Jarní miminka - Péče o dítě

Rodičovství

Milé maminky! Počet maminek a miminek kvapem stoupá, na konci sesznámku už se krčí jen posledních pát těhulek. A protože o těhotenství a porodech už toho zaznělo dost, přesuneme svou pozornost na naše malé drobečky!

Péče o miminko

Hned v porodnici vás vyhledá sociální pracovnice z magistrátu a donese vám RODNÉ ČÍSLO. To budete potřebovat hned vzápětí ? musíte přihlásit miminko zdravotní pojišťovně. První tři měsíce bude mít stejnou pojišťovnu jako matka, pak jí můžete změnit. Tatínek zajde s oddacím listem nebo jeho kopií na matriku, kde podepíše souhlas se jménem (vy podepisujete v porodnici). Za dva týdny si může vyzvednout Rodný list.

V porodnici po vás budou chtít jméno dětské lékařky, kam budete s dítětem chodit. Někde jsou přísní a nechtějí vás bez tohoto údaje pustit domů. Je lepší porozhlédnout se předem a mít nachystanou adresu už do porodnice. Po propuštění je povinnost hlásit se do dvou dnů u pediatra. Ten přijde buď k vám na návštěvu nebo domluví kontrolu na středisku.

Dalším důležitým číslem je dětská pohotovost. Po propuštění z porodnice jste převedeni do péče pediatra, při úrazu nebo akutním onemocnění je nutné volat dětskou pohotovost, v porodnici vám neporadí.

Při propuštění z porodnice dostanete dokumentaci dítěte. Obsahuje velký a malý očkovací průkaz, vyšetření kyčlí a zprávu pro pediatra. Je ve vašem zájmu si lékařskou zprávu pročíst a případné nejasnosti vyřešit ještě v porodnici.

Novorozenecká žloutenka

S jinými typy žloutenky společné jen to, že dítě je žluté na kůži a na sliznicích /oči atd./. Jedná se o opožděné zpracovávání krevního barviva z rozpadlých červených krvinek nepřipravenými játry novorozence. Plod potřebuje více krvinek než novorozenec, a proto ty, co jsou zbytečné, se rozpadají i u zcela zdravých novorozenců. Tento typ žloutenky má okolo 3/4 všech dětí. Jsou situace, kdy se v novorozeneckém období krvinky rozpadají ve větším množství než obvykle a z jiných důvodů /např.nesnášen­livost krvinek dítěte organizmem matky a jejich rozpad pomocí protilátek, které matka vytvořila proti krvinkám plodu jiné krevní skupiny než má ona. Protilátky se přes placentu dostaly do oběhu dítěte a tam působí zvýšený rozpad krvinek dítěte/. Bývalo to dříve u matek s krevní skupinou O nebo matek Rh negativních, zdědilo-li dítě /plod/ jinou krevní skupinu, po otci.
Obecně řečeno, není tento typ žloutenky naprosto nakažlivý a s infekční žloutenkou větších dětí a dospělých nemá nic společného, jen název.

MUDr. M.Paulová

Tolik slova odborníka. Žloutenky se opravdu bát nemusíte, v porodnici jsou děti hlídané a měří se jim bilirubin. Doporučuji dát dítě co nejdříve na denní světlo.

První koupání

Jak koupat miminko vám jistě ukáží před propuštěním z porodnice. Ale není na škodu si to zopakovat: Miminko držíme vždy pod hlavičkou, nejlépe, aby ruka podpírala miminko už mezi lopatkami, hlavička pak leží v dlani. Druhou rukou můžete uchopit miminko v rozkroku a podebrat zadeček. Ke sbalení do klubíčka potřebujete dát ruku s hlavičkou k rameni a hlavičku o něj opřít, druhou rukou zvednete miminku nožičky. Zádíčka jsou do oblouku a miminko si může v této poloze jak odříhnout tak i odprídíkovat! Poloha bříškem směrem k ramenu (jak to dělávaly naše maminky a babičky) se nedoporučuje, protože tlak na bříško může vyvolat zvracení a hlavička není dostatečně fixována a tlačí na páteř. Není dobré dítě natřásat ? většinou to, co budou s dítětem nadšeně dělat babičky?

Ale zpět ke koupání ? dítě jsme přemístily z postýlky na přebalovací stolek, kde ho rozbalíme. V prvních měsících se doporučuje dětem přiteplit nějakým ohřívátkem. Miminko odplínkujeme, otřeme zadeček a žínkou otřeme vodou oči ? na každé oko použijeme jiný cíp žínky. Dále omyjeme obličejík a ouška. Žínku namydlíme (já se osobně přikláním k dětskému mýdlu než ke koupelím, ale v porodnicích se používají i koupele) a umyjeme celou hlavičku i s vlásky, faldík pod krčkem (použijeme si mírným zakloněním hlavičky), podpaží, každou ručičku zvlášť, hrudníček a natočíme si dítě na bok, abychom mohly umýt i zádíčka. V prvních dnech vynecháváme pupík, po jeho zahojení umýváme normálně. Pak umyjeme třísla a nožičky. Jako poslední umýváme zadeček. U holčiček dáváme pozor, aby nezůstaly zbytky stolice mezi stydkými pysky, u chlapečků probádáme partie pod pytlíkem. Miminko si natočíme bříškem na jednu ruku a omyjeme pod tekoucí vodou. Voda by měly být teplá 37°C. doma můžeme umývat ve vaničce. Nám se osvědčilo umyvadlo, kam dáváme tenký molitan.

Po každém koupání miminko dobře promastíme (i s hlavičkou!). Novorozenci mívají suchou pokožku a často se loupou. Olejíčky většinou vysušují, na suché partie se hodí Infadolan a kalciovka. Ouška vysušíme štětičkou. Pozor! Vysušujeme pouze boltec, štětičku nezavádíme do ucha! Lidské ucho má samočistící schopnost, zásahem do ucha můžeme natropit mnohem větší škody! (zanesení infekce, porušení bubínku?) Opatrně vyčistíme nosní dírky. 60% lihem ošetříme pupíček. Na prdélku dáme buď rybí mastičku (Rybilka) nebo jiný vhodný krém s pudrem. Na závěr učešeme vlásky. Miminka vysoušíme buď bavlněnou plínkou nebo froté osuškou, nepoužíváme fén (příliš vysušuje kůži a může dojít k přehřátí miminka) Počítejte s tím, že dítě budeš po celou proceduru hlasitě protestovat!! Musíte se trochu obrnit a koupání zbytečně neuspěchat. Ideální je doba mezi kojením, kdy je dítě klidné a nespí, jenže tento ideál je u většiny miminek spíš jen zbožným přáním maminky než skutečným stavem!!

Koupat nemusíme každý den, ani nemusíme používat při každém koupání mýdlo. Dětská pokožka je velice jemná a vytváří si vlastní ochranu, kterou koukáním narušujeme.

Miminka pokládáme do postýlky vždy na bok (střídáme strany) ve zvýšené poloze. Místo polštáře je lepší dát něco pod matraci. Na bříško pokládáme přes den v bdělém stavu a pod naším dohledem. Poloha na bříšku je rozvojová a velice důležitá, miminko se učí zvedat hlavičku a posiluje zádové svaly. Na bříško bychom neměli pokládat bezprostředně po kojení (zhruba hodinu a déle po kojení je možné položit na bříško.)

Miminka do jednoho roku chráníme před sluncem oblečením a kloboučkem. Pro větší děti používáme dětská mléka s minerální ochranou (Welada).

První procházka se doporučuje asi týden po návratu z porodnice ? samozřejmě podle počasí. U novorozenců se nedoporučuje pobyt venku při teplotách ? 5°C.

Při úrazu volejte 155 nebo přímo dětskou pohotovost, nezapomeňte uvést věk dítěte, druh úrazu, okolnosti, případné alergie, jméno, adresu, pokud je nutné i popis cesty nebo nějaké orientační místo. Zavěšujte vždy až po operátorovi, kdyby se chtěl na něco ještě zeptat.

Kromě plného kojení dostávají miminka vitamín ACD a vitamín K (většinou v poradně u pediatra.

Při oblékání platí zá:,–(a, že miminko by mělo mít o vrstvu víc, než má dospělý člověk (pokud nemáte horkokrevného chlapa jako já, ten chodí v kraťasech, když já mám na sobě bundu…). Přehřátí poznáte podle zpoceného zátylku, pokud má miminok studené ručičky a klepe se mu bradička, je nutno přiteplit!!

Prdíky a nadýmáni způsobuje:

1. Mimčo se naloká při kojení vzduchu - hltavé sání. Pomůže upravit techniku kojení a nechat odříhnout.

2. Miminko má nedovyvinuté zažívání a mlíčko v něm vlastně kvasí. Upraví se to samo po třech měsících.

Doba mezi kojením by měla být delší než jedna hodina - mlíčko se už začíná trávit a nové kojení může způsobit problémy. Jde o to poznat, jestli má miminko už hlad (hledá bradavku) nebo řve, protože má prdíky (natahuje se do délky, prohýbá se)

Právě kolem třetího měsíce se může stát, že se interval zkrátí asi na hodinu a půl. Je to známkou, že už je miminko větší a potřebuje více mlíčka. V tomto případě by se nemělo kojení bytečně oddalovat, ale naopak kojit podle potřeby i po té hodině.

U prdíků pomáhá sbalit do klubíčka a cvičit nožičkama. Kdo ví jak, může mírně masírovat bříško. Kapičky a čaje by měly nastoupit, až když nepomahá výše uvedené.

Jídlo většinou je to poslední, co prdíky ovlivní, nicméně některé maminky a miminka jsou na to citlivější. Platí, co tu už zaznělo - vyvarovat se nadýmavých jídel (květák, zelí, cibule, česnek) a bublinkového pití. Pomáhá, když maminka preventivně popíjí čaje z anýzu, fenyklu a kmínu.

Tak to je v kostce vše, pokud jsem na něco zapomněla, určitě to samy doplníte!

Kdo máte problémy s kojením, hlaste se!!

Příští deníček se můžete těšit na další popis porodu!! Nebo spíš porodů!!? Nechme se překvapit!!:o)

Alice a Kubík (2 týdny)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.04 21:04

Jen malou poznámku na okraj, docela se mi osvědčili vatové čtverečky, prodávají je v lékárně, na očištění očiček a v prvních dnech i na pupíček, nepouští chloupky jako vata a utrnete si vždycky jen takový koucek jaký je třeba. Nic proti , ale ta žínka na oči se mi nelíbí, zvlášť v prvních týdnech než se miminku utvoří slzné kanálky je k infekci nejnáchylnější a ta by se jednou žínkou i když jiným cípem mohla šířit. Zdravá a spokojená miminka přeje Nany.

kacii
Kecalka 210 příspěvků 22.05.04 21:05

Ach jo, hezky jsem si zavzpominala:o)) Hruza, jak to leti…

Jenom bych chtela napsat, ze nekde to chodi trochu jinak, co se tyce rodneho listu… V Podoli to bylo tak, ze tatinek si jede vyzvednout hotovy rodny list primo na matriku, cely rodny cislo se dozvite az z nej… Formular o jmene se odevzdava spolu s oddacim listem nejakou dobu pred porodem v porodnici, oni se uz postaraji o vsechno.

Jinak co se tyce toho jak poznat, ze je mimcu zima…rucicky nejsou moc smerodatny, my treba mame v rodine studeny ruce odmalicka a ja jsem kvuli tomu dost trpela u babicky, ktera byla presvedcena, ze je mi zima a vzdycky me desne nabalila…ufff. Nejlepsi je zase sahnout za krk, kdyz je tam studeno, moc teplo mu asi neni… i kdyz Mata ma nekdy studeno i tam a je spokojeny:o)))
Uzivejte si miminka, hrozne rychle rostou!!
Kacii&Matysek 19t.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 22.05.04 21:13

ahoj jarnatka a Alice

mooc pekny denicek,prijemne poctenicko a spoustu rad:-))
my jsme prvni dva mesice meli matraci zvednutou u hlavicky,ted uz ji ma ve vodorovne poloze. Poloha na boku je u nas trosku nemozna,protoze diky decce mu nozizky trci do stran a je znacne nestabilni.
Co se tyce koupani v posledni dobe praktikujeme sprchovani a delfinek je nadsenej :-))

a ted neco k dnesku :-) Cely den jsme makali na chalupe,vykli­zeli,balili porcelan,knizky a tak. Krystufek chrnel venku,zabalenej v kocarku a nejake foukani mu ani trosku nevadilo. Myslim,ze dopisu a odvalim se do postele a budu spinkat. Delfinek uznava vikend a nechava me spat do osmi ( v 5 si knourne o mlicko),takze jsem spokojena.

LENTILKO - halo,uz si tady dneska byla? Jak se mate s Viktorkou? A co Elinka neni smutna kvuli micku ?

TANINO - jeste jednou gratulace,tedy to byla rychlovka,tesim se na popisek :-))

MONIS - tak to je super,ze doktor uz nemluvil o vyvolavani porodu po 37 .tydnu,ale ty by si mu to urcite vysvetlila :-) A kde bydli tvoje kamaradka?

koncim,manzilek uz vrci,ze vas mam radsi

pa magrat a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 22.05.04 21:31

SENTI :-)))
dekuji moc za fotecky Karolinku,je to fakt mooc krasna holcicka,ael to ty urcite vis :-)

pa magrat a nadsenej delfinek

Dagmara
Nováček 8 příspěvků 22.05.04 22:09

Ahoj,prima počteníčko ale něde to s rod. listem je jinak, třeba u nás v Roudnici n. L. jdete s r. číslem zapsaným v oč. průkazu již z porodnice a tak jsem hned po propuštění skočila na matriku kde mi r. list hned vytiskly.

Jarní miminka mějte se krásně ahoj
Dagmara - Jirunka 19 týdnů

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.05.04 22:59

Milá Nany!

Infekce z oči se nemůže přenést, pokud každé oko umýváš jiným cípem. V porodnici se používají žínky na jedno použití, doma se dá žínka hned po použití vyprat nebo vyvařit.

Ty čtvrečky jsou dobrý nápad, ale měly by být navlhčené, aby nedřely.

My zase používáme na zadeček navlhčenou vatu místo ubrousků.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.05.04 23:06

Ještě jednou veliká gratulace k Jůlince! S Ondrou jsme mluvili na chatu, dokonce už jsem viděla Julču v celé její kráse! Těšíme se na podrobnosti!!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.05.04 23:09

Narozená jarní miminka:)

Únor:
Evásek 12.2.2004 dvojčátka 9:15 Monika 44cm/2450g a 9:20 Terezka 44cm/2250g 36TT
Sevca 15.2.2004 Nelinka 46cm/2550g TP 4.3.2004 38TT
Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm/2930g TP 14.3.2004 36TT

Březen:
Primova 8.3.2004 10:50 Pavlík 50cm/3750g TP 14.3.2004 40TT
Al-ex 8.3.2004 Karolínka 50cm/3130 TP 14.3.2004
Mart 18.3.2004 5:54 Tomášek 50cm/3850g TP 18.3.2004 40TT PRAHA
Leena 18.3.2004 16:00 Vojtíšek 51cm/4100g TP 28.3.2004 38TT OLOMOUC
Lenka 18.3.2004 16:55 Štěpánka 49cm/3100g TP 21.3.2004 40TT PLZEŇ
Maky 26.3.2004 6:45 Terezka 48cm/2500g TP 6.4.2004 38 TT

Duben:
Katka 3.4.2004 Pavlíček 3250g TP 11.4.2004 HRANICE na Moravě
Alex 4.4.2004 10:30 Christian David 52,5cm/3800g TP 5.4.2004 40 TT USA
Baghira 13.4.2004 14:42 Eliška 50cm/3600g
Kikinka 16.4.2004 9:25 Tedýsek 46cm/2600g TP 7.5.2004 38 TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Claire 21.4.2004 17:05 Viktor 52cm/4010g TP 15.4.2004
Alfinka 21.4.2004 17:05 Elenka 52cm/3620g ZLÍN
Mirka 23.4.2004 14:20 Barborka 52cm/3750g TP 14.4.2004 BRNO
Slávka 24.04.2004 4:40 Barborka54cm/3240g TP 15.4.2004 42 TT BÁNSKÁ BYSTRICA

Květen:
Senti 1.5.2004 11:16 Karolínka 51cm/3000gTP 4.5. 2004 PRAHA
Lentilka 4.5.2004 Viktorka 50cm/3400g TP 14.4. PRAHA
Alice 6.5.2004 7:35 Kubíček 53cm/3500g TP 7.5. 2004 BRNO
Kostička 6.5.2004 9:25 Ellenka 53cm/4090g TP 7.5.2004 PŘEROV
Helena24 6.5.2004 14:01 Vojtíšek 50cm/3400g TP 1.5.2004
Nezbeda 11.5.2004 19:50 Toníček 51cm/4000g TP 13.5.2004
Peg 12.5.2004 Anetka 52cm/3600g TP 7.5. 2004 PRAHA ? ZÁPAD
Leona 15.5. 2004 Sonička 3800g TP 14.5.2004 UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Almerka 15.5.2004 Radimek 51cm/3200 g 13.5. 2004
Beata 18.5.2004 2:36 Klárka 50cm/2800 g TP 24.5.2004
Květinka 18.5.2004 Elenka 51cm/3700 g TP 20.5.2004 BRNO
Diny 18.5. 2004 20:32 Davídek 50cm/3400g TP 6.5. 2004 PLZEŇ
Sasa V. 19.5. 2004 2:00 Monika 3150g TP 14.5. 2004 PRAHA
Makys 19.5.2004 17:58, Vašík 50cm/3800g TP 12.5.2004 PRAHA
Tanina 22.5. 2004 13:42 Julinka 48 cm/3390g TP 23.5.2004 PRAHA

Termíny porodů, jména, odkud jsme ještě nenarozených Jarňátek:

Pomyšlenka 15.5. 2004 (utz ? překvapeníčko, spíš chlapeček Honzík)
Netka 15.5. 2004 (utz ? chlapeček Nikola)
Vega 20.5. 2004 (utz ?chlapeček Adam) LIBEREC
Jana 20.5.2004 (utz ? holčička)-podrobnosti jsem nenašla
Doriska 21.5. 2004 (utz -chlapeček)

Slniecko 23.5.2004 (utz ? chlapeček Lukášek)
Alena 27.5.2004 (překvapeníčko?:)) *
Aicha-Iva 30.5.2004 (utz ? holčička Ivanka) *

Červen:
Monis 21.6.2004 (holčičky dvojčátka:)
Petronella 23.6.2004 (dvojčátka:)*
Mirka2 26.6.2004 (překvapeníčko:)Dou­dleby u ČB

Hlašte případné opravy, ráda doplním!

Alice

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 23.05.04 13:45

Ahojkýýýýýý:)

Jsme doma a hned jsem musela alepoň na skůček sem za vámi, doma zmatek, prádlo se pere, něco se vaří a to největší štěstíčko spinká už konečně ve své postýlce:)

Holčičky, strašně moc děkuju za podporu, ještě jsem neměla čas si vás zpětně počíst, něco mi přinesla sestra do porodnice, a já jsem si u toho pěkně poplakala…pokusím se večer nebo nejpozději zítra ozvat, to už tu všechno srovnám a snad se i zaběhnu:)

Do galerie dávám fotečku Davídka druhý den po porodu:)

Dneska už je zase úplně jiný, však maminky to znají, jak se ty mimísci mění před očima:)

Strašně moc gratuluju čerstvým maminkám, Magrát i Alice mi psali, kdo už porodil, naposledy jestli se nepletu Tanina, to je krása, moc se těším, až to budou mít za sebou i ostatní těhulky a najedeme na ryze maminkovský deníček o těch našich špuntech:)))

Musím letět, Davídek bude mít za chvíli hlad (máme už nad porodní váhu 50 gramů:), je to docela jedlík, strašně ho miluju, ale to asi nemusím ani psát:)

Zatím papa

Vaše Diny a Davídek (5ti-denní:))

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 23.05.04 13:52

ahoj Diny a Davidku

tak vas moc vitam zpatky:-),posilam pusu Davidkovi a delfinek je rad,ze uz tady nebude jediny otesanek

pa magrat a delfinek

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 23.05.04 15:42

Ahoj Jarňátka!

Nejdříve vítám doma Diny s Davídkem!Je to k neuvěření,jak to letí.My jsme s Radimkem doma z porodnice už čtvrtý den. Jakž takž se to tady u nás zaběhlo,ale je to tím že tatínek má dovču a skvěle se o nás stará.Uvidíme po­tom.

Holky,kdysi jsem četla v rubrice „Nové diskuse“ o otiscích ručiček a nožiček miminek.Tehdy mi to přišlo jako hezký nápad,ale zrealizovatelný za hodně dlouho,tak jsem tomu nevěnovala pozornost.A teď,když vidim,že mimísek tak rychle roste,chtěla bych si na památku uchovat i něco jiného než fotečky a video.Problém je v tom,že nevím ,čím ty otisky udělat.Jestli třeba makeupem?Nebo poraďte,jak ten článek najít.Díky.

Alice,deníček je moc hezký.Nám v porodnici,ří­kali,že se máme pokud kojíme,vyvarovat kynutých jídel.Jinak na bolení bříška jsem si peventivně koupila gel.Zatím nebyl potřeba.

Zítra jedeme porvé k naší paní doktorce.Tak jsem zvědavá,kolik Radimek přibral,co jsme doma.

Mějte se fajn.

Almerka + Radimek

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 23.05.04 19:09

Milá Tanino,
moc gratuluji k narození Julinky a přejeme vám v životě jen to nej. Je opravdu moc kráááásnáááááá:)
Gabča a Barča 21+4tt od PST:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.04 19:18

Samozřejmně jsem myslela navlhčené a nepokládala jsem za nutnost upozorňovat, že oči se myjí na vlhko a nikdy ne na sucho, no neva:o). My v porodnici žádné žínky neměli, ale právě ty čtverečky.
Jen my to přišlo jednodužší než vyvářet žínky, obvzlášť v prvních týdnech s miminkem, má člověk trochu jiné starosti.
Zadeček nás zase naučili v porodnici prostě opláchnout pod tekoucí vlažnou vodou, taky dobrý, pro začátek kdy stolička připomíná vaječný žloutek.
Už v poradně nám řekli, že formulář a oddací list,( u svobodných rodný list) nebo kopii odevzdáme v porodnici před porodem a do 2 pracovních dnů, přišel doporučeně domů. Zrovna tak i zdravotní pojišťovnu jsme nemuseli přihlašovat, ale automaticky poslali kartičku, myslím, že dorazila domů dřív než my.
Všude to chodí trochu jinak.
 Nany

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 23.05.04 19:21

Ahojky holčiny,

dlouho jsem se neozvala, ale jak tak koukám, tak zápis o tom, že naše Sonička už je na světě sem doputoval!

Rodili jsme ve Zlínské porodnici a myslím, že lepší snad ani není! Náš porod nebyl nic moc, popis jsem dávala do květňulek na rodinu.cz…
Sem jen musím říct, že mě překvapily křížové bolesti a že tohle jsem prostě neustála moc statečně. Nebýt mažela asi jsem skočila z okna - masíroval záda, uklidňoval, sprchoval, ke konci už pomalu i ponášel…Porod byl dlouhý, musela jsem hodně ležet na monitorech, kapačkách a neustále mě vyšetřovali nastřídačku 2 doktoři…porod jsem musela absolvovat v kleče a pak na levém boku…a stejně to skončilo spoustou šití (i dělohy), kapaček, kyslíkem pro miminko atd. Ještě teď mám solidní trauma :o( …Pak mi ještě mimčo vzaly že moc zvracelo hlen, pak zase že má špatné srdíčko (neměla)..no byla jsem z toho hezky hotová.
Všechno jsem měla nacvičené, nastudované… a všechno bylo strašně jinak. Všechno jsme ale přežili a máme doma krásňounkou vlasatou holčičku. narodila se 15.5. ve 20:30 vážila 3.78 kg a měřila 52 cm. Občas se trošku vzteká že nás trápí prdíci, ale jinak je to sladký poklad a krásně se na nás směje.

Všechny moc zdravím a až se zbrcháme počtu si co jste si prožily vy ostatní…

leonaw - Lí + Sonička

Mart
Kecalka 456 příspěvků 23.05.04 20:07

Ahoj holky,

v prvé řadě gratuluji Tanině k Julince, a přeju jim oběma hodně zdravíčka. Teď to musí v pražských porodnicích vypadat zajímavě, když Motol i Podolí malují, tak jsem zvědavá, co o tom Tanina napíše.

U nás doma je začalo být veseleji. Možná si vzpomenete, že jsem psala, že manžel je nemocný a nemůže se přijít na to, co mu je, a že má strach z rakoviny. Tak tenhle týden se konečně potvrdilo magnetickou rezonancí, že to nádor není, má zřejmě pravý bok podrážděný od ledviny, ve které mu loni drtili kamínky. Tak je to pro nás velké úleva, zažili jsme si dost stresu a strachu a připomněli si, že zdraví je to nejcennější.

Já jsem se dneska po roce a půl vypravila ke kadeřnici, už jsem to fakt potřebovala. Když jsem se vracela, už za dveřmi jsem slyšela strašlivý řev a to jsem byla zpátky za dvě hodiny. Tomášek křičel i po nakojení, takže to bylo asi bříško. Teď už je spokojený a hraje si s brázdičkou. Tak mám teď zase nadlouho vystaráno, doufám, že se ke kadeřnici dostanu přece jen dřív, než za další rok a půl.

V minulém deníčku mě překvapilo, že holčičku Peg dokrmovali v porodnici lahví, to už se dneska vidí málo kde. Tak kdyžtak Peg napiš, co to bylo za porodnici, aby si ostatní těhulky daly pozor. Držím vám palce, ať se vám kojení podaří.

Tak já si jdu pustit superstar, je to jediný pořad, který v televizi sleduju. Julián určitě zase nevypadne.

Mějte se.

Mart a Tomášek

Mart
Kecalka 456 příspěvků 23.05.04 20:08

Samozřejmě gratuluju i Leoně a Soničce!

Mart

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 23.05.04 21:12

Milá Diny

já jsem si pěkně počkala, až vás pustí z porodnice domů, abych mohla konečně i já pogratulovat k nadlidsky zvládnutému porodu a hlavně nádhernému Davídkovi.

Davídek je fakt sluníčko, věřím, že to byla láska na první pohled - je až k neuvěření, jak můžeme ta miminka od první sekundy co se objeví dvě // na testu milovat :o)

No a vidíš, jak to celé uteklo ! Nedávno jsi oznamovala pozitivní těhu testík a posteskla, že se snad toho mimíska nedočkáš a hele - dočkala :o) I když teda ke konci tě pěkně napínal :o)

Opatruj se a dej od nás Davídkovi pusinku na čelíčko

Ed s princeznama xxx

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 23.05.04 23:56

Ahoj holčiny, miminka a pupíci :o)))

Julinka se zachovala jako správná ženská, už od malička je samé překvápko :o)) V pátek, že to hned tak nebude a v sobotu už se jí zachtělo ven :o)))
Gratuluju Tanině i touto cestou a přeju všechno nej nej nej.
Mohla jsem se taky stát poslem dobrých zpráv, ale když mi přišla ta nádherná zpráva od Taniny tak jsme byli na cestě do Klenčí :o/

Diny vítám Tě zase na závislácké vlně, ikdyž teď tu Tvojí novou sladkou závislost nic nepředčí viď. Je to nádhernej čumáček, moc Ti ho přeju :o))))

Magrátko: To víš, že když bude všechno v pohodě, tak si zbytečně porod vyvolat nenechám. Dneska jsem viděla 3 týdny čerstvoučké mimi, taky mu vyvolávali porod, protože doktoři měli obavu, že bude vážit 4,50 kg a nakonec měl „jen“ 4,20 kg takže mohl v bříšku ještě chvilku pobít a vylézt až bude mít chuť. Taky je to chlapeček a už má 3 sestřičky :o)))
Jinak ta moje kamarádka bydlí tam co je konečná autobusu u takovýho malýho hřbitova co je mezi panelákama. Jmenuje se Jana a má holčičku Lauru ani ne o měsíc starší než je delfínek :o)

Alice: Deníček je opět naprosto perfektní a popis koupání je tak podrobný až jsem z toho dostala obavu jestli to zvládnu, připadá mi to dost složité. Ale asi se zaběhnu rychle, když to budu praktikovat vždycky 2× po sobě, co?

My jsme včera jeli do Klenčí kam jezdí manžel na tábor a slavili se tam několikery narozeniny. Bylo to moc milé, všichni se mi nahrnuli na bříško a jemně si ho hladili :o)) Doufám, že si to holčičky užívali, já toho měla už na cestě zpátky plný krovky, celkem 4 hodiny v autě, uff uff. Cestou zpátky jsme se stavili v Plzni v Olympii a manžel mi k svátku koupil středně velkou sportovní tašku - do porodnice (samozřejmě se bude hodit i později). No už se mi začíná pomalu plnit :o) A od mamči mám slíbené žehlící prkno, minulý týden jsem to naše totálně zrušila. Tak letos dostanu ryze praktické dárky, ale to vůbec nevadí.
Dneska jsem se viděla se svojí kamarádkou a bývalou spolužačkou ze základky, přiletěla na několik týdnů z Ameriky, protože si tu pořádá výstavu. Samozřejmě neodolala a přivezla mi dvoje úžasné dupíky s žabičkama, bílozelenejma ponožtičkama a slintáčkama s žabičkou :o))) A pak dvě bodýčka, jedno je do oranžova s medvídkem Pú a druhé do růžova s Prasátkem :o))) Vypadají nádherně. V krabici s plyšákama jsem vyštrachala Prasátko a Pú se sucháčema na tlapkách, měli je u MacDonalda a hned jsem je přidala k těm bodýčkům a hopkala u toho až si manžel myslel že jsem se zcvolka. A to se ještě holky nenarodily :o))))

Tak jdu spinkat, mějte se krásně, pusinku miminkům a pohlazení pupíčkům.

Monča a princezny (35+6)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.05.04 00:02

Tak mám pro vás na konec neděle nádhernou zprávu: Petronelle se dnes narodila dvojčátka: Petra - 2,3 kg, 45 cm a Fanoušek - 2,54 kg, 47 cm!

Přejeme celé rodince spoustu štěstíčka, zdraví, pohody a radosti a šťastné mamince rychlé nabrání sil.

Monča (šťastný posel zpráv - konečně jsem se taky dočkala :o))))

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.05.04 00:03

Narodila se ještě v neděli :o)))

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.05.04 07:12

To je krasna zpravicka, Petronello, moooc gratulujeme k dvojnasobnemu stesticku!!! , Koukam do seznamku a vidim, ze se narodily presne o mesic drive podle terminu, neni to nadherne? TAk at se vam spolu krasne dari!!!

Sulanek a Verunka 16M

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 24.05.04 08:24

Velká gratulace Petronelle k dvojčátkům!Hodně štěstí a zdraví.

Almerka + Radimek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.05.04 08:50

uzasna zpravicka :-) hrozne mooc gratulujeme a posilame spoutu pusinke

magrat a delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.05.04 09:02

ahoj jarnatka :-))

tak doufam,ze jste pres vikend nezmrzly,protoze venku bylo fakt odporne. V sobotu jsme vyklizeli chalupu,docela zahul a to nam zbyvaji jeste dve mistnosti. Filda pak zbytek vikendu prskal,protoze ma alergiii na prach. Delfinkovi se tam libilo.lezel pod orechem a snil si krasny sny.
V nedeli jsme se flakali doma,odpoledne jsem nabalila Krystufka,ze vyrazime ven. Pred barakem jsem zjistila,ze venku leje,takze prdolka skoncil na balkone :-)). Vecer jsme prozivali euforii nad vyrazenim Juliana,ted drzime palce Anete.

dneska se chystame do Stromovky,uvidime co na to pocasi.

DINY - tak jaka byla prvni noc a co Davidek

ALICE - Lentilka mi rikala,ze Pomyslenka uz ma Honzika,takze se pokusim zjistit datum

MONIS - hm,tak jste si hezky uzili oslavovani. Jinak ja bydlim asi tak deset minut od tve kamaradky :-))

ALMERKO - Radimek je taky moc krasny chlapecek :-))

je to neuveritelne,ale delfinkovi je dneska uz 14 tydnu. Lezi pod hrazdickou a neco vypravi slonovi. Je to nase slunicko,vcera v noci jsem se na nej divala asi deset minut a mela jsem pocit,ze ho laskou umackam,asi ten pocit znate :-))

paaaa magrat a delfinek 14 tydnu

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.05.04 09:05

ahoj Mart:-)

tak to jsem rada,ze je manzel v poradku a nepotvrdil se ten nador.
Jinak ja jsem byla taky u kadernice,ale vysledek nic moc.
pusu klukum

pa magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 09:08

Ahoj holy,
tak jsem to jen rychle prolistovala, asi poprosim muze, aby mi to vytisknul a budu cist po kouskach ..
Marketa podala hlaseni za me vcetne popisu porodu, tak uz nemam moc co dodat. Zatim je u nas stale vse v poradku, dokonce se Monca zacina nechat presvedcit, ze by aspon obcas mohla spinkat v tyom nacanacanem kosiku a ne u mamy pritulena k brisku:)
Jdu resit problemy sve starsi dcery, chjo …snad nekdy zvladnu napsat delsi nz dvouradkovy mail ci prispevek. Blahopreju vse miminkum a maminkam. Ahojky Sasa

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.05.04 09:13

Ahoj holky a Alice,
máte moc krásný deníček zase plný rad, které se budou hodit. Mám důležitou otázku. Líbí se mi pro miminko koupací kyblík, už jsem o něm četla pro i proti, zvažuju čím dál víc o jeho pořízení, ale problémem je jistě nezahojený pupíček v prvních dnesch života miminka. Tzn. že koupání v kyblíku bude asi nevhodné, že? Mohly byste mi některá poradit, jestli v kyblíku už takhle mrňavé miminko koupete, co případně pupíček na to. myslím ale, že než se úplně zahojí, namáčet se nemá…
Našla jsem v galerii fotku Nelinky, kterou takhle koupou už ve 2.týdnech. Nebo miminko v prvních dnech jen oplachovat pod tekoucí vodou a až po zahojení pupíčku v kyblíku?
Děkuji moc za rady!

Mia 22tt

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.05.04 10:30

Ahoj Mio!

Co vím, tak kyblík je dost oblíbený, kamarádky si ho děsně chválí.

Děti se nemají koupat v den, kdy se jim pupíček zastřihuje (t.j 4. - 5. den po porodu), ale pak se normálně koupou. Nadměrné máčení asi není nej, nicméně běžné okoupání by vadit nemělo. Jen se pak pupíček ošetří lihem. Co si vzpomínám, tak Verunku jsme dostali šestý den po porodu a pupík už měla krásně suchý zatažený. Je to u každého dítěte trochu jiné. Ve dvou týdnech bývá pupík většinou zahojený.

My stejně nekoupeme každý den, takže jak to navrhuješ je rozumné - první dny oplachovat a po zahojení koupat v kyblíku.

Alice

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.05.04 10:51

Alice:-)
tak Pomyslence se narodil Honzik 18.5, ve stejny den jako Davidek

magrat

Vega
Kecalka 177 příspěvků 24.05.04 11:47

Ahojky holky, tak mi jsme pořád v jednom kuse, nějak se nám nechce ven. Po dnešní kontrole se nám sice ulevilo, protože už konečně vím, že je malý hlavičkou dolů, ale prý to na porod zatím nevypadá, naopak prý na to, že rodím takhle ryche po sobě, jsem v perfektním stavu, takže se budu trápit dál. Pokud neporodím tak v pátek ještě jedna kontrola a pak vyvolání, takže asi jdu na ty okna. Zatím mu domlouvám, ale nějak je mu to fuk. :)
Držte nám palečky at to máme rychle za sebou, ahojky Vega 41 tt ( 4 dny po TP)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.05.04 12:38

Tak máme další miminko! Netka porodila tady v Brně na Obilňáku v sobotu 22.5. chlapečka Nikolu. Šlo to nakonec taky císařem. Dnes mi volala. Snaží se kojit, ve čtvrtek je asi pustí z porodnice.

Gratulujeme!

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.05.04 12:40

Květen:

Pomyšlenka 18.5. 2004 Honzík TP 15.5.2004
Sasa V. 19.5. 2004 2:00 Monika 3150g TP 14.5. 2004 PRAHA
Makys 19.5.2004 17:58, Vašík 50cm/3800g TP 12.5.2004 PRAHA
Tanina 22.5. 2004 13:42 Julinka 48 cm/3390g TP 23.5.2004 PRAHA
Netka 22.5.2004 12:10 chlapeček Nikola 54cm/ 3100g TP 15.5.2004 PRAHA cs
Petronella 23.5. 2004 Petra ? 45cm/2300g, Fanoušek 47 cm /2540g TP 23.6.2004

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.05.04 13:41

Ahojky,

tak koukám, že to šlo v květnu v dost rychlém sledu co :o)))

Moc gratuluji Netce k Nikolovi a přeji rychlé a krásné rozkojení.

Trošku jsem tím rychlím rosdvojováním a dokonce i roztrojováním vyplašená a už tedy taky peru výbavičku :o) Ňufňala jsem se tím celé dopoledne a že toho teda je! No dvě malé parádnice a úchylná maminka, tak to se dalo čekat.

Zatím se loučím.

Monča a treperendy (36+0)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.05.04 16:42

ahoj holciny
tak jsem koukala,jak se nam pekne rozrusta galerie s foteckami. Musim rici,ze mame opravdu krasne jarni miminka :-))

venku je vetrno,byla jsem dve hodinky dopoledne,delfinek byl vycumenej a pak vytuhl tesne pred barakem a spal na balkone jeste hodinu. Ted uz zase chrni,to bude asi tim pocasim.

pozdravuje vas Lentilka a Viktorka. Viktroka hezky pribira a rikala Lentilka,ze uz i docela pekne spinka v noci. No zitra uz ji budou tri tydny

MONIS - my si te tady za chvili budeme hyckat jako posledni tehulku :-)))

tak mejte se krasne a nebojte,od pulky tydne ma zase vykouknout slunicko:-)

pa magrat a krystufek

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.05.04 17:34

Ahoj Magrátko,

dneska je tu teda pusto …
Možná se s tou mojí kamarádkou potkáváš v lese :o)) S delfínkem úplně soucítím, taky jsem dneska nějaká tuhá až melancholická, objevila jsem si zrcátkem první malou srii, kousek od pupíku. No už mám přes pupík 103 cm a to jsem mívala 60 cm, jojo, mažu se olejíčkem, no snad to nebude pokračovat dál. Každopádně na náladě mi to moc nepřidalo, to počasí je fakt děsný, pomooooc. Říkáš, že se to zlepší? To se fakt moc těším. Připadám si jako žabička, jaký je počasí takovou mám náladu.
Moc ráda bych tu byla poslední těhulka, aby se holčičky narodily co nejblíže k termínu. Petronella mě včera fakt zaskočila, na druhou stranu její čmeláčci prý byli o 3 týdny větší podle ultrazvuku, takže se o moc dřív nenarodili. To naše píďalky jsou o týden menší, tak mají ještě čas, doufám, že to vědí. No v takovémhle počasí by se mi taky nikam nechtělo vylejzat :o))

Tak jsem si ulevila a jdu zase něco trošku dělat. Jo delfínek - trpaslík mě teda dostal, ještě žes ho nepo:,–(ila mezi záhonky :o)))

Tak pa
Monča a píďalky

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.05.04 19:01

Můžete se juknout na Kubíčka:

http://rodina.cz/…um/album.asp?…

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 22:44

Ahoj Jarne miminka, maminky a skoromaminky…

HURAAAAAAAAAAAA, konecne sa nasmu buducemu tatinkovi podarilo i ked stale docasne napojit internet v nasom novom domceku. Uz ste nam chybali, i ked obcasne spravy som dostavala aspon po telefone od Andy z letnych miminiek.

Tatinek nam dnes vytiskol vsetky dennicky a komentare, ktore sme nestihali a tak nebudeme zatial ragovat na dennicky ale napiseme opat len kratko o nas.
Vcera sme mali termin ale nevypada to, ze by sme v kratkej dobe rodili. Najprv ma vsetci strasili, ze to bude asi o 14 dni skor a tak uz od 9.5. cakame, cakame a cakame...... a nic. (pripadam si ako ta cakanka co rastie pri cestach a caka a caka kto ju utrhne…)
Stahovali sme sa 8.5. o tom Vam radsej pisat ani nebudem to by bolo na samostatnu scifi kategoriu. Mam vypisany dlhy zoznam co vsetko este treba zariadit pripadne kupit do noveho domceku a je toho ozaj pozehnane.
Od 4.5. sa obcasne hlasia poslickovia. Najprv len vecer teraz uz niekedy aj cez obed a poobede. Celkom intenzivne to bolo tento weekend v sobotu, ked sme sa boli pozriet v IKEI. Museli sme to prerusit a vratit sa domov. Poslicci sa ozyvali celkom intenzivne, ale nakoniec sme ich zahnali sprchou a postielkou. Vecer som bola opat cerstva ako rybycka a tak z odchodu do porodnice opat nic nebolo.
Dnes sme boli na monitore a Lukasko prvu polhodinku protestoval. Nechcel sa ani pohnut a i ked sa sestricka velmi snazila nemohla ho nijak prebrat. Nakoniec zabrala metoda, ktoru som uz raz aplikovala a museli sme sa postavit a chodit ( dva kroky vpred, dva vzad - ta snura je strasne kratka). Po 10 minutach sa Lukaskovi uracilo a zobudil sa . Potom uz bolo vsetko v poriadku. Snazila som sa mu dohovorit, ze sportovci predsa musia byt aktivnejsi, ale asi sa rozhodol, ze futbalista z neho nebude. To chodenie okolo monitora ma celkom zmohlo a domov sme ledva prisli. Dalsiu kontrolu mame vo stvrtok. Zatial CS len 3. Mam obavu, ze Lukasek sa bude snazit napodobnit Davidka od Diny, tak sa na to dusevne pripravujem. Bolesti mame vacsinou len v krizoch a hlavne ked dlhsie chodime alebo stojime nas prepadnu poslickovia. Dnes je to zatial len 1 den po termine, takze zatial nas hlavne otravuju SMS-ky a telefony od nedockavcov a na to sme celkom dobre obrneni.

No a aby som nezabudla to najhlavnejsie, zaregistrovala som dufam vsetky prirastky a vsetkym maminkam a miminkam moooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­oooooooc gratulujeme.
Vypada to tak, ze plan za minuly tyzden ste nie len splnili ale aj prekrocili ( aj bez nasho pricinenia).
Pusinku vsetkym na celicko a stasticko, zdravicko a krasny dlhy zivot praje vsetkým

Slniečko a Lukašek (1 den po TP)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 25.05.04 06:46

Ahoj všichni!

Tak dnes je to už šest týdnů, co je moje Eliška na světě:o)
Na internetu trávím podstatně méně (!!!) času než v těhotenství, takže vůbec nestíhám sledovat vaše osudy, ale přesto: když tak občas nakouknu - dost dětiček se narodilo císařem a dost maminek taky přenáší (nebo přenášelo).

No, ať porod vyvolávaný, císařem, normální nebo jaký, nejdůležitější je, aby na konci toho všeho bylo zdravé miminko!

Takže: Všem narozeným miminkům a jejich maminkám ze srdce gratuluju a přeju hlavně hodně zdravíčka a všem maminkám, které mají svoje miminko ještě v bříšku, přeju co nejrychlejší, nejpřirozenější a co nejméně bolestivé porody!

Mimochodem, maminky, které už máte za sebou porod a šestinedělí: Jak jste na tom se sexem????
Můj manžel se poslední dobou chová jako nadrženej puberťák a pořád škemrá… Jenže já byla hodně šitá a i když mě už ta rána nebolí, tak po průzkumném vrtu (prstem) jsem zjistila, že sex bude asi ještě problém… :o((

No nic, mějte se krásně, jdu do fotogaslerie skouknout nové přírůstky:o))

Baghira a Eliška (6 týdnů)

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.05.04 07:36

Přišla mi krásná zpráva: „Ahoj, jmenuju se Adam, narodil jsem se ve 4:10 a mám 3,5 kg a 51 cm.“ Takže Vega už se nám rozdvojila :-). Huráááááááááá­áááááááá!!!!
MOOOOC GRATULUJEME dalšímu jarňátku, přejeme moc zdraví oběma a ať Vám Adámek přináší jen samou radost!!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.04 07:37

SMS od Vegy!!!

Ahoj, jmenuju se Adam, narodil jsem se ve 4,10 a mám 3,50 kg a 51 cm!!!!!

Ahoj Matlásek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.04 08:07

Milý Adámku, 4:10 je mnohem hezčí čas než 4:15. A v 4:43 mě krásně uklidnilo, že to šlo určitě krásně a že je mamka fit :-)
Tak se tu na tom světě měj moc krásně a dělej mamce jenom radost.
Romana a Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.04 08:20

záznam ze zdejšího chatu 00:41:16 vega přišel do místnosti 00:41:46 [vega] Ahojky 00:41:55 [ro] vega> no ahoj, koukala jsem, že už funguješ. Doufám, že ne z porodnice 00:42:40 [ro] vega> Manža pustil notebooka? nebo jsi vyřešila lajnu u rodičů? A vůbec, co dělá Adámek? 00:42:44 [vega] ro> To ne, ale před chvílí mě vzbudily pekelné kontrakce, tak čekám, co se z toho vyklube. 00:43:01 [vega] ro> Manža mi ráno hodil ntb. 00:43:10 [Stanasek] vega> ahojky,ten tvůj pupík nás ale napíná 00:43:37 [vega] Stanasek> Ahojky, nejenom Vás. 00:44:10 [Stanasek] vega> jů,že by zase nějaký porod v přímém přenosu? 00:44:22 [mismiska] vega> ahoj, to vypada na porod v primem prenosu, 00:45:12 [Lesina] vega> 25.5. je nadherne datum narozeni 00:46:22 [Stanasek] Lesina> souhlasím s Lesinou,dneska slaví narozky moje neteř 00:46:28 [ro] vega> a 4:15 je hezký čas 00:47:11 [Stanasek] vega> jak to jde,jaký máš časový interval? 00:47:18 [mismiska] ro> uber, at se tak dlouho netrapi, vzdyt se to da stihnout rychlejc 00:48:10 [ro] mismiska> no nějaký čas jí musíme nechat na přejezd, a taky jí přeci nechceš honit jako nadmutou kozu 00:50:08 [mismiska] ro> no pockej, v 15.15 mi zacli kontrakce, 16.00 odjezd do porodnice, 16.45 monitor, 17.00 prijem na sal, 17.30 bara na svete…a da se to stihnout s martinem to bylo presne 2 hodiny od zacatku bolesti 00:50:25 [vega] Holky já mám pocit že už asi jooo, fakt to děsně bolí. 0:52:18 [mismiska] vega> kocko, to zvladnes , uz to znas 00:53:00 [Stanasek] vega> Zvládneš to,já na tebe budu moc myslet,třeba bude malej do rána na světě. 00:53:01 [Lesina] vega> Myslis, ze uz jo? Drz se urcite to pujde jak po masle. 00:53:16 [vega] mismiska> Jo, ani mi to nepřipomínej, to si zase budu nadávat, že jsem do toho šla. 00:54:00 [mismiska] vega> ted uz s tim asi nic neudelas ??nebo chces bejt tehotna jako slonice 22 mesicu? 00:54:05 [ro] vega> Petrunko, povídej, že by? a už poněkolikáté? To by se mi líbilo 00:54:29 [Stanasek] vega> To je normálka,já si taky nadávala,ale jak ho uvidíš,hned si budeš děkovat že jsi do toho šla 00:54:48 [vega] mismiska> No už mě to napadlo, že by to mohl být můj případ. 00:55:02 [mismiska] vega> a jak pravidelne ?? 00:55:34 [Lesina] vega> Moje babicka rika, ze sladke tam, horke ven. Vydrz, stoji to za to! 00:55:44 [ro] vega> Hele, když to zvládla Diny, a že taky plánovala cca 20 let přenášení, tak o co jde 00:56:32 [vega] ro> Doufám, že je to ončo, je to pekelný. 00:57:05 [vega] mismiska> No zatím snesitelné, budu si to asi muset psát, co? 00:57:49 [ro] vega> stačí, když to budeš psát sem, tady časomíra funguje dost přesně 00:58:04 [mismiska] vega> pis tady vzdycky au a my ti to ohlidame, od ceho nas mas 00:59:28 [vega] Ok, pokusím se. 00:59:39 [vega] au au au 01:01:03 [vega] fuj, ta byla malá. 01:02:48 [mismiska] vega> kdyz mala tak ne fuj ale aaach 01:03:39 [vega] Lesina> OK, já tu budu co to vydržím, buď to je planý poplach nebo se pak rovnou rozjedu do porodňáku. 01:03:50 [ro] vega> zaznamenávám… jé já se na Ádu tak těším, ale zatím prosímtě netlač 01:04:25 [mismiska] vega> doufam, ze se do porodnice nevezes sama?? 01:04:35 [vega] au au au 01:05:14 [mismiska] vega> hele, uz mas sbalenou tasku?? 01:05:38 [ro] vega> tak tohle bylo za pět, jestli ta další bude stejně, tak už začni balit. 01:06:16 [mismiska] vega> ja to taky tak vidim, pet minut u druheho je tak akorat 01:06:20 [vega] mismiska> jasně 01:06:24 [Stanasek] vega> 5 minut je super,jestli to takhle půjde dál tak brzy pojedeš 01:06:45 [vega] ro> ještě vydržím tak 30-60 minut, jestli to bude stejné. 01:07:01 [Lesina] vega> Teda, tak na tu dalsi si pockam. Ale to stejne nedockavka, nejdiv mamku napina a pak ji nenecha vyspat. 01:07:07 [Stanasek] vega> za jak dlouho budeš v porodnici? 01:07:18 [mismiska] vega> na to zapomen, fakt to pujde rychleji.. 01:07:41 [vega] Stanasek> za 15 minut. 01:07:52 [Lesina] vega> Pockej, ty chces cekat jeste hodinu? Jak daleko mas porodnici? 01:08:34 [ro] vega> nemusí být, já byla s Joko zpočátku klidná, protože dvě byly po deseti, další po dvaceti, pak zase deset. Když jsem se zaměřila na měření, tak to přestalo na půl hodiny, a pak najednou byly po pěti a měla jsem co dělat se osprchnout dobalit a odjet. A přitom při 20ti minutách jízdy nebylo vůb 01:08:34 [Stanasek] vega> hele,jestli bude i další za pět minut,začni už to všechno nějak organizovat k odjezdu 01:09:17 [ro] vega> vůbec nic, pak pořádná dlouhá při výstupu z taxi a za třičtvrtě hodiny byla Joko na světě. 01:09:26 [vega] au au au 01:09:36 [Lesina] vega> Bejt tebou tak tech 30-60minut zkratim na 10-20 minut. 01:09:56 [mismiska] vega> a chystej se 01:09:58 [Stanasek] vega> tak je to pěkně plynule,super 01:10:07 [Lesina] vega> Presne pet minut. Bez balit! 01:10:37 [ro] vega> Milá Vego, držím ti palce a koukej švihat. Neříkej, že tohle jsou první tři, předtím už určo něco bylo, tak mazej, budem ti tu držet palce 01:11:02 [Lesina] vega> JA jedes? Sanitkou? 01:11:08 [mismiska] s 5 minutama bych si nezahravala, hezky se s nama rozluc a supej pro adamka, vsichni na tebe budem myslet, at to mas rychle za sebou 01:11:28 [Stanasek] vega> už jsi všechy vzbudila? 01:11:35 [vega] Ten manža mě s?, on to nezvedá… a to říkal, že bude na příjmu. 01:11:59 [Lesina] mismiska> A tfuj tfuj tfuj pro stesti… 01:12:27 [Lesina] vega> To bylo tobe! Tak pekne znovu tfuj tfuj tfuj! 01:12:43 [mismiska] vega> tak se na nej vyprdni a zavolej si sanitku 01:12:44 [ro] vega> má tě odvézt? Jestli to nebere, vzbuď taťku, ať nahřeje motor, mamku, ať ohlídá Naty a tfuj tfuj tfuj 01:13:28 [ro] vega> manža nemusí být u všeho, taťka ti pomůže víc, a navrch, tohle bude rychlý. 01:14:27 [Lesina] vega> A dej vedet Adamkovi mity a vahy! A kdy se vyklube. Staci Ro, ta nam to rozesle, ze jo? 01:14:48 [Stanasek] Holky,já se začínám potit za ní 01:15:24 [mismiska] jasne rano ke snidani budeme amit cerstvy zpravy, ze je na svete o jednoho krasavce vic 01:16:08 [ro] vega> tak jak, už je rodina vzhůru? 01:16:18 [Lesina] vega> TAk co, melas dalsi kontrakci? 01:16:36 [mismiska] chybi mi tu au au aua 01:18:17 [ro] A to jsem chtěla jít něco dělat, teď tu budu čekat na Vegy vítězné Jedůůů 01:18:47 [Stanasek] Já se taky nehnu dokud nenapíše že už jede!!! 01:19:05 [mismiska] Stanasek> ano prosim, pokud me nekdo nepredbehne, dam to tam..jak znam vegu, vezme notase do porodnice a pul hodiny po porodu napise celej denicek 01:19:45 [ro] mismiska> a p.s. nechá napsat rovnou Adámka 01:19:59 [mismiska] ro> jojo 01:19:59 [Lesina] Vega by nas vypekla, kdyby nechala bezet chat a jela 01:20:10 [mismiska] Lesina> 01:20:26 [Stanasek] Lesina> ono se to klidně může v tom zmatku,znáš rodiče, může stát 01:20:50 [ro] vega> tak tohle chatování ti tedy schovám, to je myslím nejlepší začátek miminčího deníčku 01:21:25 [Stanasek] ro> No,to by stálo za veřejnou publikaci 01:21:27 [Lesina] A my tu sedet dokud se nevrati z porodnice… 01:21:57 [ro] Lesina> no jestli už vyškubla ntb ze sítě, tak to bude cca 10 minut trvat, než se odpojí, ale já myslím, že ntb si nechá naposled, však ji známe 01:22:39 [Lesina] TAk ja uz Vegu nemam na seznamu! Jela! 01:23:01 [mismiska] joj, tak to bude rychlovka 01:23:22 [Stanasek] Třeba rupla voda 01:23:54 [mismiska] dalsi auau si muzem domyslet 01:24:06 [Lesina] TAk doufam, ze dojede OK. A hlavne, ze se Adam vyklube naprosto snadno a hlavne v poradku.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 25.05.04 08:39

tak Adamku
mooc te vitame mezi nami a taky moooc pozdravu mamince :-)))))))))

magrat

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 25.05.04 08:55

Tý jo, tak to je hodně slušnýýýý:-) Začíná mě mrzet, že jsem včera nebyla na chatu:-)
Vego a Adámku, moc moc gratulujeme, a ať si jeden druhýho krásně užíváte!!! Už se těším na podrobnosti, ačkoli tohle bylo fakt téměř online:-))) Šárka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 25.05.04 09:30

ahoj jarnatka:-))

tak dneska Krystufek spinkal az do 6:15 :-)), je to muj pokladek. Ted usnul pod hrazdickou,hracky ho vzdycky straaasne unavi. Odpoledne jdeme na druhy pokus na plicni,tak doufam,ze dneska to zvladneme a bude to v pohode.
Co rikate tomu pocasi? Odporne!!!,ja chci slunickoooo,te­plicko a tak.

SLNIECKO - ahoooj,to je super,ze uz si na prijmu. Treba Lukasek chce,aby si si poradne odpocinula po stehovani a pak udela kuk:-))

BAGHIRO - s tim sexikem,ja jsem nebyla moc sita,ale stejne to neni porad ono. Docela to boli. Obcas si rikam,jestli to tam doktor nezasil :-)))

jdu si umyt hlavu,abych vypadala jako clovek

zatim pa
magrat a delfinek 14tydenni

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 25.05.04 09:46

No tak to fakt nemělo chybu!

Vego a Adámku, moc vám gratuluji k tak krásně odvedené práci a přejeme všechno stejně pohodové jako byl ten „start“ :o))
Už se moc těším na nové fotečky.
Pac a pusu.

Monča a princezny (36+1)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.05.04 10:03

Romano,

tak tohle je vec, diky, ze jsi to ulozila, opravdu porod v primem prenosu … a obdivuju, jak jste odhadly ten cas, seknout se o 5 minut … klobouk dolu!

pobaveny Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.05.04 10:05

Vego,

velikaaaaanskaaaaa gratulace k Adamkovi, to byl frmol. Tak at vam je spolu baaaaajo!!!

Sulanek a VErunka 16M

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.05.04 10:07

Vega vás moc pozdravuje, Adámek má vše, co má mít, je to nádherný modrooký vlasatý blonďáček. Už mají za sebou první úspěšné sosání. Brzy se vám ozve.
 R.

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 25.05.04 10:41

Ahoj Alice,
Kubíček je moc pěkný, nejvíc se mi líbil jako zapadlý vlastenec. A děkuji za radu ohledně koupání.
Mia z Podzimního…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »