I cesta může být cíl

O cestě k sobě, která může někoho inspirovat..

*

Moje cesta k sobě začala v srpnu 2016, kdy jsem s ohledem na plánování těhotenství podstoupila mobilizaci kostrče. K tomu se naučila cvičební metodu Mojžíšové. Dál jsem si posvítila na svůj jídelníček a celkově zdravý životní styl. Od nutriční terapeutky jsem si odnesla návod na sestavení jídelníčku a spoustu rad, jak na to (září 2016).

Nutno dodat, že přítel při pohledu na odvážené porce nechápavě kroutil hlavou a ťukal si na čelo. Ale najednou jsem měla spoustu energie a stal se ze mě pohybový závislák. Před tím jsem sportovala taky, ale ve vlnách. Vždycky jsem něco zhubla, ale dostavil se pocit uspokojení, a tím to skončilo. Začala jsem opravdu pravidelně cvičit jógu (2–3 x týdně) a chodit Nordic Walking (10–15 km týdně). V zimě jsem se dokonce naučila na běžkách.

A v únoru 2017 jsem se dostala na svojí ideální váhu (-10 kg). Co budu povídat, sebevědomí šlo nahoru se snižující se váhou, změnou šatníku a pochvalami od rodiny a známých. Zase jsem se líbila sama sobě. Jídelníček jsem si bez problémů držela a vlastně tělo ani nic jiného nechtělo. Ke cvičení se knedlo, vepřo, zelo moc nehodí. :)

V dubnu jsem se přihlásila na kurz Hormonální jógové terapie. Některé recenze o ní byly jak reklama na zázrak. Ale říkala jsem si, že tomu dám šanci, a nebudu čekat nic. Moje přání, které jsme si měly na začátku kurzu napsat, bylo jasné. Na začátku jsem byla z jednotlivých poloh trochu v rozpacích, ale lektorka nám vše vysvětlila, vedla nás a podpořila, takže se postupně vše uložilo a zapadlo do sebe.

A i doma jsem podle poznámek a skript z kurzu sestavu zvládla poměrně rychle. Na začátku jsem cvičila pravidelně a potom, jak si tělo říkalo. Najednou jsem se začala cítit mnohem víc jako žena, skrz HJT jsem vnímala svoje pánevní dno a i v partnerském životě jsme se posunuli o kus dál. Spoustu věcí jsem dokázala vyjádřit a procítit mnohem intenzivněji. No a v květnu přišla žádost o ruku. :)

S hůlkami jsem se sžila natolik, že jsem začala vyhledávat turistické pochody v okolí. Sice na mě všichni koukali jak na blázna bez lyží, ale za ten pocit po ujití 30 km, ten stál za to.

V srpnu 2017 jsme si s přítelem řekli ANO a po dlouholetém užívání jsem ve 33 letech vysadila HA. Měla jsem strach, jak to moje tělo zvládne. Ale cvičení HJT v kombinaci s bylinkami zafungovalo skvěle. Ihned po vysazení jsem si užívala nové a naprosto úžasné pocity. Zase jsem byla žena se vším všudy, tedy i se špatnou náladou a produktivitou práce před MS, ale i s novou energií po ní. Bolesti hlavy a břicha se po cvičení zmírnily. Délka cyklu odpovídala tomu před nasazením HA. Ve druhém už jsem cítila ovulaci a po třetím jsem našla dvě čárky na těhotenském testu. A teď jsem v 18. tt těhotenství.

Moje cesta je na konci, i když vlastně na začátku další úžasné etapy, kterou sdílíme s manželem a nejbližší rodinou. A co mi dala? Především start do aktivnějšího a zdravějšího života, zdravé sebevědomí a pocit ženskosti a atraktivity. A samozřejmě ten největší zázrak. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
4391
8.3.18 07:10

:palec: :potlesk: Jses dobra, odmena je na ceste :lol: a po porodu jen hůlky vymenis za madlo kočárku a muzes pokracovat :D

  • Nahlásit
  • Zmínit
12705
8.3.18 22:15

Super práce! Držím palce a těším se na pokračování! :hug:

Monika

  • Nahlásit
  • Zmínit

Všechny deníčky uživatele