Kachnička mandarínská

O životě

S láskou a obdivem věnováno všem manželkám a partnerkám. Co kdybychom si pořídili kachničku? šeptne mi při koncertu smyčcového kvinteta v zámeckém sálu do ucha Tomáš. Co? nevěřícně trhnu hlavou, div mi levná bižuterie nevyletí z uší.

„Na-jezírko-kachnu-takovou-okrasnou,“ tiše seká slova, zatímco renesanční prostory naplňuje společné hudlajdá houslí, violy a violoncella.

„To jako živou?“ ujišťuji se, že jsem správně pochopila jeho špitání a obtáčím se kilometrovým slavnostním šálem.

„No, jasně. Taková malá, krásná. Kluci by byli nadšení. Plavala by si po jezírku. Za skalkou by měla domeček,“ zasněně líčí svůj nenaplněný sen. Bere mne za ruku a společně se vydáváme mrazivým večerem zpět k domovu.

„Podělala by ti všech milion jedna balvanů, které jsi vlastníma rukama na zahradu dotáhl. Sežrala a rozdupala všechny vzácné rostliny, které jsi za mého jekotu narval v několika CHKO. Jinak jsi normální?“ stále se zdráhám uvěřit, že to myslí vážně.

Připomíná mi dítě, co se v zoologické zahradě nadchlo pro nosorožce. Štiplavý mráz se mi prokousává vysokými kozačkami a dělá si zálusk na mé prsty u nohou.

„Bobéééék!“ zařve Kuba a dál si v poklidu skládá dinosauří puzzle.

„No, tak ho vezmi do ubrousku a vyhoď ho!“ přikáži svému téměř pětiletému synovi, zatímco se snažím dochutit hovězí guláš tak, aby byli všichni spokojení.

„Adamééé, bobéééék!“ předvede své manažerské schopnosti a pokusí se nepříjemné povinnosti odpinknout na téměř tříletého bratra.

„Kubo, tak to ne! Vy jste s taťkou chtěli králíčka a vy jste slíbili, že se o něho budete starat!“ snažím se mu připomenout jeho úpěnlivé prosby před Vánoci.

Pravda je ovšem taková, že králík (stejně jako pes, kočka, želva, ryby, Adam, Jakub i Tomáš) moc dobře vědí, že krmení i úklid nakonec zajistím já. Jak se to stalo? Nevím. Přitom jsem měla vymyšlený celkem slušný projekt o dělbě povinností v našem domě. Měla jsem krásný plán, ale ve výsledku žiji život své matky a matky její matky a matky matky její matky a dalších žen svého rodu. Manažerské schopnosti rozhodně nemá po mně.

„Tomáši, mohl by ses, prosím, už laskavě zapojit do chodu domácnosti a přestal čumět na obrázky nějakýho pitomýho ptáka?“ začínám být poněkud nevrlá a kazím víkendovou rodinnou idylku. Proč se nezvedne a nejde s dětmi třeba čistit klec tomu hlodavci? Seno mu taky budu muset samozřejmě dát já. Jediný alergik v domě!

Myšlenky mi zuřivě víří hlavou a já v jejich tempu rozčileně zahušťuji guláš. Nenabrousil nože, nevyčistil filtr pračky. O vše jsem ho prosila minimálně před týdnem. Co má v hlavě? Pitomou kachnu! Hodím vařečku do hrnce poněkud prudčeji, než by se slušelo a na sklokeramické desce se vytvoří dvě oranžové skvrny s miniaturními lístečky majoránky. Ach jo, je to málo hustý.

„Kluci, jdem vyčistit Ťapkovi klec!“ pochopí jedním pohledem mé vnitřní natlakování Tomáš.

„Hned! Nebudeme maminku zlobit. Víte, že byla na čištění čaker. Stálo to skoro tři stovky, tak ať jí to chvíli vydrží,“ vysměje se mi a houkne na děti, když vidí jejich neochotu starat se o němou tvář.

„Tatínku a kdyby mne Ťapinka kousnul, tak to bych pak umřel na vzdechlinu? Nebo jenom, když by mne pokousala liška?“ zajímá se Kuba.

Využívám času a pouštím počítač, co kdyby náhodou někdo reagoval na jeden z mých tisíců poslaných životopisů a motivačních dopisů.

Ano! Maličko rozechvělá objevím jednu ubohou nepřečtenou zprávu. Že by? Klik. „Vážená paní, děkujeme za Váš zájem, ale …. jděte do řiti. S pozdravem a přáním krásného dne.“ Další várka pocitů neschopnosti, frustrace, nespravedlnosti a sebeobviňování do mé už negativními emocemi příliš zablácené duše.

Automaticky projíždím několik významných serverů nabízejících zprostředkování zaměstnání. Objevím nově přidané volné pozice.

Výživářský konzultant - specialista pro výživu prasat.

Vzhlédnu od počítače a mé oči narazí na manžela, který stojí nad horkým hrncem a snaží se narvat si do pusy naběračku plnou blbě zahuštěného guláše. Ano, tak tam bych mohla uspět, pomyslím si znechuceně. Jedním pohybem prstu se posunu na další stránku Bible pro nezaměstnané.

Spánkový profík - obchodník pro prodejnu v Pardubicích.

To je bez šance. Ve spaní nemám bohužel dostatečnou praxi, ač by mne to mohlo bavit. Jedu dál:

Bezva práce, bezva tým, bezva Call centrum.

Ach jo, tam bych nezapadla. Obávám se, že nejsem dostatečně bezva.

„Tak co? Furt nic?“ přisedne si vedle mne Tomáš a nahlíží mi přes rameno.

„Hele, tohle by bylo super! Strojvedoucí drážního vozidla. Děti by za tebou strašně rádi chodily do práce!“ snaží se mne rozveselit manžel.

„Obávám se, že nemám řidičák na vlak,“ zaklapnu smutně notebook.

„Prosím tě, klid. Ono se něco vyvrbí. Zatím hlady neumřeme. Teď bude hezká vejplata. Jedu v pondělí na služebku na Slovensko. Na čtrnáct dní,“ dobrosrdečně mne poplácá po stehně.

„Co? Jako teď v pondělí? To jsi mi nemohl říct dřív? Všimnul sis, že je sobota?“ vyletím popuzeně.

„Já se to dozvěděl teprve včera!“ ohradí se dotčeně.

„Tak to bych asi potřeboval vyprat víc pracovních věcí,“ prozře náhle.

„Neříkala jsi, že je něco s pračkou?“ vzpomene si na náš týden starý rozhovor.

„Jo, svítila tam kontrolka od filtru. Už je to dobrý,“ připomenu mírné zaváhání naší Whirpoolky.

„Ty jsi to vyčistila?“ nevěřícně zvedne obočí.

„Ne. Zase to zhaslo. Samo. I ta pitomá pračka pochopila, že se u nás pomoci nedovolá a radši se opravila,“ sbírám zlostně ušmudlané pracovní bundy do náruče.

„Tak tomu říkám šestý smysl,“ hvízne Tomáš uznale a jde zametat cestičku z králičích bobků a sena tvořící spojnici mezi hlodavcovou klecí v chodbě a odpadkovým košem v kuchyni. Žiji v hnoji.

„Kde je Ťapka?“ ptám se Kuby, když podezřele dlouho neregistruji žádný hopsavý pohyb.

„Nevím. Ťááápííííínóóó!“ začne syn prohledávat byt.

„Káááájííííků­ůůů!“ volá i Adam.

Doprčic, přece se nevypařil. Po usilovné čtvrthodinové pátračce začne Kubík rozvíjet teorii o tom, že vlezl do krbu, komínem se dostal ven na střechu domu a následně se zabil při seskoku dolů. Tomáš hloubá nad možností, zda s ním náhodou nemohl rychle proklouznout do dílny, když se tam byl na chvíli tajně zašít, aby si mohl v klidu dočíst článek o chovu okrasných kachen. Mne stačí jeden pohled na mladšího syna a vytahuji bílého králíka z kuchyňské linky jak kouzelník z klobouku.

„Asi ti to drobátko okousal,“ upozorňuje mne Tomáš a nejistě mi podává zohavenou silikonovou formu na bábovku.

„Drobátko? Vždyť sežral celý jedno ucho! A druhý načal!“ zařvu na všechny čtyři.

„Hele, pak jsou ještě takový okrasní bažanti, kteří se chovají v zahradách. Kdybys teda byla výrazně proti kachničce,“ přednáší Tomáš své pojetí kompromisu v kauze kachna a prostírá stůl k obědu.

„Ježišmarjá, to ses dal k ornitologům? Já tady nechci žádnýho ptáka! Chápeš to? Žádnou kachnu, bažanta, pštrosa, papouška. Nic takového! Dokonce ani slepici, co snáší zlatá vejce, nechci! Žadné další tvory, o které bych se zase nakonec musela starat já! Dokážeš to pochopit? Buď pták nebo já!“ zvýším hlas a bojovně pozvednu naběračku.

„Neječ na mne. A nedávej mi laskavě ultimáta. Mohla by ses taky jednou divit, co si vyberu,“ urazí se a jde svolat děti k obědu.

„Jdu ven, oběd máte na stole. Čau!“ popadnu bundu, boty, mobil a vyběhnu na zahradu. Vím, že pokud teď na chvíli nezmizím, budu se točit v kruhu vztahovačnosti, popudlivosti, lítosti, nepochopení a pocitů viny. Nebo mu jednu natáhnu.

Ostrým tempem zatočím první cestičkou vpravo. Vím, kam vede. Znám na ní každý detail. Tráva je trochu podmáčená, ale na únor neobyčejně zelená. Podél cesty vidím dokonce nesměle vykukovat sněženky. Pak ho spatřím. Je obrovský, dechberoucí. Nádherně klidně a moudře se vyjímá na pozadí jasné oblohy. Několik set let starý dub. Ač stojím dostatečně daleko, musím mírně zaklonit hlavu, abych viděla každou jeho větev.

V hlavě se mi rozezpívá jedna z mých oblíbených písní. „Vzpomeň, jak s očima dítěte hleděls na letící ptáky.“

V duchu pozdravím strom a pomalu se blížím k němu. „Jak krásné bylo být na světě s vědomím, že umíš to taky.“

S každým mým krokem se moje zorné pole zmenšuje. Čím blíže jsem, tím méně dokáži vidět. „Dnes už nelétáš, neboť okolí zmátlo tě strachem, že pády bolí.“ Nakonec stanu těsně u jeho obrovského kmene. Stačilo by rozpřáhnout ruce a obejmout ho. Ostýchám se.

„Zastav se, čas nikam nespěchá, jen rozum ho nutí k běhu.“ Nesměle se dlaní dotknu jeho vrásčité kůry. Slyším, jak mne vybízí, abych si opřela o jeho kmen čelo. Udělám to.

„Věř však, ty synu člověka, žes nedílná součást příběhu.“

Cítím, jak pevně je ukotven v zemi. Vím, o všech jeho propletených kořenech. Neuvěřitelně silný a rozsáhlý systém, a přeci neviditelný. „Ty jsi já, jako já tebou jsem. Společná je nám planeta Zem.“

Cítím živou mízu pod jeho kůrou. Za zavřenými víčky vidím tu spoustu hmyzu, kterému strom na zimu poskytl útočiště. „Ničeho nelituj, život, co máš je tvůj. Žij a měj rád, co je.“

Čerpám jeho moudrost. Já mám mozek, on ne. Přesto mne učí. On ví, kdy se má ponořit do období klidu. Přesně ví, kdy je čas zase začít růst. Nepochybuje o tom, kdy má své děti pustit a nechat je svému osudu. „Nechť srdce se rozbijí láskou, tak přijmi ji. Cítíš, jak jsi napojen.“

Přestanu se ostýchat a obejmu ho. Bojuji sama se sebou. Bože, já objímám strom. „Přes všechny pochyby život je krásný. Jsi napojen a svět je tvá továrna na sny.“

Vím, že můžu také. Být jako on. Nohama pevně ukotvená v zemi. „Ztiš se a poprvé k sobě se obrať, bez zbraní a krve porazíš obra.“

A hlava může růst, tak vysoko, jak bude chtít. Směrem, který se jí zlíbí. Místa je tam dost. „Poznej, že být je jednoduché, ucítíš klid, že vše jedno je duchem.“ Jen prostě musím počkat na jaro. Teď potřebuji nabrat sílu. „Ničeho nelituj, život, co máš je tvůj. Žij a měj rád, co je.“

Klusovu píseň v mé hlavě náhle utne ABBA v mé kapse. Úlekem odskočím od stromu, jak z náruče tajného milence. Zmáčknu zelenou ikonku telefonního sluchátka. „Ahoj, babičko,“ vydechnu přistiženě do mobilu.

Určitě to ví. Objímám strom a povídám si s ním. „Janičkóóó! Ahóóój!“ zakřičí má téměř osmdesátiletá babička, jako by sjížděla na kanoi Vltavu, nikoli seděla doma v křesle u pletení. „Nechcete zítra přijet na oběd? Upekla bych kachnu!“

Hodnotilo 77 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Katerina000
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 19.02.16 00:33

Málem jsem se tu smíchy počůrala, nádhera. Napiš knihu, já ji koupím. Králičí bobky, ha to znám.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 19.02.16 00:40

Dokonale :potlesk: :potlesk: :potlesk:…Mame fakt hodne spolecneho, uz jsem ti to nekolikrat v komentech zminila..Mam doma teda „jen“2syny a manzela, ale citim se obcas stejne, vykrmna prasat je fakt trefny. U nas jeste v kombinaci s lecebnou psychopatu a hajzbabou klidne i 5× denne snazice se vymyt nechutne roztmazly houno konzistence silikonu z latkovy pliny…Nastesti neni manzel milovnik zvirat.Na prosby reaguje podobne,napr.jsem se po roce dockala tycky ke kytce, ale jedny, potrebuju 2.A to je truhlar a ma dilnu v baraku…Se syny mluvi stejne:„pojdte, at se mamina nemusi zlobit“.Blesky sleham u vareni taky, kdyz me ani to nemuzou nechat v klidu udelat. A s tim, ze vsim prasknu a vypadnu ven, to jsem mela na mysli nescetne krat…Budu muset aplikovat…Nervum zdar, ja je bohuzel ztracim vic, nez je zdravo…Jo a boj o praci me ceka za rok, desim se toho uz ted…Denicek je tak super, ze mi stalo napsat koment o pul jedne na telefonu, coz mne trva asi 10× dele, ale do rana k pocitaci do nemohlo pockat. Preju vse dobre :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 19.02.16 01:52

:mrgreen: babi to vyhrala :mrgreen:

 
sarink
Závislačka 4328 příspěvků 19.02.16 05:13

Pěkně jsi to napsala, pobavila jsem se :pankac:
Ale kdyby manžel nepovolil, tak mandarinky jsou v pohodě :palec: Určitě nepodupou ani nezničí a je s nimi méně práce než s králíčkem. Koupit pár a křídlované, ať neuletí :D My máme taky kde co i ty slepice, králíky a velké kachny, ale já se starám dopoledne a manža odpoledne a o víkendech :)

 
beruska9
Echt Kelišová 9297 příspěvků 19.02.16 05:30

Ten dub uz byl na me moc dlouhy, ale prvni cast me rozchechtala kvalitne :mrgreen: Vazne, kasli na hledani prace a neco napis :palec:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 19.02.16 06:55

:palec: poslední věta super :potlesk:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 19.02.16 07:01

Specialista pro výživu prasat a manžel s naberackou mě teda zabili nejvic! :mrgreen: Denicek se mi moooc líbil! :palec:

 
Vrkulíšek
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 19.02.16 07:11

Deníček se mi moc líbil. Hledej si místo někde u psaní :-)

 
Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 19.02.16 07:26

Většinou komentáře nepíšu, ale tohle mi nedá. Začni se živit jako spisovatelka. Krásně napsané. Připomíná mi to styl Betty MacDonaldové. Chvíli jsem se smála, pak se rozněžnila a nakonec mě babička s kachnou vrátila zpět na zem, paráda.

 
Samantha9
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 19.02.16 07:26

Jsi skvělá, bylo to takovým příjemným pohlazením po ránu :kytka:

 
Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 19.02.16 07:30

K druhe pulce denicku jsem si pustila zminovanou pisen…dokonaly…diky za prijemne ranni cteni :kytka:

 
Lutonka  19.02.16 07:39

Kluse moc nemusim, ale tvuj styl psani ano! Vyborne!

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 19.02.16 07:45

Krasna tecka krasneho deniku! Diky! Preji hodne sil jak do hledani prace tak i tech vnitrnich :kytka: :mavam:

 
tini
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 6 inzerátů 19.02.16 07:54

Ja myslim, ze bys mela delat, co ti jde nejlip-psat!

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.02.16 08:01

@sarink tak tohle se Tomáš nesmí nikdy dozvědět :lol:

jinak všem děkuji za krásné komentáře :kytka: :mavam:

 
Levandule121
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 19.02.16 08:02

Babička, ta to rozkřísla! :palec: :mrgreen: :P
Jako obvykle úžasný deník. Vem nějakou nenáročnou práci a začni psát knihy. A jako titulek by se vyjímalo: „Hlavně že má podpatky.“ Jsi prostě nejlepší!!!

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 323 inzerátů 19.02.16 08:09

Pěkný deníček… :potlesk: Nejlepší je, asi ta část s babičkou… :lol:

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 19.02.16 08:35

Já to musím říct :D Kdybych nebyla vdaná a kdybych byla lesba, chtěla bych tě za ženu! :mrgreen:

 
Lenka 80  19.02.16 08:49

Krasny denicek :-) a ty mas krasny zivot a super rodinu. mysli na to kazdy den. a diky za pripomenuti te pisnicky.jdu si pustit Kluse.je uuuuzasnej :-)

 
Alushka.S
Kecalka 191 příspěvků 2 inzeráty 19.02.16 08:49

Super deníček, moc jsem se nasmála. :) Výživový specialista prasat mě opravdu dostal. :lol: Připojuju se k již výše uvedeným komentářům, píšeš skvěle! Tvé deníčky mě vždy nadchnou. Buď rozesmějí, nebo rozpláčou (v tom dobrém slova smyslu) a často obojí najednou. Deníček o plnění přání mi neskutečně pomohl a pomáhá! ;) Takže děkuji a ještě jednou, piš dál!!! Už se moc těším na další deníček. :kytka:

Příspěvek upraven 19.02.16 v 08:55

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 19.02.16 08:57

Pekny denicek :). Opravdu by jsi mela zkusit napsat knihu :palec:

 
protection  19.02.16 09:11

@Jensina Kachny super, ale já radši husy, to je vždycky tak krásné když je máme a štěbetají a plavou po jezírku, to by bylo teprve :-)

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 19.02.16 09:23

Nejlepsi denicek, co jsem cetla :palec: chaos stejnej jak u nas, akorat manzel misto ptaku chce porizovat kola, zvirata, deti, chlivek, nestihacky… :mrgreen: a ten zaver? jako bych videla sebe ;) diky za moznost uvolnit se pri cteni tvych radku a uvedomeni si, ze v tom nejsem sama… :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 19.02.16 09:43

Tak ta pointa je dokonalá :palec: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ten začátek mne spíš nas.ral - dokonale jsi popsala i moje frustrace :mrgreen:
Opět skvělý deníček, fakt napiš knihu, taky si ji koupím.

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 19.02.16 09:49

Úžasně píšeš, máš talent :palec: Těším se na další tvůj deníček :kytka:

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 19.02.16 09:51

Krásné počteníčko :potlesk:

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 19.02.16 09:58

Jednoduše…Skvele, skvele, skvele :potlesk:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 19.02.16 10:01

Opět nejvíc nejlepší deníček :kytka: :pankac: :dance:… Dala bych si kachnu :mrgreen: :oops:

 
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 19.02.16 10:04

Úžasný, vidím se v tom, naprosto dokonale…

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.02.16 10:04

@poppaea :mrgreen: :mrgreen: šmajrá, já neumím vyjít ve společné domácnosti s chlapem, natož se ženskou :mrgreen:

@Lenka 80 mám. děkuji :kytka:

@Alushka.S Dě­kuju, za zpětnou vazbu u toho deníčku o přáních. :kytka: Ten byl nejvíc o mne, nejvíc ze mne a nejvíc pro pomoc ostatním. Opravdu děkuji, že jsi mi to napsala. :hug:

@protection tak na husy je to jezírko naštěstí dost malé. a obávám se, že by mne sousedka sežrala zaživa :lol:

opravdu mockrát děkuji za všechny komentáře.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29735 příspěvků 8 inzerátů 19.02.16 10:18

:kytka: :kytka: Krásný deníček, to snad ani nemusím opakovat, to je jasné. Jen teda nevím, pocitově mi to přišlo, že tě současnost dost ubíjí. :hug: :hug:

 
Kissie9
Echt Kelišová 8016 příspěvků 19.02.16 10:22

Zábavný deníček napsaný čtivou formou…jak radí holky, jděte do psaní :palec:

Dneska s kolegyňkou jsme u ranního kafe debatovaly na podobné téma…pak otevřu emimino a směju se u vašeho deníčku, který dokonale vystihuje náš ranní rozhovor :mrgreen:
Fakt bezva.

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 19.02.16 10:48

Jo, dobrý taky jsem se bavila asi tak po tu chvíli kdy jsi „práskla“ dveřmi a šla se ven projít. úplně jak moje mamka :D Pak už bych to popsala takto Rozběhla se vstříc svěžímu vánku, povznesla se nad to… V tu chvíli se rozplynula v tisíce motýlů..
:lol:
min. 2.50-3.30
 https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 19.02.16 v 10:50

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 9 inzerátů 19.02.16 10:50

:palec: Opět naprosto úžasný deníček. Koukám, že Tvůj manžel je stejný srandista jako ten můj - taky má takové skvělé nápady :mrgreen:. Byla kachna k obědu? :kytka:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.02.16 11:01

@Tiger-lily správný pocit. Mám náročnější období. Po všech stránkách. :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 19.02.16 11:03

Super deník, spíš teda povídka, ale dost dobrá. Existuje web, kde můžeš zdarma webové publikovat celou knihu. Udělej to, pro emimi je tohohle skoro až škoda :hug:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 19.02.16 11:19

Díky za krásný deníček. první půlka mně rozesmála, u druhé jsem se zasnila. Díky a těším se na další :-)

 
Fiducia
Generální žvanilka 22208 příspěvků 19.02.16 11:22

Jsi skvělá :srdce: Tvoje texty (nejen deníčky, i příspěvky v diskuzích) čtu hrozně ráda. Piš dál!

 
LKL
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 19.02.16 11:47

Jsem invencni jak stoletej zouvak na boty, tak znova totez jako vzdycky: „Opravdu hezky pises!“ Bavi me to cist.

Frustrace asi chapu, ale bude lip. Pokud se dobre pamatuji, tak jsi pancelka? Ja myslim, ze pokud chces zustat v oboru, neco vyplave…

Z druhe stranky: Taky mam „narocnejsi obdobi“ - nastoupila jsem zase do prace. Mam na projektu neschopneho analytika, nemozneho sefa, blbej hotel, blby letecky spojeni, predrazeny a hnusny jidlo, odpornou kancelar a zachod ve tretim patre kdyz ja sedim v prizemi. Kdyz prijedu domu, mimino ma bud zachvaty vzteku, nebo mu rostou zuby, nebo oboji. Cilem neni se vypovidat ani si postezovat, jen nadhodit, ze i kdyz chapu momentalni frustraci z hledani prace, az ji najdes, budou zas jine „challenges“. A nebo taky ne a vsechno bude ruzovy.

Ty mas casto takove hodne ezo-komentare, a to nemyslim nijak pejorativne. Proste to zkus brat, jakoze timhle musis projit, aby ses mohla posunout nekam dal. A ono bude zase dobre. Urcite bude zase dobre - i kdyz to nekdy trva delsi dobu.

Drzim palce, abys brzo nasla pevnou pudu pod nohama - po vsech strankach :kytka:

 
mišule4
Kecalka 160 příspěvků 19.02.16 11:48

Tohle bylo dokonalé počtení, jsi skvělá!!!Napiš knihu…Díky za prima dopoledne :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 19.02.16 11:58

:srdce: BOMBA :srdce: MOOC JSEM SE ZASMÁLA :mrgreen: BYLO TO ÚŽASNÉ ČTENÍ :potlesk: :potlesk: :potlesk: MÁŠ TALENT… PIŠ NÁM TU ČASTĚJI :mavam:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.02.16 12:30

@LKL Děkuju :kytka:
Mam na projektu neschopneho analytika, nemozneho sefa, blbej hotel, blby letecky spojeni, predrazeny a hnusny jidlo, odpornou kancelar a zachod ve tretim patre kdyz ja sedim v prizemi. Kdyz prijedu domu, mimino ma bud zachvaty vzteku, nebo mu rostou zuby, nebo oboji.
ale život je krásný, co? :mrgreen:

dík za koment. Máš naprostou pravdu, dokonce to i chápu. Akorát zatím se ta práce nevyvrbila. Někde mám error. Musím na to přijít.
Ale mám podezření, že jsi můj muž, ten má také neustálé narážky na mé ezokmentáře. :lol:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.02.16 12:32

@Kalla1412 ale tak škoda je jen dobrého člověka (také moudro mé babičky) :kytka:

jinak znovu všem díky za krásné komentáře, svádí to pěkně si u nch načechrat peříčka. :) :kytka:

 
Vrkulíšek
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 19.02.16 12:37

@Jensina nacechrej si je, zaslouzis si to. souhlasim jak tu nekdo v pocatcich psal, ze bych si tvou knihu taky koupila :-)

 
663
Nováček 3 příspěvky 19.02.16 13:25

Přestaň hledat práci a začni psát knížky :) Dlouho jsem se takhle nepobavila :potlesk:

 
Martina.N78
Závislačka 3995 příspěvků 19.02.16 13:26

Krásně napsané :kytka: u nás to nejsou kachny, ale lego a tuning auta :( naprosto tě chápu :P a babička je skvělá :palec: oni často staří lidé umí na dálku seknout do živého, i když jim nic neřeknes :think:
Piš dál, knihy, články, denicky. :srdce:

 
LKL
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 19.02.16 13:30

@Jensina Je!! A to, ze to nektery dny nejsem schopna videt tomu neubira na pravdovosti :-) Sama mam tu zkusenost, ze kdyz je nejaky opravdicky problem, prepnu se do krizoveho modu, nejak se s nim vyporadam a je zase vsechno v pohode. Kdyz je to takovych tech tisic vlekoucich se malickosti, ke kterym se neda postavit strategicky a konatruktivne, silene me to vycerpava - viz muj seznam vyse. A u Tebe mam malicko pocit, ze to je presne tohle „stokrat nic umorilo osla“ (zadna natazka na Tveho muze a jeden z predchozich denicku).

Byt je strasne tezky psychologizovat na zaklade par utrzku z internetu, pusobis na me jako vyrovnany clovek co to ma v hlave srovnany a jenz je obohacujici prp sve okoli. Akorat Te ted proste melou okolnosti. Jsem naprosto presvedcena, ze az nekde prorazis ten bludny kruh a prvni vec se povede, to klubko se samo rozmota a vsechno ostatni se srovna mnohem snaz.

A ne, Tvuj muz nejsem :-) Normalne jsem na „ezo“ strasne vysazena a u mnoha lidi to vnimam jako pozu, ale Tobe to - buhviproc - verim

 
sissi001
Kecalka 490 příspěvků 19.02.16 13:37
:potlesk:
 
Bohulinka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 52 inzerátů 19.02.16 13:48

Skvělé, moc jsem se bavila. Taky mám alergii na seno a hádej kdo u nás dává králíkovi seno… :lol:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.02.16 14:01

@LKL Opravdu děkuju moc. Rozebrala jsi mne dost přesně. :lol: :) I manžel mi říká, že jsem hysterka pro pózu. V naprosto maličkých nedůležitých věcech hysterčím, přeháním,‚hroutím se‘ a když dojde na lámání chleba a skutečný průser, tak jsem celkem držák. :mrgreen: Tak jsem se krásně pochválila.

K tomu věření mých ezo myšlenek. Tak ono to spoustu lidí tak má- jako pózu. Neříkám, že ne. Však nejlepší oblast pro podvodníky je ezoterika. :mrgreen: ale já nejsem žádný odborník. Jsou milony věcí, které absolutně nepobírám. Jen veřejně mluvím o svých zážitcích, které se mi udály a o mé změně myšlení, které probíhá.
Ale teď jsem si vzpomněla jednou jsem seděla u jedné docentky na zkoušce z planetární geografie (měla jsem to načtené, ale moc jsem tomu nerozumněla) tak odpovídám dlouhým monologem na otázku a až mne zlatá paní Chvátalová zarazila a říká: Vy to říkáte tak přesvědčivě, že jsem vám ty blbosti i chvíli věřila. No asi to bylo tím, že jsem byla přesvědčená, že to tak fakt je. :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama