Reklama

Druhý měsíc

Rodičovství
  • emimino
  • 03.09.01

V pondělí 27.9. začítá můj druhý měsíc a já do něj vstupuji s 3,75 kg a 54 centimetry ( to jsem už veliká, co ). Všechny tyto údaje zjistila při mé dnešní návštěvě moje paní doktorka, která byla tak ráda, že jsem opět přibrala, že si nás s mámou pozvala až za 14 dní.


V čtvrtek 7.10. mi bylo přesně šest týdnů a to je čas navštívit dětského ortopeda, aby zkontroloval nožičky. Vzhledem k tomu, že se panu doktrorovi zdálo, že moje nožičky ještě nejsou úplně v pořádku, musím mít neustále široké balení a musíme ho s mámou znovu navštívit v prosinci.


V sobotu 9.10. v 9,30 jsem byla na vítání občánků. Moje teta Katka mi šla za kmotřičku. Moc se mi to líbilo - říkali nám tam básničky a zpívali ukolébavky. Nakonec jsem dostala upomínkový list a knížku říkanek. Po vítání jsem jela k babičce a dědovi, kde jsme oslavovali moje vítání, druhé narozeniny mojí sestřenice Zuzky a narozeniny mého dědy. A abych nezapomněla - jela jsem poprvé autem. Když jsem byla ještě u mámy v bříšku, tak se mi moc líbílo jezdit v autě a jak jsem zjistila, je to moc prímové, i když už jsem na světě.

100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} ] [ 100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} ] [ 100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} ] [ 100×75 .{hspace:10, nosave:, border:0} *]


V pondělí 11.10. jsem byla s maminkou u paní doktorky v poradně. Tentokrát to tam bylo samé miminko. Já jsem tam byla nejmenší a také nejhodnější. Paní doktorka mě zvážila - 4,050 kg a poslechla si srdíčko. Po celou dobu jsem paní doktorce ukazovala, co už umím dělat s nožičkama a ručičkama a paní doktorka řekla, že jsem pěkná čiperka.


V pondělí 25.10. jsem byla s mámou opět u paní doktorky, abychom zjistili zda rostu a tloustnu. Sestřička mě změřila ( 55 cm ) a zvážila ( 4,400 kg ) a paní doktorka si mě pak prohlídla. Moc se jí líbilo, jak se na ni usmívám a jak zvedám hlavičku, když mě položila na bříško. Řekla, že na dva měsíce jsem hrozně šikovná.
Když jsme se od paní doktorky vrátili s mámou domů, tak jsem se napapala a jela jsem k babičce. Poprvé mě táta po:,–(il do autosedačky ( předtím mě vozili v korbičce od kočárku ) a já jsem celou cestu ani nedutala, jak se mi to moc líbilo. Táta s mámou mě pak nechali u babičky a jeli nakupovat do Makra - už jsem neměla doma žádné plínky. Babička mě pak pochválila, že jsem byla moc hodná - celou dobu jsem byla vzhůru a ukazovala jsem babičce, co už umím.


V úterý 26.10. - jsou mi dva měsíce


2. měsíc:
Co už umím - všechno to co jsem uměla už v prvním měsíci a navíc jsem se naučila vztekat se, pištět, povídat si ( zatím umím jenom " e ", ale i to je na tak malé miminko výkon, ne ?! ), cvičit hlavičkou, když mě položí na bříško, chodit na zádech ( to ležím na zádech a nožičkama se odrážím - s oblibou to dělám, když mě máma obléká ), dělat mosty ( to ležím na zádech a zapřu se nožička a hlavičkou a zvednu bříško - pravda občas je ten most trošku naležato , mrkat jedním okem a krčit nosík jako králíček
Co se mi líbí - když mi ukáží nějaké štěrchátko, když mě hladí po nosíku, když mě po:,–(í do autosedačky, když mě drží obličejem dopředu a ukazují mi náš byteček,
Co se mi nelíbí - když mě chovají, když chci přebalit, když mě přebalují, když chci papat, když mě dávají papat, když chci se chovat.


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama