Jak chutná vzduch

Rodičovství

O tom, že zloba bývá převlečený strach.

„Ne, Adámku, já se nechci koupat. Teď jsem to napustila. Půjdu po spinkání, až vodu ohřeje sluníčko,“ opakuji potřetí svému synovi u zahradního bazénu.

„Cáky, cáky!“ volá nespokojeně nahaté batolete a podupává nožkou před bazénem.

„Jo, ty můžeš, když ti není zima. Já budu tady,“ papouškuji poněkolikáté a zkusím ho postavit do bazénu.

„Máma taky!“ povykuje.

Nemám nervy na čtvrté kolo opakování svého vysvětlení. Chápu, že má strach jít sám. Chápu, že ve svých letech má právo získávat jistotu z náručí matky. Ale přeci mám i já právo se rozhodnout nekoupat. V hlavě rychle hodnotím, co dál. Buď tam s ním vlezu, bude mi zima a on získá pocit, že dostatečným ječením a důrazným dupáním mě donutí změnit názor, ale zase s ním relativně v klidu vydržím až do oběda. Nebo řeknu ne. V tom okamžiku přijde jeho další záchvat vzteku, dnes již třetí.

Je čtvrtek deset dopoledne. Jsem unavená po upocené noci. Je mi líto staršího Kuby, který by si zasloužil větší pozornost. Celý týden jsem na ně sama. Svůj volný čas většinou trávím přerušovaným spánkem.

„Ne, Adámku, máma se teď koupat nechce.“ řeknu hlasitým nesmlouvavým tónem.

Syn zkřiví obličej v předhysterickém šklebu, lapá po dechu. Dlouho se nemůže nadechnout. Podle času od nádechu do vypuknutí křiku a podle míry zmodrání kolem úst dokáži už poměrně přesně odhadnout délku a intenzitu záchvatu vzteku. Rozhodně lépe než-li meteorologové předpověď počasí na příští týden. Tohle bude velký. Možná s počůráním nebo se zvracením? Uvidíme. Adam se mi zmítá v náručí. Bojím se ho položit na zem, aby si neublížil.

Kuba vylézá z bazénu. Jeho husí kůži detailně vidím i na vzdálenost čtyř metrů, která nás dělí. Očima mu naznačuji odchod domů. Už to zná. Moje slova by stejně v tom kraválu neslyšel. Sousedka na mne upírá nesouhlasné pichlavé pohledy. Někdy si připadám jak pod dohledem sociálního odboru. Občas se mi v noci zdá, že na mou osobu rozesílá anonymní stížnosti. Minulý týden jsem měla sen, jak píše udání mé kadeřnici, kde si stěžuje, že mi už nehorázně odrůstá barva a ona je nucena se na to dívat. Stéká mi pot po čele. Čůrek cítím i mezi hýžděmi. Lechtá a ani se nemůžu poškrábat, jelikož jednou rukou bych své dítě v hysterickém amoku neudržela. Než si Kubík obuje botky, Adam se začne dávit. Mírně ho předkláním a zvrací. To ho zarazí a přestává brečet.

V obývacím pokoji ho umytého posazuji na pohovku. Okamžitě seskočí, doběhne se napít a cestou zpátky si vezme několik autíček. V klidu si začne hrát. Sedám si na gauč a unaveně si opírám hlavu o polštář. Kubíček mě pohladí a odběhne si prohlížet nejnovější dinosauří knihu.

„Adame, to zas byla scéna. Nebylo to zbytečný?“ zeptám se hrajícího si syna.

„Mami, žval.“ oplatí mi pohled.

„Jo, tos teda řval,“ přikývnu.

„Teď ne cáky?“ zkusí to ještě jednou.

„Ne. Po spinkání.“ odpovím vyčerpaně.

„Jo.“ uzavře v klidu třetí scénu a dál buduje garáž pro svou červenou formuli. Kéž bych se také tak rychle dokázala regenerovat!

Při přípravě rychlého oběda přemýšlím, kolik obdobných scén nás do spaní může ještě čekat. Rizikové bude nejspíš servírování jídla a ukládání ke spánku. Dumám, jak nejlépe na něj, abychom stáhli počet scén na minimum. Z myšlenek mě vytrhává náhle se rozezpívající Klus. Proletím pokojem, popadnu mobil, pochválím děti, jak si krásně společně hrají, tahem po displeji umlčím svého oblíbence, představím se neznámému číslu a vycházím na prosluněnou terasu.

„Dobrý den, už přišly vaše výsledky z magnetické rezonance. Kdypak byste mohla přijít k panu doktorovi?“ domlouvá si se mnou schůzku milá nemocniční sestra.

Jakmile dotelefonuji, zpoza plotu se ozve známé protivné „Mladá pani,…“

Co zas? Bleskne mi hlavou. Už mi tak, babo, neříkej! Vypěstovala jsem si na toto oslovení pěknou alergii. Jakmile ho slyším, očekávám výtky a problémy. Navíc oslovení pronáší s takovým pohrdáním a nádechem závisti, že jí už takový titul nepřísluší. Možná je protivná, protože by chtěla být mladší? Že by měla ta baba strach ze stárnutí, tak jako já z výsledků magnetické rezonance?

„Ano?“ zastavím se u společného plotu.

„Můžete mi, mladá pani, laskavě vysvětlit, proč máte kočku? Co jste udělala proto, aby mě vaše kočka neobtěžovala? Já kvůli vám, mladá pani, si nemůžu vyvětrat špajzku! Ona ta vaše kočka, mladá pani, mi tam vlezla a sežrala nám řízky! Vy jste totiž, mladá pani, nepochopila, že tady kočka být prostě nemůže!“ stěžuje si sousedka.

Upřeně sleduji, jak rozhořčeně mává zapálenou cigaretou v ruce. Snad v tomhle suchu nic nepodpálí.

„Já se vážně omlouvám, venkovní kočku nijak zvlášť zabezpečit neumím.“ přiznám kajícně.

„To je právě ono, vy to neumíte, mladá pani!“ skočí mi s falešným úsměvem vítězně do řeči.

„Večer vám donesu řízky nové nebo vám je můžu zaplatit.“ navrhuji řešení a doufám, že se baby už zbavím.

Já nic nechci!“ nafoukne se hrdě a dá mi najevo, že víc si se mnou nehodlá ničit nervy.

Výborně, nic nechce. Proč teda celý tenhle rozhovor? Vzpomenu si na Tomášova slova, když jsem ho žádala o radu, jak řešit její předchozí stížnosti týkající se našeho kompostéru.

„Chceš radu? Pošli ji do háje a budeš mít klid. Jako já!“ zamumlal tehdy od fazolového guláše.

„Jdeme chrupat. Po spaní půjdeme do bazénu, pak pojedeme do knihovny a můžeme se stavit na zmrzce.“ lákám děti do postýlek.

„Na zmrzce, jak mají ten domeček s klouzačkou? Jó, to chci!“ ujišťuje se Kuba a běží se před spaním vyčůrat.

„Neci pinkat!“ začne hysterčit Adam.

A já se zase nechci vzdát představy, že oba odpočívají v postýlkách a domem zavládne klid. Zvlášť, když moc dobře vím, jak absence spánku zvýší odpolední intenzitu protivnosti.

Kuba začne snášet do postele různé plyšové hračky ze všech koutů domu. Až je jich celý kopec, co kopec - plyšáková hora. Obchází postel a neví, kam by se vtěsnal.

Adam ječí: „Píkóóó!“

Je mi horko, otvírám okno. Venku zuřivě štěká sousedčin malý bílý psík. Jistě na našeho kocoura. Asi ho zapomněl pozdravit. Někde uvnitř mě se uvolňuje vztek. Možná strach, že mi děti vezmou mou hodinu klidu.

„Dost!“ zařvu mocně, že i čokl utichá.

„Adame, zmlkni! Mlíko ti přinesu!“ přeřvu mladšího syna.

„A ty si laskavě vyber jednoho plyšáka, ostatní tu nebudou!“ rozčileně vyhazuji z postele jednu potvoru za druhou.

„Nechápu, proč jich tu jako musíš mít tolik!“ ječím a chladím si žáhu na někom, kdo si to zaslouží ze všech nejmíň.

„Protože je mám rád, maminko.“ klidně a tiše odpoví Kuba.

Stojí vedle své hory plyšových kamarádů pouze v trenýrkách. Dívá se na mne a čeká, co udělám. Vidím jeho dětské čtyřapůl roku staré tělíčko, úzká ramínka, opálené ruce, velké bříško, hubené nožičky s několika strupy na kolenou. Stojí a dívá se na mne chytrýma modrýma očima. A čeká. Kdo koho vychovává? Kdo koho vlastně učí? Jako by čtvrt století, o které jsem starší, neexistovalo. Jako by školy, o které jsem vzdělanější, nic neznamenaly. Zavírám oči, nechci nechat proklouznout slzy ven.

„Běžte spát, ještě donesu to mlíko.“ řeknu tiše a odejdu.

Sedím na kameni u našeho zahradního jezírka, Tomášovy lásky a chlouby. Upírám pohled na umělý potůček razící si předem naplánovanou cestu z vrchu skalky. Pohání ho skryté čerpadlo. Důmyslně ukrytá trubka natáhne mírně špinavou vodu a dovede ji do sudů zabudovaných v hlubinách skalky, kde ji filtr vyčistí a pošle čistou jako křišťál zpátky potůčkem do jezírka. Pořád dokola. Špinavá změní se v čistou. Po zimě přijde jaro. Slzy vystřídá úsměv. Strach nahradí víra. Pokud se tedy nerozbije filtrace. Pokud budou dobré výsledky. Pokud se najde řešení.

Zavírám oči a poslouchám zvuk zurčící vody. Sice se mi chce čůrat, ale zklidňuje mi mysl. Možná spím, možná ne. Nevím. Najednou za plotem vybafne sousedka. Jednou rukou lomcuje s Kubíkem, druhou s Adámkem.

„Mladá pani, nechápu, proč jich musíte mít tolik! Vyberte si jednoho!“ řve na mne a drtí ruce mým vyděšeným dětem.

Prudce otvírám oči. Byl to sen? Spala jsem, ale stále jsem slyšela ten potok. Ve venkovních žabkách vbíhám do domu za dětmi. Uf, oba klidně a pravidelně oddechují. Spolu. V jedné posteli. Opírám se o prosklené dveře polepené veselými dinosaury na pružinkách. Třikrát se pomalu zhluboka nadechnu a ještě pomaleji vydechnu. Kuba se mým funěním probouzí.

„Co to děláš, maminko?“ zeptá se a mne si pomačkanou tvářičku.

„Chutnám vzduch.“ zašeptám, abych nevzbudila Áďu.

„A jak chutná vzduch?“ vykulí oči.

„No, asi jako když máš velikou žízeň a vypiješ celou sklenici čisté vody. Kubíčku, omlouvám se, že jsem ti vyházela ty plyšáky. Máš je rád a jestli je tam chceš všechny, tak jim nějaké místo spolu najdeme. Člověk by měl mít kolem sebe věci a lidi, které má rád. Udělala jsem chybu.“ obejmu syna.

„To nic, maminko. Paní učitelka Renata, říká, že nevadí, když uděláme chybu, že je důležité ji napravit.“ odpustí mi velkoryse.

Objímám ho a celá se choulím do jeho malého tělíčka. Cítím, jak mě nabíjí a dává mi sílu. Miluji božské paradoxy. Mé děti jsou mými největšími odběrateli i dodavateli energie zároveň.

„Pojď, než se Adámek vzbudí, nakreslíme paní učitelce Renatě obrázek.“ navrhuji.

„Ale vodovkama!“ vybíhá hledat štětce.

Hodnotilo 75 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
taibi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 22.08.15 00:31

Krásný deníček, máš hrozně hezký styl!!! A jinak Ti moc přeji, ať je vše v pořádku :hug:

 
Hamilos
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 22.08.15 00:35

Nádherný deníček. S dětmi to mám a cítím hodně podobně, rozumím Ti. A přeju Ti, aby výsledky dopadly co nejlépe :hug:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1621 příspěvků 22.08.15 01:44

Opět nádherný deníček :kytka: Moc držím palce, aby byly výsledky co nejlepší :hug:

 
Lutonka  22.08.15 05:41

Jeee, to je tak krasne napsane a tolik mi to mluvi z duse! :hug: Pis dal, mas talent, opravdu moc mile pocteni :potlesk:

 
MDK
Extra třída :D 10952 příspěvků 22.08.15 06:23

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Krásné deníčky. :srdce: Vítej zpět a přeji Ti, ať vše dobře dopadne. :srdce: :kytka: :kytka: :kytka:

 
ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 22.08.15 07:18

Mam na Vas prosbu. Prosím, napište knihu. Budu mezi prvními na Vaší autogramiádě.

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 22.08.15 07:48

Je vůbec možné, že už z nadpisu jsem věděla, kdo je autor? 8o
krásné :kytka:

 
zuzu224
Závislačka 4284 příspěvků 22.08.15 07:54

Hezky napsane :palec:

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 22.08.15 08:02

U nás je to podobné, až na tu kočku - neleze sousedům do špajzu, ale spí u děcka v posteli mezi těma plyšákama a autama :-)

Sousedku bych poslala do háje (už jsem to tu taky jednou udělala - a což teprve v paneláku, děti dupou atd., pořád nějaké stížnosti). A že občas zařveš na děti, zvlášť na toho mladšího provokatéra, není ideální, ale taky nic, z čeho by sis měla dělat extra hlavu. Jsi taky jenom člověk a i ty děti tomu zjevně rozumí. Nakonec to zdraví všech je nejdůležitější.

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 22.08.15 08:23

Krásný :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 22.08.15 08:43

Krásné, slza mi na konci ukápla. Naprosto chápu a vím, co cítíte :hug:. Mám to doma stejně, jen vztekloun je starší a mladší mu zdárně sekunduje. Zpruzelou sousedku nemáme, ale i tak čekám den, kdy na mě někdo pošle sociálku. Bohužel poslední dobou je u nás ječení (moje i synů) na denním pořádku :(. Dnes odjíždíme na dovolenou, starší mi v noci zlil postel vodou a ráno byla hodinová scéna, že chce pít čaj brčkem, což je už u nás dávno odbourané…Nevím, jestli se mám dovolené děsit nebo se těšit.

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 22.08.15 09:03

@JaneDoe take jsem uz z nadpisu poznala autorku :) take drzim pesti at jsou vysledky v poradku a vsechny ostatni malickosti se budou resit casem samy (sousedka)

 
zuzu224
Závislačka 4284 příspěvků 22.08.15 09:15

Muzu se zeptat jestli jsem to tedy dobre pochopila, ze Adamek nema bezny hysteracek co deti mivaji. To je spojeno s nejakou nemoci?

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 22.08.15 09:51

Nádherně napsané… :srdce: Ať vám všechno dobře dopadne!
P. S.: Sousedka je jedubaba, ale ty řízky by mě taky nakrkly :mrgreen:

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 22.08.15 10:12

Moc krásné a vy jste moc dobrá maminka, že to takhle zvládáte :potlesk:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 22.08.15 10:54

Děkuji všem za hezké komentáře. Fakt mi dělají radost. :kytka:
@Rozárka78 Mě by ty řízky taky nakrkly. Já jí to chtěla nějak kompenzovat :nevim: Ale nezdařilo se. Rozhodně jsem se touto stížností zabývala více, než-li tou poslední. O hadech, které se vyhřívají na skalce a já jako matka bych se měla zamyslet nad bezpečností svách dětí. Budu jednou koukat, až mi nalezou do domu, aby mohly děti uškrtit. :lol:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 22.08.15 10:59

@zuzu224 Aďa je oficiálně zdravý kluk. :srdce: Je vzteklejší (po mámě :roll: ) v porovnání s ostatními dětmi. Je lehce nedonošený a pozoruju na něm, že jeho CNS jaksi nestíhá, to co by tělo již dokázalo. :) Ale nejsem lékař, to je mé pozorování mámy. Tyhle jeho vyhrocené záchvaty vzteku se zhoršují vždy, když potřebuje kadit. Největší problém způsobuje psychická zácpa, kterou bohužel trpí.

 
zuzu224
Závislačka 4284 příspěvků 22.08.15 11:22

@Jensina
Diky za odpoved. Jestli je zdravy, tak ze vztekani vyroste.

 
Nadavilero
Závislačka 4084 příspěvků 22.08.15 11:32

Nádherně napsaný :potlesk: :palec: :potlesk: i když to nemáš jednoduchý :srdce:
Kubík je sluníčko, vynahradí ti to :hug: jen pozor ať mu neodčerpáváš energii. Adámek se zlepší, až mu CNS dozraje :palec:
Musí tě to stát hodně nervů :roll:

Sousedce bych doporučila, ať si dá do okna u špajzky síťku, pak tam kočka nevleze :lol: :mrgreen:

 
Sára 1
Kelišová 6970 příspěvků 22.08.15 11:37

Krásný deníček. Škoda, že jsem si nemohla přečíst, že je vše v pořádku. :kytka:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 328 inzerátů 22.08.15 11:50

Výborně napsaný deníček. :potlesk: Moc dobře se četl. :potlesk:

 
Elin29
Kecalka 220 příspěvků 22.08.15 11:59

Moc krásný deníček… :kytka:..

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 22.08.15 12:19

Krásně napsané :potlesk: :potlesk:…někdo má prostě dar psát tak, že se to čte samo… :kytka:

přeji Vám, ať vztekací období brzy skončí a šetříte si nervy… no a sousedku nezávidím :zed: :zed:…vůbec nevím, jak s takovým typem lidí vyjít… neumím se hádat… :oops:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 22.08.15 13:21

Dojala jsi me, opravdu krasny. :hug: Jen rada : řekni ty babizne od vedle, at otravuje vzduch někomu jinému. :)

 
adam75
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 22.08.15 13:36

Naše děti jako HADY označují i plžáky, takže kdo ví, co ta sousedka na té skalce viděla…

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 22.08.15 13:47

@adam75 jsou tu slepýši. Děti je dokážou i chytnout. Jednou mi ho Kuba přinesl ukázat. Říkala jsem něco ve smyslu: Teda, tys chytil hada a blablabla. Předpokládám, že poslouchala za bukem. :) O jedovatých hadech či dokonce škrtičích tu vážně pochybuji. :)

 
Lenka 80  22.08.15 14:14

Mate prekrasne denicky.jste velmi nadana.

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 22.08.15 14:16

Úprimné a krásne napísané :potlesk:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 22.08.15 19:47

TO je moc dojemné, tak pravdivé, děti jsou našimi největšími učiteli! :srdce: :srdce: :srdce:

 
rosnatka
Kecalka 476 příspěvků 22.08.15 20:30

Přečetla jsem si název deníčku a začala doufat, že bude o tebe. A začala se těšit.
Díky za něj, píšeš úžasně.
Jen je mi teď trochu teskno na duši a moc ti přeji aby vše bylo v pořádku. :hug:
 J.

 
Conulka
Závislačka 2958 příspěvků 22.08.15 20:32

Uf, děkuji za deníček, dneska jsem něco takového opravdu potřebovala číst, jsem přetažená s ani Ibalginem nepřestávající bolestí hlavy sama na celkem protivnou dceru (asi zuby)

člověka povzbudí, když vidí, že v to není sám, místo sousedky mám přechytralou tchýni
maminy drž me se! :)

 
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 22.08.15 20:36

Výborně napsáno, tleskám. :kytka:

 
Mišmiš
Kelišová 6264 příspěvků 22.08.15 22:13

Nádherné!!!
Ale vodovkama :lol: - Jako bych slysela moji dceru - cele je to jako bych se videla…k tomu ty vodovky :lol: diky za tak pekny denicek

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 22.08.15 22:44

Úžasný deníček. Dlouho jsem lepší nečetla. Jste super :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
elot
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 22.08.15 23:11

Opravdu moc krásně napsaný je z toho cítit, že kluky miluješ i když to s mladším nemáš jednoduchý
Můj nejstarší byl taky hrozný vztekloun teď je mu šest a poslední amok měl skoro před rokem :dance: uvidíš, že se to zlepší hlavně musí cítit, že ho i přesto máš ráda :srdce:

 
Anna766
Hvězda diskuse 45011 příspěvků 23.08.15 07:58

Nikdy nečtu deníčky..tenhle mě zaujal názvem. Po přečtení jedním dechem jsem rozklikla i ty další. A děkuji, děkuji, děkuji…krásné, chvílemi až do očí slzy vhánějící čtení. A jak už tu někdo psal, až napíšeš tu knihu, jsem další ve frontě :hug: :hug: :kytka:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 23.08.15 17:49

Nádherně píšeš. Zasekla jsem se teď na hodinu u Tvých deníčků. Zbytek si dočtu v klidu až děti usnou. Jestli vydáš knížku, slibuju, že si jí hned koupim. Krásně se mi Tvoje díla čtou i když někdy je to co píšeš neuvěřitelně smutné. Drží Ti palce.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 23.08.15 18:35

Ja ti nevim, ale vzdyvky uprosted tveho deniku si myslim totez a na konci rvu jak koza, protoze jsem udelala totez…Miluju ty tve zapisky :srdce:

 
KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 23.08.15 20:27

Úžasný deníček!

 
solip
Kecalka 275 příspěvků 24.08.15 08:10

Opět krásný deníček, děkuji :potlesk:

S prudící sousedkou má moje rodina taky zkušenost. Protože je to stará babizna, nechala se od ní moje maminka šikanovat - jednou to bylo kvůli pověšenému prádlu (mají společné šňůry), po druhé kvůli keři, co přesahuje na její zahradu (přestože její keře do naší zahrádky přesahují běžně a je to tak v pořádku), po třetí kvůli dveřím na chodbu, které moje mamka zásadně nezavírá, protože v chodbě je plíseň a paní sousedka má zřejmě zápach plísně ráda a proto je pořád zavírá (je to činžovní dům)… Celých dvacet let na sebe mamka nechala křičet, protože ke starým lidem máme přece mít úctu. Vloni už to nevydržela a řekla jí, co si o ní myslí a ejhle, ono to pomohlo, od té doby sice milá paní sousedka mamku ani nepozdraví, ale aspoň jí nenapadá a hledí si svého :D Takže sousedku pošli tam, kam ani slunce nesvítí a uvidíš, že ti dá pokoj :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 24.08.15 08:27

Krásné, krásné, krásné!!! Mně bude letos třicet, tedy asi jako tobě. Děti 10, 4a půl a poslední rok a něco. Ten nejmladší vzteklý, záchvaty. Jen moje sousedka je super ženská. Přesně jsi vystihla moje pocity, co cítím, jak jsem kolikrát na dně a už nemůžu. Škoda, že nebydlis někde blíž, bylo by fajn vyměnit si poznatky o těch našich zlobidlech… :mavam:

 
Lucah
Závislačka 2797 příspěvků 25.08.15 09:22

Pekne, kde najdu prosim ty starsi denicky o kterých se tu pise? Dekuji

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 25.08.15 10:49

Uf, tak mi i slza ukápla! Moc hezky napsané.

 
Ibi
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 25.08.15 11:12

Překrásně napsaný deníček, máš ohromný talent na psaní. Při jeho čtení jsem úplně měla husí kůži, hlavně na konci, vyzařuje z něj tolik lásky k synům, i když bys je chvilku předtím nejradši zabila :mrgreen: přeji, ať výsledky dopadnou co nejlépe a těším se na další deníček :kytka:

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17182 příspěvků 25.08.15 11:19

Tak krásně čtivý deníček jsem neviděla ani nepamatuju :palec:
Krásné, pravdivé, trošku úsměvné, trošku dojemné. Prostě akorát vyvážené.
Jdu si přečíst i tvé ostatní zápisky ;)

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 25.08.15 17:47

:hug: krásný deníček :)
a přeji, ať jsou výsledky přívětivé :)

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 26.08.15 06:06

@Lucah ty starší deníčky najdeš, v pravém rohu tohohle…Všechny deníčky uživatele

 
Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 26.08.15 12:04

Nádherně napsaný, dojemný deníček :palec: :) Tak krásně napsaný deníček jsem tu četla jen jednou a koukám, že je od stejné autorky :dance: :kytka: Ještě se vrhnu na přečtení třetího, který jsem nečetla. Piš prosím dál a taky se přimlouvám za napsání vlastní knížky. Na autogramiádě bude stát hned za @ngauruhoe :palec: Ale hlavně přeji dobré výsledky :hug:

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 26.08.15 13:54

„Me deti jsou mymi nejvetsimi odberateli i dodavateli energie zaroven“ - to je presne. Ja ma teda jen jedno dite, ale sedi to naprosto.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama