Naše miminko

Těhotenství

Těhotenství je pro ženu jedno z nejkrásnějších období jejího života. Nejinak tomu bylo u mě. Po dramatickém začátku a slzičkách, kterých jsem vybrečela nespočet, jsem si konečně začala užívat.

Tady máme mořskou pannu.

1. test

Bříško 38tt.

Bříško 40tt.

Těsně před porodem

Nejdřív jsem si slíbila, že do konce 12. týdne nikomu neřeknu, že jsem těhotná. Co kdyby se něco pokazilo, ale nakonec jsem nevydržela a několika známým jsem sdělila, že „klokan přiletí v březnu“.

Také dcerám jsem řekla, že budou mít sourozence. Ta mladší byla nadšená, ale ta starší se projevila jako příšerný a neskutečný sobec a snob. Najednou strašně potřebovala mámu a neustále ječela, že nejsme s taťkou normální, když chceme mít na stará kolena ještě mimino. „Víš kolik bude taťkovi, až mu bude 15“, ječela na mě při jedné příležitosti uprostřed města. Vím, ale myslím, že to není její věc. Neskutečně to bolelo, dceru jsem nepoznávala a cestu autem domů jsem probrečela. Naštěstí se mnou nejela. A takových situací bylo víc. Prostě se s tím nemohla smířit.

I rodičům jsem sdělila, že budou znovu babičkami a dědečky. Nejdříve to přijali s velkým překvapením, ale vypadali, že se těší.

V práci jsem ale už tak sdílná nebyla. Snažila jsem se nic nezakřiknout, vlastně jsem se snažila ani se moc netěšit. Co kdyby nastala nějaká komplikace. Šla jsem pouze za panem vedoucím a oznámila mu, že budu muset přejít na ranní směnu, protože jsem těhotná. Ale i jeho jsem prosila, aby to co nejdéle mohlo zůstat mezi námi.

Kupodivu mé těhotenství nebylo jako ty dvě předešlé. Místo ranních nevolností jsem měla žravou a to doslova a do písmene. Bylo fajn, že jsem pracovala v pekárně, protože bychom se asi nedoplatili. Neboť bylo lepší mě šatit nežli živit.

Na druhou stranu, káva, má veliká podpora a vzpruha po ránu, je pro mě tabu. Chce se mi zvracet, jen ji cítím, natož abych se jí napila.

Jinak mé těhotenství probíhá v klidu. Mladší dcera chodí a mazlí se s maminkou, asi cítí, žese o ni bude muset brzy dělit. Starší dcera po svém vzdorném období nakonec vypadá, že se na miminko těší.

Každý se ptá, co to bude. A já každému odpovídám, že nevím, protože je to snazší, než jim říct, že neřeknu. Stejně by se to ze mě pokoušeli vydolovat. Ale já už od 7. 12. vím, že to bude chlapeček. Myslím si, že bude mít tatínek radost. Po dvou holkách bude mít kluka. Beztoho každému slibuje kluka, prý budeme mít fotbalistu do zdejšího fotbalového klubu. No nevím, jestli to bude fotbalista, ale kluk určitě.

Celé těhotenství jsem chodila do práce. Cítila jsem se v pohodě, byla to vítaná změna po těhu s Anežkou. Tohle těhu jsem celé prozvracela. A chodit do práce nebylo možné. Teď jsem byla alespoň mezi lidmi, i když ke konci to bylo velmi náročné.
Takže na konci jsem si vybrala všechnu dovolenou a zůstala doma. Naplánovala jsem si spoustu věcí, než se malý narodí. A nestihla ani polovinu. Už mi to nešlo tak jako dřív, a tak jsme musela v ledasčem slevit.

Předposlední víkend v březnu mi začaly bolesti, v sobotu jsem si už myslela, že to k něčemu povede, ale nakonec jsem je zaspala a ráno mi bylo zase dobře. Je pravda, že tatínek si miminko přál už ve čtvrtek, ale náš brouček byl rozhodnutý vydržet u maminky co nejdéle. V úterý jsem už šla na kontrolu do nemocnice. Tam mi oznámili, že pokud sama neporodím, tak mi 6. 4. udělají indukci.

Jenže náš brouček to měl naplánováno jinak. Sice jsem ho přemlouvala, aby se narodil 1. 4., ale i 31. 3. je moc pěkné datum.

A o porodu zase příště.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 08.05.12 16:21

četla jsem oba deníčky. Ten první byl dramatický, druhý ž byl v pohodě :palec: Přeju celé vaší rodině hodně štěstí a lásky :hug:

 
Gabrielle9
Stálice 93 příspěvků 08.05.12 22:01

31.3. je nahodou skvele datum - mam ho v rodnem liste i ja :-) hodne stesti!

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 08.05.12 22:09

@Gabrielle9 já jen doufám, že nebude ráčkovat protože 31.3. ve 2.33 s váhou 3230g :mrgreen:
Díky tobě taky

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 08.05.12 22:10

@socina díky

 
FairyDrumy
Kecalka 302 příspěvků 09.05.12 11:49

Moc gratuluju! A co, že ho máte později? Pokud máte sílu na to, ho vychovat, proč ne :palec: Jen mi prosím někdo vysvětlete, co je na tom těhotensví tak děsně krásnýho? 8o Mě se tento stav moc nezamlouvá, nechápejte to špatně, na mimčo se děsně těším, ale taky se děsně těším, až budu mít své tělo jen pro sebe. Žádný čůrání po 5 minutách, žádný problémy se žlučníkem, konečně si budu moct lehnout jak já chci…fakt bych asi byla radši, kdyby mi ho přinesl ten klokan a to mám vlastně bezproblémové těhotenství. Asi sem sobec :oops: :zed: ale vím, že až tu bude, bude pro mě chlap číslo 1 :srdce:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 09.05.12 14:51

@FairyDrumy tak k tomu třeba dojdeš až už těhotná nebudeš. Já taky nevěděla co na tom těhu kdo vidí než jsem porodila. Teď bych ho brala zpátky. :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama