Byla to rána

O životě

Tento deníček píši proto, že se chci spíš vypovídat. Cítím se špatně, že jsem nevěřila jednomu člověku. Ale po přečtení pochopíte proč...

Když mi bylo čerstvých 15 let, zamilovala jsem se to kluka, kterého jsem znala už několik let. Předtím jsem ho ale nenáviděla. Hrozně rád se vytahoval a především byl zamilovaný do mé kamarádky. Když jsme byli společně venku, jasně mi dával najevo, že já jsem ta navíc, přestože spolu nechodili a ona ani neměla zájem. Časem už si ale buď na mou přítomnost zvykl nebo už nebyl do kamarádky zamilovaný a my dva se stali docela dobrými kamarády.

V tu dobu, kdy jsem se zamilovala, jemu bylo 19 let. Měl nefungující vztah s o dost starší ženou, než byl on. Alespoň to tvrdil. Jenže jemu se nedalo věřit vše. Hrozně rád si vymýšlel. A třeba tu jeho přítelkyni nikdo nikdy neviděl. Ani jeho nejlepší kamarád. Nicméně dával najevo, že ani já jemu nejsem lhostejná. Ale pořád říkal, že se mnou nemůže být, protože ta jeho mu vyhrožuje, že když se rozejdou, tak si ublíží. Ale i přesto se náš vztah už nedal nazývat kamarádstvím. Byly nějaké intimnosti. Vodění za ručičku, sezení na klíně a podobně.

Tak to šlo asi měsíc. Pak se mi ale začal vyhýbat. Jednoho večera mi napsal sms zprávu, že mu mám dát čas, že už se chce konečně rozhodnout, jestli být se mnou nebo s ní. Objevil se asi po týdnu. Prý se nakonec rozešli. Už ho údajně nebavilo to její citové vydírání. Takže už nic nestálo v cestě, abychom spolu byli.

Vztah jsme měli docela pěkný, až na ty jeho nesmyslné lži. Jen namátkou: o panictví přišel v jedenácti letech na táboře s 19letou praktikantkou. Když mu bylo sedm, prý ukradl tátovi klíčky od auta a odjel do nedaleké vesničky k babičce atd.

Naše láska skončila po pár měsících, když on nastoupil na vojnu. Oba jsme byli moc mladí na to, aby ta láska přežila. Jezdil za mnou na víkendy, ale každý týden jsem cítila, jak je stále chladnější a chladnější. Až jsem to jednou nevydržela a zeptala se, jestli se mnou ještě vůbec chce být. Přiznal, že ne. Bolelo to, ale tohle bych ještě zvládla. Horší pro mne bylo to, že se ihned začal pokoušet zase o tu kamarádku, kterou miloval před lety. Napadlo mě, že ji možná ani nikdy milovat nepřestal a já byla jen náhrada za ni, když ona ho nechtěla. Ale tohle on odmítal. Prý mě miloval, ale zmizelo to a cit k té druhé se obnovil.

Ještě nějakou dobu jsme se vídali. Patřili jsem do stejné party. Časem se ale naše cesty rozdělili úplně a několik let jsme se neviděli a nebyli jsme ani v kontaktu.

Ozval se mi sám na Facebooku po pěti letech, kdy já už měla vlastní rodinu. Tak jsme si začali psát. A on mi psal, že je dnes na vozíku. Jenže na fotkách nikde na vozíčku nebyl. Automaticky jsem si myslela, že zase lže, aby se zviditelnil, a že chce politovat. Stěžoval si, jak s ním nechce přítelkyně spát, protože se bojí, že ho to může bolet. Nevěřila jsem mu ani slovo, ale vše mu odsouhlasila, jako jsem to dělala vždy.

Takto jsme si nepravidelně psali až do současné doby. Jenže před pár dny přišla rána. Náhodou jsem ho potkala s jeho maminkou. A krve by se ve mě nedořezal. Byl celý pokroucený. Aby byl schopný jít, musela ho maminka podpírat. Pak ho usadila do invalidního vozíku a někam odešli. On si mě nevšiml a já byla tak šokovaná, že jsem se ani nestihla ozvat. Tolik výčitek svědomí mě zaplavilo, že jsem mu nevěřila! Nemohla jsem uvěřit tomu, že ten kluk, co se mnou před několika lety vesele pobíhal po našem sídlišti, dopadl takhle. Zasáhlo mě to moc. Svěřila jsem se té kamarádce, kterou on kdysi miloval. Řekla, že si nemám nic vyčítat, že by mu to také nevěřila po tom, co nám v minulosti neustále lhal. Bohužel to byla slabá útěcha.

Teď v minulých dnech měl potřebu se vypovídat. Svěřoval se s diagnózou a problémy, které má. Ta jeho nemoc se jmenuje Arnold-Chyariho malformace II. Psal mi, že se jeho stav horší. Bohužel, přišlo se na vše pozdě a operace nebyla již možná. Prý má už i problémy s dýcháním, protože se mu stále víc a víc pokřivuje páteř, která vyvíjí tlak na plíce. I když jsem si o té nemoci vyhledala vše možné, nikde jsem nenašla, že by toto bylo možné, takže nevím. Dále mi tvrdil, že už mu moc času nezbývá, že pomalu umírá. Nevím, zda mu to mám věřit, protože jsem se nikde nedočetla, že by tato nemoc byla smrtelná. Všude jen stojí, že člověk ochrne. Jenže už se bojím nevěřit. Kdyby se opravdu stalo to nejhorší, vyčítala bych si to ještě víc.

Omlouvám se za z velké části pubertální deníček, ale musela jsem to ze sebe dostat. :-(

Hodnotilo 19 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 11 inzerátů 12.07.13 08:12

Prijde mi jak kdyby clanek psala 15 leta pubertacka :-D

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 12.07.13 09:20

@elinka90 i kdyby to psala 15 letá holka veselé to rozhodně není :cert:

Jinak těžko věřit někomu, kdo celý léta lhal. Osudy jsou spletité a rozhodně bych si nic nevyčítala. :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 12.07.13 09:30

Já tě chápu. Mám kamarádku, co si takhle vymýšlela… Já tomu řikám syndrom Barona Prášila. Ona těm svým lžím snad i věřila. A dnes se s ní nebavím a kdyby mi něco takového po tom všem napsala, tak bych jí nevěřila ani nos mezi očima. Prostě potom všem prostě nemůžu a taky už jí nevyhledávám. Bych se z ní asi zbláznila… tak si nic nevyčítej a jeď dál. :hug:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 12.07.13 09:33

Stay-C ja nechapu co po tobe chce, po tolika letech se ti ozvat a probouzet v tobe litost. K cemu mu to je? Samozrejme je to hrozne, takova nemoc. Ale co to je za cloveka ktery chce aby se jiny take trapily s nim. A ze jsi mu neverila? ja bych asi take ne, kdyz predtim furt lhal.
Jinak nevim jak bych se zachovala, pokud potrebuje pomoc tak bych mu pomohla, ale asi bych se snazila udrzet si odstup.

Příspěvek upraven 12.07.13 v 09:35

 
subsomi
Kelišová 6556 příspěvků 12 inzerátů 12.07.13 10:04

Ať už je nebo není pravda to co on tvrdí, ty nemáš důvod se ničím trápit.
Ty jsi jeho stav nezavinila a pokud choval, jak se choval a „staré známé“ kontaktuje až když je v pr-li, tak je to jeho špatná vizitka.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 12.07.13 15:38

:( Je to smutné, když někdo onemocní. Ale nechápu, co si chceš vyčítat? Nejsi nějaký svatý na křížku, abys na sebe brala všechen světabol.

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 12.07.13 15:40

@Tiger-lily Já si nevyčítám to, že je na vozíku. To já ovlivnit nemohla a můžu ho maximálně litovat. Ale vyčítám si to, že když mi to o sobě napsal, tak jsem si v duchu řekla, že zase jen lže, aby se zviditelnil. A on přitom nelhal.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 12.07.13 15:47

@Stay-C :nevim: To si fakt nemáš co vyčítat. To je jeho problém. Kdo pořád lže, musí počítat s tím, že mu pak nikdo nevěří.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 12.07.13 18:12

Vůbec si nevycitej, ze jsi mu neverila, je to jasny, kdyz lhal porad ;) ;)
je to smutny, ale pomoct mu muzes slovne, nebo ho nejak povzbudit kamaradsky, ale povinnost to rozhodne neni ;) ;) :palec: :palec:

 
Ninocka.1  12.07.13 18:42

Me by teda vic nastvalo, kdybych mu zase naletela na spek. Tak mel holt jednou pravdu, nejsi prece jasnovidec..

 
K-Black  13.07.13 18:11

@Stay-C prosimtě, jaký výčitky? je to kecálista, tak jsi mu nevěřila. On to neví, ty mu to neříkej a komunikuj s ním normálně jako do teď. Naslouchej mu, ale nenech se pohltit jeho bolístkama, cítím že jsi hodný člověk, tak jen naslouchej ale nic si nevyčítej :hug:

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 13.07.13 20:23

Musim rict, ze jsi to tim koncem o pubertalnim denicku (zcasti) zachranila ;) a co se tyce zbytku…Nevim proc by sis mela neco vycitat, ty jsi mu prece nijak neublizila a ani on tobe, byla to prosste mladicka Laska, kde ty jsi mela vice rozumu nez on, ale nechavala jsi ho v jeho pohadkach. a to ze je ted nemocny…osud mame kazdy Dany a snad on neni uz natolik hlupak neco si namlouvat :nevim: mas dve moznosti- dal si s nim psat a stat se jeho vrbou, anebo ten kontakt utnout.tak jako tak nic mu moralne nedluzis.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Podomní obchodníci a zájezdy za pár kaček


Reklama