Každé je jiné

Rodičovství

Tento deníček je o starostech a radostech jedné mámy s horou dětí, divokým bydlením, tchyní generálkou, které říkáme drahá babička, a nadváhou.

Možná už z minulého deníčku víte, že mám čtyři děti. Každé z nich je jiné, každé má svoje radosti i problémy, a tak nějak se je snažíme řešit. Fandovi je devět a jeho největší problém je škola, má dys (snad všechny, co jsou), a tak to pro něj (i nás) není občas moc lehké. Nika, té je sedm, je kardiak, ale že by měla dodržovat určitý režim, to jí ani nehne. Péťovi budou tři a mluví jen, když chce. A Pepa, tomu jsou tři měsíce. A taky manžel, který je věčně v práci, a já, máma s nadváhou, a naše „drahá" babička a usmívající se děda.

Popíši vám svůj normální den. Vstávám v šest a snídaně probíhá tímto způsobem: ,,Fando, nespi! ,,Niky, co kdybys zkusila jíst, Péťo nepatlej ten chleba, Pepí, nebreč“…a tak to jde dál s větami: „ne miláčku, opravdu si nemůžeš vzít sukýnku, je zima, ano Fando, opravdu musíš do školy, ne Peti, nepatlej ten chleba po stole, Pepí, neboj, maminka už nese mlíčko“…a pak se velcí odebeřou do školy, já vařím a peru a žehlím, odpovídám na otázky: „ne, to není vlak, ten po silnici nejezdí“, čistím krásné kresbičky po stěnách, přebaluji a dělám Sunar

Než se naději, velcí jsou doma, začíná oběd a pak úkoly. To je pro nás samostatná kapitola, zvládnout je bez nervů, je občas výstup na hooodně vysokou horu. Pravidelně přijde tchyně (nemá to daleko, jen přes ulici) a klade na mě věty jemné jako med typu: „teď je pěkný týden na mytí oken a vyvážíš prach na Měsíc“? Já na to vždy: „ano maminko, co je za měsíc? Myslím, že rozhodně mytí oken za měsíc stačí a co se toho prachu týče, utírám ho večer, až mám čas, a žehlením taky tak. I když si občas myslím, že to vše zvládnu, až bude malej ve školce (myslím ten nejmenší).

Pak jdu s dětmi ven. Přišla jsem na to, že to je asi jediný aktivní pohyb, který mám. Bohužel mám nadváhu a špatně jím. Kolik jsem začala diet a hubnoucích programů, vím, jak bych to dělat měla, ale nedělám. Děti si hrají a já jsem šťastná, dokud nemusím stáhnout Niky ze stromu a Péťu houpat na houpačce. Ne lásko, ten pán není táta a ani nám neukradl auto, ne, nezavoláme na něj policii je to cizí pán ve svém vlastním autě. A tak dále… Ne, Niky, nemůžeme mít psa ani kočku ani chameleona, ne Fandí, ani hada a potkana taky ne.

Je pozdě odpoledne, dělám večeři, děti sedí v kuchyni a Fanda čte, jde mu těžko, a tak koktá, Niky ho opravuje a Péťa do toho jezdí autíčkem a Pepa se rozhodl, že mu bude nejlépe u mámy a že se musí chovat. Jen co se položí, sepne se mu v hlavičce tlačítko a začne brečet.

Po večeři pravidelně přijíždí manžel a cca za pět minut dorazí tchán, chce si odpočinout od „drahé“ babičky, sedí a tiše se baví. Za hodinu přijde tchyně, koukne na večeři a řekne, proč se s tím patlám a že bych se sebou měla něco dělat, holka zlatá, vypadáš jako soudek, koukej cvičit a nejez tolik! Na to, že jsem měla za den dvě kafe a půlku rohlíku. To je můj problém, však to znáte, jíst se musí, nebo se to ukládá. Pak jdou děti spát a je klid.

Omlouvám se za ten román, který je hektický, ale píšu tak spíš pro sebe a taky:,, Ano, namaloval sis hezký fousy, ale Pepovi je nemaluj… ne maminka taky nechce fousy…“

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.04.12 09:56

Ahoj Zivo3ka, tak to znám taky máme 4 děti, ale narozdíl od tebe tchýni v domě. Ty její hlášky jsou skoro stejné, děti nápodobno Terezka 13 poruchy učení a puberta, Anetka 12 poruchy učení, Zuzi skoro 7 předškolák a Adámek 1 rok.
Hold je to úděl matek, ale za nic na světě bych je nedala. Někdy prostě vypnu mozek a mlčím, pak se po pár minutách vrascím do reality.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 21.04.12 10:50

Klobouk dolů, já mám někdy co dělat se dvěma háďátkama, a to si bydlíme už sami. Užili jsme si babičku do Adámkova 1 roku a uf uf, bylo to hustý :|
Držím palce, ať ve zdraví zvládneš drahou babičku i všechna svá dítka.

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 21.04.12 11:02

:hug: :hug: :hug: ano každé je jiné, ale v podstatě všechny děti na světě dokáží ty svoje mámy totálně vyčerpat ;) :hug: :hug:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 21.04.12 13:20

Ahoj :) ,už v pulce čtení mě napadlo ,,tak proč má 4?,,Musí to být sakra zápřah,ale co už naděláš :) .Držím palce,at se z těh trpaslíků nezblázníš a najdeš si chvilku i na sebe :kytka:

 
zivo3ka
Kecalka 171 příspěvků 21.04.12 13:29

ahojky každý se mě ptá proč máš 4 -proto ;) Tento deníček nebyl psaný jako proto abych si stěžovala že jsem chudinka nejsem mám svoje děti ráda a nedala bych za nic.Bylo to jen tak pro zasmání:-) a taky jak mi někdo občas vtipně říká ne nehodlám si založit Klabzubovu jedenáctku:-) s přítelem-nyní manžel ,který si mě našel i se třemi dětmi jsme chtěli holčičku a co no byl to Pepíno:-) dál v pokusech nepokračuji:-))) :mavam: :mavam:

 
TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 21.04.12 14:15

Já se teda zasmála, přišlo mi to fakt moc milý. :palec: Vůbec to nevidím tak, že by sis stěžovala!!! Myslím, že máte moc pěknou rodinu a že jsi skvělá, protože máš nadhled a neztrácíš humor! :kytka:

 
Marie B.
Kecalka 188 příspěvků 21.04.12 14:18

… a pak když usnou, tak je se se zalíbením díváš, jak jsou to ty nejkrásnější a nejúžasnější děti na světě, že? Za chvíli vyrostou, vyletí z domova jako ptáčata, to teprve bude všude ticho … sice čas na (já nevím) sport, žehlení apod. … ale to ticho :oops: A musí tchýně s tchánem chodit tak často? To bych se asi odstěhovala. A že jsou děti čtyři? Klidně 11, vždyť jsou malé jen chvíli.

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 21.04.12 15:12

Krásný :-) Moc jsem se pobavila… Je fajn, že tu každodenní dřinu bereš takhle hezky s nadhledem :-) Ale dětičky za to stojí, jen je fajn, když občas spí a ty si můžeš sednout, natáhnout nohy a dát si kafčo… co? :-)

 
magda07
Stálice 54 příspěvků 21.04.12 17:45

Kdyby tchyně aspoň pomohla, co? Vzala děti ven atd. :nevim: Já mám teda tchyni přímo v baráku, ale je zlatá, nemůžu si vůbec stěžovat. A ta pohoda, když mi vezme prcka na 3 hodinky ven na procházku a já mám čas.. :)

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 21.04.12 19:48

Hezký deníček, pobavil mě, jen mě překvapilo, každý měsíc mýt okna??? Ani za nic, stačí 2× do roka :lol:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 21.04.12 20:38

No nenudíš se,mě stačí dvě. Na tři už bych neměla nervy. I tak je u nás veselo. Máš to moc hezky popsaný, určitě si s tebou užijou spoustu legrace :hug: :D :D :D
Všichni pochopili, že si nestěžuješ, naopak mě to přijde obdivuhodný, jak to zvládáš. Jediný, co bych vytkla je, že by sis měla udělat čas na sebe, jíst pravidelně a menší dávky, protože nadváha není jen, že jsi soudek, ale i zdraví a čtyři děti potřebují sakra zdravou mámu. Ještě jednou klobouk dolů, musí být u vás veselo :kytka: :mrgreen: :mrgreen:

 
kkaattkkaa
Extra třída :D 10592 příspěvků 21.04.12 20:45

Taky mame 4 deti,nastesti tchyni dal,v jinem meste… :mrgreen: deti jsou ve veku:10,9,6 a 9 mesicu…Taky veselo.. :mrgreen:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 21.04.12 21:53

Taky jsem se pobavila, neberu to jako stěžování. Časem bys mohla napsat knížku, dobře by se to četlo. Čtyři děti je fakt mazec, obdivuju, ale nikdy do toho nepůjdu, bude mi stačit polovina :mrgreen: . Taky mě dostala hláška o mytí oken každý měsíc, sice znám paní, co je myje každých 14 dní, ale to považuju za úchylku, já se donutím 2× do roka, před Vánoci a před Velikonoci (mezitím maximálně otřu leštidlem obtisky pusinky malýho ;) ).

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 21.04.12 23:16

Také jsem se moc pobavila,krásně a humorně si podala svůj denní kolotoč. Mám také 4 slečny,18(ta už je víceméně samostatná),11 též problémy „dys“,pak téměř 6 - to je ďábel,vydá za 3 kluky a 1,5roku taky ďáblík. No manžel bývá doma celkem dost,i když má nepřetržitý třísměnný provoz,a pomáhá a mamku mám v baráku ale i tak mi často ze všech jde hlava kolem.Klobouk dolů,že to zvládáš víceméně sama. :potlesk: :potlesk:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 22.04.12 00:23

Krasne napsany.Sepis to do knizky ja se krasne zasmala. :kytka:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 23.04.12 13:04

opravdu krasny denicek , u nas je to podobne, ale cas na kafe si udelam, kdyz jde nejmladsi po obidku spinkat…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama