Co říkáš té díře?

Porod
  • joaska
  • 01.11.13

Termín porodu u mého druhého, ne tak zcela plánovaného, těhotenství byl ultrazvukem stanoven na 18. dubna. Já těm doktorům nerozumím. Poprvé jsem otěhotněla 11.července a termín byl 3.dubna. Podruhé jsem otěhotněla taktéž 11. července a termín až 18. dubna? Zvláštní.

Totiž abyste rozumněli, 11. července mám narozeniny. Už se stalo tradicí, že mi manžel věnuje čokoládu, tři žluté gerbery, miliardu čiperných spermií a za devět měsíců krásného syna. Kamarádi, po zjištění data narození mých dětí, jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že souložím jednou v roce. Já si k dalším narozeninám přeji menstruaci.

První porod se mi teda nepovedl. Zásek na 4 centimetrech, akutní císař, Kubova hypoxie a nechutná hormonální bouře. Pocit selhání se mísil s obrovskou radostí, že je syn v pořádku. No, říkám si: Holka, máš co napravovat.

5.dubna (den předem) slavíme Kubíkovy druhé narozky. Vytasím se s dortem Bleska McQeena, sadou dětského nářadí a jsem ráda, že následující den jede Kubíček s babičkou a dědou na narozeninový výlet. Mám sice ještě pár dní do termínu, ale cítím se jako obrovská kobliha - tlustá, měkká, ulepená.

Večer uložím Kubu, zavedu globuli na mykózu (no, dobře kvasinky a neustálé drbání mezi nohama se ke grandióznímu porodu moc nehodí) a vytuhnu. Co chvíli mě budí neustálé vlhko. „Doprčic, ta globule teče.“ Rozespalý manžel mi radí: „No, tak ji ucpi.“ Ve 3 hodiny se ozvývá siréna z pokojíčku. Vybíhám jak březí srna k synovi.

Teče, pořád to teče. Připravuji Kubíčkovi mlíko a všímám si manžela, jak očmuchává moji postel. „Co to děláš?,“ ptám se svého fetišistického muže. „Ty ses počůrala?,“ zkusí to opatrně. „Ne, myslím, že mi teče voda.“ Teď pro změnu vyskočí jako srnec on. Neuvěřitelnou rychlostí balí dítě, kufry a startuje auto. Já si ještě přihodím kosmetickou taštičku. Musím se trošku zkulturnit.

Na příjmu nahlásím svá pozorování a milá paní z recepce mě sejme, že teda originální nejsem, jelikož se stejnými příznaky se už dnes dostavily čtyři dámy přede mnou. Super, nebude ani sál ani personál, prolétne mi hlavou.

Zaklaply za mnou dveře vyšetřovny a Kubík spustí srdceryvný pláč. V nočně ztichlé nemocnici se jeho jekot nese prázdnými chodbami až na pokoj lékařů. Během minuty se k němu přiřítí doktor sloužící noční směnu. Po zjištění, že moje zlatíčko má už kojenecký věk za sebou si s úlevou sedne na zem a vydechne: „Já se lekl, že nám tu někdo porodil na chodbě.“

Po kolečku vyšetření verdikt zní: plodová voda odtéká, kontrakce nula nula nic. Dostala jsem pokojíček, pusu od manžela i od syna a radu, ať spím. Jen co se za sestrou zavřely dveře, vytáhla jsem svoji kouzelnou taštičku a upravila manikúru, pedikúru, vlasy a přebytečné chlupy.

„Dobrý den. Doufám, že jste se prospala. Napíchneme antibiotika, uděláme přípravu a pokud se nic nerozjede, tak tomu pomůžeme tabletkou.“ s úsměvem mi oznámí až moc dobře známá tvář lékaře. „Ještě si vás vyšetřím. Neznáme se, jste mi nějaká povědomá? Aha, já Vás operoval, co?,“ uhodne polovinu pravdy při pohledu na mou jizvu po sekci. (Tím se prořekl, že si lékaři jizvou ‚svoji‘ pacientku značkují. ‚Můj‘ doktor je očividně fanouškem Antonio Banderase. Ale kdo má s tou šíleností ve tvaru Z žít?) S druhou polovinou pravdy - tedy s tím, že se potkáváme na ulici a v obchodě, neb jsme skoro sousedé, se nevnucuji.

Po klystýru se vše pěkně rozjíždí a já se soustředím jen na jednu věc - vyprázdnit, ale opravdu dobře vyprázdnit svá střeva. Totiž po devíti měsících urputné zácpy, mám strach, že nějaké ty hnědé nevoňavé fekálie by mi mohly mou reputaci ‚lady ze vsi‘ pošramotit. Navíc pokadit souseda? To ne!

Zvesela hopsám na míči, cachtám se ve sprše, škodolibě si představuji jejich účet za vodu a kroužím boky. Snesitelné kontrakce po třech minutách mě hezky rozehřívají. Soused lékař mi přišel dopíchnout vodu a podezřívám ho z Hamiltona, ale nemám dost důkazů.

No a jízda začíná. „Vidíte, máte skoro osobák - 4 centimetry.“ raduje se doktor. „Doporučoval bych vám epidural, ono to po něm poskočí rychleji. Uvidíte.,“ a já tedy souhlasím.

Bolí to ukrutně. Telefonem povolávám posilu. Ať vidí, jak jeho milovaná žena trpí pro rodinu. Pokládají mě na bok na lehátko, když se ozve: „Dobrý den, přála jste si epidurál?“ Ve dveřích se objeví jednovaječné dvojče magistry Kudlákové. „Panebože, víš, že jsem důvřivý a tolerantní člověk, ale nedopusť, aby mi osoba se silnou oční vadou píchala cokoli do oblasti páteře.“ letí mi hlavou. „Já jsem si to asi rozmyslela. Myslím, že se to dá zvládnout i bez něho,“ srabácky koktám mezi kontrakcemi. „Ale pan anesteziolog je už na cestě,“ sdělí mi ta dobrá duše. „No, tak když už je teda na cestě, tak teda jo,“ hrdinně svolím.

Velmi mladý lékař (napadlo mě, zda je lepší si nechat píchat epidurál od slepého nebo od nezkušeného, ale asi jsem přecitlivělá) překonal mou nedůvěru a odvedl skvělou práci. Po aplikaci jsem se cítila výborně. Místo zničujících kontrakcí se společně s manželem dostavily jen nepříjemné tlaky.

Manžel přilítl do dveří, mrkl na hodinky (bylo půl druhé) a povídá: „Musíš to stihnout do šesti. Já pak nemám hlídání.“

Náš rozhovor probíhá asi následovně:
ON: Chceš třeba napít?
JÁ: Počkej…AUUUUU…S kým a kde je Kuba?
ON: S našima. Neboj, je v pohodě. Teď mysli na miminko.
JÁ: AUUUUUUU. Jakou má čepici? A má s sebou pití?
ON: Sakra. Je v pohodě. Všechno má. Chceš nějak pomoc? Něco podat? Co mám dělat?
JÁ: AUUUUUUU. Doktora. Chci další dávku!
ON: Tak doufám, že tuhle větu od žádného z našich dětí nikdy neuslyším. Jdu pro sestru.

Po vyšetření mi doktor oznámí pro epidurálového feťáka naprosto otřesnou věc - další dávka nebude. „Pěkně si přitlačujte, až přijdu, půjdeme na to.“ Cestou na kozu ještě požádám manžela, ať po mně v koupelně uklidí ty krvavé stopy. A on to chudák začne šmudlat papírovýma kapesníčkama a toaleťákem.

Strašně se mi chce čůrat a nějak to nejde. Se svým urologickým problémkem se svěřuji mladé sympatické porodní asistentce. Ujišťuje mě, že pokud to nejde, tak je to jen miminko, co tlačí na močový měchýř. Ještě nadhodím možnost vycévkování a ona mě s úsměvem sejme, že to nebude nutné, že by problém nastal, až když by to nešlo po porodu. OK.OK. Vy jste tady študovaní.

Doktor soused mi pomůže vyškrábat se na kozu a poučí mě, jak že se to vlastně tlačí. První pokus se mi asi moc nezdaří, jelikož mě se smíchem napomíná: „Přestaňte bručet, nejste medvěd a tlačte, jako když jdete na velkou.“ Tak jsem nebručela, jen si pobroukávala a při kontrakci zatlačila, co to jen šlo. A výsledek se dostavil! Já ho počůrala! Pomočila jsem souseda, budu se muset odstěhovat.

Nakonec za skvělých komentářů mého drahého muže (Hele, já viděl hlavičku. Jé a už zase zalezla!) a hopsání porodní asistentky po mých žebrech (po chvíli si toho naštěstí všiml lékař a upozornil ji, že cílem je dostat dítě ven, nikoli mi způsobit vnitřní krvácení) Adam usoudil, že začínám ztrácet humor a vykoukl na svět. V 17.29. Jak si manžel přál.

Narodil se ve stejný den a se stejnými mírami jako jeho bratr. A já měla pocit dejavu. Pocit, že jsem složila reparát. Šťastně a unaveně pohledem hlídám svého druhého syna. Ani už nemám sílu komentovat lékařovu poznámku: „Tak až si za dva roky půjdete pro holčičku, tak ji vezmem kleštěma, ať mám u vás splněno.“

O šest týdnů později.
Na dopolední kávu se stavila kamarádka se svojí holčičkou. Kubík s ní skáče v ložnici po posteli. A my ňuchňáme malého Adámka. Najednou šlupka a pláč. Jakub se praštil hlavou o zeď. Vzhledem k tomu, že pod omítkou je polystyrén, zůstala tam viditelná prohlubeň.

Večer, když děti spokojeně spinkají, se ležíc manželovi v náručí ptám: „Jo a viděls tu díru? Co tomu říkáš?“ „Viděl. Mně to přijde stejný jako předtím.“

Jsou to zlatíčka, moji tři mušketýři.

Krásný den a úsměv na tváři vám i vašim dětem přeje J. s klukama!

Hodnotilo 122 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Freihula
Kecalka 117 příspěvků 01.11.13 00:15

Super, ty jsi fakt spisovatelka, takhle podaný porod (deníček) jsem ještě nečetla, ještě teď mi skáčou koutky :) A to s tou dírou nemá chybu :potlesk:
Gratulace k oběma dětem.

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 01.11.13 00:18

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Krasne napsane

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 01.11.13 00:21

Hezky napsané :mrgreen: :palec:

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 01.11.13 00:24

Pane jo! Tak to je luxusní deník :-D Člověk má chuť jít snad rodit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bavila jsem se celou dobu, doufám že ještě něco napíšeš, budu se těšit :kytka: :pankac:

 
PitryLudvikova
Závislačka 2656 příspěvků 01.11.13 00:47

Výbornej deníček :D

 
Barusczka
Kecalka 158 příspěvků 01.11.13 00:52

Díky za zpříjemnění dne… pěkně jsi to popsala. Takové slovní obraty se tu vidí málokdy a to se mi líbí. ;)

 
Roxelli
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 01.11.13 00:56

Dokonale podaný porod! Výborně píšeš, prosím ještě deníček!

 
barhan
Nováček 7 příspěvků 01.11.13 01:28

Tohle je to nejlepší, co jsem kdy četla! Děkuji (ubrečená smíchy)

 
Lucka_ova
Kecalka 465 příspěvků 01.11.13 02:22

Skvělý deníček, kojím zrovna druhorozeného syna a chudák to má i s otřesy jak u toho brečím smíchy :potlesk:

 
evaprochy
Extra třída :D 13996 příspěvků 34 inzerátů 01.11.13 05:19

Super napsané :potlesk: :potlesk:, moc jsem se zasmála, s klystýrem jsme to měli stejně koukám, ale stím rozdílem že mě se dostatečně vyprázdnit nepodařilo :oops: :lol: :lol:

 
Elessar  01.11.13 06:18

Skvělý :palec: :potlesk: :mrgreen: :mrgreen: a opravdu se krásně povedlo, oba ve stejný den :pankac:

 
maca36  01.11.13 06:44

Milé čtení :) a ať je rodinka zdravá :kytka:

 
barbarossa
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 3 inzeráty 01.11.13 06:49

Ty mas vazne uzasne nadani pro psani!!! Kdyz jsem cetla tenhle denicek, vzpomnela jsem si na kominicka a jednu lady v lodickach. No a pak jsem si vsimla, ze autorkou tech denicku jsi taky ty. Takze se uz nedivim, ze tu slzim smichy a ze me od toho, jak se rehnim, boli bricho. SUPER!!! :potlesk: Ta dira je mazec. ;)

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 01.11.13 07:17

Perfektně napsané :mrgreen: Ať se rodince daří!

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18513 příspěvků 01.11.13 07:35

Porodní deníčky nečtu, nekomentuju - ale tenhle je výjimka. Velmi dobře napsáno. :palec: :mrgreen:

 
Kissminka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 8 inzerátů 01.11.13 07:35

Perfektně napsané, té díře jsem se nahlas rozchechtala. :mrgreen: Mohla by ses živit jako spisovatelka. :D Tobě a celé Tvé rodince přeju jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví!

 
beruska03
Kelišová 5394 příspěvků 01.11.13 07:46

Teda tak jsem se u denicku dlouho nezasmala :-D paradni denicek :-D

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 01.11.13 07:49

:kytka: to je opravdu moc krásné :mrgreen: :lol:
a gratuluju k prckům :-) to je síla, stejný den a stejné míry ;)
a přeju ještě plno zážitků :)
abysme měli co číst ;) ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 01.11.13 08:09

Úžasné, tleskám :kytka: :potlesk:

 
Kakika
Extra třída :D 14084 příspěvků 01.11.13 08:24

Tu díru jsem zahlédla už v nějaké diskuzi, takže když jsem jí viděla jako název deníčku, hned mi bylo jasné, že se pořádně nasměju :lol: Super deníček, skoro to vypadá, že porody jsou sranda :mrgreen: :mrgreen:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 01.11.13 08:28

To je skvělýýýý :palec: :palec: :palec: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Ivee
Kecalka 126 příspěvků 01.11.13 08:32

Skvělý deníček, fakt jsem se zasmála :D gratuluji k miminku :)

 
Emte
Povídálka 50 příspěvků 01.11.13 08:35

Opravdu paradne napsane, bavila jsem se od zacatku do konce:-) at se vam vsem dari a jste zdravi. A jeste neco napis:-)))

 
boball
Echt Kelišová 9105 příspěvků 01.11.13 08:36

Trochu mi to připomíná knížku Vejce a já. Možná by sis mohla při mateřské přivydělat. Pobavila jsem se ;)

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 01.11.13 08:52

Super deníček :potlesk: :potlesk: :palec: :D Přeji hodně zdraví všem :kytka: :mavam:

 
Hexe
Kecalka 422 příspěvků 01.11.13 09:02

Fakt dík :roll: za deset minut je tu návštěva a já si můžu jít udělat makeup znova :D snad nejlepší deníček, co jsem četla

 
sisizizi10  01.11.13 09:05
:palec: :potlesk:
 
Týna K.
Závislačka 4959 příspěvků 01.11.13 09:06

Paráda :potlesk: Ať se daří :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 01.11.13 09:09

Paraaada :palec: Jezis to mi skvele zvedlo naladu :mrgreen: Prima rodinka- preju zdravi a pohodu :kytka:

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 01.11.13 09:12

Skvele napsany, tleskam…:-)

 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 01.11.13 09:21

Sem se fakt po ránu pobavila-super napsáno :))))

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 01.11.13 09:46

Skvělej deníček :potlesk: gratuluji k dětem :)

 
Lucmína  01.11.13 09:59

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: „Přestaňte bručet, nejste medvěd a tlačte, jako když jdete na velkou.“ tak to je hustýýýý :potlesk: :palec:

Super napsané :potlesk:.

 
verulicek  01.11.13 10:07

Zase jednou jeden vydařený deníček :potlesk:

 
Bauli  01.11.13 10:14

Porodní deníčky nemám ráda, ale tenhle je pecka :palec: Vtipně podanej porod sem nečekala :palec: :mrgreen:

 
Uživatel je onlineKoty
Závislačka 3684 příspěvků 01.11.13 10:15

:mrgreen: :mrgreen: parádně napsané :potlesk:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.11.13 10:26

Koukám, že pan doktor ještě neslyšel o přirozeným porodu, brrr :| :| :|

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 01.11.13 10:26

Super :palec: :mrgreen:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.11.13 10:26

Jinak samozřejmě vše nej Tobě i oběma synkům :* :srdce:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 01.11.13 11:06

Nemám co bych dodala… jen obrovskou pochvalu tvému spisovatelskému talentu :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
1Onka
Stálice 79 příspěvků 01.11.13 11:33

Super, jsem se u Vašeho deníčku fakt zasmála :)…skvěle napsané.. :dance:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 01.11.13 11:33

Skvělý deníček, řežu se celou dobu :lol:

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 01.11.13 11:56

Ženo, Ty perlíš :lol: Koukám, že s manželem jste se taky hledali až jste se našli, je to týpek :palec: :lol: Díra mě teda odrovnala :mrgreen:
PS. Já doktorku při prvním tlačení taky počůrala, naštěstí jsem jí už v životě neviděla :oops: :lol:

 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 01.11.13 11:58

:potlesk: pobavilo, opravdu moc! :palec:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 01.11.13 12:13

Super :mrgreen: :lol: :palec:

 
joaska  01.11.13 12:21

Holky dík, hezky se vaše komentáře čtou :lol:

nevím, o čem pan doktor slyšel nebo neslyšel, ale já byla spokojená a starší syn díky jeho rozhodnutí naštěstí žije a je zdravý a o to jde především :kytka:

co se manžela týče, tak on a celý náš vztah poskytuje miliony námětů na deníček :roll: (ale to bude v pořadníku :jazyk:, teď mám rozpracované jiné téma, pokud to projde) :nevim:

:mavam:
 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 01.11.13 12:21

Ty blaho, lepsi a vtipnejsi denicek jsem necetla 8o 8o :pankac: Fakt uzasny a moc gratuluju :kytka: :potlesk:

 
aksudem  01.11.13 12:27

Teda to jsem se pobavila :) Díky moc za porod s nadhledem :)Jo a vlastně, odstěhovali jste se? ;)

 
Osička
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 01.11.13 12:31

Skvěle napsaný :potlesk:

 
MiriJ
Kecalka 251 příspěvků 01.11.13 12:44

Málem jsem smíchy spadla pod stůl. Super :pankac:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama