Brusinčátka ? 51.díl

Ostatní
  • 29.11.04

Tak už je mi 1 rok! Vlasů málo, pevný krok, šest zoubků mi zatím stačí, papám lžičkou sama kaši (někdy láhev vezmu radši). Paci paci, tanyny dělám celé hodiny (no to jsem přehnala :o) Říkám ?Jija?, ?mama?, ?tata?, všude vlezu natotata, na postel či na stolek a pak sama slezu hned. Nene, hají, pápá, hop umím říct i udělat, vylezu na každý schod, pak si běžím zase hrát. 9 kilo ? střední váha na nočníčku vysedává. Šťastný úsměv na líčku ... poznáváte Haničku?

Ahoj Brusinčátka,
hlásím se vám jako čerstvá jednoročanda. V pokusu o báseň jsem shrnula většinu svých dovedností, pro statistické účely dodávám přesné míry: 8,93 kg a 75 cm. Za rok jsem tedy přibrala přes 6 kg a vyrostla o 28 cenťáků! Mamka byla mou váhou docela překvapená, protože čekala míň ? pořád mi říká, jak jsem malá a drobná (přitom paní doktorka o mně dokonce řekla, že jsem tlusťoučká!).
Pro paní doktorku jsem si rozhodně šťastný úsměv nepřipravila, rozječela jsem se jako obvykle hned po vstupu do ordinace.
Pořád ještě nosím plenky MIDI. Sice mamka už několikrát vyhrožovala, že přejdu na větší, ale mně stále ještě stačí. Ale když už jsem ta velká roční holka, tenhle midi balík už je prý definitivně poslední a já postupuji do kategorie MAXI.
Ještě musím konstatovat, že konečně spím celou noc! Mamka to zjistila náhodou, když musela několik nocí spát u Jíry. Já totiž někdy v noci začnu kňourat, třeba si i sednu, ale když ke mně mamka vstane, akorát se rozzuřím. Teď už spí zase mamka u mě a když se vzbudím, dělá, že tam není a za chvilku zase usnu a obě se hezky vyspíme (klidně i do osmi ráno).

A teď už k oslavě mých narozenin. Slavilo se už v sobotu, aby mohli být přítomni všichní mí nejbližší. Dostala jsem haldu balíčků a začala vybalovat. Nejdřív mě zaujala mašlička, pak papír, z něhož jsem si kus uhryzla a spokojeně ho žvýkala. Obsah balíčků už mě tak nebral, spíš mě bavil ten papír a mašličky. Nakonec jsem za pomoci mamky vybalila: několik knížek, nafukovací zvířátka, nové bačkůrky s kašpárkama, dva svetříčky. Taky oblečky na panenky, které pletla mamka (šálku, čepičku, svetřík, ponožky, kaťata). Jíra celou dobu spořádaně seděl u tety a nechal mě se v dárečkách porochnit samotnou. Jen nešťastně pokřikoval ?Hanička podívá?, když jsem si víc všímala obalu než obsahu. Pak došla ještě mamka do předsíně a přivezla hlavní dáreček ? kočárek na moje panenky! Přes něj byl přehozený hrozen nafouknutých balonků, takže Jírova pozornost od kočárku byla na chvilku odpoutána a mohla jsem si ho pořádně prohlídnout. Jenže i mně se balonky líbily, takže jsme se hezky střídali o balonky a o kočárek a vůbec jsme se nepoprali, jak mamka čekala. Docela hezky s kočárkem jezdím ? stačí mi říct ?udělej pššš pššš? a hned pro něj šupajdím. Jednou jsem to moc rozjela a nestačila mu, až jsem se natáhla na zem a při pádu se bouchla do prstíčků, jak mi je k zemi přirazila rukojeť kočárku. Nebo jsem ztratila rovnováhu, kecla si na zem a panenky se mi vysypaly na hlavu. Jíra si s kočárkem taky hraje, většinou mi panenky s peřinkama vysype na zem a vozí si tam nějaký svý serepetičky.

A to ještě nebylo všechno, protože maminka přinesla dort se svíčkou. Po:,–(ily jsme se na gauč a nechaly se fotit s dortem a dárečkama, já jsem do dortíku nesměle nořila jeden prstíček, druhý … a moc mi to chutnalo. Tak mi mamka honem sundala nový svetříček, přinesla židličku a poslední překvápko ? nemlich stejný dort, ale maličký jen pro malou holčičku a dostala jsem ho sama celý! Hned jsem se do něj pustila hezky decentně prstíčkama, oďoubala jsem tvarohové pusinky, vydloubala kousky banánu a kiwi. Dál už jsem to sama nezvládala, tak mi přišla na pomoc babička a trochu piškotu s krémem mi našoupala do pusinky. Celý dortík jsem zdaleka nespapala, zato polevu skoro dokonale :o) Hosté u nás byli až do večera, ještě pak byly chlebíčky, mamka udělala několik spešl pro mě s Jírou (sýr s jablíčkem spíchnutý barevným párátkem) ale těm jsem moc nedala, spíš jsem se sápala na ty opravdové a několik plátků veky s máslíčkem jsem uchvátila a máslo hezky rozpatlala.
Moc prima oslavu jsem měla, večer jsem padla za vlast a spinkala krásně až do rána.

Konečně si na mě u nás vzpomněli a pozvali mě na Vítání občánků. Prý vítají jen 1× ročně a loni jsem to nestihla. Mamka se smála, když četla na pozvánce ?přivítání novorozených dětí …? ? jsem já snad nějaké novorozeňátko, když už je mi rok a umím chodit?!?

Dnes odpoledne jsme tedy vyrazili na Obecní úřad. Chvilku jsme museli čekat v chodbě, než skončí vítání mladší skupiny, pak už jsme se svlíkli a šli do obřadní síně. Mamka se bála, jestli celé vítání vydržím hezky sedět, ale úplně zbytečně ? byla jsem VZORNÁ. Nejdřív přišli prvňáčci a zpívali a přednášeli a to se mi moc líbilo, takže jsem seděla a ani nedutala. Pak nás paní představovala a říkala, kdy jsme se narodili a kde bydlíme. Mamka si původně myslela, že tam budu nejstarší, ale nakonec byla většina dětí starší než já (ale jen o pár dní nebo týdnů). Potom ještě měla řeč paní starostka, ale to už mě tolik nebavilo a sápala jsem se na chlapečka sedícího vedle nás a chtěla mu sebrat láhev nebo aspoň chrastítko či dudlíka (nepodařilo se). Pak se postupně děti fotily v kolíbce a konečně došla řada i na nás. Já jsem si vzorně do kolíbky sedla, naši s Jírou na klíně seděli u mě na židličkách, akorát Jíra se vztekal, že se fotit nechce. Pak chtěl taky po:,–(it do té kolíbky, takže jsme čekali, než celý obřad skončí a mamka nás tam po:,–(ila znovu a babička vyfotila. Na závěr se rodiče podepsali do kroniky, dostali jsme dáreček a skončilo to. Dostala jsem krásného plyšového pejsánka ? sice mamka vyhlásila ?zákaz dalších plyšáků?, ale tenhle je moc roztomilý, tak se u nás určitě zabydlí. Dále jsem dostala velikou osušku s medvědem a červenou dečku s medvídkama. Ještě pamětní knížku a knížku říkadel. Tu už stejnou dostal Jíra na jeho vítání a mamka myslela, že ji tedy schová a někomu ji dáme, jenže Jíra doma vytáhl i tu svoji a pořád je dává k sobě a říká ?stejný, stejný?, takže to asi neprojde. Mamka dostala karafiát a než se nadála, stihli jsme ho s Jírou trošku polámat (stejně nemá karafiáty ráda).

Takže se mějte príma, hezky oslavte narozeninky (speciální přáníčko letí Janičce) a zase ahoj.
Vaše Hanička, 1 rok a pár dní

Od mamky:
Já si neodpustím závěrečné bilancování. Tak už je to rok, co na mě ta malinká holčička vykoukla, je to prostě neskutečné. Pamatuju si hlavně to, jak mi ve srovnání s Jírou přišla maličká, no a vida, dnes už je skoro stejně velká, jako byl on tehdy, a pořád je ve srovnání s ním maličká :o) Musím konstatovat, že rok utekl mnohem rychleji, než ten Jírův první (přestože Haniččin byl o den delší :o).
Nevím jestli je to tím časovým odstupem nebo tím, že je Hanička holčička, ale zdá se mi, že je mnohem čipernější. Ve srovnání s Jírou většinu dovedností zvládá tak o dva měsíce dřív! Jíra začal chodit v necelém roce, Hany v necelých 10 měsících. Ta akrobacie, co Háňa zvládá, k tomu dospěl Jíra mnohem později, i když ve srovnání s jinými dětmi mi připadal taky lehčí nadprůměr. To je pořád nahoru, dolů, na gauč, na stolek (vůbec nevadí, když je mezi nima čtvrt metru mezera, bezpečně ji překoná), ze stolku rovnou na zem a zase zpět. Nejsrandovnější je, jak se za chůze otáčí ? jednou nožičkou se točí na místě a druhou ťape dokola ? jako když jede na koloběžce :o)
Spaní celou noc taky zvládla dřív, škoda, že jsem jí nedopřála dřív klid (ani Jíra to neměl jednoduché, protože jsme spali všichni v jedné místnosti). Spaní mimo domov jsme taky začali zkoušet dřív a od začátku naprosto bez problému. A od začátku si sama drží láhev, to jsem Jíru donutila až někdy v roce a čtvrt. Jen to nočníkování šlo Jírovi líp, ale jak znám Haničku, ještě ho dožene a předežene. S mluvením jí to taky jde líp, Jíra v roce neříkal skoro nic smysluplného. Hanička krásně opakuje, dokonce zvládá i ?Jia? (=Jíra).
Co se týče měr a vah, v roce mají shodně 75 cm, Hany o kilo míň (taky je Jíra kluk). Prostě bobánci mí rostou jak z vody, miminkům je definitivně odzvoněno a teď tedy mám dvě batolata!
Ahoj Jiřina

foto Haničky s dortem najdete zde

Váš příspěvek
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 29.11.04 22:04

AHoj Vrabcaci,

tak to vypada, ze som to zase stihla a budem prva v dennicku. HURAAAAAAAAAAA.
Ale asi posledna s gratulaciou :o((.
Dodatocne vsetko naj, naj, Hanicke. Je to sikulka a moc sa na nu tesime. Dufam, ze sa v nedelu uvidime na vianocnej besiedke.

Jiřo, basnička je super. A co vsetko uz zvladate, to ziram. Pisala si, ze Ti to rychlo ubehlo, ale vobec si nepisala aky to bol zaberak hlavne pre Teba. Take dve mrnata po sebe, myslim, ze si si to uzila, ale teraz to bude len lepsie a lepsie.

Prajeme Ti krasny zbytok roka a uzi si vianoce. Tento rok budu urcite krajsie ked budes vidiet tie rozžiarene ocka Hanicky a Jiri pred stromcekom.

CIAO
Slniecko a Lucky ( 6 mesiacov cez 7 kg a oblecenie velkosti 74)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 08:10

Ahojky,
velka gratulace k vyznamnemu vyroci :)
je to krasna, sikovna holcicka, at Vam dela jen radost a hlavne at je zdrava!!!
Take dekuji za vypis vsech dovednosti, nasi holcicce je 14 mesicu a tak mohu trochu srovnat, ze neni „zaostala“. Jejimu braskovi je uz skoro 10 let, tak si uz opravdu moc nepamatuji, jak se vyvijel. Jen co mam zapsane v knize o miminku. Oproti holcice chodil driv v 8 mesicich, ona ve 13ti, mluvil v roce nadherne, ona zvlada mami, tata, nenene - to ji jde nejlepe :)
Mejte se tu vsichni krasne,
zdravi Nada
PS basnicka je skvela!

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.11.04 13:42

Ahoj Jiřino,

krásný deníček - tak už je Haňulka velká holka a my jsme prošvihli přání k narozeninám. Takže opožděně jí přejeme všechno nej nej nej, hlavně hodnýho brášku a veselé rodiče :).

Navíc je Hani hezoučká a šikulka, její akrobatické výkony opravdu stojí za to.

Posíláme velkou narozeninovou pusu!

Iva a Viki

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 30.11.04 23:23

Ahoj mimčata a maminy,

HANI: opožděně všechno nej nej nej. Mamka vysekla super básničku. Jsi šikula. A přívítána (jako občánek :o)) jsi byla coby batole, to se hned tak nevidí.

JIŘINO: uteklo to šíleně. Jak píšeš, už nemáme miminka, ale batolata. Teda ještě si to ?mimčo? pár hodin užiju :o)))

BARBAN: téda - Kikouš věžostavěč :o))) My jsme zatím u fáze ?zničím, jen co zmerčím? :o))
IVO: to je nepříjemný, ta alergie na kr.mléko. Snad bude sojový vyhovovat. Brzy se Tomik zakulatí a ještě bude nám micheliňákům šlapat na paty.

Janina už má za sebou jednu část oslavy. S bratrancem (jsou na den přesně) oslavili společně 5+1. Byli jsme u švagrovců. Honzík seděl za malým umělohmotným stolečkem a Janča si to k němu přihasila (aniž bychom jí nějak nasměrovali :o)) a stoupla si vedle něj, opírajíc se o stůl a jako Honzík zvědavě vyhlížela tetu, až přinese dort. Koukala na svíčky jak zjara :o))
Pokračování bude v pátek.

Srazík s Darkou, Míšou-L a Amálkou byl prima. Martina nás hodila k Míše. Po cestě tam holky vzorně chrupkaly. Michalka s Martinkem ještě vyspávaly zababošený v kočárcích. Museli se na nás řádně nachystat. Děti si zablbly v ohrádce i mimo. Nemusely jsme je od sebe odtrhávat, vše probíhalo hladce :o))
Na cestě zpět po chvíli začala Janča protestovat a jen co Martina nahodila něco ve smyslu, jestli se Amálka nepřidá -------- spustila i ona. Tak jsem se k nim otočila a začala dolovat z paty básničky. Pak něco písniček. Martina se přidala a holky jsme „ztlumily“.:o))

Zatím čauky,

Martina a Janina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 14:40

Ahoj kamaradi a kamaradky,

jak se vsichni mate?
Ja se vam musim pochlubit, ze jsem byl dnes poprve u holice! Maminka uz mi teda nekolikrat sama strihala ofinu, ale ted uz jsem mel vlasky pry dlouhe az pres usi a vzadu na krku a to me nechtela zohyzdit. Zvladl jsem to uplne suprove, nevim, proc z toho byla mama tak nervozni, sedel jsem si v takovem vysokem auticku s volantem a strihala me moc pekna slecna holicka. Ani me nemusela maminka moc rozptylovat a zabavovat, ja jsem na to hledel jako blazen, co se to deje kolem a za chvili to bylo hotovo!Pry vypadam uz jako veliky kluk a mamca si me porad prohlizi. Jenom nadavala,ze si zrovna tatka vzal fotak do prace,tak me nemohla zvecnit.

Janinko, tobe preju vsechno nejlepsi k 1. narozeninam, hlavne at dostanes hodne hracek a at te rodicove nezlobi a davaji ti papkat same dobrutky :) !!!

Mejte se vsichni moc dobre a napiste, co je u vas novyho!!! My jdeme s maminkou paaaa!

Fifa 11m

barban
Kecalka 102 příspěvků 02.12.04 08:43

Ahojky brusínci,

než napíšů pár řádečků musím popřát JANIČCE a SABINCE k dnešním krásným prvním narozeninám, jojo holky hrozně rychle nám to uteklo, asi tak, jak my se snažíme utéct rodičům, přeji Vám hodně zdraví, štěstíčka a ať Vás ti dospěláci nezlobí a samozřejmě pořádnou kupu dárků.

Já jsem byla na roční prohlídce - vše O.K. váha 7800gr a míra 73cm - asi mi to přesednictví zůstane. Jo novinka - mamka mě postupně začla odstavovat v noci, protože jsem se začala budit častěji než bylo zdrávo - no začlo to hodinovým hysterákem, ale už je to lepší, včera jen 5 minut. Minulý týden jsem byla nemocná měla jsem 6 dnů 40°C horečky, žádné jiné zvláštní příznaky, trošku kašel a rýma - mamka ani p. doktorka neví proč, ale aspoň mi to prý pomůže nastartovat imunitu. No nic musíme končit, mamka jde balit do plavání a já jdu baštit jogurt. Mějte se krásně brusínkově.
Od mamky : jak už jsem psala v minulém deníčku, příští týden má vyjít na trh kniha o nošení a manipulaci s miminkem „NĚŽNÁ NÁRUČ RODIČŮ“ - pokud máte někoho v rodině v očekávání, byl by to krásný dárek pod stromeček a navíc některým z Vás, které chcete sourozence pro svá již batolátka by se taky hodila do knihovny. Dne 7.12. by měla mít recenzi v „Sama doma“.

tak to už je opravdu vše

ahojky Kristýnka (1rok a 6 dní) a Bára

kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.12.04 12:22

Ahoj, holky a kluci,

Teeda Hani, ty jsi akrobatka, budu muset trochu trénovat,běhám sice jak divý, ale zatím nikam moc nelezu (naštěstí,poz­n.mam.). A taky mi nějak rosteš a přibýváš,zpomal,vždyť už jsi větší a těžší než já :-O

S kočárkem si taky rád hraju, jak přijdeme s mamkou do mateřského centra, zajímá mě jen vozit ho. Už umím napodobit skoro všechna zvířátka, co mám v knížce, jen mami pořád nemohla pochopit, proč říkám o kachně ee-ee, když mě učí kač kač. Teprve předevčírem jí to došlo - na nočníku je totiž obrázek kačenky :-)). Jakmile slyším venku auto, volám ppp,ppp (popeláři) a táhnu maminu k oknu. Vůbec jí ted pořád někam za ruku tahám,třeba 10× za hodinu na WC, kde je smeták - mm,mm - moje oblíbená hračka.
Jinak mě mamka už přes den nemusí tolik kojit, v poho vydržím, půl dne si na prso ani nevzpomenu, večer a v noci je to ještě sice slabší, ale několikrát jsem poslední týden spal 5 hodin vcelku, tak snad to bude časem lepší.

Janičko - posíláme veelikou gratulaci k dnešním narozeninám.

A všem pozdrav

Pavlík za týden 13m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 12:32

Milá Brusinko a Janičko,
teda vlastně JENOM Janičko, protože ty už jsi velká a přečteš si to jistě sama :--)))
k dnešním narozeninám přeji vše nejlepší, pořádně mamku zlob, ať Ti jde chození, lezení plazení a stále se zdokonaluj v lumpárnách!!!
Už jsem to asi propásla protože jsi se pokud mě paměť neklame vykuklila někdy dopoledne, ale to je fuk. Rok se s rokem sešel a my závislačky jsme zase nalepený u Tvé následovnice Montičky, která je na rozsypání každým dnem.
Ahoj
Claudie

David1
Kecalka 287 příspěvků 02.12.04 17:59

Ahoj Jiřino

Moc hezká básnička. Haničce přejeme dodatečně všechno nejlepší k tak hezkému výročí:)) Uteklo to teda strašně rychle, vždyť ještě nedávno se to batolilo, pak chodilo a teď už z ní bude za chvilku velká slečna. S dortem vám to moc sluší. Vše nej i do dalších dnů přeje Eva s Davídkem

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.12.04 22:26

Ahoj Holciny!
Tak se konecne hlasime zpet doma!Skoro po 14 dnech… uf. Ale ja zavislacka sem malem mela abstak… ;o)
Jeste ze jsem asi 5 dni byla v Praze u Misi a prijela tam (jak se uz zminovala) Brusinka, Amalka a capartice.
Bylo to super a doufam, ze se tu objevi nejake fotky… :)
JInak vas vsechny pozdravuje Misa a MArtinek! MArtinek suprove leze po schodech, postavi se a stoji a kradl Mise dudaka.

Jinak nase velika novinka!!! Od stredy - ctvrtka Misa leze po 4. To je vam legrace. :o) Nejdricv to tak zkousela a i se u toho plazila, ale ted uz se plazi jen po dlazbe a nebo plovoucce kde se ji to klouze…
Postavi se skoro u vseho… jen ne jeste u steny kde se boji a nema se ceho chytit. JInak seda uz brvurne a je s ni legrace.
Od MArtinka se naucila jak je velika. Stava se z ni docela zavislacka… :-/ JAk me videla odchazet tak hned natahovala ruce a zacala brecet.

No, pujkdu se jeste mrknout na falerku a stahnout fotky do pocitace abych je mohla dat na rodinu.

Jinak vsem detickam co je to teprva ceka prejem vse nejlepsi a hodne zdravicka a ty co sme bohuzel prosvihly tak prejem dodatecne vse nej a nej!!!!

papa DArka a Misutka 10,5 mesic!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.04 21:36

Hanicko,

preju ti vse nej k narozkám,teda toto leti.Mamka rikala,že to je jako včera co jí tvoje mamka psala,že jsi se narodila.

Janičko-tobě přeju také vše nej k narozkám.Krásně to oslavte.Pak mamce povíte jak na to v lednu:-)

My pořád někde cestujem a něco vyřizujeme.Chtěli jsme se na slovensku sejít s LULU a Noemkou,ale nějak jim to nevyšlo.

Jinak mamka je moc šikovná-koupila si strojek na stříhání psa (mojí Eginky)krásně jí ostříhala ale když už byla na řadě ouška,tak jí pěkně stříhla,že to vypadalo že už ouško nemá.Já už jsem naštěsti spal.Ale taˇˇtka říkal,že mamka omdlévala a o Eginku se musel postarat sám.

Tak pa Patrísek (za 6 dní 11 měsíců) a mamka Martina

Vložit nový komentář