Homebirth podruhé

Porod

Na začátku všeho byla láska, uprostřed se vykulil kluk jako buk a teď tu na mě mrká maková panenka, co doma na svět přišla.

Maková panenka k nám přišla plánovaně neplánovaná. Jak se dělá plánovaně neplánované dítě? Vlastně docela snadno. Chce to jen hodně sexu a hlavně PŘERUŠOVAT! To jen pro ty, kteří ještě stále věří, že přerušování je spolehlivá antikoncepční metoda. Není. Ale v našem případě to naštěstí vůbec nevadilo.

Nebudu zastírat, že ty první slzičky, které mi vytryskly při pohledu na dvě čárky uprostřed toho malého papírku, nebyly zrovna slzy radosti, spíše naopak. Byly to slzy hrůzy a naprostého zděšení. To naštěstí pominulo hned v zápětí a já toho tvorečka milovala ještě dřív, než jsem stihla tou radostnou novinou počastovat i svého milovaného, který výsledek očekával stojíc v kuchyni.

Začátek těhotenství probíhal standardně. Únava, zvracení, péče o naše dvě děti, dům, psy, sem tam nějaké ty řeči chytrolínů o tom, že jsme blázni, když chceme třetí dítě, jak to budeme živit, zda-li si to nechci rozmyslet atd. atd…

Rozmýšlet jsem nic nechtěla ani nemusela. Slušně jsem se na všechny škarohlídy nakrkla a užívala si světa do doby, než přišla na přetřes otázka porodu. Předchozí děťátko se narodilo doma. A bylo jasné, že moje porodní preference opět směřovaly tímto směrem. Zkusmo jsem tedy kontaktovala „naši“ porodní asistentku a ta nás opět ochotně přijala do své péče.

Těhotenství nebylo ničím zajímavé. Krom velké únavy jsem neměla žádné těhotenské obtíže a miminko rostlo přímo ukázkově. Já samozřejmě rostla úměrně s ním.

Sice jsem měla stanovený termín porodu, ale já i moje PA jsme věděly, že se panenka určitě narodí dříve. Doktoři totiž neradi počítají s cyklem ženy a řídí se podle tabulek a koleček, takže mi bylo jasné, že v době vypočítaného termínu, budu mít děťátko už v mateřské školce. A jak jsem očekávala, tak se také stalo.

Jednoho hezkého dne jsem se ráno vzbudila s pocitem, že je „něco jinak“. Řeknu vám, ani kdybych rodila po sté, tak porod prostě nepoznám, takže jsem ten svůj pocit neventilovala někam dál. Do chvíle než jsem na kalhotkách nejspíš spatřila svou hlenovou zátku.

Začala jsem tedy hledat telefon, abych mohla svůj objev náležitě zkonzultovat s PA, jenže jsem si vzpomněla, že se vlastně předchozí večer vybil. Zuřivě jsem hledala dál a telefon nikde. Naštěstí máme internet pomocníček. Rozeslala jsem tedy bezplatné sms, že se možná něco děje, ale já nejsem mobilní, protože mi nějaký skřetí zlořád doma schovává věci. Telefon jsem asi po hodině našla zapadlý v pohovce a mohla jsem začít zuřivě telefonovat. Od PA jsem dostala jasné instrukce. Odpočívat, v teple, nehonit se a vyčkávat. Od muže také - NERODIT!(Měl zrovna krizovku v práci a to poslední, co potřeboval, byl odjezd k porodu.)

Věděla jsem, že ať už porodím či ne, asistentka stejně přijede a kritickým okem pohlédla na stav domu. Bylo to jasné. Pokud má někdo přijet, je třeba vše dát trochu do pořádku. Opravdu jsem měla v plánu uklidit jen tak „na oko“, jenže se asi probudil můj „hnízdící instinkt“ a já vyšurovala barák od střechy po půdu. Pak jsem ještě stihla naskočit na autobus a vyzvednou starší ze školky ve vedlejší vesnici. A po příjezdu domů jsem měla jasno. Budu rodit.

Kontrakce začaly být hezky pravidelné. Sice po dvaceti minutách (což jsem poctivě sledovala a zapisovala), ale byly tam, o tom už nešlo polemizovat. Svolala jsem tedy svůj porodní tým, děti nakrmila, odeslala je do pokojíčku jít si hrát a vyžehlila prádlo. Kontrakce se zkrátily na patnáct minut a začaly být „výraznější“. Nachystala jsem si tedy věci k porodu potřebné do spodního patra, uvařila si čaj a začala relaxovat. Krátce na to se přiřítil můj muž (a já měla dožehleno, jinak by mě asi zabil), uložil mláďata a začal hypnotizovat střídavě čas i mě a modlit se, aby už byla i PA na místě. V tu chvíli jsem se já modlila už jen za jediné. Ať už je proboha po všem. Porod doma a porod v nemocnici jsou v jedné věci prostě stejné. Bolí to jako čert, ať jste kdekoliv.

PA dorazila a ihned došlo ke kontrole miminka i rodičky. Miminko bylo fit, já také, jen otevřená jsem byla no… spíš málo než moc. Rozhodně jsem čekala, že uslyším pozitivnější „hodnocení“. Musím říct, že když jsem se dozvěděla, kolik času mám před sebou a vynásobila ho mírou bolesti, propadla jsem panice. Byl to moment, kdy jsem sama sebe znovu utvrdila v tom, že je pro rodící ženu nejdůležitější vnitřní klid a psychická pohoda. Jakmile jsem se totiž začala „bát“ a „děsit se“ bolestí i délky porodu, ihned jsme to poznali na srdečním tepu miminka, který se stejně jako ten můj šíleně zrychlil. Chuděrka malá se začala bát také. Musela jsem ji vyděsit k smrti. Naštěstí mě PA dokázala velmi rychle uklidnit a pomohla mi zrelaxovat se natolik, že i bolesti byly hned znatelně snesitelnější. A srdeční tep nás obou byl zase brzy v normě.

Já dokonce souhlasila i s vanou, kterou jsem dlouho zamítala. Nakonec jsem v ní strávila celou hodinu. Já totiž miluji vodu takové teploty, ve které normální člověk prst neudrží, a protože máme bojler a teplé vody se brzy nedostávalo, nosila mi ji PA uvařenou v konvici a postupně dolévala. Zatímco mi můj milovaný masíroval záda a mluvil na břicho.

Jak už to tak bývá, teplá voda pomohla věci urychlit. Vylezla jsem tedy ven, absolvovala druhé a poslední vnitřní vyšetření a ukázalo se, že už jsem jen kousek před porodem. Vlezla jsem si tedy do postele, zatímco mi muž a PA nachystali velké, nepromokavé podložky. Muže jsem si nasměrovala za sebe do sedu, zapřela se za něj a konečně mohla tlačit. Bolelo to. Bolelo to jako čert. Ale na čtvrté zatlačení byla malá venku. Protože za celou dobu nepraskla plodová voda, mysleli jsme, že se panenka narodí jako tzv. „šťastné dítě“, tedy v plodových obalech, ale nestalo se tak.

Panenku jsem si dala ihned na bříško, přikryli jsme ji u kamen nahřátými ručníky a pustili jsme se do seznamování. Jako každé čerstvě narozené dítě byla a je překrásná. Dali jsme jí čas, nechali ji, aby si sama přelezla z břiška k prsu a našla bradavku. Šlo jí to skvěle a já neměla slov na to, jak je příroda mocná čarodějka a vše funguje tak jak má, když se tomu dá ten správný čas.

U mě nedošlo k žádnému porodnímu poranění, placentu jsem porodila cca hodinu po porodu neporušenou. Co mě velmi zlobilo, byla šílená bolest při zavinování dělohy. Druhý den jsem ale naštěstí už o ničem nevěděla. Porodní asistentka nás sledovala až do třetí hodiny noční (panenka se narodila v 23:00 přesně) a pak vyrazila směrem k domovu. A my se zachumlali do peřin a šli spát. Únavou jsme padli všichni tři a spali až do chvíle, kdy nás ráno probudila mláďata, která poprvé spatřila svou malou sestřičku. Ale to už je jiný příběh…

Vím, že můj deníček je a ještě dlouhou dobu bude v našem státě velmi kontroverzní, přesto vás prosím, repektujte mou volbu, stejně jako já respektuji tu vaši. Ne každá žena může rodit doma, stejně tak jako ne každá může rodit v porodnici.

Hodnotilo 64 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 07.04.14 00:08

Nadherny denicek!

Nejsem zastankyni porodu doma, ale cte se to hezky :)

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 07.04.14 00:14

Krásný :-) Já bych sice doma nerodila ani jako máma ani jako porodní bába, já jsem spíš pro porodní domy a pro to, co nejvíc porodnice „domestikovat“, ale takový krásný porod můžu jen a jen závidět. Samozřejmě v dobrém :-) Já mám první dítko akutním císařem a doma bychom nepřežili ani jeden a druhé zase plánovaným, protože slečinka nesdílela úplně moje plány a seděla si na prdelce a ani se nehnula. Takže takovou intimitu můžu jen a jen závidět :-)A ta poslední věta z deníčku, ta mi mluví z duše. To je přesně to pravé. Moc a moc gratuluju a přeju celé rodince zdraví :-)

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 07.04.14 00:23

Moc pěkně napsané. Taky bych raději rodila doma než v nemocnici, ale nešlo to. Klobouk dolů jak jsi to zvládla a gratuluji k princezně :kytka:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30585 příspěvků 07.04.14 00:27

Krásný, i slzička mi ukápla :oops:

 
smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 07.04.14 00:45

Tak já jsem dokonce skoro přímo odpůrkyní porodů doma (ale ne porodních domů), ale tenhle deníček je super, má hlavu a patu :palec: Možná se mi líbí taky proto, že mám pocit, že první 3 odstavce píšu já :-), akorát já mám 3. porod ještě před sebou.
„Doktoři totiž neradi počítají s cyklem ženy a řídí se podle tabulek a koleček, takže mi bylo jasné, že v době vypočítaného termínu, budu mít děťátko už v mateřské školce“ - třikrát amen.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 07.04.14 01:10

Gratulace s male princezne…jinac moc pekne napsane a taky ti moc zavidim to miminko na brisku jak se doplazi k bradavce…snad to nekdy zaziju..musi to byt uzasny pohled… a co se tyce porodu doma…ano i ne…myslim si ze to ma docela velka rizika…takze ja asi budu rodit vzdy v porodnici.. at se dari ;)

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 07.04.14 01:59

Ahoj, je to moc krásný deníček a ještě krásnější zážitek, gratuluju! :* :kytka:

 
Aony
Závislačka 3006 příspěvků 07.04.14 07:08

Moc pekny denicek..hlavne ze to dobre dopadlo.. :kytka:

 
astrulinka
Kecalka 121 příspěvků 07.04.14 07:17

Ahoj, gratuluji..jw zajímavé, že ti odešla hlenová zátka, měla jsem zato, že u vícerodiček není :nevim:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 07:17

Mozem mat,,technicku" otazku?
Co sa spravi s placentov?

Inak pekne napisane.
Nejsom zastanca domacich porodiv, neodsudzujem, nech si kazdy zodpoveda za zdravie a zivot dietata sam, ale nech nesie i nasledky.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 07.04.14 07:22

Jsi odvážná. Tvoje rozhodnutí respektuju, nicméně sama za sebe bych do toho v životě nešla - což doufám taky mám právo za sebe vyjádřit. Asi bych si vyčítala do konce života, kdyby moje dítě kvůli porodu doma např. bylo poznamenané nebo dokonce zemřelo. Držím palce v životě :kytka:

 
Katy 7
Kelišová 5167 příspěvků 07.04.14 07:31

Moc gratuluji :potlesk: Také jsem rodila doma a s porodnicí se to nedá srovnat. A taky mi doléval partner vodu do vany z rychlovarné konvice, protože se večer všechny děti vykoupaly a moc toho tam na mě nezbylo :mrgreen:

Příspěvek upraven 07.04.14 v 07:34

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 07.04.14 07:38

Gratuluju k dceři! Preji hodně zdraví :kytka:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 07.04.14 07:48

Moc hezke.
Gratuluji :kytka:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 08:17

@astrulinka :D No vidíš…přiznám se, že tímto termínem jsem TO, co ze mě vyšlo označila já sama - prostě hlen s krví! :nevim:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 08:21

@mamca87 Jistě, že každý má právo na názor. :kytka: Kažká máma by si takovou „věc“ vyčítala.

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 08:23

@miisenka Planta je zakopaná u nás na zahradě. :-D Ne, že bychom u toho prováděli nějaký rituál nebo tak :D, ale do popelnice jsme ji házet nechtěli, jíst taky ne :D, v mrazáku nadosmrti jsem ji taky nechtěla, tak muž vykopal díru a je tam. Jinak myslím, že přijmutí odpovědnosti společně s přesvědčením nést následky by k tomu rozhodnutí mělo patřit, alespoň u nás to tak bylo.

Příspěvek upraven 07.04.14 v 09:40

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 07.04.14 08:23

@beckie :hug: :* jak říkám, neodsuzuju spíš obdivuju odvahu, já jsem v tomhle moc poseroutka :mrgreen: A můžu se zeptat? Potom jste s miminkem byly převezený do nemocnice? Jako na novorozenecký oddělení a nebo jste už prostě normálka zůstali doma, když bylo vše ok?

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 08:23

@Katy 7 To jsou ty bojlery. :mrgreen: :mrgreen:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 07.04.14 08:40

Respektuju, protože každá ženská by měla právo vybrat si, hlavně tehdy, pokud to má v hlavě tak hezky srovnané jako ty a přijímá odpovědnost za své rozhodnutí. Četlo se to hezky, gratuluju!

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 07.04.14 08:41

Moc pěkný deníček :potlesk: Opravdu se to pěkně čte, že v dnešním zrychleném světě ještě něco takového jde. Já bych z porodu doma asi měla strach, protože jsem rizikovka a přirozený porod si asi ani nezažiju, ale věřím, že to musí být krásný pocit mít vše po svém bez rituálů z porodnic.

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 09:14

@mamca87 Ne, nikam jsme neodjížděli. Když se před dvěma lety narodil doma syn, tak jsme druhý den jeli k pediatričce a pak asi až třetí. Teď jsme se přestěhovali a našli nového pediatra, který jezdil tři dny k nám na kontroly. Malá prospívá od začátku dobře, takže k hospitalizaci nebyl žádný důvod.

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 09:16

@LayLi Budu držet palce, je to opravdu nepopsatelné. Klučíka jsme přikládali, i když se narodil také doma a na břiše jsem ho také měla. Ale malá už to zvládla zcela sama a je to nepopsatelné. Natáčeli jsme to na video, jenže na mobil, takže to je jakoby jsme nic neměli. V místnosti bylo šero. :(

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 07.04.14 09:20

Je to velmi pěkně napsané, moc gratuluji k holčičce :kytka:
Mě čeká třetí porod na začátku léta, kéž by byl tak krásný.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 09:36

@beckie
Dakujem.. :hug:

 
Lucie12345  07.04.14 09:49

Je to dojemné:) psalo se to mockrát, napíšu to i já - doma bych nikdy nerodila a myslím si, že je to velký hazard, ale je úžasné, že vše dopadlo přímo skvěle a musel být skvělý zážitek strávit hned první noc pohromadě všichni tři v jedné posteli.. to zní úplně fantasticky:)) jen můžu se zeptat - když jste rodili doma, kdy se na malou poprvé podíval nějaký doktor? jeli jste s ní na druhý den někam, jestli je v pořádku? děkuju za odpověď:) přeji vám moc štěstí!

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 07.04.14 09:50

Krásný porod, musí to být neskutečný zážitek. Ještě tak dva roky zpět bych si poklepala na čelo jak riskujete, ale emimino mě hodně otesalo a ukázalo, jak nic není černobílé. Moc bych si přála něco takového zažít, bohužel jsem porouchaná a pravděpodobnost, že by se něco tak krásného zadařilo, je nula nula nic. Každopádně přeji makové panence hodně štěstí do života :kytka:

 
Lucie12345  07.04.14 09:51

Omlouvám se, moji otázku už jsi odpovídala výš, všimla jsem si toho až teď:)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 07.04.14 09:53

@beckie uuuzasne :hug: precetla jsem i starsi denicky, hadam ze po vsem co mas v zivote za sebou uz neni tak tezke prevzit zodpovednost za sebe a sve dite. Jsi uzasna zena a zaslouzis si uz jen stesti :srdce: tak ze srdce preju at te provazi i celou tvoji rodinu. Tohle se cetlo moc hezky :kytka:

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 07.04.14 09:56

Gratuluji, nadherny denicek :srdce:

 
Ariadne
Echt Kelišová 8439 příspěvků 07.04.14 10:18

Neměla bych na to odvahu, ale moc hezky se to čte :potlesk: ať se vám daří :hug:

 
monika25
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 1 inzerát 07.04.14 10:31

Musí byt krásný mít takový porod Ikdyž nejsem zastáncem domácích porodů, protože v mem případě by to dopadlo tragicky nebýt v porodnici a to vše bylo do posledni chvile v pořádku, proto bych do takového rizika nešla, ale váš případ je krásný a mohu jen závidět:)Musí byt krásné mít toho prcka hned doma:)Hodně štěstí ať pěkně roste princezna:P

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 07.04.14 10:51

Máš víc štěstí než rozumu, ale i tak gratuluji a přeji vše dobré tobě i mrňouskovi! :palec:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 07.04.14 10:53

Krásný deníček, velmi čtivé… sama bych doma nerodila, ale plně respektuji ty, které se k tomu rozhodnou. Je mi to úplně fuk kdo si kde jak rodí, jeho věc :kytka:

Teda krásně jste to zvládli… gratuluju k panence :kytka:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.04.14 11:16

@Pinkie Ano, i já takk často nahlížím na celé své bytí. Ovšem nikoliv tak, jak to nejspíše myslíš Ty. I tak mockrát děkujeme! :) :kytka:

 
Ve-ru  07.04.14 11:28

Hezký deníček, ať vám maličká dělá jen radost! :potlesk:
Já nejsem ani zastánce ani odpůrce domácích porodů.
Ale doma bych rodit nechtěla, bála bych se případných komplikací :-)

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 07.04.14 11:40

Maminky, ktere rodi doma maji muj obdiv.ja teda nejsem zastance domacich porodu, protoze bych se bala, kdyby nastaly nejake komplikace. jinak moje sestra se narodila v porodnich obalech, ale moc stastne to pro ni nebylo.diky tomu malem zemrela, protoze se nalokala uz zkazene plodove vody a pry to bylo za vterinu dvanact ze prezila.ale myslim, ze u ni pochybili lekari, protoze tvrdili, ze mamka nerodi a segra se narodila na pokoji bez lekaru a sester a o tom, ze mamka porodila oznamila lekarum az jedna maminka, co tam lezela s ni na pokoji.

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 07.04.14 12:06

Gratuluju a poprvadě tiše závidím.. přála bych si taky rodit doma, a le vím, že sama sebe neokecám a i malá nejistota je velký problém a předpoklad pro problém, takže jen doufám, že můj čtvrtý porod bude tak rychlý, že to nikam nestihnu a nestihnu se ani bát :mrgreen: :mrgreen:
a jenom všem, co tu píšou, že by doma nepřežily a td, tak prosím hoďte odkaz, kde se kupuje ta křiš´tálová koule :mrgreen: :mrgreen:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 07.04.14 12:20

@beckie Tak ta nehospitalizace když je vše ok je to, co ti na tom závidím. Mě 3-denní hospitalizace po porodu (i přesto, že byl syn v pořádku) dovedla k depresím… :pankac: :pankac:, takže to musí bejt super…

 
Barushe  07.04.14 12:29

Krasny denicek, musi to byt nepopsatelny zazitek :hug:
Ja mam za sebou dva porody v porodnici- vse bylo ok, na nic si nemuzu stezovat, ale ta intimita tam proste chybi.
V budoucnu (asi tak za 10 let) bych chtela jeste jedno ditko a moc bych si prala rodit doma. Pevne doufam, ze za tech par let se domaci porody zlegalizuji a nebude se tak proti nim brojit jako ted. Doufam, ze se toto zmeni- kazda zena ma pravo volby.
Gratuluju a preju stesticko :kytka:

 
Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 07.04.14 12:31

Krasne :kytka: taky jsem zvazovala domaci porody, ale nasla jsem porodnici, kde jsem mohla rodit jak jsem si prala ja, personal to povazoval za normalni vec a standard, tatinka nikdo nikam neodhanel a sami nabizeli vse mozne :-)

 
munchkin
Kelišová 6922 příspěvků 07.04.14 12:37

Krásný deníček!!!… Nejdřív jsem si přečetla popořádku všechny předchozí… Je krásné číst, jak se tvůj život vyvíjí krásným směrem :potlesk: :potlesk:.

Domácí porod bych nepodstoupila, u obou mých bych to bez pomoci doktorů nezvládla, ale tím víc obdivuji pokud to někdo takhle krásně zvládne!!!

Gratuluji k princezně a ať je celá tvá rodina zdravá a ať už čteme jen tyto pozitivní deníčky :kytka: :kytka:

 
marmil
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 07.04.14 12:43

Gratuluji k dcerce a krásnému porodu. Doufám, že aspoň naše dcery budou mít jednodušší situaci a porody doma budou „normální“.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 07.04.14 13:28

Ani bezproblémové těhotenství a pohodový, nekomplikovaný porod nejsou zárukou toho, že novorozené dítě nebude potřebovat okamžitou lékařskou péči.

Proto je mi velmi blízký komentář, co tu zazněl - „víc štěstí než rozumu“ - a ani se nesnažím předstírat, že bych jej snad (nejen vůči Tobě, ale vůči všem doma rodícím ženám) myslela pozitivně.

 
andulik8
Kecalka 399 příspěvků 07.04.14 13:53

Gratuluji k bezproblemovemu porodu. Jen by me zajimalo, jestli se nekdo pochlubi s domacim porodem, ktery nedopadl dobre (a ze tech komplikaci muze byt) Jedna vec je rict - beru to na sebe i s nasledky, ale ja myslim, ze az by prisly komplikace tak by urcite prisly na radu i vycitky.

A pisatelko denicku, jeste jednou gratuluju. Narozeni ditete je krasna vec at uz v porodnici, nebo kdekoliv jinde. :kytka:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 07.04.14 14:06

@beckie to je skoda ze to video nedopadlo…mohli jste mit moc peknou vzpominku…snad jednou zaziju ten pocit…ikdyz kdo vi jestli budu nekdy mit druhatko…musel by se najit chlap se kterym by to bylo to prave orechove, bouzel zatim zadny takovy se neukazal tak snad casem :-)…zavidim ti ten pocit :-)

 
AliTad
Závislačka 4906 příspěvků 07.04.14 14:54

Gratulace k holčičce a krásnému porodu :kytka: Také jsem si přála druhé porodit doma, ale bohužel díky současné legislativě jsem nenašla žádnou PA ochotnou toto se mnou podstoupit. Syna jsem tak porodila ambulantně bez jakýchkoli komplikací 8 minut od příjezdu do porodnice, nemocnice poskytla jen porodní lůžko, tamější PA syna jen taktak chytla, když si ani nevšimla, že rodím, protože s manželem vyplňovala ty jejich veledůležité papíry. Takže porod úplně bez zásahů, dokonce jsme si prosadili opravdový bonding s připlazením k prsu, vše bylo rušené jen kyselými obličeji některých zdravotníků.
Nesouhlasím s názorem, že porod doma je hazard, pokud jej vede kvalifikovaná porodní asistentka, která zná matku a její zdravotní stav. Naopak po pročtení některých porodních deníčků mám pocit, že hazardem může být porod v některých porodnicích (vyvolávané porody s absolutně nepřipravenými porodními cestami, zbytečné urychlování oxytocinem, píchání plodové vody při nedostatečném otevření, skákání po břiše…), velká část těch akutních císařů z důvodu ohrožení plodu je způsobena právě těmito nešetrnými zásahy.
Dokonce jsem četla stanovisko WHO, podle kterého je pro zdravou rodičku porod doma a v nemocnici rizikový stejně.

 
CokeLady  07.04.14 15:03

To je prostě hustý :palec:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 07.04.14 15:06

@AliTad nelze než souhlasit..

 
NinJan
Kecalka 210 příspěvků 07.04.14 15:13

Krásné, gratuluji k holčičce :srdce: Taky bych nejraději rodila doma, ale nemám odvahu. Chtěla bych porodní dům, to by byl pro mne ideální kompromis. Kéž by se už takové místa pro ženy zrealizovaly.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama