Druhý měsíc

Rodičovství
  • emimino
  • 03.09.01

V pondělí 27.9. začítá můj druhý měsíc a já do něj vstupuji s 3,75 kg a 54 centimetry ( to jsem už veliká, co ). Všechny tyto údaje zjistila při mé dnešní návštěvě moje paní doktorka, která byla tak ráda, že jsem opět přibrala, že si nás s mámou pozvala až za 14 dní.


V čtvrtek 7.10. mi bylo přesně šest týdnů a to je čas navštívit dětského ortopeda, aby zkontroloval nožičky. Vzhledem k tomu, že se panu doktrorovi zdálo, že moje nožičky ještě nejsou úplně v pořádku, musím mít neustále široké balení a musíme ho s mámou znovu navštívit v prosinci.


V sobotu 9.10. v 9,30 jsem byla na vítání občánků. Moje teta Katka mi šla za kmotřičku. Moc se mi to líbilo - říkali nám tam básničky a zpívali ukolébavky. Nakonec jsem dostala upomínkový list a knížku říkanek. Po vítání jsem jela k babičce a dědovi, kde jsme oslavovali moje vítání, druhé narozeniny mojí sestřenice Zuzky a narozeniny mého dědy. A abych nezapomněla - jela jsem poprvé autem. Když jsem byla ještě u mámy v bříšku, tak se mi moc líbílo jezdit v autě a jak jsem zjistila, je to moc prímové, i když už jsem na světě.

100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} ] [ 100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} ] [ 100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} ] [ 100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} *]


V pondělí 11.10. jsem byla s maminkou u paní doktorky v poradně. Tentokrát to tam bylo samé miminko. Já jsem tam byla nejmenší a také nejhodnější. Paní doktorka mě zvážila - 4,050 kg a poslechla si srdíčko. Po celou dobu jsem paní doktorce ukazovala, co už umím dělat s nožičkama a ručičkama a paní doktorka řekla, že jsem pěkná čiperka.


V pondělí 25.10. jsem byla s mámou opět u paní doktorky, abychom zjistili zda rostu a tloustnu. Sestřička mě změřila ( 55 cm ) a zvážila ( 4,400 kg ) a paní doktorka si mě pak prohlídla. Moc se jí líbilo, jak se na ni usmívám a jak zvedám hlavičku, když mě položila na bříško. Řekla, že na dva měsíce jsem hrozně šikovná.
Když jsme se od paní doktorky vrátili s mámou domů, tak jsem se napapala a jela jsem k babičce. Poprvé mě táta po:,–(il do autosedačky ( předtím mě vozili v korbičce od kočárku ) a já jsem celou cestu ani nedutala, jak se mi to moc líbilo. Táta s mámou mě pak nechali u babičky a jeli nakupovat do Makra - už jsem neměla doma žádné plínky. Babička mě pak pochválila, že jsem byla moc hodná - celou dobu jsem byla vzhůru a ukazovala jsem babičce, co už umím.


V úterý 26.10. - jsou mi dva měsíce


2. měsíc:
Co už umím - všechno to co jsem uměla už v prvním měsíci a navíc jsem se naučila vztekat se, pištět, povídat si ( zatím umím jenom " e ", ale i to je na tak malé miminko výkon, ne ?! ), cvičit hlavičkou, když mě položí na bříško, chodit na zádech ( to ležím na zádech a nožičkama se odrážím - s oblibou to dělám, když mě máma obléká ), dělat mosty ( to ležím na zádech a zapřu se nožička a hlavičkou a zvednu bříško - pravda občas je ten most trošku naležato , mrkat jedním okem a krčit nosík jako králíček
Co se mi líbí - když mi ukáží nějaké štěrchátko, když mě hladí po nosíku, když mě po:,–(í do autosedačky, když mě drží obličejem dopředu a ukazují mi náš byteček,
Co se mi nelíbí - když mě chovají, když chci přebalit, když mě přebalují, když chci papat, když mě dávají papat, když chci se chovat.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek