Richard

Prázdná náruč

Jak jsme přišli o Richarda. O miminko jsme se snažili skoro dva roky, dvě čárky na těhotenském testu se nekonaly. Na doporučení mého gynekologa jsme navštívili centrum reprodukční medicíny v Karlových Varech. Podstoupili jsme různá vyšetření, ze kterých byl závěr takový, že já jsem naprosto v pořádku, jak hormonálně, tak fyzicky, a že problém je v manželovi, prý má patologický nález spermiogramu, víc je jich mrtvých a normálním pohlavním stykem ani inseminací prý neotěhotníme, doporučili nám hned umělé oplodnění.

Umělé oplodnění začalo hormonální léčbou, cca tři injekce denně (dvě do břicha a jedna do zadku), ani nebudu rozebírat, co se mnou hormonální léčba udělala, chovala jsem se jako hysterka a blázen, dělalo mi to v hlavě guláš ty umělé hormony, v době ovulace mi odebrali devatenáct vajíček, oplodnilo se jich úspěšně 13, zavedli mi dvě embrijka a čekalo se. V prosinci jsem si dělala test, bohužel byl negativní. Volala jsem do centra, že mám negativní test. Ve sluchátku se ozvalo: to je mi líto, tak uděláme v lednu druhý pokus. Zeptala jsem se, jestli bych náhodou neměla podstoupit nějaké genetické vyšetření nebo nechat tělo odpočinout po těch hormonech, prý ne, prý můžu hned na další pokus. Nějak se mi to nezdálo, řekla jsem, že si to ještě rozmyslím. Pár dní na to mi zemřel po patnácti letech můj milovaný pes. Takže bylo jasné, že další umělé oplodnění se nekonalo, Vánoce stály za H…O, já měla pošramocenou psychiku, jak z těch hormonů, tak ze ztráty psa.

V lednu mi přišla upomínka z Prenatalu, že jsem neuhradila 20.000,– za umělé oplodnění, ať tak učiním nebo to postoupí dál. To mě docela vyvedlo z míry, jelikož jsme platili v Prenatalu hotově v den odběru vajíček. Na to konto jsem jim napsala e-mail, že mám uhrazeno, mám i doklad od nich atd… Druhý den mi volali, že O.K., že to našli a nashledanou. Omluva se nekonala. Poté mi přišla z Plzně, kde uchovávali zamražená embrya upomínka, že nemáme zaplaceno za zmražení embryí, to už ve mně začalo vařit, tak jsem opět napsala e-mail, že tam mají bordel, že mám uhrazeno a že mám i doklad. Opět telefonát od nich, že je vše v pořádku, že jim to Vary zapomněly sdělit (pozn.Vary a Plzeň je jedna společnost).

V únoru jsem byla odhodlaná, že chci zkust druhý pokus o mimi pomocí centra pro reprodukční medicínu, ale ne ve Varech. Objednali jsme se tedy v Praze v Iscare, že by mi zavedli moje zamražená embrya z Plzně. V Praze jsme se dohodli, že až dostanu menstruaci, ať se ozvu a začneme se stimulací a následným ketem embryí. Menstruace se však nedostavila a v březnu jsem zjistila, že jsem těhotná 6 týdnů, což jsme absolutně nečekali, když ve Varech udělali z mého manžela neplodného. Zázraky se holt dějí .-) Říkala jsem si, jak se na nás konečně usmálo štěstí (netušila jsem, že teď teprve poznám, co je to ztráta)…

Ve 12. týdnu jsem se objednala na screening, který má odhalit vady z 94 % (mají to tak napsané na letáku), objednala jsem se ve Varech (ano to „skvělé“ centrum pro reprodukční medicínu), vzali mi krev, udělali ultrazvuk, který mimochodem opakovali ještě další týden, jelikož mimi bylo prý o týden mladší, takže jsem byla za 1.500,– Kč na dvou ultrazvucích 3D na specializovaném pracovišti!, kdy pan doktor Burger Filip sdělil, že je to kluk (ve 12. tt si být takhle jistý, to chce odvahu) a že je všechno v pořádku. S manželem jsme byli šťastní jako blechy, že čekáme chlapečka a zdravého, no není to úžasné?

V 16. tt jsem podstoupila tripple testy, které jsou prý z 60 % falešně pozitivní, samozřejmě bych to nebyla já, abych ho pozitivní neměla. Takže mi volal pan doktor (můj gynekolog), že tripple testy dopadly hůř, že je lehce zvýšená hladina AFP, což nemusí být nic vážného, že ultrazvuk ve 20. tt ukáže víc. Snažila jsem se být tedy v klidu a říkala si, maximálně může mít miminko rozštěp rtu…

Ve 20. tt jsme byli objednáni na genetiku do Plzně na ten velký ultrazvuk, kvůli těm tripple testům. Byl červenec, do auta jsme nabalili deku, že až pojedeme z ultrazvuku, plácneme se někde cestou u vody a budeme si užívat slunný den. V Genettu v ordinaci jsme byli s manželem dobře naladěni, doktor začal kontrolovat ultrazvukem mimčo a pořád mlčel, najednou zvedl telefon: Kolego můžete?, to jsem tušila průser. „Kolega“ vešel do ordinace a říká: „jojo, já to vidim už odtud od dveří“ a pak už se bavili jen v latinských názvech. Sdělili nám, že mimčo má VVV takového typu, že by nepřežilo (oboustranný rozštěp patra, rozštěp bříška, Edwardsův syndrom a encefalokélu), encefalokéla je, když je mozek mimo lebku, lebka není uzavřená, jedná se o vadu, která se dá zpozorovat již ve 12. týdnu těhotenství (škoda, že si pan Burger ve Varech nevšiml).

V tu chvíli jsem si myslela, že je to blbý vtip, že to nemluví o našem chlapečkovi, ale když jsem se podívala na manžela a viděla ty slzy, tak mi došlo, že to vtip neni. Musím říct, že jsem měla v hlavě prázdno, vůbec mi to všechno nedocvakávalo. CO TEĎ? Doktoři navrhli, abych okamžitě jela do FN Plzeň, že mi to domluví a vyvolají mi potrat, ať na nic nečekáme, že za dva týdny už by se o potrat nejednalo. „Jak to? Vždyť jsem ve 20. tt“ doktor mi sdělil, že jsem ve 22. tt (nechápu, všichni - můj gynekolog a skvělí doktoři ve Varech mi naopak říkali, že je mimi menší a ve skutečnosti je o 2 týdny starší než uvádějí).

Jeli jsme tedy do FN Plzeň, kde jsem podepsala souhlas s potratem a už to jelo. Večer mi zavedli jakési tyčinky, abych se roztáhla, ráno mi je vyndali, odvezli mě na sál, kde mi odebrali plodovou vodu a pustili do břicha jakousi tekutinu, která má do 48 hodin vyvolat porod - potrat. Jeden z doktorů se nechal slyšet, když mi dělal ultrazvuk u té plodové vody, že jsou určité vady (encefalokéla), které se dají poznat již ve 12. týdnu těhotenství, kdybych podstoupila screening ve 12-13. týdnu, tak by se na to přišlo a já bych si ušetřila takové trauma ve 22. tt jako je tento potrat. To mě docela dostalo, protože já jsem na tom screeningu přeci byla ve Varech (ve 13.-14. tt), což jsem tomu doktoru taky řekla, že mi i ten doktor sdělil, že to bude kluk, doktor mi potvrdil, že je to kluk a podivoval se, jak si někdo ve 12. tt všimne a určí pohlaví a takové vady jako je encefalokéla si nevšimne, pak už nic neříkal…

Porod - potrat se konal ještě týž den, konečně jsem věděla, co jsou to kontrakce, a jak to všechno bolí… více to rozebírat nebudu (do dneška mám z toho dne trauma), jediné, na co jsem si dávala pozor, abych malého Richarda ani okem nezahlédla (domluvili jsme se s manželem, že se koukat nebudu), takže jsem měla na obličeji ruce, když jsem naposledy zatlačila. PA ho zabalila do čehosi a odnesla… Ptala jsem se, jak vypadá? „Vypadá jako normální miminko“ řekla PA, to mě docela vyděsilo, jestli se V Genettu nespletli, třeba byl Richard zdravý a… nene, nevypadal jako normální miminko, PA mě chtěla asi uklidnit…

Po dvou hodinách mě vezli z porodního sálu na pokoj, kde jsem se osprchovala a prý si mám lehnout. Bylo asi osm hodin večer, ležet se mi nechtělo, šla jsem ven před nemocnici si sednout, napsala jsem manželovi, že je po všem. Najednou mi to všechno začalo docházet… Slzy tekly proudem, ani to nebyl takový ten pláč, co znám, jen jsem seděla, koukala před sebe a tekly mi proudem slzy… nedalo se to zastavit. Takhle jsme přišli o Richarda.

Dodnes přemýšlím, kde se stala chyba. Pravděpodobně bychom o něj stejně přišli, ale napadá mě, jestli by to bylo takové trauma, kdyby se na to opravdu přišlo ve 12. tt a já šla na interupci. Myslím, že by to lepší bylo, bylo by to víc anonymní, méně bolesti a hlavně žádné psychické problémy do budoucna.

Když jsem se vrátila z porodnice, tak po týdnu mi léčitelka (naše rodinná známá) řekla: pořiďte si nového pejska, ty se dáš dohromady a do roka máte miminko.

Ještě ten den, byla neděle, jsem koukala na internetu na útulky v našem regionu a narazila jsem na pejska, který byl hrozně podobný našemu prvnímu pejskovi, co nám umřel, akorát to byla fenečka, ukázala jsem ji manželovi, líbila se mu, jeli jsme se na ni podívat a samozřejmě jsme si ji z útulku přivezli domů. Od toho dne jsme se s manželem začali zase usmívat a doma bylo najednou veselo. Pejsek zlobil a dělal neplechu, takže bylo pořád co dělat (hlavně co uklízet) … věřte nebo ne, já do roka a skoro do dne od toho strašného porodu - potratu porodila holčičku Kačenku… ale o tom příště .-)

Hodnotilo 27 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 12.08.11 07:19

Lejlo 77- po tom hrozném co jsi si prožila je krásné, že to dobře dopadlo. A s Kačenkou jsi otěhotněla přirozeně?Přeji moc, moc štěstí a zdraví.

 
Denisa3  12.08.11 08:00

Moc me mrzi, ze dneska se clovek nemuzu 100% ridit tim co rikaji lekari, neda se jim nekdy verit a to je doopravdy strasne. Hnala bych takove doktory k soudu. Trauma kterym sis prosla muselo byt strasne a je uzasne ze mas vedle sebe muzu,ktery te podrzel. Preju vam vsem do budoucna jen to NEJ! :hug:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 12.08.11 08:05

běhá mi mráz po zádech, jsem moc ráda za ten štastný konec a gratuluji ke kačence. :kytka:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 12.08.11 08:10

teda jsi silná ženská co jsi musela prožít a ten dr co to nepoznal dřív je teda idiot a šla bych mu to oznámit a gratuluju ke Kačence kovečně se na vás usmálo štěstí tak přeji jen dobré do celého jejího života

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 12.08.11 08:30

gratuluji ke Kačence
a ke tvému příběhu…nevím co napsat, nedokážu si vůbec představit, čím sis musela projít :hug:

 
Záhořanka
Stálice 51 příspěvků 12.08.11 08:37

Ani já si neumím představit, čím jsi prošla, ale pŕeju malé Kačence i oběma rodičům pevné zdraví a už jen šťastné dny.

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 12.08.11 08:52

Moc a moc gratuluji ke Kačence a je mi moc líto, čím jsi musela projít. :hug: :hug:
Vím, co je to přijít o miminko. :-(

 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 12.08.11 08:57

moc smutny pribeh… nastesti ma stastny konec.. :-) at vam kacenka dela radost :srdce:
neco podobneho si zazila moje kamaradka..

 
cher  12.08.11 10:09

Taky moc blahopřeju ke Kačence a přeji už jenom štěstí :srdce: :srdce:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 12.08.11 10:11

Smutný příběh, tak ať už je jen a jen líp a gratuluji ke Kačence :-))) :kytka:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 12.08.11 10:30

fakt hrozný,absolutně si nedovedu představit co jsi prožila :nevim: :?: :nevim:
Jsem ráda, že má tvůj příběh tak krásný konec a moc ti to přeju! :srdce:

 
konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 12.08.11 10:44

Obdivuju tě! Jsi statečná silná ženská a moc gratuluji ke Kačence :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 12.08.11 10:57

Je mi to moc moc líto :hug: ale teď už bude pořád jen štěstí, gratuluji ke Kačence :kytka:
A ať ,,holky,, moc nezlobí :lol:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.08.11 11:34

Uff teda, brečím tu, je mi to moc líto, ale díky za tu poslední větu s happy endem :) a gratuluju k holčičce :potlesk:

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 12.08.11 12:01

ano otěhotněla jsem přirozenou cestou!
porodila jsem Kačenku ve 28.týdnu (předčasně) - pravděpodobně díky určitým lékařům, kteří se opět sekli… tentokrát už žalobu napíšu…
teď je malá v inkubátoru, ale o tom příště v dalším deníčku… :wink:

 
bedruna7
Závislačka 2859 příspěvků 12.08.11 12:24

Lejli :cry: :cry: :hug: :hug: :hug:
Jsi statečná holka!!!!
Těším se na deníček o Kačce, ten už bude veselejší :srdce:

 
pandicka
Závislačka 3544 příspěvků 12.08.11 12:42

lejlo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 12.08.11 14:03

Lejlo, dočetla jsem tvůj příspěvěk a slzy jak hrách se mi kutálí po obličeji…Je opravdu strašné čím vším jste si museli projít........
A jsem moc šťastná za vás, že máte Kačenku a nového pejska k tomu!!!Přeji vám moc moc štěstíčka a ať vám Kačenka dělá jen samou radost!!!

 
sonic.01
Kecalka 369 příspěvků 12.08.11 14:05

Lejlo,hlavně že jste v pořádku s Kačkou malou,gratulujeme ti,no teď ty doktoři no hrůza některý,taky mi dělali zmatky na kontrolách než se malej narodil,kámoška přišla taky nedavno o mimčo,asi za 4měs.čekali další,maji kluka asi 3roky,teď to snad už bude dobrý a vše dopadne dobře jako u tebe,přejeme hlavně pevný nervy a hodně zdraví,mějte se,ať máte už jen a jen to štěstí,paa. :mrgreen: :twisted: :wink: :jazyk: :cert:

Příspěvek upraven 12.08.11 v 14:06

 
Bibi30
Extra třída :D 10410 příspěvků 36 inzerátů 12.08.11 14:11

Tak to je hnus, čím jsi si musela projít. S pracovištěm ve Varech také nemám dobrou zkušenost, ale až tak strašnou naštěstí ne.
Přeju Ti už jen to dobré a Kačenka ať krásně roste a dělá vám jen radost :hug:

 
Danylla
Kecalka 112 příspěvků 12.08.11 14:37

Ahoj, máme děsivě podobný osud - první chlapeček se mi narodil ve 29. týdnu kvůli těžké preeklampsii a byl měsíc v inkubátoru, o druhé miminko jsem přišla podobně jako Ty kvůli těžké VVV a do roka jsem chovala v náručí zdravého donošeného kluka! Držím pěsti, ať je Kačenka zdravá a všechno zvládne! A Tobě pevné nervy. Koukni na http://babyklokanci.blogspot.com/ :kytka:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 12.08.11 15:11

tak jsem plakala,obdivuji te a gratuluji ke Kacence :hug:

 
s-l-u-n-í-č-k-o
Kecalka 219 příspěvků 12.08.11 16:38

teď jsem dočetla, půlku jse probrečela… ale díky bohu za šťastný konec :potlesk: gratuluji ke Kačence,a přeji od teď už jenom samé radostné zážitky

 
Danny841
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 12.08.11 17:15

Tak teda nechápu jak to ti doktoři mohli přehlédnout :zed: Já šla na běžný ultrazvuk na začátku 13tt a doktor si hned všiml, že je tam něco co nemá být hned na druhý den mě objednal na genetický ultrazvuk a tam doktor řekl, že je vvv neslučitelná se životem,všechny břišní orgány i se srdcem byly mimo hrudníček,no a na druhý den už bylo po všem. Ono bolest je stejná ať si ve 13tt nebo ve 20tt,ale aspoň mě u toho uspaly…Ale tvůj příběh dopadl dobře,my zatím ještě čekáme jestli se dočkáme ještě jednoho miminka,tak hodně štěstí :srdce:

 
Janinac
Echt Kelišová 7920 příspěvků 12.08.11 17:50

:cry: tak jsem si „pěkně“ pobrečela :cry: :cry: ráda si přečtu další deníček o Kačence, protože ten bude veselejší :huban:
Já byla 2× na revizi - jedna v roce 2009, čekala jsem chlapečka ale měl genetickou vadu a druhá revize byla letos v květnu - to jsem čekala dvojčátka s genetickou vadou :-( do dneška brečím a malý mi hrozně chybí, ale věřím, že i já si jednou budu moct napsat deníček o naší holčičce :palec:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 12.08.11 19:35

Lejlo :hug: Bohužel vím o čem píšeš, také jsme takto přišli o chlapečka ale i u nás se nám za 10m narodila zdravá a krásná princezna!!! Kéž by takové štěstí měly všechny maminky co ztratí miminko v bříšku :srdce: :srdce: Moc moc bych jim to přála :kytka: :kytka:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 12.08.11 20:30

Jsi statecna zena :hug: :hug: :hug: :hug: gratuluju ke Kacence :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 12.08.11 20:36

moc gratuluju,mela jsem ted na krajicku kdyz jsem to cetla…hodne stesti :huban:

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 12.08.11 21:43

Je mi to moc líto :cry: ,tohle by se stát nemělo.Gratuluji ke Kačence, přeji hodně zdraví, štěstí a ať vám dělá jen samou radost.

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 12.08.11 21:50

Ke Kačence Vám mooooooooc gratuluji.Ať roste ve zdraví do krásy a celý život Vám dělá jen radost :hug:
Vaší ztráty v podobě chlapečka a traumat okolo toho všeho opravdu velmi lituji.Jak jsem přečetla Edwordsůw syndrom rozklepaly se mi ruce.U mého syna na tento syndrom také měli podezření (dr říkal že za 20 let to zažil asi 4× a všechny miminka do 14-ti dnů odešla :cry: ) takže my naštěstí máme jiný syndrom.A to jsem šla prosím rodit zdravé dítě.Když pominu hluchotu a mnohočetné vývojové vady tak nepochopím jak nemohli nezjistit velmi vážnou (zjistitelnou) poruchu srdce.
Omlouvám se nechala jsem se unést. :oops:
Držte se a v životě už jen to NEJ NEJ NEJ všem třem a snad v budoucnu i čtyřem :-)

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 12.08.11 22:01

Tak to je teda mazec. Doktor debil a jak nestastne to skoncilo :-( !!! Sice by jste se tomu nevyhli, ale mohlo to byt trosicku setrnejsi. Je krasne, ze mate Verunku :srdce: , ktere ze srdce preji hodne zdravicka :hug:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 12.08.11 22:18

Je mi moc líto co jsis musela prožít :cry: Každopádně je úžasný, že jste se dočkali miminka, moc moc gratuluji a přeji hlavně ať je malá v pořádku a zdravá a celá vaše rodina!

 
-kamila
Závislačka 3064 příspěvků 13.08.11 07:31

Slzy mi valí proudem. Jste moc statečná a přeji vám všem už jen to nejlepší s Kačenkou. Užívejte si toho uzlíčka :mavam: :mavam: :mavam:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 13.08.11 12:45

Velká gratulace k malé a hlavně at jste hodně zdravé holky!Pan MUDr.Burger by měl vrátit diplom!!!To co se ti stalo je strašné :-( nedokáži si představit co jsi musela prožít.

 
Monika46
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 13.08.11 14:01

Moc gratuluji k dceri a je mi lito cim jsi si prosla,ale ver,ze bohuzel nejsi jedina. Mne taky zjistily rozstepovou vadu ve 22tt na velkym UTZ. A bylo mi receno, ze v tak velkem rozsahu jako jsme to mely mi to bylo zjistitelny uz na 1 screeningu. Coze je smutny.ze clovek musi platit tak krute za cizi chybu. Ke vsemu to byl muj prvni porod atd..ale moc dobre vis o cem mluvim.
A ted asi 3 mesice po potratu se na nas usmalo stesti a jsem opet tehotna, sice je to tehotenstvi plne strachu,ale doufame,ze uz ted bude vse v poradku.

 
Lucyanna
Povídálka 37 příspěvků 13.08.11 17:01

Opravdu smutný deníček :cry: Ani si nedokážu představit,čím jste si museli projít…Gratuluju ke Kačence a přeju moc moc moc štěstíčka a zdravíčka pro vás všechny a do budoucna to nej.. :wink:

 
Elzina
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 21.08.11 11:15

Velmi smutne cteni, kazdopadne se stastnym koncem a tak to ma byt. Mam za sebou podobnou zkusenost, na vse se vsak prislo pri tom prvotrimestralnim screeningu, tak jsem byla usetrena porodu a ve 14tt podstoupila interupci. U Tebe to muselo byt MNOHEM horsi a neumim si to ani predstavit.
Kdyz jsem odchazela z nemocnice, kde jsem mimochodem musela lezet na odd. sestinedeli, protoze gynda byla zavrena, tak mi porodni asistentky rikali, ze do roka do dne se tam setkame u porodu. A ja v to verim.

Preji uz jen same dobre zpravy a zdrave krasne miminko, at se vam dari :andel:

 
Calea
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 24.08.11 17:35

Gratuluji moc a Kačence hodně zdravíčka. :kytka:
Moc smutny pribeh s nadhernym koncem.Uzasny :pankac:

 
harpyje
Extra třída :D 10424 příspěvků 29.09.11 22:22

ahoj lejlo, je mi moc líto, že váš Richard byl tak moc nemocný.
A o to raději slyším, že máte zdravou dceru.

Jistě jis o Richardovi a jeho vrozených vadách mluvila s lékaři - víš, jestli měl naději dožít se porodu? Nebo by na některou z nich zemřel ještě před narozením?

díky za odpověď

har.

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 01.10.11 16:34

dožít porodu se mohl, bohužel po porodu by cca do týdne stejně zemřel… ten potrat nutný byl, akorát se vše mohlo odehrát již cca 13 týden formou interrupce /kyby to dr.zjistil na tom screeningu - tu encefalokélu vidět mohl/ a ne až ve 22tt. ¨
no, je to za námi, teď máme holčičku, která je pro nás vším a musím říci a poradit i jiným smutným maminkám : NEOHLÍŽEJTE SE ZPÁTKY, ŽIJTE TEĎ A KOUKEJTE DOPŘEDU! :srdce:

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.10.11 16:38

Lejla gratuluji ke Kačence a napsala jsi tu poslední větu krásně.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 29.01.12 22:12

uff…je to strasny ale ted uz se musis radovat z holcicky…mate v nebicku maleho andilka.. :andel:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

O malé Kačence


Reklama