Jak se narodila naše Viktorka

Porod
  • žirafííí
  • 09.12.10

30. 11. 2010 se nám narodila Viktorka s váhou 4110 g a 51 cm.

Předem se všem omlouvám za gramatiku a chyby.

Je pondělí 29. 11., vše bylo jako vždy, v 15 hodin jsem musela do porodnice na monitor. Ve 14 hodin vycházim z domu a řikám tak letmo - jej, mě nějak bolí břicho. Sedím na monitoru a břicho stále bolí, až mě chytne taková bolest, že se tam svíjím a zase přejde. Sestra koukla na graf, vše v pořádku, tak nejistě jí říkám, že mě nějak bolí břicho, koukla se znova na graf a říká, jeďte domů, dejte si sprchu a když to nepřejde, přijeďte, až budete mít bolesti po 5 min., tak 2 hodiny.

Cestou domů mě to stále provázelo, byly to silnější křeče, které doopravdy nešly přehlédnout. Konečně jsem dorazila domů, šup pračka a rychle do sprchy. Chvilku se bolest zmenšila, ale nepřešla. No nic, sedím u pc a píšu si čas, kdy to bolí (kdybych věděla co bude tak ležim v posteli a snažím se vyspat).

Už je asi 19 hodin, druhá teplá sprcha nezabírá, bolest je znatelná a stále píšu časy. Čas utíká a už mi to nedalo, brouzdám po netu a hledám diskuze na téma poslíčci, pravidelné kontrakce a porod. Jsem už ze všech článků úplně mimo a nevím si rady, co a jak. Už jsem sem na emimino stále psala diskuze, ale pak jsem si to rozmyslela s tím, že mi stejně poradíte, ať jedu. No, přítel mě poslal znova do sprchy, natočila jsem si vodu do vaničky, kterou máme pro malou a sedla si do ní a bolest furt furt furt.

Už mi to bylo divné, poslíčky jsem nikdy neměla, sprcha nepomáhala, ta bolest, tu jsem za celé těhu neměla a navíc jsem byla 40+3, ale stále jsem nechtěla věřit, že se jedná o začínající porod. Bylo tak 23 hodin a už jsem byla v tranzu co a jak, koukala jsem, jak jezdí autobusy a poslední jel ve 23:46 hodin. Ležím v posteli s bolestmi a nevím, zda vyrazit nebo to vydržet do rána. Se strachem, že pojedeme poslednim autobusem, dorazíme do porodnice, tam nás pošlou domů a my se nedostaneme zpět, jsem zůstala ležet.

Ou, bolest zesilovala a já se při ní už stavěla na hlavu, nevěděla jsem, zda chodit, ležet, sedět, tekly mi slzy. NE, dost, tohle neni normální, vstávám a dobaluji věci do porodnice, přítel se vzbudí, nějak vstane, stojí v koupelně a rejpe se v nose. Bože, já tam lítám, při bolesti se svíjím a on ruku v nose :-D, řeší že nemá umytou hlavu a v čem pojede. Zavolali jsem sanitku a vyrazili ji naproti, 2× jsme se natáhli, jak mrzlo.

Jsme v porodce, bolesti nepřešly, jak jsem čekala. Vyšetřili mě s tím, že jsem na 2 cm otevřená, šli jsem na porodní sál, bylo po 2 hodině ranní. Starala se o mě jedna studentka, strašně fajn holka. Dala jsem si vanu a povídaly jsme si, poradila mi, když mám stah, tak ať se uvolním, no tak to taky bylo pěkné. Na sále jsem naštěstí měla přítele, tak to bylo fajn, pomáhal mi se vším.

Lítala jsem do sprchy, na míč, zkoušela vše, ale nic mi na bolest nepomáhalo. Když mě vyšetřili, tak v půl 6. ráno byl nález stejný, jako na začátku, no to snad není možné, dali mě na monitor, měla jsem stahy ani ne po minutě a silné jako kráva. Nic, prostě jsem se dlouho otevírala. Tak přišla sestra, že mi dá něco, abych si odpočinula a proti bolesti, injekci mi vrazila do zadku jako kudlu, po 20 minutách si říkám: no co to je, byla jsem jak zfetovaná, nevnímala a byla úplně mimo, motala se mi hlava a viděla jsem 2×.

V 7 ráno se střídala služba, takže zase jiná PA a studentka. Asi do 11 hodin jsem byla furt zfetovaná, a pak jsem byla konečně zase při smyslech. Udělali mi klystýr, hned jsem letěla.** Povím vám, ty bolesti byly šílené, nic mi na ně nepomáhalo, a že jsem toho vyzkoušela,** nikdo nedokázal říct, kdy to přejde, bohužel. Doktorka mě vyšetřila a konečně asi na 6 cm otevřená. Píchli mi vodu a už jsem si řekla, no, dneska určitě porodím.

Trpěla jsem šíleně a v tu chvíli nechápala, jak někdo může říct, že tohle je přirozená bolest, to bylo šílené. Doktorka mě vyšetřila a před 14. hodinou mi sdělila: tak vidím to tak, že by jste nejdříve do 2 hodin mohla porodit, no to snad ne, to se už nedá .Otázka: chcete něco na bolest? Tohle, tohle, tohle. A co teď? Přítel nesouhlasil, protože viděl, jak jsem předtím byla mimo a mě se to taky nezdálo, bála jsem se, že zase budu mimo. Něco jsem odkývala a po chvíli PA přišla a snažila se mi vecpat epidurál (věděla jsem, že jsem si říkala, že si ho nedám, protože, co jsme slyšela, že se může stát za následky, tak děkuji).

No, v té mé bolesti mě přemluvila, odešla, že to prokonzultuje. Jsme na sále a já tam trpím strašnou bolestí, prý přítel byl úplně paf, jak mě viděl a řikal si, co mi to udělal, bylo mu to strašně líto a jen opakoval: to musí být strašná bolest. Najednou cítím takový tlak na spodek a říkám: chce se mi tlačit, zazvoň na ně. Přilítli k nám, řekla jsem co a jak Dr. mě vyšetřila, říká: jste na 8 až 10 prstů otevřená (v mé hlavě se objevila otázka: 10? To jde, jo? Já myslela, že jen na 8 prstů).

Oznámila mi, že kdyby mi píchli epidurál, tak bych si to prodloužila, že zaleží na mně. No, to byla jasná volba, takže NE, viděla jsem, jak okolo mě lítají a vše připravují. Takže na pravý bok a při každé kontrakci jen prodýchávat, no to byl konec, já tak měla potřebu tlačit a ta bolest, to bylo šílené. Slyším jen ty hlasy: dýchejte, dýchejte, jako pes, no já bych jim flákla. Říkám, že chci chcípnout, to se nedalo.

Jak dlouho to ještě musim prodýchávat? A konečně: posaďte se, ruce pod kolena a při kontrakci můžete tlačit. No a byla jsem na řadě, tlačila jsem, jak nejvíc to šlo, až mě museli zastavovat. Chválili mě, že tlačím skvěle. Ještě, aby ne, chtěla jsem ty bolesti ukázat. Už vidím vlásky, šáhněte si. Tlačím dál a slyším ještě ramínka. Podívala jsem se a už jsem ji viděla a v tu chvilku slyším přítele jak povídá: už ji vidím, a bylo poslední zatlačení a byla venku.

30. 11 v 15:10 hodin s váhou 4110 g a 51 cm. Slyším, jak říkají, že je těžká a taky, že byla, když ji na mě položili. Byla jsem KO a šíleně hladová, bylo mi vše jedno. Ještě mě potrápili s placentou, když mi zmáčkla břicho tak, že mi málem vylítly oči z důlků a hup, úleva a ještě šití. Na porodní sál ještě stihli přijet moji rodiče a ty jejich krásné výrazy ˜– na to NIKDY nezapomenu. Když jsem ležela, byla jsem přesvědčená, že v pohodě zvládnu vstát, omyl, viděla jsem svaté, hlava se mi motala a žaludek byl na vodě. Osprchovala jsem se a šlo se na pokoj, no, šla jsem jak naprcanej kačer, viděla šedivě a vůbec nic neslyšela.

Na šestinedělí jsem si pěkně pobrečela, Viktorka mi nešla přiložit a řekli mi, že má velký váhový úbytek. Naštěstí vše bylo ok. Už jsem jen brečela a nadále brečím nad tím krásným výtvorem. Neuvěřitelné, jak jsem si ji postupně začala zamilovávat. Strašně jí zbožňuji, i když mě trápí hysterickým pláčem a já nevím co – nakojená, přebalená a stále pláče, chudinka moje!

Těch pár dní po pororodu bych do toho šla určitě někdy znova, jen přítel řiká, že už raději ne :D, ta bolest stojí za toho malého roztomilého drobečka, i když jsem tomu hned tak nevěřila! :-))

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zmimi
Stálice 55 příspěvků 09.12.10 09:34

blahopřeji k miminku ať jste zdraví :kytka:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19727 příspěvků 09.12.10 10:08

krásný, gratuluju a přeju hodně štěstíčka :kytka:

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 09.12.10 10:18

Gratuluji, je narozená ve stejný den jako já :kytka: Teda ty bolesti jsi popsala tak věrně, až se mi zle udělalo :mrgreen:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 09.12.10 10:21

Moc gratuluji :kytka:

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 09.12.10 11:03

žirafííí moc gratuluji ještě jednou! Moc jsem se těšila na deníček. Přeji moc zdraví Viktorce i tobě, moc štěstíčka a lásky do života. Se mi oči zalily slzama jak si to popsala. Měla si těžký porod, si silná a statečná. :hug: :hug:

 
miska.03
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 3 inzeráty 09.12.10 11:45

Tak to sis to fakt užila, ale ten to malé stvořeníčko za to určitě stojí:-) Hodně štěstí! :kytka:

 
korkybill
Kecalka 399 příspěvků 09.12.10 11:50

Gratuluju k narození Viktorky a do společného života vám všem přeju hodně lásky, štěstí a splněných přáníček :kytka: :mavam:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 09.12.10 13:12

Moc Gratuluji :kytka: k Viktorce.
Nádherně napsané :lol:

 
mlada.maminka  09.12.10 14:31
No brrrrr

… to o té bolesti číst jako těhotná, tak nevím nevím :-)
Naštěstí já už to mám od října taky za sebou a plně jsem si teď tu bolest připomněla…Ještě že už mám odrozeno :-D
Každopádně gratuluju k holčičce, je to opravdu kus ženské,ať vám dělá jen samou radost a s odstupem dnů od porodu s Tebou souhlasím, že nám ty zázraky za tu bolest stojí… :srdce:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 09.12.10 16:08

Moc gratuluji k malé Viktorce a že jste to tak krásně zvládly…my máme termín příští týden, tak doufám, že to bude taky takhle relativně v poho, hlavně bez komplikací…přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka… :kytka: :hug: :srdce:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 09.12.10 16:34

Na tvůj deníček sem čekala.Si silná že si to vydržela.A te´d už přeji jen samou radost s miminkem :kytka: :mavam:

 
onia
Stálice 91 příspěvků 09.12.10 16:47

Moc hezky napsane. Velke gratulace k holcice, at hezky roste a prospiva :-)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 09.12.10 17:51

Viktorka je macek, to Ti teda povím, ale krááásnej macek :kytka:

Moc a moc gratuluju, vždy když čtu deníčky s čerstvě narozenými uzlíčky, s pláčem si vzpomenu na tu mojí princeznu, když se narodila. Je jí teď šest a půl týdne a den ode dne se mi mění před očima. :srdce:

Přeji pohodové šestinedělí!!! :hug:

 
Atanerka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 09.12.10 18:02

Moc krásně napsané!Strašně mi to připomíná můj porod a ten byl taky šílený.Ale jak píšeš za ty uzlíčky štěstí to stojí :srdce:Hlavně hodně zdravíčka :kytka:

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 09.12.10 19:52
:kytka: :kytka: :kytka:
 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 09.12.10 20:02

Moc hezké, gratuluji!

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.12.10 23:42

Moc gratuluji a preji vam hodne zdravicka :kytka: A s tim porodem- vim o cem jsi psala, jen ja to mela zakoncene nakonec cisarem. Dobre ze to mas za sebou, ted uz si uzivej mimiska :hug:

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 10.12.10 20:56

holky já už chci taky :cry: proč to utíká tak pomalu? :wink:

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 10.12.10 20:56

holky já už chci taky :cry: proč to utíká tak pomalu? :wink:

 
žirafííí  11.12.10 10:32

děkuji všem :hug: .
smajlicek90- ale neboj to se jen zdá,uvidíš za chvilku budeš mít mimi u sebe :hug:

 
Meggina
Nováček 3 příspěvky 15.12.10 19:23

já taky moc gratuluju..nás to teprve čeká..termín máme 5.2.Jo a když jsem u toho,rodila jste v termínu?

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 16.12.10 20:55

gratuluju k miminku a at krásně roste ten můj raubíř už taky 2 dny pořád řve když zrovna nespí

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 02.04.11 15:46

Krasny denicek, gratuluji ke krasne Viktorce :palec: :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama