Jak se žije s obézním dítětem II

O životě
  • marra
  • 04.05.12

Jak pokračujeme s Prader Willy syndromem. Uběhlo několik dní, možná týdnů od mého posledního vyprávění o mém synovi, který má Prader Willy syndrom. Rozhodla jsem se, že sepíši malé pokračování, jak bojujeme, smějeme se, brečíme, jak se nám prostě daří.

Možná bych mohla začít naším běžným dnem. Vstáváme zhruba o půl sedmé ráno, první, co Ada řekne je, mám hlaaad, a řve tak dlouho, dokud mu není před nos postaven talíř. Většinou se nám ráno ještě spustí krev z nosu, ale hlad je natolik silný, že krev stírám mezi baštěním snídaně. Snídaně je dojedena možná během minuty a začne nový křik o jídlo. Snažím se v klidu vysvětlovat, že už jídlo není, že to stačí, ale odpovědí je mi kousaní do stolu, mlácení talířkem, mlácení hlavou a v neposlední řadě kousaní mě samotné a následné opětovné spuštění krve.

Řvoucí dítě uchopuji do náruče a válením se po zemi se ho snažím uklidnit, zabírá to a po půl hodince je klid. Dávám z dosahu veškeré jídlo zapomenuté na lince, rychle vařím kafe a dítě ženu ven. Hezky si hraje, asi deset minut, než začne náš každodenní utíkací maraton. Naposledy mi utekl, když jsem chtěla zapnout pračku cca 100 metrů do obchodu, kde si sprostě vzal dvě zmrzliny a utekl. Naštěstí vesnice je malá, tak to bylo bez problémů :D Utíkání je na denním pořádku, klidně pětkrát, šestkrát za den. Utíká i přes to, že máme plot. Nevím, jak to dělá, asi má nějaké nadpřirozené schopnosti či co.

Dvakrát, třikrát týdně máme běhání po doktorech. To je pro mě noční můra, jelikož Ada špatně zvládá delší trasy a kočárek je nám malý, tak jezdíme bez něho. Normální cesta od vlaku k MUDr. trvá asi deset minut, pro nás minimálně hodinu, takže všude chodíme s předstihem. U lékařky nastává boj, Adam dostane opět svůj záchvat sotva vejdeme do dveří, dopadá to tak, že já držím nohy, sestra ruce a lékařka se celá zpocená snaží Adama vyšetřit, je mi jí líto, ale díky tomu, že ví, co má Ada za nemoci, tak je velmi ohleduplná. Zrovna mi říkala o nové službě, kde si najmete asistentku, která s nevyšetřitelným dítětem chodí pomáhat po lékařích. Pokud to jen trošku půjde, určitě toho využiji.

Boj máme i s nabíráním krve, musíme chodit na transfúzní oddělení, jelikož tam Adamovi jediní krev odeberou. Píchání růstového hormonu je také boj o život, ale dá se zvládnout. Horší je, když jsem sama doma a nemá mi ho kdo držet. To je pro mě natolik vysilující, že uvažuji, že si koupím flašku Ferneta a před každou akcí se posilním. No uvidíme :D Cesta vlakem se většinou obejde bez větších problémů. Ale nedejbože stavit se někde v obchodě s jídlem. Naposledy v masně, kde měli nízké pulty, ,,ukradl" Ada klobásky a hnal si to ven, kde je měl do minuty v sobě. Nebo taky obral malou holčičku o rohlík, když seděla ve vlaku, to jsem si vyslechla, jak mám nevychovaného syna. Nu což.

Po příjezdu domů letí Adam k lednici, kam si přisune židli a než se vyzuji, má ji docela vygruntovanou, až na to, že jsem pořídila superuzavíratelné krabičky, které neotevřu ani já, takže má maximálně na talířku nachystanou zeleninu nebo ovoce. Po obědě či svačině se ukládá k spánku. Spí zhruba hodinu, ale jen v mé přítomnosti, nejde o to, že není naučený spát sám, ale o to, že tyto děti se většinou zafixují na jednu osobu a jakmile není u nich, tak je zle.

Tento ležící čas prozatím prokládám návštěvou eMimina, takže seto dá :) Budí se a zase jídlo, samé jídlo, pořád jídlo, až mám kolikrát chuť naložit mu na stůl talíře se žrádlem, ať mám alespoň na hodinu klid. Jinak neustále potřebuje nějakou aktivitu, aby na jídlo nemyslel. Není možné nechat ho chvilku o samotě, a když, tak stojí u lednice, nebo zdrhá za plot.

Večer, když jde spát, po píchnutí pera, jsem neskutečně šťastná, že zaléhá. Do té doby, než se mi pětkrát za noc vzbudí, že má hlad. Je těžké mu vysvětlit, že v noci prostě jídlo nebude, přiznávám se,že někdy jsem mu strčila piškot, abych měla klid. Teď už to samozřejmě nedělám, ale za to ho chci někdy uškrtit :) U všeho jídla musím počítat hmotnost, kalorie – čokoláda či kokina, brambůrky, párky, vepřové maso, banány, jogurty, smetana, sýry a mnoho dalšího je pro nás tabu.

Adámek přibírá několikrát rychleji než zdravé dítko. Je hrozné chodit se každý týden vážit a modlit se, ať zase nějak rapidně nepřibere. A ještě hroznější jsou pohledy a kecy okolí, kdy vám každý říká: „proboha, co s ním děláte, že je tak tlustý?“ Nic, láduju ho od rána do večera řízkama. To mi dokáže zkazit den, takové kydy. Je to těžké, když vy sami víte, že děláte, co můžete.

I přesto Adámka miluji, i když ho musím minimálně šestkrát za den převlékat, protože neudrží stolici. Nebo pořád prát, protože má neustále spuštěnou krev. Nebo ho odrhovat od jídla a nechat ho kousat do stolu, či mlátit hlavou o zem. Nebo když se snaží ukrást kdekoli a kdykoli jídlo. Pevně věřím, že se to věkem zlepší, zatím máme přes tři roky a doufám, že s nástupem do školy bude chytřejší a nechá si více věcí vysvětlit.

V září nastupujeme do školky, asistentka nám nebyla schválena, i přesto to chce ředitelka zkusit, doufám, že bude vše v pořádku. Držte nám palce. Stejně, když si vás v noci přivine k sobě, je to ten nejlepší syn na světě. Akorát nám ještě chybí ten kočárek, ať ho tam můžu přikurtovat :DDD

Hodnotilo 20 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32327 příspěvků 04.05.12 06:11

Nechápu, na co já si stěžuju.

To asi máš zmáklý všechny možný dietní potraviny co zaplácnou ale nemají kalorie, co?

 
jesenka33
Závislačka 3928 příspěvků 04.05.12 06:22

Hrozně moc obdivuju ženy-matky které se starají o nemocné a postižené dítě…Při Adámkovo postižení bys myslím,měla mít nárok na asistentku…vy­drž!!§…Hodně síly a štěstí přeju…

 
cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 04.05.12 06:27

Marro smekám, jsi velmi silná žena a držím Tobě i Adámkovi všechny palce so mám :kytka:

 
pusinecka
Nováček 10 příspěvků 04.05.12 06:56

Obdivuji vás. :potlesk: Musí to být těžké. Držím palce, aby se to věkem „zklidnilo“. Jen nechápu, jak vám může utíkat, když zamknete dveře a klíče pověsíte vysoko, tak si přece neodemkne a nemůže vám utéct, může to být nebezpečné i kvůli autům.
Lidé jsou různí, někdo se za tlustým dítětem otočí, jiný to přejde bez povšimnutí.

 
marra  04.05.12 07:01

Zapomnela jsem napsat,ze zdrha,ale mamekousek misto plotu tůje,tak setamvzdycky nejak dostane, :roll: :mrgreen:
Jinak jo,kalorie mam v malicku,ale samozrejme nekdy polevim a zmrzku dostane,zastak krkavci nejsem 8)

 
fialína
Závislačka 4536 příspěvků 04.05.12 07:27

Holka, máš to drsné a máš můj obdiv.

 
cilly
Generální žvanilka 20471 příspěvků 04.05.12 07:42

Máš můj velký obdiv! :kytka: :potlesk: Jsi skvělá máma!!

 
karkulina
Kecalka 149 příspěvků 04.05.12 07:58

Ach jo, to musí být strašně těžký. Obdivuju Tvůj nadhled. A moc přeju, aby se to věkem zlepšilo a Adámek byl víc v pohodě.

 
barvik
Závislačka 3483 příspěvků 04.05.12 08:07

Teda strašně moc tě obdivuju! jsi skvělá máma! Tohle musí být opravdu náročné, na druhé se vykašli, oni ví prd. Hlavně že ty víš, že malý je nemocný a nemůže za to ani on ani ty. :hug:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 04.05.12 08:11

První deníček, který mi rozbrečel. Spousta maminek si stěžuje na kraviny a ty to bereš tak statečně a přitom bys měla důvod si postěžovat. A kolik mu je let a kdy se ta nemoc provalila a je šance ji zastavit případně úplně vyléčit nebo je navždy odkázán na tvoji péči? Vůbec si něco takového nedovedu představit, jsi moc statečná, trpělivá a vůbec tě prostě obdivuju. Musí to být hrozně náročný, mě stačí, když mají děti rýmu a už odpočítávám dny, kdy to bude lepší.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.05.12 08:16

Marro ty jsi skvělá.To že to zvládáš je obdivuhodné ale ono když nic jiného člověku nezbývá tak musí vid,ale hlavně že si skvělá že i přes tvé životní peripetie a sra–čky jsi pořád taková skvělá usměvavá a kdybys mohla tak se rozdáš pro druhé.
Mám tě ráda :hug:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 04.05.12 08:26

…smekám před tebou :potlesk: musí to být strašně těžké a vysilující.Moc držím palečky,ať se to věkem zlepší :) Drž se :kytka:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 04.05.12 08:49

Marro smekám klobouk :palec: . Moc vám přeju, ať se vše jen zlepšuje :)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 04.05.12 08:51

Zakladatelko, už jsem od tebe jeden deníček četla a velmi mě zaujal. Našla jsem si na internetu informace o PWS a smekám, jsi úžasná mamina - je to náročné, ale moc tě chválím za to, že to nevzdáváš, své dítě miluješ a bojuješ s ním. Zjistila jsem, že to tak někdy i nebývá… :hug: :kytka:

P.S. Chtěla bych tě poprosit o fotečku toho tvého mazlika, chtěla bych ho vidět - určitě je krásnej. :srdce:

 
Misuldy  04.05.12 09:11

Budu Vám držet palce, aby to bylo lepší! A na blbé kecy lidí se z vysoka vyse… ! Ať si hrabou na vlastním písečku a ostatním dají pokoj. Ví prd!!! Držím palečky :kytka:

 
cher  04.05.12 09:23

Marro je mi do breku. Zrovna prožívám období, kdy je moje téměř dvouletá dcerka furt nemocná. V lednu jsme leželi ve špitále s campilobakterií, pak běžné neboci, teď byl téměř dva měsíce kašel se záchvaty, kdy půl noci nespala, dvoje atb za sebou, které nezabraly, rtg plic, který vyšel blbě, tak na pozorování do nemocnice, tam naštěstí potvrdili, že rtg je v pořádku, min.týden nás pustili a od té doby si stěžuje, že jí bolí břicho, včera teplota, dnes jsem šla na výtěr, kdy mi dr řekla, že někdy ta campilobakterie se ve střevech udrží a i když je výtěr negativní, po pár měsících může být zas pozitivní, tak možná to má zpět, výsledky budou ve středu. Díky tomuhle všemu malá téměř nepřibírá, už půl roku má deset kilo a když náhodou dvacet deka přibere, tak druhý den je zase shodí, protože má třeba teplotu a nemá chuť k jídlu. Cítím se vyčerpaně, otráveně a mám pocit nespravedlnosti. Díky za facku v podobě tohoto deníčku, protože jsem si uvědomila, že člověk, když má pocit, že nemůže, tak jesště desetkrát může. Jinak, kdyby nám Adámek, nějaké kilíčko poslal poštou, tak poštovné je na mě :) Drž se, posílám mnoho a mnoho sil a možná i nějaký zázrak, kdyby se stal a Adámkovi by se nějaká potíž vytratila, to by bylo supr :srdce:

 
cher  04.05.12 09:24

Chtěla jsem to normálně poslat do komentářů, nereagovala jsem na Misuldu

 
Loll
Závislačka 2825 příspěvků 04.05.12 09:28

Marro, klobouk dolů :kytka:

Moje děti jsou taky rozežraný, jen co rozlepí oči, tak slyším: papááááát :roll: , ale mám to s nima podstatně jednoduší než ty se svým chlapečkem.

Držím palce a přeju hodně síly! :mavam:

 
ledovecek
Kecalka 295 příspěvků 04.05.12 09:44

Jsi asi uzasna zenska a mama, na ostatni kasli,at si hledi sveho.Drz se.Drzim pesti,at se Adamkovi ve skolce dari.

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 04.05.12 09:56

Jsi skvělá máma, co zaslouží obdiv!!! Moc držím palce, aby se nemoc aspoň trošku zmírnila, aby se Adámek naučil ovládat svoje chutě, svůj hlad a aby se mu ve školce líbilo. :*

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 04.05.12 10:01

Obdivuju tvůj nadhled :)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 04.05.12 10:35

Držte se :hug:

 
zivo3ka
Kecalka 171 příspěvků 04.05.12 10:39

Obdivuji tě za to že to všechno zvládáš vím že to musí být všechno děsně těžký ale jsi skvělá máma.Na řeči jé se vykašli .Držím Vám oboum palečky:-)

 
marra  04.05.12 11:07

Holky,ono kdyz neco takoveho prijde,tak kazdaby jste to zvladla levou zadni.Fakt :* Jinak me zase kope dopredu jina spousta pribehu,nemocnych deti,viz serber.postizene deti.cz.To si vlastne uvedomite,ze jste skoro v poradku a nicvam neni.Ale pro kazdou mamku,je vlastne strasne tezke videt to sve dite trpet a pro kazdou je to narocne.At uz jde o chripku,ci neco jineho.Me prave vcera trosku rozesmal jeden denicek,kde si maminka stezovala jak to ma tezkle s jednim zdravim ditetem.Proto jsem vlastne tenhle napsala :oops: :lol: Jinak ja jsem takovej pozitivni clovek,beru vsechno tak jak je,byly samozrejme chvile kdy jsembrecela a mrcela ze to nezvladnu,ale zijem :mrgreen: Jinak Adovi jsou tri roky,nyni merime 92cm/25kg.Nemoc se zjistila teprve par mesicu zpatky, :zed: skoro tri roky,jsmechodili po lekarich a nikdo nic nevedel.Doporucuji si precist muj prvni denicek,tam je to popsane.Vsem dekuji za reakce a foto poslu do zprav :kytka:

Příspěvek upraven 05.05.12 v 13:04

 
Kapřík90
Závislačka 3096 příspěvků 04.05.12 11:32

já bych tohle nezvládla jsi skvělá máma :hug:

 
Black_Orchids
Závislačka 3752 příspěvků 04.05.12 11:41

Ahoj :mavam:
viděla jsem kdysi poměrně obsáhlý dokument na BBC o lidech s tímto postižením… sledovali několik dětí různých věkových kategorií, až po ty čerstvě dospělé. Strašně velkou roli hrála výchova a vštěpování zásad ohledně jídla už od mala. Je velmi obtížné najít balanc mezi zákazem a povolením toho, co může sníst… v pubertě bývají obvykle už těžko ohlídatelní a své frustrace z dětství si o to víc kompenzují (jak jinak než jídlem).
Máš můj velký obdiv za to, jak o syna pečuješ, a zároveň ti moc držím palce, abyste našli správnou cestu.

 
marra  04.05.12 11:45

@Black_Orchids :mavam:
Přesne je to o vychove a o vstepovani zasad.Taky si to myslim,nam hodne pomaha dietolozka,ikdyz vubec na zacatku nevedela o co jde :roll: :mrgreen: Ale sami lekari z Olomouce mi rekli,ze proste vekem seto vse upravi,deti budou mit vice rozumu a vlastne bude vse jednodussi,tak uz se tesim :think: :mrgreen: Akorat me mrzi,ze jsme nato prisli az ve trech letech,kdybydriv,tak by se nam hned jinak ty trio roky zilo :zed:

 
Kakika
Extra třída :D 14190 příspěvků 04.05.12 11:53

@marra Bohužel pozdní diagnozy už se vrátit nedají. Je to veliká škoda, protože kdyby jste to věděli dřív, nejpsíš by ani syn nevypadal tolik obézně. Moc mě to mrzí, já vím, že když je problém, tak to ta máma prostě zvládnout musí, ale upřímně, ne každá to zvládne s takovým nadhledem, bez ohromné sebelítosti a hlavně bez léků. Já bych asi pacientem psychiatrie byla :nevim:

Ten zpomalený růst s tímto syndromem také souvisí?

 
marra  04.05.12 12:03

@Kakika No tak taky jsem nekdy naKroměříž nebo na provaz :mrgreen: :mrgreen: Kdyz uz fakt nemuzu a je hooodne velka krize,tak uspim rarachy a jdu treba na hodinku ven,jen tak do lesa,nebo se projit.Ano jeden ze znaku teto nemoci je velmi pomalej rust.Taky nizsi IQ,hypotonie,a­gresivita.Ja vzdycky kdyz vidim tluste dite,tak ho zkoumam a rikam si jestli taky treba nema Prader,ale ony ty deti vypadaji zdrave ,ale par zanku tam je.Vetsinou maji svetlejsi vlasy,mandove oci,zuzene prsty,pusinku jako ptacek,a tuky se ukladaji na brichu a bocich.

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 04.05.12 12:08

Přečetla jsem to s otevřenou pusou, ani jsem nevěděla, že něco takového je :oops: :oops: Přeji vám oběma hodně štěstí :kytka: a hlavně sil..
Můžu poprosit odkaz na první deníček? Nenašla jsem ho..

 
marra  04.05.12 12:19

https://www.emimino.cz/…itetem-8927/

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 04.05.12 12:41

Marro tohle by si měly přečíst všechny ty stěžovatelky s hodnými dětmi, co už neví roupama coby a hledaj problémy,kde nejsou a plačou,jak jsou vysílené..... Život ti teda nadělil pěkný dardy,musíš být ohromně silná a báječná ženská.
Držte se, hlavně ty, smekám před Tebou !

 
veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 04.05.12 13:08

nápodobně, taky nechápu, na co si stěžuju, člověk najednou přehodnotí spoustu věcí…

:hug: :hug: :hug: hodně sil do dalšího boje

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 04.05.12 13:09

tak jsem přečetla i ten první deníček a je mi to líto :( jak to vnímá starší bráška? Chápe to? A jaká je prognoza do dalšího života? Bude se to lepšit?

 
marra  04.05.12 13:14

@PetaP Peti starsi braska,to vnima tak nejak velmi bojovne.Vi,ze ma Adámek problem,casto to zminuje,treba zrovna kdyz se misto deseti minut do skolky,soulame tricvrte hodky,nebo kdyz mu bere jidlo z talire,musi vetsinou jist oddelene,ale ma teprve pet let,takze nejake velkechapani zatim ne.Spis mrzi me,ze nemam tolik casu na starsiho,to me opravdu mrzi :? Jinak ziju pritomnosti a verim ze cim bude Ada starsi tim to bude lepsi. 8)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.05.12 13:20

Marro já taky včera četla ten deníček o nezvládnutí jednoho dítěte.Nechtěla sem to tam komentovat proto že někdo má jiné hranice zvládání i pocitové stránky,ale taky sem si hned vzpoměla na vás ;)

 
Hodaka  04.05.12 13:30

Marro mě tvůj dnešní deníček rozesmál, jsi skvělá :hug: rozesmál ale tím že je perfektně napsaný, jinak si myslím že jsi kolikrát zralá na cvokhaus, nebo Adámek na babybox :lol:
Nikdy jsem neslyšela o této nemoci, teď si to půjdu pohledat, ale už jen podle toho co píšeš je to mazec.
Přeji ať se Adámek začne trošku ovládat, a tobě se trošku uleví, přeji ti moc síly a spoustu radosti s klukama :hug:
Na lidi se vyprdni, je jich spousta kteří nevědí že taková nemoc existuje.I když je to těžké, protože Adámek asi hodně vyčnívá, podle těch kil co jsi napsala.
Buď pořád taková jaká jsi :hug:

 
meduzza
Echt Kelišová 8515 příspěvků 04.05.12 13:33

Marro ráda čtu tvé příspěvky, přeji vám hodně štěstí :hug:

 
Hodaka  04.05.12 13:33

Proč tam skáčou ty reakce? :nevim:

Jo některý diskuze a deníčky jsou pro pobavení, proto je dobře že se tu objevují i takovéhle ;) každý normální člověk si řekne „nejsem já blbá, na co si stěžuju, mám zdravé dítě, tak se nic neděje“

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 04.05.12 13:45

Marro-malokdy reaguju nanejaky denicek,ale ten tvuj je skvely :potlesk: .Skvele napsany,skvelou zenou se skvelym nadhledem :potlesk: :potlesk: :potlesk: TEn potlesk si zaslouzis a ne jen za to,ze ho nepises narikavym tonem :palec:

O tehle nemoci slysim prvne,jdu si precist tvuj prvni denicek..

Drzim tobe i Adamkovi palec a hodne stesti :kytka:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 04.05.12 13:58

Musí to být hrrrozně těžké,smekám,jak jste silná žena,kolikrát si stěžuju na to a tamhleto,ale toto je rána od života,když dítě trpí nějakou nemocí,pro matku je to hrozná rána,každá bychom daly pro ty naše robátka to nejlepší,jejich nemoci vzaly na sebe…držte se se synkem a vlastně celou rodinou,posílám moc síly a přeji,aby se s rostoucím věkem lépe dařilo tuto nemoc zvládat :hug:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 04.05.12 13:59

Tak to je celkem hnusný poukazovat na někoho, kdo se cítí špatně a podělí se o svý pocity, že jako v porovnání s někým jiným na tom tak zle není. Co vy víte o tom, jak se ta holčina, tuším Opočno, zrovna cítí. Dítě holt nemá žádnou diagnózu, tak drž hubu a nestěžuj si, koukej jak to jiný skvěle zvládaj??? To je mi ale podpora, chce se mi fakt :poblion:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 04.05.12 14:09

@Gina108 já jsem tady na nikoho adresně nepoukazovala ,nevím,proč mi k mému příspěvku podsouváš nějaký konkretní příklad stěžovatelky ?
A z toho pak vznikaj hádky. Utvořme si problém,kde není :roll: :lol:

 
marra  04.05.12 14:13

@Gina108 :mrgreen: :mrgreen:
Tak ted jsem se zasmala jaGino,osobne si myslim,ze to Berry nemyslela nijak zle.Proste jen napsala,to co napsala.A oprav­du,mit zdrave a jedno dite,jeproti jednomu ci vice nemocnym hracka,ja nevim proc hned blijes? :think:

 
marra  04.05.12 14:16

@berry4 Poukazala jsem ja,ne sice nickem ale napsala jsem,ze jsem tenhle denicek napsala jako skoro reakci na ten vcerejsi co jsem zde cetla.Me vytvoril usmev na ksichtu,pac proste jsem az takovej problemnikdene­videla,ale tim nechci rict,ze to neni pro pisatelku narocne,vychova deti narocna je,coz o to. :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 04.05.12 14:33

@marra To je o síle osobnosti, no. Vím, že ty jsi velmi silná :palec: ale někdo holt není. Těžkosti a problémy nejde vůbec hodnotit objektivně, záleží na tom, jak to kdo prožívá. Někdo s lehkostí zvládá starat se o postižené dítě a někdo páchá sebevraždu proto, že ho opustila milenka. Já myslím, že i ti citlivější prostě potřebují podporu a nelze to jen tak šmahem vyřídit, že řešej kraviny.
Jo a můj obdiv máš, vo tom žádná. Ne jen za to, jak se staráš, ale hlavně za to, jak to zvládáš ještě s humorem a jasnou myslí. :kytka:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 04.05.12 14:51

@marra Jsi úžasná jak to zvládáš. Přeji mnoho sil, určitě je to těžké odolávat brečícímu dítku a stále dokola vysvětlovat, to či ono. Jsi silná žena :hug: :hug:

 
Čekatelka
Extra třída :D 14414 příspěvků 04.05.12 14:51

Jste úžasná!!!!

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 04.05.12 14:59

Člověk si často neuvědomuje, že štěstí leží v těch elementárních součástech života. Přeju hodně moc sil, hodně štěstí, hodně zdraví a pro každý den mnoho úsměvů tobě i Adámkovi! :hug:

 
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 04.05.12 15:02

Marro, to je mazec toto… :?

Při čtení jsem si říkala: šmankote, jak se jí tam do toho dne ještě vejde to další dítko. Ale bojuješ statečně, máš můj velký obdiv. :palec: A s jakým humorem to zvládáš. :potlesk:

Vím, že to nemáš jednoduché po více stránkách. Kdybych pro tebe mohla něco udělat, dej vědět, napiš SZ (oblečení či věci po dětech atd. můj starší má 3,5 roku, velikost 104, něco určitě nebudu potřebovat, nebudu schovávat pro mladšího, napiš…!)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama