Sám doma

O životě

Tohle je poněkud fekální deníček. Pokud jste outlocitnější povahy a nedělá vám dobře nějaké to blitíčko atd, tak ho zkrátka nečtěte ;)

V pondělí, týden před velikonoci se při odpoledním spánku nejstarší syn pekelně pozvracel. Já se jen křižovala, už dva týdny předtím jsme tu měli jednoho srba, tudíž mě představa druhého kola fakt děsila. No nic, všechno jsem to z dítěte a postele sundala, osprchovala a odnesla dolů k pračce, jako první jsem do ní hodila samotnou peřinu. Pak jsem lítala kolem synka, kterému očividně nebylo dobře, ještě ho dost natahovalo, plus samozřejmě další dvě děti - večer jsem padla a na lůžkoviny dole zapomněla. Do pračky jsem je hodila až další den. Rukavice mě nějak nenapadlo si vzít…

Ve středu odpoledne jsme laborovala s naším prastarým Philem, abych tu lehací část uzpůsobila přerostlému miminu. Z předsíně jsem slyšela, jak si děti hrají, pak mohutné splachování záchodu, tak si říkám, ať si splachujou. Přijdu, záchod ucpaný. Při představě instalatéra, který si vezme pětistovku jen za to, že vleze do dveří, na mě šly poněkud mdloby. Naštěstí mám kamarádky a jedna pro mě natočila se svým chlapem video, jak sundat záchod sama. Večer jsem se do toho, samozřejmě s rukavicemi, pustila, záchod odmontovala, ucpávku vytáhla ze sifonu, juchů, ušetřila jsem. Vše jsem zase zpátky vrátila, namontovala, hurá.

Ve čtvrtek ráno mě to po raním kafíčku začlo poněkud prohánět na záchod. Ne nějak extra, nevěnovala jsem tomu pozornost, mám hodně citlivé zažívání a prožene mě kdeco. To bylo cca v 9 hodin ráno. V 10 už jsem běžela znovu, za chvíli zase a to už bylo jasný, že to nebude jen tak. Došla jsem k názoru, že viníkem je včerejší drožďová polévka, že to ty moje střeva zkrátka nerozdýchali a trochu s obavou očekávala, kam až to půjde. Postupně mi začlo být opravdu blbě, bolest postupovala ze střev nahoru směr žaludek a já se modlila, ať nezačnu blít. Manžel si měl vzít děti od pátku, nakonec jsem mu psala, ať přijede a vezme si je hned.

V půl 12 už jsem nebyla schopná ani uložit prostředního ke spánku, začít dělat oběd, zkrátka nic, jen jsem lítala na záchod a houpal se mi žaludek. Protože se manžel stále neozýval, volala jsem SOS mamce, že je mi blbě, zda by nepřišla, aby se postarala o děti. To bylo cca půl 1 a já už jen seděla na zemi na záchodě u dveří, z těch jsem korigovala děti a co chvíli letěla zas na záchod. Průjem totálně vodový, žaludek se houpal jak na moři. Po chvíli jsem opět volala mámě, ať si vezme taxíka a přijede okamžitě, že je mi strašně. Zároveň si muž konečně přečetl sms a též nahlásil příjezd. Děti hlídkovaly z balkonových dveří, takže nejstarší zahlásil, že přijela babička, zabzučel jí dolů domácím telefonem (díkybohu, já už nebyla schopná se hnout), vzápětí dorazil muž. V tu chvíli jsem přestala řešit děti. A bylo velký blití. Jako fakt jsem netušila, co všechno se může vejít do žaludku, aniž by člověk prasknul.

Zbytek odpoledne probíhal ve znamení vrhání šavlí a mečů, šíleném vodovém průjmu. Někdy v mezičase jsem dvakrát nakojila mimino, které hrdě odmítlo UM. V 6 večer jsem po kojení naznala, že je mi strašně a zavolala sanitku. Následně mi opětovně bylo strašně, sanitka dorazila velice rychle (bydlím vedle nemocnice), ale museli chvíli počkat.

Dovezli mě do Thomayerky, kde na příjmu na infekčním byl neskutečně milý starší lékař, proklepnul mě a došel k názoru, že minimálně potřebuju zavodnit. Dohodli jsme se na medikaci, která se neslučuje s kojením s tím, že nebudu 24h kojit. Myslím, že za injekci proti blití bych byla dala pravou ruku, cokoliv jsem během odpoledne polkla, tak šlo za chvíli zase ven, hučelo mi v uších, dělalo se černo před očima, do toho křeče v žaludku.

A tak jsem najednou ležela s kapačkou a píchlou injekcí v jednolůžkovém pokoji na infekčním oddělení v Thomayerce a moje malé čtyřměsíční miminko zůstalo poprvé samo s babičkou. Můj táta dojel ještě do lékárny s nočním provozem, koupil tam sunar a dvě stříkačky, už předtím odpoledne přinesl banány, což se ukázalo jako velice prozíravé. Z vyprávění mamky totiž vyplynulo, že mimino zanic nechtělo ani ten Sunar, ani Nutrilon, ale ochotně zblajzlo banán - takový ten malý. Jakmile nabídla namačkaný klasický velký banán, mimino se křenilo a řvalo, malý banán lupalo jak o život. Problém byl příjem tekutin, psala jsem ještě mámě, ať mu udělá čaj a dosladí medem, nakonec to dopadlo tak, že máma nemohla najít čaj, tak mu dala po lžičce vodu s medem a tu trošku bral. Někdy v noci, zhruba 9h po posledním nakojení si prý v rozespalosti nechal vnutit flašku s UM a vypil asi 30ml.

Já jsem se ráno v nemocnici probudila v mnohem lepším stavu, žádný blití, žádná srajda, žádné bolesti. Dostala jsem k snídani rohlík s čajem a doktorka mi sama nabídla, že jestli chci, tak můžu jít na reverz domů, že chápe, že kojenec, co nechce flašku, je problém. Nechala jsem si dát ještě jednu zavodňující kapačku, sestra mi jí dala na pořádný průtok, aby to šlo rychle a v 11 už jsem volala muži, ať pro mě přijede. Stavila jsem se ještě vedle v porodnici, půjčila si tam od Laktační ligy elektrickou odsávačku a tradá domů za miminem.

Mimino mě uvítalo velice nadšeně, to ale ještě netušilo, že prso jen tak nebude, 24h od protiblicí injekce mělo vypršet až v strašlivých 9 večer. Prsa už jsem měla za tu dobu parádně nalitá, kojím často, takže pro ně pauza zatím skoro 18h byla poměrně šok.

Naštěstí se mi povedlo dát po prstu (v chirurgické rukavici) ze stříkačky UM rozmíchané v medové vodě. Nakonec, když vypil asi 40ml, tak jsem mu zbývajících 20ml dala z flašky a kupodivu najednou uměl sát. Tak jsme to nějak doplácali se zeleninovým příkrmem, UM do odpoledne, moje mamka se šla domů vyspat, já jsem si taky dáchla a v 6 večer už jsem nezodpovědně nakojila. Odsávačka mi totiž z prsou něco málo vytáhla, ale zdaleka ne všechno. Dítko se napilo - mimochodem přisátí k nalitému prsu, au au, to bolelo jak prase. Navečer mě chytla poměrně solidní zimnice, myslela jsem, že je to ještě od té virozy, ale bohužel to byla předzvěst zánětu v prsu. V noci mě malej vzbudil, prso bolelo jak ďas, měla jsem očividně teplotu, tak jsem přes bolest nakojila, lupla si brufen a chladila prso po kojení namočenou plínkou. Naštěstí se stal zázrak a ráno byla teplota pryč, prso sice bolelo, rudej flek byl, ale bylo mi mnohem lépe. Jen s přestávkami na kojení jsem prospala celé dopoledne a odpoledne už byla celkem fit a zánět zažehnán.

Čekala mě poslední fáze celého „dobrodružství“, úklid. Znečištěný textil jsem naházela do pytlů a nakonec jsem vyhodila i svůj krásný huňatý župánek - nechtělo se mi riskovat, že se mi to nějak rozšíří přes textil. Zbývalo vydrbat koupelnu a záchod - jak jsem zjistila, čím jiným jak savem. Savo doma vůbec nepoužívám, takže ačkoliv jsem ho ředila podle návodu, tak se mi ho povedlo pořádně nadýchat. Bylo mi z něj pak blbě od žaludku a první část noci jsem si užila pěkně feťácké sny.

V neděli, den před velikonocemi, se dostavil další účinek dlouho nevyprázdněných prsů. Laktace klesla na historické minimum. Tady je přesně vidět, jak prsa reagují se zpožděním, malý příjem tekutin byl ve čtvrtek, mléko zůstalo v prsou hodně dlouho v pátek a teprve v neděli ráno ho začlo být krutě málo. A tak jsem pila, přikládala, pila fenyklový čaj a přikládala a jedla a přikládala… Miminu jsem nabídla jako odpolední příkrm UM. Tvářil se, že flašku v životě neviděl, UM nepije, tudíž jsem to vylila a dál přikládala a přikládala. Pondělí jsem strávila ještě s hladovým nespokojencem, ale v úterý už se laktace začla zase utěšeně zvedat a za další cca 2 dny už jsme zase byli s Tomáškem „na svým“.

Přestože mi dělali výtěr, zkoumal se vzorek stolice, tak se nezjistilo, co že mi to vlastně bylo, výsledky negativní. Vzhledem k tomu, že moje maminka si péči o ě bohužel odskákala mírnější formou toho samého, tak to infekční bylo, ale naštěstí, a klepu jak blázen do dřeva, to nepostihlo ani mimino, ani děti. Těžko říct, zda infekční bylo to blití nejstaršího v pondělí, nebo jestli spouštětčem byla manipulace se záchodem a rozvíření nějakých aerosolů z něj. Holt záhada.

Musím do nebes vychválit personál infekčního oddělení Thomayerovy nemocnice, protože byl neskutečně milý, ochotný, chápavý a zase mi o této nemocnici hodně zvednul mínění. Na infekčním byl klídek, pokoj pro sebe, záchod na pokoji - ale vrátit bych se tam teda nechtěla :-D

Hodnotilo 81 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 20.04.13 07:34

Holt když se daří… :kytka: soucítím s tebou, v létě jsme prodělali něco podobného.

 
Run
Generální žvanilka 20186 příspěvků 20.04.13 07:41

Taky to máme za sebou.. Bez nemocnice, ale průběh podobný - nejdřív začala zvracet malá, nikdy bych nevěřila, že se do toho malýho tělíčka vejde tolik šavlí. To bylo krátce po obědě no a večer to padlo na mě. Taky pomohla máma, držela mě na záchodem. Ale netrvalo to déle než den, pak teda asi týden, než se stolice upravila zpátky. Máma mě následovala až skoro za dva dny a slabší průběh. Záhadná jednodenní viróza. Chvíli jsem měla podezření na kuře co jsme s malou měly k obědu, ale jistá si nejsem, máma ho nejedla.
No a malej to teda zvládnul „sám doma“ s bábi docela dobře, to si u nás nedovedu představit :mrgreen: No malý už bude rok a půl a dokáže být dost zabejčená, hlavně co se jídla a kojení týče :lol:

 
pomeranca
Extra třída :D 10699 příspěvků 20.04.13 07:46

Tak tohle je moje noční můra… onemocnět u plně kojeneho mimina. Mladší totiž UM odmítal dokonce i v kaši. Stačil mi jeden den chřipky, ale to jsem byla doma a mohla tudíž kojit.

 
petulka23
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 20.04.13 08:07

U nás toto probíhá každý rok koncem dubna začátkem května, už teď se děsím a klepu kdy to vypukne.Loni jsme zkončili se starší dcerou v nemocnici, mladšímu bylo 6 týdnů(ten to odnesl naštěstí jen lehčí formou)
Tyto střevní virózy jsou strašně zákeřné, v nemocnici nám říkali pořád mýt ruce ale myslím že ani to nemá nic moc efekt když je toho plný byt :nevim: Jediné co nám bylo vždy k dobru, že nás to zkolilo postupně, pravidelně první dcera, pak muž, nakonec já a syn a dceři se to ještě tak 2× vrací, ale vždycky jsme alespoň jeden dospělí fungující postarat se o děti

 
jitina
Závislačka 2790 příspěvků 20.04.13 08:21

Tak i my měli něco podobného, v noci se mi vzbudil v té době 10ti měsíční syn, poblil se a trvalo to asi den a půl, potom jak když utne a dobrý, další den v noci to chytnul starší syn-stejný průběh, pak já, přítel, moje mamka, babička, dědeček-ti co s námi přišli do kontaktu, asi během týdne, všichni to stejný. To je 1-2 denní střevní viroza :pankac:

Příspěvek upraven 20.04.13 v 08:22

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 20.04.13 08:37

To zní jako pěkně akční bojovka. Nejhorší možná varianta - zdravé děti a nemocná maminka, sami doma.
Je vidět, že matka musí a umí jet na 100% až do poslední chvíle a odpadnout smí až tehdy, když je postaráno o děti :pankac:.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8880 příspěvků 20.04.13 08:55

Moc nechápu to nízké hodnocení - deníček je zábavný a rozhodně vtáhne, člověk se úplně orosí, když si představí, jak nepříjemná je to situace. Ale je bezva, že jste to zvládli… Dcera UM taky odmítala, takže bych si to u nás taky uměla představit jen těžko (ale zas mám jen jednu ;) ).

Taky držím palec, ať se tam už nedostaneš zpět ;)

 
mirink
Kecalka 347 příspěvků 20.04.13 10:41

Ahojky,

tedy, zvládla jsi to statečně, kor s třemi dětmi. Já tady nechápu, kde se to bere, měla jsem to samý, šílený vodnatý průjem, akorát jsem nezvracela, ale čtyři dny nejedla :(. Ploužila jsem se po bytě jak mátoha a to mám jen jedno dítě a neštěstí hodnýho manžela, který se postaral.

takže hlavně ať se vám to nevratí.

 
pylinka
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 20.04.13 12:29

Jeeej, tak to mi uplně připomnělo mě před dvěma měsíci, jak jsem si odjela se 7mesicni dcerou na týden k rodičům a od půlky týden taky zvracení, sračky…skončila jsem též v nemocnici na kapačce a malá nesměla 24h prso, a presne ona je taky závislačka na prsu, co odmítá UM, během dne teda už se bez prsa obejde, ale tu noc jsem si s ní užila, celou noc na rukách, chování jinak nespala, plakala, čaj a UM odmítala, prsa nalitý, odsávačka 200km dáleko, a taky mě překvapil ten nedostatek mlíka až po dvou dnech, byla to makačka zase obnovit laktaci..ale zvládly jsme to…
od té doby vím, že kdo kojit chce, tak to fakt většinou jde, jen je to fakt velký sebeobětování dítěti…
vám držím palce, ať už se vám něco podobnýho neopakuje, protože je to mazec, se třema dětna bych to asi nedala…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 20.04.13 13:07

Já tohle mívám často a jsem magnet na tyhle sracíchřipky :mrgreen: a většinou to máme hned i všichni naráz.
Nikdy mě teda nenapadlo kvuli tomu jezdit do nemocnice :think:

Jinak deníček vtipně napsanej :mrgreen:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.04.13 13:56

@Kamča.dalmatinka mě by to taky hned nenapadlo, ale byla jsem tu já, moje mamka a mimino. Celkem reálně hrozilo, že se složím, což jsem mamince nechtěla udělat a přiznávám, že důvod číslo dvě byl zachování mlíka, bála jsem se, že o něj přijdu. :oops:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.04.13 13:59

@pylinka děkuji, jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to doma nedal :oops: :lol: Po 6h jsem si s tou sanitkou přišla celkem nepatřičně, ale na příjmu fakt probíhalo rozhodování, zda jo nebo ne a doktor doporučil zavodnit, tak jsem do toho šla.

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 20.04.13 13:59

Pěkný deníček, po tom úvodu jsem to čekala horší, ale já mám žaludek silnej, nevadí mi to ani při jídle, když třeba někdo mluví o hovnech :-D JInak teda trochu OT, divím se, že se tady ještě nenašla žádná supermatka, která by ti vyčetla medovou vodu a banán u čtyřměsíčního dítěte :-) bohužel je jich tady hodně :-/ já se vůbec ani nesvěřuju, co kolikrát sní můj syn :-D

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 20.04.13 14:04

Jinak sanitku taky chápu, zažila jsem si něco podobného loni v květnu. Večer mi začalo být zle, zvracela jsem. Vzala jsem si prášek a usnula a v noci mě probudila bolest břicha. Ráno už to bylo nesnesitelný. Jela jsem rychle k rodičům, taky jsem se bála, že se složím. Tam to bylo ještě horší, odjela jsem s tátou na pohotovost, bylo asi 9:30 a pohotovost měla od 10. Já už tak brečela bolestí, že jsem tátovi řekla, ať tu sanitku zavolá. Měla jsem taky průjem a zvracení. Bolelo mě břicho na pravý straně a vystřelovalo až do žeber, myslela jsem, že slepák, ale po UTZ v nemocici přišli na to, že to byla ledvinová kolika. Měla jsem v ledvinách 6mm kámen :-/

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.04.13 14:12

@Pájinka25 tý brďo, tak to musela být lahůdka.
A medovou vodu, ne že bych to měla zrovna v plánu, ale je to zcela v souladu s nejnovějšími studiemi o tzv. imunologickém okénku a zavádění příkrmů :lol: Takže tam jsem z obliga. Příkrmy jsem zkoušela od 4m, posledních několik dnů před tímhle konečně jakžtakž pochopil, co s tím má v puse dělat, kdyby byl úplně nepolíbený, tak se bojím, že by byl hlady, protože předtím se na všechno šklíbil a pár dnů zpočátku to nechtěl vůbec.

 
small
Ukecaná baba ;) 2443 příspěvků 20.04.13 14:28

Teda, ja to mela skoro stejny, male tehdy bylo 5 mesicu, do nemocnice jsem nejela, ale nebyt manzela a babicky, tak teda nevim, kojila jsem, mala flasku nechtela ani videt, s prikrmy jsme jen lehce zacinali, mlicka bylo mene, ale prezili jsme. za pul roku se to opakovalo (mela jsem tyden pred svatbou, milion veci chystat a zarizovat) skoncila jsem na pohotovosti, na injekcich, dostala prasky, pri kterych jsem malou nesmela tyden kojit. ja se jen modlila, at jsem do svatby v pohode, myslela jsem, ze to nepreziju. Na svatbe jsem si dala jen polivku a jeste jsem v proadku uplne nebyla, ale kdybcychom meli svatbu o ten tyden driv, tak by asi proste nebyla. tehdy hodne radili strevni chripky a nebyla jsem jedina, kdo skoncil v nemocnici. :nevim: nikdy driv jsem takovyhle strevni chripky nezazila.

 
pylinka
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 20.04.13 14:50

@Gladys
ja jsem se teda dostala do nemocnice díky tetě, která tam pracuje na infekčním jako sestra, nechali si me tam díky tomu jen asi 5 hodin na přístýlce, měla jsem podle vyšetření z krve bakterialni infekci, takže jsem tam pak jezdila jeste 5 dni na nitrožilní antibiotika…no to byla protekce, protože jinde by se se mnou nemazlili, dali by mi neco co se s kojenim neslučuje a bylo by a já jsem stejně jako ty chtěla kojit, protože jsem to tý mojí závislačce nemohla udělat, abych ji to prso sebrala :D…odměnou za to je mi, že malá se mi od té doby kojí v noci mnohem častěji než dřív, tak je navezená v moji posteli často celou noc…
a já teda taky trpím na občasný průjmy, ale tvrdím, že tohle bylo něco mnohem horšího a bez pomoci rodiny bych se teda o malou postarat nezvládla

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 20.04.13 17:53

Měly jsme s dcerou to samé, když jí bylo 5 měsíců. Nikdo doma, mamka, která by dojela, byla někde na celodenním výletu, tak jsem měla smůlu. Ještě teď je mi z toho nevolno.
Nebyla jsem schopná starat se pořádně o sebe, natož o malou, takže jsem jen do koupelny na zem házela pozvracené věci…osušky, plíny, povlečení. Volala jsem dětské doktorce, jestli můžu kojit, protože dcera byla taky odpůrce UM. Ale ta mi všechno vyzvracela. Netušila jsem, kolik z toho malého tělíčka může vyletět, vrchem nebo spodem 8o
Nakonec jsem jí dávala silný oslazený čaj po lžičkách, ten jediný udržela.
Ležela jen v plíně na gauči, vystlaném látkovkami a já ležela u ní a jen ji při zvracení obracela na bok, aby se neudusila zvratky. Žaludek mě bolel ještě měsíc.
Teď jsme to točili taky celá rodina. Když byli kluci malí, vůbec takové hnusné bacily nepamatuji :twisted:

 
Ditula
Povídálka 30 příspěvků 20.04.13 19:22

Gladys, vy jste to k nám (Benešovsko) poslali z Prahy:-D Přesně s tímto jsme bojovali o Velikonocích. Nejdřív to schytal syn (5 let)v sobotu, já jsem s ním spala v pokoji, kdyby něco v noci a následující den jsem byla za dobrotu potrestána. Přesně, zvracení, taky jsem nechápala, že je stále co…Pak, abych se nenudila, tak srajda, do toho bylo Velikonoční pondělí, tak vítat koledníky :twisted:, ještě nikdy jsem jim neviděla tak ráda záda :oops:,navíc jsem se musela starat o 14 měs. batole. Manžel šel se starším synkem na koledu. Toho dne odpoledne zákařnýmu viru podlehli manžel i batolátko, bylo mi ho (batolátka) hrozně líto:-D Manžel, jasně, ten už umíral :mrgreen: Bylo to děsný, doufám, že něco podobnýho už dlouho nezažijeme.

 
sweetsecret
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 20.04.13 19:37

Zrovna jsem u denicku snidala :mrgreen:. Nocni mura kazde matky-byt jakkoliv indisponovana a nemoci se postarat o dite. Neni nad manzely, babicky, sourozence a nekdy holt I hodna sousedka, kdyz uz jde do tuheho.
Nekdy rikam radsi chripka nebo cokoliv nez strevni potize (lepsi variant pokud te chytnou doma ;) ), neni co dodavat, protoze timhle si asi vetsina z nas uz nekolikrat prosla a vzdycky kdyz je po, tak si s radosti rikam, prezili jsme a dalsi snad az za rok(naivne). Ted jsme neco dotahli z detskeho muzea (tady je vsude tolik lidi a deti, vsechny lezou vsude, ruzne narodnosti, sice maji vsude desinfekce, dba se na umyvani rukou a hygiene vubec, ale I tak). Musim rict, ze syn to vzdy snasi lip nez ja a je rychleji fit nez ja. U deti nic nepodcenovat-rychle jsou dehydrovani a sanitku klidne, od ceho mame zdravotnictvi a pojisteni, tak to vyuzijme pokud je to opravdu treba.
Vzdycky jsem rada, kdyz zjistim, ze to radi okolo, aspon vim, ze to prejde nez strach, aby to nebyla uplavice, salmonela atd.

Příspěvek upraven 20.04.13 v 19:42

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 20.04.13 20:32

Jaj, to je noční můra! Tak hlavně, že prsa nerupla a laktace nezmizela :pankac:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 20.04.13 20:51

Neboj - fakt nejsi sama, kdo se s tím dostal do nemocnice :kytka:

dvojčata chytla střevní chřipku den před silvestrem v dobš, kdy jsem byla těhule s Pepulou a já s manželem jsme to chytly od nich… :roll: když jsme se staraly o dvojčata, co házely šavle a já házela šavle taky…tak fakt ten stav nikomu nepřeju. nebyla jsem schopná starat se o sebe, natož o ty dvě 14ti měsíční děti. když jsem neudržela ani lžičku vody, byla dehydratovaná a blitím vysílená a břicho začalo bolestivě tvrdnout a necítila jsem pohyby, tak jsem volala na gyndu do nemocnice a ti mi hned sanitku poslali! skončila jsem na dva dny na kapačkách - na novej rok mě pustili dom. dva dny se staral muž o dvojky a když jsem se vrátila tak děti srajdily ještě dobrých 10dní! kdybych nebyla v tý nemocnici a nebyla díky tomu v pořádku, tak nevim, jak bych tu péči zvládla. manžel už v práci a já několikrát denně zvedat dvojčata do vany a z vany, vytírat, protože jim to teklo nohavicema na zem, prát…no děs. a nepřišlo se na nic, co to bylo - nesla jsem vzorky hovňousů k doktorce a nevíme :nevim:

s tím kojením jsi to teda zvládla skvěle…to se přiznám, že já bych asi vzdala… :oops: no holka, věř, že vím, co to je, když přijde nemoc u třech dětí, ale vím, že to máš mnohem těžší - tak se drž a přeju, aby už nic takovýho nebylo ;)

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 20.04.13 22:04

Teda, úplně s tebou cítím…
stalo se mi něco podobného nedávno, byla jsem sama s děckem doma, manžel mimo ČR, prarodiče 200km a 350km daleko, navíc tady žádné známé matky-kamarádky v okolí nemám :nevim:… já v noci zhroucená u záchoda :poblion:, bylo mi neuvěřitelně zle, neslyšela, jsem, mžitky před očima, navíc v totální panice, co se stane s děckem, když zkolabuju… jediný, co mi běželo v hlavě bylo, že nesmím omdlít.

 
JaninaJanu
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 21.04.13 10:59

Kdyz se se. e tak se se. e
Znam toto stalo se mi neco podobneho ale me uz ta smula provadi 4 mesice :-(

 
Pipi 00
Závislačka 2750 příspěvků 21.04.13 13:43

Brrrrr, ja to zazila vcera, dnes se jeste vzpamatovavam. Nastesti manzel doma a nekojim, tak jsem to preckala v pohode v posteli. Ale uprimne taky jsem myslela, ze budu muset do nemocnice, nemohla jsem se dlouho ani napit a desne me bolely zada (coz je divny). Takze se sanitce ani nedivim.
Dcera to preckala nastesti jen s puldennim prujmem, myslela jsem, ze jen neco spatnyho snedla :nevim:.

 
sookie
Kecalka 248 příspěvků 21.04.13 16:41

Plně s tebou soucítím, prošla jsem si tím nedávno - sice nekojící, ale rovnou těhotná, v šestým měsíci:( o sanitku sem manželovi řekla už po dvou hodinách, kdy jsem doslova visela nad záchodem a co dvě minuty zvracela, takhle zle mi nebylo snad ani při porodu! bohužel neměli místo jinde než na čekateláku u porodního sálu, doufám, že jsem tam nějakou chuděru maminku těsně před porodem nenakazila:(

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 21.04.13 22:37

Á sakra. To ti ta oprava hajzlu přišla pěkně draho, jestli to bylo z toho… :think: No tak hlavně, že už to máte za sebou :hug:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 22.04.13 11:16

Tak to co tu popisuješ jsem já chytla jako první a to hned o velikonoční pondělí. Střevní chřipka jak vyšitá, nejprv mě chytaly křeče do žaludku, potom jsem už jen lítala, ještě týž večer jsem letěla z obýváku s hlavou v kýblu do koupelny a neodhadla, kde končí gauč, takže jsem se o něj ještě přerazila, koleno bolavé ještě dneska, sedřený a modřina na něm stále svítí! Druhý den už to bylo lepší a já se jen modlila ať to nechytí zbytek rodiny, no, vyslyšeno mě nebylo, začal blinkat ročák, večer už jsem volala na pohotovost, protože jsem věděla, že u něj je to to nejnebezpečnější co může být, naštěstí spolupracoval a snažil se pít, štěstí, že když mi bylo zle, tak ten můj byl ještě na neschopence a tak se o děti mohl postarat, protože já toho nebyla vůbec schopná a jen jsem spala a lítala na záchod, chvílema jsem nevěděla který konec do záchodu strčit, jestli hlavu nebo zadek. Odpoledne po mladším s tím přišel chlap, že ho začíná bolet hlava a je mu zle, k večeru už taky blil no a v noci začal i tříleťák a s nim byla nejhorší spolupráce a domluva a noc byla krušná. Museli jsme spát na gauči v obýváku, kdyby náhodou jeden z nich zvracel, mladší naštěstí jen jednou, ale zároveň hned se starším, takže jsem nevěděla u koho mám být, starší odmítal strčit hlavu do kýblu a já děkovala tomu, že jsem se nezbavila jednorázových přebalovacích podložek, které zachránily gauč! A to jsem musela mladšího celý den jen kojit, ale byla jsem ráda, že se mlíko poslušně tvořilo i když prsa už byla zvyklá na jiný režim. UM by taky nepozřel a pak nás čekala dietka, kterou jsme všichni krom tříleťáka byli ochotní dodržovat. Akorát mě teda štvalo, že jsem po tomto zážitku neshodila víc než 1kg :mrgreen:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 23.04.13 23:03

Jejda, no, to sis teda uzila… :roll: A priste radsi zavolej na hajzlik toho opravare :mrgreen:.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 26.04.13 13:22

Panejo, to musela být síla :hug: :hug: :hug:
tak ťuk ťuk ťuk ať už nikdy více :D

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 26.04.13 14:04

Presne tohle stejne se mi stalo pred dvema mesic, nakonec jsem v nemocnici byla 4 dny. Od te b
Doby se mi t salo este dvakrat, myslela jsem ze umru :( nakonec je to zlucnik!!! Prej se to stava hodne zenam po porodu hormonalnimi zmenami. Takze si nech zkontrolovat zlucnik, ja nemuzu jist nic masneh nebo cesnekoveho a to mi to nikdy driv nevadilo. Vysledky jsem mela taky negativni.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 28.04.13 20:21

@Kamča.dalmatinka @Gladys Ty jo tak to já bych teda do nemocnice jela už minimálně jen kvůli odběrům, pokud by to byla salmonela a nedej bože to chytlo mimino, tak to není sranda, na to může i umřít.
A jinak Gladys, příště už asi zavoláš toho instalatéra, ne? :lol:

Příspěvek upraven 30.04.13 v 05:36

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 28.04.13 20:23

@Janichka Tak u tebe ten žlučník naprosto chápu. Zamysli se, kdy jsi komu flusla zlou emoci!

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 28.04.13 21:30

@MartinaIrena pozadala jsem adminy o odtajneni a bylo mi dano za pravdu.
Ja se svou karmou problem nemam. Je tady spousta maminek kterym jsem pomohla, nekterym i nemalou financni castkou.
Nechapu tvoje navazeni se a schovavani se za anonym. Pa J.

Příspěvek upraven 28.04.13 v 21:43

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 28.04.13 21:56

@Janichka ja mam na zlucnik podezreni uz dlouho, ale zaroven i na drazdive strevo, vsechno to jsou moje osobni diagnozy, doktori nic nezkoumali, u me je to tak, ze xkrat snim neco mastneho, sladkeho, smazeneho a je to v pohode a pak jednou si dam neco a probleju noc, krece do zaludku sileny, srajda… Ale tohle bylo infekcni stopro, jinak by to nechytla mamka.
Ja spis cekam, az se hormony usadi, zda se to bude vracet, kdyz za par mesicu uz nebudu kojit, nebudu tehotna, tak pak se uvidi, zas bych se toho zlucniku nerada zbavovala, pokud to jde, pak to zas muze delat jine problemy v travicim traktu. Jen zvazuju si nechat vysetrit zaludek a slinivku, jestli tam neco neni, abych nezanedbala nejake zavaznejsi onemocneni.
A ze a nekdo potrebu se takto zabyvat karmou a jeste anonymne, to taky musi byt vychytna karmicka, takhle kolem sebe plivat jedy :twisted:

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 28.04.13 22:04

@Gladys ja prave musim jit pristi tyden na vysetreni, parkrat jsem myslela ze uz je fakt po me :,( zvracela jsem ti hodiny v kuse co 20-30vterin. Muj muz mi musel volat rychlou, pichli mi tu zazracnou injekci a bliti prestalo :D pak me jen zavodnovali. Dva dny jsem nesla curat, nemela jsem co :roll: ted mam strach snist cokoliv :? Pozor at na tebe neplivnu nejaky jed :mrgreen:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 28.04.13 22:15

@Janichka jo, to jsem mela nekolikrat, pak uz jsem jen lezela na predlozce v koupelne, blit stejne nebylo co, tak jsem tam tak cca co 30s uslintavala, jako ty krece by se dali prirovnat ke kontrakcim, ale zkratka nahore v brise. Nejak jsem prezila, vetsinou mi pak pomohl horky caj hermankovy, salvejovy nebo matovy.
A mam to fakt hrozne nepredvidatelne, nekdy staci malo, treba pred porodem stacila mastnejsi veprova krkovice a uz to litalo a jindy uplne v pohode, ani me to neprozene. Ale posledni rok to byl inetrval tak co 3m, tak nejaky takovy „zachvat“. Jednou teda vyslovene moje blbost, vypila jsem kelimek slehacky :oops:

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 28.04.13 22:34

Ja uz nemela silu blitdo misy, lezela jsem taky na predlozce a blila pod sebe jen hnusne zkazene zaludecni stavy, kterych tam bylo teda pozehnane, vubec netusim kde se jich tam tolik vzalo :nevim: nechci to nikdy zazit. Mne zase pomohlo zivocisne uhli.

Příspěvek upraven 29.04.13 v 11:10

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama