Jarní těhulky - Třetí trimestr

Těhotenství

Milé maminky a těhulinky! Doba poskočila, den se prodloužil, bříška povyrostla, některé z nás už to mají za sebou, další už mají sbaleno do porodnice, my ostatní si ještě okusujeme nehty, dokupujeme výbavičku, prohlížíme porodní sály, vybíráme jména?. Ale chystáme se všechny!! Co nás těhulky ještě čeká?

V posledním trimestru se vyvíjejí miminku smyslové orgány. Děťátko slyší a může svou nelibost (třeba u hlasité
hudby nebo křiku) dát najevo pohyby! Zvuky, které slyší v těhotenství si pamatuje, proto může po narození reagovat třeba na hlasy nebo jiné zvuky, které slyšelo v bříšku. Dítě začíná i vidět. Vnímá, když je maminka na sluníčku, to vidí jako purpurově červené světlo (podobně jako když máme zavřená víčka). Když je v šeru, vnímá to jako fialové prostředí.

Děťátko také přibývá na váze, má v děloze čím dál méně místa. Většinou kolem 34. týdne zaujme polohu hlavou dolů a otáčí se jen podél osy. Samozřejmě jsou možné výjimky. Naše porodní asistentka nám vyprávěla o mamince, u které se dítě otáčelo ještě těsně před porodem. Bylo to způsobeno psychickým rozpoložením maminky, velikostí miminka a dostatkem plodové vody. Poloha miminka se zjistí na ultrazvuku ve 35. týdnu, ale dá se zjistit i pohmatem. Dřív nebyla technika na takové úrovni jako je dnes, ale každá porodní bába uměla nahmatat miminko? Můžete to zkusit doma s manželem. Když budete trpěliví, povede se vám časem určit, kde je zadeček a kde hlavička. Kdo má ještě ve 35. týdnu miminko koncem pánevním (zadečkem dolů), nemusí zoufat. Pořád je naděje, že se miminko otočí hlavou dolů. Několik fíglů uvádí autorka knihy ?Zdravé těhoternství, přirozený porod? Ingeborg Stdelmann:

1.Indický most: Leh na zádech, pokrčené nohy a pánev zvedneme vysoko nahoru, lýtka co nejvíce k tělu. Tato poloha je pro dítě nepříjemná, proto se snaží z ní dostat otočením. Cvik se má provádět co nejdéle, ale pozor ? v této poloze se poměrně těžko dýchá, proto raději uvolnit, vydechnout si a zopakovat až po nějaké době.

2.Mechanické otočení dítěte ? provádí pouze školení odborníci za pomoci ultrazvuku

3.Moxování ? přikládání pelyňkových cigaret k akupresurním bodům na chodidlech ? opět provádí jen školení odborníci

4.Svícení baterkou ve směru kotrmelce ? porodní asistentka by měla pomoci určit polohu dítěte a poradit, kterým směrem svítit.

Pokud se vám při uvedených způsobech vyloudí úsměv na tváři, nedivím se. Žijeme v technické době, dky věříme více přístrojům než svým instinktům a ?babským? metodám!

Možné obtíže:

Pálení žáhy: Jak miminko roste, tlačí na vnitřní orgány. Žaludeční šťávy se dostanou do trávicí trubice a způsobí nepříjemné pálení. Na vině jsou hormony a tlak na žaludek. Obtíže může zmírnit snížení dávek jídla ? nepřejídejte se, jezte jen do polosyta, ale častěji. Pozorujte, co vám nepříjemné pálení způsobuje. Pomáhá fenyklový čaj popíjený po jídle. Zkuste rozkousat několik přírodních mandlí ve slupce. Někomu pomůže doušek mléka po probuzení, jinému ananas nebo rajčata. Z léků je nabízí Renie, je možné podávat v těhotenství.

Křečové žíly: Někdo k nim má sklony, i když není těhotný. Sprchujte se od spodu chladnější vodou a postupně přidávejte studenou ? nohy se lépe prokrví. Cvičte chůzi na špičkách ? stoupněte si na špičky, jak nejvíc to jde a projděte se několikrát po místnosti. Můžete cítit mravenčení nebo i mírnou bolest ? při náznaku křeče, cvičení přerušte. Odpočívejte s nohama nahoře!

Hemeroidy: Způsobuje pomalá činnost střev. Předcházíme vhodnou stravou a posilování pánevního dna, tím se prokrví pánevní oblast. Většinou problémy ustoupí po porodu.

Édemy (otoky ? zadržování vody ve tkáních): Kolem 30. týdne se mohou objevit otoky na pažích a na nohou. Do určité míry je to normální, ale mohou ukazovat na špatnou činnost ledvin. Doporučuje se odpočinek a vyvarovat se stresu. Pomoc mohou i bylinky ? kopřiva, přeslička a březové listí.

Křeče v lýtkách: Způsobené větším přetížením končetin. Úlevu poskytnou masáže, chození a přísun hořčíku. Pokud neberete pravidelně Magnézium, můžete popíjet minerálky s vysokým obsahem hořčíku (Magnézia ? pozor, přestat po 39. týdnu!! Může oddálit porodní stahy!!)

Nespavost: Rada: Okuste se co nejdříve zase usnout! Jistě mnohou z nás pobaví. Usnout ano, ale jak?! Mě pomáhá něco vypít, protože po hodině bdění mi obvykle vytráví. Ohřeju si čaj nebo hrnek mléka, projdu se, otevřu si okno, vypláchnu pusu a zkusím pravidelně a hluboce dýchat. Pokud to nepomáhá, berte to jako čas strávený s miminkem ? dejte si ruce na bříško, dýchejte do něj a hlaďte si ho. Budete to aspoň užitečně strávený čas!

Zácpa: Vláknina, vláknina, vláknina + zapíjet a hýbat se! Jiný recept není. Činnost střev je také jiná, můžeme jen pomoci líná střívka trochu rozhýbat. Stačí si lehnout na bok, u horní nohy přitáhnout špičku směrem ke kolení a kývat nohou dozadu a dopředu. Nohu můžeme směrem dopředu i mírně pokrčit. Kdo může na procházku, má vyhráno, pohyb na čerstvém vzduchu udělá své! Na lačno popíjejte heřmánkový čaj. Jezte saláty a dostatek čerstvého ovoce.

Nedostatek železa: Zjistíte z odběrů krve. Doplňujeme dosazením potravin s vysokým obsahem železa.

Příklady množství potravin poskytujících 2mg železa:

pistácie ................... 14g
kešu (pražené) ........ 32g
hnědá čočka ........... 57g
cizrna (vařená) ........ 95g
celozrnný chléb ....... 74g
sezamová semínka .. 19g
melasa .............­....... 22g
sušené meruňky ....... 59g špenát (vařený) ....... 125g

Další potraviny: Kopřivové listy, zázvor, sójová mouka, proso (jáhly), žito, sójové boby, petržel,pšenice, slunečnicová semínka, oves, mandle, arašídy, kokos, mák, vaječný žloutek, rýže

S nedostatkem železa se budete potýkat i po porodu. Většina lékařů naordinuje pilule, když se zeptáte, v kterých potravinách je dostatek železa, většinou neví?. Sestavením vhodného jídelníčku není nutné užívat železo v tabletách. Zeptejte se pouze na doporučenou denní dávku. V Materně je 60 mg na den. Pokusím se nějaký jídelníček sestavit.

Zkracování děložního hrdla: Příčin je celá řada. Můžou způsobit kvasinky a steptokoky. Doporučuje se výrazně obezit sladké a konzumovat zakysané výrobky. K intimní hygieně používejte pouze vodu nebo kosmetické přípravky k tomu určené. Rozhodující slovo má váš lékař. Většina z nich nedoporučuje pokračovat v těhotenském cvičení. Pokud nemáte naordinovaný klid na lůžku, nemusíte vynechat pravidelné cvičení, stačí jen upozornit porodní asistentku, která kurz vede. Ta vám řekne, které cviky máte vynechat nebo nahradit jinými.

Závěr těhotenství:

30. týden ? většina lékařů provádí druhý odběr krve, případně měření miminka.

Od 32. týdne uvolňujeme pánevní dna, při posilování pánevního dna zakončíme úplným uvolněním a lehkým zatlačením na konečník. Tyto cviky provádíme po celou první dobu porodní spolu s prodýchávání. Kdo ještě cvičit nezačal, měl by začít teď!!

35. týden ? čeká nás poslední utz, kde se zjišťuje poloha miminka. Můžete začít s popíjením čajíčku z malinového listí a masáží hráze. Podrobněji si to popíšeme v následujícím deníčku. Četla jsem tu názor lékaře, že tyto procedury jsou zbytečné. Co na to říct? Rodit budete vy a ne váš lékař!! Sedět na nastřiženém a zašitém zadku budete také vy a milovat se s poraněnou hrází budete také vy na ne váš lékař!! Masáž hráze může výrazně pomoct, uškodit nemůže. Zříct se jí musí jen těhulky, které se předčasně otvírají. Popíjení čajíku a masírování choulostivého místečka může dopomoci tomu, že nástřih bude zbytečný.

Od 39. týdne byste neměli pít Magnézii ani brát Magnézium v tabletkách! Magnézium utlumí přirozené stahy a vy pak můžete přenášet! Naopak se doporučuje muchlování, protože sperma obsahuje hormon, který vyvolává porodní stahy. Předčasného porodu se už bát nemusíte, miminko vykoukne, až když je řádně připravené!!

Schválně ? kdo z vás má přes pupík hnědou čáru? U Verunky jsem jí měla, a teď nic! Některé holky ve cvičení jí mají tmavě hnědou a silnou, jako by si jí namalovali tužkou na obočí?.

Alice + Jakoubek 31 tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.03.04 20:55

Milé spolutěhulky a maminky:)

Tak je tu konečně slíbená tabulka, moc se omlouvám, že jí kopíruju ze závěru minulého deníčku, ale tam by si teď už asi nikdo nepřečetl:)

Ali díky za super deníček o 3. trimestru, napsala jsi to skvěle a je tu spousta informací:)

Chtěla bych moc přivítat nové těhulky, teda vás holky je:))) Jestli to bude možné, zkuste o sobě napsat víc, ať nejste jen položkou v seznámku, ať o vás víme víc:)

Zvlášť bych prosila těhulky březnové, ať jestli se jim chce, píšou co nejvíc, ať my opožděnější múžeme sledovat, jak se to blíží, co prožívají a tak vůbec, je to přece strašně napínavé, že už každou chvílí se může vykuklit další miminko:)))

Jinak v tabulce je docela dost těhulek, o kterých už dlouho nebylo slyšet, je to škoda, protože pak nevíme, jestli nás ještě čtou, jak se mají, jestli jsou vůbec ještě 2v1. Tak prosím, písněte, ať o vás víme:)

Tak tady je tabulka aktualizovaná ke dni 5.3.2004, pokud jsem někoho přehlédla, prosím křičte:) .............­.............­.............­.............­........-

Narozená jarní miminka:)
Evásek 12.2.2004 dvojčátka 9:15 Monika 44cm/2450g a 9:20 Terezka 44cm/2250g 36TT
Sevca 15.2.2004 Nelinka 46cm/2550g TP 4.3.2004 38TT
Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm/2930g TP 14.3.2004 36TT

Termíny porodů, skóre pohlaví miminek a jména, odkud jsme:

Březen:
Hanča 3.3.2004 (překvapeníčko pro nás, neřeknou a neřeknou:) PLZEŇ
al-ex 10.3.2004 (překvapeníčko -tuší holčičku) Slovensko
Leena 28.3. 2004 (utz ?chlapeček Vojtíšek) OLOMOUC
Mart 19.3. 2004 (utz ? chlapeček Tomášek) PRAHA
Zuzula 25.3. 2004 (utz -chlapeček) Slovensko
Klára 25.3. 2004 (???)
Maxik začátek března (???)

Duben:
Baghira 2.4.2004 (utz ? holčička Eliška)
Alex 5.4.2004 (utz ?chlapeček Sebastián nebo Davídek) USA
Maky 6.4.2004 (utz -holčička)
Lenka 8.4.2004 (utz -překvapeníčko) ZLÍN
Katka 11.4.2004 (utz ? chlapeček) HRANICE na Moravě
Růžička 13.4. 2004 (???)
Lentilka 14.4. (holčička) PRAHA
Mirka 14.4.2004 (utz ? holčička Barborka)BRNO
Claire 15.4.2004 (utz -chlapeček)
Slávka 15.4.2004 (utz ?holčička Barborka)
Alfinka 18.4.2004 (utz ?holčička Elinka) ZLÍN
Roxana 28.4.2004 (???)

Květen:
Gio 1.5. 2004 (utz ?holčička) PRAHA
Helena24 2.5.2004 (utz ?chlapeček Lukášek)
Senti 4.5. 2004 (utz ?holčička Karolínka) PRAHA
Makys 5.5.2004 (utz ?chlapeček Vašík) PRAHA
Peg 7.5. 2004 (na 90% prý holčička Verunka:)PRAHA - ZÁPAD
Alice 7.5. 2004 (utz ?chlapeček Kubíček) BRNO
Kikinka 7.5.2004 (utz ?chlapeček Tedýsek) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Kostička 7.5.2004 (utz ? holčička)
Diny 9.5. 2004 (utz ?chlapeček Davídek) PLZEŇ
Nezbeda 13.5.2004 (utz -chlapeček)
Sasa V. 14.5. 2004 (utz ? holčička Monika)
Leona 14.5. 2004 (utz ? holčička) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Netka 15.5. 2004 (utz ? chlapeček Nikola)
Vega 20.5. 2004 (utz -chlapeček)
Doriska 21.5. 2004 (utz -chlapeček)
Tanina 23.5.2004 (utz ? holčička Julinka) PRAHA
Beata 24.5.2004 (utz ? holčička Klárka)
Jana 20.5.2004 (utz ? holčička)
Květinka 20.5.2004 (utz ? holčička Elen)BRNO
Alena 27.5.2004 (překvapeníčko?:))
Aicha-Iva 30.5.2004 (utz ? holčička Ivanka)

Červen:
Monis 21.6.2004 (holčičky dvojčátka:)
Petronella 23.6.2004 (dvojčátka:)

Skóre pohlaví miminek (všech ? narozených i těch v bříšku:) Fotbalisti x Mažoretky : 16×22

Překvapeníček bez udání pohlaví je ve hře ještě 10!!!!!! .............­.............­.............­.............­..........
Dovolila jsem si do Jarních miminek už narozených napsat také Sevcu s její maličkou Nelinkou, sice Sevca nechodí do našeho deníčku (i když že by už možná nás třeba četla?:), ale známe se z chatu odtud z e-mimina, je to prima holka a její Nelinka je už i v naší Fotogalerii a je to bezesporu krásná Jarní holčička:)

Posílám seznámek, je nás strááášně moc a to je paráda, a pak že se nerodí:)))

Pápá Vaše Diny a Davídek (31tt)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.03.04 20:59

Ještě k té těhučáře:) U Zuzanky jsem měla velkou, jak jsi Ali psala, jakoby tužkou na obočí psanou tlustou čáru odshora dolů až k podbřišku. Ale teď po ní není ani památky…Před týdnem jsem se radovala, že už se rýsuje…a ona to byla čára od vytlačeného švu od kalhot:)))

Že by u chlapečků nebyla???:)

Diny a Davídek:)

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 05.03.04 21:44

U chlapečků je taky, ale já ji poprvé měla taky a máme Ondru, no a teď to bude taky kluk a nemám ji… .

Že by u toho druhého mimi nebyla?

Zítra zkusím něco napsat, dnes už se mi zavírají očka, Ondra mi dal dnes v parku zabrat.

Pa, pa Helča 31+6 tt
Ještě zdravím všechny nové těhulky, ať se jim tu všem líbí.

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 06.03.04 09:07

Holky!

Jedeme na víkend do Zlína, ozvu se zase v pondělí nebo v lepším případě v neděli večer.

V noci jsem nemohla spát, tak jsem napsala příspěvek do Filutů, pokud chcete, můžete si ho tam přečíst.

Diny, díky za seznámek!

Příští deníček se budeme věnovat pouze malému místečku na našem těla nazývaném HRÁZ.

Na další deníčky se zase domluvím s Diny, pokud by měla některá z vás zájem něco spáchat, stačí říct.

Zatím se mějte!

Alice

Mart
Kecalka 456 příspěvků 06.03.04 14:30

Já jsem měla u Honzíka tu čáru taky, udělala se dost brzo, teď se dost dlouho nic neobjevovalo, ale nakonec ji mám zase, je možná o něco světlejší. Ta první mi mizela skoro rok.
Mart, Tomášek 38+3

Mart
Kecalka 456 příspěvků 06.03.04 14:35

Díky Diny za seznámek, teda to už nás je. Zdravím všechny nové těhulky!!! Za chvíli už se tu začne rodit skoro každý den. Já se tedy dobrovolně hlásím mezi prvními.

Jo včera jsem byla v kině na Invazi barbarů, je to moc pěkný film, sice o umírání, ale moc dobře udělaný a snese to i těhulka těsně před porodem. Doporučuji.
Mart + Tomášek 38+3 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 06.03.04 17:57

ahoj holciny
dneska jen kratoucce,zitra se rozepisu vice.
Koupili jsme si konecne digital a tak jsem hodila na jarnatka par fotecek vcetne me malickosti.
musim utikat,delfinek ma strasny hlad, Filda mi za zady pokaslava,coz znamena,ze mu mam vypadnout z poce
paaa magrata a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 06.03.04 21:57

ahoj holciny a pupici
doufam,ze jste si krasne uzili dnesni den a vyrazili nekam na prochazku.

ALICE - uzasny denicek, krasne jsem si pocetla, vsechny obtize ( krome zacpy ) jsem mela. jinak hnedou caru pres pupik jsem mela a jeste ji tam trosku mam. Doufam,ze si uzivate vikend. Cetla jsem u Filutu,jak Verunka uklizi:-)

DINY - diky za seznamek, to se ale vyrojilo maminek a mazoretky se dostaly do prevahy:-0 pozdravuj davidka :- )

MART - ja uz se hrozne tesim az vyrazime zase do kina. S manzilkem jsme velci filmovy fanousci. Ted se tesim na dubnovou premieru KILL BILL 2

jinak my jsme dneska meli navstevni den, jeli jsme za kamaradkou a pak tam dorazila jeste jedna znama,ktera ma holcicku o dva dny starsi. Tedy proti ni je delfinek mrnous:-)
jinak dneska jsem se rozbrecela vzteky,protoze jsem zjistila dalsi zavadu na aute. V lete jsme menili nadrz na benzin a dneska jsem zjistila, ze mam prasklou hadici k nadrzi. Stala jsem na parkovisti a jen nevericne koukala,jak mi kape benzin. Pak jsem chytre zaparkovala prdeli nahoru a kapani prestalo. Stejne jsme mela zkazenou naladu.
Konecne jsme koupili ten digitalni fotak a tak jsme fotili,fotili dokud jsme nevybili baterky:-)

mejte se krasne,musim koncit,delfinek zacina prskat a touzit po mem prsu

P.S - dneska v noci spal od 4 az do 9. To bylo uzaasneee

pa MAgrata a krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.04 00:00

Ahoj holčindy,

moc Vám sem nepíšu, ani moc nestíhám všechno číst. Ale snažím se poctivě lenošit a co nejvíce se válím po sedačce. K počítači se dostanu málo, protože u něj musím sedět a to nechci moc dlouho a nebo když manžel přijde domů s notebookem a já mu ho zabavím, jako třeba teď :o))
Takže co je u nás nového? No nic moc, v pondělí jsem chytla solidní rýmu, v úterý a ve středu byla v práci to docela šlo, až na tu rýmu a od středy se zase válím a vzhledem k té rýmě mi to ani moc nevadí. Dneska už je to podstatně lepší. Jen mám mindrák z toho, že mi tu stojí hromada práce a nevím, jestli budu mít dovoleno jí dělat.

ALICE: Deníček je opět velmi zajímavý, díky. Holky vy jste tak napřed … :o) Sem tam jsem měla křeč v lýtku, vždycky se to projevilo k ránu, ale od té doby co beru železo 2× denně to přešlo. Hráz bych si ráda masírovala, jen nevím, jestli to budu smět, jestli nebudu patřit do té kategorie otvírajících se. Co to znamená v těhu průkazce CS a to číslo a do jakýho čísla je to v pohodě a kdy to značí problém?

EVÁSKU: Moc Ti děkuju za nabídku, ale to teda ještě nevíš, že teď už se mě nezbavíš :o)))

Kocour si tu vesele vedle mě chrní a mě už se taky klíží očička, tak půjdu spinkat. Mějte se moc krásně, snad se zase brzy ozvu.

Monča a treperendy (24+5)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 07.03.04 00:05

Nojo nepřihlášená :o)
Ještě k tý čárce, tak tu už mám taky pár týdnů, ale nějak trochu nakřivo … :o))
 Monča

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 07.03.04 03:44

Ahoj holky,

tak jsou právě tři hodiny ráno a já už stihla i hodinovou koupel :-( nemužu teď spát, ale také vím čím to je. Náš vysněný kočárek se totiž přestal vyrábět…na trhu je už jen pár kusů, ale ty nemají polohování nožiček. A my teď opravdu řešíme probém jaký…namlsali jsme se úžasným kočárkem a teď na každém vidíme nějakou mouchu…už aby byl ten veletrh!!!! Julinka je zlatá holčička, kterámaminu vůbec nebudí a netlačí ani na močák a já ji ani ten klidný spánek nedopřeju :-( Holky jen tak na okraj - nemáte některá zkušenost s kočárkem HOCO? Budu ráda, za každou radu.

Jinak hnědou linku přes pupík mám tak od třetího měsíce, ale je tenká a světlounká..zato se táhne až k poprsí :-)

Přejeme pohodovou neděli
Tanina a Julinka 29+1tt

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 07.03.04 12:07

Ahoj těhulky a jarní miminka, máte krásný deníček. Moc moc Vám držím palečky aby ve dobře dopadlo a vy už mohly chovat ty svoje uzlíčky v náručí. A halvně aby ten čas co nejrychleji utekl a porod bych rychlý.
Mimochodem čáru přes bříško jsem neměla a narodil se mi kluk, možná na tom něco bude, že se dělá u holčiček.

Pusinka (předsnažilka od Montičky)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 07.03.04 13:49

ahoj holciny
delfinek sporadal svoji davku mlicka a chrupe do polstare. Ja mam ted dve hodiny casu,tak si pujdu dat konecne sprchu:-)
zjistila jsem ,ze doma neni ani kousek cokolady a chytil me mirny abstacek, budu si muset vystacit jablkem

jinak z krystufka se zacina stavat pan povidalek nebo spis brumbalek :-)

jdu do te sprchy a vam posilam pohlazeni
pa market a krystufek

NETKA
Povídálka 15 příspěvků 07.03.04 17:11

Tanino,

my jsme pořídili HOCO Taifun. Je to jak já říkám falešná tříkolka, protože má v předu dvě kolečka u sebe. Jinak jsme s M vždycky chtěli trojkolku, ale tenhle M tak učaroval, že jsme ho nakonec koupili s taškou pro miminko a autosedačkou. Do té autosedačky se M zamiloval. Když totiž sklopíš ucha, je z ní taková kolíbka. Kočárek je při složení z těch menších, dobře se skládá i rozkládá a je velice bytelný, přesto se nám nezdá tak těžký.

NETAK + Junior 31 tt

NETKA
Povídálka 15 příspěvků 07.03.04 17:21

Alice,

k obtížím 3. trimestru musím říci, že to snad zatím jde :-)

Protože hodně moc pracuji, abych měla těsně před porodem klid, jsem moc ráda, že Junior až zas tak moc neprotestuje a schovává si dovádění v bříšku až na potom, hihi

Párkrát mne pálila žáda a bylo to dosti nepříjemné. M mi koupil sodu, ale ještě jsem ji nepoužila. zatím stačilo se natáhnout v pelíšku a podložit se polštáři. Nemůžu si vynachválit polštář Elefant, už kvůli mým bolavým zádům, ale i oblíbené poloze rozpláclá žába, kdy se krásně vypodložím a je mě i Juniorovi fajn.

Zácpa mne už také potkala, ale zatím jenom dvakrát. Opět zasáhl M (moc dobře se o nás stará) a v Makru koupil celé kartony zákysu a jogurtového mléka. Dlouho jsem nic takového neměla a tak jsem si vzpomněla na školní léta, kdy jsme na mléčnou svačiknu fasovali JOVO, hihi

4ekáme Juniora, takže na tom, že u kluků se ta čára nedělá možná něco bude. U mne na pupendu zatím vyrazili jenom dlouhé černé chlupany, ale jsou jenom pod pupíkem a je jich jenom pár.

O nespavosti tedy nevím. Já jsem od jakživa schopná spát vždy a všude a teď v těhulkovství naprosto s klidem prospím 14 hodin jen to fikne a pak všechny dostanu tím, že prohlásím, že jsem se málo vyspala, hihi

NETKA + Junior 31 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 07:39

Ahoj Netko,

děkuju za odpověd na HOCO…Taifun se líbil Ondrovi, ale já by jsem raději čtyřkolku..přeci jen mě čeká dennodenní jízda po lesním terénu. Skládání jsme viděli a opravdu je to prima skladný kočár, ale chtěla jsem se tě zeptat…jestli ti nepřipadá sedačka moc úzká a krátká…u nás je předpoklad, že Julinka bude větší dítě a oproti jiným kočárkům je sedačka uzší o 3cm…a pak mám ještě jeden dotaz…když si otočíš sedačku tak aby jsi na Juniora voděla, nemáš pocit, že je tammálo místa na nohy? Tedy když dáš podpěrku na nohy do vodorovné polohy.
Kočár má vlastně vše co, by jsem uvítala, ale v noci se mi několikrát zdálo, že je prostě úzký a že budu malou okopávat koleny. Pokud se pletu..dej mi prosím vědět.

Děkuju Tanina

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 08.03.04 08:47

Ahoj Holčičky!!
Tak je už zase pondělí, u mě,ale poslední,tak se moc nestresuji a v práci si to budu jen užívat..V pátek jsem měla volníko, ale nedopadlo podle mých představ, od čtvrtka mě začala vystřelovat bolest do horní části stehen a pak do bříška jakoby dolů, a bylo to nepříjemné, ale neřešila jsem to, v pátek ráno se mi to opět objevilo, ale já šla na procházku s Elinkou s tím, že to určitě rozchodím, jenže po pár krocích znovu, a po několika minutách znovu, a začalo to být mooc bolestivé… Takže jsem naklusala domů, a lehla si do postele, odpoledne jsme jeli na nákup do carrefouru, a volá mi mamka, jestli už ty bolesti přešly, tak jí ujišťuji, že fakt přešly jen co jsme dovolaly, tak jako na potvoru začaly bolesti znovu.. asi by to bylo v pohodě,ale v carrefouru, bylo tolik lidí!!! a z toho je mi vždycky mdlo, a já zpanikařila a začalo se mi dělat hrozně zle. Pepča byl úplně mimo, hustil do mě cenu nějaké ledničky a žehličky a že tu bychom mohli pořídit a já ho málem praštila:-))) Nakonec jsem se uklidnila, ale stále mě bylo zle, tak jsme volali do Apolináře, tam to zvedl anděl, fakt Magrátko musím Ti dát za pravdu, jsou tam moc miloučký, PA se mou mluvila, snažila se mě uklidnit, což se jí podařilo během mála minut, popsala jsem jí bolesti, tak mi vysvětlila, že jsem prostě vyčerpaná a že mi miminko signalizuje, abych zmírnila, žádné cvičení, žádné veliké uklízení, a hlavně být v klidu!!! mám si jít domů lehnout, když to nepřijde tak ať frčíme k nim. Takže jsem seděla na lavičce, Pepa lítal a nakupoval:-) a pak jsme jeli domů, celý víkend jsem prospala a můžu potvrdit, že se mi fakt udělalo lépe. Měla jsem toho v práci hodně a byla jsem dost vystresovaná, navíc jsem se ve čtvrtek rozčílila na budoucí tchyňuši a to jsem byla tak naštvaná, že jsem bulila jako želva.Teď už je mi fajn, ale nebylo to nic příjemného.. a bude hůř:o)) !! Včera jsme byli na procházce u Vltavy, Eluša lítala, já jsem odpočívala a krmila labutě a Pepa nás jistil:-)) , ale připadám si taková více nervoznější…
Alice: díky moc za deníček, ty rady jsou bezva!!! Koukám, že už se Ti taky pěkně přehoupla 30.tka!!
Diny: moc Ti gratuluji oficiálně k Davídkovi!!
Kikinko: tak co jak Ti je? a co Tedýsek? neboj to se srovná!! Alice psala o různém cvičení tak to zkoušej!! a doktoři jsou fakt někdy pěkný blbouni!!! o víkendu jsem Ti už neposlala smsku, abych Tě zbytečně neznervozňovala o tom jak se cítím já,když máš nervíky s TEdýska, ale doufám, že jsi na tom už dobře.
Tanino: ano Eli má přístup do ložnice, já měla tolik snah učit jí spousty věcí jinak, ale Pepa mi to všechno úplně zničil, a to víš, že mu to někdy pěkně vyčítám!!! ale s tím už teď nic nenadělám. Naštěstí je to zlatíčko až na ty h… venku, to je na zabití!!! ,ale jak říkáš s tím už nic taky neudělám..
Mirko: tak jsem opravdu zvědavá, kdo dříve!!ale když máš takové prognózy tak Ti jen závidím a už dopředu tuším,že to budeš ty, ta první!! no však se taky dočkám
Magrátko: s autíkem si nic nedělej, mi máme rok a něco nové auto a v servisu je každý měsíc, když jsme ho měli půl roku, tak v zimě jsme lezli ven okénkem, nešli otevřít dveře:o) , už nám taky měnili tlumiče, spojka byla měněna 3×!!! několikrát zámky u dveří, a teď jsme si vyzvedávali auto ze servisu minulý týden. Takže mohu Tě ujistit, že vím co to je..a na Harrouše Pottrouše jsem se vůbec nedostala, jak mi nebylo dobře, tak jsme ani nešli do knihkupectví, tak si musím počkat:o(( ale už se těším, budu předčítat brambůrce!!y Pepa si klepe na čelo, ale já budu vážně předčítat:-) ať si trhne nohou. A musím se pochlubit, že jsem taxi nedělala, Pepa zahrál turnaj a jel hned domů, aby byl se mnou, tak jsem byla ráda, ale na druhou stranu mě mrzelo, že je doma, ale ujistil mě,že mu to nevadí. A jak dopadl Fílda na tom koncertě? vrátil se v pořádku? A Kryštůfek měl už doma kámošku jo? tak to se mu určitě moc líbilo viď? a je to teda kluk šikovný,když takhle hezky vydrží spinkat. A co kočárek?

Tak holčičky všechny se mějte moc moc príma, i ty na koho jsem nereagovala jednotlivě tak se nezlobte, je toho tady hodně.
Lentilka + brambůrka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 08.03.04 11:12

Ahoj spolutěhulky!

Tak asi začnu brzy samou nedočkavostí odpočítávat dny do konce těhotenství, protože jsem od své tchýně dostala strašně moc krásných oblečků! Teď je peru a už se těším až je budu moci vyžehlit a poskládat do skříňky, kde už mám vyprané a vyžehlené oblečky, které mi dala sestra po Andulce.

Jinak už dělá Karolínka nádherný bouličky na břiše - nejvíc tak kolem 23 hodině:-) Je to úúúžasnýýý.

Alice: tvůj deníček se ti moc vydařil. Já mám jenom slaboulinkou čárku, která je jenom kousíček na pupíkem. Žáha mě občas pálí, ale až večer tak po 22. hodině. Zácpu mám, ale tou jsem trpěla odjakživa - máme to bohužel v rodině. Křeče v lítkách mívám ráno, když se v posteli snažím protáhnout nohy.

Magratko: tobě a Kryštůfkovi to strašně moc sluší.
Lentilko: doufám, že jsi si podle rad PA dostatečně odpočinula a už tě netrápí bolesti. Mě v sobotu taky strašně bolely nohy - hlavně stehna a celé tělo, jakobych vstala z postele po dlouhý těžký nemoci - měla jsem strašně zesláblý tělo - tak jsem celý den hodně odpočívala a v neděli už to bylo zase dobrý.

Mějte se všichni moc krásně posílám pusinku pupíkům:-)

Senti a Karolínka - zítra začínáme 33 tt !!

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 08.03.04 11:47

Holky,

dala jsem do fotogalerie pupek, můžete se juknout.

Alice

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.03.04 12:05

ahoj holciny
ted mi psala Eva Primova,mela termin jako ja, ze v 10:50 se ji narodil Pavlik 3750 g a 52 cm. Gratulujeme
pa magrata a krystufek

Lea
Kecalka 207 příspěvků 08.03.04 12:31

Velká gratulace Eve k Pavlikovi! Krásné míry. To snad není mozny, jak to utika, pamatuji si, jak ‚pred chvilkou‘ psala o napinave :-)dovolene.
Tak hodne stesticka a zdravicka uzlickovi.

Lea

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.03.04 13:05

ahoj holciny

krystufka od rana boli brisko,tak se krouti a place. Masirujeme, krmime a ted beruska usnula. Tak jsem toho vyuzila a zblajzla chleba. Jinak vcera jsme si uzivali tatinka, je to pohodicka mit ho doma:-)

ve stredu by mel dorazit kocarek,tak doufam,ze jo,jinak se strasne rozcilim.

Holky dneska ma krystufek 3 tydny,to je fakt neuzveritelne,jak to leti

taky jsem si precetla popis Sevci a jejiho porodu. To je fakt sila,nastesti ja jsme narazila na fajn lidicky

LENTILKO - doufam,ze uz ti je dneska dobre. Hezky odpocivej,neroz­ciluj se a tak. Filda dorazil z konceru presne o pulnoci a i v dobrym stavu:-) Jsem rada,ze na tebe byli u apolinare hodni,ale fakt to jsou zlaticko. Nechces tam nakonec tedy rodit? Jinak si uzij posledni dny v praci:-) a pozdravuj toho vaseho hovnouska:-)

ALICE - mas krasnej pupik :-) A jak jste si uzili vikend ?

SENTI - koukam,ze Karolinka taky bude nocni ptacatko,kopat maminku v jedenact vecer:-)

TANINO - s tim kocarkem me to mrzi. To znam,kdyz si clovek neco vybere a pak to neni.

NETKO - hele ty se mas,ze se o tebe tak krasne staraji. Nechces mi M taky na chvili pujcit:-))

DINY - hele uz nepracuj a hezky pis :-)

KIKINKO - taky pochvala brisku. A posilam domluvu Tedyskovi,at se otoci

zdravim vsechny ostatni maminky a mejte se mooc hezky
pa market a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.03.04 13:19

SENTO,
jeste jsme ti s Krystufkem chteli poprat vsechno nejlepsi k narozeninam :-)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 08.03.04 13:39

Ahoj holčiny!
Taky se mi ta čára přes bříško udělala - i když docela pozdě.
Jinak zítra jdu na UTZ, tak jsem zvědavá, jak dopadneme…

Myslela jsem, že se budu na porod hrozně moc těšit a že nejsem žádná houska a že to v pohodě zvládnu. Jenže …po návštěvě několika předporodních kurzů jsem z toho tak hrozně vyděšená…!!!!

Dneska v noci mě začalo divně bolet břicho . asi to byly ty poslíčky … každopádně NIC MOC!

Jsem srab - mám strach, že to nezvládnu! Navíc mě vyděsil kamarád historkou o neuvěřitelným porodu své ženy a dcery, při kterém obě skoro umřely.

Uvidíme… Jsem z toho všeho ta vyplesklá, že tenhle týden už chci dovyprat oblečení pro mimi a schystat si tašku do porodnice, ať jsem ready, krdyby to na mě přišlo…

Nezlobte se za ty výlevy - já se jenom potřebovala někomu svěřit se svýma obavama…!

Mějte se všechny mooooc krásně,

Baghira a Eliška 37.t.t.

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 08.03.04 13:41

Nazdar pupíčci :o),

Přeji Vám všem krásný pondělní den a úvodem děkuji Alici za další super super díl deníčku, ve kterém jsem našla psychickou podporu hlavně já, která má Tedíka hlavičkou nahoru :o(. Takže Ali, moc děkujeme za těhu cviky na otočení miminka, krom toho, že jsem celý pátek lozila po čtyřech (po kolenou), svítila baterkou a přemlouvala Tádu, aby se otočil, tak dneska přidám k tomu všemu ještě indický most :o)). Snad se prďolka umoudří a otočí se šišečkou dolů?! I když dneska mám takový divný pocit, že se mi nějak přetočil, protože ty vybouleniny mám fakticky po celém břiše. Bože, kéž by to byla pravda a on se otáčel ??? Ale samozřejmě děkuji Vám všem za psychickou podporu, jsem nesmírně šťastná, že Vás tady mám a že mě v tom nenecháváte samotnou :o). Takže moje milé těhulinky, maminky, bříškandy, pupkandy,?. všem VÁM s Tedíkem moc děkujeme a posíláme čutaneček :o).
Jinak co se týká mých vzpomínek na pana doktora z UTZ, raději už na to nemyslím a jenom se modlím, aby tam ten hulvát při další kontrole za 4-5 týdnů nebyl a já trefila na někoho ?normálního?, který mi navíc sdělí, že se prcek umoudřil a je hlavičkou dole?! :o). Snad se podaří?!

Lentilko: Lentilečko, doufám, že už je Ti fakticky dobře a po bolesti není ani památka? Proč jsi blázínku nenapsala, čekala jsem, že se s Brambůrkou ozvete, že je Vám líp a ono Ti nebylo zrovna moc nejlíp co?! Doufám, že už jste o.k. a že už na sebe budeš dát víc pozor a zbytečně se nepřepínat, slibuješ? Tedík posílá Brambůrce pusinku :o)

Baghira: Moc díky za psychickou podporu, třeba nakonec dopadnu jako ta kolegyně a ještě budu bolestí umírat jak se malý bude otáčet :o). Doufám, že se má princeznička s maminou fajn?

Magrátka + Kryštůfek: Magrátko, delfínek je prostě úžasnééé miminko. Fakt super fotečky! Takže foťte co nejvíc můžete, ať se my ostatní můžeme kochat ! Moc Vám to na fotečkách sluší!!!! Mimochodem máte vaničku z IKEI že jo? My máme pro Tedíka úplně tu samou :o).

DINY: velikánská pochvala za seznámek, vskutku se Ti vydařil :o). Jenom žasnu nad tím, jak se obrátilo skóre pohlaví miminek. Že by mažoretky nakonec přeci jen zvítězily??? Jsem vážně zvědavá jak to dopadne?

ALI: moc krásný pupíček s Kubíčkem, moc Ti to sluší :o))

Všem ostatním těhulinkám přeji krásný pohodový den a hezky se opatrujte a dávejte na sebe pozor.

Paaa Kikinka + Tedýsek 31+4 tt

P.S. holky na co je dobrý ten čaj s maliníku?

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.03.04 13:50

ahoj baghiro:-)
zitra ti budu drzet palce, at je princeznicka hlavou dolu.
co se tyce porodu,ja se bala hrozne a myslim,ze je to uplne normalni. Ja jsem mela stesti na personal a diky tomu to slo i tak dobre. Takze se netrap , vsechno bude v pohode a za chvili budes mit elisku v naruci
pa market a krytufek

NETKA
Povídálka 15 příspěvků 08.03.04 14:13

Market,

a nepučim a nepučim :-)

Né, vážně je na nás moc moc hodnej už od začátku a na mužskýho všechno hrozně krásně prožívá :-) Je vážně roztomilej, když vybírá věci pro Juniora. Třeba když jsem byli pro kočárek, rozebíral a skládal vyhlídnuté vozítko tím stylem, že se na něj přišla podívat celá prodejna, hihi

NETKA a Junior 31 tt

NETKA
Povídálka 15 příspěvků 08.03.04 14:59

Tani,

pokud se vám Taifun líbí, tak navštivte dovozce DEPEMO na Praze 5. Mají tam výběr a stejné jako Hoco jsou Knorry, jenom jsou myslím dražší a mě se více líbí potahy na Hoco. Mrkni na stránky DEPEMO [www.depemo.cz].

NETKA + Junior 31 tt

Makys1
Povídálka 47 příspěvků 08.03.04 15:11

Ahojky při pondělku,
Moc krásný deníček i pěkné komentáře, ale dnes nebudu reagovat, páč mám hodně špatnou náladu. Byla jsem na glukózovém testu a vyšlo mi, že mám těhotenskou cukrovku. Takže Vašík není tlustej protože by moc papkal, ale protože jeho mamina nezvládá zpracovávat cukřík. Dočetla jsem se, že ji má asi 4 procenta těhotných, takže doufám, že jsem z jarních maminek jediná. Příští týden jsem objednaná na dietologii a končím se sladkostmi. Jsem děsnej nervák, takže jsem to obrečela (ty sladkosti ne, těch mi líto není :-) naštěstí mám kamarádku doktorku na mateřské, která mě trochu uklidnila. No, snad všechno dobře dopadne.
Jinak hnědou čáru přes břicho mám, nad pupíkem asi půlcentimetrovou, pod pupíkem ještě silnější a dost tmavou. Už asi od 16 tt.
Holčiny ahoj a mějte se i s pupíky a miminy krásně
Makýš a Vašek

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 08.03.04 18:07

Ahoj všechny jarňulky,
děkuji Alici za hezký deníček a moc se těším na ten příští o ?hrázi? ? zajímalo by mne jak a čím se má masírovat. I když ? myslíte, že když jsem byla poprvé nastřižená, teď mne to mine??? Alespoň jsem si koupila ten čaj z maliníku a začnu ho pít, třeba to k něčemu bude.
Nezbedo: kdybys ten čaj chtěla a nemohla v OV sehnat, kousek od nás je bylinkářství, tam ho mají za 15,– Kč.

Dnes má náš miláček Ondrášek 2 roky, narodil se 8. 3. 2002 v pátek 14:01 ? jak řekl manžel: ?Stihlas to na fajront, mamčo!!!? Všechny oslavy už proběhly o víkendu na JM u babiček. Ondrovi se moc líbilo focení u dortu, vždycky když jsme řekli, ať se usměje, začal se tak správně nuceně řehtat. A jak poslušně seděl na polštáři před dortem (to aby byl přes ten dort vidět). !!! Od prababiček jsme dostali penízky, ty dáme na stavebko, taky dostal takovou malou super kytaru, kde jenom mačká tlačítka a ona sama hraje ? něco na moje nervy, dělala jsem si srandu, že je jen otázka času, kdy kytara vyletí oknem. Ale když on Ondra u toho ještě navíc tak krásně zpívá?! Pak dostal osušky s Krtečkem ? toho Ondra miluje, takže se teď chce pořád koupat, aby se do nich mohl utírat. Prostě ?komik?.

Dnes jsme byli ve školičce ? v mateřském centru. Všechno bylo super, Ondra spokojený, jednou ale dostal po zadnici, protože chtěl plyšového krtka, kterého zrovna měla jedna holčička, tak ji začal bít do zad. Pak jsem mu ?dlouhosáhle? vysvětlovala, proč to nemůže dělat. Kýval, jako že tomu rozumí, ale já o tom pochybuji.
Pak mne ale dorazil, protože mi usnul v tramvaji na rukou (šli jsme pěšky). Tak jsem ho spícího nesla domů (14 kg), pak 90 schodů do 5. patra (nemáme výtah!!!), svlekla, uložila do postýlky a uložila taky sebe. Jenom jsem se modlila, ať to nemá žádnou dohru. Zatím bříško vypadá v klidu, jenom mne bolí svaly na rukách i nohách, třísla, kříže. No prostě je ze mne úplný mrzák. Ležím a Ondra mi nosí hračky do postele.
V pátek jdeme na UTZ, tak jsem zvědavá. Doufám, že bude všechno v pořádku. Vypadá to, že mimi je už hlavou dolů.
Alice: děkuji za seznámek!! Dovolím si dát Tvůj mobil do svého seznamu, když pak budu v porodnici, abych vám mohla dát vědět, že už jsme na světě?
Lentilko: doufám, že už je Ti líp. Odpočívej dokud ještě můžeš. Hlaď si Brambůrku a povídej jí něco moc hezkého, ona Tě poslouchá. :-)
Magratko: moooc hezké fotečky!!! Už se těším na toho našeho prďolu a hlavně až bude léto a my budeme chodit na procházky. Jsem ráda, že budeme mít zase jarňátko.:-)))
Baghirko: jak Tě uklidnit? Dnes jsou to přesně 2 roky a já na svůj porod vzpomínám s lehkým úsměvem, protože to bylo prostě úžasné. 39 tt v 6:00 mi praskla plodová voda, která snad celá odtekla ještě doma, začaly mi pravidelné stahy po 5 minutách. V 9:00 jsme dorazili do porodnice, byla jsem na 5cm otevřená, tak jsme čekali asi do 12:00, ale pořád všechno stejné, bolesti nesílily, já se neotvírala, dostala jsem kapačku (pořád nic), tak mi ještě dali injekci, bolesti pořádné začaly asi ve 13:00. 13:57 jsem se s kapačkou v ruce došourala na porodní sál, manžel mi pomohl nahoru (načež PA, která přišla říká: ?To jste ještě nemusela nahoru, maminko!!!), no a Ondra se narodil za 4 minuty. Tak nevím, asi bych rodila na zemi, protože už bych nestihla vylézt nahoru :-))). Takže tak to bylo u mne. A hlavně mi moc pomohlo, že byl manžel se mnou. Přeji Ti, ať máš taky tak hezké vzpomínky.
Kikinko: snad se sejdeme v UH porodnici, bohužel nemáš v seznámku telefon a já ho tam taky zapomněla dát. Že bych se Ti pak ozvala, až tam budu, jestli tam nejsi zrovna taky :-)))
Kdo Ti ten UTZ dělal? Někdo v UH porodnici? Měla bych jeden typ?
Senti: blahopřejeme k dnešním narozeninám!!!
Všem ostatním maminkám přeji klidná bříška (ale ne zas moc).

Ps: Pusince přeji hodně štěstíčka. Je fajn, že se taky ozvala.

Moc se těším na další novinky a jarní miminka.

Pa, pa Helča+Lukášek 32+2 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.03.04 18:15

ahoj Helco :-)
tak poprej Ondraskovi vsechno nejlepsi k narozeninam :-) a dej mu za nas pusinku.
V patek nam dej vedet,jak ti dopadl UZV a jestli je Lukasek hlavickou dolu
pa magrata a krystufek
P.S - koukam,ze porod si mela taky pekne rychlej

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.03.04 20:43

Zdravím spolutěhulky a maminky:)

Jen krátce, zase den blázinec, ale od čtvrtka se mírním, manža mi dovolil nastoupit na tzv. „mateřskou“, hihi:))) A tak už nebudu lítat až na nezbytné úkony po úřadech a městě a lidech, ale budu pracovat doma v kanceláři, což je fajn a budu mít víc času a budu víc odpočívat a … a … a chci to vidět:)))))

Zítra napíšu víc, budu i konkrétněji reagovat, nezlobte se berušky, jsem fakt hotová, vidina vany s pěnou a bříška plujícího nad hladinou mě dostává do komatu, už musííííím:))))

Jinak na Harryho Magrat ani nemám čas, myslela jsem , že se začtu a nepustím, ale bohužel únava mě přemáhá, takže to dopadá, že 2 stránky, odpadnu, další den už si nepamatuju, co jsem četla, takže znovu 2 stránky, odpadnu…no prostě jsem stále na začátku, já taková čtenářka…:)

Dobrou kočičky a zítra si udělám určitě víc času:)

Vaše Diny a Davídek (32tt)

Mart
Kecalka 456 příspěvků 08.03.04 21:46

Ahoj holky,
Zdravím Vás všechny v novém týdnu a zejména blahopřeji dnešním oslavencům Senti a Ondráškovi od Helči k narozeninám!
Dneska ráno manžel prohlásil: příští týden se narodí Tomášek. Tak doufám, že měl pravdu, já mám trochu obavu, že budu přenášet, protože na kontrolách v porodnici je stále všechno až příliš v klidu. Navíc by to byl hezký dárek k manželovým narozeninám, má je ve středu 17.3., moje babička 18.3., Tomášek má termín 19.3., pak ten další týden má 26.3. druhé narozeniny Honzík, tak bude u nás veselo. A příští rok budeme ještě slavit Tomáše 7.3.
Helčo díky za tip na dárky pro dvouletého prcka, ta kytárka by se Honzíkovi taky určitě líbila. Já mám zatím koupeno něco jako Lego, tak ještě chci něco vymyslet.
Makýš: nebuď smutná, všechno dobře dopadne, těhotenská cukrovka se týká jen těhotenství a doktoři to pohlídají, abys měla správné hladiny cukru a Vašík přibíral akorát
Magrátko moc vám to s Kryštůfkem sluší, je hodný, že ti půjčuje dudlíka.
Baghirko: pro mě bude porod taky premiéra, Honzík se narodil císařem. Obavy trochu mám, ale moc mi pomáhá číst si o porodech tady na emiminu. Většina maminek to popisuje celkem v pohodě, a ty,co měly komplikace, to také nakonec nějak zvládly, tak věřím, že to zvládnu taky.

Všechny si hezky opatrujte své pupíky a miminka.
Mart + Tomášek 38+4 tt

Senti
Kecalka 375 příspěvků 08.03.04 22:38

Ahoj těhulky!

Děkuju všem za gratulaci k narozkám:-) Mirek si vzal dneska dovču a byli jsme na Mořským světě - na Výstavišti v Holešovicích - opravdu super! Opravdu to stojí za to, tam jít. A teď jsme se vrátili z kina, kde jsme zkoukli Básníky - taky moc hezký.

Jsme s Karolínkou nějak po tomto dni utahaný, takže půjdeme asi brzy spát - doufám, že i ona rychle usne, protože nejvíc kopat začíná kolem 23 a končí po 24 h :-)

Baghiro: já mám taky trochu strach z porodu to je normální, ale hodně o tom čtu a to mi pomáhá. Ve středu začínáme chodit s Mirkem na předporodní kurz k Apolináři, tak doufám, že se taky nezačnu děsit…

Kikinko: moc držím palce, aby se miminko otočilo a pokud už zkutečně je, aby tak už zůstalo a bylo tam až do porodu.

Makys: moc mě mrzí, že ti gluk. test dopadl špatně, i přesto, že jsme ti všichni tak moc držely palce:-( Ale neboj, doktoři vám určitě pomůžou.

Dobrou a klidnou noc!
Senti a Karolínka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 09:12

ahoj holciny a pupici

tak kdyz se kouknu ven,tak zjistuji,ze jaro zdrejme zabloudilo. Br,uz me to nebavi a hlavne nevim,jestli oblekam Krystufka dost teple. Vcera jsme byli 2 hodiny venku, spinkal jak miminko :-),tvaricky mu krasne zcervenaly. Doma jeste dospaval,ale pak ho probudil hladik. Dneska v noci zase hezky spinkal - vstavali jsme v 1,5 a pak az v 8. Ted uz zase spinka. Vcera ho trapily prdiky,tak byl uknourany a ukrouceny. Je to docela legrace,kdyz takovy drobecek krka a prdi jak dospelej chlap :-))
dneska nas ceka koupani,tak jsem zvedava. Zacali jsme davat trosku vic vody do vanicky,aby si mohl hezky plavat - no jeho to vubec nezajima a rve jako tur :-)

MART - takze pristi tyden? no kdyz to rekl manzilek ,tak to bude pravda. Kazdopadne budu drzet palce,aby mimis vykoukl

DINY - takze uz konecne pujdes na MD :-),hura,zase budes vic psat a treba se konecne sejdeme na chatu

NEZBEDO - doufam,ze se to nejak vyresi s tim internetem a ty nam budes psat vesele historky z chlapske domactnosti :-)

SENTI - tedy ty si mela vcera super den

MAKYS - psala jsem ti zpravicku. Nebud smutna, svagrova taky mela tehotenskou cukrovku,musela drzet dietu a prcek se narodil uplne v poradku

BAGHIRO - jak dopadl UZV

LENTILKO - jak se dneska citis,vsechno v poradku?

budu koncit,mejte se mooc krasne a uz se tasim na vase zpravikcky
magrata a krystufek

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 09.03.04 09:32

Čau Helčo,
V pátek budeme s Tadeáškem držet všechny naše palečky, aby dopadl UTZ co nejlíp a Lukášek byl ukázkově hlavinkou dole :o). Tedík se snad taky umoudří a nakonec se přece jen otočí? Jinak mě ten UTZ dělal jeden doktor v UH nemocnici. Chodím tam na všechny UTZ, neboť moje paní doktorka UTZ nemá a proto musím vždycky do nemocnice a pokaždé trefím na jiného doktora. Ten poslední ?vůl?stál fakt za to! Snad na něj netrefím u porodu, to bych asi nezvládla :o(. Můžeš mi prosím prozradit co máš za ten tip?..? Budu moc ráda, když se ozveš :o). A jelikož jsem do seznámku neuvedla mobilní telefon, tak to napravuji nyní:
Mobil: 608 711071

Jinak Ondráškovi dodatečně vše nejlepší k jeho narozeninám a Tedík navíc posílá jeden obrovitánský čutaneček :o).

Paa Kikinka + Tedýsek 31+5 tt

P.S. snad se v té UH porodnici potkáme??? :o)

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 09.03.04 10:06

Ahoj Holčičky!!!
Včera byl den dost nanic :-) Měla jsem moc práce, na to, že už jsem vše předala..a cesta domů, mě tak vyčerpala, že jsme usnuli v půl deváté, hned po venčení. Tentokrát byla Eli poslušná a žádné choutky venku neměla, no ono asi nic v keříčku nenašla tak proto..
Alice: viděla jsem Tvůj pupík, je moc hezkej!! Kubík bude pěknej chlapák!! psala jsem ti zprávičku, že se mi nedostal seznámek, tak nevím vůbec jestli si ho už rozesílala..
Senti: také přejeme s brambůrkou vše nej nej k narozeninám. omlouváme se zpoždění!! Já se taky doma muchluji s těmi oblečky, jsou tak hezký a malinkatý.
Baghira: Baghiro, ber to tak,že porodit musíš:o) nic jiného nám už nezbývá, na historky a na čtení kašli, já se taky vždycky vyptávám a pak mám z toho depky celý večery. Jsem stejně vyplašená jako ty, a musím ty černé myšlenky honem rychle odsouvat někam dozadu mé hlavy:o) jinak bych se zbláznila. Neboj všechno bude dobrééééééééé to je jasnééé!!!! Tolik ženských před námi porodilo tak to snad taky zvládneme…
Kikinko: tak cvičíš? to je dobře jen pěkně cvič, uvidiš, že se Tedík krásně otočí. A zůstává mu vlastně jméno Tedýsek? nebo Adámek? Fakt jsem Tě nechtěla ještě více znervozňovat smskama o víkendu, tak jen kvůli tomu jsem nepísala. Je mi už lépe, ale stále to není ono a vím ,že nebude dokud to nebude všechno za námi:o)) Brambůrka se včera styděla, když jí Tedík poslal pusinku, hned jsem jí to řekla. Z které části Moravy jsi Kikinko? My jezdíme dost často do Šumperka, a přes léto tam budeme asi tak týden-přesně Klopina tam je prababička brambůrky a děda brambůrky je v Šumperku.A čaj z maliníku sice piju, ale nevím k čemu má přesně pomoci…
Tanino: už jste si vybrali jiný kočárek? četla jsem deníček Fantagiro, teeeda jste s Ondrášem tedy rychlíci. a já si myslela jací my nejsme rychloni, začali jsem spolu bydlet po dvou měsících..a pak si koupili společné auto a pak pesánku a pak si zadělali na miminko:o))
Makýš a Vašíček: Nesmutni, když Ti lékaři zjistili cukrovku tak si Tě teďka pohlídají, aby byl Vašíček zdravý klukánek, a po těhotenství Ti cukrovka zmizí.
Helča: Přejeme Také Ondráškovi k narozeninám. To si se tedy pěkně pronesla, tak doufám, že bříško nebolí.Moje neteř taky miluje Krtečka.
Magrátko: viděla jsem fotečky, Kryštůfek je k zulíbání, a Tobě to taky sluší i s tím dudáčkem:o) Máš pravdu s těmi miminky jak krkají a prdí, moje neteř, když si jako miminko krkla tak to teda byla fakt síííla:o)uměj to bezvadně! A ona se při tom ještě tak slaďounce tvářila!! jako, že ona ne, ona je přeci to sladké miminko:o) Už se na tyhle zvuky moc těším u brambůrky.
Diny: fakt se neupracuj!! zmírni trochu ať máš aspoň na Harrryho čas:o) a co Zuzanka, jak přijala zprávičku, že to bude Davídek? nechtěla holčičku?

Tak se mějte všechny moc moc krásně.
Opatrujte se všechny maminky.
Lentilka + brambůrka 33týden

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.03.04 10:34

Těhulky, teď mi přišla od Peg sms-ka, leží v nemocnici, přepíšu vám jí:

„Tak utz nebude, ležím v Motole, večer jsem měla moc stahy, otvírám se, tak si mě tu nechali. Teď mám kapačku Magnezia. Pozdravuj. Peg a Verunka stále 2 v 1“

Tak holčičky, držme jim palečky, ať holky spolu ještě aspoň chvíli vydrží, jsou ve 32 tt…

Diny

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 09.03.04 10:52

Ahoj holčiny!
Tak jdu od doktora - jsem trochu chudokrevná (dostala jsem na to nějaký fujtajblový kapsle - Aktiferron?), jinak je snad všechno OK. Princezna roste tak jak má, váží 2400 g (což je prý akorát), míry má jak na Miss:o)), hlavička už se sesunula do pánve, placenta je na zadní stěně nahoře… nezbývá, než čekat na den D.
jinak když tak koukám na ty vaše parádní připravený pokojíčky … my máme takový dost laxní pristup: Kocarek ani postylku jeste nemame (vlastně - u tchýně máme připravený ten pojízdný koš), uklizený a vysmýčený byt taky ne (bláhově jsem si malovala, jak se na to vrhnu, až budu doma na mateřský… Jenže realita je taková, že maximálně vyperu, vyžehlím, uvařím a umyju nádobí - a ostatní domácí práce nějak nezvládám!
Asi to u nás dopadne tak, že ubytujeme dítě ve vaně a jezdit bude na psovi:o)))

Zato oblečky má parádní - a mám toho tak na paterčata:o))

No uvidíme, nějak to bude muset jít.

Jinak - dneska jsem měla jít na předporodní kurz do porodnice, kde budu rodit. Jenže - cena 500,– za jednorázovou hodinovou přednášku se mi zdá dost přemrštěná a neuchlácholí mě ani fakt, že „v ceně“ je přítomnost otce u porodu. Ten můj „otec“ totiž svou přítomnost u porodu zjevně neplánuje (nechce se mi o tom už ani mluvit, jak jsem z toho rozčarovaná). Jinak prohlídku porodnice dělají zvlášť (to asi absolvuju) - a na předporodní kurzy chodím do jiné nemocnice, takže nemám špatné svědomí, že bych něco zanedbala…

Tak se všechny těhulinky i mamulinky i miminkové mějte moc príma (teď koukám, že jsem psala chvíli s interpunkcí a chvíli bez - já totiž mezitím psala i smsky a nějak se mi to popletlo. Těhotenská demence:o))

Baghira a princezna Eliška (už jsme dlouho nevymysleli jiný jméno:o)) 37.t.t.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 09.03.04 10:57

Jéjdanánky, no, snad to bude dobrý!!!! Jen ať si Verunka ještě počká a nepředbíhá:o)
Pozdravuj, držíme pěstičky!!!
Baghira + princezna 37.t.t.

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 09.03.04 11:20

Zdravim vsetky Jarne tehulky,
vcera som sa rozhodla prejst z pozicie pasivnej citatelky na aktivnu citatelku a pisatelku e-mimina. Neviem ako nam to pojde, lebo nas internet je zatial provizorny cez mobil, a obcas to vypadne a je strasne pomaly, ale budeme sa snazit.
Vcera a dnes som si precitala vela prispevkov a musim Vas vsetky strasne pochvalit. Vsetky priznaky jarnych tehuliek sme uz mali alebo mame. Este naviac mame problemy s dychanim a manzel ma obcas v noci strach aby sme sa neudusili, lebo chrcime a nemozeme sa poriadne z hlboka nadychnut. No a chudak nemoze koli nam poriadne spat :o(
Ak nas medzi seba prijmete tak patrime s nasim brouckom (Lukasek) do majovych (kvetnovych) miminiek a termin mame 23.5.

Vsetkych Vas pozdravujeme a prosim piste dalej !!!!!!!!!!!!!!!
Ja sa budem snazit najprv dohnat to co vy uz mate za sebou a budem citat Vase prispevky z minulosti a keby som nieco nenasla, tak sa Vam ozvem. Momentalne sme v stadiu vyberania kocarku a aby sme sa nenudili lietame okolo nasho noveho domceku, ktory bude dufam dokonceny koncom aprila (dubna) a tak stale verim, ze Lukasek pride uz do noveho.

Vase Slniecko + Lukasek 29tt
PS: nase tajne meno sme museli vymysliet, kedze tu nasu uz niekto ma, takze za Slnieckom sa skryva GABI

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 11:34

ahoj Gabi:-)
tak te z krystufkem vitame mezi jarnatka a doufam,ze se taky rozepises
pa magrata a krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 12:51

Ahoj těhulky,
snažím se už po několikáté přihlásit na emimino a nejde a nejde. Prosím poraďte. Když jsem konečně našla nepoužitou přezdívku a odeslala přihlášku, nikdy mi na e-mail nepřišla zpráva o registraci.

Vaše deníčky čtu již dlouho a pravidelně, ale rozhodla jsem se reagovat až nyní. Dáváte sem mnoho užitečných rad a informací a jste krásně pozitivní. Já bohužel nemám ve svém okolí žádnou těhuli, se kterou bych mohla rozebírat tyhle problémy. Bohužel ani mezi vámi není nikdo z ČB a okolí. No nevadí,
budu si tedy s Vámi chatovat.

Něco málo o mně a drobečkovi uvnitř.
Jsme z Doudleb u ČB. Termín máme 26.6.. Protože navštěvuji pouze Vás „Jarní těhulky“ prosím vemte mne mezi sebe, i když termín je možná už letní. Jsme zdrávi a zatím nemáme žádné komplikace (pro jistotu zaklepu). Pohlaví zatím nechci znát, ale manžel jejiného názoru. Při UTZ ve 20tt se mého lékaře celkem vážně zeptal, ale ten znal mé přání a odpověděl dokonale vyhýbavě, že to nebylo jednoznačně znát.
Zdravím a více napíšu až se mi končně podaří přihlásit.
Mirka 25tt (mimi bude Hanka nebo Jiří)

Barb
Stálice 53 příspěvků 09.03.04 13:45

Ahoj Mirko !
Jsem letní těhulka, ale do jarňátek koukám abych byla vědomostma dopředu :-) zaujalo mě odkud jsi, protože já jsem z ČB a Doudleby docela znám, protože moje babička bydlí ve Stropnici.
Já se na miminu častěji setkávám s těhulkama mimojihočeskýma (teda to je slovo :-) a jsem ráda, že jsem narazila na někoho geograficky blízkýho :-) já mám termín 25.8. takže dva měsíce po tobě..
Držím palečky všem bříškům
Barb + kuli 16tt

SasaV
Nováček 10 příspěvků 09.03.04 13:48

Ahoj spolutehulky a samozrejme i maminky:)
Zase po dlouhe dobe pisem, ctu pravidelne, ale spisovatel moc nejsem,tak to podle toho vypada.
U nas je vse zatim v pohode, Misa se chysta do skolky, Kacenka uz se rozhodla, ze miminku svou postylku preci jenom pujci, tak to mi spad kamen ze srdce, za nebudu muset porizovat dalsi:)
Nase miminko Monca je hodna, hezky do mamy kope, aby vedela, ze tam neco ma a to neco se ma k svetu.
Ted nas ceka prastevba koupelny, uz mi z toho docela hrabe / v sobotu se mam premistit k rodicum a urcite dva tri tydny budem uplne mimo. Tak se ted desim, jestli manzel zvladne zapsat Misu do skolky na pristi rok a co vsechno zapomenu pripomenout, balim veci do krabic a tak. Ona to totiz bude spis prestavba bytu nez koupelny. Budem mit novou koupelnu, zachod, chodbicka se bude pripojovat ke koupelne, z kuchyne udelame loznici a z obyvaku obyvaci kuchyn. No nic, termin je az v pulce kvetna a kdyby nahodou neco, tak to v Plzni taky zvladnem.....a nebo se v nejhorsim premistim zpatky do Prahy a budu bydlet u svagra, bydli v 2+1 sam, tak by to holt musel nejak s nami prezit:)))) a jeden pokojicek nam pujcit.
JInak caru nemam a nemela jsem ani v jednom tehotenstvi, tak vazne nevim cim to je, ze ji nekdo ma a nekdo nema.
Holky taky jste tak utahany? Ja jsem chodici mrtvola a to se mam starat o ty svy dva prcky.....Uz aby bylo tepleji, to aspon pujdou vypustit na piskovisti a budou se moct poradne vyradit.
JInak se mejte moc krasne, at mame to komplikaci co nejmin, pokud mozno zadne a tesim se az si zase poctu komu se narodilo nejaky to miminko a co je u vas noveho. Diky moc, ze jste, Sasa

Mirka2
Nováček 10 příspěvků 09.03.04 14:22

A jsem tu!
Musela jsem použít služební e-mail, který bude za necelý měsíc zrušen. Můj nově vytvořený soukromý asi moc nefunguje.

Ahoj Barb, jsem ráda že jsi z JČ, napíšu Ti soukromě a moc ráda budu s Tebou v kontaktu.

Moc se těsím na další deníček, protože o masáži hráze jsem se dozvěděla až z netu. Na těhulkovském cvičení ani zmínka a to už mám za sebou celý kurz.

baghiro, nejsi sama s nepřípravou na miminko. Ty máš aspoň vanu. Já tedy také mám, ale v neobložené koupelně a nepřipojenou. Náš domeček je v těžkém stádiu stavby a necelé 4 měsíce do porodu máme opravdu co dělat. Manžílek se ale snaží to je pravda. Možná, že mimís nebude s námi u rodičů v pokojíčku, ale už ve svém.

Mějte se všichni k světu

Mirka2

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 14:25

ahoj Mirko a pupiku :-)
vitam te s krystufkem mezi jarnatka. S tim prihlasenim ti moc neporadim, ale ja jsem to myslim zkousela taky nekolikrat nez se to podarilo. No to jsem i tedy odpovedela :-0
mej se krasne a pohlad za nas pupika
market a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 14:30

Ahoj Saso :-)
tak to je od Kacenky hezky,ze se rozhodla prenachat svoji postylku prdouskovi. A koukam,ze se mimis narodi do nove koupelny.
Ja kdyz jsem musela nekam odjet,napsala jsem seznamek a prilepila ho manzilkovi na lednici. A on vedel,ze ma kazdy den neco odskrtnout. Tak to zkus a uvidis,ze nezapomene prihlasit Misu do skolky.
Mej se krasne a doufam,ze to s prestavbou dopadne dobre a v pohode to stihnete.Preci by se prckovi nechtelo do tehle zimy :-)
pa magrata a krystufek

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 09.03.04 18:33

Ahoj holky,
dnes jenom tak krátce. Manžel je dnes doma, tak jsme se trochu chytli, protože on chtěl odpočívat doma a já chtěla jít s Ondrou na procházku. Tak jsem ho nakonec vyhodila ven i s Ondrou, ať si to taky jednou zkusí sám chodit s malým po parku, když si Ondra dělá ze sněhu peřinu, válí v něm sudy a za chvíli je mokrý, že by se dal ždímat. Měla jsem po dlouhé době hodinku sama pro sebe, kterou jsem ovšem jako pilná matka vyplnila praním a uklízením. :-)
Ale hlavně bych se vás chtěla zeptat, jestli máte taky některá problémy s dýcháním. Nejenom, že nemůžu ležet na zádech, ale ani na levém boku ? začne se mi točit hlava, polévá mne horko a nemůžu se pořádně nadechnout. U Ondry mi to nedělalo. Na zádech bych to ještě chápala (tchyně musela rodit na boku, protože na zádech omdlívala), ale dnes už mi to dělá i při ?běžném životě? ? ve stoje, v sedě i s podloženými zády? Je to dost nepříjemné, pořád dýchám jak lokomotiva.
Taky by mne zajímalo, jak některé víte, kolik ten váš mimísek váží? To vám doktor řekne při běžném UTZ? Zkusím se ho taky v pátek zeptat.

Kikinko: já si uvědomila, že on ten doktor tam už není, tak to nemohl být ten, co jsem myslela. Je to skvělý odborník (tchyně mu dělala pár let sestřičku), ale náladový. Díky za telefon, určitě se ozvu. Přeji, ať se Ti Tedýsek otočí, mně se Ondra otočil až skoro v 36 tt. Já měla u porodu Mudr. Červáka (má ordinaci rizikového), ovšem byl tam jen ty 4 minuty, co jsem ležela na porodním stole a pak mne zašíval, takže jsem si ho moc neužila.

Mirka2: vítáme Tě v deníčku. Doufám, že se Ti tu bude líbit.

Omlouvám se, že nereaguji víc konkrétněji. Vše jsem ale pilně přečetla. Pozdravujeme s Lukáškem všechna bříška:-))))

Helča + Lukášek 32+3 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 20:49

Ahoj holky,
zatim jsem vas jen cetla, ale myslim, ze vytvorit seznam s terminy porodu je dobra vec, pridavam se teda i ja. Jmenuji se Martina a cekam holcicku Terezku a na svet by mela vykouknout 24.4.04.

Papa Martina 34.tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »