Jen tak :-)
- O životě
- Pov
- 02.07.16
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Před deseti lety bylo mým obrovským snem procestovat Anglii a poznat tuhle krásnou zemi co nejvíc. Dnes je mým největším snem, aby podlaha v našem bytě zůstala čistá aspoň do večera... :)
Mám dvě úžasné krásné dcery, pro které bych se rozkrájela. Někdy bych ovšem nejradši rozkrájela je. Starší dceři bylo pět a půl let, když se mladší narodila a byla z ní nadšená, pořád pusinkovala, hladila, všude se chlubila…
I když jí to zůstalo, mnohem častěji se teď z našeho malého bytu ozývá řev, hádky a neustálé: „MAMÍÍÍ, Diana mi to berééé!!!“ a od osmnáctiměsíční dcery zase: „MAMÍÍ, Kiki nééé!!“ - v pohodě.
Držím se, dokud nepřijde nějaká nemoc starší, kdy musíme zůstat doma (např. teď odeznívající neštovice), Kristinka nemůže ven, okupuje mi obývák, malá ji otravuje, ta na mě pořád volá, ať si ji odvedu, žalují na sebe, i když ta mladší ještě neumí mluvit. Naštěstí. Nevím, kam mě odvezou, až začne. ![]()
Podlaha čistá prostě není. Ráno vysaju, vytřu, večer se přilepím. Pohoda. Předpokládám, ba snad i doufám, že je to normální stav v domácnosti s malými dětmi. Máme tři kočky. Mám štěstí, když se ráno probudím a nešlápnu do blitků od některé z nich, v lepším případě do h***, který některé upadlo od zadku, protože zůstalo viset na mojem vlase.
Pro ty, které by se nad tím chtěly pozastavit - je to u koček naprosto normální - hlavně teda ty zvratky. Sanitol je vždy připraven, děti zdravé, žádná alergie a doufám, že i doživotní imunita proti zvířecím roztočům.
Zatím to vypadá, že obě budou veterinářky. Starší už to prohlašuje - každý rok jí vysvětlujeme, že k narozeninám ani k Vánocům koníčka ani pejska nedostane, my i Ježíšek přece vidíme, jak malinký je náš byt, a je nás tu hodně, už by pro ně nebylo místo.
Mladší, byť nemluvící, se zuřivě vrhá po každém zvířeti, které venku potkáme a volá: „Ma-á!!“ (malá). Lítám za ní jak hadr na holi a dokola vysvětluju, že cizí pejsky ani jiná zvířátka hladit nesmí, že kačenky jsou ve vodě a tam opravdu nemůže a od jiných může chytit mimo kousanců či škrábanců minimálně nějakou nemoc. Vím, že mi nerozumí, ale dělám to už tak automaticky, že mi to ani nepřijde. ![]()
Z toho vyplývá, že budeme muset v budoucnu muset dost vydělávat, a na zahraniční cesty to asi nebude, ani na pořádný kolo, jak doufá můj manžel, protože udržet dvě děcka na studiích někde v Brně, bude tak trochu finančně náročný. ![]()
Ani jsem nikdy netušila, jak se jednou budu těšit do práce (předpokládám, že mě to zase rychle přejde, až ta situace nastane). Ne nadarmo se říká - jedno dítě - žádné dítě.
Budíček v pět ráno? Každej den. ![]()
Malá, stále kojená, se budí, i dvakrát za noc. Pokaždé k ní jdu, kolem jedné, nepřikrývám se, odhodlaná neusnout a vrátit se k manželovi a jeho nohám u mé hlavy (z nepochopitelného důvodu se rozhodl, že se mu v nohách spí líp, spíme na rozkládacím gauči a hlavová část je po dvou letech již mírně proležená, tak spí prostě v nohách. Nevím, co k tomu víc dodat.
Možná to, že se strašně roztahuje a já ty tři hodiny, než jdu k malé uhýbám jeho nohám, div nesletím z postele… No, zatím se mi nedaří mu to vymluvit), budím se ve tři až čtyři hodiny ráno, zmrzlá, polámaná, odploužím se do postele, za půl hodiny vstává manžel. Má pocit, že když on zaspí válku, všichni ostatní taky. Já teda ne, takže dalších dvacet minut nespím, odejde, usnu, za půl hodiny je u mě malá, snaží se mi prstama rozevřít oko a říká: „Mami, ma-á.“ Můj den začíná. ![]()
Malé pustím pohádku, aby nebudila starší, vařím si kafe, uklízím zvěřinec. Snažím se na zbytky pomačkanýho obličeje namalovat člověka. Budím Kristinku, snídáme, chystáme se do školy. Je hodná, ale všechno se jí musí říct dvacetkrát a já moc trpělivosti do vínku nedostala, takže rána jsou u nás záživná. ![]()
Dopoledne trávím po hřištích, u plotny, hraním si s kostkama. Když není chlap odpoledne v práci, zdrhám do knihovny, kde si aspoň na chvilku připadám mladá a jakože „studentka“.
Můj sen o Anglii mě neopustil, akorát jsem se musela vzdát kurzů angličtiny, bo nemá kdo hlídat děti. Tak válčím sama.
Poprvé, když jsem se šla do knihovny učit, jsem jen tři hodiny seděla nad knížkou a poslouchala. To ticho. Něco pro mě tak neznámýho. Hladilo mě to po duši. Domů jsem přišla v tak dobré náladě, že si chlap určitě myslel, že mám knihovnu jen jako výmluvu pro schůzky s milencem. ![]()
Hrozně moc si vážím svojí rodiny. Manžela, kterej, i když je dost žárlivej, je nejlepší otec na světě. Má tak málo času sám na sebe, protože je pořád v práci, ale stejně když může, věnuje se holkám, jezdíme po výletech, hraje si s nima. To já ze svýho dětství nepamatuju, a vím, jak moc záleží na tom mít OBA rodiče.
A jsem moc ráda, že on je v naší rodině ten klidnější, protože já jsem starej cholerik a být takový oba, tak nevím, jak by to dopadlo.
I když je pravda, že na mě téměř vždycky, když se vrátím z knihovny, čeká ve vaně plínka s ho*** (látkujeme), protože to on přeprat nezvládá. ![]()
Mám hrozně hodný, hlučný, ukecaný dcery, kterým někdy vyhrožuju, že jestli mi nedají pět minut klidu, tak je buď vyměním, nebo uteču (čímž vyvolám ještě větší vřískot), ale za který dnes a denně děkuju bohu. ![]()
Mám tři krásný kočky (ta nejmladší - roční - se ještě nenaučila, že nohy pod peřinou OPRAVDU NEJSOU škrabadlo, zase to ale třeba manžela přiměje vrátit svou hlavu, kam patří. A taky kecá - jediná holka kočka, zbytek - kocouři, již postarší pánové, se podle mě z toho šoku, že ji už půl roku máme, ještě nevzpamatovali
), který až na občasné dárečky na podlaze, ožraný kvítka atd., mě zahřívají po večerech svou chlupatou láskou, želvu, která svým třistalitrovým akvárkem zabírá půl obýváku, a jelikož má před sebou ještě cca padesát let života, tak se nejspíš další knihovny nedočkám a má sbírka knih bude i nadále všude, kde je místo, ale knihovna to není. V té jediné (zabírá další půlku obýváku) je plno. No a naše dvě morčata, který nás už stály menší jmění, protože chytly ňákýho roztoče a náš pan veterinář si vezme pětistovku už jen za pozdrav.
Už i já jsem přemýšlela, že je někomu nenápadně věnuju, ale zase mě to přešlo, Julinka i Zuzanka jsou členy naší rodiny, stejně jako my ostatní.
Akorát přemýšlím, jestli třeba nepůjde uplatnit lidské zdravotní pojištění i na takové případy…
Pokud se bude za dvacet let ještě za hranice pouštět, tak svatosvatě slibuju, že když ten blázinec tady přežiju, tak do Anglie prostě pojedu a klidně si ji projdu křížem krážem pěšky. Pokud se domluvím. Zatím to vypadá spíš tak, že nad učebnicema usínám a v hlavě mi běží, že musím vyžehlit, vytřít, nachystat holkám oblečení, umýt okna, jít na veterinu, s Kri na oční, s Di na očkování… Ale myslím, že to nevzdám.
Vždyť, co bych byla bez snů a cílů. ![]()
Přečtěte si také
Tchyně nás bere na Maledivy. Radši bych si zlomila nohu, než abych tam jela!
- Anonymní
- 28.06.26
- 3938
Mít bohatou tchyně se může na první pohled zdát jako obrovská životní výhra. Představa, že máte v rodině někoho, kdo topí v penězích a rád své příbuzné obdarovává, zní jako pohádka. Jenže v našem...
K miminku nás nepustí kvůli virům. Na sítích se přitom chlubí fotkami z herny
- Anonymní
- 28.06.26
- 1614
Když se do rodiny narodí nové miminko, většinou je to důvod k obrovské radosti. Všichni se těší, až si uzlíček štěstí pochovají, a těší se na to, jak budou bratranci a sestřenice vyrůstat společně....
Po letech jsem si řekla o přidání. Reakce šéfa mě šokovala
- Anonymní
- 28.06.26
- 3229
Dlouho jsem si říkala, že peníze nejsou všechno a že hlavní je mít práci, která mě baví. Když jsem si ale po několika letech konečně řekla o vyšší plat, čekala jsem všechno možné. Jen ne reakci,...
Po nastěhování do nového domu mám pocit, že v něm nejsme sami
- Anonymní
- 28.06.26
- 1335
Když jsme se s manželem a dětmi nastěhovali do vysněného domu, měla jsem pocit, že začínáme novou kapitolu života. Jenže po několika týdnech se začaly dít věci, které si dodnes neumím rozumně...
Manžel si vsadil, že do léta nezhubnu. Tvrdí, že šlo jen o vtip
- Anonymní
- 28.06.26
- 1028
Nikdy jsem si nemyslela, že mě něco takového dokáže ranit. Nešlo ani tak o samotnou poznámku, ale o způsob, jakým jsem se ji dozvěděla. Od té chvíle se na svého manžela dívám úplně jinak.
Tchyně nám pomohla s bydlením. Teď má pocit, že jí patří celý náš život
- Anonymní
- 27.06.26
- 4174
Tchyně nám finančně pomohla s bydlením a já jí za to byla opravdu vděčná. Jenže od té doby má pocit, že může rozhodovat o všem: o zařízení bytu, výchově dětí, našich dovolených i o tom, jak...
Švagrová pojmenovala dítě po mé zesnulé dceři. Nikdo nechápe, proč mi to vadí
- Anonymní
- 27.06.26
- 3253
Když moje švagrová porodila dceru, měla jsem z ní upřímnou radost. Ta ale zmizela ve chvíli, kdy oznámila její jméno. Od té doby je mezi námi napětí a část rodiny si myslí, že reaguji přehnaně.
Partner v 55 letech už dítě nechce. Já ho chci, uvažuju, že si to „zařídím“
- Anonymní
- 27.06.26
- 1875
Láska si nevybírá a neptá se na datum narození v občance. Když jsem před čtyřmi měsíci potkala Igora, věkový rozdíl devětadvaceti let jsem vůbec neřešila. Je mi šestadvacet, jemu pětapadesát, ale...
Manžel chce třetí dítě, já už ale nemůžu. Bojím se, že mi to nikdy neodpustí
- Anonymní
- 27.06.26
- 1105
Máme dvě děti, domácnost, práci a každodenní kolotoč, který mě vyčerpává víc, než si manžel připouští. On by si přál ještě třetí dítě, protože sní o velké rodině a dalším miminku. Já ale cítím, že...
Chlap v base, 2 děti na krku a rodičák k smíchu. Stát mě hodil přes palubu
- Anonymní
- 27.06.26
- 1397
Včera jsem stála u pokladny v supermarketu, v peněžence poslední dvě stovky a v košíku jenom ty nejlevnější plíny, mléko a pár rohlíků. Když mi prodavačka řekla výslednou částku, udělalo se mi...