

A jestli se staneš šéfkou hubeňourů, tak já budu určitě šéf mišelínů, protože nikdo nemůže mít lepší falďany než já. Při mé výšce 62 cm mám úctyhodných 7kg!

Jo a prosím tě, příště už nás nestraš a nedělej mosty v sedačce. To mě by to asi vážně při mé lenosti nenapadlo :o)

Tak pá a dobrou
Martínek

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 01.04.04 13:50

No představte si prťata , co mi dnes v noci mamka provedla! Pěkně jsem šel spinkat v 7 hod. večer po koupání, s tím , že se zase ráno kolem čtvré vzbudím, napapkámse a budu si užívat koukání až do rána.. A tak podle plánu jsem se v půl čtvrté ozval, že bych se teda nabaštil. Mamka mi dala papu a potom ........... prťata se to stalo. Najednou blik a všude byla tma. To jsem ještě nezažil! Nebál jsem se , to ne, ale co má člověk v takový tmě asi dělat? Nic jsem si nemohl prohlížet, neměl jsem si s kým povídat, no tak jsem si řek, že teda půjdu spinkat, protože tohle teda fakt nemá cenu!!! A naprotest toho, že mi to mamka takhle provedla jsem odmítl s ní zůstat ve velké posteli a přesunul jsem se do své postýlky, tam si podundal a usnul jako špalíček. Jenom mě mrzí, že jsem si těch prokoukaných nocí moc neužil. Mamka mi to překazila hodně brzy a to není fééér!!!

Takže prťata dejte si pozor, mamky jsou někdy móóóóóóc zlobivé.

Ahoj ahoj Matýsek

Jo a dnes jsme tu kontrolu nožiček zvládli a mám je úplně v pořádku. Pan doktor říkal, že už můžu nosit jen jednu plínečku. To jsem teda ale nepochopil, protože já jsem víc než jednu plínečku nikdy nenosil. Tak nevím co tím myslel. Tak už opravdu papa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 16:50

Ahojky brusinkoví kamarádi!

Konečně jsem mámu přesvědčil, že nesmí být sobecká a musí mě na chvilku pustit k počítači! Teda vy si všichni tak užíváte! Moc jsem se pobavil u čtení Haniččina kočárkování - já bych taky nejraději pořád koukal na svět ze sedu - už jsem to zkoušel, ale měl jsem takovou radost, že sedím, že jsem hned zkoušel kam všude dosáhnu a kam až se můžu vyklonit a máma povídala něco o kšírách a zase mě rychle položila, ale aspoň pochopila, že mě může procházení udělat zajímavější a dává mě na bříško - odklopí boudičku a já můžu prozkoumávat svět aspoň takhle - a je to teda príma, to vám řeknu!
O víkendu jsem se byl podívat na kámošku co je jí 8 měsíců - teda s tou vám byla legranda - je sice pravda, že mě párkrát majznula hračkou po hlavě, ale já se jí jen chechtal - za pár měsíců jí to pěkně oplatím a časem bude žadonit, abych přestal, protože určitě budu mít větší sílu, no ale zatím vítězí ona.
Taky se musím pochlubit jak mám mámu vycvičenou přes noc - tak jsem se rozhodl, že nemá cenu se nějak vykrmovat na spaní, takže se najím jako obvykle a každé dvě vyjímečně i tři (to když se mi zdá nějaký extra zajímavý sen) hodinky se zavrtím a máma mě hnedka přendá k sobě do postele a dá mi prsíčko - tak se teda napiju a pěkně u toho usnu a ráno v 5,30 (teď co se změnil čas máma jásá, že už je to 6,30) se mi chce kajdit a dost se s tím natrápím, takže mě máma vezme do náručí, opře si moje záda o své břicho a chytí mě pod nožičkama a jdeme kajdit do kuchyně abchm nevzbudili tátu no a přitom koukáme z okna jak svítá a máma mi vypráví co budeme ten den dělat, ale řeknu vám, když jí takhle ráno vyháním z postele, tak teda moc svěží není a občas mi i povídá, že by si mooooc ráda ještě schrupla - chi chi, to ne - to já jí nedovolím…

Mějte se moc hezky
Zdraví Vás Janek od Sýkorky (4,5 m)

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 01.04.04 22:09

Ahoj holky,
po půlroční přestávce se konečně zase hlásím. Doufám, že si mě ještě pamatujete, ale pokud s tím má někdo problémy, tak se vám trošku připomenu.Jmenuji se Daniela, je mi 30 let, bydlím v Brně a 2.12.2003 se mi narodila holčička SABINKA ( stejný den jako Brusince). Vážila 2850g a měřila 45 cm. Byla to taková malá kulička. Termín jsem měla 23.12., ale měla jsem trošku problémy s čípkem, protože se mi zkracoval a proto jsem také zůstala doma už od října a tím zkončilo prakticky spojení s váma. Ode dneška už je vše jinak a já už jsem zase v kontaktu se světem:)
Vaše deníčky jsem si zatím nestačila přečíst, tak ani nemohu reagovat, ale od příštího týdne už budu v pohotovosti:):)
Jak už jsem napsala máme Sabinku, porod byl rychlovka, trval jen dvě hodiny. Doktor mi řekl, že na prvorodičku to byla až moc velká rychlovka.DÍKY BOHU!
Beruška je od začátku strašně hodné dítě, vůbec nebrečela a stále jen jedla a spala. Brečet jsem jí slyšela poprvé v únoru, když jí bolelo bříško.Od 4 týdne spí 8 hodin v noci a musím se přiznat, že jsou chvíle, kdy nemám co dělat.
ymáme se moc dobře a já si mateřství užívám den co den víc a víc.
Dala jsem také nějaké fotky do galerie Brusinčátek, tak se na nás můžete podívat.

Mějte se moc pěkně a brzy ahoj Daniela se Sabinkou

PS. Zítra máme narozeniny a to 4 měsíc.
Gratuluji také Janince od Brusinky

rendy1
Stálice 60 příspěvků 02.04.04 10:14

Ahojky brusinčátka,
tak vám musím napsat, jak to bylo s mojí reakcí na očkování. Ještě ten den jsem měla teplotu,nožičky mi jen hořely, tak mi maminka dala půl čípku do zadečku a studený obkládek na nožky. Potom jsem usnula na dvě hodky.Mamča mi zase změřila teplotu a už jsem jí neměla. Byla jsem dost mrzutá, ale papala jsem dobře. Druhý den jsem měla ještě zvýšenou teplotu, moc mi nechutnalo jíst, ale odpoledne už jsem baštila pěkně. Mamka šla k zubaři a hlídal mě děda. Tak jsme jeli spolu na procházku. Starší kamarádi a kamarádky, jsou také teploty po druhém očkování ?
Jinak my jsme ještě vítání občánků neměli.Prý nemají čas asi nějak zamrzli - hallo úřade, je jaro :-)))

Mějte se hezky Markétka a Rendy

P.S.: Ivo, takovou zkušenost nemám, ale slyšela jsem, že mimča mají období, že hodně jedí a období, kdy moc nejí. Když by to nejezení trvalo dlouho asi bych se obrátila doktorku.

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 02.04.04 18:16

Dančóóóóóó, Dančóóóóóóó AHÓÓÓÓÓÓJJJJ

Holka zlatá no konečně, zrovna tento týden jsem na tebe myslela jak se asi máš, a jak to že jsi tak náhle zmizela. To je paráda , že se k nám se Sabinkou připojíš. To už je velká slečna - 4 měsíce! A co už všechno umí? Napiš jo? Tak zatím čau, čau, jdeme koupat a večer sem kuknu.

Papa Evula a Matyášek 14 t.

(jinak z práce jsem se tenkrát připojovala jako Jarnička, z domu jsem potom musela změnit jméno, a taky pamatuješ? před rokem na jaře jsme spolu testovali, já nic, ale ty jsi nakonec vyhrabala ten testík z koše a druhá čárečka tam byla a teď je tady 4měsíční babulka)

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 02.04.04 19:23

Ahoj Patrísku

tak jsem to zjistil. Je to opravdu pejsek, má už 3 roky , je asi 30 cm vysoký a váží stejně jako já. Asi to nebude takový jedlík jako já. A je to Tibetský Španěl. Řeknu mamce aby mě s ním vyfotila a můžeš se na něj mrknout. Třeba se ti bude líbit a maminka ti takovýho také koupí. Já se moc těším, až trošku povyrostu a budem si spolu hrát. Teď jsem ještě malý a Kubík (tak se náš pejsek jmenuje) by mě stopro přepral. Ale až vyrostu tak ho přeperu já.

Tak se Patrísku měj a pozdravuj maminku

Ahoj Matýsek

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 02.04.04 21:45

Ahoooj Evi,
tak jsem si říkala jestli si na mě někdo vzpomene a přece jenom první dušička. To víš, že si tě pamatuji. Ty jsi měla termín koncem ledna, že? To mé testování jsi si koukám zapamatovala. No, však to bylo docela kuriozní.
Tak ty máš chlapečka? Tak to dodatečně moc gratuluji.Pěkně to uteklo, že? Vždyť jsme testovali přesně před rokem a mně to vyšlo a tobě hned další měsíc. No a dneska už máme krásný, zdraví mimina.
Sabinka je brouček, je to milující dítě. Pořád by chtěla sedět a ráda stojí na nohách, to se jí líbí nejvíc. Furt se u toho řehní. Má už 62 cm a váží 5,70 kg. Však jsem do Brusinčat dala fotky, tak se mrkni.
Na nett budu chodit tak 1-2 krát týdně, tak nebudu někdy hned reagovat, ale budu se snažit být v obraze.
Jéé, holky jak já na vás myslela. Byla jsem jak odříznutá od světa. Teď už jsem zase machr:)
A co ty a ten váš brouček. Napiš jak probíhalo těhotenství, co porod a jak se máte.

Pa, pa Daniela se Sabinkou

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.04.04 22:30

Ahoj holciny!
Misa uz spi, tak pisu ja. :) Co je to za setrnejsi vakcinu? To je nejaky ockovani ve trech mesicich? To nas asi bude taky cekat, co? Tak mi o tom nejaka popovidejte, at muzu pred doktorkou vyzvidat. :)
Papa Darca

rendy1
Stálice 60 příspěvků 03.04.04 09:01

Ahojky Darco,
zkusím ti něco napsat o tom očkování. Očkuje se po zahojení očkování na ramínku a je to trojkombinace - záškrt, dávivý kašel, invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B. Druhá injekce je proti hepatitidě typu B. Očkujou se tři dávky. Za tohle očkování nic neplatíš. reakce mohou být třeba - podráždenost, zvýšená teplota, bolestivost,…
Můžeš si na recept od doktorky koupit šetrnější vakcínu, mimča jí lépe snášejí. Tuším, že jedna dávka výjde na 1000,– - to je na ten záškrt, tetanus…Když si připlatíš 200,– na čtyřkombinaci ( přidá se hepatitida) mimčo dostane jen jednu injekci. Snad jsem to napsala srozumitelně a doufám, že moje informace jsou správný.
My jsme dali obyčejnou vakcínu, reakce nebyla tak hrozná. Za 24 hodin byla Markétka úplně v pohodě. Záleží na tobě.
Ještě se jednou zeptám, kdo jste dávali obyčejnou vakcínu, jak mimča snášela druhou dávku ?
Díky Rendy

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.04.04 11:23

Tak jsem se sem včera už nedostala , jak jsem slíbila.
Tak teď honem chvilku před obědem.

Dančo - Sabinka je kráááásná holčička. To víš že jsem si ji hned prohlídla a to hned včera!!
My taky koupeme v kyblíku a Matýsek to má moc rád. Každý večer už netrpělivě na koupání čeká. A úplně se v tom kyblíku rozzáří, směje se na všechny kolem a povídá. Jinak pase koníčky, umí už chytnout chrastítko, dát si ho do pusiny, a trošku se snaží otáčet na bok, ale to jenom malinko. No ale to už vy máte za sebou co? A taky rád spinká. Odpoledne vydrží spát v kočárku i 5-6 hodin. Těhotenství bylo OK, cítila jsem se naprosto skvěle. A porod jsem měla CS. Taky dobrý. Jinak jestli se pustíš do čtení našich komentářů, tak někde v lednu nebo až únoru? je popsaný. Matyášek se narodil 26.12.03. Termín jsem měla 10.1.04. Maťulka byl ten nejnádhernější vánoční dáreček. A tu novinu jsi slyšela? Montička konečně po dlouhém čekání otěhotněla! Bude tak ve 4 týdnu? (ale to je jen můj laický odhad)

No Danči musím jít uklízet a dodělat oběd , snad se večer sem dostanu

Zatím papa Evula a Matýsek 14 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.04 12:10

Ahoooj všichni!!!!:-)Tak jsme právě přišli z vítání občánků - Tomík to přežil s vyznamenáním - neplakal - pořád si žužlal špendlík (chrastítko) a tak po očku sledoval, co se kolem děje - dokonce nám ho vyfotili v kolébce - samozřejmě se špendlíkem:-):-)asi to bude trochu komická fotka:-)pokusím se Vám něco dát do galerie - včera jsem večer dělala pokus a zkoušela jsem tam uložit aspoň 3 fotečky - tak nevím - jestli se povedlo - ještě jsem se nekoukala - ale aby jste o Tomčíkovi měli aspoň představu:-)Je to Kulísek:-)
Rendy - můžu se Tě zeptat - co jste pro mrňouska koupili za druh vakcíny - nepamatuješ si to - nebyl to náhodou INFANRIX nebo HEXAVAC?Taky o tom přemýšlím…
Darčo hlavní význam šetrnějších vakcín spočívá v tom, že obsahují neživé složky těch nemocí proti kterým se mají vytvořit dané protilátky v těle miminka. Ty běžné vakcíny, které se u nás v ČR píchají jsou bohužel živé a proto jsou na ně takové velké reakce - prý jsou už v zahraničí zakázané - ale to nemůžu potvrdit - Marcel jak to chodí v Londýně?
Zatím se mějte krásně holčičky a kluci - všichni jste moooc hezcí - včera jsme Vás okukovali s Tomíkem v galerce:-) Mějte se!!papapa Iva a Tomík

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 03.04.04 13:23

Jéé, já dnes koukla na toho tvého medvídka. Ten je tak krásnej. Nedá me to dohromady??:) Taky si pospíšil, že?
Sabinka se už taky přetáčí, ale jen občas. A koupání v kyblíku miluje, sedí v něm jak královna a strašně se chechtá a plácá ručičkama.
Montičce to moc přeji, vždyť se holka načekala. Hlavně, aby všechno dobře dopadlo.

Všimla jsem si, že je v deníčku spousta mamin, které vůbec neznám a taky tady chybí hodně holek, které psaly do těhulkovského deníčku. Bude mi to trvat než se zorientuji.

Tak pa, Daniela se Sabinkou

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.04.04 19:59

Čauky, čauky

konečněěě jaroooooo, asi si všichni užíváme co? My jsme celý odpoledne byli na zahradě a byla to paráááda.

Marty - k tomu pejskovi, u nás v republice je jich málo, údajně proto , že se těžko rodí, tak je moc chovatelů nechová. Tak jestli budeš chtít zrovna tohodle, můžu ti dát kontakt. My jsme si pro něj jeli z PV až do Benešova u Prahy. Takže ty bys to měla kousek.

Dančo - je fakt, že tady moc holek ze snažilkovskýho deníčku už není. A Z těhulkovskýho si zase já nepamatuju, kdo tam všechno byl. Já jsem také měla asi 4-5 měsíční výpadek. Amálka píše tak jednou za měsíc a Hanulka cca jednou za 2 měsíce. A Brusinka píše jenom deníček.

Náš Matýsek tady žádnou nevěstu nemá jako ostatní kluci, a víš proč? ............. no přece to je jasný on čekal na Sabinku!!!!! To jsme to pěkně upekli.....

Tak jsem se dnes tak nasr........ Chtěla jsem dát konečně do galerie také svoji fotku ( původně jsem se zveřejňovat nechtěla, protože bůhví kdo všechno to tady čte a prohlíží, třeba taková moje „miláááá“ švagrová, ta by si na mě tady určitě zgustla, ale nakonec jsem podlehla davové psychóze). Tak hledám ty fotky , na kterých jsem s Matýskem (já se totiž nerada fotím , tak jich mám jako šafránu), a hledám a hledám a pořád hledám............. až jsem pochopila, že už je nikdy nenajdu. Můj milovaný muž mi prostě tu kartu přefotil, aniž by mi fotky nahrál. Myslela jsem že ho roztrhnu. No už je mi líp, první záchvat vzteku odezněl. Tak jsem dala do galerie jednu starší fotku.

Páčko Evula a Matýsek 14 t.

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.04.04 20:04

Jo a k té vykcíně. My také radši koupíme tu dražší cca za 1000 Kč. Neměla by být po ní žádná reakce. Jmenuje se INFANRIX HIB. A také jsem od svého dr. slyšela , že už se nepíchá do nožiček. Prý ty nožičky potom mimčům bolely.

Tak čauky Evula

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.04.04 20:04

Já jsem taky vykcína ....... Samo že vakcína.

rendy1
Stálice 60 příspěvků 03.04.04 20:45

Ahoj,
Ivo, my jsme Markétce nechali dát obyčejnou vakcínu, kterou má doktorka a nic jsme neplatili. Reakce jsem už popisovala.
Holky, strašně mi padaj vlasy ( už jsme tady o tom psaly) nevíte co s tím ? Moje vlasy jsou prostě všude. Markétka je má i za plínama :-) Jím vitamíny pro kojící matky, nepomáhá to. Jsem z toho docela špatná, protože jsem si na svých vlasech docela zkládala.
Mějte se hezky a přeju klidnou noc
 Rendy

barban
Kecalka 102 příspěvků 03.04.04 20:47

Ahoj holky,

tak se zapletu brusinčátkům do deníčku - ohledně té vakcíny, my jsme se očkovaly 2× normální vakcínou, Kristýnka plakala jen chvilku při vpichu a reakce vesměs žádná nebyla, jen byla trošku podrážděnější než obvykle ( a při prvním vpichu jsme měli zvýšenou teplotu na 37,6°C a to pouze večer), i po očkování hepatitidy - žádná reakce nebyla ( to jsme měli 3 očkování naráz - čtyřkombinace, hepatitida a obrna). Takže babo raď, ale žádné jiné injekce bych asi nekupovala i Honzíka jsem nechala naočkovat těma placenejma a taky to přežil bez úhony.

Bára a Kristýnka 18 týdnů + 3 dny

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.04.04 21:26

Čau Rendy,

ani mi o tom nemluv. Já mám vlasy taky všude. Matýsek má pořád plné ručičky, mám je na dece, v kočárku ....... no hrůza.
V pátek jsem se byla ptát v lékárně, jestli mi něco neporadí. Chtěla jsem nějakou vodu, protože léky při kojení nechci. A poradili mi. Je to voda na vmasírování do vlasů, opravdu prý pomáhá, jenom je dražší - asi 170,– Kč. Název jsem si nezapamatovala, ale mám ji tam objednanou na pondělí. Tak ti potom napíšu jak se jmenuje.
Ahoj Evula

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.04.04 23:01

Ahoj holciny!
Tak jak je? Zitra se nam ma zas trochu zhorsit pocasko a prosti tyden jakbysme. :(
Jinak sem se chtela nekoho zeptat jestli ste neslysely o tom, ze na atopickej ekzem je nejakej odvar z vlocek ovesnych. Miso_L ty si mi o tom psala, vid. Vyzjisti mi jak to je a jak se pripravuje a tak. Rikala mi o tom i detska sestra, ale ta nic podrobnejsiho nevedela. :(

Diky za rady ohledne vakciny na ockovani. Jinak se tu asi zblaznim. Pod nama zas poradaj nejakou party a rve tu hudba jako blazen. Kdyz nebubnuje idiot z vrchu tak rvou zespoda… :-/

Jinak misa ze zacina pekne vztekat. A jak sou na tom vase robatka????

(ja je asi pujdu zabit, davaj to vic a vic navic… a to sem jim rikala at si to daji namin. :-/)

Papa Darka + Misutka skoro 11tydnu

Divejte se na Novu, treba tam budu jako silena matka umlatila sousedy. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.04 20:47

Zdravíme všechny z Krkonoš - docela nám to tu Krakonoš pěkně zase připravuje na zimu - tak kdyby jsme se dlouho neozývali.....:-)asi ještě pojedou pluhy - říká to náš taťka - tak nevím…:-)Darčo - sledujeme Novu - zatím jsi tam nebyla:-)jak to tedy prošlo?pozdravuj Mišutku - náš Tomík má taky hysterické období - jak jsem už psala-večer bojujeme, aby jedl - to je hrůza - vždycky jedl tak pěkně - teď je to boj celé rodiny, aby vůbec něco vypil - taky před koupáním hrozně pláčeme - dokonce to hraničí s hyterií - a ne s pláčem - nevím čím to je, ale maminka mého manžela říkala, že když nemá Tomča teplotu a jinak pak usne, tak je to jen nějaké období - takových prý bude ještě hodně…no, máme se na co těšit:-)
Holky - chci se Vás zeptat - neměli Vaši mimísci problémy s očičkama? Náš Tomík měl už od porodu jedno očičiko zahnisané = poslali nás rovnou z porodnice na oční - tam nám udělali první výplach očička - hnus!Chudáci miminka!!!Jenže se nám to nelepšilo - celkem jsme tento zákrok prodělali 4×!!!!!To je alarmující už i pro mě!Naposledy nám to všechno prováděli před dvěma týdny - dnes se nám problém opět vrátil - vše stejné - očičko je zahnisané a plné hnisavého výtoku, který neodtýká očním kanálkem…už nevím co s tím - paní primařce, která nás už zná jak své příbuzné:-), už nevěřím - přece není jen tahle možnost když to nezabírá - už jednou jsem se s ní pohádala a teď uvažuji o změně doktora - nemáte s tím někdo zkušenost?Prý to má hodně miminek, ale my se toho nemůžeme vůbec zbavit…tak nás to trápí..předem díky za rady. Mějte se krásně.pá Iva a Tomík

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 04.04.04 21:11

Ahoj holky a klucííí,
téda vy jste všichni tak šikovní…my teda jsme se ségrou taky šikovní, ale jenom doma. Jakmile chce nějaká pani doktorka vidět co už umíme, tak ze sebe děláme mrzáčky, chi chi. Máma to hrozně špatně snáší, ale nám to přijde jako velká legrace.
Tenhle týden začala máma dávat Julince zeleninový příkrmy a myslela se, že na mě se vyprdne, tak to teda ne. Pěkně nahlas jsem jí řekl, co si o tom myslím. Tak tedy taky dostávám. Musím tedy říci, že je to dobrota. Většina z vás asi neví o čem mluvím, ale věřte mi, až poznáte, to budete koukat.
Taky necháváme už mámu spát celou noc a musím vám říct, že je to fakt lepší. Není už tak protivná, jako dřív. No, co by člověk neudělal pro rodiče. Úplně nejvíc se nám líbí, když máma dělá ze sebe debílka. Lítá s plenou na hlavě a dělá mulisy bulisy, no to se fakt nahlas řechtáme. Tuhle jsme slyšeli, jak se baví s tátou a říká mu „to by asi klienti koukali, jak jsem degradovala na debílka“. No vidíte, a my mysleli, že to máma dělala odjakživa, tak jí to jde.
Vážíme už 5,2 kg. Ségru jsem tedy dohnal. To víte ženská, drží si figuru. To já se rád pořádně nafutruju. Není nad plný pupík (to mám od táty, ten taky jako já všemu rozumí).
No, my chlapi jsme prostě už od narození předurčení k tomu být nejlepší. No, jsem se zase rozkecal, asi bych už měl jít spát, nebo bude mít máma řeči. Příště nechám napsat ségru, jak to vidí.
Tak pa, škleboun Ondřej + ségra a naše samozřejmě skvělá maminka Natálka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 04.04.04 22:24

Ahoj Haničko a všechna Brusinčátka,

Tak Hani, sice jsme se ještě neviděly, ani společné foto nemáme, ale vyvádíme podobné kousky J))) Určitě se někdy poznáme. Mamka je sice taky nemobilní, ale buˇnás taťka k vám zaveze, nebo to třeba prubnem vlakem. Na vršovický nádraží to máme coby dup a takové povřeštěníčko ve vlaku bych si mohla někdy prubnout :o). Respektive prohlédnout si vagon pěkne zevnitř.

Taky jsem objevila břišní svalíky a mamka má ze mě hroznou psinu, když mě pozoruje, jak zvedám hlavu vleže, nebo (co je ještě prý komičtější) v lehátku.
Ale zůstávám jen u mírného přitahování hlavy a držení ručiček za dupačky. Za ruce se ještě nějak extra nepřitahuju. No taky přitahujte tu váhu :o))
Při poslední kontrole před 14ti dny navážily 6,9 kg a 65 cm. No zatím modelkovské proporce nemám, ale to určitě časem vyběhám :o))

Dále kočárek. Už mě to též moc nebere, čučet do boudičky. Mamka se sice snaží a navěsila mi tam marmota a ručičko-nožickové jabko s červem, ale co si budem povídat. Už to mám okoukané a je to nuda nuda šeď šeď.

Se spaním je to (jak říká mamka) docela bída :o)) Myslím se spaním přes den. To si schrupnu více méně jen v kočárku. Dopoledne dám ještě pravidelnou půl hodinku a odpoledne, pokud náhodou nejdeme ven, tak taky tak kolem půl hodiny. Tedy přiznám se, že u Amálky jsem jednou vyzkoušela postýlku a taky se mi tam podařilo usnout pod hrazdičkou. Asi tam mají nějaké dobré geopatogenní zóny :o)))
Zato na Apríla jsem mamču pěkně vyvedla :o))) Šly jsme se juknout do práce a potom na srazík snažilek do koblížkárny a v práci si mě ženský vůbec neokoukly. Normálně jsem spala přes 3 hodiny v zaparkovaném kočáru pěkně v přítmí budovy, otevřenými dveřmi příjemně luftovalo. Mamka z toho byla až nesvá :o)) Co chvíli čučela do kočáru, jestli dýchám.

JANKU: ty jsi téda čilouš :o)) A koukám taky mamku v noci proháníš co? No to se musí:o)))) Baštím jako ty v noci co 2. max 3 hodiny. No pár dní zpátky jsem se nějak zapomněla a dala delší hamu-pauzy. Mamča byla nadšená, ale oblafnout se nedá a příliš se neradovala a nedoufala. A správně udělala :o)) Zase jsem se vrátila do starých kolejí a někdy si neodpustím probudit se i po hodině :o) Ale zase vydržím chrupinkat průměrně tak do půl deváté. Tak co by chtěla že? Musím si přeci zajistit dostatečný přísun mlíčka ne? Mamina si vždycky tak moc přála, aby se dařilo kojení, tak se činím :o))
A evidentně jí to přerušované spaní až tak neničí. Kamarádka jí tuhle říkala, že vůbec nevypadá znaveně.

No, ale budu mít zřejmě pěkný maglajs v oslovení. To je samý medvědice, vobludo, tygroni, zviřátko, protestantko ? to jako že hudruju, když se mi něco nelíbí. Kdo se v tom má vyznat?????
Ale hádám, že na tom budete podobně :o))))

A očkování mě zatím minulo. Neměla jsem dosud úplně zhojený beďar po TBC, tak jsem ještě ušetřena. Ale do té doby zase trochu posílím hlasivky a to by bylo, abych tam nevysekla parádní árii. To mi jde totiž více než bravurně. Amálka s Terezkou i Martínek vědí své :o))))

Tak zatím pááááá Janinka ? 4. měsíce

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 04.04.04 22:42

Ahoj děcka,

ta mamka je teda ale, ona se rozhodla, že se mnou pláchne z Prahy, ale mě to neřekla, a tak jsem vám to nemohl dát vědět. Co to mám za nezodpovědného rodiče. Já ji asi vyměním - nebo ne, ona je docela legrační a má super výživné mlíčko, pěkně se po něm kyne. Pořád mi říká, že jí exploduji v náručí. Onehda jsem na sebe koukal do zrcadla a zas tak strašné to není. Mamce zase všichni říkají, že by se měla najíst, že prý nějak vyschla. Já to nepoznám, protože mám před očima jen ty její air bagy - chi chi.
Jo my byli u babičky ve Znojmě. No to jsem se poměl - byl jsem za superstar. Neustále si mě tam blejskali a kamerovali a já jim trpělivě pózoval. Pak už mi přišli trapní, tak jsem se rozeřval a mamka mě naštěstí zachránila.
A taky mě tam očichávala taková ta čtyřnohá chlupatá věc, Patrísek psal, že se jmenuje pejsek - tak to byla pejska a žárlila na mě - potvora :o)

Matýsku - nám chce jedem kamarád darovat taky pejska. Jenže je hrozně velký a mamka se bojí, že ho nezvládne. Je to Rhodeský Ridgebeck (nevím, jak se to píše). Neznáš ho? Ten kamarád ho nedávno našel, není mu ani rok a prý má dobré základy.

Sabinko - ty se přihlaš ke Kristýnce do klubu hubeňourů. S takovou muší váhou bychom tě do klubu mišelínů nevzali. Teď mi psala Janinka, že už váží 6,9kg - taková moje váhová kategorie, jenže já už překonal magickou 7. Mamka říká, že bude mít bicáky jak Arnie, jenže já nevím co jsou bicáky ani kdo je Arnie, prý nějaký herec nebo co.

Mišutko - na ten tvůj atopický exém řekni mamce, aby tě nekoupala každý den, max jednou do týdne. Ať vezme asi čtvrt sáčku vloček, nasype do hrnce, zaleje vodou a vaří do měka. Pak tu sra.. scedí a naleje do vaničky (moc toho nebude, ale stačí to) a zbytek ať dá vodu, na kterou jsi zvyklá. Lepší je chladnější. Exém nesnáší teplo a spocení. Takže se hezky začni otužovat. Hlavně bacha, budeš jí hrozně klouzat, tak aby tě neutopila :o) teda :o(
A taky ji řekni, ať si nemyslí, že jsi někdy protivná zbytečně, on ten exém pěkně svědí a hlavně večer a v noci a že ona sama to nezná, jaké je to utrpení a ty jsi moooc statečná, že to tak krásně snášíš.

Ondrášku - ty jsi teda super číslo. S tebou musí být taková legrace. Naše mamka taky dělá debílka, ale naštěstí jsme ve věku, kdy se tomu smějem. Doufám, že to těm rodičům nezůstane napořád. I když babička to dělá taky - ach jo. To se za ně budem na třídních schůzkách stydět :o)))

Tak děcka, jdu spát, teda já úž 3 hodiny spím a mamka slíbila, že mi to sem přepíše
 Pa

Martínek 16 týdnů

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 04.04.04 22:49

Ahoj Kluci a Holčičky,

máma mě k tomu moc nechce pouštět tak jsem vám aspoň do galerie dala novou fotku.

Tak holky doufám, že už bude brzy internet a budu moct já i Amálka přispívat častěji.

Ahoj Martina a Amálka 4 měsíce a 14 dní

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.04.04 09:16

Ahoj vsichni!
Predstavte si, ze me mamka zacala patlat modrou (he, je asi uplne slepa, dyt je bila. :) ) indulonou a mam ten ekzem lepsi. Takze se rozhodla ze na pani doktorku neda a ty jeji masti masti masticky pekne vyhodi (no, zatim je tam porad ma, ale uz je na me nedava). Doufam, ze ted kdyz si precetla o tom odvaru z vlocek hned nepoleti a nebude me v tom zbrachat. A doufam, ze na koupani 1× tydne nedojde, ja mam tu vodu tak rada… :( Dners sem treba sedela v umyvadle. Mamka rikala ze sem byla zas… az za usima, ale mila mi jen zadek, tak nevim. :) Ale zato sem ji zaspinila bodycko a musela me zas prevlict. To je pak hrozna sranda kdyz se vzteka… ale pak meta sranda prejde, kdyz ho zacne slikat a oblikat neco jinyho. :(
Prtata predstavte si, ze mamka ani vecra nemela pustenej vecer pocitac a sla spinkat hned v 10h. :) Asi je nejaka zmozena zemne. :) Ale ja sem tak hodna ze to snad ani byt nemuze. :) Ted sme byly zas asi 3× u babicky a tam semnou po venku nejezdi, tak nevim z ceho. :) Asi z toho zehleni, ktery se rozhodla ze bude delat. :) Jezdi tady takovym srandovnim autickem po mych vecickach a rika tomu zehlicka. :) Ted chtela jit taky zehlit, ale nejak se k tomu nema. Spis me pry vezme ven a udela to vecir az bude mit klid, pry ji ty moje bodycka a dupacky neutecou, ze nemaji nozicky. :)

Ivo: Mam se te zeptat jak se menuje ta primarka co te leci na ocicko. Mamka se pry na ni zepta svoji sestrenice jestli to neni nejaka koza, ale kdyz je primarka tak by asi nemela, ne?
A sousedy mamka taky nezabila, oni se asi po 0,5h sklidnili a to uz na ne kricela z balkona na nejakyho opilyho mladika aby to stlumili. Ale pak na ne asi nekdo vlitnul a byl klid.
No, uz se nemudu moc rozepisovat, protoze bude novy denicek a ona vam to zas pak povi mamka.
Tak papa a mejte se krasne a uzivejte si zas zhorsenyho pocaska.
Papa Misutka 11 tydnu a jeji silena matka. :)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 05.04.04 18:35

Ahoj děcka,

tak už vám zase píšu. Sice se trochu bojím, že si to už nikdo nepřečte, ale chci ještě využít šanci, než si zase začnou psát jenom maminy mezi sebou.

Bohužel si moc nepamatuju, co jste kdo psali, tak nebudu asi reagovat podle jmen, ale snad se na mě za to nebudete moc zlobit.

Minulý týden jsem se rozhodla, že ty svoje rodiče trochu potrápím a tak jsem si denně pobrekávala víc než obvykle. Táta cosi brblal, že jsem rozmazlená, ale stejně mě nosil na rameni, chi chi. Mamka pak přišla na to, že po ní chci mlíčko a mluvila o čemsi tříměsíčním /bylo to takový divný slovo na s/. Teda moc jsem tomu nerozuměla, ale dostávala jsem mlíčko kdykoli jsem se ozvala, tak po tom moc nepátrám, hlavně že je bašta. Mamka je na mě dokonce tak hodná, že se ani nezlobí, když ji kvůli papání budím teď dvakrát za noc. Tak se jí to snažím oplatit a ráno spinkám až do půl deváté.

Moc se mi líbí ten nápad Meliky, že si povíme, co s náma mamky provádějí. Už jsme testovaly to Martínkovo letadlo. Jůůůů, to byla paráda! Na oplátku vám prozradím, co se mnou provádí moje mamka. Normálně mi dává pusu na pupík (i přes dupajdy) a pak říká „pupu pupu“, jak to tak zblízka povídá, tak mi to hřeje na bříško a moc se mi to líbí, tak jí něco na oplátku povídám. Taky se mi na tom zamlouvá to, že ji takhle můžu kudlit za vlasy. Ona je má totiž krátký, takže na ně normálně nedošáhnu. Táta se mnou těch legrací vyvádí mnohem víc, ale nedá se to moc popisovat. Ale moc rád mě očuchává :-))

Jo a ty jména, tak to je taky něco! Anička jim prostě nestačí, a to má to moje jméno tolik krásných variant! Pro ně jsem prostě prďola, babuška, bobík, slintalinda nebo slinťucha, koťátko, princezna, kňouralinda, siréna, vřešťánek, pískle, no ani si to všechno nepamatuju (naštěstí už mi dorostly ty vypadané vlásky, tak mi přestali říkat plešanda).

Zítra jdeme k paní doktorce na návštěvu ve třech měsících, i když já už mám o týden víc! Mamka vám zítra napíše, kolik měřím a vážím, jo?

Anička Lajková

PS: Máma tvrdí, že mám asi dneska přesně jeden rok, tak jsem z toho trochu jelen - tři měsíce a kousek jsou jeden rok? Není to málo?

Vložit nový komentář