Jak na dítě - vztek

Rodičovství
  • emimino
  • 19.08.01

Máte už za sebou ono nešťastné vztekací období. Jak jste je překonali a co jste dělali, když to na dítě přišlo. Poraďte, jak se zachovat, když se dítě začne vztekat, zejména když je venku nebo v obchodě.

Štěpánka
stefinka@atlas.cz

19. 08. 2001, 09:16:51

Vztekání mé prostřední dcery, která byla na mě také extrémně závislá, trvalo od roku do čtyř let. Bylo to několikrát denně. Na běžné vztekání pomáhalo odvést pozornost, nabídnout něco jiného k zájmu, změnit program, dát nějakou práci, ale rozhodně se nesmí vyhovět, pokud jste dítěti řekli, že něco nedostane. Ignorování, trestání, křik nikdy nepomohou. Když dostávala záchvaty (obvykle jeden denně), modrala, válela se po zemi, po konzultaci s dětskou lékařkou jsem použila naplácání na zadeček. Pravidelně při pátém plácnutí se hysterie změnila na normální brečení. Takže dítě jsem vzala do náručí, chovala a ujišťovala o tom, že je moje nejmilejší. Také jsme hráli hru na hodnou a zlobivou Zuzku. později, když nabírala do vzteku, stačilo jenom říct - kde je moje hodná Zuzka? Zase přišla ta zlobivá. A Zuzka se přestala vztekat, řekla já jsem tady, a tak jsem jí pochovala se slovy, že jsem šťastná, že mi zase nezmizela. Je jí 15 a pořád se snaží to zkoušet a něco si vynutit. Vztekání už naštěstí nepoužívá. U malého bratříčka stačí jen odvádět pozornost. Dítě reaguje vztekáním když je unavené, je příliš mnoho dojmů, necítí se dobře a nedokáže zjistit proč nebo když něco opravdu moc chce. Vyjma hysterického záchvatu nedoporučuji naplácání a ignorování dítěte ho myslím zraňuje citově (maminka mě nechce). Chtělo by to názor psychologa.


Zuzana
1zuzana@seznam.cz

10. 07. 2001, 11:18:12

Zachvaty vzteku u svych dvou synu jsem resila ignorovanim a pokud jsem jich mela dost, soupla jsem je do pokojicku a zavrela dvere. Chvili byl rev, potom cvakla klika a uslzene dite se prislo pomazlit. Hlavne to chce klid a nenechat se vyprovokovat. Na verejnosti doporucuji zachovat jeste vetsi klid a nakupovat s ditetem v nakupnim kosi (nebo pokud trochu mozno bez nej).


mirka
pribylova@teris­.cz

12. 06. 2001, 10:36:42

Mám syna (2 a 3 měsíce) a procházíme obdobím vzdoru. Když se vzteká, nevnímá ani slova, ani když ho plácnu, opláchnu studenou vodou, vrhá se proti věcem (skříň, postele, apod.) buší do nich, nic nezabírá. Poradí mi někdo???


Martina
jscomp@jscomp.cz

23. 05. 2001, 11:53:59

Mam roční dceru a ta je uplne zavisla na mne jakmile jdu do vedlejsi mistnosti nebo mě chvili nevidi okamžitě začne naříkat. Díky za každou radu.


petra
24. 03. 2001, 19:09:04

Mam rocniho syna, obcas se taky umi hezky vztekat. Pokud to je opravdu jen vztekani, prehlizit to. Delam jinou cinnost nebo odchazim z mistnosti.Doma to zatim zvladam, zkusenosti v obchodech jeste nemam a rada najake uvitam.


Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek