Jsi už velká holka

Rodičovství

Má svůj den. Tak takhle začíná písnička od Pavla Vítka. A takhle přesně by mohl začít deníček věnovaný mé dceři.

Tvoje první vánoce, myslím, že sis je užila

Na téhle fotce jsme byly v Chorvatsku, byly ti 4 roky.

Na první fotce jsi po svém pádu s chodítkem, na druhé s tátou, a na té třetí...

A tady jste s Anežkou na svatbě svého strejdy a tety. Moc vám to jako...

Takového mědvěda vyrobili nějací lidé na své zahradě.
2 komentáře

Tady na té fotce jsi s babičkou a dědou na výletě v Ratibořicích. To jsi byla...

Jedna z tvých posledních fotek. Moc ti to sluší. Mám tě ráda.
2 komentáře

Dnes je ti přesně 17 let. Narodila ses 14.4.1996 ve 20.36, ten večer kdy jsem mířila do porodnice, sněžilo. Kdybych to nezažila na vlastní kůži, nevěřila bych tomu. Byla neděle. Máš veliké štěstí, nedělňátka jsou prý šťastné děti.
Dnes se historie opakuje. Je neděle a ty slavíš 17-té narozeniny. A mě to přivádí k nostalgii a vzpomínání. Vzpomínám na den kdy, ses narodila.

Je neděle ráno, přesněji půl šesté a já se necítím ve své kůži, ale ty se máš narodit až za 9 dní, takže kde je problém. V poledne už ztrácím nervy, bolesti jsou čím dál horší a je mi celkem jasné, že tohle jinak než porodem nemůže skončit. Jsem rozhodnuta jet do porodnice, ale na naléhání svých kamarádek odjezd odkládám. Tvůj táta je v práci a je zbytečné ho tahat domů. Stejně u porodu být nechce. Pokud to vydržím, pojedu do porodnice, až přijede.

Chodím, polehávám a nadávám a hlavně se modlím, aby to bylo za mnou. Bolesti jsou čím dál nesnesitelnější. V šest hodin večer toho mám právě tak dost a i když mi kamarádky říkají, že nemá cenu nikam jezdit, že to stále není ještě ono, jsem rozhodnutá, chci do porodnice. S povzdechem volají sanitu a ta mě odváží do Orlickoústecké porodnice. Tam mě vyšetřují a PA konstatuje, že ještě opravdu není čas, že jsem otevřená jen na 2 prsty, ale je neděle, všichni chtějí mít klid. Je mi píchnuta injekce a porod se rozjede. To, co jsem zažívala do teď, není nic proti tomu, co nastalo nyní. Naštěstí to netrvá dlouho a o půl deváté a šest minut mi pan doktor hlásí, že mám krásnou holčičku.

Sen se mi splnil, chtěla jsem holčičku a mám ji, jsem neskonale šťastná. Malý uplakaný uzlíček o váze 2850g. Tehdy to ještě nefungovalo jako nyní, takže tě sestřička odnáší a já tě uvidím nejspíš až druhý den ráno. Jenže nastávají komplikace a po tom, co mi nezabere injekce na stahování dělohy, mi dají kapačku a já do 2 do noci ležím na sále. Ráno to nebylo o moc lepší, omdlévala jsem, jakmile jsem se zvedla do sedu. Ale tebe mi nakonec přivezou a já se můžu radovat, že tě konečně mám u sebe. Že si tě naplno můžu užívat.

Sice jsi měla silnou žloutenku a v té době museli prvorodičky zůstat v porodnici 7 dní, ale po týdnu jsem si tě radostně odvážela domů. A tady nám začínají společné radosti, ale i strasti. Musely jsme se spolu naučit žít a spolupracovat. Ty jsi byla vržena do světa, kde se ti moc nelíbilo. Chtěla jsi být v bezpečí mého bříška a tenhle neútulný svět se ti nelíbil. V noci jsi spinkala dobře, ale přes den to bylo utrpení. Nejraději jsi byla, když tě maminka chovala, ale to taky nešlo pořád. A já se musela naučit, že to miminko, co jsem dosud cítila jen uvnitř svého těla, je najednou venku a má své potřeby a starosti.

Čas ubíhá a z malého roztomilého miminka mi před očima roste malá slečna. Byla jsi andílek i čert. Nikdy jsi nebyla lakomá, pro druhé by ses rozdala. Všechny jsi milovala a oni milovali tebe. Tvůj táta, pro kterého jsi náhle byla žena číslo jedna, a i když nám to spolu nevyšlo, ty jsi pro něho stále na prvním místě. Strejda Dušan, pro kterého jsi byla jediná na světě. A který, když jsi byla ještě v kočárku neváhal, a šel tě vozit, hlídal tě, když jsem potřebovala a to i přes to, že mu bylo teprve 17 let. Škoda, že se tvých 17-ti nedožil, byl by na tebe moc pyšný, kdyby tě dnes viděl. Babička a děda, kteří měli první vnouče a hned holčičku, a i když pak měli ještě další dvě, ty jsi byla zkrátka první. Strejda Bob, ke kterému stále jezdíš na prázdniny, a který tě má rád jako svou vlastní.

Ale jak jsem psala, byla jsi i čert, třeba tvé období, kdy sis každý druhý den balila batůžek a stěhovala ses k tátovi, protože je lepší než já. A ty se u něho budeš mít líp. Vzpomínáš, jak jsem nakonec nevydržela a sbalila tě a k tátovi tě s těžkým srdcem odstěhovala. Jsi vyléčená dodnes viď? Ještě ráda jsi se po 14 dnech vrátila domů. Nebo první třída, to bylo utrpení. Ztratila jsi nejméně 4 klíče od domu. Neustále hledala brýle. Nechtěla psát úkoly, tedy pokud sis vůbec pamatovala, že nějaký máte. Tvůj bordel v pokojíčku, který jsme neustále řešili.

Ale když se ti narodila sestra, byla jsi úžasná. Milovala jsi ji a miluješ do dneška. Jasně, že se občas hádáte a ječíte a já pak nevím, kde mi hlava stojí, ale taky se dokážete spojit proti nám rodičům. Dokážete se o sebe postarat, a nejen o sebe, ale i mladšího brášku, který se před rokem narodil. Miluješ ho a jsi kvočna lepší než já. Ale vzpomínáš na dobu, než se narodil, jak jsi ječela, že nejsme normální, když čekáme další dítě a že nebereme ohledy na tebe, protože ty rozhodně nechceš být sestrou mimina v 16 letech. A jaký to je pocit teď? Dobrý viď? Míša je skvělá antikoncepce a ty máš docela dobrou představu, že máš na děti dost času. Což je samozřejmě velmi dobře.

I když tu byli těžké chvíle, tak ty krásné stále převažují. Vyrostla jsi v nádhernou a téměř dospělou ženu. Víš, co od života chceš. Dokážeš přijít, když máš z něčeho radost, ale i když tě něco trápí. Vždy jsem se snažila být s tebou víc kamarádka než máma. Musíš sama uznat, že ti dovoluju víc, než dovolí rodiče tvým kamarádkám, ale nikdy jsem toho, že nejsem přísná matka, nemusela litovat. Když jsi přicházela do telecích let, mohla jsem zešílet. Ty a puberta, nic horšího mě nemohlo potkat. Alkohol, cigarety, drogy to je strašák všech rodičů a tudíž i můj. Bála jsem se, co se může stát, když nebudu dost naslouchat. Pamatuju tvé vzdorné kouřící období, ale mám štěstí, tvůj přítel má na tebe úžasný vliv a ty ses kvůli němu těch cigaret vzdala. Pamatuju, jak ses přišla svěřit, že máš kluka se vším všudy a mě málem kleplo. Moje malá holčička přestala být malá, to bylo strašné zjištění. Najednou jsem tě viděla jinýma očima. Jsi dospělá, ne věkem, ale chováním, přístupem. Určitě zažiješ spoustu selhání a věcí, kdy budeš mít pocit, že je život jedna velká zrada, ale neboj, budu tu a budu tu pro tebe.

Má milá Andrejko, i když už jsi dnes velká holka, pro mě zůstaneš tím malým miminkem, které jsem před 17-ti lety porodila. Tím zázrakem, který má to nejlepší ze mě a z tvého táty. A i když se s tvým tátou nemůžeme vystát, nikdy jsem nelitovala, že tě mám.

Drahá holčičko, zůstaň vždycky taková, jaká jsi. Milá, hodná, usměvavá a šťastná. Jsi to nejkrásnější a nejúžasnější, co mě v životě mohlo potkat, a i když jsem měla to štěstí, že můžu být máma dalších dvou dětí, ty jsi byla první. Budu tě vždycky milovat tak jako ten první okamžik, když jsem tě spatřila. A jsem hrdá, že jsi moje dcera.

Tvoje máma

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 14.04.13 00:13

Krásný deníček, slza mi ukápla… :hug: přeji dceři vše nejlepší a ať Ti dál dělá takovou radost… :kytka: :hug:

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.04.13 00:28

Moc krásné, dojalo mě to. Dnes má moje starší dcera 9 let. Vidím se v ní, miluju jí, ale od miminka spolu pořád bojujeme… Doufám, že jednou jí dokážu říct něco tak pěkného, jako ty své dceři tímhle deníčkem.

 
Květulííína  14.04.13 01:46

Krásný deníček :potlesk: :hug: :kytka:
Mám 15ti-letou dcerku, pořád je to ta moje „malá“ holčička…a přes to všechno mi nějak moc rychle vyrostla a mění se mi před očima v „ženu“… Teď už se jen smiřuji s tím, že i mě přijde co nevidět ukázat ten svůj „objev“ a já se s tím budu muset vyrovnat…
Moc hezky jsi to napsala :hug: :hug: :hug:

 
Nenulka88
Závislačka 3657 příspěvků 14.04.13 05:52

Krásné! :potlesk:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 07:41

@baghira ale já nepsala, že jsme nebojovaly. Bojovaly a hodně, a když vlezla do puberty tak jsem každý den vstávala s tím, že musím doufat v to, že jsem udělala vše pro to, aby se nechytla špatné party.
@Květulííína rostou ty naše sluníčka :hug:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 07:42

Všem děkuji :kytka: :kytka: :kytka:

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 14.04.13 08:04

Jíťo mě to úplně rozbrečelo :srdce: Nádhera, moc hezky napsaný. A Andrejce všechno nejlepší k 17tinám :kytka:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 08:06

@michaelala díky vyřídím :hug: :hug:

 
alca a danik  14.04.13 08:41

Jedním dechem…krásné! :srdce:

 
JitaN
Echt Kelišová 8619 příspěvků 14.04.13 08:55

Jíťo nádhera. :hug: :potlesk: Andrejce všechno nejlepší :kytka:

 
Susanna
Generální žvanilka 20960 příspěvků 14.04.13 09:07

Jíťo, moc krásný deníček :hug: I my přejeme Andrejce všechno nejlepší :kytka:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 09:29

@alca a danik @JitaN @Susanna holky děkuju, a Andrejka taky všem děkuje. :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Petruskabmw
Extra třída :D 12267 příspěvků 234 inzerátů 14.04.13 09:47

Jituš nádhera :hug: :hug: :hug: :hug:
Andrejce přeji taky všechno nejlepší :srdce:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 10:04

@Petruskabmw Péťo děkuju a Andrejka také :hug:

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 14.04.13 10:31

Moc hezky napsané, úplně mě to dojalo:)

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 10:51

@PavluškaH děkuju

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 14.04.13 11:04

Nádhera Jíťo, úplně mě to dojalo, přejeme Andrejce vše nejlepší :kytka: :mrgreen:

 
Sareah
Kecalka 151 příspěvků 14.04.13 11:05

Moc krásně napsané! Vzpomínám na to jak jsme s mamkou taky bojovaly, dnes je to moje nejepší kamarádka, moje všechno…a zachvíli budu maminka já… Bulim tady jako želva a doufám, že to s dítkem taky všechno zvládnu a jednou mu budu moci napsat také tak krásný deníček :kytka:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 11:05

@catherine100 Kačko díky, a Andrejka taky děkuje

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 11:07

@Sareah tak hlavně ať všechno dobře dopadne. :kytka: :kytka: a děkuju

 
kaďaska
Závislačka 4267 příspěvků 14.04.13 11:18

@Vesmilka na to nenacházím slov… moc krásný :hug: :hug: :hug:

 
Annnet
Echt Kelišová 8109 příspěvků 14.04.13 11:32

Nádhera, moc krásný a Andrejce přeju vše nejlepší :palec:

 
Lennn
Kelišová 5218 příspěvků 14.04.13 12:17

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Moc pěkně napsané :palec:
Andrejce všechno nejnejnej k narozeninám :kytka: :kytka: :kytka:

 
Káčulaa
Generální žvanilka 22216 příspěvků 14.04.13 12:40
:srdce: :srdce: :srdce:
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 14.04.13 13:09

To je moc krásně napsané :kytka:. Zatím mám děti malé a doufám, že až vyrostou, taky to budu moci tak pěkně napsat.

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 14.04.13 13:37

Vesmi…to je krásné, nádherné vyznání své dceři :hug:. Díky tvým vzpomínkám jsem začala vzpomínat na porod svého prvního syna :*, na jeho dětství :D, na jeho první úsměv, ale i na jeho právě probíhající pubertu :zed: a doufám, že i já to přežiji a budeme mít tak krásný vztah se synem, jako máš nyní ty s dcerou. :)

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 13:56

@kaďaska děkuju :hug: :hug:
@Annnet @Lennn děkuju a Andrejka taky děkuje :kytka:
@Jullii já nemám moc pěkný vztah s mamkou, takže za to, že mám tak úžasný vztah s dcerou jsem neskutečně vděčná i když moje mamka je ze mě na prášky, mám prý rozmazlené děti :mrgreen: :mrgreen: Ale já o nich vím vlastně všechno, ona o nás nevěděla nic
@Tiger-lily @Káčulaa díky

 
renyx
Kecalka 246 příspěvků 14.04.13 14:08

Moc krasne a dojemne.. Andrejce vsechno nej a hodne uspechu v zivote!

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8854 příspěvků 14.04.13 14:13

Deníček je moc pěknej :) Myslím, že je z něj krásně vidět, jak máš dceru ráda a že to umíš hezky vyjádřit.

Jen si neodpustím jednu poznámku. Kdyby mi bylo 17, nevím, jestli bych chtěla, aby někdo takové intimní věci věšel na net, notabene ještě s mýma fotkama… Dceřiny kamarádky sem asi nechodí (i když jsou tu i maminky v jejím věku), ale to neznamená, že to jednou někdo nenajde, komu by to sama moc nechtěla ukazovat. Jen spíš k zamyšlení, není to kritika - třeba jsi s dcerou na té publikaci domluvená…

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 14.04.13 14:36

Nádherný deníček, až mě rozbrečel :mrgreen: :srdce: Hlavně u věty „…ale pro mě budeš stále to miminko“ jsem se neudržela, slzy mi vylítly a já se běžela pomazlit se svou 14ti měsíční dcerkou :mrgreen: Přeji vám oběma ještě desítky společných let a hlavně lásku, která z deníčku přímo tryská :hug:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 14:54

@renyx @VeronikaNel děkuji :kytka:

@karolina_a_be­tuska děkuji že máš takovou péči o mou dceru, ale bez jejího svolení bych tento deníček na web nevyvěsila. Andy ho četla a souhlasila, že můžu své vyznání jí vyvěsit veřejně. Jak jsem psala nemáme mezi sebou tajnosti. Ano k fotkám se vyjádřila, že jsou příšerné, ale není na nich nahá a neurážejí ani ji ani nikoho jiného. A upřímně i kdybych ji to neřekla, připadá ti ten deníček urážlivý nebo takový, že bych se já nebo Andy měla za něj stydět?

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 14.04.13 18:33

To je krásné :kytka:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 14.04.13 18:51

To je nádherný!!! :potlesk: :srdce: :hug:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8854 příspěvků 14.04.13 20:36

@Vesmilka Ne, ten deníček mi nepřijde takový, že by se za něj měla stydět!! To jsem vůbec nechtěla říct.

Není to ani o tajnostech mezi Tebou a dcerou, jde o to, že mně to přijde dost osobní - a nevím, jestli bych chtěla, aby si takové intimní vyznání jednou četli moji spolužáci z vysoké, můj budoucí zaměstnavatel, můj exmanžel (zvlášť díky fotkám může být snazší Tvou dceru ztotožnit). Pokud to ale Tvojí dceři nevadí, pak samozřejmě není co řešit - a opakuju, mně se líbí, že máte tak pěknej vztah a že o tom tak hezky píšeš :)

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 21:14

@Skytafka @Terulisekk děkuji

 
jamikl
Kelišová 6050 příspěvků 14.04.13 22:18

@Vesmilka tak jsem k tomu dostala, ty jedno spisovatelské střevo. A na to, že jsi neměla svůj den tak je to mooooc krásné a taky jsem ukápla i slzu.

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 14.04.13 23:24

@jamikl děkuji :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Pirrippi
Závislačka 4960 příspěvků 15.04.13 20:26

Ves tak teď jsi mě dojala :srdce:

 
Hewe
Závislačka 3705 příspěvků 15.04.13 21:55

Krásné :srdce: takový vztah bych s Madlenkou taky jednou chtěla mít… Andrejce opožděně vše nej :mavam:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 15.04.13 22:57

@Pirrippi to jsem měla v úmyslu :kytka: :kytka:

@Hewe Andrejka děkuje, já v to ani nedoufala, když si s mamkou nerozumím

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 16.04.13 17:23

Moc krasny…brecim jak mala holka… :oops: :hug:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 16.04.13 20:00

@LayLi nebreč, to nemělo být k pláči :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Ema N.  23.04.13 21:43

Tak jsem si pred spankem drobet poplakala… Asi jsem jeste rozhozena z porodu, ale mozna to spis bude tim, ze jsem si uvedomila, ze mam sice vytouzenou dceru (3 mesice), ale ze muj provorozeny bude vzdy prvni a ze vim, jak se citis… A ze nikdy nechci, aby vyrostl, ale aby zustal takhle maly, pritulny a „zavisly“ na mame… :srdce: :srdce: :srdce: Ale vim, ze jednou bude velky, nezavisly a ja se na to musim pomalu, ale jiste pripravovat, protoze ta doba prijde driv nez se otocim… :( :( :(

Ale zitra jdeme teprve na zapis do skolky, takze zatim je to vesele… :dance: :dance: :dance:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 26.04.13 20:56

@Ema N. neboj to zvládneš :hug: :hug: já si to neuvědomovala do chvíle, než jsem zjistila, že je moc velká na mazlení s mámou :hug: :hug: Ještě, že je máme :mrgreen:

 
Ema N.  26.04.13 21:13

@Vesmilka Vis, ja mam fakt strach, ze tuhle „mazlici“ fazi nejak ztratim prilisnou vychovou (snazim se mazlit porad, protoze on uz je konecne mazel, jako miminko moc nebyl) a ze to nejak prosvihnu… takze mam pak dilema, kdyz zlobi nebo tak.. :mrgreen:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 27.04.13 09:38

@Ema N. chápu tvoje obavy :hug: ale určitě nakonec zvládneš najít kompromis :hug: :hug: Neboj stále bude někdo na mazlení… tvá dcera a pak vnoučata a to teprve bude mazlení, když to nebudeš muset vychovávat, ale na to si ještě počkáš :mrgreen: :mrgreen: :hug:

 
Ema N.  27.04.13 11:55

@Vesmilka Vis, ja se na to docela tesim…(na ta vnoucata). Prece jenom to bude takova svoboda, ze budou „nasi“, ale kdyz nebudu mit zrovna naladu nebo mi neco bude, tak je nebudu muset mit (pokud detem nebude hur - synovi nebo dceri, ze? :D), ale budu je moct pomuchlat, trochu rozmazlit (v ramci slusnosti :mrgreen: ) a vratit… ;)

Ale ani ted si nestezuji. OBa jsou uzasni, moji a nastesti mam k nim super tatinka a jeste uzasnejsi babicku… :srdce: :srdce: :srdce: (nevim, co bych si bez ni pocala a musim rict, ze ji nikdy neprestanu byt vdecna za to, co vsechno pro nas dela… :srdce: :srdce: :srdce: babcamk :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 27.04.13 v 11:56

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 27.04.13 12:02

@Ema N. tak to je super, že to takhle pěkně máš. Já mám rodiče daleko, a tchýně už umřela, ale byla úžasná. Na manžela je spolehnutí, děti miluje, co víc si přát. :mrgreen: Já jen doufám, že než budu mít vnouče, tak bude Míšovi aspoň 5 :mrgreen:

 
Ema N.  27.04.13 12:29

@Vesmilka no, ja mam tchyni starsi ode me jenom o 12 let a jeste jsem ji premlouvala, aby mela dalsi (ma dceru 26 a syna 24), ale pry uz ne… :D :D :D

Ja zase doufam, ze moje deti nebudou tak rychle jako jejich tatinek (vyzenil prcka, kdyz mu bylo 22 - manzelovi - a dceru ma v 24-rech letech)… ;) Ze budou spis po mamince, at si taky neco uziji (ja deti v 32 a 35)… ;)

Ale to se vsechno uvidi a ted doufam, ze budou stastne, spokojene, zdrave a ze je dokazeme dobre vychovat… :oops: :oops: :oops: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 27.04.13 12:50

@Ema N. oj takového zajíčka máš :lol: to je pěkné, to ti přeji.
Neboj zvládnete. A určitě dobře. No u nás si mladík vybral sám, já už ve svých 36 žádné dítko nechtěla, ale otěhotněla a nakonec Míša vyhrál. A já jsem za to hrozně ráda. Omládla jsem o těch 17 let a i ten postoj Andrejky se tím změnil i když ze začátku bojovala jako tupý beran a o sourozenci nechtěla vůbec slyšet

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama