O malé Kačence

Porod

Když jsme přišli o Richarda, viz první deníček Richard, myslela jsem si, že je to konec světa. Přijeli jsme domů z nemocnice a komunikace doma vázla, z mojí strany, manžel se moc snažil mě rozptýlit, ale nešlo to, doma bylo zkrátka prázdno, prázdno v srdci.

Den po propuštění jsem měla ještě k tomu narozeniny, manža pozval pár našich přátel, ti naštěstí zachovali chladnou hlavu a snažili se mě rozptýlit řečmi o čemkoli jen ne o dětech. Večer, když všichni odešli, tak jsem se „uvolnila“ vybrečela na zahradě a myslela si, teď mi to teprve všechno došlo… prdlajs, brečela jsem od toho dne ještě mockrát, nejvíc po nocích.

Asi po týdnu jsem telefonovala s naší mistryní reiky, ta mi řekla: pořiď si nového pejska a uvidíš, že do roka budeš mít i nové děťátko a všechno bude dobré. Ještě ten den jsem žhavila internet a koukala v našem regionu po útulcích a hledala „toho pravého“ a našla jsem krásnou fenečku, která byla paradoxně moc podobná mému prvnímu psíkovi, o kterého jsem před loňskými Vánoci přišla. Ukázala jsem ji manželovi, líbila se mu (fenečka) ale přikláněl se k tomu, že pejska asi ještě ne. U fotky bylo napsáno, že je v karanténě, že ještě není v nabídce. Tak jsme se s manžou dohodli, že se na ni pojedeme alespoň podívat a když je v té karanténě, tak budeme mít čas na rozmyšlenou, jestli jo nebo ne.

Vyrážíme směr útulek. Už cestou mi manža říká: Mám takovej pocit, že zpátky bez psa nejedeme. Tušila jsem to samé. Když jsme ji viděli v té kleci, já ještě v šestinedělí, no psycho. Paní ji vypustila ven a ona mi hned skočila na klín, mazlila jsem ji a objímala. Paní říká: klidně ji pusťte na zem, ona neuteče. Jenže ona z klína nechtěla, úplně se na mě nalepila. A paní zase říká: jestli chcete, tak si ji můžete vzít hned, akorát ještě není očkovaná a má rozbitou hlavu (někdo ji týral). Celá uslzená jsem se podívala na manžu. On: tak si ji vezmi.

No rozhodnuto, už vytahoval občanku k evidenci a šli jsme k bráně, Cestou domů jsme se usmívali jako dva pitomci se psem na klíně. Ona ták smrděla z toho kotce, ale nám to vůbec nevadilo, cítili jsme „štěstí“? Od toho dne jsme tedy měli novou fenečku, dali jí jméno Amy, chodili na procházky, hráli si a něco se v nás zlomilo a my se začali na ten svět usmívat, díky AMY.

Po třech měsících jsem si našla novou práci (po ztrátě Richarda jsem dala v původní práci výpověď, chtěla jsem začít znovu a jinak a jinde). Docela jsem se cítila spokojeně, super práce, super manžel super Amy, dokud jsem tedy neviděla u někoho těhotenské bříško, to se mi vše vrátilo a nemusím vyprávět, jaká byla ten den noc, smutná. Po čtyřech měsících od potratu jsme si s manžou řekli, že si nebudeme dávat pozor, třeba se poštěstí ale moc jsme tomu nevěřili.

Leden. Cítím se skvěle v práci, menzes zatím nikde, ale co, zpoždění jako vždy, pro těhu test nepoběžím jako hysterka, abych to zase obrečela. Začátek února, menzes stále nepřichází, tak si tedy ten test udělám. Psychicky připravená na negativní test jsem si ho tedy udělala… pozitivní! Zatím jsem nic neříkala a jela za manžou do práce, že pojedeme do Globusu na nákupy.
Po nákupech jsme šli na jídlo a manža říká: mě ti furt bolí hlava a je mi divně od žaludku. Říkám: tak to asi opět přebíráš nevolnosti ode mě, protože mně je dobře. Hned mu to došlo (v prvním těhu měl on nevolnosti a já byla o. k., předáváme si to). Radost veliká a od té doby jsme se těšili z těhotenství. Podstoupila jsem různá vyšetření, která dopadla dobře. Hrozil mi předčasný porod sice, jelikož mám Robertsonskou translokaci a zdvojenou dělohu, ale cítila jsem se fajn.

Pro jistotu jsem byla na rizikovce kvůli potratu Richarda (ano, má jméno jako náš andílek). Dny a týdny plynuly, já chodila s Amy na procházky, nebo jen tak se válela na zahradě, od dubna bylo krásně, tak proč ne. Krásně jsem si kynula (přibrala jsem 20 kilo dohromady) a v duchu jsem si říkala, no co, jestli předčasně porodím, tak ať má mimčo z čeho čerpat. Koncem června jdu na kontrolu ke gynekologovi a ten mi říká: měla byste cvičit a držet dietu, moc rychle přibíráte (co? Já na rizikovém s hrozícím předčasným porodem mám cvičit?), no nic jsem mu neříkala a šla jsem domů. Koukám se do zrcadla a říkám si: jsem fakt tlustá jako to prase, tak jo, budu jíst víc zeleniny a trošku protáhnu kosti.

28. 6. jsem se rozhodla gruntovat (pohyb jako pohyb, no ne?), gruntuji, uklízím, manža mi ten den koupil nové nádobí a večer koukáme po bytě fakt vypíglováno, a já mu ze srandy říkám: hehe, dneska v noci porodím. Dali jsme sprchu, trošku romantiky a šli spát. Jenže mě začalo bolet břicho, jako při menzes. Chtěla jsem si sednout na posteli, ale měla jsem pocit jako by malá ležela v bříšku napříč. No nic, o půlnoci budím manžu a říkám: mně je nějak divně a je to stejný pocit jako loni. A on chudák rozespalý mi říká: tak to zkus zaspat… vtipné. Říkám. Míšo, jedeme na pohotovost, tohle je fakt divné, radši dvakrát zbytečně na pohotovost, než jednou pozdě. Tak jsme jeli.

Na pohotovosti mě přijali, vzala jsem sebou i papíry z rizikové poradny, že mi hrozí předčasný porod atd. Na monitoru nic neviděli, tak mi dali kapačku hořčíku, která nezabrala, nechali mě jít na pokoj, ať se prospím. V pět ráno kontrakce po 5 minutách. Sestře to říkám, ona mě poslala zpátky na pokoj, že prý vizita je v půl osmé! Jdu na pokoj, za hodinu jdu zpět, protože mám křeče po 2 minutách. "Mám tu doktorku snad přinést nebo co? Musíte vydržet, super přístup.

No zkrátím to, na vizitě mě zkontrolovala doktorka a říká: jste otevřená na prst a čípek máte na špičku, zavolám vám sanitku, pojedete do fakultky, kdyby „náhodou“. Volám manželovi: prosím tě, nic mi nenos, oni mě vezou do Plzně. Manžel: „O. K. drž se miláčku a nebreč prosím tě“. "Já nebrečím, já mám kontrakce, už musím končit, už jsou tu“. Fofr. Jeli jsme houkačkou. V Plzni mě přivezli, doktorka se na mě koukla ve výtahu a poznala, že rodím (27. tt), u nás to hnedle takhle neviděly, :-/ chytračky.

Paní doktorka mě nechala převézt na sál a PA mi říká: já vás odněkud znám, "jojo, vy jste mě před rokem rodila, chlapečka, postiženého, ve 22. tt. Koukala na mě jako z jara, ale byla moooc milá. Doktorka: Už není co zastavovat, musíte dneska porodit, miminko má odhadem kilogram, zatím netlačte, snažte se to vydržet.

No, v jednu hodinu řvu: já už tlačím, já už fakt nemůžu. Najednou se tam seběhlo několik doktorů, a tak jsem tedy mohla „konečně“ tlačit. Ve 13:05 byla malá na světě. Porodní váha 960 g v centimetrech neměřena ♥ Zabalili ji do „alobalu“, intubovali, vložili do mega inkubátoru a odešli. Přišla paní doktorka, sdělila mi, že malinká se sama nadechla, ale pak ji museli intubovat, že teď se ji pokusí dát do kupy a k večeru se na ni budu moci jít podívat.

Nechali mě na porodním sále 2 hodiny odpočívat. Volám manželovi, který si myslel, že mu volám z Plzně, že už jsem na místě a že se asi nudím. Říkám: miláčku, máš dceru Kateřinu a má 960gramů. Ticho… Ani jeden z nás to totiž nečekal. Je to něco neuvěřitelného, nečekaného, ale zároveň moc moc krásného!!! http://www.youtube.com/watch?… Dohromady strávila malá v nemocnici 3 měsíce. Byly to krušné tři měsíce, někdy o tom napíši deníček, ale dnes, když na to vzpomínám, stálo to za to. Dneska je Kačence přes rok, 22. 10. 2012 začala sama chodit a díkybohu je zdravá, krásná a moc chytrá ♥

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 27.10.12 10:13

Moc hezkéééé..

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 27.10.12 10:18

Jste všichni moc šikovní, gratuluju :hug: :kytka:
Jen ta sestřička mě vytočila, já bych na ní asi ječela, ať mi doktorku okamžitě přivede, jde přece o život dítěte, kráva jedna. Promiň, jsem těhotná a takovejhle chladnej a necitlivej přístup mě dokáže vytočit!

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 27.10.12 10:20

Moc hezký deníček až z toho tady bulím, velká gratulace a přeji už jen to dobré pro celou vaší rodinu :kytka:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.10.12 10:20

Z toho plyne poučení - negruntovat. :mrgreen: Moc gratuluji k holčičce - bojovnici, která to tak skvěle zvládla. Přečetla jsem si i tvůj deníček o Richardovi, moc smutné, je nepochopitelné, že jsi podstoupila dvakrát NT screening a přitom přehlédli takové věci. To jsou v těch KV fakt takoví nýmandi?

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 27.10.12 10:25

Úžasná holčička, obrovská bojovnice..musíte být na ni strašně pyšní! :hug: taky jsme si něčím podobným prošli a vím, jak to dá psychicky zabrat, ale parádně jste to ustáli. Moc Vám gratuluji a maličké přeji spoustu štěstíčka a hlavně zdravíčka :*

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 27.10.12 10:37

Gratuluji! Ja mam take Robertsonskou translokaci a ihned me poslali na ivf a normalni tehotneni mi z duvodu velkeho procenta poskozeni plodu nedoporucili. Asi bych se bala jit do toho normalne! Tobe ivf nedoporucovali? Ja jsem ted po ivf a pgd tehotna a cekame holcicku. Preji hodne stesticka! :mavam:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 27.10.12 10:55

Tak uz jsem si prectla prvni denicek a i o ivf! Hlavne, at jste zdravi. Nam rekli, ze vice vad je u kluku nez u holcicek a taky ze jo… Temer vsechna embryjka klucici mela robertsona a jeden zdravy se stejne nechytil… Az ted holcicka! :mavam: Je hrozne, ze to ti doktori nepoznali drive a nehlidali si te! A kdy jste prisli na to, ze mas Robertsona? :kytka:

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 27.10.12 11:41

@kaspluc
na tu translokaci přišli až po porodu Richarda… pozdě

vlastně až po Richardovi jsem zjistila všechny svoje vady,
do té doby prohlašovali manžela za „neplodného“ a že já jsem v pořádku…

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 27.10.12 11:50

@Lejla77 - tak to je opravdu smula… Skoda, ze jak vam doporucili u chlapecka to prvni ivf tak ze vam neudelali pgd - ty by na to prisli. Ale to uz je zbytecne resit! Meli by delat vsem genetiku automaticky. My o tom nastesti vedeli z krevnich testu jeste davno pred svatbou ( diky memu otci a jeho nove rodine). Ted me v tydnu ceka prvni screening, tak mam sileny strach :roll:

Příspěvek upraven 27.10.12 v 11:51

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 27.10.12 12:04

Teda. Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo :hug: Přeju hodně zdravíčka

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.10.12 12:16

Krásný deníček a nádherné video k tomu, to jsem si pobrečela, hlavně, že to dobře dopadlo.

 
Efsheny
Závislačka 3999 příspěvků 27.10.12 12:30

Lejli slzím jak želva :( KAčenka je šikovná holčička… Krásný deník :)

(nemela to být reakce na Alenaxxxx) omylem jsem klikla vedle)

Příspěvek upraven 27.10.12 v 12:32

 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 27.10.12 12:32

Je neskutečné, čím vším jste si musela projít. Jste opravdu silná žena, že jste to všechno ustála a zvládla! Máte můj veliký obdiv. Četla jsem denířek o Richardovi, teď ten o Kačence, k tomu to video - celou dobu mě mrazilo a brečela jsem a nedokážu si představit, že bych něco takového zvládla. Přeji celé rodince hlavně moc moc zdravíčka a ať Vám Kačka dělá jenom samou radost! :hug:

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 27.10.12 13:19

Naaaadherna :hug: at vam dela Kacenka jen samou radost :kytka:

 
madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 27.10.12 13:31

Bože ona byla tak strašně maličká, to snad ani není možný!!!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 27.10.12 14:32

Přeju hodně zdraví celé rodině :kytka:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 27.10.12 14:59

Nádherné, jsem moc ráda, že je holčička v pořádku  :hug:.

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 27.10.12 21:53

Přeji Kačence do života hodně štěstí :hug: Je to velká bojovnice :palec:

 
Ef,starší :-)  27.10.12 22:25

Lejlo, četla jsem Váš první deníček, když byla moje Evženka po porodu s Karlíčkem. Brečela jsem celou dobu co jsem ho četla!!! Při čtení tohoto je to to samé. Vím, že Kačenka se má čile k světu, Evženka mi ji ukazuje na fotkách :-).Přeji Vám všem hodně, hodně zdraví, lásky a štěstí.

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 27.10.12 22:30

Je nádherná, tak ať vám roste jen k radosti a je zdravá. Hodně štěstí vám všem :kytka: krásný deníček

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 27.10.12 23:15

Děkuji všem :srdce:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 27.10.12 23:20

Hezke :hug: :hug: :hug:

krasne videa a jeste jak mala chodi ;) je sladka :hug:

 
monalka
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 28.10.12 09:27

Moc krásný :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 28.10.12 09:55

No tak pěkně děkuji… pobrečela jsem si dokonale a pak ještě to video… no to byla konečná! :,( :,( :,( :)

Momentálně jsem ve 24tt, takž i hormony pracují :oops: :) :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.10.12 v 09:56

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 28.10.12 10:03

Úžasná malá bojovnice… Koukala jsem i na další videa, je moc šikovná.. přeju jen to nej do další let :kytka:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 28.10.12 11:15

Krásné :kytka: bulím :)

 
principeska
Závislačka 2540 příspěvků 28.10.12 17:29

Moc hezký deniček :)

 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 28.10.12 17:55

Moc hezke a grstuluji i kdyz uz je malicky rok a preju hodne zdravicka

 
Laculka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 29.10.12 08:24

Krásný deníček… :kytka:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 29.05.13 14:35

Nádherné a to video na youtube, řvala jsem jak želva :kytka: moc gratuluju a obdivuju tě jak jsi byla statečná

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 29.05.13 20:50

@janinaxx
děkuji za poklonu,

už nám budou dva roky :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Richard


Reklama