Jak přišel bráška na svět

Porod
  • Thesis
  • 21.07.14

Aneb můžeme vyhánět, jak chceme, příroda si to zařídí stejně podle sebe. Pokud možno v nejméně vhodnou dobu. :)

Chtěli jsme pořídit prvorozenému synovi brášku brzo, aby si spolu vyhráli, a tak jsme plánovali, že začneme se snažením v dubnu 2014, až bude Deniskovi rok.

4.10.2013 jsem se vzbudila a cítila jsem se „jinak“. Nevím, jak to popsat. Žaludek jsem měla na vodě a v hlavě takový divný pocit, že něco nehraje. Ještě mi doma zbyl těhotenský test po prvním, a tak jsem si ho ze srandy udělala.

// se objevily rychlostí blesku a já si řekla, že se to povedlo nějak moc brzo – prvorozenému bylo za pár dní 5 měsíců. :mrgreen:

Byla jsem šťastná a běžela s testem za manželem. Ten se podíval na test a povídá k synovi v náručí: „Máma je těhotná, budeš mít brášku, Dený…“ Celý den byl nějaký zaskočený, ale za pár dní už se radoval se mnou.

Břicho rostlo a rostlo, vidět to šlo už v 7.tt a já začala nosit volné věci, chtěla jsem to tajit až do Vánoc. To se povedlo a naši i tchánovci měli radost.

Doma jeden lezoucí raubíř a mě těhotenství zmáhalo, chyběl mi spánek. Čím blíž se porod blížil, tím víc jsem chtěla, ať už to je za mnou. Ve 37.tt mi doktor na kontrole řekl, že jsem na prst otevřená, CS7 a že se pravděpodobně další týden neuvidíme. Upnula jsem se na to a řekla manželovi, ať si přehodí dovolenou, kterou měl až od 4.6.2014.

Když jsem se další týden dostavila na kontrolu, doktor udělal Hamiltona a prý do dvou dnů to bude určitě, vše je uvnitř připravené. Hurááá, už zachvilku se zbavím břicha.

Uklízela jsem, vytírala na čtyřech, horká vana denně, jedla jsem pálivá jídla. NIC! Na další kontrolu jsem šla s malou dušičkou v sobě a také naštvaná na doktora, že mi porod věštil už dva týdny zpátky. Nález prý o 100% lepší, další Hamilton.

Druhý den jsem se šla domluvit i za svým porodníkem. Moc milá paní doktorka, se kterou jsem byla domluvená na ambulantním porodu a na pár dalších věcech. Snažila jsem se babskýma radama prďolu z břicha vyhnat, ale nějak se nedařilo.

Začala jsem být nervní a protivná baba. :oops: Manžela jsem přemlouvala na výlety – ZOO, 6km tůra na rozhlednu, dlouhé procházky… NIC! Celý 39.tt mě provázeli každodenní poslíčci, pekelně bolestivý a pravidelný po 15 minutách. Každý den jsem myslela, že už TO bude ono.

3.6.2014 ulehám do postele naštvaná a po výměně názorů s manželem usínám. Kolem jedné ráno se hlásil můj močový měchýř, a tak poslepu zamířím do koupelny. Slyším téct vodu. „Že by se sousedi sprchovali v 1 ráno? Blázni…!“ :zed:

Otevřu dveře na chodbu a tam voda. Procitla jsem hodně rychle a otevřela koupelnu, ze které se valila pára a horká voda. Rychle jsem vzbudila manžela „Zlato, teče voda!“ On myslel, že praskla voda mně, a tak se divil, když jsem ho táhla do koupelny. :mrgreen: Naštěstí vodu zastavil, já v tom šoku ani nevěděla co dělat. Prasklá trubka od bojleru. :roll:

Do tři čtvrtě na dvě jsme vytírali a vyklízeli koupelnu a chodbu. Mě na konci chytli opět poslíčci, takže jsem sedla a prodýchávala. Za ten týden bolestí jsem si už zvykla. Manžel si šel lehnout a já s ním. Zatímco on už spal, já prodýchávala stále častější kontrakce. V půl čtvrtý jsem už nemohla ani ležet, a tak jsem šla psát holkám na eMimino. :mrgreen:

Ve čtvrt na 5 jsem šla vzbudit manžela a se slovy „Miláčku, za chvíli asi pojedeme, mám kontrakce po čtyřech minutách“ jsem sledovala, jak se Zdenda ještě v polospánku obléká a plaší, že HNED jedeme.

Napsala jsem sms mamce, že asi pojedu. Ta mi obratem volala, že za chvilku má jít do práce a jde volat kolegyni, aby šla místo ní. Nechtělo se mi budit Deniska a chtěla jsem ještě čekat. Za pár minut zvonila mamka a divila se, že jsem tak v klidu. Pomalu jsme se sbalili a sedli jsme do auta. Manžel i mamka se mě ptali, jestli mám všechno s sebou. „Jasně, však nerodím poprvé…“

Dojedeme do půli cesty a já si vzpomenu, že jsem u počítače nechala těhotenskou průkazku. Takže rychlá otočka a jelo se pro ní. To už jsem se v autě kroutila jak had, kontrakce po třech minutách. Manžel se bál, že mu porodím v autě. :mrrgeen:

V 6 jsem dorazila s mamkou do porodnice, rozloučila jsem se s manželem a synem a šla jsem na monitor. Změřili tlak a prý jsem otevřená na 5 cm. „To do oběda neporodím,“ pomyslela jsem si. Šla jsem na hekárnu, tam mi mamka říkala, jak jsem statečná – což mě těšilo. :D

Když přišla sestra, řekla jsem, že už to brzo bude, protože cítím nutkání na tlačení. Ujišťovala mě, že to ještě nebude. Trvala jsem si na svém, že to prostě poznám. Tak tedy neochotně zavolala doktorce, která mě měla odrodit. Ta do pár minut dorazila, prý si zrovna čistila zuby a hned utíkala za mnou. Promiňte paní doktorko. :andel:

Koukla na mě a zeptala se, jestli chci píchnout vodu, že se to potom rozjede rychle. „Jo, už jí píchněte, jinak umřu!“

7.05 mi sestra píchla vodu, kontrakce nikde. Přišla první a měla jsem opatrně přitlačovat - cvičila jsem s Aniballem a nechtěla jsem nástřih, tlačila jsem podle doktorky pokynů, aby se hráz nenatrhla.

Druhá kontrakce, hlavička už byla venku a teď vší silou zatlačit. V hlavě mi proběhla myšlenka, jak se mi ulevilo, když jsem porodila Deniska. Dala jsem do toho všechno, co jsem mohla, a potom, co se maličký šprajcnul ramínkama, se mi najednou ulevilo. Mamka si na poslední chvíli oblékla ten jejich oblek, nečekala, že to bude tak rychlé. :-)

Sálem se rozléhal pláč mého miminka. :srdce: Apgar 9-10-10 a byl modrý jako šmoula, takže přezdívka je jasná. Náš šmoulík Mareček se narodil 4.6.2014 v 7.12 s 50 cm a 3550 g.

Zatímco já čekala, než porodím placentu, mamka šla fotit vedle miminko. Byla jsem šťastná, že už to mám za sebou. Hned jsem posílala fotku tatínkovi a ten se jen rozplýval.

Po dvou hodinách na sále jsem šla na 2 hodinky na normální pokoj. Tam jsem si chvilku poležela a kochala se maličkým. Mamka odjela a já čekala na kluky, až přijedou. Já už byla propuštěná a už jsem jen čekala, až se uráčí přijít dětská doktorka. Po přečtení celé A4, jak jsem nezodpovědná a co všechno hrozí miminku, když odejdu dřív, jsem podepsala revers.

V porodnici jsme byli 6 hodin a můžu říct, že jsem si to celkem „užila“. Deníček jsem sepsala, aby si to jednou mé děti přečetli a abych nezapoměla na žádný detail. První deníček najdete tady.

Všem, co dočetli až sem, děkuju. :kytka:

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30595 příspěvků 21.07.14 00:37

Gratuluju k malému..a super, že se nakonec podařilo ambulantně, pamatuju si, jak jsi to řešila v diskusi :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 21.07.14 07:15

Hodně zdraví cele rodině. Jsi teda husta takhle brzo po sobě, na to fyzicky vůbec nemam..

Příspěvek upraven 21.07.14 v 07:16

 
Lucu
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 21.07.14 08:08

Krásné počteníčko po ránu :) gratuluji k Marečkovi :) koukám, že máte mezi dětmi ještě menší věkový rozdíl, než budeme mít my.. :D jak to zvládáš? každopádně ať se vám daří a kluci vám dělají radost :)

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 21.07.14 10:26

Pěkný :hug:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.07.14 12:15

Moc gratuluji k Marečkovi. A musím se vyjádřit k tomu reversu. Jsi podle mě mnohem zodpovědnější než maminy, které rodí doma. A i když někdo nemá rád porodnice, může to vyřešit ambulantním porodem. Na matku i dítě je dohlédnuto a těch 6 hodin vydržet jde…

 
kaja00
Extra třída :D 12587 příspěvků 21.07.14 13:21

Gratuluji k Mareckovi :hug: Pekne fotky :kytka:

 
ivulebobule
Kecalka 248 příspěvků 21.07.14 13:58

Gratuluju :potlesk: :potlesk: :potlesk: Myslim, ze ambulantni porod je idealni kompromis mezi domacim a klasickym v porodnici…

 
Thesis  21.07.14 17:52

@slavuska1 Také jsem ráda, paní doktorka byla ochotná mi vše zařídit a tím jí patří velké DÍK :kytka:

@Lucu Zvládám to-musím. :lol: První týden záhul slušnej, ale už jsme se tak nějak sžili :kytka:

@smon83 Já chtěla AP kvůli staršímu synovi, už po těch 6 hodinách mi bez něj bylo šíleně. :kytka: Doma bych do toho nešla, jsem ráda že jsem byla pod dohledem. ;)

 
Gabiška
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 21.07.14 18:38

Jééé super deníček Luci :kytka: :kytka: úplně se mi připomnělo, jak jsme toto všechno řešily v diskuzi :kytka: Ať se vám všem daří :*

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 21.07.14 19:55

Můj Zdenda měl taky 3550g a 50cm :D

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.07.14 22:34

@LuciElle174 Já jsem s druhým prckem neměla na výběr, letěli jsme záchrankou, hned na císaře a syn se narodil v 33.tt. Takže si mě nechali v nemocnici 4 dny a pak mě pustili. Bylo to peklo být bez starší dcery…Brečela jsem po těch 4 dnech jak želva… Ale jak říkám, jde rodit i ambulantně, ať už z jakéhokoliv důvodu… Je to mnohonásobně menší risk než domácí porod…

 
Rikard
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 90 inzerátů 22.07.14 00:36

Krásný deníček,
Gratuluji k malým.

 
Rikard
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 90 inzerátů 22.07.14 00:37

Jo moc krásný Foto

 
verulicek  22.07.14 10:07

A aniball pomohl? :-) obdiv k tak malému rozestupu dětí…malá měla teď 4 měsíce a celkem by mě děsilo být těhotná - měla jsem vše ok, ale ještě pořád se sžívám s malou a chci počkat až jí bude aspoň rok. Nemůžu spoléhat na to, že budu mít opět těhotenství bez problémů :think:

 
Thesis  22.07.14 18:42

Všem děkuju za komentáře. :kytka:

@verulicek Anibal pomohl a mám ho dál doporučovat :pankac:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 22.07.14 19:20

Krásně jsi to sepsala, jak ti často tvrdím, jsi super matka :potlesk: Já bych to nedala. Já měla Epi-no a pohoděnka, takže taky doporučuju všude kudy chodím :pankac:

 
verulicek  22.07.14 19:29

@LuciElle174 taky mám zkušenosti (výborné) s epinem

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama