Podomní obchodníci a zájezdy za pár kaček

Ostatní

Určitě znáte letáčky nabízející úžasný výlet za pár kaček. Slibují vám tam většinou návštěvu nějakého zámku, dobrý oběd a jako bonus prezentaci výrobků nějaké firmy plus krásné dárečky. Kdo z nás by to neznal. Často podobné lístečky nacházíme v našich schránkách. Stejně tak se určitě už všichni setkali s podomními obchodníky, co nabízeli výhodnou koupi parfémů, nádobí, kožených bund. Rozhodla jsem se vám napsat pár zážitků, co se stalo lidem v mém okolí a nebo mně samotné.

Byla jsem malá holčička. Občas jsme jezdili celá rodina k jedné hodně staré příbuzné. Byla to sestřenice matčiny babičky. Celá rodina ji znala jen v době, kdy ji přišel důchod. Jen moje matka ne. Jezdili jsme tam podle možností a vždy jí pomáhali. Tedy přesněji moji rodičové pomáhali. Já jako malý capart jen přihlížela. Táta jí naštípal a nanosil dříví, aby si měla čím topit, opravil to, co se na starém domě rozbilo, máma jí navařila jídlo na několik dní dopředu, udělala nákup, vyprala, umyla okna. Znáte to. Příbuzná, nazývejme ji tetou, za to mou matku milovala a věčně se snažila jí udělat nějak radost.

Jednou jsme k ní opět přijeli a ona s radostí matce oznamovala, že má pro ni dárek. Přinesla šperkovnici, která měla být (dost nezdařenou) kopií starožitnosti. Mně jako malé cácorce se to strašně líbilo. Nahoře bylo víko, pod nímž byla tancující baletka a za ní zrcadlo. Vpředu byly hodiny, dva šuplíčky a po stranách skříňky s háčky na zavěšení řetízků, náhrdelníků. Z matčina obličeje jsem vyčetla, že z dárku není nadšená. Po sdělení tety, že šperkovnice stála jen 3 500 Kč se o mámu pokoušely mrákoty. Nicméně nechtěla tetě zkazit tu radost a tak s úsměvem poděkovala, ale řekla, že si příště nemá dělat škodu s tak drahými dárky. Pak utekla ven „na kouřovku“, aby se uklidnila. Nadávala, že teta utratila tak moc peněz za obyčejný kýč. Když jsme pak už u nás ve městě byli na nákupech, objevili jsme v jednom obchodě úplně tu samou šperkovnici, jen s „trošku“ jinou cenou. Stála 250 Kč.

Za nějaký čas jsme k tetě jeli opět. Tentokrát přivítala mě slovy, že má pro mě dárek. Byla to naprosto stejná šperkovnice, jen měla jinou barvu. Prý když minule viděla, jak se mi líbí ta maminčina, koupila ještě jednu, když ta podomní obchodnice zase přišla. Matka zrudla vzteky, a tak teta rychle dodala:,,Neboj se, Haničko, tahle už tak drahá nebyla! Paní mi zlevnila na 2 000 Kč!“ To už bylo na mámu moc a tetě bez okolků řekla, kolik je skutečná hodnota věci, a ať od podomních obchodníků nic nekupuje a rovnou je vyrazí. Chudák teta tehdy plakala, když jí došlo, jak moc naletěla.

Jenže jak už to se starými lidmi bývá, jsou v těchto věcech nepoučitelní. Asi půl roku na to jsme k tetě jeli zas (i mezitím jsme tam byli, ale to neměla nic výhodně koupeného). Měla pro maminku super dárek k narozeninám. Značkové nerez hrnce (samozřejmě padělek), které měly na pokličkách kontrolky na sílu tlaku! A byly skoro zadarmo! Stály jen 25 000 Kč, přitom jejich hodnota je jednou taková! Ta paní, co je prodávala, to říkala! Takže teta dostala opět vynadáno (s citem), že tohle dělat nemá, protože ti lidi jsou jen banda podvodníků! Hrncům po pár měsících upadala ucha a kontrolky tlaku přestaly fungovat po třech použitích. Ale je pravda, že teta se tím už poučila a ostatní obchodníky vyháněla se slovy:,,To by mi mladí zas dali, kdybych od vás něco koupila. Běžte pryč.“

Moji starou babičku zase jednou zlákal onen výhodný zájezd za 45 Kč. Je to přeci super, ne? Podívá se na hrad, dostane dobrý oběd, prášek na praní, dvě šišky salámu a ještě se podívá na zajímavou prezentaci. Když se ze zájezdu vrátila, nic do ní nebylo, ale nikomu neřekla, co se vlastně stalo (ona ani nikomu neřekla, kam že to jela, všem tvrdila, že si s ostatními babičkami z okolí vyrazila na výlet). Asi až za čtyři měsíce její dcera (má teta) při větším úklidu narazila ve skříni na jakési deky. Uhodila na babičku, co že to je. Musela s pravdou ven. Na zájezdě prezentovali deky, údajně z ovčí vlny.

Jsou zdraví prospěšné, nedostávají se do nich roztoči, nedrží se v nich pot, jsou prodyšné. Výhodná koupě! Již si přesně nepamatuji cenu, ale myslím, že stály „pouhých“ 35 000 Kč. A je možnost splátek! Babička zájem neměla i za cenu toho, že nedostane slíbený oběd, ani dárky. Bohužel, firma propagující své výrobky začala vyhrožovat, že jak si babička deky nekoupí, nechají ji na místě a odjedou domů bez ní. Babička ze strachu podepsala. Vše to ale prasklo tak pozdě, že již nebylo možné od smlouvy odstoupit. Deky se zaplatily, ale v životě nebyly vyndány ze skříně. Tak děsně kousaly, že pod nimi nechtěl nikdo spát.

O poznání šťastněji dopadl zážitek matky mé kamarádky. Byla jsem tehdy u nich na návštěvě. Někdo zazvonil. Za dveřmi stála drobounká Polka s nějakým mužem. Žena začala vyprávět srdceryvný příběh o tom, jak jedou domů a rozbilo se jim auto. Nutně potřebují peníze na opravu. Úplně náhodou mají tašku plnou bund z pravé kůže. Jednu prodávají za 1 000 Kč. Protože matka kamarádky je původem také z Polska, zželelo se jí krajanů a už už sahala do peněženky, že si jednu bundu koupí. Jenže v tu chvíli dorazil domů kamarádky otec. Poláky hnal div ne s holí v ruce o dům dál. Své ženě nadával, že také skočí na všechno. Navíc že už na první pohled bylo zřejmé, že bundy kolem kůže ani neprošly a jsou šité z té nejlevnější koženky.

No a mně osobně se stalo už mockrát, že mi u dveří zazvonila mladá slečna (někdy i mladý muž) studující na VŠ. Protože studenti pořád trpí nedostatkem peněz, musí si přivydělávat. Nabízí mi pravý francouzský parfém. U nás v ČR na trhu ještě není, dostane se sem za půl roku (dokonce i ve většině případech jmenovali obchodní řetězec, kde budou k dostání). Jedna lahvička tohoto parfému bude stát 3 500 Kč. Já ho dnes můžu dostat za zaváděcí cenu, pouhých 300 Kč! A protože zrovna já jsem této slečně nesmírně sympatická, nabídne mi k tomu ještě pánský parfém od téže značky.

Časem bude stát také 3 000 Kč, ale já ho dnes dostanu zcela zdarma k té první, takže průměrem jeden parfém za 150 Kč! No není to skvělé?! Asi jsem nevděčná, ale podle mě to vůbec není skvělé a slečnu pošlu slušně kamsi. A jednou se mi dokonce stalo toto: byli jsme s partnerem nakupovat. Procházeli jsme obchodním domem, když vidím dvě slečny, jak si zastavují lidi a nabízí taktéž parfémy za výhodnou cenu (ten samý scénář jako u mě doma). Koulím očima a tahám muže pryč. Pozdě. Jedna slečna si nás už všimla a zastavuje nás (bohužel si je vždy vyslechnu, neumím říct NE ihned).

Když můj partner slyší tu výhodnou nabídku, vidím, jak se mu rozzářily očka a chce kývnout. Lehce do něj kopnu, aby věděl, že já to nechci. Slečna se k nám důvěrně nakloní a šeptá:,,Víte, ta druhá paní, co tu prodává se mnou, je má šéfová. Mám daný limit, co musím prodat. Za chvilku končíme a mně zbývá poslední parfém, který musím prodat! Já před chvilkou dostala od jednoho zákazníka velké dýško. Já vám dám oba ty parfémy ne za 300 Kč, ale za 150 Kč a ten zbytek vám doplatím! Jen si to prosím vezměte!“ Opět vidím, jak by na to můj muž nejraději kývnul. Tak ho raději táhnu pryč a slečnu odmítám. Partner mě ještě rozrazil větou:,,Ta byla ale hodná, že by nám část zaplatila, viď?“ Nepochopím, jak jim ty lži může někdo baštit? Mimochodem, poprvé jsem u sebe doma měla takovou návštěvu asi před šesti lety a dodnes ten parfém v jí zmíněném řetězci obchodů neprodávají.

Vím, že tahle problematika se většinou týká důchodců. Ale jak jsem už dvakrát viděla ( matka kamarádky a můj muž), dokáže se napálit i normálně uvažující člověk. Tímto se nechci starších lidí dotknout, ale bohužel většinou se stanou obětí ti, co jim to už nemyslí jako dřív.

Nejvíc mě ale zaráží, jak mohou mít ti prodávající na toto žaludek!? Já bych nikdy nedokázala někoho takto napálit a vydělat na jeho nevědomosti, mnohdykrát opravdu drsným způsobem (viz babička a úžasné deky).

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Qwentin
Kelišová 7403 příspěvků 25.05.13 00:10

Myslím, že o těchto podomních prodejích a výdělečných zájezdech byl předminulý pořad M. Jílkové Máte slovo.

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 00:19

@Andrejka81 To nevím, nedívám se na to. Ale viděla jsem na toto téma díl Pekla na talíři a docela síla. Bylo tam i to, co se stalo babičce. Že nějaké staré paní vyhrožovali, že ji nevezmou zpět domů. Jenže ona se nedala.

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30569 příspěvků 25.05.13 02:08

Bohužel, je to hnus :? ty parfémy, ti začínají tím, jeslti člověk chodí nakupovat do teska, trapný :roll: ale to že se tam ten parfém má prodávat, to ani nevím, já je tak dlouho mluvit nikdy nenechala, já jsem to slyšela max. po větu, ať otestuju nové vůně, dál už ne :lol:

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 02:35

@slavuska1 jj, já to psát nechtěla, ale jedná se o Tesco :-D Vždycky tvrdí, že se tam budou za nějaký čas prodávat. A jak píši, ještě jsem je tam nikdy neviděla a ani žádnou jinou voˇvavku (parfém) v této cennové relaci :-D A právě i přímo před tescem si občas stoupnou taky a balamutí lidi. Já si teda nikdy nic nekoupila, ale vsadím se, že se jedná o stejnou kvalitu, jako voňavky od Vietnamců, které stojí třeba 50 Kč ( a voní i pěkně).

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 25.05.13 09:46

Moje babička tenkrát jezdila na podobný výlety, nakoupila tam nádobí, úžadné masážní křeslo ze pouhých 50000 a další kraviny, to už si ani nepamatuju, nakonec řekla, že to jsou hajzlové a nikdy už nikam nejela :)

 
chatwenna  25.05.13 10:29

Ja nevim tedy, ale ja tyhle lidi nelituju :nevim: Jsou snad svepravni…

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 25.05.13 10:31

Bydlím v takovém místě, kde moje okna vedou směrem k místu, kde se 4× v týdnu, 2× denně, konají zmíněné prodávací akce.. občas mam chuť tam zajít a ty prodejce chytnout pod krkem za to, co na lidi zkouší.. obzvlášť poté, co lidi odejdou a oni se tam baví stylem ala - baba debilní, ještě držkuje, přitom jsem jí ten vysavač zlevnil o 10 tis, takhle na něm mam jen 30 tis.. a podobné.. hnus.. :zed:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30569 příspěvků 25.05.13 10:59

@Stay-C no ta kvalita od vietnamců nevím…jak chodí romové, co strkají lidem voňavky do tašek a chtějí peníze, jeslti víš, tak příteli takhle jedna baba strčila do tašky 3 voňavky, já u toho bohužel nebyla, on prej že měl plný ruce, tak jim dal 200, než to lovit zpátky a vracet jí to :zed: :zed: :zed: no a to skoro vůbec nevoní, jen slabě, spíš teda smrdí, no vyhodili jsme je všechny, envím jestli tamty budou lepší :nevim: mě by hlavně zajímalo, jestli o tom Tesko něco ví, nebo si to jen vymýšlí :think:

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 25.05.13 11:26

Fuj já to ani nedočetla, z takových historek se mi dělá špatně přímo fyzicky, jak ti hajzli se nestydí oškubat staříky :cert:
My kdysi před 15 lety jeli s kamarády na podobný zájezd. Jenže to nebyla krize a praktiky podobných prodejců nebyly tak hustý asi :nevim:. Lístek nám dala babička kamarádky a přihlásilo se nás asi 6 mlaďasů smrdících korunou. Samozřejmě jsme si nic nekoupili, udělali si výlet do lázní tenkrát snad úplně zdarma, dostali k obědu guláš s knedlíkem a dělali si na přednášce z přednášejících prodejců prdel, že na světě není přece nejdůležitější zdraví, ale sex :mrgreen: no a zpátky nás v pohodě vzali, jinak no problemo, dojeli bychom tehdá stopem. Půl party studovalo práva, takže bychom si ještě nahrabali na nějakém tom odškodnění. :mrgreen:
Jenže dneska by nás žádnej Beck na takovýhle výlet nevzal, to si sakra hlídaj koho tam pustěj :cert:
A můžu teda říct, že to mnohdy není ani o celkové naivitě - mně se to nedávno stalo málem též :roll: a kdo mne zná, tak ví, že jsem celkem držkatá, žádná hodná naivní pani. To jsme byli jednou na výstavě, prodávali tam superpostele a zrovna jsme postel koupit chtěli. Stačilo se zeptat na cenu, pán si mne tam dovedl ke stolku, začal kalkulovat a kalkulovat, já chtěla nestandardní model, takže z 12 tis. se najednou vyklubalo 28 tis, což teda není nic předraženého, když si vezmete dvojpostel z masivu i s „kvalitní“ matrací, dlouhou 220cm… No jenže pak mi začal rvát cosi, ať jim podepíšu, že je to naprosto nezávazné. Já byla tak zblblá, unavená z výstavy a z toho půlhodinového kecání, ale naštěstí jsem řekla, že to musím ukázat přítelovi, který se potuloval nedaleko, že to kdyžtak podepíše on. On na to koukl a prej - dyť je to kupní smlouva, to jako fakt chceš koupit? (to, že je to kupní smlouva bylo napsáno v drobném textu, nahoře byl nějaký neškodný nadpis typu specifikace výrobku) Já na něj mrkla, že ne, tak odmítl a pán nasraně, tak proč že jsme tu kalkulaci teda dělali. Tak to už mi to v hlavě zas naskočilo a věděla jsem, jak moc dobře jsme udělali.
Tak já se teda nedivím, že se nechá zblbnout starší člověk. Měl aby existovat větší právní ochrana spotřebitelům proti takovýmhle kurwám :cert:

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 11:26

@slavuska1 Jo, tak s romama se mi stalo něco podobnho jednou. Rodina, tri dospělý (dvě ženy a jeden chlap) a dvě děti, z toho ta nejstarší (kolem 50 let) těhotná. Že prej bydlí v Praze. Sem přijeli za příbuznými, ale ty nejsou doma. Oni ted nemají kam jít, nemají peníze na autobus. Maminka (ta stará) bude brzy rodit. Tak že prosí aspoň o nějaké drobné, a že mi na za to dají zdarma dvě voňavky (které mi hned vrazila ta žena do ruky). To vše bylo doprovázeno žalostným naříkáním v romštině od té těhotné. Tak jsem jim dala 50 Kč a ta ženská, co mi dala voňavky, že je to málo. Říkám, že víc u sebe nemám (měla jsem, ale nejsem povinná komukoliv co dávat, že). Tak mi jednu tu voňavku z tý ruky vytrhla, že za tak málo jedna stačí :-D Tak jsem si řekla, že příště nedám už nikomu nic, i kdyby mi tam jeho příbuzný rodily na chodník :-D Jinak já si u Vietnamců voňavky kupuju a nemůžu si stěžovat. Netvrdím, že mi voní úplně vše, ale většina ano. To ta od těch romů opravdu páchla :-D
Jestli o tom ví Tesco, to nevím. Ale když jsou ty obchodníci kolikrát v jejich obchodě u kas, tak to musí slyšet… Nevím, no.

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 25.05.13 11:31

@Stay-C Jéžiš v Novodvorský plaza před tescem, tam se na mne dycky pokoušel někdo stříkat nějaký hnusy :poblion: Když jsem byla těhotná, jednoho jsme fakt do slova poslala do pr.dele :oops: neb to snad na mne chtěl chrstnout úplně bez varování - mi to přišlo fakt jak přepadení :mrgreen: Hehe, ještěže to neudělal, bych mu jí asi i vrazila :nevim: neb v těhu se mi ze smradů dělalo extrémně zle.

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 11:44

@Gina108 Tak něco podobnýho se mi stalo, když mi bylo čerstvých 18 let. To k nám přišel nějaký jednatel jednoho z operátorů a začal nevinnými otázkami, kolik platím za volání, kolik za sms, kolik si měsíčně dobíjím. Já odpovídala. On mi pak řekl, jestli bych nechtěla udělat kalkulaci, kolik bych ušetřila s jejich tarifem. Byla jsem zvědavá, tak jsem kývla. A on, že mu mám půjčit občanku, aby si vypsal údaje, čistě pro jejich statistické účely. Nic mi nedošlo, a já občanku dala. Za chvilku mi podával papír, že ho mám podepsat. Prý je to souhlas s tím, aby zpracovali mnou zadané údaje. Opět mi nic nedošlo a já to zas podepsala. Pán mi poděkoval a řekl, že kalkulace mi přijde poštou. Pošta opravdu dorazila. Ale žádná kalkulace, nýbrž simkarta se složenkou na 300 Kč (která mi pak po dobu jednoho roku chodila každý měsíc). Samozřejmě jsem nepodepsala žádnou kalkulaci ani souhlas, ale smlouvu na „hybridní tarif“ nebo jak se to jmenovalo, její kopie byla přiložená k simce a složence. Fungovalo to tak, že já měla měsíčně zaplatit těch 300 Kč, a pak tuto částku mohla provolat a propsat, víc nešlo. Upsala jsem se jim na ten rok. Odstoupit od smlouvy jsem nemohla, protože pošta dorazila asi až za tři týdny, kdežto nárok na zrušení smlouvy byl jen 14 dní. Na námitky, že jsem dostala mylné informace, mi řekli, že není jejich problém, že si nečtu, co podepisuju (což je pravda). No jo, když jsem byla blbá, tak jsem byla blbá :-D

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 25.05.13 11:49

Jednou jsem dostala nabidku na brigadu a pri pohovoru rekli, ze ma jit o propagaci kosmetickych vyrobku ve stanku v obchodech. Tak jsem to vzala, prijali me na zkousku a ejhle. Parfemy. Je to presne tak, jak rikate. Zaucovala me holcina, ktery bylo 16 a zacala mi vypravet o marketingu, ze ktereho jsem maturovala. Potom me nutili, abych zkusila ten parfem prodat a videla jsem, jak to vnucuji starym lidem a bylo mi z toho hrozne. V pulce dne, jsem proste rekla, ze to delat nebudu, at se na me nezlobi, ale ze mi prijde strasny, co delaj a nejhorsi na tom je, ze ti lidi, co prodavaj ty parfemy tomu samy veri. Veri, ze se jedna o kvalini vyrobky. Rikaj lidem, ze je to od vyrobce christian dior atd. A vzdy to nabizeli lidem, kteri nevypadala financne nejlip. HNUS HNUS HNUS.

 
Maja25
Závislačka 3824 příspěvků 25.05.13 11:53

Článek pravdiví a bohužel to tak u nás je. Ale po pravdě už mám na to alergii, jak je to všude v televizi, rádiu, internetu a na poště, abych podepsala petici proti: Stop šmejdům či tak.
Po pravdě co jsem koukala v televizi na ty skryté záběry z těch akcí, kde za 5é Kč jedou na výlet, napapají se, dostanou dárečky atd., tak tam bylo dost lidí, kterým bylo tak 60 a nevypadali na to, že by byli úplně hloupí. :nevim: Jejich problém, chtějí se za 50 Kč najíst a někam kouknout, tak ať počítají s tím, že v tom bude háček. A záběry na babičku, která už nakoupila tak 5× na takových akcích??? Co k tomu dodat? Nechci se zastávat těch prodejců, to fakt vůbec ne, doufám, že na ně dojde, ale abych z toho dělala takovou kovbojku a všude v médiích to bylo je děsný a leze mi to už krkem. :nevim:
To je jako když policie varuje důchodce ať neotvírají cizím lidem a každý rok je v televizi smutný příběh, jak okradou důchodce. :nevim: Je to smutné, vím, že někdy ti lidé jsou nemocní, ale ne všechny. Dost co mluvili v televizi byli OK. No hold ta česká povaha za málo peněz hodně nahrabat. :nevim: A pak koukaj, co se to děje. :nevim:

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 11:55

@BABIES Opravdu tomu věřili? Já si kolikrát u těch prodávajících říkala, jak takhle můžou z lidí dělat blbce, že jim to nemůže nikdo žrát. Kolikrát jsem byla zklamaná, protože ty lidi byli tak sympatický a vypadali rozumně. Že by taky věřili tomu, že mi opravdu chtějí prodat něco drahého téměř zadarmo? :think:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 25.05.13 12:49

Nechápu, jak tady na ty humusy může ještě někdo skočit, když zejména důchodce varují při nějaké reportáži v hlavních zprávách aspoň jednou týdně, všechny na vlastní oči a podobné pořady to omílají. A lidi jsou nenapravitelní. Moje babička taky jednou přišla nadšená, že koupila hrnce za 20 000, už má podepsanou smlouvu, teď honem pro peníze a pro ty hrnce, jinak nebudou. Máma tam šla s ní a začala na ty prodejce tak ječet, že rychle smlouvu roztrahali a vůbec nic neříkali, snažili se je honem dostat pryč, aby nepřišli o další zákazníky. Jsou to swině :cert: vyhrožovat starým lidem, že je někde nechají. Přitom na ty sraby stačí trochu zařvat.

 
brisco
Závislačka 2781 příspěvků 25.05.13 12:58

Neviděla jsi ten dokument Šmejdi? Tam se dokonce autorka maskovala za stařenku, aby se na ty akce se skrytou kamerou dostala. Praktiky prodejců jsou k blití. l :pocitac:

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 13:04

@brisco Neviděla, ale zajímalo by mě to. Nedá se to dohledat někde na netu?

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 13:22

@brisco asi jsem to našla. Snad to bude fungovat. Chci to vidět.

 
brisco
Závislačka 2781 příspěvků 25.05.13 13:45

@Stay-C Ten dokument samotný jsem neviděla, ale cca 1-2 měsíce zpátky byl na čt24 Hydepark s autorkou. Byly tam ukázky, popisovala natáčení, dokonce jeden uražený prodejce volal do studia. To bez problému najdeš na stránkách české televize.

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 14:03

@brisco chtěla jsem přímo ten dokument, ale bohužel. Vše za peníze.

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 25.05.13 14:24

@Stay-C No ja jsem jim rekla, ze proste jdu pryc, ze to delat nechci a ti co me meli „zacvicovat“ tak se me ptali, co se mi na tom nelibi. Tak jsem jim na ferovku rekla, ze se mi nelibi prodavat laciny smejdy, ktery si za 20 koupite na kazdy trznici a vydavat to za parfemy od Diora a podobne a oni mi proste tvrdili, ze to kvalitni je a porad si staly za svym nazorem. Ja uz jsem pak parfemu, tech kvalitnich mela, a myslim, ze kazdy pozna rozdil mezi smradlavou vodou a hutnym parfemem. Navic, kdyz to prodavali, tak meli treba ruzovou vonavku a jednomu cloveku rekli, ze je to japonska zahrada, dalsimu ovocna zahrada…proste si vymysleli a je i pravda, ze kdyz neprodali, tak doplaceli ze svyho :nevim: Ale porad me presvedcovali o tom, ze nedelaji nic spatnyho, takze mi prisli dost hloupi :( Kdybych byvala vedela, ze jde o tohle, vubec bych tam nelezla :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 25.05.13 14:27

@Stay-C On je ten princip celkem jednoduchý, bohužel funguje, protože je zaměřený na naše podvědomí. Nejdřív je na tu akci potřebují dostat, tak jim nabídnou něco zdarma. Pak je potřeba, aby byli poslušní, tak pár rejpalů sprostě vyhodí. Ti ostatní pak mlčí a nedovolí si ani se na cokoliv zeptat. Pak je potřeba je vyděsit - zejména se zaměřují na zdraví a úsporu peněz, směrují to nejen na ty zúčastněné seniory, taky na jejich vnoučky, které většina těchto babi a dědů nadevše miluje. Takže jim to vytmaví, že nejspíš jejich vnoučci bídně pojdou, protože je rozežerou roztoči z nekvalitních dek… atd. No a nakonec jim nabídnou spásu - jejich výrobek. A protože jsou milosrdní andělé, dají jim k tomu ještě ty dárky zdarma. :srdce: :poblion:

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 14:39

@BABIES Aha, takže ta slečna tehdy to možná s tím dýškem (že to za nás doplatí) myslela vážně… No, je to jejich věc, když jsou tak naivní. A když jsme u těch parfémů, tak že nám lžou se pozná už jen tím, že pravý parfém je vždy miniaturní lahvička, nikoliv nějaká láhev o 50 ml a víc. Navíc několikrát jsem se nechala těmi prodejci navonět na zápěstí, a za chvíli už to cítit nebylo, což se u parfému taky nestane, ten vydrží dlouho. Pamatuji si, že matka měla jednou parfém, navoněla se jím na tričko, a to vonělo ještě tři dny (pak šlo do pračky, asi by vůně vydržela ještě dýl).

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 25.05.13 15:06

@Stay-C jj presne tak!!! ne opravdu ty parfemy, co prodavaj nemaj s parfemy nic spolecnyho. Hodnota toho vyrobku neni ani 50 KC. je to proste ubohost!!!

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 25.05.13 16:41

Naše babička si koupila zázračné světýlko. Takovou červenou lampičku asi za 4 tisíce :roll: Brácha jí zkusila dát na aukro a on to někdo koupil, sice za pár stovek ale alespoň něco

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 25.05.13 16:44

Na ty parfémy mám báječný argument. „je to na alkoholové nebo olejové bázi?“ Většinou netuší nebo řeknou alkohol.

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 25.05.13 19:24

To znám, strašný. Naše babi se nedávno rozčilovala, že u ní zazvonil nějakej týpek, ptal se jí, u jaký je pojištovny a na závěr jí dal podepsat papír „jako že u ní byl“. No, za pár dní jí přišlo oznámení, že přestoupila k jiné pojišťovně. :nevim: člověk by měl fakt číst, co podepisuje.

 
Shellyss
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 25.05.13 21:04

Kdybych tyto prodejce nazvala hyenami, tak bych hyeny urazila. Nechápu jak může mít někdo takový žaludek a vydírat bezbranné důchodce a vyhrožovat jim. Ale je to vše odraz dnešní společnosti. Moje obě babičky mají též plné skříně nepotřebných věcí, které si přivezli z těchto akcí. A co se týká těch parfémů. Moje známá se přihlásila na inzerát nabídky práce a byl to právě prodej těchto slavných parfémů. Nakonce zjistila, že je to pouze ovoněná voda, která se dováží z Polska a 1 litr vyjde na 50kč. :zed:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 25.05.13 22:30

K těch parfémům..Je to podvod jak svina. Já jsem tu práci dělala, ano dělala..Přiznávám se tu..Ale, když jsem to začala dělat a je to teda už doba, měly jsme školení, říkaly nám jak jsou kvalitní atd..Ty děcka co to prodávájí jsou strašně zmanipulovaný, naučený a když přijdou jen s pár prodanýma kusama a nebo ničím je to moc špatně..Kdo prodá nejvíc má bonusy.. Časem jsem z tý práce odešla, byla psychicky náročná..Parfémy byly kupované v Sapě, jeden asi za 7kč, pro ně..Pro normální lidi co tam přišly za 50kč..
Jsou to šmejdy a nekupujte je..Nevěřte jim..
A ted do mě :lol:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 25.05.13 22:33

Ještě přidám nikdy sem lidi nenutila, neoblbovala atd..Nemám na to povahu, odříkala jsem si co sem měla říct a šla dál..
Je to už pár let.

 
Stay-C
Kecalka 221 příspěvků 25.05.13 23:37

@Prcek88 A proč by do tebe měl někdo jít? Sama píšeš, že je to podvod a šla jsi od toho. Kdyby ses tu těch podvodníků zastávala, to už by byla jiná ;-)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 26.05.13 07:18

@Prcek88 :palec: Máš úplnou pravdu - prodejci jsou zmanipulovaná děcka. Takže vlastně taky chudáci, kteří jsou jen k tomu podvodu využití.

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 26.05.13 10:15

@Tiger-lily Kdyby jsi viděla, každé ráno než se šlo prodávat..Co se do nás hučelo, celý den když se začínalo, vedle mě stál člověk co mě buzeroval, když sem chtěla jít na svačinu, říkal, že přicházím o čas, kdy bych mohla něco prodat..Když sem říkala, prezentaci jen sem jí odříkala, ale ne musela sem to začít lidem nutit, říkat jaký sem dostala dýžko, že mám poslední kusy, že dostane jeden zdarma..To oblbování lídí je hrozné, ale na druhé straně většina těch lidí je hrozně naočkovanejch a mají strach se vrátit z práce jen z pár prodanýma kusama nebo nedej boha s ničím..Když prodaly za den pět kusu, měly 30kč za jeden prodaný, dále se to stupnovalo..Takže peníze nic moc..Mohla bych tu vyprávět..zážitků mám spousty..

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 26.05.13 13:27

@Prcek88 no je to tak, sami ti prodejci parfémů na ulici jsou zmanipulovaní, proto je mi jich líto, jinak bych jim vynadala úplně pokaždý, když je vidím. :oops: Jako pokud nejsou extrémně drzí, tak je nechávám žít a jen řeknu, že nemám zájem.
A poděl se s nám a o nějaký zážitky, ať se pobavíme nebo spíš znechutíme :think:

Příspěvek upraven 26.05.13 v 13:28

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 26.05.13 14:30

Joooo na toto je expart moje babicka. Segra rika, ze by ji prodali snad i h.vno :| ted nam do svajcu privezla deky, pry nejake super vlakno..proste obycejna flausova deka.no dala za deku 1500,– a to hned 2× :roll: a nepocitam hrnce, zazracne strouhadla, atd, atd. A muzeme do ni hucet horem dolem, nepomaha a pak narika, ze neni na jidlo :cert:

 
Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 26.05.13 21:12

Také mám zážitky s tímto typem prodeje se svou babičkou. Celý život bydlela na vsi, prakticky vše pro svou potřebu si chovali a pěstovali sami. Peníze syslili pod prkna na půdě. Když jsme jim dovezli zbytky pro slepice, uvařili z toho ještě alespoň jeden oběd. Peřiny měli z domácího husího peří a ovčí vlny, babička vařila na „blaše“ na poctivých železňácích.
A později jsme se nestačili divit, část rodiny vybavila „zázračnými dekami“ za 20 litrů, železňáky do zadní části linky vytlačily „zeptery“. Babička v nich vařila na plotně nad otevřeným ohněm, valila do nich sádlo jako zamlada :lol:
Později však babička začala být nepříjemná, nevěděla jsem proč. Tak mě napadá, jestli na ni nedolehly problémy se splácením zázračných produktů. Zeptat se už bohužel nemůžu.

Příspěvek upraven 26.05.13 v 21:14

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 26.05.13 23:00

@chatwenna Ja nevim tedy, ale ja tyhle lidi nelituju Jsou snad svepravni…
tady s tebou musím souhlasit. taky mi jich není líto. všude se o to pořád dokola žvaní a oni si z toho stejně dělají houňo.
před těhotenstvím jsem dělala se starými lidmi a jedna moje pacientka byla naprosto nepoučitelná, přestože byla svéprávná a v jiných věcech naprosto orientovaná tak si domů pouštěla všelijakou pakáž. prodejce telefonních operátorů, plynu, podomní prodejce čehokoliv a jednou dokonce předložila svoje účty naprosto cizí cikánce co si o ně řekla :nevim:

 
chatwenna  27.05.13 07:43

@paola white Jojo, ja to mam v rodine… babicce jsem NEUSTALE vysvetlovala, ze nemuze podepisovat smlouvy od telefonnich operatoru, protoze podpisem nove smlouvy neprestane platit ta stara, tudiz bude calovat dva, tri, ctyri pausaly…

No, nedala si rict… A ted breci :nevim: Komu neni rady…

V baraku zas mame pani, co jezdi na ty predvadecky a pochvaluje si to… Napapa se, podiva se nekam na zamek, nakoupi voloviny..

 
linuxdrak
Nováček 1 příspěvek 27.05.13 11:00
Mám podobné zkušenosti

Dobrý den, mám taky podobné zkušenosti a je těžké vysvětlit rodičům, že „nabídky“ nejsou vůbec výhodné.
Naštěstí si nakonec dali řici.

Jan

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 27.05.13 16:54

U nás babička už prohlédla - díky Bohu:-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Byla to rána


Reklama