Brusinčátka ? 24.díl

Rodičovství
  • Anonymus
  • 24.05.04

Zdravím všechna miminka ? brusinčátka i pro tentokrát umlčené mamky! Minulou neděli se u nás konala veledůležitá událost ? moje křtiny! Za kmotřičku mi byla moje teta Věrka a dostala jsem ještě další jméno, takže jsem teď Hana Veronika. Na křtinách jsem byla HVĚZDA, hned popíšu proč :o))

Mamka si mě do kostela vzala v klokance, ale jelikož jsem dopoledne nemohla spinkat v postýlce, protože jsme byli na cestě, jen jsem si cestou trošku zdřímla v autě, tak v těch 11 hodin už jsem byla docela nevrlá a ospinkaná. Jak jsme do kostela vkročili, rozhlídla jsem se a začala vřeštět. Jasně, protože tam nebyla žádná hudba, tak jsem ji chtěla obstarat já :o)) Mamka s tetou mě střídavě chovaly a nosily a natřásaly, ale všechno marné. Nicméně i tak křtiny začaly, křtili se mnou ještě jednoho chlapečka a jednu holčičku, ale naprosto neměli šanci, středem pozornosti jsem byla celou dobu já, já a jenom já. Očička zarudlý, tvářičky oslzený a ječela jsem a ječela. Vždycky pan farář něco říkal a pak třeba naši měli říct ano a než odpověděli tak nastalo chvilku ticho a do toho já zaječela néééé! Pak k nám pan farář přišel, s respektem na mě koukal, ale mamka řekla, že horší už to být nemůže, tak mi na hlavu nalil nějakou vodu. Pak si mě dokonce přišel vzít do náručí a odnesl si mě za oltář. Chvilku jsem ztichla, jak mě nesl, takže si všichni pomysleli, že v rukou božích budu hodná ? hahaha, postavil se a začal něco odříkávat a já ho přitom svým zpěvem doprovázela. No prostě Událost s velkým U.

Když křtiny skončily, mamka mě zase dala do klokanky, vyšli jsme ven a já si tam spokojeně usnula, chichi. Mamka pak šla ještě znovu za panem farářem poděkovat a omluvit se za mě a ukazovala mu, jak jsem vzorný miminko, tak nevěřil vlastním očím a ptal se, jestli prý nebudu chrámová zpěvačka :o) Cestou domů jsem v autě spinkala jen trochu, za jízdy jsem docela hodná, ale běda, jak mi to drncání někdo vypne. Pak jsme doma měli hostinu (tu jsem prospala v postýlce) a pak už se všichni těšili na dort, ale museli čekat, až se vyspinkám, abych se s ním mohla vyfotit, no moc dlouho jsem je čekat nenechala. Pak jsem dostala dárečky, šatičky jsem si vybalila sama (fotka je v albíčku), řetízek a naušničky mi mamka do ruky nepůjčila (ach jo), ale řetízek mi vyzkoušeli a moc mi sluší.

Další událostí jsou ohromné pokroky v mém pohybování. Už se bravurně točím z bříška na záda i opačně, zvednu se na kolínka a lezu! Sice pořád ještě neumím lézt přesně tam, kam chci, ale i tak jsem se sebou spokojená. Mamka už mě nemůže samotnou nechat ležet jinde než na zemi nebo v postýlce, takže když mě potřebuje odložit, dá mě na zem na bříško a já si tu lezu jako hafík :o) Už jsem zkoušela i zvednout zadeček do vzduchu a vzepřít se až na chodidla, nebo zvednout jednu ručičku a držet jen na třech, ale stále se jen tak pomaličku posunuju. Tak aspoň vždycky slezu z podložky a když si ublinknu, tak jedině na koberec.

V postýlce ? pokud hned neusnu ? vylezu z původní polohy, nejradši dolezu úplně dopředu a ležím v postýlce napříč, připádně se otočím úplně dokola a místo pod peřinkou ležím na ní. Jinak usínám sama a v podstatě téměř pokaždé během 5 minut. Během dne mě mamka dává spát nahoru do noční postýlky a prý jsem vzorná, protože i dopoledne i po obědě spinkám tak 1 až 2 hodiny, dokonce když už spinkám moc dlouho, mě někdy musí budit. A to si ještě občas odpoledne chvilku dáchnu v kočárku. Tam mě to teď docela baví. Mamka mi už vyndala korbičku, takže když ležím na bříšku (jak jinak), tak mi odhrne kus potahu na straně a já jak šmíráček koukám ven. Pokukuju si okolo, žužlám si tlapičku a jsem spokojená. A když už mě to nebaví, tak usnu, a když jsem vyspinkaná, tak mě mamka nosí v klokance.

V klokance jsem pořád nadmíru spokojená, většinou si tam žužlám rameno, takže se vracím domů úplně promočená od slintání. Někdy tam i spokojeně spinkám. To jednou takhle bylo hezky a mamce se ještě nechtělo domů a já jsem už chtěla spinkat, tak jsem chvilku pořvávala a pak jsem si tam tak visela a pospávala. Táta lezl po zemi a vozil Jíru na hřbetě a babiččin pejsek na ně štěkal a mně se to štěkání tak strašně líbilo, že jsem se začala řehtat, až jsem se smíchy úplně třásla. Mamka si nejdřív myslela, že se to směje brácha a pořád nechápala, odkud to slyší, hihi.

Moje aktuální míry v půl roce (bez 14 dnů) jsou 6,24 kg a 65 cm. Takže stále klub lehkých vah. Já si totiž musím kila hlídat, protože když bych byla moc těžká, tak mě mamka nebude nosit v klokance. Jelikož ta je do 9 kil, tak doufám, že se tam budu nosit, dokud sama nezačnu chodit :o))) Jestli si dobře pamatuju, lehčí než já je jedině Kristýnka, tak jsi předseda klubu lehkovážných miminek a já budu aspoň zástupce, jo?

U paní doktorky jsem zase byla pěvecká hvězda - jakmile mě mamka položila, tak jsem jako obvykle spustila. Tentokrát jsem dostala dvě pigára a ještě k tomu zase ten blaf na lžičce, dohromady to bylo očkování na 6 nemocí! Ale reakci jsem skoro žádnou neměla, mamka mi jen večer a ráno dala Panadol, aby mě to nebolelo, a já jsem vzorně spinkala, ani teplotu jsem moc neměla. Odpoledne po očkování jsem spinkala doma v postýlce až do 7 hodin, až si mamka myslela, že už mě nebude koupat. Ale vzbudila jsem se těsně předtím, než chtěla koupat Jíru, tak jsme se poprvé koupali spolu. Bylo to docela prima, mě mamka položila do velké vany na lehátku a Jíra seděl u mě a hladil mě a pak začal cákat, tak mě zase radši maminka vyndala.
Takhle spolu nás naši koupou jen málokdy a musí na to být oba. Většinou mě maminka koupe sama a já až do teďka vydržela klidně spokojeně ležet na přebalováku, než připravila vodu a tak, ale teď jak už se umím převrátit, tak bych hned spadla, takže když potřebuje volné ruce, po:,–(í mě do Jírovy autosedačky mezi dveřma a už to prý není tak pohodlné jako dřív.

Moji autosedačku já mám v přízemí na židli a v ní sedím u stolu spolu s ostatníma při jídle. Dřív jsem jen seděla a vztekala se, že ostatní jedí a mně nedají, tak už mamka nevydržela a vytáhla pro mě papáníčko ve skleničce ? něco meruňkového, co někde dostala. To mi docela chutnalo, ale spíš mě bavilo do lžičky zaprdět pusinkou a všechno to hezky lítalo okolo, chichi. A Jíra se smál a taky prskal, moc veselo u nás bylo :o) Pak od té doby už jsem měla asi čtyřikrát mrkvičku. Nejdřív mi moc nechutnala a šklebila jsem se (a když blinkám, tak zá:,–(ně oranžově), ale pak jsem si zvykla a pátý den jsem spapala skoro celou porcičku ve skleničce. Taky mi docela chutná bílý jogurt. Docela se těším, až mi mamka začne taky dávat papání do ručičky jako Jírovi, určitě se s tím dá krásně zasvinit.

Už si sama beru hračky a rvu si je do pusinky. Nejraději mám hadrovou chrastící žirafku, ta má krásně ožužlatelné růžky a neustále jsou od mého žužlání úplně tvrdé. Pak se mi ještě líbí pískací pejsek, taky akorát do tlapiček, ovečka a chrastítka. A mám první panenku! Tu mi dala maminka, měla ji ještě po sobě schovanou, když byla malá. Je to taková maličká gumová panenka akorát pro miminko, ruce a nohy má velké asi jako moje prstíčky a její hlavička se mi akorát vejde do pusinky. No jinak jakmile mě mamka někde položí, tak okamžitě přijde můj servisman Jíra a všechny moje hračky mi přinese, to se mám, co?
Taky mamce jedna známá pro mě půjčila hrazdičku po jejich dětech. Jenže mě moc nebere, zaprvé mě spíš baví být na bříšku, než jen tak ležet na zádech, takže do ní tak kopu nohama a za chvilku mě naštve, že si všechny ty chrastítka a hejblátka nemůžu strčit do pusinky, jediné mi tam dosáhne držátko od šňůrky, na které je medvídek a když se za to zatáhne, medvídek zpívá, tak já si to narvu do pusy a hryžu a medvídek pořád hraje. Jírovi se to líbí mnohem víc, tak tím pořád chodí chrastit, ale mamka říká, že to asi brzy vrátíme.

Jo a stal se ze mne pěknej závisláček maminkovskej, sotva se mi na metr vzdálí, hned se rozeřvu. Ještě vezmu za vděk tatínkem, ale ostatních včetně tety a babičky já se teď prostě bojím a pokud zrovna nejsem super extra skvěle naladěná, tak se rozječím, až se mi kulí slzičky jako hrachy.
Myslete na mě v sobotu, to mě mamka chce nechat od odpoledne až do večera jen s tatínkem a nechá mi mlíčko v lahvičce, tak vám v neděli napíšu, jak jsem tu taťkovi zavařila.

Těším se na vaše psaníčka!
Vaše rošťanda Hanička, přesně půl roku

.(Brusinčata){bor­der:0} *]

Váš příspěvek
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 24.05.04 22:14

Ahoj miminka!
Pred chvili mamka napsala komentar do minuleho denicku, tak vam ho tu prekoppiruju aby se tety dozvedely co jim radila a povidala. Jinak jdu spinkat (ja uz vlastne spinkam. :) )
Takze otockam zdar a zase nekdy Ahoj!
Michalka

Ahoj holciny!
Natalko: ty si expert..... zvuky jsou jako kdyz rozjedete kocku…to si me fakt rozesmala. :))) Snazim se uspavat misutku a copak to jde, kdyz se klepu smichy? :))
S tim mlikem co ti Julinka nechce se da zit. Ja sem odmala odmitala mliko jakykoliv a taky ziju. :) A prej i mlicny vyrobky. :) a zlomeniny sem mela dohromady asi 2. Nalomeny zapesti a zlomenej prst na noze. Ale zato sem mela odvapneny jak paty tak kolena. :) Ale uz je to v klidu.

Brendy: na supinky zlute barvy neboli ekzem nam pomaha Excipial krem - mazala sem ho nejprve na oboci kde to misa mela a ted v hlavicce a nebo kdekoliv kde to ma. Akorat se to spatne vmazava do vlasku… poradila mi to kamaradka od Misi_L ale predtim sem to uz mazala taky.

Tak uz se tu asi nerozepisu, protoze si to nikdo neprecte. :( Od nedele nam nesel internet tak sem tady nebyla.
Tak papa a ja jdu koupat a krmit.
Darca + Misa smudlajici si ocicka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.05.04 22:28

Ahoj Haničko i ostatní kamarádi (extra pozdrav i s pusinkou mám pro Tomáška:-))!

Chtěla jsem napsat až zítra, ale mamka mi to prý napíše už dneska (já nemůžu, zrovna spinkám, ale jsme s maminkou domluvený).

Hani (nemám ti teď říkat radši Verčo?), nechci ti brát tvé naděje, ale myslím, že ve funkci v klubu hubeňourů ti asi budu konkurovat. Ve 4 měsících jsem měla totiž 5,44 kg! V pěti to asi mamka bude muset odhadnout podle váhy doma, ale 6 kilo to ještě určitě nebude. To víš, taky si držím linii (jenom mi nějak nejde strčit do pusinky:-)).

Musím si vám na mámu postěžovat. Pořád se jí něco nelíbí. Nejdřív jsem dělala tak dvě otočky denně a to mě pořád povzbuzovala a říkala „výborně, no ty už to umíš“ a pořád škemrala o nějaké přídavky. Tak jsem to o víkendu u babičky pořádně roztočila, aby všichni viděli, že se na bříško přetočím, kdykoli se mi zachce. A protože se mi to líbilo, po chvilce jsem se překulila zase na záda a pak hned pro jistotu zase šup na bříško. A máma sice nejdřív zajásala, jakože mi to jde, ale pak se jí hned nelíbilo, že jsem se jí odkutálela o kus dál (já se totiž nikdy netočím nazpátek, ale držím hezky směr a cestuju). No tak jsem se pak několikrát přetočila jenom na bříško, když se jí to moje pokračování nelíbilo. Jenže na břiše se to moc dlouho vydržet nedá, je to pěkná fuška, zvlášť když si někdy hodím ručičky i nožičky hezky do vzduchu. Proto jsem si na mamku zahoukala, ať si mě teda sama obrátí tím směrem, jak se jí to líbí. A co myslíte, že ona na to? Prej, že to na ty zádíčka už přece umím, tak ať to zase zkusím! No nedohnalo by vás to k pláči? Já se té mámě prostě nezavděčím. Když se kutálím, nelíbí se jí, že nezůstávám na dece, když zůstanu na dece, asi ji strašně obtěžuje mě převrátit. Ach jo. Taky máte takový trápení?

Taky jsem byla u paní doktorky, ale žádný píchance ještě nedostávám, prý radši počkáme, až se mi zahojí to ramínko (Marku, soucítím s tebou, já si tu bouličku taky docela protrpěla). Ale abych neodešla s prázdnou, dostala jsem aspoň nějakou mňamku na lžičku. Sestřička jenom koukala, jak to ve mně zmizelo.

Ještě ti Haničko musím napsat, že ta fotka z kočárku je fakt bezvadná. budu muset našim říct, a´t mě někdy taky tak svezou. Jenže já ještě pořád ležím v takové té vnitřní vaničce, tak si asi ještě počkám. Ale mám kočárek ráda. Jsou na něm namalovaní medvídci, tak si s nima povídám. A ještě další míšánky mám na takové šňůrce, co se natahuje, tak si s nima hraju. Nejraději si na ně pokládám nožičky a různě do nich kopu. Mamka se pak směje, že jsem gymnastka a že se chci prokopat z kočárku ven.

Teda už je spousta hodin, tak zas někdy příště.
Mějte se a přivolejte už někdo to sluníčko!

Anička Lajková (zítra 21 týdnů)

PS: Tomášku, hezký sny!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.04 14:18

Nepřihlášená Hanulka
Ahojky všem spolubrusinčátkům.

Tak jsem se konečně trefil a můžu vám taky něco napsat. Taťka nám pořád slibuje, že koupí už ten počítač, ale pořád nic. Ach jo. Už mám šest měsíců a mamka pořád říká, že to nemůže být pravda, že prý to bylo teprve včera co jsem se narodil. Chudák má to popletený. Máma už mi taky dává něco jinýho než mlíčko. Popvé to bylo něco červeného a vůbec to nebylo špatný. Máma říká, že v nějakých knihách (co to asi je?) píšou, že na poprvý děti sní jenom pár lžiček. Pch, kam se na mě hrabou. Já snědl celou tu skleničku na posezení a rád bych si dal ještě, ale nic už mi nedali. Taky trochu zlobím mámu. Už je ze mě dost nešťastná protože nechci pít čaj. Ani z pítka, ani ze lžičky. Tak jestli prý někdo víte jak na mě, tak jí poraďte. Takže už papám mrkvičku (ta se mi ale hůř kaká, ale zvládám to sám), brokolici a včera jsem dostal špenát s brambůrkama. Mńam všechno mi moc chutna, ale má to jednu vadu. Nechtějí mi přidat.
Jak jsem byl v prvních řadách v michelin klubu, tak máma říká, že neví jestli si to udržím. Minule jsem přibral za tři týdny jenom 20dkg. (v prvních týdnech života to bylo 400g/týden.) Ale zvážit se půjdu až v pátek tak uvidíme. Máma říká, že neví jestli jsem už překročil 9kg. Spíš prý ne.

Jink jsem mámu začal v noci budit. Jen tak si jěčím. A představte si oni si mě vůůůbec nevšímají. Ta drzost. Bohužel to dlouho nevydržím a zase usnu, ale já se zlepším a pak uvidí. Mám rekord deset minut.

Tak se mějte krásně Kubík 6 měsíců a maminka Hanka

Ps: Amálko už brzy mě uvidíš. Mamka už dala nascenovat fotky tak se ti snad budu líbit. Posílám velikánskou pusinku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.04 14:30

Ještě jednou nepřihlášená Hanulka

Zapomněl jsem se vám pochlubit jaká jsem šikulka. Jak chodíme plavat, tak nám tam polívají hlavičky vodou a ta cvičitelka najednou povídá mí mámě, že už mám reflex. Jestli misleli to, že už čekám, že mě polijí a zadržím dech tak jo. A povídá aŤ na to šup mi potopí pusu. Tak to udělala a já nic. Cvičitelka to hned ukazovala všem jak jsem šikovny. Ostatní děti to ještě neumí. Tak jim ukázala jak zadržím dech. Pak mi potopila máma pusu, ale cvičitelce to nestačilo. Takže na á šup jsem byl najednou pod vodou a hned zase nad ní. No koukal jsem na mámu, co to jako mělo bejt a ona se na mě smála a říkala jak jsem úžasnej. Tak jsem se na ni teda taky smál. Máma prý byla hrozně pyšná (div, že nezakopla, když pýcha předchází pád) a hned to všem telefonovala. Poděs co? Dělá ze všeho takovou vědu. A pochvaly se mi líbí.

Tak se mějte Hanka a Kubík

PS: Sabinko a Meliko, kdy si spolu zase vyrazíme? Už se mi po vás stýská.

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.04 22:05

Ahoj kolegáčci a koledyňky!!!
Moc vás zdravím a jsem rád, že máme opět slovo.

Tak co je u mě nového…tak především jsem začal jíst i ovoce. Maminka říkala, že banán a jablíčko. No sice nevím co to je, ale je to moooc dobrý. Takže slupnu ten banán celý, ale mám pocit, že ho vyrábějí nějak malý:o(( Snězený ho mám za chviličku. A maminka se pořád děsí a říká tátovi, kdo toho kluka bude živit a tak. Ale já jsem v klidu. Vyrobili se mě, tak ať se starají ;o) Já mám svých starostí dost…za prvé potřebuji přijít na to, co mám dělat s nožičkama… ležím na bříšku, strčím je pod sebe a pak dál??? A taky potřebuji zkombinovat ty nožičky pod bříškem a k tomu být opřený o natažené ručičky.
Taková vysilující činnost a oni se pak divý, že tolik jím.

Teď poslední dobou naši často mluví o nějaké dovolené. Co to je?? Prý tam pojedeme…fakt nevím. Taky pojedete na dovolenou??

Pro Markétku: Markétko, moc ti ty naušničky sluší. Zkusím přemluvit maminku, že chci taky…alespoň jednu ;o)
Anebo raději ne…určitě by mě to bolelo a navíc táta je taky nemá, tak budu bez nich.
Měj se moc krásně, myslím na tebe a posílám pusinky.

Davídek 5 měsíců a kousek

kostka
Kecalka 405 příspěvků 26.05.04 10:24

Ahoj Haničko a všichni další kamarádi,

zdravím vás i vaše mamky a jsem rád, že nás zas k tomu pustily.

Včera i dnes se mi povedla dobrá čísla. Hned ráno jsem objevil noční stolek a než se mamina otočila, už jsem byl na něm a zkoumal budík. A když jsem se probudil z dopoledního spánku ? většinou spím u rodičů na letišti ? místo abych přivolal mamku, jak je zvyklá, rozhodl jsem se vydat se na průzkum. Letiště totiž nebylo obložené kolem dokola peřinami jako jindy. Ale moc daleko jsem nedolezl ? hned vedle je moje postýlka a jak jsem se přetočil na bříško, dostaly se mi nožičky mezi její příčky a uvázl jsem. Začal jsem hned křičet a mamina přiběhla s očima navrch hlavy proč prý neležím jako vždycky ? to byste museli vidět. A dneska ráno? Mamka mě svlíkla donaha a běžela pro čisté věci a než doběhla, zachtělo se mi ee a ještě jsem se v tom stačil trochu vyválet. Vypadal jsem dost žlutě. Tak honem napustila vanu a ještě na mě z něčeho stříkala vodu ? to se mi moc nelíbilo, nejsem na to ještě zvyklý.
A co už umím - přetáčet se nalevo i napravo (donedávna to šlo jen nalevo) ze zad na bříško i naopak . Už skoro lezu ? musím ještě vybrousit techniku, ale kam chci se dostanu. Skoro si sednu ? přetočím se na bok a pomalu se zvedám, ale ještě neudržím rovnováhu a svalím se :-(.
V noci říkala mamka, že už to není tak hrozné ? někdy mi stačí jen dudlík,ani mě nemusí krmit, hlavně když jsem u nich v posteli. V postýlce večer usínám, to jim musí stačit.
Taky už jím trošičku vařené mrkvičky, víc mi chutnala brambora. Včera mi mamina nastrouhala kousíček jablíčka, to taky nebylo špatný.

Haničko - ty máš dvě jména - to zní dobře. Taky bych chtěl. Klokanku mám taky rád, jak vidím, že si jí mamka nebo taťka nasazují, usmívám se. Ale nikam daleko s ní nechodíme. I ve vaku se mi docela líbí.
Aničko - i naši jsou takoví - pořád chtějí, ať zvedám hlavičku, přetáčím se, lezu a pak jen zírají.
Kubíku - ty jsi teda vodníček - to já si tuhle ve vaně omylem namočil pusu a trochu se napil - brr!
Davídku - my taky pojedeme prý na dovolenou, naši si chtějí pořídit krosnu na záda a budou mě prý nosit a snad tam bude hodně vody, že se budeme koupat… no uvidíme.

Brusinčátka - já bych se chtěl nějaký takový srazík jak měli u Šulánků - mamka říkala, že by si mě dala do vaku a přijeli bychom vlakem, co říkáte? Přemluvte mamky.

Ahoj a pište,

Pavlík 6,5m

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 26.05.04 15:26

Nazdarek kamaradi,

jak se vsichni mate? Asi dobre co, ze ani moc nepisete.
Jak se mam ja? Taky moc dobre. Sice nekdy pry maminku pekne zlobim, ale jinak mi rika, ze jsem jeji zlaticko nebo andilek.

Uz jsem vas dohnal v dovednostech a uz taky umim otocky, ale jen na levou stranu je ovladam a zpet z briska na zada, to jsem jeste nezkousel. Ale potrebuju od vas radu kamaradi a kamaradky, kdyz se prekulim ze zad na brisko, tak si vzdycky zustanu lezet na jedne ruce a ne a ne, ji vytahnout! Jak to delate vy??? Ja jsem jeste neprisel , jak na to?! Nakonec mi vzdycky musi pomoct mama nebo tata.

Ja zatim papam jenom mlicko od maminky, moc mi chutna, tak mi maminka jeste nechce davat nic jineho, pry si pockam az do pul roku. Ach jo, ja uz bych si obcas dal taky nejakou mnamku, co papaji rodicove. Kdyz je vidim, ze neco basti, hned se mi zbihaji sliny a mlaskam naprazdno!

Musim se Vam jeste pochlubit, v nedeli jsem mel oslavu. Vsichni rikali, ze mam 1. svatek, tak ze mi musi poprat. Ja sice nevim, co to je svatek, ale hlavne ze jsem dostal plno darecku a bylo kolem me zase plno lidi! Maminka mi udelala dort, takovej barevnej byl, pry byl zdravy zeleninovy. A pak mi jeste babicka upekla pravy dort, ten byl moc dobrej, obliznul jsem si v nem aspon prsticek pri fotografovani. Vidite, muzu vam dat aspon fotku do galerky, at vite. No a to hlavni vam musim napsat, co jsem dostal. Velky kruh se sedatkem do vody, pry pojedem s rodicema na dovolenou k nejake velike vode, rikaji tomu more, teda poletime letadlem, na to jsem zvedavy, jeste jsem ho nikdy nevidel. pak jsem jeste dostal nejaky specialni polstarek do autosedacky, maminka rikala, ze je super, ze nebudu mit aspon tak zalomenou hlavicku, kdyz spim v aute.No a jeste spoustu dalsich hracek, mela z nich velikou radost i maminka, mozna vetsi nez ja. Ja jsem to vzdycky ochmatal a sup s tim na zem. Jeste maximalne jsem tu vec trosku ozuzlal, ale jinak hned jsem ji hodil na zem.
To ja delam rad, hazim veci na zem, uz jsem vypiloval paradni oblouk, nejlip se hazi dudlik. Umite to taky? Maminka mi vetsinou pekne nadava a ja se tomu smeju :-))) chi chi je to sranda!!!
Tak se mejte krasne, dnes u nas konecne svitilo slunicko, tak jsme sli na prochazku, ale pak jsme museli utikat zpatky, protoze zacalo prset. Chi chi, teda mamka musel utikat, ja jsem se pekne vezl a neprselo na me. Jeste ze mame ty kocarky ze?!

Ahoj Filda 5 mesicu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.04 16:21

Ahoj,
mamince blbne registrace, tak jsem tu za anonyma :o(. Jinak se už docela dost snažím lézt. Dávám pod sebe nožičky, teď už jen přijít na to,jak se dostat o kousek dál, ty hračky jsoutak lákavé :o)). Uzlina se mi docela hojí, i když se mi opět udělal hnis, ale snad se to zahojí samo. Na to plicní bych už nechtěl. Opět se mi nelíbí v kočárku, já chci vidět VŠECHNO kolem, ne ležet jak malé miminko!! Trochu kašlu a rýmuju, ale to asi teď každý. Baštím ovoce k svačince, zeleninu k obídku a kaši k večeři. Nejlepší je kaše.Maminka sice říká,že bych po ní mohl spát déle ale to néé, to bych přeci přišel o papání, no ne?
Ahoj a zdravím a přeju hlavně zdraví
PS: kdyby jste se srazovali v Praze tak se přidám
Marek skoro 7 měsíců

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 26.05.04 20:56

Ahoooooj kamarádi moji!!!!!!!!!!
konečně jsem se dostal k PC - dokonce dřív než mamka:-)ono nám totiž hrooozně dlouho nefungírovalo a tak se teď taťka musel činit:-)))))No, konečně nám to tedy funguje a tak Vám taky mohu něco připsat:-)Koukám, že jsem zase jediný opozdilec - otočky mě stáááále moc neberou - dnes se mi povedla úplně první a prý byla jakási podivná - což o to, já bych je dělal, kdyby mi ti rodičové pomohli, jenže to oni ne - no, tak se na to mohu taky vykašlíkovat, že:-)přece se nebudu namáhat!!!!!
Ale co Vám musím napsat - z čeho má mamča nejvíc poslední dny vyšiluje!!! - představte si - měsíc jsem naprosto TRPĚL - každičký den i noc - pořád mě nazývali „tyraní-pyraní“ někdy dokonce i „teroristou“ - to jsou drzouni, co?a nakonec se z toho vyklubali DVA dolní zoubky - to je Vám nezvyk - mít něco tak neobvyklého v pusince!!!!Docela z toho šílím - ještě mě to bolí - tak mě mamka pořád masíruje dásničky a natírá je gelíkem a taky mi občas dá Panadol sirup - abych si prý odpočnul - no, hrůza:-)Taky mi mamka údajně našla v pusince klubající se třetí, ale já mám teď ty dásně taaaak napuchlé, že si myslím, že to nemůže poznat - no, uvidíme - už aby to bylo za mnou a měl jsem už všechno to bolení za sebou!!!!
Mám teď novinky se spaním - trochu jsem naše vyvedl z názoru, že mě naučili spinkat:-))))chichi - usínám kolem 20hod - budím se v noci jednou na krmení - naprosto nezávazně - je jedno v jakou hodinu - to jsem dřív nedělal a ráno se hlásím už o půl šesté!!!!!!!Naši jsou pokaždé ospalí a nevrlí - taťka chodí do práce na devátou, tak si ucpává uši, ale nakonec to vyhraju a stejně pro mě taťka přijde a začne se mnou blbnout - teď nedávno mě naučil - takové Vám věci jako např.přistávat mu na hlavě atd.To Vám je vždycky legrace:-))))Jen nechápu, proč pro to nemá pochopení naše mami - docela zuří - nevím, co proti tomu má - oni se taky nedomluví a já pak nevím co - hruuuza ti rodiče:-)
mamka tento týden skončila pobírat peněžitou pomoc v mateřství (to jsem se to naučil, co?:-)) a šla zase na soc.odbor:-)tam z ní měli radost - jako obvykle - naštěstí po nás nic nechtěli dokazovat, tak si mamka oddechla - to vám taky musím napsat - mamka mě tam vzala sebou, protože jinam jsem nemohl:-) a tak jsem si to tam pořádně prohlédl - dokonce jsem zkoumal i to lejstro co mamka musela vyplnit - no, zkoumal, zkoumal - nakonec ho musela mamka vyplňovat ještě jednou, neboť jsem ho prý zničil - to je ohavnost, že?Hodit to na mě!Na 5měsíční miminko!!!Hnusík:-)))jen jsem ho trošku poslintal a zmačkal, neboť mi nebylo jasných posledních pár odstavců:-)tak jsem si to chtěl proštudírovat více......:-)))))
taky se Vám musím pochlubit, že už nosím velikost 74!!!!!!!To jsem co:-)?No, musím růst abych mohl chránit Aničku - mou křehounkou nevěstu:-)))))
Taky Vám ještě musím napsat, že jsme tu skoro v Krkonoších opět umrzli - sněhu tu bylo - to jsem si říkal - že by ten rok byl tak krátký!!!!!!!!!!­!Tak jsem se těšil, že budu mít narozeniny a pak mi řekli, že z toho nic nebude, ať se koukám ještě něco naučit:-(to jsou tedy rodičové, že?musím si postěžovat:-)promiňte mi to:-)))))
raději budu končit!!!!Filípku ať se brzy uzdravíš!!!!!!!A­ničko Líbám Tě - i se zoubky:-))))))papapa Tomík - 5měsíců:-)papa všichni

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 26.05.04 22:02

Ahoj kamaradicci!
Tak jak se vsichni mate? Kdyz mi tu tak mamka predcita co vsechno umite, tak si pripadam jako nejvetsi neumelkyne. Kam me mamka polozi tam me i najde. :( Otocky mi nejdou, ani na bok a a ni nijak. :( Ja se teda ani nesnazim. Ale to bude asi tim, ze se mi mamka malo venuje a porad semnou nekde lita a ja sem furt v kocarku. :( Tak at se potom nedivi ze nic neumim. Jo, jedno umim a to dokonale. VZTEKAT sSE. To se tak vztekam, ze az na mamce vidim jak se drzi aby na me nehoukla a nebo semnou nezaklepala. :) Predstavte si, ze kdyz se vztekam, tak mi rika MICHALO. To je ale osklivy, co. :( Dnes sem byla u druhy babicky a ta mi koupila nafukovaci kruh se sedatkem do vody ze se pry uz letos urcite budu koupat tak abych mohla plavat a mikcu podobnou jako ma mamka na zip s kapuci. Takze ji mamka vyprala a doufam, ze mi do zitra uschne abych v ni mohla honit paradu.
Jo a to slovo dvolena sem taky uz slysela. Mluvila o tom babicka. A pak sem se chtela zeptat, kluci a holky, co je to ten tata? Me sem chodi navstevovat nejakej strejda a bere me i ven a tak mu tam vzdy predvedu slusnej hysterak aby si nemyslel ze me jen tak bude vozit kdyz ho vubec neznam. :-/
A pak me jeste jeden strejda porad olibava a macka a o tom mamka rika ze je to potrhlej strejc. TAk nevim. Driv mamka mluvila o nekom jako o tatovi, ale ted uz ne. Takze sem z toho uplne zblbla. :(

Tak mamka se ted jeste podiva na obrazky a uz pude taky spinkat zemnou. Jo, to vam jeste musim naúpsat. Vcera sem se rano vzbudila a zacala sem si pokrikovat na mracky co mi mamka namalovala nad postylku a jecela sem tam na ne asi hodinu a pak se mi to prestalo libit a tak sem na ni houkla do postele a predstavte si ze se mi smala, co tam provadim a u toho se koukala dost zle ze je teprva 6h. Pak me asi po hodine breptani vyndala a nestacila se divit. Mela sem pod sebou flek od toho jak sem se pokakala. :)Mela sem nakankano v dupackach a v bodycku a vsude, tak sem sla do umyvadla a komplet sem dostala novej ohoz. Prece na sobe nebudu mit nemozny bodycko zluty s kacenkou. :) Ale vecer sem ho stejne dostala, protoze ho stacila s ostatnima vecma vyprat a uschnout. :( A dnes se mi ho pokrtit nepodarilo, tak sem ho mela az do vecera. :)
Tak a ted uz opravdu koncim!!!
Tomiku, posilam pofoukanicko na zoubky a hledej v tom neco dobryho - muzes uz mamku kousnout az te nastve!
Tak papa Misutka 18 tzydnu!

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 26.05.04 22:26

Ahoj Haničko a všichni brusínci,

Koukám, jsi pěkně obratná. Takhle se přemisťovat. A pěvecký výkon v kostele ? taky dobrý :o))) Fotka je prima. Z kočárku máš dobrý výhled. Teta MišaL poradila mý mamce, položit mě v kočárku na břicho. Když jsem spustila. Abych něco viděla, musím být otočená hlavou k mamce. Korbička totiž bohužel žádný okýnka nemá :o)))
A k té Tvé váze. Proporce Ti mohu jen tiše závidět. Ještě by k vám do klubu pásla Terezka od Myšinky. Zřejmě by Terka se svou váhou 5,3 v 5ti měsících a jednom týdnu zaujala čelní pozici. Když se mamka s tetou Myšinkou sejdou, tak to je něco. Jedna se obává z malých váhových přírůstků a druhá zase, že mi zkazila postavičku :o))

ANIČKO: řekni mamce, ať Tě otočí na bříško, hlavou k ní. Přeci jen něco uvidíš i z vaničky :o)) Jinak s tím vděkem máš recht. Mně se ještě cestování příliš nedaří. Točím se totiž spíše jen sem a tam. Trochu toho pivotování, ale velké cestování to ještě není :o)))

KUBÍKU: to je dobře, že Ti blivajzíky ze skleničky chutnají. Určitě budeš i vděčný strávník maminčiný kuchyně. Mamka si taky myslí, že budu i zeleninkový žrout a zkrátka sním, na co přijdu. Ale třeba jí dám zabrat a bude vydatné prskání a odmítání :o))) Za pár dní se na mě již chystají. Nějaké malé skleničky jsem zahlídla v kuchyni. No brokolice zrovna vábně nevypadá :o))
Jo a ten reflex ? to musí být mamina pyšná a šťastná. Moje se již předem obává, že mě utopí. V úterý jsem se neplánovaně potopila, při ?plavání? na zádech. Ani jsem se moc nelekla. Zprvu jsem neprotestovala, ale trochu jsem to mamce přeci jen dala sežrat a po chvilce mírně huntošila :o)))

DAVÍDKU: musím Ti bonznout, že jak se mamka tenkrát ptala Tvý na kašičky, tak ještě mi ji nakonec nedala. Prý to beztak bude nejspíš na spaní neúčinný, tak vzhledem k mým v poslední době málo častých stoliček (to mi není jasný, jak se mi do plenky může vejít stolička) nebude riskovat ?zabetonování? a ještě nějakou dobu počká. Pak Ti dám vědět, jestli půjdu ve Tvých šlépějích a kaše na mě taky nebude zabírat.
S nohama si určitě brzy poradíš. Jsi na nejlepší cestě. Taky jsem tomu ještě nepřišla na kloub, ale vypadá to, že mi to půjde nejspíš lépe ?couvmo? :o))

PAVLÍKU: jen čubrním. A pak, že jsou kluci lenivečci. Ty toho zvládáš požehnaně. A ještě se i zažlutit. S tím cestováním v postýlce jsi měl, ale kliku. Ještěže, jsi se nezřítil.
Velký srazík by se mi taky líbil.

FILDO: to bude určitě krása ? ta velká louže. Něco jsem zaslechla, že ta voda prý nechutná moc dobře. Tak jí nebumbej :o)) Naši naplánovali dovolenou horskou. Týden budeme v Peci a týden na Šumavě. Mamka by mě nejradši chtěla vláčet prý na Sněžku. Chochóooo už ji vidim.

PATRÍSKU: to Ti tedy připravujou rodičata překvapení po probuzení. No, ale není nad změnu co? :o)))) Nejen les a přírodu, i hospůdky a kavárničky je třeba poznat.

MARKU: ať se Ti uzlina zahojí a nemusíš na plicní. A rýma ať je taky pryč. To odsávání je na houby :o(((

TOMÍKU ? tak Ty jsi takový zubidlo :o))) Mamka mi často rejdí v pusině a hledá, jestli se mi něco neklube. Ale zatím zřejmě nic. Mohutně sice slintám, ale to je už skoro 3 měsíce (s mírnou přestávkou). Dneska jsem nějak víc srandila a mamka zbystřila, jestli to nebude předzvěst. No nevím.
Ty otočky brzy vypiluješ. Taky se mi povedla jeden den jakás takás, pár dní jsem si dala pohov a pak to začlo. Pořád jsem na štíru s tou levou stranou. Mamka se mě snaží obelstít a láká mě na hračky, nebo si na tu stranu lehne a láká mě na mlíčko. Potvůrka jedna. Dnes se jí to podařilo a bez pomoci jsem se párkrát otočila. Ale stejně, napravo je to jednodušší :o)))).

Tak zatím páááá a mějte se moooc pěkně.

Janča, 25 týdnů

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 26.05.04 22:32

MIŠUTKO: nebooooj, brzy budeš taky vysekávat otočky a lozit atak. Mamka se mnou taky hodně trajdá a jsem často v kočárku no a podle doktorky nijak zaostalá nejsem :-))))

Jo mamina vzkazuje Tvý mamině, že prý silikonový formy na pečení nemá. Prý teta MíšaL něco psala, že si s nima Martínek hrál. Takže tak :o))))

Páá Janča.

rendy1
Stálice 60 příspěvků 27.05.04 11:25

Ahojky miminečka,
tak se hlásím já, Markétka. Mamka se pořád vymlouvá, že nemá čas vám napsat, že stačí akorát si přečíst novinky od vás a na nic jinýho jí nezbývá čas. No, ještě, že jsem tady já.
Tak tady čtu jací jste všichni šikulové. Já se převalím na bříško, jen když se mi chce, no zatím se mi moc nechce :-) poslední dobou se ze mne stává vášnivá čtenářka. Dají mi do ruky časopis, tak si jím listuji,a tak ho zpracuji, že si ho po mne už nikdo nepřečte.
Tomíku, jaký gel ti mamka dává do pusinky ? Já v tý pusce taky hledám jestli už mi něco neroste, potom mi tam hrabe mamka a ještě nic. A nějak jsem teď mrzutá, Mišutko, taky se to mamce nelíbí. No musí to vydržet, chichi.
Tak já jdu spinkat klíží se mi očka, největší radost z toho má mamka. Ještě posílám pro Davídka pusinečku!!!
Markétka ( za pár dnů 5 měsíců) od mamky Rendy

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 27.05.04 20:42

Ahoooooj kamarádi!

Tak už jsem tady zase a než na to opět zapomenu tak:

JANIČKO, FILÍPKU - všecičko nejlepší k vašemu svátku!!!! Já vím, je to pozdě, tak se na mě nezlobte, ještě moc neumím číst v kalendáři…
Jani, děkuju za tip na jízdu v kočárku. Zkusím mamku přemluvit, aby mě na to bříško dala, i když se na to zatím moc netváří.
Filípku, s tou ručičkou se netrap. Já jsem si na ní taky nejdřív ležela. A představ si, jací jsou mí rodiče teroristi - oni mi ji nechtěli pomoct vytáhnout! Že prý na to musím přijít sama a kdesi cosi. Tak jsem je převezla a tu ričičku si přendávám už během té otočky, takže na ni ani lehnout nemůžu. Chce to jenom švih, to zvládneš.

Tomášku, ještě jednou ti veřejně gratuluju k zoubkům. Ty jsi ale pašák, že jsi to zvládl. To musí být strašně divný mít v pusince něco, co sis tam sám nedal, co? Řekni mamce, ať tě vyblejskne, určitě ti ty zoubky moc sluší. A ještě přidávám gratulaci k té otočce!!! Teď už to teda spolu můžeme pořádně roztočit, co říkáš? :-)) Posílám ti jednu bezzubou pusinku.

Michalko, řekni mámě, ať je v klidu, že jí vystřihneš brzo takový otočky, že se nestačí divit. Taky by toho po tobě asi chtěla moc, když jsi tu skoro nejmaldší. A když ti zas bude říkat Michalo (mně táta někdy říká Andulo, taky hnusný, co? ale on se mi přitom ještě směje), řekni jí mamino, nebo na ni prskni.

A ta dovolená, co jste psali, to je asi dobrá věc. Naši o něčem podobným taky už nějakou dobu mluví. Na jednu jedeme už za dva týdny a kousek a prý mě tam budou učit plavat v nějakým bazénku. My totiž plavat nechodíme, prý to u nás nejde. Tak mi naši aspoň objednali tu dovolenou s plaváním pro miminka. A v srpnu možná pojedeme na Šumavu, ale mamka z toho má strach, že je to daleko. Já totiž v autě nechci moc spinkat, tak jsem potom protivná. Ale máme jet do Annína, tak to i máma uznává, že tam musím, když jsem ta Anna. Už jsem tam vlastně byla vloni, ale to jsem přes to mámino břicho nic neviděla.

Jo a naučila jsem se parádně prskat. Baví mě to stejně jako vás ostatní. A výhoda je v tom, že když mě naši zlobí, můžu jim jednu prsknout a mám klid :-)

Ještě vyřiďte mamkám, že jsou šikovný, když prokoukly tu hádanku se mnou a s Adélkou. Teda s Adélkou jsem se ještě neviděla, ale máma mi ukazovala tu fotku, tak nevím, jestli u nás nebyla na návštěvě a nebrala mi moje hračky bez dovolení!

Mějte se hezky sluníčkově
Anička (skoro 5 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.04 20:56

Aničko,
moje maminka říká,že v Anníně je opravdu krásně, sice jsem to neviděl (byl jsem stejně jako ty v bříšku) ale natřásala mě na těch kopcích o 106.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.04 20:56

A protože jí pořád zlobí přihlašování, musím napsat znovu.
Mareček

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.05.04 22:09

Ahoj deticky!

Janinko: Vzkaz mamce ze mamka dekuje za radu ohledne silikonovy formy. :) Pry to zkusila a snad se ji to povedlo ale jeste nevi jestli to pujde vyklopit. :) Jinak prejeme s mamkou dodatecne k svatku co si mela! Dneska me mamka tahala za ruku a rikala mi ze bych se uz mela otacet, ze nekde cetla, od 15 tydne. Babicka ji na to rekla ze se toho v kocarku moc nenaucim a po hospodach. :)

Patrisku: Nic si z toho nedelej, ja sem taky porad nekde po zahradkach hospodskejch. :) Ale to je jedno. MA mamka sedet v parku a nebo kecat mezi lidma na zidlicce na zahradce. PAk kdyz me vynda tak je aspon na co koukat. :) Tim myslim lidi. A ty tety co porad koukaj do kocarku me taky obcas pochovaji tak je sranda. :)

Anicko LAjkova: To je teda hnusnej tata ze ti takhle osklive rika… To si opravdu nezaslouzi nic jinyho nez poprskat. JA zatim mamce oplatim tu jeji zlost, ze na ni poradne zarvu a houknu a ona se leka. :) Ale ja vim, ze to dela ze se neleka opravdu, ale to neva ja ji to rikat nebudu aspon je sranda. :)
Hele anicko, to mi chces rict, ze ty fotky tebe a Adelky nebyly foceny stejne? Ze to byla nahodicka? TAk to mi fakt muj malinkatej mozecek nejak nebere… :(
Anicko, me taky mamka dava na brisko do kocarku. DAvala i fotku do galerky z ty Vysociny (Aby tvoje mamka videla jak to vypada) a je fakt z toho kocarku videt, ale musis mit tu vanicku v nozicckach nizssi.

Vcera mi babicka koupila bundicku podobnou jako ma mamka na zip a s kapuci tak sem v ni dnes honila paradu. Akorat mamka nemela fotak tak vam ji nemohla vyfotit. :( Bal sem cela v ruzovym a mela sem rpuhaty katata s delfinkem. Mamka mi porad opakovala jak sem krasna a tety mi to potvrdily. :) Tak sem za to na ne houkala z kocarku kdyz sem sedela (keca, spis lezela - mamka) v sedacce.

No, asi jdem spinkat, rptopze to vypada ze na internetu nikdo neni. Tak papa

Misutka a Darka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 29.05.04 13:17

Ahoj kamarádi,

tak jsem dnes v noci vyzkoušela to kojení po dvou hodinách. Nechápu, proč jsem se nebudila takhle už dřív?!? Je to fakt super! Mamka si mě vždycky k sobě přitulila a byla ne mě strašně moc hodná, usoudila totiž, že mi rostou zoubky. Pěkně jsem ji převezla, až ráno zjistila, že dásničky mám pořád stejné, žádné otoky atd. Teplotu mi taky nenaměřila, ale stejně mi tu pusinu pořád zkoumá, prej se jí zdá, jakoby tam nějaká čárečka byla, ale není si jistá, jestli si ji tam nevsugerovává. Já toho hezky využívám a už druhý den jsem docela umňančená a máma kolem mě pořád skáče. I v noci jsem prý spala dost neklidně a pořád se vrtěla a pobrekávala ze spaní. Taky jsem ji začala „kousat“ při kojení - chce zoubky, tak má aspoň kousanec. Myslíte, že to jsou fakt ty zoubky?

Marečku - tak ty jsi byl taky v Anníně? A vaši tam jezdí pravidelně? Naši tam pojedou letos už potřetí, mají tam i s nějakýma strejdama a tetama pronajatou chalupu. Třeba jsme se tam vloni potkali, ani o tom nevíme, co? no, bodejť, když jsme se přes ty naše mámy ani nemohli vidět.

Michalko - díky za radu ohledně toho kočárku. Mamka mi už slíbila, že až příště pojedeme bez té vnitřní vaničky, tak to vyzkoušíme. Už se na to moooooc těším.

Janičko - vyřiď Terezce, že je super štíhlouš. A taky ji od nás všech pozdravuj. Nemohla by se nám občas ozvat, ať víme, jak se má? Klidně ať napíše i její maminka…

Tak já počkám, až si máma vypije kafe a pojedeme ven, je tam dneska moc pěkně (konečně!).

Anička (zítra 5m)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 29.05.04 13:19

Ještě jsem zapomněla

  • Mišutko, ty fotky byly domluvený, ty naše mamky se spikly! ale pravda je, že se nikdy neviděly a domluvily to na dálku. Tož tak.

Jdu se koulet, máma to kafe ještě nemá ani uvařený, tak ať se moc nefláká.

A

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.05.04 22:38

Ahoj miminecka!
Tak ze vseho nejdriv vas ma mamka pozdarvovat od tety Misi_L ktera se ma bajecne a uziva si na cestvem vzduchu Beskyd. Martinek, ma laska, pry spinka jako zabitej, dovi co s nim udelali s chudackem. :(, a maj se u babicky pekne a pry se ji po nas styska. :) :) :) ?:) Ne to si mamka vymyslela. :) Jen se ji teta ptala jestli se mamce po ni nestyska, kdyz si ted nema s kym rozjizdet komentare na miminu. :)

Anicko: At ti mamka zkusi poklepat nepatrne zlickou na dasnicku a posloucha jestli to bude tukat nebo ne. Me to uz zkousela takhle Dr., nebo ze by mamka? Ale Dr. mi taky porad necop zkouma v puse.
Ja se v posledni dobe hodne budim v noci ranou do postylky. MAmka mi rika, ze se v noci kroutim jako zizala ze me asi boli brisko, ale ja mam zatim hladek. A jak se tak kroutim tak se vzdycky zinknu do hlavicky o sprusle. NA dnesek mi tam pod matraci davala poskladany plinky abych lezela tak ajkoby v korytku a nemohla se dopidalkovat ke spruslickam. TAk ji aspon zas lezu dolu. :) PAk se najim a spim zas dal. jo, jeste jsem zapomnela uvest na pravou miru cas tohoto pidalkovani. Tak okolo 2h - 3h ranni. To je pak mamka pekne vztekla ale zas lepsi takhle kdyz pak usnu, nez kdyz se vzbudim okolo 58h a pak uz spat nechci. Predstavte si, ze mi zacala zatahovat zaluzie abych mela vetsi tmu a spala dyl. :) Pcheee, mysl si, ze na me vyzraje… :)

No, uz budu koncit, tak papa a krasne sny spolubrusincatka!!!

Misutka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 30.05.04 08:30

Ahoj Aničko,

nebudeš ty mít ten růstový spurt nebo jak se tomu říká o měsíc dřív, když to ještě na zoubky nevypadá? Na mě si včera mamka taky stěžovala, i když by už mohla být zvyklá, že v noci vstávám často. Moc jsem totiž nespal ani ve dne. Většinou spím 2 hodiny dopoledne a okolo 2 odpoledne, no a včera jsem spal jen po hodině. Ale mrzutý jsem moc nebyl a dásničky oteklé taky nemám. Mamka říkala, že moje sestřičky taky neměly nic takového, jen byly trochu mrzuté a pak vykoukl zoubek.

Užijte si všichna brusinčátka sluníčkovou neděli a ať vás rodiče moc nezlobí :-)

Pavlík už skoro 7m

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 30.05.04 09:11

Ahoj kamaradi,

jak jste se dneska vyspinkali? Me se dneska povedl bravurni kousek v postylce, rodice si z toho mohli hlavy vykroutit. Tak jsem se vam totiz rano vzbudil asi v 6 hodin a nemel jsem co delat, tak jsem se pustil do toho pidalkovani, jak tu o tom pisete. No a podarilo se mi otocit o 180 stupnu, takze jsem byl vzhuru nohama. Kdyz se mama vzbudila a uvidela to, jak si tam tak vegetim, tak musela vzbudit hned i tatu a hledeli na me, jak na nejake vystavni zviratko. Pak ale nastesti mame doslo, ze mam hlad a dostal jsem mlicko, jeste ze tak, jinak bych jim pekne zazpival!!! No a pak jsem se pretocil na plne brisko, zaboril hlavicku do postele a jeste usnul ( a jeste spi :-)

Holky- Anicko a Misutko, vam taky nekdy tak skarede rikaji? No, me zas casto rikaji Filine! Moc se mi to nelibi, ale uz jsem si zvykl.

Dneska to vypada na krasny slunecny den, tak pojedem na vylet. Aspon teda doufam, protoze mi to slibovali uz vcera a misto toho jsme byli jen v parku a tam to uz znam jak svoje boticky!

Mejte se slunickove
zdravi vas Filda

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 30.05.04 09:15

Jeee, malem bych zapomnel napsat svoji milovane Noemce. Princeznicko moje, co je s tebou? Dlouho si o sobe nedala vedet, tak doufam, ze se mas dobre a ze jsi na me nezapomnela!? Ja na tebe myslim kazdy den a posilam ti pusinku!
pa tvuj Filipek

P.S. A co dela kamos Matysek? Snad uz sis vykuryroval svuj chrapot a jsi zdravy jako rybicka!Pripravujes svaly na plavani???

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 30.05.04 11:38

Ahoj brusinčátka,
tak já doplním, jak jsem včera zavařila, vlastně nezavařila tátovi. Mamka mě opustila ve 4 odpoledne, poté co mě nakojila a normálně si odjela. Tatínek s námi byl u babičky na zahradě, já jsem si tam hafíkovala po dece a byla celkem spokojená. V 6 hodin už jsem ječela, tak mi dal tatínek kašičku z lahvičky (!!!) a já to prosím pěkně všechno vybumbala. Tedy trénovala jsem to už dva dny předem, mamka chtěla mít jistotu, že to zvládnu. A zvládla, takže prý teď tu kašičku budu dostávat každý večer, když mi to tak hezky jde.
Pak mě taťka vykoupal a to jsem mu trošku řvala, mamčino mlíčko z lahve jsem ale moc nechtěla, protože malou dírou v dudlíku to tak hezky nekapalo jako kašička. Tak táta volal mamince a ta mě pěkně slyšela řvát, chichi, ale poradila tátovi, ať zkusí ten dudlík od kaše s velkou dírou. Takže jsem ještě trošku vycumlala a pak mě tatínek nosil a já mu usnula na rameni a tak mě dal do postýlky a mohl zavolat mamince, že nemusí pospíchat, že spinkám.
Mamka přijela chvilku po půlnoci a hned jak jsem ji slyšela u dveří, začala jsem na přivítanou ječet, tak ke mně honem přiběhla a byla ráda, že jí ty naplněný balony hned vysaju. Jenom doufám, že mě takhle nebude nechávat moc často, to už by se mi moc nelíbilo.

Michalko, Aničko, pro mě má taky mamka spoustu ošklivých jmen, když se na mě zlobí! Normálně jsem Háňa, Haňulka, Hanička, kočička, beruška, ale když ječím, tak najednou slyším Hanice palice, vopicajda vopicovatá, bjuda vobjuda, koza jedna a další oškliviny. Ještě že tomu ještě moc nerozumím!

Tak pa, vaše Hanička, 27 týdnů

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 30.05.04 11:56

FILIPEK MOJ MILOVANY, AHOOOOOOOOOOO­OJ!!!!! Aby si sa o mna nebal, tak rychlo pisem :-) Vies, ja teraz nejak nestiham, vela sa toho deje, tatino sa snazi dorobit uz tu nasu kupelnu, ale to som cele dni sama s maminkou a na to nie som zvyknuta, tak ho musime ist aspon obcas pozriet a tak…

Vcera rano som maminku trochu vyplasila, lebo som sa si tak na riedko kakla, ale inak mi nic nebolo, tak teraz nevie, ci mi uz idu zubky, alebo co by to mohlo byt…
A oddnes nosim oficialne plienky maxi!!! :-) Maminka je hrozne zvedava, ci v utorok u tety doktorky dosiahnem magicku sedmicku alebo este nie…

Uplne najvacsou novinkou je, ze uz nemam postielku. Bola kraaasna, ale mne v nej bolo smutno :-/ Maminka ma skusila zobrat k sebe do postele a po tyzdni povedala, ze uz to tak ostane, lebo viete co? Zaspinkala som o osmej vecer a zobudila sa o deviatej rano!!!! A predtym som do jednej plakavala a nechcela spinkat ani za nic. Sice sa budim tak po dvoch troch hodinach na mliecko, ale ked to je take dobre… Uz si viem povedat, teda vlastne ukazat, co potrebujem a tak som, napriklad, tatinovi odtiahla ruku, ked som chcela, aby ma uz nehladkal po hlavke, ale ma drzal za rucicku, potom som si maminkinu ruku zase na hlavicku polozila a po par minutach jej ju zase odtiahla a chytila som si rucickou prsko. Taketo zaspavanie je take sladkeee.....

Maminka sa rozhodla, ze predsa len zainvestuje a kupila tu veeelikansku satku, taku istu modru, ako mas ty, Martinek :-) Bala sa sice, ci ju bude vediet uviazat, ale slo jej to napodiv velmi sikovne, hihi. Lebo ja mam teraz take maminkovseke obdobie a stale by som sa nosila a maminka vravi, ze uz som na to tazka. Ked sme to prvy raz skusali, maminka bola trochu nervozna, co ja nato, ale zbytocne! :-) Usmievala som sa uz pri viazani, ked ma brala na ruky, mala som uplne iskierky v ociach a ked ma do tej satky potom montovala, vobec mi nevadilo, ako sa so mnou natahuje, ale vyplazovala som jazycek a vyslovene som sa tesila, ako keby som vedela, co ma caka. A nemylila som sa! Bolo to perfektne, maminka vyskusala rozne uvazy a povedala, ze zatial je pre mna najlepsia kapsa, lebo ma tesnejsie obopne a ja som sa k nej krasne privinula a mooooc sa mi to pacilo.

Ked sa dobre zobudim, okamzite sa rozkecam, to mam taky radostny nezny ton hlasku, skoro az vyskam a vykrikujem:-) Ale co maminku najviac prekvapilo, ked som minule spinkala vonku v kociku, po zobudeni som nezacala plakat, ale tiez som si takto debatila s vlastnymi prstekmi a ona si to vsimla az po desiatich minutach mojho spokojneho dzavotania! No ja som sice predtym vykrikla, aby ma pocula, ale ked som potom neplakala, myslela si, ze spim…no tak to teda tu techniku komunikacie musim este premysliet, lebo placom dosiahnem vsetko skor ;-) Inak, to tenucke vyskanie pilujem poctivo, vecer, ked som tatovi rozpravala, co vsetko som cez den zazila, skusila som to pouzit a on bol zo mna hned cely hotovy, chichi :-))) Najviac ma teraz bavi vykrikovat a prskat bublinky, tym sa najnovsie dorozumievam, je to fakt sranda, hihi, len maminka vravi, ze vyzeram, ako by som mala besnotu, v:,–(e okolo pusy pena, niekedy az na krku a na uskach :-) A objavujem dalsie zvuky - dokazem perfektne pistat a prekladam to takym hrdelnym rrrrrr a straaasne ma to bavi, ale musim mat nieco v puse - maminkin prst, svoj prst, hracku, plienku… Mimoriadne este oblubujem „tlacenie kamiona“, odkedy sa mi to prvy raz podarilo, pouzivam to skoro stale :-)

A musim sa pochvalit, ja sa uz par dni nekupem, ale sprchujem s tatinom!!! Lebo vraj sme mali na parketach uz potopu, tak zas az ked bude hotova kupelna. Sprchovanie fakt milujem, doslova si to uzivam, a to mi tatino skusil strcit aj hlavinku rovno pod sprchu a ja som len zmurkla a tvarila sa absolutne spokojne, akoze co, nieco sa snad deje? Uz som zistila, ze sprchou sa da hybat a tiez ze sa da perfektne okusovat - ja ju doslova zeriem :-))) Vecer, ked ma tato zase zobral do sprchy, som sa najprv tvarila vazne, ale po par sekundach som si vsimla moju milovanu sprchovaciu hlavicu a okamzite som nahodila pohlad lovca a vrhla sa po nej, aby som ju poriadne obhryzla :-)))

A uz som zabila dve male musky! Teda nie umyselne, ale maminka mi jednu nasla v ruke a druhu minule tato v ocku, chuda malinke :-/

Z kocika sa usilovne snazim vystupit, bavi ma teraz velmi kopat vselijako nozickami.
A prvy raz som sa otocila spravnym smerom po otazke „kde je maminka, tatinko?“.
Mam nove super skore - na jeden sup som ocikala dve podlozky, deku a tatinove tricko, gauc uz som zasiahla dvakrat, tak som mu dala milost :-)

Zacinam velmi skumat hracky, tvarim sa hrozne dolezito a sustredene, tato povedal, ze by som mala zalozit vyskumny ustav hrackarsky :-)))
Maminka mi teraz citava riekanky a pri tych o datelinke, hrasku a lietadielku, sa usmievam najviac. Minule ma supla do autosedacky, lebo potrebovala nieco porobit, a dala do kuchyne na zem. Pozorovala som tatina, ako umyva riady a to vam teda je zabavne! Tak som to aj patricne hlasno okomentovala, nech vedia, ze toto si prosim castejsie! :-)

Strasne mi robi dobre, ked mi maminka sepka do uska. A tiez sa mi paci, ked sa mi schovava za plienku a potom sa na mna usmeje a povie „ahoj“ :-)

No a este mam novinku - uz sa krasne taham do sedu!
Nozicky skumam ostosest a dokonca som zvladla otocku na chrbatik aj na pravu stranu.
Tiez som objavila, ze dedko ma okuliare a dokonca sa mu daju zobrat! :-)
Najnovsie ma bavi pomahat pri prebalovani - chytam plienku a taham ju k sebe, tak mi maminka vzdy da do ruky druhu taku istu a ja potom zmolim tu.

Tak sa majte, Brusincatka, krasne, pekne papkajte a spinkajte a zubky nech vas nehnevaju (ktovie, ci sa uz aj u nas nieco nedeje v tej pusine, ale mamina vravi, ze asi nie, tak teda uvidime…).

Paaaaa, vasa Noemi zajtra 20 tyzdnov

PS: Ked neposlucham, maminka mi hovori mravenecek-protivecek, pripadne mravenecek-unavecek :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 09:11

Ahoj brusinčátka,
celý týden jsem neměla moc času, tak Vám píšu až teď.
Už jsem se Vám pochlubil se svým skvělým pelíškem? Protože bydlíme v malém domečku, který se ještě opravuje, takže se nám tu zatím postýlka nevejde, tak mám ustláno na veliké posteli mezi mamkou a taťkou. Ani se nemusím s nima přetahovat o peřinu, mám svou! Přes den mamka uklidí peřiny a celá velká postel přikrytá dekou je moje hřiště. Mamka sice říká něco o tom, že to nechce vidět, až začnu lozit, ale já nechápu čeho se bojí! Nevíte někdo o čem je řeč, když jste tady všichni starší než já?
Musím se k něčemu přiznat, minulý týden jsem chtěla našim poroučet, ale oni nechtěli poslechnout! V pondělí a v úterý mě totiž taťka nosil v náručí, to jsme byli na nákupech a potom na procházce a ve středu jsem se moc divila, že mě najednou nikdo nechce nosit.Tak jsem dala jasně najevo svůj názor na věc, ale jakmile mamka zjistila, že můj řev v okamžiku, kdy mne zvedne utichá jakoby utnul, tak mne zase položila! No chápete to?! Na druhý den jsem ale už na všechno zapomenula a zase jsem byla hodná holčička. Taky se Vám to stává, že máte takovou sklerózu?
Poslední dobou při usínání musím něco žužlat, prostě se mi moc líbí, když si nějaký kousek látky nasliním a pak ho znovu a znovu žužlám v pusince. No to je žůža :o) Nejhorší pro mě je, když mi mamka oblíkne jen bodýčko a dupačky, to mám všechno přímo na tělo a nic nemůžu žužlat, tak to mi mamka půjčí aspoň kapesník (jasan, že čistý)
O víkendu bylo nádherné počasí a na Helfštýně byl jarmark. V sobotu přijeli mí bráškové - ti mladší, od tatínka. Mám ještě starší od maminky, ale jinak běžně jsem doma sama jen s našima. Bráškové mě viděli poprvé, moc jsem se jim líbila a oni se zase líbili mě. Byl to nádherný víkend. Moc se mi líbí, když je kolem mne více lidí, kteří se mi věnují, povídají si a hrají si se mnou.
Ještě jsem si vzpomněla , že se mamky bavily o tom, co koho probudí. Tak já spím u televize, vůbec mi nevadí, ani když mamka myje nádobí nebo vaří, to mi vůbec nedělá žádný problém. V kočárku mám nejradši, když se jede po hrbolatých cestách, to usnu hned. A kdy se probudím? Jakmile jedeme po asfaltových cestách nebo se kočárek zastaví!
Zatím se všichni mějte krásně, pozdravujte maminky
Aňulka a mamka Andulka (4 měsíce a kousek)

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 31.05.04 13:54

Ahoj mrňata,

tak se taky přidávám do žvatlání. Já jsem pořád ještě nemocný. Už mě to fakt nebaví!!!!!!!!! Napřed jsem po tom bazénku ( jak tady psala mamka) začal pěkně chraptět. Po týdnu mi chrapot přešel v kašel a ještě se mi k tomu ucpal nosík. Takže teď odkašlávám a nemůžu moc přes ten ucpaný nosíček dýchat. Fakt je to žůžo. Mamka se mnou byla u doktora a víte co jí řek? Že to musí přejít samo a jen mi doporučil, ať piji čajíček s medem. Pchhhhhhhhhh s medem jo? Vždyť já med do 1 roka nemůžu!!!!!!!! To já nejsem tak chytrý, to říkala mamka. Takže se s tím pořád trápím sám. Ach jo. Už to bude 14 dní. Dnes mi ale svitla naděje, protože mamka taky kašle a má rýmu , tak snad v mlíčku dostanu nějaký obranný látky od mamči a budu mít konečně klid.

V práci u taťky se mi dělá ohrádka, budu tam mít svůj dětský koutek s hračkami a celkem se i těším. No co , je tam spousta věcí na prozkoumání a dívání, tak mě to tam třeba bude bavit. Změna je život.

Prťata tak jsem objevil novou věc. Když mě takhle o víkendu babička nahnula v kočárku, že si se mnou bude povídat ( to je pořád …áááááááá....­....... deš ty.......... ááááá … kukuč tebe - no však to znáte ) tak jsem si řekl, že na to teda nemám náladu a jak jsem byl pěkně zešikmaa, tak jsem se odrazil a šup seděl jsem. Téééda to vám byl pohled. Rozhlížel jsem se kolem sebe , očička jsem měl vykulený a blaženě jsem se usmíval, co že se mi to povedlo udělat. Jenže moje radost dlouho netrvala, protože mi mamka řekla, že na tohle jsem ještě moc malej a šup, už jsem zase ležel. A to mě pěkně teda namíchlo, tak jsem spustil takový randál, že mě bylo slyšet až v sousední ulici. No co, takhle mě diskriminovat. Já chci taky vidět svět.

Něco se mi nelíbí, tak jsem si pěkně spustil kravál a musím končit. Ještě se za vámi určitě vrátím.

Ahoj váš Matýsek 22 týdnů

Vložit nový komentář