Poprvé

O životě

Láska není skleníková rostlina, nýbrž divoká květina zrozená z vlhké noci, z hodiny slunečního svitu, vyrážející z divokého semene, které divoký vítr zavál podél cesty.

:srdce: Neděste se. Nebudu psát o prvních schůzkách, polibcích, milování. Dnes jsem poprvé vstoupila do bytu s velkým B. Do toho maličkého bytu, kde budeme společně bydlet. Já, On a Miminko. Maličká holčička, schoulená v mém bříšku. Princezna, která ještě netuší, co všechno ji čeká. Jak moc osud dokáže zamíchat s našimi kartami, a že ne vždy bude čemu se smát. Netuší, že v jejím rodném listu zůstane místo určené k zapsání otce prázdné.
Jsem sobecká. Nechci, aby člověk, který ublížil mně, ublížil i mé dceři. Neřeknu jí jeho jméno. Jméno toho kvůli komu jsem zapomněla na svou minulost. Utekla jsem před ním. Daleko. Skoro na druhý konec republiky jsem se dostala. Proč? Je hloupé psát o nešťastné lásce. Vždyť na světě se děje tolik horších věcí. Ale jeho " Sbal se a vrať mi klíče." mi zlomilo srdce. Hůř, zlomilo mě to celou.
Proto jsem utíkala, neohlížela se nalevo ani napravo. Musela jsem vpřed, netušíc, že pod srdcem mi roste nový život. Život jehož on je součást, spolutvůrce.
Bylo tak lehké začít znovu. Najít si práci. Nové přátele. Potkat muže svých snů. Svého prince na bílém koni. Zachránce. Rozesmál mi srdce. Nepozorovaně do něj vstoupil a zaplnil jej láskou až po okraj. A já si uvědomila, že zase miluju. Byla to pohádka. Květiny, drobné dárky, promilované noci. Začali jsme pomalu mluvit o budoucnosti. Ale jen opatrně, s úctou, abychom všechno to, co máme společně prožít nezakřikli. A přece jen existovala věta, která to měla všechno změnit.
„Jste těhotná.“
Těhotná? Motala se mi hlava. Těhotná? Nemůžu být těhotná.
„Tak uděláme ultrazvuk a podíváme se na miminko.“
Podíváme se na miminko!!! Na miminko!
Z ordinace jsem vyšla se slzami v očích, těhotenskou průkazkou a tříměsíčním něčím v bříše. Takhle to němělo být. Teď jsem se měla smát, radovat a volat tu novinku nastávajícímu otci. Ale já vím, že mu nezavolám. Mu ne. Jenže je tu někdo, komu to budu muset říct. Vždyť je tu On. Brečela jsem dva dny. Pak si dala ultimátum. Týden. Ještě týden se nechám hýčkat a pak mu to oznámím. Budu věcná a stručná. A pak se rozejdeme. Týden jsem nespala.
Zkuste se postavit k muži svých snů čelem, dívat se mu do očí a říct: „Jsem těhotná. A když jsme se poprvé milovali, už jsem těhotná byla.“ Zvrácená představa. Nedokázala jsem to. Uběhl měsíc. Druhý. Bříško mi díky náročné práci, nedostatku spánku a stresu vůbec nerostlo. Hroutila jsem se a nevěděla, co dělat. Rozhodla jsem se nic neříct a prostě se s ním rozejít.
„Je konec.“ zbaběle jsem poslala sms. Napsal sto jiných. Miluje mě! Nechápe! Chce se mnou být do konce našich dní. Večer přijel, v ruce růže. Neřekla jsem ani slovo, jen plakala. Napsala jsem dopis a ukryla jej v pracovní tašce. Když ráno odcházel, tiskla jsem ho víc než kdy jindy. Tiše jsem se loučila. Slzy skrývala za úsměv.
Odpoledne sms.
" Jak sis mohla myslet, ze Te kvuli tomu opustim. Jsi ta nejuzasnejsi holcicka na svete. Chci se o Tebe starat. I o dite. Miluji Te a nikdy Te neopustim." Nevěřícně ji čtu pořád a pořád. Zachraňuje mě už podruhé. Nevěřila jsem, že ještě existují muži jako on. Muži pro které není láska jen slovo.
A tak jsme začali plánovat. Já se začala zase smát. A bříško? Bříško konečně začalo růst. Během měsíce mi začal říkat velrybko. A najdenou jsem stála v tom bytě. On mě objímal, hladil a ukazoval. Kde bude postel. Kde stůl. Kam dáme postýlku a terárium pro naše myši. V tu chvíli to pro mě nebylo důležité. Důležité bylo to, jak mě držel, hladil mi bříško. Jak na mě při tom koukal. Důležité bylo to, co jsem viděla v jeho očích. A konečně mi to došlo. Tohle je táta mojí holčičky. Tohle je moje rodina. A tenhle pidi byt náš přístav. Zase jsem plakala. Ale tentokrát už jen proto, že nás těhotné holky přece dojme všechno. :srdce:

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 04.11.09 22:17

Milá Beckie,
k tomu, co jsi nalezla pro svůj život, ti blahopřeji - ikdyž k té ztrátě minulého partnera by se dalo říct totéž…
Ale všechno zlé je už pryč a namísto něj spousta požehnání :palec: .

Přeji ti už jen vše dobré: hodného muže a krásné mateřství!

Demi (33tt)

 
makina
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 05.11.09 10:31

Nejsem těhotná a dojatá jsem taky. :lol: Máš literární talent!

Přeju do života jen to nej.

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 05.11.09 11:52

Děkuju, děkuju. :-)
Já věřím, že všechno zlé mám za sebou a teď už mě čeká jen a jen to dobré.
Už devět dní mám doma krásné miminko a užívám si toho být máma.
Přeji Vám všehno nej a spoustu krásných dnů.
 Bára

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 05.11.09 13:15

Moc krásně napsaný. Hodně štěstí.

 
munkina
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 05.11.09 13:36

Mám slzy v očích a rozhodně to není tím, že jsem těhotná :-)

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 05.11.09 18:22

Sakra, bulím u toho jak nějaká těhule ;-)

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16974 příspěvků 05.11.09 20:01

hodně štěstí do budoucna, je to krásný příběh a snad bude mít ten nejšťastnější konec. TAky mám slzy v očích. :wink:

 
myšánek
Závislačka 3085 příspěvků 05.11.09 20:30

Musím také přidat komentář. Úžasný příběh se šťastným koncem - tak to má být :srdce: Taky jsem se musela držet abych u toho nebulela :cry: :-)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 06.11.09 09:36

Blahopřeji k děťátku! Hodně zdraví a lásky celé tvé rodince,

Demi.

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.11.09 11:39

Moc, moc, moc děkuju všem. Takové komentáře potěší a zahřejí u srdíčka.

PS: Když jsem to psala, brečela jsem jako želva. :-D

 
verunielka
Extra třída :D 13118 příspěvků 13.11.09 22:11

Ahojky Beckie,gratulu­ji,úplně mě to rozbrečelo…Moc blahopřeji jak k miminku tak k najití skvělého partnera!!Nejspíš jsi našla toho „pravého“,je skvělé, že i když sis myslela že bývalého jsi milovala, tak ted už si to nemyslíš a tenhle je pro tebe právě „ten“!Moc gratuluji!!!

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 03.02.10 18:09

hodně štěstí, mocinky si ho všichni zasloužíte :kytka:

 
marcelka_88
Extra třída :D 13795 příspěvků 09.03.10 12:14

beckie Jsi tak silná a statečná, všechno jsi (jste) zvládli, jsi užasná ! Ukápla i slzyčka a naskočila obr husí kuže !

přeji jen a jen to nej z celého mého srdce ! :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama