Hnízdění

Těhotenství

Příroda je mocná, i když se jí u jednotlivců někdy něco nepovede, tak ve svém celku zařizuje věci efektivně a tak, aby fungovaly. Aby fungovaly dlouho, předlouho.

Těžko říct, co všechno máme uložené v mozku a třeba nikdy v životě nevyužijeme. Instinkty, schopnosti, které by se na dlažbě velkoměsta a v teple našich domovů mohli zdát zbytečné, směšné. A přesto se ty instinkty derou skrze naše vědomí, dědictví chtěné i nechtěné. A když přijde ten jiný stav, kdy žena čeká dítě, tak mozek namixuje mnohdy takový koktejl hormonů, že bychom s pramáti Evou působily jako rodné sestry. A jednou částí toho dědictví, kterým mě matička Příroda vybavila, je schopnost, nebo lépe řečeno nutnost, hnízdění.

Nejsem si jistá, zda jsem i na konci prvního těhotenství hnízdila. Ze zápisků vyplývá, že trochu jo, byla tam ta potřeba poklidit dům, uvařit jídlo – trochu nutkavější než jindy, ale nic výrazného. Rozumnějte, jsem bordelář, chaotik, čuně, které si stokrát radši zaleze s knížkou nebo brousí po internetu a hledá rozumy, takže potřeba něco uklidit je u mě dost raritní záležitost. Nebo spíš byla. Mám necelé tři týdny do termínu a dnes ta potřeba vyvrcholila v téměř nutkavou úchylku. A tak smejčím, utírám, peru, přeskládávám, pígluju podlahy, skládám postýlku, drhnu sprcháč a pod přebalovací pult se slzou v oku rovnám plínečky. A žene mě to pořád dál a dál, i přes pekelné pálení žáhy se stokrát sehnu, i přes píchání v boku lezu div ne pod postel a likviduju chuchvalce chlupů, které mě jindy zanechávají naprosto chladnou.

A při vší té veskrze fyzické činnosti přemýšlím, jak dlouho se dá něco takového vydržet. Pár dnů? Týden? Víc týdnů?! Nebo to zkrátka zase přejde a rodit budu do běžně zabordelené domácnosti? Mám spoustu prostoru na přemýšlení, moje poklízení a pobíhání, ačkoliv nemá žádný promyšlený řád, je poměrně efektivní, ruce myslí za mě a hlava má prostor. A když o ten prostor přichází, protože se za zády vyskytuje batole, které chce vehementně pomáhat, které činnosti prodlužuje, kazí, znemožňuje, tak se přistihnu, že řvu jak Viktorka u splavu, ať mě toho dítěte laskavě muž zbaví, ale ať na něj dává pozor (protože když ho nemám za zadkem, tak krámuje, grrr, práci mi tedy přidělává). Muž mi doporučuje uklidnění se, čímž mi samozřejmě zvedne tlak na dvojnásobné hodnoty a já zatínám zuby a dusám s hadrem v jedné ruce a čistícím prostředkem v druhé do patra, přičemž vyhrožuji, že pokud dítě uvidím nahoře v příští půlhodině, tak se budou dít věci.

Zároveň si připadám jako magor největší, protože racionální stránka mého já mě peskuje za to, že ječím na dítě, ječím na muže a vytvářím všeobecně dusno kvůli blbému úklidu. A znovu se naskýtá otázka, zda tohle přežiju nejen já, ale už zmíněné dítě a muž, protože se znám a když opravdu uklidím, tak potom ten pořádek střehnu jak hovnivál svou kuličku a mám velmi ublížený pocit, když někdo zase dělá bordel.

Kapitolou sama pro sebe jsou dodělávky. Že něco počkalo měsíc, půl roku, rok? Tak teď to nepočká ani minutu. A proto mě omluvte, jdu do dveří od prádelny konečně vyříznout díru na kočičí dvířka, aby se ty dveře dali konečně zavírat a zároveň mohl kocour na svůj záchodek. Ne že by tu ta dvířka už asi čtyři roky neležela. Tohle zkrátka nepočká!

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 11.05.11 08:38

:lol: Výborný, vtipně napsané…Kor jsem se pobavila, když jsem si tě představila, jak supíš do schodů s rukavicema na rukách, hadrem a koštětem a řveš dolů na manžu :lol:
Jinak mě hnízdění postihlo v těhu asi na 3 dny…Ale pak už jsem byla zas standartní lenoch, domácnost sežer i mě…Teď mě přepadnul zas, v době, kdy mi dítě začíná lézt, tak šůruju celé dny…

 
Griffin
Stálice 93 příspěvků 4 inzeráty 11.05.11 09:04

To je pěkné :lol:
Jsem moc ráda, že nejsme sami, kdo má letité nedodělky, jen na manžela hnízdění asi jen tak nesedne :wink:

 
Luciferda
Extra třída :D 10790 příspěvků 11.05.11 09:52

super :palec: , jsem se viděla jak jsem drhla sprcháč až mi bylo zle z předklonu :mrgreen:
A jsem ráda, že nejsem jediná :lol:

 
Helusa
Kelišová 5094 příspěvků 11.05.11 09:52

Krásné! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Asi na tom fakt něco bude. Já donutila manžela vymalovat a všechny místnosti komplet přestavět :lol:.

Příspěvek upraven 11.05.11 v 09:53

 
Mirii
Generální žvanilka 23189 příspěvků 11.05.11 11:38

Paradni denicek :palec: jsem si vzpomnela na sebe, ja dokonce i licila na bilo uvnitr skrini :mrgreen: A ani nejak nevim kdy me to preslo :think: rekla bych ze nejaky ten tyden pred porodem :wink:

 
valentinecz  11.05.11 15:24

Tak to mne zase chytlo vaření a pečení - až z toho (tedy nejen z toho) má můj přítel v háji játra (obalená tukem) a drží teď přísnou dietu. :lol:

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41401 příspěvků 3 inzeráty 11.05.11 18:45

Já hnízdím jen virtuálně- plánuji, co bych všechno měla uklidit do porodu. :mrgreen:

 
Uživatel je onlineKaty2
Hvězda diskuse 50274 příspěvků 11.05.11 19:12

Super deníček. :potlesk: :potlesk:

 
Achdarek
Echt Kelišová 9686 příspěvků 12.05.11 12:15

Krásný deníček :potlesk:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 12.05.11 21:54

Koukám, že je nás víc :mrgreen: :palec:

 
Janinka2405
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.05.11 17:11

Skvěle napsané !!! Já jsem teprve ve 22.tt a už nám chybí vymalovat poslední místnost. Všechny kouty šůruju parním čističem, vyklízím šuplíky a skříně!!! To mě vždy nechalo naprosot klidnou :-) Mám pocit, že musím všechno stihnout, dokud se můžu hýbat. Zároveň mi je jasné, že do porodu v září tu musí být zaručeně znovu čurbes :-)
Holky, ať to všechny přežijeme :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama